Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  prostopopolsku o Choć złą sprawę szatan po…
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Anzelm o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  UZA o Kierowcy mają dość. „To…
  Katolik o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  Katolik o Maxima Redemptionis
  Mietek o Wyniki referendów – za R…
  Piotr B. o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Zenon_K o Wolne tematy (67 – …
  wnikliwymokiem o Fiskus coraz częściej zagląda…
  wnikliwymokiem o Fiskus coraz częściej zagląda…
  J o Choć złą sprawę szatan po…
  Mietek o Wyniki referendów – za R…
  Marucha o Kierowcy mają dość. „To…
  UZA o Wyniki referendów – za R…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Sprawa gen. Petelickiego

Posted by Marucha w dniu 2012-06-19 (Wtorek)

W internecie huczy od domysłów w sprawie śmierci gen. Petelickiego.

Przyznam się szczerze, że nie przyjmę na wiarę żadnej oficjalnej wersji jego śmierci. Prawdy o niej nie dowiemy się. Być może ruszyło go sumienie i rzeczywiście sam się zastrzelił (wielu żołnierzy wracających z okupacyjnych i zbrodniczych “misji pokojowych” targa się na własne życie). Być może “zlikwidowano” go w ramach jakiejś tajnej operacji lub w ramach “porachunków” na szczycie okupacyjnej władzy. A być może zlikwidowano go, jako kozła ofiarnego. Dla mnie jest to całkowicie nieistotne.

Widoczne natomiast są próby przerobienia gen. Petelickiego na patryjotę i “menczennika” za sprawę kiboli. A nawet na “menczennika” smoleńskiego (za jego udział w zespole ekspertów niezależnych badających katastrofę smoleńską.

Pomijane są przy tej okazji sprawy najstotniejsze – a więc kariera i zasługi gen. Petelickiego dla okupacyjnego układu rządzącego Polską od 1989 roku.

W ocenie sytuacji ważna jest znajomość kilku zdarzeń z przeszłości.

Albin Siwak opisał w jego książce taki fakt:

4 stycznia 1972 roku w Warszawie zebrał się Centralny Komitet Żydów w Polsce. Mam wykaz nazwisk i tematy tam omawiane. Chodzi o to, żeby polską gospodarkę uzależnić i firm i finansjery żydowskiej w taki sposób, by po kilku latach Żydzi mieli decydujący wpływ na to, co się dzieje w Polsce.
http://www.bibula.com/?p=19583

W innym miejscu pisał Siwak o nielegalnym zespole w MSW, który sporządził listę 1700 pełniących obowiązki Polaków Żydów:

W latach 1980-88 powstał w MSW zespół ludzi do sprawdzenia pochodzenia narodowego około 1700 osób. Ten zespół był oczywiście nielegalny, powołany bez wiedzy i akceptacji ze strony Kiszczaka i Jaruzelskiego. Wybrano i zaprzysiężono grupę ludzi sprawdzonych i wiernych idei, jaka przyświecała inspiratorom tego pomysłu. Przez dwa lata grupa pracowała dobrze i miała już dużą ilość materiału. Sięgano nie o jedną zmianę nazwiska do tyłu, lecz o dwie, gdyż np. wałbrzyski komitet centralny Żydów zalecił dwa razy zmieniać nazwiska. Praca była mozolna i trudna, ale wykonalna.
http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/12/03/albin-siwak-bez-strachu/

Ogromna większość tzw. działaczy partyjnych żydowskiego pochodzenia udawała wiernych pretorianów ZSRR. Naprawdę jednak tęsknili oni do ich pobratymców rządzących Zachodem. Robili wszystko, aby Polskę wyrwać z bloku wschodniego i oddać ją w łapska zachodu. Podobna sytuacja była w MSW i SB. Dokąd SB musiała, udawała wierną służbę Wschodowi. Po cichutku jednak szykowała się od lat na tzw. “transformację”. Już od początku lat 80-tych koczownicza część MSW i SB pracowała na rzecz wyprowadzenia Polski z obozu wschodniego. Podejrzewam, że zabójstwa niektórych opozycjonistów robione były celowo po to, aby Polakom obrzydzić system realnego socjalizmu – aby chcieli sami oddać się w łapska Zachodu. [I tyle macie „ruskiej agentury” – admin]

Po dojściu Gorbaczowa do władzy operacja “transformacja” ruszyła pełną parą. To SB i wywiad wojskowy przygotowały grunt i wyselekcjonowały “właściwą”, koczowniczą “opozycję” do spisku w Magdalence.

Magdalenka była spiskiem zbratanych koczowników z obozu władzy i żydo-opozycji. Uzgodniono tam oddanie Polski w łapska Zachodu. [Znów widać działalność „ruskiej agentury”, w której interesie było najwyraźniej wyrwanie Polski spod wpływów Rosji – admin]

To polityczni sabotażyści żydowscy we władzach PRL zadłużyli celowo Polskę i doprowadzili do kryzysu 1980 roku. A żydowscy “opozycjoniści” dali nam Solidarność. Polaków kolejny raz puszczono w kanał. Nad Solidarnością parasol ochronny dodatkowo roztoczył koleś globalisty koczownika Brzezińskiego – herszt watykańskich jahwistów – JP2. Polacy jak barany poszli za tym fałszywym pasterzem.

I tutaj dochodzimy do gen. Petelickiego. Mimo, iż był wcześniej wysokim funkcjonariuszem SB w MSW, szpiclował nawet w USA, pracując w konsulacie PRL w Nowym Jorku, jakoś dziwnie nie tylko puszczono to Petelickiemu w niepamięć, nie tylko zaliczył tzw “weryfikację”, to jeszcze powierzono mu utworzenie dywersyjno-sabotażowego oddziału wojskowego – GROM-u, którego przez lata był dowódcą. I to właśnie pokazuje, jakim zaufaniem cieszył się Petelicki u nowego “wielkiego Brata” – Izraela i jego zamorskiej delegatury – USA.

Grom jest kastetem do bicia Gojów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_Wojskowa_GROM

Do jego zadań należy sabotaż, dywersja, likwidowanie niewygodnych ludzi. Bratni, izraelski odpowiednik GROMU zaatakował konwój humanitarny płynący do Strefy Gazy, mordując 9 osób. Akcje GROM-u były wprawdzie bardziej ukryte i mniej spektakularne – ale zasada ich działania była taka sama – zwalczanie wszystkiego, co stoi koczownikom na drodze w realizacji ich planu – zawładnięcia całym światem.

Nigdy nie dowiemy się, ile ofiar – niewinnych ofiar – ma GROM na sumieniu.

Próba przerobienia gen. Petelickiego na patryjotę i na patrona kibiców jest niepoważną i nieodpowiedzialną kampanią przerabiania wiernego pretoriana Izraela, USA i układu okupującego Polskę na osobę zasłużoną dla Polski.
http://miziaforum.wordpress.com/2012/06/17/kibicu-polski-zamordowali-waszego-przyjaciela-gen-petelickiego-koniecznie-wez-udzial-w-pogrzebie/

A już fakt, że Petelicki włączył się w wojnę kiboli z Tuskiem stawia go w świetle niepoważnej marionetki politycznej.

Raz – wojna “kiboli” z gauleiterem z łaski Telawiwu Tuskiem była ewidentną operacją PiS-owską, robioną za pośrednictwem Gazety żydo-Polskiej i żydo-Niezależnej (od prawdy)pl.
Była to uzgodniona taktyka obu kibuców, PO i PiS – napuszczać wyborcze bydełko obu tych bratnich kibuców na siebie, aby nie zauważyło ono, że jest robione w konia, że PO i PiS to bratnia agentura Izraela i USA oraz kolesie z fundacji filantropa Sorosa.

Dwa – czy poważny wojskowy, generał, włącza się do niepoważnej wojny “futbolowej”?

Poważny generał na pewno nie. Usłużna marionetka polityczna już tak.

Nie wiem kto ponosi odpowiedzialność za śmierć gen. Petelickiego. Powiem więcej – nie obchodzi mnie to zupełnie. Dokąd pretorianie okupacyjnego systemu likwidują się nawzajem, nie mam powodu tym się martwić. Jedno jest dla mnie pewne – osoba tak zasłużona dla Izraela (operacja MOST) i USA nigdy nie będzie księciem z mojej słowiańskiej bajki.

Petelicki nigdy nie będzie w moich oczach patriotą i osobą zasługującą na pamięć i szacunek.

opolczyk

PS.
Przez ostatnie 13 lat Petelicki był biznesmenem. Z wojaka stał się “przedsiębiorcą”. Kto wie, może jego śmierć ma związek właśnie z tą jego nową działalnością w roli biznesmena, wykorzystującego wcześniejsze wpływy i znajomości wojskowe.

http://opolczykpl.wordpress.com/

.

.

Share this:

Komentarzy 118 do “Sprawa gen. Petelickiego”

 1. aga said

  Panie gajowy czy naprawdę nie ma Pan kogo publikowac tylko ateistę,antyklerykała,i wreszcie jadowitego antykatolika ,któremu przydałyby się egzorcyzmy ?

 2. Inkwizytor said

  Niech nas Polaków nie omamią te wewnętrzne porachunki Chazarów.

 3. aga said

  W każdym razie Petelicki napewno był proamrykański i proizraelski czyli jeśli zabity to przez opcję przeciwna czyli rosyjską czymkolwiek ona jest dzisiaj naprawdę?

 4. aga said

  Ponad 60 proc. Polaków nie wierzy treściom przekazywanym w radiu i telewizji. Zdecydowanie bardziej ufamy informacjom pozyskanym z internetu – wynika z badania European Trusted Brands 2012

  Ponad 60 proc. Polaków nie wierzy treściom przekazywanym w radiu i telewizji. To zdecydowanie gorszy wynik niż w innych krajach Europy, gdzie brak zaufania do tych instytucji deklaruje średnio mniej niż połowa ankietowanych. W przeciwieństwie do innych Europejczyków, Polacy zdecydowanie bardziej ufają informacjom pozyskanym z internetu.

  W przeprowadzonym przez Reader’s Digest badaniu European Trusted Brands 2012 mieszkańcy 15 europejskich krajów, w tym Polski, zostali zapytani o zaufanie do mediów. Wyniki pokazują, że Polacy tradycyjne media darzą znacznie mniejszym zaufaniem niż globalną sieć. Radiu i telewizji ufa w Polsce jedynie 37 proc. respondentów. Odwrotna tendencja występuje w innych krajach europejskich, gdzie media te darzy zaufaniem średnio co drugi ankietowany. Szczególnie wysoki poziom zaufania widoczny jest w Szwecji (82 proc.) oraz Finlandii (70 proc.).

  Niewielkim zaufaniem w Polsce darzona jest również prasa. Jednak w naszych wyborach nie odbiegamy zbytnio od pozostałych narodów Europy. Wiadomościom drukowanym wierzy w Polsce tylko 2 proc. mniej ankietowanych niż średnio w Europie (38 do 40 proc.).

  Polacy niezmiennie dużym zaufaniem darzą internet. Wiadomościom pozyskanym z globalnej sieci ufa 56 proc. Polaków, wobec średniej europejskiej wynoszącej 45 proc.

  – Polacy mają zdecydowanie mniejsze zaufanie do radia i telewizji oraz nieco mniejsze do prasy w porównaniu do pozostałych Europejczyków. Wynika to przypuszczalnie z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że Polacy generalnie nie ufają instytucjom. Drugi to głębokie podziały polityczne w społeczeństwie rzutujące na rozgraniczenie mediów na „nasze” i „wasze”. Wyjątkiem jest internet, któremu ufa znacznie większy odsetek rodaków, dużo większy także niż średnio u Europejczyków. Wynikać to może z tego, że internet jest jedynym prawdziwie interaktywnym medium, dzięki czemu Polak-indywidualista może żywić przekonanie, że sam decyduje o tym, co jest, a co nie jest ważne, atrakcyjne, prawdziwe. Większość polskich internautów sądzi, że jedynie w sieci można dotrzeć do sedna sprawy, bez interpretacji narzuconej przez niezbyt obiektywnych instytucjonalnych nadawców – komentuje wyniki badania Profesor Janusz Czapiński, psycholog społeczny.

  Niezbyt dużym zaufaniem w naszym kraju szczyci się zawód dziennikarza (przedstawicielom mediów ufa jedynie 32 proc. ankietowanych). Tym niemniej w Polsce dziennikarze cieszą się większym zaufaniem niż średnio w innych krajach Europy (28 proc.).

  – Mimo braku zaufania do tradycyjnych mediów, Polacy nie tracą zaufania, aczkolwiek umiarkowanego, do zatrudnionych w nich dziennikarzy. Co więcej, podobnie jak internet, darzą ich nieco większym zaufaniem niż inni Europejczycy. Paradoks polskiej nieufności wobec tradycyjnych mediów polega na tym, że reprezentują one całe spektrum politycznych, społecznych i gospodarczych interesów. Teoretycznie, zatem, każdy widz, słuchacz czy czytelnik może znaleźć takie medium, które jest dla niego najbardziej wiarygodne. Widocznie oceniając ogólnie media, ocenia on przede wszystkim te, którym nie wierzy – dodaje Janusz Czapiński.

  European Trusted Brands to jedno z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich, przeprowadzanych w Europie. Badanie prowadzone jest corocznie od 2001 roku. Tegorocznym badaniem zostały objęte Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowenia, Szwecja oraz Szwajcaria. Wzięło w nim udział 27 467 respondentów.

  http://www.ekonomia24.pl/artykul/892024-Polacy-nie-wierza-mediom–wyjatkiem-jest-internet.html

 5. aga said

  Pikieta Kresowian pod KUL-em

  Lubelskie środowiska kresowe chcą manifestować na dziedzińcu KUL w rocznicę nadania przez tę uczelnię doktoratu honoris causa ówczesnemu prezydentowi Ukrainy, Wiktorowi Juszczence.

  Pikietę zgłosił Zdzisław Koguciuk, jeden z przywódców lubelskiej kolejarskiej „Solidarności” z 1980 r., obecnie zaangażowany w przywracanie pamięci o zbrodni ludobójstwa, którego na Polakach mieszkających na Kresach dopuściła się Ukraińska Powstańcza Armia. Właśnie uznanie dla UPA i jej przywódców ze strony Juszczenki każe Kresowianom protestować przeciw honorowaniu go na lubelskim Uniwersytecie.

  Manifestacja odbędzie się 1 lipca, o godz. 16:00 pod głównym gmachem uczelni, przy Al. Racławickich 14. Nie wiadomo, czy Kresowianie zostaną wpuszczeni na dziedziniec KUL. W poprzednich latach podczas analogicznych akcji – władze uczelni (nie wdając się w dyskusje i uzasadnianie swoje stanowiska) zamykały bramy Uniwersytetu.

  (karo)
  za konserwatyzm.pl

 6. Marucha said

  Re 1:
  Artykuł wydawał mi się ciekawy i niespecjalnie przebijał w nim antyklerykalizm, może za wyjątkiem passusu o Janie Pawle II, który jednak nie był pozbawiony podstaw.

 7. aga said

  a z drugiej strony :
  Minister obrony potwierdza, że Izrael to nasz przyjaciel
  (poleca Mufti Turbanator) Mamy bardzo bliskie relacje z Izraelem, zwłaszcza w obszarze obronności, chcemy je pogłębiać.

  Minister obrony Tomasz Siemoniak, który przebywa w Izraelu, drugi dzień wizyty rozpoczął od spotkania z wicepremierem i ministrem obrony Izraela Ehudem Barakiem. Obaj ministrowie mają podpisać memorandum w sprawie międzynarodowej strategicznej współpracy obu resortów.

  – Mamy bardzo bliskie relacje z Izraelem, zwłaszcza w obszarze obronności, chcemy je pogłębiać – powiedział w Tel Awiwie przed rozmowami Siemoniak. Dodał, że spotkanie będzie też dotyczyło sytuacji w regionie, w Europie i innych częściach świata. – Sytuacja jest tak dynamiczna, że zaprzyjaźnione kraje muszą często i intensywnie ze sobą rozmawiać, żeby wymieniać poglądy – powiedział.

  Zaznaczył, że wicepremier Barak ma w Polsce wielu przyjaciół. – Będę musiał dobrą chwilę przekazywać, od kogo ma pozdrowienia z Warszawy – powiedział.

  Barak zapowiedział, że poza rozwojem dwustronnych relacji ministrowie będą rozmawiać o najnowszych wydarzeniach na Bliskim Wschodzie. – Czekamy na wynik wyborów w Egipcie, mamy nadzieję, że ktokolwiek je wygra, będzie przestrzegał międzynarodowych zobowiązań Egiptu, w tym dotyczących pokoju izraelsko-egipskiego – oświadczył Barak.

  Dodał, że jednym z tematów będzie incydent, do którego doszło w rano, gdy zaatakowano grupę osób ustawiających ogrodzenie wzdłuż granicy z Egiptem. Barak powiązał to wydarzenie z atakiem na pustyni Negew przed dwoma dniami. Izraelski minister również wyraził przekonanie, że stosunki między resortami obrony i siłami zbrojnymi obu państw będą się umacniać.

  ja, PAP

  i Agenci PRL w polskim wojsku- IPN bada 😉

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/agenci-prl-w-polskim-wojsku-ipn-bada,1,5164633,wiadomosc.html

 8. aga said

  ad.1
  I jeszcze manipulatora i cenzora o czym tutaj można sobie poczytać; jakis jego kompan radzioron nadaje pod opisem rozsądnej inicjatywie Polaków we Wrocławiu:

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/17/prezentujemy-informacja-o-wroclawskim-komitecie-patriotycznym-8-2/

 9. Qqłka said

  Ad,1: chodzi o meritum sprawy. Meritum, o którym np. żaden ND czy GP nie napisze. Bo oni mają swój punkt widzenia, który ma obowiązywać gojów.

  Co do artykułu – rewelacja. jeszcze raz wyszła sprawa Jaruzelskiego. Człowiek ten sprzedał Polskę. Świadomie. Dlatego też tak bardzo nie cierpiał Gierka, który zawsze podkreślał swoją polskość, przywiązanie do kraju i ojczystego Zagłębia. Mimo, oczywiście, komunistycznych poglądów.

 10. Soplica said

  A już myślałem że bajeczki wydaje się tylko dla małych dzieci aby pobudzić ich wyobraźnię. Ale nie! Duże „tyż” muszą nacieszyć się tym „produktem” :)))))) Nienawiść do konkretnych ludzi może wprowadzić całkowity zamęt. Fikcja zacznie się mieszać z prawdą, prawda z przypuszczeniami a przypuszczenia z chorą wyobraźnią. Brakuje tu tylko świstaka który by to wszystko zapakował w papierek i wy……..! Może jednak admin nie zaniżał by poziomu i bardziej selektywnie wybierał materiał? Albo dać zakładkę „bajki i inne dyrdymały” i śmiało to to zamieszczać :))) Ja rozumiem że świat jest bardziej skomplikowany niż nam się to wydaje ale…….gdzieś są granice zdrowego rozsądku. Może poproszę o fakty a nie o treści z chorej głowy.

