Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy jest plan B?

Posted by Marucha w dniu 2012-05-26 (Sobota)

Ostatni szczyt Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) oraz to, co dzieje się w Unii Europejskiej, pokazuje bezdroża dotychczasowych aksjomatów polityki zagranicznej III RP. Przynależność Polski do NATO i równolegle do UE to były główne cele i program polskiej aktywności na arenie międzynarodowej po przemianach 1989 roku.

Pakt Północnoatlantycki miał być gwarancją naszego bezpieczeństwa, a przynależność do struktur europejskich – receptą na rozwój cywilizacyjny i gospodarczy oraz certyfikatem naszej europejskości.

Dziś gołym okiem widać, że NATO, które przez lata było skutecznym paktem obronnym, obecnie ewoluuje w stronę struktury polityczno-militarnej będącej instrumentem globalnej polityki USA i narzędziem do rozwiązywania konfliktów regionalnych przede wszystkim w interesie Stanów Zjednoczonych. W tej chwili automatyzm artykułu 5 traktujący każdą agresję na którykolwiek kraj członkowski jako równoznaczny z atakiem na cały Pakt i zobowiązujący wszystkich sygnatariuszy do udzielenia odpowiedniej pomocy jest iluzoryczny i nie gwarantuje bezpieczeństwa Polski.

Unia Europejska po pakcie fiskalnym zamieniła się w strukturę czterech prędkości: 1. twarde jądro (przede wszystkim Niemcy i Francja); 2. strefa euro – 17 krajów; 3. strefa paktu fiskalnego – 25 krajów; 4. strefa UE – 27 krajów. Strefa wspólnej waluty znalazła się w strukturalnym kryzysie i jest realnie zagrożona rozpadem. Kraje członkowskie przeżywają kryzys gospodarczy stawiający pod znakiem zapytania dotychczasowy dobrobyt i model państwa opiekuńczego z szerokimi gwarancjami socjalnymi. Europa doświadcza nie tylko kłopotów gospodarczych, ale trawi ją także zapaść demograficzna i wszelkie negatywne skutki starzejących się i wymierających społeczeństw. Nawet euroentuzjaści przyznają, że tak źle jeszcze nie było. Wyraźnie są widoczne katastrofalne skutki niszczenia chrześcijańskich korzeni naszego kontynentu.

Co gorsza, UE została podporządkowana niemieckiej dominacji i obecnie przeżywamy rekonfiguracje układów. A gdy okręt tonie, każdy ratuje się na własną rękę, a idea „europejskości” i „solidarności” jest propagandową fikcją. I tak wracamy do punktu wyjścia.

Okazuje się, że problem zdefiniowany w 1907 r. przez Romana Dmowskiego jako „Niemcy, Rosja i kwestia polska” jest jednak – choć w innych warunkach i realiach – nadal uniwersalnie obecny. Po ponad 100 latach i tragicznym doświadczeniu dwóch wojen światowych jakże oczywiste i aktualne jest spostrzeżenie Dmowskiego, że głównym celem polityki niemieckiej jest zdobycie hegemonii w Europie. W dzisiejszych realiach odbywa się to już nie przez kaisera Wilhelma czy Adolfa Hitlera, ale przy wykorzystaniu instrumentu pod nazwą Unia Europejska.

Spostrzeżenia co do Rosji w dużej mierze pozostają ponadczasowe i putinowska Moskwa usiłuje odbudować imperialną pozycję Rosji, lecz w tej koncepcji nie ma miejsca dla niepodległej Polski. Czy sternicy nawy państwowej mają plan B i strategię, co robić w sytuacji rozmydlenia NATO i możliwości rozpadu w niezbyt odległej perspektywie Unii Europejskiej w obecnym kształcie? Odpowiedzią na to pytanie niech będzie kolejne zasadnicze pytanie. Czy obecny rząd uprawiający wasalną politykę wobec Niemiec i spolegliwą wobec Rosji jest w stanie realnie dbać o polski interes narodowy?

Jan Maria Jackowski
http://naszdziennik.pl/

Gajowy będzie brutalny: po **uj. Polakom niepodległość? Po to, żeby jej się czym prędzej zrzec na czyjąś inną korzyść? Po to, żeby stać się przyczółkiem Izraela i USA w Europie i jeszcze do tego dopłacać? Lepsza rosyjska niewola, niż europejsata demokratura. Lepszy Kraj Prywislański, niż Judeopolonia. A wy sobie marzcie o potężnej, zupełnie samodzielnej Polsce, którą szanuje i której się  boi cały świat – durnie.

Komentarzy 148 to “Czy jest plan B?”

 1. zapinio said

  Nie trzeba było tak od razu Panie Gajowy ?
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=23834&p=336604#p336604

 2. tralala said

  Drogi Panie Gajowy,
  Nie przeczytalam artykulu, a jednie panski dopisek. „…lepsza rosyjska niewola…”.
  1.Pan chyba niebardzo wie co to jest rosyjska niewola. Ma Pan naiwne wyobrazenie o samych Rosjanach, sadzi Pan, ze Rosja to czysci slowianie dobrze nastawieni do Polakow, a tak nie bylo i nie jest. Europejsata demokratura to nieszczescie, ale wymarzone przez Pana poddanstwo, to tez katastrofa.

 3. Marucha said

  Re 1, 2:
  Jak rozumiem, oboje Państwo wolicie niewolę żydo-niemiecką, niż rosyjską. Brukselę od Moskwy. I wszystko jasne.
  A fakt, że zabór rosyjski był dla Polaków najłaskawszy (aż do durnych powstań niepodległościowych) i mieliśmy tam autonomię większą, niż w Unii, nie robi na Was wrażenia, jak widzę.

  Co do antypolskich Rosjan to jest ich zapewne tyle samo (proporcjonalnie), co antyrosyjskich Polaków.
  Powtórzę: wolę zależność od Rosji, niż od Brukseli. ZSRR, choć komunistyczno-żydowski nigdy nas tak nie okradł i nie upokorzył, jak Unia Europejska.

 4. wet3 said

  @ Marucha
  Prosze nam prorosyjskiego kitu nie wciskac, mowiac, ze zabor rosyjski byl najlaskawszy! Przypomne tylko, ze wlasnie w zaborze rosyjskim utracilismy 2/3 naszego terytorium narodowego. Pomimo wscieklej germanizacji, nawet pod zaborem szwabskim do tak wielkich strat nie doszlo. Poza tym kazdy zabor jest tragedia! Mowienie o czyms „lepszym” czy „gorszym” jest nielogiczne i mija sie z celem. Jedynym celem jest niepodleglosc.

 5. 25godzina said

  @Wet3
  Marucha – tak jak rozumiem – mówi jedynie, ze woli być połkniętym w całości, niż wcześniej pogryzionym i jeśli jest tylko taki wybór to ja też wolałbym być Rosjaninem polskiego pochodzenia niż Nikim.

  Może to naiwne, ale ja wierze, ze jest inne wyjście. Wystarczy, żeby jedni i drudzy bali się ze im staniemy ością w gardle. W tym przypadku wcale nie trzeba być „królem dżungli” żeby móc żyć po swojemu. Pytanie jak to zrobi? Jak pozbyć się raka w postaci „bezpieczniackich watah” które przecież się ukrywają?

 6. Marucha said

  Re 4:
  Panie Wet, z całym szacunkiem dla wspaniałego narodu polskiego – ma on takie same szanse wybić się na niepodległość, jak gajowy zostać baletnicą.
  Jedyny ratunek na ocalenie bodaj części polskości widzę we współpracy z Rosją. I jeśli do tego nie dojdzie w niedalekiej przyszłości, to Polska zginie.
  Mówienie, że coś jest lepsze, lub gorsze, ma sens jak najbardziej – i na tym polega mądrość zarówno jednostek, jak i narodów, że wybierają to, co jest lepsze w konkretnych warunkach, a nie oddają się mrzonkom.

 7. 166 bojkot TVN said

  No to 166 ma problem! Bo nie znosi ŻADNEJ niewoli.

 8. Marucha said

  Re 5:
  Z takim stanowiskiem, jak Pańskie, da się dyskutować. Ja też bardzo bym chciał, abyśmy nie byli państwem, które mogłaby rozbić armia Luksemburga, lecz sami, o własnych siłach decydowali o sobie.
  A rzeczywistość jest taka, że ani nikt się Polski nie boi, ani nawet nie szanuje.

  Re 7:
  I dlatego 166 Bojkot TVN żyje w żydowskiej niewoli.

 9. „NATO, które przez lata było skutecznym paktem obronnym, obecnie ewoluuje w stronę struktury polityczno-militarnej będącej instrumentem globalnej polityki USA i narzędziem do rozwiązywania konfliktów regionalnych przede wszystkim w interesie Stanów Zjednoczonych.

  NATO jest zbójeckie – a Ewoluuje to p. Jackowski i to w rozkroku.

  Sternicy ławy państwowej [również ci wcześniejsi] od dawna mają plan i go realizuję.
  Jest to superplan, a nie jakiś tam plan B dla zamydlenia oczu przez p. Jackowskiego.
  Ale, żeby go do końca zrealizować to konieczne są jackowskie i nie nasze dzienniki.

  Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów”

  „I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni” – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r.
  .
  „Razem z nami są ministrowie obu rządów i będziemy dziś i jutro pracowali, by zaprojektować wspólną przyszłość” – Premier Izraela Beniamin Natanyahu, Jerozolima 23 luty 2011 r. – na powitanie premiera RP Donalda Tuska wraz z jego rządem.
  .
  W tym samym czasie biegły [i biegną] dwa przeciwstawne sobie procesy.

  – Pierwszy – rozpoczęty Układem Europejskim z dnia 16 grudnia 1991 r. – dla którego wprowadzenia w życie zorganizowano kanciasty stół – zwany dla niepoznaki ‘okrągłym stołem’. Później w czerwcu 1992 r. użyto karty lustracyjnej dla rozgonienia w Sejmie powstałej opozycji w stosunku do tego Układu Europejskiego. Przy tej okazji wykreowano mity tzw. ‘nocnej zmiany’, którymi karmiono Polaków dla zbudowania obecnego układu politycznego, zbudowania całych mechanizmów zniewalających Naród Polski i w konsekwencji osiągnięcia tragicznego obecnie stanu państwa polskiego. Niepomierne zasługi na tym polu ma obecne PiS oraz PO, a i nie gorsze SLD oraz PSL.

  – Drugi – odbudowy na najwyższym poziomie prawdziwego życia żydowskiego w Polsce, jeśli nie w tym, to na pewno już w następnym pokoleniu [za rabinem Sacha Pecaric].
  Temu procesowi od samego początku wiernie służył i służy PiS [Prawo i Sprawiedliwość] wraz z PO [Platformą Obywatelską]. Służył też Lech Kaczyński wraz ze swoimi współpracownikami.

  Pod te procesy dostosowywano też i inne partie pod względem personalnym.
  Pod te procesy układane były i są listy kandydatów do tzw. wyborów – poczynając od liczących się większych miast [ale i miasteczek], aż po Prezydenta RP.
  Temu drugiemu procesowi sprzyjał i sprzyja prowadzony proces pierwszy.

  Zasadniczo są już gotowe wszystkie elementy do masowego osadnictwa Żydów w Polsce.
  Wgląd w archiwa IPN stronie izraelskiej zapewnił prezydent Lech Kaczyński już we wrześniu 2006 roku.
  Pozostało jedynie do dopracowanie pole przyzwolenia społecznego Polaków na masowe osadnictwo w Polsce Żydów. W każdym bądź razie ten proces osadnictwa Żydów w Polsce będzie kontynuowany.

  Więcej – bardzo obszernie i solidnie udokumentowane na:

  http://jozefbizon.wordpress.com
  .
  A może P. Jackowski mówiąc o planie B to tą budowę miał na myśli?
  Wygląda na to, że tak, bo tylko wówczas wywody p. J.M. Jackowskiego są logiczne.
  USA też nie jest krajem terytorialnie ciągłym (Alaska).

 10. 166 bojkot TVN said

  8/A Marucha?

 11. aga said

  Własnie Panie Wet 3
  coraz silniej odnoszę wrażenie ,że jeden kit zastępują nam innym a naiwni Polacy są nabierania przez takich czy innych cwaniaczków.
  Jak narazie to nikt tutaj w gajowce włącznie z panem Dworeckym i samym Gajowym nie zaprezentował chociaż jednego solidnego dowodu ,że Lenin władzę raz zdobyta oddał i zydobolszewia w Rosji nalezy do przeszłości.

  Może nam Pani wymieni wszystkie krzywdy, jakich doznał polski naród od Rosji po 1990 roku?
  A potem położy je na jednej szali, a na drugiej to, co nam wyrządziła Unia Europejska? I co widać?
  Admin

 12. Ad. 11
  Jeśli dobrze rozumiem, to Pani Aga pragnie mieć wprost Izrael, a nie tam jakiś Palestyńczyków.

 13. Re. 11
  Pani Ago

  Proszę stanąć przed lustrem – tylko przodem a nie tyłem – i solidnie się przypatrzeć czy aby u siebie nie znajdzie w głowie kitu.

 14. marek said

  @ Marucha
  ad.6 Popieram pana wypowiedz w tym punkcie. I na litość Boga Wszechmogącego oznajmiam wszystkim wątpiącym jak i też autorowi tego artykułu, że innej drogi nie ma i nie będzie.

 15. Michał said

  Po co te kłótnie? Zapewne dopisek pod artykułem jest cyniczny i nie ma o co wogóle się kłócić. Jeżeli na serio to wszsytko nasz admin to napisał to mam kilka uwag: 1. Najłaskawsze były dla nas Austro-Węgry, 2. Unia Europejska sama upadnie bo nie tworzy jej żadna przawdziwa, duża grupa społeczna (np. naród), mająca wspólny interes i chęci dabania o wspólne dobro- to tylko kwestia czasu, 3. Można także wyjść z Unii z innym i państwami i stworzyć związek państw słowiańskich czy narodów Europy środkowej i wschodniej, przypominającym konfederację. Po wyjściu z UE ogłośić, iż wszelkie dopłaty są rekompensatą za II WŚ, której Niemcy nie wypłacili do końca, 4. Obalić polskojęzyczny rząd w pokojowy sposób (ktoś musiałby ogłośić rokosz, przywódca jakiegoś ugrupowania, nie wiem). Jak nie da rady sposobem, to na siłę. 5.Plan b? Podpunkty 3 i 4 to jest według mnie plan B. Pozdrawiam

 16. Marucha said

  Re 14:
  Oczywiście, że innej drogi nie ma. Jedyne, co możemy zrobić, aby nie zostać i faktycznie i formalnie Judeopolonią, jest związanie się z Rosją. Nawet kosztem utraty jakiejś części suwerenności. Lepiej bowiem utracić część, niż wszystko. Lepiej być Rosjaninem polskiego pochodzenia, niż spluwaczką.
  Rusofoby mogą jednak spać spokojnie.
  Do tego nie dojdzie.
  Une do tego nie dopuszczą.

 17. Marucha said

  Re 15:
  1. Niestety, największą autonomię miało Królestwo Polskie do 1831 roku.
  2. Unia może i upadnie. Powstanie na jej miejsce coś nowego, a Polacy czym prędzej się do tego dołączą.
  3. Wyjście z Unii i stworzenie jakiejś konfederacji Słowian byłoby dobrą alternatywą, gdyby nie to, że dość nierealną. Dużo bardziej realna i łatwiejsza do dogadania byłaby konfederacja dwu największych narodów słowiańskich, Rosji i Polski, których przykład mógłby pociągnąć za sobą innych.
  4. Skoro Polacy nie są w stanie rzucić zgniłym jajkiem w kanalię J.T. Grossa, to nie bardzo widzę, jak mogliby obalić obecne rządy. Choć byłoby to bardzo pożądane. Ale po ewentualnym obaleniu rządów i tak znów oddaliby władzę w wiadome ręce.

 18. Re. 14

  Proszę się nie dziwić p. Jackowskiemu – autorowi tego artykułu.
  On doskonale wie co budują i co nazywa ty jego planem B.
  Pływak.

  Z wiki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Maria_Jackowski

  „Wykształcenie i praca zawodowa[edytuj]Ukończył w 1982 studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2007 także studia podyplomowe z zarządzania nieruchomościami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Pracował w wydawnictwach, zajmował się też publicystyką i pisarstwem.

  W 1981 został fotoreporterem „Tygodnika Solidarność”, a w 1982 podjął pracę w „Tygodniku Powszechnym”. Od 1984 do 1990 był redaktorem kwartalnika „Fotografia”.

  W 1990 został zatrudniony na etacie w Telewizji Polskiej w charakterze dziennikarza. W latach 1990–1997 tworzył lub współtworzył kilka cykli programów telewizyjnych dla programu TVP1. Od 1993 do 1995 zasiadał w Radzie ds. Mediów i Informacji przy prezydencie Lechu Wałęsie. Publikuje w „Naszym Dzienniku”, „Niedzieli” i „Mojej Rodzinie”. Jest również publicystą Radia Maryja.

  Działalność polityczna[edytuj]Był jednym z założycieli związanego z Radiem Maryja Stowarzyszenia Rodzina Polska.
  W 1997 został posłem na Sejm III kadencji z podwarszawskiej listy Akcji Wyborczej Solidarność (otrzymał 37 239 głosów).

  Przewodniczył Komisji Kultury i Środków Przekazu. W 2001 należał krótko do Przymierza Prawicy. W tym samym roku z listy Akcji Wyborczej Solidarności Prawicy bez powodzenia ubiegał się o reelekcję jako bezpartyjny z poparciem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego (otrzymał 4240 głosów).

  Rok później przystąpił do Ligi Polskich Rodzin, z listy której w wyborach samorządowych w 2002 bez powodzenia kandydował na prezydenta Warszawy (otrzymał 2,16% głosów) oraz uzyskał mandat radnego tego miasta.

  W latach 2002–2004 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a następnie – do 2005 – przewodniczącego rady Warszawy[4]. Od 2005 do 2007 zasiadał w Trybunale Stanu. W 2006 odszedł z LPR.

  W wyborach parlamentarnych w 2011 został wybrany do Senatu jako bezpartyjny kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.”

  Pary z gęby to on nie puścił (i nie puści) o najistotniejszych kwestiach.

 19. JO said

  ad.16. Ja zgadzam sie z Panem Gajowym z tym , ze traktuje zdanie „Rosjaninem Polskiego Pochodzenia…” jako przenosnie. Uwazam, ze Rosjanie i Polacy moga stworzyc Unie i w jednym Kraju czuc sie Rosjaninami i Polakami.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Ma Pan całkowitą rację.

 21. Mądrale.

  Zdobywacie władzę.
  Zabieracie się za głównych złodziei – pudło i konfiskata zagrabionego majątku.
  Jaki wariant sobie wybieracie bez zewnętrznego wsparcia – o z tego:
  – bałkański,
  – iracki
  – inny podobny

 22. piotr34 said

  „Lepsza rosyjska niewola niz europejsata demokratura”

  Ciekawe ze gajowy tylko taka alternatytwe widzi.

 23. piotr34 said

  @Admin

  „Może nam Pani wymieni wszystkie krzywdy, jakich doznał polski naród od Rosji po 1990 roku?
  A potem położy je na jednej szali, a na drugiej to, co nam wyrządziła Unia Europejska? I co widać?
  Admin”

  Dlaczego od 1990 a nie na przyklad od 1939?Albo 1000?

 24. Marucha said

  Re 22:
  No to niech nam Pan napisze, jaką Pan alternatywę widzi…

  (Chyba już wiem, nie musi Pan odpisywać:
  – Stać się w ciągu dwu lat potężnym i bogatym państwem
  – Zwiększyć liczebność wojska do dwu milionów i wyposażyć je w najnowocześniejszy sprzęt
  – Uzyskać możliwie natychmiastowo szacunek wśród narodów świata
  – Wzbudzać lęk we wrogach.
  Na początek proponuję zacząć od zmiany pampersów…)

  Re 23:
  Ponieważ wydaje się Pan nie rozumieć otaczającego go świata, wyjaśniam, że rok 1990 (a właściwie 1992) to koniec Związku Radzieckiego.
  A ja mówię o Rosji.
  Nie o ZSRR.
  Ani o Państwie Moskiewskim czy Czarnej Rusi.
  I ustawiam perspektywę czasową tak, by była współbieżna z polskimi staraniami o wejście do Żydunii.

 25. Kapsel said

  Re 12
  Jeśli dobrze rozumiem, to Pani Aga pragnie mieć wprost Izrael,

  Jeśli dobrze rozumiem to Pani Aga tak chce mieć Izrael jak i Pan Zdziwiony twardo chciał mówić zawsze,tylko i wyłącznie samą prawdę.

 26. zapinio said

  Obecni przywódcy Rosji przylecieli z Aldebarana.
  Wszelkie wątpliwości co do czystości intencji tudzież sianie defetyzmu karane będą z całą bezwzględnością w pokazowych procesach albo i bez…

  I co wnosi taki komentarz? Zastępowanie argumentów podśmiechujkami nie robi na gajowym wrażenia – admin

 27. Marucha said

  Każdy, kto dywaguje o niezależności Polski zarówno od tzw. Zachodu, jak i od Rosji – i pójściu własną drogą – w rzeczywistości działa na korzyść lucyferian.
  W oczekiwaniu na to, że Polska stanie się (jakim cudem?) wystarczająco silna, aby móc prowadzić niezależną politykę, kraj nasz pogrąża się coraz bardziej w unijnym bagnie i niedługo nie będzie już co ratować.
  Ale najwidoczniej tego chcą niektórzy.

 28. Te gadki z rozpadem UE będą powtarzane cyklicznie co jakiś czas.
  To taki mechanizm psychologiczny.

  Po co się narażać przeciwstawiając się temu skoro samo się rozpadnie i samo się zrobi.
  To jest sposób na zneutralizowanie i skanalizowanie nastrojów społecznych.
  Odczekanie, zmiana taktyki i potem ponowna śruba.

  Tu nie ma co czekać na rozpadanie. Tu trzeba bardzo szybko wiać z tej UE ile sił w nogach nie oglądając się na innych.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Dokładnie, Panie Józefie!
  Inni za nas wszystko zrobią.
  Obronią nas, jak trzeba – po co nam własne wojsko?
  Wyprodukują dla nas, co trzeba, a nam tylko pozostanie kupić gotowe.
  I wreszcie rozwalą dla nas Unię Europejską. My przyjdziemy na gotowe, rozejrzymy się, ściągniemy doradców z USA i Izraela żeby nam powiedzieli, co teraz…itd.

 30. Jednym z głoszonych argumentów przy wpychaniu Polski pod but Brukseli było, że będziemy nawracać ich na wiarę katolicką – i co?

  A nie lepiej iść i pomóc tam, gdzie chrześcijaństwo chce się autentycznie odrodzić?
  Przecież powiedziano – „I Rosja się nawróci”.
  Czy nie warto mieć w tym swego udziału?

 31. Pojednanie z Niemcami – to TAK,
  ale
  pojednanie z Rosją – to absolutnie NIE.

  Zaiste ciekawa to filozofia.

 32. Re.25

  Znowu się Pan wtrynia pomiędzy wódkę i zakąskę.
  Pytanie i zaczepne stwierdzenie było do Pani Agi, a do Pana.
  No chyba, że Pan ti równocześnie ‚Zdziwiony’ a i Pani Aga.

  Panie Józefie, przecież p. Kapsel w niczym Panu nie uchybił, a jedynie skomentował! – admin

 33. Marucha said

  Re 30, 31:
  A był taki też argument, że musimy raz na zawsze odciąć się od jakichkolwiek wpływów rosyjskich – i wejście do Unii miało temu służyć.

  Najwidoczniej się to nie udało, bo mimo totalnego podporządkowania Polski Brukseli, patridyoci wciąż utrzymują, że to Putin rządzi w Warszawie.

 34. wi42 said

  Mały przerywnik w zaciekłej dyskusji – link do artykułu o Putinie w popularnej gazecie internetowej – InoSMI (Niestety po rosyjsku – tłumaczenie z j. francuskiego)

  http://inosmi.ru/politic/20120525/192587661.html

  w tej wcale nie drugorzednej gazecie czytamy:

  „Как известно, талмудо-масонская империя без колебаний использует любые средства для достижения поставленных целей.”

  Okreslenie obecnego porzadku jako imperium talmudyczno – masonskie w popularnej gazecie jest dużym przełomem.
  A wogóle ocena Putina jest bardziej niz pozytywna – warto przeczytać łacznie z komentarzami.

  PS:24 Marucha
  Słowo Rosja (nie mowiac juz o ZSRR) jest płachtą na byka dla większości, więc mówienie o sojuszu z Rosją jest tak samo abstrakcyjne jak i inne alternatywy wymienione przez Maruchę. To może się zmienić??? tylko wtedy, gdy będzie naprawdę b., b. źle.

 35. Re.33
  NO i u nich pojednanie z Rosją jest absolutnie niemożliwe,
  bo to rozszabrowanie Polski to wina Putina.
  A jak powszechnie jest wiadomo
  to szabrownik nie pomoże odszabrowć.
  Pomoże w tym Izrael.
  Uzgodniono to przecież już w 2006 r. i kontynuuje to Tusk.

  Zasługi Lecha Kaczyńskiego – wizyta w 2006 r. w Izraelu w obrazkach.
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/03/30/wizyta-w-2006-r-w-izraelu-prezydenta-rp-lecha-kaczynskiego-w-obrazkach/

 36. Kapsel said

  Re 32

  A ja nie widzę powodu aby się nie ujmować za ludźmi którzy dają dowody swojego zaufania do mnie.Odpłacam się tym samym i nie ja jeden i nie pierwszy raz to się zdarza w Gajówce.

  A teraz proszę sobie nie żałować i zadawać…..Pytanie i zaczepne stwierdzenie ……ja już nie przeszkadzam.

 37. Re.34

  Od mówienia się wszystko zaczyna i ktoś to musi głośno powiedzieć,
  to i ta czerwona płachta na byka z wolna przestanie być skuteczna.

 38. wet3 powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 12:49:10

  @ Marucha
  Prosze nam prorosyjskiego kitu nie wciskac, mowiac, ze zabor rosyjski byl najlaskawszy! Przypomne tylko, ze wlasnie w zaborze rosyjskim utracilismy 2/3 naszego terytorium narodowego. Pomimo wscieklej germanizacji, nawet pod zaborem szwabskim do tak wielkich strat nie doszlo. Poza tym kazdy zabor jest tragedia! Mowienie o czyms “lepszym” czy “gorszym” jest nielogiczne i mija sie z celem. Jedynym celem jest niepodleglosc.

  aga powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 13:32:06

  Własnie Panie Wet 3
  coraz silniej odnoszę wrażenie ,że jeden kit zastępują nam innym a naiwni Polacy są nabierania przez takich czy innych cwaniaczków.
  Jak narazie to nikt tutaj w gajowce włącznie z panem Dworeckym i samym Gajowym nie zaprezentował chociaż jednego solidnego dowodu ,że Lenin władzę raz zdobyta oddał i zydobolszewia w Rosji nalezy do przeszłości.

  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 13:36:14

  Ad. 11
  Jeśli dobrze rozumiem, to Pani Aga pragnie mieć wprost Izrael, a nie tam jakiś Palestyńczyków.
  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 13:42:46

  Re. 11
  Pani Ago

  Proszę stanąć przed lustrem – tylko przodem a nie tyłem – i solidnie się przypatrzeć czy aby u siebie nie znajdzie w głowie kitu.

  Kapsel powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 15:04:38

  Re 12
  Jeśli dobrze rozumiem, to Pani Aga pragnie mieć wprost Izrael,

  Jeśli dobrze rozumiem to Pani Aga tak chce mieć Izrael jak i Pan Zdziwiony twardo chciał mówić zawsze,tylko i wyłącznie samą prawdę.
  =================

  Pani Aga może i nie pragnie, ale skutek będzie taki sam – Izrael.

  Panie Kapsel, a wracają do meritum – to jakie jest Pana zdanie odnośnie tego kitu?

 39. Marucha said

  Re 35:
  Jak tu rozmawiać z Polakiem, którego jawnie i publicznie dyma brukselski pederasta, a on krzyczy, że to Putin?

 40. Re. 39
  Panie Marucha
  ano odpowie, że my są ruskie agenty.

 41. aga said

  Panie Marucha

  póki zyją jheszxcze starzy ludzie ,ktorzy pamiętaja ruski raj pod ’45 to o „krzywdach” lepiej nie wspominac.

  A w ogóle to czy naprawdę uważa Pan,że pod ruskim żydem będzie nam lepiej niż pod jewropejskim?

  Niech Pan jedzie na Sycylię to może wtedy Pandostrzeże to co widoczne 🙂

 42. Add. 40

  My agenty wpływu od wciskania prorosyjskiego kitu – Panie Marucha.

  Panie Kapsel – co Pan na to?
  Za siebie i za Panią Agę, bo ją zamurowało.
  ‚Zdziwionego’ może Pan sobie tutaj pominąć.

 43. aga said

  Panie Kapsel,szkoda energii na zgorzkniałych,złosliwych,gderliwych… co to jak pijany od ściany do ściany i wiecznie się na błędach uczą a nie mogą nauczyć.
  pozdrawiam

 44. aga said

  A dla Pana Maruchy 😉

 45. aga said

  Bizoń wichnij sobie pan na zdrowie tak po rusku szklanicę siwuchy i odfastryguj się ode mnie a lepiej nie oddzywaj ,bo smród żydowskiej solidaruchy, w której odwalał pan kawał roboty pożytecznego idioty dla żydów jeszcze nie wywietrzał.
  A,że do tortu nie wszyscy się załapali,cóż taka rola była przydzielona; trzeba było poczytać sobie historię zanim się z kabalistami zadało.

 46. aga said

  Nie jest to ruska bałałajka ale mandolina tez może wystarczy:

 47. wet3 said

  @ JB (12)
  Prosze pana. Szanuje pana, ale tym razem to pan sie zblamowal na calego! Nie nalezy nasladowac Szechtera vel Michnika.

 48. wet3 said

  @ Marucha (27)
  Nie zgadzam sie z panem. Ma pan bardzo pesymistyczny obraz Polakow, ktory „wypracowali” nam nasi rozbiorcy dla uzasadnienia rozbiorow Polski. Dziwie sie panu! Uwazam, ze jeszcze, po oczyszczeniu kraju z antypolskich meneli, stac nas na samodzielnosc. Prawda jest, ze w czasie 2 WS, PRLu i PRL-bis ponieslismy niesamowite straty gdyz unicestwiono nam wiekszosc klasy przywodczej narodu. Nie unicestwiono jednak wszystkich i, ciagle wierze, ze mamy jeszcze dosc sil, aby podniesc sie z kolan nasz kraj oczyscic z antypolskich elementow i prowadzic prawdziwie polska polityke.

 49. Rysio said

  „…Czy jest plan B?…”

  Ależ oczywiście że jest!

  Plan B
  All you have to do is to stand up with your legs as far apart as you can,
  bent over,
  and kiss your anus goodby.

  Plan B jest bardzo dobry ale dużo lepszy jest plan C.

  Plan C

  Buuuuuuuuuuuhahahahahaaaa!!!!

 50. Rysio said

  „……. wichnij sobie pan na zdrowie tak po rusku szklanicę siwuchy i odfastryguj się ode mnie a lepiej nie oddzywaj ,bo smród żydowskiej solidaruchy, w której odwalał pan kawał roboty pożytecznego idioty dla żydów jeszcze nie wywietrzał….”

  Mocne, bardzo mocne ale jakże prawdziwe.

 51. wet3 said

  @ Marucha (17)
  Gdyby bylo tak pieknie jak pan pisze, to nie byloby powstania listopadowego, ktore wybuchlo wskutek ograniczania swobod nam zagwarantowanych konstytucja Krolewstwa!
  PS – Czekam na dalsze pokazywanie nam przez pana lask jakimi carowie nasz narod „obdarzali”.

 52. kolo said

  Po pierwsze, nie mogę się zgodzić z Gajowym, żebyśmy poddali się pod rosyjską niewolę. Ścisła współpraca na wielu płaszczyznach, zwł. umowa o wzajemnej pomocy wojskowej w razie ataku państwa trzeciego – mogłaby być korzystna (Łukaszenka na tym jedzie już 20 lat), ale nie niewola. Sojusz z Rosją jest o tyle zasadny, że nie ma ona wobec Polski roszczeń terytorialnych (w przeciwieństwie do Niemiec) i nie rozsiewa degrengolady kontrkulturowej, jak państwa/organizacje międzynarodowe kontrolowane przez Żydów i masonerię.

  @4
  Zabór rosyjski w istocie był najłagodniejszy ze wszystkich do lat 30 XIX wieku. Do wybuchu powstania listopadowego, wywołanego przez masonerię, Królestwo Polskie („Kongresówka”) było de facto państwem polskim (z dużą, świetnie wyszkoloną i wyposażoną armią i własnym szkolnictwem; zero rusyfikacji), tyle, że wasalnym wobec cara. Były perspektywy na sprowokowanie wojen z dwoma pozostałymi zaborcami (zarówno Prusy, jak i Austria były biednymi państewkami, wstrząsanymi przez rewolucje) i złączenie wszystkich ziem I RP, tyle, że Królestwo Polskie byłoby wasalne wobec carów, którzy wcale jakoś opresyjni przed powstaniem listopadowym wobec Polski nie byli).

 53. kolo said

  @51
  Powstanie listopadowe wywołała masoneria, żeby odciągnąć armię rosyjską od planowanej interwencji antyrewolucyjnej w zrewolucjonizowanej Francji (niszczono tam właśnie restaurację monarchii). Powstanie listopadowe było powtórzeniem patentu z powstaniem kościuszkowskim.

 54. kolo said

  http://www.legitymizm.org/hanba-listopadowa

 55. kolo said

  http://rebelya.pl/forum/watek/13081/

 56. Kapsel said

  re 43
  Ba rdzo dziękuję
  Również pozdrawiam

 57. tralala said

  ad 24 Marucha

  „Re 23:
  Ponieważ wydaje się Pan nie rozumieć otaczającego go świata, wyjaśniam, że rok 1990 (a właściwie 1992) to koniec Związku Radzieckiego.
  A ja mówię o Rosji.
  Nie o ZSRR.
  Ani o Państwie Moskiewskim czy Czarnej Rusi.
  I ustawiam perspektywę czasową tak, by była współbieżna z polskimi staraniami o wejście do Żydunii.”

  No tak, wraz ze zmiana nazwy i zmienilo sie WSZYSTKO.

  Putin to taki honorowy facetuncio, ktory nie ma nic wspolnego z ukladami otaczajacego nas swiata.
  Reszta jego ludzi, to tez baranki, a NWO wogole nie ma zadnego wplywu na matuszke Rosje i co lepsze nigdy miec nie bedzie. Fakt, ze Rosja broni sie (i na szczescie) przed IVG, eutanazja i gayami, nie robi z tego panstwa naszego zbawcy.

  Poza tym myli Pan dwa pojecia: co innego Wspolpraca, a co innego Poddanstwo!

  Prosze nam powiedziec jasno i otwarcie za co Pan te Rosje tak kocha, ze jakikolwiek grymas w jej strone wywoluje u Pana biala goraczke?
  Na czym opiera Pan pelne zaufanie do niej?
  Skad u Pana tyle pogardy dla rodakow ?

  Panie Marucha, ja zycze Panu jednego, oby nie obudzil sie Pan z reka w n…..u.

  I prosze mi nie pisac, ze ja wolalabym okupacje niemicka, izraelska, brukselska czy chinska, bo to nonsens.

 58. Re.45
  Dobrze, że Pan Kapsel z panią trzyma.
  Tak trzymać Pani Ago.

  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni
  i polityka względem Rosji się nie zmieni.
  No to resztę proszę już sobie dośpiewać samemu.

  Aaaaaaaaa – i proszę jeszcze dopisać Pani Ago, że razem z Panem Gajowym chcemy przejąć gajówkę.

 59. Pani Ago

  A Pani jaką robotę odwaliła?
  Wygląda na to, że wcześnie żadną i teraz Pani to odwalenie roboty nadrabia (wraz z innymi – we wzajemnym dziękczynieniu).

 60. Wygląda też na to, że póki co nadal ma wzięcie kapslowana kapucha w sosie własnym.

 61. Re. 50

  A Pan Rysio też gra w tej samej orkiestrze?

 62. Kapsel said

  Re 58
  Dobrze, że Pan Kapsel z panią trzyma.
  Tak trzymać Pani Ago.

  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni
  i polityka względem Rosji się nie zmieni.
  No to resztę proszę już sobie dośpiewać samemu.

  Nie pisnąłem ani słówkiem a pan znowu !!!

  podtrzymuję to co tutaj:

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/17/klamstwo-ankieta/#comment-165323

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/17/klamstwo-ankieta/

  a proponowałem zapomnieć i traktować jako wypadek przy pracy

 63. Rysio said

  re 61. Nie Panie Józefie.
  Ale jakże prawdziwe jest to, że parchy zgrabnie i elegancko przejęły zapał Polaków i Solidarność.

  A potem, po skierowaniu ich na boczny tor, bez najmniejszych skrupułów dali im wszystkim porządnego kopa w tyłek.

  😦

 64. 166 bojkot TVN said

  Dla miłośników Putina i bula – felieton o loży prezydenckiej – perełka blogowa, tego żaden dziennikarz by nie napisał:
  http://niezalezna.pl/28958-loze-prezydencka-tanio-sprzedam-oraz-o-pani-elizie
  ………………..
  Bo oto, co widzieliśmy w 2011 roku na stronie Pana Prezydenta, nieustraszonego pogromcy sarenek, oby żył wiecznie: „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką Anną przekazał na aukcję XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproszenie do Loży Prezydenckiej na wspólne kibicowanie podczas meczu otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie.Loża Prezydencka jest specjalnym miejscem, do którego dostęp mają tylko najznamienitsi goście na specjalne zaproszenie Prezydenta RP.”

