Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Przywrócono kontrole graniczne na czas trwania Euro 2012

Posted by Marucha w dniu 2012-06-05 (Wtorek)

Dziś [4.06.2012] na polskich granicach przywrócono kontrole. W nocy weszło w życie rozporządzenie szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w tej sprawie. W czasie EURO 2012 możemy się spodziewać kontroli na granicach Polski z Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą, a także w portach i na lotniskach.

Na niektórych przejściach granicznych nie ma już słowa „Polska”, a jedynie nazwa województwa.

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych łącznie na terenie kraju wytypowano 254 punkty kontrolne: na odcinku granicy z Czechami – 120 punktów kontrolnych, ze Słowacją – 58, z Niemcami – 43 i a na granicy z Litwą – 5. Za kontrole, które będą prowadzone w określonych dniach i godzinach, w wybranych miejscach na trasach przecinających granicę, odpowiadają mobilne patrole Straży Granicznej. Straż Graniczna będzie współdziałać z innymi służbami krajowymi – Policją, Służbą Celną, ITD, Żandarmerią Wojskową.

Kontrolerzy wyposażeni są w specjalistyczne tzw. schengenbusy, które posiadają przenośne urządzenia z dostępem do baz danych, urządzenia do weryfikacji autentyczności dokumentów, urządzenia do identyfikacji narkotyków oraz urządzenia do kontroli radiometrycznej. Jak informuje MSZ, kontrolowane będą wyrywkowo także osoby wytypowane na podstawie analizy ryzyka oraz informacji przekazywanych przez służby innych państw.

Podróżni korzystający ze wspólnotowego prawa do swobodnego przemieszczania się muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo: dowód osobisty lub paszport. Obywatele państw trzecich są zobowiązani do posiadania dokumentów uprawniających do przekraczania granicy (paszportu) oraz potwierdzających prawo pobytu w Polsce, czyli np. wizy.

W przypadku ustalenia osób, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, zostaną wydane decyzje o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

Kontrole na granicach trwać będą do 1 lipca. O tymczasowym przywróceniu kontroli granicznej zostały poinformowane: Rada Unii Europejskiej, Komisja Europejska i Parlament Europejski, jak również wszyscy właściwi ministrowie resortów spraw wewnętrznych państw członkowskich, stosujących prawo Schengen.

pam
http://www.pch24.pl

Komentarze 4 do “Przywrócono kontrole graniczne na czas trwania Euro 2012”

 1. Halina said

  Do żadnych kontroli ci talmudyczni dranie – nie mają żadnego uczciwego prawa!
  Ta zgraja sama sobie ustala zasady napaści na ludzi, grabieży, „kontroli”, a nawet mordów (A. Lepper, Grzegorz Michniewicz, Dariusz Ratajczak, Smoleńsk 2010 itd.)
  Krypto-syjonistyczne bandziory ubrały urzędowe, państwowe – ubiory i nazwy – i grabią uczciwych ludzi – nazywając swój zbójecki proceder – że „kontrolują” i oczywiście – zdobyczne HARACZE – drą do siebie.

  Żeby ich czasem ludzie cepami i kamieniami nie „popieścili”.

 2. WW said

  Czyli Partia działa z nowym granicznym emblematem, Poprzednio był sierp i młot albo czerwona dwiazda, w najlepszym wypadku Orzeł Biały.
  Zawiadomili? czy potwierdzili przyjęcie polecenia z naczelnej Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej. (zjednoczonej partii)

 3. ojojoj said

  Szkoda ze na tych granicznych tabliczkach (np. z niemieckiej strony) jeszcze nie napisali: Achtung ! Rzeczpospolita Polska, 800 m. Wstep na wlasna odpowiedzialnosc. (z czaszka jak na polach minowych)
  Mieliby wtedy pretekst ucywilizowania tej dzungli i po raz kolejny rozpoczac Drang nach Osten.
  Przeciez te tabliczki to chyba jakis joke? Gdzie sa slupy graniczne, tez zniesli razem z bramkami ?

 4. maran said

  tutaj ciekway program w ktorym ujawniono, ze przedstawiciele elitarnej grupu Bilderberg nazywaja prostestuajacych ludzi „karaluchami”.
  Jeden z owych przedstawicieli stwierdzil, ze zyczylby sobie zbye wszystkich protestujacych zapakowac w samolot, kotry by nastepnie sie rozwalil. Tak oto wiemy co nasza „elita” , rzadzacy, wybrani ludu tak naprawde mysle o tym ludzie.
  http://www.infowars.com/bilderberg-enraged-over-cockroach-protesters/

Sorry, the comment form is closed at this time.