  A konkretnie – o co Panu chodzi? – admin

 11. KaRabin said

 12. KaRabin said

 13. Marucha said

  Nie jest wykluczone, że gen. Petelickiego ruszyło sumienie i stał się niewygodny.

 14. KaRabin said

  Panie Marucha osoby z tych poziomów władzy sumienia raczej nie mają. Wszystko jest robione z jakiegoś powodu .Ludzie którzy robili coś dla idei zginęli w latach 1939 -1945.

 15. aga said

  Samobójstwo to ostatnia rzecz, jaką mógłby zrobić gen. Petelicki

  Był jednym z oficerów bardzo krytycznie odnoszących się do tego, co dzieje się z armią, z „Gromem”, co zrobiono z tą wybitną jednostką. Mówił na przykład, że nasi decydenci zachowują się tak, jakby polskie siły zbrojne doprowadzić chcieli do stanu, w którym pobić je będzie mogła armia skautów – o śmierci generała Sławomira Petelickiego rozmawiamy z Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym.

  Jak przyjął Pan wiadomość o śmierci generała Petelickiego?

  – Takiej serii tajemniczych zgonów w ostatnim dwudziestoleciu jeszcze nie było. Co „samobójstwo” to więcej znaków zapytania, zagadek, pytań na które nie ma odpowiedzi. Przypomnę choćby kwestię śmierci Andrzeja Leppera i jego mecenasa Ryszarda Kucińskiego, którzy zginęli w przeciągu kilku miesięcy. Były wicepremier na krótko przed śmiercią wyznał red. Tomaszowi Sakiewiczowi, że dysponuje dokumentami, które, jeżeli wyszłyby na światło dzienne, będą stanowić zagrożenie dla ich życia. I parę miesięcy potem oni tracą życie. A teraz generał Petelicki… Podpisuję się obiema rękami i nogami pod stwierdzeniem, że gdyby odrzucić wariant samobójstwa, to nie znaleźlibyśmy lepszego momentu, w którym ta śmierć mogła zostać „przykryta” lepiej i skuteczniej niż ten dzień, gdy do niej doszło. Był to, jak wiemy, wieczór, w którym cała Polska żyła wielkim wydarzeniem sportowym, najważniejszym meczem piłkarskiej reprezentacji od wielu lat. Sporo ludzi mówi, że samobójstwo to jest ostatnia rzecz, jaką mógłby zrobić generał Petelicki.

  Czy znał go Pan osobiście? Jak Pan sytuuje osobę generała Petelickiego w pejzażu barwnych postaci III RP?

  – Miałem z nim styczność tylko raz. Rozmawialiśmy, gdy w roku 2003 nazwisko gen. Petelickiego pojawiło się w zeznaniach Jarosława Sokołowskiego ps. „Masa”. W tamtym czasie to, co mówił „Masa” traktowano jako pewnik. Na podstawie jego słów poszedł do więzienia cały zarząd mafii pruszkowskiej. Zdumiewające było tylko to, że gdy Sokołowski mówił o gangsterach, to ich zamykano, a gdy mówił o politykach, to tę część śledztwa marginalizowano i odkładano ad acta. Tymczasem, skoro „Masa” miał być wiarygodny mówiąc o gangsterach, to jest też wiarygodny, gdy opowiada o politykach. Dlatego właśnie, że nie można być tylko do połowy w ciąży, zająłem się tą sprawą i dlatego podjąłem ryzyko ujawnienia tajemnicy państwowej, co nastąpiło na łamach tygodnika „Wprost” w roku 2003, w porozumieniu z wydawcami, Markiem Królem i Stanisławem Janeckim. W tamtym okresie Jarosław Sokołowski dość dużo mówił o generale Petelickim stwierdzając, że zalicza się on do swego rodzaju establishmentu III RP. Według Sokołowskiego, miał on wchodzić w rozmaite przedsięwzięcia biznesowe i też zapraszać do nich oficerów „Gromu”. Miał bardzo sprawnie poruszać się na styku polityki, wielkiego biznesu, służb specjalnych, no i zorganizowanej przestępczości. Nie chodzi o to, że generał Petelicki był przestępcą, ale na tym styku dochodziło do wielomilionowych transakcji. Jednym z takich interesów, organizowanych przezeń miało być zapewnienie specjalistycznej ochrony dla gigantycznych przedsięwzięć lokowanych nad zachodnią granicą Polski. „Masa” dość dokładnie opisywał, na czym te przedsięwzięcia polegały. Mówiąc krótko, nie były to czyste interesy. Gdybym zatem miał mówić poprzez pryzmat swojego zainteresowania generałem, na podstawie tego, do czego doszedłem wertując różne dokumenty i akta, to poza tą świetlaną kartą twórcy „Gromu” była też karta, o której część opinii publicznej nie wie.

  W aktach „Masy” generał pojawiał się w jednym szeregu z całą plejadą pierwszoligowej śmietanki politycznej III RP, rozmaitych układów biznesowych i rozmaitych innych. W trakcie naszej rozmowy nie przeczył, że brał udział w opisanym przedsięwzięciu, tłumaczył to na różne sposoby. Mówił, że nie wiedział o tym, że były to interesy dwuznaczne, trefne , nie miał pojęcia, że stoi za tym przestępczość zorganizowana. Podkreślał, że zarówno on, jak i oficerowie „Grom” są ludźmi honoru i nie uczestniczyliby w operacjach, za którymi stoją ludzie „Pruszkowa”. Koniec końców zresztą, ta operacja miała się ponoć nie udać.

  I to był jedyny kontakt między nami, jedyna rozmowa. Natomiast znam ludzi, którzy dobrze znali generała i oni na tę wiadomość zareagowali dokładnie tak samo. Rozmawiałem z trzema takimi osobami, wszystkie twierdzą zgodnie, że samobójstwo to jest najbardziej bzdurna informacja w odniesieniu do generała Petelickiego. Mówiąc krótko, nie wierzą w to ani na jotę.

  W ostatnim czasie, zwłaszcza po katastrofie smoleńskiej generał mocno krytykował zarządzanie polską armią, wręcz jej postępującą destrukcję. W sprawie sytuacji panującej w MON zwracał się m.in. do premiera. Jak ocenia Pan ten aspekt publicznej działalności gen. Petelickiego?

  – Był jednym z oficerów bardzo krytycznie odnoszących się do tego, co dzieje się z armią, z „Gromem”, co zrobiono z tą wybitną jednostką. Takich głosów było sporo. Mówił na przykład, że nasi decydenci zachowują się tak, jakby polskie siły zbrojne doprowadzić chcieli do stanu, w którym pobić je będzie mogła armia skautów. Mam kontakt z panią Ewą Błasik, która w naszych rozmowach podkreśla, iż wielu oficerów w mocnych słowach wyraża się o tym, jak niszczona jest polska armia. Generał Petelicki był jedną z tych osób, a ponieważ był bardzo znany, jego głos brzmiał bardzo wyraziście.

  Dodam, iż zmarły generał znał bardzo wiele osób ważnych i wpływowych w III RP i wiele tajemnic ich dotyczących. Był postacią przewijającą się przez rozmaite kręgi i sytuacje. Z całą pewnością, tak jak mówili mi ludzie będący dużo bliżej generała niż ja, był on powiernikiem bardzo wielu tajnych informacji. Gdy przypomnę sobie śmierć Andrzeja Leppera, to na samym początku przypominano, że zabrał on do grobu wiedzę o wielu sprawach, które być może już nigdy nie ujrzą światła dziennego. Jedną z takich osób – bardzo dużo wiedzących i mogących wiele z taką wiedzą zrobić – był również generał Petelicki.

  Dziękuję za rozmowę.

  Rozmawiał: RoM

  Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/samobojstwo-to-ostatnia-rzecz–jaka-moglby-zrobic-gen–petelicki,3525,i.html#ixzz1yEBmuSap

 16. Nawet gdyby sam dokonał tego czynu to nie w garażu a gdy media podały, że znaleziono przy nim pistolet i generał posiadał zezwolenie na posiadanie broni to po tym sformułowaniu wszystko staje się jasne.

 17. Greg said

  Nie wiadomo, dlaczego Petelicki zginął, nie potrafię ocenić tego kolesia. Jak słuchałem jego wywiadów, to poczułem się lekko zniesmaczony propagandą. W każdym razie w tej całej sprawie najważniejsze jest coś innego – pokazuje obraz naszego państwa, prokuratury, ukazuje, że coś jest na rzeczy, że pewne środowiska zaczynają prężnie działać, z dużym rozmachem, mają ogromne wpływy i możliwości i mogą oni spać spokojnie. Pokazuje to również, że prawo to sobie co najwyżej jest, spisane w konstytucji, ustawach rozporządzeniach itp i na tym koniec. Pokazuje to również siłę demokracji – takiej demokracji, o jakiej mówi nam np. JKM. Po co w ogóle totalitaryzm – możemy być chyba pewni, że on nigdy nie powróci. Demokracja dużo lepiej się sprawdza, bo ma się takie same możliwości, tyle że już nie trzeba bać sie tłumów.

 18. 166 bojkot TVN said

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/66017,samobojstwo-musi-wygladac-na-samobojstwo

 19. Soplica said

  Konkretnie? Otóż co ma zebranie się i konsolidacja żydowskich działaczy do „transformacji” na „zachód”? Równie dobrze można stwierdzić iż ostatni zjazd PZPR utworzył struktury podziemne do zwalczanie rewizjonizmu nacjonalistycznego. Można ? Można. Grom był do sabotażu, dywersji, likwidowanie niewygodnych ludzi. A do czego są tworzone jednostki specjalne? Do pielenia grządek, pasienia krówek i grania na fujarce :))) No i najważniejsze do bicia Gojów :)))) Św. Paweł w ocenie tegoż „opolanina” to zabójca i wróg chrześcijan. Tak też generał to farbowany lis i stary „esbek”. A skąd to ten gość wie? Siedział w głowie generała? Sądząc po temperamencie piszącego nie wiele ma wspólnego z wiarą i nie wie chyba że mogą się zdarzyć nawrócenia. Ale to już spiskowa teoria i to nie nadaje się do tematu i jego ciągłości. Lepiej pisać różne nie sprawdzone bzdury :)))))

 20. Halina said

  „Grom jest kastetem do bicia Gojów.” (…)

  „A żydowscy “opozycjoniści” dali nam Solidarność. Polaków kolejny raz puszczono w kanał. Nad Solidarnością parasol ochronny dodatkowo roztoczył koleś globalisty koczownika Brzezińskiego – herszt watykańskich jahwistów – JP2. Polacy jak barany poszli za tym fałszywym pasterzem.” (…) Koniec cytatu.

  Piękno PRAWDY jest zawarte w tym artykule.
  Jest nadzieja dla Polski, skoro są jeszcze tutaj ludzie umiłowani przez Mądrość, przez Prawdę.
  Bardzo za ten artykuł – Dziękuję.

 21. Marucha said

  Re 14:
  Bardzo chcę wierzyć, że jeszcze nie wszyscy tacy wymarli…

  A swoją drogą za zamieszczenie tego artykułu zaczęto mi na różnych blogach robić koło d… – choć ani słówkiem nie napisałem, czy się zgadzam z jego tezami, czy nie, lecz (jak często robię) poddałem go po prostu pod dyskusję.
  Nawet robią z Petelickiego drugiego Kmicica…

 22. maran said

  Bardzo dobrzy artykul.

 23. KaRabin said

  Re22 Marucha

  No… my jeszcze jesteśmy 🙂

  Jak popełniać samobójstwa to grupowo:

  „Orange Sport”: Jerzy Pronobis nie żyje
  Jak dowiedziała się Orange Sport w poniedziałek wieczorem zginął wieloletni współpracownik PZPN Jerzy Pronobis.

  Pronobis wpadł pod pociąg. Policja rozważa wersje popełnienia samobójstwa. Pronobis przez wiele lat współpracował z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w zakresie organizacji wyjazdów a także dystrybucji biletów, w tym także na turniej Euro 2012.

  Na razie nie są znane motywy tego czynu. Pronobis miał 59 lat”

 24. Soplica said

  Re 20.
  „Piękno PRAWDY jest zawarte w tym artykule.”
  Przepraszam : jakiej „prawdy”? Prawdy pewnej myśli? Prawda chorej głowy? Prawda pewnej nacji? Prawda „koczownika” i „herszta”? Prawda jest jedna i niezmienna. A w tym artykule jest zawarta „moja prawda” lub ‚ g…. prawda”. Jeżeli JP2 ma być głównym twórcą rozmontowania Polski i wpuszczenia jej w „kanał’ to myślę że to jest ta druga prawda…. :))))

 25. Kronikarz said

  ad 13 & 21

  Tak, Marucha na pewno słusznie mówi.

  Otóż ja poznałem tego Petelickiego po jego ostatnich wypowiedziach, no tak gdzieś od dwóch lat i zdziwiony bylem, ze to ten pożal się Boże Mazowiecki wylansował Grom dla rosyjskich żydów, ale czy ten w końcu polski generał nie mógł dojść do własnych wniosków.

  Ludzie, pomyślcie, jeżeli będziemy wszystkich odrzucali ze względu na datę i miejsce urodzenia, to dokąd zmierzamy ? Aga, nasza mila Pani Aga, to tez czepiała się Michalkiewicza tak samo. A tu proszę ile świetniej roboty odstawia nam Michalkiewicz.

  Ten radykalizm dogmatyczny jest trochę męczący u takich ludzi jak Pani Aga – Panie Gajowy, niechże się Pan nie zniechęca i podaje materiały nawet sporne.

 26. KaRabin said

  Wypowiedź Nałęcza 17 kwietnia w programie „7. dzień tygodnia” w Radiu ZET. Doradca prezydenta skomentował w nim zachowanie gen. Sławomira Petelickiego, które – zdaniem Nałęcza – było niegodne polskiego generała. Nałęcz powiedział, że w II RP, którą zajmuje się jako historyk, nie było sms-ów, ale były telefony. – Żeby w II RP emerytowany generał mówił, co ktoś do kogoś w telefonie powiedział, to by sobie najpierw w łeb strzelił. To było poniżej honoru polskiego oficera – powiedział Nałęcz.

 27. maran said

  ad 24 Polska jest juz rozmontowana i wpuszczona w drugi kanal.
  Ale to dopiero poczatki. Bedzie o wiele, wiele, wiele gorzej.
  I to juz wkrotce.

 28. aga said

  Pewnie Panie Marucha trzeba nam takich „prawd” od jakże „wiarygodnych” Andrzejów 101, krasnoludków z pejsami co to wszystkich za żydów mają tylko Putina i siebie nie ; no może jeszcze kolesiów z WPS + teraz zapewne maranka, Halina i kronikarz awansuja na listę gojów 🙂

  A panu Kronikarzowi a raczej Kronikarzowi to radzę aby sobie odświeżył co Opolczyk vel Andrzej Szubert vel kto tam krasnoludek z pejsem o jego ukochanym redaktorku pisał – gwarantuję ,że to dużo bardziej brutalne ,mimo,że nie dogmatyczne , niż to co pisała Aga.

 29. maran said

  ad 28
  Pani promuje tutaj dozowana trutke modernizmu .
  Nie wiem na ile celowo, a na ile nieswiadomie.

 30. Soplica said

  Ad 27 – ja nie dyskutuje o rozmontowaniu kraju – to fakt, lecz piętnuje bzdury o „wykonawcach”. I mimo wielu pozytywnych głosów o sensowności zamieszczania takich artykułów nadal twierdzę że Gajowego stać na „równanie do góry” a nie „szybowanie w dół”. Kontrowersje i trudne rzeczy – tak, ale na poziomie.

 31. Kronikarz said

  Aga,
  Ze Opolczyk to ten velvel nie wiedziałem. Ha, a to jakiś…
  Pozdrawiam !

 32. Kapsel said

  Powołać komisję sejmową ds. nieudolności władzy

  Dlaczego:

  – doszło do katastrofy smoleńskiej?

  – Corvetta dla Marynarki Wojennej kosztowała kilkakrotnie więcej niż zakładano?

  – do ochrony żołnierzy w Afganistanie kupiono zły samolot za 80 mln zł.?

  Te i inne pytania, w apelu do społeczeństwa polskiego, stawia generał Sławomir Petelicki.

  posłuchaj teraz

  http://www.radiownet.pl/#/publikacje/powolac-komisje-sejmowa-ds-nieudolnosci-wladzy

 33. Od czci i wiary wyzwany zostałem za krótkie porównanie PiS = P O. Nie zamierzam nawet wprowadzać takiej myśli aby weszła w czyn, Niestety tak na fali niezadowolenia zapewne się stanie i następne wybory będzie „musiała” wygrać PiS-owska opcja. Wygrałaby w cuglach te ostatnie ale prezes wyhamował rosnące poparcie ponieważ K C uznało, że jeszcze pociągną na barwach P O. Nie zamierzam nikogo przekonywać a tym bardziej pani Agi do tego, jaką szkodliwą opcją dla mojej Ojczyzny jest PiS. Szkoda tylko kolejnych, sześciu lat straconych. Przez pierwsze cztery będą łgać o nadrabianiu strat lub niemocy zastanej po spadkobiercach czyli agenturze rosyjskiej i działaczach P O. Proszę o litość nad moją Ojczyzną i niech Pani otworzy oczy teraz pani Ago. Co do krytyki autora tego komentarza to byłbym bardzo ostrożny ze wzgl. na zawarty w nim realizm faktologiczny. Nawet dot. JP2.

 34. Kapsel said

  Co prawda Grom był wykorzystywany do nie sławnych operacji ale na podstawie tego wywiadu można posłuchać o ruchach w wojsku i nie tylko.

  Gen. Sławomir Petelicki o elitarnej jednostce GROM-u w Poranku Radia Wnet.

  posłuchaj teraz

  http://www.radiownet.pl/publikacje/rozmowa-krzysztofa-skowronskiego-z-gen-slawomirem-petelickim-o-jednostce-grom-u–2

 35. Fran SA said

  Wlasciwie nie bardzo moge zabierac glos na temat generala, bo o nim przyznam sie nic nie wiem. Czytam i czytam i dalej niczego nie rozumiem. Czy byl zolnierzem, politykiem, agentem, czy ‚architektem’ zdarzen? A moze wszystkim na raz? Gazeta Wyborcza wlasnie podala, ze cierpial na … Alzheimera. Mozna i tak.

  Natomiast zainteresowala mnie sprawa szmuglowania zydow z Rosji przez GROM. Nie mam o tym zielonego pojecia. Czy ktos wie cos na ten temat? czy to prawda, ze z Birobidzanu?
  A i czesto sie zastanawiam czemu w Polsce sie nie mowi i nie pisze o Birobidzanie i co sie tam teraz dzieje; bo to zydzi podobno nie mieli gdzie sie schowac po wojnie a przeciez Stalin im podarowal kraj wielkosci Szwajcarii i o ile wiem maja tam wlasna administracje.
  Natomiast gdy chodzi o generala Petelickiego to nie mam pojecia czy popelnil samobojstwo czy ktos mu pomogl. W obu przypadkach mamy klopot: jakie byly powody? czy prawne (biznesowe) czy polityczne?
  Gdzie sie podzialo w Polsce prawo?
  W swietle ostatnich ‚samobojstw’, skrytobojstw i dziwnych wypadkow smiertelnych oraz katastrof – ta ostatnia tragedia tez sie wpisuje na dosc przydluga liste nierozwiazanych zagadek o podejrzanej smierci?

 36. Kapsel said

  czy poważny wojskowy, generał, włącza się do niepoważnej wojny “futbolowej”?
  Poważny generał na pewno nie. Usłużna marionetka polityczna już tak.

  a właśnie tak to może pisać usłużna marionetka !

  Poważny generał tak samo jak i poważny kapłan potrafią docenić patriotyzm „kiboli”…. Panie Opolczyk !

  Pozdrowienia dla kibiców

 37. maran said

  widac, ze niedlugo i Petelicki dolaczy do grona „swietych” w Novus Ordo.

 38. Kapsel said

  a to jest opinia światowej sławy eksperta do spraw Novus Ordo który nie ma zielonego pojęcia o postach w przyjmowaniu Komunii Świętej nawet w Rycie Trydenckim….

 39. maran said

  a co to ma wpsolnego z pana „wyswiecaniem” gen Petelickiego??
  Pan nie ma zielonego pojecia o tym co sie w ogole dzieje a ja tego panu nie wypominam

 40. maran said

  tu bardzo ciekawe informacje
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/66057,nagrywam-to-dla-swojego-bezpieczenstwa

 41. Jack Ravenno said

  Mnie ciekawi co innego. W jakim ubraniu był generał w chwili śmierci?

  Jeżeli by był w w mundurze generalskim, no to faktycznie można by przypuszczać, że jednak to było samobójstwo. Ale gdy w cywilkach, a opisywany jest, KUR*A, dres – na 100% to nie był samobój. Tacy ludzie, chociaż pokręceni – jakiś tam schemat honorowy mają. Czyli – w mundurze galowym i z listem pożegnalnym a nie w dresiku.

  Tak to widzę.

 42. RSA said

  Cóż, artykuł średnio ciekawy, znacznie ciekawsze filmy zalinkowane przez KaRabina.

  – opolczyk: „Nigdy nie dowiemy się, ile ofiar – niewinnych ofiar – ma GROM na sumieniu.”
  – Petelicki (drugi film, 11:33): „Kilkaset operacji bojowych, wykończył ponad 500 terrorystów… wyeliminował, i nikt nie zginął w GROM-ie”

  Z obu filmów wynika, że był to chyba raczej człowiek zmęczony, albo zniechęcony – jeśli ten stan się pogłębiał, to może i samobójstwo jest prawdopodobne.

  Wnioski:
  – gen. Petelicki bardzo często powołuje się na Amerykanów, ile włożyli w jego szkolenie, jak to chwalą GROM, ile razy byli uruchamiani na telefon prezydenta USA – nie mówi nic o tym, jakie korzyści Polska wyniosła z operacji GROM-u.
  – stosując prostą logikę, GROM nie pasuje do struktury państwa. Jednostka podległa MSW, przeznaczona do misji zagranicznych? MSW powinno nadzorować jednostki o charakterze policyjnym i porządkowym (także AT) działające na terenie kraju. MON powinno nadzorować jednostki wojskowe w kraju i za granicą. Cała ta sytuacja wygląda jak z felietonu Michalkiewicza: razwiedka cywilna (byłe SB?) postanowiła stworzyć sobie miniaturową, ale za to super sprawną armię poza strukturami wojska polskiego.
  – ciekawa uwaga o przyczynie przekazania Polsce nieuzbrojonych baterii rakiet Patriot, jeśli jest prawdą, to znaczyłoby, że USA uważają Polskę za konia trojańskiego Rosji w NATO, co nie przeszkadza korzystać im z polskiego wojska w charakterze mięsa armatniego

  Coraz bardziej wydaje mi się, że reaktywacja jakiejś formy Układu Warszawskiego bis byłaby korzystna dla Polski. Oczywiście jeśli nie miały miejsca jakieś analogie Rapallo albo paktu Ribbentrop-Mołotow. Niestety tego na razie nie wiemy. W każdym razie – na górze coś się dzieje.

 43. maran said

  czy pan petelicki w tym nie uczestniczyl?

 44. Kapsel said

  Re 13

  Z takim właśnie mniej więcej nastawieniem podchodzę do osoby gen.Petelickiego.Przywołałem jego wypowiedzi akurat z Radio Wnet w których bardzo stanowczo mówi o wielu rzeczach które mogły się bardzo nie podobać i stał się bardzo niewygodny.Ta wypowiedź na temat ofsetu F 16 przez firmy izraelskie mogła być przekroczeniem pewnej dozwolonej granicy w jego wypowiedziach.Jest taka wypowiedź przytaczana tutaj w Gajówce jak również wspólne manewry lotnictwa (podawałem filmiki) i to co podaje Pani Aga w komentarzu 7.

  Re 24

  Jeżeli JP2 ma być głównym twórcą rozmontowania Polski i wpuszczenia jej w “kanał’ to myślę że to jest ta druga prawda….

  Dokładnie tak jest,ktoś musi być winny i jakoś trzeba się wytłumaczyć przed narodem że wzięło się aktywny udział w wynoszeniu parchatych do tego co mają dzisiaj.Znikają z sieci i nikt nie publikuje wypowiedzi kard.Wyszyńskiego w których ostrzegał o obcych elementach w Solidarności.Zdając sobie sprawę z tego że tak naprawdę nie chodzi o prawa robotników a o przejecie władzy i mając świadomość kto za tym stoi ,kard.Wyszyński namawiał do tego aby nie zmieniać władzy a egzekwować prawa nam należne od tych którzy byli u władzy.Dzisiaj wykorzystuje się to przeciw Niemu mówiąc że namawiał do współpracy z komuchami.Nie mówi się nic o wydanym oświadczeniu dla wszystkim kapłanów aby nie mieszali się do polityki.Nie posłuchano Go chociaż widać jak ewidentnie miał racje i nadal pluje się na Niego wykorzystując to na sposób że chciał współpracować z komuchami.Dawniej jeden z Papieży tez potępił jedno z powstań.Obydwaj mieli rację.

 45. maran said

  tu filmik o Gromie z dobrym komentarzem ponizej „SROM na taki GROM”

 46. Marucha said

  Re 44:
  Jan Paweł II oczywiście nie jest sprawcą naszego w UE członkostwa – ale Jego jednoznaczne pro-unijne stanowisko dało oręż do ręki jednym, a skonfundowało drugich. Nigdy się nie dowiemy, jaki byłby wynik referendum, gdyby dało się słyszeć głośne NIE papieża.
  Możemy się jednak domyślać. W pewnej parafii (nie pamiętam gdzie) ksiądz na kazaniach wyraźnie namawiał parafian do sprzeciwu wobec Unii. I ogromna większość zagłosowała potem na NIE.

 47. Kapsel said

  Re 46

  To prawda że w jednym z krajów skandynawskich wystarczył jeden ksiądz i wiejska dziewczyna aby rozpętać piekło na temat uni.Tylko że w tym kraju ludzie żyli sobie spokojnie i w dobrobycie ,niestety inaczej niż u nas.Jeden TAKI stanowczy głos mógł wystarczyć ale ja wcale nie jestem tego taki pewien.Pamiętam tą atmosferę z tamtych dni i to jak mnie chciano zlinczować za głos przeciwny i publicznie wypowiedziany.Nie zapominajmy też że w preambule miało być odniesienie do wartości chrześcijańskich co zostało przekręcone już po fakcie i Papież stanowczo potępił,nie o takiej uni mówił Papież tak samo jak nie o takiej Solidarności mówił kard.Wyszyński oraz mówili wszyscy Ci którzy potem musieli uciekać za granicę,stracili zdrowie lub nawet życie.

 48. RomanK said

  Ojojjjojjjjj….prawda boli:-)))
  ja mysle…. ze opolczykowi tylko moze pomoc obrzezanie..zadne egzorcyzmy sie go nie chwyca…
  Tylko nie pomylcie lbow:-)_)) parchate patryjotki:-))) niech Aga zlapie i trzyma za wlasciwy:-)_))) jako zarliwa chato liczka nie powinna brzydzic sie zadnym umartwieniem ((((
  Pani doktor widzi..ze nie trzeba Pesela..zeby zlapac gudlaja:-)) wystarczy napisac prawde..i try miga gudlaj leci… i zaslania wlasnymy cyckamy chasbare:-))))
  Doskonaly artykol…. Reszta rajwachu….tylko rajwach…
  Doskonale przypomnienie dla wszystkich zdrajcow..czym i jak placa az wierna sluzbe szabesgojom…. KosherNostra!
  To nie koniec….to poczatek…dopiero poczatek… Zaczyna sie odrzucanie przez zdrowy organizm polski….. odrzucanie implantofffff….

 49. JO said

  Ad.45. Ogladajac ten film , az wierzyc sie nie chce jak Polacy Dali sie oszukac, omamic…
  Mysl jest taka, ze Grom Powstal by go zuzyc a po tym jak Murzyn zrobil swoje, Murzyna zlikwidowac…

  Boze Drogi, co Gromowcy zabijali Wlasna Rodzine…Slawko Dogmanowicz, to przeciez Brat, Krew z KRWI a ONI tym sie chwala…

  Boze Drogi jak Nas Uzyto ….jacy my pozbawieni bylismy Darow Ducha Swietego…Madrosci….

 50. 166 bojkot TVN said

  45/Maran
  Film o GROM-ie powoduje mieszane uczucia.
  Szczególnie to odniesienie do USA i ocena wartości względem amerykańskich ponoć najlepszych tego typu służb.

  Do spokojnej oceny pozostaje przydatność tej jednostki, co jest głównym wyznacznikiem sensu powstania i utrzymywania. Skoro już jest (a nie było takiej jednostki w PRL-u).
  Trudno to ocenić na podstawie filmu. Można przypuszczać, że jest to formacja najemna. Bo chyba nie wszystkie „zadania”. jak to chociażby na Haiti miało coś wspólnego z polską racją stanu. Jeśli jest to sposób na pozyskanie funduszy na działanie Gromu, to mogę to jakoś zrozumieć. Jeśli zaś te zadania obciążają nas, a przynoszą profity nie wiadomo komu, to już zaczyna brzydko pachnieć.
  Obecność pana Brzezińskiego, polskojęzycznego Żyda, kto wie, czy nie jednego z głównych realizatorów NWO, ten brzydki zapach niejako wzmacnia.

  GROM podlega jednak polskiemu ministrowi obrony. Więc to co robią ci komandosi, wyszkoleni do bezwzględnej obrony, czyli zabijania bez patrzenia na pierdoły o niedopuszczalności kary śmierci, podobni jednostkom amerykańskim, z wyposażeniem z Izraela (!), zależy od bezpośredniego dowództwa, czyli zwierzchnika.
  No i tu zaczyna się ciekawa analiza, której nie można dokonać na podstawie tego filmu, mianowicie który zwierzchnik gdzie posyłał GROM. Pierwszy, Mazowiecki – wiadomo – zlecił im misje dla której ta jednostka powstała – Mazowiecki kazał przetransportować Żydów z Rosji do Izraela.
  NIE KAZAŁ przetransportować Polaków z Kazachstanu, z dalekiej Syberii, tylko utworzył „polską” jednostkę do obsługi rosyjsko-języcznych Żydów. Czyli pod fałszywą flagą „polską’ dokonał się duży przerzut ludzi z Moskwy do Tel-Awiwu. Kto za to zapłacił, i czy Polacy już spłacili długi zaciągnięte na te akcję, to dobre pytanie do Tadeusza Mazowieckiego, ale jakoś nie ma odważnych dziennikarzy, którzy je zadadzą. Tak jak i to co robili i w czyim interesie członkowie GROM w krajach byłej Jugosławii. Jest to o tyle ciekawe, że takie właśnie jednostki biorą udział, lub wręcz tworzą najnowszą historię.
  Bez wyjaśnienia tych podstawowych spraw, czyli w czyim interesie służy GROM, przeciętny Polak nie ma podstaw do oceny tej jednostki.
  Dlatego tak ważne jest przejęcie władzy w polskie ręce, żeby jednostki specjalne nie podlegały obcym służbom i wykonywały jedynie zadania zgodne z polską konstytucją i polska racją stanu.
  Dlatego moja ocena GROM jest bardzo pozytywna, jeśli jest to jednostka działająca w interesie Polaków, i bardzo negatywna, jeśli jest to formacja najemników używana w niecnych celach przez rządzącą zbrodniczą mafię.

  Ponieważ nikt nie wierzy (no może oprócz pozostałych jeszcze przy życiu bezkrytycznych zwolenników PO) w samobójczą śmierć gen. S.Petelickiego, pojawia się następne pytanie kto znajomy generałowi wyprawił go na tamten świat pozorując jego samobójstwo?

 51. Niedaleko said

  Ad. 50 – „Czyli pod fałszywą flagą “polską’ dokonał się duży przerzut ludzi z Moskwy do Tel-Awiwu. .”

  Czy można poprosić o link gdzie ta akcja jest opisana.

 52. revers said

  To mozna mowic otwarcie o szwadronie smierci, usmiercaniu niewygodnych ludzi
  http://niepoprawni.pl/blog/8/plaga-samobojstw-nie-zyje-jerzy-pronobis

 53. opolczykpl said

  Kapsel:

  Aby zabierać głos i nie siać dezinformacji potrzebna jest wiedza, a nie propagandowe trociny, wpychane ludziom do łbów.

  Poważny generał podpowiedziałby kibolom tak:

  „Kochani, jesteście oszukiwani i pchani na barykadę przeciwko Tuskowi przez PiS, za pośrednictwem „Gazety żydo-Polskiej” i żydo-„Niezależnej.pl” – w komplecie podległych PiSowi.
  Powinniście wiedzieć, że PO i PiS to bratnie agentury. Obie są ślepo pro-izraelskie, pro-amerykańskie, pro-unijne i pro-NATO-wskie. Zamiast być manipolawani przez PiS i popychani na PO przegońcie obie agentury. Domagajcie się też wystąpienia Polski z Unii i z NATO. I nacjonalizacji banków”.

  Z tymi kibolami to jest tak, że oni myślą, że są patriotami, a są popychadłami w łapskach Kalksteina. Oglądałem wiele ich protestów. Ryczeli, że Tusk i PO to ruska agentura (ewidentna PiS-owska propaganda). A jaka to ruska agentura, skoro Tusk z jego „żondem” latał na wspólne obrady rządów do Jerozolimy, a nie do Moskwy? I skoro „polskie” lotnictwo urządza wspólne manery z lotnictwem Izraela. I skoro agent Rostowski bierze udział pod Waszyngtonem w zlocie Bilderberga, anie na Krymie z Putinem. I skoro szefem MSZ u Tuska jest ewidentny agent syjonistów Radek Sikorsky.
  To jaka to „ruska agentura” z tej PO?
  Ale ponieważ dla kiboli ważniejsze jest, czy był spalony czy nie, to można im taką chasbarską bzdurę wmówić.

  Albo ich wielkie plakaty – „Precz z komuną”. Polska ginie szabrowana przez banksterów i kapitalistów, a te matoły z komuną walczą. Choć w komunie fabryki i huty i stocznie budowano a nie niszczono. I szpitale nie bankrutowały. I tylu bezrobotnych i bezdomnych nie było. Ale do kiboli takie oczywistości nie docierają. PiS-dzielcy podsunęli im plakaty i „patrioci” kibole walczyli z komuną.

  Ja nie powiem…Kibole zapewne są patriotami. Ale durnymi, naiwnymi i ślepymi patriotami. I dlatego kalksteinowcom tak łatwo było kibolami manipulować.

  Dokąd Polacy nie zrozumieją, że PO/PiS/PSL/SLD/Róh Palikota to jedna i ta sama okupacyjna szajka inscenizująca pomiędzy sobą walkę, dotąd będziemy robieni w konia! Agentura napuszcza bydełko wyborcze jednej agenturalnej partii na bydełko wyborcze innej agenturalnej partii. Ogłupieni Polacy walczą ze sobą, a agenturalna sitwa dalej spokojnie szabruje nasz kraj.

 54. Marucha said

  Re 53:
  Idiotom się nie wytłumaczy, że to nie żadna ruska agentura. Idiotów się nie przekona. Idioci muszą wymrzeć.

 55. Rysio said

  Nie wszyscy to idioci, duża część z nich to po prostu parchy.

 56. Fran SA said

  Re: Marucha ma racje. Przeciez to nie Putin zmasakrowal Balkany, Libie, Irak, Afganistan, Somalie, Jemen, i nie Putin szuka ropy w Nigerii bombarduje kraje afrykanskie pali lasy i wioski murzynskie pod odwierty. Jakos zadne Greenisy ani inne humanitarna organizacje nic nie pisza o deforestacji Afryki na nieprawdopodobna skale!! Nie Putin bombardowal Sudan i nie Puin podzielil Sudan na dwa kraje, ktore sa do niczego niepodobne i konflikt jest nie do rozwiazania. Poludniowym Sudanem, z ropa ale bez dostepu do morza rzadza zydzi do czego sie sami przyznaja w prasie izraelskiej.
  I nie Putin kaze Polsce splacac jakies urojone dlugi.

