Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja: prawosławni przeciw technologiom identyfikacji ludzi

Posted by Marucha w dniu 2012-06-05 (Wtorek)

Zagrożenia kryjące się w nowych technologiach identyfikacji człowieka opublikował w projekcie dokumentu patriarchat moskiewski. Odnosi się on do metod biometrycznych, chipów i innych urządzeń wszczepianych w ciało ludzkie.

W projekcie dokumentu Rosyjski Kościół Prawosławny apeluje do władz o przyjęcie propozycji prawnego zakazu stosowania jakichkolwiek widocznych lub niewidocznych znaków biometrycznych w ciele ludzkim. Zakaz powinien dotyczyć implantacji mikro- i nanoelektronicznych urządzeń w mózgu lub innej części ciała.

Autorzy projektu dokumentu podkreślili, że zastosowanie metod biometrycznych pozwoli na kierowanie człowiekiem poprzez różne sfery życia, takie jak finanse, opieka medyczna, rodzina, pomoc społeczna, posiadanie własności i inne. Istnieje realne zagrożenie wpływania nie tylko na życie codzienne, ale i na sferę duchową.

Mimo, że metody biometryczne mogą okazać swoją przydatność w walce z przestępczością czy w kontrolowaniu wstępu do stref chronionych, to jednak powszechne i przymusowe zbieranie informacji o konkretnym człowieku, umieszczanie ich w bazie danych urządzeń elektronicznych zagraża godności i wolności nadanym ludziom przez Boga.

Projekt dokumentu, zatytułowany „O stanowisku Kościoła w związku z pojawieniem się perspektyw rozwoju nowych technologii identyfikacji człowieka”, został przesłany do wszystkich diecezji rosyjskiego prawosławia w celu przedyskutowania jego treści. Przez internet swoje komentarze do projektu mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani.

W. Raiter, Moskwa

Za http://www.oecumene.radiovaticana.org/
http://www.bibula.com/

Komentarzy 8 to “Rosja: prawosławni przeciw technologiom identyfikacji ludzi”

 1. JO said

  Zeby to tak Nasz BXVI , Dziwisz, Glemp, episkopat cos takiego napisal…

  Zeby zwkly Ksiadz w Kosciele nauczal…

  Ale , ONI nie robia tego….zaniechaja Nauke…za to kara splynie

 2. EC said

  Zbigniew Brzeziński o Rosji.

  „Jeśli Rosjanie będą na tyle głupi, że spróbują odbudować swoje imperium to napotkają oni i narażą się na takie konflikty, że Czeczenia i Afganistan będą piknikami”

  „Zniszczyliśmy Związek Sowiecki, zniszczymy i Rosję. Szans nie macie żadnych”.

  „Rosja w ogóle jest zbytecznym krajem”.

  „Prawosławie jest głównym wrogiem Ameryki”.

  „Rosja to pokonane mocarstwo. Przegrała ona tytaniczną walkę. I mówienie, że „to nie była Rosja, że to był Związek Sowiecki” oznacza ucieczkę od rzeczywistości. To była Rosja zwana Związkiem Sowieckim. Rzuciła ona wyzwanie USA. I została ona pokonana. Obecnie nie trzeba podsycać złudzeń o wielkomocarstwowości Rosji. Koniecznie trzeba zniechęcać do takiego sposobu myślenia… Rosja będzie podzielona i będzie pod opieką”.

  „Rosja może być albo imperium albo demokracją, ale nie może być jednocześnie i jednym i drugim. Jeśli Rosja pozostanie państwem eurazjatyckim to będzie dążyć do celów eurazjatyckich, to pozostanie imperialna a imperialne tradycje Rosji powinny być stłumione.

  Nie będziemy takiej sytuacji obserwować obojętnie. Wszystkie państwa europejskie i USA powinny stanąć jednym frontem w stosunku do Rosji”.

  „Kraj o tak ogromnej skali, kraj dziesięciu stref czasowych, może się pomyślnie rozwijać tylko w przypadku jeśli zdecentralizowany i nie będzie rządzony przez coraz bardziej pasożytniczą elitę mieszczącą się w jednym miejscu”.

  „…Rosji, zbudowanej na zasadach wolnej konfederacji, do której weszłaby europejska część Rosji, republika syberyjska i republika dalekowschodnia, byłoby łatwiej rozwijać ściślejsze więzi ekonomiczne z Europą, z nowymi państwami Azji Środkowej i ze Wschodem, co tym samym przyspieszyłoby rozwój samej Rosji”.

  „Dla Rosji jedynym geostrategicznym wyborem w wyniku którego mogłaby ona odgrywać realną rolę na arenie międzynarodowej jest transatlantycka Europa z rozbudowującą się Unią Europejską i NATO”.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Jest tu, jak widać, trochę zwolenników myśli politycznej lucyferianina Brzezińskiego. Pogratulować rozeznania.

 4. Halina said

  Re @ JO

  „Zeby to tak Nasz BXVI , Dziwisz, Glemp, episkopat cos takiego napisal…

  Zeby zwkly Ksiadz w Kosciele nauczal…”
  …………………………………………
  Oj!!! Marzyciel z Ciebie!!!

  Przecież chazar-żydowski gang nie będzie walczył z wytycznymi od Belzebuba.
  To oczywiste!!!

 5. Zerohero said

  Brzeziński powiedział, że przyszłość świata to centralizacja pod rządami elity nieskrępowanej moralnością, mającą do dyspozycji nowe technologie zniewalania ludzi. Brzeziński głupi nie jest, nie błaznuje, więc można rozumieć, że sam dla tejelity pracuje.

  W podanych tu wypowiedziach B każe się Rosji zdecentralizować i zdemokratyzować. Czyli jednak nie jest na tyle ostrożny by nie podać na tacy swojego zakłamania i zakłamania tzw. demokracji zachodniej. Cóż…może sobie pozwolić na takie wpadki, bo żadne wysokonakładowe media tego nie wypunktują.

 6. maran said

  bardzo dobry artykul Ron Paula o tym co sie dzieje w Syrii i nie tylko
  http://www.infowars.com/war-drums-for-syria/

 7. EC said

  Re.3
  Dla mnie to ta sama bestia szatańska o kilku głowach: Rosja, Izrael, Anglia, USA itd…
  Drażnią mnie jedynie prorosyjsko-putino-pochlebcy.
  Naszym materialnym światem rządzi trójca antychrysta, mianowicie – syjoniści(Wielka Brytania, USA,Izrael) i Chabad-Lubavitch- żydostwo chazarskie (Rosja i sprzymierzeńcy) oraz Chasydzi którym w głowie odbudowanie trzeciej świątyni. Michnik-Szechter ,Tusk, Wałęsa i inni, Putin i pozostała syjonistyczna swołocz to Chabad-Lubavitch. Kaczyńscy , Macierewicz i inni to syjoniści amerykańscy do których należy Brzeziński i reszta hołoty z B’nai B’rith . Oczywiście wszystkie te trzy grupy się wzajemnie przenikają. Głównym celem ich jest aby im żyło się dobrze. Jeśli cokolwiek dowiadujemy się o jakiejkolwiek aferze na świecie to jest nic innego tylko jedni drugim ucierają nosa gdyż za dużo sobie pozwolili. Jedno jest pewne głównym orężem w mediach jest dezinformacja. Czystki w czasie drugiej wojny światowej na Chabad-Lubavitch zrobili syjoniści. Był to odwet za trockiego i ekipę syjonistów których wykończył Stalin Chabad-Lubavitch.
  Rządzą wszędzie bez ich zgody nie założysz większego interesu, bo cię zniszczą.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Aha, Rosja to jedna z głów szatańskiej hydry, drugą głową jest Izrael itp.
  Ciekawe, kto wymordował kilkadziesiąt milionów Rosjan.
  Zapewne inni Rosjanie?
  Rosjanin Lenin, Rosjanin Stalin, Rosjanin Beria, Rosjanin Kaganowicz, Rosjanin Trocki etc. etc.

Sorry, the comment form is closed at this time.