Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Historia Gazety Wyborczej w liceum i technikum

Posted by Marucha w dniu 2012-04-27 (Piątek)

michtrixNowy podręcznik do historii dla I klasy liceum i technikum pt. „Ku współczesności. Dzieje najnowsze 1918-2006”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Stentor obrazuje jaka wersja politycznie poprawnej historii najnowszej zostanie zaserwowana uczniom w ramach – i tak okrojonej – nauki historii.

Podręcznik nie analizuje szczegółowo np. przemian ustrojowych, jakie zaszły w 1989 roku, jedyna wzmianka o agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy przywołana jest w tendencyjnym tonie w kontekście „skandalu” wywołanego przez Antoniego Macierewicza. Chodzi o próbę lustracji polityków i dawnych współpracowników komunistycznej bezpieki. Sama lustracja, w nie mniej tendencyjnym tonie określona jest mianem „awantury o teczki”.

W zestawie pochwalnych peanów dla III RP i jej „autorytetów” nie zabrakło także miejsca dla naczelnego organu „wolnej Polski”, czyli Gazety Wyborczej Adama Michnika. Uczniowie będą mieli do przysowjenia wiedzę na temat niezwykłej roli, jaką odegrała ona w procesie transformacji i w budowaniu III RP. Rola ta oczywiście opisywana jest bezkrytycznie, i jako taka ma zostać przez uczniów zapamiętana.

W tym temacie autorzy podręcznika, Andrzej Brzozowski i Grzegorz Szczepański, oferują uczniom jako ćwiczenia opisanie roli Gazety Wyborczej:

1. Przedstaw rolę „Gazety Wyborczej” i jej znaczenie dla społeczeństwa polskiego w okresie poprzedzającym wybory kontraktowe do parlamentu w 1989 roku.

2. Scharakteryzuj rolę „Gazety Wyborczej” od dziennika solidarnościowej opozycji do najbardziej poczytnej, atrakcyjnej dla szerokiej publiczności polskiej gazety.

Można domyślić się, że scharakteryzowanie przez ucznia manipulacji redakcji z Czerskiej, niekompetencji i tendencyjności opisywanych wydarzeń, zacięta obrona komunistycznych aparatczyków, sprzeciw wobec lustracji i stosowanie moralnego szantażu, jawne wspieranie wywrotowych środowisk anarchistycznych, lewackich czy homoseksualnych, a także – co miało miejsce na jej łamach w związku z Marszem Niepodległości – nawoływanie do przemocy wobec uczestników legalnego marszu przez redaktora Blumsztajna, nie wróży mu dobrej oceny z przedmiotu.

Propaganda przypominająca najczarniejsze lata PRL-u powraca do szkół, historia napisana na nowo i „na potrzeby” ma prawdopodobnie pomóc uczniom odciąć się od samodzielnego myślenia, a w przyszłości zostać wiernymi czytelnikami (wyznawcami?) ideologii Gazety Wyborczej.

Zobacz również: Strajk Szkolny

http://autonom.pl

Komentarzy 8 to “Historia Gazety Wyborczej w liceum i technikum”

 1. Ten podręcznik to plucie w twarze młodzieży i wszystkim Polakom w okupowanej Ojczyźnie. No ale przecież z miłosierdziem Bożym tolerujemy zbrodniarzy żerujących na Narodzie.

 2. 333 said

  Wyborcza ma jeden cel: walczyć z hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna.

  Proszę zobaczyć ( poniżej) jak reżyser miażdży funkcjonariuszy tej koszer-gadzinówki.

 3. Pokręć said

  Jeszcze jedno ćwiczenie do rozdziału z książki: „Kto jest największym redaktorem wszechczasów w Polsce i dlaczego jest to Adam Michnik? Wskazówka dla osób zdających maturę z historii: w wypracowaniu uzyj słów – kluczy takich jak: „wybitny Polak”, „najwspanialszy człowiek”, „geniusz”, „największy patriota”, „ojciec polskiej demokracji”, „nowy Adam dziennikarstwa europejskiego”, czy (trudniejsze) „demiurg” albo „mesjasz”. Użycie takich sformułowań będzie dodatkowo punktowane w czasie oceniania Twojej wypowiedzi.”

 4. jadnamy said

  Podręczniki tego typu powinno się publicznie spalić !

 5. Ość said

  Oto co ja myślę o tym

  Ja Gazetę wyborczą kupuję
  jak papieru toaletowego
  w sklepach brakuje

  I wielka mi przyjemność po dupie szpera
  jak widzę tam mordę Szechtera

 6. Wandaluzja said

  Jaruzelski z Michnikiem wydali 128 tys wariackich papierów dla nie mających spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tys nacjonalistów, z których żaden do polityki nie wrócił. To właśnie umożliwiło ZASTĄPIENIE uwzględniającej Kodeks Napoleona konstytucji komunistycznej Konstytucją Jaruzelską, na podstawie której WYWŁASZCZONO POLAKÓW.
  Akademia Nauk NRD, sprzedając Franzowi J. Straussowi MOJĄ Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej za 8 mld DM, zostawiła sobie na Czarną Godzinę również moją Starą Architekturę Rzymu i Italii jako ARCHITEKTURĘ ŚRÓDZIEMNOMORSKĄ W STAROŻYTNOŚCI, która miała być wydana w półmilionowym nakładzie – chyba po niemiecku? To była sprawa MIĘDZYNARODOWA, która wymagała Zgody zainteresowanych – bo w przeciwnym razie byłby to akt Wojenny. Okazało się jednak, że gdy pokazano moje skarykaturyzowane zdjęcie z pytaniem, CZY WIERZYCIE TEMU FACETOWI? to rozległo się NIEEE, NIEEE…, wobec czego miast Architektury Śródziemnomorskiej w Starożytności wydano Konstytucję Jaruzelską, którą PODMIENIONO wszystkie dostępne egzemplarze konstytucji komunistycznej, która jest obecnie białym krukiem.
  Schalk-Golodkowski też zostawił sobie na Czarną Godzinę 21 czy 23 tony złota w podposadzce, którą można było łamać.

 7. bozydar said

  Kazde gowno plywa na powierzchni – oto tajemnica tej bezboznej cywilizacji !

 8. 25godzina said

  Całe szczęście, że Polacy nie czytają gazet. Gdyby jeszcze frekwencja wyborcza była na poziomie jakiś 10-15% to byłaby szansa na normalność.

Sorry, the comment form is closed at this time.