Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Hołodomor – kolejny dowód na to, iż Żydzi należą do największych masowych morderców wszechczasów

Posted by Marucha w dniu 2012-06-16 (Sobota)

Hołodomor – wielki głód na Ukrainie w latach 1932-1922, sztucznie wywołany przez rządy bolszewickie, w czasie którego zmarło z głodu prawdopodobnie ok. 7.5 miliona osób (dokładna liczba jest praktycznie nie do ustalenia). Była to absolutnie bezprecedensowa na taką skalę katastrofa w czasach pokojowych.
Artykuł podrzucił p. 166 Bojkot TVN – admin.

Wszystko zaczęło się w roku 1917.

„Każdy zwykły Rosjanin stawał naprzeciwko Żyda jako sędziego i kata. Gdziekolwiek się zwrócił, zawsze napotykał stojącego wyżej od niego Żyda” (Sonja Margolina, „Das Ende der Lügen” The End of the Lies, Siedler Publishing House, Berlin 1992, page 60)

 „Rewolucja bolszewicka w Rosji była dziełem zaplanowanym przez niezadowolonych [ze swej sytuacji? – admin] Żydów. Naszym celem jest Nowy Porządek Świata. To, co w tak wspaniały sposób zostało zrealizowane w Rosji, stanie się rzeczywistością w całym świecie” (The American Hebrew Magazine, New York, Sep. 10, 1920)

Ponad 50 milionów ludzi zostało wymordowanych za czasów rządów żydowskich komisarzy. Lecz gdy współcześnie bojaźliwi goje próbują zwrócić uwagę na te zbrodnie i domagać się sprawiedliwości, słyszą wrzaski, że „to jest niesprawiedliwe, gdyż podburza nienawiść do grupy etnicznej”. Ale wciąganie na noszach 90-letniego, niewinnego starca Johna Demjaniuka na salę rozpraw niemieckiego sądu – jest jak najbardziej w porządku.

Zobacz tu:
http://jta.org/news/article/2009/06/15/1005888/jewish-group-objects-to-holodomor-lawsuit

Żydowskie środowiska przeciwstawiają się badaniu „Wielkiego Głodu”

15 czerwca 2009.

Sprawiedliwe osądzenie tych zbrodni jest niesłuszne, krzyczą Żydzi.
Współczesny dwutomowy słownik języka ukraińskiego definiuje Hołodomor jako „sztucznie wywołany głód, zorganizowany na wielką skalę przez kryminalne rządy przeciwko ludności kraju”

KIJÓW, Ukraina (JTA) — Grupa Żydów na Ukrainie protestuje przeciwko procesowi karnemu w sprawie „Wielkiego Głodu”, jaki miał miejsce w latach 1930-tych.

Państwowe służby specjalne forsują proces w sprawie listy byłych sowieckich urzędników oskarżonych o wywołanie Hołodomoru, którego skutkiem była śmierć milionów osób na Ukrainie w latach 1932-1933. Większość nazwisk na liście jest żydowska.

Ukraiński legislator, Aleksandr Feldman [typowe rusińskie nazwisko – admin], szef Żydowskiego Komitetu Ukrainy. stwierdził w ubiegłym tygodniu, iż forsowanie procesu to „farsa”.

„Nikt ze sprawców Wielkiego Głodu nie żyje” – powiedział.

W lipcu, Ukraińskie Służby Specjalne opublikowały listę wysokich urzędników sowieckiego państwa, partii komunistycznej oraz NKWD (policji w sowieckiej Rosji),  która obciąża Żydów i Łotyszów odpowiedzialnością za wywołanie i utrzymywanie głodu – ponieważ większość nazwisk była żydowska

Komitet Żydowski zwrócił się do służb specjalnych, aby skorygowały listę, gdyż wzbudza ona „międzyetniczną nienawiść”. Feldman uważa, iż istnieje niebezpieczeństwo wykorzystania materiałów tyczących „Sprawy Hołodomoru” do celów politycznych.

Pod koniec maja, szef służb specjalnych, Walentin Naliwajczenko, podczas spotkania przedstawicieli Światowego Kongresu Ukraińców stwierdził, iż „Ukraina zebrała wystarczającą ilość dowodów, aby rozpocząć proces sądowy w sprawie Hołodomoru, który został celowo, w sposób sztuczny wywołany przez bolszewicki reżym i spowodował masowe przypadki śmierci wśród obywateli”.

Poprzez Światowy Kongres Ukraińców Naliwajczenko zwrócił się do czołowych zagranicznych prawników z prośbą o pomoc przy wyjaśnianiu okoliczności związanych z wywołaniem głodu i dokonaniem ludobójstwa.

Za http://globalfire.tv/nj/09en/jews/holodomor.htm
Wolny przekład gajowego Maruchy.

Zobacz również artykuł poświęcony walijskiemu dziennikarzowi o nazwisko Gareth Jones, który ujawnił światu Wielki Głód na Ukrainie i został za to prawdopodobnie zamordowany.
http://www.theepochtimes.com/n2/world/due-recognition-sought-for-reporter-of-1930s-ukraine-famine-149732.html

Komentarzy 105 do “Hołodomor – kolejny dowód na to, iż Żydzi należą do największych masowych morderców wszechczasów”

 1. Polo said

  Chyba o tym pisze Henryk Pająk. Zemsta chazarskich żydów na ludności zamieszkałej Kresy.

 2. Obserwator said

  Bo się żydy boją tego, że im się udowadnia i nagłaśnia ich zbrodnie. Głód na Ukrainie to była kara dla nieposłusznej żydom Ukrainy. Ich holokaust to gówno w porównaniu z holokaustem jaki żydy Ludziom nie-żydom urządzili. Ich zginęło w XX wieku około (z naciąganiem) 6 milionów a ponad 190 milionów nie-żydów. Jaki to holokaust skoro w ogólnej liczbie ofiar żydowskich zbrodni i zawieruch stanowią żydy 3%. Za te 3% ofiar żydowskich niech podziękują swoim współplemieńcom, którzy im to załatwili a nie nam, Ludziom. Co do Ukrainy to dodać trzeba wymyślone żydowskie prawo 5 kłosów, za posiadanie których groziła kara śmierci. Żeby siać nie mogli i umierali z głodu. Wszystkim nieszczęściom winni są żydy. Świat im za to zapłaci wcześniej czy później. Uświadamiajcie młodzież, odgłupiajcie ją z historycznego zakłamanie żydowskiego. Mój dziadek był świadkiem jak na Ukrainie rodzice zabili i zjedli swoje własne najmłodsze i chorowite dziecko z głodu jaki im żydostwo zafundowało. To zwierzęta tak się nie zachowują jak żydy. Jeszcze napuszczają narody słowiańskie na siebie, żeby na tym skorzystać. Zjednoczyć się trzeba i uwolnić od tej zarazy.

 3. Piotrx said

  Wspomina się czesto tylko głód na Ukrainie ale takich „klęsk głodów” było w Związku Sowieckim i podczas rewolucji bolszewickiej znacznie więcej. Kleska głodu w latach 1932-1933 obejmowała nie tylko samą Ukrainę ale tez inne czesci ZSRR.

  1916-1917 – zimowa klęska głodu w Rosji

  1917-1921 – serie klęsk głodu w Turkiestanie w czasie bolszewickiej rewolucji zabiły około 1/6 populacji

  1921-1922 – klęska głodu na Powołżu zabiła 5 milionów ludzi

  1921-1922 – klęska głodu w Tatarstanie

  1921-1922 – klęska głodu w koloniach Niemców nadwołżańskich w Rosji. Zginęła 1/3 całkowitej ludności

  1932-1933 – klęska głodu w ZSRR (1932-1933), w tym również na Ukrainie (Hołodomor), w Kazachstanie, w niektórych częściach Rosji i na obszarze Północnego Kaukazu. Około 11,5 miliona ludzi zmarło z głodu

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_klęsk_głodu

 4. Piotrx said

  Moze ktoś wie? – Czy w Rosji też ktoś prowadzi/prowadził podobną sprawę karną przeciwko planowym kleskom głodu w Rosji dokonywanych na ludności przez reżim komunistyczny?

 5. wi42 said

  Stanislaw Kosior – Zyd urodzony w Polsce, osoba najbardziej odpowiedzialna za holodomor:
  http://02varvara.wordpress.com/2008/11/22/the-famine-of-the-1930s-in-the-ussr-myths-and-truth/

 6. Rysio said

  re 2. Zgadza się.

  Dlatego gdy kiedykolwiek spotykam nawiedzonego Polaka, który zaczyna gadać o żydowskim holokauście, to mu mówię, że w XX wieku wymordowano 200,000,000 ludzi z tego tylko 3% to byli żydzi. Porozmawiajmy wobec tego o 97% ( 190,000,000 +) wymordowanych, o któych wcale się nie mówi. Kto wymordował tych nie-żydów?

  Czy mordowali ich żydzi?

  Rozmówcy zawsze się zapowietrzają, a ja wtedy ich kieruję do materiałów źródłowych i do gajówki.

  🙂

 7. 166 bojkot TVN said

  Trzeba tu wspomnieć, że ukradziona chłopom i ziemianom żywność została sprzedana w Zachodniej Europie albo zmarnowana. Żydowscy komisarze i ich sługusy zabierali wszystko, nawet ziarno na zasiewy.
  To był klasyczna zbrodnia przeciwko ludzkości, dużo większa niż wszystkie obozy koncentracyjne zrobione przez Niemców w czasach rządów Hitlera.
  Można nawet pofantazjować, że Żydzi niemieccy po to dawali Leninowi forsę na rewolucję, żeby rewolucjoniści doprowadzili właśnie do takiego stanu – wykraść całą żywności sprowadzić do Niemiec, ludzi wybić,pozostawić wolną przestrzeń do życia czyli słynny Lebensraum (albo może lepiej „Ziemia Obiecana”?)
  Płacić za zboże nie musieli, kasa trafiała do kieszeni towarzyszy.

  Potem II wś – przemarsz na tereny niezamieszkane – nie do końca udany, bo towarzysze się coś nie dogadali.

 8. wet3 said

  Czytajac artykul oraz wypowiedzi mozna rzeczywiscie dostac pomieszania zmyslow. Analizujac przedstawione opinie, dosc latwo mozna dojsc do wniosku, ze glod na Ukrainie nie byl czym wyjatkowym. Byl tylko jednym z wielu przypadkow glodzenia opornych w stosunku do jewrejskiej wladzy CCCP. Zaczynam na serio watpic, ze byl to wlasnie odwet za rozpieprzenie (zreszta nie calkowite – bo tego dokonali Mongolowie!) Chazarow. Poza tym, podana w pierwszej linijce data (1932-1922)
  nasuwa mi skojarzenia, ze zyjemy w czaszach przed Chrystusem.

 9. Wosiu said

  Wiadomość z ostatniej chwili:

  gen. Sławomir Petelicki, twórca jednostki „Grom”, zmarł dzisiaj nagle, rzekomo śmiercią samobójczą….

  Człowiek o genealogii komuszej, niejednoznaczny, jednak budzący pewien szacunek niektórymi swoimi wypowiedziami i zachowaniami, (np. o niejakim „swetermanie” z rządów AWS, kiedy mu potem zabroniono publicznie występowąć w mundurze jako oficerowi rezerwy). Ostatnio też rozczarowujący pewnymi wypowiedziami (pochwały względem Sikorskiego).

  Człowiek, który mógł wiedzieć wiele rzeczy, niewygodnych dla kogoś.

 10. BRAK ŚWIADOMOŚCI. BRAK WIEDZY.

  Gdyby powszechna była świadomość, wiedza, nie doszłoby do tego, do czego doszło.

 11. revers said

  a tym czasem kolejne samobojstwo, tym razem bylego dowodcy GROM

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwszy-dowodca-grom-u-slawomir-petelicki-nie-zyj,1,5162849,wiadomosc.html

 12. Petelicki, twórca GROM-u nie żyje. Media (TVS) podały, że „samobójstwo”.

 13. Fran SA said

  Nie pamietam dobrze, ale chyba Kaganowicz byl odpowiedzialny za to ludobojstwo.

 14. Ad. 13

  Kaganowicz, to ten, który faktycznie rządził Rosją. To jemu, a nie Stalinowi podlegało NKWD.

 15. Rysio said

  re 13/14. Panowie dlaczego piszecie półprawdy.
  Nie Kaganowicz tylko żyd Kaganowicz.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

 16. kiriki said

  przepraszam za offtopic – ale przeczytalem ze general Petelicki popelnil samobojstwo… kilka ran postrzalowych… zapewne mial te same powody co Leper

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Znaleziono-cialo-gen-Slawomira-Petelickiego,wid,14580278,wiadomosc.html

 17. AV said

  @16: Uprzedziłeś mnie, miałem wrzucić link. Zachodzę teraz w głowę, co tam się „na górze” dzieje, przy okazji mistrzostw Europy w piłce kopanej. Kto, z kim i jakie porządki robi… W tym przypadku w „samobójstwo” wierzę tak samo, jak w przypadku Andrzeja Leppera.

 18. wi42 said

  Re: 13
  Napewno Kaganowicz czuwal na kolektywizacja, rowniez na Ukrainie. W tym czasie byl jednak sekretarzem komitetu moskiewskiego:
  „Jako pierwszy sekretarz Moskwy w latach 1930-1935 był inicjatorem przebudowy stolicy, w tym także zniszczenia szeregu znakomitych zabytków Moskwy, przede wszystkim cerkwi Chrystusa Zbawiciela (ros. Храм Христа Спасителя) i klasztoru Strastnoj z 1654. Wielokrotnie jeden z głównych realizatorów „czystek stalinowskich” zarówno w partii jak i poza nią. Współodpowiedzialny za zbrodnię katyńską, podpisał decyzję o rozstrzelaniu łącznie 25 700 osób spośród grupy polskich wojskowych i cywilów znajdujących się w obiektach NKWD. Decyzję podjęli członkowie Biura: Beria, Stalin, Woroszyłow, Mołotow, Mikojan, Kalinin, Kaganowicz. Zgodnie z nią zamordowano wiosną 1940 r. 21 857 osób.”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

  Jednak na miejscu akcja dowodzil polski Zyd Stanislaw Kosior (@5)

 19. Piotrx said

  „Jednak na miejscu akcja dowodzil polski Zyd Stanislaw Kosior ”

  nie „polski żyd” ale „żyd z Polski”

 20. Domremy said

  Sever Plocker

  Stalin’s Jews

  „We mustn’t forget that some of greatest murderers of modern times were Jewish ”
  Published:
  12.21.06, 23:35 / Israel Opinion

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3342999,00.html

  « Nie powinnismy zapomniec ze kilku znajwiekszych mordercow nowoczesnych czasach byli zydami »

  ( To nie propaganda… . Artykul napisal izraelski zionistyczny dziennikarz i zostal wydany 5 lata temu w Israelskiej gazecie prawicej ,yediot aryonot

 21. 166 bojkot TVN said

 22. Rysio said

  Bojkotka, ten twój Gen Petelicki, to typowy PISowiec, taki nowoczesny czekista.

  Po co stworzył GROM?

  Ano po to aby, służył wierchuszce żydowskiej a obwatele polscy nadal byli rozbrojeni i mieli zero dostępu do militarnej broni palnej.

 23. 166 bojkot TVN said

  22/Rysio nie masz pojęcia
  Grom powstał, żeby ewakuować Żydów z Rosji do Izraela za czasów Mazowieckiego.
  Nie wysłuchałeś audycji, kiedy Petelicki mówił o ratowaniu Polaków porwanych przez afrykańskich piratów.
  Ważne jest jakie znaczenie ma teraz Grom dla Polaków.

 24. Rysio said

  „…Generał brygady Sławomir Petelicki urodził się w 1946 roku w Warszawie. Od 1969 roku pracował w Departamencie I MSW, obejmując placówki zagraniczne, m.in. w Wietnamie, Chinach i Stanach Zjednoczonych. W latach 1990-1995 organizował, a następnie dowodził jednostką GROM. W 1996 roku krótko doradzał premierowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi jako pełnomocnik ds. walki z przestępczością zorganizowaną. W latach 1997-1999 ponownie dowodził grupą GROM….”

  Czyli komuch.

  Hej bojkotka – generał wepchał się do MSW po marcu 1968.

  Czy tobie jako żydówce nie odbija on się tak samo jak innym żydom odbijał się krwawy Miecio Moczar – czkawką?

  🙂

 25. Rysio said

  „Ważne jest jakie znaczenie ma teraz Grom dla Polaków.”

  Jak to jakie – ktoś musi trzymać bezbronnych Polaków, krótko za mordę. Robi to Grom.

 26. 166 bojkot TVN said

 27. 166 bojkot TVN said

  Rysiu tobie wepchali się Żydzi do łba i nie umiesz sobie z tym poradzić, albo jesteś jednym z nich, bo twoje wpisy czuć czosnkiem i cebulą, że o ich wartości, a raczej bezwartości nie wspomnę.

 28. revers said

  Przypominamy, że to gen. Petelicki ujawnił, że zaraz po katastrofie do polityków PO rozsyłane były wiadomości SMS z instrukcją, w jaki sposób mają się wypowiadać na ten temat. Petelicki oświadczył w mediach, że takiego SMS-a otrzymał od jednego z polityków Platformy, a autorami wiadomości były najważniejsze osoby w PO.

  SMS, którego otrzymali czołowi politycy PO brzmiał tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”.

  Gen. Petelicki był także współautorem raportu poświęconego przyczynom katastrofy smoleńskiej przygotowanego przez Zespół Eksportów Niezależnych.

  Twórca jednostki GROM twierdził, że decyzja o przyjęciu konwencji chicagowskiej jako podstawy prowadzenia badania katastrofy zapadła w trójkącie Donald Tusk-Tomasz Arabski-Paweł Graś.

  Zdaniem gen. Petelickiego, lot do Smoleńska miał status wojskowy i nie podlega to wątpliwości, a odpowiedzialnością za katastrofę nie można obarczać pilotów. Winę za przygotowanie lotu ponosi za to – według twórcy GROM – Kancelaria Premiera. Twórca jednostki GROM ostro krytykował rząd za to, że przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej nie poprosił o pomoc NATO.

  Przypomnijmy:

  Ekspert od Smoleńska nie żyje. Znaleziony powieszony w łazience

  Dariusz Szpineta, bo o nim mowa, był nie tylko ekspertem lotniczym, ale także prezesem spółki Ad Astra Executive Charter SA. To właśnie jej zarząd wydał lakoniczne oświadczenie informujące o śmierci Polaka w Indiach. Dziennikarze „GPC” dotarli jednak do osób, które towarzyszyły mu w egzotycznym wyjeździe. Polak miał być przed śmiercią w dobrym nastroju.

  Co więc takiego wydarzyło się na przestrzeni kilku godzin, że Szpinetę znaleziono powieszonego w hotelowej łazience? Czy popełnił samobójstwo? Autorzy tekstu subtelnie zdają się powątpiewać i przypominają wypowiedzi eksperta ws. katastrofy smoleńskiej. Szpineta parokrotnie miał prezentować stanowisko jakoby lot do Smoleńska był lotem wojskowym, a nie cywilnym.

  Dariusz Szpineta „odszedł” 2 grudnia 2011 r. w piątek…Miał 39 lat. Był założycielem i prezesem spółki Ad Astra Executive Charter – certyfikowanym i koncesjonowanym operatorem lotniczym w obszarze przewozów czarterowych i szkoleń lotniczych oraz zarządzania i serwisu samolotów.

  Planował wprowadzenie spółki na rynek NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Udało mu się to w październiku tego roku. Zamierzał zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa zarządu do końca roku, przekazując zarządzanie Dyrektorowi Wykonawczemu, aby oddać się swojej pasji: lotnictwu. Jego śmierć nastąpiła podczas urlopu w Indiach – poinformowano w komunikacie.

  Gen. Petelicki wypowiadał się w mediach jeszcze kilka dni temu, nazywając Rosjan wrogami a Tuska nieudacznikiem…

  Tagi:
  petelicki
  smoleńsk
  samobójstwo

  1615 odsłon | zgłoś nadużycie | do obserwowanych
  FacebookWykop.plŚledzikTwitterBlip.plGoogle BookmarksSitehoover
  skomentuj
  1
  2
  3
  4
  5
  Średnia ocena: 5.0 (5 głosów)
  PRZECZYTAJ TAKŻE

  Generał S. Petelicki – Kolejna ofiara „samobójcy”?
  czytaj więcej POLITYKA krzysztofjaw16.06.20122
  Generał nie żyje!
  czytaj więcej POLITYKA Robert Grunholz16.06.20123
  Generał Sławomir Petelicki nie żyje
  czytaj więcej POLITYKA Małgorzata Dudek16.06.20123

  KOMENTARZE
  skomentuj

  Acontrario
  Seryjny samobójca nadal na wolności.
  nadużycie link skomentuj
  Mustrum 16.06.2012 20:02:09
  Wczoraj Lepper – dzisiaj Petelicki.
  Wczoraj Lepper – dzisiaj Petelicki.
  Co się dzieje w tym kraju?
  nadużycie link skomentuj
  radek97 16.06.2012 20:02:25
  re
  to jest teraz temat nr jeden a nie „mecz o wszystko” … :/

  tylko czekać aż Binienda powiesi się w USA….
  nadużycie link skomentuj
  Acontrario 16.06.2012 20:10:09
  @Acontrario 20:10:09
  To jest temat ciągły od kilku lat. Momencik wybrali profesjonalnie mecz z Czechami i do tego weekend jak z Leperem. Ehh..
  Nie wiem kiedy się te ludzie obudzą. Może jak odstrzelą Schetynę? Kto musiałby się udusić własnoręcznie plastikową torbą, żeby ten naród przetrzeźwiał?
  No, ale dziś igrzyska! Pierwszy gladiator już się pożegnał z Euro 2012..
  nadużycie link skomentuj
  Torin 16.06.2012 20:21:53
  @radek97 20:02:25
  Jeśli chodzi o Leppera, to samobójstwo o ile dobrze pamiętam popełnił też jego zastępca i jego dwóch prawników. Przepraszam, „samobójstwo”. Więcej domysłów na moim blogu.
  nadużycie link skomentuj
  Robert Grunholz 16.06.2012 20:27:33
  @ Autor
  Który to już polski generał, który ginie w ostatnim czasie.
  nadużycie link skomentuj
  R.Zaleski 16.06.2012 20:30:02
  All
  Zauważcie jak ciekawie zapodała to WP :

  Generał Sławomir Petelicki, pierwszy dowódca GROM, nie żyje. Jego ciało, z ranami postrzałowymi znaleziono w sobotę w garażu na warszawskim Mokotowie.

  Coś jak Sekuła i ta ich cholerna upokarzająca każdego Polaka symbolika.

  Ten telefon do Tusk ateż ma swoją całkiem nie futbolową wymowę.
  Śmierdzi to wszystko Smoleńskiem jak diabli. Pzdr
  nadużycie link skomentuj
  lancelot 16.06.2012 20:42:30
  @Acontrario 20:10:09
  „..tylko czekać aż Binienda powiesi się w USA….”

  Coby waści pypeć na języku wyskoczył !! Spluń trzy razy przez lewe ramię. Pzdr
  nadużycie link skomentuj
  lancelot 16.06.2012 20:44:24
  @lancelot 20:44:24
  i pewnie będzie, ze miał problemy natury osobistej…
  nadużycie link skomentuj
  antykrytyka 16.06.2012 21:14:59
  jeszcze kilka dni temu podczas przyjęcia w ambasadzie brytyjskiej, gen. Petelicki był wesoły i rozmowny. [sic![
  * * *
  (…)
  Jak udało nam się ustalić, jeszcze kilka dni temu podczas przyjęcia w ambasadzie brytyjskiej, gen. Petelicki był wesoły i rozmowny. Nic nie wskazywało na to, że może mieć on jakieś problemy.

  Przypominamy, że to gen. Petelicki ujawnił, że zaraz po katastrofie do polityków PO rozsyłane były wiadomości SMS z instrukcją, w jaki sposób mają się wypowiadać na ten temat. Petelicki oświadczył w mediach, że takiego SMS-a otrzymał od jednego z polityków Platformy, a autorami wiadomości były najważniejsze osoby w PO.

  SMS, którego otrzymali czołowi politycy PO brzmiał tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”.

  Gen. Petelicki był także współautorem raportu poświęconego przyczynom katastrofy smoleńskiej przygotowanego przez Zespół Eksportów Niezależnych.

  Twórca jednostki GROM twierdził, że decyzja o przyjęciu konwencji chicagowskiej jako podstawy prowadzenia badania katastrofy zapadła w trójkącie Donald Tusk-Tomasz Arabski-Paweł Graś.

  Zdaniem gen. Petelickiego, lot do Smoleńska miał status wojskowy i nie podlega to wątpliwości, a odpowiedzialnością za katastrofę nie można obarczać pilotów. Winę za przygotowanie lotu ponosi za to – według twórcy GROM – Kancelaria Premiera. Twórca jednostki GROM ostro krytykował rząd za to, że przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej nie poprosił o pomoc NATO.
  (…)

  ——————
  Za: http://niezalezna.pl/29972-gen-petelicki-nie-zyje-nasza-relacja
  *
  nadużycie link skomentuj
  Andy-aandy 16.06.2012 21:21:38
  Petelicki……………..
  Warto przypomnieć z kim mamy do czynienia:

  Od 1969 do 1990 funkcjonariusz SB, Departamentu I MSW – wywiad cywilny PRL. Pełnił służbę za granicą w placówkach dyplomatycznych jako dyplomata PRL. 1971 w Wietnamie Północnym, 1972 w Chinach, od 1973 w Konsulacie Generalnym PRL w Nowym Jorku był odpowiedzialny za kontrwywiad zagraniczny (rozpoznawanie obcych dyplomatów, pełniących służbę wywiadowczą). W 1976 r. Wydział XI Departamentu I MSW specjalizujący się w rozpracowywaniu emigrantów miał założyć sprawę o kryptonimie „Tyrmand”. Zamknięto ją dopiero w 1981[3]. Po powrocie do kraju pracował w komórce organizacyjnej Dep. I MSW ds. wywiadu ekonomicznego, następnie przebywał na placówce dyplomatycznej PRL w Szwecji. W latach 80 XX w. był Szefem Wydziału Ochrony Placówek MSZ, nadal pełniąc służbę w MSW.13 lipca 1990 roku z polecenia PRM Tadeusza Mazowieckiego, Min. SW Krzysztofa Kozłowskiego i akceptacji P RP Wojciecha Jaruzelskiego ppłk Petelicki objął dowodzenie niejawną Grupą Realizacyjną Operacji Most funkcjonującą jako jednostka wojskowa 2305, mającą ochraniać tranzytu Żydów z ZSRR do Izraela przez Polskę. Tranzyt i jego ochrona nazywała się Operacją Most. ”

  Musiał być niezwykle zaufanym człowiekiem sowietów skoro powierzono mu kierowanie ochroną KGBowskiego desantu na Izrael??? Bo takie były prawdziwe intencje operacji przesiedlania Żydów do Izraela.

  Wcale bym się zdziwiła jeśli został dziś „schowany” a historyjka z „samobójstwem’ jest kolejną pożywką dla już otumanionych katastrofą, której nie było. Dla tych, którzy potrafili upozorować śmierć 96 osób „zniknięcie” jednego Petelickiego to pikuś.
  nadużycie link skomentuj
  konserwatystka 16.06.2012 21:52:38

  OSTATNIE POSTY
  więcej

  SPORT
  Ukraina pokazała jak zwyciężać mamy

  Pokazała jak należy grać, by wygrywać z silniejszymi.
  czytaj więcej
  Średnia ocena: 4.5
  Acontrario11.06.201210
  SPOŁECZEŃSTWO
  Ruski popis kultury

  Rosyjscy „kibice” zaatakowali i skopali stewardów we Wrocławiu. Nikt nie reagował.
  czytaj więcej
  Średnia ocena: 5.0
  Acontrario09.06.20121
  EKONOMIA I PRAWO
  Od czego zależy kurs złotówki?

  Chcecie zarabiać na walutach? To bardzo proste. Wystarczy wiedzieć, od czego zależy kurs złotówki (czyli kiedy złotówka traci)…
  czytaj więcej
  Średnia ocena: 5.0
  Acontrario09.06.20123

 29. Jeżeli gen. Petelicki (II część) używa słów „po odzyskaniu przez Polskę niepodległości” w sytuacji, gdy to od 1939 r. nigdy to nie nastąpiło, to to jest wystarczające do wystawienia właściwej oceny stanu rzeczy.
  Czy Polak, człowiek honoru, będzie dowodził jednostką bojową w okupowanym Afganistanie?

 30. Jeżeli gen. Petelicki wymienia w kontekście pozytywnym m.in. Płażyńskiego, a nade wszystko Olechowskiego, to to oznacza, że to jest ich wewnętrzna wojna i Polacy winni trzymać się z daleka od tego.

 31. Zbigniew Kozioł said

  skoro „najprawdopodobniej zabił sie już pierwszym strzałem”, to zapewne tak i było.

 32. Rysio said

  re 29/30. Bardzo dobrze Panie Józefie.

  Parchy się tłuką o władzę a głupi polscy goje myślą, że popierając jedną albo drugą żydowską klikę (PO-PIS) są polskimi patriotami.

 33. Fragment wypowiedzi gen. Petelickiego dotyczący młodych ludzi, którzy głosowali na PO,

  plus jego stwierdzenie, że przyszłe wybory wszystko zmienią,

  a do tego pozytywny jego stosunek do Olechowskiego

  przy jednoczesnym zapewnienie o powstaniu niezależnych ekspertów,

  daje podstawy sądzić,

  że chodzi o wytworzenie przechwytującej czapy co by Naród Polski nie wyrwał się spod dotychczasowej kontroli.

 34. 166 bojkot TVN said

  30?JB
  Jak długo będzie Pan trzymał się od „tego” z daleka?
  Niestety „to” nie trzyma się z daleka od nas, wręcz przeciwnie -włazi w KAŻDĄ DZIEDZINĘ NASZEGO ŻYCIA….

  Wypociny teksańskiego Rysia można spuścić w klozecie, my musimy zaś z tym żyć tu na miejscu.

 35. Zbigniew Kozioł said

  @34

  Racja. Powinniśmy rozumieć. Tutaj nie można trzymać się z daleka.

  Ale Pan/i zostawi że Rysio z Teksasu od kowbojów (zdaje się, ze NY czy gdzies tam bardziej na wschód – to jest bez znaczenia). Mnie też możnaby nazwać kosmopolitą, a niewiele z tego życia rozumiem ani pieniędzy nie wącham.

  Tu raczej problem z mediami: Marucha nas wszystkiego nauczyć nie z może. Tak ważna postać jak ten generał powinna była być widoczna bardziej w mediach, a my rozumieć. Ttymczasem nadal po omacku jesteśmy.

 36. Marcin said

  Gdyby nie bajka o sprawiedliwości i równości i Dekrecie o Ziemi nigdy by do tego ( bolszewizm ) nie doszło!

 37. Re.34

  Czy w kontekście mojego ad. 33 p. 166 rżnie głupa?

 38. Re. 35.

  „Racja. Powinniśmy rozumieć. Tutaj nie można trzymać się z daleka.”

  Tak. Mamy rozumieć co i po się coś dzieje.
  Ale trzymać się od tego z daleka – nie dać się w to wciągnąć – bo to nie jest polska gra. Patrz ad. 33.

 39. Zbigniew Kozioł said

  Temat jak w tytule absolutnie nie upoważnia mnie. Wiecie, Pan też. Ja w istocie staram się być poważnym, choć mnie to mało udaje się.

  Znalazłem jeszcze jedną komedię rosyjska, po polsku. Znaczy ona to może taka rosyjska jak i kibice w Warszawie. Absurd mnie zadziwia. Absurd chyba nie jest słowiańskim wynalazkiem. Nie wiem, czuje się nie w porządku. Z drugiej strony, u mnie 1:30 nocą.

 40. Marcin said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/02/21/wielki-terror/

 41. maran said

  „……….- Katastrofa lotnicza w Mirosławcu – katastrofa lotnicza wojskowego samolotu CASA C-295 M numer 019, która wydarzyła się 23 stycznia 2008, o godzinie 19:07, podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu. Zginelo 20 osob dowodztwa sil lotniczych RP. – – Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. “Zmarł” 31.03.2010r. – Pod koniec ubiegłego roku (grudzień 23.2009) czyli po ustaleniu wizyt w Smoleńsku przez Tuska i Putina też zdarzyła się dziwna historia. Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny Kancelarii Premiera Tuska zmarł nagle 23.12.2009 r. – powiesił się na kablu od odkurzacza. – – S M O L E N S K – 10.04.2012 ginie Prezydent Polski Lech Kaczynski i 95 osob towarzyszacych. Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: “Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi”. Na co Sikorski: “Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę”. – Mieczysław C., “zginął w wypadku samochodowym” dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A. Plicha. – Krzysztof K.- operator Faktów, pracował z W. Baterem (tym, który pierwszego dnia podał poprawną godzinę katastrofy Tu-154, co media odkryły po 10 dniach). Zmarł w Moskwie na sepsę 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana. – Prof. Marek Dulinicz – szef grupy archeologicznej – zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska. – Dariusz Ratajczak – dr historii, autor tematów niebezpiecznych, zbioru esejów historyczno-politycznych skazany za kłamstwo oświęcimskie. 11 czerwca 2010 znaleziono jego zwłoki w zaparkowanym samochodzie pod Centrum Handlowym Karolinka w Opolu, w którym mogły przeleżeć wg śledczych kilka dni, sekcja zwłok wykazała, że zmarł w wyniku zatrucia alkoholem. – Eugeniusz Wróbel – wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego “chorego psychicznie” syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą. – Dr Ryszard Kuciński – prawnik A. Leppera – “zmarł” w maju 2011 r. – Wiesław Podgórski – był doradcą A. Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo. – Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie. – Andrzej Lepper – szef Samoobrony, poseł, wicemarszałek, wicepremier i minister rolnictwa w rządzie Marcinkiewicza i J.Kaczyńskiego. Znaleziony martwy w biurze Samoobrony 5 sierpnia 2011r. Od 1-go dnia, zanim zrobiono sekcję zwłok przyjęto wersję samobójstwa przez powieszenie bez udziału osób trzecich”

 42. Zerohero said

  Niedawno oglądałem końcówkę historycznego programu produkcji zachodniej. Może to było Discovery? Nieważne. Mowa była o zbrodniach ZSRR. Co tam przekazano? Ano, że ZSRR był zły, zbrodniczy, a przed tymi patologiami oraz sowieckim antysemityzem ostrzegał…Trocki.

  Trzy kłamstwa i manipulacje:

  1. ZSRR nie był antysemicki.

  2. Trocki zdradzał się ze swoją psychopatią już w XIX wieku chwaląc głód jako kuźnię nowego człowieka. Poza tym zanim mu stalinowcy łeb rozwalili, zdąrzył się namordować.

  3. Trocki to była tylko ksywa. Prawdziwe nazwisko Bronstein. Żyd 100%. O tym nie wspomniano a szkoda, bo inaczej to brzmi gdy głośno krzyczący o antysemityzmie jest Żydem. Wtedy wychodzi jego egoizm. A tak…krzyczy sobie „opinia publiczna”.

 43. A co to?
  Tu teraz p. 166 zatkało?
  Nieprzewidziana okoliczność wystąpiła?

 44. […] Źródło: Wolny przekład gajowego Maruchy. […]

 45. 166 bojkot TVN said

  42/Ależ wszystko jest możliwe.
  Żołnierz musi wykonywać rozkazy. Dostał rozkaz stworzyć GROM, stworzył, przetransportował koszernych z Moskwy do Izraela, . Widać zasłużył na zaufanie.
  Pytanie, bez względu na jego wypowiedzi i konteksty, jest następujące: dlaczego stracił ich zaufanie i został odstrzelony w szabas przed meczem Polska-Czechy (jak zauważył JKM).
  Jest to kolejna śmierć, KTÓRĄ TRZEBA SIĘ BARDZO PRZEJMOWAĆ.
  To kolejny „generał, który ginie w czasie pokoju”, zbrodniarze są coraz bardziej bezczelni, a my coraz bardziej bezbronni.

 46. Re.44
  No to i musi się bardzo przejmować JKM, bo jak straci i on zaufanie?

 47. Add.45

  A my – to znaczy kto?

 48. — Do Pana Jozefa Bizonia — wpis 37 — Z wielkim uznaniem Panskiej pracy , za komentarze na blogu Pana Maruchy , za prowadzenie wlasnej pieknej strony . Pozytek jednak bylby wiekszy bez klotni i swarow miedzy uczestnikami dyskusji .
  W wpisie 37 , Pan nie odczytuje cudzych wpisow nalezycie . Stad niemile zwroty w re jak wyzej . A przeciez w zalozeniu , ze chyba pisze Pan , dla jak najwiecej wszystkich nas czytajacych . Moje uczestnictwo , to glownie czytanie artykulow i komentarzy na blogu , dlatego wazne mi zarowno tresc jak i poziom

  Ze wspomne tu zachowanie Pana Rysia , ktory uwielbia wciaz kogos miec do przesladowania . Jakies trzy lata , moze wiecej , byl On na tym blogu niemlosiernie tepiony i przesladowany . Mnie to bardzo razilo , ale On sie z tym uporal i byloby dobrze , gdyby nie jego potrzeba odreagowania tej przeszlosci na upatrzonej ofierze.

 49. Re. 48

  P. 166 w ad. 34 postawiło pytanie do mnie:

  „Jak długo będzie Pan trzymał się od “tego” z daleka?

  po moim w ad. 30:
  „Jeżeli gen. Petelicki wymienia w kontekście pozytywnym m.in. Płażyńskiego, a nade wszystko Olechowskiego, to to oznacza, że to jest ich wewnętrzna wojna i Polacy winni trzymać się z daleka od tego.”
  —————————————–
  To po moim w ad. 33
  Trudno to pytanie do mnie kierowane inaczej skwitować w tych warunkach niż pytaniem o rżnięcie głupa.

  No i tego nie nazywałbym kłótnią.
  Do ostrej polemiki też musimy się przyzwyczaić.
  Życie i praktyczne działanie to nie jest błoga sielanka.
  Działania zaczepne też mają wielorakie swoje walory.
  A za resztę Panu dziękuję i pozdrawiam.

 50. wi42 said

  Uzupelnienie z Wiki: Po zakończeniu śledztwa w listopadzie 2009, w styczniu 2010 Prokuratura Generalna Ukrainy skierowała do sądu akt oskarżenia. 13 stycznia 2010 Sąd Apelacyjny w Kijowie po rozpoznaniu sprawy uznał Józefa Stalina, Wiaczesława Mołotowa, Łazara Kaganowicza, Pawła Postyszewa, Stanisława Kosiora , Własa Czubara i Mendla Chatajewicza za winnych zbrodni ludobójstwa określonych w art. 442 #.1 kodeksu karnego Ukrainy i umorzył jednocześnie postępowanie karne w związku ze śmiercią oskarżonych[2].

 51. RomanK said

  Malo kto wie, ze zboze odebrane glodujacym chlopom Rosji i Ukrainy sprzedawano za bezcen..co spowodowalo zapasc rolnictwa w Ameryce i slynny kryzys, polaczony z posucha i burzami tzw Dust Bowl..Kierowal handlem na zasadzie wylacznosci z Rosja -Armand Hammernna czym dorobil sie kroc i!
  Malo tez kto wie, ze w tym samym czasie wprowadzono w trzech miejscach na swiecie Trzy Wiielkie Plany Gospodarcze.. W Rosji NEP w USA New Deal i w Anglii PEP..wszystkie trzy plany ze soba koopeepowaly…np Domy tpwarowe Anglii zawalone byly towarami luxusowymi z Rosji..miesem, kawiorem, bizuteria, futrami….kupowane za grosze w Rosji…..zarobili na tym miliardy dziwnym trafem tez kuzyni Hammera… i tylko oni.
  W Ameryce okres niesamowitej nedzy i exodusu Okees do Californii…nie przerzylo ok 8 mln ludzi..o ktorych doppiero teraz zaczynaja niesmialo niektorzy wspominac badajac dziene braki i ubytki w statystykach… W tym czasi eplynely statki ze zlotem rabowanym w Rosji….do Ameryki…
  Za te pieniadze powstal Hollywood i Las Vegas..Rino.//..Miami/////

 52. niereligijna said

  wiecie dlaczego komunisci nie chodzili do kosciola?
  dlatego ze zydzi chodza do synagogi!

 53. Halina said

  Do Pana Gosc Po Raz Pierwszy z wpisu 48
  Ma Pan piękny przykład plucia w godnych szacunku ale niestety już zamordowanych Polaków – plucia w Polaków – przez Józefa Bizonia z podrzeszowskiej Boguchwały.

  Gen Petelicki był Polakiem z rodu Polaków – to widać
  po Jego Słowiańskiej antropologii oraz po zachowaniu godnym Polaka, człowieka honoru – co żydom nigdy się nie zdarza.

  Występował w mendiach – bo jako założyciel Gromu – był osobą znaną i zasłużoną dla wojska (którego już nie ma – bo w pojedynkę lub w nielicznej, polskiej, słabej grupie – nie był wstanie całego Polskiego Wojska obronić przed zniszczeniem przez Klicha i pozostałą pejsatą haniebną hołotę u koryta władzy).

  BYŁ PRZEZ TE WSZYSTKIE (łącznie z Tv Trwam!) – MENDIA – WYCISZANY I ZAGŁUSZANY – co można sprawdzić filmikach o Nim na You Tube.

  Gen. Petelicki miał odwagę krytykować obecny reżim w Polsce
  – i opluwanie tego kolejnego zamordowanego przez lucyferyczny, panujący w Polsce reżim
  – utalentowanego polskiego człowieka
  – opluwanie Polaka przez chazarskie gady o charakterystycznym krogulczym wyglądzie
  – jest aktem kolejnego plucia pejsów na ich kolejne ofiary.

  Gen Petelicki był Polakiem z rodu Polaków.
  Słowna reakcja Józefa B. to kolejny przykład zagłuszania logicznej i realnej PRAWDY. W Polsce GINĄ MASOWO ZABIJANI PRZEZ HOŁOTĘ – PRAWDZIWI POLACY.

  Kto zabija rodowitych POLAKÓW w Polsce?
  Przecież mordercami NIE SĄ Polacy!!! Jako Naród – Polacy nie są zdolni do popełniania tych straszliwych zbrodni!!!
  Talmudyczni chazar – żydzi mają Talmud który ich ze zbrodni na gojach – natychmiast „rozgrzesza”, usprawiedliwia.
  Zamordują goja – i nadal mają „czyste” i „spokojne” – sumienie. Sądy opanowane przez talmudczyków – też nie stanowią dla zbrodniczej hołoty – żadnego zagrożenia.

  Zastraszeni Polacy siedzą cicho,jak mysz pod miotłą.
  Polacy są w Polsce zabijani jak stado cichych baranów.

  Nasi polscy przodkowie jednak – walczyli z tą hołotą.

  Katechizm polskiego dziecka
  Władysław Bełza

  – Kto ty jesteś?
  – Polak mały.
  – Jaki znak twój?
  – Orzeł biały.
  – Gdzie ty mieszkasz?
  – Między swemi.
  – W jakim kraju?
  – W polskiej ziemi.
  – Czym ta ziemia?
  – Mą ojczyzną.
  – Czym zdobyta?
  – Krwią i blizną.
  – Czy ją kochasz?
  – Kocham szczerze.
  – A w co wierzysz?
  – W Polskę wierzę.
  – Coś ty dla niej?
  – Wdzięczne dziecię.
  – Coś jej winien?
  – Oddać życie.

 54. revers said

 55. AV said

  Czas tego „samobójstwa” też nie jest przypadkowy. Na niespełna 3 godziny, przed meczem piłkarskiej reprezentacji Polski (dla mnie osobiście – nielotów, ostatni raz im się dałem nabrać) z Czechami o awans do ćwierćfinału ME – dodajmy meczem, którym żyła cała Polska. Komuś bardzo zależało na tym, aby informacja o „samobójstwie” przemknęła, jako krótki news pomiędzy wiadomościami dotyczącymi meczu Polska – Czechy. Nie dość tego, wczoraj czytałem i słyszałem o „ranach postrzałowych”. Dzisiaj czytam i słyszę już o ranie postrzałowej…

 56. galaszek said

  Tylko Bog Przepoteżny w Swej potędze jest wiekszy od ogromu ich zbrodni!!!… Jakiej miary trzebaby przebaczenia,by zbrodnie owe zabliznic w ludzkich sumieniach?….. a jakiej zarliwosci modlitwy do Boga Najmilosciwszego by szatana na powrot do lask przywrocił i aniołem uczynil …. Czyz skoro jest Wszechmocny nie moze wszechmocnego Zla, potega Swej miłosci w Dobro dla Ludzi na powrot odmienic? Człowieka uczynił ułomnym,wiec na ludzkie zwyciestwo nad sztanskim pomiotem ani my Ludzie ani On-Bog ,liczyc przecież nie moze?!…..

 57. Halina said

  Może był to kolejny mord (rytualny?) w wykonaniu pejsów – w celu wzmocnienia sił magicznych Lucyfera?
  W pierwszych 30 min.meczu – czeska bramka była NIEPRZEPUSZCZALNA DLA PIŁKI w 9 świetnych akcjach Polskiego Zespołu (!!!)

  W czasie meczu – tak to wyglądało – jakby ktoś (jakiś mag?) – obwiązał tę bramkę NIEWIDZIALNYMI NIĆMI. Wrzucenie piłki w taką „oplecioną czymś niewidzialnym” – bramkę – było tam niemożliwe.

  Mord (rytualny?) dla wzmocnienia magii – tuż przed meczem??
  I te niesamowite błyskawice nad Wrocławskim Stadionem …aż się komentator pierwszego progr. Polskiego Radia – zaczął obawiać o bezpieczeństwo kibiców – „dużego zgromadzenia ludzi na małym terenie”.

  Może ktoś znający temat satanizmu
  – zechce coś tutaj – powiedzieć o rytuałach satanistycznych przed ważnymi wydarzeniami?

 58. Tekla said

  Bałagan ,przecież miało być o wielkim głodzie na Ukrainie..!!!!!!!!!!!!!!
  Dla mnie najwartościowszy wpis.Roman K. serdecznie pozdrawiam..

 59. Halina said

  Do Galaszek #56

  Zaprezentowałeś/aś – fanatyzm religijny przeładowany herezjami i brakiem elementarnej wiedzy o duchowości i o duszy.

  (cytat) „a jakiej zarliwosci modlitwy do Boga Najmilosciwszego by szatana na powrot do lask przywrocił i aniołem uczynil”
  (koniec cytatu)”.

  Wiesz ty, co to jest WIECZNOŚĆ ??????
  Szatan jet wrogiem Boga i władcą w piekle – NA WIECZNOŚĆ!!!!!!!!!!!

  Lucyferianie – podobnie jak ich władca – są takimi ze swojego WYBORU i jako tacy – powinni zostać przesiedleni w odludne miejsce i tam otoczeni murem, aby nigdy już więcej nie zabijali, nie okłamywali, nie okradali i nie torturowali ludzi.

  Takim odludnym miejscem dla nich jest już przygotowany BIROBIDŻAN.

 60. 166 bojkot TVN said

  Tu gen. Petelicki o agencie Mossadu zatrzymanym 4.06.201 r na Okęciu, To ten agent jest podejrzewany o zabicie Dariusza Ratajczaka. mowii też o niewykonanym offsecie po zakupie F-16 przez firmę należącą do Izraela

 61. Niedaleko said

  Możemy być pewni że ta historia nie będzie „badana” na uniwersytetach w USA bo inny temat jest ważniejszy.

  http://www.jewish-studies.com/Jewish_Studies_at_Universities/USA/

  Sam pamiętam jak na studiach koleżanka (pochodzenie Ukraińskie) opowiadał mi o „Wielkim Głodzie” a ja słuchałem i sobie myślałem o czym ona mówi. W Stanach na ten temat w latach ’80 nie słyszałem NIC w jakich kol-wiek mediach.

 62. Ad. 56

  „Czyz skoro jest Wszechmocny nie moze wszechmocnego Zla, potega Swej miłosci w Dobro dla Ludzi na powrot odmienic?”

  – Nie po to dał ludziom wolną wolę.

 63. Halina said

  On, Wszechmocny – szanuje wolność każdego człowieka.
  Nadzorcy ludzi, wszelkiej maści monitoringi i „kontrolerzy” – są lucyferycznego chowu.

 64. Kapsel said

  Re 57
  Może był to kolejny mord (rytualny?) w wykonaniu pejsów

  Miał 66 lat. ???

 65. Ad. 60

  Petelicki nadawał się na przywódcę cywilnego. To jest jedna z przyczyn. Przed kamerami powiedział, że maintenance, czyli serwis F-16 robi dla polskiego wojska firma izraelska. A wszyscy w Polsce myśleli, że amerykańska. (Tak na marginesie, ten serwis jest ku…sko drogi). Petelicki chciał w Polsce rządów DOBRYCH. A nie o to chodzi międzynarodowym.

  Kolejna ofiara kopania się z koniem.

 66. Kapsel said

  Re 3
  Wspomina się czesto tylko głód na Ukrainie ale takich “klęsk głodów” było w Związku Sowieckim i podczas rewolucji bolszewickiej znacznie więcej.

  Wielki Głód to nie ludobójstwo – Prezydent Ukrainy

  Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w Radzie Europy, że Wielki Głód z lat 30. na Ukrainie nie może być uznany za ludobójstwo, gdyż Ukraińcy jako naród nie byli celem akcji, która doprowadziła do śmierci milionów ludzi.

  Ukraiński prezydent podkreślił w Strasburgu, że głód był „wspólną tragedią” wszystkich mieszkańców Związku Radzieckiego z okresu rządów Józefa Stalina.
  Stanowisko Janukowycza stoi w sprzeczności ze stanowiskiem jego poprzednika, prezydenta Wiktora Juszczenki.

  http://leonidswiridow.blog.onet.pl/Wielki-Glod-to-nie-ludobojstwo,2,ID405370893,n

 67. 166 bojkot TVN said

  65/
  Wobec śmierci gen. Petelickiego, „zaufanego USA”, kolejnego generała szkolonego w USA, wobec wielkich pieniędzy jakie przewijają się w aferach przetargowych w wojsku, o których od dawna mówił i był mylnie oskarżony R Szeremietiew, a powinien stanąć przed sądem teraźniejszy prezydent Komorowski, o Mossadzie w tle, wobec tego wszystkiego w śmiertelnym niebezpieczeństwie jest gen. Skrzypczak i inni wojskowi szkoleni w USA, jako „niedorżnięta wataha”

 68. Dziki said

  Jak bym miał prowadzić takiego bloga pełnego kłamstw to wolałbym go w ogóle nie prowadzić, ale Marucha zostanie rozliczony po śmierci przez Jezusa z kłamstw, które tu celowo zamieszcza. Jakbym miał spotkać maruchę w świecie realnym to bym się trzymał z daleka od niego tak jak trzeba się trzymać z daleka od chciwej mafii watykańskiej.

 69. 166 bojkot TVN said

  http://blogmedia24.pl/node/58466#comment-241344
  1. „Tu zastrzelił się Petelicki…” …..(????!!!!)
  intix, sob., 16/06/2012 – 20:32

  http://www.fakt.pl/Tu-zastrzelil-sie-gen-Petelicki-Slawomir-Petelicki-popelnil-samobojstwo-w-bloku-,galeria-artykulu,163810,1.html

  Na zdjęciach widać duży wielorodzinny „deweloperski” budynek, w którym są podziemne garaże, czyli otwarte przestrzenie z wydzielonymi miejscami postojowymi. przestrzeń dostępna praktycznie dla każdego. Teoria samobójstwa generała, który niby sam się postrzelił w garażu pęka jak bańka mydlana.
  Gdyby to był garaż w domu jednorodzinnym, to może samobójstwo byłoby bardziej prawdopodobne.
  Tu znowu dużo bardziej prawdopodobne jest ohydne morderstwo, jak w przypadku Dariusza Ratajczaka, Eugeniusza Wrobla, Grzegorza Michniewicza i szyfranta rządowego Zielonki.
  Mordercy są coraz bardziej bezczelni i coraz bardziej bezkarni.

 70. 166 bojkot TVN said

  stąd

  Zapyta ktoś czy to łączy się z wielkim głodem? Niby nie. Jest następstwem,

 71. Kudlaty said

  @Dziki

  Najlepiej to sie trzymaj z daleka od Gajowki,baranie

 72. Fran SA said

  Dziki
  Byl sobie taki amarantowy karzel, ktory trafil przez pomylke do zielonej bajki. Z wlasnej i nieprzymuszonej woli.
  Ja tak sobie wyobrazam, ze dla jednego przybledy… – no moze zablakanego karla-daltonisty- nikt nie bedzie przemalowywal gajowki.

 73. Wosiu said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie…..omosc.html

  „“Amerykanie mają wszystkie rozmowy. Oni znają prawdę”

  29 lip 11, 21:05

  •Jacek Nizinkiewicz Onet

  Amerykanie mają klatka po klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się, dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji – powiedział w drugiej części rozmowy z Onet.pl gen. Sławomir Petelicki.

  Z generałem Sławomirem Petelickim – organizatorem i dwukrotnym dowódca Jednostki Wojskowej GROM – rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

  Jacek Nizinkiewicz: Jest Pan usatysfakcjonowany wyjaśnieniami wniosku polskiej komisji dotyczące przyczyn katastrofy Smoleńskiej?

  Gen. Sławomir Petelicki: Nie spodziewałem się tego, że dzisiejsza prezentacja ministra Millera będzie kolejną kompromitacja tego rządu i to tego tak przerażającą.

  – Co Pana przeraziło?

  – Przerażające jest to, że nie było żadnych dążeń do poprawy bardzo złej i groźnej sytuacji i ukarania za to bardzo ważnych ludzi, tylko mieliśmy do czynienia z szukaniem kozłów ofiarnych możliwe najniżej i ochroną tzw. “swoich”.

  – Ale jak to? Bogdan Klich podał się do dymisji? Jacy tzw. “swoi” są chronieni?

  – O tym, że będzie poświęcony Bogdan Klich mówiłem panu wczoraj, czyli to nie jest nic nowego, ale nie spodziewałem się, że w taki dziecinny sposób minister Miller będzie chronił ministra Arabskiego i gen. Janickiego. Rozpoczęcie konferencji stwierdzeniem, że dysponentem samoloty była kancelaria prezydenta jest mówieniem nieprawdy. Wszyscy pamiętają jak minister Arabski odmawiał samolotu prezydentowi Kaczyńskiemu.

  – Jakie ma Pan zastrzeżenia do konferencji komisji Millera?

  – Minister Miller stwierdził, ze wśród komisji nie ma ludzi, którzy są sędziami w własnej sprawie, a jednocześnie stwierdzono brak odpowiedniego szkolenia w 36. pułku i to że system świetlny na lotnisku w Smoleńsku był niesprawny i niekompletny. A za to, żeby sprawdzić, czy miejsce do którego udaje się prezydent i najważniejsi generałowie odpowiada BOR, służba kontrwywiadu wojskowego i żandarmeria wojskowa. BOR nie podlega MON tylko ministrowi Millerowi. Zaś kontrolę w 36. pułku specjalnym przeprowadzał w 2008 r. siedzący w czasie prezentacji obok ministra Millera pułkownik. Czy to możliwe, żeby minister Miller nie znał opublikowanego w prasie pisma szefa BOR-u gen. Janickiego do śp. dowódcy wojsk lotniczych gen. Błasika, w którym Janicki wyraża pretensje o zbyt rygorystyczne przestrzeganie przepisów? Mogę się z panem założyć panie redaktorze, że gen. Janickiemu włos z głowy nie spadnie.

  Premier przyjął rezygnację Klicha Szef MON: odchodzę, bo tak trzeba “Premierowi zabrakło odwagi i honoru” Rodziny ofiar: raport rozwiał wątpliwości “Skąd te kłamstwa” Według PiS to opracowanie Bezbłędna współpraca jest konieczna Ostatnie sekundy przed katastrofą Komisja wykonała loty specjalne 30 procent lamp było niesprawnych Komisja prowadziła badania w 17 obszarach MAK zapozna się z polskim raportem “Będą nas musieli obrażać jawnie”

  – Dlaczego?

  – Pozostawiam to dociekliwości dziennikarzy. Podpowiem tylko, że na to stanowisko rekomendował go Paweł Graś, który jest obecnie najsilniejszym członkiem rządu Donalda Tuska, co chociażby dobrze dzisiaj pokazała konferencja na której premier Tusk obiecał dziennikarzom nieograniczony dostęp do siebie i ilość pytań, a Graś dziennikarzom ten dostęp ograniczał.”

  Sam to kiedyś tutaj albo gdzieś indziej w necie napisałem, że Graś jest prawdziwym szefem tego marionetkowego rządu, że Tusk w kłopotliwych sytuacjach patrzy się na niego pytającym wzrokiem, co ma powiedzieć…
  Gen. Petelicki też to zauważył…

 74. błysk said

  Ciekawy i bardzo cenny temat.I bardzo na ogół wnikliwe komentarze/poza niejakim Dzikim ,który mi wygląda na agenta żydostwa/.

 75. miziaforum said

  WYKORZYSTUJĄC OBECNOŚĆ MEDIÓW ŚWIATOWYCH OBECNYCH W WARSZAWIE W ZWIĄZKU Z EURO 2012

  PRZEKAŻEMY ŚWIATU CAŁĄ PRAWDĘ O ZBRODNIARZACH RZĄDZĄCYCH TYM KRAJEM OD 22 LAT
  ############################################################
  TA ŚMIERĆ NIE MOZE PÓJŚĆ NA MARNE !!!!!!
  ###########################################################

  KOPIUJ I ROZSYŁAJ TEN LINK !!!!!!!!!!!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/06/17/kibicu-polski-zamordowali-waszego-przyjaciela-gen-petelickiego-koniecznie-wez-udzial-w-pogrzebie/

  =======================================================
  PRZYJACIELOWI NALEŻY SIE GODNY KONDUKT – POWTÓŻMY FREKWENCJE Z DNIA 11 LISTOPADA !!!!
  =====================================================


  =
  =
  Coraz więcej Polaków ma już dość kłamstw, wyzysku i wychodzi na ulicę z podniesionym czołem. Rząd bardzo boi się tego zjawiska, dlatego tego tłumu nie pokazała żadna TV publiczna.

 76. Pani Halino.

  Wielce merytorycznych argumentów Pani użyła.
  Pani tak sama od siebie, czy Pani tak kazali.

  No i oczywiście te swoje wywody pod moim adresem – jako mus – muszą być okraszone w innym miejscu Pani stwierdzeniem.
  „On, Wszechmocny – szanuje wolność każdego człowieka.”

  Pani Halino – gdzie Pani pobierała te chazarskie nauki?
  Czy Pani, aby u siebie nie czuje specyficznego rozpoznawczego zapachu?

  Jeśli Pani jest tą p. Haliną, o której myślę, to proszę się zająć swoim zawodem, czyli ginekologią – bo to Pani zawód i będzie z tego jakiś pożytek.

 77. Add. 75

  A w wolnym czasie Pani Halino swoje bajki niech Pani idzie opowiadać krasnoludkom.

 78. I jeszcze jedno Pani Halino.

  Czy Pani uważa, że wszyscy Polacy są tacy głupi jak pani się to wydaje?

  Sprzedali Polskę i Polaków Unii Europejskiej – AW$LD – lekcja 5
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/sprzedali-polske-i-polakow-unii-europejskiej-awld-%E2%80%93-lekcja-5/

  Polska stać będzie u boku Izraela!
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/polska-stac-bedzie-u-boku-izraela/

 79. bozydar said

  Glod na Ukrainie to zemsta za to, ze Rusin Swiatoslaw rozbil panstwo Chazarow w VIII wieku. Oko za oko…..oni nie zapominaja, nie przepraszaja, nie wybaczaja, takie pojecia sa im obce……
  Rzymianie nazywali ich wrogami rodzaju ludzkiego, poniewaz barbarzynstwo tego plemienia przerasta ludzka wyobraznie.
  Diabel sam z siebie nie moze nikomu zrobic krzywdy { ktos mu ogranicza mozliwosci, Ktos silniejszy!!! }, lecz uzywa do tego ludzi, podobnych do niego, ktorzy go sluchaja i wypelniaja jego zdeprawowane idee, otrzymujac w zamian powodzenie finansowe.
  Pojawiaja sie nawet hipotezy, ze sa potomstwem fizycznym { tak jak Nefilim w przeszlosci } upadlych aniolow, pozbawieni sumien, wykonujacy kazda podlosc swojego amoralnego guru.
  Bar Micwa to przywolywanie demona, ktory „bierze w opieke” delikwenta, dajac powodzenie, pieniadze i slawe na tym zaklamanym padole, dlatego tylu Chazarow jest widocznych wokol nas, co niektorzy biora jako ich inteligencje.{ prosze pokazac mi cos, co zbudowali tzw.Zydzi [pasozydzi] trwalego, czym mozna sie zachwycic, podziwiac, cos, co sluzy dobru wspolnemu……. }
  To ci ” ludzie” tworza warunki do uczynienia Lucyfera „bogiem” tego swiata, poniewaz zdecydowana wiekszosc przyzwoitych, odrzuca udzial w tej krwawej farsie, brzydzac sie podlosciam, ktore sa gotowi popelniac Chazarzy dla tej krwawej bestii.
  Dlatego spisek ten trwa tak dlugo bo jest kontrolowany przez nadnaturalne zlo.
  Ludzie rozpatrujac te dylematy tylko z pozycji politycznej, sa w bledzie bo pomijaja aspekt wiary, tylko religijne motywacje powoduja nawet irracjonalne dzialanie czlowieka, wbrew rozsadkowi czy zasadom moralnym, usprawiedliwiajac kazda potwornosc czynieniem woli Boga.
  Dlatego Chazaria spelnia wole swojego aniola smierci, samemu idac w jej kierunku.
  Ratujac jedno zycie, ratujesz caly swiat – motto w Yad Vashem.
  To typowa zydowska megalomania, dotyczaca tylko ich samych, dla gojow smierc i zniszczenie.
  Wojny to masowe skladanie ofiar na oltarzu wojny dla Lucyfera i jego demonow!!!
  Nikt nie byl panem na tej planecie bo jest tylko jeden PAN, ktory wkrotce upomni sie o swoja wlasnosc, biada tym, ktorzy sluza zlu, przewrotnosci i nikczemnosci.
  Oni uwazaja sie za narod wybrany, czy w takim razie spelniaja wole Boga {Przykazania, nie pobozne zyczenia }, czy podazaja sladami Mesjasza czy traktuja goscinnie wedlug zalecen Tory przybysza do swojej ziemi {ostatnie wydarzenia w Izraelu? }, czy wreszcie przestrzegaja praw moralnych – jezeli nie – sa synagoga szatana!
  Izraelem teraz jest Izrael duchowy na podstawie obietnicy, oblubienica, nie Izrael cielesny, to ci, ktorzy podazaja za Jezusem i nasladuja Go – Moje owce sluchaja mego glosu.
  Diabel chce splagiatowac pomysl Bozy, dotyczacy czasow ostatecznych aby stac sie przez chwile „panem”, idzie na zaglade i pociaga za soba ludzi, ktorzy mu sluza.
  Niektorzy Zydzi posuwaja sie do bezgranicznej bezczelnosci sugerujac, ze Chrystus to zydowska idea w celu zdominawania gojow, zapominajac, ze u zarania dziejow, zanim pojawili sie Hebrajczycy, Bog zapowiedzial Mesjasza, potomka niewiasty, ktory zmiazdzy glowe wezowi { diablu }, zeby go osmieszyc.
  Tylko Bog zna przyszlosc w stu procentach;
  OBJ.3;9. Oto sprawie, ze ci z synagogi szatana, ktorzy podaja sie za Zydow a nimi nie sa ,lecz klamia, oto sprawie, ze beda musieli przyjsc i poklonic sie tobie do nog, i poznaja, ze ja ciebie umilowalem.

 80. Niedaleko said

  Ad. 51 – Tak, Pana analiza jest jak najbardziej trafna i jednym z najbardziej ważnych obserwacji w tym artykule.

  Bylem wtedy młody i pamiętam jak się dziwiłem co ten Armand Hammer nie umie załatwić, i to jeszcze z Sowietami. Nie przyszło mi do głowy ,lub innym w moim otoczeniu, jakie „rodzinne korzenia” pozwalały temu cwaniakowi kręcić lody z Sowietami.

  Jestem ciekawy czy nie ma coś w formie książki na temat właśnie Pana komentarza? Krewni Hammera z Ameryki na pewno handlowali z Sowietami tylko że nie bezpośrednio, ale tych statystyk nie zobaczymy.

 81. Ad. 68

  „tak jak trzeba się trzymać z daleka od chciwej mafii watykańskiej.”

  – A co? … W biały dzień na ulicy jakiś ksiądz pana obrabował? 🙂

 82. Zbigniew Kozioł said

  @81 on najprędzej to już nawet nie czyta odpowiedzi.

 83. Zbigniew Kozioł said

  Np @76 (Pan JB):

  “On, Wszechmocny – szanuje wolność każdego człowieka.”

  Ale czy to nie tak? Czy nasza chrześcijańska cywilizacja nie opiera się o zasadę wolności wyboru i indywidualizm? Być może ja się gubię, to oczywiście możłiwe. Ja nie spieram się teraz o inne komentarze. To mnie zdaje sie takie sedno. Tej indywidualności to może jest nawet i za wiele. Może bardziej charakteryzuje, zakorzeniona jest w protestantyźmie. W prawosławiu to niemal na pewno nie, prawosławie ma w sobie silną przynależność do społeczeństwa, drugich wokół ludzi, czuję to żyjąc w Rosji. Moznaby to zapewne umownie określić jako azjatyckość. Dawno temu byłem w Japonii i stadność myślenia bardzo mnie uderzyła, jej nie mozna nie bylo nie zauważyć. Indywidualizm zaś jakby cechą stałą tutaj skąd jesteśmy. Oczywiście, może mieć różne formy.

 84. Zbigniew Kozioł said

  Większość swego czasu spędzam za komputerem. Gdy nie piszę, to zwykle też czytam co tutaj, albo wokół, szukam kontaktów z ludzmi. Po prostu zajmuję się swoją pracą. Albo oglądam filmy 😉

  Teraz już wieczór ładny. Balkon, okno otwarte. Dniem przeważnie zupełny spokój. Teraz dzieci tak wiele. Krzyczą, bawią się. Dużo. Miejsca dla nich. Trawa, choć troche dzika i zaniedbana. Mamy brzuchate też widzę często. Białe, nie muzułmanki. Muzułmanki czy z Kaukazu to widzę gdy (wcale często) przychodzi mi na policję. Ale tutaj na mieście, czy gdzie żyję, to nie bardzo ich uświadczyć. Rosjanie zbyt tolerancyjni nie są (ale to dobrze, jeszcze im sie nie rzucił piar na mózgi).

 85. Ad. 83

  „Czy nasza chrześcijańska cywilizacja nie opiera się o zasadę wolności wyboru i indywidualizm?”

  – Opiera się na wysokiej pozycji prawdy w hierarchii wartości i na poszanowaniu osoby ludzkiej.

 86. Re. 83

  Nie istnieje cywilizacja chrześcijańska. Istnieje cywilizacja łacińska, gdzie chrześcijaństwo jest jej elementem składowym, a dochodzi do tego prawo rzymskie i filozofia grecka klasyczna.
  Używanie terminu cywilizacja chrześcijańska (zamiast łacińska) ma wywoływać wrażenie, poprzez skojarzenie z cywilizacją żydowską, że mamy do czynienia z cywilizacją sakralną na wzór cywilizacji żydowskiej – a tak nie jest.
  Takie skojarzenie i przekabacenie pozwala z kolei wrogom cywilizacji łacińskiej wychodzić do ludu z bałamutną tezą rządów kleru, a tym bardziej jeśli tylko dojdzie do odbudowania cywilizacji łacińskiej.

  To co Pan nazywa indywidualizmem – to w cywilizacji łacińskiej jest personalizmem.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Personalizm_chrze%C5%9Bcija%C5%84ski.

  Wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.
  Zaś przykazanie miłości względem Pana Boga i bliźniego swego (gdzie bliźnim jest każdy człowiek bez względu na jego rasę, pochodzenie, itp.) sprawia (przy przestrzeganiu tegoż przez wielu), że przenosi się to z osoby na rodzinę, rodziny, naród jako rodzinę rodzin – tworząc silną wspólnotę wzajemnie się szanującą.

 87. wet3 said

  @ Kapsel (66)
  Nie wiedzialem, ze moja opinie (nr 8) potwierdzil Janukowycz …

 88. Zbigniew Kozioł said

  Nawet znaczenie słów uściślić jest sens, bo bez tego gubimy się, w czasem niepotrzebnych przepychankach.

  @85 (Pan Krzysztof) chyba miesza różne kategorie pojęć. Dla mnie, tak mnie się zdaje, indywidualizm nie ma nic z prawdą. Chyba jestem i za jednym, i drugim. Z tym, że prawda rzeczywiście ważniejsza, bo ona jest uniwersalna (dlatego i jej szukam, choć inaczej nieco, w fizyce). Zaś indywidualizm to bardziej kierunek w myśleniu o społeczeństwie, nie o absolucie (choć czego tam filozofofie nie namieszali).

  A z tym personalizmem @86 of JB też jestem na bakier. Bardzo łątwo pogubić się. Taki na ten przykład Jaroszynski, to… chyba o personalizmie mawiał? Tylko że może po swojemu rozumiał.

 89. Kapsel said

  Re 87
  Przepraszam że przegapiłem Pana komentarz bo powinienem zaadresować i do Pana a nie tylko Pana Piotrax.

  a tutaj jeszcze o tym

  26.11.2010. Kijów (PAP) – Choć Wielki Głód na Ukrainie z początku lat 30. ubiegłego wieku był Armagedonem, to żonglowanie liczbą jego ofiar jest niedopuszczalne – ocenił prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz w przededniu obchodzonego w sobotę Dnia Pamięci Wielkiego Głodu.

  „Nawet dziś tragedia, do której doszło w latach 1932-33, jest trudna do ogarnięcia. To był prawdziwy Armagedon; z głodu ludzie tracili godność” – czytamy w opublikowanym w piątek przemówieniu prezydenta do narodu.

  Janukowycz, który w odróżnieniu od swego poprzednika Wiktora Juszczenki uważa, że Wielki Głód nie był ludobójstwem na narodzie ukraińskim, lecz „wspólną tragedią” wszystkich mieszkańców Związku Radzieckiego, podkreślił, iż pamięć o jego ofiarach nie powinna ulec zatarciu.

  Prezydent Ukrainy przyznał, że w pierwszych latach ukraińskiej niepodległości pamięć o tragedii Wielkiego Głodu odradzała się wyłącznie dzięki działaniom zwykłych ludzi, a dopiero potem do jej pielęgnowania przyłożyły się władze państwowe.

  „Jednak kiedy te gorzkie uczty (upamiętnienia ofiar Wielkiego Głodu – PAP) stały się seryjne, gdy niektórzy +uczeni+ na licznych imprezach i okrągłych stołach zaczęli przerzucać się milionami zmarłych wskutek głodu – od pięciu do siedmiu milionów – stało się jasne, że jest to świętokradztwo. Przecież śmierć nawet jednego człowieka jest niepowetowaną stratą nie tylko dla jego bliskich, ale i dla Kosmosu” – napisał ukraiński prezydent.

  Uznawany za prorosyjskiego Janukowycz nigdy nie ukrywał, że dystansuje się od polityki Juszczenki, będącego głównym rzecznikiem przywrócenia pamięci o Wielkim Głodzie jako ludobójstwu na narodzie ukraińskim.

  Wyraz swym przekonaniom Janukowycz dał w kwietniu w Strasburgu, kiedy z trybuny Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy oświadczył, że Wielki Głód na Ukrainie nie może być uznany za ludobójstwo, gdyż Ukraińcy jako naród nie byli celem tej akcji.

  Wcześniej, w lutym, tuż po złożeniu przez Janukowycza przysięgi prezydenckiej, ze strony internetowej szefa państwa usunięto rozdział o Wielkim Głodzie. Powrócił tam dopiero we wrześniu, gdy – jak tłumaczyli obserwatorzy – aparat prezydencki uznał, że nie da się pominąć milczeniem obchodzonej w listopadzie 76. rocznicy tragedii.

  Po przewrocie bolszewickim przez Ukrainę przetoczyły się trzy fale głodu: z początku lat 20., z lat 1946-47 i najtragiczniejszy w skutkach – Wielki Głód z lat 1932-33. W najgorszym okresie Wielkiego Głodu umierało do 25 tys. ludzi dziennie. Pustoszały całe wsie, dochodziło do przypadków kanibalizmu. Szczególnie cierpiały dzieci; ocenia się, że życie straciła jedna trzecia z nich.

  Klęska głodu nastąpiła w jednym z najżyźniejszych krajów Europy w czasie pokoju, gdy ZSRR nieprzerwanie eksportował ogromne ilości zboża. Powodem było konfiskowanie z początku zapasów zbożowych, a potem w ogóle całej żywności.

  Historycy uważają, że głód, który doprowadził do likwidacji chłopstwa jako grupy społecznej, miał na celu złamanie oporu wobec kolektywizacji, który na Ukrainie był największy.

  http://dzieje.pl/content/ukrainajanukowycz-wielki-g%C5%82%C3%B3d-armagedon

 90. Re.75

  „WYKORZYSTUJĄC OBECNOŚĆ MEDIÓW ŚWIATOWYCH OBECNYCH W WARSZAWIE W ZWIĄZKU Z EURO 2012”

  A te mendia światowe to w czyich są łapach?
  Ktoś chce wykreować nakrywającą Naród Polski czapę? [patrz ad. 33]

  Na ruch „Niepokonanych” czapę już uszyli.
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/16/niepokonani-czy-wkreceni/

 91. Ad. 86

  „cywilizacja łacińska, gdzie chrześcijaństwo jest jej elementem składowym, a dochodzi do tego prawo rzymskie i filozofia grecka klasyczna.”

  – Ostrożnie z tym prawem rzymskim. Zdaniem Feliksa Konecznego, Polska zaczęła się staczać właśnie na skutek przyjęcia prawa rzymskiego przez Kazimierza Jagiellończyka. W reprincie „Dziejów Polski”: na początku tomu II-go jest taki wątek. Który, w wydaniu późniejszym IEN, już obecny nie jest. Czyli IEN wyciął z Konecznego ten wątek. O legistach.

  W „Dziejach Polski za Jagiellonów” ten wątek jest rozszerzony. To wiedzieć musimy. Inaczej taczki wciąż będą puste.

  Prawo rzymskie zniosło średniowieczne zakazy ograniczające bogacenie się. Te zakazy chroniły zyski SŁABSZEGO. Dziś kapitalizm nakazuje SŁABSZEGO zniszczyć.

  Prawo rzymskie miało elementy dobre. Ale miało też i elementy ZŁE. To wiedzieć musimy.

 92. Ad. 86

  Indywidualizm, to nie personalizm. Indywidualizm, to wyniesienie wyżej opinii jednostki, takie „swoje prawdy”. Personalizm, to nie wyniesienie w górę tego, co tam sobie kto duma, ale szacunek dla osoby; osoba jako cel działalności społeczeństwa. Celem jest nie dobro roju, ale dobro jednostki. To subtelna różnica.

 93. Miało być 88, a nie 86. Przepraszam.

 94. Ad. 86

  „Wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.”

  – Panie Józefie… Niech pan pomyśli… Jak to z wolnością będzie w przypadku jednego człowieka na wyspie, na której jest sam jeden… Ja serio pytam. Jaką pan wtedy definicję wolności zastosuje?

 95. Zbigniew Kozioł said

  ok

 96. Niedaleko said

  Ad. 91 – “Dziejach Polski za Jagiellonów”

  http://openlibrary.org/works/OL13114799W/Dzieje_polski_za_Jagiellonow

 97. Ad. 96

  W tym linku: od strony 179 – Początki humanizmu, i strony 182 – Legizm.

  „Ich zdaniem powinna była cała Europa przyjąć prawo rzymskie. I postawili też w znacznej części na swojem, napawając europejskie prawodawstwo duchem pogańskim, którego do dnia dzisiejszego (1908) nie możemy się już pozbyć. Humaniści zachwyceni byli dokładnością przepisów, ścisłością, jasnością prawa rzymskiego i tem, że tam wszystko było przewidziane, na wszystko był przepis. Dając się we wszyskiem oczarować formie, mniej przenikliwi na treść, nie spostrzegli, że prawo to daje zawsze przewagę silniejszemu nad słabszym.” itd.

 98. Re.97
  Panie Krzysztofie

  Pan nie zauważa czynnika jakim jest chrześcijaństwo, które to prawo rzymskie cywilizuje i stoi niejako w opozycji do legizmu sensu stricte.
  Dlatego też Feliks Koneczny na str. 167 pisze; „Legiści wszyscy i wszędzie byli mniej lub więcej Kościołowi niechętni. Ostatecznie jednak legizm w Polsce się nie przyjął i głównie dlatego ustrój państwa polskiego rozwijał się odmiennie od państw zachodniej Europy, opartych na prawie rzymskim.”

  Konwergencja prawa rzymskiego z chrześcijaństwem i grecką filozofią klasyczną dała cywilizację łacińska – właśnie w Polsce.

  Zaś legizm – tak jak go opisuje F. Koneczny – dał np. w Niemczech cywilizację Biznatyjską.

  Re.94
  Człowiek jest jednostką stadną – ładnie nazywaną społeczną.
  Pan zaś wysublimował karykaturę tegoż (jeden na wyspie) i zadajesz pan pytanie nie mające sensu.

  Ja zaś tu zadam Panu pytanie:

  jeśli nie prawo rzymskie (w otoczeniu jak wyżej podałem), to jakie prawo chce Pan przyjąć jako dobre prawo?

  Re. 92

  Ja zrozumiałem z ujęcia problemu przez p. Zbigniewa, że ma na myśli personalizm, który nazwał indywidualizmem. To tyle wyjaśnienia w tym zakresie.

 99. Re.92
  A gdzie u mnie Pan pod ad. 86 wyczytał coś odmiennego niż Pan mi imputujesz pod ad. 92?
  Dodatkowo raczy Pan jeszcze zauważyć, że istnieje taki coś jak dobro wspólne.
  A co to takiego jest dobro wspólne Panie Krzysztofie M.?

 100. […] https://marucha.wordpress.com/2012/06/16/holodomor-kolejny-dowod-na-to-iz-zydzi-naleza-do-najwiekszyc… […]

 101. JO said

  Ad.99. Dobrem wspolnym jest Rzeczpospolita…
  ——-
  Nalezy przypominac, ze wywolanie glodu w tym na Ukrainie, nie jest I nie bylo sprawa „dzisieszej Ukrainy” tylko a calego Narodu Polskiego, w tym ludzi uwazajacych sie dzisiaj za Polakow.
  Wybieraly na Ukrainie zale zascianki szlacheckie…ludnosc utozsamiajaca sie z Polska Przez duze P, ktora dzisieszej Ukraina przywlaszcza Sobie prawem Kaduka
  …….
  Co do Prawa Rzymskiego…..w Rzeczpospolitej….to mi sie wydaje, ze Ono nigdy nie zostalo przyjete jak w Krajach zachodnich a wylacznie taka jego czesc I interpretacja, ktora uznawala Swieta Wiara Katolicka

 102. Niedaleko said

  Oświadczenie ppłk. Mariusza Lewińskiego (11.06.12)

 103. Filomena said

  Badzmy ostrozni z tymi wszystkimi pojeciami: lacinska czy nie-lacinska. Cywilizacje, ktore powstaly na podstawie religii uniwersalnych (chrzescijanstwo i islam) sa prawie zawsze mieszankami, czy nam sie to podoba czy nie. Na przyklad swiat anglosaski wcale wlasciwie nie opiera sie na prawie rzymskim. Ma swoje wlasne wytworzone prawa, tzw. English Common Law. Czy wobec tego powiemy, ze cywilizacja anglosaska nie jest cywilizacja lacinska? Czy tez moze nie jest cywilizacja zachodnia? Czy stanowi w ogole jakas odrebna cywilizacje.

  A jak w tej sytuacji wyglada Ameryka Lacinska? Do jakiej cywilizacji zaliczymy ten region swiata? Z jednej strony jest to w przewazajacej mierze obszar katolicki. Dominuja tam jezyki romanskie: portugalski i hiszpanski. Samo pojecie Ameryka „Lacinska” mowi za siebie. Gros bialej ludnosci, ktora czesciowo zmieszala sie z Afrykanami i tubylacami przybyla z lacinskich terytoriow Europy. Prawo jakie tam dominuje jest w durzej mierze rzymskie. Rownoczesnie jednak Ameryka Lacinska rozni sie mocno od Ameryki Polnocnej, szczegolnie USA i Kanady. Roznice sa uderzajace. Inna mentalnosc, inne tradycje, inny styl zycia. Nie musze chyba nikomu wyjasniac szczegolow. Co wiecej mamy tam tez rozne wplywy pre-kolumbijskich tradycji jak i afrykanskich, oczywiscie nie wszedzie.

  A gdzie umiescimy Hiszpanie i Portugalie? Do jakiej cywilizacji ich zapiszemy z ich czesciowo arabska przeszloscia?

  Jesli Europa ma sie odrodzic to musimy spojrzec szerzej. Przede wszystkim musimy postawic na chrzescijanstwo czy tez wartosci chrzecijanskie, ktore laczyly i lacza ze soba roznych Europejczykow wlacznie z tymi na obrzezach Europy, jak Ormianie, na przyklad.

  Co wiecej, nadchodza czasy, ze chrzescijanie beda musieli walczyc o swoja tozsamosc i swoje przetrwanie. Nie bedzie czasu na rozmyslanie nad roznymi teoriami o cywilizacji, takiej czy innej. Popatrzmy co sie dzieje na Bliskim Wschodzie. Wszedzie do wladzy dochodza salafisci czy wahabici. Jeszcze troche i bedziemy mieli rozroby w Europie. Niedlugo przestanie miec znaczenie czy jest sie koptem, katolikiem, prawoslawnym itp.

 104. Reynevan said

  W czasach wielkiego głodu w Związku Radzieckim rządził faktycznie niejaki Józef Dżugaszwili vel Stalin, który był Gruzinem, a nie Żydem, pochodził z chrześcijańskiej rodziny i nawet uczęszczał do seminarium duchownego. Wiele wskazuje na to, że Stalin był antysemitą. Idąc tokiem rozumowania autorów większości komentarzy można przyjąć, że to chrześcijanie i ew. Gruzini są największymi zbrodniarzami w historii.

  Stalin był gruzińskim żydem, czym pochwalili się sami Żydzi – admin

 105. Reynevan said

  Filomena poucz się historii. Dostałem zajadów ze śmiechu. czytając twoje żałosne wypociny.
  (….)

  [Antychrześcijańskie, bolszewickie brednie wywalono wraz z ich autorem – admin]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: