Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (41 – …
  UZA o 3:0 dla Łukaszenki
  ? o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  UZA o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Spisek Prochowy

Posted by Marucha w dniu 2012-05-26 (Sobota)

„W tym miejscu czynili oni wszystkie niegodziwości przeciw nam i dlatego Bóg przeznaczył to miejsce na ich ukaranie.”
Robert Catesby

W listopadzie 1605 roku mieszkańców Londynu zbulwersowała nagła wiadomość: grupa katolickich spiskowców zamierzała wysadzić w powietrze gmach angielskiego parlamentu, by zlikwidować całą rządzącą elitę polityczną kraju…

Schizma

Od czasu schizmy Henryka VIII, który zerwał z Rzymem, nie mogąc wymusić na papieżu zgody na unieważnienie małżeństwa, w Anglii szalał antykatolicki terror. Już w 1534 r. tamtejszy parlament zadecydował, że każdy, kto nie uzna nowej pozycji króla, jako głowy Kościoła anglikańskiego, winien jest zdrady stanu, zagrożonej karą śmierci. W tym samym roku na londyńskich szubienicach zawiśli pierwsi katoliccy kapłani; oprawcy, z iście sadystycznym zacięciem, zdjęli ze stryczka jeszcze żywe ofiary, by wykastrować je, wypruć wnętrzności i serca, następnie zaś obciąć głowy i poćwiartować ciała. W roku następnym zginęli pod katowskim toporem kardynał św. Jan Fisher i kanclerz królewski Tomasz More.

Szacuje się, iż w okresie panowania Henryka VIII męczeńską śmierć poniosło 72.000 katolików, w tym 2 kardynałów, 2 arcybiskupów, 18 biskupów, 13 opatów, 500 przeorów i zakonników oraz 38 doktorów teologii i prawa. Jan Kalwin, jeden z proroków Rewolucji Protestanckiej, w swych listach wysyłanych do Anglii, zachęcał jeszcze do zaostrzenia represji: „Kto nie chce zabijać papistów, jest zdrajcą: broni wilka, a owieczki pozostawia bezbronne”.

Równie surowe były późniejsze rządy Elżbiety I, zwanej Wielką. Podczas represji wymierzonych w wiernych Kościoła rzymskiego zgładzono wtedy więcej ofiar, niż miały ich na sumieniu Inkwizycja hiszpańska i rzymska razem wzięte, na przestrzeni trzech wieków! To wówczas (1585) parlament uchwalił prawo, na mocy którego można było skazywać na śmierć wyświęconych za granicą księży, powracających do kraju (w samej Anglii katolickie święcenia kapłańskie były od dawna zabronione), jak również wszystkie osoby udzielające im pomocy.

Sprzysiężenie

Następca Elżbiety I, Jakub I, prezbiterianin ożeniony z katoliczką, początkowo przychylnie odnosił się do „papistów”. Ich nadzieje na poprawę losu okazały się jednak płonne. W procesach rekuzantów (osób uchylających się od udziału w nabożeństwach anglikańskich) sędziowie królewscy nadal ferowali surowe wyroki.

W 1604 r. grupa katolickich konspiratorów, pod wodzą Roberta Catesby, właściciela ziemskiego z Warwickshire, opracowała niezwykły plan usunięcia znienawidzonych władz. Postanowili oni zaatakować Pałac Westminsterski, będący siedzibą parlamentu, w dniu otwarcia posiedzenia, gdy wśród obradujących miał się znaleźć Jakub I, królowa oraz następca tronu. Sposób realizacji tego zamierzenia był, jak na owe czasy, wielce nowatorski…

Przygotowania

Uczestnicy sprzysiężenia wynajęli budynek, sąsiadujący z Pałacem Westminsterskim. W piwnicy domu jęli drążyć tunel, który prowadził pod gmach parlamentu. Niestety, grube na 3,5 m fundamenty okazały się za trudne do sforsowania, a sam tunel zalała woda. Wkrótce jednak udało się wynająć pomieszczenia magazynu węgla – w budynku Izby Lordów, pod samą salą obrad! Spiskowcy rychło złożyli tam trzydzieści sześć beczek, zawierających łącznie 1630 kg czarnego prochu strzelniczego. Eksplozję spowodować miał płomień lontu, sporządzonego z konopnej liny, nasączonej roztworem azotanu potasu.

Plan zakładał, że w dniu otwarcia parlamentu monarcha oraz wszyscy przywódcy polityczni protestantów zginą w gigantycznym fajerwerku. Zaraz po zamachu miało się rozpocząć powstanie w środkowej Anglii oraz desant emigrantów z Flandrii na południowym wybrzeżu.

Wśród konspiratorów wyróżniał się zaangażowaniem i fachowością Guy Fawkes, pochodzący z szanowanej rodziny z Yorkshire. W 1593 r. Guy opuścił Anglię, by w szeregach armii hiszpańskiej walczyć przeciw protestantom w Niderlandach. Zasłynął tam odwagą, inicjatywą i wielką pobożnością. Teraz wykorzystywał zdobyte za granicą kwalifikacje w przedsięwzięciu, które miało wszelkie szanse zmienić bieg historii jego ojczyzny.

Kontratak władz

26 października 1605 roku lord Monteagle, jeden z nielicznych katolików w Izbie Lordów, otrzymał anonimowy list, ostrzegający go przed przybyciem na otwarcie parlamentu, przewidziane na dzień 5 listopada. Lord natychmiast powiadomił o liście władze.

5 listopada 1605 roku w magazynie węgla w budynku Izby Lordów aresztowano Guya Fawkesa, zaopatrzonego w krzesiwo i hubkę. Guy zdołał już zapalić lont, a do detonacji zabrakło zaledwie 15 minut!

Rozpoczęła się kontrakcja władz, nad podziw precyzyjnie wymierzona w uczestników sprzysiężenia. Robert Catesby i dwaj inni konspiratorzy nie dali się wziąć żywcem, polegli z bronią w ręku. Innych aresztowano, poddano okrutnym torturom i postawiono przed sądem.

30 i 31 stycznia 1606 roku, na dziedzińcu Pałacu Westminsterskiego, powieszono ośmiu spiskowców, wśród nich Guya Fawkesa; wydarto im wnętrzności, a ciała poćwiartowano. Parlament angielski nie omieszkał przy tej okazji określić prochu strzelniczego mianem „wynalazku tak nieludzkiego, barbarzyńskiego i okrutnego, że o podobnym nikt wcześniej nie słyszał”…

Teoria spisku

Niektórzy historycy skłaniają się dziś ku tezie, że afera Spisku Prochowego mogła być prowokacją angielskich służb wywiadowczych, dążących do skompromitowania „papistów” i zaostrzenia represji względem nich.

Intrygi i procesy fałszywie oskarżonych nie były w ówczesnej Anglii niczym nadzwyczajnym, o czym przekonały się na własnej skórze choćby dwie połowice Henryka VIII, Anna Boleyn i Katarzyna Howard, stracone wraz z domniemanymi kochankami, pod absurdalnym zarzutem spisku na życie monarchy.

Za panowania Elżbiety I mistrzami antykatolickich intryg byli zausznicy królowej – William Cecil, lord Burghley i sir Francis Walsingham. Ówczesne tajne służby angielskie zatrudniały ogromną liczbę agentów, penetrujących środowiska „papistów”. Szereg ówczesnych „spisków katolickich”, zdemaskowanych „w ostatniej chwili”, faktycznie od początku znajdowało się pod kontrolą władz. Wątpliwości budzi dziś np. autentyczność dokumentów, zdobytych przez agentów Walsinghama, rzekomo potwierdzających knowania Marii Stuart, w efekcie uzasadniających wysłanie królowej Szkotów na szafot (jak się zdaje, chodziło tu o usunięcie prawowitej pretendentki do tronu Anglii, wszak wnuczki najstarszej siostry Henryka VIII, Margarety; dla katolików panująca wtedy Elżbieta I, owoc nieuznanego przez papieża związku Henryka VIII i Anny Boleyn, była bękartem, pozbawionym prawa do korony).

Znaki zapytania

Czy zatem uprawnione jest twierdzenie jednego z badaczy, iż Spisek Prochowy „nie był konspiracją katolików przeciwko władzy, lecz raczej spiskiem władzy przeciwko katolikom”? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Prowadzący śledztwo Robert Cecil, lord Salisbury, przewodniczący rady królewskiej i osobisty sekretarz króla – w istocie szara eminencja i prawdziwy władca kraju – znany był z wielu intryg, jak i z nienawiści do wiernych Kościoła rzymskiego. Otwarcie wzywał on do „wytępienia katolików” za ich „zdradzieckie praktyki” i „nikczemność”. Zdemaskowanie kolejnego „spisku papistów” było mu niewątpliwie na rękę.

Pozostaje faktem, iż w sprawie tej pojawia się wiele wątpliwości. Przygotowania do zamachu, prowadzone w centrum Londynu, trwały 11 miesięcy (!). Czy można było niepostrzeżenie, w tak ruchliwym miejscu, drążyć tunel, pozbywając się jakoś (jak?) wielkiej ilości ziemi? Gdzie spiskowcy zaopatrzyli się w tak ogromną ilość prochu (ponad półtorej tony), skoro od 1601 r. jego dystrybucja odbywała się pod ścisłą kontrolą władz? Czemu dzień otwarcia parlamentu był dwukrotnie odraczany? Kto był autorem anonimowego listu do lorda Monteagle’a, który umożliwił odkrycie konspiracji? Czy nie jest zastanawiająca sprawność stróżów porządku, którzy w ciągu zaledwie czterech dni pojmali lub zabili wszystkich uczestników sprzysiężenia?

Dzień Guya Fawkesa

5 listopada ustanowiono w Anglii „Dniem Dziękczynienia” oraz „Dniem radości narodowej”. Potocznie określa się go jednak jako Guy Fawkes Day – Dzień Guya Fawkesa. Z tej okazji, co roku, odbywają się pokazy ogni sztucznych i fajerwerków, a popularny obyczaj nakazuje palenie „guyów” – figurek przedstawiających katolickiego zamachowca.

Niegdyś, przed wiekami, Święta Inkwizycja zadowalała się często egzekucjami in effigie (w wizerunku) – miast prawdziwego heretyka palono jego portret lub kukłę. Guy Fawkes, katolicki żołnierz z Niderlandów, bojownik o rekatolicyzację Anglii, stracony rzeczywiście, wśród niewyobrażalnych mąk – każdego roku zabijany jest in effigie, w rytualnej zemście za „prochową zdradę” sprzed czterystu lat.

Andrzej Solak, „Nowa Myśl Polska” 5-12 I 2003
http://reakcjapolska.w.interia.pl/

Artykuł przypomniał nam p. PiotrX – admin.

Komentarzy 13 do “Spisek Prochowy”

 1. JO said

  Nienawisc do Katolikow i Katolickiej Anglii jest obsesja wsrod Wladz Anglii. Obluda rzadzacych biednym narodem angielskim jest tak wielka, ze prekracza granice wyobrazni. Obluda i terror, ktory trwa w tym kraju od czasow Henryka VIII wciaz wyciska pietno na Anglii i Anglikach. Obluda spowodowana nienawiscia do Katolickiej Anglii wywolala „mistrzostwo” w terrorze tego angielskiego spoleczennstwa.

  Nalezy zdac sobie sprawe z tego, ze Anglia w niewoli zyje od okolo 0.5 tysiaclecia.
  My Polacy i inne nacje Europejskie dziwimy sie , ze Anglicy zachowuja sie inaczej. Okreslamy ich falszywymi, albop majacymiu slynna Angielska Dyplomacje. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawe, czym jest i czym jest wywolana Angielska Slynna Dyplomacja determinujaca Angielska Kulture – zachownaie sie.

  Odpowiedz jest prosta i az przerazajaca: jest nia LUDZKI STRACH. Anglicy zyjac w permamentnym strachu – terrorze do niego sie dostosowali budujac sposob zachowania sie, czego apogeum jest Angielska Dyplomacja.

  W Anglii nie jest do pomyslenia zachowywac sie jak „Europejczycy”, ktorzy jak tylko sie spotkaja, np, Polacy – mowia o Polityce, Religii i Pieniadzach.

  W Anglii z powoidu odwiecznego juz starchu, ktory zostal juz tak wcielony w dusze Anglika, ze sam juz nie rozumie przecietny Anglik , ze sie boi – Anglicy NIE rozmawiaja ze soba o 3 rzeczach – Polityce, religii i pieniadzach. Jest to Angielski Kod, na ktorym Polacy w Anglii sie rozbijaja. Przecietny Anglik traktuje Polaka jako „szalenca” bo mowi i stara sie mowic z tym anglikiem o Tabu Odwiecznym, ktory juz jest Angielskim Kodem – NIE MOWIC z nikim o polityce, pieniadzach, religii – nawet z RODZINA.

  W wielu filmach angielskich i powiesciach widac te Angielska Kulture, ktora jest w zasadzie STRACHEM tak zakorzenionym wsrod Anglikow , ze az juz nierozpoznawalnym. Srtach ten spowodowal, ze Anglik rozmawia przede wszystkim o POGODZIE.

  Smieszy to Polakow, gdyz Polak w swej kulturze ma zakorzenione, ze kto rozmawia o pogodzie jest glupi a ten kto rozmawia o polityce, pieniadzach i religii – reprezentuje juz jakis poziom…

  Zdezenie kultur…Dobrze jest znac przyczyny roznic kulturowych.

  I tu powiem, ze my Polacy powinnismy byc dumni, ze mamy Katolicka Kulture, ktora daja nam sily Zyc w Prawdzie i predzej Zginac niz Prawy sie Wyrzec. Coz, kazdy kiuj ma dwa konce – Zydzi wiedza dobrze o Polakach kulturze i czesto wykozystywuja nasza sile zamieniajac ja na Tragedie – pchajac nas poprzez nasza charyzme do Zrywow takich jak Powstanie Styczniowe, Kosciuszkowski, Warszawskie czy ostatni zryw – SOLIDARNOSCIOWE – i tu znow Anglicy Patrza na nas z niedowierzaniem jak na Wariata – nie wierzac oczom, ze dajemy sie zabic dla wydawaloby sie dla niech – „Tylko Ideii”

 2. Dziki said

  Anglicy przegonili czarna mafie i są bogaci, Niemcy przegonili czarną mafię (reformacja, Luter) i są bogaci. szkoda tylko,że Polakom zabrakło odwagi i mądrości i sprytu aby przegonić czarną mafię. Co niektórzy Polacy to nawet służą czarnej mafii zamiast służyć Polsce

 3. 166 bojkot TVN said

  2/Dziki poważnie?
  Czarne żydowskie mafie w Anglii przejęły całe państwo dużo wcześniej, a ich bogactwo pochodzi z grabieży podbitych kolonii. Po to jest pierwsza w świecie giełda i słynne City, gdzie żydowscy banksterzy usiłują rządzić światem.
  Polacy tym czasem muszą robić za kolonię, albo tzw teatr wojenny, bo zapewne nasi sąsiedzi u nas mają zamiar się łomotać. Nie sądzę, żeby od czasu ucieczki Kuklińskiego coś się w geografii wojennej zmieniło.
  A co robi Dziki? Czy komuś służy, czy płaci podatki do państwowej-mafijnej kasy? Wie co dalej z tymi pieniędzmi?

 4. Dziki said

  Zapomniałem dopisać,że Francuzi przegonili czarną mafię i są bogaci. Dlatego czarna mafia tak nienawidzi masonów.
  „”Gdy Francję nawiedzała nędza, z nienawiścią patrzono na kościelny przepych i próżność katolickich dostojników. Rewolucja miała znieść niemal zupełnie resztki katolickiego Kościoła z francuskiej ziemi. Pierwszym aktem tego procesu były wydarzenia „Wielkiej Trwogi”. Z rąk chłopskich zginęło wtedy około tysiąca księży. Zostały spalone setki klasztorów, plebanii, kościołów i należących do katolickich dostojników pałaców i gospodarstw. Uwieńczeniem prawnym tych ruchów był dekret Konstytuanty z 5 sierpnia 1789 roku. Znosił on m.in. dziesięcinę, kapłańskie przywileje i chłopskie powinności względem Kościoła. Duchowieństwo – podobnie jak szlachta – zostało opodatkowane.”

  (…)Kościół katolicki pozostawał zmarginalizowany, ale nie był prześladowany aż do roku 1797. Wtedy to, w związku ze wsparciem udzielanym przez Kościół rojalistom, ponownie zaczęły mieć miejsce szykany pod adresem duchownych, choć już nie tak brutalne jak dawniej. Ostatecznie zakończył je dopiero Napoleon Bonaparte po objęciu władzy. Znormalizował on stosunki z Kościołem, ale zawsze czuwał, by nie miał on żadnego wpływu na państwo i władze.”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_francuska

  Hymn Polski brzmi:

  „Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy”

  Tak samo dziś prawdziwi Polacy powinni doprowadzić do tego aby Kościół Katolicki nie miał żadnego wpływu na państwo i władze.

  Przypominam ,że ludzie tak znienawidzili całe ówczesne duchowieństwo i Kościół Katolicki,że uwięzili papieża i wtedy mógłby być koniec Papiestwa i Kościoła Katolickiego lecz niestety odrodził się…

  Skąd u ludzi tyle g… w głowach? – admin

 5. aga said

  Ogłupiony żydowską propagandą dziki dobrzę sobie wybrał nicka. Może jeszcze dziki i opętany?

 6. 166 bojkot TVN said

  Dziki jeszcze nie doczytał o Wandei i dlaczego Francuzi zaczęli jeść ślimaki i żaby – dla ułatwienia dodam, że po tej ichniejszej rewolucji nie było nic innego do jedzenia, dokładnie tak samo jak w Rosji i na Ukrainie, kiedy żydokomuna ukradła chłopom wszystko do jedzenia łącznie z ziarnem na zasiewy.
  Cała żywność z terenów Wschodniej Europy znalazła się w Europie Zachodniej, która przygotowała się tanim kosztem do II wś, a ludzie na Wschodzie umierali z głodu, jedząc siebie na wzajem. Takie atrakcje szykują rewolucjoniści żydowskiego pochodzenia. U nas po wojnie były obowiązkowe dostawy, a jak za Gierka zostały zniesione, to pod koniec jego rządów mieliśmy jak w czasie niemieckiej okupacji kartki na mięso, cukier, buty, a mydło i papier toaletowy oraz podpaski, skarpety i pończochy były z łapanki.
  Tu w gajówce jest gdzieś film o Wielkim Głodzie, wystarczy poszukać albo wygooglać.

 7. Marucha said

  Nie dyskutować z „Dzikimi”. Szkoda czasu i pasma przepustowego.

 8. RomanK said

  Porownajcie metody i liczby ofiar w ” Kolebce Demokracji i Parlamentaryzmu”….z Opryczyna dodajmy ruska Opryczyna……i zrobi sie wam dziko:-)))

 9. RomanK said

  Bigacze bez Czarnej Mafii:

  http://www.indexmundi.com/g/r.aspx?v=143

 10. RomanK said

  pierwsza dwudziestka bogaczy////

  http://www.cnbc.com/id/30308959/The_World_s_Biggest_Debtor_Nations?slide=21

 11. Zerohero said

  Katolicka irlandia rozwijała się całkiem dobrze, a cios przyszedł teraz gdy zmuszono ich zapłacić za długi żydowksich banków. Wogóle pan Dziki bredzi, bo jedyny przypadek gdy kasta kapłanów w znaczący sposób okradła społeczeństwo to Tybet. Nędza wynika ze złej organizacji, obyczajów, mafii, działań obcych imperiów, złego ustroju.

 12. miś said

  Droga do pieniędzy w/g Palikota:
  Nie dajesz na tace-masz kapuche na dobre życie (dom samochód itd.) i będziesz zarabiał grube tysiące.
  Nie ochrzcisz się – będziesz zarabiał grube miliony!
  A jak się obrzezasz- u chłopaku czeka cię wielka kumulacja i grube mu miliardy !!!
  Więc jak dzikiemu marzy się sukces to już dziś proponuję pójść na całość (żadnych półśrodków),
  wezwać jakiegoś rebe z nożykiem, albo mocno schylić się po pieniądze i odgryźć sobie skórkę.
  Raczej pozostanie dzikiemu to drugie, bo dzikich i głupich różni rebe mają aż nadto.

 13. Dziki said

  Nie pojmuje dlaczego Marucha usuwa komentarze niezgodne z jego poglądami. Szczególnie te które mówią prawdę. Pan Jezus powiedział „Po owocach ich poznacie” oraz powierzał o „nierządnicy pijanej krwią świętych ujeżdżającą bestię”
  Więc wklejam owoce instytucji której służycie i która nie jest kościołem Jezusa Chrystusa:

  Prawda o tych zgniłych owocach cię kole w oczy gajowy Marucha ? To sobie znowu skasuj ten komentarz skoro nie potrafisz słuchać o prawdzie !

  „10 największych zbrodni Kościoła rzymskokatolickiego:

  (….)

  I tu następują typowe, żydo-lewackie łgarstwa i półprawdy na temat KK, których miejsce jest w wychodku, albo w G*** Wyborczym.
  Nie zamieszczę ich, aby nie zamulać gajówki dyskusją z ludźmi, których poglądy (o ile zbiór bredni można nazwać poglądami) dyskusji warte nie są.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.