 57. RomanK said

  No i Putin sie bezczelnie antyamerykansko i zosliwie jak antydemita smiechal w Mexyku…dokladnei jak diabal,,co wlaz w Opolczyka..:-))) i chyba nie psucha co mu kaze prezydent… a co jemu kazali powiedzic ci co nim poruszajom:-)))
  Boze..co poczonc z tym kacapem???? nie posucha ani Kahalu ani ks Natanka….on tylko sucha….nie nie powiem….. bom jeszcze nie napisalem oswiadczenia..ze nie zamierzam popelniac damobojstwa,,i nie wcale z patriotyzmu i umilowaia do Polski….ale ..bo mi za duzo ludzie winni za roboty..:-)) jak oddadzom…..moze napisze”=___w terminie pozniejszym…jak dowiem sie jaki rozklad pociagow na trazie Zagorz- Jaslo zeby siem rzucic….albo jakie proxy:-))))

 58. Hasbarka Halina wpadła bez PESELA

  Halina powiedział/a
  2012-06-17 (niedziela) @ 06:07:22
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/16/holodomor-kolejny-dowod-na-to-iz-zydzi-naleza-do-najwiekszych-masowych-mordercow-wszechczasow/#comment-171603
  Do Pana Gosc Po Raz Pierwszy z wpisu 48
  Ma Pan piękny przykład plucia w godnych szacunku ale niestety już zamordowanych Polaków – plucia w Polaków – przez Józefa Bizonia z podrzeszowskiej Boguchwały.

  Gen Petelicki był Polakiem z rodu Polaków – to widać
  po Jego Słowiańskiej antropologii oraz po zachowaniu godnym Polaka, człowieka honoru – co żydom nigdy się nie zdarza.

  Występował w mendiach – bo jako założyciel Gromu – był osobą znaną i zasłużoną dla wojska (którego już nie ma – bo w pojedynkę lub w nielicznej, polskiej, słabej grupie – nie był wstanie całego Polskiego Wojska obronić przed zniszczeniem przez Klicha i pozostałą pejsatą haniebną hołotę u koryta władzy).

  BYŁ PRZEZ TE WSZYSTKIE (łącznie z Tv Trwam!) – MENDIA – WYCISZANY I ZAGŁUSZANY – co można sprawdzić filmikach o Nim na You Tube.

  Gen. Petelicki miał odwagę krytykować obecny reżim w Polsce
  – i opluwanie tego kolejnego zamordowanego przez lucyferyczny, panujący w Polsce reżim
  – utalentowanego polskiego człowieka
  – opluwanie Polaka przez chazarskie gady o charakterystycznym krogulczym wyglądzie
  – jest aktem kolejnego plucia pejsów na ich kolejne ofiary.

  Gen Petelicki był Polakiem z rodu Polaków.
  Słowna reakcja Józefa B. to kolejny przykład zagłuszania logicznej i realnej PRAWDY. W Polsce GINĄ MASOWO ZABIJANI PRZEZ HOŁOTĘ – PRAWDZIWI POLACY.

  Kto zabija rodowitych POLAKÓW w Polsce?
  Przecież mordercami NIE SĄ Polacy!!! Jako Naród – Polacy nie są zdolni do popełniania tych straszliwych zbrodni!!!
  Talmudyczni chazar – żydzi mają Talmud który ich ze zbrodni na gojach – natychmiast “rozgrzesza”, usprawiedliwia.
  Zamordują goja – i nadal mają “czyste” i “spokojne” – sumienie. Sądy opanowane przez talmudczyków – też nie stanowią dla zbrodniczej hołoty – żadnego zagrożenia.

  Zastraszeni Polacy siedzą cicho,jak mysz pod miotłą.
  Polacy są w Polsce zabijani jak stado cichych baranów.

  Nasi polscy przodkowie jednak – walczyli z tą hołotą.

  Katechizm polskiego dziecka
  Władysław Bełza

  – Kto ty jesteś?
  – Polak mały.
  – Jaki znak twój?
  – Orzeł biały.
  – Gdzie ty mieszkasz?
  – Między swemi.
  – W jakim kraju?
  – W polskiej ziemi.
  – Czym ta ziemia?
  – Mą ojczyzną.
  – Czym zdobyta?
  – Krwią i blizną.
  – Czy ją kochasz?
  – Kocham szczerze.
  – A w co wierzysz?
  – W Polskę wierzę.
  – Coś ty dla niej?
  – Wdzięczne dziecię.
  – Coś jej winien?
  – Oddać życie.
  ====================================

  A teraz hasbarka Halina pisze nam tutaj pod ad. 20

  Halina powiedział/a
  2012-06-19 (wtorek) @ 12:35:08
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/19/sprawa-gen-petelickiego/#comment-172216

  “Grom jest kastetem do bicia Gojów.” (…)
  “A żydowscy “opozycjoniści” dali nam Solidarność. Polaków kolejny raz puszczono w kanał. Nad Solidarnością parasol ochronny dodatkowo roztoczył koleś globalisty koczownika Brzezińskiego – herszt watykańskich jahwistów – JP2. Polacy jak barany poszli za tym fałszywym pasterzem.” (…) Koniec cytatu.

  Piękno PRAWDY jest zawarte w tym artykule.
  Jest nadzieja dla Polski, skoro są jeszcze tutaj ludzie umiłowani przez Mądrość, przez Prawdę.
  Bardzo za ten artykuł – Dziękuję.

 59. Add.60

  No i te pienia hasbarki HALINY na temat Petelickiego i ciskanie gromów m.in. na mnie jest po moich takich komentarzach.

  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-06-16 (sobota) @ 20:36:03
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/16/holodomor-kolejny-dowod-na-to-iz-zydzi-naleza-do-najwiekszych-masowych-mordercow-wszechczasow/#comment-171553

  Jeżeli gen. Petelicki wymienia w kontekście pozytywnym m.in. Płażyńskiego, a nade wszystko Olechowskiego, to to oznacza, że to jest ich wewnętrzna wojna i Polacy winni trzymać się z daleka od tego.

  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-06-16 (sobota) @ 20:50:35
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/16/holodomor-kolejny-dowod-na-to-iz-zydzi-naleza-do-najwiekszych-masowych-mordercow-wszechczasow/#comment-171556

  Fragment wypowiedzi gen. Petelickiego dotyczący młodych ludzi, którzy głosowali na PO,

  plus jego stwierdzenie, że przyszłe wybory wszystko zmienią,

  a do tego pozytywny jego stosunek do Olechowskiego

  przy jednoczesnym zapewnienie o powstaniu niezależnych ekspertów,

  daje podstawy sądzić,

  że chodzi o wytworzenie przechwytującej czapy co by Naród Polski nie wyrwał się spod dotychczasowej kontroli.

 60. A tu fragment z

  http://jozefbizon.wordpress.com/

  dla tych co jeszcze się z tym nie zapoznali

  PODSUMOWANIE.

  W tym samym czasie biegły [i biegną] dwa przeciwstawne sobie procesy.

  – Pierwszy – rozpoczęty Układem Europejskim z dnia 16 grudnia 1991 r. – dla którego wprowadzenia w życie zorganizowano kanciasty stół – zwany dla niepoznaki ‘okrągłym stołem’. Później w czerwcu 1992 r. użyto karty lustracyjnej dla rozgonienia w Sejmie powstałej opozycji w stosunku do tego Układu Europejskiego. Przy tej okazji wykreowano mity tzw. ‘nocnej zmiany’, którymi karmiono Polaków dla zbudowania obecnego układu politycznego, zbudowania całych mechanizmów zniewalających Naród Polski i w konsekwencji osiągnięcia tragicznego obecnie stanu państwa polskiego. Niepomierne zasługi na tym polu ma obecne PiS oraz PO, a i nie gorsze SLD oraz PSL.

  – Drugi – odbudowy na najwyższym poziomie prawdziwego życia żydowskiego w Polsce, jeśli nie w tym, to na pewno już w następnym pokoleniu [za rabinem Sacha Pecaric].
  Temu procesowi od samego początku wiernie służył i służy PiS [Prawo i Sprawiedliwość] wraz z PO [Platformą Obywatelską]. Służył też Lech Kaczyński wraz ze swoimi współpracownikami.
  Pod te procesy dostosowywano też i inne partie pod względem personalnym.
  Pod te procesy układane były i są listy kandydatów do tzw. wyborów – poczynając od liczących się większych miast [ale i miasteczek], aż po Prezydenta RP.
  Temu drugiemu procesowi sprzyjał i sprzyja prowadzony proces pierwszy.

  Zasadniczo są już gotowe wszystkie elementy do masowego osadnictwa Żydów w Polsce.
  Wgląd w archiwa IPN stronie izraelskiej zapewnił prezydent Lech Kaczyński już we wrześniu 2006 roku. Pozostało jedynie do dopracowanie pole przyzwolenia społecznego Polaków na masowe osadnictwo w Polsce Żydów. W każdym bądź razie ten proces osadnictwa Żydów w Polsce będzie kontynuowany.

  Oba procesy posunęły się już tak daleko, że na obecną chwilę premier Izraela Beniamin Natanyahu mógł już otwarcie powiedzieć w lutym 2011 r. do premiera RP Donalda Tuska: „Razem z nami są ministrowie obu rządów i będziemy dziś i jutro pracowali, by zaprojektować wspólną przyszłość”

  Taki stan rzeczy nie byłby możliwy bez czynnego współdziałania hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce, a i bez uwiarygodniania przez nich ludzi w oczach katolików.
  Dotyczy to również niestety i Radia Maryja, TV TRWAM, Naszego Dziennika. Nie ma żadnego podziału kościoła na kościół łagiewnikowski i kościół toruński [w sensie oddziaływania na ludzi]. Jest jeden. Podzielone są jedynie role i to sprawia takie wrażenie.

  Pod realizację tych procesów rozpracowaniu i presji zostało poddane polskie duchowieństwo parafialne. Instytut Spraw Publicznych wydał nawet w 2003 r. opracowanie „Duchowieństwo parafialne a integracja europejska”

  Obu tym procesom patronował za życia Jan Paweł II, a i patronuje teraz po śmierci.

  Wskazuje się teraz na ekumenizm JPII, dialogi, za co Żydzi chcą mu wybudować pomnik w Polsce. Przy budowaniu [a potem utrzymaniu] Rzeczypospolitej Obojga Narodów – Polaków i Żydów [lub jak kto woli – Żydów i Polaków] osoba Jana Pawła II staje się ostatecznym argumentem niwelującym niezadowolenie Polaków z takiego stanu rzeczy, a także argumentem przesądzającym o słuszności wzniesienia takiej budowli.

  Majątek narodowy Polaków został zniszczony, albo zawłaszczony.
  Zawłaszczane są wszystkie świętości Polaków. Prowadzi się proces zawłaszczania i przeinaczania całej historii Polski, judaizacji wiary katolickiej.
  Usiłuje się przeciwstawiać polskich katolików [wiernych tradycji ] wyznawcom Mahometa, co sprzyja temu drugiemu procesowi], a jednocześnie niebezpiecznie etykietuje polskie katolickie środowiska narodowe niegodzące się na obecny stan rzeczy w Polsce.

  Kościół Katolicki w Polsce traktowany jest instrumentalnie– a i wiara katolicka również.
  To samo dotyczy wszystkich innych świętości Polaków, dziejowych dla Polaków wydarzeń, ofiar Polaków za ich Ojczyznę i za lepsze godne jutro dla Polaka.

  Stało się to wszystko przedmiotem technik ‘Public Relations’ dla skutecznego oszukania Polaków. Prekursorem wykorzystywania wiary katolickiej był Lech Wałęsa z obrazkiem Matki Boskiej w klapie marynarki. Teraz pozostało już tylko zmiażdżyć ducha Narodu Polskiego wyrosłego na zdrowym gruncie wiary katolickiej i w tym dziele uczestniczy abp Józef Michalik wraz niemal całym Episkopatem Polskim.

  Środowiska żydowskie, którym wtórował i które z całych swych sił wspierał Prezydent Lech Kaczyński, mówią bardzo jasno.
  Co najmniej 800 lat Żydzi byli na polskiej ziemi – mówił L. Kaczyński w Izraelu we wrześniu 2006 r., a po 10.04.2010 doprecyzowuje to Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich dodając 200 lat i w miejsce „nie można zrozumieć dziejów Polski i Polaków bez Chrystusa” mówi w wywiadzie z 20.04.2010 r. [The JewischWeek] „nie można zrozumieć historii Polski nie znając roli Żydów w ciągu prawie 1000 lat historii.”
  I zaraz dodają, że Żydzi ramię w ramię z Polakami walczyli w kolejnych powstaniach począwszy od Powstania Kościuszkowskiego – co potwierdza Prezydent Lech Kaczyński podczas otwarcia przez niego w 2006 r. w Izraelu wystawy „Za Naszą i Waszą Wolność”.
  Zaś były ambasador Izraela w RP Szewach Weiss we wrześniu 2006 r. mówi: „Prawie 100 tysięcy Żydów walczyło w rozmaitych polskich formacjach podczas drugiej wojny światowej. 40 tysięcy zginęło, walcząc ramię w ramię z Polakami, w polskich mundurach. (…)”.

  Na polskiej ziemi w głównej mierze dokonała się zagłada Żydów [holokaust] to też przy tym wszystkim powyższym mamy swe prawa w stosunku do Polski, a jeszcze inni Żydzi mówią mamy prawo do odszkodowań majątkowych od Polski.
  Spina to wszystko wypowiedź Premiera Izraela Beniamina Natanyahu z lutego 2011 r. na powitanie w Izraelu Premiera Donalda Tuska „Razem z nami są ministrowie obu rządów i będziemy dziś i jutro pracowali, by zaprojektować wspólną przyszłość”
  To wszystko jest jednocześnie testamentem Lecha Kaczyńskiego, który Jarosław Kaczyński zapewnił i zamierza wypełnić.

  Strona KOR_BATORY_INNI stanowi uzupełnienie tej strony głównej i ukazuje przy pomocy wielu zmieszczonych tam zdjęć stosowanie technik Public Relations, a także ukazuje przy pomocy zdjęć fakty mało znane, a jednocześnie żywotne dla bytu Narodu Polskiego. Dopełnieniem całości jest KOLEKCJA_ZDJĘĆ z pobytu w Izraelu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Premiera Donalda Tuska.

  Pytam więc, gdzie tu jest jakakolwiek różnica pomiędzy PiS a PO? – Pytam też o to Ojca Tadeusza Rydzyka, który nie tak dawno publicznie twierdził w Radio Maryja, że przydałoby się 40 takich Jarosławów, to by dopiero było w Polsce dobrze.
  Czy po to powstało Radio Maryja?

 61. JO said

  Nic sie nie zmienilo I to widac juz coraz bardziej.PRL Bis cala para. Za komuny niszczono Polakow I teraz to sie Dzieje.i w PRL Byla Wojna wewnetrznie Gangow….Komuna kazala nam byc homo sowiticus, PRL Bis kaze Nam Byc Lemingiem, co na jedno wychodzi.

  Zminila sie jedynie ideologia a melody Dzialan sa te same, dostosowane do ideologii.

  Kiedys wykladnikiem czlowieka Sowieckiego bylo przynaleznych do Partii a dzis wykladnikiem jego jest uleganie GRZECHOWI. I. Temu. Co grzech powoduje.

  Ideologia liberalizmu jest satanizm

  I tak kazdy, kto przestaje myslec I propaguje to co w KK bylo zakazane – seksizm, konsumpcjonizm, erotyzm, kolegializm, Nowy ekumenizm, liberalizm, kosmopolityzm,…..zycie AKCEPTUJACE Poszukiwania samych siebie, ze Tesco jest dobre, dziwny na puppies Kobiety sa wlasciwym miejscem iCh pobytu, bajki dla dzieci nowoczesne JE krztalca, ludzie kalibru Ratajczaka Lepperapopelniajac samobujstwa, praca pozagranicami Polski jest uzywaniem wolnosci, shady sa prawe a sluza zdrowia leczy a Zywnosci jest zdrowa….

  Etc, etc,

  Kazdy kto to akceptuje stake sie czlonkiem czynnym, czy biernym takiej nowej Partii PZPR do ktorej kiedys trzeba bylo wystapic podpisujac lojalke a dzis wystarczy, ze Przestaniesz Myslec I wykonujesz poslusznie to co System Tobie Kaze wchodzac w nawet intymne safety tewego zycia….

  PRL rozrosl sie do rozmiarow monstrum…a film 40 latek przy tej fabule to przyklad

 62. Kapsel said

  Re 53
  Panie Opolczyk

  Ja nie powiem…Kibole zapewne są patriotami. Ale durnymi, naiwnymi i ślepymi patriotami. I dlatego kalksteinowcom tak łatwo było kibolami manipulować.

  A ja powiem że nie jest dokładnie tak jak Pan mówi bo ja osobiście znam takich i wiem co oni myślą tak naprawdę.To że przekazy tak ich uwypuklają to wcale nie znaczy że tak jest na pewno.
  Czy zna pan któregoś z nich czy tylko z przekazów ?
  Bo ja znam i wiem co mówię i bardzo mi się nie podoba jak robi się z nich wszystkim i księdza Natanka idiotów i debili.Inna rzecz że są też i tacy ale to właśnie ich pokazują mendia najbardziej dla swoich własnych korzyści politycznych.Może zamiast gardłować przeciwko nim lepiej jest przyjechać do nich i powiedzieć im to „od czego zdychają muchy” a zdychają nie tylko od muchozolu.., bo ja tym których znam mówię to wszystko. To samo tyczy się Papieża , i mnie wiele rzeczy w Jego postępowaniu się nie podobało to nie Jest On taki czarny jak Go się maluje i absolutnie obarcza za wszystko ,do braku orgazmów włącznie.Bronię też i będę bronił kard.Wyszyńskiego bo zawsze byłem blisko przy Jego nauczaniu.Powiedziałem o tym w 44 i 47 i w wielu innych komentarzach.To Pan sieje dezinformacje i pcha ludziom trociny do głów.A tak w ogóle to ja nie potrzebuję szukać winnego za wyniesienie parchów do żłobu tak jak Pan to robi i wielu innych,a nawet teraz to i tacy którzy publicznie mówią że jak oddamy unym Papieża to już po Polsce,bo nie należałem do Solidarności i popierałem Solidarność do momentu gdy kard.Wyszyński bardzo szybko zorientował się do czego to wszystko zmierza i bł.ks. Jerzego Popiełuszkę który też nie był rewolucjonistom,bo był odważnym kontynuatorem tego nurtu i nauki i dlatego Go zamordowano w nie długo po śmierci Prymasa. Nie był rewolucjonistom a doskonałym i odważnym kapłanem wiernym Chrystusowi i nauce KK, który to KK Pan tak napiętnuje.Motto ze słów św. Pawła mówi samo za siebie…..Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj…..W nawiązaniu do nauki Papieża …nie lękajcie się otwórzcie drzwi Chrystusowi …bł.Jerzy Popiełuszko mówił….Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się narodem wolnym już teraz….Znakomicie powiedział o Nim ks.abp. Stanisław Wielgus

  …Czy nie umarł na darmo? Czy uwolniona Polska jest Polską, o jaką się modlił? Co powiedziałby dziś, gdyby patrzył na bezrobocie, korupcję, krętactwo i spiski przeciw Kościołowi tych, których naród wybrał do władzy? Gdyby czytał pełne nienawiści do katolicyzmu i plugastwa czasopisma i zapiski w internecie? Nie stanąłby po stronie wszechobecnego relatywizmu nie odróżniającego dobra od zła, prawdy od fałszu realizowanego przez potężne media. Znów stanąłby w obronie wiary przeciw liberalizmowi moralnemu szerzonemu przez media. Stanąłby przeciw kosmopolityzmowi, przeciw dzikiemu darwinowskiemu kapitalizmowi. Z pewnością zaatakowano by go jako tradycjonalistę, nacjonalistę, jako kapłana niepoprawnego politycznie. Ks. Jerzy jednak pod warstwą zła, bandytyzmu, korupcji i dewiacji seksualnych, jaka pokrywa polski naród, dostrzegłby pokłady dobra. Ks. Popiełuszko podziwiałby polską młodzież, ale nie tę jej część, która pije alkohol, bierze narkotyki i szuka mocnych wrażeń na dyskotekach….

  Panie Opolczyk ,dlaczego Pan występuje przeciwko temu wszystkiemu w czym jest Prawdziwa Nadzieja dla Polski? Dzisiaj takim kapłanem jest ks.Piotr Natanek którego należy wspierać i jeśli ktoś jest niewierzącym i nie modli się za niego to powinien przynajmniej trzymać za niego kciuki.Jeśli Pan myśli że bez KK damy radę się podźwignąć to się Pan myli. Proszę posłuchać co mówi ks. Natanek który mówi prawdę historyczna o tym że Rosjan i Polaków tak naprawdę gnębiła jedna i ta sama ręka a kontynuatorem jest unia.Wśród kapłanów jest wielu z takim zdaniem a wiem bo z nimi też rozmawiam tylko że nie ma ich w telewizji i w gazetach,,,ale oni są tak samo jak i są wśród kiboli . Ks.Piotr bardzo ciepło potrafi powiedzieć o Rosji bo na przykład powiedział że wiosna przyjdzie od wschodu. I dopiero w połączeniu takich postaw jak on czy kibole i w porozumieniu z Rosyjskimi patriotami możemy mówić o realnych szansach na jakieś zmiany.

  Panie Opolczyk, niech Pan mniej czyta gazet i ogląda mniej telewizji a nawet i internetu a więcej rozmawia z ludźmi to będzie Pan wiedział o czym mówię.

  Jeśli chodzi zaś o gen,Petelickiego to wypowiedziałem się w kom.44 i jako tako nie krytykuję Pana artykułu za wypowiedzi pod adresem denata.

 63. Marucha said

  Re 62:
  Panie Kapsel, zgódźmy się jednak, że WIĘKSZOŚĆ kibiców reprezentuje dość wypaczoną i prymitywną formę patriotyzmu. Lepszy taki patriotyzm, niż żaden, ale ja byłbym bardzo ostrożny, zanim zacznę z nim wiązać jakieś nadzieje.

 64. opolczykpl said

  Kapsel:

  Kibic, w prawatnej rozmowie może być nawet niegłupi. Inaczej jest z nim w tłumie. Tam rządzą inne prawa. Przeczytaj sobie „psychologię tłumu” Le Bona. Klasyka. Polecam.

  Obejrzyj uważnie ten film:

  Jeden naganiacz z megafonem nadaje ton. Ostrzega przed kontaktami z mediami – za wyjątkiem „naszej” czyli żydowskiej Gazety Polskiej.
  Zobacz ten tłum! Słuchają go. Idą za nim w ciemno. A to przeszkolony przez służby pisowski wodzirej.
  I nie są to pojedyncze osoby – a duży tłum kiboli. Tak się steruje stadem baranów.

 65. Marucha said

  Re 64:
  GaPol – jedynym wiarygodnym medium dla kibiców…
  Komentarzy nie trzeba.

 66. opolczykpl said

  Panie Gajowy,
  Problemem wielu ludzi jest percepcja życzeniowa. Oni widzą to co chcą widzieć, a nie to, co jest rzeczywiście grane. Stąd błędnie oceniają rzeczywistość.
  Przepraszam za najście.
  A po starej znajomości – pozdrawiam.

 67. Kapsel said

  Re 63
  ale ja byłbym bardzo ostrożny, zanim zacznę z nim wiązać jakieś nadzieje.

  Panie Gajowy ja przecież nie jestem tym zaślepiony i widzę co się dzieje ale powtarzam że wśród tych młodych ludzi jest naprawdę wielu którzy już wiedzą i jeśli mam nadzieje to taką że jak odpowiednio do nich dotrzeć to gra jest warta świeczki.Tak to czuję i tak robię.Oni maja w sobie bunt i potrafią kochać Polskę,naprawdę dla Polski mogą się na wiele poświęcić trzeba ich po prostu uświadomić i zatroszczyć się o to aby ich nie wykorzystano.Jedyna bronią na dzisiaj jest świadomość narodowa i na ile mogę to robić to to robię i nie tylko wśród nich.Proszę mi wierzyć że ci młodzi ludzie potrafią uchwycić to o niebo szybciej niż nie jeden niby „dojrzały człowiek”. Bardzo lubię rozmawiać z młodymi ludźmi a ostatnio z rozmawiałem z młodą Rosjanką i jestem niesamowicie zadowolony bo w mig zgodziliśmy się co do tego że Rosjan i Nas mordowała ta sama ręka i temu podobne..Takie samo zadowolenie odniosłem w rozmowie z też młodą Białorusinka jak i młodym Bułgarem.

  Re 64
  Ja nie zaprzeczam że ci ludzie są wykorzystywani ale i to też może obrócić się przeciwko „wykorzystywaczom”. Ten sam tłum może się w każdej chwili odwrócić przeciw podżegaczom i ich pożreć a i gdyby zbierał się tylko po to aby od razu pożreć to nie wiem czy dano by mu się w ogóle zebrać. Tłum witał Zbawiciela i słał Mu pod nogi liście palmowe i wołał ..Hosanna…a potem krzyczał ..ukrzyżuj Go…
  Z tłumem może być różnie.

 68. aga said

  Panie Gajowy a kto sprzedawał – czytaj rozkradał Polskę i jej majatek ?
  Czy nie komuchy czyli byli sowieccy agenci i ich dzieci?,nawet jesli ci drudzy nie byli,bo juz nie musieli być w pzpr?Wszak inne wiatry zaczęły wiać.Czy H. Pająk i inni autorzy nie opisuja tajnych spotkań na zachodzie funkcjonariuszy Sowietu z przestawicielami Usraela już w latach 70′?
  Niech Pan zerknie na listy najbogatszych Polaków?Od góry do najniższych dołów,nie znajdzie pan nie – komuszego pomiotu. A jak Pan mysli z kim się dzielili? Czy nie ze swoimi byłymi oficerami prowadzącymi ze wschodu? (Myśli Pan ,że tacy ludzie jak Ałganow itp. nie dostali większych działek?) A to,że sprzedali zachodowi,żeby lepiej zatuszowac ten proceder to logiczne i potem przewerbowali się na zachód i przyjęci z otwartymi ramionami.Mowa o komuchach i stalinowskich i trockistowskich,którzy razem zasiedli w Polsce przy Kanciatym Stole a ci stamtąd w Brukseli obsiedli najwyższy sanhedryn.

  Papież mowił wyraźnie ,”na równych prawach”. Ale ktoś pilnował,żeby to nie wyżwięczałó.

  Myślę ,ze nie mógł inaczej; po najnowszych wydarzeniach jakich jesteśmy świadkami od Jugoslawii,poprzez Libię, Afrykę, u nas tez krwawo rozprawiono by się z „faszystami” głosującymi przeciwko demokracji i praw człowieka.My nie jesteśmy szwecja ani Islandią.Geopolityka nas gubi a w takich sytuacjach. Powód z latwością uni by wysmażyli. Mają zresztą gotowy konflikt polsko-ukraiński co nieopatrznie wyjawił michnik- szechter w australii.

 69. aga said

  ad. vocem 68
  – czeka na moderację
  tak apropos’ tych wzbogaconych agentów żydokomuny i ich sowieckich oops, byłych sowieckich w każdym razie ze wschodu -ałgnowczyków :))

  http://monsieurb.nowyekran.pl/post/65961,pogrom-petelickiego

  Dzisiaj s.p. gen. Slawomir Petelicki nie zyje, ale dr. Jan Kulczyk ma sie swietnie.

  Ale Kulczyka nikt nie będzie krytykował za konszachty z ekipą Kadafiego

 70. aga said

  Kibole mają rację ; komuna się nie skończyla ani nie poszła nigdzie precz. Ona się tylko przepoczwarzyla.
  Druga jej poczwarą jest PiS,który walczy z komuna he he he a trzecią SLD+palikociarnia.

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/66068,petelicki-czyli-nic-sie-nie-stalo

 71. aga said

  Gen. Petelicki nie żyje. Nie podzielam żalu, jaki słychać z tego powodu na prawicy. Agent SB i komunistycznego wywiadu, człowiek guru postkomunistycznego układu Ryszarda Krauzego i jego wierny członek zarządów paru nomenklaturowych firm..

  Po upadku PZPR przeszedł na stronę wywiadu amerykańskiego, stając się jednym z agentów wpływu w wojsku i przyczyniając się do jego zinfiltrowania przez Amerykanów. Po biznesowym konflikcie z ministerstwem obrony narodowej Platformy – przeszedł do deklaratywnej opozycji „patriotycznej” w wersji smoleńskiej.

  Nie wiem, czy jak to w demokracji bywa popełnił samobójstwo z pomocą byłych przyjaciół, czy też osobiście. I nie zamierzam snuć na ten temat spiskowych teorii – i tak prawdy nie poznamy, dopóki nie wywalimy w powietrze całego systemu.

  Ale wśród komentarzy zwróciło moją uwagę oświadczenie lidera Kongresu Nowej Prawicy: „Nie wierzę, by jakikolwiek Polak popełniał w Polsce samobójstwo przed meczem Polska-Czechy”. I ten argument całkowicie mnie powalił. Chociaż tego, czy w domu p. Janusza Korwin-Mikkego wszyscy zdrowi nie byłbym taki pewien.

  Adam Gmurczyk
  prezes Narodowego Odrodzenia Polski

  http://www.nacjonalista.pl/2012/06/17/komentarz-do-smierci-gen-petelickiego/

 72. Soplica said

  OPOLCZYK – wielka pomyłka! To naganiacz z NGPK! A Ty choć widzisz nic nie rozumiesz i nie potrafisz ocenić realiów :)))) Antypisowska gorączka zżarła ci umysł :)))) Świat ułudy bywa dziwny, nie?

 73. Marucha said

  Re 72:y
  Skoro Pan mówi o „antypisowskiej gorączce” to wnioskować należy, iż Pana zdaniem PIS-u nie powinno się atakować.
  Czy dobrze zmiarkowałem?

 74. Marucha said

  RE 71:
  Panie Gajowy a kto sprzedawał – czytaj rozkradał Polskę i jej majatek ?
  Czy nie komuchy czyli byli sowieccy agenci i ich dzieci?

  Mniej jest ważne KTO sprzedawał – ale KOMU sprzedawał.
  No, komu sprzedano Polskę za bezcen, pani Ago?
  Jakie z tego wnioski?

 75. Machu Picchu said

  ad. 68
  Pani Ago, Pan H. Pająk jest na cenzurowanym wśród „putinowskich” patriotów ze środowiska wps itp. za to co napisał w jednej z ostatnich książek, a wyznawca neturei karta(of kors som to gut rzyt co z chęcią potwierdzi pan Mordka:) ) bujający się w mycce wielki „patriota” z Niemiec aż się popluł pisząc o Panu Henryku, zresztą pamięta pani zapewne:) No i nareszcie ignoruje Pani naczelnego ukraińskiego polonofoba:) Serdecznie pozdrawiam

 76. Soplica said

  Re 73:
  Ma Pan p. Marucha podobny sposób myślenia i działania do Opolczyka. Jeżeli coś nie zostało powiedziane, należy szybko to dopowiedzieć, tak jak mi się wydaje :)))) Czy ja stwierdziłem że nie wolno atakować PIS-u? Źle Pan zmiarkował :))) Nikt nie jest święty i wyjęty poza krytykę. Ale na litość ubogiego franciszkanina – dlaczego każda rzecz, każda sprawa i wypowiedź przypisywana jest PIS-owi? W latach siedemdziesiątych roznosiłem ulotki ale nie należałem do KOR-u !!! Czy dziś każdy protest przeciw obecnej władzy jest dziełem PIS-u? W głowach takich ludzi jak Opolczyk i …. widać tak. Nudności człowieka biorą na takie horyzontalne myślenie: trawa i trawa i trawa a nie spojrzy w górę gdzie drzewa, ptaki i chmurki :)))

 77. 166 bojkot TVN said

  76/SOPILICA
  JEŚLI OPOLCZYK TO A.SZUBERT, TO NIESTETY PREZENTUJE ON INTERESY ANGELI MERKEL
  Dlatego ma takie 0-1 podejście, a ogląd z daleka, bo z Niemiec. Nie zauważył też w zakładce https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/ jaki był przerób seryjnych samobójców za rządów PiS, a jaki jest za rządu PO.
  Do tego nie jest w stanie pojąć jak .wzrosły ceny wszystkiego – prądu, gazu benzyny, oraz podatki, bo siedzi gdzieś w Niemczech i nie musi płacić w Polsce niczego.

  Dla mnie z dwóch złych rządów wolę zły PiS-owski z takimi koalicjantami jak LPR i Samoobrona niż rząd PO-PSL z Tuskiem i Pawlakiem, bo to okazuje się najbardziej zbrodniczy rząd po stanie wojennym.
  No chyba, ze mi p. Szubert vel Opolczyk wykaże na podstawie dostępnej wiedzy, że wszystkie popełnione zbrodnie są zgodne z polską racją staniu, a umieszczeni na „Liście śmierci” ludzie byli zdrajcami, którzy zasłużyli na przedwczesną śmierć.
  Musi jeszcze wykazać, że popierany przez niego rząd Tuska działa w interesie Polski i Polaków. W moim odczuciu to ostatnie zadanie jest „awykonalne”. Więc zdalne oceny pana Szuberta są psu na budę.

 78. Marucha said

  Re 76:
  To było tylko pytanie, chyba je Pan przeinterpretował.

  Re 77:
  A RomanK reprezentuje interesy Obamy, nie mówiąc o Tralala, która reprezentuje interesy Hollande’a…

 79. Marucha said

  Add 78:
  Oczywiście Marucha reprezentuje interesy Putina i Iwana Groźnego.

 80. opolczykpl said

  Aga:

  Jeśli ktoś udawał komunistę, nie oznacza, że nim był. Pełniący obowiązki Polaków koczownicy, aby załapać się do władzy, pełnili też obowiązki komunistów. Ale tylko dotąd, dokąd musieli. A po cichu zadłużali Polskę, aby obrzydzić Polakom komunę – aby Polacy zatęsknili za żydo-Zachodem. O tym przecież pisał Siwak. Wspomniałem też o tym w powyższym tekście. Widzę jędnak, że do tępaków to nie dociera. Operacja ta powiodła się w 100%.
  Domniemani „komuniści”, gdy tylko zaistniała możliwość, odrzucili tę ideologię i z dnia na dzień stali się pełną gębą kapitalistami, piewcami wolnego rynku i prywatyzacji. Rakowski, żydowski premier już w 1988 roku wprowadził pierwsze ustawy prywatyzacyjne. Koczownicy demontowali system realnego socjalizmu.
  Dzisiaj żydo-propaganda celowo szczuje na komunę. Za wszelką cenę chce, abyśmy kojarzyli komunę tylko z czymś wyjątkowo złym. A przecież w komunie nie było milionowych rzesz bezrobotnych, a tysięcy ludzi nie wyrzucano z mieszkań na ulicę.
  Po co żydo-propaganda straszy nas komuną (a bezmózgowcy jak papugi to powielają) ?
  Po to, aby Polakom nie przyszedł do głowy pomysł nacjonalizacji banków i głównych gałęzi przemysłu. Bo bez banków i koncernów Rothschild i Rockenfeller byliby portierami, szatniarzami albo szmaciarzami. A nie właścicielami świata.
  Tylko kompletni idioci tego nie pojmują.
  Komuno wróć. Bez żydów, bez SB, za to z uspołecznioną gospodarką, z państwowymi bankami, z milionami dzieci jeżdżącymi na kolonie letnie – na koszt państwa.

  Machu Picchu:

  Polecam film z wystąpieniem Pająka. Ok. min 17 i 20 sek. Pająk dwukrotnie stwierdza, że Katyń to zbrodnia rosyjska !!!

  A przecież ten człowiek wie, że Katyń to zbrodnia żydowskiej NKWD, że naszych mordowali tam żydzi. A nie Rosjanie. To po co ten Twój idol publicznie łże ???

  166 bojkot TVN :

  Wielokrotnie publicznie nazywałem Merkel bilderbergówką, agentką koczowniczych banksterów i wykonawczynią planów Rockenfellera. Jeśli tego nie wiesz – to jesteś niedoinformowany i bezpodstawnie rzucasz na mnie bzdurne pomówienie?
  Ale czego się można spodziewać po takich typach jak Ty i paru innych piszących tutaj bzdurne komentarze? Wam nie chodzi o fakty, a o to, aby niewygodną osobę wdeptać w ziemię.
  Głosząc przy tym hasła miłości bliźniego i umiłowania prawdy i sprawiedliwości.

 81. JO said

  ad.80. Tak wlasnie jest Pani Ago jak Pani napisala. Nie mozna wrzystkiego co bylo w PRL nazywac Zlem, Komuna..brac do jednego Wora. tak jak nie mozna brac pod jedna linie wrzystkich co nalezeli do PZPR. Malo ludzi w Polsce wie o podziale Partii na Polakow i Zydow i podzialae tych grup samych. Dzis do Wladzy doszli potomkowie tych, co Polscy komunisci przegnali – dzis sa Stalinowcy, Trockisci…ich dzieci i ich ideologie i ich sposoby…dzis mamy Tytanie, ktora poglebia sie w Calej Europie a nawet Swiecie a wyszla ona z Polski….i to z Polski musi wyjsc na To teraz Lekarstwo i z tego My musimy zdac sobie sprawe, ze to my mamy zadanie do spelnienia.

 82. Re.62 – Kapsel

  „A tak w ogóle to ja nie potrzebuję szukać winnego za wyniesienie parchów do żłobu tak jak Pan to robi i wielu innych, a nawet teraz to i tacy którzy publicznie mówią że jak oddamy unym Papieża to już po Polsce, bo nie należałem do Solidarności i popierałem Solidarność do momentu gdy kard.Wyszyński bardzo szybko zorientował się do czego to wszystko zmierza”.

  Kunktator z Pana p. Kapsel
  i jeszcze Pan się tym chełpi.
  I wykorzystuje to Pan do ataków na tych z 1980 r.
  co się jeszcze (nieugięci) ostali z tamtej „S” roku 1980 r.

  Jasne Panie Kapsel – tych trzeba zgnoić (za duże doświadczenie już mają), niech nie przeszkadzają. Trzeba teraz postawić na kiboli … i nowy trynd.
  A jak coś wyjdzie nie tak, to się znowu powie „nie należałem, popierałem .. do momentu”.

 83. Soplica said

  Re 80 :
  Chyba jest poważny problem…. Wiodące media i inne komunikatory nie wyłączając „łelit” polskiej polityki nigdy wcześniej i dzisiaj nie potępiły komuny…… można to naocznie zobaczyć poprzez kwiaty pod pomnikiem gen Świerczewskiego i firmowany przez Kancelarię Prezydenta pomnik żołnierzy sowieckich w Ossowie. Poprzez „problem” z pomnikiem „czterech śpiących” na Warszawskiej Pradze. Mnożyć dalej? Chyba ktoś tu mówił o faktach…. Opolczyk…. Gdzie to obrzydzenie do komuny? Poprzez „grubą kreskę”? Jeżeli człek „zafiksuje się” na autorytetach ( Siwak) to tak mu zostaje 🙂

 84. Re. 83

  Soplica – a p. na czym sfiksował?
  Na KOR-niku, na PiS-ie?

  Proszę poczytać sobie to (oparte o fakty)

  „Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%e2%80%93-narodziny/

  PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

  Sprawa jest prosta jak budowa cepa, ale tylko cepy nie są w stanie tego zrozumieć.

 85. aga said

  ad.74
  „Mniej jest ważne KTO sprzedawał – ale KOMU sprzedawał.
  Panie Marucha
  A słyszał Pan o tzw. „słupach”?
  Nieważne kto sprzedawał czy raczej przykrywał sprzedaż ale kto wziął gros’ prowizji.

  Dziwię się ,że Pan nie reaguje na manipulacyjne ataki na H. Pająka ze strony tego osobnika,który jak Pająk wydawał pierwsze książki o Katyniu na pisywał jeszcze ugrzecznione artykuliki na chazarskiej prawica.net pod własnym nazwiskiem i imieniem.
  Czas pokaże kto jest uczciwszym Polakiem :chłopcy z ferajny wps – do której nalezy rownież niejaki Weisser , z którym miał Pan gajowy wątpliwą okoliczność ,czy Henryk Pająk.

 86. aga said

  ad.75
  Racja Panie Machu Picchu ,
  naczelnego ukraińskiego polonofoba to lepiej szerokim łukiem omijać ,by się jadem nie struć .
  Równiez pozdrawiam serdecznie

 87. Re.85

  Pani Ago
  Słupy nie słupy?
  Chodzi o to w czyje łapy wpadł majątek (ten realny, faktyczny) narodowy Polaków.
  Zdaje się, że nie w łapy Putina i Rosji.

 88. Kapsel said

  Re 82

  Uderz w stół !!!

  A gdzie Pan tu widzi chełpliwość !!!

  To wierność kard.Wyszyńskiemu teraz nazywa się atakiem i jakąś chełpliwością !

  Tak ! Ja jestem wierny i mówię to wprost , inaczej niż Pan który publicznie mówi że jak oddamy unym Papieża to jest po Polsce(mogę odnaleźć wypowiedź tutaj w Gajówce którą od razu poparłem) a dzisiaj podpisuje się Pan pod stwierdzeniem

  herszt watykańskich jahwistów – JP2. Polacy jak barany poszli za tym fałszywym pasterzem.” (…) Koniec cytatu.

  Piękno PRAWDY jest zawarte w tym artykule.
  Jest nadzieja dla Polski, skoro są jeszcze tutaj ludzie umiłowani przez Mądrość, przez Prawdę.
  Bardzo za ten artykuł – Dziękuję.

  Pan wybaczy ale nie chce się rozgadywać bo musiał bym jeszcze przypomnieć jak to bezczelnie robi się z uczciwych ludzi i Polaków Judaszy ,sługusów izraela,parchatków itp… ( w tym ks.Natanka) i temu podobne i to bez skrupułów i katolickiego przepraszam a cały czas rżnie się najmądrzejszego w całej Wsi Polskiej.

  Nowe trendy ,a i owszem

  Bractwo,Intronizacja i inni temu podobni a jest ich wielu oraz wydzieranie Papieży z łapsk parchatych i uświadamianie młodych bo im jeszcze można coś przetłumaczyć.

  A jak coś wyjdzie nie tak, to się znowu powie..

  Nic nie może wyjść nie tak jeśli będziemy głosowali na Jezusa Chrystusa Króla Polski i Jego Matkę która Sama kazała nazywać się Królową Polski.

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/20/adam-i-ewa-mowili-po-polsku/#comment-172479

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/20/adam-i-ewa-mowili-po-polsku/#comment-172488

 89. opolczykpl said

  Aga:

  „Dziwię się ,że Pan nie reaguje na manipulacyjne ataki na H. Pająka ze strony tego osobnika,który jak Pająk wydawał pierwsze książki o Katyniu na pisywał jeszcze ugrzecznione artykuliki na chazarskiej prawica.net pod własnym nazwiskiem i imieniem.
  Czas pokaże kto jest uczciwszym Polakiem :chłopcy z ferajny wps – do której nalezy rownież niejaki Weisser , z którym miał Pan gajowy wątpliwą okoliczność ,czy Henryk Pająk.”

  No to proszę p. Ago pokazać mi mój „manipulacyjny atak” na Pająka!!!
  Powiedział Pająk dwukrotnie, że Katyń to zbrodnia rosyjska???
  Powiedział!
  No to co to za manipulacyjne zarzucanie mi manipulacyjnego ataku?

  Dodam jeszcze – nagle Singer/Macierewicz stał się dla Pająka wiarygodnym „ałtorytetem”. I żydo-GaPol też.

  Ad. „chazarskiej prawicy net.”
  Donoszę uprzejmie, że gajowy na jego stronie kolportował chazarską propagandę chazarskiego propagandysty z chazarskiego portalu prawica net:
  Dowód:
  http://prawica.net/node/18055
  https://marucha.wordpress.com/2010/08/13/iii-rp-z-armia-zawodowa-bezpieczna-czy-bezbronna/
  Tyle, że gajowy ściągnął ten podstępny chazarski tekst z chazarskiej frondy. Bo tam podstępny chazar też publikował. Ciekawe, czy on to agent chazarów, czy Niemców. A może Ruskich? Albo i kosmitów? Albo i tych, i tych, i tamtych.

  Tamtego artykułu do dzisiaj się nie wstydzę. Do dzisiaj jest aktualny. Proszę znaleźć w nim chasarskie treści!

  Oszczerstwa i pomówienia, zamiast rzeczowej dyskusji.
  I to na katolickim portalu…
  A fe…

 90. aga said

  Panie Marucha
  a może Pan zamieścić link do pierwszych ataków Obserwatora na Marka S,w kontekście wystapienia H.Pajaka?
  Było już to omawiane,a skoro Obserwator/Opolczyk/krasnoludek/ andrzej 101/ itp.itd. wraca do tej sprawy będzie uczciwe zrobić odnośnik do tamtej dyskusji dla ewentualnie nowych gości Gajowki,nie uważa Pan?

  Szkoda ,że Marek S odszedł a atakujący go jak AS czy RK zostali; złe konie Pan obstawia.Chyba nie po raz pierwszy?

 91. Marucha said

  Re 85:
  Pani Ago, w czyje łapy wpadł polski majątek narodowy? Rosjan? O czym my w ogóle mówimy?
  Nb. nigdy nie atakowałem p. Henryka Pająka ani nie podważałem jego wiarygodności, ale mam wątpliwości co do jego ostatnio nabytych poglądów, szczególnie tych pro-pisowskich – a także co do oskarżania Rosjan o Katyń. Może to była pomyłka spowodowana mówieniem na żywo…

 92. Re. 88

  Panie Kapsel – z Pana jest wyjątkowe ziółko – żeby nie powiedzieć mocniej i dosadniej!.

  Przypisując mi, że popieram to stwierdzenie A. Szuberta.
  „herszt watykańskich jahwistów – JP2. Polacy jak barany poszli za tym fałszywym pasterzem.” (…) Koniec cytatu.”

  Nie kto inny tylko A. Szubert nazwał mnie już dawno temu jahwistą – atakując przy tym chrześcijaństwo, a w szczególności KK – za co dostał ode mnie tęgie baty.

  „Ja nie mam przyjemności bycia na liście z Ulickim, ani z JB….
  JB – to ostatni mail z Pana adresem ode mnie. Z dziką rozkoszą wsadzam Pana do kosza!” – pisał A.S. w jednym z ostatnich rozsyłanych grupowo e-maili (17 czerwca 2012 16:07).

  Poczytaj Pan sobie to:

  „Dariusz Kosiur kandydatem z listy PiS – Po ‘Requiem ..’ z tzw. narodowca na PiS-owca”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/12/dariusz-kosiur-kandydatem-z-listy-pis-po-%E2%80%98requiem-%E2%80%99-z-tzw-narodowca-na-pis-owca/

  A przede wszystkim proszę poczytać sobie to (tam w przywołanych komentarzach jest na temat, który mi Pan bezczelnie przypisujesz).

  Niepowtarzalna szansa – Polska może pójść własną drogą!
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/niepowtarzalna-szansa-polska-moze-pojsc-wlasna-droga/

 93. aga said

  majatek Polakow już nie istnieje. I nawet jak był sprzedawany jakimś fikcyjnym firmom z zachodu czy nawet banki polskie bankom zach. to wcale nie znaczy ,że ci ,ktorzy mieli władze tę „sprzedaż” realizowac nie dzielili się profitami ze swoimi byłymi szefami z sowietów.Ciekawe po co Europejczyk Kwach spotykał się z Ałganowem?
  A o ilu spotklań nie iwemy i się nie dowiemy dzięki takim w/w samobójstwom.
  Pan H. Pająk nie był i nie jest propisowski.dziwi mnie ,że Pan powiela te kłamstwa.
  Wykazał to niezrownany i najlepszy analityk jakiego miała gajówka – Marek S.
  A ciekawe dlaczego już nie ma???

  Może i nie jest pro-pisowski, ale docenił Macierewicza i Gazetę Polską za dobrą robotę, jaką zrobili w kwestii katastrofy w Smoleńsku. – admin

 94. Add. 92

  Panie Kapsel jest pan do tego manipulator i łgarz nad łgarze.

  W moim ad.58 i ad.59

  Wyraźnie pokazuję co p. Halina (a nie ja) mówiła na samym początku o Petelickiem (jaki to wielki Polak – atakując przy okazji mnie za moje wypowiedzi przytoczone pod. ad. 59), a co nagle mówi po zmianie wiatrów – łącznie z tym co mnie Pan bezczelnie przypisał.
  Ja rozumiem, żeś Pan miastowy z Pruszkowa – to Panu tak wolno?
  ================================

  [Ad. 20] Halina powiedział/a
  2012-06-19 (wtorek) @ 12:35:08

  “Grom jest kastetem do bicia Gojów.” (…)

  “A żydowscy “opozycjoniści” dali nam Solidarność. Polaków kolejny raz puszczono w kanał. Nad Solidarnością parasol ochronny dodatkowo roztoczył koleś globalisty koczownika Brzezińskiego – herszt watykańskich jahwistów – JP2. Polacy jak barany poszli za tym fałszywym pasterzem.” (…) Koniec cytatu.

  Piękno PRAWDY jest zawarte w tym artykule.
  Jest nadzieja dla Polski, skoro są jeszcze tutaj ludzie umiłowani przez Mądrość, przez Prawdę.
  Bardzo za ten artykuł – Dziękuję.
  ===========================

 95. aga said

  Opolczyk:
  Oficjalnie rzecz biorąc to związek sowiecki dla całego świata był i jest państwem rosyjskim,bo Rosjanie nigdy nie odcięli się OFICJALNIE od tego sowieckiego państwa i nie ogłosili światu ,że byli pod żydowską okupacją. I dopóty tego nie zrobią nawet niekoniecznie dla celów stylistyki,jak w przypadku H.Pajaka,wszyscy mają prawo zamiennie mówić Związek Sowiecki albo państwo rosyjskie.Innego Rosjanie nie mieli,nieprawdaż?
  I jak widać dzisiaj też nie mają,skoro jedyne na co Putin się zdobył to stwierdzienie,że największym nieszczęściem XX wieku był upadek Związku Radzieckiego.
  Związek radziecki przepczwarzył się z Federację republik ros.tak samo jak PR:L w IIIRP.

 96. aga said

  https://marucha.wordpress.com/2011/11/07/henryk-pajak-roman-dmowski-tworca-polski-odrodzonej/#comment-123122

 97. aga said

  Marek S napisał:
  agentura się ujawnia aby napuścić Polaków na Pająka:

  https://marucha.wordpress.com/2011/05/06/izraelczyk-skazany-w-rosji-na-18-lat-za-handel-kobietami/#comment-91428

 98. aga said

  https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-111691

  no i oczywiście wszystkie części Skowytu psa poety , który jest najlepszym papierkiem lakmusmowym na chazarski gen. Sama testuję na tzw. „prawdziwych patriotach” i bez pudla.

 99. Piotrx said

  Ciekawa sprawa nazwisko Sławomir Petelicki pojawia się też na Liscie członków Klubu „Poszukiwaczy Sprzeczności” (poz 64) – o ile nie jest to przypadkowa zbieżność nazwisk, to wielece zastanawiające

  Lista ta została opublikowanej w książce H.Pająka „Chazarska dzicz Panem Swiata” -tom II

  Ponizej wstęp nakreslający nieco czym był ten „Klub” jak i Klub „Krzywego koła”
  Klub „Poszukiwaczy Sprzeczności”
  /klub Raczkujących Rewizjonistów/

  „To dziecię Puławian zrodziło się gdzieś tam po obydwu stronach Alei Przyjaciół, prześlicznej, ślepej uliczki odchodzącej od Koszykowej. Po jednej stronie uliczki stał gmach, w którym, mieściło się Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Po drugiej zamieszkiwali sobie w nowoczesnych, obszernych lub wręcz super luksusowych mieszkaniach najwierniejsi z wiernych, najpewniejsi z pewnych stalinizmu w Polsce. Takich osiedli za żółtymi firankami było w Warszawie kilka. Aleja Przyjaciół wyróżniała się tym, iż tu przeważali wysocy funkcjonariusze MBP z ministrem Radkiewiczem włącznie i oczywiście tym, że większość lokatorów tych mieszkań stanowiła narodowa mniejszość, więc była to rzeczywiście aleja przyjaciół. Takie getto na własne życzenie, czyli prawie sami swoi……”

  ***********************************
  Duża część „komandosów” z 1968 roku wywodziła się z organizacji pod nazwą „Klub Krzywego Koła”, która została założona w 1955 roku z inicjatywy i pod nadzorem pułkownik Julii Brystigierowej w celu sterowania i infiltrowania przeciwników ówczesnej władzy . W ciągu kilku lat Klub rozrósł się obejmując inteligencję różnych zawodów, w sumie około 200 osób. Z jego skladu można przykładowo wymienić: P.Jasienicę, A.Małachowskiego, J.Jedlickiego, L.Hassa, L.Kołakowskiego, B.Baczko, K.Fischera-Modzelewskiego, J.Kuronia, A,Zambrowskiego i A.Szechtera-Michnika . Osoby te stanowiły liczącą się grupę nacisku, zważywszy ich rozległe europejskie koneksje, także w środowiskach masońskich. Protektorem „komandosów” była stalinowska frakcja PZPR zwana „puławianami”, w znacznej części odsunięta od władzy w 1956 roku, ale posiadająca nadal mocne wpływy w aparacie partyjnym i administracji państwowej. Byli w tej grupie wyżsi funkcjonariusze KC PZPR, ministrowie , dyrektorzy departamentów i szefowie wielu instytucji naukowych i kulturalnych.

  Niejednokrotnie synowie i córki tych notabli należeli do aktywu „komandoskiej” organizacji . Zagraniczne wyjazdy „komandosów” nie miały jedynie charakteru turystycznego czy rodzinnego, bowiem podczas tych podróży „nawiązywano kontakty z reprezentantami organizacji syjonistycznych i trockistowskich. Szczególnie ścisłe więzy łączyły Komandosów z działaczami IV Międzynarodówki .”.

  Z informacji III Departamentu MSW na temat międzynarodowych kontaktów tej grupy grupy wynika między innymi, że : „B. Toruńczyk w latach 1966-1967 przebywała we Włoszech, Francji i Belgii. W Paryżu odwiedziła przyjaciela swego ojca — Sama Lannadare’a i jego kuzynkę Katherinę — członka organizacji „La Revolte”. Katherina zapoznała B. Toruńczyk z działalnością „Jeunesse Communiste Revolutionaire”. B. Toruńczyk spotkała się z J. Giedroyciem, K. Wierzyńskim i znanym jej z pobytu we Włoszech T. Nowakowskim. Nawiązała też kontakty z byłym Posłem RP w Wiedniu F. Mantelem (w 1948 roku odmówił powrotu do kraju) i Z. Zarembą, z którymi omawiała działalność J. Kuronia i K. Modzelewskiego (…) Nawiązane podczas wyjazdów za granicę kontakty z JCR były przez Komandosów podtrzymywane. W latach 1966-67 przyjeżdżali do Polski członkowie JCR — Pierre Goldman i Charles Urjewicz. Prowadzili rozmowy z A. Michnikiem, J. Grossem, A. Rapaczyńskim. Poza Polską byli również w Czechosłowacji. W 1967 roku Urjewicz mówił o swych misjach w Polsce, polegających na utrzymywaniu kontaktów miedzy JCR a grupą Komandosów. Wyjazdy za granicę Komandosi wykorzystywali do zaopatrywania się w literaturę antykomunistyczną i syjonistyczną, którą następnie kolportowali w swym środowisku (…) ”

  Czytelnikom nie pamiętających tamtych czasów wypada przypomnieć, że otrzymanie paszportu nie było prawem Polaka, lecz rzadko udzielaną łaską władzy, że najmniejsze chociażby podejrzenie o nieprawomyślność wystarczało, aby granice Polski stały się dla Polaka murem nie do przebycia. Ileż to rozłączonych rodzin polskich nie mogło wyprosić, wypłakać prawa już nie do połączenia, ale choćby do krótkiego spotkania po wielu latach wojennej rozłąki.