  A fuj, Pani Prezydencie i Szanowna Małżonko! Nikt mnie nie prześcignie w czci i uwielbieniu dla licznych zalet, urody , inteligencji itd. Pierwszej Pary, ale jednak, takich przekrętów się nie robi. Są inne źródła dochodu, można wystąpić o zwiększenie budżetu na następny rok, bo ja wiem, sprzedawać zdjęcia z podpisem, wystawić poroża ze ścian na Allegro, wydać nowy słownik ortograficzny z najnowszymi zmianami według zreformowanej pisowni Pana Prezydenta, nie wiem, cokolwiek. Ale Owsiaka nacinać , no, cóż, lekkie przegięcie.

  Skąd w ogóle taka sprawa w mediach, oczywiście, z powodu opozycji, która nie ustaje w jątrzeniu i dzieleniu. W ostatnich dniach politycy PiS – m.in. Jarosław Kaczyński – skandalem określili fakt, że Bronisław Komorowski nie zasiądzie w loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym. Krytykowali fakt, że lożę tę wynajął na czas piłkarskich mistrzostw Europy rosyjski biznesmen Roman Abramowicz. A ten z kolei zaprosił Prezydenta Putina. Istnieje obawa, że nie zaprosił Prezydenta Polski do tej istniejącej/nieistniejącej ( pojawiasz się i znikasz, i znikasz, i znikasz, Urszula [166; nie Urszula – Bajm!!!!] to śpiewała swego czasu, jak pamiętam) Loży Prezydenckiej, bo ten, jak zapewnia Pani Rzecznik będzie w miejscu jak najbardziej prestiżowym, w sąsiedztwie szefa UEFA. Ciekawe, czy bliskim sąsiedztwie, czy dalekim.
  …………………….

  Jeden z komentarzy nasuwający się automatycznie: „Jaki prezydent taka loża”

 65. Maciej said

  Rysio to Ty ?? Jeśli to nie Ty … to z poleceniem dla Ciebie …

 66. Kapsel powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 16:01:41

  Re 32

  A ja nie widzę powodu aby się nie ujmować za ludźmi którzy dają dowody swojego zaufania do mnie.Odpłacam się tym samym i nie ja jeden i nie pierwszy raz to się zdarza w Gajówce.

  A teraz proszę sobie nie żałować i zadawać…..Pytanie i zaczepne stwierdzenie ……ja już nie przeszkadzam.
  ======================
  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 16:45:35

  Add. 40

  My agenty wpływu od wciskania prorosyjskiego kitu – Panie Marucha.

  Panie Kapsel – co Pan na to?
  Za siebie i za Panią Agę, bo ją zamurowało.
  ‘Zdziwionego’ może Pan sobie tutaj pominąć.
  ====================

  aga powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 16:49:43

  Panie Kapsel,szkoda energii na zgorzkniałych,złosliwych,gderliwych… co to jak pijany od ściany do ściany i wiecznie się na błędach uczą a nie mogą nauczyć.
  pozdrawiam
  ================

  Kapsel powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 18:52:11

  re 43
  Ba rdzo dziękuję
  Również pozdrawiam
  ===================

  aga powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 16:58:55

  Bizoń wichnij sobie pan na zdrowie tak po rusku szklanicę siwuchy i odfastryguj się ode mnie a lepiej nie oddzywaj ,bo smród żydowskiej solidaruchy, w której odwalał pan kawał roboty pożytecznego idioty dla żydów jeszcze nie wywietrzał.
  A,że do tortu nie wszyscy się załapali,cóż taka rola była przydzielona; trzeba było poczytać sobie historię zanim się z kabalistami zadało.
  ==================

  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 19:13:49

  Re.45
  Dobrze, że Pan Kapsel z panią trzyma.
  Tak trzymać Pani Ago.

  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni
  i polityka względem Rosji się nie zmieni.
  No to resztę proszę już sobie dośpiewać samemu.

  Aaaaaaaaa – i proszę jeszcze dopisać Pani Ago, że razem z Panem Gajowym chcemy przejąć gajówkę.
  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 19:22:56

  Pani Ago

  A Pani jaką robotę odwaliła?
  Wygląda na to, że wcześnie żadną i teraz Pani to odwalenie roboty nadrabia (wraz z innymi – we wzajemnym dziękczynieniu).
  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 19:37:48

  Wygląda też na to, że póki co nadal ma wzięcie kapslowana kapucha w sosie własnym.
  =================

  No i teraz pod ad. 63 pisnął Pan Kapsel.
  Po co było sobie takiego nicka przybierać?

 67. No to podyskutowaliśmy jak trza o polityce wschodniej.
  Nie ma to jak Jan Maria Jackowski.

 68. Kapsel said

  Re 67
  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni

  za takie insynuacje to nie tylko pisnąłem ale jeszcze w parszywą mordę przypierdolę….

 69. Rysio said

  re 66. Macieju – to niestety nie ja.

  😦

  Ale przyznam, że podatki zerowe – to moje niespełnione marzenie.

  Oczywiście socjały poleciały by na łebe na szyję, nie było by ich wcale.

  Społeczeństwu albo by się to spodobało – wtedy utrzymały by się na wysokości zera.

  Albo by mu się taki bezpodatkowy stan rzeczy nie spodobał – i wtedy mielibyśmy protesty milionów ludzi brutalnie rządających i domagających się aby ich rząd i państwo jak najwięcej (ile to tylko możliwe) opodatkowało.

  🙂

  Ciekawe dlaczego żydy u koryta nie chcą sie zgodzić na taką próbę?

  PS. No bo chyba Macieju – nawet i wy – nie wierzycie, że parchy, aż tak bardzo się martwią o nasze dobre samopoczucie i zdrowie.

 70. p.e.1984 said

  Ad. 68
  Panie Józefie, czy nie ma Pan książki R. Kafla w TEXie albo czymś konwertowalnym do HTML? Przydałaby mi się taki format, bo chciałbym opublikować co bardziej smakowite fragmenty, a edycja z PDF-a jest uciążliwa (szkoda mojego czasu). Mój adres email Pan ma (pisałem na Pana adres gmail, ale odpowiedź do dziś nie dotarła).

  Pozdrawiam

 71. Re.70
  Mam, bo robiłem tego edycję na moją stronę.
  Proszę zaraz wysłać do mnie email, ale na adres jb.boguchwala@gmail.com
  z tytułem „książka R.K.”
  Na inne adresy pocztę mam blokowaną – albo moja nie dociera, albo nie dociera do mnie.
  Pozdrawiam.

 72. wet3 said

  @ Kolo
  Wiem, ze masoneria (glownie frankistow) pchala Polakow do powstan. Tak samo prowokowal carat przez ograniczanie zagwarantowanych swobod. Z drugiej strony pan wyraznie nie chce zrozumiec, ze wspolzycie Polakow pod absolutna wladza carow bylo po prostu niemiozliwoscia – uluda!

 73. Kapsel said

  Re 67
  Dobrze, że Pan Kapsel z panią trzyma.
  Tak trzymać Pani Ago.

  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni

  Czy ty widzisz podłoto jedna co Nam przypisujesz !!!!

  Za takie insynuacje to nie tylko pisnąłem ale i w tą wredną i parszywą mordę przypierdolę !!!!

 74. wow said

  W „niewolę” to ja bym się nikomu nie poddał, ale wspólpraca z Rosją jak zauważyli niektórzy jest chyba jedynym wyjściem, no mozna jeszcze próbować sojuszu z Chinami jak chciał Tymiński…Jeżeli ktoś uważa, że dziś największym problemem Polski jest Putin to jest albo durniem, albo prowokatorem…

  Rosja toleruje przeróznych autokratów,demokratów, teokratów itp byle z nią wspólpracowali -nie można tego powiedzieć o siewcach „demokracji”. U nich jest tylko jeden model.

 75. Re.70
  Nic nie dotarło.
  Proszę sobie założyć konto np. na gmail.com – stąd wszystko chodzi.
  Na poprzednim moim adresie z go2 okazało się, od pewnego czasu wysyłałem pocztę na niektóre adresy i znikała ona gdzieś w przestworzach. Też myślałem, że osoby nie odpowiadają. Oni wysyłali też pocztę do mnie i też szła ona na Marsa.

 76. Add.74
  Oczywiście robił to Putin na zlecenie pani Agi.

 77. 166 bojkot TVN said

  74/JB
  największe przesyłki przepuszcza Interia. Gmai to pikuś

 78. Re.73
  ‚WOW’ musi zrozumieć, że niektórzy obecny stan nazywają wolnością, a to co ‚WOW’ proponuje, to dla nich propozycja rosyjskiej niewoli. No i wciskanie kitu.

 79. Re.76
  Może i przepuszcza. Tu chodzi o pewną komunikację, a nie sterowaną.

 80. 166 bojkot TVN said

  78/JB
  Co proszę?????

 81. Re.79
  O nic nie proszę.

 82. Marucha said

  Re 51:
  Nonsens, panie Wet3. Powstanie Listopadowe nie miało NIC wspólnego z żadnymi ograniczeniami wolności – za to bardzo wiele z masonerią, która dla własnych interesów napuściła młodych i głupich patridyotów na beznadziejną walkę. Myślałem, że sprawa ta jest powszechnie znana, a przynajmniej znana w gajówce.

  Re 52:
  Nie ma co się Pan obawiać. Nie poddamy się w „ruską niewolę”. Niewolnik (żydo-unijny), jakim jest Polska, wolności stracić już nie może.

  Re 57:
  To nie była „zmiana nazwy” z ZSRR na Rosję. To był rozpad ZSRR. Zmiany, jakie tam zaszły, były dużo głębsze, niż w III RP. Oczywiście nie wszystko zmienić się może od razu, ale moim zdaniem zmiany w Rosji idą w dobrym kierunku. Natomiast o Polsce nie chce mi się po prostu gadać.
  Za co „kocham” Rosję? Bo widzę w niej jedyną alternatywę dla Żydunii.
  Nikt też nie mówi o „poddaństwie”.
  Powiedziałem tylko, że jeśli już mam być czyimś poddanym, to wolę Putina niż brukselskich pederastów. Zauważyła Pani słowo „jeśli”?
  I powtórzę, choć się to Pani nie spodoba: kto torpeduje współpracę Polski z Rosją, ten chce czy nie chce współdziała z lucyferianami.

  Czy obudzę się z ręką w nocniku?
  Ależ miła Pani, ja już od dawna trzymam rękę w nocniku. My wszyscy ją trzymamy. Gorzej, niż teraz, być nie może. Dlaczego mam się zatem bać Rosji, ktora od 1992 nic nam złego nie zrobiła?

  Re 72:
  Chętnie zamieniłbym unijnych demokratów na rosyjskiego cara, pod którego władzą Królestwo Polskie było wręcz kwitnącym krajem – krajem, jaki niewątpliwie doczekałby się pełnej wolności z upływem czasu.

  Ale nic się nie bójcie, drodzy Państwo.
  Ani głos gajowego, ani psie głosy, nie idą w niebiosy.
  Stosunku Polaków do Rosji nic nie zmieni.
  Wolimy żyć w unijnym gnoju.

 83. Re.70
  Wystawiona jest wersja DOC książki p. R. Kafla

  – „Spotwarzona przeszłość” – na

  http://jozefbizon.wordpress.com/roman-kafel/

  Bezpośredni adres to

  https://jozefbizon.files.wordpress.com/2012/05/spotwarzona-przeszlosc-roman-kafel-do-druku-dwustronnego.doc

 84. Re. 73

  „Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 19:13:49

  Re.45
  Dobrze, że Pan Kapsel z panią trzyma.
  Tak trzymać Pani Ago.

  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni
  i polityka względem Rosji się nie zmieni.
  No to resztę proszę już sobie dośpiewać samemu.
  ===============

  Kapsel powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 21:06:56

  Re 67
  Dobrze, że Pan Kapsel z panią trzyma.
  Tak trzymać Pani Ago.

  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni

  Czy ty widzisz podłoto jedna co Nam przypisujesz !!!!

  Za takie insynuacje to nie tylko pisnąłem ale i w tą wredną i parszywą mordę przypierdolę !!!!

  ===================

  Panie Kapsel – czy to ostatnie Pana zdanie (to wytłuszczone z tym „przypierdolę”) to na poważnie, na serio Pan powiedział?

 85. wet3 said

  @ Marucha (62)
  Nieprawda! Bylo tak jak napisalem – prowokacje cara i parcie masoneii. Car nie przestrzegal konstytucji. Zniosl wolnosc prasy, wprowadzil cenzure i nie spelnil przyrzczenia, ze do Krolestwa (zgodnie z postanownienie Kongresu Wiedenskiego) wlaczy t.zw. Ziemie Zabrane. Oczywiscie, jak napisalem to poprzednio, do powstania parla tez masoneria.

 86. Add.84

  Na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na postawione Panu pytanie w ad.84
  ma Pan 24 godziny licząc od chwili ukazania się tego komentarza.

 87. Add.84

  Panie Kapsel.

  Na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na postawione Panu pytanie w ad.84
  ma Pan 24 godziny licząc od chwili ukazania się tego komentarza.

 88. Re.45

  Pani Ago

  Czy podtrzymuje Pani to co tu nam Pani opublikowała pod ad.45 i przytoczone niżej?

  Na jednoznaczną odpowiedź na to pytanie ma Pani 24 godziny licząc od chwili ukazania się tego pytania skierowanego do Pani.

  „aga powiedział/a
  2012-05-26 (sobota) @ 16:58:55

  Bizoń wichnij sobie pan na zdrowie tak po rusku szklanicę siwuchy i odfastryguj się ode mnie a lepiej nie oddzywaj ,bo smród żydowskiej solidaruchy, w której odwalał pan kawał roboty pożytecznego idioty dla żydów jeszcze nie wywietrzał.
  A,że do tortu nie wszyscy się załapali,cóż taka rola była przydzielona; trzeba było poczytać sobie historię zanim się z kabalistami zadało.”

 89. 166 bojkot TVN said

  Ale się porobiło! Jakaś wścieklizna zapanowała w gajówce. Szczepień nie warto ryzykować, Co to będzie jak się gajowy obudzi?

 90. RomanK said

  Nie pani Bojkotko…nie zapanowala tu wscieklizna..ona poprostu sie tylko lekko podpuszczona niechcacy ujawnila:-))) Po okresie ukrytym wylazla- jak szydlo z wora:-)))) a Srulki z barloga:-))))wraz z talmudem:-)))
  Nie dosc, ze sarmacko- czyli swojsko wyglada, pachnie czosnkiem, samobiczuje sie sledziem…i .jeszcze wywija nahajem straszac goji Moskalem… to tzw HaShomerim Judeopolonii….:-))
  Cieszy fakt , ze to zaczyna byc zjawiskiem powszechnym…najgrozniejsze jet bowiem to co ukryte:-))) ujawnione samo zdechnie na sloncu:-))))
  To objawy zdrowienia….

 91. Kapsel said

  Re 87
  Żeby było jasne to odpowiadam nie na ultimatum a tylko i wyłącznie ze względu na te 400000 odwiedzających Gajówkę bo takie dane Gajowy ostatnio podał.

  Oczywiście to żart bo Panu jak nikomu innemu razem ze swoim kolesiem wolno jest nazywać Nas parchatymi i demaskować jako służba dla żydostwa i te 400000 czytających będzie dozgonnie wdzięczne oraz będą przesyłać podziękowania,życzenia i kwiaty za zdemaskowanie Panu wolno jest mnie prowokować do takich odpowiedzi po to aby dalej ciągnąć to co już wcześniej zaczął.O tutaj…..widzę, że gorączka sięga zenitu i muszę na siebie uważać (patrz Ratajczak)…..
  Teraz przy wydatnym poparciu należy do tego się uczepić i drzeć się w niebo głosy tutaj w Gajówce a potem pewnie i na innych stronach. Pan zna się na internecie i wie jak z tego zrobić użytek.Teraz wystarczy zaciąć się przy goleniu aby narobić wrzasku…..

  Przypisywanie mi parchactwa jest dla mnie wyjątkowo obrzydliwe i Pan to wie a po to powiedziałem o swoich korzeniach aby więcej tego nie robić ale Pan to ma w najgłębszym poważaniu a najważniejsze że jest okazja aby zacząć robić z siebie cierpiętnika i to na miarę samego św.p. Dariusza Ratajczaka.Pan też wie i to że nie istnieję na innych forach tylko w Gajówce i to za przyzwoleniem Pana Gajowego którego takimi zagrywkami Pan po prostu kompromitujesz w oczach tych 400000 odwiedzających.Jak to działa ? A no tak…..

  Marucha powiedział/a
  2012-05-18 (piątek) @ 11:35:31
  Re 64
  Niech Pan tego nie robi. Pan nie obniża poziomu ani nie prowokuje zamętu, robią to inni. Przeciwnie, bardzo sobie cenię Pańskie wpisy i ich spokojny ton.

  a już po krótkim czasie w wyniku pańskich manipulacji i prowokacji jest tak jak w 87.

  Panie Kapsel.

  Na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na postawione Panu pytanie w ad.84
  ma Pan 24 godziny licząc od chwili ukazania się tego komentarza.

  Oczywiście forma wytłuszczona i forma ultimatum ma za zadanie u tych 400000 podkreślić wielkie zagrożenie ……
  ……..widzę, że gorączka sięga zenitu i muszę na siebie uważać (patrz Ratajczak)…..

  a więc odpowiadam i to nie na ultimatum bo takie to ja mogę honorować tylko od Gospodarza a ze względu na te 400000 czytających Gajówkę.

  To był żart Panie Józefie taki sam żart jak i pańskie żarty gdzie przypisuje Pan Nam(Adze i mnie oraz innym) parchactwo i wspieranie żydostwa…….czyli …

  Jeśli dobrze rozumiem, to Pani Aga pragnie mieć wprost Izrael,
  Dobrze, że Pan Kapsel z panią trzyma.
  Tak trzymać Pani Ago.

  Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni

  A teraz jeszcze co artykułu.Ja już wiele razy się wypowiadałem na ten temat.Na pytanie…czy jest plan B?…odpowiadam kolejny raz:

  Jest plan B jak Bóg !!!!! który przez Służebnicę Bożą Rozalię Celakównę a Ustami Pana Naszego Jezusa Chrystusa Sam Nam o tym powiedział….

  http://christusvincit-tv.pl/
  http://www.intronizacja.pl/

 92. Kapsel said

  Zesłanie Ducha Świętego

  „Veni, Sancte Spiritus, reple tuorum corda fidelium, et tui amoris in eis ignem accende”.

  Trzy największe uroczystości roku kościelnego są poświęcone trzem Osobom Trójcy Przenajświętszej: Boże Narodzenie jest świętem Boga Ojca, bo świętem Ojcostwa Bożego; Ojciec Przedwieczny zsyła Syna swego Jednorodzonego na ziemię, by grzeszną ludzkość odkupił. – Wielkanoc jest świętem Boga Syna, który po męce i śmierci krzyżowej uwieńczył dzieło Odkupienia chwalebnym zmartwychwstaniem swoim. – Zielone Świątki wreszcie są świętem trzeciej Osoby boskiej, Ducha Świętego, którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to, co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i poświęcone przez Niego.

  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nosi u nas popularną nazwę „Zielonych Świątek”, dlatego zapewne, że obchodzimy je w najpiękniejszej porze roku, gdy przyroda cała w pełnym jest rozkwicie. Wszystkie obrzędy ludowe z nimi związane noszą piętno radości i wesela. Kościoły, domy, obejścia przybrane są „majem”, – najczęściej młodymi brzózkami; posadzkę kościelną, podłogę chat i wiejskie podwórka potrząsają wonnym tatarakiem; wszędzie rozlewa się rzeźwa woń świeżej majowej zieleni.
  W języku liturgicznym święto Ducha Świętego nazywa się „Pięćdziesiątnicą” – z greckiego Pentecostes, tj. pięćdziesiątka, – bo obchodzi się 50-go dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim

  „Spełniły się dni Pięćdziesiątnicy” – jak pisze św. Łukasz w „Dziejach Apostolskich” (II,1). Duch Święty zstąpił na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów, odprawiających pierwszą w Kościele nowennę pod przewodnictwem Matki Jezusowej. Była to niedziela, dzień święty Nowego Zakonu, dzień Pański – Dies Dominica. W Starym Testamencie dzień 50-ty po święcie Paschy był dniem wielkim, uroczyście obchodzonym przez Synagogę, dniem pełnym wspomnień, bo rocznicą nadania Mojżeszowi prawa na górze Synai.

  „Lecz jakaż różnica między twymi dwoma Pięćdziesiątnicami! – mówi Dom Guéranger. – Pierwsza na dzikich skałach Arabii, wśród błyskawic i grzmotów, ogłaszająca Zakon [Prawo] bojaźni, pisany na kamiennych tablicach. Druga w Jeruzalem, w mieście świętym, jeszcze nie odrzuconym ostatecznie przez Pana, bo zawierającym dotąd w swym łonie zaczątek Nowego Zakonu, Kościoła chrześcijańskiego. W tej drugiej Pięćdziesiątnicy niebo się nie chmurzy, pioruny nie biją, serca ludzkie nie truchleją, jak ongi na puszczy. Boski ogień owłada Apostołami, ogień, od którego niebawem rozgorzeje świat cały”.
  Nadeszła trzecia godzina dnia, – wedle dzisiejszej rachuby 9-ta rano. Uczniowie są zgromadzeni w Wieczerniku na górze Syjon, w tej sali „wielkiej, usłanej”, gdzie tak niedawno Chrystus święcił w gronie Dwunastu ostatnią przed Mękę i śmiercią swą Wieczerzę, gdzie ustanowił Najśw. Eucharystię i kapłaństwo Nowego Przymierza, gdzie się kilkakrotnie ukazał uczniom swym po Zmartwychwstaniu i jadł z nimi, i rozmawiał, gdzie ustanowił sakrament Pokuty i pouczał ich o Królestwie Bożym.

  „I stał się z prędka z nieba szum, jakoby przypadającego wiatru gwałtownego, i napełnił wszystek dom, gdzie siedzieli. I ukazały się im rozdzielone języki jakoby ognia, i usiadł na każdym z nich z osobna: i napełnieni są wszyscy Duchem Świętym i poczęli mówić rozmaitymi językami, jako im Duch Święty wymawiać dawał” (Dzieje Ap., II, 2-4).
  Potem św. Piotr w imieniu wszystkich występuje jako Głowa Kościoła i przemawia do tłumu zgromadzonego przed Wieczernikiem: odpiera zarzut tych ludzi cielesnych, którzy w świętym upojeniu apostołów widzą skutki nadużycia wina i tłumaczy im na podstawie słów proroka Joela, że to Bóg „wylał Ducha swego na sługi swoje”. Ogłasza im Jezusa Chrystusa, przez nich umęczonego i przybitego do krzyża, którego Bóg wskrzesił trzeciego dnia i posadził w niebie po prawicy swojej.
  Ta płomienna mowa nowego Mojżesza nawraca od razu 3000 ludzi. „Co mamy czynić, mężowie bracia?” zapytują, poruszeni łaską; a Piotr na to: „Pokutę czyńcie, a niech ochrzczony będzie każdy z was w Imię Jezusa Chrystusa… a weżmiecie dar Ducha Świętego”.
  Niedarmo więc nazywamy ten dzień dniem narodzin Kościoła; te 3000 rozmnożą się niebawem z zadziwiającą szybkością i nie minie pół wieku, a cały świat ówczesny będzie przesiąknięty tym zaczynem nowym: uczone Ateny i światowładny Rzym schylą dumne głowy przed Galilejczykiem; rozkoszne wybrzeża Jonii zaroją się od gmin chrześcijańskich, a na wyspach błękitnego Archipelagu, w tajemniczym Egipcie i na gruzach Kartaginy, w dalekiej Galii i w Iberii, aż hen po słupy Herkulesa, rozbrzmiewać będzie Imię Jezusa; zadrży Neron w złotym domu swoim na Palatynie przed wyznawcami „niejakiego Chrestosa”, który za panowania poprzednika jego Tyberiusza cesarza, przez wielkorządcę Judei Poncjusza Piłata na śmierć krzyżową skazany został, i zarządi pierwsze krwawe prześladowanie; lać się będzie potokami krew męczeńska przez trzy wieki, ale „sanguis martyrum semen Christianorum”, jak mówi Tertulian; męki najwyszukańsze i śmierć okrutna nie odstraszą bohaterów wiary, aż zajaśnieje zwycięski Krzyż na labarum Konstantyna, i nawrócona Europa zaśpiewa triumfalną pieśń: „Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat”.

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=1&podgrupa=448&doc=397

 93. Kapsel said

  W intencji Jezusa Chrystusa Króla Polski

  Hymny do Ducha Świętego

  VENI CREATOR SPIRITUS

  O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,
  Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg,
  Niebieską łaskę zesłać racz
  Sercom, co dziełem są Twych rąk.
  Pocieszycielem jesteś zwan,
  I Najwyższego Boga dar,
  Tyś namaszczeniem naszych dusz,
  Zdrój żywy, miłość, ognia żar,
  Ty darzysz łaską siedemkroć,
  Bo moc z prawicy Ojca masz,
  Przez Boga obiecany nam,
  Mową wzbogacasz język nasz.
  Światłem rozjaśnij naszą myśl,
  W serca nam miłość świętą wlej,
  I wątłą słabość naszych ciał
  Pokrzep stałością mocy Twej.
  Nieprzyjaciela odpędź w dal
  I Twym pokojem obdarz wraz.
  Niech w drodze za przewodem Twym
  Miniemy zło, co kusi nas.
  Daj nam przez Ciebie Ojca znać,
  Daj, by i Syn poznany był,
  I Ciebie, jedno tchnienie Dwóch,
  Niech wyznajemy z wszystkich sił.
  Niech Bogu Ojcu chwała brzmi,
  Synowi, który zmartwychwstał,
  I Temu, co pociesza nas,
  Niech hołd wieczystych płynie chwał.
  Amen.

  Hymn do Ducha Świętego

  Przybądź, Duchu Święty,
  Spuść z niebiosów wzięty
  Światła Twego strumień.
  Przyjdź, Ojcze ubogich,
  Przyjdź, Dawco łask drogich,
  Przyjdź, światłości sumień.
  O najmilszy z gości,
  Słodka serc radości,
  Słodkie orzeźwienie!
  W pracy Tyś ochłodą,
  W skwarze żywą wodą,
  W płaczu utulenie.
  Światłości najświętsza,
  Serc wierzących wnętrza
  Poddaj Twej potędze.
  Bez Twojego tchnienia
  Cóż jest wśród stworzenia,
  Jeno cierń i nędze.
  Obmyj, co nieświęte,
  Oschłym wlej zachętę,
  Ulecz serca ranę.
  Nagnij, co jest harde,
  Rozgrzej serca twarde,
  Prowadź zabłąkane.
  Daj Twoim wierzącym,
  W Tobie ufającym
  Siedmiorakie dary.
  Daj zasługę męstwa,
  Daj wieniec zwycięstwa,
  Daj szczęście bez miary.

  Amen .

 94. Kapsel said

  c.d.91

  Jest plan B jak Bóg !!!!!

  Święty Michał Archanioł – Któż jak Bóg

 95. Leon said

  I bardzo dobrze że putinowska Moskwa usiłuje odbudować imperialną pozycję Rosji, lecz w tej koncepcji nie ma miejsca dla niepodległej Polski. Bo Polski już od dawna nie ma, a kraj leżący nad Wisłą to POLIN (Judeopolonia) – twór syjonistyczny, wrogi Polakom, Słowianom i samej Rosji, więc nie bardzo rozumiem dlaczego Rosja miałaby tolerować takiego wroga pod swoim bokiem. Dla tych Polaków którzy jeszcze w tym kraju żyją (nie wyjechali, nie umarli z głodu, nie popełnili samobójstwa, itd.), slowiańska Rosja będzie stanowić miejsce gdzie mają szansę przetrwać resztki kultury polskiej, być może nawet język polski, ale na pewno nie w Polin, gdyż dla Polaków nie będzie w tym kraju miejsca, tak samo jak nie ma go dla Palestynczyków w Palestynie. Popieram więc Gajowego Maruchę – lepiej nam będzie pod rosyjskim zaborem, niż w Polin gdzie szybko podzielimy los Palestyńczyków – stając się głownie dawcami organów dla żydowskich panów…

 96. Kapsel said

  Godzinki ku czci Świętego Michała Archanioła

 97. Leon said

  W interesie Polski i Polaków jest by syjonistyczny twór Polin jak najszybciej został podzielony i wchłonięty przez sąsiadów. Podział mógłby nastąpić wzdłuż linii Wisły. Każdy też powinien mieć możliwość wyboru po której stronie chciałby żyć. To i tak będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż życie w obozie Polin, gdzie czeka nas tylko powolna eksterminacja lub niewolnicza śmierć. Tylko w ten sposób polskie (słowiańskie) ziemie mogłyby uniknąć masowego osadnictwa semickiego i nie stać się drugim Izraelem a Polacy Palestyńczykami. Lepiej jednak być żywym Rosjaninem lub Niemcem polskiego pochodzenia, niż bezimiennym niewolnikiem, trupem, czy dawcom organów…

 98. Leon said

  I nie ma co tu dyskutować, co dała a co zabrała nam Rosja. Polacy są przeznaczeni do eksterminacji i nawet ucieczka do Afryki jest lepszym rozwiązaniem niż dobrowolne oddanie swojego życia syjonistom.

 99. Marucha said

  Re 95:
  Bardzo dobrze Pan napisał, ale patridyoci (których niestety nie da wysłać na Madagaskar) i tak nie zrozumieją.
  Pseudopaństwo „Polska”, w rzeczywistości Judeopolonia rządzona zza granicy, jest państwem Rosji wrogim. Dlatego wszelkie wrogie poczynania Rosji wobec Polski są w pełni umotywowane – dziwi mnie tylko, iż do tej pory ich nie było. Być może z litości nad poczciwym, acz durnym narodem nadwiślańskim…
  Oczywiście są inne alternatywy, dające szansę na przetrwanie resztek polskości: sojusz z Chinami, Ekwadorem albo Zambią, w połączeniu z budową własnego satelity ziemskiego o wielkości Księżyca, dającego możliwość emigracji.

 100. 25godzina said

  @Marucha 8
  Państwo oddało swoje kompetencje organizacjom ponadnarodowym (które są poza jakąkolwiek kontrolą), natomiast weszło w obszar który należy do obywateli i to jest pierwsza rzecz do uporządkowania, a co więcej to ciągle jest możliwe. Żeby zbudować poparcia dla zmian trzeba dotrzeć do ludzi na jak najszerszym wspólnym mianowniku, i tym mianownikiem jest gospodarka/ekonomia/finanse, bo to dotyczy każdego. I to jest – tak jak ja to rozumem – to co postuluje np Michalkiewicz. Zawęzić obszar do tego minimum wokół którego da się zbudować poparcie ponad podziałami.
  1. Wyjść z UE i nie czekać na rozpad, bo nawet jeśli on nastąpi to będzie sterowany i wczesnej przygotowany,
  2. Zmienić ustrój, np na taki jaki proponuje Michalkiewicz (który jest wzmocnieniem państwa i oddaniem go narodowi) w swoim projekcie Konstytucji. To uporządkuje relacje państwo – obywatel, a dwa pozwoli ludziom działać.

 101. Marucha said

  Re 100:
  Z takim postawieniem sprawy jestem gotów się zgodzić. Państwo polskie oczywiście zrezygnowało z niemal wszystkich zadań, do jakich zostało powołane – za to wtrąca się w wychowanie dzieci, „prawa” pederastów i dojenie mleka.

 102. p.e.1984 said

  Re. 83:
  Panie Józefie, bardzo dziękuję za udostępnienie tekstu pana Romana w postaci przystępniejszej do konwersji na HTML. Również – za udostępnienie kontaktu email.

  Pozdrawiam

 103. JO said

  Drogi Panie Gajowy, przypomnialo mie sie….. Majac mala przerwe w Gajowce, wedrowalem nieco przez Polske i z Radoscia chce Pana Poinformowac, ze coraz bardziej znana jest Pana Gajowka Polakom. Dociera ona pod strzechy nawet tych maluczkich, biednych, niewykrztalconych, zwyklych robotnikow, zwyklych POLAKOW. A o to chyba chodzi , by zwykli Polacy wiedzieli, ze jest wciaz Kawalek Wolnej Polski, ze Polska Wolna Twa, Isnieje, Ze Zyje Polski Duch. Dzieki Pana Gajowce Polacy wiedza wiecej, znajduja DROGE jak Trwac.

  Gratuluje Panu,
  Diekuje Panu,
  JO

  Ja też dziękuję za miłą wiadomość – admin

 104. Z MOTTO

  http://jozefbizon.wordpress.com/

  Kościół Katolicki w Polsce traktowany jest instrumentalnie– a i wiara katolicka również.
  To samo dotyczy wszystkich innych świętości Polaków, dziejowych dla Polaków wydarzeń, ofiar Polaków za ich Ojczyznę i za lepsze godne jutro dla Polaka.

  Stało się to wszystko przedmiotem technik ‘Public Relations’ dla skutecznego oszukania Polaków….”
  ……
  „Strona KOR_BATORY_INNI stanowi uzupełnienie tej strony głównej i ukazuje przy pomocy wielu zmieszczonych tam zdjęć stosowanie technik Public Relations,

  http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/

  a także ukazuje przy pomocy zdjęć fakty mało znane, a jednocześnie żywotne dla bytu Narodu Polskiego.
  Dopełnieniem całości jest KOLEKCJA_ZDJĘĆ z pobytu w Izraelu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Premiera Donalda Tuska.”

 105. Re.91

  Panie Kapsel.

  Mogłem Pana nie pytać o to „i w tą wredną i parszywą mordę przypierdolę !!!!”

  Wytłuszczenie było po to, aby Pan nie przeoczył pytania z uwagi na art. 190 polskiego Kodeksu Karnego.

  „Art. 190 KK.
  § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę
  osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę,
  że będzie spełniona,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
  do lat 2.
  § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.”

  Pytam więc Pana ponownie Panie Kapsel.

  Odszczekuje Pan to Pana niżej zdanie i publicznie Pan tu przeprasza?

  „Za takie insynuacje to nie tylko pisnąłem ale i w tą wredną i parszywą mordę przypierdolę !!!! ”

  Proszę krótko i węzłowato. TAK czy NIE?

 106. Kapsel said

  W nawiązaniu do dzisiejszego Święta Zesłania Ducha Świętego czyli Zielonych Świątek chciałbym powiedzieć jeszcze coś o roli Ducha Świętego w Prawosławiu co mi się prywatnie, bardzo podoba.Chyba wolno mi tak powiedzieć ?

  Liturgia prawosławna umieszcza Ducha Świętego w samym sercu misterium. Każda Eucharystia zaczyna się od modlitwy do Ducha Świętego, każdy sakrament i każde poświęcenie dokonywane są przez specjalną modlitwę przyzywającą Ducha Świętego i zwaną epiklezą.

  jakie są zasadnicze różnice w ujęciu Ducha Świętego w teologii prawosławnej i katolickiej?

  ks. dr Henryk Paprocki: Zasadnicza różnica bierze się z faktu, że liturgia prawosławna umieszcza Ducha Świętego w samym sercu misterium. Każda Eucharystia zaczyna się od modlitwy do Ducha Świętego, każdy sakrament i każde poświęcenie dokonywane są przez specjalną modlitwę przyzywającą Ducha Świętego i zwaną epiklezą. Duża ilość tekstów liturgicznych, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu i Paschy, mówi o Duchu Świętym. W końcu Duchowi Świętemu poświęcony jest poniedziałek Pięćdziesiątnicy. Można powiedzieć, że Kościół dokonuje swoich czynności sakramentalnych w mocy Ducha Świętego. Ta sytuacja liturgiczna – a przecież lex orandi, lex credendi* – znajduje swoje odbicie w teologii, która podkreśla bardzo mocno uświęcenie dokonywane przez Ducha Świętego.

  Jezus w swoim człowieczeństwie był namaszczony przez Ducha Świętego; „Duch Święty zstąpi na Ciebie” (Łk 1, 35a). Stąd też Apostoł Paweł mówił, że nikt nie może powiedzieć, że Jezus jest Panem, jak tylko w Duchu Świętym (por. 1 Kor 12,3 ). Matka Boża jest natomiast nazywana Nosicielką Ducha, co znajduje swoje odbicie w nauce o Bogurodzicy. Równocześnie Duch Święty jest najbardziej tajemniczą z Osób Trójcy Świętej, wymykającą się wszelkim definicjom, gdyż „tchnie, kędy chce”, a poza tym cała Trójca jest święta i jest duchem. Jest to więc zarazem wejście w tajemnicę Trójcy Świętej – jedno imię, ale Trzech. Wyczulenie Prawosławia na rolę Ducha Świętego w Kościele i w życiu chrześcijanina jest poświadczone w objawieniach św. Serafina z Sarowa, który nauczał, że celem naszego życia jest zdobywanie Ducha Świętego.

  Jakie formy kultu Ducha Świętego są obecne w prawosławiu?

  Każdy chrześcijanin prawosławny przynajmniej dwa razy dziennie zwraca się w modlitwie do Ducha Świętego. Jest to bardzo starożytna i piękna modlitwa, którą pozwolę sobie zacytować, ponieważ teksty liturgiczne prawosławia są mało znane w Polsce: „Królu Niebieski, Pocieszycielu, Duchu Prawdy, który wszędzie jesteś i wszystko napełniasz, Skarbnico Dóbr i Dawco życia, przyjdź i zamieszkaj w nas, i oczyść nas od wszelkiej zmazy i zbaw, o Dobry, dusze nasze”.

  Wszystkie modlitwy w prawosławiu mają charakter trynitarny i kończą się doksologią, w której wymienia się także Ducha Świętego. W liturgii Eucharystii centralnym momentem jest przyzywanie Ducha Świętego, aby zstąpił na zgromadzenie i na dary ofiarne, czyniąc wszystko ciałem Chrystusa. Jednak poza poniedziałkiem Pięćdziesiątnicy nie ma żadnego odrębnego kultu Ducha Świętego. Możemy mówić o kulcie trynitarnym, który odnosi się do Trzech Osób Boskich. Chodzi tutaj bowiem o zachowanie tak zwanej równowagi trynitarnej, to znaczy równego kultu Trzech Osób Boskich.

  Co to znaczy, że Duch Święty jest Duchem świadectwa?

  Chrystus Pan powiedział, że Duch Święty będzie świadczył o Nim i prowadził Kościół. Świadectwo chrześcijańskiego wyznania dokonuje się zawsze w mocy Ducha Świętego, która przekreśla wszystkie nasze słabości. Jest to szczególnie widoczne w sakramencie bierzmowania, który jest umocnieniem w życiu i w dawaniu świadectwa.

  To Duch Święty kieruje Kościołem, a o tej świadomości mówią już Dzieje Apostolskie: Posłali [apostołowie i starsi] pismo tej treści: „Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!” (Dz 15,23–29). W tym tekście należy zwrócić uwagę na słowa: „postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my”. Świadectwo Apostołów w sprawie traktowania prawa Starego Testamentu jest zarazem świadectwem Ducha Świętego. Stąd też wszystkie Sobory Powszechne uważały, że dają świadectwo w łączności z Duchem Świętym.

  Na jakie sposoby Duch przejawia się w Kościele?

  Bardzo pięknie ujmowali to zagadnienie ojcowie Kościoła, mówiąc, że działania Ducha Świętego są wręcz niepoliczalne, gdyż dotyczą każdego uświęcenia. Interesujące jest też stwierdzenie mówiące o tym, że „Bóg nie związał sobie rąk sakramentami” i działanie Ducha Świętego sięga także poza granice Kościoła. Kościół nie jest bowiem przede wszystkim instytucją, ale wydarzeniem zbawczym. Mówi o tym jeden z tekstów liturgii prawosławnej: „Zakwitła pustynia, Panie, jako krynica, bezpłodny pogański Kościół, przez przyjście Twoje, w nim umocnione jest moje serce”.

  Kim jest Duch Święty dla Księdza?

  Od razu przypominam sobie modlitwę, którą jako kapłan odmawiam w imieniu zgromadzonych podczas każdej liturgii eucharystycznej według formularza św. Jana Chryzostoma: „Jeszcze przynosimy Tobie tę duchową i bezkrwawą służbę, i prosimy Cię, i modlimy się, i błagamy: ześlij Ducha Twego Świętego na nas i na te przedłożone dary i uczyń przeto chleb ten najczcigodniejszym Ciałem Chrystusa Twego. Amen. A co w kielichu tym najczcigodniejszą Krwią Chrystusa Twego. Amen. Przemieniając Duchem Twoim Świętym. Amen. Amen. Amen. Aby stały się dla przyjmujących je ku trzeźwości duszy, ku odpuszczeniu grzechów, ku udziałowi we wspólnocie Ducha Twego Świętego, ku pełni królestwa niebieskiego, ku śmiałości wobec Ciebie, a nie na sąd lub potępienie”. Modlitwa ta świadczy wyraźnie o tym, że Duch święty jest nam bliższy, niż my sami jesteśmy sobie bliscy.

  http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=4554

 107. JO said

  ad.72. Coz, rosja byla Masonska i to bylo przyczyna dlaczego Zycie Polakow swobodne w Rosji Bylo Uluda. Rewolucja w Rosji miala miejsce, bo:
  1. Rodzina Carska dazyla do Wolnosci Rosji
  2. Rodzina Carska byka Ortodoksyjna – Katolicka i brala Wiare na powaznie
  3. Rosja byla podlozem dla ideii Komunizmu i dalszej expansji Talmudu-Komunizmu na caly swiat, ktory mamy dzis w wydaniu Liberalizmu

  ———————-

  Panie Jozefie , Panie Kapsel – prosze sie nawzajem przeprosic, pogodzic i isc do przodu. Szkoda sie obrazac i dasac. Gajowka was Obu potrzebuje. Nie dajcie sie Poniesc Namietnosciom….

  Gajowy również dołącza się do prośby. Obaj Panowie jesteście Polakami, bardzo nam potrzebnymi. – admin

 108. wet3 said

  @ JB (105)
  Najpierw pan ludziom nauwlacza, a gdy oni powiedza panu pare slow prawdy, to dostaje pan delirium i zachowuje sie jak kurdupel!
  Prosze dobrze przyjrzec sie sobie w lustrze!

 109. Re.108
  Panie ‚Wet3’
  Czy Pan rozumie znaczenie słów, które Pan używa?
  Bo moim zdaniem nie za bardzo Pan rozumie.

 110. wet3 said

  @ JB
  Rozumiem. Czytajac panskie wypowiedzi, jestem przekonany, ze pan nie rozumie co pan robi.

 111. Ad.109 i 110 [Wet3]

  No i Panie ‚Wet3’ dziękuje za propozycję, ale musi Pan wiedzieć, że jest zasadnicza różnica pomiędzy tym co się komuś coś wydaje (bez stosowania manipulacji tym co ktoś rzeczywiście napisał), czego się kto domyśla – bo każdy może domyślać się czegoś innego – a stwierdzeniami na wprost typu penalizowanego zachowania.
  Dodatkowo należę do tych co nie strzelają za węgła, a i nie należę do tych co nadstawiają drugi policzek w błędnym tego rozumieniu. Dlatego też zawsze się upewniam i daję szansę. To tyle.

 112. JO said

  Panie Jozefie, Dzis Tak Piekne Swieto… w Imie Tego Swieta, odpuscie juz sobie Panowie. Czasem bywa, ze mezczyzna uprzykrzy zycie mezczyznie….wiec czasem dla Dobra wiekrzego warto przelknac Przykrosc i isc dalej. Nie kontynuujcie juz Panowie tematu. Zapomnijcie o nim. Uznajcie, ze Jego Nie bylo.

 113. re.112
  Panie JO
  Tematu nie będę już kontynuował, bo i nie ma po co.
  Ale wbrew pozorom sprawa nie jest sprawą błahą i zasadniczo nie chodzi tu o mnie.

 114. Add. 113
  Panie JO
  i jeszcze jedna rzecz. Gdybym był Żydem (albo nie było pewnym kim jestem) to ten gostek by sobie na takie coś pod moim adresem nie pozwolił, bo tam jest solidarność i manto by mu takie spuścili, że by zapamiętał całe życie.
  Takimi metodami „wybito” nam „przy okazji różnych świąt” resztki ludzi i mamy to co mamy. Czy nie sądzi Pan, że jakoś zbyt łatwo i zbyt szybko skłonny jest Pan do rozgrzeszania i to jak leci?

 115. Add.113
  Czy Pan nie widzi tego, że tam gdzie są śliskie tematy, to gostek robi święte wklejki, jakiś filmik, a przyparty do muru wije się jak piskorz, a potem rzyga – i znowu święte wklejki. I Panu to nie przeszkadza? O jakim (a raczej czyim) dobru większym Pan mówi?

 116. Add.113
  A skąd u gościa (a i u tej pani) bierze się taka buta i pewność bezkarności publicznego obrzygania mnie?

 117. Miet said

  Ad93.
  Dzieki Panie Kapsel,
  piekne wykonanie i piekne slowa tych hymnow-modlitw do Ducha Swietego.

 118. Było:

  „Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni
  i polityka względem Rosji się nie zmieni.
  No to resztę proszę już sobie dośpiewać samemu.” [ad.45]
  ===============

  Z tego po obróbce zostało (proszę zwrócić uwagę na spójnik:’i’ pomiędzy zdaniem i zdaniem drugim):

  „Czyli – polityka względem Izraela się nie zmieni” [ad.67]

  i po tym rzyg.
  ================

  Następnie

  „Jest plan B jak Bóg !!!!! który przez Służebnicę Bożą Rozalię Celakównę a Ustami Pana Naszego Jezusa Chrystusa Sam Nam o tym powiedział….” [ad.91]
  ================

  Czyli – czekajcie, samo się z siebie bez was zrobi.
  Rozumiecie jaki to genialny wymyk.

 119. A wszystko przez tego Niesiołowskiego (patrz – prawe górne skrzydło witryny), bo od niego się to wszystko zaczęło. Znaczy się od umieszczenia go tam na górze.

 120. Kapsel said

  Panie Józefie

  Przed wklejeniem świętych tekstów ja już Panu rękę na zgodę podałem o tutaj w 91

  …….To był żart Panie Józefie taki sam żart jak i pańskie żarty gdzie przypisuje Pan Nam(Adze i mnie oraz innym) parchactwo i wspieranie żydostwa…

  “Jest plan B jak Bóg !!!!! który przez Służebnicę Bożą Rozalię Celakównę a Ustami Pana Naszego Jezusa Chrystusa Sam Nam o tym powiedział….” [ad.91]
  ================

  Czyli – czekajcie, samo się z siebie bez was zrobi.
  Rozumiecie jaki to genialny wymyk.

  Uważam że Pan powinien naprawdę odpocząć,ja zresztą też.Właśnie wyjeżdżam nad wodę czego i Panu życzę.

  ks.Tadeusz Kiersztyn – Prawda o Intronizacji Chrystusa Króla Polski

 121. Re: Panie Bizon, Panie Kapsel jak rowniez i inni…ambitni „Gajowkowi” pisarze…
  Czy teraz juz mosci „pisarze” wiecie dlaczego w Polsce nie zasistnieja rzady Polakow dla Polakow???…

  Ano wlasnie…!!! Skaczecie sobie do oczow, a diabel kopyta zaciera…
  Przepisuje Wam „lewatywe”, ktora spewnoscia „obnizy” cisnienia na wszelkich jeszcze nie sprywatyzowanych organach…
  =============
  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 122. Re.122

  To:
  „…….To był żart Panie Józefie taki sam żart jak i pańskie żarty gdzie przypisuje Pan Nam(Adze i mnie oraz innym) parchactwo i wspieranie żydostwa… ”

  to w Pana dowolnej interpretacji (i tak ogólnie) i po wywijasach – jak zwykle.

  Re.123.
  Panie Toronto. Siedź Pan sobie w Toronto i przestań Pan chrzanić.

 123. Marucha said

  Panowie Kapsel i Józef Bizoń.
  Bardzo Was proszę, nie siejcie zgorszenia…

 124. JO said

  ad.114. Ma Pan racje Panie Jozefie. Ja rowniez sie bronie, wiem jednak, ze ostateczna zemste-kare nad moim przeciwnikiem zostawiam Panu Bogu. Bronie sie tak, by Un mnie nie dosiegnal latwo, nie wystawiam sie za bardzo a jezeli juz i dochodzi do walki, staram sie unikac ciosow zadawanych a czynie tak by cios przeciwnika jego samego udezyl modlac sie o Boze Wsparcie i wowczas przeciwnika najwiekrza sile, wtedy Prosza Boga o pomste nad moimi krzywdami….. i wowczas dzialanie widze najskuteczniejsze…..
  ——————————-
  Pan Kapsel ma butne Cialo (grupa 0…) ale piekna Dusze. Czasem cialo targa naszymi namietnosciami….. sam Pan wie. Tu sie juz poznalismy w Gajowce i Pan i Pan Kapsel stoicie po jednej stronie…..przeciez nie jestescie Unymi, wiec za bardzo oddawac sobie razow nie ma po co a przeciwnie z poblazliwoscia-miloscia warto ustapic. Wiem, ze to ciezko, wiem bo sam Nie Potrafie za bardzo ustapic Panu Kaflowi ale Pan Bog widzi, ze staram sie i bede staral sie bardziej…. liczac na pomoc Panow w tym Gajowego bym za bardzo piora (klawiatury) nie strzepil w Jego Kierunku…
  Pozdrawiam cieplo

 125. wet3 said

  Powiedziec mozna wszystko, co trzeba. Problem polega na tym, ze jest grupka dyskutantow na tym forum, ktorzy uwazaja iz nie mozna im nic powiedziec, a na nieprzyjemne, chociaz wypowiedziane w dosc poprawnym jezyku, pod ich ich adresem uwagi, odpowiadaja po chamsku. A potem mamy wzajemne obrzucanie sie lajnem i blotem. Przeciez powiedziec mozna wszystko bez uciekania sie do chamstwa!!!

 126. RomanK said

  KOchajmy sie!!!! Panowie Bracia!!!
  VIvat wszystkie stany!!! Niech zyje Sarmata..i .Japheta..z .Chama!!!
  O to panu chodzi panie Jasku????

  Schemat Rzycpospolitej Chamskiej jest dosc prosty:
  Na nowy temat rzuca sie towarzystwo, z czego jasno okreslona czesc od razu podrzuca nowy temat..albo paciorek jako nowy temat ,zeby odciagnac od tematu podanego:-)) piszac ewidentne bzdury i banialuki….Na to…ktos, odpisuje…. ze pisze sie bzdury…. i wtedy zaczyna sie popis….
  1. Cham Sarmatajapheta natychmiast zmienia temat zastepczy .i pisze na temat…. interlokutora, Konfabulujac, klamiac i oczerniajac….i rzucajac falszywe oskarzenia,,oczywiscie wszystko z nizcego czylu z wlasnej glowy…ale oczywicie pod ksyweczka ,,przykryweczka:-)))
  2, Zaatakowany pisze Chamowi- ze jest cham i kurdupel,,co niesamowicie rani chama i traktuje to- jako osobisty uszczerbek na hamiorze…i
  3. Jesli to cham tzw pseudo ultrakatolik rzuca sie na kolana i zmieniajac temat po raz ktorys z kolei i odmawia paciorki..jesli to cham parchaty bluzga i…straszy rekoczynami…czyli okazuje prawdziwe oblicze III Chamowni Rzycpospolitej czyli wyszszosc poledwicy nad mozdzkiem:-))
  4.Wtedy rzuca sie bezstronne towarzystwo i glosno namawia do…Kochania sie w imie Chamstwa i Patriotyzmu”=___dla dobra ludzkosci:-)_))
  Tlumaczac chama….. grupa krwi:-))))ciezki porodem badz porostu , ze i cham ma prawo do wlasnych opinii, obojetnie jakich ale ma:-)))

  Tak ze panie Jozefie..przydalaby sie Rabacja..ale jak pan wie tych do rzniecia wecej niz tych rznacych:))))
  Zarem najlepiej westchniac do Boga i podziekowac..ze stworzyl nas kim stworzyl/// bo- jak pan wiedzi- moglo byc o wiele gorzej:-)))

 127. wet3 said

  @ 128
  Uderz w stol, a nozyce sie odezwa!

 128. JO said

  ad.128. Pan ma schizofrenie, Rromanie.

 129. RomanK said

  Poznal sie pan?? panie Wet3 ???? to dobrze”=))))))

 130. RomanK said

  Moze i mam ..choc na to nie wyglada:-)) Ciesze sie, ze panu to nie grozi,..,.to choroba mozgu:-)))

 131. Re: 128 RomanK

  Panie Romku, zawsze staram sie byc ukladny i dosc dalece wyrozumialy na rozne „cykle” uniesien i „zawirowan” tutaj sie udzielajacych publicznie majacy silnie na uwadze wlasna nieomylnosc daleko odbiegajaca od rzeczywistosci. Tak, wiem, taki jest tutaj…wyrobil sie „specyficzny urok” na skanalizowanie Gajowki do poziomu „sciepy” na ktorej „krolowali” m.in., „sharonowie”…wpychajacy na sile mnostwo „koszernych” smieci, ktorymi „egzaltowali” sie „wyksztalceni z duzych miast”…
  Dosc sporo czytam rozne wypowiedzi i wciaz nie moge ujac jakiejkolwiek proby wyartykuowania polskiej polityki czy nawet jej namiastki…
  ==================
  Pozdrawiam Panie Romku
  i zycze przetrwania 2012 roku w spokoju…
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 132. Re: 124 Jozef Bizon napisal:
  „Re.123.
  Panie Toronto. Siedź Pan sobie w Toronto i przestań Pan chrzanić.”

  ================================
  Szanowny Panie Jozefie, pozwoli Pan, ze ja „chrzanie” publicznie od 1993 roku i nie dla panskiej przyjemnosci ani swojej siedze w tym „Toronto”, a i szanowny Pan jest tutaj jak rowniez i ja gosciem na szweckim serverze.
  Tak wiec szanujmy sie Panie Jozefie…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Na amerykańskim serwerze – admin

 133. RomanK said

  Dobrze pan wie= panie Jasiu:-))) ze tylko o to chodzi by, jak pan pisze…zamienic Gajowkwe na sciepe…wyskakiwac z coraz glupszymi i skrajnymi pogladami..osmieszyc..zeby ludzie wzruszali ramionami…
  Dorobic ryja zacmionych dewotow ksenophobow antysemitnikow:-)))
  Ale juz od kilkunastu lat yo robia i na cale szczescie z coraz ,miejszy skutkiem.
  Wyporacowac Policy pan powiada…ano nie mozna panei Jasiu…nie mozna…TU mozna tylko dyskutowac , pokazywac mozliwosci i podawac fakty,,Prawde.
  Zadne forum ,,nawet tak zacne- jak Gajowka nei zastapi organizacji,,autentycznego ruchu…a te kosztuja.
  Komu jak komu- ale panu- nei musze tlumaczyc , tego co pan od ponad 20 lat tlumaczy… Narzedzie Szatana ..Pieniadz!
  Po rozbiciu Solidarnosci wpompowali w Kuroniade 120mln dollarow,.zeby zrobic Solidarnosc bis z agentami…potrzebowali na to 120 mln dollarow…
  Ale pan wie ze jak sie robi pieniadz z niczego i oklada procentem w systmie ulamkowycm natychmiast ma sie nieograniczone srodki na zalatwienie kazdego ruchu i kupienie kazdego polityka,,kazdych wyborow, glosowan elekcji selekcji etc…a tych nie do kupinia zaplaca najemnym zloczync0om za ich unicestwienie. Taka jest Prawda panie Jasiu i pan ja zna.
  Rozwiazanie jest dosc proste i naprawa tez…ale musi dostatecznei duzo ludzi powiedziec NIE!
  Przynajmniej jak wtedy 30 lat temu..i tego boja sie najwiecej…..tych co nie kupia..bo na oferte kupna maja…… NIE! Ale to musi zrobic organizacja….organizacja NIE…odmowy,,akceptacji zla,

 134. u said

  Przeczytalam wszystkie opinie na temat utraty niepodleglosci pod kuratela Rosji,i w tym wypadku zgadzam sie z Panem Gajowym.
  To nie oni nas przeciez nie zlupili do golej skory, caly dorobek narodowy poszedl sie j…c, ale to nie ruskie grabie tak sprytnie – lupily. To byly jedyne motywacje, ktore sklonily swiatowej slawy rewolucjoniostow do podjecia solidarnosciowego buntu, ktory docelowo mial doprowadzic nie tyle do zmiany rezimu, co uwlaszczenia sie zaangazowanych w rozwalenie starego porzadku.

  Czy tej prawdy do licha Polacy nie widza?

  Chyba nie , bo ciagle wyksztalceni, o dziwo bo nawet i nie mlodzi – majacza inwektywy pod adresem Rosji, jakby to Zachod byl naszym Mikolajem, a nie wiedza, nie chca wiedziec, ze ma zadanie okupu ma w worku, do podarowania – golodupcom.
  Na tepote niestety nie mam rady, tylko OBUCH pomaga – wbic rozum do lba.

 135. revers said

  Zawsze mozna cos wyciac negatywnego lub pozytywnego z przeszlosci i wkleic do terazniejszosci w mainstreamach, bedzie plan nie tylko B a superB

 136. Guła said

  Niestety, to zachód w zamian za te zagarnięte dobra przygarnął miliony emigrantów zarobkowych z Polski i pozwolił obrosnąć w piórka – choć nie wszystkim wyszło.

  Czyli emigracja jest dobra, a Zachód jeszcze lepszy, bo pozwala polskim inżynierom zasuwać na zmywaku. Brawo, Panie Guła! Ciekawe, jak wygląda bilans owych zagarniętych przez zachód SETEK MILIARDÓW złotych na tle korzyści zarobkowych polskich emigrantów.
  Pan nie jest zdrowy.
  Admin

  Pozwala to rodzić nadzieje na powstanie na wzór żydowskiej i diaspory polskiej która kiedy już to globalistyczne oszołomstwo zastygnie niczym lawa, będzie w stanie upomnieć się o swoje.
  Gdyby, co daj Boże, opanowała ta polska diaspora finanse świata i na wzór żydowskiej diaspory zapanowała i nad kolektywizacją własną, mogłoby być szybciej.

  „Darmo nic pan nie dostaniesz”

 137. Cham Wiejski said

  Panie gajowy, Pan może wywalić mój wpis, ale powiem co myślę o komentarzu Guły (138).

  Ty durny pojeb**** – to według ciebie zarobki emigrantów równoważą w jakimś stopniu okradzenie Polski z niemal wszystkiego, co miała?
  To ten twój ukochany zachód dał Polakom pracę u siebie z łaski i z wdzięczności za te biliony złotych, na jakie okradł nasz naród? Pozwolił Polakom zap***ć przy najgorszej robocie, jakiej tamtejsi Murzyni nie chcieli?

  Jakim baranem trzeba być, aby pieprzyć takie bzdury, jak

  > „Pozwala to rodzić nadzieje na powstanie na wzór żydowskiej i diaspory polskiej która kiedy już to globalistyczne oszołomstwo zastygnie niczym lawa, będzie w stanie upomnieć się o swoje.
  Gdyby, co daj Boże, opanowała ta polska diaspora finanse świata i na wzór żydowskiej diaspory zapanowała i nad kolektywizacją własną, mogłoby być szybciej. <

  Już k**wa widzę tę "wpływową diasporę polską", składającą się ze sprzątaczy, pomywaczy i murarzy, która opanuje finanse świata.

  Czy ty jesteś psychicznie chory, czy tylko prowokatorem?

 138. Marucha said

  Re 139:
  Treść popieram w pełni, formę – niekoniecznie, choć rozumiem pańskie wzburzenie.

 139. Guła said

  Bierz się Chamie za plan B. Bluzgasz tylko i bluzgasz, od lat. Co będziesz gnił na tej murzyńskiej robocie.

 140. Guła said

  Czy ja panie Marucha choćby raz pochwaliłem zachód, jej sywilizację i wymuszoną ekonomicznie emigrację?

 141. Joe said

  Cham …. ma takie pojecie o emigrantach …jak kazdy inny cep o swojej inteligencji.
  Jednego w jego pustym lbie nie brak…gn….wy.

 142. Cham Wiejski said

  Nie ma takiego g***a myślowego, komu by nie zasmakowało jak czekolada.
  Dowodem tego Joe ze 143.
  I co z tego, że paru Polakom się na zachodzie udało?
  Co ma z tego Polska? Może to ma być rekompensata za kradzież całej naszej gospodarki?
  Albo te paranoiczne brednie o przejęciu światowej gospodarki przez polską diasporę. Jak chorym poj***busem trzeb być, aby czymś takim rzygnąć!

 143. wet3 said

  @ Cham
  Niestety, ale ma pan racje! Poza tym emigracja po roku 1945 do dzis to nie to samo, co emigracja pod zaborami i do r. 1939. – To byla EMIGRACJA w porownaniu z dzisiejszym, zinfiltoranym przez zydow i komuchow rozbitym na drobne srodowiskiem, ktore nie posiada nawet niezaleznych obiektywnych srodkow przekazu!

 144. Marucha said

  Re 145:
  Oczywiście tak jest.

  Ci, którym się udało, a jest ich nie tak wielu i ich sukcesy też nie są na miarę rodziny Rotschildów czy Guggnheimów, rzadko wracają do Polski. Rzadko chyba o niej też myślą (uprzedzając oponentów dodam, że bywają wyjątki, acz nieliczne).

  Większość zajmuje się tym, co Cham wiejski wymienił. Prostymi, wręcz prymitywnymi pracami, mieszkając po kilka osób w jednym pokoju, starając się jakoś przeżyć, może zaoszczędzić na wizytę w Polsce u rodziny…

  I taka oto polska diaspora ma starać się przejąć finanse i gospodarkę świata – podobnie do diaspory żydowskiej… Boże, Boże…

 145. JO said

  ad.146, Tak, udalo sie nielicznym a miliony zyje jak Pan Gajowy opisal po kilku w jednym pokoju z kochanka/kochankiem …..wysylajac troche euro/funtow dla dzieci porzuconych/pozostawionych w Polsce

  I ci ludzie mają być ambasadorami polskości za granicą i wspierać rodaków w kraju… – admin

 146. — Z dyskusji , jak wyzej , wynika ze tylko ” Plan C ”

  — Bardzo niemilo sledzic taka wymiane pogladow , jeszcze gorzej brac w niej udzial.

Sorry, the comment form is closed at this time.