Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ami o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  Miet o Wspomnienie artystki wyklętej
  ami o Wielkanoc 2019
  NC o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  Carlos o Wspomnienie artystki wyklętej
  Maverick o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  maasteer o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  Boydar o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  maasteer o Transplantacje: Goje na części…
  Maverick o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  AntySWII o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  Enya o Wspomnienie artystki wyklętej
  maasteer o Wolne tematy (20 – …
  Maverick o Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy…
  osoba prywatna o Wolne tematy (20 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 474 obserwujących.

Ten zwariowany kraj Polaków

Posted by Marucha w dniu 2012-06-12 (Wtorek)

Piszą o nas! – admin.

Wiedziony płochą ciekawością zaglądam niekiedy na fora innych blogerów aby nie zamykać się wyłącznie we własnym świecie, który, jak mnie przekonuje wątła i konsekwentnie niechetna reakcja kilku wiernych czytelników, najwyraźniej nie odzwierciedla zdrowego i współczesnego polskiego ducha.

Wielka pomocą w lekturze jest dla mnie czasopismo internetowe “Bibuła” (http://www.bibula.com), w którym mogę polecić artykuły Dr. Ignacego Nowopolskiego (http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl), z którego poglądami zgadzam sią niemal zawsze. Jest to zapewne wynik wspólnego nam wykształcenia w dziedzinie nauk ścisłych.

Prawdziwą skarbnicą polskiego folkloru jest blog gajowego Maruchy (https://marucha.wordpress.com). Czytam go nie tylko ze względu na tematy tam poruszane, są to bowiem środowiska, jak mam wrażenie, ultrakatolickie z silną domieszką zdrowego antysemityzmu, co dla zabawnego towarzystwa tamtejszych komentatorów dających mi wgląd w umysłowość typowego Polaka. [No właśnie, co dla tego zabawnego towarzystwa? Zdanie jest źle skonstruowane, choć zbudował je surowy krytyk umiejętności wyrażania się w sposób poprawny – admin] Gajowemu udało się bowiem zebrać menażerię czytelniczą wśród ludzi, którzy nawyraźniej nie skalali się nigdy nauką a zwłaszcza opanowaniem umiejętności wyrażania swoich myśli zgodnie z obowiązującymi zasadami ortografi i logiki nie mówiąc już o zwyczajnej kurtuazji. Blog tej jest chyba kolejnym wcieleniem witryny polonica.net ma jednak obecnie i ku memu zdziwieniu inklinacje panslawistyczne czy prorosyjskie.

Dzięki TV Polonia oglądam też polskie Wiadomości, obecnie praktycznie nie do oglądania ze względu na wszechobecny futbol – rozrywkę stosowną dla dzieci w wieku szkolnym oraz dla tych wszystkich, którzy zachowali niczym nie skażony umysł i duszę dziecka. Jak się okazuje do tych ostatnich należy znakomita większość dorosłej polskiej populacji. Jak się właśnie dowiedziałem z owego dziennika telewizyjnego, prezydent m. st. Warszawy zezwoliła na marsz wtorkowy rosyjskich kibiców z okazji Dnia Rosji. Widocznie jakoś umknęło to uwagi współczesnych Polaków, że jest to dzień upamiętniający rzeź garnizonu polskiego na Kremlu. W domu powieszonego nie wypada wspominać o sznurze. Jak więc z tego wynika Rosjanie pojawili się w roli tego gościa, który zaproszony na ślub zrobił dużą kupę na stole biesiadnym. To zresztą jest całkiem w ich stylu. Gdzie jest jednak zdrowa myśl polityczna u włodarzy Naszej Umęczonej Stolicy? Jak zwykle przy takiej okazji pojawiło się wiele komentarzy mówiących, że rosyjscy kibice, o twarzach kryminalistów, to zwykle poczciwe owieczki, które coś tam kupią, wypiją piwo, pomachają czerwoną chorągiewką i sobie pojąda. Ja zaś zaczynam rozumieć komentarz Boy’a , który swego czasu napisał, że “trudno najtęższym krzesiwem iskrę wykrzesać z g….”. No ale probować trzeba.

Andrzej Bobola
Andrzej Bobola jest pseudonimem literackim profesora fizyki chemicznej, który dla odpoczynku od nieco rozrzedzonej atmosfery fizyki teoretycznej oddaje się rozważaniom na tematy humanistyczne o aktualnym znaczeniu.

Za: Bobolowisko – Andrzej Bobola blog (June 10, 2012)

Komentarze 92 to “Ten zwariowany kraj Polaków”

 1. Rosomak said

  A ja lubię swój polski folklor!
  I ch*j ma do tego zabawny profesor fizyki chemicznej czy inny sedes z bakielitu.

 2. Cham Wiejski said

  No i co, niewykształcona menażerio?
  Ale nam przywalił!

 3. Cham Wiejski said

  Trzeba było przenieść Euro 2012 na inny dzień, żeby Rosjanie nie obchodzili go właśnie w Polsce.

 4. Kopiuję tutaj komentarz wpisany przez Zerohero, bo najbardziej pasuje właśnie w tym miejscu.

  Wysłany 12.06.2012 o 04:49:03

  Pan Bobola wypłakał się na swoim blogu, że go tu polscy wieśniacy obrazili. Owszem, dostał chamski oklep tu:

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/10/dzisiaj-jest-10-tego-nie-dajmy-sie-sprowokowac-to-nie-sa-rosjanie/#comments

  sam też odpowiedziałem:

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/10/dzisiaj-jest-10-tego-nie-dajmy-sie-sprowokowac-to-nie-sa-rosjanie/#comment-170009

  On nie odpisał, obraził sie. Jak to obrażalski, nie skoncentrował się na meritum sporu, ale na osobie adwersarza. Czytelnicy Gajówki zostali przedstawieni jako bezmózgie bydło .

  Niestety na swoim blogu ani jednym słowem nie opisał w jaki sposób podpadł. A przypominam, że apelował by wdawać się z Rosjanami w bójki uliczne. Teraz to nawet zauważyłem, że nie sprecyzował czy chodzi o ruskiego rozrabiakę czy zwykłego kibica albo turystę. Wychodzi, że mamy po prostu bić za narodowość, nawet jeśli nie będziemy sprowokowani. Dla tych, którym rusofobia stępiła już mózg: to tak jakby ktoś na forum apelował by pobić Żydów, Afrykańczyków albo Niemców przybywających z wizytą w Polsce za samą ich narodowość.

  Facet sam tyłka nie ruszy, innych namawia do czynu kryminalnego, gorzej – głupiego, a potem sie dziwi, że go potraktowano jak na to zasługuje.

  W komentarzach jakiś pan podpisujący się Inspektor Leśny zdemaskował Maruchę jako ruskiego agenta, dysponującego z wielkimi zasobami. Cóż…biedna ta Rosja skoro jej agentura to blog na WP, w dodatku generalnie z przedrukami. Nie to co np. proizraelska redakcja frondy, co ja gadam! Fronda to margines. Jest GaPol, Wyborcza…Przypuszczam, że Inspektor tutaj też się ściął i wypłakuje. Jakie to k..wa żenujące.

  Fakt, że Bibuła zamieściła wpis Boboli świadczy, że się pogubili. Smoleńsk, Putin – dobra. Ale apele o rękoczyny to już przesada. A ten Inspektor Leśny jeszcze zarzucał obsesje antyżydowskie.

  Przepraszam, ale czy ktoś tu dorównał Boboli i apelował aby skatować na ulicy w Polsce Żyda, tak by wylądował w szpitalu?

 5. Gość said

  „….a zwłaszcza opanowaniem umiejętności wyrażania swoich myśli zgodnie z obowiązującymi zasadami ortografi i logiki”.
  Ganić kogoś za ortografię i zrobić błąd…
  Powinno być „zasadami ortografii”.
  W blogu to mogłoby być niezauważone, ale we fragmencie dotyczącym poprawnej pisowni….. (trochę ZABAWNE).

