Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Miller: poseł Ruchu Palikota przenosi zwyczaje z więzienia na salę sejmową

Posted by Marucha w dniu 2012-04-20 (Piątek)

KK / TVN24, PAP
– Od tej pory, kiedy Janusz Palikot zachował się haniebnie, nie podajemy sobie rąk – powiedział Leszek Miller (SLD) na antenie TVN 24. Lider SLD tłumaczył również swoje ostre słowa w Sejmie, które skierował do posłów Ruchu Palikota.

– To, że powiedziałem o naćpanej hołocie, było wynikiem zachowań grupy posłów Ruchu Palikota, którzy usiłowali mi przeszkodzić w przemówieniu. Jednym z bardziej agresywnych osobników był poseł, który 2,5 roku przesiedział w więzieniu za napaść rozbójniczą i posługiwanie się kijem bejsbolowym. On przenosi zwyczaje z więzienia na salę sejmową – powiedział Miller.

Lider SLD wypowiedział się w ten sposób o pośle Wojciechu Penkalskim, który w przeszłości był karany za pobicie, groźby bezprawne wobec świadka i wymuszenie rozbójnicze, a obecnie jest członkiem Ruchu Palikota. [W przeszłości bandyta, złodziej, agent… – a teraz poseł. No i co z tego? – admin]

Miller skomentował również w programie „Jeden na jeden” obecną sytuację w służbie zdrowia i stan polskiej infrastruktury.

– Za całą sytuację na A2 odpowiada ten, kto podpisał kontrakt z DSS (wykonawcą autostrady A2 na odcinku C – przyp. red.), czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział

– Złożymy wniosek do prokuratury, aby zbadała proces wyboru kontrahenta. Nie mogę uwierzyć w to, że państwo jest bezradne, żeby nie mogło sprawdzić tej firmy. Minister nie podpisuje tego typu umów, ale w jego imieniu robi to GDDKiA, to do niej powinno się mieć pretensje. Nowak często pokazuje się na autostradach, szkoda, że nie przyszedł wczoraj na A2 – mówił szef SLD.

Były premier zapytany z kolei o to, jak ocenia działania ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza odpowiedział: „mam wątpliwości, czy Arłukowicz jest przygotowany do pełnienia funkcji ministra zdrowia”.

– Ja nie jestem specjalnie krwiożerczy. Trzeba się najpierw nauczyć resortu, ale nie wolno ich rozgrzeszać. Nikt im nie kazał być ministrami – podsumował przewodniczący Sojuszu.

http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 31 to “Miller: poseł Ruchu Palikota przenosi zwyczaje z więzienia na salę sejmową”

 1. Kibic said

  Janusz Palikot dobrze prawi
  piątek, 20 kwietnia 2012 13:10
  >>>

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 2. Brat Dioskur said

  A ja sadzilem ,ze pod Leppera wprowadzono jakis przepis zabraniajacy kandydowania w wyborach ludzi z prawomocnym wyrokiem .Jak wiec „garus” z 2,5 letnim wieziennym stazem moze zasiadac w Sejmie?

 3. Marucha said

  Przepis wprowadzono, a garus może.
  Co w tym zaskakującego?
  Cała ta partia Palikota w normalnym kraju siedziałaby w pace.

 4. AniaK said

  Re 2 i 3:

  Trzymając się przepisów, garus teoretycznie nie może zasiadać. Ale ponieważ mamy demokrację, więc należy się liczyć z obywatelskim wyborem. Możliwe, że niejeden poseł bez wyroku ma na sumieniu więcej niż pan Penkalski. A wyroku nie ma, bo stoi za nim prawo (ustanowione przez siebie samego) i znajomości. Nie bronię pana Penkalskiego bo go nie znam. Możliwe że to kawał łotra, ale w młodości, ludzie często popełniają błędy za które żałują i poprawy dokonują.
  W tej słownej wojnie Palikot/Miller, chyba obaj panowie trochę przesadzili z retoryką.

  PS. @ Marucha
  Żeby zamknąć do paki – wydaje mi się – musi być jakiś większy powód niż przynależność do partii Palikota 🙂

 5. anatom said

  gejce rowerowe wszystkie powinny garowac tam urzadzic im harem za murami i nigdy nie wypuszczac!

 6. dumny Polak said

  Miller reaktywcja- co włączę tv to cały czas jego morda, ma dużo do powiedzenia na każdy temat i w dodatku znów go lansują, razem z jego dwoma żydowskimi kumplami z SLD Wenderlichem i Jońskim (cwaniaczek z Łodzi, zawodowy polityk lokalny). Rzygać się chce.

 7. Brat Dioskur said

  Swieta racja Dumny Polaku ,Miller zdemolowal sluzbe zdrowia tylko po to ,zeby zapewenic synekurki swoim czerwonym towarzyszom.Jako giertychista nie palam sympatia do gornego eszelonu PiSu ,ale Ziobro jest , bylo nie bylo ,absolwentem uniwersytetu a Miller tylko elektrykiem po zawodowce, wiec kto tu jest zerem? Kompromitacja na calej linii ,na Zachodzie taki Miller to mialby tyle wspolnego z wladza ,ze poruszalby sie w jakims gmachu rzadowym w charakterze dyzurnego elektryka a nie premiera!

 8. Marucha said

  Re 4:
  Pani Aniu, w normalnym kraju istnienie partii Palikota, jawnie popierającej m.in. zboczenia seksualne, narkotyki i aborcję, a której przywódca nie siedzi tylko dzięki swoim wpływom i „niezależnym” polskim sądom, byłoby nielegalne.

 9. maran said

  a tu przyklad jak wladza sie bedzie zajmowac obywatelami.
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/bedzie_lapanka:_prokuratura_sprawdza_czy_zniewazono_prezydenta_przed_palacem_20644

 10. waldemahr said

  Przy cioci Biedroń i panu w sukience, to ten Penkalski miły chłopak…;)
  http://kurdebele.blox.pl/2011/09/Przepraszam-czy-tu-bija.html

 11. Las said

  „W przeszłości bandyta, złodziej, agent… – a teraz poseł.”

  To za zydokomuny PRL-u nazywalo sie awansem spolecznym i jest praktykowane w obecnym zydokolchozie UE.

 12. AniaK said

  Re 8:
  Walka z zakazami nie jest równoznaczna z popieraniem. Umożliwia tylko wybór.

 13. gupek said

  Tak jakbym samego Michalkiewicza słuchał

 14. GW said

  Ad 3
  Czemu Pan nie ‚przykibuje – nawali’ Panu Kibicowi dosadnie i bezposrednio?

  Czarne-szare-biale.

 15. zdrada said

  Pali-glup i Miller z jednego gowna zrobieni !!!

 16. u said

  Miller to jednak gentlemen, tylko holota palikota go razila. Ja bym sie bardziej dosadnie wyrazila podsumowujac ta zgraje zboczencow i wyuzdanych degeneratow. To przez nich m.in. tak obrzydla mi polska scena polityczna, ze tych malp nie ogladam, nie wiem gdzie brykaja, gdzie sie tarzaja.

 17. 25godzina said

  Żydzi zainwestowali z Paliszmate i Miller jest nie potrzebny. Cel parchów: zniszczyć Kościół.

  http://anonym.to/?http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10334046,Graff__Kosciol_psuje_polska_demokracje__Dosc_szantazu.html

 18. Kibic said

  Palikot z Kaczynskim w jednej parze: „Precz z TUSKiem!”
  sobota, 21 kwietnia 2012 12:39
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 19. Marucha said

  Re 18:
  Panie Krzysztofie, niech Pan powie… dlaczego popiera Pan Palikota, człowieka dość nikczemnego?

 20. Kibic said

  Zacny Panie Gajowy,

  Dlaczego stwierdza Pan, ze p.Palikot jest nikczemny???
  Wszak ON wyjatkowo otwarcie i uczciwie odwaza sie mowic to co mysli!
  Aktualnie tylko ON – czasami jeszcze PSL – mowi o autentycznych problemach Polski i Polakow.
  Po ostatnich wyborach tylko Jego wypowiedzi, z pozoru kontrowersyjne, wnosza ferment na polskiej scenie politycznej.
  Zmiany, ktore nadciagaja wyjatkowo duzymi (wrecz wielkimi) krokami, beda zasluga Jego wypowiedzi i dzialan.
  Zadna sztuka nan napadac na bazie powierzchownego traktowania/rozumienia tego co On mowi.
  Prosze o probe minimalnego intelektualnego wysilku w kierunku zrozumienia sensu Jego dzialan.
  „Ja z Lublina – On z Lublina” – MY sie rozumiemy: jednoczesnie smiem powiedziec, ze ludziom „z boku” trudno rozszyfrowac zakamarki naszej wschodniej mentalnosci.

 21. Marucha said

  Re 20:
  Palikota totalnie kompromituje:
  – walka z Kościołem
  – szerzenie prostactwa i wulgarności (uprzejmie zwane wygłupami)
  – popieranie wszelkiej maści zboczeńców.

 22. Kibic said

  Re:21
  – p. Palikot nie walczy z Kosciolem tylko upomina sie o normalizacje – jak w innych krajach – relacji na linii Kosciol/religia – Panstwo,
  – co do prostactwa i wulgarnosci to wystarczy wsluchac sie w obrady naszego Sejmu lub dysputy Panow poslow i senatorow podczas audycji telewizyjnych lub radiowych,
  – prosze rozroznic „popieranie” od banalnego stawania po stronie „rownych szans dla wszystkich” (elementarne pojecie dla mieszkajacych we Francji),
  Sumujac: prosze podjac probe odroznienia „znamion zewnetrznych” od istoty rzeczy (tresci).
  Z naleznym szacunkiem,
  Krzysztof Pytel

 23. 166 bojkot TVN said

  20/Kibic
  Palikot nie jest z Lublina jest z Bingoraja, ups! Biłgoraja oczywiście (tam, pomijając Palikota, jest wielu miłych i uczciwych ludzi, ciekawe skąd w Biłgoraju wziął się Palikot?)
  A poza tym jest nikczemny i gada co mu każą z taka samą swadą. No chyba, że ma zdolność po jakichś prochach zapominania wieczorem tego co mówił rano.
  Palikot to człowiek bez zdolności honorowej, który byłby zmiażdżony przez media w każdym innym państwie za jedną rzecz: prowadził działalność gospodarczą w rajach podatkowych poza polskim prawem podatkowym budżetem, więc NIE MA ŻADNEGO MORALNEGO PRAWA ZASIADANIA W POLSKIM PARLAMENCIE, jako oszust podatkowy.

 24. Kibic said

  Re:23

  Bilgoraj to nasze dawne wojewodztwo lubelskie. Ja jestem z Chelma ale pracowalem w Lublinie. p.Palikot takze pracowal w Lublinie i ma kamienice na lubelskiej starowce.
  Odnosnie umiejscowienia posiadanej firmy w „raju podatkowym” to nie stanowi przestepstwa.
  Dzis bardzo wielu znanych ludzi z calego swiata korzysta z tej mozliwosci. Podobnie uczynil i p.Robert Kubica majacy rodzine w Polsce, mieszkanie we Wloszech i rezydujacy…w Monako („raj”).
  Nazywanie kogos „oszustem pôdatkowym” wystawia swiadectwo mentorowi prawiacemu o „Moralnym Prawie”…
  Z naleznym szacunkiem,
  Krzysztof Pytel

 25. dumny Polak said

  AD.24
  Tylko że to istnienie tych rajów podatkowych to po to mamy, aby takie cwaniaczki z różnej nomenklatury się dorabiały, często na państwowych zamówieniach, i nie płaciły podatków. Nie jest to przestępstwo, jak pan pisze, ale pewne znamiona przestępcze łatwo tam dostrzec, z resztą wszystko zależy od tego kto zinterpretuje właściwe przepisy i na czyje zamówienie tego dokona.

 26. Kibic said

  Re:25
  Pan slyszal, ze dzwonia tylko…w jakim kosciele?
  Z „rajow podatkowych” najczesciej korzystaja slynni aktorzy i sportowcy.
  Czasami emerytowani byli przedsiebiorcy/wlasciciele.
  Ich nazwiska sa powszechnie znane (!)
  Podstawowy warunek: trzeba chocby o jeden dzien wiecej niz pol roku przebywac poza swym „dawnym ojczystym krajem”.
  Slynny niemiecki tenisista wpadl gdyz Urzad podatkowy wykazal, ze jeden z jego odlotow – skutkiem awarii Linii Lotniczych – opoznil sie o kilka godzin i ,w efekcie, o jeden pelny dzien (w skali roku kalendarzowego), przebywal dluzej w Niemczech niz gdzie indziej (!!!).
  Zadna nomenklatura z tym zjawiskiem nic wspolnego nie ma…
  Zaleznie zas od kraju przepisy podatkowe mocno sie roznia.
  Uklony,
  k.pytel

 27. dumny Polak said

  Ad. 26
  Tia…jasne…
  Ich nazwiska są powszechnie znane, dwa pierwsze z brzegu: Kulczyk, Solorz no i Palimłot, no faktycznie wybitni sportowcy… Jeśli robienie w h.u.j. Polaków jest dyscypliną sportową… Kenig- ten co na orlikach się dorabiał, bo znał „Mira” też ma firmę na Cyprze zarejstrowaną, ale ten przynajmniej gra w koszykówkę w ekstraklasie, to od biedy można go podciągać pod tych pańskich sportowców.

 28. GW said

  ad 22

  Ja juz nie Kibicuje. Natenczas.

  Dziekuje Panie Marucho za wyszarzenie opinii. Nie jest powiedziane, ze sie nic nie zmieni. Nic sie nie zmienia, procz… zasady (nie)zmiennosci.

  Z Bogiem.

 29. zdrada said

  Solorz ten bydlak kiedys za komuny handlowal ze mna $$$ pod pevexem w Katowicach , dzisiaj jest miliarderem !!!! w glowie sie nie miesci , Rodacy musicie wyplenic chwasty Millera Paliglupa , i czerwona zaraze kwasem solnym lub siarkowym.

 30. zdrada said

  Paliglup musi niszczyc kosciol wzial za to kupe $$$$ od zydow te bydlaki sa w POrozumieniu ze soba , Miller gentelman – kupa smiechu , to zlodziej pierwszej wody juz zapomnieliscie Blide popelnila samozaglade tylko przez kolesia Millera bala sie go ze prawda wyjdzie na jaw Millerek z kolesiami podzielili 40 mld. pamietacie tego „gentelmana” z czerwonej zarazy tylko kwas solny da rade unicestwi na wieki i wtedy POLSKA BEDZIE POLSKA !!!!!

 31. Brat Dioskur said

  A juz sadzilem ,ze tylko ja odwazylem sie naruszyc bezprzeczne tabu ,bo jak inaczej tlumaczyc promowamnie lidera polskiego permisywizmu przez „francuskiego lacznika” przy zgodnym milczeniu calego forum!Tylko ja przeciwko temu protestowalem.Okazalo sie jednak ,ze rowniez GW(14) zauwazyl ,ze sa jakies granice.Wynikla z tego wszystkiego dyskusje ,ktora wywiazala sie pomiedzy Kibicem a oponentami mozna tylko skwitowac jedna uwaga : Kibic ,jak mozna to bylo przypuszczac po jego sympatiach wykazal ,ze zmaterialzowany obskurantyzma moralny jest filarem jego etykii.Czymze bowiem innym jest twierdzenie ,ze….(cyt) “popieranie” (pedalstwa)od banalnego stawania po stronie “rownych szans dla wszystkich” (elementarne pojecie dla mieszkajacych we Francji).-jezeli nie jawnym udzielaniem carte blanche sodomii i innym patologiom.Bowiem sodomici te swoje „rowne szanse” wykorzystuja z nadwyzka , chocby profanujac msze sw. w katedrze Notre Dame,gdzie urzadzili sobie ceremonie slubu dwoch sodomitow.Ale najbardziej zlowrozbnie brzmi jego uwaga ,ze „zmiany w Polsce za sprawa jego idola zblizaja sie wielkimi krokami”.Czy mamy przez to rozumiec jakies bolszewickie „powtorki z rozrywki ” z lat pogromu cerkwii?Gdzie, jak to wyklada nam Kibic ..”p. Palikot nie walczy z Kosciolem tylko upomina sie o normalizacje – jak w innych krajach – relacji na linii Kosciol/religia – Panstwo” -wlasnie uregulowano te stosunki w 100% !Przykladem sztandarowym takich uregulowan jest tez Francja , ktora z najstarszej cory Kosciola przeistoczyla sie w piersza ladacznice Europy.
  P.S W retoryke Kibica wplata sie doskonale kazanie ks.Natanka z 19.04.12 ,te trwajace 41,05 min.

Sorry, the comment form is closed at this time.