Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  Piskorz o Jak zadbać o odporność na jesi…
  Greg o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  Lily o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Czy chcą nas zabić?
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  prostopopolsku o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  revers o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Wystawa „Wybierz życie” usunięta ze Starego Rynku w Bydgoszczy

Posted by Marucha w dniu 2012-04-24 (Wtorek)

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nakazał usunąć ze Starego Rynku wystawę „Wybierz życie”. Jedenaście plakatów antyaborcyjnych przed godziną 17 usunęli pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Organizatorem wystawy była Fundacja Pro – Prawo do życia.

Fot. stopaborcji.pl

„U podstaw decyzji prezydenta leży wyłącznie troska o mimowolnych odbiorców wystawy, w szczególności najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Drastyczność form wyrazu jest bezdyskusyjna, a miejsce i sposób ekspozycji nie daje możliwości wyboru bycia adresatem treści bądź nie. Sprzeciw wzbudza także wykorzystanie wizerunku Adolfa Hitlera w miejscu martyrologii bydgoszczan w trakcie II wojny światowej” – czytamy w nadesłanym komunikacie Piotra Kurka, rzecznika prezydenta Bydgoszczy.

Prezydent Bruski zobowiązał podległe mu służby do zmiany procedury wydawania pozwoleń na organizacje tego typy przedsięwzięć. „Wprowadzamy obowiązek egzekwowania od zgłaszających podmiotów szczegółowej i czytelnej dokumentacji graficznej przedstawianych motywów” – czytamy dalej w komunikacie.

– Zarząd dróg miejskich wydzierżawił Fundacji Pro – Prawo do życia teren na Starym Rynku w Bydgoszczy do zorganizowania wystawy „Wybierz Życie” w dniach 22-28 kwietnia – wyjaśnia Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji, który udał się dziś do Bydgoszczy. – Funkcjonariusze miejscy przywłaszczyli sobie plakaty bez wiedzy organizatorów i zniszczyli ekspozycję. Fundacja zdecydowanie protestuje przeciwko temu, to działanie bezprawne, będziemy domagali się naprawienia szkody, przedłużenia ekspozycji i zadośćuczynienia za utrudnienia w przeprowadzeniu wystawy – dodaje.

Jeżeli wystawy nie uda się przywrócić w tym samym miejscu – jak zapowiadają organizatorzy – będzie ona prezentowana w bydgoskich parafiach.

Przypomnijmy, że wystawa „Wybierz Życie” stanęła na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy w niedzielę. Od razu zaatakowana została przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”. Jeszcze tego samego dnia na portalu gazeta.pl pojawił się tekst pt. „Wstrząsające zdjęcia o aborcji. Bydgoszczanie oburzeni”. Autor artykułu żądał usunięcia „drastycznych zdjęć”…

Jak podkreślają organizatorzy, zadaniem wystawy jest ukazanie prawdy o aborcji, wzbudzenie refleksji nad jej problemem oraz impuls do zmiany postaw u osób popierających dotychczas takie działania.

„W 1966 roku władze komunistyczne uwięziły kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, by przeciwstawić się tzw. ofensywie dewocjonalnej, która ponoć wyrażała się w „publicznym demonstrowaniu sfanatyzowania religijnego”. Widocznie niewiele się od tamtego czasu zmieniło, skoro dziś „więzi” się wystawę, która demonstruje tylko (lub aż?) prawdę” – czytamy na stronie http://www.stopaborcji.pl.

Źródło: stopaborcji.pl
pam

http://www.pch24.pl/

Zdaniem urzędników bydgoskiego Ratusza „u podstaw decyzji prezydenta leży wyłącznie troska o mimowolnych odbiorców wystawy, w szczególności najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Drastyczność form wyrazu jest bezdyskusyjna, a miejsce i sposób ekspozycji nie daje możliwości wyboru bycia adresatem treści bądź nie.”

A zatem drastyczne nie jest dokonywanie samej zbrodni aborcji, ale ukazywanie jej taką, jaka jest. Zaś troska o najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy nie rozciąga się na dzieci oczekujące na przyjście na świat.
Czy coś tu jest niejasne?

Admin.

Komentarzy 40 do “Wystawa „Wybierz życie” usunięta ze Starego Rynku w Bydgoszczy”

 1. nemezis said

  To nie dziwne, że jedyna skuteczna metoda walki z aborcją jest atakowana tak skutecznie, ciekawe czy w parafiach na to zezwolą.

 2. AniaK said

  Ja bym to trochę wypośrodkowała. Rozumiem, że ta wystawa ma być taką terapią szokową. Prawdy nigdy za wiele. Wystawa na pewno budzi refleksje, i mi absolutnie w żadnym miejscu nie przeszkadza. Ale jaki jest jej odbiór oczami dziecka i ewentualne drążenie tematu – mogę sobie tylko wyobrazić.
  Ja jestem przede wszystkim za drążeniem tego tematu w szkołach (klasy odpowiednio wiekowe), bo tam powinno być najwięcej zainteresowanych odbiorców. A wrażliwość rozwijać należy od przedszkola.

 3. AniaK said

  Re:1
  Katolików problem aborcji w ogóle nie powinien dotyczyć, bo jest sprzeczny z zasadami wiary. Wybór powinien być oczywisty. Zarówno wartości humanistyczne jak i wiara – skoro trzeba w taki sposób to sygnalizować – widać nie są naszą mocną stroną.

 4. zagrypiona said

  Ja tam nie wiem… Ale w ten sposob sie ludzi nie nauczy ze trzeba szanowac zycie poczete jak i swoje wlasne a nie szastac na prawo i lewo tym i owym. Zeby ludzie szanowali zycie to musza byc odpowiednio wychowywani od dziecka, miec wlasciwe zasady wpajane… A takie obrazki porozpinane po miastach… Dla mnie to tylko budzi niesmak. I wydaje sie byc alogiczne i nie dajace zadnego skutku. Kto bedzie chcial sie skrobac i cpac tabletki anty, i tak bedzie to robil. A gdybym szla ulica z 5 letnim dzieckiem na przyklad, to nie chcialabym by bylo narazone an takie widoki. Jak ktos tego nie rozumie ze taki przekaz jest nie dla wszystkich, to ja nie wiem. Tu by trzeba zaorac bo nic juz sie nie naprawi. 😉

  PS. Tak mi sie przypomnialo przy tej okazji jak raz ksiadz na religii puscil nam film przedstawiajacy aborcje. Nie wiem ile wtedy mielismy lat z 16 czy iles… (ale tak poza tym to fajny byl, miast na lekcjach uczyc zasad czy czytac pismo to zwalnial nas albo pozwalal sie uczyc na inne przedmioty. 😉 …) Tak czy siak, tego typu filmy i obrazki i bombardowanie nimi mlodziezy czy dzieciakow to ze tak powem zabieranie sie za temat od d… strony.

 5. Aro said

  Re. 4

  A w filmach gdy widzimy strzelaniny, zabijanie, okaleczanie to jest to mniej drastyczne? Dzieci widzą to też, może przez to się oswajają, może świadomość, że to fikcja sprawia, że jakoś łatwiej zrobić drugiemu krzywdę. A tu mamy czarno na białym. Ohydny czyn pokazany w drastyczny sposób. Większości z nas zabijanie wydaje się taka zabawą, tyle tego w filmach, a jak szokujące to jest naprawdę to możemy sobie tylko wyobrazić. A tu mamy obrazek czym to jest. I dobrze. Nie myśl sobie kochana koleżanko (to taki apel do ogółu nie do Pani), że skrobanka to jak łyżeczkowanie czyraka. To nie dotyczy tylko Ciebie!

 6. zapinio said

  Burzenie spokojności pomiędzy marketem, a niedzielnym obiadem jest niedopuszczalne.
  I urzędnicy się o to zatroszczą.
  Jak o wszystko zresztą.

  Wątpienie w zbawienną rolę urzędów i urzędników, w ich prometejskie przesłanie , jest oczywistym symptomem języka nienawiści.
  Prokuraturo-seremecjo do działa !!!

 7. Baron Srul Radziwiłł said

  Ja uważam tego artykułu za bardzo antysemickiego.
  Dla powszechności wiadome jest, że to nasze lekarze uwolnili kobiety od niepożądane ciąże i że one oświecają ciemne gojskie kobiety na dobrodziejstwa od aborcjowanie i na uświadomioną macierzyńczość.
  Takie artykuły odbierają chleb dla nasze lekarze.

 8. Katka said

  Ja mam czworo dzieci (najstarsze ma 8lat) i nie chcę aby takie zdjęcia oglądły. Po to dbam o ich wychowanie, m.in. nie pozwalam oglądać telewizji, aby idąc do teatru z klasą miały patrzeć na takie drastyczne widoki?
  W miejscach publicznych nie powinno być takich zdjęć – może przed kliniką, albo gabinetem lekarza dokunującego „zabiegu”. Wtedy odbierałyby je zainteresowane osoby i matka prędzej zrezygnowałaby z aborcji bezpośrednio po obejrzeniu takiego zdjęcia, niż przyzwyczajona już do takich widoków.
  Akcja w słusznym celu, ale mi się nie wydaje dobra.

 9. NC said

  Ale gołe pedalstwo paradujące podczas „parad równości” i demonstrujące małym dzieciom jak to się robi nie jest niczym drastycznym i urzędników miejskich nie martwi?

 10. wet3 said

  @ Katka (8)
  Trudno mi sie zgodzic z pani wypowiedzia. Na ogol, czy pani o to zadba, czy tez nie, dzieci w kazdym kraju rzadzacym sie wg zasad politycznej poprawnosci maja okazje naogladac sie wszystkiego czego nie powinny. Dbaja o to piczolowicie rzady tych krajow propagujac, gdzie sie tylko da – na sile swoje klamstwa i bezecenstwa a jednoczesnie bezceremonialnie blokuja wypowiedzi ukazujace ich klamstwa i haniebne czyny. Przelotne obejrzenie takich zdjec z pewnoscia dzieciom nie zaszkodzi – a tylko z pomoca wychowawcza pani, pomoze im w ugruntowaniu prawidlowej opinii. Pisze tak gdyz jako dziecko widzialem wiele w czasie okupacji. Swoja wypowiedzia popiera pani zwolennikow aborcji, ktorzy pewnie musza doznawac jakichs tam wyrzutow sumienia (o ile jeszcze takie maja???!) albo, odwolujac sie podstepnie do wrazliwosci ludzkiej, staraja sie za wszelka cene przeszkadzac w uswiadomieniu spoleczenstwa jak wyglada w rzeczywistosci zabijabnie nienarodzonych dzieci.

 11. wet3 said

  @ Marucha
  Jest w „Naszym Dzienniku” niezly art. na temat wiadomosci studentow z historii Polski – „Tu kiedys byla Polska”. Wlosy deba staja! Polecam.

 12. RomanK said

  Panei Wet3,,niech opan uchyli rabka tajemnicy..plissss czym pan smaruje wlosy????:-)))

 13. RomanK said

  Problem aborcji w katolickim kraju… zagrozenie powodziowe na Saharze…i problemy skrajnego alkoholizmu w Towarzystwie Wieczystej Abstynencji:-))))
  paradoxy…idiotyzmy..czy semantyka????Na Saharze nie ma wody, ..reszta kwestia umowna:-)))) mowimy katolicki a w domysle……:-))))

 14. Dorka said

  Nam ksiadz puscil film , nagrana poprostu aborcja , zabieg. Powiedzial ze kto chce moze wyjsc z sali w kazdej chwili i nie musi ogladac. Kilka osob wyszlo…ich wybor.Mielismy chyba po 14 lat. Ja nie doznalam jakiejs traumy, chociaz widok oderwanej malej nozki byl straszny.Ale tego sie spodziewalismy… To utwierdzilo mnie tylko ze zycie zaczyna sie od poczecia!!Nikt juz po tym nie bylby w stanie mi wmowic ze jest inaczej. Poza tym pamietam ze w kosciele i przy kosciele w gablotce byly zawsze takie zdjecia. Nie wiem jak na to zareagowalaby moja corka lat 8 czy syn lat 10?…kiedys zapytali co to jest aborcja….wytlumaczylam im jak moglam, choc zbyt delikatnie sie nie da…no bo jak???Wiem ze bylo mi wstyd jako matce powiedziec im ze sa matki ktore zabijaja swoje dzieci ktore sa jeszcze w brzuszku u mamy……….

 15. wet3 said

  @ Roman K (12)
  Nie rozumiem „przyjaciela szczalowff”!!!

 16. ojojoj said

  Dzieci wchlaniaja wszystko i to co wchlaniaja pozostaje do konca zycia. Trudniej jest cos wyrwac z pamieci z lat dziecinstwa niz np. z dnia wczorajszego. To co wynosi sie z domu (dziecinstwa), to zostaje do konca zycia. Ja wole zeby takie obrazy jak powyzej zostaly mi w pamieci do konca zycia, przypominajac w tym przypadku ze aborcja to syf, niz zyc bestrosko i naiwnie jak wiekszosc ludzi, ktorzy w doroslym zyciu sa nikim innym tylko przyglupami. Nie chce nikigo obrazac, ale te panie co sie wypowiedzialy powyzej nie maja zielonego pojecia o niczym. Zazwyczaj takie mamusie ktore to chronia swoje dzieci przed prawda, obojetnie jak drastyczna, dziwia sie potem ze jak dzieciak dorosnie to jest nie do poznania. Podam prosty przyklad: np. kiedys dzieciak pomagal w domu we WSZYSTKIM. Wyrzucal gnoj, stal w kolejce od 5 rano za chlebem. itp. Dzisiaj natomiast kazdy ma awersje do gowien, a o 5 rano to sie dopiero kladzie spac po jakiejs strzelance na komputerze. Te panie powyzej reprezentuja 2-a opcje i ich dzieci beda ta opcje powielac. Tylko drogie panie nie zdziwcie sie jak dorosla coreczka, synalek, wnucio itp. stanie wam w drzwiach i poprosi o kase na aborcje czy LSD.

 17. zagrypiona said

  @5 ARO

  Nie ogladam filmow nt strzelanin i nie sadzalabym dzieci w ogole przed tv ani kompem. Jak Ty sadzasz dzieciaka przed TV to wspolczuje. Potem trza takie drastyczne srodki stosowac by bledy rdzicielskie naprawic. 😉 Przez takich wlasnie. Przez taka wiekszosc z was ktorzy sa zbyt jakby to ujac, z natury odczuleni na drugiego czlowieka ze jak sie wam bebechow nie pokaze to nie rozumiecie ze to krzywda. Ja jestem zdecydowanie przeciwko aborcji, ale tez przeciwko takim durnym metodom jej zapobieganiu jak ta pseudowystawa czy puszczanie dzieciom na religii filmu pokazujacego krocze kobiety i po kawalku wyciaganie z niej dziecka. Moj ksiezulo puscil nam te film nawet bez zadnego komentarza.

  @14 Dorka

  Wspolczuje ze dopiero taki film przekonal Cie do tego ze aborcja jest zlem i ze to krzywda wyrzadzana zarowno dziecku jak i kobiecie. Doprawdy wspolczuje.

 18. Marucha said

  Re 17:
  Telewizor nie jest złem.
  Złem są programy w nim pokazywane.
  Pod kontrolą rodziców dzieci mogą oglądać niektóre programy, kanał Mini Mini itd.

 19. Mordka Rosenzweig said

  Najszanowniejszy pan Baron Srul Radziwill,

  Ja pan Mordka sie troche nie zgadza z szanowny pan, bo zwalczanie aborcji jest troche dobre dla nasza rasa wybrana.

  Ja pan Mordka uwasza, sze jesli gojki beda praktykowac duszo aborcja, to w koncu zabraknie male dziewczynki i male chopcy dla nasza rasa wybrana aby im robic seks edukacja.

 20. JO said

  ad.18. Nie da sie ogladac telewizora nie pobierajac z niego wrazych Tresci….
  Ogladac mozna tylko wideo wybrane przez Rodzicow. Samo Rodzice, musza uwazac by nie „lyknac” wrazego przekazu podswiadomie – obrazu niby niewinnego…

 21. Rysio said

  Spokojna czaszka – młode pokolenie prawie wcale nie ogląda TV – wyszyscy siedzą od rana do wieczora na Internecie.

 22. Tylka said

  Dlaczego tak bardzo boimy się, aby nasze dziecko nie poznało ochydy aborcji? Czego się boimy? Swojej nikczemności?
  Wiem jedno, pamiętam z dzieciństwa szokujące mnie rzeczy, np zataczający się mężczyżni przy żonie z brzuchem pod nosem!
  Warto wg mnie, żeby włąsnie dzieci, dzięki swojej czystej wrażliwości, dzięki temu, że mu nie wpojono, że zabijanie w łonie matki, to nic takiego, żeby ptropaganda smierci, która na razie wygrywa, nie uśpiła jego wrażliwości z biegiem czasu.
  Potem, może być już za późno, bo czym skorupka za młodu nasiąknie… i tak dalej!
  Po co mamy wychowywać dzieci w kłamstwie, że ten świat jest dobry, skoro dzięki nam dorosłym, jest podły, zły, ocieka krwią i obłudą!!!!

 23. Dorka said

  @ 17 – Zagrypiona! Chyba wyraznie napisalam ze to mnie tylko utwierdzilo a nie przekonalo , a to roznica!! naprawde nie masz czego wspolczuc!

 24. Re.22
  Ktoś kto szuka jakieś ‚ale’ co do publicznej wystawy ukazującej zbrodnie dokonywane w łonach matek już jest w szponach cywilizacji śmierci.
  Stają się jej sprzymierzeńcem – gdyż wystawiają np. dzieci na oddziaływanie różnych form cywilizacji śmierci kończących się w efekcie zabójstwem nienarodzonego dziecka.
  „Tylka” ma rację w całej rozciągłości.

 25. Easy Rider said

  Jeżeli aborcję uznajemy za zło – to zło powinno się zwalczać dobrem, a nie innym złem, a takim niewątpliwie są tego rodzaju ekspozycje, będące brutalnym epatowaniem złą energią. Zastanówmy się bowiem, jakie przesłanie się kryje za tymi ekspozycjami? Ano takie, że aborcja jest zła, bo to nieładnie wygląda efekt takiego zabiegu. Żadnej refleksji na poziomie filozoficznym, religijnym czy moralnym – jedynie operowanie na poziomie prymitywnych, zwierzęcych emocji. Ponadto, dlaczego na ten widok skazuje się dzieci, zadając gwałt ich psychice? Dzieci, przecież które nie są w żadnym stopniu związane z kwestią aborcji? Czyżby dla fanatyków antyaborcyjnych one się już nie liczyły, bo wystarczy, że się w ogóle urodziły, a ważne są tylko te nie narodzone?

  Natomiast co do zestawienia Hitlera z aborcją – to prawdę mówiąc, nie bardzo wiem, co organizatorzy chcieli w ten sposób powiedzieć, bo za jego władzy był całkowity zakaz aborcji. Byłabyż to więc pochwała Adolfa?

  Ad 22.

  Dlaczego tak bardzo boimy się, aby nasze dziecko nie poznało ochydy aborcji? Czego się boimy?

  Nie bójmy się więc pokazać piękna macierzyństwa, pokazując dzieciom zakrwawione krocze kobiety, z którego wychodzi główka dziecka.

 26. Rysio said

  re 22. Tylka – najlepjej od małego wychowywać dzieci na najbardziej strasznych i brutalnych bajkach aby później w starszym wieku nie miały złudzeń. Polecam bajki Jacoba i Wilhelma Grimma, Perrault, Mailly, d’Aulnoy, Le Nobel, Basile, Straparola, Leprince de Beaumont……..

  Małolaty mogą mieć problemy z zaśnieciem – ale co tam – młode są to mogą całą noc się trząść pod kołdrą ze strachu po wysłuchaniu tych krwawych bajeczek.

  PS. Ja po tych bajkach zasypiam jak baby.

 27. zagrypiona said

  @25

  Dobrze prawisz. Ci co tu pisza ze pieciolatkowi by pokazali taka wystawe to sie do leczenia kwalifikuja. Producenici malych psychopatow na przyszlosc. Ludzi z pogieta psychika i problemami.

  Wlasnie dlaczego sie nie pokazuje piekna macierzynstwa i nie ulatwia go kobietom, a rozlepia po miescie zdjecia krwawych plodow – bo tak jest latwiej, taniej no i nie trzeba z kobieta twarza w twarz stanac. 😉 Moze lepiej naklejac takie zdjecia na opakowania prezerwatyw i tabletek anty- tak by skierowac przekaz do najbardziej zainteresowanych? (tylko taki przyklad, pewnie jest tysiace innych sposobow no ale ludziom dzisiaj sie nie chce myslec, z lenistwa rozlepiaja zdjecia krwawych plodow po miescie i z lenistwa sie abortuja)…

  PS. A i jeszcze do tych co dzieciakom do lat 10 czy mlodszym pokazuja tego typu wystawy, pokazcie tez zdjecia martwych cial ofiar morderstw, zdjecia z obdukcji zgwalconych kobiet (to swoim synalkom, zeby ich nie pokusilo w przyszlosci), zdjecia cial ofiar wojny pokawalkowane – jak juz edukowac to na wszystkie tematy gdzie zyciu dzieje sie krzywda. 😉 A nie wybiorczo.

  @18 Pan Gajowy

  Moze zle sie wyrazilam, ma Pan racje. Telewizor sam w sobie nie jest zlem. Jednakze ja bym dziecka nie sadzala, nawet przed mini mini. Mini Mini to jest ten kanal gdzie wieczorem leci ta halucynujaca usypiajaca rybka? 😉

 28. Marucha said

  Re 27:
  Pani Zagrypiona, nie przesadzajmy. „Halucynująca rybka” oznacza, że program się skończył i trzeba dzieciom wyłączyć telewizor. A programy na Mini Mini są w porządku, wiem, bo oglądam je b. często z pewnym małym chłopczykiem bliskim memu sercu.

  Co się tyczy wystawy antyaborcyjnej – to mam poważne podejrzenia, iż nie chodzi wcale o ochronę wrażliwości dzieci, które codziennie są narażane na agresję mediów, ale po prostu o popieranie aborcji.

 29. zagrypiona said

  @28 Pan Gajowy.

  No to zaufac musze pana doswiadczeniu z Mini Mini. Ja to sie zatrzymalam na etapie Bolka i Lolka, Reksia i takich tam i tak sobie wyobrazam bajki dla dzieci. Przyjrze sie przy okazji temu programowi.

  Z mojej storny nie chodzi o popieranie aborcji. Po prostu moja wyobraznia jest zbyt mala by sobie uzmyslowic sytuacje w ktorej ide z dzieckiem i ono widzi tego typu zdjecia, dziecko ponizej 10 lat. Co wtedy zrobic? Chyba by mu trzeba, takiemu osmiolatkowi np zaczac tlumaczyc o poczeciu i takich tam. Ja bede podtrzymywac swa opinie ze do tych co sie skrobia i biora anty-pigulki przekaz nie dotrze i tak. 😉 Dalej beda to robic bo z domu nie wyniesli kregoslupa moralnego i odpowiednich wartosci.

 30. Marucha said

  Re 29:
  I właśnie na Mini Mini często można obejrzeć Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, Reksia, Lisa Leona, Krecika, Zaczarowany Ołówek itd.

 31. maran said

  tu link do filmu Grzegorza Brauna Eugenika po angielsku .
  Rozsylajce gdzie mozliwe na angielsko -jezyczne strony. Nniech te zlewicowane w wiekszosci tlumoki sie dowiaduja troche prawdy.
  Ignoracja tych ludzi w tym temacie jest porazajaca.

 32. Rysio said

  re 30. Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Reksio, Lisa Leona, Krecika, Zaczarowany Ołówek itd….. wszystko to była propaganda socjalistyczna PRLu i komuchów.

  Musiały najpierw przejść cholernie dokładną cenzurę zanim zostały dopuszczone do TV.

  Socjaliści wiedzieli, że muszą prać mózgi dzieciakom już od najmłodszych lat – w wypadku Gajowego zdaje się że im się to udało.

  😦

  PS. Zauważcie że żadna z tych bajek nie uczy jak robić i zarabiać duże pieniądze.

 33. Marucha said

  Re 32:
  W swoim czasie sam byłem jednym z cenzorów ww „bajek” dla dzieci oraz ustawiałem je pod kątem ideologicznym, więc mi Rysio Ameryki nie odkrył.
  Zarabiania dużych pieniędzy nie można się jednak nauczyć, tylko trzeba się urodzić we właściwej rodzinie. Zresztą po co gojskie dzieci tego uczyć?

 34. Rysio said

  re 33. Duże pieniądze robią nie tylko parchy – Panie Gajowy.
  Inna sprawa że robią co mogą aby goje ich nie robiły.

  „……….W swoim czasie sam byłem jednym z cenzorów ww “bajek” dla dzieci oraz ustawiałem je pod kątem ideologicznym,……….”

  Jeżeli Gajowy je tak cenzorował jak wpisy na tym blogu – to musiał być Gajowy najgorszym cenzorem nie tylko w Polsce ale we wszystkich krajach komunistycznych.

  😉

 35. Kapsel said

 36. Kapsel said

  Super dialog !

 37. Re. 35
  Na tym 2 – czy ma może na imię Stasiu?

 38. Re.36
  Super. Żywcem jak ‚nasi’ politycy.

 39. Kapsel said

  Re 38

  Dokładnie tak,tutaj trochę więcej:

 40. Re.39
  To retoryka wyborcza pomiędzy PiS a PO. A w tle Palikot z tą kupą pieska.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: