Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosjanie wchodzą z butami

Posted by Marucha w dniu 2012-04-20 (Piątek)

Proszę Państwa,
Gajowy musi się ugiąć pod naciskiem faktów i przyznać rację tym, którzy twierdzą, iż Rosja rządzi Polską, a których po nazwisku wymieniać nie będę.
Oto, co czytamy ze zgrozą na portalu Onet.pl:

Czy chcesz, aby tacy ludzie rządzili Polską?

Dwie sieci obuwnicze zza Buga zaczynają ekspansję nad Wisłą. Według ekspertów to potwierdza atrakcyjność polskiego rynku – informuje „Puls Biznesu”.

Ropa, gaz i wódka – to skojarzenia Polaków dotyczące rosyjskiego importu. To może się zmienić. Ostatnio wkroczyły do nas rosyjskie buty z etykietkami Kari i Centro. [Noo, niektórym kojarzą się jeszcze na przykład b. dobre przyrządy optyczne, broń, samochody itd. – admin]

Centro pojawiło się w Polsce w połowie 2012 r. Ma już sklepy w kilkunastu centrach handlowych, a do końca roku chce ich mieć 60 – głównie w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Kari weszło w lutym. Szuka lokali w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

„W trzy lata zamierzamy uruchomić około 150 sklepów. Prowadzimy rozmowy z zarządami i właścicielami większości galerii handlowych. W maju będą pierwsze otwarcia” – mówi Krzysztof Barański, dyrektor Kari Poland.

Wojciech Normand, wiceprezes spółki Deichmann w Polsce, uważa, że wejście Rosjan to tylko potwierdzenie atrakcyjności naszego rynku. „Rosyjskie spółki obuwnicze już kilka razy próbowały do nas wejść, ale muszą pamiętać, że Polska nie jest łatwym rynkiem” – ostrzega Wojciech Normand.

http://biznes.onet.pl/

Chyba tylko głupiec pomyśli, że chodzi o handel jakimiś buciorami, walonkami czy innymi sapogami! Dla każdego Polaka-patryjoty jest jasne, iż jesteśmy świadkami bezczelnego zagnieżdżania się ruskiej agentury w samym centrum jądra polskiej kultury odzieżowej. Naszym zdaniem tę sprawę należy umiędzynarodowić i oddać w ręce ekspertów amerykańskich, a także zainteresować nią Komisję Europejską i władze w Telawiw.
Admin.

Komentarze 93 to “Rosjanie wchodzą z butami”

 1. Rysio said

  Obuwie rosyjskie na najwyższym poziomie.

  http://c.wrzuta.pl/wi3910/2b08206b000bab094bbe3c4b/bolszewik-gwalciciel

 2. piotr34 said

  Zupelnie niepotrzebna zlosliwosc.Ze nasi amerykanscy i izraelscy „przyjaciele” nas doja niemilosienrie to jeszce nie znaczy iz Rosjanie to nasi przyjaciele.Zreszta fakt iz podpisujemy ogromnie niekorzystne umowy wlasnie z Rosja na zakup ropy czy gazu na 30 lat naprzod po kosmicznych cenach swiadczy o tym iz ruska agentura ma sie w Poslce calkiem dobrze(w koncu po taka umowa agentom izraelskim czy amerykanskim?).Polska jest pelna roznych agentur i patrzac na to jak i kto nas doi mozna powiedziec iz najsilniejsza jest agentura amerykansko-izralelska(choc nalezaloby w sumie napisac izraelsko-amerykanska bo wiadomo kto tam pierwsze skrzypce gra)ale sowieci niewiele im w sile ustepuja.

 3. Mordka Rosenzweig said

  [Noo, niektórym kojarzą się jeszcze na przykład b. dobre przyrządy optyczne, broń, samochody itd. – admin

  Ja pan Mordka to pszeczytal i sie zgadza z pan Gajowy.

  Jak pan Mordka byl mlody to dostal od swoje rodzice aparat marki Zorka. Pan Mordka bardzo lubial robic zdjecia i jak chodzil na basen albo na plasza nad Wisla to fotografowal mlode panie z duszym biustem.

  Czasami Zorka sie zacinala i duszo kosztowaly reperacje ale mimo wszystko pan Mordka brdzo lubial swuj aparat i nazwal swuj piesek Zorka.

 4. Marucha said

  Re 2:
  Dowodem na istnienie agentury rosyjskiej są nieodmiennie: umowa o zakup gazu i katastrofa smoleńska (b. wątpliwe). Ich znaczenie rozdmuchuje się do niebotycznych rozmiarów, podczas gdy cała Polska jest już praktycznie w łapach kompleksu J Teraz dojdzie jeszcze handel butami.

 5. Marucha said

  Re 3:
  Panie Mordka, gajowy też posiadał Zorkę, która (jednakowoż bez napraw) służyła mu wiele lat.

 6. zdrada said

  Polski praktycznie juz i tak nie ma , to co jest nalezy do obcych , zydkow przede wszystkim , niemiaszkow , ruskich kacapolow i inne scierwa Tusk bydle POzwala agentom na wszystko czuja sie lepiej niz w rosyji . BULL SHIT

  Panie Zdrada, nie paplaj Pan głupot – admin

 7. maran said

  a dlaczego panu Gajowemu sie nie psula , a panu Mordce tak???
  Warto to zbadac.

 8. Zerohero said

  Z tym gazem to trochę przesada panie Piotrze34. Zachowajmy zdroworozsądkowe proporcje. Zachód w postaci dywidendy z inwestycji w Polsce (ze złodziejskiej „prywatyzacji”) + kredytów wywozi od nas kwoty rzędu 100mld$ rocznie. Na jaką kwotę rocznie jest przepłacony ten gaz? Dwa miliardy? Trzy? Tyle co koszty naszej wojny w Afganistanie.

  No i jakościowo to jest zupełnie inna sytuacja. Niech się pan uczciwie zastanowi co robiły polskie władze by negocjować z Rosją ceny gazu:

  – wyrażały bezwarunkowy entuzjazm dla amerykańskich baz przy rosyjskiej granicy.
  – popierały Gruzję w wojnie z Rosją
  – twardo nie pozwalają by rosyjski kapitał ulokował się w Polsce
  – oficjalnie bojkotują Rosję, np. Kaczyński mówił, że nie ma dialogu z Rosja taka jaka ona jest.

  a jednocześnie nie zaproponowały żadnej alternatywy by mieć argument w negocjacjach. W ten sposób to byśmy przegrali negocjacje z każdym, dosłownie z każdym! Do tego partner w interesach nie musi mieć razwiedki. „Nasi” nawet nie chcieli tranzytu przez Polskę bo tranzyt omijał Ukrainę, a Ukraina miała już być w NATO!!! No więc Rosja dogadała się bezpośrednio z Niemcami, co zostało uznane u „naszych” za cios w plecy. Paranoja. Mnie to wygląda na działanie służb amerykańskich bo one chciały odepchnąć Europę-klienta od Rosji-sprzedawcy pozbawiając Rosję zysków eksportowych z gazu. Oczywiście Niemcy nie są w ciemię bici i dla idei szkodzenia Rosji nie podetną własnej gospodarki. Polacy owszem.

  Przy okazji…a ile by kosztował gaz z Kataru albo Norwegii? Ten nasz taki faktycznie drogi? Czy pan wie, że kilka lat temu Niemcy płacili więcej niż Polska?

  W kwestii tych sieci obuwniczych to widziałem na portalach komentarze „patriotów”, że będą bojkotować, więc uwaga Gajowego jak zupełniej na miejscu. Jakoś nie zauważyłem nawoływania do bojkotu wobec Niemców, Amerykanów, Żydów albo Francuzów. Auchan może sobie dociskać jak chce polskich dostawców a „patrioci” będą tam robić zakupy. Na TPSA France Telecom obłowił się niesamowicie i nie było żadnego narzekania na francuskie wpływy. Pan nie docenia ogromnej siły stereotypów. Na szczęście ludzie nie żyją wiecznie i nowe pokolenia zrewidują zagrożenia. Inaczje do dziś balibyśmy się ataku Mongołów mając resztę w nosie. A cprzy oakzji Żydów, to w zasadzie ich już bojkotować się nie da, bo banki centralne to oni, Google, Facebook oni, Empik to oni, procesory intela oni – i to już jest niebezpieczne drogi panie bo daje Żydom realna władzę nad światem. A tymczasem „patioci” dostają spazmów na myśl o pojedynczje ruskiej firmie obuwniczej.

 9. troika said

  W końcu. Troika doniosła?

 10. kolo said

  Rosjanie Rosjanami, a tymczasem agent Mossadu, niejaki Juval Aviv twierdzi, że w Polsce są terroryści i wykonują operacyjną pracę
  http://polscott24.com/byly-agent-mossadu-terrorysci-sa-juz-w-polsce/
  (ciekawe, czy tylko tak straszy, czy rzeczywiście coś się szykuje, np. podczas euro 2012?)

 11. Sołtys said

  Mnie już chyba nic w życiu nie zaskoczy.Parę dni temu moja 82-letnia Mama (wierny widz TV Trwam) starała się mi udowdnić że w Jedwabnym Rosjanie mordowali Polaków.Ciekawe.Nie?

 12. maran said

  wyglada na to ze i terrorysci juz wchodza do Polski i Mossad ma Polske chronic przed nimi
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/agent_mossadu:_terrorysci_sa_juz_w_polsce_na_euro_2012_19.00_20642

 13. Marucha said

  Re 8:
  B. dobry wpis, panie Zerohero.
  Ale czy przekona Pan takich, jak „Zdrada”, który wciąż ględzi jak potłuczony o władzy Rosji nad Polską, a którego niektóre posty po prostu usuwam, tak są kretyńskie? Albo Pana Gułę, który za każdym krzakiem widzi miedwiedia z czterema naganami?

 14. Marucha said

  Add 13:
  Jak sobie pomyślę o tym patridiotycznym polactfie, to taka mnie cholera bierze, że przy mnie Breivik okazał by się łagodnym barankiem…

 15. Jeżeli Rosjanie są zadowoleni ze swoich butów i śpiewają o nich pieśni, to znaczy, że warto się zapoznać z ich ofertą.

  Лидия Русланова, Валенки.

  „Жизнь Руслановой – подвиг. Почитайте о ней, что она пережила! Но при этом смогла в самых страшных условиях сохранить человеческое достоинство и не потерять себя. Земной Вам поклон, Лидия Андреевна! И светлая память…”

 16. Easy Rider said

  Widać, u nas nigdy nie zabraknie „pożytecznych idiotów”, podatnych na antyrosyjską propagandę.

  Jeżeli ekspansja rosyjskich sieci handlowych miałaby przyczynić się do ograniczenia chińskiej tandety – to jestem za. Chociaż wolałbym, żeby polski rynek opanowały polskie sieci handlowe. Dlaczego więc one nie powstają? Czy ktoś zabrania?

 17. Wojwit said

  Re.7.
  Bo fotografując duże biusty młodych pań w gorące dni, ów młody wówczas człowiek zapewne dostarczał do fotoaparatu zbyt dużo ciepła, żeby nie rzec gorąca, co skutkowało zatarciami… mechanizmów aparatu oczywiście.

 18. Kapsel said

 19. ad. 8 Mając zapewnione 30-sto letnie zabezpieczenie energetyczne dla całego kraju, nawet po wygórowanej cenie /Jaka wina Rosjan? To polska strona z Pawlakiem na czele podpisała umowę – nie wierzę, że bez osobistych korzyści./ możemy odbudować zniszczone dwie nowoczesne fabryki kabli / Ożarów i Szczecin / okablować całą Polskę, zbudować nowoczesny przemysł energetyczny /siłownie, stacje rozdzielcze, sieci przesyłowe/ I na polskiej miedzi oras innych surowcach stworzyć niezależność energetycznąa nawet stać się jej importerem, Pomijam tu inflację, która przy 5-cio letniej umowieustanowiła nową cenę za gaz. Wtedy to szczekaczy dzisiejszych by zabrakło jako ekspertów. Pewnie im ktoś płaci za to szczekanie aby Słowian za wszelką cenę poróżnić.

 20. Kapsel said

 21. p.e.1984 said

  Proponuję odświeżyć sobie
  https://marucha.wordpress.com/2012/01/03/potraktowani-z-buta/
  i zastanowić się, czy miejsca pracy w tych sklepach zrównoważą ubytek miejsc pracy w polskim(?) przemyśle obuwniczym. A jak już czytelnicy dojdą do wniosków, mogą zacząć ostrzyć kosy. Oprawiać na sztorc na drzewcach jeszcze nie pora – wciąż za mało tych, co pojmują polską apokalipsę według BalceroVITZA.

 22. Marucha said

  Re 20:
  Przepiękna Słowianka.

 23. Rysio said

  re 14. Haaaaaaaahahahaaaa!!!

  I zapewne Gajowy jak się totalnie w…wi to katuje sowoje biedne koty.

  😉

 24. Marucha said

  Re 21:
  Lepiej by było, aby to była polska sieć handlowa, to oczywiste. I buty żeby były polskie. Ale to są dosłownie nędzne grosiki w porównaniu…

 25. Kapsel said

  Re 22
  Jak najbardziej…..

 26. Isreal said

  ad 20
  a tu Słowianka ze słowianinem (tożie priekriasnyj)

 27. Marucha said

  Re 23:
  Nigdy nie podnoszę ręki na koty, panie Rysiu. Sama myśl o tym jest dla mnie niewyobrażalna.
  Pewnie miałem przodków w Egipcie, gdzie koty były świętymi stworzeniami, ratującymi spichlerze przed gryzoniami.

 28. p.e.1984 said

  Ad. 8
  Dokładnie tak. Polactfo będzie pluło na „ruskich” o grosze i będzie ślepe na to, że zapadnyje druzja obrobili Polskę na miliardy. A paru korzennych łotrów co dzień w telewizorni szczuje tą hołotę do rzucania się na siatkę na samo słowo „Rosja”.
  Gwoli uzupełnienia – „zgniłyj zapad” zafundował za pośrednictwem korzennych guru ekonomicznych typu Sachs i Balcerovitz nie tylko apokalipsę gospodarczą, ale i obrabował Polskę ze znacznie cenniejszego kapitału – DEMOGRAFICZNEGO.
  Bandycko zrabowany polski majątek można odzyskać. Nienarodzone dzieci już się nie urodzą.

 29. Niezdziwiony said

  A tu Pożegnanie Słowianki

 30. maran said

  ad 17 :)))
  Mysle ,ze pan Mordeczka zgodzi sie z tym wyjasnieniem.
  Ciekawe czy nadal trzyma owe biusty, znaczy sie zdjecia z duzymi biustami ,ukryte przed wscibskimi oczami malzonki ,gdzies pod wytartym materacem lub w komorce na wegiel??
  i cichaczem je przeglada, jak pustka wokol panuje, i koty i dzieci spia, a malzonka mocno pochrapuje.??

 31. Guła said

  A w sieciach przesyłowych udział PGNiG jeszcze istnieje czy już nie. Jeżeli już nie, to sam gaz możemy mieć gratis.
  Jeżeli chodzi o gaz.
  Bo jeżeli mowa o naganach i nie tylko to mogą importować skolko ugodno. Proponuję stworzyć tyle salonów zbrojeniowych ile dzięki nim, o izwienitie, rzecz jasna dzięki żydo-komunie, mamy banków.

  Skąd to towarzystwo przybyło szanowny panie gajowy. Tez ze wschodu? Albo co pan towarzystwu zadajesz. Znaczy czym pan częstuje.

  Znaczy kapitan Mamert Stankiewicz mnie się przypomniał. Któren twierdził ze Polskę rozebrali Austriacy, Prusaccy i My.

 32. Guła said

  My możemy importować. oni oczywiście eksportować. To wszystko przez te kable miedziane o których było nazbyt zawile.

 33. Marucha said

  Re 31:
  Wie Pan, Pański wpis przypomniał mi – jak najbardziej związaną z tematem – sprawę koguta, którego na bazarze sprzedawał rolnik z Mrągowa, niejaki Maciej Ślimucha. Otóż zapomniał zakręcić w domu polewaczkę do sera i zanim tam dobiegł, całe masło się już roztopiło. Gazeta mu wypadła z ręki, choć była cała zadrukowana różnymi literami, psy zawyły, a telewizor tak się rozregulował, że mu korba odpadła.

 34. Guła said

  Jutro subotnik ale i tak póxno.
  Dobranoc.

 35. Guła said

  Ba, kiedy to całkiem niedaleko.

 36. Mordka Rosenzweig said

  re 30

  Szanowna pani Maran,

  Ja pan Mordka tszymal te zdjecia jako pamiatka z mlodych lat, ale kiedys moje Salcie zobaczyla je u pan Mordka w szufladzie i je wszystkie wyszucila podobno tylko dlatego, sze nie byly kolorowe.

  Moje Salcie kupila mi potem cyfrowa kamera i powiedziala, sze jak chce fotografowac to ona jest gotowa ale na szczescie nie bylo baterii w aparacie.

 37. u said

  Rosjanie cwaniaki, widza, ze wieksza polowa Narodu, to biedaki i w dziurawych butach lazi, wiec widza – prawidlowo, ze jest interes do ukucia. Bo te chinskie kapcie nie tylko cena oko draznia, ale i rozlaza sie po pierwszej chlapie , polskie cene zas maja nie do przebicia, wiec cwane ruskie chca nie tylko Narod przyobuwic ale i za jednym zamachem biedote sobie przylaskawic, boc bez Zorki mozna zyc i dziurawe kapcie nie docenia wyjatkowej jakosci technologicznych osiagniec sasiada.

  Jesli chodzi o gaz i wywindowanie ceny to moim zdaniem ekipa podpisujaca kontrakt siedziala w kieszeni u ruskich – gleboko, byla do kupienia, i tzyko wariat nie skorzystalby z takiej okazji.

 38. Rysio said

  re 37. Zgadza się.

  Dlatego proponuję zakaz sprzedaży wszelkich tanich towarów.
  Do sprzedaży powinne być dopuszczone tylko drogie i bardzo drogie rzeczy.

  🙂

  Niech już lepjej towarzystwo biega na bosaka niźli w tanich łapciach/kapciach.

  PS. Tanim towarom – po proletariacku mówimy TWARDE NIE!!!

 39. maran said

  ad 36
  No coz, wyrazy zalosci z powodu utraty „duzych biustow”.
  Widze ,ze pan Mordka ma wielkie uznanie dla piekna malzonki Salci.
  Zadna kamera tego nie ujmie jak nalezy, wiec po prostu szkoda zdjecia.
  Zarowki w sypialni, jak sie domyslam, wykrecone???
  W ramach oszczednosci pradu i ….wzroku?

 40. wi42 said

  Re. 8 Zerohero
  Bardzo zwiezle i wprost do sedna – jest pan ciagle w dobrej formie.

 41. Zerohero said

  Re 38

  Chińczycy to jednak czasem przeginają. Dla nich liczy się sam efekt i sprzedaż. Dużo tam niestety chciwych cwaniaczków jest.

  Jakby pan Rysio konał na raka, bo skóra w butach była garbowana rakotwórczą substancją (aby taniej!), to by sobie pomyślał, że już lepiej byłoby chodzić boso.

  Oczywiście wolny rynek powinien ustalać co się sprzedaje, ale sam wolny rynek nie zrobi badań na obecność niektórych substancji. Tak więc bez przesady.

 42. Rysio said

  re 41. Ależ ja wcale nie przesadzam.

  Powinien być zakaz sprzedaży wszystkich tanich i niezdrowych towarów. Dopuścić do sklepów tylko towary drogie i zdrowe.

  Najlepjej by było gdyby rząd – oddelegował do tego – paru ostrych biurokratów, wtedy wszystko było by drogie, zdrowe, no po prostu cacy.

 43. Rysio said

  re 41. „……..ale sam wolny rynek nie zrobi badań na obecność niektórych substancji……..”

  Święta prawda Panie Zerohero – takie badanie może zrobić tylko rząd i obecne partie polityczne: SLD, PO, PIS, PSL i kto tam jeszcze.

  Jak wszyscy wiemy, wszystkim żydowskim politykom z tych partii bardzo zależy na tym aby polscy goje pracowali do 67 roku życia – a potem baaaaaaaaaaaaaaaardzo długo korzystali z wypracowanej i zasłużonej emerytury. Aż do 100 albo jeszcze lepjej do 120 lat.

  🙂

  PS. Prawda, Panie Zerohero, że nie ma tu żadnego, najmniejszego, konfliktu interesów?

 44. WW said

  Zorka. W pierwszych komentarzach wspomniano aparat fotograficzny Zorka. Pierwsze Zorki to bardzo dobry aparat fotograficzny całkowicie i w detalach zerznięty z Leica (Leitz). Cały zakład produkcyjny został przetransportowany (w 1945) do ZSRR. Trochę osób na Zachodzie wiedziało o tym. Cena w Rosji była groszowa w porównaniu do ceny w walutach zachodnich. W Polsce była dostępna także po śmiesznej porównawczo cenie. Problem był w transporcie. Tym którym udało się taką „Zorkę” przewieść albo jakoś dostarczyć na zachód dostawał tam ogromne pieniądze bo kupujący wiedział że dostaje dokładną Leicę, płaci śmiesznie mało a dla odbiorcy pieniędzy ze strefy ZSRR, także Polski to była ogromna suma.

 45. Maciej said

  No to znowu rozbiory … Możemy tylko liczyć na szybką i zdecydowaną reakcję komisarzy z Brukseli w naszej obronie …

 46. Guła said

  Dobroe utro

  To generalna zasada panie Rysiu kupuje się albo maybacha, albo wcale. Tiepier to będzie można kupić mocne sapagi „aby w nich dojść do Warszawy”

  Całkiem poważnie. Bracia Słowianie niechaj nam magazyny z giwerami zakładają. Wsio rawno; legalne, czy nielegalne – nikt Wołodii nie podskoczy. A my już jak ten Breivik za rodinu, damy radę. „Byleby w garści wintowka…” Na innych oglądać się nie będziemy.

  A co do wieku emerytalnego, panie inżynierze, to projekt dopiero ich wysokości „rada ministrów” przyjęła. Ale mają ten kłopot, że ludziska tyle nie zarabiają aby im składki płacić, albo w ogóle nie zarabiają, bo radzie ministrów ktoś miejsca pracy dla narodu polikwidował.
  Słyszałem że wszyscy będą pracować na urzędach. „Stać nas na to”

  Kiedyś, pamiętam, za czasów NBP, to jeszcze szło połatać…

 47. Marucha said

  Re 46:
  Żebym się naćpał, to bym tak nie potrafił kołomącić…

 48. Inkwizytor said

  To starszne, Ruskie nas wykupujom i ograbiajom. Pójdziemy z Polski z torbami ale w ruskich butach. Oni to specjalnie robią, znaczy wykupują strategiczne zakłady obuwnicze, zeby nas Polaków upokorzyć. Mszczą się za patriotyczną postawe PiS i Jarosława w sprawie katastrofy smoleńskiej

 49. Kris said

  Nie dajmy sie wprowadzic w blad przez tych, ktorzy mowia nam, ze wrog jest tylko w Moskwie. To prawda, ze jest tam jeden z wrogow i ze to wrog taki, z ktorym nie mozna isc na zaden kompromis. Musimy jednak zdac sobie sprawe z tego, ze jesli bedziemy widzieli wroga tylko w Moskwie, to dostaniemy nozem w plecy od wroga w Nowym Jorku. Lecz ten wrog, podobnie jak ten w Rosji, tylko korzysta z Ameryki jako swojej bazy. Amerykanie nie sa winni bardziej od Rosjan. Oba te narody sa ofiara subtelnej, a poteznej sily dywersyjnej, ktorej nie sa w stanie rozpoznac.

 50. Marucha said

  Re 49:
  Panie Kris,
  Wróg w Moskwie nic nam złego nie zrobił od roku 1989 (oczywiście patryjoty wrzasną: a gaz?).
  Wróg na Zachodzie JUŻ NAM WBIŁ NÓŻ W PLECY, uczynił z Polski niewolnika, ograbiwszy go uprzednio z całego majątku, pozbawił suwerenności i skurwił moralnie.

  O czym my w ogóle mówimy…

 51. Cham Wiejski said

  @46
  Panie, o czym Pan właściwie pieprzy? O co Panu chodzi i jaka jest w tym myśl przewodnia? Nijak nie mogę się rozeznać w tym bełkocie, który jest Pańskim znakiem rozpoznawczym.

 52. szperacz said

  Typowy artykuł UESraelskiej agentury, chodzi o prezentację plakatu z podpisem pod nim a treść artykułu jest niewazna.

  Gdyby to były buty UESraelskie to plakat by przedstawiał np: piękną dziewczynę z dużymi cyckami i z podpisem

  Ty też możesz je mieć

  Ot i wszystko, nad czym tu się więcej rozwodzić

 53. Marucha said

  Re 52:
  Głupiście, Szperaczu.

 54. Guła said

  #51 Boś szanowny pan Cham ze Wsi.

 55. Guła said

  #49
  Musiał pan to stwierdzić. Na piśmie?
  Być może, ma pan rację.

 56. zapinio said

  Podobają mi się wpisy Pana Guły.
  No cóż sapienti sat..

  Wpis Pana Maruchy:

  Wróg w Moskwie nic nam złego nie zrobił od roku 1989

  Oczywiście.
  Z tego wypływa prosty wniosek, że skoro Zachód jest zły to zimny czekista Putin wielkim przyjacielem Polski jest.

  I na co Pan liczy ?
  Że w ten sposób ludność będzie budować kwietne bramy dla wkraczającej Armii Czerwonej (…jak żydzi w 1920) ,wyzwalającej polacziszków z władzy imperialistów i burżujów ?

  Ruska propaganda jak zwykle prymitywna.
  Zresztą czegóż się spodziewać.
  Czy oficerowie FSB dalej szczają do umywalek ?

 57. zapinio said

  I jeszcze pytanie do Pana Maruchy z gatunku niekoniecznie retorycznych.
  Czy według Pana wysługiwanie się służbom specjalnym obcego kraju jest moralnie naganne ?
  Czy też wysługiwanie się służbom jednego kraju jest naganne, ale już innego nie jest ?
  Czy prezentowanie jawnie stronniczego oglądu , w którym nachalnie stręczy się , że o ile gang z Pruszkowa to bandyci bez czci i sumienia ,o tyle gang z Wołomina to ludzie honoru i generalnie swojacy to walka o prawdę czy suflowanie „prawd” zgodnych z interesem SS ościennego kraju ?
  No mniejsza…

 58. Ad. 20

  Pokażcie mi kobietę z Zachodu, która ma tyle wdzięku, ile ma ta Słowianka…

 59. Marucha said

  Re 56:
  Panie Zapinio, czy nie ma lepszego miejsca, aby wyżywać swoje antyrosyjskie obsesje?

 60. zapinio said

  Dlaczego antyrosyjskie ?
  Proszę prosto odpowiedzieć na proste pytania.

 61. Marucha said

  Re 60:
  A nie wiem, dlaczego Pan ma antyrosyjskie fobie. Może to wynika z osobistych doświadczeń z oficerami FSB sikającymi do umywalek?

  Pan razem z p. Gułą powinni załozyć własne forum i tam skupiać się na zwalczaniu rosyjskiej niewoli, jaką nam zgotował Putin.

 62. Inkwizytor said

  Zapinio a może wypisujesz takie durnoty dlatego, ze musiałeś te umywalki potem czyścić ?

 63. Niezdziwiony said

  ad.56;

  Pan doskonale wie, że wielkim przyjacielem Polski był wiekl brat, a teraz są nimi starsi bracia,
  więc dalej mamy bratnią przyjażń.

 64. j said

  Ad.56-Zapinio
  Panie Zapinio drogi! Nie zawiodla mnie intuicja – hihihi!
  No i truzmem byloby zapewnianie, ze lubie Pana, bo zgadzam sie ze wszystkimi panskimi zapiniami 🙂
  Wiem za co lubie a tu kolejny dowod.
  Napisal Pan byl takie oto zdanie:

  „Podobają mi się wpisy Pana Guły.
  No cóż sapienti sat…”
  100 punktow Panie Zapinio ! I mnie sie podobaja.
  Z Panem Gula, ktory pare lat temu nazywal sie po prostu Lach laczyly mnie serdeczne wiezy wirtualnej przyjazni. U Wlodka Kulinskiego wtedy szalelismy…
  Moze niekoniecznie zawsze sie zgadzalismy ale zawsze sie rozumielismy. Szczegolnie slowo pisane 🙂
  Tutaj Pan Gula robi za wsiowego glupka jak Pan Bojkot. Z ta roznica, ze Pan Bojkot to bardzo przezywa a Pan Gula usmiecha sie pod wasem.
  Troche zaluje, ze pare lat temu pogniewalam sie na Pana Lacha -Gule i jak prawdziwa katoliczka nie potrafilam mu wybaczyc jakiejs malutkiej zdrady. Dzis nawet nie pamietam dokladnie co to bylo.
  Na starosc robie sie coraz bardziej sentymentalna 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

 65. j said

  Ad.57-Zapinio

  Nie wchodze w szczegoly subtelnych rozwazan o slusznosci jednych a nieslusznosci innych razwiedek.
  Ja Panie Zapinio marze by Polska miala swoja wlasna, czysto polska razwiedke i zeby ta polska razwiedka nie wyslugiwala sie nikomu poza Polska wlasnie. Tylko tyle. I az tyle.
  Tak jak czynia to porzadne razwiedki izraelskie. Dla Izraela. Irosyjskie. Dla Rosji.
  Jednoczesnie dodam, ze nie wydaje mi sie zeby taki na przyklad Antoni Macierewicz rzeczywiscie chcial czysto polskiej razwiedki. Ale moze sie myle.
  No i prosze sobie nie brac do serca mojego durnego babskiego gadania 🙂

  Mnie też się nie wydaje, aby mason Macierewicz był godny zaufania – admin

 66. Marucha said

  Re 64:
  Zaskakuje mnie Pani coraz bardziej.
  Podoba się Pani Zapinio. Za to, że jemu podoba się Guła, który nie wiadomo o czym pisze, ale widocznie niektórych za serce to chwyta…
  Obydwaj widzący za każdym krzakiem agenta KGB/FSB.
  Pan Zapinio ponadto zauważył, jak sikają oni do umywalek.
  Mimo szczerych chęci, nie mogę Pani pogratulować doboru gajówkowych przyjaciół.

 67. j said

  Ad.66-Marucha

  Kochany Panie Marucha! Koryguje, ze Zapinio mi sie juz wczesniej spodobal 🙂
  A przyklad z Gula potwierdzil tylko moje „podejrzenia”, ze Zapinio to nieprzecietny facet.
  No co ja moge na to, Panie Marucha, ze jak tak lubie nieprzecietnie inteligentnych facetow? No nic nie moge Panie Marucha 🙂
  A czy mysli Pan, ze Pana tak polubilam dlatego, ze Pan taki przystojny i sympatyczny na tym awatarze? Hihihi! 🙂

 68. Marucha said

  Re 67:
  Skoro lubi Pani pp Zapinio i Gułę za ich poglądy – to w takim razie gajowego musi Pani lubić wyłącznie za przystojność i urok osobisty, bo od owych Panów różni się poglądami o jakieś 120 stopni.

 69. Inkwizytor said

  J, jeżeli podoba się tobie Zapinio to pomóż mu sprzatać umywali zasikane przez agentów FSB 🙂 Przyjaciele, zwłaszcza nieprzeciętnie inteligenti, jak wy oboje, powinni sobie pomagać.

 70. j said

  Ad.68-Marucha
  A gdzie to napisalam, ze za poglady? 🙂
  Poglady mamy raz wspolne a raz rozne. Lubie ich za blyskotliwa inteligencje. Do tego poderzewam brzydko, ze Pan swietnie rozszyfrowuje zarowno teksty Pana Guly jak i Pana Zapinio ale poniewaz nie zawsze pasuja Panu do puzzli wygodnie Panu pokazac, ze „zrozumial” pierwsza warstwe 🙂

  PS. Pana Zapinio po przyjacielsku upominam, ze sikanie do umywalek bynajmniej nie ujmuje honoru oficerom FSB. Przynajmniej w moich oczach. Jak musza to sikaja. Tak jak Pan sika po drzewem w podrozy jak zapomni Pan zabrac ze soba podreczny gustowny sedesik w etui z krokodylej skorki.

  Oooo, gdyby w mlodosci sikali do chrzcielnicy – to co innego. To by mi bardzo przeszkadzalo. A tak to w ogole mi nie przeszkadza 🙂

 71. Marucha said

  Re 70:
  Teksty p. Zapinio rozszyfrowuję chyba dobrze, gdyż pisze on w sposób zrozumiały, czego nijak nie da się powiedzieć o p. Gule, co do którego mam silne podejrzenia, że gdy nie wie co powiedzieć, zaczyna motać.
  Uwagi odnośnie błyskotliwej inteligencji obu Panów składam na karb Pani uprzejmości i wrodzonej dobroci.

 72. j said

  Ad.71-Marucha

  „Uwagi odnośnie błyskotliwej inteligencji obu Panów składam na karb Pani uprzejmości i wrodzonej dobroc”.
  I niech tak zostanie Panie Marucha 🙂

  W rewanzu opowiem Panu anegdotke, ktorej mysl przewodnia mozna kiedys wykorzystac 🙂

  Otoz skarzy sie pewien facet (tu zainteresowani moga wpisac: oficer FSB, oficer Tsahalu lub wysoki oficer Chinskiej Armii Ludowej), ze jego zona to straszny flejtuch jest. Tlumaczy, ze jak rano wstaje, to nie ma sie gdzie wysikac, bo w zlewie w kuchni pelno nieumytych naczyn z poprzedniego dnia lezy….
  Mala rzecz a cieszy 🙂

  Milego dnia

 73. maran said

  dlaczego pan panie Marucha probuje narzucic pani J kogo ma lubic/cztac/podziwiac. ?????
  Pani J jest dorosla osoba i sama jest w stanie myslec samodzielnie.

 74. Marucha said

  Re 73:
  Pani Maran, niech Pani nie wtyka palca między drzwi 🙂

  (Nb. nic Pani J nie „narzucam”, bo niby jak?)

 75. j said

  Ad. 73-Maran

  Otoz myli sie Pani. Dosc czesto nie udaje mi sie pomyslec samodzielnie ale wtedy…. wtedy wiem, ze z zamknietymi oczami moge podkleic sie pod poglady Maruchy – i nie tylko nie strace czci niewiesciej ale moge zyskac w oczach maruchowych akolitow 🙂
  Nota bene Pania tez bardzo lubie i niekoniecznie za wszystkie poglady i alianse (vide Pan Inkwizytor- hehehehe) 🙂

  A co mi tam – ide za ciosem droga Pani Maran. Bezczelnie wykorzystam te „korzystnie” skonfigurowana sytuacje i napisze jeszcze cos. Moze niewazne cos a moze najwazniejsze cos.
  Otoz dopoki jest taki skrawek przestrzeni gdzie jest miejsce dla Pani, dla mnie, dla JO, z ktorym mi tak nie po drodze, dla Kapsela, Nipiesa, red. Michalkiewicza, Guly, Agi, Zapinio, Jozefa Bizonia, Inkwizytora, Mocniejszego i wielu innych szanownych gosci

  – bede powtarzac codziennie i niestrudzenie – ” dzieki Ci Panie Boze za ten ostatni kawalek wolnej Polski….”

  .
  Amen

 76. Guła said

  Panie Niezdziwiony jest rozkaz co by odróżniać wielkiego brata od starszego brata. Nieprzestrzeganie powyższego stwarza właśnie niniejsze nieporozumienia. Choć wszyscy doskonale wiedzą, ze prócz barw klubowych nie zmieniło się nic.

  „Wróg w Moskwie nic nam złego nie zrobił od roku 1989” – powtarzam to sobie od pewnego czasu, panie Zapinio – zgodnie z podstawową zasadą propagandy – na próżno, bo zasada być może tylko w naszym przypadku, nie działa.
  Za cholerę nie da się uwierzyć, a co ciekawsze ten przysłowiowy Nagan coraz bardziej dymi i capi, ale to typowy zapach Metanu.

  Cóż jotka mam Tobie powiedzieć? Może tylko tyle, że wolałem jak się podpisywałaś jahalinka. Ale to długi więc i nieporęczny nick.
  Dużo dostałaś wiec i dużo od Ciebie wymagają. Guła nie miał takiego farta, świadom własnej mizerności – twórczej, zmienił nick na Guła. Z żadnego innego powodu.

  Czuję się zaszczycony, boć Gułę „też nie pominięto”

 77. Maciej said

  Exxon Mobile wchodzi na teren Federacji Rosyjskiej, uzyskując tym samym dostęp do złóż ropy. Oto jak geszeft może godzić zwaśnione kraje. Konwergencja trwa, pajęczyna pajęczyn oplata świat. Rosja uzyska modernizację technologiczną, Rockefelerowie nowe złoża ropy:

  http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/tydzien-na-wschodzie/2012-04-18/rosja-kolejne-porozumienie-rosniefti-z-exxonmobil

 78. Joanna said

  W ubiegŁym roku ogladałam reportraż n/t robienia kariery w Rosji, Młoda dziewyczyna uciekała kilkrakrotnie od matki zostawiająć jej dziecko. W domu szmaty na podłodze i pałętający się mały chłopczyk, Przesłaniem tego reporta kArierę w Rosji- dziewucha zostawiła dziecko z matką i pojechała do MOSKWY ROBIĆ KARIERĘ FRYZJERKI. Pan reporter miał śledzić jej losy, ale ja nie śledziłam dalej. Przesłaniem, reportrażu była pochwała młodych Rosjanek „robiacych karierę”

 79. j said

  Ad.76- Gula

  “Wróg w Moskwie nic nam złego nie zrobił od roku 1989″
  – powtarzam to sobie od pewnego czasu, panie Zapinio – zgodnie z podstawową zasadą propagandy – na próżno, bo zasada być może tylko w naszym przypadku, nie działa.

  Panie Gulo! To moze prosze nie powtarzac a prosze pomyslec 🙂

  “Wróg w Moskwie nic nam złego nie zrobił od roku 1989″
  Prosze laskawie zwrocic uwage na ten drobny szczego -” od 1989″
  I na tym wlasciwie powinnam skonczyc 🙂

  Ale czy moge, Panie Gulo ? 🙂

  No wiec kontynuuje 🙂
  Fraza ta bowiem nie tylko nie jest „ruska propaganda jak zwykle prymitywna” ale najzwyczajniejsza oczywistoscia (oczywista oczywistosc jak mawiaja autorytety).
  Pod warunkiem jednakowoz, ze odrzucimy nachalnie wciskana nam ze wszystkim mozliwych stron RUSOFOBIE.

  Bo rzeczywiscie Wrog z Moskwy od 1989 roku tego nie zrobil. Wczesniej to insza inszosc ale od roku 1989 – tak jak wyzej napisano .No to nie bardzo jest sie do czego doczepic, prawda?
  Pare przykladow ilustrujacych nieprzyczepnosc 🙂 :
  – wrog z Moskwy zablokowal nam rosyjski rynek gospodarczy – nieudolna polska polityka zagraniczna, miedzy innymi szczucia na Rosje przez Ukraine i popieranie roznych pomaranczowych rewolucji. Tak czy nie?

  – wrog z Moskwy odgraza sie, ze skieruje na nas swoje rakiety – ale to my, a nie wrog zaczelismy pierwsi skamlec o rakiety przeciwko Wrogowi z Moskwy u Amerykancow

  – wrog z Moskwy dostal umorzenie dlugow z Gazpromu – co tez takiego musial ukryc polski nierzad po katastrofie smolenskiej, ze az taka lapowe musial dac? 🙂

  – wrog z Moskwy sprzedaje nam gaz drozej niz innym – no, bo jak tacy durni jestesmy to nie ma na to lekarstwa
  .
  I tak oto, drogi Panie Gulo moznaby jeszcze cytowac i cytowac. A wrog z Moskwy mnozy sie i mnozy. A do tego sika bez ustanku do tego zlewu.

  Uszanowanie

  PS. Prosze mi przypomniec, bo nie pamietam czy te slynne misje historyczne w Gruzji to polski prezydent otrzymal wtedy kiedy stal cierpliwie w przedpokoju Bialego Domu czy moze kiedy indziej?
  Bo podobno wtedy kiedy on tam czekal cierpliwie w przedpokoju to Dablju wlasnie gonil w pospiechu, gubiac kapcie ze zdenerwowania, do telefonu dzwoniacego z Tel-Awiwu.

  PS.PS. A propos czy moglby Pan nam, Polakom zaproponowac jakies dobre lekarstwo na rusofobie?
  Bo na przyklad tacy Niemcy i Francuzi to juz dawno znalezli. Ale czy zechca zdradzic tajemnice Stanu?

 80. p.e.1984 said

  Ad. 50
  Proszę nie zapominać o wykończeniu Polaków demograficznie:
  https://marucha.wordpress.com/2012/04/20/rosjanie-wchodza-z-butami/#comment-158656

 81. Marucha said

  Re 78:
  Smutne są takie ludzkie losy, czy chodzi o Rosjankę, czy i Polkę.
  Ileż młodych Polek wyjeżdża w ogóle z kraju, aby robić karierę za granicą… dobrze, jeśli skończą na zmywaku, a nie w, ehem, agencji towarzyskiej.

 82. Marucha said

  Re 79:
  Wyjaśnianie czegokolwiek p. Gule w temacie Rosji – to czas stracony. Ma tyle „argumentów” – a to gaz, a to Smoleńsk, a to teraz rosyjskie buty jako koń trojański Putina. Żyje wciąż w latach 60-tych.

 83. Guła said

  Bajdurzysz pan. Panie J
  Dwa dni czasu zabrakło aby Gazprom poszedł z torbami jako bankrut. Wisiał Polskiemu Przedsiębiorstwu Gazowemu 1,5 miliarda dolarów. Stała się katastrofa i PO problemie.

  A gdzież to ta trojka komandosów m.k.g rwała jak nie na Kreml. I po cóż to. A? Nu w 1989 r.

 84. Marucha said

  Re 83:
  Pan Guła jest zupełnie zagazowany. Proponuję przejść na problem agentury lansującej rosyjskie buty. To jest dopiero zniewolenie Polski!
  I niech Pan uważa na miedwiedia, bo może skrywać się za każdym krzakiem.

 85. Rysio said

  Jeżeli ruskie będą sprzedawać te swoje buty tanio – to to jest dumping i agresja ekonomiczna uderzona bezpośrednio w Polską gospodarkę.

  Jeżeli natomiast te buty będą sprzedawać drogo – to będzie to znaczyło, że ruskie chcą zedrzeć ostatnią skórę z Polaczków.

  Czy tak czy siak – źle.

  Proponuję zamknąć granice i nic nie sprowadzać z zagranicy.

  Sprzedawać tylko wyroby produkowane lokalnie.

  🙂

 86. Guła said

  Wystarczy w niektórych przypadkach zdjąć obuwie właściwej marki, jeżeli chodzi o zagazowanie, a Guła przeciwko nikomu nic nie ma, o ile przestrzega zasady „żyj i daj żyć innym”

  Generalnie zgoda panie gajowy wystarczy, tyle tylko ze dokończę temat dodatkowym pytaniem.

  Po wizycie w Gruzji prezydentów Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy rozbudową ichniej sieci radiowo tv i prasy miał się zająć Adam Michnik który nota bene w tym celu do Gruzji się udał. A to było już długo po 1989 r jak pamiętamy.
  Co takiego stało się ze raptem temat zniknął i do dnia dzisiejszego jest tabu?
  Nu co takiego?
  Konia z rzędem za prawidłowa odpowiedź (czystej krwi). Dorzucę fregatę pod pełnymi żaglami i piękną kobietę w tańcu.

 87. Ad. 85

  „Sprzedawać tylko wyroby produkowane lokalnie.”

  – Sprzedawać wyroby produkowane lokalnie. A jak jest ich za mało – importować, ile brakuje.

 88. aga said

  -Komuniści domagają się wyniesienia -Stalina na -Ołtarze !!! …
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5996529,Komunisci_domagaja_sie_wyniesienia_Stalina_na_oltarze.html

 89. aga said

  http://ladnekwiatki.redblog.nowiny24.pl/2008/12/01/z-zycia-ikony-stalina-i-pomyslu-by-wyniesc-go-na-oltarze/

 90. aga said

  ad.58
  Panie Krzysztofie ta panienka podobna bardzo do naszej byłej misski Ewy Wachowicz za młodu. Potem rzeczniczki premiera Pawlaka.

 91. aga said

  http://www.rp.pl/artykul/225106.html

 92. aga said

  -BŁOGOSŁAWIONY ROSYJSKIEJ CERKWII PRAWOSŁAWNEJ, -ŚWIĘTY OJCIEC -STALIN … 93. Zbigniew Kozioł said

  Od butów to był Bata, filantrop między narodowy (bo podatki na nim a i zatrudnienie i Kanada i Afryka Płd.).

  Nie wiem, po co buty rosyjskie w Polsce, skoro w Rosji dostępne tylko niemieckie, szwajcarkie, polskie… Po cenach jak najbardziej zachodnich. Nawet może i bardziej.

  A wie pan, Guła, z tą rozbudową sieci radio-tv?
  Miałem kiedyś na liście dyskusyjnej IYP członka. Znaczy nie wiem, czy on był członek, czy odwrotnie. On był homo. Zrobił mi dwie audycje radiowe w Głosie Ameryki. Był redaktorem tam (znałem wirtualnie i innych). Potem pojechał do Polski (ze swoją, yhm… żoną, że tak powiem, bo tej samem pci) robić agencje PAP dla przychodzącego NATO.

Sorry, the comment form is closed at this time.