Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Jacek o Wolne tematy (47 – …
  Bezpartyjna o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Ella o Między politycznym eskapizmem…
  Adrem o Polacy są zadowoleni z rządu…
  UZA o Polacy są zadowoleni z rządu…
  Janek o Jak zabito mały ruchu graniczn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Samobójstwo to ostatnia rzecz, jaką mógłby zrobić gen. Petelicki

Posted by Marucha w dniu 2012-06-19 (Wtorek)

Rozmowa z Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym.

Był jednym z oficerów bardzo krytycznie odnoszących się do tego, co dzieje się z armią, z „Gromem”, co zrobiono z tą wybitną jednostką. Mówił na przykład, że nasi decydenci zachowują się tak, jakby polskie siły zbrojne doprowadzić chcieli do stanu, w którym pobić je będzie mogła armia skautów – o śmierci generała Sławomira Petelickiego rozmawiamy z Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym.

Jak przyjął Pan wiadomość o śmierci generała Petelickiego?

– Takiej serii tajemniczych zgonów w ostatnim dwudziestoleciu jeszcze nie było. Co „samobójstwo” to więcej znaków zapytania, zagadek, pytań na które nie ma odpowiedzi. Przypomnę choćby kwestię śmierci Andrzeja Leppera i jego mecenasa Ryszarda Kucińskiego, którzy zginęli w przeciągu kilku miesięcy. Były wicepremier na krótko przed śmiercią wyznał red. Tomaszowi Sakiewiczowi, że dysponuje dokumentami, które, jeżeli wyszłyby na światło dzienne, będą stanowić zagrożenie dla ich życia. I parę miesięcy potem oni tracą życie. A teraz generał Petelicki… Podpisuję się obiema rękami i nogami pod stwierdzeniem, że gdyby odrzucić wariant samobójstwa, to nie znaleźlibyśmy lepszego momentu, w którym ta śmierć mogła zostać „przykryta” lepiej i skuteczniej niż ten dzień, gdy do niej doszło. Był to, jak wiemy, wieczór, w którym cała Polska żyła wielkim wydarzeniem sportowym, najważniejszym meczem piłkarskiej reprezentacji od wielu lat. Sporo ludzi mówi, że samobójstwo to jest ostatnia rzecz, jaką mógłby zrobić generał Petelicki.

Czy znał go Pan osobiście? Jak Pan sytuuje osobę generała Petelickiego w pejzażu barwnych postaci III RP?

– Miałem z nim styczność tylko raz. Rozmawialiśmy, gdy w roku 2003 nazwisko gen. Petelickiego pojawiło się w zeznaniach Jarosława Sokołowskiego ps. „Masa”. W tamtym czasie to, co mówił „Masa” traktowano jako pewnik. Na podstawie jego słów poszedł do więzienia cały zarząd mafii pruszkowskiej. Zdumiewające było tylko to, że gdy Sokołowski mówił o gangsterach, to ich zamykano, a gdy mówił o politykach, to tę część śledztwa marginalizowano i odkładano ad acta. Tymczasem, skoro „Masa” miał być wiarygodny mówiąc o gangsterach, to jest też wiarygodny, gdy opowiada o politykach. Dlatego właśnie, że nie można być tylko do połowy w ciąży, zająłem się tą sprawą i dlatego podjąłem ryzyko ujawnienia tajemnicy państwowej, co nastąpiło na łamach tygodnika „Wprost” w roku 2003, w porozumieniu z wydawcami, Markiem Królem i Stanisławem Janeckim.

W tamtym okresie Jarosław Sokołowski dość dużo mówił o generale Petelickim stwierdzając, że zalicza się on do swego rodzaju establishmentu III RP. Według Sokołowskiego, miał on wchodzić w rozmaite przedsięwzięcia biznesowe i też zapraszać do nich oficerów „Gromu”. Miał bardzo sprawnie poruszać się na styku polityki, wielkiego biznesu, służb specjalnych, no i zorganizowanej przestępczości. Nie chodzi o to, że generał Petelicki był przestępcą, ale na tym styku dochodziło do wielomilionowych transakcji. Jednym z takich interesów, organizowanych przezeń miało być zapewnienie specjalistycznej ochrony dla gigantycznych przedsięwzięć lokowanych nad zachodnią granicą Polski. „Masa” dość dokładnie opisywał, na czym te przedsięwzięcia polegały. Mówiąc krótko, nie były to czyste interesy. Gdybym zatem miał mówić poprzez pryzmat swojego zainteresowania generałem, na podstawie tego, do czego doszedłem wertując różne dokumenty i akta, to poza tą świetlaną kartą twórcy „Gromu” była też karta, o której część opinii publicznej nie wie.

W aktach „Masy” generał pojawiał się w jednym szeregu z całą plejadą pierwszoligowej śmietanki politycznej III RP, rozmaitych układów biznesowych i rozmaitych innych. W trakcie naszej rozmowy nie przeczył, że brał udział w opisanym przedsięwzięciu, tłumaczył to na różne sposoby. Mówił, że nie wiedział o tym, że były to interesy dwuznaczne, trefne , nie miał pojęcia, że stoi za tym przestępczość zorganizowana. Podkreślał, że zarówno on, jak i oficerowie „Grom” są ludźmi honoru i nie uczestniczyliby w operacjach, za którymi stoją ludzie „Pruszkowa”. Koniec końców zresztą, ta operacja miała się ponoć nie udać.

I to był jedyny kontakt między nami, jedyna rozmowa. Natomiast znam ludzi, którzy dobrze znali generała i oni na tę wiadomość zareagowali dokładnie tak samo. Rozmawiałem z trzema takimi osobami, wszystkie twierdzą zgodnie, że samobójstwo to jest najbardziej bzdurna informacja w odniesieniu do generała Petelickiego. Mówiąc krótko, nie wierzą w to ani na jotę.

