Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Podatek katastralny i jego skutki społeczne

Posted by Marucha w dniu 2012-06-21 (Czwartek)

Kataster – wydziedziczenie milionów Polaków

Miała być „zielona wyspa” i obniżanie podatków. Jest podniesienie wieku emerytalnego i kolejna próba wprowadzenia podatku katastralnego, przemycona w dokumencie o „założeniach polityki miejskiej”. Jeśli wejdzie w życie, uderzy w posiadaczy jakiejkolwiek nieruchomości z siłą, o której rażeniu możemy mieć mgliste wyobrażenie.

Rząd Donalda Tuska ma najwyraźniej kolejne kłopoty finansowe, a być może środki „państwowe” (czy „budżetowe” – nieważne, jak je nazwiemy) po prostu się skończyły, i trzeba w związku z tym sięgnąć po prywatne mienie Polaków. Dodajmy: mienie o podstawowej wartości dla każdego człowieka, albowiem chodzi o dach nad głową. Nie ma bowiem co marzyć, że zlikwiduje się na przykład 100 tysięcy etatów urzędniczych, albo jedną ze służb specjalnych, które mają prawo nas inwigilować.

4 czerwca poseł Mariusz Błaszczak skierował do prezesa Rady Ministrów list, którego wyjątki zacytujmy, gdyż daje on dobry obraz kwestii, jaka już wkrótce może stać się zmorą właścicieli domów czy najzwyklejszych mieszkań:

„Zaprezentowany 22.05 br przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego projekt dokumentu pt. Założenia Krajowej Polityki Miejskiej do 2020 zawiera wiele wielce kontrowersyjnych propozycji.

Jedna z nich wzbudza nasz szczególnie ostry sprzeciw. Jest to zapowiedź wprowadzenia podatku od wartości nieruchomości ad walorem, czyli podatku powszechnie zwanego katastralnym.

Podatek katastralny spowoduje, że znacznej grupy właścicieli nieruchomości nie stać będzie na jego zapłacenie, a w konsekwencji zmusi do pozbycia się majątku. Zwracamy się zatem o wycofanie się z tego pomysłu, tym bardziej, że Pan Premier w kampanii wyborczej odżegnywał się od takich rozwiązań”.

Swoim zwyczajem, urzędnicy zapewniają oczywiście, że cała sprawa jest niewinna, zaś z założeń tego dokumentu nie wynika wprowadzenie tego podatku, tylko co najwyżej „reforma podatku od nieruchomości”, tak jakby nazwa nowej daniny miała jakiekolwiek znaczenie.

Zresztą każdy, kto pamięta rozmaite wypowiedzi polityków PO „odcinające” się od rzeczy, które potem i tak wprowadzają, nie jest chyba na tyle naiwny, by uwierzyć, że w sytuacji finansowego noża na gardle klasy rządzącej, która nagle zorientuje się, że zieleń „wyspy” jest już tylko zgnilizną, cofnie się ona przed podjęciem kroków, o których pisał pewien Francuz. „Nie ma takiego okrucieństwa, do jakiego nie posunie się najłagodniejszy skądinąd rząd, gdy zabraknie mu pieniędzy”.

Zorganizowana grabież

Wprowadzenie podatku katastralnego, uzależnionego wprost lub pośrednio od wartości nieruchomości miałoby niewątpliwie niesłychanie negatywne skutki społeczne. Byłoby formą kradzieży popełnionej na milionach Polaków, którzy własnym sumptem, i z pieniędzy, które państwo już raz (albo i kilka razy, pamiętajmy o tym, że opodatkowane jest wszystko, pensje, materiały budowlane, transport) opodatkowało, bądź wybudowali domy, bądź, często odmawiając sobie szeregu innych dóbr, wykupili mieszkania.

