Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Nie jesteśmy rusofobami

Posted by Marucha w dniu 2012-06-15 (Piątek)

Żywione przez niektóre środowiska w Polsce i poza nią nadzieje na przeniesienie polsko-rosyjskiej rywalizacji z boisk Euro 2012 na grunt poza sportowy spaliły na panewce. Wbrew zamierzeniom krajowej rusofobii spod znaku PiS-u i „Gazety Polskiej” zaburzenia towarzyszące spotkaniu obydwu reprezentacji 12 czerwca miały charakter, biorąc pod uwagę skalę imprezy, incydentalny.

Jako przejaw źle tłumionej wściekłości i zawiedzionych nadziei odczytać należy wypowiedź jednego z warszawskich radnych PiS-u, który stwierdził, że honoru Polski bronili kibole krzyczący na trasie przemarszu na stadion „ruska k….”. Może i bronili, ale honoru nie Polski, a co najwyżej tego radnego i jego formacji…

Wydaje się też, że to nie kolejne, acz (jak zwykle) słabo nagłośnione przyjazne gesty Rosjan (m.in. uczczenie na warszawskich Powązkach ofiar katastrofy smoleńskiej), przyczyniły się do spokojnego przebiegu rozgrywek. Decydujące znaczenie miała dość głęboko zakorzeniona u większości Polaków sympatia do Rosjan. Wbrew temu, jak chcieliby nas widzieć na zachodzie (celują w tym media niemieckie i angielskie), Polacy nie są w przeważającej masie rusofobami. Z całą pewnością nadreprezentację takich postaw obserwować można w świecie polityki polskiej. Okazywaną Rosjanom sympatię dało się zauważyć na warszawskich ulicach także w dotychczas najgorętszym dla Polaków dniu meczu z Rosją.

Cieszy fakt, że działania, mające ostudzić podgrzewaną przez niektóre, w tym i „prawicowe”, media atmosferę, podjęły także osoby związane ze środowiskiem narodowym.

W przeddzień meczu Mateusz Piskorski zorganizował bardzo udane spotkanie kibiców obu krajów (w ramach Polsko-Rosyjskiego Komitetu Kibiców „Przyjazna Rywalizacja”), podczas którego złożono kwiaty na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich poległych w Polsce (ul. Żwirki i Wigury 10) oraz pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego (pl. Krasińskich).

Redaktor „MP” Jacek C. Kamiński wraz z grupą kibiców warszawskiej Polonii był inicjatorem wspólnego meczu kibiców polskich i rosyjskich, zaś senior ruchu narodowego Jerzy Marian Zieliński przekonywał na spotkaniach, że przyszłość relacji polsko-rosyjskich budujemy my sami i to także od nas zależy, czy będą one lepsze niż były w przeszłości i czy bratobójcza walka przerodzi się w końcu w słowiańskie entente cordiale.

Jak widać, na przykładzie tych kilku chociażby inicjatyw, myśl Dmowskiego, także na polu stosunków polsko-rosyjskich, może być i dziś ważną inspiracją, zaś wszystkim tym, którym to nie w smak, dedykujemy wynik ostatniego meczu Polska-Rosja.

Maciej Motas
http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 35 do “Nie jesteśmy rusofobami”

 1. dtzkyyy said

  To jest PR Gajowki tym razem w fejsbuku: http://www.facebook.com/nikshelepov/posts/222048591249166?notif_t=share_reply.

 2. Gosia said

  Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Żydowskie zło nigdy nie śpi. Do końca Euro zostało trochę czasu i można spodziewać się dalszych antyrosyjskich prowokacji. Batrznie przyglądajmy się pisuarowym sekciarzom, bo widac że to oni wzięli na siebie cieżar popchnięcia Polaków do wojny z Rosją.

 3. bezgdybania said

  Czy ktos zna tego goscia i moze wie jak sie z nim skontaktowac ?
  Takich Polakow jest jak na lekarstwo!
  Wystarczylo by tylko 10% populacji i koczujacy parch nie ma szans!

 4. Sław. said

  Pan Sławomir Zakrzewski http://youtube.com/user/Slawomir Zakrzewski.

 5. bezgdybania said

  Dzieki,
  Powinno byc http://www.youtube.com/user/SlawomirZakrzewski
  ale sie domyslilem 🙂

  Bez koczujacych bandziorow Polacy i Rosjanie
  az milo popatrzec 🙂

 6. Sław. said

  Re. Przepraszam za pomyłkę. Są Dzielni i Mądrzy Polacy nie rozumiem dlaczego się nie łączą ?

 7. aga said

  http://monsieurb.nowyekran.pl/post/65465,palikot-pisze-do-putina

 8. Marucha said

  Re 7:
  Pani Ago, czy naprawdę warto zwracać uwagę na to, co pisze Palikot?

 9. yeti said

  http://nczas.com/wiadomosci/polska/mecz-polska-rosja-pieprzyc-polityke-napijmy-sie-wodki-komentarz-korwin-mikke-nczas-com/

 10. Sław. said

  Re 8 Oczywiście, że nie warto zwracać uwagi na taką szumowinę.

 11. Fran SA said

  Ja tak sobie wyobrazam, ze tylko ostatni nieuk nie pojmuje, ze NKWD czy czekisci nigdy nie reprezentowali narodu rosyjskiego, tak jak bezpieka w Polsce z Rozanskim i bratem Michnika na czele nie reprezentowali narodu polskiego.

 12. Ad. 4 Czujni juz zdjęli.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Wciąż jest.
  Poprawny adres znajduje się w komentarzu 5

 14. Rysio said

  re 3. „…Lud koczowniczy to ten który stworzył żydo-bolszewię….”.

  Ten gość trzymający transparent – wprost przepięknie wytłumaczył tej pani znaczenie napisu na transparencie.

  🙂

  PS. a bojkotka, podczas ostatnich wyborów, wściekle nawiedzona, nawoływała do głosowania na koczowników – nie wstyd ci bojkotka?

 15. Rysio said

  re 2. „……Batrznie przyglądajmy się pisuarowym sekciarzom…..”

  tutaj też, są np: bojkotka, maranka i parę innych nicków na blogu Gajowego Maruchy.

 16. Henryk Zygmunt said

 17. Basmacz said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Janusz-Palikot-to-najwiekszy-sukces-Euro-2012,wid,14572147,wiadomosc.html#opOpinie

  A oto Kogo jeszcze, przy pomocy „prawicowych” prowokatorów oskarżył o zajścia p. Palikot. Polecam szczególnie osobom, które publicznie powielały pomówienia pod adresem wyżej wymieniowych. Poniżej odpowiedź pomówionych:

  http://www.nacjonalista.pl/2012/06/15/palikot-wszystkiemu-winne-jest-nop/

 18. Zerohero said

  i nie wstydzą się niesprawdzonych przepowiedni nt. ataku specnazu na euro 2012.

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/24/wypierdalac-motlochu-tak-urzednicy-kancelarii-prezydenta-potraktowali-zwiedzajacych-podczas-nocy-muzeow/#comment-165955

  O to co pisała Bojkotka tam napisała:

  Scenariusz geometryczny tego co podejrzewa w 21 Piotr Zarębski może być prosty” “kibice” rosyjscy przejmą hotel Paderewskiego “Bristol”, przekują ścianę do sąsiedniego budynku, czyli Pałacu Namiestnikowskiego, obecnie siedziby polskiego prezydenta, i ani się obejrzymy, jak pałac będzie siedzibą innego rodzaju.
  Już bez bulu i ściemy.

  Takich kreatur jest w Intenecie wiecej. Na Nowym Ekranie blog prowadzic jakaś carcinka, czart cinka czy jakoś tak. Zamieściła filmik z chamskiej napaści dresiary na Rosjankę. Komentarz blogerki był entuzjastyczny, choć ja na ten film patrzyłem z zażenowaniem. Polska wyglądała jak margines społeczny a Rosjanka tylko odbiegła i z daleka filmowała, tak jak to zwykle robią ludzie cywilizowani gdy atakuje ich motłoch. Na innym blogu na Nowym Ekranie bloger zamieścił zdjęcie z palenia rosyjskiej flagi pod rosyjską ambasadą. Ale było cmoktania, ale gratulacji dla pana palacza. A pan palacz wyglądał jak lump. Ortalionowa brudna kurtka, zarośnięty, dziadowaty. To jest poziom sekty pisosmoleńskiej. Radość z chamskich incydentów, rynsztok, zbydlęcenie.

  Ale oczywiście o sobie mają mniemanie, że ho ho. Dla nich cała reszta to lemingi. Cholera, elita spod budki z piwem.

 19. Zerohero said

  PS. To było do Rysia.

 20. RR said

  W środowisku kibicowskim oczywistym było że jakieś starcia będą. Kibice jak to kibice rywalizują ze sobą na kilku płaszczyznach tzn doping – głośność, fanatyczność; oprawy – race, banery, hasła, kartoniady; chuliganka czyli zadymy – liczą się zarówno ustawki w konkretnych liczbach jak i zwykłe spontaniczne zadymy. I Polacy, i Rosjanie na stadionach spokojni nie są, fanatycy z obydwu krajów lubią wrażenia pozasportowe. Wiadomym jest że i jedni i drudzy spoglądali co nieco na siebie nawzajem i zacierali ręce na możliwość sprawdzenia kto wiedzie prym w zadymach w tej części Europy. Ogólnie dla Rosjan jako ogółu na niekorzyść przemawiał dodatkowo fakt że ten mecz był toczony w Warszawie. Zadymy były pewne z kilku względów.
  Kibice Legii są bardzo negatywnie nastawieni do kibiców rosyjskich czy to poprzez uznanie dla polityki Piłsudskiego, pod którego opieką powstał zespół z którego później uformowano klub, ale bardziej chodziło o kilka meczy granych w pucharze UEFA przez Legię z kilkoma ekipami z Moskwy. Pierwszy mecz z FK Moskwa oraz późniejsze ekscesy z kibicami Spartaka Moskwa. Chciałem to opisać dokładniej ale w sumie nie jest to sprawą ludzi postronnych nie związanych z ruchem kibicowskim w Polsce, ogólnie rzecz biorąc Legioniści po zaistniałych okolicznościach mają bardzo negatywny stosunek do Rosjan – trochę awantur, trochę Putina, trochę milicji itp.
  Natomiast zapewne gdy nie praca mediów do zadym zapewne by wogóle nie doszło. Miały by miejsce raczej małe incydenty, ewentualnie jakaś ustawka po cichu, z dala od mediów, aby udowodnić kto lepiej okłada się po g… Inna sprawa, że ogólnie wielu zadymiarzy zamierzało trochę nabroić na Euro w odwecie dla polityki premiera względem kibiców ale całkiem możliwe że pomysł był inspirowany przez środowisko Gazety Polskiej która wyczuła tam swojego czytelnika.
  Ogólnie gdyby nie ten medialny szum, sytuacja wyglądał by zupełnie inaczej. Zapewne mówilibyśmy o incydentach. Nie zapominajmy, że strona rosyjska sama dała jasny znak że zamierza robić przemarsz przez miasto i ton tych słów brzmiał wyzywająco, sami zapowiadali swoją maksymalną działalność co nie sprowadza się tylko przecież do dopingu ale również i zadym. Moim zdaniem im również zależało na awanturach. Nie wiem jakie zdanie ma ten przewodniczący ich związku kibiców (może to być jakiś aparatczyk, w takim kraju jak Rosja jest to niemal pewne) ale ogół kibiców zamierzał się skonfrontować raczej dla samej chuligańskiej zabawy i sprawdzenia się na tle Polaków a nie ze względu na jakąś wielką nienawiść narodową czy politykę. Mimo że często da się od nich usłyszeć imperialne zapędy.

 21. yeti said

  @20
  „Kibice Legii są bardzo negatywnie nastawieni do kibiców rosyjskich”

  Bzdura. Jeszcze niedawno kibice Legii mieli układ z kibicami Zenita Sankt Petersburg.

 22. yeti said

  http://konserwatyzm.pl/artykul/4689/mass-media-w-polsce-na-pierwszej-linii-podgrzewania-antyrosy

 23. Ad. 2

  „Żydowskie zło nigdy nie śpi.”

  – Wystarczy spojrzeć na faktury za Euro. No i za utrzymanie stadionu, jego konserwację. … Jeszcze nie ma tych faktur? … Ale BĘDĄ.

 24. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/dzienniki/blog-stanislawa-zaryna/30557-rosyjscy-kibice-przybyli-tu-jako-okupanci-na-wlasna-prosbe-sa-produktem-putinowskiej-propagandy

  Rosyjscy kibice przybyli tu jako okupanci. Na własną prośbę. Są produktem putinowskiej propagandy

  Jaka byłaby reakcja społeczności żydowskiej, gdyby ulicami Jerozolimy przeszedł marsz niemieckich neonazistów, którzy trzymając flagi ze swastyką i emblematami niemieckich nazistów obchodziliby smutną dla nich rocznicę upadku III Rzeszy? Jaka byłaby reakcja amerykańskiej klasy politycznej, gdyby 11 września 2011 roku przez Nowy Jork chciała przemaszerować grupa bojowników Al-Kaidy czcząca twórców zamachów z 2001 roku? Jaka byłaby reakcja społeczności międzynarodowej, mediów i obrońców praw człowieka, gdyby w rocznicę najazdu Chin na Tybet ulicami Paryża, czy Londynu miała przejść defilada zwolenników tortur i mordów chińskiego reżimu?

  Każda z tych inicjatyw spotkałaby się zapewne z ogromnym potępieniem i oburzeniem. W kraju, w którym miała by ona miejsce, doszłoby zapewne do starć aresztowań czy nawet zamieszek. Opinia publiczna w każdym z tych przypadków byłaby zjednoczona i krytycznie oceniła obrazoburcze defilady.

  Jednak w Polsce marsz rosyjskich kibiców pod znakiem czerwonej gwiazdy i sowieckiej symboliki spowodował zupełnie inną reakcję. Media od 12 czerwca zajmują się głównie – jak to ujął minister Sikorski – zwalczaniem „stadionowej bandyterki”. Bezmyślnie przy tym powtarzając, że Polacy okazali się złymi gospodarzami, że wszyscy musimy przepraszać Rosjan i, że zachowanie polskich bandytów było skandaliczne. Najbardziej zadziwiające wydają się obłudne pytania mediów: „co zrobić, by świat nie zapamiętał Euro z tego, że Polacy pobili Rosjan?”. To pytanie widzowie w ostatnich dniach mogli w mediach usłyszeć setki razy, jakby mówienie o tym właśnie wydarzeniu miało pomóc o nim zapomnieć.

  Nikt z dziennikarzy tzw. mainstreamowych nie pokusił się jednak o zadanie podstawowego pytania: Kto pozwolił w stolicy Polski na pochód okupantów?

  Rosjanie, którzy szli w sowieckim marszu, z sowieckimi symbolami, nie byli tylko kibicami. Część z nich, na własne życzenie, przyjechała do Polski jako okupanci. Ich celem było hołdowanie Rosji sowieckiej, która wymordowała tysiące Polaków, okupowała kraj i niszczyła polski naród. I ci ludzie, idąc pod sztandarami ZSRS, z czapkami bolszewickiej armii najeżdżające nasz kraj, zyskali przychylność polskiej władzy, zarówno przed marszem, jak i po nim.

  Czy można sobie wyobrazić, by prezydent USA nawoływał do wspólnego marszu ze zwolennikami Al-Kaidy? A przecież z jej rąk zabitych zostało jedynie kilka tysięcy Amerykanów. W Polsce premier publiczne nawoływał do przyłączenia się do defilady ludzi tęskniących za sowieckimi czasami. Czasami, w których Polacy ginęli masowo. I żadnego oburzenia, ani refleksji, to nie wywołało. Uaktywniła się za to sowiecka agentura w Polsce, tłumacząc nam, że tak właśnie powinni zachowywać się kulturalni i cywilizowani ludzie. Ludzie godni miana europejczyków.
  ……………………….

  S-syński, łajdacki, zakłamany tekst – admin

 25. 166 bojkot TVN said

  Ciąg dalszy ukrywanej długo przez media rozruby:
  http://fakty.interia.pl/polska/news/rosyjski-minister-sportu-przylecial-do-warszawy,1810566

 26. Marucha said

  Re 25:
  Istotnie, to skandal!!!
  A poza tym ewidentny dowód działania rosyjskiej agentury oraz faktu, że Putin trzyma Polskę w żelaznym uścisku.

  ====================================================
  Polscy policjanci zatrzymali 25 rosyjskich chuliganów.

  Część z nich została skazana na kilkumiesięczny pobyt w więzieniu. Na prośbę Wszechrosyjskiego Związku Kibiców rosyjski minister sportu ma zamiar prowadzić w Polsce rozmowy w sprawie ich deportacji do kraju.

  – Żaden z naszych kibiców nie zostanie bez pomocy – zapowiedział Witalij Mutko.

  Szef resortu sportu zapewnił, że Rosja będzie zabiegać o to, aby wyroki mogli odsiedzieć w rosyjskich aresztach.
  ====================================================

  Rzecz bez precedensu. Kto to słyszał, aby władze interesowały się losem swoich obywateli? W Polsce na pewno nikt.

  (Co trzeba mieć w głowie, aby z powyższych faktów robić sensację?)

 27. Re.24

  Czy p. 166 może nam podać jaki p. 166 przyświecał cel tą dokonaną wklejką (bez słowa komentarza od siebie)?

 28. 166 bojkot TVN said

  27/JB
  166 uważa gajówkowiczów za inteligentnych co najmniej tak jak 166 albo nawet bardziej, więc pozostawia to do indywidualnej oceny każdego czytającego, lub nieczytającego, bo obowiązku czytania linków podawanych przez 166 nie ma – 166 pozostawia wszystkim wolność wyboru. Nie sprawdza, czy ktoś czyta i jakie sobie wyciąga wnioski. Po prostu.

 29. Rysio said

  re 27. Ależ Panie Józefie – bojkotka ( i jej żydowskie lustrzane odbicie – maranka) piszą tutaj tylko po to aby namotać, skłócić i skierować dyskusję na boczny tor – w przysłowiowe maliny. Czasami, dla niepoznaki, aby się uwiarygodnić, wrzucą trochę pieśni kościelnych i tym podobnych rzeczy.

  Przyznam się, że cholernie się wyrobiłem dzięki blogowi Gajowego.
  Parchów wyczuwam jak myśliwski chart – na bardzo dużą odległość.

  😉

 30. Rysio said

  „…..166 uważa gajówkowiczów za inteligentnych …”

  A ja uważam wprost przeciwnie. Bojkotka jesteś tępa jak but. Taka typowa głupia i prymitywna żydówka.

  Czy nie mogłabyś poprosić swoich szefów, aby dali ci do pomocy jakiegoś bardziej intligientnego żyda?
  Trochę by ci pomógł i doszkolił.

  Bo ostatnio to już wolę rozwiązywać debilki-krzyżówki niż czytać twoje prymitywne wypociny.

 31. Re.28

  166 wie, że nie piszemy tylko dla siebie samych.

  166 doskonale wie, że do gajówki wchodzi bardzo wiele osób zdezorientowanych poszukujących rzeczowych informacji. Więc takie wklejki bez komentarza pełnią funkcję dezinformacji.

 32. 166 bojkot TVN said

  Oj niech JB nie zawraca głowy, tylko czyta, i myśli, albo i nie. jak wg tekst nie ma związku logicznego z tematem, to nie ma i spokój – mecze są, a JB przynudza!!!

 33. Rysio said

  Czy po wpisie nr. 32 parchatki bojkotki, ma Pan Józef jeszcze jakieś wątpliwości co do jej korzeni?

 34. 166 bojkot TVN said

  Rysio?
  jak sie ma twój korzeń?

 35. RR said

  Yeti z tego co wiem, nie było oficjalnego układu. Była swego czasu sytuacja która mogła do tego prowadzić ale na ten moment już tego niema. Sami kibice na forach raczej negatywnie się wypowiadali na ten temat, chociaż jak wiemy to nie zwykli pospolici kibice mają tutaj głos z kim układ, a z kim zgoda.
  Zresztą ja opisałem sytuację obecną a nie sytuację sprzed jakiegoś czasu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: