Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Mechanizm dotyczący powstającego długu publicznego

Posted by Marucha w dniu 2012-04-19 (Czwartek)

Nadesłał p. RomanK.

Napad na bank kojarzy się nam z zamaskowanymi facetami ograbiającymi skarbiec lub kasę banku.

W rzeczywistości mamy do czynienia w krajach „demokracji” liberalnej z napadem Banków Prywatnych na Banki Narodowe, taki klasyczny przykład ma miejsce w USA od 1971 roku, gdy Narodowy Bank USA kupili (przejęli) prywatni właściciele (11 Żydów).

Polska należy do krajów, które systemowo objęte są „demokracją” liberalną oraz pseudo-wolnością gospodarczą. Do tego systemu należy większość krajów europejskich, Ameryki Płn., Ameryki Płd. oraz Australia.

Cechą wspólną, łączącą wszystkie państwa, należące albo wciągnięte do systemu demokracji liberalnej, jest znaczne zadłużenie gospodarek narodowych w Bankach Prywatnych i Instytucjach Finansowych (BPiIF).

Zadłużenie gospodarek narodowych Polski, Niemiec, Francji, Włoch, USA, Argentyny, Brazylii itd. w BPiIF waha się w zależności od kraju od 25 do 180% Produktu Krajowego Brutto (PKB). Przykładowo w Polsce, wysokość PKB za rok 2008 wyniósł ok. 1 bln 200 mld i w tym czasie zadłużenie w BPiIF wynosiło ok. 650 mld zł.

Co ciekawe, Państwa należące do kręgu demokracji” liberalnej, przy optymalnie nastawionej na zysk gospodarce, wewnętrznie przynoszą stratę, ze szkodą dla własnego Narodu a zewnętrznie, w interesie międzynarodowym instytucjom finansowym, przynoszą zyski.

Rocznie Polska, przy obecnym sumarycznym zadłużeniu ok. 650 mld zł za rok 2008, odprowadza ok. 40 mld. zł. rocznie do kasy wszelkiej maści międzynarodowym spekulantom finansowym w postaci odsetek od kredytów zagranicznych, kredytów krajowych (zaciągniętych na poziomie NBP, Rządu oraz Samorządów), odsetek od obligacji skarbu państwa, itp.

Skala odprowadzanego haraczu do gangsterów finansowych jest niemała, bo w przypadku Polski przy PKB 1,200 bln. zł, za 2008 rok, zadłużeniu ok. 650 mld zł, wszystkich odprowadzanych do budżetu rocznych tylko „podatków” – w kwocie ok. 80 mld zł, to kwota 40 mld. jest to kwota znaczna i co ciekawe odpowiada w przybliżeniu rocznemu wzrostowi PKB za lata 2005-2008. (Pomijam inne wydatki budżetowe np. wpłaty roczne na OFE, to jest dopiero przekręt)

Powyższy przykład pokazuje, że owoce rozwoju Państwa demokracji liberalnej (przyrost PKB) jest pochłaniany przez międzynarodowych gangsterów finansowych. Nie podaje się do publicznej wiadomości faktu, że w przypadku napływu do strefy złotówki, przykładowo 100 mln $, następuje emisja złotówek z dnia kursu czyli dodruk pieniądza.

Dodruk pieniądza następuje nie w interesie Państwa, tylko w interesie tych gangsterów finansowych z dwóch względów:
1. Państwo pożycza od „prywatnego” na procent o wiele wyższy, niż samo by sobie pożyczyło z NBP.
2. Każdego roku z powstających z odsetek od udzielonych kredytów (też dodrukowanych pieniędzy) gangsterzy wykupują waluty ażeby wypompować je z kraju.

Dlatego w Polsce mamy przy tak słabej kondycji gospodarczej i znacznym bezrobociu, tak silną złotówkę.

Co to oznacza? – że system podatkowy de facto jest narzędziem legalnego wyprowadzania z systemu finansowego Państwa olbrzymiego strumienia pieniędzy w kierunku międzynarodowych grup gangstersko-finansowych.

W majestacie prawa (podatki podlegają systemowi prawnemu) cały system władzy ustawodawczej (sejm i senat), wykonawczej (rząd, prezydent) oraz sądowniczej wraz z decydentami środków przymusu danego kraju, w tym służby specjalne wojska i policji, oprócz standardowych funkcji pracują świadomie, rzadziej nieświadomie dla utrzymania systemu odprowadzania haraczu dla tych gangsterów.

W każdym kraju demokracji liberalnej istnieje grupa ludzi, która pełni funkcje Rezydentów tych grup.

I tak naprawdę pełna nazwa niektórych funkcji publicznych pełnionych przez elity władzy w Polsce powinna brzmieć następująco: Panowie i Panie: Mazowiecki, Bielecki, Suchocka, Buzek, Miller, Belka, Marcinkiewicz, Kaczyński – Premierzy RP to ich REZYDENCI . Panowie Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński – Prezydenci RP to też ich REZYDENCI. Pan Balcerowicz, Belka oraz Pani Gronkiewicz Waltz: Prezesi NBP to też ich REZYDENCI. Praca na rzecz tych grup odbywa się również we władzach kluczowych Ministerstw (Finansów oraz Spraw Wewnętrznych) każdego kraju, jak również we władzach ważniejszych partii politycznych, bez względu na prezentowaną oficjalnie ideologię (prawicowa, lewicowa, centrowa, liberalna, wyznaniowa itp).

Czy można zmienić system demokracji liberalnej tak, ażeby funkcjonował dla dobra Narodu, a nie dla dobra międzynarodowych gangsterów finansowych?

Rozwiązanie systemowe jest tak proste, że aż nieprawdopodobne, żeby umknęło uwadze ekonomistów (chyba, że co ważniejsi też pracują na rzecz tych grup).

Rozwiązanie systemowe wymaga wprowadzenia do konstytucji naszego Państwa 1 (słownie: jednego) przepisu prawnego. Ten zapis mówiłby o zakazie udzielania kredytów Państwu, ze źródeł prywatnych, czyli innymi słowy wprowadzony zostałby rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa. Banki Prywatne finansować mogłyby tylko i wyłącznie sprawy prywatne, a Bank Narodowy sprawy ponad-prywatne (Samorządowe i Rządowe). Rozwój Państwa mierzony przyrostem Produktu Krajowego Brutto (PKB) byłby finansowany tylko i wyłącznie przez Bank Narodowy, który jako jedyny prawny emitent w suwerennej MENNICY PAŃSTWA odzwierciedlał przyrost PKB w emisji tego pieniądza.

Co ciekawe „Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa” automatycznie wymusiłby na wszystkich Partiach Politycznych funkcjonujących na scenie teatru politycznego danego Państwa do służenia mu.

Należy zauważyć, że w Polsce i nie tylko, nikt od tzw. prawicy do skrajnej lewicy, nie porusza zakazu finansowania Państwa na poziomie Rządu czy Samorządu, a chodzi tylko o jeden zapis (drugi „rozdział” automatycznie zacznie funkcjonować).

Co to oznacza? – że partie polityczne, działające w ramach Rezydentury na rzecz międzynarodowych spekulantów finansowych, tak naprawdę posługują się ideologiami (świadomościami fałszywymi) tylko po to, ażeby skłócać i poróżniać społeczeństwo na poziomie prywatnym każdego człowieka jakim jest wiara, niewiara, światopogląd i upodobania, kwestie zasadnicze zepchnąć na boczny tor, tak by móc skutecznie okradać nie świadomy Naród.
W tym samym czasie, w sztucznie wywoływanym szumie ideologicznym, okradana jest KASA PAŃSTWA wybranego Narodu przez spekulantów i ich agenturę i ograniczana jest suwerenność MENNICY PAŃSTWA. Gdyby służby specjalne, przykładowo w Polsce ABW, CBŚ, CBA czy SKW oraz wymiar sprawiedliwości, w tym Prokuratura, były w pełni suwerenne (niepodatne na wpływy rezydentów), to fakt dopuszczenia Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych do finansowania Państwa, dawno byłby odczytany jako działanie na szkodę Państwa, ponieważ w sposób jednoznaczny osłabia strukturę finansową Państwa, powodując ciągle problemy z deficytem budżetowym.

Wydatki budżetowe obejmują m.in. sprawy obronności i bezpieczeństwa Państwa, a więc fakt drenowania Skarbu Państwa przez gangsterów finansowych wpływa również bezpośrednio na osłabienie bezpieczeństwa i obronności Państwa.

Do czasu odzyskania suwerenności możliwe jest, aby sam Naród wymusił na partiach zmiany systemowe, ponieważ te partie tylko wtedy będą wiarygodne dla Narodu, jeżeli wprowadzą do swoich programów, a potem wprowadza w życie zapis o zakazie udzielania kredytów ze źródeł Międzynarodowych Instytucji Finansowych Państwu na poziomie Rządu czy Samorządów.

Sprawa Kasy Państwa jest jedynym obszarem, który łączy Naród we wspólnym interesie, jeżeli Naród będzie odporny i nie da się wmanewrować w dyskusje i kłótnie na tematy zastępcze, to taki Naród ma szansę na zmianę systemową, ma szansę na przetrwanie w suwerennym kraju. Wtedy w Polsce i nie tylko, będzie więcej pieniędzy w Skarbie Państwa na zwiększenie budżetów wymiaru sprawiedliwości, sfery obronności i bezpieczeństwa Państwa, służby i ochrony zdrowia, edukacji narodowej, na pomoc społeczną, czy niepełnosprawnych nie pracujących, na inwestycje narodowe: medialne, energetyczne, transportowe, budownictwo mieszkaniowe; ogólnie na rozwój cywilizacyjny narodu. Oczywiście podatki: m.in. VAT-y, akcyzę, koszty paliw, składki na fundusze zdrowia, podatki od nieruchomości itp. zostaną obniżone, ponieważ Skarb Państwa nie będzie więcej ponosił kosztów utrzymania międzynarodowych grup przestępczo – finansowych.

Państwo należy do spraw narodowych- ponad-prywatnych i jest przestępstwem, ażeby państwo działało na swoją szkodę i na szkodę własnego narodu.

Zygmunt Wrzodak

Były czł. KK. NSZZ Solidarność, zarządu regionu Mazowsze, szef SolidarnoŚci w Ursusie w latach 1990– 2001. Poseł na Sejm IV i V kadencji, czł. Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Skarbu Państwa, Obrony Narodowej, Gospodarki, ds. UE, Finansów Publicznych. Pomysłodawca i założyciel w Ursusie LPR, Prezes Narodowego Kongresu Polskiego”

Skierniewice, kwiecień 2012 rok

Komentarzy 37 to “Mechanizm dotyczący powstającego długu publicznego”

 1. Obserwator said

  Zaopatrzcie się Panie i Panowie w książkę Song Hongbinga pt. “Wojna o pieniądz”, Prawdziwe źródła kryzysów finansowych. Książkę której boi się zachód, a zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi. Z chińskiego przełożył ją Tytus Sierakowski.
  Jest tam to bardzo dokładnie i obrazowo wszystko wyjaśnione. Inaczej nie macie szans dojść do prawdy, która bez przerwy jest zamazywana i mącona przez żydowskich bangsterów i sterowane przez nich rządowe psy, które im służą we wszystkich krajach. Takie Sarkazmy, Tfuski, i inne sfory pseudopolityczne i pseudonarodowe.

  Dystrybucja: tel: 71 339 43 07; e-mail: info@WydawnictwoWektort.pl

 2. Pokręć said

  Ech, socjalizda, ale ma dobre serce.
  Polska przedwojenna juz pozyczała od banku centralnego (suwerennego i polskiego) polskie marki do finansowania deficytu. Powstał taki galimatias, że robotnik dostawał wypłatę na koniec miesiąca a za 2 tygodnie nie mógł za nia bułki kupić. Dopiero reforma Grabskiego uporządkowała system.
  Ja mam inny pomysł: zakaz pozyczania pieniędzy przez budżet. Tak, jak kiedys to postulował JKM z mównicy sejmowej i został wysmiany. Państwo musi utrzymać się wyłacznie z podatków. jak państwa nie stac na „bezpłatną” służbę zdrowia, to nalezy jeje nie płacić. Będzie kwik i wrzask, ale dziury w niebie nie będzie. jak nie stac państwa na utrzymywanie armii biurestwa podatkowo – skarbowego – pozwalniac i wprowadzic jako jeden, jedyny podatek tradycyjną dziesięcinę VAT (bo najtaniej go jest sciągać i sciągalnośc jest wysoka). Dlaczego aż 10%? No, nie jestesmy bogaci. Państwo ma się tak zorganizować, żeby się utrzymało za te 10%. Koniec. jak ono to zrobi? Zamknąć posłów i senatorów pod kluczem i miają uchwalic budżet i zdecydować, kogo z państwowych posad zwolnić, inaczej nie dostaną ani wody, ani żywności. Nikt też tam nie wejdzie ratowac rannych, nawet, jak wyjmą noże i będą się ciukać (najmądrzejsze, co mogliby zrobić). Póki nie uchwala budżetu. Zrównowazonego! Koniec.
  Wtedy okaże się, że nie stac nas na wykonywanie np. głupiego prawa, zostanie to, co najpotrzebniejsze. Reszta niech się pozarzyna.
  Drugie: za zaciągnięty kredyt odpowiada osobiście (i tylko i wyłacznie osobiście) ten, kto jest na wekslu podpisany, żadnego zyrowania, czy zaciągania kredytów „w imieniu obywateli” pod zastaw ich przyszłych podatków.
  Trzecie: likwidacja ustawy o powszechnym środku płatniczym (likwidacja banku centralnego jako banku emisyjnego). Podatki płacone sa w złocie a obywatele wymieniają się czym chcą – pracą, butami, srebrem, złotem, walutami obcymi, nie ma ograniczeń. I po krzyku. Oczywiście, jak już krew spłynie Wisłą do morza. Ci, co przeżyją – będą wiedzieli, co dalej.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Może jeszcze lepiej. Zlikwidujmy wszystko, „żeby nie było niczego”, niech się ludzie pozarzynają, najmocniejsi przeżyją, a złoto zrobią nam alchemicy.

 4. 166 bojkot TVN said

  http://fakty.interia.pl/polska/news/polska-zasili-konto-mfw-8-miliardami-dolarow,1786529
  ………………
  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polska zdecydowała się dofinansować Międzynarodowy Fundusz Walutowy kwotą 8 miliardów dolarów.

  Szefowa Funduszu Christine Lagarde podziękowała władzom naszego kraju za wsparcie.

  Kraje strefy euro zobowiązały się wpłacić do kasy MFW 150 mld euro, by za jego pośrednictwem wspomóc zagrożone kraje unii walutowej. Z komunikatu po telekonferencji ministrów finansów UE wynika, że do wsparcia MFW zobowiązała się też Polska. więcej »
  „Gorąco dziękuję polskim władzom za decyzję w sprawie dofinansowania Międzynarodowego Funduszu Walutowego” – oświadczyła Christine Lagarde podkreślając, że jest to część wspólnej akcji wielu krajów.

  Szefowa Funduszu podkreśliła, że decyzja Polski pokazuje chęć wspólnego działania na rzecz wzmocnienia stabilności światowej gospodarki.

  W osobnym oświadczeniu Christine Lagarde podziękowała władzom Szwajcarii za decyzję o udzieleniu Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu pożyczki w wysokości 26 miliardów dolarów.
  …………………

  Należy poczytać KOMENTARZE POD TĄ INFORMACJĄ.
  CZY KTOŚ UPOWAŻNIŁ RZĄD DO WYPROWADZENIA 8 MLD $$$ POZA KASĘ PAŃSTWOWĄ?
  CZY JEST JAKAŚ UCHWAŁA SEJMOWA? KTO GŁOSOWAŁ „ZA”?
  CZY PREZYDĘT PODPISAŁ DECYZJE O WYPROWADZENIU Z POLSKI TYCH PIENIĘDZY?
  ILE OFIAR WŚRÓD MĘŻCZYZN-POLAKÓW SPOWODUJE KRADZIEŻ TYCH PIENIĘDZY – KOLEJNE SAMOBÓJCZE ŚMIERCI Z POWODU NIEWYPŁACALNOŚCI I OLBRZYMICH PODATKÓW, OPŁAT I BEZROBOCIA SĄ NA 100% PEWNE

 5. 166 bojkot TVN said

  !!!!!
  Pod Wiskitkami na budowie autostrady A2 protestują teraz (godz.11.37 19.04.2012) podwykonawcy autostrady, którzy nie dostali zapłaty w wysokości ok 8 mln zł od COVECO, o SDS
  ZUS komornik już do nich puka, a minister Nowak obiecuje przejezdne drogi.

 6. Ciek said

  Wszystko fajnie, tylko dlaczego w tekście o tematyce gospodarczej niczym bumerang w co drugim zdaniu powraca „liberalizm”? Liberalizm, zgodnie z definicją z wikipedii to:

  Liberalizm (z łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm jest ściśle związany z indywidualizmem, stanowczo odrzuca kolektywizm oraz opowiada się za jak najmniejszym krępowaniem wolności jednostki poprzez prawo. Konsolidując, liberałowie uważają, że kompromis pomiędzy prawem a nieskrępowaną wolnością powinien być jak najmniejszy
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm

  W Europie faktycznie mamy podobno coś stylu liberalizmu – tylko, że jest to wyłącznie liberalizm polityczny . W kwestiach gospodarki natomiast (czyli wolności gospodarczej) sytuację mamy o wiele gorszą niż u schyłku PRLu dlatego też określenia takie są nie na miejscu i niestety psują całość przekazu autora. Podążając tym tokiem rozumowania, skoro jest teraz gorzej niż w PRLu, a mamy ponoć liberalizm to czym był PRL? Anarchokapitalizmem?

  Proponowane przez P. Wrzodaka rozwiązanie tej kwestii to jeden z głupszych pomysłów jakie słyszałem, a główny efekt tego zabiegu jaki sobie wyobrażam to konieczność przewożenia w niedługim czasie od jego wprowadzenia mamony taczkami. To nic innego jak tylko przyzwolenie na dowolny dodruk pieniędzy bez jakiegokolwiek ograniczenia. Dzisiaj do zadłużania państwa co do zasady potrzebny jest kapitał. Jeśli nie ma chętnych na kupno obligacji to niestety trzeba zaoferować lepsze oprocentowanie, a i to może nie wystarczyć, co pokazują przykłady z Grecji czy Hiszpanii. Jeśli emitować dług można byłoby bez pozyskiwania kapitału, to co powstrzymałoby naszych polityków przed wypuszczeniem np. biliona złotych tylko w tym miesiącu? Przecież nasza administracja jest w stanie przeżreć każdą ilość pieniędzy 🙂

  W istocie rozwiązanie problemu zadłużania się jest bardzo proste – państwo najzwyczajniej w świecie nie powinno się zadłużać, chyba, że zagrożona jest jego suwerenność. Taki zapis powinien znaleźć się w Konstytucji. Osobiście nie mogę zrozumieć jak ktoś przy zdrowych zmysłach może sądzić, że można egzystować będąc cały czas pod kreską i się zadłużając. Ktoś taki chyba nigdy nawet gospodarstwa domo0wego nie prowadził, a bierze sięga rządzenie państwem …

 7. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 8. nemezis said

  Ci co podpisali się pod sprzedażą NBP powinni wisieć.

 9. szperacz said

  Ad art.
  W 1971r, było tylko odejście od wymiany dolarów na złoto po tym jak gen. deGol (prezydent Francji-pisownia fonetyczna) zebrał wszystkie zielone we Francji w połowie lat 60-tych, załadował na statki i przewiózł do USA i wymienił na złoto.

  Cyt: „USA od 1971 roku, gdy Narodowy Bank USA kupili (przejęli) prywatni właściciele (11 Żydów).”

  Ten Narodowy Bank USA nazywa się po polsku System Rezerwy Federalnej, a właściwie powinno być Federalna Rezerwa Systemowa (FRS) i od początku powstania w 1913r. jest własnością prywatną. To był koniec wojny o niezależność brytyjskich kolonii w AP od korony, zakończony porażką USA.

  Do 1971r. $ był wymienialny na złoto i wykorzystał to deGol, za co mu w 1968r, podziękowali zorganizowaniem rozruchów studenckich z napisami na plakatach „Żegnaj Szarl”.(pis fonetyczna).

  Od 1971r. $ zajął miejsce złota jako rezerwa poszczególnych krajów i my pożyczając 8mld $ do MFW automatycznie o tą wartość zmniejszamy swoje rezerwy walutowe, co skutkuje wzrostem inflacji (jeżeli zmniejszymy rezerwy o 25%, to wg dzisiejszej ekonomi tylko z tego powodu mamy wzrost inflacji o 25% i już ją widać, jak galopuje)

 10. Ras said

  Z czego oni tak rechocza?
  Z durni ktorzy ich wybieraja, bo pajac i oszust Obama obiecaj im „zmiane”.

  #2
  Pokrecilo sie niektorym w glowie.

 11. wi42 said

  Re: 9 Szperacz
  Oczywiscie, ze FRS jest prywatnym bankiem i dla zmylenia nazywany Federalnym. Prezydent Kennedy wysunal mysl o upanstwowieniu i skonczylo sie ostrzezeniem dla wszystkich potencjalnych nasladowcow pomyslu.
  A pan Wrzodak i my szaracy korzystamy z dobrodziejstwa demokracji i mozemy naprawiac swiat bez ograniczen. Pamiec elektroniczna kosztuje niewiele….

 12. Wandaluzja said

  NEOLIBERALIZM powstał na żydowskiej doktrynie, że Zadłużenie państwa STYMULUJE GOSPODARKĘ, czym Ronald Regan zastąpił mechanizmy antykryzysowe New Deal’u F.D.Roosevelta. Najważniejszym z nich była FASZYSTOWSKA Państwowa Własność Złota, gdyż powodem Wielkiego Kryzysu była WYŻSZOŚĆ renty deflacyjnej złota nad dywidendą – więc po co tyrać w biznesie, skoro większy zysk daje zloto w banku czy kasie pancernej? Gdy czytam reklamy: KUP ZŁOTO I ZACZNIEJ ZARABIAĆ to jest to nawoływanie do pogłębiania kryzysu przez UCIECZKĘ pieniądza i kapitału z biznesu do Renty Deflacyjnej, która jest teraz bardzo wysoka.
  WYNALEZIENIE Korupcyjnego Rabunku Finansów Publicznych przez ZADŁUŻANIE PAŃSTWA było Ucieczką skorumpowanej finansiery żydowskiej przed zastąpieniem FASZYSTOWSKIEGO Państwowego Monopolu Złota SARMACKIM Babskim Monopolem Złota.
  Dyktatura Fuehrera to nic w porównaniu z dykaturą własnej żony.

 13. szperacz said

  Re.11 Wi42

  Kennedy dnia 4,07,1963 podpisał Act. Nr 11110 nakazujący Sekretarzowi Skarbu emisję pewnej puli $ poza FRS, łamiąc w ten sposób monopol FRS na „produkcję” zielonej makulatury i tym samym podpisał na siebie wyrok wykonany w Dallas w listopadzie 1963r.

  Od tej pory żaden marionetkowy prezydent USA nawet nie dotknął tego tematu. Mógł to uczynić jego brat Robert, ale został zlikwidowany przez te same siły po otrzymaniu nominacji partii demokratycznej dokładnie w 5 lat po podpisaniu przez JFK zezwolenia na emisję $.

 14. Brat Dioskur said

  Pewny dotad Barosso nie udaje juz „Greka” i przyznaje z porazajaca szczeroscia ze uratowanie Grecji przed bankrucja wymaga kwoty €380 mld!Czyli na jednego Greka wypadnie dokladnie €36 tys….Oczywiscie placic maja „wszyscy ludzie ,ktorzy beda bracmi” a w placeniu juz nimi sa!Wlasnie Holandia dowiedziala sie od Moodys,ze jak nie przeprowadzi drakonskich oszczednosci (w domysle na ratowanie euro) to sie jej odbierze jedno „A „Trzeba pamietac ,ze Nideralndy naleza do nielicznych chlubiacych sie tercetem pierwszej litery alfabetu
  Z krolewskiej Holandii przeskoczmy do krolewskiej Hiszpanii gdzie wlasnie przeczolguje sie Juana Carlosa za jego zdjecie na tle upolowanego slonia!Nie sposob opisac kociokwiku jaki sie tam rozpetal ,bo przycmil on nawet zblizajaca sie „swieta wojne” FCBarcelona -Real Madryt.Dosc ,ze los tego slonia zosta przemielony na wszystkie mozliwe strony i nie sposob nie uciec przed refleksja jak by owi oburzeni zareagowali na zdjecie zabitego wlasnie dziecka…pardon ,chcialem napisac: zdjecie usunietego w procesie aborcji materialu.

 15. kolo said

  Nóż się w kieszeni otwiera
  http://narodowcy.net/polska-przekazala-mfw-8-miliardow-dolarow/2012/04/19/

 16. Ad. 6

  „Liberalizm (z łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. ”

  – Wolność nie jest wartością nadrzędną. Jeżeli dla kogoś wolność jest wartością ważniejszą, większą, niż np. prawda, czy dobro, to jak to się może skończyć?

 17. Do glownego artykulu:

  Mysle, ze tylko suwerenny rzad (niezalezny od nikogo z zewnatrz) ma prawo i obowiazek emisji banknotow i monet, ktore sa calkowicie wolne od jakiegokolwiek opodatkowania jest zobligowany prawem Naturalnym rowniez zwolnic wszystkich posiadaczy (wlascicieli) prywatnych nieruchomosci (wlasnosci) od cyklicznego opodatkowania (rocznego) jesli ma taki rzad na uwadze wolnosc i suwerennosc wlasnych obywateli z ktorych nota bene jest utrzymywany.

  Tak wiec p. Zygmunt Wrzodak rowniez musi brac ta powyzsza kwestie pod baczniejsza uwage jesli mysli o wolnosci i suwerennosci Narodu Polskiego w doslownym tego slowa znaczeniu.

  Reasumujac: Wiarygodny Rzad, to wiarygodna waluta niepodlegajaca jakimikolwiek spekulacjom czy „uwarunkowaniom” w doslownym sensie…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Mam jeszcze pare uwag, ale zamiescilem tylko te najwazniejsze, ktore rzucily mi sie w oczy…

 18. RomanK said

  Glowny powod zabawy lezy w manipulacji Pieniadza jako medium wymiany…
  Czy proces deflacji i inflacji byly znane w historii kiedy jedynym pieniadzem bylo tylko zloto i srebro…nowozytny wynalazek to Bankowosc frakcyjna…ktora pozwala z assetu fizycznego zloto..lub finansowego oszczednosc w pieniadzu… produkowac wielokrotnie z niczego sumy przekraczajace wartosc reerwy wielokrotnie.
  Historyczny rys przejecia kontroli przy pomoicy dlugu doskonale opisal prof Quigley’ najwazniewsze tu:
  http://www.wanttoknow.info/articles/quigley_carroll.tragedy_hope_banking_money_history

  Panstwo bylo straznikiem i powiernikiem rezerw trzymanych w zlocie i srebrze…zloto i srebro jest najpewniejszym sposobem oszczedznia gdzyz stale utrzymue swoja intrinsic wartosc.
  Jeeli ktos w roku 1990 posuadal konto oszczednosciowe 10 tys dollarowa a zloto kosztowalo 360 dollarow tzn mial 27,7 uncji zlota jako rzeczywisty asset…
  Jesli trzymal w banku na przyjmijnmy 10% rocznie.. po 20 latach powinien miec 20000 odsetek plus 10000czy;li razem 30000 dollarow.
  Oczywscie nei bawiac sie w oblicznie compaund interest kto chce moze to robic…
  ale dzis ! uncka zlota kosztuje 1 650 dollarow..zatem za te 30000 tys dollarow kupi tylko 18.18 uncji zlota….
  Pozornie zarobi ..ale tak naprawde dal sie okrsac banksterom…na 10 uncji zlota, caly czas myslac ze oszczedza:-)))
  Ten ktory trzymal zloto 27 uncji( 27 monet, krugerandow czy zloty Eagel czy Lisc klonu….) wyciaga je i sprzedaje otrzymujac dzis 44 550 dollarow….
  Ekonomianei musi byc oparta na parytecue zlota…ale ucziwej kontroli panstwa nad finansami i Pieniadzem,,dobre prawo bankowe,….
  zloto i srebro musi zawsze byc dostepne dla obywateli jako ..oczywiscie wsord wielu innych mozliwosci bezpiecznego loowania oszczednosci.
  Kto chce ryzykowac na rozne przediewziecia w agregaty finansowe..oczywisci wolno mu ryzykowac swoimi pieniadzami..
  Swoimi!!!
  Rzadom tego robic nei wolno~! A oczywiwscie robia..stad zadluzanie panstw na konto obywateli.
  Grecja czy Hoszpania nei sa zdnym problemem..problemem jest skreowanie nieistniejacego fizycznie dlugu…z ktporego chca wyciagnac fizyczne assety mass ludzi pracujacych…
  Koratorium jak w Islandii,,moratorium na dlugi to rozwiazanei blyskawiczne i skuteczne….likwidacja dlugow lichwiarskich,
  W tym przypadku nikt nei traci,,nawet lichwiarz bi on nigdy nei maial nic oprocz iluzji,,,,
  Zatem kak pokupil tak proda:-)))))
  Jedynym wyjscie jest masowy, organizujacy sie BOjkot!!!~~! Kart kredytowych..dlugow hipottecznych i ,,,podatkow w tym najgorszego podatku czyli inflacji!~
  PS!
  Panowie nie myslciue Banku Centralnego z Bankiem Narodowym…to dwa calkowicie odmienne pojecia i instytucje!

 19. RomanK said

  Panei Jasiu..nie rzad..tylko nie rzad!!!!Narobil by pan strasznego swinstwa,,,
  TYLKO I WYLACZNIE BANK NARODOWY! WLASNOSC NARODU I ORGAN PANSTWA PODLEGLY TYLKO SEJMOWI!

 20. bobola said

  Musze sprostowac twierdzenie dotyczace systemu bankow Federel Reserve. Jest to organizacja podobna do polskiego NBP i w tym samym stopniu niezalezna od rzadu USA. Gubernatorow Fed, Rez. powoluje prezydent i wszystkie zyski wypracowane w ciagu roku sa zwracane do kasy panstwowej. Informacje na temat sposobu dzialania i celow Fed. Res. mozna znalezc w Wikipedii wiec nie bede tego powtarzal. Glownym zadaniem Fed. Rez. jest podtrzymywanie operacyjnego stanu gospodarki USA przy pomocy dostosowanej do tego celu polityki pienieznej.

 21. Re: 19 RomanK

  Panie Romku, juz sie „pogubilem”…
  Czy to Suwerenny Rzad (wybrany sposrod Poslow) ma ustalac prawa dla Banku Narodowego czy Bank Narodowy ma ustalac prawa dla Suwerennego Rzadu???

  Moze Narodowy Bank rowniez mialby „wysmarzyc” i Konstytucje…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Żydo-nazisici rządzący za-żydzonym waszynktonem WSPIERALI genetyczne modyfikowanie kukurydzy, wszystkich zbóż i roślin które teraz wywołują RAKA wszystkich organów człowieka oraz śmierć pszczół !!! said

  Warto zapoznać się z treścią artykułu jak banda żydo-nazistowskich morderców rządzaca waszynktonem wspierała GENETYCZNE modyfikowanie dosłownie WSZYSTKICH uprawnych roślin oraz warzyw, które teraz wywołuję EPIDEMIĘ RAKA, a tym samym wzrost zapotrzebowania na lekarstwa tak aby NAPYCHAĆ kieszenie globalnym firmom farmacełtycznym.

  Rządzący żydo-mordercy z waszynktonu otrzymywali ŁAPÓWKI od zdemoralizowanych firm farmacełtycznych, które wspierały genetyczne modyfikowanie kukurydzy w USA oraz innych nasion roślin, które wywołały EPIDEMIĘ RAKA w USA i na całym świecie:

  http://www.infowars.com/blamed-for-bee-collapse-monsanto-buys-leading-bee-research-firm/

 23. j said

  Bardzo dobrze, ze Pan Roman ruszyl temat.
  A ja kolejny raz, nie przymierzajac trzeci lub czwarty – goraco namawiam tych wszystkich, ktorzy pragna zglebic (prawie wszystkie 🙂 ) tajniki wiedzy o pieniadzu, bankach, kredytach spolecznych, spekulacjach finansowych itd.itp. – odwiedzcie prosze blog Jurka Ulickiego:

  http://polskawalczaca.com/viewforum.php?f=21&sid=ca302c7b81a39a313e122e020625b8e7

 24. olagordon said

  czy to możliwe? dzisiaj nie Prima Aprilis, Rodacy z USA, słyszeliście coś o tym?

  Iluminacka kabala ucieka setkami, kiedy czekają ich masowe aresztowania
  kiedy poszczególne stany uwalniają się od Rezerw Federalnych
  http://www.fourwinds10.net/siterun_data/nesara/news/news.php?q=1334698390
  Red – 18.4.2012 duży skrót Ola Gordon

  A wszystko zaczęło się od programu radiowego. Spiker podawał złą informację na temat postępowań sądowych, jak sprzeczać się z sędzią i wymigać się od płacenia mandatu za prędkość itd. Programu słuchał pewien „Drake”, znający się co nieco na prawie, wiedział, że korzystając z tych porad można zarobić 6 miesięcy. Drake się zdenerwował i zadzwonił do radia ze sprostowaniem.
  Przez ostatnie 2 lata studiował przekazane mu w 1979 roku dokumenty [teczka grubości ok. 12 cm]. Dostał je od grupy ludzi, którzy już wtedy chcieli wyzwolić się spod finansowej kabały. Teczka ta zawierała przepisy w jaki sposób legalnie bronić się przed sądem.
  W rozmowie z radiem Drake powiedział m.in. jak można zadeklarować własną suwerenność, jak zadeklarować własny „stan narodowy”. . . niezależny od „Korporacji US”. Wszystko co mówił było w 100% legalne, i wyglądało na to, że należy tylko sporządzić odpowiednie dokumenty.
  Programu słuchał także ktoś z Pensylwanii, ktoś kto miał dużą wiedzę na temat prawa suwerenności, robił notatki i postanowił wykorzystać to o czym mówił Drake.
  Wraz z innymi napisali dokument zwany „Procesem notyfikacji” i wysłali go listem poleconym do Międzynarodowego Trybunału w Hadze (wydział spraw cywilnych). Sąd potwierdził, że dokument otrzymał.
  Oznacza to, że dokument stał się jawny, tak jak wysłanie ogłoszenia do gazety. Mówi to, że „nie odpowiadam już za swoje długi”, i „teraz jesteśmy niezależnym, suwerennym stanem”. W ten sposób Pensylwania uwolniła się z długów stworzonych przez elitę iluminackiej kabały poprzez Bank Rezerw Federalnych, który wchodził w skład „Korporacji US”.
  Wtedy do Trybunału zadzwonił ktoś z Pentagonu (dobrzy wojskowi faceci mający dosyć tej kabały), który chciał dowiedzieć się czy można powielać te dokumenty (żeby oczywiście wyzwolić inne stany). Urzędnik sądowy odpowiedział pozytywnie.
  Dokumenty zaczęły się duplikować (październik 2011 roku), ludzie kontaktowali sie z Drakiem i prosili o pomoc w sporządzeniu dokumentów. Oczywiście nie odmawiał, wręcz odwrotnie.
  W lutym tego roku wystarczająca liczba stanów dostarczyła dokumenty do Hagi i uwolniła Amerykę od Korporacji US. Haga ma wszystkie dokumenty i w ten sposób te stany stały sie „Niezależnymi Suwerennymi Stanami Narodowymi”. Mogą pisac własne konstytucje albo stosować istniejącą, które muszą się zgadzać z Konstytucją z 1877 roku, z oryginalną 13 Poprawką, przepisami konfederacyjnymi i „Deklaracją Niepodległości”, która mówi, że jeśli rząd wymknie sie spod kontroli, ma się prawo do pozbycia się go.
  Wojsku bardzo się to spodobało, stosuje prawo i faktycznie działa zgodnie z wolą cywilów, a nie iluminackiej kabały.
  Te stany, według prawa, zostały uznane w skali międzynarodowej, co oznacza, że „organ rządowy” USA nie jest „Korporacją US” (rządzoną przez kabałę), i one teraz mogą stworzyć „Stany Zjednoczone”, czyli narodów z poszczególnych stanów, a nie diabelskiej grupy starych bogaczy, nazywanych „iluminackimi reptyliańskimi bankierami kabały”.
  Teraz wojsko musi wykonywać rozkazy nowego „organu rządzącego”, a nie jak w przeszłości wypowiadać wojny niewinnym ludziom na całym świecie, ma tego dosyc i wie, że to jest złe.
  W wyniku tych działań będą masowe aresztowania kabalistów finansowych. Tylko w ubiegłym tygodniu zrezygnowały tysiące pracowników banków i dokonano 200 aresztów grubych kotów.

 25. szperacz said

  As.20 Babola

  Proszę Pana/ni Wikipedia to nie jest wszechnica wiedzy absolutnej, prezydent tylko akceptuje (wyraża zgodę) na przedstawiciela wyznaczonego przez radę FRS (prywatnych właścicieli działających poprzez stanowe RS-y też prywatne) i nie może postawić na stanowisku prezesa FRS osoby nie wybranej przez radę. Greenspen był prezesem przez 19 lat i żaden prezydent ani demokrata, ani republikanin go nie zdjął, zrezygnował na własną prośbę a po nim nastała era Barnanke (kadencja prezesa FED-o trwa 14 lat). Sam Greenspen powiedział, że to jest funkcja w zasadzie dożywotnia.

  Wikipedia ma swoje materiały opracowane pewnie na podstawie strony FED, a przecież oni tam nie napiszą, że powołali tą instytucję po to, żeby naród amerykański i nie tylko puścić nawet nie w skarpetkach, a boso.

  Jak pojawiają się $ ( w skrócie, prawdziwy cykl jest trochę bardziej zagmatwany aby ukryć oszustwo)
  Rząd USA wystawia obligacje, które wędrują poprzez banki do FED-u i na tej podstawie FED z niczego drukuje $, które trafiają poprzez te same banki do rządu, ale rząd musi jeszcze od nich płacić do FED-u odsetki, które są dla FED-u czystym zyskiem (minus koszty produkcji zielonej makulatury).

  Jeżeli FED byłby rzeczywiście instytucją federalną, a nie prywatną, wówczas każda nieuzasadniona emisja $ skutkowała by wzrostem inflacji, ale nie powodowała by wzrostu zadłużenia (samemu wobec siebie nie można się zadłużyć).

  Z punktu widzenia rządu USA jaki sens ma wypuszczanie obligacji i potem wykupywanie ich z odsetkami, lepiej od razu emitować $ wtedy będzie bez odsetek, ale z punktu widzenia prywatnych bankierów ma – odsetki wpływają do kieszeni gratis.

  W normalnej sytuacji, gdy FED jest rzeczywiście instytucją federalną USA i $ jest walutą światową, to wszystko powinno wyglądać mniej więcej tak, jak teraz tylko USA nie miało by długów.

  W rzeczywistości jest tak, że jeśli my mamy rezerwy obowiązkowe np.: 30 mld $, to my ich za darmo nie dostaliśmy, drogą bezpośrednią lub pośrednią jakieś surowce lub produkty musieliśmy do USA dostarczyć, biorąc skalę globalną Amerykanie przez kilkadziesiąt lat mogli dostatnio żyć na koszt całego świata.

  Niestety globalny rynek zapchał się tą zieloną makulaturą i nie było na nią zbytu (wszyscy już mieli rezerw tyle ile trzeba, a Chiny, Japonia a później i Rosja grube nadwyżki) i trzeba było rozkręcić kryzys, aby nadmiar tej makulatury z rynku zebrać ale to już inna historia.

  Cyt:
  Glownym zadaniem Fed. Rez. jest podtrzymywanie operacyjnego stanu gospodarki USA przy pomocy dostosowanej do tego celu polityki pienieznej.

  No to ładnie im to wychodzi, pierwsze tąpniecie w 1929r.
  Zbankrutowało kilkanaście tysięcy banków i ponad 100 tys. firm, akcje na giełdzie sprzedawano za bezcen, tak się mówi, ale nie mówi się, że ktoś te akcje za bezcen skupywał i w ten sposób ogromny majątek po każdym kryzysie przechodzi w ręce małej grupki osób, którzy te kryzysy planują i dlatego są dobrze zorientowani.

  itd. do dzisiaj.

  Dlaczego FED nie zgadza się na przeprowadzenie kontroli przez komisję senatu w skarbcu USA (Fort Knox)?

  Odpowiedź oficjalna – bo to jest instytucja niezależna.
  Odpowiedź nieoficjalna – bo jest pusty.

 26. szperacz said

  Re 24 Olagordon

  A to ciekawe? Trzeba by tam poszperać, ale nie znam języka.

 27. Pokręć said

  @3:, nie, ludzie się nie powyrzynają, trzeba zrobic taki system, żeby politycy się sami wyrzynali a ludzie sobie raz na tydzień oglądali realcję z igrzysk w TV – a poza tym spokojnie i szczęśliwie sobie żyliby.
  Nie chodzi o złoto, to może byc cokolwiek, srebro, nawet miedź, albo po prostu bitcoin. Chodzi o to, żeby NIKT nie mógł tego pieniądza „wydrukować”. Nawet, gdyby chciał. Bitcoin spełnia wszystkie kryteria takiego pieniądza. I nie musza go robić alchemicy, to jest pieniądz cyfrowy, z tym, że algorytmy kryptograficzne zabezpieczają go przed fałszowaniem (nawet przed twórców systemu) i zapewniaja anonimowośc przelewów – jak przy gotówce. Moim zdaniem – idealny pieniądz. I niech się biurestwo z politykami martwią, jak wyżyć za 10% VAT a nie gnebia nas w sumie podatkami w wysokości 80%.

 28. wet3 said

  @ Ola G. (24)
  Przyjemnie jest sobie pomarzyc, ale to wszystko brzmi za dobrze aby w to uwierzyc. Te gnojki nie popuszcza …

 29. Marucha said

  Re 24:
  Załóżmy, że informacja jest prawdziwa.
  Niestety, będę pesymistą.
  Rządzący Stanami Zjednoczonymi lucyferianie do tego nie dopuszczą, a mają odpowiednie siły i środki, aby „zaprowadzić demokrację” w zbuntowanych stanach – po odpowiednim urobieniu mózgownic lemingów za pomocą swoich mediów.

 30. RomanK said

  Panie Janku… Suwerenem jest Narod! Ktory ceduje swoje manus na przedstawicielski organ Sejm! pochodzacy z wyboru jako reprezentacja Narodu. Sejm ma prawo ustanawiania prawa w tym Ustawy Generalnej czyli Konstytucji, ktora musi byc zatwierdona przez kwalifikowana wiekszosc glosow w Referendum Naodowym. Sejm jest Najwyzszym Reprezentantem Suwerennego Narodu i Najwyzszym Organem Panstwa Suwerennego.
  Sej powoluje organy panstwa, w tym Rzad, zalezny i odpowiedzialny przed Sejmem Najwygodnieszym byloby powolac Urzad Prezydenta Polski ,ktory zarazem pelnilby role szefa rzadu i reprezentowal Panstwo na zewnatrz..Prezydent powoluje Premiera-Kanclerza i ministrow…odpowiada za caly rzad przed Sejmem,Sad i Pokuratura, ktora odpowiada za stosowanie i tylko za stosowanie i interpretacje pprawa, ale bez prawa do tworzenia prawa i nad ktorym Sejm sprawuje kontrole, czy nie narusza swoich kompentencji dzialajac niezaleznie i swobodnie w zakresie poruczonym mu przez prawo, Sady i ich Sedziowie wszystkich instancji powinni byc wybieralni w wyborach powszechnych przez narod, na okreslone kadencje. Sejm powoluje Narodowy Bank Polski i Urzad Skarbu Panstwa..odpowiedzialne przed Sejmem i dzialajace niezaleznie w zakresie okreslonym i poruczonym przez Prawo.
  Te centralne organy panstwa musza iec umocowanie i scisle wyznaczone zadania przez Ustawe Konstytucyjna.
  BankNarodowy zajmuje sie Emisja Pieniadza i Credytu i cyrkulacja Pieniadza i obrotem bankowym…Urzad Skarbu Panstwa prowadzi dzialalnosc zwiazana z obroterm nieruchomosci , gospodarka zasobami naturalnymi i opereacja i bdzetowymi , w imieniu Narodu pelni role powiernicza nad majatkiem Narodowym zasobami narodowymi i narodowymi rezerwami zarowno w naturze jak i agregatach fnansowych.
  Skarb Panstwa musi meic prawo poprzez NBP emisji bondow Skarbowych w razie potrzeb zglaszanych przez Rzad a zatwierdzonych przez Sejm po zaopiniowaniu przez NBP i SP…

 31. Pokręć said

  @6: ależ nasz system finansowy polega na tym, że KAŻDY grosz będący w obiegu, czy to materialny, czy w postaci zapisów na kontach obywateli jest kredytem. TAK, wszystkie pieniądze, jakie mamy na rynku to kredyt. Jesteśmy Z DEFINICJI pod kreską, z założenia systemu rezerwy cząstkowej.
  To, że jakies gospodarstwo domowe jest „nad kreską” nic nie wynika, oznacza to tylko, że dług pokrywający oszczędności gospodarstw domowych obciążą aktualnych dłużników i skarb państwa.
  To naprawdę jest bardzo proste, większym problemem jest przekonanie ludzi, że jest inaczej i wmówienie większości z nas, że te sprawy są zbyt skomplikowane, żeby je zwyczajny Kowalski „rozkminiał”. U nas (i ogólnie w świecie „zachodnim”) ogólny dług jest nawet większy niż ilośc pieniądza w obiegu – o należne odsetki – żaden bank nie wyemitował pieniędzy, którymi mozna spłacić odsetki! Kredyty sa spłacalne, dopóki Kowalski i Wiśniewski biorą kredyty, żeby kupić produkty Iksińskiego. Kredyty Kowalski i Wiśniewski spłacą, kiedy sprzedadzą swoje produkty tym, co mają oszczędności, ale też tym, co wzięli nastepne kredyty. I tak w kółko, odsetki do spłacenia netto ZOSTAJĄ na rynku i kumulują się jako czyjś dług, spychane przez wcześniejszych kredytobiorców na nastepnych. Aż w końcu ludzie zaczynają się bać brać kredyty, bo brakuje gotówki na spłatę odsetek. Na rynku zaczyna brakować pieniędzy i pojawia się deflacja. Zadłużeni bankrutują w tempie ekspresowym, bo zaciągnęli kredyty w walucie „tańszej” a spłacają w tej samej, ale juz „droższej”. W tym momencie bank centralny robi, co może, obniża stopy procentowe, obniża stopę rezerwy obowiązkowej, to też za długo nie podziała, więc zaczyna pozyczac pieniądze bezpośrednio (łamiąc reguły, bez pośrednictwa banków komercyjnych) instytucjom finansowym „za dużym, żeby upaść”, czyli mamy tzw. „quantitative easing”. A owe instytucje za te pieniądze… kupuja obligacje rządowe. No, te instytucje finansowe to formalnie są bankami komercyjnymi, więc łamanie formalnych reguł nie jest takie bardzo jawne, raczej jest to obejście prawa.
  I kto powiedział, że rząd nie może pozyczać od banku centralnego? Może, ale musi chronić „instytucje finansowe” od bankructwa, bo inaczej by się nie dało bez jawnego i bezpośredniego łamania reguł.

 32. cuś said

  @24
  Blog Marka
  ALARM DLA MIESZKAŃCÓW USA
  Posted by monitorpolski w dniu 19 Kwiecień 2012

  Poniższy artykuł jest jakby podsumowaniem tego, o czym dyskutowaliśmy od kilku miesięcy na blogu monitorpolski. Zauważyliśmy, że ilekroć pisało się o rosnącym faszyzmie w USA, to mieliśmy kolejne ataki na blog. Zarzucano nam, że jesteśmy dezinformatorami i zajmujemy się sprawami nieistotnymi dla Polski i Polaków. Oczywiście, że to co się dzieje w USA jest istotne – nie tylko dla ponad 10 milionowej mniejszości polskiej, ale też dla całego świata. Dla Polski szczególnie, jako że od 20 lat jesteśmy de facto pod okupacją syjonistyczną, podobnie jak Stany Zjednoczone. Polska przestaje istnieć, jako naród zostaliśmy pozbawieni niemal całego majątku narodowego, zniszczono nasz przemysł, kulturę, edukację, system opieki zdrowotnej stał się koszmarem. Masowo zabija się nasze dzieci szczepionkami, teraz niszczy rolnictwo przez brak zakazu GMO. Jednak, podobnie jak Amerykanie, budzimy się z dnia na dzień.
  Nie łudźmy się, oprawcy to widzą i nie ustąpią swoim patologicznym zamiarom zawładnięcia światem.
  W USA musi dojść do wielkiej rozgrywki, która zarazem będzie wielką tragedią – pochłonie miliony ofiar. Jako jedyny naród na świecie Amerykanie są uzbrojeni po zęby, przygotowani do tej wojny. Dlatego też można być pewnym, że okupanci zastosują specjalne środki. Niedawno ukazało się ostrzeżenie jednego z dobrze wtajemniczonych dziennikarzy, że piloci armii amerykańskiej dostaną rozkazy ataku na cele wewnątrz USA. Może to nastąpić nawet szybciej niż przewiduje Mike Adams – w czasie nawet do 2 miesięcy. O milionach plastikowych trumien i betonowych grobowców wiemy już od dawna. Wprowadzane totalitarne prawa, jak NDAA, które zezwalają rządowi na bezkarne więzienie, czy nawet mordowanie obywateli, też nie są bez powodu.
  Dlatego tak ważne by Polonia wiedziała co się naprawdę dzieje – temat wojny domowej w USA jest zagłuszany przez papkę medialną, robi się to po to by osłabić ewentualną obronę.
  Rząd USA kupuje 450 mln kul rozrywających, pancerne budki kontroli drogowej i pigułki na radiację

  Autor Mike Adams, przekład-skrót Piotr Bein 18.4.2012

  Wszystko to ma być użyte przeciw Amerykanom. Rząd zaczął już zakupy 450 mln sztuk amunicji kalibru 10 mm, z otworem w czubku, o której producent amunicji, ATK, pisze: skutecznie przechodzi przez rozmaite bariery i zachowuje łuskę w najtrudniejszych warunkach. Amunicja jest dla DHS (Department Of Homeland Security), bezpieki USA i dla agencji imigracji i ceł, ICE. Nie do ćwiczeń, bo są za drogie. Rozrywają organy człowieka po wtargnięciu do ciała (jest to po prostu amunicja podobna do zakazanych pocisków Dum-Dum, przyp. monitorpolski) . DHS nie walczy w wojnach poza granicami USA, tylko z Amerykanami w Ameryce. 450 mln pocisków to ok. 2 sztuki na każdego Amerykanina (od niemowlaka po staruszka), w rękach agencji, która namawia do szpiegowania współobywateli, bo może są terrorystami.

  DHS zakupiło tysiące budek kontroli drogowej, ze szkła kuloodpornego. Także monstrualne kuloodporne pojazdy ataku. W Houston, agencja bezpieczeństwa transportu (TSA) wypuściła tajnych agentów, szpiegujących użytkowników komunikacji miejskiej i rewidujących im bagaż. Czy będą też obmacywać? (chodzi o powszechne obmacywanie pasażerów na lotniskach, które jest niekonstytucyjne i wywołało szereg kontrowersji, przyp. monitorpolski).

  W całym USA zakłada się bariery kablowe na środkowym pasie dzielącym jezdnie. Zapobiegają one zawróceniu przed punktem kontroli.

  Rząd zakupił też pigułki z jodku potasu za 400 tys. $, które chronią tarczycę w przypadku opadów izotopów jodu. A kiedy wybuchały reaktory Fukuszimy, Obama naglił Amerykanów, by nic nie robić ani nie brać jodku.

  Czas, byś się przygotował

  DHS nabywa to do użycia przeciw Amerykanom. Oto racjonalne domysły, po co:

  • Następna Fukuszima i fala radiacji, z masą uchodźców z wybrzeża zach. USA.

  • Najgorszy scenariusz: masową śmierć w miastach USA. Ogromna fala uchodźców natrafi na budki DHS, które mogłyby też chronić miasta i miasteczka od napływu zdesperowanych uchodźców.

  • Upadek finansowy i niepokój społeczny. Punkty kontroli DHS ograniczyłyby podróżowanie i trzymały w ryzach b. niezadowoloną ludność.

  • Atak fałszywej flagi i ogłoszenie stanu wojennego. Punkty kontroli jak w NRD: Pokazać papiery!
  Kto ich nie ma, zostaje aresztowany, bity, gwałcony, potraktowany elektroparalizatorem i wrzucony do jednego z tajnych więzień autoryzowanych przez Obamę prawem NDAA.

  • Wybuch pandemii i kwarantanna miast. Punkty kontroli trzymałyby ludność w granicach miast.

  • Wprowadzenie kontroli przez DHS bez stanu wyjątkowego, dla przyzwyczajania ludności do stanu policyjnego, jak od lat przez TSA na lotniskach.

  Nie wątpię, że nawet gdyby wyrosły tysiące tych budek, wszyscy posłuszni Amerykanie pochwaliliby DHS za utrzymanie bezpieczeństwa metodami hitlerowskimi. Niektórzy kochają ucisk, zapewne uszkodziły ich szczepionki.

  Rekordowa sprzedaż broni w USA

  Amerykanie też się przygotowują – co miesiąc kupują rekordowe (od 20 lat) ilości broni. Mój przyjaciel, za-ca szeryfa, sprzedaje broń; musi się nagimnastykować, by sprostać popytowi. Wielu producentów broni w USA ogłosiło, że mają takie zaległości iż ODMAWIAJĄ przyjmowania zamówień.
  (jak podał niedawno Alex Jones, w marcu sprzedano rekordową ilość 5 mln sztuk broni!, przyp. monitorpolski)

  Szacuję, że Amerykanie nabyli 10 mln sztuk broni tylko od początku br. Legalnie zbroją się po zęby, gromadzą amunicję jak nigdy przedtem. Kupują środki medyczne i żywność do przechowywania. Jeden budowlaniec mówi mi, że w wielkim mieście, gdzie buduje luksusowe domy, każdy właściciel postanowił mieć pokój-bunkier. Wielu ludzi obawia się rządowej konfiskaty żywności, broni, gospodarstw, złota itd. [Patrz ALARM: Ciągły stan wojenno-wyjątkowy w USA – PB.] Ogromna liczba osób bierze kursy obsługi broni w celu samoobrony.

  Jak uniknąć konfliktu?

  Rząd USA zmierza do zrobienia wrogów z obywateli. Już się zaczęło; skauci szkolą się w zwalczaniu kombatantów, jakby oni byli terrorystami wroga. W niedawnym wywiadzie u Alexa Jonesa, autor James Wesley Rawles ostrzegł, że jeśli rząd spróbuje rozbroić amerykańską publikę, wyniknie katastrofa i zupełne fiasko. Amerykanie uzbroili się po zęby i ciągle się dozbrajają. A naczelny prokurator Eric Holder spiskuje z sędziną Janet Napolitano, by zdelegalizować II Poprawkę do Konstytucji poprzez przemyt broni do Meksyku (przez służby USA) i obwinienie prawnych właścicieli broni o wynikłą przemoc.
  (afera wyciekła, Holderowi jednak nic nie zrobiono, amerykańscy policjanci giną z broni przemyconej przez przez Prokuratora Generalnego!, przyp. monitorpolski).

  Jeśli Obama wygrałby wybory, mógłby zakazać wszelkiej broni pół-automatycznej, tj. większości strzelb na ranczach, pistoletów i nawet wielu strzelb. Samo to spowodowało wielki popyt na broń, dzięki Obamie! Trudno też o części zamienne do broni; sam czekałem na nie 8 tyg.
  Pewien sprzedawca powiedział mi: Wszystko schodzi, wykupywane przez powracających z wojen weteranów.

  Szykuje się coś ogromnego i niedobrego. Mogę tylko mieć nadzieję i modlić się, że rząd nie przeliczy się, nie anuluje Karty Praw i nie odbierze broni Amerykanom. Taka pomyłka pociągnęłaby ogromne straty w ludziach. Rząd musi niezwłocznie spokornieć i zatrzymać niszczenie Konstytucji, naszych praw i swobód. Niestety to się nie dzieje. W całym kraju rządy federalny i lokalne zachowują się coraz bardziej arogancko, bojowo i w bandycki sposób. Widać to w niepojętych działaniach DNR w Michigan, które napuszcza uzbrojone bojówki agentów rządu do masowej rzezi inwentarza żywego farmerów. Niedawno ekipa Darrena McBreena z InfoWars na wizycie w Roswell, Georgia, otrzymała ostrzeżenie od miejscowej policji: przestać filmować ratusz [..] nie ma żadnej publicznej własności w stanie Georgia. W Kalifornii mamy nielegalne obławy na farmerów mlecznych, zaś w Pennsylvanii, policja porywa matkom dzieci w szpitalu, poddaje przymusowym szczepieniom (sterylizacji) w programie depopulacji.

  Rząd jest coraz bardziej arogancki w całym USA. Obawiam się, że może się to tylko skończyć katastrofą. Naród nie zniesie wiecznej tyranii, przekroczywszy punkt bez powrotu, zda sobie sprawę, że nie ma nic do stracenia i podejmie działania dla przywrócenia podstawowych wolności. Tak uczy historia raz po raz, naród po narodzie.

  Gdzie w tym twoje miejsce?

  Naglę, byś pozostał bezpieczny. Ja planuję zaszyć się na fermie w Teksasie, z kurami, kozami, zbiornikiem na wodę deszczową i strzelbą. Jeśli trzeba, z szeryfem przeszkodzę szabrownikom. Będę hodował zioła do opatrywania ran (już je zasiałem). Może będę służył uchodźcom z miasta, dawał im pomoc medyczną.

  Potrzebujesz mieć strategię, by zaradzić rzeczywistości w sposób poinformowany, współczujący ale zdecydowany. Sytuacja zmienia się szybko. Rząd masowo gromadzi sprzęt i materiały. Obywatele są przekonani, że szykuje się coś wielkiego, może w grudniu (nie wierzę historiom o kalendarzu Majów).
  Wiem, że będę gotów, ale boję się, że wielu moich czytelników nie będzie. Chcę, byś miał podstawowe umiejętności i był częścią rozwiązania, a nie problemem jako nieprzygotowany.

 33. cuś said

  cd. Przeczytaj http://www.SurvivalBlog.com
  Obejrzyj mój program 8-go maja.
  Czytaj NaturalNews i in. wiodące portale alternatywne, rzeczywisty nowy główny nurt: Infowars.com, NoMoreFakeNews.com, NaturalNewsRadio.com itd. Dowiesz się dużo o tym, co nadchodzi (Fukuszima, stan wojenny, wojna z Iranem itd.).

  Moja filozofia gotowości

  Przygotuj się i wyjedź z wielkiego miasta.
  Gromadź zapasy, póki można.
  Popieraj miejscową policję dla przywrócenia porządku.
  Dziel się zasobami z potrzebującymi.
  Hoduj własną żywność i zioła, dziel się nasionami!
  Oprzyj się tyranii. Przywróć Republikę.

  Przedruk z blogu dr Piotra Beina: http://piotrbein.wordpress.com/2012/04/19/rzad-usa-kupuje-450-mln-kul-rozrywajacych-pancerne-budki-kontroli-drogowej-i-pigulki-na-radiacje/

 34. jasiek z toronto said

  Re: 30 RomanK

  Panie Romku pisze Pan:
  „Panei Jasiu..nie rzad..tylko nie rzad!!!!Narobil by pan strasznego swinstwa,,,
  TYLKO I WYLACZNIE BANK NARODOWY! WLASNOSC NARODU I ORGAN PANSTWA PODLEGLY TYLKO SEJMOWI!”
  ========================

  Jednak Panie Romku nic mi sie nie pokrecilo i zadnego „swinstwa” bym nie dokonal, bowiem Rzad jest WYKONAWCZA instytucja, ktora calkowicie podlega Sejmowi (Parlamentowi lub Kongresowi (jak Pan woli po amerykansku), a z kolei Rzad jako bezposredni wykonawca woli Sejmu, a tym samym Narodu powinien calkowicie kontrolowac Bank Narodowy, a w szczegolnosci Mennice Narodowa, by „ktos” nie wywiozl jej poza granice Polski, jak jest to w chwili obecnej.

  Zastanawiam sie nad funkcjonowaniem Narodowego Banku i od dluzszego czasu zadaje sobie pytanie: Czy rzeczywiscie Bank Narodowy bylby niezbedny w normalnym funcjonowaniu systemu finansowemu – mam na mysli w uczciwym i sprawiedliwym funcjonowaniu systemu???…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. RomanK said

  Panie Jasiu..powiedzialem panu dlaczego i jak.
  Niech pan sam to przemysli..moze i pan wpadnie jak prowadzic finse bez NBP a nawet bez zadnych bankow:-=)))

 36. zazazas said

  „Przykładowo w Polsce, wysokość PKB za rok 2008 wyniósł ok. 1 bln 200 mld i w tym czasie zadłużenie w BPiIF wynosiło ok. 650 mld zł.”

  Bzdura. Zadłużenie już wtedy wynosiło ponad 4 razy tyle.
  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=350

 37. Ad. 29

  No tak. Ale Brzeziński powiedział, że „zostało mało czasu”. Więc może ci lucyferianie aż tak wszechmogący nie są?

Sorry, the comment form is closed at this time.