Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Listwa o List przełożonego generalnego…
  I*** o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Boydar o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Boydar o Traditionis Custodes
  Boydar o Jeszcze o Gierku…
  Listwa o Traditionis Custodes
  prostopopolsku o Obywatele w obronie radcy praw…
  lewarek.pl o List przełożonego generalnego…
  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Pierwszy Maja

Posted by Marucha w dniu 2012-05-01 (Wtorek)

Święto Pracy oraz rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej
Pierdole nie robie.jpg

 • 1707 – podpisano papierek, na mocy którego Brytania stała się Wielka.
 • 1890 – ktoś wpadł na pomysł, aby dać pracującym jeszcze jeden dzień wolny – nazwany na ich cześć.
 • 1892 – 70k chłopa w Łodzi odmówiło służby w pracy. Wypuszczono tygrysy.
 • 1894 – po ulicach Brukseli przejechał pierwszy tramwaj elektryczny firmy Siemens – tej samej co od telefonów.
 • 1930 – Pluton stał się Plutonem, oficjalnie…
 • 1945 – Goebbels family has left the party (combo 8).
 • 1978 – napisano i wysłano pierwszy internetowy spam. Nie jesteś oryginalny, trollu.
 • 1994 – zginął Ayrton Senna, lepszy rajdowiec Formuły 1 niż Michael Schumacher.
 • 2000 – zmieniono wzorek tablic rejestracyjnych, aby były bardziej kolorowe niż dotychczas.
 • 2001 – geje i lesbijki po raz pierwszy zmasowanie wyszli na ulice miast Polski.
 • 2004 – Polska wstąpiła do Unii i na tym zakończmy gromadzenie kultury narodowej oraz obchodzenie narodowych tradycji.
 • 2011 – Jan Paweł II został błogosławiony, co dało wierzącym powód do egzaltacji, a zbuntowanym powód do szydzenia.
 • 2011 – zastrzelono Bin LadenaUesajczycy są bardzo zadowoleni.

Za: http://nonsensopedia.wikia.com

Komentarzy 20 do “Pierwszy Maja”

 1. dobromir said

  2011 – Redaktor z „Wyborczej” nie chce rodzić

 2. Wosiu said

  Naiwnym wmówiono, że to jakieś święto pracy, tymczasem to jest satanistyczne święto, najważniejsze w roku.Dlatego m.in. nie zniesiono go w Polsce jako święta.

 3. j said

  A my dzisiaj, 1maja 2012 roku o godzinie 12-tej w poludnie czyli za jakies 40 minut uklekniemy tam gdzie aktualnie jestesmy, choc najlepiej byloby w kosciele lub kaplicy i wraz z 1 000 000 Filipinczykow, filipinskich katolikow – wspolnie odmowimy Rozaniec za nasza Ojczyzne. Za nasza Polske.
  Amen

 4. Kapsel said

  Jan Paweł II został błogosławiony

  Dziwisz: To ja zasugerowałem datę 1 maja

  W zamieszczonym na łamach “Avvenire” wywiadzie metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz potwierdził doniesienia, że to on zasugerował Watykanowi datę 1 maja, Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

  – To ja poprosiłem o to Ojca Świętego i jestem szczególnie wdzięczny za jego decyzję – przyznał kardynał Dziwisz. Przytoczył też dodatkowy argument wolnych dni w Polsce między 1 a 3 maja, dzięki czemu – stwierdził – “moi rodacy będą mogli udać się do Rzymu, by wziąć udział w ceremonii beatyfikacji naszego najdroższego Jana Pawła II”. – Myślę, że to będzie wielkie święto jedności ludu Bożego i świadectwo radości oraz nadziei dla całej ludzkości – oświadczył metropolita krakowski.

  http://www.tvn24.pl/-1,1689573,0,1,polacy-poczuli–ze-sa-w-centrum-swiata,wiadomosc.html

  I dalej zgrzyt ,czy masoński 1 maja czy Niedziela Miłosierdzia Bożego….

 5. Mam pewne wątpliwości co do ostatniej pozycji pierwszomajowych dokonań. Chyba, że przymiemy zastrzelenie człowieka po raz wtóry.http://youtu.be/2IIn_UnLO9I Proszę sprawdzić za co pani Benazir zapłaciła życiem.