  Mianownik (kto? co?): ortografia
  Dopelniacz (kogo? czego?): Nie lubię ortografii
  Celownik (komu? czemu?): Przygladam się ortografii
  Biernik (kogo? co?): Lubię ortografię
  Narzednik (z kim? z czym?): Rozmawiam z ortografią
  Miejscownik (o kim? o czym?): Rozmawiam o ortografii
  Wolacz: Hej ortografio!

 6. Marucha said

  Re 4:
  Inspektor Leśny kiedyś się tu udzielał, został w końcu zbanowany, więc teraz usiłuje się odegrać. Żałosny przykład psychopatii połączonej z mściwością.

  Zasoby Maruchy wszakże starczają mu, aby 2-3 razy w tygodniu jeść gotowany bób z masłem, bo go wprost uwielbia.

 7. JO said

  Bibula …:)
  Dawno temu za Solidarnosci, Bibula Nas Manewrowala tak bysmy popadli w Rece Zydow z KORu… , jadac na Naszych emocjach, patriotycznych haslach, umiłowania do Religii.
  Dzis wydaje sie robic to samo, miesza Prawde z Falszem, co czyni Ja ekstremalnie grozna
  ———-
  Nie Ma usprawiedliwienia dla glupoty a kula w glowe za zdrade

 8. Cham Wiejski said

  A już najgorsiejsze to te, panie, ultrakatoliki.
  Bo katoliki dzielą się na ultrakatolików i katolików postępowych.
  Ultrakatoliki przestrzegają Ewangelii i Tradycji.
  Katoliki postępowe sobie wybierają, w co trzeba wierzyć, a co trzeba odrzucić.

 9. JO said

  Ad.8! ….no a zwrot..”zdrowy antysemita..” poraza przewrotnoscia, podstepem, brakiem wiedzy o Milosci Katolikow Tradycyjnych do Zydow, za ktorych sie Tradycjonalisci modla w swiadomosci Wielkiego zagrozeniach Talmudycznej ideologii I praktyki dla ludzkosci….I to nazywa Bobola „zdrowym antysemityzmem”, sugerujac jednak cos negatywnego podczas gdy podejscie Tradycjonalistow jest I winno byc Norma dla wrzystkich, bez jakichkolwiek przymiotnikow czy zwrotow „zdrowi antysemici”
  Zaden Tradycyjny Katolik nie jest Antysemita, Katolik nie jest rasista!!

 10. wiktor said

  ad 5
  Nie tylko to!
  Po skrócie dr nie stawia się kropki, a „umknąć uwagi” (zamiast „umknąć uwadze”) to błąd gramatyczny, zaś „wynik wspólnego nam wykształcenia” jest błędem stylistycznym.

 11. 166 bojkot TVN said

  Poziom „profesora fizyki chemicznej” określa jego internetowy pseudonim z dodatkiem „literacki”.

  166 uważa, że podszywanie się pod znane i uznane nazwisko, tu nawet świętego kościoła katolickiego, to typowo żydowska praktyka, zawarta w genach – ukraść wszystko: od najdrobniejszej rzeczy materialnej, do nazwiska, zasług, sławy. Tu w dodatku mamy do czynienia z kradzieżą świętości.
  Jaki profesor taki poziom. Przecież facet musi wiedzieć, że każda wyszukiwarka uruchomiona przez ludzi poszukujących wiedzy o prawdziwym Andrzeju Boboli skieruje ich do fizyczno-chemicznej podróby, oszusta internetowego, który z postacią świętego nie ma nic wspólnego.

  Taki z niego Andrzej Bobola jak z Aliny Całej, albo z tutejszego, gajówkowego Rysia.

  Temu Panu nie chodzi o podszywanie się pod św. Andrzeja Bobolę, o kradzież tożsamości, ale o ośmieszanie Kościoła i jego wiernych. – admin

 12. Baron Srul Radziwiłł said

  Nader Szanowne Proszepaństwo!
  Ja muszę dodać jedna ważna uwaga. Pan Bobola używa zwrot „zdrowy antysemityzm” bez konkretna poprawność metodyczna.
  Zdrowy antysemityzm to jest wtedy kiedy się ma nienawiść dla Semici z Syria, Liban etc. a także dla profesor Finkelstein.

 13. JO said

  …wcieleniem polonica.net…., inklinacje panslavistyczne I prorosyjskie….ultrakatolicyzm….

  W sumie ten Bobola to zrobil nie zla réclame Gajowce za Darmo , no I Chyba niechcacy dal piekna o stronie Gajowego opinie.

 14. Baron Srul Radziwiłł said

  A ogólnościowo chcę zaznaczyć, że w Polsce jest kilka dobrych profesorów.
  Dla przykładu profesor Niesiołowski, profesor Bartoszewski, profesor Frasyniuk.

 15. kkk said

  bobola jest głupi 🙂

 16. 14.
  To Bartoszewski jest jednak profesorem? Na tej samej zasadzie co ja chyba. „Profesor Robert Grunholz z nadania Roberta Grunholza”
  http://www.rgrunholz.wordpress.com

  Ależ nie! Panu Bartoszewskiemu tytuł profesorski nadała nieświęta tradycja robienia gojów w bambuko. – admin

 17. nieleming said

  ” że jest to dzień upamiętniający rzeź garnizonu polskiego na Kremlu”. Skąd Pan wziął ta informację??? Kapitulacja polskiej załogi na kremlu była w listopadzie, a 12 Czerwca jest rocznica podpisania niepodległości Federacji rosyjskiej od ZSRR, nazywana dniem Niepodległości lub Rosji. Obecne władze Putin owskie tego święta nie lubią bo zbiera się w tedy opozycja i robi demonstracje. Proszę mi wyjaśnić, może się mylę. Chociaż czytuje Maruchę to po takiej bzdurze nawołującej do nienawiści chyba usunę tą stronę z ulubionych.

 18. Marucha said

  Re 17:
  A czym Marucha zawinił, że profesor fizyki chemicznej pisze bzdury w swym artykule? Chyba tylko tym, że w celach poglądowych zamieścił ów artykuł u siebie.
  Wydaje mi się, że czytuje Pan gajówkę rzadko, albo na wyrywki, skoro podejrzewa Pan gajowego o patologiczną zgoła rusofobię [sic!]

 19. 166 bojkot TVN said

  A dajcie se ludziska spokój z profesorem fizyczno-chemicznym! Szkoda życia na czytanie i pisanie o podróbie.
  Rysio z nim …..

 20. Zbigniew Kozioł said

  a dajcie sobie spoko KOKO z profesorami fizyki w Polszcze. Ich prawie nie ma. Fizyka w Polsce to już jest dno. DNO! To się nie liczy. Owszem, w PRL było inaczej.

 21. RomanK said

  Szanowny panie Gajowy:-)))
  Czasami i garbatemu zdarzy sie spojrzec w lusterko….i nie zawsze podoba mu sie to co widzi:-)
  Pan Bobola zobaczyl swoe odbicie w narodowe kaluzy…i sie zdegustowal:-))ze wypad blado:-)))i sze zemscil..robiac kupke w proigach Bibuly:-))

 22. Brat Dioskur said

  Fizyka chemiczna?Jezeli dobrze pamietam to mielismy taki przedmiot ,ktory zwal sie chemia fizyczna…
  Nawiasem pamietam rowniez ,ze pierwszy wpis Boboli na tym forum sklanial do przypuszczen ,ze dla jego autora
  jezyk polski nie jest jezykiem macierzystym ,a tutaj prosze kociol przygania garnkowi.

 23. wi42 said

  Bobola już dał popis swoich poglądów kilkoma wpisami u Maruchy. A na swoim blogu j.w. profesor pisze „co dla zabawnego towarzystwa tamtejszych komentatorów dających mi wgląd w umysłowość typowego Polaka.”
  Jeżeli u Maruchy są typowi Polacy, to głowa do góry, może nie jest tak źle!

 24. 166 bojkot TVN said

  http://euro.interia.pl/news-zidentyfikowano-rosyjskich-kibicow-ktorzy-pobili-stewardow,nId,612035

 25. Lopez said

  Pejsola jest nie tylko głupi, ale poprzez swój wpis „Przyjazni czy nie przyjazni, ale Polacy powinni zrobic wszystko aby rosyjscy kibice nie wracali do Sojuza na wlasnych nogach. Rosjanie rozumieja tylko sile i taka sile trzeba im pokazac na ulicy.” jawi się także jako syjonistyczny podżegacz wojenny. Tak jak Jarkaczowi marzy mu się wykrwawiająca obydwie strony wojna rosyjsko-polska.

 26. Zbigniew Kozioł said

  Z tego co słyszę (w istocie mało) w Rosji miedzy ludzmi nie ma chęci by dojebać Polakom. Rosjanie tez nie rozumieją po kie licho są te wybryki kibicowskie. Du dobrze że choc oficjalnie (oświadczenie tam nie wiem , putina czy Miedqwwiedieva) jakos to łagodzi.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Panie Zbyszku, nawet jakby Rosjanie zachowywali się bez zarzutu, to by trzeba było coś wymyślić – specami od tego są PiS-wcy, Che Macierewicz, prof. Szaniawski (kolejny profesor…), Kaczyński i wielu innych.

  Swoją drogą rosyjscy kibice skarżyli się na chamstwo i brutalność polskich służb porządkowych, które są z tego dobrze znane, a ich proweniencja jest wiadoma.

 28. Zbigniew Kozioł said

  Panie Marucha. Panie Gajowy!

  Ja bym chciał pojechac na grzyby, w las!

  Tylko to mnie interesuje.

  A… mojej żonie Irinie znalazłem strony w internecie o hodowli lemon. Pnoc gdy są dwa 4 drzewka (a ponoc bardzo łatwo) to nawrt to weystarczy aby nie chodzić do sklepu przez ały rok.

  Ale, tylko grzyby w las!

 29. ojojoj said

  re 11.
  Celny strzal. Trzeba obnazac przewrotowcow, wlasnie po takich pseudonimach, nazwiskach, zachowaniu mozna ich demaskowac. Ja jeszcze dodam, ze w dzisiejszym swiecie fizyk czy chemik „zwykly” nic juz nie znaczy, nikt takich juz nie zatrudnia w powaznych firmach, najwyzej moga uczyc dzieci w szkolach. Fizyk nuklearny, inzynier chemii, to inna sprawa. Dlatego w moim mniemaniu pan Bobola ma poprostu kompleksy i pluje tylko po to aby pluc. Najlepszym tego dowodem jest czepianie sie innych ortografi, a nie esencji zagadnienia czy logiki. Coraz bardziej jestem przekonany ze p. Bobola to dziecko interii spikeri i onetu, bo raczej nie wyglada na to ze jest na uslugach „starszych w fiesze”, jak np. taki Mihaukiewitz.

 30. wet3 said

  Wydaje mi sie, ze te rozruby sa dzielem antyslowianskiej i proroszczeniowej miedzynarodowki. Zbyt wiele sygnalow idzie do nas z Anglii, ktorej prasa, jak wiadomo nam, do kogo nalezy … Probke pokazali nam 11 listopada, a teraz dopiero zaczynaja rozrabiac na calego. Ktos tu bardzo slusznie zauwazyl, ze tym gnojom koniecznie nalezy robic zdjecia, a potem wylapac jak wszy. Wowczas dopiero dowiemy sie kim oni sa! Problem polega na tym czy „polski” rzad bedzie chcial to zrobic? Mam tu bardzo powazne watpliwosci …

 31. Rysio said

  re 19.No proszę jak bojkotka, broni swojego plemiennego kolegi.

  🙂

 32. JO said

  Ad.30. Tym Kim’s jest Pan Roman K, ktory wprowadzil „opcje Romana K” do Gajowki I byl pionierem rozpowrzechniani Prawdy w internecie o pochodzeniu dzisiejszych Ukraincow, iCh dzisiejszego jezyka oraz Ideologii

 33. maran said

  ad 31 Rysia znowu wzielo na obsrywanie.
  Oprocz gadania o wolnym rynku i tlustej kielbasie ,tylko to jeszcze potrafi.

 34. Rysio said

  „Prawdziwą skarbnicą polskiego folkloru jest blog gajowego Maruchy”

  „…Gajowemu udało się bowiem zebrać menażerię czytelniczą wśród ludzi, którzy nawyraźniej nie skalali się nigdy nauką a zwłaszcza opanowaniem umiejętności wyrażania swoich myśli zgodnie z obowiązującymi zasadami ortografi i logiki nie mówiąc już o zwyczajnej kurtuazji..”.

  „..z silną domieszką zdrowego antysemityzmu, ..”

  🙂

  A tutaj Bobola opisany w całej krasie.

  http://www.blogger.com/profile/11190914219698951600

  Przyznam, że najbardziej uderzyły mnie jego Favorite Books.

  Jędrek czytał ostatnio literaturę jak był w szkole średniej.

  Profesor, który wykłada w USA i taka uboga lista książek?

  Ani jednej pozycji anglojęzycznej?

  No cóż Jędrek zapewne duka trochę po angielsku ale nie na tyle aby przeczytać z przyjemnością dobrą książkę w tym języku.

  Po prostu wstyd.

 35. Rysio said

  re 33. maranka – dlaczego tylko obsrywanie – a polanie cipłym moczem to pryszcz?

  PS. maranka i bojkotka idą jak zywkle w jednym zaprzęgu.

 36. Rysio said

  Tak sobie myślę, że w głębi duszy Bobola ma cholerne kompleksy.

  No bo nie dość, że jest profesorem, fizykiem, wykształconym, „oczytanym” hehehe, wykłada na uniwersytecie w USA, to jeszcze założył bloga na którego pies z kulawą nogą nie zaglądnie.

  To musi być bardzo dołujące Panie Profesorze Bobola – nieprawdaż?

  😦

  PS. Bobola to taka politycznie korekt mieszanka, to taki połączony wspólny produkt edukacji PRL i USA.

 37. Rysio said

  Nie martw się Jędrek – czytaj jak najwięcej bloga Maruchy a zobaczysz jak szybko i jak bardzo się intelektualnie podniesiesz.

  😉

 38. maran said

  Bardzo ciekawy artykul panie Marucha. Mysle ,ze wywolaby ciekawa dyskusje.
  Mozna go tez odniesc od religi.
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/narodowosc_i_plec._kwestia_urodzenia__36589

 39. błysk said

  Z tego co pamiętam, to garnizon polski na Kremlu odparł bodajże dwa ataki sił rosyjskich ;pośpieszył mu z pomocą hetman Chodkiewicz ,ale się nie przebił.Polacy raz rozgromili siły rosyjskie, uprzedzeni zresztą o ataku przez przyjaznych Rosjan ,doszło nawet do pożaru w którym zginęło wielu Rosjan. W końcu oblężeni ,kiedy już nawet zjedli z głodu siodła, rzemienie ,postanowili podjąć z Rosjanami rozmowy. Doprowadziły one do oddania Kremla Rosjanom . W czasie przejmowania Kremla doszło do jakiegoś zamieszania prawd. Rosjanie chcieli odebrać Polakom zagarnięte łupy, i zginęła jakaś liczba załogi Kremla ,ale trudno tu mówić o rzezi garnizonu polskiego na Kremlu. Większa część załogi polskiej poszła do niewoli po rożnych gródkach rosyjskich ; część wyzwolił Lisowski w czasie rajdów wokół Moskwy,większość doczekała się rozejmu polsko-rosyjskiego , bodajże w roku 1618 i prawd. wróciła z niewoli. Zatem p. Bobola ,choć tytułuje się profesor, pisze koszałki – opałki na temat załogi polskiej na Kremlu. Dodajmy ,że oddanie Kremla Rosjanom miało miejsce jesienią , a nie 12 czerwca .

 40. Przecław said

  „umknęło /-/ że jest to dzień upamiętniający rzeź garnizonu polskiego na Kremlu”
  Umknęło, ale Boboli.
  Wcale nie jest, bo święto o którym on pisze jest 4 listopada – święto jedności Rosji.
  Tak więc „Bobola” strzelił sobie w nogę. Oj gamoń z niego, jak on se radzi z tą „fizyką chemiczną” ?
  Ma rację Aga, odpieprz się „Bobola” od Boboli.

 41. maran said

 42. Piotrx said

  XVIII Swiatowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian 2012

  http://www.kresowianie.com/

  Jasna Góra – 1 lipca 2012

  9.30 – kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej.

  Msza św. w intencji Ojczyzny, za poległych i pomordowanych na Wschodzie; o jedność w narodzie i błogosławieństwo dla Kresowian i Dobroczyńców w kraju i poza jego granicami. Homilię wygłosi – ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski

  11.00 – Aula ks. Kordeckiego. Wejście pocztów sztandarowych. Powitanie Gości.

  Wystąpienia programowe:

  Jan Skalski – prezes Światowego Kongresu Kresowian

  Dr Dr Joanna i Jarosław Szarkowie –„ Kto ty jesteś…? „

  O edukacji patriotycznej młodych Polaków.

  Dr Artur Gorski (PiS) – Działalność sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

  Studio Młodych Lwowskiej Fali – Nasze Kresy.- prezentacja multimedialna.

  Porozumienie Pokoleń Kresowych – O jedność ruchu kresowego.

  WOŁANIE Z JASNEJ GÓRY O PRAWDĘ I PAMIĘĆ NARODOWĄ.

  12.00 – Otwarte Forum Kresowe z udziałem przedstawicieli sejmowej Komisji Łączności

  z Polakami za Granicą, Wspólnoty Polskiej, IPN, MEN i delegatów organizacji kresowych

  z kraju i ze świata.

  Tematyka: Edukacji patriotyczna młodych Polaków. Tworzenie szerokiego frontu na rzecz zachowania narodowej pamięci o Kresach. Wypracowanie skutecznych sposobów działania, struktur i zasad współpracy mających na celu zobligowanie do współuczestnictwa w przywracaniu pamięci o Kresach ludzi młodych, a organów władzy państwowej do szerokiego i wszechstronnego wsparcia tych działań; walka z zakłamywaniem historii szczególnie dot. drugiej wojny światowej; troska o upamiętnienie miejsc kaźni naszych Rodaków na Kresach

  i należytego miejsca dla tych tematów w naszych mediach i programach szkolnych; sprawa powołania Muzeum Kresów; pomoc Polakom na Kresach.

  13.45 – Podjęcie uchwał.

  14.00 – 16.00 Koncert Jasnogórski.

  Wojciech Habela – aktor scen krakowskich; Laureat Grand Prix Piosenki Lwowskiej

  i Lwowskiego Bałaku – Kraków 2008.

  Duet EWAN – laureaci Grand Prix Festiwalu Piosenki Lwowskiej – Jelenia Góra 2010.

  Zespół Pieśni i Tańca z Raciborza, chór z Parafii świętych Mateusza i Macieja z Raciborza-Brzezia pod dyr. Aleksandry Gamrot

  Informacje: Centrum Kresowe 41-902 Bytom ul. Moniuszki 13

  Tel/fax:32-281-51-51; 507-169-825;

  e-mail: kongreskresowian@vp.pl; http://www.kresowianie.com

  Organizacje prosimy o przyjazd ze sztandarami!

 43. Rysio said

  re 39. „…Zatem p. Bobola ,choć tytułuje się profesor, pisze koszałki – opałki na temat załogi polskiej na Kremlu. …”

  Pewnie za dużo się oczytał Michnika i jego g.a wyborczego.

  🙂

 44. Zerohero said

  Ale się porobiło 🙂

  Czasem ludzie po prostu myślą w diamerialnie inny sposób. To nie znaczy, że są agentami, szowinistami innych narodowości i tak dalej. Czasem skądinąd dobry specjalista zaczyna się kategorycznie wypowiadać w sprawach o których nie ma pojęcia. Szpiegomania jest tak samo zła jak naiwność. Niektórzy posądzają Bobole o świadomą dywersję, ale to jest tak samo wątpliwe jak Marucha pracujący dla KGB. Choć niczego w 100% nie można wykluczyć.

  Ja blog Boboli mniej więcej znam, choć przestałem regularnie zaglądać, bo tam trochę nudno. Może najpiew za co cenię Bobole: jawne opowiadanie za protekcjonizmem celnym oraz pochwała dla ksenofobii. To tyle :).

  A dalej już jest źle. Np. nie mogę pojąć jego oryginalnej teorii nt. „dzikości” Białorosinów i Ukraińców, która jest źródłem ich potencjalnej mocarstwowości. Nie kupiłem odważnych teorii nt. uranu, nie przemawia do mnie kult ceny złota jako miernika ostatecznego. Totalnymi bredniami były opinie nt. niższej inteligencji ludzi ze wsi i wyższej inteligencji np. u szlachty. (na poziomie biologicznym)

  Bobola czasem napisze coś strasznego i brutlanego nt. Żydów np. że powinno się ich wygnać, zasugeruje, że Hitler miał rację z polityką wobec nich, ale nie tłumaczy czemu…ja wolę podejście u Maruchy. Po prostu opisywać nieznane fakty z życia swiatowego żydostwa, a każdy już sobie sam oceni we własnym sumieniu co myśli.

  Bobola zdrowo odlatuje apelując do polskich uczuć mocarstwowych, np. snuje wizje odbicia terenów pierwszej RP kompletnie w oderwaniu od realiów.

  Poza tym u Boboli razi mnie jawny cynizm, brak empatii, dość znaczna pogarda dla innych narodowości. Nawet film Avatar krytykował za fakt skierowania sympatii widza do słabszych tubylców. Myśle, że na Boboli nie zrobi wrażenia wieść o rzezi jakiejś wioski w Azji. Z resztą nie wiem czy by się przejął rzezią polskiej wsi, bo większość ludzi uważa za coś w rodzaju bio-roboty zobligowane do służenia warstwom wyższym.

  Groteskowo brzmi pisanie, że skoro Rosjanie uznają tylko siłę, to trzeba ich oklepać. Sugeruje to, że Bobola jest zatroskanym pacyfistą, który w sytuacji krytycznej swój pacyfizm zawiesza, bo jak mus to mus. Totalna hipokryzja, bo jak już wcześniej napisałem kult siły i przewodzenia warstwom oraz rasom niższym jest u Boboli wyraźny. Ja tu nie widzę chrześcijańskiego miłosierdzia, za to trochę poczucia wybraństwa charaktersytycznego dla Żydów i Jankesów. Bobola żyje w USA, karmi się US-mediami, może coś mu zakiełkowało. Nie wiem. Znam takich co tam mieszkają i im nic głupiego nie zakiełkowało.

  U Boboli komentuje regularnie i z wzajemnością pan podpisujący się Hans Klos. Hans Klos jest taki jak Bobola. Sprawia wrażenie bystrego, przejętego i tak dalej, ale raz zapowiedział, że istnieje potencjalne niebezpieczeństwo, że z Afryki ruszy militarna inwazja na Europę. Podobnie napisał Tomasz Urbaś, też skądinąd bystry i przejęty ważnymi dla nas sprawami. Oczywiście to nie Arabowie z Afryki, ale NATO z Europy robi co chce w Syrii, Libii i kilku innych krajach. Ktoś kto przewidywał inwazję przez Morze Śródziemne ze strony państw zacofanych, źle zorganizowanych i zinfltrowanych nie jest wiarygodnym komentatorem. Po bredniach takiego kalibru przestałem się przejmować opiniami na piewszy rzut oka bystrych blogerów :).

  Przy okazji. Skoro wspomniałem o komentującym u Boboli Hansie, to nie mogę nie zauważyć osoby Zezowatego Zorro. ZZ od 10 kwietnia 2010 stał się jakby trochę monotematyczny, co spodobało się Bibulom, bo Bibuly po 10 kwietnia też się stałt monotematyczne i choć wcześniej krytykowały chanukowe harce Kaczyńskiego, to po katastrofie zrobiły z niego polskiego męczennika. Bibuly z chęcią przedrukowały jakiś smoleński tekst (czy nagranie, nie ważne) ZZ, a ZZ się wpienił, oskrarżył o kradzież, prawa autorskie (c) itd. Pan Maziakowski z ZZ poświęcili tej „aferze” złośliwe wpisy godne kłótni w piaskownicy.

  Czy to jest agentura czy dom wariatów?

 45. Zerohero said

  PS. Film Avatar mogą krytykować (bojkotować) chrześcijanie, bo przedstawia on konkurencyjną wizję „boga” jako Gai. Normalny chrześcijanin jednak nie bedzie tak jak Bobola czepiał się napiętnowania mordowania tubylców w celu zagrabienia pogactw naturalnych na których mieszkają.

  Zabijanie kogoś tylko po to by go ograbić nie mieści się po prostu w etyce nie tylko chrześcijańskiej, ale każdej etyce mającej ręce i nogi.

  Tak samo jak pobicie niewinnego turysty w celu manifestacji poglądów politycznych.

  To jest po prostu zwyrodnienie, a promujący je bloger jest zwyrodnialcem.

 46. Slaw. said

  Michalkewitz jak zwyke zażydza.

 47. Zbigniew Kozioł said

  Mam bardzo duże poważanie dla pana Zerohero.

 48. britisz said

  Zapraszam do polubienia 🙂 codziennie nowe fotki i ciekawe filmiki
  http://www.facebook.com/ZjawiskaAtmosferyczne

 49. maran said

  ad 45
  a duzo panu hasbara placi za pana tu udzielanie sie??

 50. Rysio said

  Film Avatar jest bardzo ceniony w kręgach libertarianów.

  🙂

 51. 166 bojkot TVN said

  Czas żeby Polacy przestali być zwariowani=zwariowali jeszcze bardziej i wzięli przykład z Islandii
  http://niepoprawni.pl/blog/6439/islandia-odmienna-droga-ratowania-gospodarki-i-godnosci
  …………………….
  Kilka lat temu Islandczycy sprawili, że rząd, który funkcjonował pod dyktando światowej finansjery podał się w komplecie do dymisji. Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i obywatele państwa zdecydowali jednogłośnie o niewypłacalności długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Tym samym kraj uniknął „scenariusza greckiego” i nie musiał korzystać z niczyjej „pomocy”.

  Doprowadzono do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego napisania konstytucji. Wszystko odbyło się w pokojowy sposób. To była prawdziwa „rewolucja” przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do załamania gospodarczego.
  Oczywiście te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione w Europie i na świecie. Strach przed tym, co by się stało, gdyby reszta będących w kryzysie europejskich narodów wzięła przykład z Islandii, zwyciężył.
  ————————————–

  Chronologia zaistniałych faktów:
  • Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
  • Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory.
  Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.
  W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowego „przewrotu”.
  • Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
  • Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
  W międzyczasie rząd spowodował sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie uciekli z Islandii.
  ————————————

  Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE. W ten oto sposób, Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie, pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Jak widać, wszystko to wygląda inaczej niż wciskają nam codziennie do głowy wszelkie przekaziory.
  W tej chwili niewiele możemy zrobić, ale świadomość tego, jaką drogę wybrali Islandczycy, może być wskazówką na najbliższą przyszłość. Póki co, wciąż mamy możliwość otrząśnięcia się z manipulacji informacyjnej, służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Musimy pamiętać o tych rozwiązaniach, by jeśli zajdzie potrzeba wiedzieć, że istnieje inna droga niż ta „grecka” i oficjalnie przyjęta przez eurokratów z Brukseli.

  Pozdrawiam Legionnaire
  …………………………

  KOMENTARZ:
  To jest aż niewiarygodne !
  mukuzani, 12 czerwca, 2012 – 12:41

  Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
  W międzyczasie rząd spowodował sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie uciekli z Islandii.

  niewiarygodne z polskiej perspektywy 😦
  Wyobrażasz sobie jakąkolwiek sprawę, w której 93% głosujących opowiedziało by się zgodnie ?
  A już aresztowania winnych….Andersen ze swoimi baśniami siada.
  Pozdr
  …………………………………..

 52. JO said

  Ad.42!
  Czy Skalscy, ktorzy Pracowali dla Kaczynskich Moga byc Glowa Kongresu Swiatowego Kresowian?

  Czy nie jest tak, ze Kongresu Kresowian majacy zdanie o Polakach takie jak Komunisci, Masoneria, ze za Bugiem to Bialorusini , za Sanem Ukraincy a Ci Wielcy Pokrzywdzeni Polacy to w PRL Bis….., sa 5 Kolumba w Dziele rozbijania Narodu Rzeczpospolitej, Narodu Polskiego Przez doze P.

  Czy ten Kongresu Swiatowy Kresowian, nie Ma przypadkiem zadania bycia na strazy Falszu o Narodzie Rzeczpospolitej o Polakach?, czy nie Ma przypadkiem byc „wiecznych przegranym” , wiecznym Romantykiem, Uludnikiem, Klamcami Skrytym z Poparciem Plecow? masonskich?

  Odnosze wrazenie, ze nie Ma Prawdziwego Polskiego Swiatowego Kongresu Kresowian, Polakow a jedynie Atrapy macace mlodym w glowach tak, Zeby odrzucic Mlodych od Wlasnej Wielkiej Historii.

  Ja Oskarzam

 53. Zerohero said

  Re 47 Zbigniew Kozioł
  Pan mnie zawstydza :).

  Re 49 maran baran
  Hasbara o ile wiem nie płaci, bo to społeczność żydowksich internautów działających z pobudek idealistycznych (takie ideały) w celu propagowania dobrego wizerunku Izraela. Ja generalnie wizerunek Izraela szargam, więc o co chodzi kaman?

  Re 50 Rysio
  Nie dziwi mnie to, bo w filmie pokazano całą patologię, której libertarianie nie trawią. Jest tam misja najpewniej kosztowna i najpewniej finansowana przez podatników, ale dla zysku prywatnej korporacji, jest też napad zbrojny na cudzą ziemię. Bardzo nie liberty. Tubylcy organizują się wg. zasad pospolitego ruszenia, każdy facet a nawet babka strzela z łuku. To akurat jest liberty.

  A przy okazji na łuk nie trzeba mieć pozwolenia w Polsce. Możemy się bronić jak Indianie he he

 54. Zerohero said

  Re 51 Bojkota

  Sęk nie w wyniku referendum, ale w tym, że polska jest krajem niedemokratycznym i nie przewiduje praktycznie referendum.

  W Islandii to jest rutyna. W Szwajcarii też. Szwajcarzy przegłosowali sobie podwyższenie podatków na wydatek celowy w postaci długiego tunelu pod Alpami. Pełna demokracja. Dzięki temu pieniądze się nie marnują, każdy polityk czuje, że jego pomysły będą publicznie roztrząsane i mam tu na myśli prawdziwe FORUM publiczne, a nie TeleVizję dla zidiociałych mas.

 55. Polacy w zamieszkali w Kraju FOTOGRAFUJCIE dosłownie WSZYSTKICH osobników niosących czerwone BOLSZEWICKIE szturmówki z nadrukiem SIERPA i MŁOTA ! said

  Polacy w zamieszkali w Kraju !

  FOTOGRAFUJCIE dosłownie WSZYSTKICH osobników niosących czerwone ŻYDOSKIE komunistyczne BOLSZEWICKIE szturmówki z nadrukiem SIERPA i MŁOTA oraz tych P-R-O-W-O-K-A-T-O-R-Ó-W ZWOLENIKÓW ludobujczej ŻYDOSKIEJ bolszewii utożsamiajacych się z żydo-bolszewickim komunistycznym reżimem ubranych w koszulki z nadrukiem SIERPA i MŁOTA.

  Te zrobione zdięcia tych obecnych ŻYDO-BOLSZEWICKICH bardzo aktywnychn ANTY-rosyjskich prowokatorów następnie należy OPUBLIKOWAĆ na jekejś specjalnej witrynie internetowej, tak aby pomóc Rosjanom zidentyfikować tych pro-ŻYDOSKICH krwiopijców, którzy teraz dalej SZKODZĄ Rosji oraz mają w swoich żydo-bandyckich łbach następne zoorganizowanie RZEŹNI etnicznym rdzennym Rosjanom.

  NIE WOLNO ZAPOMINAĆ, że ŻYDO-bolszewicy z pod znaku sierpa i młota WYMORDOWALI po 1917 roku całą elitę Rosji oraz ponad 30 MILONÓW rdzennych Rosjan, czyli ponad 1/5 Narodu Rosyjskiego !

  To że atentyczni rdzenni Rosjanie lub kibole rosyjscy noszą z dumą biało-niebiesko- czerwone flagi lub ubrani są w koszulki z nadrukiem dwugłowego pozłacanego orła to jest dla mnie Polaka ZROZUMIAŁE.

  Natomiast, jest to całkowicie NIE ZROZUMIAŁE, DLACZEGO rdzenni etniczni Rosjanie DOPUSZCZAJĄ oraz głupio tolerują, aby w ich tłumie znajdowali się ZWOLENICY LUDOBUJCZEJ żydoskiej BOLSZEWI afiszujący się PRZEKLĘTYM symbolami sierpa-młota, czyli tych PROWOKATORÓW, którzy przecież w 100% utżsamiają się z tymi, którzy cynicznie WYMORDOWALI elitę Rosji oraz ponad 30 MILONÓW etnicznych rdzennych Rosjan czyli ponad 20% Narodu Rosyjskiego to tego NIE jestem w żaden sposób zrozumieć !

 56. syzyf said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Rosji http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_smuta.tyle „niezastapiona”wiki….a jak dobrze pamietam wyciecie odbylo sie i ruskie swietuja wyciecie czesci „naszej”zalogi kremla w listopadzie!!! „Andrzej Bobola jest pseudonimem literackim profesora fizyki chemicznej”niech on moze zostanie przy swojej fizyce a moze jak sie nudzi niech w wolnych chwilach zajmie sie „fizyka jadrowa”-jadra zawsze gdzies znajdzie do zabawy zamiast klamac i na tej podstawie „buntowac jatrzyc i knuc” no chyba ze to nawyk wrodzony…..hahahaha

 57. Zerohero said

  c.d bo oczywiście w Szwajcarii podatki są niskie, chyba poniżej 8%. Nasi rodzimi liberałowie, zwłaszcza mikkiniątka, nienawidzą de..cji i chcieliby obniżenia podatków w warunkach kleptokracji kapitalistycznej. Efektem będzie syf jak w Ekwadorze albo Somalii.

  Mówiłem, że polska kaleka podróbka liberała – W Cejrowski (WC – piękny szlachetny skrót) chwalił syf w Ameryce Południowej, tamtejszą koprupcję i niskie podatki? Szwajcarii jakoś nie chwalił.

 58. maran said

  ad zero
  to nie bylo to ciebie ale do Slav. sorry may mistake.

 59. Rysio said

  re 53. Źle zrozumiałeś. Avatar jest bardzo ceniony w kręgach libertarianów. Libertarianie utożsamiają się z Avatarmi, czy jak im tam – a swój rząd i inne widzą w jak najgorszym świetle.

  Ale czy można im się dziwić?

 60. Zbigniew Kozioł said

  ponoć zaczyna sie mecz polska – rosja

  moja żona ogląda.

  SIUSIAJM NA TO Z WYSOKA.

 61. ojojoj said

  ruskie rozwalili czechow
  czesi rozwalili grekow
  polacy zremisowali z grekami mimo ze gralo 10 grekow na 11 polakow

  wynik polska rosja chyba wiadomy

 62. Leszek said

  A na tej stronie internetowej dzisiaj rano ukazala sie nastepujaca wiadomosc
  POLSCY BANDYCI ZAATAKOWALI ROSJAN
  Przed chwila zanow tam zajrzalem i widze, ze tytul nieco stonowano.
  Brzmi on obecnie POLSCY KIBOLE ZAATAKOWAL MARSZ ROSJAN.
  http://www.sfora.pl/Zobacz-zamieszki-w-Warszawie-Polscy-kibole-zaatakowali-marsz-Rosjan-g44418

  Wlasciciel tej na wpol pornograficznej strony nigdy nie kryl swojej pogardy i nienawisci do Polakow
  a szczegolnie do kibicow. Pytanie tylko jak dlugo musimy znosic takie obelgi i dlacxzego nktos taki musi
  mieszkac w znienawidzonym kraju. Przeciez moze wyjechac do USA lub Uzraela.
  Widocznie ma tutaj jaka smisje do spelnienia.

 63. 166 bojkot TVN said

  54/ZH
  Widzę, że ZH skutecznie zaraziło się rysiowym chamstwem. Styl Rysia amerykańsko-teksańsko-talmudyczny znajduje coraz to nowych naśladowców. Kto by w gajówce pomyślał?

  Gdzie to chamstwo?? – admin

 64. 166 bojkot TVN said

  http://fakty.interia.pl/polska/news/chuligani-z-zaslonietymi-twarzami-chcieli-sie-wedrzec-do,1808699

 65. Żydoski brukowiec „Gazeta Wyborcza” a za nią profesor Józef Szaniawski wzniecają atmosferę NIENAWIŚCI Polaków do Rosjan oraz NIENAWIŚĆ Rosjan do Polaków !!! said

  Żydostwo które wyjechało z Rosji do Izraela lub innych karajów świata w zależności od sytuacji, okoliczności lub chwilowej KOŻYŚCI ŻYDOSTWA jeden raz podają się za Żydów, a drugi raz podają się za „rosjan” podszywając się za „rasjon” tak aby ZASZKODZIĆ Rosji lub faktycznym kibicom rosyjskim.

  Identycznie zachowują się żydzi z polskim obywatelstwem lub byłym polskim obywatelstwem czyli tzw. „ JYDEOPOLOLONIA” UDAJACY lub podszywajacy się za „polaków” szkodząc z cynicznym wyrachowaniem Polakom i Państwu Polskiemu !

  Okazuje się że to właśnie ŻYDZI, byli obywatele Rosji, którzy świetnie mówią po rosyjsku na polecenie żydoskiej awanturniczej międzynarodówki zjechali się do Polski i Ukrainy na futbolowe rozgrywki „EURO 2012” udając „kibiców rosyjskich” i to właśnie oni noszą czerwone żydo-bolszewickie szturmówki z nadrukiem stanistycznego SIERPA i MŁOTA lub na koszulkach z żydosko-bolszewickim sierpem i młotem CELOWO PROWOKUJĄC zadymy w Polsce oraz nawołują etnicznych Rosjan do nienawisci do Polaków , tak jak to robi profesor Józef Szaniawski.

  Józef Szaniawski jest znany z tego, że systematycznie SZCZUJE etnicznych Polaków na etnicznych rdzennych Rosjan, czyli identycznie jak to robi ŻYDOSKI ANTY-polski szmatławiec drukowany w języku polskim o nazwie „Gazeta Wyborcza”

  Józef Szaniawski przecież NIE jest aż takim wielkim obrońcą POLSKICH interesów strategicznych za jakiego się podaje, lecz ZAWZIĘTYM „kapralem” obrońcą ŻYDOSKICH interesów obojętnie na jakiej szerokości geograficznej.
  Józef Szaniawski ZAWZIĘCIE broni wszelkiej maści ŻYDOSKI motłoch z obywatelstwem obecnej Rosji lub Polsce, który NAKRADŁ się w czasie przeistaczania się żydo-bolszewi komunistycznej w tych krajach z komunizmu do „żydo-medio-kracji” w czasie procesu tzw. „prywatyzowania własności państwowej” wymyślonego przez żydostwo zamieszkałe w tych krajach, które tym sposobem PRZYWŁASZCZYŁO sobie nardowe majatki w tych krajach lub oddanych pod „kuratelę” ŻYDO-międzynarodowych korporacji finansowych.

  Na tej to zasadzie Józef Szaniawski wylewał swoje krokedyle łzy po zamknieciu do węzienia ŻYDOSKIEGO „nowobogackiego” ZŁODZEJA z obywatelstwem rosyjskim o nazwisku Michael David Chodorowski, który prawie z dnia na dzień PRZEISTOCZYŁ z przywódcy z żydo-komunistecznego KOMSOMOŁU w „kapitalistę” i stał się NAGLE posiadaczem milardowych kapitałów w Rosji po przeprowadzeniu tzw. „pierestrojki” w Rosji po 1992 roku.
  To przypominam aby uprzytomnić jakimi kategoriami rozumowania posługuje się „autorytet” w Polsce profesor Józef Szaniawski sprzyjajacy krwiopijcom żydoskim udajacy „plskiego” patriotę.

  Żydostwo światowe od 2011 roku organizuje swoje bojówki w krajach arabskich, aby rozbić JEDNOŚĆ a to Egiptu, a to Maroka, a to Liby, a teraz zoorganizowane ŻYDOSTWO światowe wspiera awanturniczo-bandycki Izrael w zoorganizowaniu ZADYMY oraz znetraulizowania pańtw Syrii i Libanu, gdyż te państwa mają dwustronne OBRONNE porozumienia wojskowe z Iranem na wypadek ataku na te państwa przez rozbyjniczy ludobujczy Izrael.

  Syria i Liban MAJĄ na swoim terytorium TYSIĘCE rakiet krótkiego zasięgu nabytych od Rosji i Iranu, a gdyby doszło do ataku na Iran to te tysiące rakiet odpalonych w jednej chwili na Izrael by WYPALIŁY by ten ten, że Izrael tak, że nie wiele by z niego zostało.

  Właśnie tego NAJBARDZIEJ się OBAWIAJĄ żydy i Izrael, węc wszystko robią aby ZNEUTRALIZOWAĆ oraz osłabić Syrię i Liban PRZED atakiem na Iran, aby ODEBRAĆ przemocą Iranowi kawałek roponośnych terytorów pod jakimś POZOREM.

  Dlatego właśnie ŻYDY za pomocą swoich agentur we wszystkich krajach świata w ciagu OSTANIEGO praktycznie jednego roku ZOORGANIZOWALI te wszystkie „przewroty” w spokojnych stabilnych krajach Bliskiego Wschodu, oskarżając FAŁSZYWIE te kraje o „dyktatorskie” rządy oraz ŻYDY zoorganizowali od środka te „rewolucje” w walce o „żydo-medio-krację”.

  Apogeum tego BANDYTYZMU awanturnictwa żydoskiego jest przez nich organizowanie NAPADU na Syrę, tak aby tam przez żydów opłacony wykołowany MOTŁOCH lub zamieszkałe tam żydostwo udające „arabów” też wywołało „rewolucję” w celu obalania tam prawomocnych rządów, które respekutją dwustronne POROZUMIENIA OBRONNE przed awanturnistwem żydo-izraelskim !
  Żydostwu chodzi o to, aby uniemożliwić lub zneutralizować te TYSIĄCE syrayjskich / libańskich rakiet bliskiego zasięgu, które mogą WYPALIĆ Izrael po bandyckim RABUNKOWYM żydoskim napadzie na Iran.

  Wiele lat temu oficjalne władze Izraela i „świat żydoski” otwarcie gardłował, że to jest „nie sprawioedliwe” że taki Izran czy Libia posiadają POŁOWĘ światowych zasobów ropy naftowej, a powinny być one PRZECIEŻ w posiadaniu „narodu wybranego” więc dlatego żydostwo zaatakowało i OKRADŁO Irak, Libiye a teraz szykują się do OBRABOWANIA Iranu.

  Konflikt w Syrii jako preludium do rozprawy z Iranem:

 66. Obserwator said

 67. NC said

  Może p. Bobola nawet jest profesorem od fizyki chemicznej, ale tym bardziej nie zwalnia go to z obowiązku pisania poprawną polszczyzną i wystrzegania się sformułowań rodem z Trybuny Ludu, która to gazetę Bobola zapewne pilnie studiował w młodości (czym skorupka za młodu itd.), zanim rzecz jasna rozwinął się umysłowo, kulturalnie i w ogóle, i wzniósł się do lektury Gazety Wyborczej, gdzie pozostał.

  Nie krytykowałbym stylu, ortografii i gramatyki p. Boboli, ale skoro wychynął ze swego laboratorium, zdjął biały fartuch i usiłuje występować także jako literat, krytyk i myśliciel, to powiedzmy sobie szczerze – za wysokie progi na Bobole nogi 🙂

 68. GW said

  A… Pan Bobola nic nie skrobnie tu wobec?

 69. Ad. 60

  „SIUSIAJM NA TO Z WYSOKA.”

  – A nie szkoda telewizora? 🙂

 70. GW said

  Ad. 69

  A nie moczu?

  ‚Wszystko to g…o, oprocz… moczu’

 71. 166 bojkot TVN said

  63/Admin
  W nagłówku Adminie, w nagłówku …
  Zwracać się do 166 per Bojkota to poziom Rysiowego chamstwa

  Ja też nie znam płci 166 Bojkot TVN… – admin

 72. j said

  Hej drodzy Gajowkowicze! Jestem na wakcjach i dopadlszy przed chwila cudzego komputera zdazylam przeczytac artykul ” Ten zwariowany kraj Polaków” i wlasnie sobie ostrze „zombki” na czytanie Waszych 70-ciu komentarzy . .Ale kurcze, moze powinnam napisac Gajowiczanie? A moze Gajowkowcy? A moze Gajowicze? A moze….
  A niech to ges kopnie. Mam wielki dylemat 😦
  Oto jak konczy czlowiek, ktory chce sie przypodobac glowom udekorowanym dyplomami jak torciki wisniami – hehehehe!, ale mi sie rymlo 🙂
  No coz, na starosc mnie przyszlo zyc w Gajowce z analfabetami takimi jak ja sama.
  I bardzo sie z tego ciesze!!!!!
  Pozdrav dla Wszystkich
  jahalinka

 73. Rysio said

  http://www.sjp.pl/gaj%F3wka+

  tak to bywa gdy się z rzeczownika tworzy czasownik.

  😦

  PS. Muszę stwierdzić, że po rosyjskim, niemieckim, angielskim, japońskim i łacińskim wróciłem z powrotem do języka polskiego, ktory jest:

  最も熱い言語
  the most hot language !!!

  🙂

 74. Rysio said

  albo przymiotnik.

  😉

 75. yeti said

  Dziś w Warszawie gorąco w związku z meczem:
  http://www.ultras-tifo.net/news/949-euro-2012-second-round-of-group-stages.html

 76. yeti said

  http://konserwatyzm.pl/artykul/4672/komentarz-do-burd-wywolanych-przez-kiboli-patriotow

 77. Zerohero said

  Re 58 Maran

  a to w takim razie no problem i przepraszam za marana barana.

 78. 166 bojkot TVN said

  76/Yeti
  Pan Wielomski pisze, żeby go wypisać ze zbioru patriotów.
  Phi!
  A kiedy znowu on się tam zapisał? Czy do tego zbioru są jakiekolwiek i kiedykolwiek zapisy? Ot cwaniaczek.
  Patriotą się jest, albo nie.

  Pan Wielomski nie pojmuje patriotyzmu jako zjawiska rzeczywistego, więc nie powinien nikogo obciążać trudnym zadaniem skreślenia ze zbioru patriotów kogoś, kogo tam nigdy nie było.
  Na pewno nie jest patriotyzmem pisanie o patriotyźmie, nie jest nim też tylko pisanie o swoim stosunku o ojczyzny. Patriotyzm wymaga działania, kiedy to potrzebne.

 79. Zerohero said

  Re 63

  Bojkotka to przeciez pieszczotliwie wręcz. Lepiej niż Bełkotka 🙂 Chyba, że B166 to facet, no to co innego. Wtedy proponuję Bojkotek.

  Kurcze, a może powinienem skupić się na podobieństwach niż róznicach? TVN bojkotuję również, w paru sprawach mam podobne zdanie. Nawet Rysio mnie już tak nie wpienia, może dlatego, że ostatnio nie zamieszcza linków na święte książeczki liberoekonomiczne.

 80. 166 bojkot TVN said

  Dziś do niniejszego wątku dopisała się Kora Jackowska, którą jako Olgę K. zatrzymała warszawska policja za posiadanie narkotyków, zapewne zioła o nazwie konopia indyjska, skądinąd bardzo pożytecznej rośliny, używanej przez idiotów jako narkotyk.
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/65225,znana-artystka-zatrzymana-za-narkotyki
  Zapewne kariera w telewizjach ulegnie znacznej redukcji. Ale cóż zrobić. Cierp ciało kiedyś chciało.
  Artystka agresywnie popierała obecny reżim i bula Komorowskiego. A to niespodzianka, pewnie dlatego telewidze nie dowiedzą się o tej sensacji z żadnego nomen-omen kanału

 81. 166 bojkot TVN said

  Dopisali się do wątku policjanci ukrywający afery autostradowe:
  http://kazimierzturalinski.nowyekran.pl/post/64866,bezprawne-dzialanie-policjantow-wzgledem-swiadka-afery-autostradowej

 82. wet3 said

  A co to za zwierzatko, ktore Bobola nazywa „zdrowym antysemityzmem”? – Czy to cos takiego jak zdrowy faszyzm, lub zdrowy komunizm …???! – Tylko zdrowe ciele moze cos takiego napisac. Ubaw mam po pachy!!!

 83. 166 bojkot TVN said

  Ludzie listy piszą do premiera i prezydęta a ci olewają ciepłym moczem i listy, i ludzi i problemy. czym dowodzą, że są trybikami mafii, a nie polską władzą:
  http://kazimierzturalinski.nowyekran.pl/post/63082,sabotaz-infrastruktury-krytycznej-list-do-pana-donalda-tuska

 84. u said

  Jasno z tresci katona poprawnej polszczyzny wynika, ze ma gula, zazdrosci Gajowemu, tego wziecia wsrod niedouczonej menazerii. Bobolowosko niestety nie moze sie porownywalna aktywnoscia opiniodawcow – poszczycic. I wyszlo szydlo z wora .

 85. dtzkyyy said

  Winszuję Państwa z okazji wczorajszego remisu z minimalnymi stratami!

 86. Zbigniew Kozioł said

  E tam panie. Czy to obniży podatki?

 87. Kapsel said

  A tutaj temat o którym można też powiedzieć…….Ten zwariowany kraj Polaków……

  Atak na otwieranie zawodów

  Ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina czeka zażarta walka z posłami Platformy. To oni, a nie opozycja, mogą się okazać największymi hamulcowymi deregulacji. W Klubie Parlamentarnym PO jest wielu przedstawicieli zawodów, do których dostęp ma zostać otwarty. Nie ukrywają, że będą bronić swoich środowisk.

  – Od początku było wiadomo, że największy nacisk będzie z wewnątrz samej PO, bo każdy poseł ma własne interesy w tej sprawie. Dlatego aby skutecznie deregulację przeprowadzić, trzeba będzie powołać nadzwyczajną komisję, co też PiS od dawna postuluje – mówi Adam Hofman z PiS.

  Pomysł powstania takiej komisji lub przynajmniej podkomisji jest już raczej przesądzony. PO ma świadomość, że w innym przypadku reforma może spalić na panewce. Zwłaszcza że w Sejmie aktywnie działa też lobby prawnicze, w którego imieniu – jak złośliwie wytykają politycy – występuje Ryszard Kalisz, szef Komisji Sprawiedliwości.

  – Sportowcy, pośrednicy, zarządcy, prawnicy walczą o bezpieczeństwo swoich karier zawodowych i trwanie obecnych absurdów. Bo absurdem jest, że mogę dziś dostać mandat za oprowadzanie znajomych po mieście, bo nie mam licencji przewodnika, albo to, że Agnieszka Radwańska, gdyby zdecydowała dziś o zakończeniu kariery, to nie mogłaby trenować młodzieży – oburza się Jacek Żalek z PO.

  Ustawa deregulacyjna czeka na przyjęcie przez Komitet Stały Rady Ministrów, na razie trafiła do ponownych konsultacji międzyresortowych. Rząd powinien ją przyjąć do końca czerwca, wtedy też trafi do Sejmu. Docelowo resort sprawiedliwości chce otworzyć dostęp do ponad 200 z 380 regulowanych zawodów. W pierwszej transzy znalazło się 49.

  Pomysł deregulacji branży zawarty był w ustawie o ograniczaniu barier administracyjnych pilotowanej w ubiegłej kadencji przez Adama Szejnfelda (PO) w komisji Przyjazne Państwo. –
  Sportowcy piszą list

  Dobrze zorganizowanymi grupami są przewodnicy turystyczni (miejscy, terenowi, górscy) i sportowcy (otwarte mają zostać zawody trenera i instruktora sportowego), którzy mają sprzymierzeńców wewnątrz PO. Były olimpijczyk i działacz sportowy Zbigniew Pacelt, Lucjan Pietrzczyk oraz snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak wysłali w tej sprawie interpelację do minister sportu Joanny Muchy.

  – I trenerzy, i instruktorzy chcą bardziej przejrzystego dostępu i nie mają nic przeciwko częściowej deregulacji. Chodzi o to, by zrobić to mądrze. Nie wyobrażam sobie, by trener nie miał odpowiedniego wykształcenia – argumentuje Marczułajtis-Walczak.

  całość tutaj:
  http://www.rp.pl/artykul/16,873322-Atak-na-otwieranie-zawodow.html

 88. Zbigniew Kozioł said

  Nie na temat

  Nie dostałem jeszcze nowego kanadyjskiego paszportu. Ale na 99% dostanę. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak mnie przemaglowano. Ale nie było w tym nic złego. Gotów żem ręce całować tym, którzy pracują w konsulacie kanadyjskim w Moskwie, za rozum, podejście do człowieka.

 89. Zbigniew Kozioł said

  a tak wogóle jeśli o ludzi chodzi.

  Tutaj jest mój szef z pracy. On jest młodszy ode mnie. Uważam go za przyjaciela, mimo, że jestem w podrzędnym stosunku wobec niego. On jest troche głupi wedle mnie ale też… cud! To jest człowiek, jakich nie ma.

  http://www.facebook.com/voturin

 90. Aśka said

  @2012-06-12 (wtorek) @ 10:11:57

  “….a zwłaszcza opanowaniem umiejętności wyrażania swoich myśli zgodnie z obowiązującymi zasadami ortografi i logiki”.
  Ganić kogoś za ortografię i zrobić błąd…
  ___
  Pan Mądrzalski zrobił w swoim tekście również wiele błędów interpunkcyjnych i stylistycznych … no cóż, widocznie inny język zna lepiej.

 91. 166 bojkot TVN said


  http://janpinski.nowyekran.pl/post/65388,po-zadymach-tusk-wezwany-na-dywanik-przez-putina

 92. Zbigniew Kozioł said

  A tutaj coś oryginalnego zupełnie, choć znowu nie na temat:

Sorry, the comment form is closed at this time.