Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przywrócono kontrole graniczne na czas trwania Euro 2012

Posted by Marucha w dniu 2012-06-05 (Wtorek)

Dziś [4.06.2012] na polskich granicach przywrócono kontrole. W nocy weszło w życie rozporządzenie szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w tej sprawie. W czasie EURO 2012 możemy się spodziewać kontroli na granicach Polski z Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą, a także w portach i na lotniskach.

Na niektórych przejściach granicznych nie ma już słowa „Polska”, a jedynie nazwa województwa.

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych łącznie na terenie kraju wytypowano 254 punkty kontrolne: na odcinku granicy z Czechami – 120 punktów kontrolnych, ze Słowacją – 58, z Niemcami – 43 i a na granicy z Litwą – 5. Za kontrole, które będą prowadzone w określonych dniach i godzinach, w wybranych miejscach na trasach przecinających granicę, odpowiadają mobilne patrole Straży Granicznej. Straż Graniczna będzie współdziałać z innymi służbami krajowymi – Policją, Służbą Celną, ITD, Żandarmerią Wojskową.

Kontrolerzy wyposażeni są w specjalistyczne tzw. schengenbusy, które posiadają przenośne urządzenia z dostępem do baz danych, urządzenia do weryfikacji autentyczności dokumentów, urządzenia do identyfikacji narkotyków oraz urządzenia do kontroli radiometrycznej. Jak informuje MSZ, kontrolowane będą wyrywkowo także osoby wytypowane na podstawie analizy ryzyka oraz informacji przekazywanych przez służby innych państw.

Podróżni korzystający ze wspólnotowego prawa do swobodnego przemieszczania się muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo: dowód osobisty lub paszport. Obywatele państw trzecich są zobowiązani do posiadania dokumentów uprawniających do przekraczania granicy (paszportu) oraz potwierdzających prawo pobytu w Polsce, czyli np. wizy.

W przypadku ustalenia osób, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, zostaną wydane decyzje o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

Kontrole na granicach trwać będą do 1 lipca. O tymczasowym przywróceniu kontroli granicznej zostały poinformowane: Rada Unii Europejskiej, Komisja Europejska i Parlament Europejski, jak również wszyscy właściwi ministrowie resortów spraw wewnętrznych państw członkowskich, stosujących prawo Schengen.

pam
http://www.pch24.pl

Komentarze 4 to “Przywrócono kontrole graniczne na czas trwania Euro 2012”

 1. Halina said

  Do żadnych kontroli ci talmudyczni dranie – nie mają żadnego uczciwego prawa!
  Ta zgraja sama sobie ustala zasady napaści na ludzi, grabieży, „kontroli”, a nawet mordów (A. Lepper, Grzegorz Michniewicz, Dariusz Ratajczak, Smoleńsk 2010 itd.)
  Krypto-syjonistyczne bandziory ubrały urzędowe, państwowe – ubiory i nazwy – i grabią uczciwych ludzi – nazywając swój zbójecki proceder – że „kontrolują” i oczywiście – zdobyczne HARACZE – drą do siebie.

  Żeby ich czasem ludzie cepami i kamieniami nie „popieścili”.

 2. WW said

  Czyli Partia działa z nowym granicznym emblematem, Poprzednio był sierp i młot albo czerwona dwiazda, w najlepszym wypadku Orzeł Biały.
  Zawiadomili? czy potwierdzili przyjęcie polecenia z naczelnej Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej. (zjednoczonej partii)

 3. ojojoj said

  Szkoda ze na tych granicznych tabliczkach (np. z niemieckiej strony) jeszcze nie napisali: Achtung ! Rzeczpospolita Polska, 800 m. Wstep na wlasna odpowiedzialnosc. (z czaszka jak na polach minowych)
  Mieliby wtedy pretekst ucywilizowania tej dzungli i po raz kolejny rozpoczac Drang nach Osten.
  Przeciez te tabliczki to chyba jakis joke? Gdzie sa slupy graniczne, tez zniesli razem z bramkami ?

 4. maran said

  tutaj ciekway program w ktorym ujawniono, ze przedstawiciele elitarnej grupu Bilderberg nazywaja prostestuajacych ludzi „karaluchami”.
  Jeden z owych przedstawicieli stwierdzil, ze zyczylby sobie zbye wszystkich protestujacych zapakowac w samolot, kotry by nastepnie sie rozwalil. Tak oto wiemy co nasza „elita” , rzadzacy, wybrani ludu tak naprawde mysle o tym ludzie.
  http://www.infowars.com/bilderberg-enraged-over-cockroach-protesters/

Sorry, the comment form is closed at this time.