Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Boydar o Wolne tematy (37 – …
  Kar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Laterna Magica o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Sudbina Srba o Zamieszki w serbskim Koso…
  UZA o Namiot z atrakcją w środk…
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Anglosaskie elity hamują PiS-o…
  lewarek.pl o Niewierzących – do piachu…
  lewarek.pl o Namiot z atrakcją w środk…
  Sebastian o Zamieszki w serbskim Koso…
  ? o Zamieszki w serbskim Koso…
  Krzysztof M o Mit recyklingu
  Sudbina Srba o Zamieszki w serbskim Koso…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zakon Iluminatów

Posted by Marucha w dniu 2012-06-07 (Czwartek)

Nadesłał p. PiotrX.

W lipcu 1782 roku w Wilhelmsbaden, koło Frankfurtu nad Menem, odbył się kongres wszechmasoński, który został opanowany od środka przez iluminatów Weishaupta i tzw. iluminatów francuskich (martynistów), stając się niejako przygrywką do rewolucji francuskiej. Martyniści wywodzili się z sekty o nazwie “Zakon Cohenów” (“Zakon Kapłanów”), założonej w 1754 roku we Francji przez portugalskiego marana Martineza Paschalisa , której podstawą była kabała. Po śmierci Paschalisa sektę tą rozwinął jego uczeń Saint-Martin. W czasie kongresu w Wilhelmsbaden doszło do połączenia obu grup iluminatów a także innych odłamów masonerii.

Geniusz zła, Adam Weishaupt

Wydarzenie to poprzedziły długie negocjacje między Weishauptem a jej członkami, które zakończyły się osiągniętym w dniu 20 grudnia 1781 roku porozumieniem. Prawdopodobnie świat nigdy się nie dowie co naprawdę wydarzyło się na owym kongresie. Jeden z jego uczestników , hrabia de Virieu , tak pisał o tym wydarzeniu w swej biografii: “…przywiozłem z powrotem tragiczne tajemnice. Nie zawierzę ich wam (…) Spisek jaki się układa jest tak dobrze pomyślany, że będzie niemożliwością dla monarchii i Kościoła mu umknąć. ” . W 1782 roku siedziba główna iluminizowanego wolnomularstwa została przeniesiona do Frankfurtu, kontrolowanej przez Rothschildów twierdzy finansowej Niemiec. Formalnie dopuszczono do zakonu iluminatów Żydów Poprzednio dopuszczano ich tylko do sekty zakonu zwanej „Małym i Starym Sanhedrynem Europy”. Ci nowi członkowie wnieśli kolejne nowe pieniądze i nową energię do systemu Weishaupta. Zaopatrzona finansowo potężna machina Weishaupta była gotowa do działania.

Z loży frankfurckiej wyszedł gigantyczny plan rewolucji światowej. Zostało później powiedziane przez dwóch wolnomularzy francuskich, że w czasie wielkiego kongresu masońskiego w roku 1786 zadekretowano śmierć Ludwika XVI [monarchy francuskiego] i Gustawa III szwedzkiego. Fakty pokazują, że iluminaci i ich izba niższa, masoneria, to tajne towarzystwo wewnątrz tajnego towarzystwa. Zewnętrzna doktryna na użytek mas mówiła, że iluminizm to tylko „udoskonalona” forma chrześcijaństwa, natomiast doktryna wewnętrzna nawoływała do podboju świata wszelkimi środkami z ateizmem czy wręcz satanizmem jako prawdziwym wyznaniem wiary.

Z iluminatami był związany także słynny magik i okultysta Cagliostro (Józef Balsamo), syn sycylijskiego marrana, który został inicjowany przez nich w 1783 roku . Później pomógł on skompromitować monarchię francuską biorąc udział w słynnej “aferze z naszyjnikiem” , kiedy to królowa Francji i żona Ludwika XVI Maria Antonina, została fałszywie oskarżona o niemoralny związek z kardynałem rzymsko-katolickim. Skandal ten zdyskredytował monarchię , co dolało oliwy do ognia w sytuacji , gdy Rewolucja Francuska wisiała już w powietrzu . Tenże Cagliostro był założycielem tzw. “masonerii egipskiej” , która później wyłoniła z siebie takie ryty jak Misraim i Memphis. Ryt Misraim, zorganizowany przez Jassuda Bedarride, powołał z kolei do życia tzw. “węglarstwo” – organizację tajną rewolucji lipcowej 1830 r. we Francji, powstania listopadowego w Polsce, oraz rewolucji w Europie w 1848 r

W 1784 roku Weishaupt miał wydać rozkaz wywołania rewolucji we Francji, jednak kurier o nazwisku Lanze, wiozący Robespierowi odpowiednie instrukcje został w drodze z Frankfurtu do Paryża zabity uderzeniem pioruna. Przy zwłokach kuriera policja bawarska znalazła instrukcje Weishaupta . Po ich przestudiowaniu władze bawarskie zarządziły dokonanie rewizji w domach czołowych iluminatów, włącznie z domem samego Weishaupta. Wszystko co wykryto w wyniku przeprowadzonych poszukiwań jednoznacznie wskazywało na poważne zagrożeniach dla państwa ze strony Zakonu Iluminatów. Znaleziono bowiem plany dotyczące prowadzenia wojen i rewolucji w celu opanowania świata. Spiskowcy zostali ujawnieni, a elektor bawarski Karol Teodor edyktem z 22 czerwca 1784 roku wydał zakaz działalności wszystkich tajnych związków, zaś w edyktach z 2 marca i 15 sierpnia 1785 wymienił wprost Iluminatów i masonów Co więcej na rozkaz elektora wydrukowano w Monachium w latach 1786, 1787, 1794 znalezione pisma i dokumenty odnoszące się do Iluminatów, co pozwoliło ujawnić publicznie ich prawdziwe cele i metody działania.

Wszystkie te zakazy zmusiły Weishaupta jedynie do opuszczenia Bawarii, było już jednak za późno na rozbicie tajnych związków które osiągnęły bardzo wielkie wpływy w bogatych sferach europejskich, w tym także wśród największych ze wszystkich bogaczy – żydowskich bankierów braci Rothschildów.

Delegaci Iluminatów byli obecni na kolejnych kongresach masońskich w Paryżu w 1785 i 1787 roku, a nawet wtajemniczyli księcia Filipa orleańskiego do wyższych stopni . Zastępca Weishaupta, Bode wraz z baronem de Busche zostali wysłani do Paryża , gdyż zdecydowano, że “Francja pierwsza zostanie iluminowaną” i od niej zacznie się “wielkie dzieło” . Zostali oni tam wprowadzeni do loży “Połączonych Przyjaciół” (jej członkowie nazywali się także “filaletami” czyli “przyjaciółmi prawdy”) przez hrabiego Mirabeau i Bonnevilla. Loża ta była oparta na zasadach martynizmu i powstała pod patronatem Wielkiego Wschodu Paryża, stanowiąc rodzaj tajnego komitetu, sprawującego kontrolę nad różnymi obrządkami wolnomularskimi i ruchami spiskowymi we Francji. W czasie trwających negocjacji zdecydowano się na wprowadzenie z kodeksu Weishaupta tego co przyczynić się mogło do przyśpieszenia rewolucji, jak również postanowiono zwołać w Paryżu na dzień 15 lutego 1785 roku kongres wolnomularski dla masonów z Francji i zagranicy.

W czasie jego obrad postanowiono, że rewolucja wybuchnie we Francji , a z niej rozszerzy się po całej Europie . Co więcej dla odwrócenia od siebie uwagi masoni rozszerzyli kłamliwą wiadomość, że związek Iluminatów był dziełem Jezuitów. W tym celu wydano dzieło “Les Jesuites , chasses de la Maconneirie et leur poignard brise par les Macons”. Z kolei w 1788 roku Mirabeau ogłosił pracę pod tytułem “Monarchie Prussienne” , w której wprawdzie wskazywał, że towarzystwa tajne są niebezpieczne i ich działalność nie powinna być tolerowana przez rządy, ale jednocześnie odsyłał do dzieła Bonnevilla, dowodzącego, że “przywódcami masonii i rządcami sztyletów są Jezuici” . Mimo takiego “zejścia do podziemia” Iluminaci odgrywali istotną rolę także w czasie rewolucji francuskiej. Do marca 1789 roku 266 lóż kontrolowanych przez francuski Wielki Wschód zostało “ziluminowanych” nie wiedząc o tym, ponieważ wolnomularzom w ogólności nie podawano nazwy sekty dostarczającej im tych tajemnic (…) W następnym miesiącu wybuchła Rewolucja …”. Iluminaci zdołali również opanować tak zwane “kluby jakobinów”.

Zdaniem N.Webster zostały one “zorganizowane przez komitet rewolucyjny … poddany bezpośredniej inspiracji bawarskich Iluminatów, którzy nauczyli ich swojej “metody załatwiania spraw, prowadzenia korespondencji oraz zdobywania i szkolenia uczniów”. Było tak ,że na dany sygnał można było urządzić powstania jednocześnie we wszystkich częściach kraju .” Dla osiągnięcia odpowiedniego “zapału rewolucyjnego” jakobini znaleźli pretekst, stosowany zresztą później przy wielu innych rewolucjach, który usprawiedliwiałby ich działania – “najpierw wywołali oni stan bezprawia, posługując się grupą radykalnych bandytów. Następnie zaś ich najbardziej wpływowi członkowie podnieśli przeraźliwe wołanie o “prawo i porządek” i tysiące Francuzów zostało posłanych na gilotynę. Wprowadziło to na scenę atmosferę represji .” . Doszło nawet do tego, że w latach 1791-92 zamknięto wszystkie loże masońskie we Francji, bowiem “sprawujący kontrolę nad narodem jakobini, zaczęli się obawiać że masoneria mogła być wykorzystana – tak jak oni wykorzystali ją wcześniej – jako przykrywka do spisku kontrrewolucyjnego ” .

Warto także wspomnieć, że iIuminaci podporządkowali sobie w dużym stopniu także ówczesne wolnomularstwo w Polsce. W zapiskach Zwacka (“Katon”) znajduje się informacja potwierdzająca “układ przymierza z Lożą Narodową Polski czyli Wielkim Wschodem Narodowym Polski” , zaś Knigge (“Filon”) w liście do tegoż Zwacka nadmienia , że “Ten projekt dotyczący Polski , to dzieło mistrzowskie. Posłałem już Spartacusowi (czyli Weishauptowi) projekt okólnika dla lóż ” . Ponadto w 1789 roku król Stanisław August zostaje członkiem klubu francuskich jakobinów pod kierownictwem Mirabeau – członka Iluminatów Weishaupta. W 1790 roku w jego ślady idzie także Szczęsny Potocki – wówczas mistrz polskiego wolnomularstwa , a wkrótce przywódca Targowicy .

Nieco później, gdy “rewolucja francuska” jest zagrożona upadkiem, poprzez loże są przekazywane do Polski pieniądze na powstanie Kościuszki. Dzięki temu liczono zapewne na unieruchomienie pod względem wojskowym Austrii, Prus i Rosji, a tym samym na ocalenie rewolucji francuskiej. Jak pisze ks. Barruel : “Aby ocenić ilość emisariuszów , których sekta utrzymywała w Polsce , wystarczy wspomnieć o przemówieniach Cambon’a, skarbnika rewolucji , który przyznawał, że pomoc dla braci w Warszawie kosztowała już Francję ponad 60 milionów (…) W istocie będąc panami tych okolic jakobini trzymaliby w szachu trzy mocarstwa , które były najgroźniejsze wśród koalicji panujących, ta dywersja musiałaby koniecznie osłabić ich siły. Wolność i równość przeszłaby łatwiej do Rosji; bracia pruscy i austriaccy ujawniliby się śmielej . Już wszystkie te życzenia zdawały się sprawdzać: Kościuszko wywołał powstanie w Warszawie , Wilnie i Lublinie .”

Po śmierci Weishaupta , naczelne zwierzchnictwo masonerii i innych tajnych związków przeszło do loży Alta Vendita (Wysoka Wenta), kierowanej przez syna Carla (Kalmanna) Rothshilda – syna Amschela – Organizacja ta była tajnym stowarzyszeniem, które w pierwszej połowie XIX wieku zdawało się przejmować dziedzictwo Iluminatów w kierowaniu tajnymi związkami. Jak głosi wyjątek z nadal obowiązującej instrukcji Wysokiej Wenty (tekst pochodzi z 1819 roku):

“Nasz cel ostateczny to cel Voltaire’a i Rewolucji Francuskiej: unicestwienie na zawsze katolicyzmu, a nawet wszelkiej idei chrześcijańskiej, i niedopuszczenie, by przetrwała na ruinach Rzymu”.

Literatura:

1. R.Gładkowski – “Myślącym pod rozwagę” – Toronto 1984.
2. W.T.Still – “Nowy Porządek Świata” – Poznań 1995.
3. J.A.Cervera – “Pajęczyna władzy” – Wrocław 1997.
4. A.C.Sutton – “America’s Secret Establishment” – Liberty House Press 1986.
5. H.Pająk – “Bestie końca czasu” – Lublin 2000.
6. M.Poradowski – “Nowy Światowy Ład” – Poznań 1994.
7. J.S.Pelczar – “Masoneria” – Lwów 1914.
8. H.Rolicki – “Zmierzch Izraela” – Warszawa 1932.

Zob. też: 
http://konserwatyzm.pl/artykul/304/spiskowa-praktyka-dziejow
http://stopnwopoznan.wordpress.com/138/

Komentarzy 9 do “Zakon Iluminatów”

 1. ole said

  Wilhelmsbad – to dzielnica Hanu-kolo Frankfurtu

 2. ole said

  Dzielnica Hanau

 3. Ad. 1 , 2 To takie ważne? Na miłego Boga

 4. Zerohero said

 5. Kapsel said

  Nowy Porządek Świata

  „Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła” – abp Marcel Lefebrve

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/novus.html

  Polecam.

 6. Kapsel said

  “Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła” – abp Marcel Lefebrve

  Opinie – Komentarze – Polemiki

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/holocaust/polemiki.html

 7. wręcz zdumiewające fakty said

  No cóż, rzeczywiście Rzeczpospolita musiała być potęgą skoro tylko powstanie kościuszkowskie tak uwiązało za twarz trzy mocarstwa; Rosję, Austrię i Prusy iż ci nie byli w stanie przyjść w sukurs wycinanej przez rewolucję francuską ichniej monarchii. I to pomimo tego, że do powstańców kościuszkowskich dotarła suma o wiele mniejsza niż połowa wyasygnowana przez Cambon’a, skarbnika rewolucji.

 8. RomanK said

  Zanim powstali Illumiaci…na ziemiach polskich szalala prawdziwa illuminacja pod [ostaciua ruchu Frankistow…antynomism Zwi Shabatai w wydaniu Jakoba Franka Dobruckiego….to oni nazywali sie oswieceni,,,illuminati….Bez niego nie byloby Illuminatow..dopiero polaczenie sie w Trujcom Nieswientom – Frank, Rothschild i Weischaupt stworzylo Nowoczesna ziluminatyzwowana Masonerie.

 9. Wandaluzja said

  Finanzille Repression, VERMOEGEN VERLOREN – Inflation und niedrige Zinsen fuehren im Ergebnis zu einer sanften Enteignung durch Staat; WirtschasftsWoche 4.6.2012 Nr.23, s. 137

