Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Rosja grozi

Posted by Marucha w dniu 2012-04-18 (Środa)

Kreml zapowiada retorsje, jeśli nie dojdzie do porozumienia z NATO i USA w sprawie tarczy antyrakietowej w Europie.

– Sytuacja w sferze obrony przeciwrakietowej nie jest najlepsza. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, to – niestety – może nadejść chwila wymagająca podjęcia konkretnych wojskowo-technicznych kontrposunięć, które 23 listopada ubiegłego roku zapowiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew – ostrzegł podczas wczorajszej konferencji prasowej w Moskwie wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Riabkow. – Zawsze trzeba się przygotowywać na najgorsze – dodał.

Budowa tarczy antyrakietowej w Europie jest jednym z głównych punktów spornych w relacjach między Rosją a USA i NATO. Moskwa uważa ten projekt za zagrożenie dla swego bezpieczeństwa, choć Sojusz Północnoatlantycki zapewnia, że system nie jest wymierzony w Rosję. [Jak tu nie wierzyć takim zapewnieniom? – admin]

Ogłoszony przez prezydenta Baracka Obamę we wrześniu 2009 roku nowy amerykański program obrony przeciwrakietowej opiera się na okrętach wojennych wyposażonych w system AEGIS, którego elementem są rakiety SM-3. Umożliwia to przemieszczanie systemu z jednego regionu do drugiego. Rakiety SM-3 od lat używane są do ochrony wojsk USA w Europie. Z czasem mają do tego dojść radary rozlokowane w południowej Europie. Na razie wiadomo, że jeden z nich znajdzie się w Turcji. W dalszej fazie – około 2015 roku – USA przewidują umieszczenie lądowej wersji rakiet SM-3 w krajach sojuszniczych w Europie. W Polsce elementy projektowanej tarczy antyrakietowej USA zostaną rozmieszczone około 2018 roku. Instalacje te mają być ulokowane w bazie w Redzikowie koło Słupska. U nas ma też zostać zainstalowany radar naprowadzający.

W odpowiedzi w listopadzie 2011 roku prezydent Miedwiediew zagroził, że w wypadku niekorzystnego dla Rosji rozwoju sytuacji z budową tarczy antyrakietowej w Europie Moskwa odstąpi od dalszych kroków w sferze rozbrojenia i kontroli zbrojeń, a także zastosuje inne rozwiązania. Gospodarz Kremla poinformował wówczas, że w odpowiedzi na budowę tarczy USA w Europie wydał Ministerstwu Obrony polecenie natychmiastowego wprowadzenia do służby radaru pod Kaliningradem. Podał też, że w ramach budowy systemu obrony powietrznej i kosmicznej Rosji w pierwszej kolejności wzmocniona zostanie osłona obiektów jej strategicznych sił jądrowych. Przywódca Rosji przekazał również, iż wchodzące do służby nowe strategiczne rakiety balistyczne będą wyposażane w nowoczesne systemy do pokonywania tarczy antyrakietowej, a także w efektywne bloki bojowe. Zakomunikował ponadto, że przed siłami zbrojnymi postawił zadanie opracowania planów pozwalających w razie potrzeby na zniszczenie ośrodków informacyjnych i dowódczych systemu instalowanego przez USA w Europie.

Miedwiediew oznajmił, że jeżeli wymienione kroki „okażą się niewystarczające, Federacja Rosyjska rozmieści na zachodzie i południu kraju nowoczesne systemy uderzeniowe, pozwalające na niszczenie elementów tarczy antyrakietowej USA w Europie”. Rosyjski prezydent sprecyzował, iż jednym z takich kroków będzie ulokowanie rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim, które – według rosyjskich mediów – mogą znaleźć się tu już w drugiej połowie 2012 roku.

Marta Ziarnik, PAP
http://naszdziennik.pl/

W latach 70-tych ubiegłego wieku wśród młodzieży Zachodu popularna była idea jednostronnego rozbrojenia, lansowana przez agenturę sowiecką. Sytuacja się odwróciła. Dziś jednostronnego rozbrojenia wymaga się od Rosji. A USRael może mieć około 150 baz wojskowych poza granicami swego kraju, gdyż, jak wiadomo, służą one wyłącznie wprowadzaniu demokracji. – admin.

Dopisane dnia 19.04.2012 o godz. 00:15.
Według witryny http://www.occasionalplanet.org liczba amerykańskich baz militarnych poza granicami USA wynosi co najmniej 1180, a więc admin się ośmieszył, szacując potencjał demokracji na zaledwie 150 baz.. Liczba 1180 jest porażająca. Równie porażająca, jak bezdenna głupota arcykretynów, każąca im widzieć w Rosji zagrożenie dla świata. – admin

Komentarzy 21 do “Rosja grozi”

 1. nemezis said

  Suwerenność krajów pozbawionych wojska i zamienionych na bazy wojskowe Izraela jest nawet nie dyskusyjna, ale wręcz przesądzona. Nawet za komuny mieliśmy własne wojsko.

 2. ST said

  150 baz? W/g tego co czytam w zachodniej prasie liczba ta przekracza 750.

 3. Sław. said

  Ad.1 „Komuna” to jest teraz, poprzednio był socjalizm. Najlepsza jest „trzecia droga”.Gwardia Narodowa potrzebna PILNIE.

 4. RomanK said

  Mechanizm dotyczący powstającego długu publicznego

  Napad na bank kojarzy się nam z zamaskowanymi facetami ograbiającymi skarbiec lub kasę banku.
  W rzeczywistości mamy do czynienia w krajach ,,demokracji” liberalnej z napadem Banków Prywatnych na Banki Narodowe, taki klasyczny przykład ma miejsce w USA od 1971 roku, gdy Narodowy Bank USA kupili (przejęli) prywatni właściciele. (11 żydów).
  Polska należy do krajów, które systemowo objęte są ,,demokracją” liberalną oraz pseudo-wolnością gospodarczą. Do tego systemu należy większość krajów europejskich, Ameryki Płn., Ameryki Płd. oraz Australia.
  Cechą wspólną, łączącą wszystkie Państwa, należące albo wciągnięte do systemu demokracji liberalnej, jest znaczne zadłużenie gospodarek narodowych w Bankach Prywatnych i Instytucjach Finansowych (BPiIF).
  Zadłużenie gospodarek narodowych Polski, Niemiec, Francji, Włoch, USA, Argentyny, Brazylii itd. w BPiIF waha się w zależności od kraju od 25 do 180% Produktu Krajowego Brutto (PKB). Przykładowo w Polsce, wysokość PKB za rok 2008 wyniósł ok. 1 bln 200 mld i w tym czasie zadłużenie w BPiIF wynosiło ok. 650 mld zł.
  Co ciekawe, Państwa należące do kręgu ,,demokracji” liberalnej, przy optymalnie nastawionej na zysk gospodarce, wewnętrznie przynoszą stratę, ze szkodą dla własnego Narodu a zewnętrznie, w interesie międzynarodowym instytucjom finansowym, przynoszą zyski.
  Rocznie Polska, przy obecnym sumarycznym zadłużeniu ok. 650 mld zł za rok 2008, odprowadza ok. 40 mld. zł. rocznie do kasy wszelkiej maści międzynarodowym spekulantom finansowym w postaci odsetek od kredytów zagranicznych, kredytów krajowych (zaciągniętych na poziomie NBP, Rządu oraz Samorządów), odsetek od obligacji skarbu państwa, itp.
  Skala odprowadzanego haraczu do gangsterów finansowych jest niemała, bo w przypadku Polski przy PKB 1,200 bln. zł, za 2008 rok, zadłużeniu ok. 650 mld zł, wszystkich odprowadzanych do budżetu rocznych tylko ,,podatków”- w kwocie ok. 80 mld zł, to kwota 40 mld. jest to kwota znaczna i co ciekawe odpowiada w przybliżeniu rocznemu wzrostowi PKB za lata 2005-2008. (Pomijam inne wydatki budżetowe np.; wpłaty roczne na OFE to jest dopiero przekręt)
  Powyższy przykład pokazuje, że owoce rozwoju Państwa demokracji liberalnej (przyrost PKB) jest pochłaniany przez międzynarodowych gangsterów finansowych. Nie podaje się do publicznej wiadomości faktu, że w przypadku napływu do strefy złotówki, przykładowo 100 mln $ następuje emisja złotówek z dnia kursu czyli dodruk pieniądza.
  Dodruk pieniądza następuje nie w interesie Państwa, tylko w interesie tych gangsterów finansowych z dwóch względów:
  1. Państwo pożycza od „prywatnego” na procent o wiele wyższy niż samo by sobie pożyczyło z NBP.
  2. Każdego roku z powstających z odsetek od udzielonych kredytów (też dodrukowanych pieniędzy) gangsterzy wykupują waluty ażeby wypompować je z kraju,
  Dlatego w Polsce mamy przy tak słabej kondycji gospodarczej i znacznym bezrobociu, tak silną złotówkę.
  Co to oznacza? – że system podatkowy de facto jest narzędziem legalnego wyprowadzania z systemu finansowego Państwa olbrzymiego strumienia pieniędzy w kierunku międzynarodowych grup gangstersko-finansowych.
  W majestacie prawa (podatki podlegają systemowi prawnemu) cały system władzy ustawodawczej (sejm i senat), wykonawczej (rząd, prezydent) oraz sądowniczej wraz z decydentami środków przymusu danego kraju, w tym służby specjalne wojska i policji, oprócz standardowych funkcji pracują świadomie, rzadziej nieświadomie dla utrzymania systemu odprowadzania haraczu dla tych gangsterów.
  W każdym kraju demokracji liberalnej istnieje grupa ludzi, która pełni funkcje Rezydentów tych grup.
  I tak naprawdę pełna nazwa niektórych funkcji publicznych pełnionych przez elity władzy w Polsce powinna brzmieć następująco: Panowie i Panie: Mazowiecki, Bielecki, Suchocka, Buzek, Miller, Belka, Marcinkiewicz, Kaczyński – Premierzy RP to ich REZYDENCI . Panowie Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński – Prezydenci RP to REZYDENCI też ich.
  Pan Balcerowicz, Belka oraz Pani Gronkiewicz Waltz: Prezesi NBP to też ich REZYDENCI. Praca na rzecz tych grup odbywa się również we władzach kluczowych Ministerstw (Finansów oraz Spraw Wewnętrznych) każdego kraju jak również we władzach ważniejszych partii politycznych, bez względu na prezentowaną oficjalnie ideologię (prawicowa, lewicowa, centrowa, liberalna, wyznaniowa itp).
  Czy można zmienić system demokracji liberalnej tak, ażeby funkcjonował dla dobra Narodu a nie dla dobra międzynarodowych gangsterów finansowych?
  Rozwiązanie systemowe jest tak proste, że aż nieprawdopodobne żeby umknęło uwadze ekonomistów (chyba, że co ważniejsi też pracują na rzecz tych grup).
  Rozwiązanie systemowe wymaga wprowadzenia do konstytucji naszego Państwa 1 (słownie: jednego) przepisu prawnego.
  Ten zapis mówiłby o zakazie udzielania kredytów Państwu, ze źródeł prywatnych, czyli innymi słowy wprowadzony zostałby Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa.
  Banki Prywatne finansować mogłyby tylko i wyłącznie sprawy prywatne a Bank Narodowy sprawy ponad-prywatne (Samorządowe i Rządowe). Rozwój Państwa mierzony przyrostem Produktu Krajowego Brutto (PKB) byłby finansowany tylko i wyłącznie przez Bank Narodowy, który jako jedyny prawny emitent w suwerennej MENNICY PAŃSTWA odzwierciedlał przyrost PKB w emisji tego pieniądza.
  Co ciekawe „Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa” automatycznie wymusiłby na wszystkich Partiach Politycznych funkcjonujących na scenie teatru politycznego danego Państwa do służenia mu.
  Należy zauważyć, że w Polsce i nie tylko, nikt od tzw. prawicy do skrajnej lewicy, nie porusza zakazu finansowania Państwa na poziomie Rządu czy Samorządu, a chodzi tylko o jeden zapis (drugi „rozdział” automatycznie zacznie funkcjonować).
  Co to oznacza? – że partie polityczne, działające w ramach Rezydentury na rzecz międzynarodowych spekulantów finansowych, tak naprawdę posługują się ideologiami (świadomościami fałszywymi) tylko po to, ażeby skłócać i poróżniać społeczeństwo na poziomie prywatnym każdego człowieka jakim jest wiara, niewiara, światopogląd i upodobania, kwestie zasadnicze zepchnąć na boczny tor, tak by móc skutecznie okradać nie świadomy Naród.
  W tym samym czasie, w sztucznie wywoływanym szumie ideologicznym, okradana jest KASA PAŃSTWA wybranego Narodu przez spekulantów i ich agenturę i ograniczana jest suwerenność MENNICY PAŃSTWA. Gdyby służby specjalne przykładowo w Polsce ABW, CBŚ, CBA czy SKW oraz wymiar sprawiedliwości, w tym Prokuratura, były w pełni suwerenne (niepodatne na wpływy rezydentów), to fakt dopuszczenia Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych do finansowania Państwa, dawno byłby odczytany jako działanie na szkodę Państwa, ponieważ w sposób jednoznaczny osłabia strukturę finansową Państwa, powodując ciągle problemy z deficytem budżetowym.
  Wydatki budżetowe obejmują m.in. sprawy obronności i bezpieczeństwa Państwa, a więc fakt drenowania Skarbu Państwa przez gangsterów finansowych wpływa również bezpośrednio na osłabienie bezpieczeństwa i obronności Państwa.
  Do czasu odzyskania suwerenności możliwe jest, aby sam Naród wymusił na partiach zmiany systemowe, ponieważ te partie tylko wtedy będą wiarygodne dla Narodu, jeżeli wprowadzą do swoich programów, a potem wprowadza w życie zapis o zakazie udzielania kredytów ze źródeł Międzynarodowych Instytucji Finansowych Państwu na poziomie Rządu czy Samorządów.
  Sprawa Kasy Państwa jest jedynym obszarem, który łączy Naród we wspólnym interesie, jeżeli Naród będzie odporny i nie da się wmanewrować w dyskusje i kłótnie na tematy zastępcze, to taki Naród ma szansę na zmianę systemową, ma szansę na przetrwanie w suwerennym kraju.
  Wtedy w Polsce i nie tylko, będzie więcej pieniędzy w Skarbie Państwa na zwiększenie budżetów wymiaru sprawiedliwości, sfery obronności i bezpieczeństwa Państwa, służby i ochrony zdrowia, edukacji narodowej, na pomoc społeczną, czy niepełnosprawnych nie pracujących, na inwestycje narodowe: medialne, energetyczne, transportowe, budownictwo mieszkaniowe; ogólnie na rozwój cywilizacyjny narodu. Oczywiście podatki: m.in. VAT-y, akcyzę, koszty paliw, składki na fundusze zdrowia, podatki od nieruchomości itp. zostaną obniżone, ponieważ Skarb Państwa nie będzie więcej ponosił kosztów utrzymania międzynarodowych grup przestępczo – finansowych. PAŃSTWO NALEŻY DO SPRAW NARODOWYCH- PONAD PRYWATNYCH I JEST PRZESTĘPSTWEM AŻEBY PAŃSTWO DZIAŁAŁO NA SWOJĄ SZKODE I NA SZKODE WŁASNEGO NARODU.
  ZYGMUNT WRZODAK
  BYŁY CZŁ. KK. NSZZ SOLIDARNOŚĆ, ZARZĄDU REGIONU MAZOWSZE, SZEF SOLIDARNOŚCI W URSUSIE W LATACH 1990 – 2001. POSEŁ NA SEJM IV I V KADECJI, CZŁ. SEJMOWEJ KOMISJI ODPOWIEDZIALNOŚCI KONSTYTUCYJNEJ, SKARBU PAŃSTWA, OBRONY NARODOWEJ, GOSPODARKI, DS. UE, FINANSÓW PUBLICZNYCH. POMYSŁODAWCA I ZAŁOŻYCIEL W URSUSIE LPR, PREZES ,,NARODOWEGO KONGRESU POLSKIEGO”

  SKIERNIEWICE, KWIECIEŃ 2012 ROK

 5. Rysio said

  re2. USA ma już tyle baz, i w tak wielu krajach, że sami dokładnie już nie wiedzą ile.

  😉

 6. RomanK said

  1,180. Actually, the number might even be higher. Nobody knows for sure.”

  http://www.occasionalplanet.org/2011/01/24/military-mystery-how-many-bases-does-the-us-have-anyway/

 7. 166 bojkot TVN said

  Nihil novi

 8. Redaktorzy „ND” nie mogą spać spokojnie – Rosja grozi, a Wrzodak nawołuje do Powstania:

  „Zygmunt Wrzodak do pana Dr. Ryszarda Opary

  18.04.2012

  Na stronie internetowej klubinteligencjipolskiej.pl (kip) ukazał się artykuł Dr. Opary, który ocenia ostatnie 23 lata tzw. ,,transformacji ustrojowej” w naszym kraju. Uważam, że tekst jest tylko częściowo trafny, dlatego postanowiłem kilka spraw wyprostować. W tekście tym najwięcej oberwało się Rosji i to że w Polsce jest żle to wina Rosji itd. Podaje Pan Opara, że ,, ,,Rosja okupuje do dziś połowę naszego kraju”. Niestety, ale Pan Opara nie wskazuje, którą połowę Polski Rosja okupuje!!! Może chodziło panu, o to, że Rosjanie wykupili polską ziemię, zakłady pracy, banki, elektrownie, elektrociepłownie, telekomunikację, przesył energii, stocznie itd. a może doprowadzili do rozbrojenia polskiej armii, służb specjalnych, doprowadzili do upadku polskiego przemysłu!!! Panie Opara nie zgadzam się z pana, tezą, że to Rosjanie okupują pół Polski. Taka teza polega na tym, że odwraca się uwagę czytelników od prawdziwego okupanta Polski. (…)

  Polacy muszą dążyć do Powstania Narodowego, Powstania nie z kijem i oponą w ręku, tylko w powstaniu rozbudzonej świadomości, a więc wiedzy, prawdziwej diagnozie. Jaki cel przyświeca takiemu powstaniu??? Czy Polska ma być nadal w UE, czy ma być nadal psem gończym amerykanów w sprawie Rosji??? Jaka polityka pieniężna ma być w Polsce, podatkowa, ekonomiczna, obronna??? Jaki system nauczania itd. Krótko, kto ma być właścicielem Polski??? Czy chcemy zmienić dotychczasowy system??? Czy chcemy go tylko przypudrować??? Czy chcemy w nim trwać??? Będziemy mieli tyle Polski ile rozumu Polskiego, wtedy można określić, czy My, jako Naród Polski jesteśmy suwerenem w własnym kraju.

  Jeżeli krytykuję tzw. „zachód” to nie jestem za wschodem i odwrotnie. Takie myślenie jest od dawna wtłaczane w głowy Polaków. Nie jestem ani za wschodem ani za zachodem, jestem po stronie zawsze mojej umiłowanej Ojczyzny – Polski.”

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=6508&Itemid=56

 9. Inkwizytor said

  Bełkotka, a kogo nam tu wklejasz 🙂 Kapuś esbecki to może jest autorytetem dla ciebie stręczycielko PiSiacka a le nie dla nas, Polaków 🙂

 10. Rysio said

  Bojkotka – posługchaj tego w mycce – jak mądrze gada o broni.

  A potem wytłumacz nam dlaczego żydowski PIS który tak stręczysz jest przeciwny posiadaniu broni przez wszystkich Polaków.

 11. maran said

  Perelka pana Michalkiewicza. Jedna z wielu.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2473

 12. Rysio said

  Dla Maranki, która tak drze wszystkich bezbronnych Polaków na barykady też mam film.

 13. Rysio said

  🙂

 14. 166 bojkot TVN said

  10/Rysi
  166 nie ma zamiaru słuchac tego Żyda, bo ma inne zajęcia. Szkoda czasu.
  166 było zawsze za posiadaniem broni i nigdy nie stręczyło PiS-u. Twierdziło zawsze, że rządy PiS-SO-LPR był znacząco bezpieczniejsze dla Polaków i polskich samolotów.
  Sam se tłumacz kto dlaczego jest przeciwnikiem posiadania broni.
  Przypadek Brevika jako postrachu komuszego narybku, czyli młodzieżówek przygotowywanych do rządzenia światem może nieświadomym wiele wyjaśnić. Jak na razie centrum ogłupiania nie nadąża za faktami i jeszcze nie spreparowało jakiejś propagandy anty-Brevikowej, jeszcze nie został okrzyknięty wariatem. Jedynie co kombinują, to wyciszenie procesu, żeby się nie okazało, że biały człowiek musi wzorem Brevika chwycić za broń w obronie swojej cywilizacji i biologicznego istnienia, czyli wejść na drogę terroru. Po drodze nie powinien tracić czasu na słuchanie żydowskiego gadania.

 15. Rysio said

  Ależ Brevik nigdy nie zostanie okrzyknięty wariatem, przecież on jest z tego samego plemienia co ty Bojkotka.
  Chyba nie wierzysz w to że parchy, parcha okrzykną wariatem?

 16. 166 bojkot TVN said

  Rysio – odp …ol się KŁAMIESZ PUBLICZNIE! JESTEŚ OSZCZERCĄ

 17. maran said

  Rysio jest agentem . Niskiej marki z marna zaplata.
  Ale na butelczyna wody ognistej zarobi.

 18. Miet said

  No i mamy popisy elokwencji i inteligencji i wszystkiego na raz i tego co nie potrzeba.
  Dla niektórych ludzi to wielkie nieszczęście, że jakiś nie myślący nauczyciel nauczył ich czytania i pisania.
  Wyżywają sie teraz tak, że tylko podziwiać.
  Myślę, że to celowe działanie aby ośmieszać Gajówkę. Może ktoś coś zaradzi???

 19. revers said

  http://www.mediafire.com/?c86bwf3v12tqw3c

 20. wet3 said

  @ Rysio (15)
  Przeciez kazdego, zyda ktory wpadnie na czyms czego obronic nie mozna, moski natychmiast nazywaja wariatem lub szalencem dzialajacym pojedynczo. Obok antysemiztyzmu to jest ich glowna odzywka.

 21. Marucha said

  Breivika nie uznają za pomyleńca dlatego, żeby wyszedł na wolność. Pomyleńca zaś można zamknąć w „instytucji” na całe życie.
  Mam wrażenie, że Brevikowi po cichu sprzyja całkiem spora część społeczeństwa krajów skandynawskich (i nie tylko), choć nikt się do tego oczywiście nie przyzna.

Sorry, the comment form is closed at this time.