W ostatnim czasie, zwłaszcza po katastrofie smoleńskiej generał mocno krytykował zarządzanie polską armią, wręcz jej postępującą destrukcję. W sprawie sytuacji panującej w MON zwracał się m.in. do premiera. Jak ocenia Pan ten aspekt publicznej działalności gen. Petelickiego?

– Był jednym z oficerów bardzo krytycznie odnoszących się do tego, co dzieje się z armią, z „Gromem”, co zrobiono z tą wybitną jednostką. Takich głosów było sporo. Mówił na przykład, że nasi decydenci zachowują się tak, jakby polskie siły zbrojne doprowadzić chcieli do stanu, w którym pobić je będzie mogła armia skautów. Mam kontakt z panią Ewą Błasik, która w naszych rozmowach podkreśla, iż wielu oficerów w mocnych słowach wyraża się o tym, jak niszczona jest polska armia. Generał Petelicki był jedną z tych osób, a ponieważ był bardzo znany, jego głos brzmiał bardzo wyraziście.

Dodam, iż zmarły generał znał bardzo wiele osób ważnych i wpływowych w III RP i wiele tajemnic ich dotyczących. Był postacią przewijającą się przez rozmaite kręgi i sytuacje. Z całą pewnością, tak jak mówili mi ludzie będący dużo bliżej generała niż ja, był on powiernikiem bardzo wielu tajnych informacji. Gdy przypomnę sobie śmierć Andrzeja Leppera, to na samym początku przypominano, że zabrał on do grobu wiedzę o wielu sprawach, które być może już nigdy nie ujrzą światła dziennego. Jedną z takich osób – bardzo dużo wiedzących i mogących wiele z taką wiedzą zrobić – był również generał Petelicki.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: RoM
http://www.pch24.pl

Komentarzy 55 to “Samobójstwo to ostatnia rzecz, jaką mógłby zrobić gen. Petelicki”

 1. Marucha said

  Uzupełnienie:

  „Samobójstwo” musi wyglądać na samobójstwo

  Lista samobójstw i dziwnych śmierci w ostatnich 3 latach jest przerażająca. Komando, które ich dokonuje (podejrzewam, że grupa 3-4 osób) robi to naprawdę precyzyjnie. I nie może być inaczej, gdyż inaczej by nikt im tego nie zlecał.

  Wszystko wygląda jak należy. Człowiek, który nie ma broni wiesza się u siebie w mieszkaniu (Michniewicz), w biurze (Lepper) a jeśli żołnierz to strzela sobie w łeb (Petelicki) i to bez przestrzeliwania policzka. Nigdzie nie ma śladów osób trzecich, a jeśli nawet są to nie zostają znalezione, nigdzie też nie ma kamer, nawet jak jest monitoring to akurat przez przypadek tam nie sięga.

  Żaden z nich nie pisze listu pożegnalnego, więc opary domysłów i w każdej sprawie zabiera natychmiast głos Gazeta Wyborcza oraz TVN (jeśli nie można przemilczeć, tak jak śmierci Dyrektora Generalnego Kancelarii Premiera) udowadniając w jakim potwornym stresie musiał żyć ten człowiek i jak wielkie miał kłopoty osobiste.

  Proszę zauważyć, że mowa jest ZAWSZE o kłopotach osobistych, nigdy zawodowych czy dotyczących interesów, po co ludzie mają się interesować z kim denat pracował, co robił i z kim prowadził interesy. Nigdy nie ma również mowy o kłoptach ze służbami specjalnymi – to chyba jasne, dlaczego. Komando „samobójców seryjnych” może też liczyć na właściwą postawę Policji i Prokuratury. Natychmiast się pojawiają z tamtej strony przecieki, że „wszystko wskazuje na samobójstwo” i zawsze już na drugi dzień pojawiają się kolejne przecieki, że nie stwierdzono obecności osób trzecich. Samobójstwo to akt jednostkowy, więc by nim nie było osób trzecich nie potrzeba, wystarczy, że były osoby drugie. Ale te drugie są chronione i drugim nikt nie fiknie.

  Komando z pewnością potrafi (co udowoniło wielokrotnie) zadbać o wszelkie pozory śmierci samobójczej. Pistolet pasuje do łapy, kula do pistoletu, sznur pasuje do szyi a stołek do butów. Nie może tylko uniknąć zastanawiających okoliczności takich, które nie pasują do samobójstwa każdej osobie ze zdrowym rozsądkiem, która się zacznie zastanawiać, ale też pasują Prokuraturze i policji, które to organy się zastanawiać nad nimi nie zamierzają.

  Oględnie mówiąc: wszyscy ofiary seryjnych samobójców robią to w dziwnym dla samobójstwa terminie – albo na dzień przed podpisaniem ważnego kontraktu, albo na dwa dni przedświetami i spotkaniem z rodziną, albo w dniu WAŻNEGO MECZU, którym żyje cała Polska (tylko nie „samobójca”, on nim zdecydowanie nie żyje) albo dzień po WAŻNYM SPOTKANIU. Zawsze to jakieś święta, wakacje, ciekawy wyjazd (Róża Żarska, Dariusz Szpineta) lub podczas imprezy. Zawsze „Samobójcy” posiadają rodziny (dzieci) ale nie chcą się z nimi zobaczyć przed śmiercią, nie zostawiają im nawet liściku typu „kocham was” i jakoś tak zapominają zadbać o ich zabezpieczenie materialne.

  Ci „Samobójcy” bowiem o których piszę są nietylko dziwnie blisko ważnych informacji lub wpływowi ale przede wszystkim tak rozlegulowani emocjonalnie (jak oni robili te kariery?), że nie przyszło im do głowy pomysleć o rodzinie. Dziwnym trafem, żeden z przyjaciół samobójczych ofiar nie zauważył niczego niepokojacego, ba kilka godzin wcześniej wymieniali żarty, rozmawiali na luzie i dzielili się planami. Żaden też z „samobójców” nie miał lekkiego charakteru, zazwyczaj byli to ludzie twardzi, gotowi na wiele, zdecydowani i czesto wierzący. Następna ich cechą jest zawsze jakis konflikt z salonem Donalda Tuska, zawsze jakaś sprawa niewygodna dla Tuska lub wręcz bliskość Tuska (Michniewicz) – ten Donald Tusk, niczym Krwawa Erynia czy Nemesis gdzieś tam jest w tle. Jakoś tak jest dziwnie powiązany.

  Gdzieś tam ślad procesu, wspólnej sprawy, jakiś pieniędzy lub podobny dostęp do informacji. Już zaczyna się mówić, że istnieją listy proskrypcyjne osób niewygodnych i kolejni czekają na swój udział w zleceniu. Tym bardziej to prawdopodobne, że sprawa uwikłania w śmierć Papały niejakiego „Patyka” zabijającego dla Espero i uwolnienie od zarzutów Mazura, dała sygnał, że można bezpiecznie jak nigdy dotąd. Ale to oczywiście dla Prokuratury i Policji nie będzie miało żadnego znaczenia. Oni takich rzeczy badać nie będą i dalecy są od kojarzenia tak dalekich faktów. W końcu OSOBY DRUGIE nie istnieją, nie ma nawet takiego terminu prawniczego. I trzeba funkcjonariuszy zrozumieć w końcu nikt z nich nie chce nagle popełnić samobójstwa, którego jeszcze na 5 minut przed śmiercią w ogóle nie planowali. W końcu po „numerze” z Petelickim, problemy osobiste byle buraka-szaraka nikogo nie zdziwią.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/66017,samobojstwo-musi-wygladac-na-samobojstwo

 2. logika said

  Bardzo logicznie to co gajowy wylozyl jakby nie byl z „lasow panstwowych” a z grona „dobrze poinformowanych”.
  Na moj chlopski rozum wyglada na to,ze psy od dawna sie zagryzaja a ich treserzy bardzo do tego dopinguja ,no i igrzyska trwaja.
  Oby tylko nam sie premier i prezydent nie zastrzelili lub
  powiesili.
  Bardziej by bylo zal ministra Sikorskiego.bo ten to jeszcze mlody czlowiek i ma male dzieci .
  Chyba wszyscy samobojcY do piekiel nie poszli,bo Bog cierpliwy ale litosciwy ?

 3. Franek said

  Jak tak dalej pojdzie z tymi „samobojstwami”,to kto w Polsce bedzie rzadzil,pewnie obcych poprosza,dajmy na to Niemcow .
  No bo ruskie juz nie maja szans tak jak i w meczach wypadlo.
  Ale sie porobilo na tym swiecie !

 4. emcz said

  Najczęściej śledztwo nadzoruje prok. Ślepokura i zawsze są usłużni, którzy świadczą o kłopotach „samobójcy”.
  Teraz wypowiedział się także autorytatywnie pan Nałęcz.
  Boże chroń Polskę, bo giniemy !

 5. Joanna said

  Interesujący komentarz z łonetu:
  ~talent: Zwracam uwagę na taki drobiazg (poznałem i znałem osobiście generała S.P.) = nie miał właściwie w ogóle zwyczaju jeździc sam osobiście za kółkiem samochodem (czyli on jako kierowca) , ponieważ był alkoholikiem i pił alkohol codziennie mniej lub więcej ale właściwie przez cały dzień. Trzeźwego (i to na krótko) widziałem go w ciągu ostatnich kilku lat tylko parę razy. Mieszkał w Warszawie i poruszał się po Warszawie wyłącznie taksówkami mając w „KORPOTAXI” najwyższego priorytetu kartę, płacąc za usługi tksówkowe raz na miesiąc przelewem na konto korporacji.
  Posiadam duże wątpliwości co do nagrania, jakoby z monitoringu, że generał przyjechał tego dnia sam swoim samochodem do garażu.
  Następna ciekawostka : podobnie jak w przypadku śmierci Lepera prokuratura decyduje się dopiero na sekcję zwłok po paru dniach. A dlaczego nie NATYCHMIAST. Po paru dniach nie znajdziemy szybko rozpadających się środków chemicznych , które mogą doprowadzic do oszołomienia, zniewolenia, a także jeszcze gorszych w skutkach psychotropów.
  Generał wiedział dużo, a nawet mozna powiedziec bardzo dużo, a z tego co wiedział, było to dużo za dużo dla najgorszego gatunku śmieci i chwastów ludzkich = byłych komunistycznych prominentów i wszelakiego gó..a byłych służb specjalnych. Dotyczy to w szczególności ich byłych działań finansowych oraz posiadanych przez nich zagrabionych wcześniej dóbr narodowych. Dotyczy to także ogromnych funduszy wysyłanych co miesiąc na konta szwajcarskie i lichtensztajnu w latach osiemdziesiątych z PRL-owskich sieci handlowych takich jak PEWEX czy BALTONA. Z samego PEWEX-u wysyłano niezakupowe partie pieniędzy po 20 milionów USD przez całą dekadę lat 80-tych, przy czym cała drugą połowę lat 80-tych nadzorował jego dyrektor generalny Zacharski, który przecież „całkiem przypadkowo” od lat 90-tych mieszka w Szwajcarii, będąc oczywiście nadzorcą i skarbnikiem tych funduszy (funduszy MSW i wywiadu MSW z PRL-u). Z tych pieniedzy były „urządzane” na zachodzie (najczęściej w USA) dzieci i rodziny PRL-owskich notabli = zakładano firmy , fundusze i tp. Np. rodzina Kiszczaka została wysłana do USA i tam założono np. firmę First Food International, której właścicielami zostali właśnie oni. Te pieniądze potrafiły w różnej formie wracac nawet na wschód. Za czasów Jelcyna rodzina Kiszczaka z USA potrafiła poprzez wymienioną przeze mnie firmę inwestowac w Rosji, np wykupując częśc kombinatu w Rżewie (260 km na pólnocny zachód od Moskwy). Podaję tylko parę faktów tych łatwiejszych do sprawdzenia.
  Generał S.P. nie mógł popełnic samobójstwa, ponieważ akt samobójstwa określał jako działanie idioty. zwiń

 6. Kronikarz said

  Z tego, co wiedziałem o nim – wypowiedzi tego Perlickiego w sieci – ten facet nie popełniłby samobójstwa !

  A skądże !!!

 7. 25godzina said

  Ostatnia, ale nie niemożliwa. Może po prostu nie wytrzymał ciężaru jakim jest świadomość do czego doprowadzili to państwo.

 8. maran said

  No i co z tego wyniknie??. Nawet jak jutro, pojutrze itd jacys inni notable raptem „pepelnia samobojstwo”?? Znowu bedzie gadka w MSM i na internecie i debaty i gledzenie, ludzie poleca pod pomnik JP2 sie pomodlic i beda czekac na cud. Cudu nie bedzie. Nalezy sie przygotowywac na meczenstwo
  Szukajamy zrodle odwagi i sensu tego wszystkiego .
  Zmian na lepsze nie bedzie.

 9. ojojoj said

  re 5. Wydaje mi sie ze duzo w tym prawdy. Jako ciekawostke podam ze w Chinach jest podobnie. Zony i dzieci politykow mieszkaja na zach. wybrzezu Stanow Zj. i Kanady. W okolicach Calgary w bogatych domach mieszkaja cale rodziny chinskich politykow (wujki, dziadki, a nawet blizsi kumple). Pytanie, dlaczego nie mieszkaja oni w Chinach? Wydaje mi sie ze odp. jest podobna co do szwajcarskich kont rzadzacych w Polsce. W razie czego, jest gdzie spieprzyc.

  Na marginesie:
  Konta mozna ukryc, wyrafinowanych nieruchomosci sie nie da.

 10. aga said

  ad.1
  i gdzieś w okolicach tego wpisu:

  http://bombardier.nowyekran.pl/post/65764,brzezinskiemu-marzy-sie-pozamiatanie-smolenskiego-zamachu

  Brzeziński mówi jak paru zdroworozsądkowych antypisuarskich Polaków,którzy maja już dość „smoleńska”. Warto się przyjrzeć czy to podpucha czy może przedpole przygotowywane do następnego ruchu?

 11. aga said

  I ciekawy komentarz autora :

  No tak, ale wypadałoby przypomnieć sobie kim w istocie jest ta szara eminencja w Waszyngtonie i do jakiego „bractwa” należy. Oraz jakie cele owo „bractwo” wykoncypowało i realizuje. W moim „oglądzie” sprawa zamachu stanu i sam zamach w Smoleńsku jest w dużej mierze związana z jego „środowiskiem” (o ile nie z nim samym). Bo nie trudno zauważyć jaką rolę odegrał on w zniszczeniu naszego kraju. Polityka prowadzona przez Kaczyńskich staje się zrozumiała dopiero wówczas gdy spojrzy się właśnie w ten sposób na cele które były do osiągnięcia. Natomiast co do przyczyny i samego faktu zamachu wydaje się że „murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść”. I to w taki sposób by jeszcze wykorzystać jego śmierć.

 12. maran said

  Trzeba przyznac ,ze to samo powiedzenie mozna zastosowac do osoby JP2.
  „Murzyn zrobil sowje (umocnil sekte Novus Ordo) i murzyn moze odejsc”.
  Niesamowite zniszczenia duchowe jakie ten „murzyn” dokonal, sa jednak o wiele bardziej destrukcyjne dla calego swiata, zwlaszcza ,ze wiekszosc nadal trwa w zaczadzeniu dokonanym przez tego „murzyna”.

 13. Peryskop said

  Niewiara w samobójstwo jest uzasadniona, zle warto rozważyć dodatkową opcję w kontekście skróconego bilansu:

  Właśnie został ponownie odroczony, tym razem bezterminowo, toczacy się od ponad roku przed trybunałem haskim proces generała Ratko Mladicia, serbskiego bohatera wojny w Bośni w latach 1992-95. Mladiciowi postawiono 11 zarzutów m.in. odpowiedzialność za ludobójstwo na bośniackich muzułmanach w Srebrenicy w 1995 roku. Generałowi grozi dożywocie, a on stanowczo odpiera wszystkie oskarżenia i w jego obronie stanęła także spora część serbskiego społeczeństwa.

  Radovan Karadżić też ma 11 zarzutów ludobójstwa, a jego proces ślimaczy się w Hadze już 4 lata.

  Slobodan Milosevic “one of the world’s most-wanted fugitives” był pod Trybunałem w Hadze od 2001 do 2006, kiedy zmarł “na taka serca” uwalniając sędziów od wydania wyroku i uzasadnienia.

  Nauczeni doświadczeniem „nieznani sprawcy”, z naprowadzeniem przez gromo-podobnych komandosów, usunęli Kaddafiego pospiesznie, żeby nie było takich kłopotów jak z procesami w Hadze, gdzie po cichu uniewinniono już kilku rzekomych “ludobójców” pomniejszej rangi.

  Czy nie z tych samych powodów Saddam Hussein został powieszony w trybie przyspieszonym ?

  Zatem jeżeli S. Petelicki był wgłębi tak szlachetny jak to deklarował w pijarach, a pomimo to aktywnie uczestniczył w misjach które się okazują być mało chlubne – to może jednak rzeczywiście sam strzelił sobie w głowę kiedy zdał sobie sprawę w co dał się wciągnąć ?

  Jeśli był tak szlachetny…

  A jeśli tylko tak grał, to czy nie mógł teraz zagrać finałowgo asa aby w glorii, którą kochał ponad wszystko, przejść do historii ?

  Nie zamknął Pan tagów pogrubienia… – admin

 14. Niedaleko said

  Ad. 1 – „Komando” może być ta grupa

  http://www.wired.com/threatlevel/2010/02/dubai-assassination-has-hallmarks-of-mossad/

  która na pewno by się świetnie wkomponowała jako grupa kibiców na Euro 2012.

 15. Rysio said

  re 12. maranka – to miłe że się tak martwisz o KK – ale powiedz no mi kochaniutka, dlaczego ty się nic a nic nie martwisz o swoją synagogę?

 16. maran said

  ad 15 Rysio z ludzmi na poziomie imbecyla ,jaki ty reprezentujesz ,nie mam ochoty dyskutowac bo i oczym?

 17. Rysio said

  marnaka – twoja synagoga to byle co?!

  No czego jak czego ale takiego olania własnej synagogi to po tobie się nie spodziewałem.

  😦

 18. maran said

  ad 17 Panie marucha tu oto przyklad idiotycznych atakow niejakiego Rysia na ktore pan przymyka oko i obludnie nie reaguje. i pan smie kogos pouczac i wyzywac od awanturnikow jak u siebie pan toleruje takie rzeczy??

 19. Zerohero said

  Państwo mają świadomość, że taka wymiana zdań jak powyżej zaśmieca dyskusję i odstrasza osoby mające coś ciekawego do powiedzenia, za to działa jak lep na wszelkich troli i pieniaczy?

 20. Zerohero said

  Nie używałem poogrubienia. Pewnie WP coś źle sparsował. Zobaczę czy znacznik domykający je zastopuje. Oto On:

  Próba

 21. Zerohero said

  To może kilka takich znaczników?

  i gucio? 🙂

 22. Niedaleko said

  Może to jest częściom tego samego „zamówienia”.

  http://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/395034,nie-zyje-jerzy-pronobis-wspolpracownik-pzpn-odpowiedzialny-za-dystrybucje-biletow.html

  „Okoliczności jego śmierci nie są jasne. Policja nie wyklucza samobójstwa.”

 23. Marucha said

  Pan Rysio, Pani Maran etc. Szczególnie Pan Rysio.

  Będę wywalał wpisy, których celem jest jedynie przysrywanie oponentowi.

 24. 25godzina said

  @Niedaleko
  Tylko czym to teraz „przykryć” skoro wszędzie jest super? Obstawiam, że wezmą w obroty Grześka L. – oczywiście tak tylko dla efektu. Włos mu z głowy nie spadnie.

 25. ojojoj said

  jak nie wiadomo o co chodzic, to wiadomo o co chodzic – jak mawial Endrju Lepper

 26. 25godzina said

 27. 25godzina said

 28. maran said

  wojn aszykuje sie juz lada dzien albo lada week.
  http://www.infowars.com/syria-iran-russia-and-china-reportedly-plan-war-game/

 29. maran said

  ad 28 i dobry komentarz pod artykulem.
  ………..
  „The NWO is not going to war with anyone.
  The NWO is convincing us (the overpopulated masses) to go to war with ourselves.
  They’ll be sipping boat drinks on their yachts, eating caviar, and watching it on CNN”.

  NWO nie idzie na wojne z nikim.
  NWO przekonuje nas ( przeludnione masy) abysmy szli na wojne przeciw sobie ,(jedni przeciw drugim).
  Oni zas (NWO) beda popijali drinki na swoich jachtach, jedli kawior i ogladali wojne na CNN”.

 30. slawek said

  kto to zleca?kto wykonuje?
  czy głos zabiorą żołnierze GROMU?chyba powinni
  czy po wymordowaniu tych „warzniejszych” osób wezma się za nas schowanych za monitorami komputerów?
  a moze już to robią ?

 31. TomUSAA+ said

  Re 23, Nareszcie!!

 32. Niedaleko said

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/394955,byly-szef-uop-general-gromoslaw-czempinski-general-slawomir-petelicki-mial-instynkt-zabojcy-nie-byl-latwym-celem-dla-ewentualnych-mordercow.html
  Proszę zauważyć jaką fotkę „Niemcy” wybrali. To co Czempiński mówi jest na polecenie by nie miał więcej „problemów”.

 33. revers said

  Pronobis koleje morderstwo ze wskazaniem na samobojstwo

  http://niepoprawni.pl/blog/8/plaga-samobojstw-nie-zyje-jerzy-pronobis

 34. Peryskop said

  Re uwaga admina #13

  Przepraszam, dziękuję.

 35. 166 bojkot TVN said

  Tu link z Onetu ciekawy ze względu na pierwsze chyba w historii tego portalu powołanie sie na artykuł blogera Nowego Ekranu http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/trzy-samobojstwa-ktore-niektorzy-chca-polaczyc-w-n,1,5165472,wiadomosc.html
  Albo Tomasz Lis zaczął się kolegować z Tomaszem Parolem :). Oby nie!

 36. Zerohero said

  Nowy Ekran należy traktować z dystansem. Był tak wpis w 3 odcinkach Mirosława Mrozewskiego vel costerin: „Parol Ryszarda Opary”. Nie wiem na ile prawdziwe te rewelacje, ale polecam zapoznać się z tekstem:

  http://costerin.wordpress.com/2011/11/26/parol-ryszarda-opary-nowy-kran-metna-woda/

  http://costerin.wordpress.com/2011/12/04/parol-opary-od-kbw-do-goldberga-czesc-2/

  wg. powyższych zarzutów Opara mógłby się kolegować z Lisem spokojnie :). Poczytałem sobie też o kłótni Tomasza Urbasia z Oparą. Nie sprawia to ogólnie rzecz biorąc najlepszego wrażenia, tzn. obaj panowie w wyniku kłótni skompromitowali się. Urbaś na przykład przyznał, że pisał dla pieniędzy. Super, pełen sponta! RUCH jak się patrzy. Platforma blogerów. Widać mało pejspuka.

 37. […] 2012-06-19 (wtorek) @ 13:20:41 […]

 38. 166 bojkot TVN said

  Komentarz do artykułu, który wierzy w samobójstwa i wyniki śledztw prokuratorskich, w sumie śmieszny. taki napisany przez oglądzacza TVN, bo nie kogoś myślącego przecież.
  http://wiadomosci.onet.pl/forum/trzy-samobojstwa-ktore-niektorzy-chca-polaczyc-w-n,0,676892,87189174,czytaj.html

  albin22: Jako oficer, Petelickiego zawsze szanowałem i budził Gość, we mnie szacunek, za to co fachowo robił dla Polski, niezależnie od pajaców, którzy zarządzali kolejnymi ustrojami. Po szczęśliwych samobójstwach, począwszy od tych, co porwali Olewnika, poprzez klawisza, Pana Andrzeja Leppera, i innych, to mam szacun do tych gości, którzy potrafią zrobić takie piękne samobójstwa. Wyszkolenie, perfekcyjne….”

 39. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 40. MatkaPolka said

  Gen. Petelicki o rozkładzie państwa ½

  Gen. Petelicki o rozkładzie państwa 2/2

 41. lanc3 said

  ad.1

  To wcale nie musi tak wyglądać, to mogą być samobójstwa na zlecenie.Szukanie sprawców to chyba to droga do nikąd.Nigdy ich nie wykryją bo w czynie samobójczym nikt im nie musiał pomagać, jeśli to są morderstwa to sami to zrobili na zlecenie.
  W ten sposób kartele narkotykowe w meksyku załatwiają swoich wrogów i pozyskują ludzi.Przychodzą do kogoś i stawiają sprawę tak : „powiesisz się dzisiaj w nocy albo jutro powiesimy ciebie z całą twoją rodziną.” Jeśli nie masz możliwości ochronienia swojej rodziny to co zrobisz?

 42. […] 2012-06-19 (wtorek) @ 13:20:41 […]

 43. lanc3 said

  Nie na temat.

  Wczoraj w nocy z bbc dowiedziałem się że Polacy mają się czego wstydzić.

  Dawid sz. lub David Sh..dokładnie nazwiska nie pamiętam wydał książkę jakies wspomnienia czy coś takiego.

  Więc tata pana Dawida urodził się w Polsce gdzieś pod Warszawą przed wojną była to miejscowość głównie zamieszkana przez zydów tato jego jeszcze przed wojną wyjechał do Anglii.Pan Dawid pojechał zobaczyć gdzie tata mieszkał i w sumie nie wiem po co jeszcze ale na pewno ze szlachetnych powodów.Wiec jak już dojechał to spotkał starszego pana na miejscu który to w pierwszym momencie wystraszył się że ten przyjechał „odzyskać”(claim) ziemie,ale jak ten wyjaśnił że tylko sobie przyjechał popatrzeć starzec się uspokoił i wyluzował więc zapytał starszego pana co się stało całą żydowską społecznością która nie zginęła w obozie, ten mu po cichu powiedział że ci co wyszli z ukrycia po wojnie zostali obrabowani i zabici przez Polaków.

  I tak z częstotliwością około dwóch godzin puszczali to nagranie całą noc z poniedziałku na wtorek – bbc radio 2.

 44. lanc3 said

  Media podkręcają w związku ze śmiercią Patelickiego należy patrzeć teraz uważnie co się dzieje w tle bo mamy teraz euro mamy patelickiego media mają o czym mówić i czym dzielić Polaków więc prawdopodobne jest że „teraz coś całkiem z innej beczki” się dzieje.

 45. 166 bojkot TVN said

  Balował z najbogatszymi
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/66211,tajemnicze-spotkanie-gen-petelickiego
  … a potem „strzelił i odkręcił tłumik:

 46. 166 bojkot TVN said

  Kim był w rzeczywistości generał Petelicki ???
  http://bombardier.nowyekran.pl/post/66219,kim-byl-w-rzeczywistosci-general-petelicki

 47. 166 bojkot TVN said

  Mija dziesięć dni od śmierci kolejnego generała ia tu cisza.
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/66541,general-petelicki-a-medialne-kruki-i-wrony

  Jeśli prawdą jest, że generał skończył życie w swoim drogim samochodzie, to musiał to zrobić chyba na złość żonie. Ale trudno posądzać generała aż o taką małostkowość. Jeszcze bardziej na złość byłoby odstrzelić zonę i popełnić samobójstwo. Dziwne, że jeszcze nie pojawił się wątek konfliktu małżonków, bo to jakoś uwiarygodniłoby samobójstwo. Niestety zupełnie nie uwiarygodnia samobójstwa w garażu w swoim drogim samochodzie, tuż przed meczem polskiej reprezentacji. Mówić szczerze ,jak do tej pory NIC nie świadczy o samobójstwie.

 48. 166 bojkot TVN said

  .. Mówiąc szczerze – oczywiście

 49. 166 bojkot TVN said

  http://naszeblogi.pl/30335-wojna-gangow

  Grzegorz Braun komentuje śmierć gen. Petelickiego

  Anna Łabieniec: – Prosząc o komentarz w sprawie śmierci gen. Petelickiego, nie sposób nie zacząć od pytania, czy ta śmierć nie wpisuje się w długą listę tajemniczych seryjnych „samobójstw”, które w ostatnich latach mają miejsce w Polsce?

  Grzegorz Braun: – Rzeczywiście, zanim zaczniemy oceniać to co się wydarzyło, przypomnijmy kontekst: w III RP samobójstwo jest szczególnie popularną przyczyną zgonu. W ostatnich latach, pomijając świadków koronnych, którzy jeden po drugim popełniali samobójstwa w celach więziennych pod specjalnym nadzorem, mieliśmy do czynienia z serią rzekomych samobójstw osób z kręgu władzy, takich jak: Grzegorz Michniewicz, dyrektor Kancelarii Premiera Tuska, który jakoby powiesił się pod koniec 2010 roku na kablu od odkurzacza, mamy przypadek szyfranta Zielonki wprowadzonego w tajniki łączności Paktu Północno-Atlantyckiego, który zawieruszył się gdzieś, a następnie wypłynął w Wiśle; a w zeszłym roku rzekome samobójstwo Andrzeja Leppera, należącego w swoim czasie do pierwszych osób w państwie i z pewnością dobrze poinformowanego (zwróćmy uwagę, choćby na jego kontakty w Mińsku). Nagle poumierali także niektórzy z prawników współpracujących za życia z Lepperem. Przypomnijmy sprawę śmierci Eugeniusza Wróbla, byłego ministra, który miał występować jako ekspert w śledztwie smoleńskim – i wedle podobnego modus operandi (rzekomo z rąk własnego syna) śmierć byłego szefa sztabu generalnego, Szumskiego. To przecież niepełna lista – a wszyscy figurujący na niej, to przecież najwyższa półka, jeśli chodzi o dostęp do tajemnic państwowych. Dodajmy zgon z powodu nagłej zapaści płk Leszka Tobiasza, świadka w sprawie komisji weryfikacyjnej służb specjalnych – sprawie dotyczącej m.in. aktualnego Prezydenta Komorowskiego.
  W tym kontekście traktuję hipotezę o samobójstwie generała Sławomira Petelickiego – niech mu ziemia lekką będzie – z najwyższą nieufnością.

  (…..)

 50. 166 bojkot TVN said

  http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/3153-dziwna-mier-gen-petelickiego

  Agent Tomek dla „NP”: Nie dociera do mnie argumentacja o samobójstwie
  (wywiad przeprowadzony przez „NP” dzień po śmierci gen. Petelickiego)

  Z Tomaszem Kaczmarkiem, posłem PiS i byłym agentem CBŚ i CBA rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz

  – Trudno już pytać o przyczyny, ale może zapytam w takim razie o Pana pierwsze refleksje dotyczące śmierci gen. Sławomira Petelickiego.

  – Śmierć gen. Petelickiego jest dla mnie bardzo dziwna. Chciałbym znać przyczyny tej tragedii. Póki co, należy czekać na ustalenia policji i prokuratury. Natomiast nie dociera do mnie to, że tak zasłużony żołnierz mógł popełnić samobójstwo.

  – Nie wydaje się Panu, że ostatnio trochę za dużo jest tych dziwnych samobójstw?

  – Oczywiście, że tak. Trudno postawić jedną tezę tłumaczącą wszystkie te zagadkowe śmierci, jednak w przypadku gen. Petelickiego należy poczekać na wyniki śledztwa zarówno policji jak i prokuratury. Jednak muszę przyznać, że nie dociera do mnie argumentacja, że w tym przypadku mogło dojść do samobójstwa, ponieważ gen. Petelicki był po prostu twardym żołnierzem.

  – Na pewno będziemy czekać na wyniki śledztwa, ale chciałbym zapytać Pana posła jako byłego agenta działającego pod przykryciem w CBŚ, a następnie najbardziej znanego agenta CBA. Gen. Petelicki związany był z różnymi służbami specjalnymi, co nie było dla nikogo tajemnicą. W kuluarach mówi się o śmierci generała wynikającej z gry służb. Zna Pan specyfikę specsłużb. Czy wobec tego wierzy Pan jednak, że kiedyś prawda o śmierci generała wypłynie na światło dzienne?

  – Tak, wypłynie, kiedy polskie służby zostaną uzdrowione i zreformowane. Dzisiaj Platforma Obywatelska rozmontowuje służby. W Polsce należy przeprowadzić głębokie reformy i dać służbom zielone światło do tego, by funkcjonowały zgodnie ze swoim statusem.

  – Dziękuję za rozmowę

  Tomasz Krzysztof Kaczmarek, polski funkcjonariusz Policji (w Centralnym Biurze Śledczym zajmował się zorganizowaną przestępczością samochodową i narkotykową) i Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a także polityk, z wykształcenia socjolog. Poseł VII kadencji z ramienia PiS. Kojarzony z medialnie głośnymi akcjami CBA dotyczącymi m.in. Beaty Sawickiej i Weroniki Marczuk oraz willi w Kazimierzu Dolnym. W mediach bywa określany mianem „agenta Tomka”, a także opisywany jako najbardziej znany agent CBA.

  Wywiad ukazał się w najnowszym numerze tygodnika „Nasza Polska” Nr 26 (869) z 26 czerwca 2012 r.

 51. 166 bojkot TVN said

  http://kokos.salon24.pl/431110,wsie-poniali
  ………………….
  Otóż moim zdaniem morderstwo czy też wymuszone samobójstwo na generale Petelickim miało tylko jeden jedyny cel, jakim jest zastraszenie.

  Jakąż to ekskluzywną wiedzę na temat „Smoleńska” mógł posiadać pan generał skoro to, że doszło 10 kwietnia do morderczego zamachu wie już każdy logicznie myślący człowiek, a potwierdzają to wybitni naukowcy.

  Cóż mógł więcej dodać do powszechnie dostępnej i zabójczej dla ekipy Tuska wiedzy o tym, że szef należącego do NATO polskiego państwa, świadomie zrezygnował z pomocy sojuszników i w wyjaśnianiu smoleńskiej tragedii zaufał przywódcy Rosji, czyli państwa, które oficjalnie w swojej doktrynie obronnej wymienia Sojusz Północnoatlantycki, jak głównego wroga?

  Przecież świat nie składa się z samych lemingów, a zagraniczni przywódcy musieli zauważyć to przejście Tuska na stronę wroga, czyli Kremla, zademonstrowane na oczach całego świata.

  Ktoś, kto ma większe zaufanie do zdeklarowanego wroga niż do sojuszników związanych umową międzynarodową z naszym państwem może być określany tylko w jeden sposób. ZDRAJCA.

  Co robi mafia, kiedy wie już, że jej zbrodnie wychodzą na jaw, a dowody na nie są niepodważalne?

  Kiedy pętla się zaciska mafia zaczyna wtedy mordować sędziów i prokuratorów, uczciwych polityków po to, aby ci pozostali przy życiu w trosce o życie i zdrowie swoje oraz najbliższych trzymali się jak najdalej od ciemnych sprawek bezwzględnych i gotowych na wszystko bandytów.

  Przerabiali ten scenariusz Włosi, kiedy w kwietniu i maju 1992 roku mafia zamordowała dwóch bohaterskich i bezkompromisowych sędziów, Giovanniego Falcone i Tommaso Buscetta.

  Generał Sławomir Petelicki był idealnym kandydatem na osobę, której śmierć skutecznie odstraszy tych, którzy zaczynają za dużo mówić oraz tych, którzy ostali się jeszcze w armii oraz służbach i pochodzą z tak zwanego mówiąc umownie, natowskiego zaciągu.

  Chciałoby się powiedzieć, że 16 czerwca 2012 roku ktoś chciał głośno zadać pytanie, w którym jest już zawarta odpowiedź:” WSIe POniali”, kto tu rządzi?

  To, że groźba zadziałała przekonaliśmy się dość szybko.

  Kategorycznie odrzucający na początku serwowaną tezę o samobójstwie przyjaciel Petelickiego, generał Gromosław Czempiński, odbywa właśnie ogólnopolskie medialne tourne i jako skruszony oraz nawrócony na obowiązująca wersję zdarzeń, już „rozsądny ekspert” nie potrafi ukryć swojego strachu.

  Spektakl jest to żałosny gdyż zapewne Czempiński zdaje sobie sprawę jak piramidalne bzdury musi opowiadać, aby zaskarbić sobie względy kliki, w której łapy wpadła Polska.

  Człowiek, wokół którego przez lata roztaczano nimb nieustraszonego agenta, bohatera, dzisiaj jest przeczołgiwany na naszych oczach i to nieprzypadkowo na antenie telewizji TVN.
  …………………………….

  I jednen z komentarzy:
  Czołganie na ekranie
  Informuję, że Gromosław Czempiński był członkiem Rady Nadzorczej BRE Bank S.A. (razem m.in. z J.Kulczykiem i Sł.Wiatrem)w czasie gdy jego prezesem był obecny prezes ITI Holding, szef RN TVN S.A., Wojciech Kostzrewa. Dlatego faktycznie ciekawe jest, że: „Człowiek, wokół którego przez lata roztaczano nimb nieustraszonego agenta, bohatera, dzisiaj jest przeczołgiwany na naszych oczach i to nieprzypadkowo na antenie telewizji TVN.”
  PS. M.Walter nie rządzi TVN. To obecnie postać peryferyjna. Sugeruję choćby lekturę bloga Stanislawa Balceraca pt: „Goodbye ITI” na nowymekranie…

 52. Marucha said

  Re 51:

  Jakąż to ekskluzywną wiedzę na temat „Smoleńska” mógł posiadać pan generał skoro to, że doszło 10 kwietnia do morderczego zamachu wie już każdy logicznie myślący człowiek, a potwierdzają to wybitni naukowcy.

  Czy istotnie każdy logicznie myślący człowiek „wie”, że doszło do zamachu? Na podstawie czego „wie”? Domysłów opartych o pomieszanie (pół)prawdy z konfabulacjami?

  Jacy wybitnie naukowcy to potwierdzają i w oparciu o co?

 53. 166 bojkot TVN said

 54. Within the cord these impulses are distributed to higher or lower centers.
  Contact Information: Lawrence Kreger Address:
  Advanced Health Consultants P. Urinary System:
  This system is primarily responsible for getting
  rid of excess wastes in the body and regulating body fluids.

 55. revers said

  http://migorr.nowyekran.net/post/95986,praworeczny-petelicki-mial-strzelac-do-siebie-z-lewej-reki

Sorry, the comment form is closed at this time.