  Jak to się więc działo, że Adam Michnik, Barbara Toruńczykówna, Włodzimierz Kofman, Irena Grudzińska, Henryk Rubinsztajn, Julia Juryś i wielu innych Komandosów w tym właśnie czasie, mimo swej opozycyjnej działalności, otrzymywało bez żadnych problemów paszporty ? .

  Po niespełna dziesięciu latach czołówka „komandosów” zamieni się w trzon Komitetu Samoobrony Społecznej KOR, a w dalszej perspektywie w „doradców” Sierpnia 80 i „Okrągłego Stółu”. Wyjeżdżający swobodnie na zachód „komandosi” otrzymywali listy polecające, które otwierały wiele dobrze zamkniętych drzwi. Z takich możliwości korzystał także J.Gross .

  O tym jak przygotowywano się do wydarzeń w marcu 1968 świadczy także poniższy fakt. Mieszkająca w kraju Helena Lemańska , członkini syjonistycznej organizacji Haszmer Hacair „zorganizowała w 1967 roku dla przygotowujących się do wzniecenia rozruchów na Uniwersytecie Warszawskim komandosów, pokaz filmów dokumentalnych przedstawiających przebieg wydarzeń na ulicach Warszawy w 1956 i 1957 r. W pokazie brali udział E.Zarzycka-Neugebauer, J.Juryś, J.Gross, A.Perski, A.Duracz i inni .”

  W kwietniu 1962 z inicjatywy uczniów liceów – Adama Michnika i Jana Grossa oraz studenta Jana Kofmana powstał Międzyszkolny Klub Dyskusyjny, znany szerzej jako Klub Poszukiwaczy Sprzeczności. idea jego utworzenia zrodziła się pod wrażeniem dyskusji w Klubie Krzywego Koła, na które chodzili Michnik i Gross. Pierwsze zebrania odbywały się na uniwersytecie, w katedrze L. Kołakowskiego, jesienią otrzymali lokal w Staromiejskim Domu Kultury. Klub działał przy ZMS, ale nie byt zależny. Zaprosili na dyskusję profesora Kołakowskiego, Brusa, Baumana, a także płk Załuskiego, którego książka „Siedem grzechów głównych” budziła wtedy żywe spory. Chociaż przeważnsie niewierzący, interesowali się wydarzeniami w Kościele i zaprosili na spotkanie J. Zabłockiego z „Więzi” oraz ks. Bronisława Dembowskiego.

  Chociaż środowisko „Komandosów” tworzyło około 30 „aktywnych osób” oraz „kilkudziesięciu innych luźniej z nimi związanych” to jednak: Najbardziej znaną grupę tworzyli Adam Michnik, Jan Gross, Seweryn Blumsztajn, Jan Lityński, Barbara Toruńczyk, Irena Grudzińska, Aleksander Perski, Wiktor Nagórski, Andrzej Duracz, Mirosław Sawicki.

  Dodatkowe informacje o charakterze „dociekliwości” rozwijanej wśród młodzieży w „Klubie Raczkujących Rewizjonistów czyli Poszukiwaczy Sprzeczności”, można znaleźć w poniższym cytacie z książki J.Brochockiego :

  To dziecię Puławian zrodziło się gdzieś tam po obydwu stronach Alei Przyjaciół, prześlicznej, ślepej uliczki odchodzącej od Koszykowej. Po jednej stronie uliczki stał gmach, w którym, mieściło się Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Po drugiej zamieszkiwali sobie w nowoczesnych, obszernych lub wręcz super luksusowych mieszkaniach najwierniejsi z wiernych, najpewniejsi z pewnych stalinizmu w Polsce. Takich osiedli za żółtymi firankami było w Warszawie kilka. Aleja Przyjaciół wyróżniała się tym, iż tu przeważali wysocy funkcjonariusze MBP z ministrem Radkiewiczem włącznie i oczywiście tym, że większość lokatorów tych mieszkań stanowiła narodowa mniejszość, więc była to rzeczywiście aleja przyjaciół. Takie getto na własne życzenie, czyli prawie sami swoi. Do Klubu Raczkujących Rewizjonistów należeli milusińscy nie tylko z Alei Przyjaciół, ale ta uliczka ze względu na swe usytuowanie i lokatorów urosła nieomal do rangi symbolu. W latach 90-tych telewizja publiczna wyemitowała nawet nostalgiczny, liryczny, słodki jak miód, film dokumentalny, w którym byli mieszkańcy wspominają swoją ulicę i dramat opuszczenia jej, gdy paskudni antysemici „wypędzili ich” z Polski. Nie wdając się w szczegóły, odnotujmy fakt, iż z Klubu Raczkujących Rewizjonistów wywiedli swój polityczny rodowód późniejsi Komandosi, m.in. Adam Michnik, a w dalszym biegu wydarzeń faktyczni twórcy KOR-u. Czy już wówczas marzyło im się powtórzenie w innym wariancie drogi ojców do władzy nad Polską, trudno orzec. Gdyby tak było i tak nikt z nich nigdy się do tego nie przyzna. Pewne jest, że byli od dzieciństwa przysposabiani do wielkich zadań właśnie na miarę historycznych dokonań ojców. W planach działań bezpośrednich nie liczyli się. Byli kadrą przyszłości, nie drugim lecz trzecim pokoleniem wybrańców, następcami może nie tronów ale bardzo wygodnych foteli. W połowie lat sześćdziesiątych w pierwszej linii pretendentów do władzy było ciągle pokolenie CBKP, byli, bezlitośni pogromcy „AK – zaplutych karłów reakcji”, „odchylenia prawicowo-nacjonalistycznego”, „kułactwa” i innych ciężkich chorób toczących ten okropny, polski naród. Z tego źródła wywodzi się nieustający antypolonizm części środowisk żydowskich w Polsce i nie tylko w Polsce. Stąd nieustająca fala kłamstw, oszczerstw i szyderstw. Składa się on zarówno z judejskiej teorii narodu wybranego jak też z pogardy wobec innych religii, ras, narodów. Żydzi polscy a przynajmniej ta ich część która aspirowała do rządzenia Polską, oczerniali naród polski, pomniejszali lub negowali nasz niemały wszak wkład w kulturę europejską, naszą powszechnie znaną tolerancję, umiłowanie wolności, nasze „za waszą i naszą”. Jeśli czemuś trudno było zaprzeczyć przypisywali, to… sobie. Starali się dowodzić, że praktycznie bez kulturotwórczej roli Żydów nie powstałaby kultura polska. Przypisywali Polakom najbardziej haniebne cechy i najbardziej nikczemne czyny. Robiąc wszystko, aby nas pomniejszyć uważali, że w ten sposób siebie powiększą. Już w toku wydarzeń marcowych jeden z Komandosów oświadczył, że na każdych pięciu Polaków powinien przypadać jeden Żyd, który by nimi kierował. Tak myśleli. Jakże wielu z nich tak myśli. W drugiej połowie lat sześćdziesiątych to myślenie w kręgach żydowskiej elity było dosyć rozpowszechnione. Nie było dziełem przypadku, że Raczkujący Rewizjoniści to prawie w komplecie dzieci żydowsko-stalinowskiej warstwy rządzącej, „nowej klasy”, czerwonej burżuazji. Butny, żydowski szowinizm sprawił, że uważali się za uprawnionych do rządzenia „tym narodem”. Pycha wyrosła z niesłychanych, niczym nie uzasadnionych karier „w tym kraju” sprawiła, że po raz kolejny zamierzali rozprawić się z „polskimi ciemniakami” i raz jeszcze stanąć za sterem. Czyż można się dziwić, że tę butę, pychę i żądzę władzy młodzi raczkujący, żyjący za żółtymi firankami (tak nazywano w tamtych czasach sklepy i domy dla uprzywilejowanych) przejęli po ojcach i starszych braciach?

  H.Pająk, S.Żochowski – Rządy zbirów -Lublin 1997.

  J.Brochocki – Rewolta marcowa -Warszawa 2001.

  H.Pająk – Jedwabne geszefty – Lublin 2001

  ***********************************************

  Lista członków Klubu „Poszukiwaczy Sprzeczności”

  Źródło: IPN BU 0248/134t 2 s. 8-10

  Marek Borowski
  Piotr Blass
  Józef Blass
  Włodzimierz Brandwajn
  Elżbieta Bielska
  Barbara Bodalska
  Danuta Białoskórska
  Wojciech Babicki
  Bronek Bartosiewicz
  Sewek Blumsztein
  Aleksandra Braniecka
  Krystyna Borowicz
  Stenia Bielicka
  Helena Brus
  Maciej Czerniakowski
  Julian Dobrzyński
  Bronisława Drozdowicz
  Józef Dajczgewand
  Majka Elczewska
  Anna Elczewska
  Olga Fryszman
  Piotr Fejgin
  Mieczysław Flam
  Helena Góralska
  Jan Gross
  Irena Grudzińska
  Jerzy Gzula
  Włodzimierz Grotte
  Zbigniew Glapiński
  Guy Goldberg
  Teresa Hankała
  Janina Halmin
  Edward Harley
  Elżbieta Hubner
  Wiktor Holsztyński
  Wanda Jurkowska
  Eleonora Ickowicz
  Stanisław Jędrzejewski
  Perła Kacman
  Agnieszka Krysiak
  Lech Klupiński
  Henryk Kowalski
  Włodzimierz Kofman
  Marian Kamiński
  Michał Kleiber
  Jacek Koronacki
  Joanna Kubra
  Ryszard Kole
  Dariusz Kuźmiński
  Bożena Łukaszewska
  Jan Lityński
  Elżbieta Idert
  Bohdan Maksala
  Adam Michnik
  Krzysztof Melchior
  Jerzy Mink
  Wiktor Nowotny
  Bogdan Naumianko
  Marek Orlański
  Józef Orski
  Grażyna Potorańska
  Bożena Podgajna
  Sławomir Petelicki
  Aleksander Perski
  Teodor Przymusiński
  Barbara Popiel
  Wojciech Plewako
  Krzysztof Pszenicki
  Wiktor Peryt
  Andrzej Rapaczyński
  Bożena Rossol
  Janina Ryba
  Włodzimierz Rabincewicz
  Andrzej Rutkiewicz
  Antoni Szaniawski
  M. Sikorski
  Danuta Strasser
  Edward Strasser
  Małgorzata Sadowska
  Maria Stauber
  Stefan Sztetner
  Piotr Szcześniewski
  Zofia Samet
  Maria Starecka
  Elżbieta Świetlik
  Anna Schiller
  Leon Sard
  Wacław Szer
  Olga Titkow
  Andrzej Titkow
  Małgorzta Taub
  Barbara Toruńczyk
  Lena Taboryska
  Tomasz Uktorski
  Lidia Underko
  Paweł Wohl
  Krystyna Weintrab
  Krystyna Winawer
  Klaudiusz Weiss
  Julian Wiśniewski
  Gabriel Wróblewski
  Włodzimierz Wiśniewski
  Elżbieta Werner
  Anna Wągrowska
  Ewa Zimnok
  Paula Zachczyńska
  Ewa Zarzycka
  Krystyna Maliniak

 100. Re.98 – [Aga]

  No to Pani Ago w świetle tego co pani napisała
  o komentarzach p. Marka S.

  https://marucha.wordpress.com/2011/05/05/komorowski-drozszy-niz-brytyjska-krolowa/#comment-91352

  „Zydzi wykonczyli Kaczora bo juz im nie byl potrzebny. On wykonal wszystko co zydzi od niego oczekiwali ze wykona. Wiec sie zuzyl i byl zbyteczny.

  Zorganizowali wiec zamach w Smolensku po to aby poroznic narody Rosyjski i Polski. Oni chca wywolac tu konflikt a nawet wojne.”

  jak to się ma do tych Pani testów i Pani wyżej wypowiedzi?

 101. opolczykpl said

  Ja nie napuszczam na Pająka. Ja tylko pytam, dlaczego on kłamie w sprawie Katynia i dlaczego przystąpił do partii smoleńskiej?
  Widzę jednak, że dyskusja przemienia się w wojnę religijno-dogmatyczną z pominięciem elementarnej rzetelności i uczciwości w rozważaniu argumentów za i przeciw.
  Możeci sobie nawzajem kadzić. Zmykam, zanim mnie będziecie egzorcyzmować, o co upominała się p. Aga już w pierwszym komentarzu – opuszczam to towarzystwo.
  Mimo wszystko, dzięki nagonce i szczuciu na mnie sprawa Petelickiego przedstawiona przeze mnie została nagłośniona.
  Wszystkim dyskutantom, obmawiaczom, pomawiaczom i oszczercom za aktywny udział w krucjacie przeciwko bezbożnikowi, ateiście, antyklerykałowi składam balszoje spasiba…

  Niech Bóg ma was w opiece. I uwolni wasze rozumki od zaciekłości i nienawiści.

 102. Kapsel said

  Re 92
  Może tam i jest ze mnie ziółko ale jeśli nawet to tylko wtedy gdy ktoś zaczepi mnie bezpośrednio a teraz znowu Pan to zrobił.To bardzo ważne bo w Gajówce wiem że są ludzie z Solidarności lub to czytają i jakoś nikt mi nie ma za złe że słuchałem kard.Wyszyńskiego bo dla mnie to nie tylko Prymas ale i Interrex co podałem za pomocą tekstu mojego nauczyciela a i przyjaciela u schyłku życia, prof.Mirosława Korolko. Tutaj ten tekst

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/19/internowanie-w-komanczy/#comment-172345

  Ja nie ukrywałem i nie ukrywam że urodziłem się z takimi właśnie wartościami jak Król,Królowa i głośno o tym mówię chcąc powrotu takiej hierarchii i takich wartości.

  Wiele razy też mówiłem że nie piszę , nie czytam i nie propaguje innych portali jak Gajówka (Pana stronę też bo jest bardzo dobra pomimo Naszych ostatnio tutaj utarczek bo strona temu nie winna) a więc zarzucanie mi że czegoś tam nie czytałem i jestem więcej niż bezczelny to bardzo nie na miejscu.A przecież można odezwać się tak jak ja kiedyś do Pana….pan się pomylił…Rzeczywiście pomyliłem się przypisując Panu poparcie stwierdzenia Opolczyka o Janie Pawle II i za to bardzo przepraszam.Jak Pan widzi do błędu potrafię się przyznać i przeprosić czego z przykrością nie mogę powiedzieć o Panu bo Nasze utarczki zaczęły się od mojej obrony kogoś do kogo mam kontakt nie tylko mailowy bo i telefoniczny,wiem jak się nazywa i gdzie mieszka,wiem czym się zajmuje i gdzie to robi oraz obydwaj popieramy ks.Piotra którego Pan też odpowiednio wymalował a więc niech Pan tak za mocno nie rozdziera tych szat.Pan zrobił z tego chłopaka Judasza i to jest dopiero prawdziwe ziółko i bezczelność a można i dosadniej

 103. Wojwit said

  No i co panie Szubert vel opolczyk?! Jak to na tych katolickich blogach pana prześladują, lżą, wyzywają, nieprawdaż? Sam żeś to pan napisał, kiedyś mnie wyzwał na swoim blogu od jachwistów i ludzi zażydzonych katolicką wiarą, i zalecił pełniącemu obowiązki admina całkowite zbanowanie moich wpisów, za to, że broniłem chrześcijaństwa… A według szanownego pana jakoby chciałem was tam nawracać. Jak to z pana „słowiańskim poczuciem sprawiedliwości”? Może nie takie ono słowiańskie jak usiłuje pan wmówić swoim czytelnikom? Bardziej przypomina moralność Kalego, żeby nie sięgać bardziej na północ, za Synaj… I pan ma czelność tu pisać, po tym , co o katolikach i katolicyzmie wypisuje pan na swoim blogu? Ma pan doprawdy żydowskie poczucie humoru. O honorze nawet nie wspomnę, bo nie wiesz pan, co to słowo znaczy…

  P.S.
  Ten „żulik” jak był pan łaskaw określić Jerzego Ulickiego – Reka na swoich łamach, choć po wielokroć się z nim nie zgadzam, to pisząc o panu, że do pięt nie dorasta pan panu Delimatowi z Wrocławskiego Komitetu

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/17/prezentujemy-informacja-o-wroclawskim-komitecie-patriotycznym-8-2/#comment-18296

  Patriotycznego ma chyba stuprocentową rację…

 104. Piotrx said

  93: „Pan H. Pająk nie był i nie jest propisowski.”

  Pani Ago warto dodać że każdy twierdzący iz p. H.Pająk był rzekomo propisowski moze przeczytać np jego dwie książki „Prosto w ślepia” i „Kundlizm znów wygrał” i sam to ocenić zamiast powtarzać plotki . Podobnie jak w swoich książkach nie obwiniał Rosji jako takiej tylko stwierdzał iz jest pod chazarskim wpływem jak i Polska czy USA .

  Czy ta wyrwana z kontekstu calej prezentacji ksiazki wypowiedz H.P. z tego filmu była po prostu wynikiem ludzkiego zmęczenia – nie wiem -chyba ktoś kiedyś pisał o tym w Gajówce.?

  Przeciez od mniej wiecej 15:20 minuty H.P. w tym samym filmie wyraznie mowi o zydobolszewikach a nie Rosjanach (co sam podkresla dobitnie ) jako winnych. Potem tylko omawiając zrzucanie winy za zbrodnie Katyńską na Niemców przez propagande sowiecką mowi faktycznie „rosyjska” – „Anglicy i Amerykanie od samego początku wiedzieli ze to była zbrodnia rosyjska ” – domyślnie że nie była niemiecka – a kto stał faktycznie za nią H.P wyjasnił w 15:20 minucie. Moze powiniem powiedziec „sowiecka” ale to było spotkanie na zywo (dosc dlugie) i czynnik ludzki tez trzeba brać pod uwagę. Zresztą termin Rosja Sowiecka tez funkcjonowal jako nazwa panstwa sowieckiego.

  Zresztą we wszystkich jego ksiazkach jakie czytałem H.P zawsze wyraznie rozrozniał Rosjan od Zydów w Rosji

  cyt jednego z dawnych Pani postów:
  ” na spotkaniu w Lodzi Pan Pająk przeprosił czytelników za złudną apoteozę Putina w książce:”Rosja we krwi i ropie”. I tez o czymś świadczy.
  Pragnę zauważyć,ludzie bez klasy,głownie Chazaria i różnej maści ateiści i bufoni nigdy nie przepraszają.”

  ataku na H.Pająka cd.

  https://marucha.wordpress.com/2011/04/28/putin-nostalgicznie-o-kgb/

 105. Marucha said

  Re 90:
  Szkoda ,że Marek S odszedł a atakujący go jak AS czy RK zostali; złe konie Pan obstawia.Chyba nie po raz pierwszy?

  Żadnych koni nie obstawiam. Każdemu (z nielicznymi wyjątkami) daję możność wypowiedzenia swej opinii. Pana Marka S nie zniechęcałem do bywania w gajówce – wręcz przeciwnie.

 106. JO said

  Zydo-Komuna dazyla by kazdy przynalezal do Partii PZPR lub jej slugi.. I odnozy mlodziezowych….

  Dzis Zydokomuna dazy by kazdy przynaleznych swa potwierdzil jakimkolwiek dzialaniem sprzecznym z Magisterium Swietego Kosciola Katolickiego…konsumizmem, seksizm em, erotyzmem, kolegializm em, humanizmem,…..drobnostkami niby…sluchaniem cool muzyki, seksowna-erotyczno moda-ubraniem…noszeniem cool butow, dzinsow….w zasadzie w sklepach jest tylko taki wybor ubran….kreujacych pod swiadomie iCh ideologie

  Dzis znalezc material do us zycia czegos jest ciezko…., ale I znalezc Kobiete, ktore potrafila by szyc to problem…

 107. JO said

  Kiedys synonym em. Zydokomuny byl PGR owiec w kufajce I walonkach, chloporobotnik, babochlop….

  Dzis synonimem Zydokomuny jest pedzioPrezio, lezbijka, gej, Kobieta wyzwolona-po prostu Dziwka-satanistka jak Ta mlodziezowych piosenkarka…noszaca tatuaze, facet bez jajec co Ma partnerki zyciowe, blazni ….zieloni, wyznawcy gaji, buddysci, jogici,

  zydokomuna Zeruje na Ludzkich slabosciach…..stosuje satanizm-Talmud do tworzenia Nowego Homo Sowieticus…., ktory w istocie swej jest zabojca-samobujca…a przedtem blazno-potworem…

 108. Kapsel said

  Re 104
  Pragnę zauważyć,ludzie bez klasy,głownie Chazaria i różnej maści ateiści i bufoni nigdy nie przepraszają.”

  Święta Prawda Panie Piotrze.Pozdrawiam.

 109. 166 bojkot TVN said

  http://macgregor.nowyekran.pl/post/66060,tylko-samobojcy-dryfuja-w-kierunku-hipotezy-zamachu#comment_518376

  To w końcu w skroń? o ile znam anatomię oraz balistykę, wkładając pistolet do ust ciężko postrzelić się w skroń. Tymczasem były informacje, że lufa do ust. Przedtem jeszcze, że kilka strzałów. To też niecdzienne, oddawszy strzał w skroń oddać po tym salwę. A może oficjalna wersja zdarzenia, ustalona przed śmiercią delikwenta odbiega od rzeczywistości? To jest poważne pytanie. Przeciętny pistolet z ruchomym zamkiem wybije prędzej zęby, a kula utknie gdzieś w okolicach potylicy, o ile nie zatrzyma się na wcześniejszych kościach czaszki. Przestrzelenie skroni wymagało by nie lada zdolności w manewrowaniu lufą, gdzie po włożeniu jej do ust… co jest swego rodzaju kuriozum…po co to robić – strzał w skroń można łatwiej oddać – przykładając broń do skroni i mamy wtedy pewność, że kula spowoduje zgon, przy włożeniu w jakiś sposób (lufy – prawdopodobnie rewolweru) do ust ukierunkowanie jej do góry pod kątem jest bez sensu. Chyba że ktoś ogłusza ofiarę odpowiednim środkiem (np. pavulonem który ułatwia zadanie przez zwiotczenie mięśni) – następnie w dłoń ofiary wkłada się pistolet – możemy wykonać strzał nawet przy użyciu palca ofiary – rewolwer w sumie nadaje się do tego idealnie, wchodzi do ust, nie ma problemu z odrzutem zamka i nieestetycznym wybijaniem zębów, następnie zostawia się go obok ofiary. Zwiodczałe mięśnie ułatwiały manewrowanie, że strzał padł tak niefortunnie, że kula wyszła nie przez górne płaty czaszki, potylicę tylko – o ironio, przez skroń.
  a.Nie wiemy co to był za pistolet.
  b.Nie wiemy jaki kaliber pocisku.
  c.Nie wiemy jakie prywatne jednostki broni posiadał Generał – czy to była na pewno jego broń – czy może ‚taka sama’.
  To są podstawowe informacje, których nie jesteśmy w posiadaniu. Dziekuję, powodzenia w dążeniu do prawdy.

  Kula Lis 62 20.06.2012 11:33:17

 110. Soplica said

  Re 84 :
  Staram się nie fiksować ani zafiksować 🙂 – ” Niepotrzebne wykreśl”.

 111. Re.102.

  Trzymanie się „S” z daleka od ludzi KOR-u (o czym ostrzegał ks. kardynał Stefan Wyszyński) nie oznaczało zalecania bierności, ale czynny udział we właściwym ukształtowaniu kierunku działania „S” lat 80/81.

  Pisze Pan.
  „(Pana stronę też bo jest bardzo dobra pomimo Naszych ostatnio tutaj utarczek bo strona temu nie winna) a więc zarzucanie mi że czegoś tam nie czytałem i jestem więcej niż bezczelny to bardzo nie na miejscu.”

  Gdyby Pan zapoznał się dobrze z treściami zawartymi na mojej witrynie – tymi podanymi pod linkami wskazanymi w ad. 92 i czytał uważnie to co ja napisałem w związku z Petelickim – to by mi Pan nie przypisywał słów ‚Opolczyka’ ani słów p. ‚Haliny’.

  Wiedział by Pan też, że na mojej witrynie są też krytyczne uwagi co do kierunku działania ks. Natanka o np. tu:

  Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%E2%80%93-narodziny/

  O. Jan Mikrut odchodzi z Radia Maryja po ciężkim zawale serca w roku przegranego referendum w sprawie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Po odejściu z Radia Maryja o. Jan Mikrut poświęca się realizacji idei intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. I jak sam podkreśla „nazwa jest ważna, bo różne są wspólnoty i różne inicjatywy.

  Z chwilą powstania Radia Maryja polskie środowiska patriotyczne oraz elektorat o nastawieniu patriotycznym wiążą bardzo duże nadzieje. Hasłem przewodnim o. Tadeusza Rydzka jest „TAK – TAK, NIE – NIE, a co nadto od złego pochodzi”.
  Radio staje się przedmiotem ataków innych ośrodków medialnych, a mimo to się rozwija. Przed referendum konstytucyjnym w 1997 r. przez długi okres czasu ojciec Jan Mikrut w dzień i w noc występuje w Radio Maryja tłumacząc dlaczego Konstytucja z 1997 r. powinna być odrzucona w referendum przez Naród Polski. Wskazuje na artykuły tej Konstytucji prowadzące wprost do likwidacji polskiej państwowości. O. Tadeusz Rydzyk wielokrotnie zwraca się na antenie do decydentów i polityków ze słowami: nie trwońcie majątku narodowego Polaków, ratujcie ten majątek, nie niszczcie go.

  Również przed referendum akcesyjnym do UE Radio Maryja wskazuje na zagrożenia z tym związane. Występują w nim przeciwnicy przystąpienia Polski do UE – m.in. Karl Bederman były ekspert UE ds. rolnictwa, który przepracował 25 lat na wysokich niemieckich stanowiskach rządowych i który ostrzegał, że Polska zostanie krajem pasterskim po przystąpieniu do UE. W tym czasie PiS prowadzi kampanię na rzecz wepchnięcia Polski pod but Brukseli.

  Powstają też jakieś zwierzchnie kagańce zakładane na Radio Maryja.
  Po przegranym [przez przeciwników UE] referendum w sprawie wstąpienia Polski do UE i odejściu z Radia Maryja ojca Jana Mikruta Radio Maryja zaczęło bardzo szybko zmienić swój dotychczasowy kurs, a ojciec Tadeusz Rydzyk [dyrektor radia] wprowadza nowe hasło „Tak krawiec kraje – jak materiału staje”.

  Uwiarygodnienie PiS w oczach elektoratu patriotycznego [tego, który robił co mógł, aby nie dopuścić do anszlusu Polski, podczas gdy PiS parł na UE] przychodzi ze strony Radia Maryja, Naszego Dziennika i Telewizji TRWAM. Media te zaczęły być [i obecnie są] kojarzone tylko z PiS, a wszystko to w czym wcześniej uczestniczył PiS i jego ludzie traktowane jest jakby nigdy nie istniało.”
  ……………..
  Ma Pan prawo propagować działalność ks. Natanka, ale i ja mam prawo krytycznie patrzeć na tę jego działalność i nie widzę w tym nic złego.

  Dlaczego nie pasuje np. ks. Natankowi intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, propagowanej przez O. Jan Mikruta?..

  Tak sobie też myślę, że w takim razie może by Pan rozważył zaprzestanie przez Pana propagowania mojej witryny (czego i tak nie można sprawdzić), skoro Panu autor treści na niej zawartych tak mocno nie odpowiada.

  Wpakował się Pan w polemikę pomiędzy mną a tą osobą, a potem mnie Pan zbluzgał – a teraz Pan jeszcze oczekuje ode mnie przeprosin.

  A gdym nie zauważył tego co Pan mi wyżej przypisał (Opolczyka i p. Halinę)?

 112. Panie Kapsel

  A nie wie Pan przez przypadek kto stosuje taktykę?

  Oddzielić dzieło od jego autora,
  autora zapluć,
  dzieło propagować.

  Bo normalnie to jest tak – w naszym polskim kręgu kulturowym.
  Dzieło świadczy o jego autorze.

 113. Kapsel said

  Re 111
  Gdyby Pan zapoznał się dobrze z treściami

  wyraźnie i jednoznacznie mówiłem że propaguję a nie czytam i studiuje na bieżąco.Cały czas mówię że wolny czas poświęcam tylko i wyłącznie Gajówce i tylko tutaj są moje komentarze.Pańską stronę już dawno temu przejrzałem ale nie przestudiowałem od słówka do słówka bardzo dokładnie i stwierdziłem że przy okazji Gajówki warto ludziom podawać i namiary na Pana stronę.Nie wiem jak Pan sobie wyobrażał takie propagowanie bo wygląda na to ze chyba czytam na bieżąco i analizuje a ja na to już po prostu nie mam czasu.Ludzie dostają namiar z krótką charakterystyką i czy ktoś z tego skorzysta ja sprawdzić nie potrafię.Jako ze wykorzystuję zbiór który podlega obowiązkowi zgłoszenia do GIODO bardzo proszę nie pytać mnie na ten temat już więcej ani o Gajówkę.

  Tak sobie też myślę, że w takim razie może by Pan rozważył zaprzestanie przez Pana propagowania mojej witryny (czego i tak nie można sprawdzić), skoro Panu autor treści na niej zawartych tak mocno nie odpowiada.

  Ze stroną postąpię jak Pan sobie życzy bo to Pana własność a o sprawdzeniu i dawaniu dowodów to niech Pan zapomni i juz powiedziałem dlaczego.

  Wpakował się Pan w polemikę pomiędzy mną a tą osobą, a potem mnie Pan zbluzgał – a teraz Pan jeszcze oczekuje ode mnie przeprosin.

  Nie wpakowałem się w żadną polemikę tylko zwróciłem bardzo grzecznie uwagę na pomyłkę i tylko jednym zdaniem a dalej to juz Panu sie zachciało tych ćwiczeń i takiego poligonu bo mnie wcale i zachowanie moje było tylko i wyłącznie jako odpowiedzi i nie inaczej.Nie naubliżałem Panu a przeprosiny Tej Osobie do dzisiaj się należą a nie mnie.

  Nadal będę zwracał uwagę na to jak Pan traktuje ludzi którzy publicznie wyrazili do mnie swoje zaufanie bo to właśnie taka S według kard.Wyszyńskiego, a wcale nie jest ich w Gajówce tak mało.W Gajówce sa moje komentarze gdzie sie ująłem i za innymi.

  A gdym nie zauważył tego co Pan mi wyżej przypisał (Opolczyka i p. Halinę)?

  W każdej chwili tak jak i teraz czy jak by się wydało potem przyznałbym się do pomyłki i po prostu przeprosił.Jeśli zażądałby Pan tego dzis jutro czy za rok uczyniłbym to bez najmniejszego wahania czego miałem nadzieje doświadczyć i od Pana w stosunku do tamtej osoby bo o swoją skórke to sie Pan strasznie martwisz ale jak chłopak dalej wisi jako Judasz to już Pana nie boli.Zasada Kalego., to rodem gdzieś tam z północnej Afryki z Libanu czy jakoś tak.

  Dlaczego nie pasuje np. ks. Natankowi intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, propagowanej przez O. Jan Mikruta?..

  Dlatego że to propagują Jezuici i to od czasu jak wtedy jeszcze był w Krakowie wujo Kazio i odebrał to ks.Kiersztynowi.Kolumbia zdecydowała sie na ten przykład na Intronizacje Serca a Księża Kiersztyn i Natanek mówią o osobie.Tak na dobrą sprawę gdybyśmy mogli rządzić sie prawami naturalnymi a nie stanowionymi to być może nie było by Idei Intronizacji.Intronizacja jest potrzebna aby panowały prawa naturalne.

 114. Panie Kapsel

  Z tym Judaszem to są Pana wybitne nadinterpretacje, bo Panu z jakiś względów to akurat pasuje. Ładnie Pan piszesz „dbam o swoją skórkę” – znaczy się wg Pana kalumnie rzucane publicznie (oczywiście anonimowo) pod moim adresem mają do mnie przylgnąć. Czyta Pan chyba tutaj w gajówce komentarze.

  No i skoro materiał zawarty na mojej stronie zna Pan tylko bardzo pobieżnie
  to proszę, aby Pan zaprzestał propagowania mojej strony
  http://jozefbizon.wordpress.com/
  – po co ma Pan się niepotrzebnie narażać.

 115. Kapsel said

  Re 114
  Panie Józefie

  Od tego zaczeło i końca nie widac bo Pan nie chce zakonczyć tego jak prawdziwy mężczyzna

  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-17 (czwartek) @ 16:54:35

  Re.31
  Najlepiej wszystko z mety donieść np. mosadowi. Prawda ‘Zdziwiony”?
  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-05-17 (czwartek) @ 17:07:59

  No i Judasz też też wyjawił prawdę gdzie przebywa Jezus Chrystus, z kim przebywa i ilu ich jest, a dla pewności jeszcze wskazał Go pocałunkiem.

  Takie ‘Zdziwione’ chcą z nas zrobić samych Judaszy.
  Wówczas ‘Zdziwione” – jak im się to uda – nie będą już zdziwione, a teraz są ‘Zdziwione’, bo pomimo takiej pralki mózgów jeszcze sporo z nas zachowało jeszcze zdrowy rozsądek.

  a czym rózni sie skórka tego chłopaka która jest zbrukana juz od miesiaca od pańskiej którą w pore jednak wyczyściłem

  kalumnie rzucane publicznie (oczywiście anonimowo)

  kompletmie nie wiem o co chodzi bo jesli to ma byc cały czas o tym co sie słusznie Panu dostało to nie mam nic do dodania.A może swoim zwyczajem tak jak wtedy zaczyna sie gierka aby mnie dalej wciagnąc .Tym razem nie da rady.

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/17/klamstwo-ankieta/

  stronę już dawno temu przejrzałem ale nie przestudiowałem od słówka do słówka bardzo dokładnie

  przejrzałem bardzo dokładnie ale nie przestudiowałem od słówka do słówka.Dla mnie to wystarczyło aby docenić i rozpropagować.Ale jeśli to panu nie odpowiada to ja uszanuje Pana wole , niestety ale na wiecej już czasu nie mam.Ten dopisek …….– po co ma Pan się niepotrzebnie narażać….to proszę sobie zjeść na dobranoc bo gdzie i kiedy i czy jak i czy chcę i czy to jest sie narażać czy nie jest…to ja sam zawsze o tym decyduje i mam tylko jednego Anioła Stróża do którego codziennie sie modle a On jest Mocny i mi w zupełności wystarczy.

  Czyta Pan chyba tutaj w gajówce komentarze.

  Oczywiście że nie wszystkie.Są komentatorzy i ich komentarze które zawsze omijam szerokim łukiem bo mi wyglądaja i pachna jak śledź wymoczony w occie,osolony i obtoczony w śmietanie z cukrem posypany cebulką i polany gorącą czekoladą.

 116. Zerohero said

  Co robił faraon z robotnikami, którzy mu zbudowali tajne przejścia w grobowcu?
  Co się stało z oficjalnym zabójcą Kennedyego? Jak cyngiel zgromadzi za dużą wiedzę, a nie jest z rodziny i wiadomo, że to człowiek zdolny do zdrady, to lepiej go po prostu zabić dla świętego spokoju. I tak bywa. To mogli być jego najbliższi sojusznicy.

  Mossad zgładził Żyda Maxwella, tego od kawy. Za co? Maxwell oddał wiele przysług Mossadowi, ale jak sam popadł w kłopoty finansowe, to zaczął żadać wsparcia, inaczej rozpowie. Kropneli, a potem pochowali z honorami.

  Z Petelickim to będzie lepiej, bo jakieś pisiory jeszcze może Ptuina obarczą winą i będzie dodatkowy cymesik 🙂

 117. Re.115

  Panie Kapsel – wyrwał Pan to z całego kontekstu dyskusji
  dotyczącej odpowiedzi na pytanie

  Czy zawsze i w każdych warunkach należy mówić prawdę i tylko prawdę?

  Anonimowi chyba tym nie zaszkodziłem, a skoro anonim to też użyłem szeroko rozumianego w liczbie mnogiej anonimowego ‚Zdziwinego’.
  Do tego była to polemika – dość dosadna,. ale polemika.

  I Pan się w to Panie Zdzisławie Głuchowski w grandził jak ciotka przyzwoitka.

  Czy Pan odróżnia anonima od osoby faktycznej znanej z imienia i nazwiska, a teraz również z jej wizerunku?

 118. Kapsel said

  Re 117
  Anonimowi chyba tym nie zaszkodziłem,

  wcale a wcale

  Jest to oszczerstwo i mam nadzieję że Pan Bizoń za to mnie przeprosi i proszę niech jeszcze raz przeczyta mój post i zrozumie przecwko komu był napisany.

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/17/klamstwo-ankieta/#comment-164759

  w grandził jak ciotka przyzwoitka.

  nie ma żadnego znaczenia kto na to zwrócił uwagę

  odróżnia anonima od osoby faktycznej znanej z imienia i nazwiska,

  Już mówiłem dla mnie to żaden anonim

  to z całego kontekstu

  i znowu te konteksty i ja wiem że Pan może tak jeszcze bardzo długo dlatego zamykam rozmowę na ten temat bo to najwyższa pora i już nie odpowiadam w tym temacie.

  Dobranoc Panie Józefie

  na dobry sen przesyłam Panu trochę witaminek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: