Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Unijna samowolka

Posted by Marucha w dniu 2012-05-29 (Wtorek)

Rząd bez wiedzy posłów zgodził się na ratyfikację protokołu irlandzkiego, który zmienia traktat lizboński. I nie raczył nawet o tym poinformować parlamentarzystów, którzy o sprawie dowiedzieli się z protokołu posiedzeń… brytyjskiej Izby Gmin

Czy rząd postanowił reprezentować Polskę na własną rękę bez kontroli parlamentarnej i bez zdawania z tego relacji przed posłami? Dlaczego bardzo istotne decyzje, w podejmowaniu których Polska uczestniczy na poziomie ponadnarodowym w Unii Europejskiej, zapadają poza kontrolą parlamentarną? Takie pytania stawia poseł Krzysztof Szczerski (PiS), gdy na jaw wyszła kwestia ratyfikacji protokołu irlandzkiego. Poseł dowiedział się o niej, czytając stenogram z brytyjskiej Izby Gmin, gdzie tamtejszy minister ds. europejskich składał sprawozdanie.

– Poziom arogancji ze strony obozu władzy i pogardzania parlamentem przekracza kolejne granice. Tego typu praktyka wprost narusza ład konstytucyjny w naszym kraju i prowadzi nas na manowce, świadczy bowiem o nielegalności działań obozu władzy. Twierdzę to z całą odpowiedzialnością. Stąd też problemem dziś nie jest gra polityczna z rządem wokół tej czy innej ratyfikacji, tylko przywrócenie porządku konstytucyjnego w Polsce – mówi oburzony parlamentarzysta.

Jak podkreśla, rząd Donalda Tuska wstrzymał się od głosu w sprawie protokołu, ale nie wiadomo, wedle jakich instrukcji działał i na podstawie jakich przesłanek podjął taką decyzję.

– Nic nie wiadomo, dlatego złożyłem wniosek o dyskusję na forum Komisji ds. UE w kwestii tzw. protokołu irlandzkiego, czyli zmiany traktatu z Lizbony, która została obiecana Irlandczykom, aby skłonić ich do drugiego referendum ratyfikacyjnego. I oto otrzymałem odpowiedź od prezydium komisji, że mój wniosek jest bezprzedmiotowy, gdyż protokół irlandzki został już przyjęty przez Radę Europejską w trybie obiegowym 11 maja, a Polska wstrzymała się od głosu – relacjonuje były wiceminister spraw zagranicznych.

Poinformowano go tylko, że w najbliższym czasie „będzie okazja do zapytania ministra ds. europejskich, dlaczego rząd w tej sprawie nie dopełnił obowiązku zasięgnięcia opinii Sejmu”.

To nie pierwszy tego rodzaju incydent. Coraz częściej ma miejsce próba ratyfikowania zmian w traktatach europejskich przy zwykłej większości głosów, a więc zgodnie z art. 89 Konstytucji. Świadczy to o tym, że rząd za wszelką cenę stara się ominąć konieczność akceptacji swoich kolejnych decyzji przy większości 2/3 głosów na podstawie art. 90 Konstytucji. Przez ten zabieg nie musi pozyskiwać głosów posłów Prawa i Sprawiedliwości, a więc zgody największego ugrupowania opozycyjnego w Sejmie.

– Zwykła ratyfikacja odnosi się do umów międzynarodowych, w których Polska nie oddaje suwerenności organom ponadnarodowym, dużą stosuje się wówczas, gdy przeniesienie takie ma miejsce. Rzecz polega na tym, że każda zmiana traktatów europejskich wpływa na nasz status członkowski, a zatem zmienia zakres kompetencji polskiego państwa przekazanych na poziom unijny – zauważa Szczerski.

Po raz pierwszy z tą sytuacją mieliśmy do czynienia przy okazji nowelizacji traktatu związanej z Europejskim Mechanizmem Stabilności. Rząd zgłosił ustawę ratyfikacyjną wedle art. 89. W odpowiedzi Szczerski przedstawił projekt kontruchwały Sejmu, popartej ekspertyzami prawnymi, która wskazywała na konieczność ratyfikacji większością 2/3 głosów. Projekt został oczywiście odrzucony przez koalicję PO – PSL, a ratyfikację przepchnięto zwykłą większością głosów. Sprawa znajdzie finał w Trybunale Konstytucyjnym. – Obawiam się, że scenariusz ten będzie się powtarzał za każdym razem, i przy traktacie chorwackim, i przy pakcie fiskalnym, i przy pozostałych zmianach. Doprowadzi to do całkowitego chaosu prawnego i instytucjonalnego w Polsce i Unii Europejskiej – podkreśla Krzysztof Szczerski.

Tajne europejskie decyzje

Pytaniem podstawowym jest prawomocność takich decyzji. W ocenie posła Szczerskiego, są one wątpliwe, a po odejściu obecnej ekipy rządzącej można będzie, a niekiedy z racji ich bezprawności nawet będzie należało, uznać je za „niebyłe”. Ich konsekwencją może być nie tylko pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej osób uczestniczących w podejmowaniu decyzji, np. premiera czy szefa MSZ, ale może stać się to poważnym problemem dla funkcjonowania Polski w strukturach europejskich. W ocenie posła, podważy to naszą wiarygodność jako państwa i wprowadzi zamieszanie prawne.

Wszystko to dzieje się w sytuacji szczególnej dla Europy. Unia Europejska chwieje się w posadach i zmienia swój charakter. Nie przypomina już tej wspólnoty, do której przynależność wybierali w referendum akcesyjnym obywatele RP. Jak podkreśla prof. Szczerski, mamy obecnie w Unii Europejskiej do czynienia z nieznaną do tej pory sekwencją zmian prawa traktatowego.

– One tylko pozornie mają charakter nowelizacji rozproszonych i niezwiązanych ze sobą, podczas gdy w rzeczywistości przebudowują całą konstrukcję prawno-instytucjonalną w Europie – tłumaczy. Chodzi tutaj o nowelizację Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w celu powołania Europejskiego Mechanizmu Stabilności, pakt fiskalny, traktat akcesyjny z Chorwacją oraz właśnie wspomniany tzw. protokół irlandzki, a więc wywalczone przez irlandzki rząd specjalne gwarancje, które państwo to uzyskało po tym, jak UE wymogła na niej powtórzenie referendum ratyfikacyjnego. Do tego dochodzi tzw. protokół czeski, czyli włączenie Czech do polsko-brytyjskich zastrzeżeń dotyczących konsekwencji obowiązywania Karty Praw Podstawowych, ale tym samym zmieniające ich prawne znaczenie.

– Zmiany te wprowadzane są bez otwartej debaty i konferencji międzyrządowej, ale w dużej mierze za pomocą tzw. procedury uproszczonej, czyli decyzjami w wąskim gronie szefów państw i rządów – zauważa poseł Szczerski. Tak jak miało to miejsce 11 maja, w czasie głosowania nad protokołem irlandzkim. A to tylko wzmacnia niebezpieczny precedens ignorowania Sejmu przez rząd, mnoży praktyki tajnego podejmowania takich decyzji oraz zmniejsza parlamentarną kontrolę nad rządem.

Maciej Walaszczyk
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 25 do “Unijna samowolka”

 1. facet 63 said

  Wszystkie umowy jeżeli podejmowane są jednostronnie są nieważne ….to samo powinno dotyczyć rządu. Jeżeli ktoś poza moimi plecami podejmuje jakąś decyzję to ja wcale nie muszę się do niej stosować i nie ważne jest dla mnie to czy to jest rząd, UE czy dostawca jajek albo pietruszki. Podejmują coś bez mojej zgody czyli dotyczy to tylko ich …..nie czuję się zobowiązany do przestrzegania czegoś co zostało podjęte gdzieś tam przez jakiś tam patafianów w rządzie czy Brukseli.

  Niestety, oni dysponują środkami, aby zmusić Pana do przestrzegania wszystkiego, co im się uroi – admin

 2. konstanty said

  To sa dzialania ordynarnie kryminalne ! Wierze ze zostana tez kiedys pociagnieci do odpowiedzialnosci kryminalnej ! Nie tacy mocarze padali,a coz dopiero tacy prymitywni !

 3. Boryna said

  W Wolnej Polsce czeka ich za to szubienica, chyba, że wcześniej uciekną pod skrzydła sił pokojowych.

 4. Brat Dioskur said

  http://nos.nl/op3/artikel/376546-merkel-kan-berlijn-niet-aanwijzen-op-kaart.html

  Pod tym linkiem mozna sie przekonac ,ze nie tylko my mamy swojego „chrabiego bula”….oto nie kto inny jak sama sila przewodnia Eurokolchozu ,bo kanclerzyca nie potrafi na mapie wskazac miasta w ktorym …sama urzeduje!Klikamy w filmik z usmiechnietym facetem ,ktory imitujac belfra wola Angele do tablicy.”Pokaz na mapie gdzie jest Berlin”-pada polecenie. Uczennica Angela wedruje palcem w prawo …”to nie tutaj „- koryguje ja druga uczennica,pokazujac prawidlowe miejsce .”So, to co ja pokazalam?”-pyta zdumiona Angela….”Rosje”-pada odpowiedz.Belfer ze swojej strony jest laskawy i daje -3.

 5. maran said

  „Słowa dalekie od prawdy

  Antyjudaizm jest zdradą chrześcijaństwa

  „Plaga antysemityzmu w dzisiejszym świecie jest nie do wyplenienia a antyjudaizm jest zdradą chrześcijaństwa – uważa kard. Kurt Koch. „Również w chrześcijańskiej teologii można odnaleźć antyżydowskie tendencje, tak po stronie tradycjonalistów, jak i w nurtach liberalnych“ – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, której podlega Komisja ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem.”

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/antyjudaizm_jest_zdrada_chrzescijanstwa_21209

  Tylko tytułem przykładu podaję garść linków do informacji, które zadają kłam wskazanym wyżej słowom watykańskiego hierarchy:

  Na wniosek przewodniczącego Żydowskiej Ligii Obrony sąd zakazał modlitwy przy otwarciu sesji Rady Miejskiej w Burbank (USA):

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/zakaz_modlitwy

  Życie »katolików języka hebrajskiego« w Izraelu:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/demokracja_w_izraelu

  Rabin Ovadia Yosef: Bóg stworzył gojów, by służyli żydom:

  http://www.bibula.com/?p=27590

  Izraelczycy na Facebooku świętują śmierć palestyńskich dzieci:

  http://www.bibula.com/?p=52046

  USA: dzieła żydowskich kompozytorów pomogły przekształcić Boże Narodzenie w święto konsumpcji

  http://www.bibula.com/?p=29828

  Biskupi Ziemi Świętej upominają władze Izraela za brak ochrony miejsc kultu religijnego:

  http://www.bibula.com/?p=45343

  Napis “śmierć chrześcijanom” na klasztorze w Jerozolimie:

  http://www.bibula.com/?p=51503

  Katolicki kustosz Ziemi Świętej do władz Izraela: Powstrzymajcie profanacje miejsc świętych:

  http://www.bibula.com/?p=52590

  Izrael: Uczniowie szkoły talmudycznej spalili wiele egzemplarzy Nowego Testamentu:

  http://www.bibula.com/?p=22460

  Izrael: antychrześcijańskie incydenty częstsze, dzieciom wpaja się nienawiść:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/…dzieciom_wpaja_sie_nienawisc_36182

  Żydowscy ortodoksi: Boże Narodzenie w Jerozolimie godzi w naszą wiarę i tradycję:

  http://www.bibula.com/?p=16934

  Bożonarodzeniowe choinki zakazane w Nazarecie Górnym:

  http://www.bibula.com/?p=29644

  ŻYDZI MOGĄ ZABIJAĆ POGAN, KTÓRZY ZAGRAŻAJĄ IZRAELOWI:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/zydzi_moga_zabijac_pogan,_ktorzy_zagrazaja_izraelowi_32623

  IZRAEL: ‚BIBLIA NAKAZUJE…’:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/izrael_biblia_nakazuje

  MONOGAMIA TO KATOLICKI WYMYSŁ:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/monogamia_to_katolicki_wymysl_28408

  Rząd Izraela przyznaje: ponad tysiąc procesów w Europie przeciwko władzom Izraela i armii:

  http://www.bibula.com/?p=13290

  Golda Meir do władz PRL: nie puszczajcie do Izraela chorych i niepełnosprawnych Żydów:

  http://www.bibula.com/?p=16527

  DLACZEGO NADUŻYWA SIĘ OSKARŻEŃ O NACJONALIZM I ANTYSEMITYZM ?:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/dlaczego_naduzywa_sie

  „My i Wy”. Czyli otwarte przyznanie się (…):

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/oczyszczanie_arhiwow_2

  Kwestia żydowska wobec chrześcijańskiej etyki:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/kwestia_zydowska_wobec_chrzescijanskiej_etyki_(1)_26599

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/kwestia_zydowska_wobec_chrzescijanskiej_etyki_(2)_26601

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/kwestia_zydowska_wobec_chrzescijanskiej_etyki_(3)_26602

  CAŁY ŚWIAT JEST ANTYSEMICKI, WSZYSCY WYSSALI TO Z MLEKIEM MATKI?:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/caly_swiat

  CZY NARODZENIE SIĘ NOWEJ HEREZJI ?:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/czy_narodzenie_sie_nowej_herezji

  W komunistycznej bezpiece Żydzi zajmowali niemal połowę stanowisk:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/w_komunistycznej_bezpiece_zydzi_zajmowali_niemal_polowe_stanowisk

  Finansjera żydowska a bolszewizm:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/bolszewizm

  TOLERANCJA:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/tolerancja_27569

  Z POWODU NOWEGO DZIEŁA O JUDAIZMIE:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/z_powodu_nowego_dziela_o_judaizmie_28174

  NIE SĄ NASZYMI STARSZYMI BRAĆMI W WIERZE:

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/nie_sa_naszymi_starszymi_bracmi_w_wierze_33356
  ………….
  tu zrodlu artykulu”
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/slowa_dalekie_od_prawdy_36185

 6. wet3 said

  @ Boryna
  Mam nadzieje, ze ta wolna Polska bedzie jeszcze w czasie mojego zywota. Z satysfakcja ogladalbym Ryzych i Sikorki-Applebaumow wiszacych na galeziach.

 7. Jedni warci drugich.

  13.12.2007 Lizbona – Sikorski, Tusk, Kaczyński

 8. Jak towarzystwo pchało Polskę do UE,
  a Balcerowicza na Prezesa NBP.

  Sprzedali Polskę i Polaków Unii Europejskiej – AW$LD – lekcja 5
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/sprzedali-polske-i-polakow-unii-europejskiej-awld-%E2%80%93-lekcja-5/

  Zdjęcia w ad. 7 są z

  KOR-BATORY-INNI
  http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/

 9. RomanK said

  Chrzescijanstwo…jest antjudaizmem…zaprzeczeniem Judaizmu !
  O tym wie kazdy Chrzecijanin! i Zyd! Zyd przyjmujacy Chrzest Sw..natychmiast przestaje byc Zydem i za zyda uznawanym przez reszte Zydow, wg prawa rabinicznego.
  Zatem tacy- jak Kard KOch sa Zydami…zdeklarowanymi Zydami judaistami rabinicznytmi. Otwarcie to oznajmujacymi.
  Jego slowa nie sa dalekie od prawdy..ale jednoznacznie sa Klamstwem…. dla gojow!
  Jezeli mozna uznac tzw Judaizm Klasyczny obejmujacy okres Patriarchow, Prorokow okres Zapowiedzi Odkupienia przez Mesjasza, za korzenie Chrzescijanstwa, ktore jest wypelnieniem Zapowiedzi niesionym przez judaizm klasyczny….i kontynuacxja jako Nowe Jeruzalem Nowa Ewangelia- Nowe Krolestwo, Nowe Kaplanstwo….
  TO co nazywamy Faryzeizmem czyli judsaimem rabinicznym opartym na Qurwie Babilonu i Quaballah czyli Ralmudzie jest nbiczym innycm tylko Synagoga Szatana….a jej wyznawcy Dziecmi Diabla,,nie majacy nic z Anrahamem..jak wyjasnil Sw Jan Ewangelista…
  Chcialo by sie zapytac, KTO powolal go na Kardynala KK?????sluge Szatana????

 10. JO said

  Nie ,nie mozna uznac judaizmu Klasycznego jako okres patriarchow, bo to Mozeizm. A Judaizm to Faryzeizm. Pan miesza jak Sobor Vatykanski II i Jan Pawel II – ludziom w Glowach.

 11. RomanK said

  Panie jo..schowaj sie pan….do wora najlepiej:-)))
  Pan wi co to Judaizm klasyczny???? a rabiniczny???? i kiedy skonczyl sie judaizm klasyczny????

 12. RomanK said

  Co jo bredze ,,co jo bredze do kogo???….
  Panie JO..Judaizm Klasyczny to….Swiatynia- Temple w Jeruzalem…..Kasta Kaplanska….Ofiary Calopalne.
  To jest po czym poznajemy go.
  Co sie panu wydaje..naprawde nie jest tym co jest.

 13. 166 bojkot TVN said

  W celu wycwelenia Polaków, tj pozbawienia nas, Suwerena, własności do cna potrzebne są kolejne działania organizacyjne.
  Tym razem, po likwidacji transmisji z obrad sejmu na falach Polskiego Radia na falach długich, potem na UKF i przeniesieniem tych transmisji do Internetu, (których praktycznie nikt nie może słuchać, bo trudno wziąć ze sobą komputer do pociągu, do samochodu, na stoisko handlowe, na plażę, na wycieczkę) mamy następny etap likwidacji mediów publicznych, w sposób ekonomiczny:
  http://www.polskieradio.pl/51/638/Artykul/614360,Katastrofalna-sytuacja-mediow-publicznych

  Oczywiście po znanym przypadku komisji Rywina, w czasie której okazało się, że Rywin z Michnikiem robią geszefty o których nie śniło się prorokom, ani normalnym ludziom, bo przecież spisków nie ma, a Michnik to autorytet wszystkich POzerów, więc odp…ić się od autoryteta z GW.
  W czasie transmisji sejmowych z obrad owej komisji najciekawsze było, że słuchała tego cała Warszawa, na bazarach, w sklepach, w biurach, w domach zaś można było obserwować przesłuchania na żywo. Podobnie było w całej Polsce.
  Był to pierwszy i jak do tej pory ostatni przypadek afery i komisji sejmowej, która radykalnie wpłynęła na wynik wyborów. To wówczas LPR i Samoobrona weszły do Sejmu i stanowiły poważną siłę, tak poważną, że weszły do rządu PiS jako koalicjanci.

  PO właśnie robi wszystko, żeby ten scenariusz nigdy więcej się nie powtórzył (bo może nie starczyć czasu na fałszowanie wyników głosowań w wyborach do sejmu). Likwidacja Polskiego Radia, szczególnie Radia Parlament to plan dobrze przemyślany i realizowany.
  Dziwi tylko, że media łykają tę likwidację tak milcząco. Przecież po Radiu Parlament pójdą po kolei następni. Czyżby twórcy PR nie rozumieli swojej strategicznej roli propaństwowej? Będą lizać już nie tylko tyłek Tuska, ale i rękę, która ich właśnie dusi w śmiertelnym uścisku? Kretyni jacyś bez instynktu samozachowawczego, czy tak jak Tusk – agenci obcych mocarstw?
  Redaktorzy PR może chwilę pomyślą zanim zostaną zlikwidowane ich miejsca pracy kim są, po co są, co zrobili dla Polski, czy to co robią przynosi im zaszczyt, czy tylko marne grosze na życie?
  Ciekawe jak to się dalej rozwinie?
  Przewidzieć nie trudno. Albo jacyś faceci z jajami postawią się Tuskowi, albo po kolei poszczególne stacje radiowe będą likwidowane, bo inni nie zareagują, żeby nie stracić tego co mają, jeśli to tylko jeden miesiąc dłużej, dokładnie tak jak Żydzi w getcie nie reagowali na śmierć swoich bliskich, żeby przeżyć dzień dłużej. .
  Jeśli pracownicy PR zareagują oznaczać będzie, ze jeszcze uchował się tam jakiś duch polskości. Jeśli dadzą się zarżnąć jak barany, udowodnią, że tam już nie ma Polaków, że pozostały gnidy o talmudycznej mentalności, nie warte naszej uwagi.

 14. Re. 13
  166 coś słyszało, coś się mu kołatało, talmudu się naczytało, i się poprzewracało.

  Z
  Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%E2%80%93-narodziny/

  PiS – trzeci wierzchołek polskiego trójkąta bermudzkiego.

  Z punktu widzenia wiarygodności tej formacji politycznej w oczach patriotycznie nastawionego elektoratu stało się to najtrudniejszą sprawą do realizacji.
  W maju 1990 r. wokół Jarosława Kaczyńskiego powstało porozumienie Centrum [PC]. To PC w 1990 r. wysunęło kandydaturę Lecha Wałęsy na Prezydenta RP.

  Po objęciu przez Lecha Wałęsę prezydentury Jarosław Kaczyński został szefem Kancelarii Prezydenta, a Lech Kaczyński szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
  Po wyborach 1991 r. do PC oficjalnie wszedł Lech Kaczyński. W marcu 1991 r. przewodniczącym PC został Jarosław Kaczyński, a jego zastępcami zostali: Marcin Przybyłowicz, Adam Glapiński i Przemysław Hniadziewicz.

  To wszystko będzie miało bardzo istotne znaczenie przy rozgrywce w Sejmie RP dotyczącej wyrażenia zgody przez Sejm RP na ratyfikowanie przez Prezydenta RP Lecha Wałęsę Układu Europejskiego z dnia 16 grudnia 1991 r. [nazwanego w mediach układem stowarzyszeniowym] – przy rozgrywce przeprowadzonej pod osłoną burzy lustracyjnej 1992 r., która skutecznie przysłoniła dokonującą się zdradę stanu, a jednocześnie wykreowała na przyszłość argumenty propagandowe w postaci filmu Jacka Kurskiego „Nocna zmiana”, z których skwapliwie podczas kolejnych wyborów roku 2005 i 2007 skorzystało PiS wspierane tymi argumentami przez Radio Maryja, Nasz Dziennik i Telewizję TRWAM.

  W wygranych przez AWS wyborach 1997 r. PC startowało z list AWS i miało swój udział w rządzie Jerzego Buzka przekuwającego w czyn postanowienia Układu Europejskiego z 16.12.1991 r.

  W 2001 r. Jarosław Kaczyński likwiduje PC i powołuje nową partię Prawo i Sprawiedliwość [PiS].

  Dynamiczny rozwój PiS następuje wraz z nagłaśnianiem afery Rywina

  m.in. w Radio Maryja i Naszym Dzienniku poprzez liczne wypowiedzi w tych mediach Zbigniewa Ziobro będącego członkiem powołanej przez Sejm komisji śledczej.

  W tym czasie zaczyna też występować w tym mediach Antoni Macierewicz, a potem już kolejni przedstawiciele PiS.

 15. Add.14

  No to pociągnijmy dalej [„Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY”], bo ‚166’ chodzi chyba o to, że to wyżej i to niżej bardzo brzydko i fatalnie się kojarzące z O. Tadeuszem Rydzykiem i RM (tubą propagandową PiS do chwili obecnej). Dziwny czasowy zbieg okoliczności.

  „W miesiącu lutym 1990 r. – przybywa do Polski O. Tadeusz Rydzyk. 10 lutego 1990 roku do Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Krakowie – Łagiewnikach ojciec Tadeusz Rydzyk przyjeżdża z pracującym w Niemczech włoskim dyplomatą Ivano Petrobellim i na spotkani z prowincjałem oo. redemptorystów w Polsce ojcem Leszkiem Gajdą zapada decyzja o utworzeniu Radia Maryja.

  Radio to rozpoczyna nadawanie programu 07 grudnia 1991 r.

  – tj. na 9 dni wcześniej przed podpisaniem w Brukseli w dniu 16.12.1991 r. Układu Europejskiego
  http://www.radiomaryja.pl.eu.org/teksty/pyziak/licencjat03.html

  Od chwili powstania Radia Maryja posługę w tym radio rozpoczynają o. Jan Mikrut [ur. 1940 r. w Rzeszowie] i o. Tadeusz Rydzyk [ur. 1945 r. w Olkuszu] – dwie główne postacie tegoż radia do chwili odejścia w 2003 r. z tego radia o. Jana Mikruta.

  O. Jan Mikrut odchodzi z Radia Maryja po ciężkim zawale serca w roku przegranego referendum w sprawie wejścia Polski do Unii Europejskiej.

  Po odejściu z Radia Maryja o. Jan Mikrut poświęca się realizacji idei intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  I jak sam podkreśla „nazwa jest ważna, bo różne są wspólnoty i różne inicjatywy.”

  http://www.niedziela.torun.opoka.org.pl/2005/0548/maniakowska.htm

  Z chwilą powstania Radia Maryja polskie środowiska patriotyczne oraz elektorat o nastawieniu patriotycznym wiążą bardzo duże nadzieje.
  Hasłem przewodnim o. Tadeusza Rydzka jest „TAK – TAK, NIE – NIE, a co nadto od złego pochodzi”.

  Radio staje się przedmiotem ataków innych ośrodków medialnych, a mimo to się rozwija. Przed referendum konstytucyjnym w 1997 r. przez długi okres czasu ojciec Jan Mikrut w dzień i w noc występuje w Radio Maryja tłumacząc dlaczego Konstytucja z 1997 r. powinna być odrzucona w referendum przez Naród Polski.

  Wskazuje na artykuły tej Konstytucji prowadzące wprost do likwidacji polskiej państwowości. O. Tadeusz Rydzyk wielokrotnie zwraca się na antenie do decydentów i polityków ze słowami: nie trwońcie majątku narodowego Polaków, ratujcie ten majątek, nie niszczcie go.

  Również przed referendum akcesyjnym do UE Radio Maryja wskazuje na zagrożenia z tym związane. Występują w nim przeciwnicy przystąpienia Polski do UE – m.in. Karl Bederman były ekspert UE ds. rolnictwa, który przepracował 25 lat na wysokich niemieckich stanowiskach rządowych i który ostrzegał, że Polska zostanie krajem pasterskim po przystąpieniu do UE.
  W tym czasie PiS prowadzi kampanię na rzecz wepchnięcia Polski pod but Brukseli.

  Powstają też jakieś zwierzchnie kagańce zakładane na Radio Maryja.

  Po przegranym [przez przeciwników UE] referendum w sprawie wstąpienia Polski do UE i odejściu z Radia Maryja ojca Jana Mikruta Radio Maryja zaczęło bardzo szybko zmienić swój dotychczasowy kurs,

  a ojciec Tadeusz Rydzyk [dyrektor radia] wprowadza nowe hasło

  „tak krawiec kraje – jak materiału staje”.

  Uwiarygodnienie PiS w oczach elektoratu patriotycznego [tego, który robił co mógł, aby nie dopuścić do anszlusu Polski, podczas gdy PiS parł na UE] przychodzi ze strony Radia Maryja, Naszego Dziennika i Telewizji TRWAM.

  Media te zaczęły być [i obecnie są] kojarzone tylko z PiS, a wszystko to w czym wcześniej uczestniczył PiS i jego ludzie traktowane jest jakby nigdy nie istniało.
  Lekcja Kaczyńskich z Wałęsą [no i nocna zdrada] powinna być raz jeszcze dobrze odrobiona przez te media.

  Tak powstał trzeci wierzchołek polskiego trójkąta bermudzkiego w postaci PiS kojarzonego bezpośrednio z Radiem Maryja. Smutne to, ale prawdziwe i poczucie … No właśnie – czego?

  No i kręcą teraz wszyscy tym polskim trójkątem bermudzkim – góra, dół, w lewo, w prawo – w zależności od potrzeb i okoliczności.

  Przy kanciastym stole zadbano również o psychologiczne uśpienie Polaków wmawiając im, że Polska odzyskała wolność, suwerenność i niepodległość w sytuacji, gdy w rzeczywistości znalazła się w niewoli u innego pana.
  Wszak bez tej narkozy trudno by było przeprowadzić operację wycięcia trzewi Narodowi Polskiemu.

  Uwiarygodnienie tego kłamstwa kłamstw przyszło ze strony kościoła po wyborach w 1989 r. Końcowy fragment refrenu pieśni „Boże coś Polskę” – tak drogiej Polakom – zamieniono na „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie” w miejsce „Ojczyzną wolną racz nam wrócić Panie”.

  No i rozległ się ten fałszywy śpiew – ochoczo podchwycony przez lud – w polskich kościołach, a i w Radio Maryja jest on słyszany.

  I tak to wszystko trwa do chwili obecnej, a w tle tego prowadzony jest proces unicestwiania Polski. Znika nam Polakom niepostrzeżenie Polska.

  Czy nadejdzie jeszcze opamiętanie?
  Czy powróci TAK-TAK, NIE-NIE, a co nadto od złego pochodzi?
  I Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?

  .
  Boguchwała, A.D. 07 listopada 2010 r. – mgr inż. Józef Bizoń

 16. 166 bojkot TVN said

  14/JB
  Mam silne wrażenie, ze JB znowu nadinterpretuje mój wpis sprowadzając swój komentarz do nieporozumienia.
  Największe wrażenie w komisji robił nie Ziobro, który skompromitował się zadawaniem bełkotliwych pytań przez cały dzień, ale Giertych. Potem Giertych sprawiał sporo kłopotu pytaniami w aferze Orlenu, jak to Rosjanie chcieli kupić petrochemię Płock za mniej niż wynosił koszt wybudowanej dopiero co instalacji do odsiarczanie ruskiej ropy.

  To co pisze JB ma wielkie znaczenie, ale niestety nie ma związku logicznego z wpisem 13 w związku z czym proszę o pisanie w swoim imieniu i na tematy wybrane przez siebie.

  Bo jak na razie ten pański wpis przypomina skojarzenie Jasia (tu Józia):
  Z czym ci się Jasiu kojarzy d.pa?
  – Z PiS-em.
  Dlaczego?!
  – Bo mi się wszystko kojarzy z PiS-em
  🙂

 17. Re.16
  ‚166’ strasznie by chciało by tak było jak ‚166’ zapodało, ale nici z tego.

  Na temat LPR jest trochę z tej okazji napisane na początku.
  LPR do Sejmu wjechało na jednoznacznym sprzeciwie wobec UE i tego co robił Buzek (AWS) z udziałem Kaczyńskich pod spodem.

  KOR_BATORY_INNI
  http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/

 18. 166 bojkot TVN said

  17/JB
  O co panu chodzi z tym „166 by chiało, żeby tak było”? to znaczy jak?
  Ależ oczywiście, że tak mogło być ja pan chce i pisze!

  Tylko co to ma wspólnego z moim wpisem o likwidacji radia publicznego przez PO – doprawdy -panie Jasio/Józio!
  (… bo mi się q, wszystko kojarzy z PiS-em)

 19. Re.18

  A czy ‚166’ czyta to co samo napisało? [ad.13]

  Oczywiście po znanym przypadku komisji Rywina, w czasie której okazało się, że Rywin z Michnikiem robią geszefty
  o których nie śniło się prorokom, ani normalnym ludziom, bo przecież spisków nie ma, a Michnik to autorytet wszystkich POzerów, więc odp…ić się od autoryteta z GW.

  W czasie transmisji sejmowych z obrad owej komisji najciekawsze było, że słuchała tego cała Warszawa, na bazarach, w sklepach, w biurach, w domach zaś można było obserwować przesłuchania na żywo. Podobnie było w całej Polsce.

  Był to pierwszy i jak do tej pory ostatni przypadek afery i komisji sejmowej, która radykalnie wpłynęła na wynik wyborów.
  To wówczas LPR i Samoobrona weszły do Sejmu i stanowiły poważną siłę, tak poważną, że weszły do rządu PiS jako koalicjanci.

  No i ‚166’ w ad. 16

  „Największe wrażenie w komisji robił nie Ziobro, który skompromitował się zadawaniem bełkotliwych pytań przez cały dzień, ale Giertych.”

  Coś wyszło nie tak ‚166’?

 20. Niech ‚166’ ma odwagę się przyznać, że mu nie wyszła manipulacja na wprost i poprzez sugestię.

 21. Niech się ‚166’ zbytnio tym nie przejmuje.
  Jedziemy dalej.
  Jeszcze nie jedna okazja się zdarzy.

 22. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 23. JO said

  ad.12. Panie Romanie, po co to filozofowac? Czy po to by mieszac ludziom w Glowach? To co Pan nazywa Judaizmem Klasycznym jest Mozeizmem a To co Judaizmem Rabinicznym jest po prostu Judaizmem.

  Czemu ja sie piekle? Ano przyczyna jest slowo „judeochrzescijanstwo”, ktore wyplynelo od takiej „ignorancji” filozofo-teologow jak Pan. Nasza mowa musi byc jasna…czysta…

  Czy Adam, pierwszy czlowiek byl ZYDEM??????????!!!!!

  Mojrzesz przeprowadzil swoj Lud Mojrzeszowy i dopiero tam ten Lud na obiecanej ziemi stal sie m.in Judeowym mieszkajac w Judei. Lud Mojrzeszowy mieszkal i gdzie indziej np w Galilei…Skad nazwa Judeo? Czemu Chrystusa nazywa Masoneria i Zydzi Zydem? Ano po to by macic w glowach ludziom tak jak to Pan robi, by latwiej szerzyc cherezje….. Chrysus byl Bogiem, nie byl Zydem i nie wyznawal religii Judaistycznej a Ortodoksyjna-Katolicka, ktorej nauczal na bazie miedzy innymi Mozeizmu, zwyczajawo blednie mowiac Religii „Zydowskiej” a fachowo Ludu Mojrzeszowego a konkretnie w tamtym czasie jej Otrtodoksyjnej Odmianie, zrodzony zwyczajaowo mowiac rowniez blednie z Zydowki, ktora Maria NIE byla , bo byla z Rodu Mojrzeszowego, Dawidowego a nie „Zydowskiego” gdyz Zydowskosc jako religie kojarzymy z Faryzeyzmem – Judaizmem, czyli tych co pochodza z Rodu Mojrzeszowego ale Reigie Mojrzeszowa mieli w dalekim powazaniu..odlaczyli sie …tworzac Judaizm i Grupe Religijna zwana przez wszystkich potocznie Zydami – Judaistami i tworzac seteki sekt judaistycznych w tym po dzisiejsze czasy w nowoczesnej formie jak Nazizm, Komunizm, Modernizm a ostatnio Liberalizm, Nowy Ekumenizm…ktorych esencja po prostu jest to co Pan Jezuz Powiedzial – SATANIZM.

  Badz Pan Panie Romanie wiec choc raz Mezczyzna z Jajami i pisz konkretnie bez schizofrenicznych znakow i niedomowien

 24. Marucha said

  Re 23:
  To co Pan nazywa Judaizmem Klasycznym jest Mozeizmem a To co Judaizmem Rabinicznym jest po prostu Judaizmem.
  To jest tylko kwestia nomenklatury. Mówi się tak i tak. Ważne jest znaczenie.

 25. Panie JO
  Ks. prof. Waldemar Chrostowski wprowadza natomiast takie rozróżnienie:
  – judaizm biblijny
  – judaizm rabiniczny.
  Tak, że nie za bardzo się da zrobić konotację tylko negatywną z użyciem judaizm.

Sorry, the comment form is closed at this time.