 6. kolo said

  Ks. Michał Poradowski o 1 maja („Nowy Światowy Ład”, Poznań 1994)

  Od przeszło stu lat obchodzi się prawie we wszystkich krajach tzw. „Święto (?) Pracy”, która to uroczystość powinna nazywać się Dniem Pracy, jako że ze świętością niewiele ma wspólnego. Słusznym jest, że uwagę skupia się na tym dniu pracy, który jest dla człowieka charakterystyczny, bowiem tylko człowiek pracuje, w ścisłym tego słowa znaczeniu (zwierzęta i maszyny „pracują” tylko w znaczeniu przenośnym), tylko człowiek używa swoich zdolności twórczych dla powiększenia i polepszenia dóbr kulturalnych, intelektualnych, artystycznych i gospodarczych, aby móc żyć lepiej i dostatniej, aby samego siebie doskonalić przez pracę. Kościół zawsze chwalił wszelką pracę, do niej zachęcał i wynosi ją do godności cnoty (pracowitość). Obecny Papież, Jan Paweł II, poświęcił pracy specjalną encyklikę, Laborem exercens. Przez wiele lat obchody Dnia Pracy były często okazją do manifestacji robotników, połączonych nieraz z gwałtem i zajściami, co powodowało interwencje policji, bowiem zajścia te mogły przekształcić się w groźne konflikty i niszczenie mienia prywatnego i publicznego. Niejednokrotnie obchodzenie Dnia Pracy było wykorzystywane przez rewolucjonistów i terrorystów, i dlatego bywały w niektórych okresach zakazywane. Dopiero po drugiej wojnie światowej obchody te nabrały godności i umiarkowania, i prawie we wszystkich krajach zostały zalegalizowane. Niektórzy występujący przy tej okazji mówcy, wspominają tzw. „męczenników z Chicago” i przypisują ustalenie obchodu Dnia Pracy na dzień pierwszego maja, jako rzekomą datę zajść w tym mieście. Otóż jest to jakieś nieporozumienie, gdyż odnośny pomnik w Chicago oddaje hołd nie robotnikom, lecz policji, a głównie kapitanowi Ward, który w zajściach tych stracił życie. Przypomnijmy jak to było. W roku 1886, dnia 16 lutego, rozpoczyna się strajk robotników w fabryce maszyn rolniczych Mac Cennik. Strajk ten przedłuża się aż do dnia 3 maja, kiedy to przybyła z Europy grupa zawodowych terrorystów i dołączyła do strajkujących, nadając strajkowi charakter rewolucyjny i powodując gwałtowne zajścia w całym mieście, a głównie na placu Haymarket. Policja była zmuszona interweniować; 130 policjantów, pod komendą kapitana Ward usiłowało opanować te gwałty i niszczycielskie manifestacje. W momencie, kiedy kapitan Ward z podniesioną dłonią (jak to widać na pomniku), przemawiał do manifestantów, terroryści rzucili bomby na policjantów, zabijając siedem osób, w tym i kapitana Ward, a siedemdziesiąt osób ciężko raniąc. Grupa terrorystów wraz ze swym przywódcą Samuelem Fieldem została aresztowana i oddana władzom sądowym. Po kilku miesiącach (drugiego listopada tegoż roku) Sąd Najwyższy skazał, czterech terrorystów na karę śmierci i wyrok został wykonany. Podsumowując te wydarzenia, można stwierdzić:

  1.Nie dają one żadnych podstaw do obchodzenia Pierwszego Maja, gdyż dnia pierwszego maja w Chicago nic nie zaszło, bowiem akt terrorystów przybyłych z Europy i nie mających nic wspólnego z robotnikami z Chicago, miał miejsce trzeciego maja.

  2.W historii współczesnych ruchów robotniczych, zwłaszcza syndykalnych, w walce o sprawiedliwe ustawodawstwo pracy, było wiele krwawych zajść, w których poległo wielu robotników. Zapewne najgłośniejszym i najważniejszym wydarzeniem był strajk robotników w stoczni w Gdańsku, w okresie świąt Bożego Narodzenia w roku 1970, kiedy to policja ówczesnego rządu komunistycznego tzw. Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zabiła wielu robotników; autentycznym „męczennikom” dopiero w roku 1980 został postawiony pomnik, kiedy to, dzięki bohaterskiej walce polskich robotników zaczęły szybko rozwijać się głębokie przemiany w całym ustroju „realnego socjalizmu” za „żelazną kurtyną”. Tak więc, robotnicy mają swoich własnych „męczenników” i nie potrzebują posługiwać się cudzymi, a zwłaszcza „męczennikami” policji, gdyż owi „męczennicy” z Chicago nie byli robotnikami, ale policjantami, a pomnik wystawiony na Haymarket gloryfikuje odwagę kapitana Ward. Czas już, aby skończyć z legendą o „męczennikach z Chicago” i wspominać ich w Dniu Pracy, czyli Pierwszego Maja.

  3.Kto miałby jakieś wątpliwości w tej sprawie, może wszystko to sprawdzić czytając gazety z tego okresu, które z łatwością znaleźć można w bibliotece w Chicago (National Library).

  4.Byłoby wskazane, aby „Solidarność” zażądała od wszystkich związków zawodowych na całym świecie, aby w przemówieniach w dniu Pierwszego Maja nie wspominano „męczenników z Chicago”, ale autentycznych męczenników warstwy robotniczej poległych w Gdańsku, w roku 1970, jako ofiary terroru komunistycznego.

  5.Zdaje się, że historia zanotowała tylko dwa wydarzenia „pierwszego maja”, a mianowicie: ogłoszenie dnia l maja 1776 roku założenia przez satanistę Adama Weishaupta masońskiej loży Iluminatów, w Niemczech, oraz dekret rządu pruskiego z dnia l maja 1841 roku, odnoszący się do wyrzucenia z Niemiec rewolucjonisty Heinrich Heine (znanego raczej jako poeta), ale oba te wydarzenia nie mają nic wspólnego ani ze „sprawą robotniczą”, ani też z Dniem Pracy.

 7. Pokręć said

  Ja dziś świętowałem pracą. Skosiłem działkę.

 8. maran said

  ad 6
  Pokrec ,wstydz sie. W swieto pracowac :). I to w taaakie swieto.

 9. wet3 said

  Z wymienionych lat najbardziej podoba mi sie 2011 – w odniesieniu do JP2, ktorego panowanie w posoborowym KK smialo porownac mozna do „osiagniec” pierwomajcow – szczegolnie na polu t.zw. ekumenizmu i oblozenia klatwa FSSPX.

 10. maran said

  bardzo ciekwy artykul-wywiad z prof Kiezunem.
  Afryka jako poligon doswiadczalny dla wielkich szulerow globalnej polityki.
  Ich ostatecznyn celem jest zniszczenie europejskiej-amerykanskiej gospodarki, doprowadzenie ludzi do nedzy na miare tej w Afryce i wprowadzenie demonicznego rzadu swiatowego kontrolujacego calkowicie resztki ludzi ktorym pozwolono przezyc.
  http://www.bibula.com/?p=56055

 11. Srul Dupenbaum said

  Pan Dupenbaum szę niezmiernie uciesza sze tu katoliki pamiętają o takie date:

  – 1945 – Goebbels family has left the party (combo 8) – co po gojowskie znaczy sze rodzina Goebbels opuścić partia (ośmiopak)

  On sze jednak zastanawiać, czy katoliki oprócz antiszemjutizm wyssali z mleko matki radość ze śmierć 6 nieletnie małe dziecko pan doktór Goebbels (co też jest pszeciesz antiszemjutizm, bo pan doktor Goebbels był nasze rasa)? Pan Dupenbaum do ta pora myśleć, sze życzenie śmierć małe dziecko nasze wróg to tylko nasze obyczaj, a nie u katoliki. Pan Dupenbaum będzie musieć dopytać rebe w ta kwestia.

 12. maran said

  „Dzisiejszy 1 maja, można symbolicznie uznać za początek końca pięcioletniej „Wielkiej smuty” w Polsce. Okazuje się bowiem, że wszystko to co próbowano na siłę „zaszczepić” Polakom, rozpada się i ostatecznie degeneruje.

  Dzisiaj przypada I rocznica Beatyfikacji naszego największego rodaka Jana Pawła II, głoszone przez niego prawdy okazały się ponadczasowe i uniwersalne. Ci co poszli wytyczoną przez Niego drogą – wygrali! Jeszcze teraz brzmią mi Jego słowa, będące ilustracją do filmu o Glorii Marii – „Budujcie życie na skale! Ta skałą jest Jezus Chrystus”! Reszta omamiona przez „salon”, zatapia się w nihilizmie i moralnym rozkładzie. Bimbrownik z Biłgoraju powitał swoich wyznawców na ich kongresie, słowami – „Witam was, naćpana hołoto”! Nic dodać, nic ująć! Uwiędły towarzysz Miller wraz z grupką oderwanych od rzeczywistości wynalazków, roi coś o czerwonej fladze i świetlanej przyszłości socjalizmu… Wnuczkę w międzyczasie prowadzał do jednej z najdroższych prywatnych szkół. Razem w obchodach w/w święta wzięło udział mniej więcej tyle osób, co u mnie na dobrej imprezie z okazji „braku okazji” 🙂

  W ostatnich tygodniach rozwiedli się (lub próbują) – panowie: Solorz – Żak, Gonera, Rozmus, Zamachowski; panie: Foremniak, Mlynkova, Richardson itd. „Elyty” w natarciu…

  „EURO 2012” staje się powoli szopką i co mądrzejsi zaczynają twierdzić, że nawet nie słyszeli o takiej imprezie… Jeden z zawodowych opluwaczy niejaki „kupidyn” Marcinkiewicz, ten od „Isabel”, miał lobbować na rzecz firmy, która nie tylko zbankrutowała, ale też ostatecznie pogrzebała przejezdność odcinaka autostrady „A2” do stolicy, wziął za to drobne 64 tys. zł.

  Jeden z profesorów mojego kochanego UJ, oznajmił „młodym”, że zostali oszukani! To samo mówi mi od kilku lat pijaczek spod mojego osiedlowego sklepiku z zawodu zbieracz złomu. Panie „psorze” jak próbowaliście na „gów…” zbudować fundamenty, to takie są konsekwencje, mówił już o tym ponad 2000 lat temu, pewien Syn cieśli z Nazaretu…”
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/zwyciestow_bialo_-_zoltej_flagi_nad_czerwona_szturmowka_35783

 13. 166 bojkot TVN said

  http://monitorpolski.wordpress.com/2012/05/01/jak-jim-stone-chcial-zostac-zydem/

 14. navajo88 said

  A w roku 1970 18 września zmarł Jimi Hendrix !

 15. Pokręć said

  @11: Panie Maran, oooo, nie obrażaj Pan bimbrownika, któren wraz z przemytnikiem i pracującym na czarno stanowią zdrową tkankę narodu!
  Z Palikota taki bimbrownik jak ze mnie malarz samochodowy. To państwowy wszarz – gorzelnik!

 16. Kapsel said

  Re 13

  Popieram Panie Pokręć,popieram !

 17. tralala said

  „1 maja 1776 r. Adam Weishaupt (Spartakus) założył najwyższą lożę masońską o nazwie Zakon Iluminatów (Order of Illuminsti). ”
  m.in. na:
  http://konserwatyzm.pl/artykul/304/spiskowa-praktyka-dziejow

  I pewnie TO mamy tak swietowac. Skadinad wiadomo, ze ten dzien jest swietem satanizmu.

 18. tralala said

  Nie na temat, chociaz???

  Oto czego boji sie czesc kaplanow i wiernych FSSPX:
  http://www.bibula.com/?p=56167

 19. maran said

  ad 15 Sznowny panie bimbrowniku Pokrec 🙂
  A w czymze to ja pana obrazam??
  Czyzby samodzielne skoszenie wlasnej dzialki liczylo sie juz jako praca na czarno?? 🙂

 20. maran said

  ad 19 Ladna piosenka dla pana. tak bez okazji 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.