Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Musimy być ruchem masowym – rozmowa z Antonim Gutem

Posted by Marucha w dniu 2012-04-24 (Wtorek)

Mógłby pan przybliżyć czytelnikom MP czym jest Krajowe Porozumienie Samorządowe?

– Krajowe Porozumienie Samorządowe jest ruchem społecznym, stowarzyszeniem obywatelskim założonym po to, aby zabiegać o realizację dobra w wymiarze osobowym i społecznym. Jesteśmy organizacją ludzi – dla ludzi. Wspieramy osoby i społeczności lokalne, wyrażające wolę i chęć wpływania na podejmowane przez władze decyzje – ich dotyczące. Dajemy ludziom pewne narzędzie do skuteczniejszego egzekwowania prawa. Nasze cele i sposoby ich realizacji, opisane w Statucie, są oświadczeniem woli udzielania wsparcia ludziom, chcącym mieć wpływ na to, co się wokół nich dzieje. Dajemy społecznościom i osobom sposobność występowania na prawach strony w rozumieniu KPA, w sprawach dotyczących ich osiedla lub społeczności.

Chcecie uniknąć etykiety politycznej? W obecnej sytuacji prędzej czy później będziecie musieli się określić.

– Członkostwo w KPS nie jest obwarowane żadnymi warunkami politycznymi, ekonomicznymi czy pochodzeniem. Akceptujemy każdego, kto chce podejmować konstruktywne działania na rzecz swojego środowiska, gminy, powiatu, województwa czy całego Kraju. Jesteśmy przekonani, że każdy kto aktywnie angażuje się na rzecz dobra dla innych ludzi mieszkających w Polsce, jest człowiekiem pozytywnym, jest polskim patriotą.

Czy sądzi pan, że po 1400 radnych z LPR pozostał jakiś ślad? To była wielka siła, chyba niedoceniona przez centralę?

– Śladów działalności naszych radnych wszystkich szczebli samorządu jest wiele. Ja znam sytuację w Warszawie, gdzie byłem radnym miasta i przewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska. Przypomnę zatem, że to z naszej inicjatywy i w dużym stopniu dzięki naszym zabiegom, Warszawa jako jedyne miasto w Polsce ma pomnik Romana Dmowskiego. To z naszej inicjatywy Rada Miasta zobowiązała prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego do sporządzenia Raportu o Stratach Miasta poniesionych wskutek niemieckiego barbarzyństwa. Także do wzniesienia pomnika Ofiar Obozu KL Warschau. Z tego co wiem, w całym Kraju lokalnych inicjatyw było sporo i to w różnych dziedzinach. Jednym z dokonań naszych mazowieckich samorządowców jest np. świetnie funkcjonująca spółka Koleje Mazowieckie. Już po tym krótkim wyliczeniu widać, że potencjał jest ogromny, a czy wykorzystany przez centralę? Pozostawiam to pytanie otwartym.

Następne wybory samorządowe odbędą się w 2014 r. Ma pan już jakiś pomysł na zaistnienie? Czy rozważacie sojusz z jakąś wielką partią?

– Jesteśmy ludźmi mającymi wiedzę i doświadczenie w działalności publicznej. Znamy skalę spustoszeń świadomości obywatelskiej i narodowej oraz obecne możliwości zmiany tego stanu. Żyjemy w określonym czasie i miejscu oraz sytuacji społecznej uwarunkowanej skutkami II wojny światowej, 45 latami realnego socjalizmu i ponad 20 latami III RP. Naszym celem jest uczciwe i skuteczne działanie na rzecz społeczności lokalnych, uwalnianie państwa spod dominacji próżniaczej klasy urzędniczo-politycznej, sprzedajnych polityków, głupoty, bezprawia, korupcji. Osiągnięcie tych celów jest możliwe i konieczne. Na to trzeba jednak, aby narodowy, obywatelski ruch samorządowy był ruchem masowym, obejmującym całą Polskę, wszystkie gminy i środowiska. KPS nie jest partią polityczną. Celem partii politycznych jest zdobycie udziału we władzy politycznej i w zasadzie ograniczają się one do działań mających ten cel przybliżyć.

Co pan sądzi o PiS w Warszawie?

– Po owocach ich poznacie, a owoce te niestety są gorzkie.

A jak ocenia pan obecne rządy PO w stolicy?

– PO, podobnie zresztą ja PiS czy SLD, to partia władzy. Jej działania nie mają na celu dobra społeczności lokalnych tworzących Warszawę, a realizację interesów sponsorów kampanii wyborczej pani prezydent. Przykładem na takie działanie jest sfinansowanie budowy stadionu przy Łazienkowskiej po to, by przekazać go następnie w użytkowanie spółce ITI, właścicielowi TVN [sic! – admin].

Czym się pan obecnie zajmuje? Znalazł pan swoje miejsce w nowej rzeczywistości?

– Nigdy nie zgubiłem swojego miejsca. Dla mnie polityka nie jest celem życia. Swój udział w życiu publicznym, społecznym, politycznym traktuję jako środek do osiągnięcia jakiegoś dobra publicznego. Mam zawód i spore doświadczenie, dużą część dorosłego życia poświeciłem na organizowanie prywatnych przedsięwzięć gospodarczych, które pozwalają mi żyć i utrzymać rodzinę.

Dziękuję za rozmowę

Rozmawiał: Jan Engelgard
http://mercurius.myslpolska.pl/

Komentarzy 7 to “Musimy być ruchem masowym – rozmowa z Antonim Gutem”

 1. osoba prywatna said

  Z blogu Piotra Beina:

  Z datków dla mnie, przekazałem w bm. bardziej potrzebującym:

  * 1000 zł dla polskiego patrioty, Józefa Bizonia
  * 100 $ dla Roya Tova, chrześcijańskiego Izraelczyka, więźnia politycznego w Boliwii

  Roy Tov: Thank you, Piotr, God bless you and yours,

  Józef Bizoń: Piotrze, Dotarło. Serdeczne dzięki. Pozdrawiam

  Gdyby każdy użytkownik raz na rok darował nawet dychę, to byłoby wspaniale dla wspólnej sprawy, nie tylko dla mnie.

  http://grypa666.wordpress.com/

 2. Samorządy terytorialne zostały w bardzo chytry sposób wprzęgnięte w mechanizm niszczycielski Polski i Narodu Polskiego. Z tego nie zdają sobie sprawy radni – i to niezależnie od takiej czy innej opcji politycznej. Nie widzą [lub nie chcą widzieć] całości, myślą z reguły w kategoriach lokalnych i lokalnie też działają – co znakomicie ułatwia nimi manipulowanie.

  Warto więc zapoznać się z tymi opracowaniami sporządzonymi w oparciu o akty prawne /a nie o doniesienia prasowe, czy zwykłe gadulstwo/:

  MATRIX 2 – Samorządy terytorialne na usługach UE cz.1 – PDF
  MATRX 3 – Samorządy terytorialne na usługach UE cz.2 – PDF

  Są one dostępne do pobrania na podstronie:

  Opracowania_MATRIX_UE_2002
  http://jozefbizon.wordpress.com/opracowania-matrix-ue-2002/

 3. W pierwszej kolejności musimy być Polakami.
  Wiedzieć co znaczy być Polakiem.

  Myśleć i działać w interesie Polski i Narodu Polskiego jako całości – w tym lokalnie.
  Identyfikować się z Narodem Polskim i Polską, a nie jak jest do tej pory, że radni identyfikują się z daną partią i partyjnym guru.

  Solidnie rozeznać zbudowane Polakom mechanizmy – niewolniczy kierat, którym również kręcą nieświadomi tegoż radni wszystkich szczebli samorządowych.

  Diabelski mechanizm został już zbudowany
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/diabelski-mechanizm-zostal-juz-zbudowany/

  Wywalić na zbity pysk wszystkich tych, którzy ten mechanizm budowali [i ich pomagierów].

 4. Brat Dioskur said

  Cytata:

  Glupie pytanie!Czyzby Engelgard jeszcze tego nie pojal ,ze tylko bojkot ma jakis sens?Na wybory niech sobie chodza fani „bandy czworga”…..

 5. Schemat manipulowania radnymi w aspekcie kolonizacji Polski przez UE.

  Schemat ten zamieszczony jest na str.22

  Click to access matrix_2_czesc_1_samorzady_terytorialne_na_usludze_ue.pdf

  Na stronie 45, 46 – mamy prezesów Rządowego Centrum Studiów Strategicznych
  z PSL i z ZChN.

 6. Brat Dioskur said

  Ad 4,
  Poniewaz cytata nie dala sie wkleic(trojan?) to wpisuje ja wlasnorecznie:”Nastepne wybory samorzadowe odbeda sie w 2014 r.Ma pan juz jakis pomysl na zaistnienie?

 7. Jaka grzybnia – takie i grzyby z niej wyrastają.
  Myślenie w kategoriach zaistnieć – to tak jakby zebranego borowika z grzybni borowika wsadzić ręcznie w grzybnię muchomora sromotnikowego licząc przy tym na to, że od tego grzybnia muchomora zamieni się w grzybnię borowika.

  Przy grzybni trzeba pracować – wytworzyć ją. Do tego celu m.in. służy rzetelna informacja jak się w istocie rzeczy mają. Owocniki z tej grzybni zaistnieją przy sprzyjających warunkach klimatycznych.

Sorry, the comment form is closed at this time.