Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (41 – …
  Nie do końca rozumie… o Wolne tematy (41 – …
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Boydar o Wolne tematy (41 – …
  Ale dlaczego? o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  UZA o Czy warto poddawać się masowo…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Marek o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Dumny Bandera, sińce Timoszenko i dyr. Kraśko

Posted by Marucha w dniu 2012-05-25 (Piątek)

W ostatnim dniu kwietnia roku pamiętnego EURO telewizja dyr. Piotra Kraśki nastraszyła wszystkich polskich kibiców, że wytęsknione i z narastającą niecierpliwością wyczekiwane Mistrzostwa Europy w piłce kopanej mogą się nie odbyć, a to za sprawą byłej premier urodziwej Słowianki Oli Timoszenko, która za malwersacje finansowe została skazana przez reżim Janukowycza na siedem lat odosobnienia i w proteście przeciwko temu politycznemu (?) wyrokowi ogłosiła głodówkę, a nieczuli na kobiece wdzięki stróże więzienni, jak przystało na prostackie sługi brutalnego reżimu, tak potraktowali Ikonę Rewolucji Pomarańczowej, że nawet w odległej Ameryce i Australii wszyscy chętni mogli obejrzeć sińce na pięknym ciele Oli.

Blady strach padł na kibiców, ponieważ na dworze miłościwie nam panującej wielogłowej Unii Europejskiej zadrżało! Najwybitniejsi jej przedstawiciele, znani powszechnie z mądrości i uczciwości politycznej oraz wszelkiej innej, doznali stresu na „kolejny przykład” łamania praw człowieka na Ukrainie. Przez chwilę, co tu ukrywać, Drodzy Czytelnicy, powiało na Ukrainie… Białorusią. Postępowi widzowie programów eleganckiego (w stylu przedmieść Nowego Jorku) dyr. Kraski poczuli się zawiedzeni. Bowiem dotychczas sądzili, że źródłem wszelakiego zła w Europie jest brutalny dyktator Łukaszenka, a tu naraz okazuje się, że jego ukraiński odpowiednik nie jest lepszy, a w tle czai się jeszcze gorszy Putin. A przecież powinni się przyzwyczaić, że dyr. Kraśko, który jest z pewnością większym demokratą niż prezydent United States of America i gdyby się urodził na Manhattanie, a nie zapyziałym kraju nad Wisłą to kto wie…

Zresztą trzeba przyznać, że bezkompromisowa odwaga dyr. Kraśki jest imponująca: oto Rzeczpospolita Trzecia nawiązała strategiczne stosunki z komunistycznymi Chinami, których dłużnikiem jest ostoja demokracji światowej US of America, a nieustraszony dyr. Kraśko skrytykował bezlitośnie nieprzestrzeganie praw człowieka w Kraju Środka. Ciekawe ile miliardów jenów kosztowała nas odwaga dyr. Kraśki?

U nas to co innego: prawa człowieka są w pełni przestrzegane. Na przykład, każdy obywatel ma u nas prawo do pracy, ale to nie znaczy, że ją otrzyma. Najlepiej, jak ją sobie sam zorganizuje. Niektórych ta samoorganizacja skierowuje, co prawda, na zła drogę. Ale też nie mają sobie tacy przedsiębiorczy obywatele, za bardzo co czynić wyrzutów: sądy ci u nas łaskawe. A tacy Chińczycy, na przykład (co za barbarzyńcy!) skazują poważnych przestępców na karę śmierci. Zresztą, jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka u nas, najlepiej mogłyby (gdyby mogły) wypowiedzieć się na ten temat dzieci nienarodzone. Wszak bezspornie mieli oni prawo do życia, ale mieli też pecha: oto postępowy świat z nich zrezygnował i nie chciał ich oglądać pod słońcem i pogodnym niebem.

Wróćmy jednak na dwór Pani Unii E. Czołowi jej dworzanie, strażnicy świętego ognia europejskiej demokracji – jako się wyżej rzekło – zadrżeli wewnętrznie na widok sińców, właścicielki wspaniałego, pszenicznego warkocza – Oli T., która miała być forpocztą cywilizowania Wschodu na modłę US of America i U.E, a siedzi za murami. Niektórzy z nich już złożyli publiczne deklaracje, że na EURO nie przyjadą. Nawet powściągliwa, bo wychowana w NRD, pani kanclerz Merkel, dała wyraz swemu niezadowoleniu. Podobno niektórzy zakompleksieni Niemcy, którzy się cieszyli, że drogi na EURO nie są gotowe, teraz mają nadzieję, że EURO zostanie odwołane w tym roku i potwierdzi się zasada, że tylko na Niemców można zawsze liczyć, a Słowianie? Wiadomo…

W tym momencie uważny Czytelnik może dojść do wniosku, że gdzieś nam się zapodział w tekście Stepan Bandera. Nic bardzie mylnego. Patrzy on dumnie ze swoich pomników w UAofA i we Lwowie, widząc, że został zaakceptowany przez wolny świat, jako bojowiec o wolną Ukrainę, a sińce Olgi T. są ważniejsze niż rozprute nożami jego zwolenników ciałka polskich dzieci. Tego, oczywiście, błękitny jak gwiaździsta flaga UE., dyr. Kraśko i jemu podobni nie widzą, bo widzieć nie chcą. …Źle, podle toczy się światek. Czy ku kolejnej, ostatecznej już, katastrofie?

Magda Braun
http://mercurius.myslpolska.pl/

Komentarzy 31 do “Dumny Bandera, sińce Timoszenko i dyr. Kraśko”

 1. Krzysztof said

  A czego można się spodziewać po chazarskim przybłędzie wnuku czerwonego Wicka? 😦

 2. revers said

  wystarczy spojrzec na kurs jena w stosunku do euro, po greckich skladkach, leci na pysk, niestety ale europejczycy sa bedniejsi, niz to podaje oficjalna propaganda, instytuty na zamowienie.

 3. JO said

  Powstania Chlopskie na Ukrainie to w rzeczywistosci byla Wywolana Rewolucja – swoisty poligon , ktory zrealizowal cele wojenne w Rewolucji Francuskiej a potem Rosyjskiej.

  Bandera, Tymoszenko…..to sa dzieci Tych rewolucji i Rewolucjonisci, ktorzy powinni byc wieszani a tymczasem sa tymi, ktorzy wieszaja….

  Tymoszenko miala budowac Masonska Ukraine, ktora ma rozbic Polske przez duze P i Rosje i sama na koncu zginac

  Niech Ludnosc na Ukrainie bedzie obdarzona Darami Ducha Swietego – Duchu Swiety Przyjdz a Aniolowie nich Strzega Krolestwa Najswietrzej Marii

 4. Kapsel said

  Re 3
  i sama na koncu zginac

  Mam i ja takie podejrzenia .Mówiłem o tym tutaj

  Teraz wystarczy aby była premier …..aż boję się dokończyć.Czy w takiej sytuacji gdy zacznie się kolejna pomarańczowa rewolucja ,Janukowycz się obroni ? No przecież cała wina padnie na niego samego i dymiący nagan wespół. Rezunom tak jak talmudycznikom są potrzebni nowi święci…a najlepsi to męczennicy….dlatego tyle teraz krzyku !

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/15/dlaczego-demokraci-bronia-julii-tymoszenko/#comment-164199

 5. Inkwizytor said

  Re: 4

  OUN-b do zwolenników których należy Juszczenko, Tymoszenko, Tiahnybok, Szkil. Czerwonij itd, to organizacja totalitarna a te maja to do siebie, że w końcu zaczynaja mordować sie nawzajem. Nic nowego.

 6. aga said

  Tymoszenko jest po ojcu żydówką.
  Chociaż nie w/g zasad żydowskich .

  Nie jest wg zasad żydowskich, bo nie miała matki Żydówki.
  Swoją drogą, Julia Tymoszenko przedstawia się uporczywie… jako Ormianka, na Ukrainie powszechnie „podejrzewana” o ukrywanie, że jej ojciec był łotewskim Żydem. Zabawne jest to, że u Tołstoja i Turgieniewa żydowski handlarz z reguły podaje się właśnie za Ormianina.
  A w ogóle to ciekawa dyskusja:

  http://stan35.nowyekran.pl/post/61084,czas-na-emeryture-panie-jaroslawie-kaczynski

 7. JO said

  ad.4. Nam zrobiono w Polsce Bogatera Pilsudskiego, probowano zrobic Walese a skoro sie nie udalo – zrobiono Kaczynskiego. Osobiscie nie wirze w jego smierc…ani jego Zony….

 8. aga said

  Z gruzińskiej żydówki przerobiona na słowiańska białogłowę :))

  polecam zdjęcia :
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=20250

 9. aga said

  Eduard Hodos napomyka, że właśnie Ukrainę wybrał Chabad na Nowy Izrael, właśnie tutaj chcą się oni przenieść i tutaj mieszkać i tutaj być panami.
  W Brukseli (po spotkaniu Igora Kołomyjskiego z prezydentem Izraela) w budynku europarlamentu zostało otwarte centralne biuro Europejskiej Rady Gmin Wyznaniowych Żydowskich, którego prezesem jest Igor Kołomojskij. W kwietniu 2011 roku utworzony także został Europejski Związek Żydowski, którego przewodniczącym na okres pięciu lat wybrany został Igor Kołomojskij. Gospodarka Ukrainy w prawie 80% znajduje się w posiadaniu żydowskim. Media Ukrainy także są w rękach żydowskich. Na przykład agencja informacyjna UNIAN, kanał telewizyjny „1 1”, „Gławred” należy do Igora Kołomyjskiego natomiast kanały telewizyjne „TV STB”, „ICTV”, „Nowyj Kanał”, M1, M2 należą do Wiktora Pinczuka. Oni obaj i Giennadij Bogoliubow są aktywnymi członkami dniepropietrowskiej, żydowskiej społeczności Chabad. Dzisiaj chabadniki Dniepropietrowska z dumą nazywają swoje miasto żydowską stolicą Ukrainy. Julia Timoszenko, według słów Michaiła Brodskiego, jest w połowie Ormianką a w połowie żydówką a Siergiej Tigipko to mołdawski żyd. O morderstwo Jewgienija Kusznariewa, Eduard Hodos podejrzewa Alieksandra Fieldmana. Ziemię na Ukrainie będą kupować żydzi, 150 tysięcy obywateli ukraińskich z izraelskimi paszportami.