  Artykuł ilustruje AKT LIKWIDACJI Wielkiego Kryzysu z podpisem: Federstrich: US-President Roosevelt verbietet Am 5. April 1933 privaten Goldbesitz. Brakuje tylko nazwisk stojących za plecami Podpisującego z miną strutego Prezydenta plutokratów, którzy ugięli się pod presją FASZYSTÓW Keynesa i Paderewskiego.
  WW napisał Nareszcie to, o czym pisałem dawno, i nie wykluczone, że było to jednym z Argumentów wprowadzenia Eurosa – że Państwo żeruje na rencie inflacyjnej. Ilustrowałem to jako POWODEM Wielkiej Rewolucji Francuskiej – że iluminaci bawarscy przysłali do Paryża 2 emisariuszy: Robespiera i Buonarotiego.
  Ci skontaktowali się z tępionymi przez monarchistów Mirabeau’em i La Fayette’m, których powiadomili, że Maria Antonina zamierza zwołać parlament, żeby uchwalił emisję pieniądza papierowego, aby przy pomocy polityki inflacyjnej Stopić Dług Ludwika XIV. Wobec tego ci porozumieli się z posiadaczami skryptów dłużnych większych pakietów obligacji.
  Gdy król rozwiązał Parlament to Mirabeau poprowadził deputowanych Stanu III do hali tenisowej, gdzie zażądał od Mistrza Ceremonii FIZYLIERÓW. Ci zjawili się jako Dowództwo garnizonu paryskiego z Prośbą o ROZKAZY. Z tej racji Tusk mówi jak Alfred Lampe: PO CO NAM ARMIA POLSKA SKORO MAMY BUNDESWEHRĘ.
  Istotne jest to, że za Bismarcka robotnik mógł utrzymać 10-osobową rodzinę, gdy obecnie nie stać go na dwójkę dzieci, gdyż Kanclerz pilnował, żeby masoneria czyli Kościół Korupcji nie łupiła roboli a tylko Podżerała. W USA było sakramentalne pytanie sądowe o PRZYNALEŻNOŚĆ DO MAFII, na co nie uzyskano pozytywnej odpowiedział. Zlikwidowano to pytanie, gdy wytłumaczyłem Amerykanom, że Mafia to masoneria czyli łykacze złota, czyli amerykańska policja polityczna.
  Masoneria jest alternatywą i ANTYTEZĄ państwa obywatelskiego, przejmując mafijnie jego administrację, atrybuty i podatki, które POTĘGUJE – zabierając robotnikowi korupcyjnie 66% jego należności, żeby jego żona NIE RODZIŁA europejczyków. Zostało to powiedziane w krakowskiej książce „Prawo wyższej rasy”, że skoro MY zawłaszczyliśmy Francuzkami – karmiąc np. Francuzów fekaliami pruskimi – to Francuzom pozostały REZERWATY. Książka PWR jest nawet deklaracją: FRANCUZ TO SPERMA JEROZOLIMSKA czyli Arab.
  Obecnie polityka inflacyjna nie ma już zasadniczego znaczenia, z powodu Eurosa, który miał być NIEINFLACYJNY. Jest to jednak waluta sztuczna, skazana na Krach Europejski. Żydzi bowiem, czyli Arabowie Jezusa Chrystusa, w wyniku łupów w II wojnie światowej i skonsumowania Żydokomuny, dywidendy NIE POTRZEBUJĄ, gdyż są zasilani z tajnych kont izraelskich, I tą właśnie Techniką postępuje wywłaszczanie gojów, szczególnie przez PODATEK KATASTRALNY.
  Krach Euro doprowadzi do Białego Bolszewizmu lasalowskiego – czyli hitlerowskiego – z bardzo krwawym spacyfikowaniem Europy przez armie prywatne opłacane z tajnych kont izraelskich, i bardzo łatwym Ozłoceniem waluty, czyli powrotu do parytetu złota, co nazywa się Monetaryzmem – z czym zgodzą się WSZYSCY. Sęk w tym tylko, że będzie to podział Kastowy, na zasadzie waluty hitlerowskiej: Reichsmarka dla Niemców i rentenmarka dla nie mających spermy arabskiej.
  Wstępem do tego – a nawet Warunkiem – było obiecanie POLKOM przez Żydogermanię miliona ton złota z satelitarnej detekcji za tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej – wyjaśnienia czego zażądałem od politologa amerykańskiego Francisa Fukuyamy, gdyż ja na podział tego złota: 750 tys ton Amerykanom a 250 tys ton Anglikom się nie zgodzę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: