Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  żyd z długim nosem o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  walerianda o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  walerianda o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

POLSKA W LIKWIDACJI: Zamkną 1800 szkół

Posted by Marucha w dniu 2012-04-26 (Czwartek)

Na nic argumenty, protesty, prośby i błagania. Polskie szkoły będą znikać. Samorządowcy zasłaniają się rachunkami, bilansami i kosztami, ale jak pokazuje przykład Poznania, szkoły są likwidowane na dziko i na chybił trafił. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy są zrozpaczeni. – Za chwilę nie będzie niczego. Jak u Kononowicza – mówią jednym głosem i załamują ręce.
Zamkną nam 1800 szkół

Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że ze szkolnej mapy zniknie we wrześniu 1800 placówek! Liczba niestety może być nawet wyższa, bo uchwały niektórych gmin i powiatów dotrą do wojewódzkich kuratoriów oświaty z opóźnieniem.

Argumenty, że likwidacja to wynik niżu demograficznego i rosnących kosztów utrzymania, to tylko zasłona dymna. Jak pokazuje przykład Gimnazjum nr 24 w Poznaniu, likwidowane są też tanie i oblegane placówki.

Radni Platformy Obywatelskiej w Poznaniu zdecydowali bowiem o woli likwidacji jednej z najlepszych szkół w regionie, która ma świetne wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, jedyną w Polsce klasę muzealną i stały nabór.

– Nie rozumiemy tego i nie możemy się z tym zgodzić. Uczniowie czują się w tej szkole świetnie. Nauczyciele stwarzają im znakomite warunki do nauki – mówi Joanna Augustyniak, mama Emila, który uczy się w Gimnazjum nr 24.

– Niestety, jak zdecydowali radni, od września pierwszych klas już nie będzie. Musimy odsyłać chętnych uczniów z kwitkiem – mówi Maria Zaremba, dyrektor Gimnazjum nr 24 w Poznaniu, która wciąż nie może się pogodzić z postawą rajców.

Dla poznańskich dzieci, ale i setek tysięcy innych w całej Polsce, zamykanie szkół oznacza jedno: masowe placówki, w których uczyć się będą na kilka zmian, anonimowość, gorsze wyniki w nauce, a nawet wzrost przestępczości.

– W małym gimnazjum, w którym nauczyciele znają swoich uczniów, nie ma tego typu kłopotów wychowawczych – dodaje dyrektor Zaremba.

Niestety, dopóki władze traktować będą oświatę jak biznes, a nie inwestycję, polskie szkoły skazane są na wymarcie.

Ewa Mroczkowska
http://www.se.pl

Komentarzy 128 do “POLSKA W LIKWIDACJI: Zamkną 1800 szkół”

 1. W tej sprawie napisałem petycję, skierowaną do D. Tuska na str. www. Petycje.pl pod Nowe Dokumenty. Wiecie ile osób ją poparło? Nie uwierzycie aż 2, słownie dwie, aż się … mdli mnie.

 2. Baron Srul Radziwiłł said

  Najszanowniejszy Pan Walerian,
  Do spółki z ukochanym Pan Mordka nieustająco wytłumaczamy, że Polakom nie jest potrzebujące żadne wykształcenie oprócz umieć się podpisać i znać historia Holocaust.

 3. revers said

  oraz liczyc do 10, panny mordki

 4. Zbyszko said

  @1 myślę że jest to tylko sprawa dotarcia z tą petycją we właściwe miejsce. Obecne jeszcze środowiska zainteresowane edukacją czyli nauczyciele ale rodzice uczniów tworzą, myslę tośrodowisko które, oprócz garstki świadomych tych wszystkich zagrożeń, może byc aktywne w tej sprawie.

 5. Jak patrzę na te dzieciaki to żal mi ich. Za 10 lat będzie większość z nich bezrobotna, albo na wygnaniu pracować w podłych warunkach.

 6. Zbyszko said

  A tutaj przygotowywana już reforma edukacji, której celem jest przeniesienie edukacji ze szkół do domów i w konsekwencji szkółek niedzielnych, czyli uczenie pisania i rachowania przez litościwych nuczycieli, którzy właśnie charytatywnie w wolnym czasie czyli np w niedzielę, będą uczyli polskie dzieci w taki własnie sposób. Autorem tej reformy jest krakowskie środowisko naukowe…!
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/59282,andrzej-madej-edukacja-dla-rozwoju

 7. p.e.1984 said

  No to mamy postępy postępu. Nie tak dawno pisałem (http://palmer.eldritch.1984.salon24.pl/384946,1100-szkol-na-1046-lecie-czyli-w-czym-iii-rp-bije-prl-na-glowe)

  1100 szkół na 1046-lecie – czyli w czym III RP bije PRL na głowę
   Jeśli ktoś nie wie, do czego pije tytuł – wyjaśniam – otóż do gomułkowskiego hasła "tysiąc szkół na tysiąclecie".III Rzeczypospolita, jako projekt zagłady demograficznej narodu polskiego metodami ekonomicznymi –  w ramach gospodarki neoliberalnej (konsensus waszyngtoński) spełniła swoje zadanie znakomicie. O tym, że wkrótce nie będzie tu komu żyć piszę tu:http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/15/katastrofa-demograficzna-iii-rp-wolny-rynek-nie-dziala-polemika-2/ . Piszę tam również o tym, jak to się stało, że w III RP nie będzie komu żyć. Tymczasem, jako że demograficzne młyny mielą powoli – obserwujemy tylko pierwsze objawy. Za katastrofę odpowiedzialne są wszystkie zdradzieckie, antynarodowe rządy po 1989 – PiS-owskich nie wyłączając (niech fani Jarosława Wielkiego Polskiego zadadzą sobie pytanie – za rządów których koalicji emigracja Polaków osiągnęła apogeum; jego bratu naród będzie pamiętał Lizbonę jak Poniatowskiemu Targowicę, tymczasem – bijcie się o Smoleńsk). 
        Wróćmy do objawów katastrofy demograficznej. W zeszłym roku zamknięto 300 szkół, w tym pod nóż idzie 800. Neoliberał może skakać pod sufit. Oszczędność dla budżetu. Zamknijmy wszystkie, niech wolny rynek otworzy szkoły tam, gdzie ludzie uznają, że są potrzebne. Mamy jednak mały problem. Wolny rynek nie wyprodukował dzieci. Także tych dzieci, które, po niepójściu do zlikwidowanych szkół nie odkupią od emeryta neoliberalnego wierzącego w emeryturę kapitałową (a nie – repartycyjne "złodziejstwo")  jego akcji i obligacji. Jak widać – nie ma systemu emerytalnego zdolnego do
   ucieczki przed demografią. Tymczasem poczytajmy o pierwszych rzucających się w oczy objawach katastrofy.

  Padnie niechlubny rekord. Setki szkół pójdzie pod nóż
  "Niż demograficzny, rząd nie daje pieniędzy, a gminom kończą się fundusze. Dlatego pod nóż idą szkoły. I to nie tylko w małych miastach. Placówki będą zamykane także w metropoliach.     

  W tym roku może przestać działać rekordowa liczba nawet 800 szkół, w zeszłym roku zlikwidowano ich 300 – stwierdza "Rzeczpospolita". Co więcej, tym razem nie chodzi już tylko o małe wiejskie szkoły, ale takie działania planują też duże miasta. Jak podkreśla gazeta, gminy są przyparte do muru trudną sytuacją finansową, brakiem pomocy ze strony rządu i niżem demograficznym. I podejmują trudne decyzje o zamykaniu placówek oświatowych.
  Nie stać nas już na dokładanie do oświaty. Budżetowa subwencja jest za niska i nie uwzględnia podwyżek dla nauczycieli, rząd nie deklaruje też zmian w Karcie nauczyciela – wylicza prezydent Poznania Ryszard Grobelny.
  Samorządowców rozumieją nawet organizacje pozarządowe walczące o przetrwanie małych wiejskich placówek. Jak mówi Alina Kozińska-Bałdyga z Federacji Inicjatyw Oświatowych, za likwidacjami stoją kłopoty finansowe i Karta nauczyciela nakazująca gminom zatrudniać pedagogów według bardzo sztywnych reguł. Gminy są w sytuacji bez wyjścia – podkreśla.
  Kozińska-Bałdyga ocenia, że stwarza to szansę na poprawę jakości oświaty dzięki większemu zaangażowaniu rodziców. Jej zdaniem wiele szkół przejmą stowarzyszenia rodziców. A prowadzą one szkoły taniej, bo mogą zatrudniać nauczycieli na podstawie kodeksu pracy, a nie na podstawie Karty – stwierdza "Rz".
  Źródło: http://nauka.dziennik.pl/edukacja/artykuly/375085,w-tym-roku-zniknie-800-szkol.html 

 8. Niedaleko said

  A pieniądze na Afganistan i F-16 wydaje się strumieniem rzeki.

 9. Boryna said

  To są reformy Guberantora Hansa Tuska.

 10. KaRabin said

  W „z niewolonej” Polsce socjalistycznej budowano szkoły.Szkolnictwo było na wysokim poziomie.Maturę którą pisano w latach 70′ /80′ teraz zdałoby może 20% uczniów .

 11. Pokręć said

  Edukacja w Polsce jest inwestycją, ale w rynek brytyjski, hiszpański, niemiecki, amerykański…
  Ja wiem, ale nasza gospodarka po prostu nie ma mozliwości wykorzystania wiedzy i umiejętności. Tak została po „okrągłym stole” ustawiona celowo i planowo. Wydoić, wyssać co się da, łącznie z tzw. zasobami ludzkimi a na koniec skolonizować i zamienić w skansen przyrodniczo – rolniczy dla zchemizowanej i zatrutej Europy.
  Jakiś czas temu byłem na rozmowie w niemieckiej firmie (działającej w Polsce). I co? Doktor fizyki im niepotrzebny. Oni potrzebuja takiego, co potrafi czytać, pisać, dukac po angielskiemu żeby zrozumieć dokumentację techniczną (czyt. pisemne rozkazy kapo) i programować jak pistolet – bez myslenia, tylko zrobić „od” „do” i iść spać do baraku. Od myślenia mają inne oddziały firmy, poza Polską. Kurtuazyjnie wyjaśnili, że w tej firmie bym sie po prostu nudził.
  Może mieli rację? Po prostu umrę z głodu, ale nie z nudy.

 12. Pokręć said

  Panie Baronie Srul, aż mnie ręce świerzbią, żeby wpisac jakiś „antysemitniczny” komentarz, ale cóż, Jezus Chrystus, któregoście do Krzyża przybili i który również za Was umierał, Syn Boży i Mesjasz – zakazał nam palić Wami w piecach z ewentualnym wcześniejszym opcjonalnym zagazowaniem. Zanim coś o Panu Jezusie Pan powie złego – wiedz Pan, że to właśnie ON powoduje, że jeszcze chodzicie po tym świecie i możecie nam się śmiać w twarz. To dzięki temu Synowi Bożemu poczętemu przez Ducha Św. w łonie Niepokalanej Maryi żyjecie i możecie swoje lewe geszefty odstawiać uprawiając lichwę. Ale do czasu. Kiedy Mesjasz powróci, jak zapowiedział, będziecie żałować, że samiście nie powskakiwali do pieców krematoryjnych, z własnej woli. macie jeszcze czas do namysłu, ale on upływa. I nie ma go coraz więcej, tylko corz mniej. Z każdą minutą. Powinniście Jezusowi z Nazaretu boską cześc oddawać a konsekrowana Hostię w Świętym Świętych z najwyższą czcią przechowywać za to, że Jezus kazał nam Was kochać i się za Was modlić.

 13. La Reine said

  Krzysztof Cierpisz

  Message flagged
  Thursday, April 26, 2012 4:09:11 AM
  eTrudności ze stroną http://gazetawarszawska.com/

  Od wczoraj Gazeta Warszawska ma kłopoty techniczne z ładowaniem, (ładuje się b. wolno lub wcale).
  Dostawca serwisu technicznego BINERO, został zawiadomiony o problemie.
  Mamy nadzieje , że trudności są krótkotrwale.

  Prosiłbym o rozesłanie tej wiadomości drogą pantoflową i ew. umieszczenie tego komunikatu na innych portalach.

  Krzysztof Cierpisz

 14. Przecław said

  #7 P.e.1984

  „naród będzie pamiętał Lizbonę jak Poniatowskiemu Targowicę”. Czas już chyba wybić sobie młotkiem z głowy farmazońskiego ćwieka.
  Targowica jaka była, taka była, ale wbrew upartej farmazońskiej mantrze nie ona doprowadziła do utraty niepodległości, ale zrobiła to orientacja propruska czyli prozachodnia.
  Tak właśnie farmazoni od 217 lat glośno krzyczą dla odwrócenia uwagi od prawdziwych sprawców. Łapaj zlodzieja, wrzeszczy ten co ukradł.
  I czy to naprawdę naród tak myśli, czy też za niego mówią farmazoni ?

 15. Infonurt2- na domenie – http://www.infonurt3.com – :Co do ekipy miłościwie panującego „folksdoicza” Tuska to powtarzam co mówił w takiej sytuacji major Mercha( Studium Wojskowe PP ) : „jaja ogolic i do piaskownicy!” .. nie wiem tylko jak to zastosować dla pań ministerek itp np i dla 3 płci?.. moze ktoś poradzi?

 16. Ość said

  Biura poselskie, diety, premie, itp sQ…ynów darmozjadów i politycznych bandytów nie pokasują. Bo te – w większości przypadków – prostytutki polityczne przeżerają nasze pieniądze i małymi kroczkami pozbawią nas wszystkiego. Kiedy wreszcie jakieś podziemie ruszy. To polityczne bydło powinno bać się spojrzeć nam w oczy.

 17. mocniejszy said

  Za dużo szkół w Polsce, a w szkołach za dużo jeszcze wiedzy, a za mało rozrywki. Jak nie zlikwiduje się lekcji fizyki, chemii, matematyki i biologii, ciężko będzie rządzącym okłamać Polaków, że energetyka nuklearna jest bezpieczna i tania.
  Dziś bardzo smutna rocznica czarnobylska. Tam było bum, bo niby „Ruscy” za słabi byli z fizyki…
  w zeszłym roku Japończycy mieli więcej niż jedno bum, a podobno oni z techniki są naj naj…

  Ale co tam, trzeba dać zarobić właścicielom francuskiego przemysłu energetyki atomowej…

  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/04/26/26-rocznica-katastrofy-elektrowni-atomowej-w-czarnobylu/

 18. AlexSailor said

  Ad. 14 @Przecław
  Gratuluję leczenia świadomości społeczniej mojego narodu.
  To nawet nie orka na ugorze, to syzyfowa praca. A jednak trzbe ją wykonywać.
  Pozdrawiam

 19. Re. 7

  Do „P.e.1984”

  To świetnie działa co Pan robi?
  A gdzie jest reszta – śpi!

 20. p.e.1984 said

  Ad. 14
  To, co naród pamięta Poniatowskiemu niekoniecznie musi być zgodne z rzeczywistością. Porównanie oznacza tyle, że L. Kaczyński będzie pamiętany jako ten, kto przypieczętował koniec państwowości polskiej. Akurat dołączenie Poniatowskiego (mimo pewnych racji politycznych jakie za tym przemawiały – np. przegrywana wojna z Rosją i brak nadziei na pomoc Prus udających sojusznika) miało wymiar symboliczny, I RP nic wtedy uratować nie mogło. Co do zasadności porównania – L. Kaczyński (abstrahując od tego kim był) był w bardziej komfortowej sytuacji, bo armia „europejska” nie stała w granicach Polski. Czy mógł uratować suwerenność III RP? Nie, bo po wyborach prezydenckich i tak traktat podpisałby jego następca.

  Bardzo powątpiewam, by pan Przecław pałał takim oburzeniem, jakie jest w jego wypowiedzi zawarte, po co więc je udaje? Tym bardziej, że niezbyt zasadnie, o czym można przeczytać nawet w tak nędznym źródle jak wikipedia. Targowica faktycznie dobiła I RP (choć nie o to w mojej wypowiedzi chodziło, o czym wyżej).

  Ad. 18
  Pan AlexSailor niech się lepiej świadomością ekonomiczną tego narodu nie zajmuje, bo już lepiej milczeć niż sprzedawać neoliberalizm.

 21. p.e.1984 said

  Ad. 19
  Reszta zaczytuje się „soczystymi” felietonami „miszcza” oczywiście. I zajmuje pluciem na tych, którzy mówią, że po tej wódce z neoliberalizmem będzie kac-gigant.

  A ja nic nie robię – biorę prawdę J.Bizonia i lepię na różnych słupach. Co mniej zaczadziali czytają.

 22. Kapsel said

  ………………Hymn do Miłości Ojczyzny …………..

  Święta miłości kochanej Ojczyzny,
  Czują Cię tylko umysły poczciwe !
  Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
  Dla ciebie więzy, pęta nie zelżywe.
  Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny,
  Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe.
  Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
  Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

  Wolności ! której dobra nie docieka
  Gmin jarzma zwykły, nikczemny i podły,
  Cecho dusz wielkich ! ozdobo człowieka,
  Strumieniu boski, cnót zaszczycon źródły !
  Tyś tarczą twoich Polaków od wieka,
  Z ciebie się pasmem szczęścia nasze wiodły.
  Większaś nad przemoc ! A kto ciebie godny –
  Pokruszył jarzma, albo padł swobodny.

  …………………wolno zapłakać………..

 23. Kapsel said

  …………………wolno zapłakać………..

  dzisiaj jeszcze wolno ale kto wie czy już jutro albo za trochę dłuzej……nie będą za to karać !

 24. Brat Dioskur said

  cytata: „…na nic argumenty ,protesty ,prosby ,blagania ….polskie szkoly beda znikac”

  Jakzesz to ,jeszcze swiezo w pamieci mam oswiadczenia pewnego pewnego siebie ” bojkotnika” ,ktory odgrazal sie ,ze po zbojkotowanych przez nas wyborach bedziemy zakladac komitety protestacyjne i zasypywac instancje tonami protestow indywidualnych…..

 25. RomanK said

  Gdzie pan mial takich bojkotnikow….ksywnikow???

  Panie Kapsel/.. /to nie zalezy od tego- czy wolno!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zawsze cos wolno i czegos nie wolno….. Kurdupel leje w pory, nie dlatego, ze ma klopoty z pecherzem….ale, ze strachu- bo nie wie juz -gdzie wolno -a gdzie nie:-)))))….KTO!!!!???? Ma panu mowic co wolno- a co nie???? Wszystkie Konstytucje gwarantuja panu wolnosc expresji….dlaczego pan z niego nie korzysta????nawet- jako Kapsel????”=____
  Zdecydowana wiekszosc w tym pan z tego samego powodu co ten lejacy we wlasne pory! ze strachu, przed ewntualnoscia”:-))) ze ewentualnie ktos to przeczyta i zrobi panu kuku:-))) w taki albo inny sposob….
  Wielcy kontrolerzy spokojnie czytaja wypcinki kurdupli..dopuki podpisuja sie..zyczliwy kurdupel…..nic nikomu nie grozi..wadza ma luzzzzzz…:-)))

  Bojcie sie kary…i od robienia dzieci wam wara!!!!!! bo za to kara!!!!!!! Straszna kara!!!!!!!!!

  Kto ma- jak-o tako w glowie i dzieci,,niech je posyla do szkol rolniczych…..od dzis do 2050 roku zawod rolnika bedzie z kazdym rokiem coraz bardziej oplacalnym i szanowanym,.nie tylko w POlsce…ale na calym swiecie!!!!
  Srednia wieku rolnika w rozwinietych krajach przekroczyla dzis 60 lat…w Japonii 68…. Ceny zywnosci poszybuja w niebo…a dobre, zdrowe jedzenie bedzie bardzo rzadkim luksusem….
  Od dzis- kto nie ma przyznajmniej 3 dzieci…bedzie mial problemy z przezyciem po 65 roku zycia.,..bedzie zdany sam na siebie..tak konczy sie iluzja..kazda iluzja! DO pieciu lat runa wszystkie programy emerytalne i zabezpieczenia socjalne w najbogatszyh krajach swiata…iluzja konczy sie tragedia jej budowniczych.
  Memento homo, quia pulvis est , et in pulverem reverteris.

 26. Rysio said

  Jeżeli o mnie chodzi to szkoły powinne być prywatne, płatne i całkowicie NIEOBOWIĄZKOWE.

  Bardzo szybko następowała by segregacja tzn. dla nieuków była by łopata, a dla pozostałych (chcących się uczyć ) małe klasy, i większy poziom nauczania.

 27. Rysio said

  Widać że co niektórzy dostają już rozdwojenia jaźni.

  np. KaRabin w wpisie nr.10

  Zniewoloną Polskę, całkowicie kontrolowany przez bolszewików, UB-ków, SB-ków i komisarzy żydowskich PRL wraz z jego zakłamaną edukacją uważa za coś dobrego.

  Lecz się chłopie.

 28. Margull said

  re/21
  Slusznie towarzyszu , lepiec, lepic i jeszcze raz lepic a jak najmniej pisac. Na zdrowie towarzyszowi i innym wyjdzie :-)))

 29. Rysio said

  A edukacja wcale nie jest potrzebna aby zdobyć majątek, przykład poniżej

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrew_Carnegie

 30. RomanK said

  Panie Rysio..wzorem miszcza liberalnego felietonu…ma pan calkowita racje… edukacja wcale nie jest potrzebna do zdobycia majatku…
  Wystarczy byc poprostu bogatym:-)))))
  Prosze przesledzic piramide demografii… kolejnych pokolen majacych po trojce dzieci…

  a) II II II

  b_ I I I I I I I I I

  c) II II II II I

  d) III III III III

  e) II II II II II II

  f) III III III III III III

  W przeciagu trzech pokolen liczba ludnosci podwaja sie….. majatek zostaje rozdrobniony i przejdzony….

  A otow wersji liberralnej , rozsadnej i ekonomicznej…

  a_ II II II

  b) I O I

  c) II

  d) O
  f) O O

  W przeciagu dwoch pokolen zostaje caly majatek…..sasiadom:-)))))) ale z braku sasiadow przejmuje to…Skarb Panstwa:-)) moze to zrobicv Skarb Super Panstwa moze neijakiej Ujnii Wejnosci czy inne panstwa skarbusie najcenniejsze:-)_))

  Dwie kreski to malzenstwo….popatrzmy jak w ciagu trzech pokolen mozna zostac wlascicielem wielkiego majatrku po dziadkach… trzy mieszkania-domy- gospodarstwa wraz z nieruchomosciami…. dwa mozna zaraz sprzedac a w jednym sobie jak paniaga zyc….
  Po co sie uczyc??? DO zarcia pigul na dzieci nie trzeba zadnego dyplomu….wystarczy reklama w TiVI z gola dupa…
  1800 pieknych budynkow..na ktore glupie dziadki zapieprzalii w pocie czola..ciemnaki kafary fizyczne robole… ,zeby ich rozdarte bachory mialy co niszczc….i stac ie dzisijszymi wyksztaciuchamy ruszajoncemy rozumamy pd ksywkamy:-)))) a tu prosze..mona sprzedac inwestorowi….i pojechac gdzies na wakacje…..
  Prosze pana- bo ludzie dziela sie na:
  Strasznie glupich butzow
  Glupich butzow
  Margulli i liberalnych felietonistow po prywatnych szkolach austriackich:-)))))czyli butzow zwyczajnych..tzn normalnych…

 31. mocniejszy said

  jego bratu naród będzie pamiętał Lizbonę jak Poniatowskiemu Targowicę

  Nie przeceniajmy traktatu lizbońskiego. Suwerenność Polska straciła przyłączając się do Unii Europejskiej. Traktat lizboński zależność od Brukseli pogłębił i osłabił wpływy znad Wisły we władzach unijnych.

 32. leszek z żyrardowa said

  Polska w likwidacji no i łatwe recepty i winni a mnie siem zda że to nie takie proste no może dla mnie prostego.Ale tak se myślem że pszecie polskom nie rządze ja ani mój somsiat ani nawet jakiś tam mądry profesor czy inszy porzondny człowiek tylko jest to zorganizowana siatka i tam jest sporo zależności i jawnych i tajnych itd itp.A trzeba zacząć od tegoże niestety polska nie była wolna po od utraty niepodległości w 39.Najpierw niemcy probowali przejąć aparat rządzący a co się nie dało i nie ukryło to zniszczyli a potem jeszcze dokładniej zrobili to sowieci i zainstalowali swój dając pewną iluzje wolności i niepodległości żeby jakoś to wyglądało .Jak się ruscy wycofali to przecież tylko wycofali wojsko a reszta została a zresztą jakie to wybory były to każdy widział a firmował to wszystko żeby było ładniej niejaki bolek.Jak sie polska demokratyzowała to najlepiej widać w kiosku ruchu po gazetach i po ich właścicielach.Tak było z całom gospodarkom i z całym aparatem zarządzania.No i co tam wydziwiać na zamykanie szkół czy zakładów pracy czy rujnowanie gospodarki?Przecież podobnie jak z gazetami ,nie są one polskie tylko polskojęzyczne tak samo z aparatem zarządzającym i gospodarką.Działa to bardzo podobnie jak getto w warszawie w czasie niemieckiej okupacji ,no może okupantów teraz trudniej odróżnić niż wtedy.No i teraz los polski jest podobny do żydów w getcie.Może nawet jakieś powstanie można by zorganizować ale chyba wynik byłby podobny do tamtego.Pewno że okupacja jest lżejsza, współpracujący mają lepsze warunki niż inni ale mechanizmy są podobne i wszystko zmierza w podobnym kierunku.Nawet dostęp do broni i materiałów wybuchowych mają tylko okupanci i współpracujący, no to widoki na jakiś opór zwiększą się dopiero jak współpracującym pogorszy się lub się zorjętują że nie są wyjątkiem.Radykalniejsze zmiany mogą nastąpić po jakiejś większej zawierusze światowej ale mni się zda że nawet wtedy polacy nie będą mieli więcej do powiedzenia niż teraz.Tak że chyba pozostaje pojeść ,popić popier…ć a potem to po większych mocarstwach niż polska trawa lepiej rośnie s poważaniem.No niby uczciwość.pracowitość i mozolna praca i patriotyczna postawa większości narodu powinny przynieść poprawe naszego losu ale to i tak długa droga i trzeba by to robić wbrew rządzącym i w utajnieniu.Nie wiem czy polaków stać na to.

 33. Bartlomiej_W. said

  Powtarzam sie, ale muszem, jak to zwykl byl mawiac jeden z naszych klasykow.

  USA wyroslo na zbrodni i ludobojstwie. Do dzis krazy po spoleczenstwie guilt complex, czyli cos w rodzaju poczucia winy. Ofiary zastosowaly sie do prawa Marksa i kaliczestwo proszlo w kaczestwo. Niewielka garstka pozostalych przy zyciu Indian zaklada kasyna i pozbawia blada twarze tego, co u nich najcenniejsze. Zabieraja im zielony Najwyzszy Ideal, zielone dolary, dla ktorych Amerykanie zyja i do ktorych sie modla. To w drobnej czesci ma byc rekompensata za dezintegracje wielomilionowego narodu. Bo sam dolar od dawna nie jest pieniadzem i nie przedstawia zadnej wartosci, poza religijna czy intelektualna. I ten ostatni bastion wiary jankesow jest od nich odbierany za pomoca brzeczacych i blyskajacych kolorami maszyn. O skutecznosci owej polityki niech swiadczy fakt, iz przedstawiciele innej nacji, kulturowo odleglej od Irokeza, masowo usiluja sie wzenic w plemiona indianskie. Nie bez powodu.

  Nie tak dawno jezdzilem po tej czesci kraju zestawem naczepowym. W zachodniej czesci rozleglego stanu NY znajduje sie rezerwat tubylcow z licznymi a monumentalnymi kasynami, w tym jedno w budowie. Zatrzymalem sie na niewielkiej stacji paliw, gdzie Indianie sprzedaja olej napedowy bez podatku lokalnego. Placowke prowadzila dystyngowana starsza pani o dumnym spojrzeniu. Udajac idiote, zapytalem ja, jak sie nazywaja ludzie, ktorzy tu mieszkaja. Otoz Indianie Seneca, wyjasnila. Gadka szmatka, wreszcie do konkretow. W jaki sposob doszliscie do znaczenia, skoro wasz narod byl na wymarciu. A dlaczego pytasz? Wyjasnilem, dlaczego pytam. Indianka spojrzala na mnie troche zyczliwiej. Bo my, powiada, kladziemy wielki nacisk na edukacje i na rozwoj spoleczny jednostki. Musimy miec jak najwiecej prawnikow, politykow, pisarzy, naukowcow. A zaczynamy od tego, ze zmuszamy nasze dzieci, by mowily nasza krajska mowa (tak mi sie skojarzylo troche ze Slowianszczyzna), i by mialy wielki szacunek dla Slowa i Ducha (znow mi sie skojarzylo). Bo nasi wrogowie wyniszczyli nas fizycznie, ale ducha nie potrafili zabic i duch triumfuje.

  I tu lezy der Hund begraben. Ducha nie zniszczyli. Ale wiadomo, ze ow narodek odlegly intellektualnie od Indian Seneka, o ktorym to narodku byla mowa pare linijek wstecz, otoz ten narodek szybko sie uczy, Szczegolnie na bledach. I teraz nie chce powtorzyc bledu popelnionego na Indianach.

  Dlatego w naszym przypadku, w procesie odpolaczania cywilizacji ludzkosci, szczegolny nacisk kladzie sie na zniszczenie ducha narodowego, a nawet na nasze poczucie czlowieczenstwa. Fizyczna eksterminacja nie bedzie nawet potrzebna.

  A teraz piszmy sobie petycje.

 34. Miet said

  Ad.29
  Pan Rysio juz nie wiem poraz ktory daje tutaj popis swojej elokwencji „inaczej”.:-)))
  Gdyby chociaż czytał ze zrozumieniem, to nie pisałby takich bzdur a przynajmniej nie podawałby przykładów, które przeczą jego własnym tezom.
  Pod linkiem, który zapodał wyraźnie stoi jak wół, ze ten Carnegie w 17-tym roku życia wykształcił się na telegrafistę a potem był zatrudniony jako sekretarz w dużej firmie.
  Pragnę uświadomić Rysiowi, że w tamtych czasach tak jak i teraz w Hameryce obowiązki sekretarzy nie ograniczały się jedynie do parzenia kawy – do tego potrzebne było wykształcenie.
  I to wykształcenie to zdaniem Rysia żadna nauka, to tak samo przyszło temu Carnegie z mlekiem matki chyba – do żadnych szkół nie uczęszczał?

 35. leszek z żyrardowa said

  No chyba faktycznie jak już nieraz jedyna nadzieja w kościele szanowny panie Bartłomieju.Dla tego zawsze uważałem że jednak wszyscy Polacy powinni bez względu na swoje uprzedzenia jednak popierać kościół i skupiać się wokół niego.Nawet do niedawna myślałem że podobnie postępował mnichnik ale teraz dobrze widać co to za polak podobnie jak wielu tu piszących.Dlatego mam obawy ale z drugiej strony zawsze tacy byli i będą i jednak decyduje większość no to może będzie lepiej.Jednak tylko Kościół jest jakąś realną alternatywą i dla tego jest tak zażarcie zwalczany.

 36. Zbyszko said

  @30, masz rację. Eksterminacja Polaków się opłaca, bo w końcu bezboleśnie przejmuje się ich majątki

 37. „naród będzie pamiętał Lizbonę jak Poniatowskiemu Targowicę”

  – Mam złe wieści. Naród nie będzie pamiętał NICZEGO.

 38. MR said

  Najważniejsze, że minister Nowak Sławomir kupił BMW 700 i dlatego należy zamykać szkoły

 39. Rysio said

  re 34. Miet, czy wiesz jaka jest różnica między nieukiem i samoukiem?

  Jeżeli tak to podaj listę wykształconych samouków, którzy nigdy do żadnej publicznej szkoły nie uczęszczali.

 40. Ad. 33

  Dzięki serdeczne za ten wpis. Proszę to robić jaik najczęściej.

  Pozdrawiam.

 41. Rysio said

  re 38. To bardzo dobrze jeżeli kupił za swoje pieniądze. Dzięki temu biedni robotnicy na taśmie w BMW mają robotę.

 42. Rysio said

  re 25. „…Wszystkie Konstytucje gwarantuja panu wolnosc expresji…”

  Przepraszam bardzo ale Amerykańska Konstytucja wolności nie gwarantuje – ona rozpoznaje ją jako jedno z praw Boskich dane wszystkim ludziom na ziemi.

 43. Novy said

  I co z tego skoro w następnych wyborach 70% dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców pójdzie równym krokiem głosować na PO, Palikota po drodze drwiąc z moherowych beretów, katolików i oglądając się przez ramie czy nie idzie za nimi aby IV RP

 44. JO said

  ad.43. A Wy wciaz wierzycie, ze WYBORY odzwierciedlaja faktyczne glosowanie?

 45. Likwidację szkół rozpoczęła się już w latach 1993/94 [byłem wówczas /90-94/ radnym gminy i delegatem do sejmiku wojewódzkiego]. Zaczynano od gmin wiejskich. Proces likwidacji szkół z różnym natężeniem trwał [trwa] cały czas od tamtego okresu czasu.
  A wszystko się zaczęło od Układu Europejskiego z 16 grudnia 1991 r. przyjętego pod osłoną burzy lustracyjnej zainicjowanej przez Korwina Mikke.
  Za tym układem było ówczesne Porozumienie Centrum [PC] z braćmi Kaczyńskimi.

  Wybory przez pryzmat „Nocnej zmiany – czy nocnej zdrady?”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/10/wybory-przez-pryzmat-%E2%80%9Enocnej-zmiany-%E2%80%93-czy-nocnej-zdrady%E2%80%9D/

 46. Mordka Rosenzweig said

  re 33

  Szanowny pan Bartlomiej,

  Ja pan Mordka pszeczytal pana ogloszenie sze:

  „I tu lezy der Hund begraben”

  Ja pan Mordka chcialby bardzo wiedziec jaka rasa tego pieska, ktury szanowny pan opisuje?

 47. Mordka Rosenzweig said

  re 2

  Najszanowny pan Baron Srul,

  Ja pan Mordka jest w bardzo dusza zgodnosc z komentasz od najszanowniejszy pan.

  Ja pan Mordka chcialby tesz zapytac szanowny pan, czy byloby dobsze, aby Polaki znaly tesz na pamiec zyciorysy wszystkie czcigodne osoby z nasza rasa, kture zginely w holocaust w polskie obozy smierci?

 48. Re. 44
  Panie JO – niestety, odzwirciedlają i mówię to z całą odpowiedzialnością. Twierdzenie przeciwne jest oszukiwaniem samego siebie, a i innych – i w istocie służy przeciwnikowi.
  Na Podkarpaciu – we wszystkich decydujących momentach aż do referendum unijnego – mieliśmy obstawione lokale wyborcze naszymi ludźmi. Niestety ludzie głosowali tak jak głosowali. Nie pomoże tu żadne zaklinanie rzeczywistości.
  Napchano ludziom kapuchy do głów – więc i kapucha wyszła w głosowaniu.

 49. Antoni said

  ad. 46

  a jakie to ku…a ma znaczenie panie Rosenzweig? Ważne jest to, iż der Hund begraben ist !!!

 50. Miet said

  Ad39.
  Rysiu wiem jaka to jest różnica – ale co to ma za znaczenie? Co to ma do rzeczy, że możemy podać pare nazwisk ludzi znaczących, którzy coś tam nauczyli się samemu.
  Ja też sporo rzeczy nauczyłem się sam – i co z tego ma wynikać? To, że szkolnictwo jest zbędne???

 51. maran said

  „Bezrobotni, bezdomni, matki i ojcowie upadających rodzin, głodnych dzieci, umierających bliskich z powodu reformy służby zdrowia. Włóczędzy światowi za chlebem – chociaż zapijcie się na …….. , jeśli nie potraficie obronić własnych rodzin, własnych zakładów pracy, własnych domów, własnej Ojczyzny.

  Zróbcie coś!!! Cokolwiek!!! Ja wiem, że milczenie jest złotem. Tylko po co nieboszczykom złoto?!!

  Już nawet zły się denerwuje z waszej nieudolności. Już wał ensa zabrania wychodzić wam na ulice. Myślicie, że w ciszy przetrzymacie własną śmierć wam zaplanowaną. Myślicie, że jak będziecie cicho siedzieć to po was nie przyjdą. Biedota żydowska też tak myślała. Po co bogaczom łachmaniarze. Myślicie, że pozwolą wam psuć ich “bogaty” krajobraz. “Spieprzaj dziadu” – mówi wam to coś. Zapytajcie starych rodziców jak to było przed wojną. Kto na chodnikach, komu ustępować musiał miejsca. W czasie IIwś była oczywiście zmiana. II wś jednak niczego nie nauczyła tych “panów” – znów jest spieprzaj dziadu. Spieprzaj dziadu z flagą Polską bo ci kości panowie połamią.

  Jesteśmy wszyscy ‘członkami” , “towarzyszami” niedoli, niewoli. Zjednoczcie się a będziecie największą partią współczesnego świata. Ja proponuję wstępną nazwę – Polska Zjednoczona Partia przeciw Okrągłostołowa marginesu Robotniczego i Inteligenckiego Polski, Europy, Świata. Bo takiego dziadostwa to świat w Polsce jeszcze nie widział.

  Może weźcie przykład z KPP (Komunistyczna Partia Polski) potem przekształconą w PZPR. Jak nie wiecie co zrobić, jak nie wiecie jak ci towarzysze doszli do władzy w Polsce. To może ich zapytajcie, może poczytajcie historię najnowszą. Oni powinni wam wytłumaczyć, oni są jeszcze wszędzie. Niech wam opowiedzą jak z dziadów porobili się panami.

  Oni jako element obcy w Polsce mieli o wiele trudniej “robić karierę” po wyeliminowaniu Polaków z życia. Wy jesteście we własnym domu-Ojczyżnie.

  Może czas się zamienić rolami. Niech ‘panowie” powrócą do dziadowskich korzeni, a dziady przez nich zrobione powrócą na gospodarzy we własnym domu.

  A może jeszcze czekacie na igrzyska piłki kopanej. Właśnie czytam, że możecie już nie doczekać. Bo oto mosad już “wie”, że powiedzmy wyleci w powietrze stadion narodowy. Ile tam ludzi będzie, bo się tym nie interesuję. Pięćdziesiąt czy sto tysięcy wyleci z dymem prosto do nieba. Tak, tak to wy wylecicie z własnymi żonami , dziećmi, wnukami. Wiem, wiem . Według was to jest nie możliwe. Myślę, że nie zdążycie się zdziwić.

  Panowie świata szukają pretekstu do ataku na Iran – rząd światowy tuż, tuż. Oni z takiej perspektywy nie zrezygnują na 100%. Jeśli wysadzą stadion czy coś innego? To kto będzie sprawcą medialnym? Tak, tak Irańscy pastuchowie kóz. Tak samo jak wysadzone wieżowce w Ameryce były potrzebne do ataku na Irak i Afganistan. Że co? Że tylu ludzi nie wysadzą?!! )). Nu, ja nie myślę, że to dla nich za dużo.

  Może zakopcie się w piwnicach i już nie wychodźcie na ulice. Znajdą was, jak znaleźli waszych ojców , matki ,dziadków i babcie.

  Musicie pamiętać, że jesteście faszystami. Że co, że to nie prawda? A kogo to obchodzi. Liczy sie otumaniona opinia Zachodu przez żydostwo i niemcy. Potwierdzona przez waszego prezydenta o pseudonimie Kwaśniewski w Jedwabnem. Przemilczana prawda, czyli potwierdzone kłamstwo przez całą piątą kolumnę zarządzającą Polską. Czyli przez wszystkie tzw partie pookrągłostołowe oraz resorty przez nich zarządzane. Nikt z nich nie upomniał się o prawdę, o dobro imienia Polaków i Polski.

  Za to jeszcze wezmą odszkodowanie. Nie żadne tam 65 mld$. Wezmą całą Polskę. Nie wiem czy to widzicie – zezwolenie polityczne świata jest “wydane”.

  Chyba nie udał mi się tym razem humor. Jednak musiałem ten tekst wstawić w ten dział. Zawsze to jakiś immunitet…….

  Pozdrawiam państwa
  Donald Tusk

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/23/sytuacja-w-rosji-pulkownik-kwaczkow-z-wiezienia-odpowiada-rosjanom/#more-21412

 52. Kapsel said

  Re 25
  Szanowny Panie RomanieK

  Każdy komentarz można skrytykować na wiele różnych sposobów bo to takie zbójeckie prawo w internecie i ja na to nie mam wpływu.Intencją tego komentarza jest zwrócenie uwagi na to że jest zaciskana na Naszej szyi co raz większa pętla i jeśli nie zareagujemy to za jakiś czas będziemy karani za patriotyzm tak samo jak za antysemityzm i kłamstwo oświęcimskie bo to już jest wpisane w prawo.Prawda, że można milczeć i nic nie pisać ale i prawda też że trzeba mieć wielką czelność (albo i cel) aby za każdym razem szukać okazji do obrzucania łacinników błotem i mieszania ich z gnojem a zaczyna się od przypisywania łacinnikom parchackiego pochodzenia czego ja już od pana doświadczyłem.Nie chcę brudzić tego zacnego forum i nie będę przywoływał tych komentarzy bo dla mnie wystarczy świadomość że ,być może ,Moi Przodkowie od najdawniejszych czasów w Polsce brukowali sobie „Takimi Kaflami” jak pan jesteś,swoje podwórka.Ja już podawałem swoje nazwisko oraz miasto zamieszkania i swoje imię i nazwisko podawała też Moja Żona więc jeśli wielcy kontrolerzy to czytają z pewnością Nas zanotowali.Oprócz tego w Gajówce jest też kilka osób z którymi mailowałem.

  I proszę sobie darować odpowiedzi bo przez internet nie mogę spełnić podstawowego warunku do dalszej rozmowy……wprzódy dawszy w pysk !….

  Ps. Z całym szacunkiem dla pozostałej Rodziny Kafel.

 53. RomanK said

  W pysk panie kapsel – Kaflowi moze dac czlowieki o zdolnosci honorowej np inny Kafel, Bizon Gajowy Marucha etc wlasnei, czyli tylko i wylacznie ci – co sami majac pyski i moga tez lac w pyski innych,,, ….kapsel moze tylko polozyc sie na bruku obok innych kapsli…i lac w pory:-))))= nawet podpisujac sie…. kapsel:-))) Zawdzieczajac to tylko swoim przodkomm ze……. ma na czym lezec:-))))

 54. Marian said

  a12 do pana Pokręć,
  niech się pan nie przejmuje, baron Sroul (czytaj srul – z francuska) i pan Mordka to nieźli „prowokatorzy”, bardzo ich lubię, a pan dał się nabrać. Prawdziwi starsi bracia mieliby ich za największych antysemitów u Pana Gajowego. A propos to serdecznie tych panów pozdrawiam.

 55. Bartlomiej_w said

  Panie Mordka:

  Jaka rasa? Nordycka psiakrew, odczep sie pan od tego zwierzecia, nieszczescie ty moje!
  Olbrzymie bydle.
  Zlociutka, to nie do pani.
  Ze co? Ze ta rozmowa za chwile bedzie kosztowac czterdziesci czy zlote?

 56. Bartlomiej_w said

  Panie Romanie, Pan przeciez wie, ze ongis robilem pod wlasnym nazwiskiem, O naiwnoto. Dostalem przez to tak po grzbiecie, ze do dzis pamietam. Pan zreszta tez, ale lepiej nie wspominac przykrych incydentow sprzed dwunastu lat.
  Dobrze, ze dupsko mam twarde.
  Nie, nie bede potepiac tych, ktorzy ukrywaja sie za przezwiskiem. Swietnie ich rozumiem. Oby tylko postepowali w sposob odpowiedzialny i godny (czy to ja powiedzialem?). Nick nie moze stanowic okazji do bezkarnych bluzgow. To raczej zwiekszona odpowiedzialnosc zachowania kultury wypowiedzi i poszanowania dla innych. Odpowiedzialnosc chocby wzgledem samego siebie, wynikajaca z szacunku wobec wlasnej osoby. W slowie jest wielka potega, i od nas zalezy w jaki sposob bedzie uzyte.

 57. Kapsel said

  A widzisz człowieku,gdybyś miał choć trochę honoru Polaka to byś mnie nie zaczepiał, właśnie ze względu na to że mi kiedyś naubliżałeś od parchatych a ja teraz wziąłem trochę rewanżu i nawet nie próbujesz tego zrozumieć nie mówiąc,przeprosić a dalej plujesz jadem i na dodatek podwieszasz się pod tak zacne osoby od których nigdy nie usłyszałem najmniejszej przykrości a wręcz przeciwnie.

  A teraz pluj sobie do woli jeśli masz się udusić lub zrobić krzywdę w swoim otoczeniu.
  Do tej pory pisałem ja a teraz moje chrześcijańskie miłosierdzie.

 58. Rysio said

  re 50 „….Ja też sporo rzeczy nauczyłem się sam – i co z tego ma wynikać? To, że szkolnictwo jest zbędne???…”

  Ciepło, ciepło Miet.

  Na moje oko, jakieś 90% szkolnictwa jest najzupełniej zbędna.

 59. Rysio said

  A głównym celem szkolnictwa powinno być uczenie jak się uczyć samemu.

 60. Rysio said

  Tyle że dla betonu nauczycielskiego jest to nie na rękę – mamy tzw. konflikt interesów.

 61. RomanK said

  Panie Rysio…klasyczna edukacja….to istrukcja dla studenta- jak ma sie uczyc…. a, ze z pustego i Salomon….to i zadna szkola- a co za tem idzie i jej dyplom nie jest zadnym potwierdzeniem umiejetnosci absolwenta.
  To nie jest konflikt interesow…to system..spryty system negatywnej selekcji…ktorego celem jest IDIOKRACJA….dla interesow i tylko dla interesow tzw Ukladu Trzymajacego Wladze w Panstwach z ktrego panstfo niezle zyja…

 62. Zbyszko said

  @59 Rysio masz byc może rację, ale nic nie zastąpi tego modelu mistrz-uczeń. Nauka, edukacja to nie tylko zwykłe wkuwanie wiedzy. To także wychowywanie, kreowanie uczuc patriotycznych, przygotowywanie do zaistnienia w tym coraz bardziej krwiożerczym świecie itd, itp a tego nie zastapi chociążby nie wiem ajkiej generacji komputer. Jak to propnuje sie w tym projekcie refomy Andrzeja Madeja (patrz wpis nr 6)

 63. Rysio said

  re 61. Zgadzam się całkowicie – to indoktrynacja. Dlatego w USA, władze i urzędnicy tak bardzo nie cierpią tzw. home schooling. Edukacja w PRLu to też była – bolszewicka indoktrynajca do kwadratu.

  Kilka lat temu przeczytałem sobie jeszcze raz lektury z szkoły podstawowej i średniej. 50% z nich to durne piewy o wyższości socjalizmu.

 64. Rysio said

  Np. ani jednej lektury piszącej pozytywnie o Kapitaliźmie – tylko i wyłącznie negatywnie.

  Dlatego też gdy zadaję pytanie aby blogowicze podali chociaż jeden tytuł książki którą przeczytali, i która opisywała kapitalizm w pozytywnym świetle – zapada głucha cisza.

 65. Zbyszko said

  @61 Roman K, nie do końca mogę sie zgodzic. Sam jestem absolwentem uczekni technicznej i uwazam że poziom tych polskich jest (albo był w moich czasach) na niezłym poziomie, skoro przyjężdali tutaj np Libijczycy, którzy mieli do wyboru studia na całym świecie a wiebierali polskie uczelnie (pamietam jak wszyscy zazdrościli im np pontiaków którymi jeździli, bo im państwo zapewniało taki poziom na naszych studiach). Poskcy inżynierownie np informatycy (ale także elektrycy i inni) są poszukiwani np w Niemczech. Uważam ze zdobyłem na polskiej Uczelni cłąkiem przyzoite wykształecnie, za które na Zachodzie musiałbym zapłacic spore pieniądze.

 66. Rysio said

  „…Uważam ze zdobyłem na polskiej Uczelni cłąkiem przyzoite wykształecnie, za które na Zachodzie musiałbym zapłacic spore pieniądze….”

  Zbyszek – a nie czujesz się nawet w najmniejszym stopniu winny że aby opłacić Twoje tzw „darmowe wykształcenie” rząd okradł twoich sąsiadów i rodaków?

 67. Zdziwiony said

  ad.52;

  „za jakiś czas będziemy karani za patriotyzm tak samo jak za antysemityzm i kłamstwo oświęcimskie…”

  Popieram, od siebie dodam jeszcze do tego indeksu kłamstwo ukraińskie.

 68. Marucha said

  Panowie – Kapsel i RomanK…. ja bardzo Was proszę… dajcie sobie spokój!
  Choćby ze względu na gajowego, który widząc, jak dwu cenionych i lubianych przezeń gości zaczyna się walić po mordach, doznaje bardzo przykrych odczuć.

 69. Kapsel said

  Re 67
  dodam jeszcze do tego indeksu kłamstwo ukraińskie.

  tak to prawda ,Panie Jurku,gołym okiem widać na to wszelkie zadatki aby obok wymienionych i to jeszcze zaistniało.Jak to dobrze że są w Gajówce takie osoby jak Pan Piotrx który nieustannie pracuje nad tym aby Prawda o tamtych czasach nie była sfałszowana a Nasz Gajowy umożliwia aby docierała do jak największej ilości Polaków .

 70. Marucha said

  Re 66:
  Prosząc policjanta o pomoc, każdorazowo okrada się swoich sąsiadów, którzy go opłacają z własnych podatków.
  Taka sama logika.

 71. Rysio said

  Dokładnie tak Panie Gajowy – taka sama logika.

 72. Inkwizytor said

  Re: 69

  Potomkom banderowców zapłacimy jeszcze za Akcję Wisła

 73. Re. 67
  Oczywiście, że tak będzie, bo znakomita większość lejących łzy na niedolą Polski Narodu Polskiego, to najzwyklejsi tchórze lub zawistniki – że to ktoś a nie on.
  Oczekują, że samo się zrobi albo inni to za niego zrobią.
  Popatrzmy.

  Wykonałem opracowania, artykuły, które kosztowały mne masę czasu – a i potrzebne do tego umiejętności należało wcześniej zdobyć [też praca].
  Polacy nie znają wyczynów swych ulubieńców ukazanych na mojej stronie
  http://jozefbizon.wordpress.com
  są nieświadomi tego stanu rzeczy tam ukazywanego.

  Materiały te podpisałem faktycznym imieniem i nazwiskiem – ryzykując przy tym wiele.
  To jest mój wkład – jako Polaka – w obronę mojej Ojczyzny Polski i Narodu Polskiego takim jakim jest – bo innego nie ma.

  Dotarcie z tymi materiałami do ludzi rozumnych [a ogłupionych propagandą] przynosi oczekiwane skutki – o czym wie przeciwnik, a czego dowodem są ataki ad personam na moją osobę widoczne tutej witrynie, a i na innych również. Ataki nie na materiały a na mnie osobiście.

  Popatrzmy. ja zrobiłem swoją robotę. Pan Gajowy Marucha dużo wcześniej swoją robotę. Teraz Pan Gajowy udostępnia mi swoją witrynę do nagłaśniania mojej witryny, odpiera prowadzone na mnie i na moje materiały ataki wykorzystując swą wiedzę i umiejętności.
  Do ciągłego propagowania tych materiałów swoimi metodami i kanałami włączył się ‚p.e.1984’ – a gdzie reszta czytelników gajówki? Zazdrość czy tchórzostwo nimi kieruje? A może postawa: jak ja wiem, to już dobrze – inny nie musi wiedzieć, o tyle jestem mądrzejszy, a tamtemu to mogę powiedzieć, że jest głupi?

  Uprawiać lamentacje we własnym kącie, to żadna sztuka.
  I na lamentacjach się skończy.

  I wy chcecie mieć Polską dla Polaków? Dla siebie, dla waszych dzieci, dla waszych wnuków, dla swych rodzin mieszkających w Polsce – jak się własnego cienia boicie?
  Czy rozumiecie teraz o czym napisał wyżej Pan Roman Kafel?

 74. NC said

  Wprowadzenie obowiązku ukończenia szkoły średniej doprowadziło do tego, że przeciętny abslowent szkoły średniej odpowiada poziomem „wykształcenia” absolwentowi szkoły podstawowej z czasów, kiedy tylko ta była obowiązkowa.

  Obecnie wprowadzana, przynajmniej tu w USA, presja ukończenia 4-ro letnich studiów przez każdego absolwenta szkoły średniej już teraz powoduje, że przeciętny absolwent tych powszechnych studiów ma poziom wykształcenia odpowiadajacy absolwentowi szkoły średniej sprzed 15-20 lat i szkoły podstawowej sprzed 30-40 lat. Jest to po prostu podstawowe wykształcenie.

  Powstaje pytanie, po co to się robi. To proste – każdy rocznik ludności to troche ponad 4 miliony. 2 lata obowiązkowej szkoły średniej (po ukończeniu 16 lat życia) oznacza zdjęcie z rynku pracy 8 milionów ludzi. 4 lata powszechnych studiów to zdjęcie z rynku pracy kolejnych 16 – 17 milionów. I tak zamiast 25 milionów bezrobotnych mamy 25 miliony uczniów i studentów, a te niewymagające umiejętności prace, które mogliby wykonywać, umieszcza się w Azji, albo zatrudnia nielegalnych Meksykanów.

 75. Marucha said

  Re 74:
  Zgadzam się z Panem co do obowiązku ukończenia jakiejkolwiek szkoły ponadpodstawowej. Doprowadził on wszędzie do katastrofalnego zaniżenia poziomu wiedzy – np. maturzyści dostają zadania z fizyki na poziomie piątej klasy PRL-owskiej szkoły podstawowej.

 76. wet3 said

  @ 72
  Wszystko mozliwe pod warunkiem ze czerwone antypolskie komuszeta beda rzadzic Polska. Ukraincy zachowuja sie wobec nas tak samo jak zydzi wbec nas i Palestynczykow.

 77. u said

  Moze i to ma racje bytu, ze zamykaja placowki edukacyjne do produkowania masowo tlukow. Oczywscie sa wyjatki, ale nei potwierdzja reguly.To zmarnowane pieniadze i mysle, ze Ron Paul ma racje w tym temacie, glosi mianowicie, ze panstwo nie powinno partycypowac w wydatkach a nauke. Gdy edukacja jest bezplatna i obowiazkowa to poziom jest najczesciej taki zgodny z wytycznymi – „elit”, w mysl dewizy, ze im spoleczenstwo glupsze tym latwiej skubac.

 78. kolo said

  Już nawet lewackie ścierwojady z tzw. środowisk twórczych narzekają na PO i nawet …wychwalają czasy rządów Kaczyńskich. PO zraziło już sobie nawet to, zdawałoby się, nie do utracenia pod względem przychylności środowisko
  http://dominikasibiga.nowyekran.pl/post/60142,za-kaczynskiego-bylo-lepiej

 79. NC said

  Re 75:

  Jest coraz „lepiej” – obecnie wzbiera inflacyjna fala powszechnych doktoratów, i w prawie każdej szkole średniej są już doktorzy edukacji, na ogół dyrektorzy, ich zastępcy, czy kuratorzy. Doktorów edukacji produkują masowo szkoły edukacji, w ilości około kilkudziesięciu tysięcy rocznie, co idzie coraz łatwiej, bo można zostac doktorem edukacji studiując online.

  W roku 2009 przyznano w USA łącznie 49562 tytuły doktorskie (inni ekonomisci podaja liczbę 64 tysięcy), z czego doktorzy edukacji stanowia znaczną część.

  Skutki?

  „Perhaps most scandalous is what legitimate research universities have done to devalue the PhD, which is now awarded in fields ranging from hotel management to recreation and (most ironic of all) higher education administration”
  .
  „Looking at Bureau of Labor Statistics data for 2008, over 10,500 persons with Ph.D. or professional degrees were employed as “cashiers” (excluding gaming); over 27,400 were retail salespersons; and well over 4,700 were hairdressers, hairstylists, or cosmetologists.”

 80. EKO-LAS said

  Niejednokrotnie podnoszony jest zarzut o „skrywanie się” za ksywkami, Nickami, itp., podczas wymiany swoich idei w wirtualnych przekazach internetowych.

  W działaniach na obszarze realnej materii, podmioty zostają określone jednoznacznie swoją nazwą. Jednoznaczne określenie nazwą tych podmiotów, pozwala przewidzieć skutki oddziaływania ich materii, na otaczającą je inną materię. Takie określenie podmiotów: rzeczy, ludzi, zwierząt itp.; w świecie materii jest bardzo wygodne i przydatne, gdyż ich nazwa definiuje obszar, kolor, zapach, i inne szczególne ich właściwości oddziaływania. Świat materii potrzebuje tych nazw, tych identyfikatorów.

  Materia potrzebuje identyfikatora. Jeżeli nie funkcjonuje w potocznym użyciu jakaś nazwa, jakiś identyfikator, – oznaczać to może dążenie do zaniku bytu danej podmiotowości określanej tą nazwą, tym identyfikatorem.

  Wirtualny świat Internetu, nie jest bytem materialnym, mimo że jest środkiem opisu tej materii i jej bytu. Jeżeli w świecie materialnym Pan „R” Panu „K” postawi kolejkę, to nastąpi czynność skutecznie oddziaływująca na materię Pana „K”.

  W wirtualnym świecie Internetu nie ma materii. Tutaj oddziaływanie następuje na innej płaszczyźnie. Bezpośredniego oddziaływania podczas wymiany idei w świecie Internetu, na materię jeszcze nie ma.

  Skoro w świecie wirtualnego przekazu, nie istnieje bezpośrednie oddziaływanie na materię posiadającą swoje identyfikatory, może to oznaczać, że w „wirtualu” – oddziałuje jeden byt niematerialny na inny byt niematerialny w trakcie wymiany przekazów.

  Zdaję sobie sprawę, że pośrednio oddziaływanie kreowane w „wirtualu”, może mieć wpływ również na materię. Jednak przypomnieć należy, że zawsze przekazem idei jest byt niematerialny określany potocznie jako MYŚL.

  Do tej pory nie znalazłem potwierdzenia aby ktokolwiek zważył lub zmierzył myśl. Można co prawda opisać ideę procesów myślowych, jednakże nie znalazłem nigdzie dowodu aby myśl była materią.

  Jeżeli ktokolwiek zna dowód na to, że myśl jest materią to bardzo prosiłbym o podzielenie się tym dowodem.

  Myśl jako przekaz niematerialnej idei, ma swoje źródło i swoje nośniki. Nośniki myśli, jak to nośniki – mogą być zarówno materialne, jak i mogą być nie oparte o materię. Ważniejszym jednak jest to, czym jest źródło myśli przekazujące ideę.

  Przyjmując, że MYŚL jest tworem niematerialny, można wysnuć wniosek, że również źródło tej MYŚLI musi być bytem niematerialnym.

  Konkludując, niematerialna MYŚLI przekazywana przez niematerialne ŹRÓDŁO tej myśli, z założenia nie może mieć swojego identyfikatora na podobieństwo takiego, jaki stosuje się dla materii. To jest zupełnie inny wymiar oddziaływania.

  W rozmowie dusz, które to dusze nie mają obszaru, masy, koloru i zapachu – stanowiących niematerialne ŹRÓDŁO myśli przenoszących ideę, zastanawiającym jest nadal występujące tak silne przywiązanie do materii i do prób identyfikowania dusz, – co mi, wydaje się irracjonalne.

  Niemniej, dusze będące niematerialnymi ŹRÓDŁAMI myśli, są lokalnie powiązane z materią, mając niewątpliwy wpływ na inną materię i możliwość bytu innych materialnych nośników dusz – ŹRÓDEŁ idei.

  Identyfikowanie dusz, mogłoby być uzasadnione jedynie dla celów materialnego wpływu na ich nośniki.

  Oczywiście Ameryki nie odkryłem, ale tak dla przypomnienia może warto zamieścić.

 81. Kapsel said

  Re 73
  Do ciągłego propagowania tych materiałów swoimi metodami i kanałami włączył się ‘p.e.1984′ – a gdzie reszta czytelników gajówki? Zazdrość czy tchórzostwo nimi kieruje?
  jak się własnego cienia boicie?

  Panie Józefie.
  Czy każdy z Nas którzy .wierzę że na ile mogą tak propagują Gajówkę i Pana stronę mają od dzisiaj wklejać adresy mailowe tych wszystkich do których rozsyłają te strony bo ja na przykład w jednym momencie mogę za to wylądować u GIODO jako że zbiór danych osobowych z firmy musi być tam zgłoszony i była by wielka szkoda go stracić bo jest nie mały i regularnie „katowany” Maruchą i Bizoniem?

  Czy też mamy przysyłać do Gajówki zdjęcia z rozkładania ulotek na przykład w pod warszawskich targowiskach,stacjach PKP i innych miejscach tam gdzie duży ruch ludzi ?

  Czy żeby pokazać że się nie boimy to wszystkie te czynności dokumentować zdjęciami i ujawniać publicznie tutaj na forum czy wysyłać do Pana i Gajowego ?

  Czy też żeby nie być nazwanymi tchórzami i być wiarygodni musimy sobie pozakładać własne strony i podpisywać się swoim nazwiskiem?

  Czy Gajowy Marucha jest mniej poczytny i wiarygodny od Pana bo prowadzi Gajówkę pod nickiem a Pan pod nazwiskiem.?

  Ostatnio Gajowy pochwalił się dużą oglądalnością i jak Pan myśli tutaj ludzie trafiają ot tak sobie czy też być może jest to właśnie wysiłek wielu ludzi z Gajówki ?

  Panie Józefie.
  Nie każdy rodzi się Maruchą czy Bizoniem więc tak jak może tak dokłada swoją cegiełkę i nie można z tego powodu mieć do nikogo pretensji a i obawiam się że taka Pana krytyka w tym momencie przynosi odwrotny skutek do pańskich zamierzeń.

  Czy rozumiecie teraz o czym napisał wyżej Pan Roman Kafel?

  Jeśli chodzi o mnie to doskonale rozumiem.

 82. 166 bojkot TVN said

  DZIŚ ZLIKWIDOWAŁ SIĘ NA SKUTEK BANKRUCTWA AIR POLAND cokolwiek to znaczy przy ustawie o języku polskim
  http://biznes.onet.pl/koniec-air-poland-upadlosc-spolki,18571,5116502,1,news-detal

 83. Rysio said

  re 74. „…Powstaje pytanie, po co to się robi. To proste – każdy rocznik ludności to troche ponad 4 miliony. 2 lata obowiązkowej szkoły średniej (po ukończeniu 16 lat życia) oznacza zdjęcie z rynku pracy 8 milionów ludzi. 4 lata powszechnych studiów to zdjęcie z rynku pracy kolejnych 16 – 17 milionów. I tak zamiast 25 milionów bezrobotnych mamy 25 miliony uczniów i studentów,……….”

  Tego problemu by nie było gdybyśmy mieli czysty kapitalizm i płatne nauczanie – odseparowane od państwa i rządu.

  Nie było by, bo jak powszechnie wiadomo potrzeby każdego człowieka są nieograniczone

 84. GW said

  Pewnikiem nie na ‚temat’ i … szukam slowka…:
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=20180

  PS
  Ten Pan sie byl nawpisywal tu, jezeli mnie pamiec nie wodzi.

 85. wet3 said

  @ Kapsel
  Po pani Adze zostal Pan numerem dwa. Jak tak dalej pojdzie, to beda nastepne numery. Pozdrawiam.

 86. Mordka Rosenzweig said

  re 75

  Szanowny pan Marucha,

  Jak pan Mordka jak byl w szkola to bardzo chcial byc slawny fizyk od atomuw i sie bardzo uczyl ten pszedmiot oraz matematyka, bo w fizyka to tszeba umiec dodawac, mnoszyc i dzielic, a czasami nawet odejmowac.

  Jak byla klasuwka szeby napisac twierdzenie od pan Pitagoras to pan Mordka napisal, sze Pitagoras twierdzi sze Martyna smierdzi, ale to chyba bylo źle bo dostal dwujke.

 87. Kapsel said

  Re 85
  Czy Pan coś wie o p.Adze,bardzo Jej tutaj brak.

  Ja również pozdrawiam.

 88. Miet said

  Ad74.
  Panie NC niech mi Pan poda nazwe stanu albo jakiegokolwiek miejsca w US gdzie jest jakis przymus do studiowania po szkole sredniej.
  A na dokladke, to Panu uzmysłowię, że w US obowiązek chodzenia do szkoły jest tylko do 16 -tego roku życia.
  Skąd więc u Pana takie rewelacje???

 89. niereligijna said

  moze by zaczac „tajne nauczanie” ! ryzykowac beda tylko uczniowie i nauczyciele ktorym na wiedzy zalezy,
  tym ktorym nie zalezy to zadne szkoly nie pomoga, nawet jawne, ekskluzywne i bardzo wyposazone.

  Polacy też się śmieją, gdy słyszą „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” – admin

 90. wet3 said

  @ 87
  Nie wiem. Mnie tez jej tu brak.

 91. niereligijna said

  Miet ad 88
  ad 74 uzyl slowo presja a nie slowo przymus, to zasadnicza roznica.
  Przymusu nie ma ale presja jest tzw psychiczna presja, ze strony firm np ktore czasami rzuca oferte pracy, ze przyjma czlowieka tylko po studiach,
  ludzie tez maja falszywe ambicje i mysla ze szkola im prestiz i madrosc zapewni.

  W usa sredni wiek rolnikow to 57 lat, moze mlodziez powinna swoje zainteresowania skierowac w strone rolnictwa,
  bo z posrednictwa w handlu nie da sie juz wyzyc.

 92. Re.81
  Przepraszam, ale to nie odnosiłem do Pana, ale do ogólnego problemu – na tle wypowiedzi P. Romana.

  U mnie na statystykach widać, co, kiedy, w jakich ilościach się dzieje.
  Nie ma żadnej takiej potrzeby, o której Pan pisze.
  Nie wymieniałem też innych witryn, a i osób wspomagających.

  Pan Gajowy Marucha z całą pewnością rozpracowany jest do ostatniej śróbki przez tych co trzeba. Ryzykuje też ogromnie.
  Z tego wszystkiego niech wyjdzie nam wszystkim jakiś pożytek, a to, że są ludzie którzy wsprzęgneli się w naszą wspólną polską sprawę – tak jak m.in. i Pan, a i inni o których wiem, a reszta niech nie śpi [bo tacy też są i tacy o których pisałem] i dołączy do wspólnej roboty.

 93. Kapsel said

  2012-04-25 kazanie – ks. Piotr Natanek

  http://pl.gloria.tv/?media=282915

  2012-04-26 kazanie – ks. Piotr Natanek

  http://pl.gloria.tv/?media=283274

 94. dobromir said

  Wreszcie jakiś dobry program kabaretowy, ukazujący teczowo-lewacką patologię i jej skutki… Szacuneczek! 🙂

 95. NC said

  Re #88 (Miet):
  W udzieleniu odpowiedzi wyręczyła mnie już P. Niereligijna (#91), za co dziękuję.
  Przykład pierwszy z brzegu:

  „The state’s top education advisory body, the P-20 Council, has adopted a completion goal: 60% of working-age adults (25-64) holding a degree or certificate by 2025. The state is moving in the right direction – it was at 41.3% in 2010, up from 40.8% in 2008.

  Aby pokonać opory niektórych uczelni przed wydawaniem dyplomu każdemu po 4 latach opłacania czesnego niezależnie od opanowania umiejętności czytania i pisania, stan postanowił uzależnić wysokość finansowania publicznych uczelni od wykazania się przez nie wzrostem odsetka ludzi, którzy kończą studia w przewidzianym terminie 4 lat. Celem jest osiągnięcie 100% sprawności „kształcenia” do roku 2025 (czyli każdy, kto zapisał sie na studia dostaje dyplom po 4 latach), by w ten sposób podnieść odsetek całej siły roboczej posiadającej dyplom do 60% w ciagu 13 lat.

 96. TomUSAA+ said

  @91 : młodzież zainteresować rolnictwem, bo z pośrednictwa w handlu nie da sie juz wyżyć. Tyle, ze młodzież chce jak najmniej pracować, a jak najwięcej zarabiać. Rolnictwo to ciężka, brudna harówka, ryzykowna do tego. Pośrednictwo w handlu: garnitur, białe mankiety, smartphone, służbowy samochód i inne bajery. Do tego procent od sprzedażny, miraże awansu itd. Żadnego pocenia sie. ale, jak głód zajrzy w oczy, to i za ziemią do uprawy zaczną sie oglądać, i burzyć te wszystkie pustostany.

  @@@:co do dalszego kształcenia w USA, doktoratów itd. Poza tym, ze jest to zmniejszenie parcia na rynek pracy (juz obecnie co drugi absolwent college’u jest albo bezrobotny, albo zatrudniony ‚poniżej swoich kwalifikacji’), to jest to także ogromny biznes. Obecnie długi absolwentów pożyczających na zapłacenie studiów wynoszą $1 bilion (US trylion). Jest to więcej niz wynosi dług wszystkich mieszkańców USA na kartach kredytowych!

  Jesli chodzi o inflacje doktoratów, to jest to bardziej skomplikowany problem. Z jednej strony jest to chęć zdobycia jeszcze wyższego tytułu naukowego, aby byc bardziej konkurencyjnym na rynku pracy (vide doktorat z higher education administration, dalsze popadanie w długi), idąc dalej: każda instytucja zatrudniająca fachowców z tytułami PhD wzmacnia swoja pozycje w stosunku do konkurencji. Z kolei same uczelnie tworzą programy doktorskie, bo jest presja: absolwentów z Master’s, samych pracowników naukowych, którzy chcą i muszą wykazywać sie działalnością dydaktyczno-naukowa, bo wtedy i ranga wydziału wzrasta, uczelnia dostaje wyższą akredytacje ($$$)i tak dalej ad infinitum. Zupełnie jak z armia. Ćwiczą, ćwiczą, i co dalej? Kiedyś muszą wreszcie zacząć jakąś wojnę, bo inaczej poco to wszystko?

 97. RomanK said

  http://enenews.com/prepare-yourself-photographer-like-a-different-race-of-human-brain-outside-of-skull-kidneys-outside-of-torso-legs-resembling-elephant-some-doctors-felt-strongly-there-would-be-no-more-b

 98. Kapsel said

  Pani Ago ,jeśli czyta Pani Gajówkę to te melodie są dla Pani:

  Kiedyś spotkamy się znów

  Raz na tysiąc nocy

 99. Kapsel said

  Re 92
  Panie Józefie
  Co Pan o tym sądzi ?

  Byli właściciele mają zniknąć z ksiąg wieczystych

  Gminy oraz starostwa będą miały więcej czasu na uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy w tej sprawie. W wielu księgach wieczystych widnieją dawni właściciele. Dzięki temu tzw. wypędzeni mogą się domagać zwrotu nieruchomości na Ziemiach Odzyskanych. Są to jednak zaszłości, które niełatwo od razu uporządkować. Chce to zmienić rząd. Do Sejmu trafił jego projekt nowelizacji ustawy o ujawnianiu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

  http://www.nettax.pl/serwis/nowosci/2012/120425_5.htm?rss

  Gminy oraz starostwa będą miały więcej czasu na uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy w tej sprawie

  W wielu księgach wieczystych widnieją dawni właściciele. Dzięki temu tzw. wypędzeni mogą się domagać zwrotu nieruchomości na Ziemiach Odzyskanych. Są to jednak zaszłości, które niełatwo od razu uporządkować.

  Chce to zmienić rząd. Do Sejmu trafił jego projekt nowelizacji ustawy o ujawnianiu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

  Projekt wydłuża przede wszystkim terminy. Starostom daje dodatkowe 36 miesięcy na uzupełnienie wykazu nieruchomości Skarbu Państwa i gminnych. Początkowo ustawa wyznaczała starostwom do 19 maja 2009 r. czas na przygotowanie wykazów nieruchomości Skarbu Państwa oraz gminnych (termin był krótszy, ale go wydłużono). Część sporządziła je i przekazała wojewodom, a ci – ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Ten zaś opracował zbiorczy wykaz w sierpniu 2009 r.

  Jeszcze przez wiele lat trudno będzie zwalczyć bałagan w nieruchomościach

  Na jego podstawie państwo miało się zorientować, jakim dysponuje majątkiem. Wykaz miał też posłużyć do dalszego porządkowania stanu prawnego nieruchomości. To jednak nie do końca się udało. Wiele starostw nie zrobiło wykazu albo go opracowało, ale był niekompletny. Ponadto każdy starosta przekazywał dane według swoich zasad, mimo że istniał wzór, jak mają to robić.

  Projekt przewiduje więc, że dane mają być przekazywane za pośrednictwem platformy elektronicznej. Dzięki temu będą przygotowane według jednakowych standardów. Zmieni się też koordynator tego przedsięwzięcia – zamiast ministra spraw wewnętrznych będzie to główny geodeta kraju. Ten ostatni też, a nie minister, przygotuje nowy wykaz nieruchomości. Ma on powstać w I kwartale 2015 r.

  Zniknie przepis, na podstawie którego wojewoda mógł ukarać urzędnika za to, że nie występuje do sądu wieczystoksięgowego ze wspomnianymi wnioskami.

  http://www.rp.pl/artykul/757964,865342-Porzadkowanie-ksiag-wieczystych-znowu-odlozone-w-czasie.html

 100. Miet said

  Re94.
  „Advisory body” to może sobie zakładać wiele i co tylko zechce. Jeszcze w Stanach nikt nie jest w stanie zmusic do studiów i nikt nie jest w stanie zmusić jakiejkolwiek uczelni do dawania dyplomów za frico.
  Przepracowałem tutaj połowę mojego „produktywnego” życia na uniwersytecie i wiem jak było i wiem jak jest.

  Dla Pani Niereligijnej:
  Presję można stosować wszędzie i zawsze – nic w tym złego – ba nawet twierdzę, że presję należy stosować.
  Ja ją stosowałem i wobec moich studentów i przede wszystkim moich synów, co im pozwoliło wyróść na „successful people” i tak powinni postępować i nauczyciele i rodzice.
  Ja się nie dziwię, że poważna firma poszukuje ludzi do pracy na odpowiednim poziomie.
  US sa krajem, gdzie dyplomami można przyozdabiać ściany swojego domku – przy przyjęciu do pracy na średnio poważne stanowisko pytają o umiejętności a nie patrzą na dyplomy – i chwała im za to.

 101. Zbyszko said

  Rysio, „gratuluję” świadomości i dobrego samopoczucia

 102. Miet said

  Re100.
  Sorry – powinno być Re95 a nie 94.

 103. Zbyszko said

  @66, Rysio postanowiłem Twój wpis zbyc milczeniem, ale wytłumaczę ci. Na moje wykształecenie płacili podatki ówcześnie wszyscy pracujący, tak jak ja teraz i wszyscy inni pracujący powinniśmy płacic podatki (m.in) na wyształcenie nastepnych polokeń. A wiesz dlaczego? ano m.in. dlatego (w niewiarygodnie wielkim uproszeniu) żebyś ty mógł sobie kupic np coraz nowszej generacji telewizor. A tak już na poważnie to po to by nasz Kraj nie chylił sie ku upadkowi. By każdy zdolny, chociażby nie wiem z jak zapadłej wsi miał takie same szanse zdobycia jak najwyższego wykształcenia jak ci których na to stac i studiują tylko dlatego (nie uogólniam tutaj) bo do kolekcji brakuje im parę literek przed nazwiskiem i płacą i wymagają i zaniżają poziom, bo uczelnie nie są placówkami naukowymi tylko komercyjnym biznesem nastawionym na zysk. Jak myslisz kto bardziej przyczyni sie do pomyslnosci Kraju w tym twojej?
  Kraj który nie inwestuje w edukację swoich obywateli, pozostawia ją na łasce komercji, niestety skazany jest na mniej lub bardziej powolną eutanazję. Przykładem kraju który który tak właśnie widział swoj rozwój niech będzie Libia. Za Kadafiego ten Kraj tak stanął na nogi że: np każde małżeństwo dostawało wyprawkę (chyba 50tyś dolarów) na mieszkanie, banki dawały nieoprocentowane kredyty, cała Libia (do tametj pory kraj pustynny) miała wodę itd, itd, itd… odsyłam do wcześniejszych artykułów na tym blogu

 104. Rosomak said

  Nie można tu nie przytoczyć słów generała SS – Martina Bormanna: „Obowiązkiem Słowian jest pracować dla nas. Z chwilą kiedy ich nie potrzebujemy, mogą umrzeć.[…] Oświata jest niebezpieczna. Wystarczy, jeśli potrafią zliczyć do stu..[…] My jesteśmy panami, my mamy pierwszeństwo.” (Cytat za: J. Heydecker, J. Leeb, Trzecia Rzesza w świetle Norymbergii. Bilans tysiąca lat, Książka i Wiedza, Warszawa 1979, s. 391.) Odpowiedzią na likwidowanie szkolnictwa były jednak szybko powstające „tajne komplety”, na których rozszerzano nauczanie zgodnie z dawniej obowiązującym programem, a dziś?…szkoda słów.

 105. Marucha said

  Re 84:
  To, że ktoś sobie przybrał (dość zabawny) pseudonim czy adres emailowy, o niczym nie świadczy.

 106. p.e.1984 said

  Ad 105
  W sprawie Brusa Złego Lisa nic się kupy nie trzyma.
  http://niepoprawni.pl/blog/4873/prawda2info-i-ja#comment-288307
  http://prawda2.info/viewtopic.php?p=229307#229307

 107. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 108. Marucha said

  Re 106:

  Chyba Czerwony Kieł stanął komuś ością w gardle… warto przytoczyć fragment jego odpowiedzi:

  Jakim trzeba być naiwnym aby uwierzyć w to, że pod moim pseudonimem kryje się lesław maleszka (specjalnie piszę z małych liter – z szacunku).

  Po pierwsze

  mail: leslaw_ma_leszka@o2.pl służył mi jedynie do obsługi konta Czerwonego Kła na facebooku.

  Po drugie trzeba mieć nieżle nasra…e we łbie aby sądzić aby taki ktoś jak ten dziennikarzyna z gw wprost używał swojego imienia i nazwiska, pisząc o takich tematach.

  Po trzecie to prawda wykasowałem z Niepoprawnych swoje posty – a mój blog na blogspocie na razie jest zawieszony. Taki stan będzie trwał przynajmniej do momentu aż moje konto na prawda2.info zostanie wykasowane wraz ze wszystkimi wpisami.

  Jest to mało możliwe ze względu na rolę jaką pełni tam administrator, niejaki Bimi.

  Każdego przestrzegam przed zakładaniem tam konta.

  Admin ma nad każdym piszącym pełną kontrolę, ingerując w każdy aspekt działania (zmiana stopki, limit postów, edycja postów, blokada dojścia do ustawień konta itd.). Dzicz i nagonka tam panująca szczególnie na środowiska prawicowe odzwierciedla praktyki właściciela strony.

  Pozdrawiam serdecznie Bywalców mojego bloga.

  Dobrą analizę na temat mojego bloga i wpisów przeprowadził Czekan z forum prawda2.info (zresztą również zbanowany do 1 postu na dobę)

 109. p.e.1984 said

  Ad. 108
  Cały problem z wersją, którą przedstawia Brus_Zły_Lis na niepoprawni.pl – to nie mieszcząca się w głowie naiwność związana z podaniem danych pozwalających na namierzenie – czyli kont bankowych do przelewu (pośrednio – przez paypal i google ads) – ktoś musiał do tych danych dotrzeć metodami operacyjnymi (por. http://niepoprawni.pl/blog/4873/prawda2info-i-ja#comment-288307 ). Poza tym detalem wyjaśnienie Czekan-a ma sens.

 110. 166 bojkot TVN said

  Świetny komentarz – do art.o emeryturach i awanturze w sejmie http://wiadomosci.onet.pl/emerytury,5116877,temat.html

  [Jerzy Urban do tow. Generała Czesław Kiszczaka ]
  Jerzy Urban
  “ Proponuję utworzenie w MSW oddzielnego pionu (służby) propagandowej, działającej także w obrębie MO. Znaczna część politycznie ważnych w skali kraju przedsięwzięć polityczno-propagandowych ma związek z domeną działalności MSW. Dopóki w kraju toczyć się będzie walka polityczna, MSW będzie planować i realizować przedsięwzięcia o największym znaczeniu z punktu widzenia jej przebiegu. Niezbędny jest, więc poważny, instytucjonalny instrument umożliwiający lepsze wykorzystanie propagandowe tych operacji, bezpośrednie oddziaływanie na społeczeństwo w pożądanym kierunku. (…)
  Służba propagandowa MSW powinna mieć możliwość dawania do TV, radia i prasy gotowych programów do druku, albo też dostarczania TV, radiu i prasie półproduktów, którym ostateczny kształt nadadzą redakcje TV, radia i prasy.(..) W przypadku tego rodzaju rozbudowy służby propagandowej, decydujące znaczenie będzie mieć obsada kadrowa. Trudno jednak znaleźć dobrych dziennikarzy, którzy zdecydują się przejść do MSW. Nie mniej mam pewne propozycje, które jak uważam, warto przynajmniej rozważyć:
  1. Mariusz Walter nadaje się na głównego konsultanta, jakiegoś szefa propagowania, szefa realizacji programów radiowo-tv – jednym słowem na kierownika pionu propagandy, lecz główną siłę koncepcyjno-fachową (…) przedstawia tow. Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych. (…) Kilkakrotnie wysuwano wobec niego fałszywe oskarżenia: o nadużycia finansowe (upadło), o członkostwo w “Solidarności” – zupełnie nieprawdziwe. Pozytywnie zweryfikowany w 1982 r. Sam się usunął z TV, mając dość nękania go. Sprawę zna generał Jaruzelski. Dwukrotnie polecał przyjąć go na powrót do TV. (…) Walter zwleka z decyzją powrotu, żądając satysfakcji i pognębienia jego wrogów.(…) Walter jest więc w tej chwili do wzięcia i wkrótce będzie za późno, bo ma otrzymać wysokie stanowisko w TV, jak mu się tam oczyści przedpole. (….)
  Gdyby udało się pociągnąć Waltera, on zaproponuje dużo młodych, zdolnych ludzi. Ja dalej będę myśleć, rozglądać się, szukać. (…)”
  źródło: Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN IPN BU MSW, II 1013, k 36-41, oryginał, mps. Biuletyn IPN 11.12.2006r. str.104-109.

  To musiało być w czasach kiedy Urban był rzecznikiem rządu,czyli ok. roku 1983-5, kiedy jeszcze nikomu się nie śniły prywatne telewizje.
  Wówczas nawet telewizji moskiewskiej w Warszawie nie było. Po 1990 roku już była i kiedy niedługo po Polsacie powstał TVN, dzieło M. Waltera telewizja moskiewska w ciągu 2 miesięcy przestała gościć w domach warszawiaków. niby nieważna szczegóła, ale dla podejrzliwych coś musi być na rzeczy. Nie ma przecież lepszego i szybszego sposobu przekazywania rozkazów agentom niż własna telewizja, a szczególnie prognozy pogody.

 111. 166 bojkot TVN said

  ……Zamkną 1800 szkól, więc co może znaczyć jedna zamknięta moherowa telewizja:
  Pośpieszalski pyta Dworaka w TVP-Info, Dworak, na pewno nigdy nie zostałby nawet dworzaninem, a tu jawi się mądrzejszy niż byle księgowa, kóra jest zbyt niskim szczeblem do rozmowy z dworakami
  http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/26042012-2230/6975982

 112. NC said

  Re 100, Miet napisał: “Advisory body” to może sobie zakładać wiele i co tylko zechce. Jeszcze w Stanach nikt nie jest w stanie zmusic do studiów i nikt nie jest w stanie zmusić jakiejkolwiek uczelni do dawania dyplomów za frico. Przepracowałem tutaj połowę mojego “produktywnego” życia na uniwersytecie i wiem jak było i wiem jak jest.”

  Szanowny panie profesorze M.G.,

  Formalnie ma Pan rację, ale ja (też profesor z blisko 30 letnim stażem amerykańskim, ale wciąż tkwiący wewnatrz „systemu edukacyjnego”) piszę o praktyce. To „advisory body” na przykład jest grupą kierowaną przez aktualnie urzędującego wice-gubernatora stanu, który doradza swemu szefowi, gubernatorowi, jak najlepiej zrealizować politycznie poprawny cel 100% wyższego wykształcenia. I właśnie stan ogłosił, że zmniejsza o kolejne kilka procent nakłady na uniwersytety i szkoły półwyższe, i zarazem wdraża nowy system finansowania, który uzależnia nakłady na daną uczelnię nie tylko od liczby studentów jak dotąd, ale także od sprawności, z jaka produkuje ona absolwentów. Kryterium jest proste – odsetek studentów, którzy w 4 lata od rozpoczęcia studiów opuszczą uczelnię z dyplomem.

  Czyli ma Pan rację – nikt nie będzie zmuszać uczelni do dawania dyplomów za friko. Po prostu będzie się takiej uczelni z roku na rok zmniejszać nakłady finansowe aż albo zrozumie powinność swej służby albo zwiędnie i zamknie swe podwoje na zawsze.

  Pozdrowienia.

 113. Rysio said

  re 103. Zbyszko – cały ten twój (naprawdę durny) wpis powinnieneś zakończyć dwoma okrzykami.

  1. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!!!
  2. Niech żyje socjalizm!!!

  🙂

  A teraz już na poważnie – czy przeczytałeś chociaż jednego autora w swoim życiu – piszącego pozytywnie:

  o kapitaliźmie,
  o nieobowiązkowej edukacji,
  o niepłacenia podatków,
  i o nie-wpieprzaniu się rządu i państwa w jakiekolwiek strefy gospodarcze (edukacja, służba zdrowia ….) ?

  Jeżeli nie, tzn socjaliści bardzo dobrze ci zablokowali dostęp do tych książek i to tej wiedzy.

  Jeżeli natomiast tak – to bardzo proszę abyś mi tych pisarzy i ich książki wymienił.

  PS. Zbyszko – jeżeli nie jesteś w stanie to czy nigdy nie pomyślałeś, że ktoś podał ci na talerzu wiedzę, że tak się wyrażę jednostronną ? Zadaj sobie pytanie – dlaczego to zrobił?

  No chyba że wierzysz w to, że ten ktoś – zamartwiał się tym, że jesteś za głupi i że czytając „tzw. drugą stronę” zbłądzisz na manaowce – Haaaaaaaaaaahahahahaaaa?!

 114. Miet said

  Re112.
  Bardzo mi miło wymienić swoje poglądy z kimś z tej samej „branży”.:-)))
  Ja, co prawda już od ośmiu lat na emeryturze, ale obdarowano mnie „pozycją” professor-emeritus i jak Pan wie to zapewnia mi dozgonny kontakt z moją szkołą.
  Czy z niego korzystam to już inna sprawa – mieszkam za daleko od Michigan ale internetowy kontakt utrzymuję i moi koledzy i przyjaciele starają się informować mnie na bierząco co tam w trawie piszczy.

  Myślę, że chyba użył Pan niefortunnie zwrotu – „politycznie poprawny cel 100% wyższego wykształcenia”.
  Chyba chodziło Panu o 100% sprawności studiów? No bo nie wyobrażam sobie aby jakiś polityk, czy wicegubernator o możliwie zdrowych zmysłach, chciał zapewnić wyższe wykształcenie wszystkim mieszkańcom stanu.:-)))

  Co do sprawności, to przecież wszyscy wiemy, że jednak trzeba o nią dbać, ale jak bywa ze wszystkim, musi być zachowany jakiś zdrowy rozsądek.
  Żeby ten rozsądek zwyciężał, to od tego są negocjacje ekipy rządowej uczelni z odpowiednią ekipą gubernatora stanu. Jak pamiętam zawsze były duże tarcia pomiedzy uczelniami a stanem w sprawach dofinansowań.
  Tak było i tak zawsze będzie a w okresach kryzysowych tarcia się potęgują, niestety.

  To duży temat, którego nie omówi się jednym wpisem.

  Pozdrawiam wzajemnie.

 115. p.e.1984 said

  Ad. 109
  Poniżej fragment tekstu, w którym zbieram moje przemyślenia na temat sprawy Brusa_Złego_Lisa.

  Źródło:Jak wykończono Brusa_Złego_Lisa
  Ten tekst to tylko hipoteza odnośnie tego, co się stało nie tylko z „Czerwonym Kłem”, ale i odnośnie całej otoczki zniszczenia wszystkich jego blogów (czerwonykiel.blogspot.com, czerwonykiel.wordpress.com i niepoprawni.pl/blog/4873/). Niemniej – w moim odczuciu najbardziej prawdopodobna. Na pewno bardziej, niż mój poprzedni tekst w tym wątku.
  Czytaj dalej >>>

 116. Re.99
  Panie Kapsel

  Odpisy ksiąg wieczystych [skrócony i zupełny] może sobie każdy zobaczyć tu:

  http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html

  Wpisy do księgi wieczystej powstają na podstawie dokumentów [akt] dołączonych do księgi wieczystej. Akta księgi wieczystej powinny zawierać dokumenty [np. akty notarialne] będące podstawą kolejnego przeniesienia prawa własności nieruchomości].

  Jeśli istnieją dokumenty dotyczące prawa własności poprzedniego właściciela, to nie sądzę aby ustawa przewidywała ich przemiał.
  Tekstu projektu nie znam, a na doniesieniu gazetowym można się opierać tylko w takim zakresie, że projekt został wniesiony.

 117. NC said

  Re 114: Zazdroszczę Panu emerytury, zwłaszcza, że jak sądzę – przebywa Pan teraz w cieplejszym klimacie :-). Ja niestety jeszcze parę dodatkowych lat w tym surrealistycznym pseudo-edukacyjnym kieracie.

  Napisałem tak jak to widzę – otóż wydaje mi się, że pierwszy cel to (prawie) 100% sprawność studiów w ciagu najblizszych kilku lat pod groźbą doprowadzania do finansowej zapaści niepoprawnych szkól, a cel perspektywiczny to (prawie) 100% wyższe wykształcenie populacji (na razie celem jest 60% w roku 2025).

  „No bo nie wyobrażam sobie aby jakiś polityk, czy wicegubernator o możliwie zdrowych zmysłach, chciał zapewnić wyższe wykształcenie wszystkim mieszkańcom stanu.:-)))”

  Niestety, oni do tego dążą, co w praktyce sprowadzi się do powstrzymywania młodzieży od wejścia na rynek pracy, redukcji statystycznego bezrobocia, i uzależnienia mas niepismiennych absolwentów z dyplomami od rządowych zapomóg, co ma zapewnić w/w politykom, a raczej ich partii wieczne utzrymywanie się przy władzy. Myślenie rzecz jasna idiotyczne, bo stan już wpadł w finansową zapaść, a podnoszenia stanowych i lokalnych podatków nie da się praktykować bez końca, bo ludzie głosują nogami.

 118. j said

  Ad.53- RomanK

  Szanowny Panie Romanie!
  Spytam krotko:
  czy nie prosciej i bardziej honorowo byloby odpowiedziec Panu Kapslowi:
  – przepraszam, w sprawie nickow i anonimowosci pomylilem sie w stosunku do pana. Jesli pan rzeczywiscie nie ukrywal sie za nickiem – cala moja misterna krytyke pod panskim wycofuje. Zwracam honor i jeszcze raz przepraszam.
  I kropka.

  A Pan zamiast przyznac sie do bledu czy pomylki – bluznal jeszcze bardziej obelzywie 😦
  Moje zdanie niewiele dla Pana znaczy ale prosze mi wierzyc, ze z pewnych wzgledow zalezy mi na tym zeby cieszyl sie Pan taka reputacja na jaka Pan rzeczywiscie zasluguje.
  Natomiast jesli bedzie Pan kontynuuowal swoje bluzgi, i nie mowie tylko o Panu Kapslu, ktory jest prawdziwa ozdoba Gajowki ale w ogole –
  panskie notowania spadna i niepredko da sie cos naprawic.

  PS. Jednoczesnie proponuje cala niechec do anonimow skierowac na moja anonimowa skromna osobe, ktora nie ma najmniejszego zamiaru afiszowac sie z wlasnym nazwiskiem nic nie znaczacym nie tylko w przestrzeni wirtualnej ale w realnej rowniez 🙂

 119. Kapsel said

  Re 116
  Panie Józefie.

  To powyższe znam dosyć dobrze a chodziło mi właśnie o to drugie.Jak ustawa przewiduje ten „przemiał” ,jak bardzo dobrze Pan to nawał bo ja też tego jakoś nie widzę i pamiętając Pana prace nad uwłaszczeniem użytkowników wieczystych zwróciłem sie z takim zapytaniem ..Bo ci co tak krzyczeli aby regulacje przeprowadzać przez zasiedzenie wg.KC zapomnieli że na przeszkodzie stoi Konstytucja która chroni prawo własności i prawo dziedziczenia Nie tylko wojna swoje zrobiła ale i masowe budownictwo jakimi są budynki spółdzielni mieszkaniowych na gruntach nieuregulowanych..Do dzisiaj są takie budynki w Warszawie gdzie kuchnia i przedpokój jest na gruncie uregulowanym a dalsza cześć tego samego mieszkania na gruncie, jak sie okazuje nie swoim czyli nie tak łatwym do regulacji.Cały czas toczą sie sprawy sądowe chociaż ustawa o regulacji gruntów a tym samym własności w spółdzielniach mieszkaniowych była jedna z pierwszych do regulacji. .Ale tego nowego projektu też jeszcze nie czytałem bo dopiero co trafiłem na te wiadomości. Zobaczymy wkrótce co też ciekawego wymyślili

  A tutaj dla zainteresowanych namiar na grunty.

  http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/

 120. j said

  Ad.114-Miet
  Ad.117-NC

  Ach, jakaz to przyjemnosc zawiesic oko na wpisach Panow.
  Nie dosc, ze powialo normalnoscia i kojacym spokojem – to jeszcze tylu ciekawych rzeczy mozna sie dowiedzic.
  Dziekuje 🙂

 121. Kapsel said

  re 118

  Świecą gwiazdy,świecą.

 122. To jest bez sensu. Za moich czasów było lepiej.

 123. Chutor1 said

  Pozyteczne tragedie

  Zwykle tragiczne zdarzenia ocenia sie po wielkosci szkody. Zbyt czesto pomija sie fakt, ze tragedie czesto niosa ze soba wiele dobrego. Wojny, rewolucje i inne przypadlosci sa nawet slusznie oplakiwanie. Wlasnie, wojny itd. w Ameryce Poludniowej w ciagu ostatnich dwustu lat nie byly tak czeste jak w Europie. Czy ten dlugotraly pokoj przemienil ten kontynent w jakies eldorado w stosunku do Europy, chyba nie.
  Edukacja moze byc dobra lub nawet i taka, ktora przynosi szkody. W naszych czasach edukacja opanowana przez dominujaca elite swiatowa uzywa jej rowniez do macenia w modych glowach. Unikanie takiego wyksztalcenia moze byc nawet zbawienne dla potencjanych studentow.
  Kazda instytucja ma to do siebie, ze gdy jej czlonkom sie dobrze powodzi przez dluzszy czas, ulega zmurszeniu. W wypadku edukacji wiele talentow jest marnowanych gdy nie nadaza taka np edukacja za potrzebami i mozliwosciami czasu. Utalentowany mlodzieniec moze znalezc wiecej edukacynych kontaktow na internecie bez zbytecznego marnowania czasu w szkole na wyrabianie dyplomu i/lub poddawanie sie politycznie poprawnemu praniu mozgu.

  Organiczna zywotnosc mlodosci pozbawiona mozliwosci nie zadowoli sie biernoscia, raczej znajdzie dla siebie inne rozwiazania i to nie zawsze zgodne z normami panujacymi. Moze sie okazac, ze elita zamiast przechwytywac mlode talenty dla wlasnych potrzeb bedzie musiala borykac sie z nimi gdy oni stana sie sila napedowa rochow zmierzajacych do obalenia panujacych systemow.

 124. GW said

  Ad, 105
  Skoro Pan ‚mowi’…

  Przykro mi za zamieszanie tu takowez. Jakis niemilosiernie podejrzliwy sie porobilem byl musial. A tak niechcialbym chcial ja.

 125. maran said

  dobry artykul ukazujacy fatalny stan polskiego szkolictwa. Nedza.
  http://www.bibula.com/?p=56041

 126. niereligijna said

 127. maran said

  ad 126 Bardzo dobre videa. warto obejrzec. Szczegolnie to pierwsze ukazuje celowe, zaplanowane dzilania aby dzieci i mlodziez wyprac z samodzielengo myslenie i wartosci ,jakich zostaly nauczone w domu rodzinnym. Szkoly w USa powinny nazywac sie szkolami prania mozgow za pieniadze podatnikow.

 128. Kapsel said

  Do 119
  Jeszcze słowo w tym temacie,może być przydatne komuś kto chce kupić nowe mieszkanie lub dom u dewelopera:ustawa deweloperska juz obowiązuje:

  Zasady zakupu nowych mieszkań

  Od niedzieli klienci dewelopera będą lepiej chronieni. Umowę przedwstępną będą podpisywać tylko u notariusza, a pieniądze wpłacać na rachunek powierniczy

  Do tej pory w polskim prawie nie było żadnych przepisów, które chroniłyby nabywców mieszkań przed nieuczciwymi praktykami niektórych deweloperów. 29 kwietnia wchodzi w życie ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (DzU nr 232, poz. 1377). Zapełnia ona lukę w prawie.

  Więcej informacji

  Osoba zainteresowana ofertą danego dewelopera powinna dostać od niego prospekt informacyjny. To zestandaryzowany zbiór najważniejszych informacji o danej inwestycji. Ustawa dokładnie określa bowiem, co powinno się w nim znaleźć, a jego wzór stanowi załącznik do ustawy. Deweloper w swojej siedzibie będzie udostępniał prospekt (wraz z załącznikami do niego np. ze wzorem umowy deweloperskiej) na papierze, a na prośbę kupującego – także nieodpłatnie w formie elektronicznej. Uwaga! Prospekt będzie obowiązkowym załącznikiem do umowy deweloperskiej.

  Klient będzie miał prawo także zapoznać się w siedzibie dewelopera m.in. z: aktualnym stanem księgi wieczystej dla danej nieruchomości, kopią pozwolenia na budowę i projektem architektoniczno-budowlanym.

  Nowa umowa u notariusza

  Od niedzieli kupujący lokale od dewelopera będą zawierali umowę deweloperską, która zastępuje dotychczasową umowę przedwstępną.

  Do tej pory żaden przepis jej nie definiował. Teraz, zgodnie z ustawą, jest to umowa, na podstawie której deweloper zobowiązuje się do ustanowienia i przeniesienia na nabywcę po zakończeniu przedsięwzięcia budowlanego prawa odrębnej własności lokalu (domu). Nabywca zobowiązuje się zaś do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz dewelopera na poczet ceny nabycia tego prawa.

  Ustawa zawiera 18-punktową listę niezbędnych elementów tej umowy. Nie ma ona charakteru zamkniętego. Oznacza to, że dopuszczalne są też inne postanowienia, ale nie mogą być one niekorzystne dla kupującego.

  Umowa deweloperska musi mieć formę notarialną. Do tej pory panowała tu dowolność. Kupujący wybierali najczęściej umowę zwykłą pisemną, która nic nie kosztuje. Deweloperzy nie zachęcali też do zawierania umów przedwstępnych u notariusza.

  Forma notarialna daje przede wszystkim gwarancję, że ani cena lokalu, ani inne warunki umowy się nie zmienią. Te same zasady dotyczą i sprzedającego, i kupującego. Ustawa przewiduje też sytuacje, kiedy kupujący i deweloper może odstąpić od umowy.

  Uwaga! Umowa deweloperska będzie podstawą wpisu roszczenia klienta w księdze wieczystej nieruchomości. Wpis ten gwarantuje, że deweloper nie sprzeda tego samego mieszkania innej osobie. Wpisem zajmie się notariusz. Opłata sądowa wynosi 150 zł.

  Koszty mają być niższe

  Ile będzie kosztowała umowa deweloperska. Nie ma jeszcze nowych przepisów w tej sprawie. W tej chwili Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem rozporządzenia w sprawie taksy notarialnej. Przewiduje ono, że notariusz będzie pobierał za nią połowę maksymalnej taksy (drugą połowę – podczas podpisywania umowy przenoszącej własność). To nic nowego. Już w tej chwili wielu notariuszy to praktykuje.

  Ale uwaga! Jest jedna ważna różnica! Art. 26 ust. 2 ustawy przewiduje, że koszt sporządzenia umowy deweloperskiej, tj. wynagrodzenie notariusza, koszty sądowe deweloper i jego klient będą ponosić w równych częściach.

  Zmiana rozporządzenia na pewno nie wejdzie w życie razem z ustawą, MS nie wie, kiedy dokładnie. Dopóki jej nie będzie, dopóty będzie dowolność w ustalaniu wysokości wynagrodzenia notariuszy. A co z dzieleniem kosztów między deweloperem a kupującym?

  – Koszty powinny być już dzielone po równo – uważa notariusz Wojciech Fortuński.

  http://www.rp.pl/artykul/793876,866074-Ustawa-deweloperska—nowe-zasady-zakupu-mieszkan.html

  http://www.rp.pl/temat/853866.html?tag=ustawa%20deweloperska

Sorry, the comment form is closed at this time.