Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Mroczna strona III RP

Posted by Marucha w dniu 2012-06-21 (Czwartek)

Mroczna strona III RP to tajemnicze, niewyjaśnione do końca samobójstwa polityków, wysokich urzędników państwowych i oficerów służb specjalnych. Do tego należy dodać skandalicznie prowadzone śledztwo smoleńskie mające za wszelką cenę ukryć prawdziwe przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku oraz osoby odpowiedzialne za tę tragedię.

W tym kontekście warto przypomnieć znamienną wypowiedź ks. Stanisława Małkowskiego, który w przedmowie do książki „Teresa. Trawa. Robot” Wojciecha Sumlińskiego napisał, że „aktem założycielskim III RP” było morderstwo ks. Jerzego Popiełuszki. Do dziś nie wiemy, kto wydał polecenie zamordowania bł. księdza Jerzego, tak jak nie wiemy, z czyjego polecenia zamordowano Małgorzatę Targowską-Grabińską, którą SB najprawdopodobniej wzięło za synową Andrzeja Grabińskiego, jednego z oskarżycieli posiłkowych w procesie bezpośrednich sprawców śmierci księdza Jerzego.

W równie bestialski sposób zamordowano matkę mecenasa Krzysztofa Piesiewicza, także oskarżyciela posiłkowego. Śledztwa w tych sprawach utknęły w IPN. Nadal toczy się śledztwo w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka. Podejrzani to ciągle ci sami ludzie, z kręgów PRL-owskiej prokuratury, SB, MO i MSW.

Nie znamy też dalszych losów śledztw w sprawie zabójstw księży: Stanisława Suchowolca, Sylwestra Zycha, Stefana Niedzielaka, Leona Błaszczaka, Stanisława Kowalczyka, Romana Kotlarza, Stanisława Palimąki, Antoniego Kija. Można więc powiedzieć, że „aktów założycielskich III RP” jest znacznie więcej, a ta generuje kolejne tragiczne patologie.

Nie ma końca dramat rodziny Olewników oczekujących ludzkiej sprawiedliwości, a inna rodzina, śp. Filipa Adwenta, nie może pogodzić się z wynikami śledztwa w sprawie katastrofy samochodowej, w której zglinęli eurodeputowany, jego matka, ojciec i córka.

W przeddzień Wigilii 2009 roku wiesza się na kablu od odkurzacza Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny tajnej kancelarii premiera Tuska. W czerwcu 2010 roku umiera w tajemniczych okolicznościach operator Faktów TVN rejestrujący miejsce tragedii smoleńskiej. W wypadku samochodowym, na kilka dni przed wyjazdem ze swoją ekipą do Smoleńska, ginie archeolog prof. Marek Dulinicz. W październiku 2010 roku odnajdują się poćwiartowane zwłoki Eugeniusza Wróbla, eksperta lotniczego. W 2011 roku dowiadujemy się o odnalezieniu zwłok szyfranta Służby Wywiadu Wojskowego Stefana Zielonki. W Wejherowie wiesza się oficer SKW. W sierpniu 2011 roku wiesza się Andrzej Lepper, tuż po tym, jak zapowiadał złożenie zeznania w sprawie afery gruntowej. W grudniu 2011 roku w pokoju hotelowym w Indiach wiesza się Dariusz Szpineta, ekspert lotniczy, autor opracowania „Operacja – kłamstwo smoleńskie”.

Na tym tle rzeczywiście groteskowo wygląda próba samobójstwa prokuratora wojskowego Mikołaja Przybyła, choć i on mówił otwarcie o wyłudzaniu „ogromnych kwot z budżetu Wojska Polskiego”.

Opinie po śmierci gen. Sławomira Petelickiego rozkładają się zgodnie z politycznymi preferencjami. Już kilka godzin po śmierci generała doradca prezydenta Tomasz Nałęcz uznał ją za samobójstwo. Wcześniej twierdził, że „prawdziwy generał w II RP, gdyby miał krytykować rząd, to pozbawiłby się życia”. Podobnie jak Nałęcz zareagowali politycy PO, wskazując na „prywatne” motywy samobójstwa.

Jedynie opozycja podnosi fakt, że samobójstwa w Polsce popełniają głównie krytycy władzy. I to jest prawda. Zadowoleni z władzy żyją spokojnie. Generał Petelicki był jedynym tak wysokiej rangi wojskowym, który nie bał się – i to w Telewizji Trwam – poddać ostrej krytyce rządy PO oraz postępowanie Donalda Tuska i podległych mu urzędników w sprawie katastrofy smoleńskiej. Generał Petelicki miał, jak to zauważył w kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski, „specyficzny punkt widzenia na sprawy armii polskiej”. Taki specyficzny punkt widzenia na armię ma też między innymi Romuald Szeremietiew, stąd nie dziwi jego natychmiastowe oświadczenie, że czuje się zdrowy na ciele i duszy i nie ma żadnych kłopotów natury osobistej i finansowej.

Wojciech Reszczyński
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 12 to “Mroczna strona III RP”

 1. 166 bojkot TVN said

  Bieda w PO
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/30867-jak-widac-demokracja-demokracja-glosowanie-glosowaniem-a-wladza-musi-byc-w-rekach-platformy-przypadek-bytomski

 2. aga said

 3. aga said

  W 1968 r. odbywa się rewolta marcowa,która ma Gomułkę odsunąc od wladzy.Ręka w rękę dzialają tu „szkoci” z PZPR i z opozycji. Gomułka jest atakowany jako wróg Izraela i antysemita. Wychodzi jednak z tej batalii zwycięska ręką.Dokonuje kolejnych czystek kadrowych,ktore obejmują główne osoby w państwie – wszystkich „bardziej liberalnych członków partii”Stanowiska te obejmują „czynniki nacjonalistyczne” – ludzie Moczara.Moczar wzrasta w siłę – zaczyna myśleć o objęciu władzy w Polsce.
  W siłę wzrastają też w sposób wyraźny, jak wszystko na to wskazuje „francuzi”.
  Rok 1968: masoni podnoszą głowę.
  Rok 1969 jest przełomowy.”Francuzi” podnoszą głowę i zaczynają tworzyć swoje loże,przede wszystkim w środowiskach wojskowych i w ZBOWiDzie.Służby specjalne otrzymują pomoc od zachodniej masonerii rytu franc.Zaczynają odnosić,co bardzo podoba się Moskwie,kolejne spektakularne sukcesy.tworzą loże w środowiskach moczarowców,co ma chyba spowodować osłabienie i osaczenie Moczara.(…)

  …)Widać było,że jest to realizacja opisanego przeze mnie w wielu książkach o masonerii układu między „szkotami” i „francuzami”, w efekcie którego „szkoci” mieli otrzymać władzę polityczną, a „francuzi” zachować służby specjalne i uzyskać władzę gospodarczą i medialną.Już w roku 1978 a z pewnością w 1979, wiadomo było,że będzie to miało miejsce w roku 1980 i 1981.Pisał o tym Leszek Moczulski w 1979r.w swojej książce „Rewolucja bez rewolucji”.
  Masoni bardzo tutaj ryzykowali. W 1981 r. istniała szansa utworzenia Polski niepodległej bez komunistów i masonów,o czym pisałem między innymi w książce „Polacy odważcie się być sobą”.
  Dlaczego nie podjęto w tej perspektywie nawet próby działania?
  Być może brakło w narodzie polskim ducha.być może środowiska niepodległościowe i „Solidarność” były tak nasycone agentami SB i wojskowych służb specjalnych,że zostały sparaliżowane.

  W 1981 r. komuniści,masoni rytu francuskiego oraz „szkoci” doszli do wniosku,że należy wprowadzić stan wojenny.Okazało się,że nie uda się jeszcze zrealizować masońskiego planu „okrągłego stołu”.
  W książce „Masoneria polska 1999” przytaczam opinie jednego z profesorów PAN,że „w 1980 r. sierpień nie wyszedł,bo nie zdołali się wówczas ze sobą porozumieć masoni różnych odłamów”.
  Dodałbym tutaj,że nie wyszedł również dlatego,że środowiska niepdległościowe były z punktu widzenia masonów,zbyt silne,że z ich punktu widzenia tego polskiego ducha było jednak za dużo.
  Stan wojenny i okres następujący bezpośrednio po nim aż do 1989 r. miał służyć osłabieniu tego ducha,rozbiciu prawdziwie polskich środowisk.

  „Masoneria Polska 2012 „Stanisław Krajski

 4. aga said

  Tajni współpracownicy kontrwywiadu wojskowego

  Wojskowy kontrwywiad zawsze charakteryzowała tendencja do mnożenia na wielka skalę swoich tajnych współpracowników.Polacy mają dziś świadomość ,że w Polsce było wielu agentów SB.Prawie jednak nie ma świadomości o ilości agentów WSW.
  WSW starało się pozyskiwać agentów wszędzie,gdzie tylko się dało,nie tylko wśród oficerów i dowodców wojskowych,ale również w szeregach opozycji i niepodległościowych oraz we wszystkich praktycznie środowiskach,które miały większe społeczne znaczenie.

  …) Sądzę ,że zakładano ,że będzie się z tych tajnych współpracowników korzystać również po upadku państwa komunistycznego.
  Z tego powodu „większość archiwów wojskowych została zniszczona a te,które przetrwały do dziś są niedostępne praktycznie dla nikogo…)

 5. aga said

  Zachęcam wszystkich do przeczytania ksiązki Stanislawa Krajskiego .
  Bardzo wiele mówiące sa rozdziały o ideologii i frazeologii „szkotów” – pycha i „francuzów” – nienawiść.
  Retoryka prawie żywcem wzięta z artykułów „patrotow” z WPS – którymi tak do niedawna zachwycał się naczelny ukraiński polonofob gajówki :)Dlatego tak obśmiewa massssonów!
  A także żywcem wzięta Panie Slaw z gadki-szmatki W.Pastuszki…

 6. MatkaPolka said

  ŻYDOKOMUNA WIECZNIE ŻYWA

  Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 165: Rana postrzałowa gen. Petelickiego

  gen. Sławomir Petelicki Nie Żyje! | Komorowski o gen Petelickim w debacie prezydenckiej w 2010r

  Komorowski – General Petelicki NIE był żołnierzem ?? !!!
  (Brawo Bronek – wojskowy generał był pewnie zakonnicą)

 7. aga said

  http://wywiadowcy.pl/kategoria/politycy/

 8. Brat Dioskur said

  Zdaje sie ,ze plaga samobojstw rozszerza sie na pozostale demoludy.Wlasnie targnal sie na swoje zycie b. premier Rumunii pobijajac „rekord Sekuly” w osobliwosci sposobu odebrania sobie zycia . Ten pierwszy jak wiadomo , strzelal do siebie dwa razy ze sztucera natomiast Rumun strzelil sobie w ..kark!Metoda znajwyrazniej niedopracowana ,bo niedoszly samobujec zyje i lezy w szpitalu. Ciekawe czy bedzie II -ie podejscie?
  Panowie swiata na G-20 omowili juz ewentualne odejscie Assada.Mieli by mu w zamian za rezygnacje zaoferowac azyl i jak podaja zachodnie merdia Putin mialby sie sklaniac do tej opcji.Z drugiej strony rosyjscy marines wyladowali w Tarsie.O rozbrojeniu band „rebeliantow” oczywiscie nikt nie mysli.
  Cala Grecja zada od swoich pilkarzy zemsty za pomiatanie Hellady przez kanclerzyce!Bedzie co ogladac.

 9. 166 bojkot TVN said

  Pojawia się światełko w tunelu. Spada sprzedaż GW, choć i tak zbyt wolno, bo tego G już dawno nie powinno być na naszym rynku.
  http://partenos.nowyekran.pl/post/66282,rodacy-nie-placcie-za-swoje-upodlenie

 10. Re.9
  Spada, bo pewnie coraz więcej ogłupionych przez GW nie stać już nawet na jej kupienie.

 11. 166 bojkot TVN said

  http://nowyekran.tv/index.php?page=videos&section=view&vid_id=100312

 12. Re.11
  A p „166 Bojkot TVN’ spadają mocno notowania w gajówce i zaczyna po niej biegać szukając kąta, gdzie by się tu skryć.

Sorry, the comment form is closed at this time.