Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polacy podnoszą poziom

Posted by Marucha w dniu 2012-05-25 (Piątek)

Obecność polskich dzieci w brytyjskich szkołach sprzyja poprawie wyników w nauce młodych Brytyjczyków.

Wraz ze wzrostem liczby polskich dzieci w brytyjskich szkołach polepszają się wyniki w nauce małych Wyspiarzy – wynika z badań przeprowadzonych przez London School of Economics, na które powołuje się dziennik „Daily Mail”, znany z dotychczasowego nieprzychylnego nastawienia do imigrantów z Europy Wschodniej.

Dzieci polskich imigrantów – dla których język angielski nie jest głównym językiem – nie tylko nie hamują swoich rówieśników w nauce czytania i pisania, ale dopingują ich do aktywniejszej nauki, podnosząc poziom nauczania wielu przedmiotów, głównie matematyki.

W klasach, w których są polskie dzieci, rdzenni Brytyjczycy osiągają znacznie lepsze wyniki aniżeli w klasach wyłącznie brytyjskich. Do takich wniosków doszła autorka badań prof. Sandra McNally, która prześledziła dane ze spisu uczniów angielskich szkół (National Pupil Database – NPD) z lat 2005-2009. Badania miały pokazać, czy słuszne są obawy przedstawicieli brytyjskiej oświaty, że dzieci imigrantów będą absorbować większą uwagę nauczycieli i opóźniać postępy tych dzieci, dla których angielski jest językiem wyniesionym z domu. Ich wyniki nakazują całkowicie zmienić to spojrzenie.

– Wyniki z katolickich szkół, do których uczęszczają dzieci polskich imigrantów, wskazują, że obecność w klasie uczniów, dla których angielski nie jest językiem macierzystym, ma przynajmniej w niektórych przypadkach pozytywny wpływ na osiągnięcia dzieci miejscowych – podkreśliła prof. Sandra McNally.

Dzieci polskich imigrantów przyczyniają się zwłaszcza do podniesienia standardów nauczania matematyki i innych przedmiotów ścisłych. Duży wpływ na zwiększone możliwości nauczania polskich dzieci może mieć też fakt, że imigranci posiadający dobre wykształcenie przykładają o wiele więcej starań aniżeli brytyjscy rodzice, by odpowiednio motywować do nauki swoje dzieci. Do tego dochodzą także silnie zakorzenione w Polakach wartości i etyka pracy (w tym duża motywacja do pracy).

– To jest fakt, że imigranci z krajów Europy Wschodniej są lepiej wykształceni i bardziej przywiązani do rynku pracy aniżeli miejscowa ludność – zauważyła uczona. Dlatego też, jak dodała, dzieci imigrantów, w tym właśnie z Polski, powinny być mile widziane w szkołach brytyjskich.

W tym kontekście pojawia się jednak problem dla dzieci imigrantów. W ostatnich dniach państwowa placówka badawcza Economic and Social Research Council (ESRC) ogłosiła bowiem, że rodzice dzieci z krajów Europy Wschodniej są rozczarowani poziomem brytyjskich szkół. Niektórzy twierdzili nawet, że tamtejszy system oświaty nie stwarza warunków do pełnego wykorzystania możliwości uczniów z Polski, a nawet ich cofa.
W Wielkiej Brytanii mieszka obecnie około 850 tys. Polaków.

Marta Ziarnik
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 20 do “Polacy podnoszą poziom”

 1. anatom said

  Ja mieszkam w irlandi i moja corka bije ich na glowe nie tylko w matematyce ale juz trzy razy zajela 1 miejsce w znajomosci irlandzkiego.pan dyrektor wraz z nauczycielami byli w szoku jak mi o tym mowili. Wiec jednak jest cos na rzeczy.

 2. revers said

  Nie tylko twoja, z reguly tak jest ze emigracyjne dzieci podnosza poziom nauki, ale to juz przez motywacje psychologiczne, musza byc lepiej przygotowane do przebicia sie w nowym spoleczenstwie, gdy lokalni takiej potrzeby nie maja, jada na lokalnych ukladach, znajomosciach.

  A po za tym wysokie osiagi w nauce nie gwrantuja rowny strat, jak wszedzie, slawni mali uciekinierzy z komuny do Danii, o ktorych nakrecila nawet film Holland, mimo lepszych osiagow w nauce na miejscu w Danii, spoczeli na zasilkach socjalnych.

 3. Zerohero said

  Re 2. Zależy skąd te osoby emigrowały. Tak wiem, rasizm straszna rzecz, 🙂

 4. Ad. 1

  Dawaj chłopie więcej wieści stamtąd!

  Pozdrawiam.

 5. „:rodzice dzieci z krajów Europy Wschodniej są rozczarowani poziomem brytyjskich szkół.”

  – No to na co czekają!? Organizować polskie szkoły! Z polskimi nauczycielami! Nareszcie młodzi, zdolni Polacy będą mogli pokazać, co potrafią! …. A jeśli Angole są mądrzy, to im to ułatwią…

 6. 166 bojkot TVN said

  Może badania dowodzą wreszcie, to o czym wielu z nas mogło się przekonać wielokrotnie, że Polacy, Słowianie są genetycznie dużo zdolniejsi od innych nacji.
  Dlatego od lat trwa nagonka na nas, robienie z nas kretynów (w tym najlepsi są filmowcy i ostatnio tzw satyrycy i kabareciarze, bo GW i tak mało kto czyta), antysemitów, oraz wspólników Hitlera w mordowaniu Żydów i rozpętaniu II św.
  Przedwojenną PAN, prywatne stowarzyszenie najlepszych naukowców zastąpiły żydowskie podróby przywiezione w komuszych teczkach prosto z Moskwy. Od „wyzwolenia” kompromitowali Polskę i polską naukę, pilnując, żeby żadna polska myśl techniczna nie rozwinęła się. Stąd tyle udanych prototypów, na które nie było pieniędzy by uruchomić produkcję (samochody, komputery). Ci sami spece od trzymania nas w morderczym uścisku brali łapówy od kupowanych na żydowski kredyt nikomu niepotrzebnych licencji od Fiata czy Maseya-Fergusona.

  Z angielskiej emigracji może wyniknąć dla Polski dobro, którego zdrajcy nie brali pod uwagę wysyłając młodych, żeby dorabiali bogactwo królowej angielskiej. Kiedy ci ludzie wrócą, a mam nadzieję, że wrócą, stworzą nową Polskę, bez bulów, Tusków, Wałęsy, Sawickich, Kwaśniewskich, Pawlaków, Kaczyńskich, Kurskich (obu), z historią o Polakach i wyraźnym oddzieleniu historii żydowskiej od polskiej. Stworzą Polskę bez żydowskich banków. Jedyne legalne będą banki gminne, w których udziałowcami będą wszyscy zameldowani Polacy. Emisja pieniędzy tylko przez bank centralny podległy rządowi. Warunkiem koniecznym kandydowania w wyborach jest podanie narodowości i koneksji rodzinnych, posiadanego obywatelstwa.

  Doświadczenie pracy w monarchii może przyczynić się do odtworzenia monarchii w Polsce. W tym celu już dziś trzeba poznać, przypomnieć sobie jak to z naszymi największymi królami było, i czy żyją jeszcze jacyś potomkowie Jagiellonów, Sobieskich, czyli, czy jest możliwość odtworzenia monarchii z potomków królów, czy trzeba wybrać sobie króla z gminu.

 7. Ad. 6

  „Kiedy ci ludzie wrócą, a mam nadzieję, że wrócą, stworzą nową Polskę”

  – Mrzonki. Też bym tak chciał. Ale to mrzonki.

 8. Maciej said

  Czy utopia 166BojkotkiTVN jest podyktowana nie przyjęciem wieczornej porcji leków czy przyjęciem porcji narkotyków ?? Zasadniczym motywem emigracji w europie są dwa czynniki, tylko dwa i aż dwa: zapewnienia socjalne dla obywatela i płaca minimalna co przekłada się na siłę nabywczą waluty obowiązującej w kraju do którego migrujemy ( kawałek papierka z wzorkami i farbą ). Część emigracja może i tęskni za Ojczyzną, ale z pewnością państwo polskie jako administracja urzędników jest formą której nienawidzą Polacy którzy wyjechali, a dlaczego ? Ponieważ właśnie przez nich wyjechali … Odzyskanie niepodległości możemy upatrywać tylko w nas samych, żyjących na polskiej ziemi budujących swoją świadomość narodową oddolnie, konsekwentnie z dobrą organizacją, choć faktycznie kapitał byłby wsparciem … Uzysk takiego wsparcia zmonopolizował pewien obrotny redemptorysta …

 9. revers said

  ad3, no chocby z Rosji, znam taka Wiki mloda rosjanke, co z mlodymi polkami protrafily sieczki w glowach robic zachodnim tubylcom, jako biologiczne kartofle traktowac.

  Nawet nauczyciele musialy uwazac, bo slowo „zabije” to za delikatne dla niektorych nacjonalistycznych belfrow byly, a dyrektor szkoly sredniej wpadal tylko do klasy podpisac najlepsza ocene.

 10. maran said

  Dzieci imigrantow czesto osiagaja lepsze wyniki bo
  1. Czesto rodzice imgrantow maja dobre/wyzsze wyksztalcenie i klada wiekszy nacisk na nauke swych pociech.
  2. zarowno dzieci jak ich rodzice wiedza, ze aby sie wybic w obcym kraju jako emigrant, trzeba udowodnic tubylcom, ze sie jest duuuzo lepszym. Chcesz miec lepsza pozycje zawodowa??
  Musisz byc duzo lepszy od tubylca i tyle.
  Znam polskie dzieci, ktore sobie dobrze radza w zagranicznych szkola i znam takie ,ktore sa bardzo cieniaste.
  W USA dzieci skosnookich i hindusow tez przebijaja z reguly na glowe przecietnych Amerykanow.
  Dlaczego??
  Patrz punkt 1 i 2

 11. 166 bojkot TVN said

  8/Maciej
  Z idiotami 166 stara się nie dyskutować, bo szkoda czasu.

  Co do utopii, to Maciej pewnie jest młody i naturalnie głupi, więc nie może pamiętać, głupi, bo wiedzieć nie chce, że w latach 50, 60, 70 i jeszcze 80-tych XX wieku nikt nie przewidywał upadku CCCP, czyli ZSRR, zniknięcia NRD i połączenia Niemiec, powstania niepodległej Ukrainy i Białorusi, państw, których nigdy wcześniej na mapach nie było, rozpadu Czechosłowacji na Czechy i Słowację, rozpadu Jugosławii. Dalej nie chce mi się pisać o republikach kaukaskich, Rumunii i Mołdawii, czyli o bezwojennych zmianach granic i nowych bytach państwowych. Wówczas też była cala kupa Maciejów, którzy twierdzili, że to co się później stało było ‚NIEMOŻLIWE”.

  Tylko zupełny kretyn, ograniczony umysłowo, może o moim wpisie napisać „utopia”.

 12. Zerohero said

  Polacy są tak samo inteligetni jak Anglicy albo Niemcy. Azjaci też bardzo podobnie. Tutaj decyduje ekonomia i kultura. Statystycznie, bo zdolności się dziedziczy (w sposób dość złożony i trudny do przewidzenia). Po prostu mamy podbne rozkłady zdolności w populacji. Jedyni mocno odstajacy to czarni. Głośno o tym mówiło 2 naukowców: wynalazca tranzystora i odkrywca kształtu DNA. Obu oficjalnie uznano za głupców i szaleńców.

 13. maran said

  ad 12 panie Zerohero a czy inteligencja to wszystko??
  Wazne jest do czego sie ja zuzywa. A my ta swoja inteligencje zuzywamy na pasienie tylkow, w wielu wypadkach zbedne wygodny, zachlanna, prozna i bezsensowna konumpcje , karmiene swej chciwosci i pychy oraz uleganie tzw pop kulturze ,ktora swoja jakoscia dorownuje debilizmowi, niemniej jest bardzo popularna posrod wiekszosci niby wyksztalconej i swiatowej publiki. O demoralizacji owej niby kultury nawet nie wspomne.
  Jaka na razie to cywilizajca, technologia europejsko-amerykanksa jest najwieksza grozba zaglady ludzkosci. Nie buszmeni z Papui czy tubylcy z Amazonki.

 14. 166 bojkot TVN said

  https://marucha.wordpress.com/2012/03/31/polacy-obcym-buduja-dobrobyt/

 15. maran said

 16. 166 bojkot TVN said

  Polacy podnoszą poziom, a Balcerowicz – niewydarzony stary chłoptaś z problemami psychiatrycznymi liczy:
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/63372,paragon-od-panstwa-polska-kosztuje-kazdego-z-nas-prawie-20-tys-zl-rocznie
  Przecież nikt normalny nie wygłupiałby się tak jak on. Ten facet musi mieć zupełny zanik pamięci, że nie pamięta swojego planu Balcerowicza-Sachsa, co to wówczas (bodajże 1990 rok) naobiecywał, że po 6-7 latach zaciskania pasa dogonimy Zachód i będziemy mieli dobrobyt.
  Albo wówczas celowo kłamał, albo mówił głupoty oderwane od rzeczywistości. I jedno i drugie dyskwalifikuje go jako ekonomistę, polityka, faceta publicznego. To niebezpieczny kretyn litościwie kreowany przez media na autorytet ekonomiczny, pewnie w ramach terapii polegającej na przywracaniu poczucia własnej wartości. gdyby balcerowiczowskie mundroty włożyć w usta np. R.Giertycha, to media zadławiłyby się wyliczaniem bezsensów jakie głosi.
  Tymczasem jesteśmy bombardowani kolejnymi rewelacjami ekonomicznego oszusta i oszołoma, popychadła żydowskich banksterów.
  Widać całe to aferalne towarzystwo goni w piętkę i widzi swój rychły koniec, skoro nagłaśniają tego ekonomicznego trupa w szafie, byle zadymić to co wyszło z jego reformy i szokowej terapii. A wyszło: Polska jest w likwidacji, a Balcerowicz musi się leczyć psychiatrycznie.

 17. maran said

 18. maran said

  czy POlacy potrafili by tak protestowac przeciw bluznierczej sztuce.??

 19. 166 bojkot TVN said

  dopisek do 16
  Przed wyborami w 2007 roku PO sugerowała, że kandydaci na funkcje polityczne powinni być badani psychiatrycznie. Niestety tego też nie zrealizowali, bo widać nikt normalny się do tego towarzystwa nie pchał. Mamy wobec tego w Sejmie Biedronia, Grodzką, Niesiołowskiego, Tuska, Palikota, ludzi o widocznych kłopotach psychicznych, że o bulu nie wspomnę

  Ciekawe, kiedy media dokopią się do wiedzy o dolegliwościach psychicznych Balcerowicza. Niby to powinna być tajemnica lekarska, ale w przypadku osoby odpowiedzialnej kiedyś i wpływającej teraz na kierunek rozwoju państwa, czyli na nasz dobrobyt, ta wiedza jest konieczna dokładnie tak samo jak zaświadczenie lekarza okulisty, że kandydat na kierowcę widzi, jak widzi i czy widzi kolory.
  W przypadku Balcerowicza mamy do czynienia z pajacem, który nie dość, że kiepsko i krótko widzi, to nie rozróżnia kolorów i jest głuchy jak pień na ostrzeżenia, że jedzie prosto w przepaść. Powierzanie takiemu osobnikowi sterów państwowej ekonomii to czyste samobójstwo, no chyba, żeby decydował o ekonomii niemieckiej, albo rosyjskiej, albo amerykańskiej, czy izraelskiej lub chińskiej. Wówczas, z naszego punku widzenia jego rady i ekspertyzy byłyby bardzo w interesie Polski i Polaków. Trza go czem prędzej wyeksportować …..

 20. Maciej said

  odp: 11/ Bojkot

  Jak mają się zmiany polityczno – terytorialne na terenie Europy o których pisze Bojkot do utopii którą skonstruował w swoim wpisie o odzyskaniu władzy w Polsce przez Polaków dla Polaków ?? Bo chyba faktycznie zbyt głupi jestem na powiązanie tych dwóch rzeczy ? Teoretycznie to Polacy mają swój byt państwowy, swoje terytorium , tylko administrowane jest przez obcych … Mnie chodzi o odzyskanie realnej władzy nad tym bytem terytorialnym stworzonym formalnie w Teheranie … Jeśli nam się zmienią terytoria to raczej ich nie przybędzie … trend może być zupełnie odwrotny to z pewnością świetnie zorientowany z historią Bojkot wie …

Sorry, the comment form is closed at this time.