Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Katastrofalna sytuacja mediów publicznych

Posted by Marucha w dniu 2012-05-30 (Środa)

Katastrofa, upadek, likwidacja, zawał, plajta – tak dziś w Senacie określano sytuację finansową Polskiego Radia i TVP. Senatorowie się zgadzają, że potrzebna jest nowa ustawa medialna, ale woli politycznej – w tym też są zgodni – do jej przyjęcia nie widać.

Członkowie Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu szukali dziś winnego i padły głosy, że to Platforma Obywatelska. Nic jednak z tego nie wynikało.

Przewodniczący obradom Grzegorz Czelej przekonywał o pilnej konieczności gruntownej zmiany prawa. Senator PiS podkreślił, że zanim to nastąpi, natychmiast, szczególnie Polskie Radio, musi otrzymać pomoc finansową. Wpływy z abonamentu są bowiem symboliczne. Grzegorz Czelej powiedział, że według informacji, którymi dysponuje, bez pomocy Polskie Radio upadnie jeszcze tej jesieni. Przypomniał wypowiedź prezesa Polskiego Radia, Andrzeja Siezieniewskiego, który alarmował, że spółka jest na granicy wydolności finansowej, zapaść jest kwestią tygodni i że będzie musiał zacząć „proces likwidacyjny”.

Jan Maria Jackowski z PiS przypomniał, że TVP może być postawiona w stan likwidacji, jeśli będzie taki wniosek wierzycieli.

Kazimierz Kutz jest zdania, że obecna katastrofalna sytuacja mediów publicznych skrywa w sobie – według jego słów – „głęboką polityczną tajemnicę” i ma „sens”. Senator Kazimierz Kutz uważa, że w mediach wszystko się tak zagmatwało – strukturalnie, politycznie i prawnie – że nic dziwnego, iż Platforma czeka i nie chce tego ruszać. Dlatego – wyjaśnił – na ten upadek sam patrzy „z niejaką życzliwością”, a na inicjatywę Platformy radzi nie liczyć.

Na tę wypowiedź zdecydowanie zareagował senator Aleksander Świeykowski z PO. Powiedział, że nie wyobraża sobie Polski bez publicznych nadawców. Wystąpienie Kazimierza Kutza oburzyło też Grzegorza Czeleja, który przypomniał, że wiele filmów reżysera powstało dzięki wydatkowaniu środków publicznych. Kazimierz Kutz oświadczył, że nie widzi żadnego związku między swoim dorobkiem artystycznym a sytuacją finansową Telewizji Polskiej.

W dyskusji część członków Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu za znikomą ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego oskarżyła Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Ta wskazała na Pocztę Polską i błędy ustawy. W ostateczności senatorowie w głosowaniu zaakceptowali roczne sprawozdanie KRRiT za rok 2011. Będą rekomendować parlamentowi przyjęcie dokumentu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)A.Kołodziejska/jj
http://www.polskieradio.pl/

Oczywiście istnieje rozwiązanie. Sprzedać media publiczne prywatnym inwestorom, którzy zadbają o ich opłacalność, z pewną pomocą właścicieli „New York Timesa” – admin.

Komentarzy 7 do “Katastrofalna sytuacja mediów publicznych”

 1. Maciej said

  Jeżeli chodzi o media to argument o opłacalności nie jest kluczowy. Właściwa linia ideowa i spłaszczanie rzeczywistości to naczelne zadanie – masowe ogłupianie.

 2. AV said

  Tak sobie myślę, że chyba Telavizja za mało płaci takim typkom jak niejaki Fox, który łącznie co m-c zgarnia około 300 tys. zł., za swe co poniedziałkowe pseudo-publicystyczne wypociny. A tu cytat ze strony tvp nt. w/w jednostki, której nazwisko przez klawiaturę mojego komputera mi nie przejdzie: „Tomasz L. na żywo Autorski program jednego z najbardziej cenionych polskich dziennikarzy. ” Uśmiałem się do łez, „cenionych” i „polskich” – to dwa słowa, które są przyczyną mojego stanu…

 3. Pokręć said

  TVP albo sama ciężko pracowała na to, żeby upaść, albo dojdzie do kolejnej „prywatyzacji” wg. schematu „zrujnować – zdekapitalizować – kupić za bezcen”. Oczywiście, TVP ma cały jeden multipleks. Wszystkie inne telewizje musiały przejśc przez sprawdzenie sytuacji finansowej (ze szczególnym uwzględnieniem TV Trwam) i TVP w cuglach wygrała. No bo przecież kto TVP będzie pytał o stabilnośc finansową, kiedy dziennikarzom potrafi zapłacic kilkaset tys. za występ…

  OK, niech pada. Niech ja przejmą zatrugańce z NYT, prosze bardzo! Im prędzej Polska się skończy a Polacy sie wynarodowią, tym lepiej. Skończy się ten głupi absurd i nieustanne zarzewie wojen w środku Europy.

  Z drugiej strony nawet jak TVP zamieni sie w mutację TVN to wielkiej straty nie będzie – kto miałby to oglądać, i tak już ogląda TVN i nic innego nie będzie oglądał. najwyżej będzie sobie przełączał co godzinę logo w rogu ekranu indoktrynując się z kilku identycznych ideowo i poziomowo kanałów zamiast jednego. Co za różnica, jesli będzie przez 8 godzin dziennie oglądał jakąś dziennikarska szuję tylko na TVN, czy będzie przełączał się między jedna szuja a drugą po kanałach? I tak ma tylko 8 godzin do dyspozycji…

 4. 166 bojkot TVN said

  Wstawiam swój wcześniejszy komentarz do owego zjawiska https://marucha.wordpress.com/2012/05/29/unijna-samowolka/#comment-167041

  W celu wycwelenia Polaków, tj pozbawienia nas, Suwerena, własności do cna potrzebne są kolejne działania organizacyjne.
  Tym razem, po likwidacji transmisji z obrad sejmu na falach Polskiego Radia na falach długich, potem na UKF i przeniesieniem tych transmisji do Internetu, (których praktycznie nikt nie może słuchać, bo trudno wziąć ze sobą komputer do pociągu, do samochodu, na stoisko handlowe, na plażę, na wycieczkę) mamy następny etap likwidacji mediów publicznych, w sposób ekonomiczny:
  http://www.polskieradio.pl/51/638/Artykul/614360,Katastrofalna-sytuacja-mediow-publicznych

  Oczywiście po znanym przypadku komisji Rywina, w czasie której okazało się, że Rywin z Michnikiem robią geszefty o których nie śniło się prorokom, ani normalnym ludziom, bo przecież spisków nie ma, a Michnik to autorytet wszystkich POzerów, więc odp…ić się od autoryteta z GW.
  W czasie transmisji sejmowych z obrad owej komisji najciekawsze było, że słuchała tego cała Warszawa, na bazarach, w sklepach, w biurach, w domach zaś można było obserwować przesłuchania na żywo. Podobnie było w całej Polsce.
  Był to pierwszy i jak do tej pory ostatni przypadek afery i komisji sejmowej, która radykalnie wpłynęła na wynik wyborów. To wówczas LPR i Samoobrona weszły do Sejmu i stanowiły poważną siłę, tak poważną, że weszły do rządu PiS jako koalicjanci.

  PO właśnie robi wszystko, żeby ten scenariusz nigdy więcej się nie powtórzył (bo może nie starczyć czasu na fałszowanie wyników głosowań w wyborach do sejmu). Likwidacja Polskiego Radia, szczególnie Radia Parlament to plan dobrze przemyślany i realizowany.
  Dziwi tylko, że media łykają tę likwidację tak milcząco. Przecież po Radiu Parlament pójdą po kolei następni. Czyżby twórcy PR nie rozumieli swojej strategicznej roli propaństwowej? Będą lizać już nie tylko tyłek Tuska, ale i rękę, która ich właśnie dusi w śmiertelnym uścisku? Kretyni jacyś bez instynktu samozachowawczego, czy tak jak Tusk – agenci obcych mocarstw?
  Redaktorzy PR może chwilę pomyślą zanim zostaną zlikwidowane ich miejsca pracy kim są, po co są, co zrobili dla Polski, czy to co robią przynosi im zaszczyt, czy tylko marne grosze na życie?
  Ciekawe jak to się dalej rozwinie?
  Przewidzieć nie trudno. Albo jacyś faceci z jajami postawią się Tuskowi, albo po kolei poszczególne stacje radiowe będą likwidowane, bo inni nie zareagują, żeby nie stracić tego co mają, jeśli to tylko jeden miesiąc dłużej, dokładnie tak jak Żydzi w getcie nie reagowali na śmierć swoich bliskich, żeby przeżyć dzień dłużej. .
  Jeśli pracownicy PR zareagują oznaczać będzie, ze jeszcze uchował się tam jakiś duch polskości. Jeśli dadzą się zarżnąć jak barany, udowodnią, że tam już nie ma Polaków, że pozostały gnidy o talmudycznej mentalności, nie warte naszej uwagi.

  ***

  Potem zadaniowani kretyni robią sondy i badania opinii społecznej, żeby sprawdzić, czy ogłupianie tej opinii daje wystarczający efekt.
  Po ostatnich wyborach do sejmu okazało się, że ogłupianie dało doskonały efekt, czego wynikiem jest kolejna kadencja zbrodniarzy przy samozadowoleniu i poczuciu wyższości zwolenników PO. Niestety to samozadowolenie powoli zanika, a i zwolennicy jakoś niechętnie przyznają się, że głosowali na zbrodniarzy Tuska. Po prostu widzą wreszcie szalony wzrost cen, zupełnie podłe zagrania z emeryturami – w ustawie jest zachowana zasada praw nabytych tylko wobec służb mundurowych, reszta nie podlega tej zasadzie, więc cała ustawa jest oczywiście niekonstytucyjna.

  Szkoda, że dziennikarze radiowi nie widzieli na co rząd Tuska przeznacza olbrzymie pieniądze ze wspólnej kasy – orliki w szkołach, które teraz likwiduje, na pensje i nagrody podejrzanych urzędników. Przecież tak wielkiego marnotrawstwa jeszcze nie było. Dziennikarze nie byli łaskawi zobaczyć wielkiego wzrostu podatków gruntowych w Warszawie zaraz na początku urzędowania Hanny Gronkiewicz-Waltz, tej od kamienic. Nie widzieli wielkiej emigracji młodych ludzi do Anglii? Czyli nie widzieli, że zawali się system ubezpieczeń? Nie pojmują, że jeśli ludzie są okradzeni przez rząd i HGW, to żeby przeżyć przestają płacić abonamenty, bo coś muszą jeść i gdzieś mieszkać? Nie widzą 2 krotnego co najmniej wzrostu cen energii elektrycznej i gazu? Czy są takim debilami, że nie potrafią porównać cen na rachunkach, które dostają? Czy mają tak krótką pamięć, czy biorą jakieś piguły szczęścia, że nie widzą cen benzyny?
  No to jak nie widzą, nie reagują to jak bieda dobierze się do ich tyłków może zrozumieją. Na razie pracownicy Polskiego Radia ponoszą naturalne konsekwencje rządów Tuska, który przecież na samym wstępie swoich zbrodniczych rządów wezwał do niepłacenia abonamentu.

 5. mocniejszy said

  Katastrofalna sytuacja mediów przejawia się w katastrofie moralnej, służalczości wobec rządzących i wpływowych oraz w pogardzie wobec większości społeczeństwa. Mamy wielkie media w Polsce, ale ile z nich jest polskimi z ducha?

  Już za 11 dni odbędzie się druga atomowa bitwa referendalna między społeczeństwem a przemysłem ergetyki nuklearnej. Ile mówi się o tym w mediach?

  Atomowe referendum w gminie Gryfino – 10 czerwca 2012

  Rada Miejska Gryfina zafundowała bardzo podstępne pytanie obywatelom:

  „Czy jesteś za lokalizacją elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym na terenie Gminy Gryfino?”

  Szczegóły i linki:
  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/05/22/atomowe-referendum-w-gminie-gryfino-10-czerwca-2012/

  POMÓŻMY OBRONIĆ SIĘ MIESZKAŃCOM GRYFINA !!!

 6. Jak pomóc mieszkańcom Gryfina skoro Oni tylko mają prawo głosu. Jedyna możliwość to dotrzeć do Nich zalewając rzetelną i komunikatywną informacją ze szczególnym uwzględnieniem podchwytliwego sprecyzowania zasadniczego pytania w tym referendum. Radio i TV wcale nie potrzebują żadnych nagłych zmian w ustawodawstwie. O ile działały przez tyle lat to mogą działać dalej aż do normalnej nowelizacji. Potrzeba tylko rzetelnej i uczciwej pracy dziennikarzy a nie pomiotu kłamców, oszustów i łgarzy. Uczciwy przekaz przyciągnie rzesze odbiorców. Finanse – nie jesteśmy naiwnymi gamoniami, są one wystarczające tylko celowo marynowane.

 7. 166 bojkot TVN said

  ZUS też w sytuacji katastrofalnej, NDz nawet pokazuje w jaki sposób doprowadzane są instytucje państwowe do upadłości
  8 mld zł zniknęło z kont ZUS
  http://fakty.interia.pl/polska/news/z-kont-emerytalnych-w-zus-zniknelo-ponad-8-mld-zl,1769404

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: