Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Miliony żyją w nędzy. Dlaczego Polacy ubożeją?

Posted by Marucha w dniu 2012-06-21 (Czwartek)

Takie nagłówki dzisiaj znalazłem „w mediach” – przeczytałem, i jestem przerażony! Biję więc na alarm – choć wiem, że to głos wołającego na puszczy: OKŁAMUJĄ NAS co do przyczyn naszej nędzy! Nie wierzcie w te bzdury.

Słów mi brak na opisanie skali głupoty i absurdu jaką karmią nas media – a mimo to, ludzie masowo zdają się wierzyć w te brednie – i to jest przerażające.

Otóż dziś pojawiła się na portalach „informacja”, że coraz więcej Polaków żyje w nędzy – co jest oczywiste, nie trzeba czytać gazet ani robić badań żeby to widzieć. Pisałem o tym zresztą nie raz – Polacy ubożeją i jest to wynik planowych i wyrafinowanych działań rządzącej sitwy. Jest to również naturalna konsekwencja ustroju w jakim żyjemy, który z definicji zużywa („wydaje”) więcej niż jest w stanie wypracować („zarobić”)

Wracając do sedna – w tych artykułach (są prawie identyczne na wszystkich portalach) pada niby odpowiedź na pytanie „dlaczego Polacy ubożeją?”

Otóż jako przyczynę biedy wciskają ludziom utarte już KŁAMSTWO (i mówię to z pełną odpowiedzialnością), że „Bieda rośnie, bo zmniejsza się dynamika wynagrodzeń”!! (podaję za onetem)

Zacytuję tą samą idiotyczną odpowiedź zaczerpniętą z innego portalu:
„- To między innymi efekt niskiej dynamiki wynagrodzeń notowany od przynajmniej dwóch lat oraz wysokiego i rosnącego bezrobocia – mówi dr Waldemar Urbaniak, socjolog z Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie. Dodaje, że bieda wynika także z braku spójnej polityki społecznej państwa, której elementem jest spójna polityka socjalna.”

Moi drodzy rodacy – to są zwyczajne kłamstwa, brednie i głupoty. Jesteśmy nimi karmieni, bo to jest w interesie tych, którzy żyją jak królowie naszym kosztem i z naszej pracy. To element celowej propagandy uprawianej przez cywilizację lichwiarską (czyli bankierów) i rządzącą sitwę (czyli wszystkich tych, którzy czerpią korzyści z uprzywilejowanej pozycji społecznej i gospodarczej).

A podstawy ekonomii są proste, wystarczy o nich pamiętać:

Pieniądz to tylko umowny symbol „wartości”, który ułatwia wymianę. Jego „wartość” jest tylko umowna – i jest to jego tzw. siła nabywcza.
Od zwiększania ilości pieniędzy w gospodarce NIE ZWIĘKSZA się ilość dóbr (bogactwa) – co jest oczywiste – zwiększa się tylko ilość papierków ułatwiających wymianę – co oznacza, że jednocześnie ZMNIEJSZA się ich siła nabywcza, czyli ich umowna „wartość”.

Mówiąc potocznie: im więcej pieniędzy w obiegu – tym większe ceny (bo występuje inflacja, czyli zmniejszenie siły nabywczej pieniędzy).

Z tego samego powodu, rosną w gospodarce również nasze wynagrodzenia – z powodu inflacji właśnie. Tzw. dynamika wzrostu wynagrodzeń – o której mowa w cytowanych wyżej fragmentach pełnych bzdur – mówi o tym jak szybko rosną te wynagrodzenia.
ALE NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA dla nas – bo w tym samym czasie rosną ceny ponieważ spada siła nabywcza pieniędzy!

Mówiąc wprost – wynagrodzenia wzrastają – ale to NIE OZNACZA, że jesteśmy bogatsi od tego – bo w tym samym czasie CENY już WZROSŁY – i to przeważnie o więcej niż nasze wynagrodzenie.

Tak, nie bójcie się powiedzieć to na głos – bo dobrze myślicie – w tym chorym świecie nominalny wzrost wynagrodzeń w gospodarce świadczy właśnie o UBOŻENIU społeczeństwa.

To KŁAMSTWO, że jak rosną średnie pensje to społeczeństwo staje się bogatsze.
Bardzo sprytne kłamstwo, bo nieświadomi niczego ludzie widzą rosnące pensje – więc WYDAJE IM SIĘ, że stają się bogatsi.

Ale prawda jest taka, że za te rosnące pensje – mogą kupić coraz mniej! (Tylko tego przecież „nie widzą” jak dostają większą wypłatę – widzą tylko większą wypłatę)

A to znaczy, że stają się coraz biedniejsi, że ubożeją!

Dlaczego więc Polacy ubożeją, skoro rosnące wynagrodzenia nie są przyczyną – tylko oznaką coraz większej biedy?

Odpowiedź jest banalnie prosta – bo coraz większa część bogactwa, które sami wytwarzają jest im podstępnie odbierana.

Z tego co są w stanie wypracować (celowo piszę wypracować – a nie zarobić – bo jak już wiemy wielkość zarobków ma się nijak do ich siły nabywczej) – po prostu coraz mniej mają dla siebie, bo coraz większa część owoców ich pracy jest im ZABIERANA w nikczemny i podstępny sposób.

TYLKO dlatego Polacy są coraz biedniejsi i wpadamy w coraz większą nędzę.

Ta podstępna grabież dokonuje się na trzy główne sposoby:

1. Kreacja pieniądza bezgotówkowego przez system bankowy.
Banki tworzą pieniądze „z powietrza” – i pożyczają nam je na procent w postaci kredytów. Procent oddajemy jawnie – ale siła nabywcza naszych pieniędzy MALEJE w sposób niezauważalny (inflacja spowodowana rosnącą podażą pieniądza) – i w ten podstępny sposób WSZYSCY na tym tracimy, nie tylko Ci co płacą odsetki od kredytów.
Szczegóły tego sposobu zabierania nam bogactwa tutaj:
http://freedom.nowyekran.pl/post/57054,kreacja-pieniadza-przez-kredyt-kradziez-tak-doskonala-ze-uznajemy-ja-za-legalna

2. Najprymitywniejszy sposób to zabranie nam pieniędzy wprost
– za pomocą aparatu państwa czyli za pomocą systemu podatkowego. Jest on tak skomplikowany, że mało ludzi wie ile tak naprawdę płacimy w sumie podatków – a jest to PONAD POŁOWA tego co wypracowujemy.
Podatki są zwiększane pod szlachetnymi pretekstami, ale są to tylko preteksty na które idzie niewielka część naszych podatków – resztę sitwa dzieli między siebie:
np. przekazując pieniądze firmie, wygrywającej przetarg na autostradę, która potem bankrutuje i znika (razem z pieniędzmi!!!) – a podwykonawcy zostają z niczym – ewentualnie jak będą się awanturować, to wypłaci się im z budżetu „odszkodowanie” – czyli drugi raz zapłacimy wszyscy za te same autostrady, których nie ma komu skończyć.
Wielkość łącznych zobowiązań podatkowych liczyłem szacunkowo tutaj:
http://freedom.nowyekran.pl/post/48455,polska-bogaty-kraj

3. Najbardziej wyrafinowany i podstępny sposób na wyłudzenie od ludzi pieniędzy to istnienie tzw. „rynków finansowych” – czyli GPW.
To jedna wielka bańka mydlana, która w każdej chwili może zniknąć zupełnie legalnie – i nikt nie ma prawa zgłosić pretensji bo przecież podpisał oświadczenie, że jest świadom ryzyka „inwestycyjnego” – co jest samo w sobie oszustwem, bo jest to ryzyko spekulacyjne – a nie „inwestycyjne”.
Papiery wartościowe i inne instrumenty finansowe to nic innego jak kolejny wykreowany peniądz – bardzo specyficzny – ja nazywam go semi-walutą czyli taką „niby walutą”.
Kupujemy te papierki, tą walutę licząc na wzrost kursu (dokładnie tak jakbyśmy trzymali oszczędności np. w dolarach) – z tą różnicą, że za dolary możemy coś kupić w Ameryce – a żeby kupić coś za „papierki wartościowe” (instrumenty finansowe) musimy je najpierw z powrotem wymienić na złotówki po aktualnym kursie. Dlatego nazywam je „semi-walutą”
O mechanizmie oszustwa na którym opiera się GPW tutaj:
http://freedom.nowyekran.pl/post/51386,gpw-spelniony-sen-zlodziei-o-idealnej-kradziezy

Nie dajmy sobą manipulować – prawie wszystko co czytamy czy słyszymy w mediach jest kłamstwem, mniejszym lub większym. Media to najpotężniejsza współczesna broń masowego rażenia, bez fizycznego uszkadzania ofiary, zdobyczy. Znamy przecież bardzo trafne określenie: „środki masowego oddziaływania”.

Po pierwsze więc– nie wierz telewizji, gazetom, massmediom. Nigdy. Myśl samodzielnie, szukaj i pytaj.

Po drugie – pamiętaj – jesteśmy coraz biedniejsi bo coraz więcej nam zabierają PODSTĘPEM i manipulacją. (a nie dlatego, że jest źle, że kryzys, że ocieplenie, itp. bzdury – to tylko propaganda)

Nie ma żadnej obiektywnej przyczyny biedy Polaków – każdy z nas powinien żyć w dostatku – bo tak duży jest dzisiaj postęp technologiczny. Jesteśmy biedni bo jesteśmy podstępnie okradani przez tych, którzy żyją jak królowie NASZYM KOSZTEM, z naszej pracy.

Tylko dzieląc się tą prostą prawdą ze sobą nawzajem – możemy cokolwiek zmienić.
Zapewniam, że żadne media nam w tym nie pomogą – jesteśmy sami, choć są nas miliony 😉

PS. I to nie jest tak, że tak już musi być. Można stworzyć normalne państwo, dla uczciwych i dobrych ludzi – trzeba tylko MASOWO chcieć to zmienić. Dla przykładu taką nową wizję państwa dla uczciwych ludzi zacząłem prezentować tutaj:
http://freedom.nowyekran.pl/post/64723,polska-naszych-marzen-innowacyjna-wizja-panstwa

http://freedom.nowyekran.pl

Komentarzy 12 to “Miliony żyją w nędzy. Dlaczego Polacy ubożeją?”

 1. Wandaluzja said

  W r. 1990 francuski prestiżowy publicysta ekonomiczny ogłosił: RZĄD MAZOWIECKIEGO-BALCEROWICZA ZACHOWUJE SIĘ TAK, JAKBY CHCIAŁ SPRZEDAĆ POLSKĘ, JAK NAJSZYBCIEJ, DRAPIEŻNEMU KAPITAŁOWIU MIĘDZYNARODOWEMU, A JA TEKIEJ POTRZEBY NIE WIDZĘ. CO JEDNAK BĘDZIE, JESLI DRAPIEŻNY KAPITAŁ MIĘDZYNARODOWY POTRAKTUJE POLSKĘ JAKO ŁUP? GDZIE WY PANOWIE IDZIECIE – MOŻE DO KALKUTY?
  Dobry znajomy mówił mi też, że jego przyjaciel minister dziwił się: CO WY W TEJ WARSZAWIE ROBICIE? PRZYJMUJECIE Z HONORAMI TYCH OBWIESI, KTÓRYCH MY SIĘ W BONN BOIMY. – TOŻ TO POWINIEN WISIEĆ JEDEN Z DRUGIM.
  Właśnie dlatego pisałem, że bez zbadania, czy Premier Mazpowiecki był RUCHANY przez Boskiego Adolfa, czy nie był, my z Kalkuty nie wyjdziemy.

 2. JO said

  ad.1. Zwiazek Szlachty Polskiej udowadnia, ze Mazowiecki Tadeusz jest Szlachcicem Polskim.

  WP Grocholski – Prezes ZSzP – chwali sie , ze spotyka sie ( z Morderca Narodu Polskiego) – Komorowskim

 3. Zdziwiony said

 4. błysk said

  Polacy ubożeja dlatego,że codziennie niszczona jest nasza niepodległość i nasza tożsamość narodowa ,nasz styl życia. A jest to czynione świadomie.

 5. błysk said

  ad2. Dlaczego nikt nie obali Grocholskiego,szefa Związku Szlachty Polskiej i nie wybierze godnego prezesa? Samo żalenie się nic nie da.

 6. JO said

  ad.5. Dobre pytanie. Odpowiedz jest prozaiczna. Osoby Ktore Jawnie domagaja sie ustapienia WP Grocholskiego i Spolki sa „banowane” i „separowane” ze Zwiazku pod Zarzutem Obmawiania Zwiazku – dzialan na szkode Zwiazku :)))

  Odnosze wrazenie, ze tam jest jak w PZPR…nalezy mowic tylko Tak, Tak…jest..
  Indoktrynacja liberalna jaka zarzucam Zarzadowi jest niezgodna ze Statusem Zwiazku, ktory odmawiajac kierowania sie Magisterum KKatolickiego w Zwiazku i publicznie gloszac , ze Zwiazek NIE jest Zwiazany z zadna Religia – nie moze tym samym byc Kontynuatorem Tradycji Rzeczpospolitej, w ktorej nawet w Konstytucji 3 Maja Religia Katolicka miala zapewniona role Panujacej.

  Zreszta, fakty mowia za siebie – czy osoba jako Autorytet Zwiazku…spotykajaca sie z Komorowskim moze byc Propolska? Czy osoba wystawiajaca Warte Honorowa przy Kaczynskich – Trumnie…, moze byc Propolska?

  Czy takie osoby pozwola, by w sposob prawy doszlo do zmiany Zarzadu Zwiazku?

  Zwiazek przypomina mi sytuacje jaka ma miejsce w PRL Bis….Osoby, ktore mogly by cos zmienic poprez Uswiadamianie spoleczenstwa… Zwiazku-Przynaleznych don, czy Ludzi w Kraju po prostu sa „eliminowane” …..i cisza… a Orkiestra Gra Dalej nawet marsza zalobnego jak dla SP Leppera dla Tlumu, ktory Patrzy i nie widzi , slucha i nie slyszy, zaczadzonego Swiatem, Namietnosciami, nie umiejac odroznic Prawdy od Klamstwa a conajmniej nie umiejacego powiedziec stop i ruszyc Tylka z miejsca…

  Chec bycia Sarmata z ceryfikatem jest wiekrza niz Dobro Wspolne….

  I tu musze przyznac racje Panu Romanowi K….

 7. osoba prywatna said

  W ramach przypomnienia czym są masowe środki rażenia:
  http://gloria.tv/?media=218565

 8. TomUSAA+ said

  i znów wszyscy tu piszący dali sie wpuścić w maliny przez Wandaluzje. Nic na temat artykułu.

 9. mironik said

  Jeśli w urzędach pracy proponują robotę za 500zł (bo 3 godziny dziennie) to wkrótce 3 razy więcej osób może pracować i każdy zarobi o 5zł więcej od tego tam progu ubóstwa, to dynamicznie bida zniknie.

 10. Rysio said

  Patrzmy ufnie i optymistycznie na świetlaną przyszłość.

  Niedługo wszyscy będziemy zakolczykowani, będzie o nas wszystko wiadomo a wtedy wszystkie nasze kłopoty się skończą bo rząd i jego urzędnicy zajmą się jak tylko potrafią najlepiej naszymi potrzebami.

  😉

 11. Re: 10 „rysie”….

  cd. A jak „zakolczykowane bydelko” przestanie produkowac i uslugiwac „panom” tego swiata, to glowny komputer znajdujacy sie w…Brukseli z dokladnoscia do 1/100 sekundy „usunie” ze swiata zywych niepotrzebne lub zbedne jednostki…i rowniez te, ktore moglyby byc zagrozeniem…
  Gdyby dzisiaj „rzond” zaproponowal 5.000 zlotych nagrody za wszepienie bio-chipa pod skore, to niewapliwie konca kolejki by nie bylo po ten elektroniczny „cud”…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Krzysztof said

  Jaśku z Toronto. A może MY już jesteśmy”zakolczykowani, tak za friko…?

Sorry, the comment form is closed at this time.