Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  revers o Najgorsza oferta brytyjska od…
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Gdyby zapytać Magdalenę Środę…

Posted by Marucha w dniu 2012-06-21 (Czwartek)

Guru lewicowej etyki [raczek etyki talmudycznej – admin] Magdalena Środa oznajmiła wszem i wobec, co myśli o sondażu przeprowadzonym na zlecenie Agnieszki Kozłowskiej, pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Jasno wynika z niego, że prawie dwie trzecie Polaków opowiada się przeciwko zalegalizowaniu związków jednopłciowych. Magdalena Środa dochodzi więc do wniosku, że… w pewnych sprawach Polaków pytać o zdanie nie warto!

Gdyby zapytać Magdalenę Środę czy jest demokratką, pewnie odpowiedziałaby, że tak. Trudno mi sobie wyobrazić, by była ona zwolenniczką na przykład dyktatury proletariatu, choć kto wie? Jednak lud – który rzekomo w demokracji jest suwerenem i w głos którego apologeci tego systemu pilnie się wsłuchują – też może się mylić. Jego pomyłki, oczywiście, dostrzega pani etyk tylko w sprawach, które szczególnie leżą jej na sercu. Pomyłki owe wynikają z głęboko zakorzenionego konserwatyzmu i tradycjonalizmu Polaków, który nie daje im wypłynąć na otwarty przestwór lewackiego oceanu.

Zatem, kiedy spodziewamy się uzyskać odpowiedź zbieżną z kanonem lewicowej wrażliwości, to i owszem, taka zbiorowa mądrość jest godna pochwały. Gdyby jednak wskazywała na poglądy tradycyjne, konserwatywne, wówczas biada takim sondażom – ich wartość jest żadna. Ewentualnie, można ich wyniki wykorzystać do postraszenia ciemnym i nietolerancyjnym społeczeństwem światłej elity młodych wykształconych, czytelników „Gazety Wyborczej”, itp.

Faktorem, który decyduje, czy warto zajmować się sondażem, czy go odrzucić, jest jego zgodność „ze standardami naszej cywilizacji, w której kara śmierci, chłosta i tortury należą do minionego – barbarzyńskiego-okresu”. Jak zatem określić „naszą” cywilizację, dla której życie bezbronnych, nienarodzonych, starszych, chorych jest często nic nie warte? Popierane przez salonowych mędrców tzw. aborcja i eutanazja nie stanowią dla nich wyznacznika degeneracji współczesnej cywilizacji. Są jej dobrodziejstwem i realizacją „prawa wyboru”.

Łukasz Karpiel
http://www.pch24.pl

Komentarzy 25 do “Gdyby zapytać Magdalenę Środę…”

 1. Wybitną intelektualistkę widać na pierwszy rzut oka po wyrazie i zachowaniu. Dziękujemy też za jasne wyrażenie iż durni w Polsce jest większość i nie należy ich pytać o nic. Z tym się zgadzam, że jesteśmy otumanieni ale któregoś dnia gdy miarka się przebierze mam nadzieję, że ci durnie jako większość będąc litościwymi pogonią koczowników na kraj Świata.

 2. WALERIAN said

  Niestety nic się nie zmieni. Techniki manipulacji w mediach i otumanienia są na najwyższym poziomie. Większośc jest zaprogramowana przez media nawet kataklizm ich nie odwiedzie od miłosci do rządzących.Niemcy do konca walczyli za Hitlera już Goebbels się oto postaral

 3. WW said

  Hakengwiazda jej świeci. Tylko jeszcze trochę jej poświeci.
  Ta sama nać wegetująca pod hakengwiazdą co Alina Cała.
  Jakie niewdzięczne jedna i druga – jeszcze nie ma pomnika wdzięczności Hitlera w Izraelu.

  To samo co Cała, – „antropolożka i historyczka”. Błąd w druku wydawcy książki. Powinno być „histeryczka” albo „historolożydka”. Środa to nawet „profesorolożka.
  Jedna i druga to „żydolożki” z zawodu i funkcji.
  Nie lingwistom wyjaśniam, że żydolożka to samica żyda.
  Doktor to samiec doktorożki.

 4. Kazik said

  Dziękuję Gospodarzowi za udostępnianie fotografii tych osób . Jako dobrze wychowany , gdy zobaczę to zjawisko nadprzyrodzone , nie ominę obojętnie tylko ładnie się ukłonię , dygnę nóżką i zapytam o zdrówko . Czy mogłaby wymieniona przysłać trochę wyraźniejsze , bo , że tu zagląda to jestem pewien .

 5. Kapsel said

  Magdalena Środa: Potrzeba w polskim Parlamencie takich osób jak Wanda Nowicka

  Sprawa jednej z najobrzydliwszych polskojęzycznych postaci w naszej polityce, “obrończyni praw kobiet” Wandy Nowickiej, sponsorowanej przez producentów środków aborcyjnych, powraca – admin.

  Nowicka dopuściła się płatnej protekcji? Sprawa wraca do sądu

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/10/nowicka-dopuscila-sie-platnej-protekcji-sprawa-wraca-do-sadu/

 6. wet3 said

  @ Marucha
  „Opozycjonista okazal sie majorem bezpieki”
  … a INP, na dodatek, jeszcze go finansowal …
  bibua.com/?p=57865

 7. Qqłka said

  Dziwka, tym bardziej obrzydliwa, że sprzedała się diabłu i ciągnie za sobą innych.

  „Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest. Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca. Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku” (Obj. 22,10-12).

  Czyż to nie o tych czasach mówi Pismo?

 8. wet3 said

  Zdjecia tych drapieznych polonofobek-feministek
  wyraznie dowodza, ze wszystkie one sa brzydkie jak noc i choruja na wscieklizne. Ich podle, ciezko chore, robaczywe dusze maja wyrazne odbicie na ich paskudnych pyskach. Zobaczcie jakie ryje maja: Sroda, Nowicka, czy Cala oraz im podobne babsztyle …

 9. 166 bojkot TVN said

  Ja tam nie rozumiem po co pytać o cokolwiek takę idiotkę?

  Niech pytają sami siebie w swoim rabinicznym towarzystwie, a my powinniśmy olewać ciepłym moczem wszystkie programy, artykuły i gazety, w których pojawia się to podłe i głupie straszydło.

 10. Brat Dioskur said

  Babsztyl o aparycji kuchty z przydworcowego baru mlecznego z czasow PRL-u ,wychylajaca sie z okienka i wrzeszczaca :”kto zamawial leniwe?”….

 11. WW said

  Ad # 6.
  “Opozycjonista okazał się majorem bezpieki”
  Jeszcze dużo czasu upłynie zanim społeczeństwo będzie odróżniać przyzwoite osoby od „opozycjonistów”. Będzie odróżniać ale zawsze zbyt późno.
  „Opozycjoniści”, „patrioci”, prawicowcy”, „narodowcy”, „działacze” i itp. To już długie lata doświadczenia patriotów spod hakengwiazdy, jak to zorganizować i jak tym kierować mając do dyspozycji wszystko co rządowe i pozarządowe.
  Te trzy a jest wiecej, duzo więcej, są zbyt prymitywne („lożki”, łącznie z „posłolożkami”) żeby zachować choć pozory.

 12. Brat Dioskur said

  Ale zeby babsztyla zmartwic to dodam ,ze Holandia ogranicza in vitro do 43 roku zycia!Obetna rowniez subsydie na zmiane plci oraz operacje plastyczne z powodow psychicznych.Wszystko koniki paradne lewactwa!

 13. maran said

  tu ciekawy wywiad o ciekawej ksaizce.
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/matki._mezne_czy_szalone__36785

 14. Boryna said

  Środa córka Ciupaka , tow. agenta SB i funkcjonariiusza urzędu do spraw wyznań. Więc czego można się spodziewać.

 15. Marucha said

  Re 14:
  A przed śmiercią Ciupak wezwał księdza…

 16. revers said

  wie co mowi, w dalszej kolejce czekaja pedofile, w samych tylko Niemczech pol miliona pedofili czeka na prawne uregulowanie rozpruwania dzieciom narzadow plciowych, odbytu

  http://www.news.de/gesellschaft/855322684/sexualitaet-paedophile-fordern-freie-liebe-zu-kindern/1/

 17. Piotrx said

  Niedaleko pada jabłko od jabłoni…..
  Czym skórka za młodu…..

  ********************

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=ciupak

  Profesor Edward Ciupak

  Zarejestrowany przez wywiad PRL jako kontakt informacyjny „Gabriel. Wieloletni współpracownik Urzędu ds. Wyznań, ateista, przez niemal całe życie zawodowe zajmował się Kościołem katolickim. Urząd ten, zlikwidowany w końcu 1989 r., był częścią aparatu kontroli i represji PRL, stosowanych wobec kościołów i związków wyznaniowych. Profesor komunistycznej Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR.

  W okresie PRL Edward Ciupak był szczęśliwym posiadaczem służbowego paszportu uprawniającego go do wyjazdu na Zachód Europy. Wielokrotnie przebywał we Francji, gdzie kilka razy zabrał córkę Magdalenę (obecnie Środę, znaną z łamów „Gazety Wyborczej” i „Wprost” filozof, ateistkę, przeciwniczkę lustracji, zwolenniczkę ruchów feministycznych i proaborcyjnych).

  Według archiwów służb specjalnych PRL, prof. Ciupak został pozyskany przez Departament I (wywiad) przed wyjazdem do Francji. W kartotece figuruje jako kontakt informacyjny – była to jedna z kategorii świadomej współpracy z wywiadem cywilnym PRL.

  Wykorzystywanie kontaktu informacyjnego „Gabriel” wywiad PRL rozpoczął w maju 1965 r. Z odręcznych notatek wynika, że podczas rozmowy z 20 kwietnia 1965 r. z pracownikiem paryskiej rezydentury ps. „Sawan” Edward Ciupak przekazywał informacje na temat prof. Swieżawskiego, który uzyskał stypendium francuskie. Przekazywał również bardzo szczegółowe informacje dotyczące dr. Malanowskiego z katedry socjologii UW, który przebywał we Francji.

  Według dokumentów bezpieka oczekiwała od „Gabriela” przede wszystkim dokładnych informacji na temat polskiego Kościoła we Francji. „Rozmówca był bardzo otwarty i chętny do pomocy, wspominając, że w kraju jest wykorzystywany jako ekspert przez Urząd do spraw Wyznań” – czytamy w notatce rezydenta.

  Z dokumentów wynika, że funkcjonariusze wywiadu PRL mieli o swoim rozmówcy bardzo dobre zdanie – rezydent wywiadu opisywał, że jego źródło jest komunikatywne i ma z nim w rozmowie „bardzo bezpośredni kontakt”, a „idąc do niego z konkretnym pytaniem, można liczyć »na pewniaka« na wyczerpującą odpowiedź”.

  Wywiad PRL z gorliwością zajmował się emigracją polityczną i polskimi parafiami w Paryżu. Szczególną uwagą Departamentu I cieszyła się Polska Misja Katolicka. Zbierano o niej szczegółowe informacje – w dokumentach znajduje się m.in. tajna notatka „Sawana” z rozmowy z dr. Edwardem Ciupakiem sporządzona 21 stycznia 1965 r.: „E. Ciupak został wprowadzony przez Marka Śliwińskiego na spotkania urządzane w Paryżu przez zakonnika Placyda Galińskiego. M. Śliwiński przebywa we Francji na paszporcie PRL, ukończył on studia socjologiczne na UW.

  Placyd Galiński pochodzi z klasztoru z Tyńca, ma paszport polski, nosi się z zamiarem powrotu do kraju. W każdy czwartek przy ul. 19 Maitre-Abert (Hotel Etienne Delet) Galiński organizuje dyskusje na tematy religijne. Omawia on np. biblię. (…) W soboty odbywają się spotkania towarzyskie (…). Poza tym Galiński przyjmuje indywidualnie. Poszukuje on mieszkań i pracy dla ludzi przyjeżdżających z kraju. (…) Ciupak twierdzi, że cała ta impreza ma inny niż tylko religijny charakter. Rozmówca mój nadal będzie się interesował Galińskim” – raportował do centrali „Sawan”.

  Z dokumentów wynika, że „Gabriel” we Francji śledził sprawy parafii polskiej. „Przesiaduje w kościołach, robi wywiady wśród wiernych, zna wielu księży, rozmawia w Misji Katolickiej, szpera w bibliotekach Misji” – pisał rezydent polskiego wywiadu, zaznaczając, że jego kontakt świetnie orientuje się w tematach problematyki interesujących SB, w tym dotyczących związków Kościoła we Francji z polską emigracją, polskiej Misji Katolickiej i seminariów duchownych. „Gabriel” wskazywał m.in., że przepływ pieniędzy do Polski z Paryża odbywa się przez sprzedaż w kraju dewocjonaliów pochodzenia francuskiego.

  Jednym z zadań „Gabriela” było dokonanie opisu struktury instytucji związanych z polskim Kościołem we Francji. W czasie rozmów kontakt informacyjny sam zwrócił bezpiece uwagę na celowość uważnego śledzenia publikacji „Głosu Katolickiego” wydawanego we Francji. Sugerował pomoc w tym zakresie, dorzucając, iż jest w kontakcie z redaktorem naczelnym ks. Adolfem Józefem Stopą.

  Pracownicy wywiadu potwierdzali później znajomość tematyki przez „Gabriela” i to, jak wartościowym jest źródłem. Doceniali jakość informacji, rewanżując się zwerbowanemu, obdarowując go regularnie za pośrednictwem rezydenta prezentami w postaci papierosów i alkoholu.

  W dokumentach przechowywanych w IPN dotyczących prof. Ciupaka znajduje się kilkustronicowa, odręcznie sporządzona notatka na temat studenckiej pielgrzymki z Paryża do Chartres, gdzie stoi konsekrowana w 1260 r. gotycka katedra pw. Najświętszej Marii Panny.

  Prof. Ciupak przyznał, że był na tej pielgrzymce.

  Z dokumentów wynika, że „Gabriel” po pielgrzymce do Chartres przekazał wywiadowi PRL informacje, które uznano za interesujące. Dotyczyły one relacji między Misją i seminarium księży oraz roli ks. Stopy.

  „Gabriel” opisał organizatorów pielgrzymki: ks. Georgesa Wierusza Kowalskiego i ks. Burzawę, scharakteryzował też grupę polskiej młodzieży emigracyjnej na podstawie swoich obserwacji. Przekazał, że jej poglądy nie pokrywają się z „ideologią propagowaną przez Wolną Europę” o prześladowaniu Kościoła katolickiego w Polsce. Jednocześnie „Gabriel” donosił, że księża przyjeżdżający do Francji z kraju są traktowani przez emigrację jak bohaterowie. „Podejmują po przyjeździe intensywną pracę duszpasterską, manifestując, iż jest ona ograniczana w PRL. Ich kontakty ograniczają się do młodzieży emigracyjnej. Z innych moich obserwacji wynika, że nie mają oni wpływu na tzw. starą emigrację zarobkową, która przyjechała do Francji w latach międzywojennych” – pisał „Gabriel”.

  Po powrocie do kraju Edward Ciupak podjął pracę w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wykładał do 2005 r. Pracował także w Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR. Dzisiaj prof. Ciupak, chociaż jest już na emeryturze, nadal kształci młode kadry. Jest dziekanem Wyższej Szkoły Administracyjno-Społecznej w Warszawie, wykłada też w warszawskiej Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Na kierunku neuropsychologia kliniczna zajęcia prowadzi obok prof. Janusza Czapińskiego, a jego kolegami-wykładowcami na tej uczelni są m.in. prof. Lew Starowicz i dr Waldemar Gontarski.

  Misja „Gabriela”

  Ach! Ta Środa!

  Profesor Edward Ciupak jest ojcem Magdaleny Środy.

  Magdalena Środa (ur. 7 stycznia 1957 w Warszawie) – teoretyk etyki, filozofka, publicystka, feministka; ateistka, przeciwniczka lustracji, zwolenniczka ruchów feministycznych i proaborcyjnych. Była wiceminister w rządzie Marka Belki.

  Od 1993 redaktor Przeglądu Filozoficznego, od 1994 sekretarz redakcji pisma Etyka. Jest stałą felietonistką „Gazety Wyborczej” i profesorem Uniwersytetu Warszawskiego.

  16 sierpnia 2004 premier Marek Belka powołał Magdalenę Środę na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

  Minister Środa wzbudziła kontrowersje, kiedy 8 grudnia 2004 Agencja Reutera podała wiadomość o jej wypowiedzi na konferencji w Sztokholmie dotyczącej „morderstw honorowych”. Środa powiedzieła, że:

  Katolicka, w przeważającej mierze, Polska, choć wolna od „honorowych zabójstw”, ma problemy ze zjawiskiem stosowania przemocy wobec kobiet, mające źródło w silnym wpływie Kościoła Katolickiego na życie publiczne. […] Katolicyzm nie wspiera bezpośrednio, ale też nie sprzeciwia się przemocy wobec kobiet. Istnieją jednak pośrednie związki, poprzez kulturę, która jest silnie oparta na religii.

  Początkowo Środa zaprzeczyła tym doniesieniom; następnie przyznała, że mogła użyć podobnych słów, ale wynikało to ze słabej znajomości angielskiego. W rezultacie nacisku mediów premier Marek Belka postanowił ukarać Środę: pełnomocniczka miała stać się podsekretarzem stanu w Ministerstwie Polityki Społecznej. Magdalena Środa oceniła ten pomysł jako „cios w urząd i prawa kobiet” i zagroziła dymisją; premier ustąpił.

 18. Piotrx said

  Nawrócenie ojca Magdaleny Środy
  http://gosc.pl/doc/1117137.Nawrocenie-ojca-Magdaleny-Srody?cache=2&fb_source=message

 19. bozydar said

  „w pewnych sprawach pytac Polakow o zdanie nie warto” – to jest faszyzm w czystej formie, ta osoba wie lepiej co dla nas dobre.

 20. 166 bojkot TVN said

  Wychowani w szambie, domorośli socjolodzy wojujący z „polskimi wadami” Wojewódzki i Figurski dali kolejny popis chamstwa i kurestwa/hujestwa http://wpolityce.pl/artykuly/30923-czyz-to-nie-prawdziwe-prostaki-wojewodzki-i-figurski-uwazaja-za-smieszne-zarty-z-gwaltow-na-ukrainkach

  Kim są ludzie puszczający te 2 g,na w eter – zapewne takimi samymi g.wnami.
  Bo tylko wielkie G może w związku z oboma szambiarzami wydać oświadczenie tej treści:

  (…)
  Po fali oburzenia radio, które tych starszych panów zatrudnia, wydało oświadczenie:

  Program „Poranny WF”, nadawany w Radiu Eska ROCK, ma charakter satyryczny i nie przekazuje w bezpośredni sposób poglądów jego autorów – Jakuba Wojewódzkiego i Michała Figurskiego. Prezenterzy często wcielają się w różne role, aby obnażyć i wyśmiać małostkowość niektórych Polaków oraz krzywdzące schematy, którymi się kierują. Audycja, o której mowa, jest właśnie przykładem na taką satyryczną, kabaretową konwencję programu. Rozmowa prowadzących nie miała na celu obrażania i poniżania kobiet, pochodzących z Ukrainy, wręcz przeciwnie – miała na celu obnażenie i poddanie krytyce funkcjonujących w części polskiego społeczeństwa (i na szczęście tylko w nikłej części) niesprawiedliwych stereotypów na temat Ukrainek.

  Niestety, walka z „funkcjonującymi w części polskiego społeczeństwa (i na szczęście tylko w nikłej części) niesprawiedliwymi stereotypami na temat Ukrainek tylko potwierdza inny stereotyp: ludzi, którzy mając oparcie w establishmencie myślą, że wszystko im wolno.

  Że wolno im żartować sobie nt. gwałcenia kobiet.

  Czyż to nie prawdziwe prostaki? (…)

  Niedługo te obie kanalie skończą się. Bo dla nich obu nie ma w Polsce miejsca. Ciekawe jaki będzie ich koniec- zajmie się nimi REM i pogoni z mediów, czy wobec bezczynności tej koterii, zadziałają siły wyższe i skierują obu w czeluście świata, gdzie zapłacą wieczną męką w kotle ze smołą.

 21. Marucha said

  Re 20:
  Niedługo te obie kanalie skończą się. Bo dla nich obu nie ma w Polsce miejsca. Ciekawe jaki będzie ich koniec- zajmie się nimi REM i pogoni z mediów, czy wobec bezczynności tej koterii, zadziałają siły wyższe i skierują obu w czeluście świata, gdzie zapłacą wieczną męką w kotle ze smołą.

  Jaki będzie ich koniec na ziemi?
  Normalny. W dobrobycie.

 22. Biscoter said

  Polaków pytać o zdanie wolno, tylko co z tego wynika? Dobrze wiemy, że dzisiaj media potrzebują jednego dnia, może tygodnia, aby sprawić, by większość skłoniła się do lansowanej przez nich tezy. Który sondaż będzie wiarygodny?

 23. GW said

  Ad.15

  Takie czasy, Czcigodny Panie Marucho – i ‚ksiadz’ wezwie ‚Srod(e)owisko nawtenczas.
  Malo takich ‚katolickopogrzebowych’?
  Strach umierac w ‚Srod(a)owisku’.

 24. GW said

  http://www.bibula.com/?p=57901

  ‚boobula’.

  A teraz serio ‚Nowe znaleziska w Tajnych Archiwach Watykańskich potwierdzają’

  KTO i JAK, Dalibog, znaleziskuje Tajne Archiwa Watykanskie w ‚sposob’ potwierdzajacy?!

  Norm(LOL-nie)e mam ‚djare’ potwierdzajaca znalezisko’

  Postanawiam, ze ‚juz nie bendem’

 25. RomanK said

  Co to jest… „zdanie Polakow” ?????

Sorry, the comment form is closed at this time.