Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Powiedział do pacjenta „Bóg ci pomoże”. Teraz ma problemy.

Posted by Marucha w dniu 2012-06-16 (Sobota)

Richard Scott jest lekarzem, jest też, a raczej przede wszystkim wyznawcą Chrystusa. Kiedy zwrócił się do niego o pomoc pacjent ze skłonnościami samobójczymi, poradził mu by zaufał Jezusowi i że Bóg mu pomoże. Musiał za te słowa odpowiadać przed Generalną Radą Medyczną w Manchesterze, gdyż ma postawiony zarzut…nawracania pacjenta.

50-letniemu doktorowi Richardowi Scottowi przedstawiono zarzuty iż powiedział pacjentowi z problemami natury psychologicznej, że o ile nie zaufa Jezusowi, będzie już zawsze cierpiał.

Doktor Scott utrzymuje, że nie powiedział pacjentowi A, czyli osobie, która złożyła doniesienie, że jego cierpienia nie ustaną jeśli nie zwróci się do Jezusa. Powiedział, że po prostu dał pacjentowi szansę, by porozmawiać o religii, i zasugerował, że chrześcijaństwo może być dla niego najbardziej pomocne.

Powoływał się na badania z 2001 r., które sugerują, że chrześcijanie są mniej narażeni na depresję, wychodzą z niej o 70 proc. szybciej i mają o 84 proc. mniej skłonności samobójczych. – Wiara pomaga i fizycznie, i mentalnie, w walce z chorobami serca, udarami i rakiem – powiedział lekarz.

Przyznał, że zasugerował pacjentowi, że chrześcijaństwo może mu bardziej pomóc niż religia, którą wyznaje obecnie, jednak swoje propozycje zgłaszał w nienachalny i taktowny sposób.

– Pacjent źle zareagował na moje sugestie, ale to nie oznacza, że to, co zrobiłem, było złe – mówi Scott Wyraził niepokój, że z czasem, wytyczne rady lekarskiej mogą być jeszcze bardziej restrykcyjne wobec ludzi wierzących.

– Nie ma w wytycznych rady nic takiego, co wskazywałoby, że lekarz nie może rozmawiać o wierze z pacjentem innego wyznania – powiedział Scott. – Nie mogę nikogo nawrócić. Jestem tylko posłańcem, nic ponadto. Moglibyśmy się po prostu zgodzić, że się nie zgadzamy – zasugerował. – Nie jest tak, że zdejmujesz z siebie swoją wiarę, kiedy wchodzisz do gabinetu. Jesteś tym, kim jesteś.

Źródło: polskatimes.pl
http://www.pch24.pl/

Doszło do tego, że za wiarę w Chrystusa można być pociągniętym do odpowiedzialności służbowej, a z czasem i karnej. To też są „dobre owoce” II Soboru Watykańskiego, który „otwarciem na świat” rozbroił Kościół, a dał jego wrogom broń do ręki. – admin.

Komentarze 4 to “Powiedział do pacjenta „Bóg ci pomoże”. Teraz ma problemy.”

 1. Gdy z prawa zrobili papkę do ulepiania dowolnej formy a z etyki obdarli ludzi do głębi skołatanych dusz, zezwierzęcili nas do cna. Jeżeli lekarz w dobrej wierze sugeruje lub udziela informacji dotyczącej pacjenta to nie jest to zarazem ordynacja i taka sugestia jest po za ramami zawodowymi. Tak mówi logika. Za taką radę pacjent powinien podziękować i będąc wdzięcznym za jej otrzymanie zadecydować sam o skorzystaniu z niej lub nie. Natomiast co ma do tego Rada Medyczna to całkowicie nie mogę tego pojąć. Rada powołana jest jako nadzór do rozpatrywania błędów medycznych a nie skarg pacjntów za otrzymane z głębi serca sugestie, które jak UDOWODNIONO są pomocne.

 2. maran said

  “Już poprzednio widzieliśmy, że encykliki ostatnich papieży są sprzeczne z nauką dawnych papieży. Co więcej, widać jak na dłoni, ze ostatnie encykliki są przesiąknięte ideologią masońską, a głównie naturalizmem. A więc to nie nauka Kościoła przenika do masonerii, lecz ideologia masońska zakaża naukę Kościoła posoborowego, co jest oczywiste w nowym Kodeksie Prawa Kanonicznego, w nowym Katechizmie Kościoła Katolickiego, a przede wszystkim w ostatnich encyklikach posoborowych papieży. Kościół Katolicki z każdym dniem staje się coraz mniej katolickim, przekształcając się w jakiś Kościół “ekumeniczny”, asymilując ideologię masońską.”
  http://nwonews.pl/artykul,3517,Masoneria-w-kosciele-Fragment-ksiazki-ks-prof-Michala-Poradowskiego

 3. Marcin said

  Te same żydobolszewickie wzorce w walce z Chrześcijaństwem

  Modlić ci się nikt nie broni
  Ale módl się tak aby tylko Bóg słyszał

  Tania Chodkiewicz poszła do łagru za te słowa na 10 lat

 4. kolo said

  Gen Petelicki popełnił „samobójstwo”!
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_oswiadczenie_w_sprawie_smierci_spslawomira_petelickiego/1364

Sorry, the comment form is closed at this time.