Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Polska odrodzi się z Chao…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Anucha o Wolne tematy (47 – …
  rycho08 o Między politycznym eskapizmem…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Yagiel o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  Lily. o Wolne tematy (47 – …
  solariz o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Yah o Między politycznym eskapizmem…
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  wanderer o Polska odrodzi się z Chao…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Plaga samobójstw, nie żyje Jerzy Pronobis

Posted by Marucha w dniu 2012-06-19 (Wtorek)

Ciąg dalszy historii Rzeczypospolitej Samobójczej – admin.

Według najnowszych doniesień prasowych popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg, Jerzy Pronobis prezes spółki Club&Travel, która zajmuje się rozprowadzaniem lukratywnych biletów na Euro 2012.

Wielu działaczy sportowych i dziennikarzy sportowych alarmowało, że dystrybucja biletów na Euro 2012 odbywa się w atmosferze korupcji i skandalu.

W niejasnych powiązaniach ze światem przestępczym są również inni działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej.

59-letni Pronobis, był człowiekiem dobrze sytuowanym, posiadającym rozległe kontakty biznesowe. Według wstępnych ustaleń nic też nie wskazuje na „samobójcze” powody śmierci, tradycyjnie też brakuje listu pożegnalnego denata. Prokuratura wstępnie orzekła, że doszło do samobójczego aktu „bez udziału osób trzecich”. Kamery monitoringu nie zarejestrowały zdarzenia, ponieważ jedna z nich była uszkodzona [Też tradycyjnie… – admin]. Prawdopodobnie śledztwo zostanie zakończone w ciągu następnego miesiąca.

Śmierć Pronobisa wpisuje się w logikę zamykania układu, gdzie zarówno niepokorni i skorumpowani popełniają samobójstwa i ulegają „nieszczęśliwym wypadkom”. Wydaje się, że III RP coraz mniej przypomina „zieloną wyspę”, czy też „drugą Irlandię”, dużo bardziej przypomina włoską wyspę pod nazwą Sycylia.

http://niepoprawni.pl/

Komentarzy 30 to “Plaga samobójstw, nie żyje Jerzy Pronobis”

 1. robertgrunholz said

  R.I.P
  Te gnidy jeszcze się doczekają nowego AK, jeszcze się doczekają… niech robią już zawczasu w pory, bo kiedy z nimi skończymy zostaną nawet bez nich.
  http://www.rgrunholz.wordpress.com

 2. 166 bojkot TVN said

  Dziś na konferencji prasowej G.Lato musiał odpowiadać na pytania dotyczące darmowych biletów na mecze Euro 2012 przekazanych zawodnikom dla ich rodzin 4.06.2012. Trzeba by znaleźć zapis tej konferencji i spokojnie wysłuchać, bo 166 nie ma możliwości czasowych, może tam jest jakiś haczyk związany z tą śmiercią. Zawodników w reprezentacji jest 23, Lato mówił o ‚kilkuset biletach”

 3. 166 bojkot TVN said

  Panie Marucha
  Zdjęcie to Jerzy Stuhr …..

  Uuups… moja pomyłka, jest północ… – admin

 4. ONA said

  czemu na zdjęciu jest Stuhr?

  To Putin mi coś tu namieszał, ale już poprawiłem. – admin

 5. Rysio said

  re 1. „……..Te gnidy jeszcze się doczekają nowego AK, jeszcze się doczekają………”

  Przecież AK nie tylko broniło parchów w czasie II światowej ale także było przez nich było kontrolowane.

  Robertgrunholz – czy nazwisko Rettinger nic ci nie mówi?

 6. robertgrunholz said

  Re.5

  Kolega nie zajarzył, że nie chodzi dosłownie o reaktywację Armii Krajowej, lecz o sam wzór.

 7. Helena said

  Czyzby w Polsce pojawil sie nowy rodzaj samobojcow ,wrednych i zlosliwych,zabijajacych sie w miejscach gdzie kamery sa uszkodzone ?Jakas nowa forma manifestowania swojej niecheci do wladzy ?

 8. Rysio said

  A kto będzie AK zakładał?
  Jego przedłużenie – „patriotyczny PIS” ?

  I czym do do gości?
  Z kosami na sztorc?

 9. Zerohero said

  Rysiu, nie czepiajmy się słówek, poza tym bez przesady, bo zaraz wyjdzie, że AK to zdrajcy… Choć to prawda, że są środowiska, które AK głośno chwalą, ale na przykład o NSZ nie chcą nawet słyszeć.

  To taka kontrolowana „patriotyczność”. Przypomina mi się Żydówka Naomi Klein, która jest Wielką Alterglobalistką i krytykiem imperializmu. Proponowała sankcje na Izrael. Proponować może, prawda? Tylko się uwiarygodni. Ale już kwestię Mossadu 11 września ucina bez dyskusji. No tak, skoro taka zajebista Klein to wyśmiewa, więc chyba jednak same Araby te WTC rozwaliły. I co? Teoria spiskowa się sypie, a sankcji jak nie było tak nie ma, choć gdyby USA rozliczyły prawdziwych prowodyrów, to z Izraela nie byłoby co zbierać.

  Jak już przy tym jesteśmy, to wspomnę, że syn Bronisława Wildsteina ma aspiracje współorganizować kolejny marsz niepodgległości.

  Dawid Wildstein – Smoleńsk, głupcze!

  http://niezalezna.pl/22054-dawid-wildstein-smolensk-glupcze

  czyli można zapomnieć o walce o Polske, za to paleniom kukieł Putina nie będzie końca. Kiedyś Icki w Polsce paliły kukły Churchila z cygarem. Zawsze mają swoich imperialistów złych i dobrych, a my musimy mieć za nimi.

 10. Miet said

  Wygląda wszystko na to, że dobiega końca czyszczenie Polski pod nową nomenklaturę.
  Nie ważne jest dla kogo w przeszłości pracowali te polskie goje.
  Nie jest ważne do jakiego ugrupowania politycznego czy partii nalezeli.
  Ważne jest co potrafią i czy to co potrafią nie zaszkodzi interesom tych co będą posiadali Polskę.

  Zauważmy, że w tym niekończącym się ciągu zabójstw i samobójstw mamy ludzi, ktorzy albo za dużo wiedzieli albo byli zbyt inteligentni i nie dali się zaprząc do powozu skorumpowanych i chcieli stać na własnych nogach – nie dając się zahakować albo byli ludźmi z charyzmą i umiejętnościami organizatorskimi, którzy potrafiliby zjednać wokół siebie innych Polaków i zorganizować jakąś z prawdziwego zdarzenia grożną dla układu opozycję (vide Andrzej Lepper).

  Z młodymi i z prawdziwie wykształconymi poradzono sobie łatwo poprzez „umożliwienie” im szukania pracy za granicą.
  Będąc za granicą oni układowi niczym nie zaszkodzą.
  Ci bez wykształcenia ale nawet z uniwersyteckimi dyplomami nie będą groźni bo będą chcieli się wkupić w cokolwiek co da im możliwość jakiej takiej egzystencji.
  Cała armia robotników, których zakłady zostały rozgrabione bedzie mogła sprzątać hotele i podmywać dupy w kurortach lub stać w kolejkach po zapomogi.
  No i jeszcze armia emerytów, którzy swoje nędzne emeryturki będą oddawać swoim pięćdziesięcioletnim dzieciom – no bo kto by odmówił dzieciom będącym w potrzebie?
  Ktoś powie, że czarno widzę – tak to prawda – ja czarno widzę.

 11. wi42 said

  Re; 9 Miet
  Ciekawe ujęcie i dobre podsumowanie. Co do prawdy – cokolwiek mówimy lub piszemy jest i będzie zawsze dużym uproszczeniem. Nawet taka prosta własiwość jak regesja liniowa np. dobrze opisująca polożenie wybranego zbioru punktów w przestrzeni lub na płaszczyźnie (linia prosta) może nie przechodzić przez żaden z tych punktów.

 12. RomanK said

  http://www.ktokogo.pl/Jerzy_Pronobis

 13. RomanK said

  Poczytajcie i o tym..Kochane mile ludzie..kmioty…. co czytota gupoty:-)))
  ty..dwioece sie wiecej niz na kazaniu:

  http://www.ktokogo.pl/S%C5%82awomir_Petelicki

 14. RomanK said

  z netiu wzięte

  ~zaczytane,ciekawe2012-06-19 14:44

  Zwracam uwagę na taki drobiazg (poznałem i znałem osobiście generała S.P.) = nie miał właściwie w ogóle zwyczaju jeździc sam osobiście za kółkiem samochodem (czyli on jako kierowca) , ponieważ był alkoholikiem i pił alkohol codziennie mniej lub więcej ale właściwie przez cały dzień. Trzeźwego (i to na krótko) widziałem go w ciągu ostatnich kilku lat tylko parę razy. Mieszkał w Warszawie i poruszał się po Warszawie wyłącznie taksówkami mając w „KORPOTAXI” najwyższego priorytetu kartę, płacąc za usługi tksówkowe raz na miesiąc przelewem na konto korporacji.
  Posiadam duże wątpliwości co do nagrania, jakoby z monitoringu, że generał przyjechał tego dnia sam swoim samochodem do garażu.
  Następna ciekawostka : podobnie jak w przypadku śmierci Lepera prokuratura decyduje się dopiero na sekcję zwłok po paru dniach. A dlaczego nie NATYCHMIAST. Po paru dniach nie znajdziemy szybko rozpadających się środków chemicznych , które mogą doprowadzic do oszołomienia, zniewolenia, a także jeszcze gorszych w skutkach psychotropów.
  Generał wiedział dużo, a nawet mozna powiedziec bardzo dużo, a z tego co wiedział, było to dużo za dużo dla najgorszego gatunku śmieci i chwastów ludzkich = byłych komunistycznych prominentów i wszelakiego gó..a byłych służb specjalnych. Dotyczy to w szczególności ich byłych działań finansowych oraz posiadanych przez nich zagrabionych wcześniej dóbr narodowych. Dotyczy to także ogromnych funduszy wysyłanych co miesiąc na konta szwajcarskie i lichtensztajnu w latach osiemdziesiątych z PRL-owskich sieci handlowych takich jak PEWEX czy BALTONA.

  Z samego PEWEX-u wysyłano niezakupowe partie pieniędzy po 20 milionów USD przez całą dekadę lat 80-tych, przy czym cała drugą połowę lat 80-tych nadzorował jego dyrektor generalny Zacharski, który przecież „całkiem przypadkowo” od lat 90-tych mieszka w Szwajcarii, będąc oczywiście nadzorcą i skarbnikiem tych funduszy (funduszy MSW i wywiadu MSW z PRL-u). Z tych pieniedzy były „urządzane” na zachodzie (najczęściej w USA) dzieci i rodziny PRL-owskich notabli = zakładano firmy , fundusze i tp. Np. rodzina Kiszczaka została wysłana do USA i tam założono np. firmę First Food International, której właścicielami zostali właśnie oni. Te pieniądze potrafiły w różnej formie wracac nawet na wschód. Za czasów Jelcyna rodzina Kiszczaka z USA potrafiła poprzez wymienioną przeze mnie firmę inwestowac w Rosji, np wykupując częśc kombinatu w Rżewie (260 km na pólnocny zachód od Moskwy). Podaję tylko parę faktów tych łatwiejszych do sprawdzenia.

  Generał S.P. nie mógł popełnic samobójstwa, ponieważ akt samobójstwa określał jako działanie idioty

 15. Tak sobie myślę, że w tym „Gromie” to ich wszystkich musiała cechować wybitna prawdomówność, bo bez tego to nic by nie zdziałali.

 16. jarema said

  Tak się właśnie rodzi POLIN. Widać mord na Syrii i wojna z Iranem coraz bliżej, więc żydostwo mości sobie nowe gniazdko nad Wisłą…

 17. aga said

  Gdzie tam Sycylię , na Sycylii mafia chroni swoich podopiecznych a także najuboższych i broni przeciwko złodziejskiemu państwu pod nazwa Italia:)

 18. Zerohero said

  A ja mam wrażenie, że jednak państwo kontroluje mafię, ewentualnie mafia to pasożyt na państwie. Natomiast takie interesy jak wywalenie do Adriatyku odpadów radioaktywnych ludności raczej nie służą Pani Ago – mafia między innymi tym się zajmuje. Nie słyszałem też by sycylisjka mafia miała taki rozmach jak hezbollah w Libanie, tzn. prowadziła szkoły i szpitale. Za to o chamskich wymuszeniach i haraczach słyszałem. Jakby miała Pani sklep w którym na dzień dobry karki wybijają szyby i proponują patronta, to by Pani takich głupot nie pisała. No chyba, że synowi mafia zaproponuje pracę u siebie. Wtedy zaraz rodzinka takiego synka całuje skurwieli po rękach.

 19. Piotrx said

  MIJAJĄ DWA LATA OD JEGO ŚMIERCI

  11 czerwca 2010 r. znaleziono zwłoki zmarłego mężczyzny w samochodzie na parkingu przed supermarketem Karolinka w Opolu. Po dziesięciu dniach rozkładające się zwłoki zostały zidentyfikowane: ofiarą był 48-letni dr Dariusz Ratajczak. Przyjęto wersję samobójczej śmierci, choć wyłaniają się wątpliwości. Samochód, jego własny renault kangoo, miał stać na parkingu od 28 maja, jednak niektórzy świadkowie zaprzeczają tej wersji twierdząc, że samochód nie stał tam tak długo, lecz został podrzucony później. Autem tym zamierzał dr Ratajczak udać się do Holandii, gdzie miał pracować w prywatnej firmie jako tłumacz. Trudno więc wytłumaczyć, dlaczego ktoś stojący przed nową szansą życiową mógłby targnąć się na swoje życie.
  Pogrzeb odbył się w warunkach konspiracyjnych. Nikt niepożądany nie był poinformowany o terminie pogrzebu zmarłego. Obecni byli tylko członkowie rodziny i najbliżsi przyjaciele, w sumie kilkadziesiąt osób. Tablica na jego grobie informuje, iż zmarł 29 maja 2010 r. Nie można tu nie wspomnieć o osobliwym pożegnaniu ze strony ‘Gazety Wyborczej’, która wiadomość o śmierci swej ofiary umieściła pod tytułem „Znaleziono ciało kłamcy oświęcimskiego”.
  Doktor historii Dariusz Ratajczak mówił: „Każdy szanujący się historyk jest z natury rzeczy rewizjonistą. Bo zadaje sobie pytania: czy aby na pewno?” Taka postawa badawcza przyczyniła się do wydania wiosną 1999 roku stustronicowego zbioru esejów pt. „Tematy niebezpieczne”. Znalazła się tu także licząca cztery strony praca „Holocaust to mit?”, w której pisał:
  „Od połowy lat 70-tych holocaust, traktowany jak religia, jako coś wyjątkowego, niemającego precedensu w dziejach świata, zaczyna spotykać się z odporem ze strony historyków – rewizjonistów. Krytykują oni nie tylko wyjątkowość, ale także rewidują dotychczasową wersję wydarzeń. Innymi słowy poddają rewizji oficjalnie podawaną liczbę Żydów zgładzonych podczas wojny, a także sposoby ich uśmiercania”.
  Przedstawienie amerykańskich i europejskich rewizjonistów, a także ich kłopotów i problemów życiowych wynikających z wyznawanych poglądów spowodowało błyskawiczną zmianę w życiu opolskiego historyka. Autor został okrzyknięty kłamcą oświęcimskim przez „Gazetę Wyborczą”, która zażądała też – jego usunięcia z uczelni. Na łamach tego dziennika, „profesor” Bartoszewski wysyłał go na leczenie psychiatryczne (skąd my to znamy?).
  W maju 1999 r. wpłynął do Sądu Rejonowego w Opolu akt oskarżenia o to, że dr Ratajczak „publicznie i wbrew faktom zaprzeczał zbrodniom nazistowskim w okresie II wojny światowej na osobach narodowości żydowskiej”. W kwietniu dostał (po roku zawieszenia w pełnieniu obowiązków) zwolnienie dyscyplinarne z Uniwersytetu Opolskiego wraz z zakazem pracy w zawodzie nauczycielskim na okres trzech lat. Po otrzymaniu wilczego biletu z uczelni doktor historii imał się różnych prac dorywczych, pracując m.in. jako portier. W czasie wolnym pisał interesujące artykuły w czasopismach prawicowych. Jeden z jego przyjaciół wspomina to tak:
  „Doktor Ratajczak popełnił błąd, nie komentując streszczenia, którego dokonał, co stało się pretekstem do przyparcia na niego ataku. Atak był bezwzględny i brutalny. Darek został wyrzucony dyscyplinarnie z uniwersytetu, otrzymał zakaz nauczania na wszystkich szczeblach, a jego sprawą zajęły się prokuratura i sąd. Mijały miesiące, a potem lata – nie mógł znaleźć pracy, był napiętnowany jako ten, który uważa, że w Oświęcimiu nie było komór gazowych. (…) Uważam, że jego historia dowodzi, iż żyjemy w państwie, w którym można zniszczyć człowieka za przekonania”.
  Dodajmy: zdawał sobie sprawę z tego, iż skutkiem drążenia niebezpiecznych tematów może być katastrofa życiowa. W 1998 r. zanotował: „Pisanie o stosunkach polsko-żydowskich jest czynnością ryzykowną. (…) Konsekwencje są zazwyczaj smutne: towarzyski bojkot, rasowy i wydawniczy knebel, ostatecznie – zawodowa śmierć”.
  Pisał ‚na wygnaniu’ krótkie publicystyczne teksty, w których znajdziemy często głębokie myśli, np.: „Obecna walka z demoliberalnym Goliatem … winna wspierać się na filarze bezwzględnej wierności nauce Chrystusa. Przyjęcie takiej zasady, odpornej na świat antywartości, określi szerokie pole zasadniczego konfliktu, obejmującego m.in. pusty materializm, seksizm, sekciarstwo, globalizm, libertyński demoliberalizm, koncepcję człowieka ‚totalnie wyzwolonego’ – czyli to wszystko, co oferują ludzkości deprawatorscy planiści New Word Order” („Antykomunizm a współczesność”).
  Dr Dariusz Ratajczak był bardzo przywiązany do Ojczyzny. Pisał np.: „Albo Polska będzie wielka, albo przestanie istnieć. Nie stać nas na średniość. To będzie zadanie dla Waszego pokolenia. Jesteście je winni również cieniom tych, którzy zginęli w nierównej walce w pierwszych latach po zakończeniu drugiej wojny światowej”.
  Dr Ratajczak jest jedną z wielu osób, które w ostatnim okresie zakończyły swe życie w sposób dziwny i tajemniczy.

  CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

  Za: http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/63562,dr-dariusz-ratajczak-albo-polska-bedzie-wielka-albo

 20. David said

  Podziwiam szczęście pana redaktora Stanisława Michalkiewicza – Naczelnego Antysemitnika Polski
  Dariusz to przy nim to mrówka.
  Dariusza wywaliły autorytety moralne i intelektualne z uniwersytetu,
  który moim zdaniem nie powinien miec statusu nawet zawodówki.
  Nędza Intelektualona i Nędza Moralna tam króluje
  Zastanawia mnie fakt, jak to się dzieje , że redaktor Stanisław Michalkiewicz nie tylko , że dostaje wizę do USA, to jeszcze jest tam mile widziany
  Pragnę przypomnieć pobyt w USA Paderewskiego, szykany wobec Niego i ocenzurowane Jego pamiętniki i za PRL i w Pomrocznej

 21. krzysztofm said

  Ad. 20

  Michalkiewicz promuje liberalizm. To wystarcza, żeby dostać wizę do USA.

 22. zapinio said

  Jak to dobrze ,że Panowie wiecie więcej niż ustawa przewiduje.
  Zdziwieniem przejmuje fakt , że takich przenikliwych umysłowości jeszcze do USA nie zaproszono na odczyty i wykłady.
  Ciekawe dlaczego.

 23. Ad. 22

  „Ciekawe dlaczego.”

  Bo nie promujemy liberalizmu.

 24. JO said

  Ad.19. Niech Pan Bog Pozwoli Pamietac SP Ratajczaka Dariusza I Modlic Sie Za Jego Dusze

 25. Rysio said

  re 9. „… Choć to prawda, że są środowiska, które AK głośno chwalą, ale na przykład o NSZ nie chcą nawet słyszeć….”

  Narodowe Siły Zbrojne to była jedyna prawdziwa Polska Armia. Chociaż gwoli prawdzie trzeba przyznać, że w AK było całe mnóstwo uczciwych (tyle że ogłupionych) Polaków.

  Tak samo jak obecnie całe mnóstwo ogłupionych Polaków jest w żydowskim PIS.

 26. bozydar said

  @ JO

  Modlitwa za zmarlych to forma przekupstwa.
  Zycie to zamkniety rozdzial bo „to co czlowiek sieje, to i zac bedzie” , klamka zapadla, kazdy zostanie rozliczony z tego co uczynil, Bog nie jest przekupny.
  Modlmy sie za zywych, ktorzy moga cos zmienic!
  Od gniewu Boga jestesmy wykupieni ofiara Chrystusa na krzyzu, ktora byla jednorazowa i doskonala, przyjal dobrowolnie kare przeznaczona nam, wcale nie musial tego robic!
  Jezeli osobiscie uznamy ofiare Jezusa, Bog widzi niejako w zastepstwie Jego doskonale i czyste zycie, ktore zakrywa nasze grzechy.
  To jest laska i milosc Boga i Chrystusa do czlowieka, wybor nalezy do nas!
  Jezus mowi – nasladuj mnie – czy to za wiele dla nas…….

 27. Marucha said

  Re 26:
  Czy jest Pan katolikiem, czy kociarzem?
  Co to ma znaczyć, że „modlitwa za zmarłych to forma przekupstwa”?
  O jakim przekupstwie – i to wobec Boga! – Pan mówi?
  O czyśćcu Pan słyszał?

 28. bozydar said

  @ MARUCHA

  Co to znaczy kociarz w Panskim slangu?
  A skad Pan wzial to slowo – czysciec?

 29. Rysio said

  re 29. „…A skad Pan wzial to slowo – czysciec?…”.

  Jeżeli Bozydar robi sobie jaja, to jest ok.
  Ale jeżeli nie wie co to czyściec – to ………. 😦

 30. Marucha said

  Re 28:
  1. Słowo „kociarz” to (nie tylko w moim slangu) synonim „kacerza”, „heretyka”.
  2. Nie zna Pan słowa „czyściec? No to wszystko jasne. Informuję Pana zatem, że jesteśmy witryną katolicką z wyraźnym naciskiem na katolicyzm wierny Tradycji (nie mylić z neo-katolicyzmem) – i bardzo słabo tolerujemy próby przemycania herezji.

Sorry, the comment form is closed at this time.