  Chabadnik rabin Icchak Pintosewicz, najlepszy, najlepszy izraelski, polityczny technolog, był także głównym pijarowcem (politycznym technologiem) Arsienija Jacieniuka podczas kampanii w wyborach prezydenckich. W jego modelu „Prawo stanu wojennego”, bazującego na naukach Tory i kabały, zawarte są zasady organizacji jednostek wywiadowczo-dywersyjnych Izraela i te zasady legły u podstaw „Frontu zmian”. „Osiem zasad przemienia grupę ludzi wchodzących w skład oddziału w nieuchwytny, skuteczny i śmiertelnie niebezpieczny mechanizm działający na tyłach wroga”.

  Jego klientem jest także Alieksandr Feldman. Dzisiaj kabaliści stoją za plecami wszystkich kandydatów na stanowiska prezydenta Ukrainy. Nie tylko rozchodzą się pogłoski, że partię „Swoboda” Oliega Tiagniboka finansuje Igor Kołomojskij. Ten ostatni uważa, że partia „Swoboda” może stać się liderem zachodniej i środkowej części Ukrainy.

  Eduard Hodos: „Przemysł na Ukrainie będzie celowo zwijany. I Ukraina znajdująca się wśród dziesięciu krajów o szkodliwej produkcji, prawdopodobnie jako pierwsza odczuje realizację planu zmniejszania produkcji. Przemysłowcy, bankierzy i pozostała elita narodowa będzie jako pierwsza poddana procesowi niszczenia ponieważ jest siłą zdolną do stawienia oporu i stanowi realne zagrożenie dla sił, które zdecydowały zdecydowały się na przebudowę (rekonstrukcję) świata. Elity narodowe są skazane”.

  Rabin Eduard Hodos

  Eduard Hodos jest przekonany, że istnieje określony plan, mówi się także i o spisie tych, którzy zdolni są do oporu. W marcu 2011 roku Alieksandr Fieldman zaprosił do Charkowa patriarchę jerozolimskiego Teofila III. Celem Chabadu jest przemieszczenie punktów orientacyjnych prawosławnych Ukraińców i przeorientowanie Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego z Patriarchy Moskiewskiego i Wszechrusi Kiriłła (Cyryla) na zapalającego Święty Ogień Teofila III. Jak wiadomo w grudniu 2011 roku prezydent Wiktor Janukowycz otrzymał od patriarchy jerozolimskiego Teofila III najwyższe odznaczenie w Jerozolimskiej Cerkwi Prawosławnej czyli Order Świętego Grobu Pańskiego.

  (Wydaje się, że pułapka zastawiona przez Chabad na Wiktora Janukowycza zadziałała).

  W ten sposób rzecz idzie o realne plany podboju Ukrainy przez Rząd Światowy, zniszczenie prawosławia (Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej) i rzecz idzie o przesiedlenie na Ukrainę członków judejskiej sekty Chabad. Ukraińcy mają być poddani implantacji czipów czyli duchowemu zniszczeniu a następnie razem z innymi gojami powinni zniknąć z powierzchni Ziemi. Nawiasem mówiąc implantacja czipów Rosjanom do mózgu jest już formalnie załatwiona na mocy zarządzenia Ministerstwa Przemysłu i Energetyki Federacji Rosyjskiej pod tytułem „Strategia rozwoju przemysłu elektronicznego do 2005 roku”, nr 311 z dnia 7 sierpnia 2007 roku.

  Wniosek.

  1) Kluczowa kwestia, która pozostaje przez większość ludzi dzisiaj niezauważona jest taka, że „Wszystkie prace są już zakończone. Moshiah już tu jest”

  Oznacza to, że cała judejsko-chabadzka i żydomasońska polityka, działania Rządu Światowego, jest dzisiaj kierowana przez Antychrysta. I sekwencja wydarzeń światowych jest przez nich tak ustawiona żeby w wyznaczony dzień i godzinę wprowadzić na tron swojego przywódcę Moshiah”a-Antychrysta.

  http://newworldorder.com.pl/post,2258,0

 10. revers said

  i tak was czeka klubowe 17 mln. i dobry kaganiec unijno globalny

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/klub_rzymski_naszedl,p1094640136

  reszte moga dopowiedziec polscy ukraincy Palikot, Olechowski, inne bolki.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/klub_rzymski_naszedl,p1094640136

 11. Kapsel said

  Re 8
  Tutaj też kilka zdjęć:

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/15/dlaczego-demokraci-bronia-julii-tymoszenko/#comment-164030

 12. Przecław said

 13. Rysio said

  Timoszenko w ciupie przywaliła klawiszowi w zęby z łokcia tak mocno że aż jej się siniak zrobił.

  🙂

 14. Boryna said

  I jeszcze coś żydowskiej beczki: w Kielcach toczy sie proces sądowy prorektora uniwersytetu Kochanowskiego Wiesława Cabana (TW „Cios”) o spowodowaniu wypadku drogowego po pijanemu (3% alkoholu). Sąd rozprawę utajnił, no bo jak pokazywać tow.sekretarza PZPR i absolwenta Uniwersytetu Moskiewskiego, viceprezesa Polskiego Towarzystwa Historycznego, dyrektora żydowskiego Instytutu Historii w Kielcach, czyli przykład równości wobec prawa (wybiórczego). Można zamieszczać wpisy na forum Echa Dnia dopóki nie skasują.

 15. revers said

  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120524/POWIAT0104/120529321

 16. Piotrx said

  Nie na temat

  Zgodnie z wczesniejszymi zapowiedziami osoby zainteresowane otrzymaniem całości /uzupełnionego -rozdział 42/ tłumaczenia Pani Oli Gordon, prezentowanej wcześniej we fragmentach w Gajówce pracy:

  Maurice Pinay – „Plot against the Church” /Spisek przeciwko Kościołowi/ mogą pisać na adres email podany poniżej /plik doc około 3 MB/ :

  Pani Olu jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!

  pioinf@kki.com.pl

 17. Piotrx said

  I znowu „ruski lament” i pólprawdy „Naszego Słowa” na temat krzywd i znowu nic o przyczynach. Tradycyjnie też Akcja Wisła zamiast Operacja Wisła

  *************************
  w Przemyślu podważają decyzje polskich sądów.

  http://nslowo.pl/content/view/2333/73/

  Stepan Mihus

  Panel dyskusyjny prawników (od lewej do prawej): prof. Woładymyr Kossak, prawnik Petro Fedusio, profesor Grzegorz Janusz, prokurator Instytutu Pamięci Narodowej Lucyna Ronczyj, prawnik Anton Dubiec, prokurator IPN Grzegorz Malisiewicz.

  Przez 23 lat budowania demokratycznego państwa polskiego pewna grupa poszkodowanych w czasach totalitaryzmu obywateli nie doczekała się sprawiedliwości. Wiele wskazuje na to, że jeszcze długo się nie doczeka. Chodzi tu o niemal 150 tysięcy przymusowo przesiedlonych w ramach Akcji „Wisła” Ukraińców i ich potomków. Szukanie sprawiedliwości, jak się okazuje – jest głosem krzyczącego na pustyni. Dowodem tego było także prawnicza sesja „Prawnych aspektów [przesiedlenia] ludności ukraińskiej w ramach Akcji Wisła”, która odbyła się w Przemyślu podczas II Kongresu Ukraińców w Polsce.

  Wszystkich, bez wyjątku, obecnych, poraziło rozumowanie prokuratora Instytucie Pamięci Narodowej Lucyna Ronczyj (Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie), którą wspierał jej sojusznik, prokurator Grzegorz Malisewicz.

  Choć Senat RP jeszcze w 1990 roku uznał Akcję „Wisła” za zbrodnię komunistyczną oraz stosowaniem odpowiedzialności zbiorowej wobec własnych obywateli, a później potępił ją także prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, znów przyszło im usłyszeć…coś wręcz przeciwnego. Otóż rzeszowscy prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej, na wniosek ZUwP, wygłosili wyjaśniający referat wstępny, którego celem było karno-prawna ocena decyzji Prezydium Rady Ministrów w 1947 r. o przeprowadzeniu Akcji „Wisła” w kategoriach zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości. Prokurator L. Ronczyj nie szczędziła obecnym szczegółów prawnych, cytatów z Konstytucji, ustaw, definicji – czym są komunistyczne zbrodnie, a czym zbrodnie przeciwko ludzkości -żeby w obronie wspomnianego wspomnianej struktury władzy komunistycznego powiedzieć, że „brak realnych możliwości stwierdzenia, że Prezydium Rady Ministrów Polski przekroczyło swoje kompetencje. Brakuje też możliwości ustalenia, że ​​podejmując uchwałę, popełniono zbrodnię. Brak tego jednego elementu zbrodni komunistycznej nie dał prokuratorom możliwości wszczęcia dochodzenie w sprawie zbrodni komunistycznej”, choć, jak stwierdziła pani prokurator, „to nie znaczy, że my nie stwierdziliśmy, że doszło do nadużycia prawa.”

  Za kuriozalne nalezy uznać stwierdzenie, że „podstawą do odmowy wszczęcia dochodzenia jest stwierdzenie, że brak odpowiedniej ilości dowodów, które wyraźnie i jednoznacznie wskazują, że doszło do nadużycia prawa, a więc do popełnienia zbrodni”. Prokuratorzy również nie znaleźli odpowiedniej ilości dowodów na to, że to była zbrodnia przeciwko ludzkości.

  Sąd Rejonowy w Warszawie, po zaskarżeniu przez ZUwP decyzji prokuratorów rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, opowiedział się za argumentami prokuratorów. Okazuje się, że nie ma odpowiedniej ilości dowodów, które mogłyby udowodnić, że 150 tysięcy Ukraińców zostało brutalnie wyrzuconych z ziemi swoich pradziadów. W drodze w nieznane zmarło prawie 300 osób, a jeszcze około czterech tysięcy zapędzono do filii byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau w Jaworznie, gdzie około 150 zmarło z powodu głodu, chorób i tortur. Winnych za to wszystko- nie ma, a prokuratorzy ani słowa o Jaworznie nie wspomnieli, czy jego nigdy nie było. […]

  Pełna treść artykułu: 13 czerwca 2012 roku.

  „Nasze Słowo» № 21, 20 maja 2012 r.

 18. Piotrx said

  Re 9:
  A więc potwierdzają sie w innych zrodlach informacje że niektórzy „oligarchowie” z Partii Regionów Janukowycza popierają aktywnie nacjonalistyczną Swobodę – wbrew wczesniejszym zapowiedziom wyborczym Janukowycza iż bedzie walczyl z postbanderowszczyzną.

  A wiele innych dzialań Janukowycza w kwestiach nacjonalizmu ukraińskiego wpisuje sie w działania jego poprzednika.

  Np. prezydent Janukowycz /info z w kwietnia 2012/ zalecił, aby w 65. rocznicę dnia rozpoczęcia akcji, czyli 28 kwietnia, odbyły się żałobne wiece przy pomnikach Ukraińców, którzy stali się ofiarami deportacji w XX wieku. Do końca tego miesiąca we wszystkich placówkach oświatowych mają się odbyć lekcje i wykłady na temat akcji „Wisła”. Z kolei w maju Narodowa Akademia Nauk Ukrainy ma zorganizować międzynarodową konferencję dotyczącą przesiedlenia Ukraińców. Oprócz tego mają się odbyć inne imprezy popularyzujące wiedzę o tych wydarzeniach. Jednocześnie ukraiński MSZ ma zadbać, aby polskie władze pomagały mniejszości ukraińskiej w Polsce w organizacji obchodów 65. rocznicy deportacji. (a przyczyny ?- Piotrx)

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/587503,Rozkaz-prezydenta-upamietnic-akcje-Wisla

  Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko 28.01.2010 roku wydał dekret N75/2010 „O uczczeniu uczestników walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku” – członków nacjonalistycznych struktur, w tym OUN-UPA. Dekret tym została zaakceptowana działalność nacjonalistów ukraińskich i ich struktur zbrojnych, bez żadnych wyjątków.
  Oznacza to, że zostały zaakceptowane ich działania w strukturach hitlerowskiej armii, takich jak bataliony „Nachtigall”, „Roland”, 14 SS Grenadier Division „Galizien”, Sonderkommando, Policji Bezpieczeństwa i SD, i inne strukturach okupacyjnych nazistowskich Niemiec na okupowanych terytoriach ZSRR, Polski, Jugosławii, Słowacji.
  Nacjonaliści ukraińscy masowo eksterminowali ludność cywilną, w tym ze względu na narodowość i przekonania polityczne. Mordowano Polaków, Żydów, i inne narodowosci ,a takze Ukraińców którzy sprzeciwiali się okupacji hitlerowskiej i nie wspierali ideologii galicyjskich szowinistów. Dekret prezydenta Juszczenki nie został anulowany nowy rząd ukraiński Janukowycza . Wprost przeciwnie, został zaaprobowany decyzję administracyjną Kijowskiego Sądu Apelacyjnego z dnia 18.04.2012 roku.

  Re 5: Przedstawiciel partii Julii Tymoszenko – Andrij Szkil „wsławił” sie kilkukrotnie dewastacją na polskim Cmentarzu Obrońców Lwowa.

  Andrij Wasylowicz Szkil (ur. 26 listopada 1963 we Lwowie) – ukraiński nacjonalista, z wykształcenia dziennikarz i farmaceuta. Wrogo nastawiony do Polski i Polaków, osobiście kilkakrotnie dewastował Cmentarz Orląt we Lwowie. W latach 1999-2002 był przewodniczącym partii UNA-UNSO. Należał też do przywódców zapoczątkowanej w 2000 akcji „Ukraina bez Kuczmy”. W 2002 został wybrany deputowanym Rady Najwyższej. W parlamencie przystąpił do frakcji Bloku Julii Tymoszenko. Brał aktywny udział w Pomarańczowej Rewolucji. Ponownie uzyskiwał mandaty poselski w 2006 i 2007.
  Jest aktywnym organizatorem antypolskich wieców we Lwowie na wzór nazistowskich wieców z lat trzydziestych XX wieku oraz pochodów „Banderajugend”.

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=szkil

 19. Piotrx said

  Polskiego Domu we Lwowie też dotąd Polakom nie oddano mimo ze w Przemyślu Ukraińcy otrzymali „Dom Ukraiński” wraz z wieloma innymi budynkami ktore prawnie do nich nie nalezały /wraz z corocznymi dotacjami/
  *******************************

  Przymusowe wysiedlenie Polaków ze Lwowa

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=przymusowe-wysiedlenie-polakow-ze-lwowa

  /fragment/

  Obecna sytuacja Polaków we Lwowie !

  W obecny czasie sytuacja Polaków we Lwowie jest równie dramatyczna a obecne władze ukraińskie administrujące Lwowem traktują Polaków jako ludzi drugiej kategorii jako zło konieczne z którym jakoś trzeba się uporać. W prawie milionowym mieście jakim jest Lwów, jest bardzo mało Polaków w urzędach gdyż nie mają prawa być wybieranymi na radnych ani nie mogą posiadać swojej reprezentacji we władzach miasta. Gdyby mieli swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej, to walczyliby wtedy o swoje postulaty, takie prawo daje im Konstytucja Ukrainy. Niestety, nie mają ani jednego przedstawiciela w RM. a prezes Towarzystwa Polaków we Lwowie, 15-tysięcznej organizacji nie może się spotkać z prezydentem Lwowa od trzech lat, bo nie ma on nigdy czasu ani możliwości a cała rada miejska opanowana jest przez nacjonalistów ukraińskich i neobanderowców wrogo nastawionych do Polaków i Polski którzy dążą do całkowitego wyrugowania polskości z zawsze polskiego Lwowa. Dużą winę za to ponoszą też polskie elity polityczne które przemilczają te sprawy w imię poprawności politycznej – jednostronnej, poświęcając Polaków we Lwowie oraz interes RP w imię niejasnych interesów prowadzonych z ich ukraińskimi odpowiednikami.

  Obecny nacjonalizm ukraiński uniemożliwiłby otworzenie jakichkolwiek szkół polskich we Lwowie i w Ukrainie w ogóle, ani nie zostałyby im przekazane żadne kościoły. Wszystkie te instytucje, które zostały przekazane Polakom we Lwowie były oddane Polakom jeszcze za czasów Związku Radzieckiego i taki stan po prostu trwa nadal. Nacjonalistyczni włodarze miasta nie wykazują nawet najmniejszej dobrej woli wobec Polaków.

  Sytuacja Polaków na Ukrainie, szczególnie w tzw. Ukrainie Zachodniej jest bardzo trudna. Jedno niefortunne słowo czy upominanie się o swoje prawa powoduje lawinę oskarżeń o antyukraińskość i związane z tym represje przy biernej postawie władz Polski w tej kwestii.

  W Polsce mniejszość ukraińską wspiera bardzo mocno rząd i Gazeta Wyborcza. Imprezy tzw.kulturalno-oświatowej finansowane są przez Senat RP. I to są sumy bajeczne o jakich Towarzystwo Polaków we Lwowie może tylko pomarzyć. Państwo ukraińskie nie finansuje żadnej polskiej organizacji w żaden sposób a nacjonalistyczna RM Lwowa dąży wręcz do ich likwidacji.

  Polskim katolikom we Lwowie zabrano nawet kościół.

  Decyzją Rady Miasta Lwowa, z 11 marca 2010 r. kościół św. Marii Magdaleny, znajdujący się przy” ul. Bandery 8”, został na 20 lat przekazany do dyspozycji sali muzyki organowej i kameralnej we Lwowie, na zasadach nieodpłatnego wynajmu. Nie zostały uwzględnione potrzeby rzymskokatolickiej wspólnoty parafialnej i wieloletnie starania o zwrot lub korzystanie na równoprawnych warunkach ze swojej prawowitej własności.

  Rzymskokatolicki kościół pw. św. Marii Magdaleny wybudowano we Lwowie w XVII wieku wg projektu Wojciecha Kielara i Jana Godnego. Fundatorką świątyni (obecnie najstarsza część świątyni stanowi prezbiterium) w roku 1600 była Anna Pstrokońska. Świątynię rozbudowano wg projektu Macieja Urbanika pod koniec wieku XVII przez zakon oo. Dominikanów. Dominikanie byli gospodarzami kościoła i klasztoru do momentu kasaty józefińskiej. W 1784 roku klasztor przeszedł na własność Państwowego Funduszu Religijnego. Fundusz odsprzedał zabudowania galicyjskiemu Funduszowi Policyjnemu w roku 1841. W klasztorze urządzono dom poprawy i pracy przymusowej, później przekształcony na więzienie dla kobiet. Kościół natomiast oddano do dyspozycji Archidiecezji Lwowskiej – pełnił funkcję kościoła parafialnego. Ponieważ gmachy klasztorne były zajęte przez władze austriackie, obok kościoła wybudowano plebanię.

  Kościół pełnił funkcje sakralne do roku 1945. Po ekspatriacji ze Lwowa duchowieństwa i wiernych, świątynia przez pewien czas była zamknięta. Otwarta ponownie w 1946 r., była czynna do października 1962 r. Kolejno posługę kapłańską sprawowali w kościele ks. ppłk Zygmunt Truszkowski (1876-1949), o. Marcin Karaś (1910-2003), o. Rafał Kiernicki OFM Conv (1912-1995), ks. prałat Zygmunt Hałuniewicz (1889-1974). W marcu 1962 ks. Hałuniewicz otrzymał zakaz celebrowania nabożeństw. Parafię udało się utrzymać do października tegoż roku. W świątyni przekazanej Politechnice Lwowskiej urządzono klub młodzieżowy, a następnie salę organową, funkcjonującą do chwili obecnej.

 20. NC said

  RE 8:

  Julia przedtem i teraz:

  http://supportyourlocalgunfighter.com/2009/10/whos-the-hottest-world-leader/
  http://www.kmu.gov.ua/kmu/control/en/publish/article?showHidden=1&art_id=85181358&cat_id=1290720&ctime=1184070203594

  Julia jako Barbra Streisand:
  http://www.rt.com/news/tymoshenko-changes-hairstyle/

 21. maran said

  szokujacy artykul
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/05/25/sortownia-smieci-na-szczatkach-ofiar-pomordowanych-w-krzesimowie/
  „…Nie tak dawno mieszkańcy Krzesimowa dowiedzieli się całkiem przypadkiem o nikczemnych zamiarach Starostwa Świdnickiego, które to sprzedając firmie REMONDIS działkę przylegającą do cmentarza wojennego, pragnie zrobić świetny “śmieciowy interes”. Czytając artykuł, który ukazał się w gazecie “Nowy Tydzień” z 29 lutego 2012 r. dowiadujemy się, że w tym “przepięknym zakątku pradawnej historii” ma powstać cała baza firmy REMONDIS, w tym myjnia dla tzw. “śmieciarek”. Mieszkańcy zastanawiają się, kto i dlaczego wpadł na pomysł, aby w pobliżu cmentarza usytuować sortownię śmieci. Gdzie są ci wszyscy wielcy patrioci, którzy kilka razy do roku stają na tej cmentarnej ziemi i chylą czoła oddając hołd tym, którzy walczyli o naszą niepodległość? Dlaczego tak szybko zapomnieli dając przyzwolenie na powstanie na tej, nasiąkłej krwią Polaków ziemi, “śmieciowego przedsiębiorstwa”?”

 22. maran said

  „Ziemia ta przeszła wiele, w obecnej chwili jest ostoją ciszy, zadumy i spokoju. Nie zawsze tak było. W okresie PRL-u były pomysły na zrobienie tu śmietniska, ale nawet komuniści wycofali się z tego zamiaru. Ujawnione w latach 90. dokumenty wyjawiły całą prawdę o obozie pracy. Na miejscu pochówku ofiar krzesimowskiego obozu postawiono krzyże i pamiątkową tablicę. I niech tak zostanie!

  Krzesimów to żywa historia znajduje się tu zabytkowy zespół dworsko–parkowy z przepięknymi osobliwościami przyrodniczymi, na terenie parku w Krzesimowie jest wiele niespotykanych okazów starych drzewostanów i sędziwych pomników przyrody. Jak można tak piękne i urokliwe miejsce przeznaczyć na sortownię śmieci? Dlaczego wszyscy ci, którzy powinni zabiegać, aby to historyczne miejsce pozostało nienaruszone cieszą się, że udało im się zrobić świetny „śmieciowy interes”?

  Nasze małe lokalne środowisko rozumie istotę i cel sortowni śmieci, sami widzimy jak bezmyślni obywatele zaśmiecają swoje posesje. Większość z nas posiada przydomowe kosze na odpady i segreguje śmieci. Pomysł powstania sortowni śmieci jest jak najbardziej konieczny, ale wyłącznie na terenach oddalonych od siedlisk ludzkich i miejsc pamięci narodowych!

  Zaniepokojeni mieszkańcy Krzesimowa i okolicznych miejscowości uprzejmie proszą o pomoc w rozwiązaniu naszego problemu.

  “Doliny Krzyży”
  Krzesimów
  21-007 Mełgiew
  woj. lubelskie

  Strona internetowa protestu:

  PROTEST W KRZESIMOWIE

 23. maran said

  Panie Marucha, wazny artykul. Pan to przeczyta
  http://www.deliberation.info/zuckerstein/comment-page-1/#comment-6310

 24. maran said

 25. maran said

  „..The question arises, of course, as to how much of a role Jewish identity and tribal loyalty play in all of this. We should keep in mind that according to the Talmud it is quite permissible for Jews to cheat or steal from Gentiles—as in Sanhedrin 57a, where it states: “When a Jew murders a gentile (Cuthean), there will be no death penalty. What a Jew steals from a gentile he may keep.” One of Israel’s chief objectives right now is regime change in Syria. Think about that as you watch the following report on “Facebook terrorism” and the role it is playing in the deadly events now playing out in Syria. The whole report is quite fascinating, but I would call your attention especially to comments at approximately 3:40 into the video: “While Facebook’s administration has previously blocked pages that openly support Bashar Assad, it has so far failed to do anything to stop the calls for the killing of his supporters.”

  Now consider a report here that Goldman Sachs, following last week’s Facebook IPO, is now “ramping up investments in Web startups,” including a firm called AnchorFree. As the report states, the company “provides a so-called proxy service, which lets users connect to the Internet via remote servers so that they can’t be tracked and so residents of countries like China and Iran can skirt censors enforced by governments.” AnchorFree CEO David Gorodyansky has high praise for Goldman Sachs, calling them “very savvy product people,” and says the cash infusion will enable his company to buy servers and hire engineers to help with its push into mobile Web browsing.

  So let’s see…Facebook is blocking pro-Assad pages, but allows pages that openly call for the killing of Syrians who support their government…while in the meantime, we find Goldman investing heavily in a company whose services will ultimately benefit USAID-funded dissidents in Iran. Yes, it does sound a bit like Jewish tribal loyalty…”

 26. Domremy said

  Jaka pieknosc w cierpienu naszej Oli !

  Jezeli dobrze sobie przypominam zostala przejeta do szpitala za to ze jej nerw kulczowy sie zakleczyl . Tak jak u polowej z nas, po latach 50ych.

  A tu, biedaczka, wyglada jakby nadeszla jej ostatnia chwila .

  Bez watpnienia rezyser i fotograf tego meczestwa sa utalentowani. A na nasza cierpietniczke niecierpliwie czeka Hollywood ….

 27. Maggi said

  Ostatni akapit najsmutniejszy, ale czy nie umknęła nam tu także osoba największego przyjaciela neobanderowców – Jarosława kaczyńskiego i jego brata nieżyjącego preŻYDenta?

 28. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 29. 166 bojkot TVN said

  O sińcach starych AK-owców pewnie się nie dowiemy, dla mediów w „wolnej” Polsce to wciąż jeszcze bandyci?
  http://niezalezna.pl/28960-pis-w-obronie-upokorzonych-weteranow

  Klub Parlamentarny PiS domaga się od premiera interwencji w sprawie skandalu, do jakiego doszło w czwartek na przejściu granicznym w Kużnicy Białostockiej. Weterani AK zostali tam potraktowani przez polską Straż Graniczną jak bandyci.

  „Polski mundur żołnierza został zhańbiony na podstawie niesprawdzonej informacji, pochodzącej z rządzonego przez dyktatorski reżim kraju” – czytamy w uchwale przyjętej na zamkniętym posiedzeniu PiS w Pułtusku.

  Jak pisała dziś Niezalezna.pl, weterani jechali z Białorusi do Polski z okazji odbywającego się w Warszawie XXVII Zjazdu Łagierników, Żołnierzy Armii Krajowej. – Przyjechało 15 osób – 88, 90, 91 lat. Już w drodze z powodu upału jeden z łagierników, który jest po wylewie, stracił przytomność – mówi kpt. Weronika Sebastianowicz Prezes Związku Akowców na Białorusi. – Czekaliśmy pół godziny, potem kazano nam czekać jeszcze dłużej – dodaje.

  Na peronie, gdzie trzymano weteranów, były tylko trzy krzesła. – Podobno z Białorusi wysłano maile, że zajmujemy się kontrabandą, że ja jako prezes wiozę bandę z narkotykami. Polska straż graniczna (SG) uwierzyła w to. Patrzyli do jednej z toreb, którą zainteresował się pies. Okazało się że była tam kanapka – mówi kpt. Sebastianowicz. – To było straszne przeżycie. Nigdy nas nic podobnego nie spotkało. Przecież widzieli, że większość z nas jest w mundurach AK! Na Białorusi nazywają nas bandytami, i teraz wszyscy handlarze i przemytnicy z Białorusi którzy byli wokół, zobaczyli, jak nas się traktuje – dodaje.

  Ciekawe na czym polegało to upokorzenie, w szczegółach. Jak widać w straży granicznej pracują prawdopodobnie potomkowie zbrodniarzy, którzy nie tylko nie mają w genach szacunku do polskiego munduru, ale pojawia im się odruch morderczy

 30. Sqbi said

  .. na jej monogram

 31. Kapsel said

  Palikot z przesłaniem od Tymoszenko: Politycy, nie przyjeżdżajcie na Ukrainę

  Janusz Palikot spotkał się na Ukrainie z Julią Tymoszenko. – Poprosiła, żeby politycy europejscy nie przyjeżdżali na Ukrainę, tylko namawiali do przyjazdu kibiców – powiedział. – Z punktu widzenia strategicznego celu – wciągnięcia Ukrainy do UE – sytuacja tam jest znacznie lepsza, niż się to przedstawia w Polsce – oświadczył po powrocie.

  Według Palikota nieprawdziwa jest zarówno teza Jarosława Kaczyńskiego, że Ukraina jest w rękach Rosji, jak i sceptycyzm Andrzeja Olechowskiego, że przez lata nic się tam nie da zrobić, bo sytuacja wewnętrzna jest skomplikowana. Jako niewłaściwy ocenia poseł ponadto „dystans Tuska” wobec Ukrainy.

  Jego zdaniem Janukowycz i Azarow są politykami proeuropejskimi, będącymi w konflikcie z Rosją. – Większość naszego spotkania z Azarowem w piątek była poświęcona przekonywaniu nas przez niego o swojej antyrosyjskości – mówił. Poseł pojechał na Ukrainę z byłym premierem Belgii Guyem Verhofstadtem. Palikot podkreślał, że Ukraina ma 5-letni plan uniezależnienia się od rosyjskich dostaw gazu, a Janukowycz i Azarow nie zostali zaproszeni na uroczystość objęcia urzędu przez prezydenta Rosji, co się nigdy wcześniej nie zdarzało.

  – Obydwaj są bardzo nastawieni na integrację europejską i wybitnie im zależy na ratyfikacji przez PE traktatu stowarzyszeniowego. To stwarza pole dla dyplomacji europejskiej, ale i polskiej, wynegocjowania różnych demokratycznych standardów w zamian za ostateczną ratyfikację – mówił Palikot na konferencji prasowej zorganizowanej na warszawskim lotnisku.

  Mam wrażenie, że na Ukrainie ciągle panuje wielka fascynacja Polską, w warunkach porozumienia wszystkich polskich polityków mielibyśmy szanse odegrania tam znaczącej roli – dodał. Jego zdaniem sytuacja, gdy Janukowycz jest w konflikcie z Rosją i jest bojkotowany przez Brukselę, jest „wymarzoną” pozycją negocjacyjną dla Polski.
  Mówiąc o spotkaniu z przebywającą w więzieniu b. premier Julią Tymoszenko, podkreślił, że jest zgoda Kijowa, by cały jej proces był oceniony przez jakiegoś wybitnego polityka europejskiego. Jak dodał, brany pod uwagę jest Romano Prodi (b. premier Włoch i szef KE). Ocena procesu i wyroku na Julii Tymoszenko autorstwa takiej osoby byłaby bardzo ciekawym materiałem.

  – Julia Tymoszenko oczekuje, żeby obserwatorzy na Ukrainie pojawili się jak najszybciej, zanim zostaną zatwierdzone listy kandydatów do parlamentu. Poprosiła też, żeby politycy europejscy nie przyjeżdżali na Ukrainę, tylko namawiali do przyjazdu kibiców. Kolejnym oczekiwaniem jest połączenie ratyfikacji traktatu z pewnymi zmianami politycznymi, a więc to, na co wstępnie zgodziła się strona rządowa. Widać, że jest sens uprawiać aktywną politykę wobec Ukrainy – ocenił Palikot.

  Podkreślił, że Ukraina zainicjowała zmiany kodeksu karnego, jest gotowa, by te zmiany były zgodne z oczekiwanymi przez Brukselę standardami. Potwierdził to prokurator generalny. Jest też zgoda na obserwację sytuacji przed październikowymi wyborami. – Te uzgodnienia pokazują, że jest pole kompromisu i trzeba prowadzić aktywny dialog z Ukrainą i Janukowyczem – ocenił poseł.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11805636,Palikot_z_przeslaniem_od_Tymoszenko__Politycy__nie.html

Sorry, the comment form is closed at this time.