Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sprostowanie w sprawie firmy Cubic Consultants

Posted by Marucha w dniu 2012-04-22 (Niedziela)

W komentarzach, nadsyłanych przez gości odwiedzających gajówkę, znalazły się dwa, identyczne w treści, a dotyczące firmy Cubic Consultants Sp. zoo.

Linki do oryginalnych komentarzy znajdują się tu:
https://marucha.wordpress.com/2012/01/08/cywilizacja-lacinska/#comment-135272
https://marucha.wordpress.com/2012/01/08/cywilizacja-lacinska/#comment-135273

Poniżej, dla przypomnienia, ich treść:

Fundacja LEX NOSTRA

Pistolet przystawiony do głowy dłużnika to według prokuratury … niekonwencjonalna metoda windykacji !

Bartłomiej Olejnik (zbieżność nazwiska z prokuratorem Kazimierzem Olejnikiem jest przypadkowa ) , Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. ( KRS 0000114416 ) prócz windykacji podejmuje się również  „zadań specjalnych” – przynajmniej tak się reklamuje na swojej stronie internetowej.

Nie do końca wiadomo co Bartłomiej Olejnik przez to rozumie (strona internetowa w budowie), lecz zgłaszający się do nas jego „klienci” mówią wprost – to bandyta.

Według świadków Bartłomiej Olejnik stosował bandyckie działania polegające na łamaniu prawa poprzez zastraszanie, nękanie, grożenie rzekomym dłużnikom i ich rodzinom.

Tak też było w przypadku szanowanego wśród społeczności podlaskiego przedsiębiorcy Janusza K., którego „dług” p. Olejnik nabył w dziwny sposób i od razu zaczął jego windykację.  Przedsiębiorca swoje zobowiązanie wraz z kolosalnymi odsetkami spłacil, lecz jego rodzina po dzień dzisiejszy nie śpi spokojnie.

Windykator wielokrotnie nachodził przedsiębiorcę grożąc dla niego i jego żony – posunął się nawet do tego, iż w pewnym momencie wyciągnął pistolet i przystawiając do głowy „dłużnika” dał mu tydzień czasu…

Wokół domu przedsiębiorcy krążyli też mężczyźni o wyglądzie bandytów, którzy regularnie informowali mieszkańców miasteczka, że Janusz K. „zadłużył się mafii” i wkrótce wszystko straci. Bartłomiej Olejnik zamieścił też w lokalnym wysokonakładowym piśmie zdjęcie domu Janusza K. z informacją o mającej się wkrótce odbyć licytacji nieruchomości.

Gdy już Janusz K. był na skraju wyczerpania nerwowego – zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, która… umorzyła postępowanie stwierdzając (pomimo zeznań świadków) , iż Bartłomiej Olejnik nie popełnił przestępstw, co najwyżej … stosował nieetyczne metody windykacji !

Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. nie skończył tak jak windykator w filmie „Dług”.

Janusz K. spłacił  „dług” i …wytoczył sprawę cywilną swojemu prześladowcy. Ta jednak nie może się zakończyć, a właściwie zacząć, gdyż pozwany przedstawia zwolnienia lekarskie wydane przez uprawnionego lekarza – specjalistę … ginekologa. Sąd Okręgowy w Białymstoku jest bezradny.

„Cubic Consultant” Sp. z o.o. (KRS 0000114416 ) jest w trakcie likwidacji, podobnie jak Cubic Consultant II Sp. z o.o. (KRS 0000201182 ).

Fundacja „LEX NOSTRA” wystąpiła do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o wznowienie śledztwa i zbadanie kolejnego skandalu w białostockiej prokuraturze.

Z uwagi na charakter sprawy Fundacja „LEX NOSTRA” prosi o kontakt osoby pokrzywdzone działaniami Bartłomieja Olejnika – Prezesa „Cubic Consultant” Sp. z o.o.

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji „LEX NOSTRA”
——————————–
(…)

Inne informacje o działalności Bartłomieja Olejnika:

http://lodz.naszemiasto.pl/archiwum/359608,windykacja-bez-kompromisow,id,t.html
http://cubic.home.pl/

14 marca 2012 otrzymaliśmy od przedstawicielki firmy Cubic Consultants następujący list i wyjaśnienie, które zamieszczamy in extenso

SZANOWNY PANIE,

W ZWIĄZKU Z ROZPOWSZECHNIANIEM ZA POMOCĄ PORTALU INTERNETOWEGO WWW.MARUCHA.WORDPRESS.COM NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI NA TEMAT DZIAŁALNOŚCI FIRMY CUBIC CONSULTANT SP. Z O.O. W LIKWIDAJI ORAZ BATŁOMIEJA OLEJNIKA, W ZAŁĄCZENIU PRZESYŁAM STOSOWNE WEZWANIE I WNOSZĘ O USTOSUNKOWANIE SIĘ DO NIEGO W TERMINIE DO DNIA 16.03.2012R.

Elżbieta Zganiacz
mailto:elzbieta.zganiacz@cubic.home.pl
telefon: 048 42 6830723
telefaks: 048 42 6830724
mobile: 048 507 138 378
____________________________________________________________
Cubic consultant sp. z o.o.
Siedziba: 93- 549 Łódź, Przyszkole 2 lok. 13D
REGON 472950865, NIP 729-24-87-402, KAPITAŁ 50.000
XX Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Łodzi KRS 114416,
http://www.cubic.pl

Kliknij, aby powiększyć.

Zgodnie z życzeniem firmy Cubic Consultants Sp. zoo zamieszczamy powyższe sprostowanie – i zarazem przepraszamy za duże opóźnienie jego opublikowania.

Gajowy M.

Sorry, the comment form is closed at this time.