Problem zatem nie w nazwie, ale w tym jak podatek ma funkcjonować, i jakie będzie miał skutki dla ludzi, którzy np. posiadają w Warszawie mieszkanie własnościowe wycenione na 300, czy nawet 500 tysięcy złotych, zaś ich dochód miesięczny to pensja czy emerytura nie przekraczająca trzech tysięcy złotych? Jak poradzą sobie w sytuacji, gdy będą musieli płacić jeden procent rocznie lub na początku, dla uspokojenia nastrojów, może nawet nieco mniej (niestety rządzący nie zwierzają nam się do tego stopnia z obranej taktyki), od wartości swojego domu? Kto ją będzie wyceniał? A co z emerytami, którzy posiadają mieszkania w centrach miast, często w zabytkowych kamienicach, które ze względu na usytuowanie i „plany zagospodarowania przestrzennego” znajdują się na terenach o ogromnej wartości?

Nie ulega wątpliwości, że sprawa dotyczy sporej większości Polaków. Dla wielu z nas, posiadanie na własność choćby skromnej nieruchomości jest tak naprawdę podstawową inwestycją dokonywaną w życiu.

Jan Maria Jackowski przypomina:

„Mamy bowiem z powodu doświadczeń historycznych większy imperatyw do wyrzeczeń w celu uzyskania prawa własności do nieruchomości, niż osoby mieszkające w krajach starej UE. (…) Nasz kraj był rujnowany przez wojny, Niemców i komunistów, a w wyniku księżycowej gospodarki socjalistycznej w okresie PRL popadliśmy w zacofanie cywilizacyjne i technologiczne. Jednak mimo tych niesprzyjających warunków zdecydowana większość właścicieli dochodziła do własnego domu czy mieszkania kosztem ogromnej determinacji, wyrzeczeń, pomocy rodziny i przyjaciół, budowania całą rodziną przez lata, zapożyczenia się na pokolenie”.

Obłożenie zdobytych kosztem takich wyrzeczeń domów podatkiem liczonym od ich wartości, płatnym corocznie, jest niczym innym jak „zachęceniem” Polaków do pozbywania się własnych siedzib. A nie każdego stać na posiadanie nieruchomości za granicą. Naprawdę zamożni ludzie mają nieruchomości właśnie za granicą (co nie jest oczywiście niczym złym czy hańbiącym), lub je tam kupią. Na podatku katastralnym najbardziej stracą w tej sytuacji ci, którzy we własny dom włożyli oszczędności swojego życia, bo ich po prostu nie będzie stać na to, by mieszkać w domu, który wybudowali.

Warto pamiętać, iż został już przez Donalda Tuska Zespół ds. Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN), a więc zdublowany poza księgami wieczystymi państwowy rejestr nieruchomości i ich wartości, który jest podstawowym instrumentem do wprowadzenia podatku katastralnego. W tym kontekście zapewnienia, że nie ma mowy o żadnym nowym podatku, są po prostu cyniczne.

Nie sposób nie zgodzić się z publicystą „Naszego Dziennika”, który pisze: „Widzimy, jak rząd Donalda Tuska, który specjalizuje się w oszukiwaniu i grabieniu społeczeństwa (np. emerytury), zabiera się za kolejny obszar. Mocodawcy tego rządu dobrze wiedzą, że bez własności nie ma wolności, i dlatego kombinują jak najlepiej Polaków pozbawić ich mieszkań i domów”. W tym tkwi właśnie sedno sprawy: bez własności nie ma wolności! Taka forma opodatkowania będzie niczym innym, jak kradzieżą na gigantyczną skalę. Przypomnijmy, iż kradzież to właśnie pozbawianie człowieka jego godziwie nabytej własności, prawa do niej, albo ograniczanie mu tego prawa, wreszcie zaś pozbawianie człowieka owoców jego wysiłków, pracy, wyrzeczeń i zysków.

Wzorem rewolucjonistów

Oczywiście, istnieją liczne inne formy kradzieży popełnianych bezpośrednio przez jednych ludzi na innych (takie jak rabunki indywidualne czy włamania połączone z kradzieżą, oszustwa w handlu, kradzieże kieszonkowe, itp.), ale suma kosztów wszystkich tego rodzaju przestępstw stanowi tylko stosunkowo znikomy procent kosztów, jakie ponosi naród będący ofiarą kradzieży popełnianych przez państwo, w tak zwanym majestacie prawa. W tym kontekście jeszcze dobitniej brzmi zapytanie, co poczują miliony Polaków, kiedy do ich drzwi najpierw zapuka urzędnik, by dom zgodnie z własnym postrzeganiem sprawy wycenić, a następnie przyśle rachunek do zapłacenia, podatek za dom, którego państwo nam nie wybudowało, albo za mieszkanie, które za własne pieniądze musieliśmy wykupić.

Radykalna, bezprawna i rabunkowa zmiana stosunków własnościowych, jest od zawsze cechą rządów niemoralnych, występujących przeciwko harmonijnemu rozwojowi społeczeństw, przeciwko rodzinie, przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej wreszcie. Przy tym, i zdaje się, że tę metodę w działaniu obecnie obserwujemy, nie musi to już być gilotynowanie rozmaitych „ci-devants”, założenie jakiejś nowej formy Hakaty, albo nawet wydawanie kolejnych „dekretów Bieruta” czy rozporządzeń Minca, nie – to źle wyglądałoby w mediach, bo nie wypadałoby milczeć o czymś takim. Lepiej jest zmienić zasady dziedziczenia, jak podczas rewolucji we Francji, czy po prostu podnieść lub wprowadzić nowe, drakońskie podatki.

Podatek katastralny uderzy zatem – jeśli nie uda się skutecznie sprzeciwić jego wprowadzeniu – w ludzi, którzy doszli do posiadania własnego mieszkania lub domu ciężką pracą i wieloletnimi wyrzeczeniami, a przede wszystkim inwestowali w nie z dochodów, które już raz zostały opodatkowane. Czy chodzi o to, by, jak pisze cytowany już Jan M. Jackowski, umożliwić spekulantom z zagranicy masowy wykup nieruchomości za półdarmo? Na pewno bowiem nie chodzi o coś, co jeden z dziennikarzy w osławionym pytaniu do jednego z ex-prezydentów określił jako „dobro Polski”, a czego zrozumienie wśród rządzących naszym krajem jest, jak widać, nadal opaczne. A może inaczej im nie wolno?

Piotr Toboła
http://www.pch24.pl

Komentarzy 90 do “Podatek katastralny i jego skutki społeczne”

 1. Założę się o wszystko, że prędzej spotkam D.Tuska na ulicy niż na zapowiedzianym spotkaniu.

 2. slawek said

  zaczyna się,ich będą kamienice,nasze ulice

 3. filip piękny said

  żarty się kończą . nadchodzi czas rewolucji , tej prawdziwej rewolucji.

 4. filip piękny said

  http://interia360.pl/polska/artykul/po-psl-pracuja-nad-wprowadzeniem-podatku-katastralnego,54872

 5. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 6. WKM said

  JUŻ CZAS NAJWYŻSZY SZYKOWAĆ LATARNIE DLA CHAZARSKICH PARCHÓW

 7. Zerohero said

  A najlepsze, że jak ktoś ma pałac na firmę albo fundację, to nie zapłaci nic. Jeszcze sobie remont wpisze w koszty.

 8. maran said

 9. jadnamy said

  http://polacy.eu.org/2140/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni-/

  Każdy Polak powinien o tym wiedzieć

 10. jadnamy said

  ad. 3 Filip piękny

  Oby słowa Pana stały się ciałem

 11. Grażyna said

  aha,to dlatego uwielbiamy płacić razem z podatkiem katastralnym dużo za wszystko.I dlatego wybieramy Tuska czy Komora,że nam każą płacić.Bo wiemy,że nie płacone jest nic nie warte.Nawet jeśli rzeczywiście jest nie warte.Ale wysoka cena to uwartaściawia.

 12. Wandaluzja said

  Ja jestem potentatem katastralnym Jerozolimy i hipoteczno-katastralnym Rzymu, a ponieważ walczę o to wiele lat więc coś wiem na ten temat. Masoni chcieli PRZESKOCZYĆ MNIE na Wielkim Eunuchu Jerozolimskim, ale nic im z tego nie wyszło, więc kapitał ten zawarowałem deklaracją trójdemu Władzy: Kościół wywiad, Masoneria kościół korupcji, Żydzi kapitał kryminalny.
  Już nie wystarczy im, że w roku 2020 w Polsce nie będzie można DLA POLAKA ani żyć ani pracować, a pozbycie się długu publicznego możliwe będzie tylko przez przyjęcie obywatelstwa niemieckiego. Żydogermania chce jeszcze WYWŁASZCZYĆ Polaków przez podatek katastralny, do którego Polacy nie są absolutnie przygotowani. Polacy DEGRADUJĄ SIĘ wobec innych narodów europejskich, z winy lasalowsko-martksistowkich czyli hitlerowsko-stalinowskich rządów a Żydzi dywidendy nie potrzebują, gdyż z powodu łupom w II wonie światowej i skonsumowania żydokomuny opanowali kapitał światowy i są dofinansowywani z tajnych kont izraelskich.
  Trzeba powiedzieć folksdojczowi Tuskowi, żeby wynosił się neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej.

 13. JO said

  ad.12. Pisze Pan smutna prawde

 14. wow said

  Chodzi o wywłaszczenie POLAKÓW, następnie wywłaszczone domy i mieszkania będą licytowane na publicznych aukcjach za pół darmo. Chętni już czekają na walizkach.

 15. Piotrx said

  Artykuł z 2003 r
  ***********************

  Podatek katastralny zabierze Ci dom!

  Andrzej Reymann

  „Najjaśniejszej Rzeczypospolitej” Nr 1(84) – 17 marca 2003

  Kryzys finansów państwa pogłębia się i nabiera dużego przyspieszenia. Załamanie powinno przyjść gdzieś na przełomie maja i czerwca, a więc tuż przed referendum. Polskojęzyczna prasa jest pełna doniesień, które złożone w całość świadczą o zbliżającej się katastrofie, dlatego trzeba nam te doniesienia zestawić, rozważyć i wyciągnąć z nich właściwe wnioski. SLD-owski rząd przygotowuje reformę finansów. Ma ona w dużym skrócie mówiąc, polegać z jednej strony na zniesieniu ulg i zwiększeniu podatków, z drugiej na zmniejszeniu tzw. wydatków sztywnych. Kołodko już przyznał, że celem jego reformy jest zdobycie 31 mld zł, potrzebnych do uruchomienia unijnych funduszy strukturalnych. Nie powiedział natomiast nic o dodatkowych kosztach wejścia, które wg ocen niezależnych ekonomistów mogą sięgać od 20 do 30 mld zł. Przeciętna polska rodzina zostałaby w takim razie obciążona „daniną” w wysokości od 3 tys. do 6 tys. zł. Tak mówią szacunki oparte na doniesieniach z mass-mediów. Jak daleko nam od załamania typu argentyńskiego? Przed kilku dniami ministerstwo finansów ogłosiło komunikat o wykonaniu budżetu państwa za styczeń i luty 2003 r. Po stronie dochodów wykonanie w przekroju rocznym wyniosło 90%, natomiast wykonanie deficytu w przekroju rocznym wyniosło 180% (30% za 2 miesiące) oznacza to, że w czerwcu w skarbie państwa pojawi się nowa dziura budżetowa, a w kasie zabraknie około 40 mld zł, potrzebnych na drugie półrocze 2003 r. Nic dziwnego, że rząd dwoi się i troi szukając dodatkowych przychodów na pokrycie niedoborów oraz wydatków związanych z wejściem do Unii Europejskiej. Recepta na pokonanie kryzysu jest prosta i powszechnie znana ekonomistom. Kryzys zwalcza się zmniejszeniem podatków i stóp procentowych oraz forsowaniem budownictwa i inwestycji. U nas rząd postępuje dokładnie odwrotnie, dlatego nie należy oczekiwać poprawy tylko nasilenia się kryzysu. Planowane zniesienie ulg przyniesie skarbowi państwa około 7 mld zł, resztę trzeba będzie uzyskać poprzez zmniejszenie wydatków sztywnych i wprowadzenie nowych podatków. Wydatki sztywne – to emerytury, renty ochrona zdrowia i oświata. Zapowiedź ta bardzo źle wróży emerytom, rencistom oraz rodzinom posiadającym dzieci. Jeśli chodzi o podatki, to w grę wchodzi podatek katastralny, gdyż jedynie on może wnieść potrzebne, wielomiliardowe kwoty. Wprowadzenie tego podatku, już zapowiedział premier Miller w wywiadzie telewizyjnym.

  Kataster to rejestr nieruchomości wraz z ich wyceną oraz wykazem dowodów jakie one przynoszą sporządzony od celów podatkowych. Podatek katastralny byłby wymierzany od wartości nieruchomości a objął by: ziemię, wszelkiego rodzaju działki zarówno rekreacyjne jak i budowlane, budynki oraz mieszkania własnościowe i spółdzielcze. W przypadku wprowadzenia podatku majątkowego do wymienionych pozycji doszedłby do opodatkowania cały majątek ruchomy tj. wyposażenie mieszkań, elektronika, komputery, magnetowidy, anteny satelitarne, samochody, kosztowności, dewizy, oszczędności zgromadzone w bankach, dzieła sztuki, zbiory filatelistyczne itp. U przedsiębiorców doliczano by wartość majątku ruchomego i nieruchomego posiadanego przedsiębiorstwa. W przypadku gospodarstw rolnych podatek objął by szklarnie, traktory, maszyny rolnicze oraz żywy inwentarz. Podatek katastralny ma być wymierzany od wartości handlowej posiadanego majątku, tę zaś będą ustalać specjalni rachmistrze, którzy zostali przeszkoleni przez ministerstwo finansów i czekają tylko sygnału aby ruszyć do akcji. Podatek trzeba będzie płacić corocznie, a jego wysokość będzie corocznie rewaloryzowana.

  Podatek katastralny zrujnuje większą część posiadaczy nieruchomości. jego cel określa się teraz jako fiskalny, jednakże będzie on miał także aspekt polityczny. Wprowadzenia podatku katastralnego zażądała Unia Europejska. Nastąpi znaczne osłabienie polskich posiadaczy, przede wszystkim chłopstwa i inteligencji. Jest to program zbieżny z celami komunistów, a także Niemców przygotowujących się do odebrania nam Ziem Zachodnich i Północnych. Stoimy w obliczu bardzo groźnego ataku na polski stan posiadania. Wprowadzenie podatku katastralnego należy potraktować jak zamach na polskich właścicieli zarówno chłopów z ich rodzinnymi gospodarstwami jak i polską inteligencję drobnych posiadaczy mieszkań własnościowych lub domków jednorodzinnych. Zapowiedziany podatek będzie szczególnie groźny dla polskiej wsi, oraz dla tych którzy są właścicielami domku lub mieszkania w atrakcyjnej miejscowości lub tzw. dobrym punkcie.

  Podatek katastralny ugodzi szczególnie dotkliwie właścicieli nieruchomości położonych w śródmieściu dużych miast jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin oraz w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych lub turystycznych jak Zakopane, Krynica, Wisła i cały pas polskiego wybrzeża. Ugodzi on też w gospodarstwa chłopskie, których ostatnio dochody zmalały i którym będzie coraz trudniej znaleźć gotówkę na opłacenie nowego podatku. Dokonamy teraz oszacowania wysokości podatku. Będzie on miał podobno wymiar od 1,8 do 2,4%. Weźmy mały skromny dom jednorodzinny, położony gdzieś na peryferiach mało atrakcyjnej miejscowości. Przeciętna cena takiego domku wynosi 100 tys. zł i jest raczej zaniżona niż zawyżona. Podatek przy stawce 2,4% wyniesie 2400 zł czyli 200 zł miesięcznie. Podobny domek położony przy Krupówkach w Zakopanem jest wart 10 razy więcej tzn. podatek wyniesie 24000 zł rocznie lub 2000 zł Miesięcznie. Podatek od dużej nieruchomości położonej w dobrym punkcie bardzo atrakcyjnej miejscowości może wynieść w skrajnych przypadkach nawet 1 mln zł rocznie.

  Taka stawka podatku oznacza, że właściciel nieruchomości w ciągu około 30 lat zaniesie do urzędu skarbowego pełną wartość posiadanej nieruchomości. Przypuśćmy że przeciętna polska rodzina zapłaci średnio o 1000 zł rocznie podatku więcej. Razem państwo zabierze 10 mld zł, a potrzebuje na pierwszy rok po wejściu do Unii do 60 mld zł. Dlatego można przewidzieć, że wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatnika na podatku katastralnym się nie skończy. Wprowadzenie podatku katastralnego, którego znaczna część właścicieli nieruchomości nie będzie w stanie zapłacić spowoduje nagłe pojawienie się na rynku do 1 mln nieruchomości i gwałtowny spadek cen nawet o 50%. i oto właśnie chodzi brukselskim inspiratorom reformy. Polskie nieruchomości już i tak teraz tańsze niż w Europie Zachodniej potanieją jeszcze bardziej i będzie je można kupować za pół darmo. W ten sposób reforma finansów i wprowadzenie podatku katastralnego ułatwi Niemcom rekolonizację naszych Ziem Odzyskanych a w końcu ich utratę. Będzie to smutny, bo uzyskany przy pomocy polskich rąk koniec Państwa Polskiego i zejście jego obywateli do kategorii tubylców, pracujących za pół darmo u obcych. Takie mogą być skutki wprowadzenia podatku katastralnego, który może przyczynić się do odebrania setkom tysięcy Polaków ich domów, mieszkań i gospodarstw rolnych.

  Z ostatniej chwili

  Jak wynika z programu reformy finansów państwa, minister Kołodko zamierza opodatkować gospodarstwa rolne z początku podatkiem wysokości 9 do 10% dochodu, a następnie wprowadzić podatek katastralny jak o tym piszemy w artykule „Podatek katastralny zabierze Ci dom”. Nie koniec na tym. Jak donosi „Rzeczpospolita” opodatkowane również zostaną dopłaty jakie nasi rolnicy mają dostać z Unii Europejskiej. Tego naszym rolnikom nikt dotąd nie powiedział. A więc de facto dopłaty będą jeszcze mniejsze niż to ustalono w Kopenhadze.

  **********************************************************************************

  Rolnicy włoscy zapłacili 650 mln euro grzywny za przekroczenie limitu produkcji mleka. Było ich 24 tysiące a więc na głowę wypadło około 26 tys. euro czyli trochę ponad 100 tys. zł. Zamiast dopłat mamy więc grzywny, ładna perspektywa dla naszych rolników. A trzeba wiedzieć, że limit produkcji mleka przydzielony naszym rolnikom przez Brukselę wynosi 8 mld litrów rocznie, tj. około 5 mld mniej niż wynosi nasza produkcja i zapotrzebowanie.

  Dr Andrzej Reymann

 16. ojojoj said

  Dlaczego ciagle slysze (nawet tutaj w gajowce) zeby ludzie, ktorzy wyrzadzaja zlo innym, powinni sie wynosic?
  Otoz NIE ! Maja tutaj siedziec i odpokutowac!
  A pokuta ma wygladac tak:
  1) majatek ma byc zarekfirowany (calej rodziny, zony, meza, dzieci, a nawet kumpli – jezeli sa dowody wspolpracy/wspolpodzalu, itp)
  2) jezeli zarekwirowany majatek nie pokrywa wszystkich kosztow – praca fizyczna, wiezienna. Mala czesc z tej pracy powinna isc na dach nad glowa i prycze (cela) oraz miske ryzu – reszta na splate zaleglosci wzgledem obywateli
  3) kandydat (np. taki tusek) ma byc sprawdzony przez 2-uch doktorow czy sie nadaje do pracy fizycznej (zaznaczam – musi to byc praca fizyczna, brak wychowania z przeszlosci trzeba nadrobic), jeden doktor od zdrowia fizycznego, drugi od psychicznego
  4) jezeli gosciu przejdze obydwa badania, jest wtedy ZMUSZONY do pracy, a zmuszenie wyglada tak: jezeli odmawia, nie dostaje miski ryzu a jego domem jest pal na srodku dziedzinca do ktorego jest przykuty krowim lancuchem az do momentu – kiedy zmieni zdanie, albo zdechnie

 17. TomUSAA+ said

  tak tu sobie wszyscy podbijamy bębenka, a kto niby ma ta rewolucje zrobić? Te rzesze zacnych Polaków, pokojowo maszerujących w pochodzie z okazji 11-tego listopada,? A z kim mieliby walczyć? Z tymi wszystkimi prowokatorami, firmami ochroniarskimi, lub inna PO-formowana tłuszczą? Zacny zawsze ze złym przegra. I to sie właśnie odbywa na naszych oczach!! General Petelicki może i był ze złymi, ale w końcu przejrzał. I co?

 18. Rysio said

  Rząd i jego mądrzy urzędnicy wiedzą najlepjej na co głupi lud powinien wydawać pieniądze.
  Dlatego też podatki powinne być jak najwyższe.
  Idealnie by było gdyby wynosiły tyle samo co zarobki tzn. 100% zarobków.

 19. Maverick said

  Miala byc Irlandia a bedzie Tuskolandia, legalizowane przestepstw panstwa i zniewalanie obywateli. Pasozytniczy system rozbudowuje sie i zyje kosztem spoleczenstwa.

  Nie tylko przekazano rezerwy naszego kraju Bankowi Swiatowemu, nie tylko zwolniono z podatku i akcyz UEFA, gdy w pansywie prawa i republice nikt i zadna instytucja nie jest ponad prawem. Jednak latwiej zdzierac z obuwateli wiec Tusk jako numer jeden oligarch ze swoja partia PO traktuje Polske jako forlwark zwierzecy i juz knuja kolejny juz podatek, teraz ma to byc podatek kastralny, wiek emerytalny juz przedluzono do roku 67, co bedzie nastepne aby napelnic ten worek z wielka dziua niczym otchlan czarnej dziury ktora wszystko wyssa? Nic tylko nalezalo by ich aresztowac i przywrocic kare smierci dla panstwowej zorganizowanej przesteczosc.

  Politycy polscy wzorem kwasa stolzmana czolowego komunisty probuja zaspakajac oczekiwania ich globalistycznych kontrolerow niz dbac o interesy Polakow i narodowe.

 20. Rysio said

  „………General Petelicki może i był ze złymi, ale w końcu przejrzał. I co?…”
  g. a nie przejrzał.

  PS. Następny idiota z bandyty i złodzieja chce robić bohatyra.

 21. Dombzupadomb said

  Trzeba będzie palić urzędy wraz z zawartością.
  Drzwi zaś zablokować.
  Wojna domowa ante portas.

 22. Maverick said

  Przed rewolucja francuska tez srubowano podatki, gdy arystokracja ich nie placila, budowala palaca i wysylala pospolstwo na wojny aby ginelo w ich imieniu. Teraz technokraci i oligarchowie rowniez nie placa podatkow, zajmuja wiele pozucji w europejskich instytucjach, zalecaja oszczedzanie i zaciskania pasa koejnym nacjom, gdy sami kradna i robia miliardowe przewijki. Mysla ze sa ponad prawem, W Polsce musz powrocic jak w calej europie gilotyny na rynki prawie wszystkich miast.

 23. Rysio said

  Ee tam, gadacie głupoty.

  Podpuszczanie biednych na bogatych to stara metoda żydowska.
  Została sprawdzona dokładnie w Rosji gdy powstawała żydo-bolszewia i ZSRR.

 24. Maverick said

  Globalisci , bildenbergerowcy i zydowski NWO uwaz aludzi na kalaruchy, z mordowanie dla nich nie ma emocjonalnych zwiazkow, moze tylko takie jak rozdeptenie karalucha, wiec nie mozna czekac az wprowadza swoje programy depopulacji, eutenezji, tylko nalezaloby ich wyeliminowac w pierwszej kolejnosci. Oczywiscie zapewniajac im dostep do adwokata. Przywrocenie kary smierci dla wrogow wenetrzych jest podstawa szacunku dla prawa i konstytucji.

 25. Marucha said

  Re 23:
  Nie trzeba nikogo, kto ma oczy i widzi, „napuszczać” na Sorosa, Rothschildów, Goldmanów i Sachsów itd. Niech Rysio nam nie mówi, że to zawiść wobec ludzi, którzy dorobili się bogactw ciężką pracą i zdolnościami.

 26. — Do Pan Rysio — Idealnie to gdyby podatki wynosily 100 % zarobkow . No 99 %

  Moze wtedy Polacy zauwazyli by ze Igrzyska i Tance z Gwiazdami nie wykarmia .
  Moze wtedy zainteresowali by sie stanem politycznym , gospodarczym i spolecznym Panstwa . Moze wtedy 99 % Polakow ( nie przybledow ) poszlo by do wyborow i wymusilo ustanowienie POLSKIEGO PARLAMENTU i POLSKIEGO RZADU .

  A zachecajacych ordynarnie do bojkotu rysiopodobnych zagonic do budy bo oni dobrze nie radza , oni podjudzaja .

  Jesli nie latarnie , to od czegos trzeba zaczac .

 27. Rysio said

  re 25. Źle mnie Gajowy zrozumiał.

  „…Nie trzeba nikogo, kto ma oczy i widzi, “napuszczać” na Sorosa, Rothschildów, Goldmanów i Sachsów ……..”

  Takich co „mają oczy i widzą” to według mnie jest co najwyżej 5 no powiedzmy 7%.

  A Gajowy jak myśli, że jaki ich jest % ???

 28. 166 bojkot TVN said

  http://www.bibula.com/?p=57946
  Rugowanie Polaków idzie temu rządowi wyjątkowo łatwo. Jak długo jeszcze?

  Rugi katastralne – Piotr Jakucki
  Aktualizacja: 2012-06-21 10:42 am

  Niedawno trafiłem do jednej z komórek Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Już miałem wchodzić, gdy uważnie przeczytałem tabliczkę. A tam: „Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Biuro Geodezji i Katastru”.

  Zaraz, zaraz. Jakiego katastru? Przecież kataster w Polsce nie obowiązuje!

  Po powrocie do domu usiadłem od razu do laptopa. Chwila poszukiwań i jest! Okazuje się, że państwo polskie nie ma pieniędzy np. na pomoc społeczną, ale jako typowe państwo opresyjne, zawczasu już szykuje się, by wprowadzić nową daninę, która wielu uczyni żebrakami bez własności.

  W maju, a więc dokument jest świeży jak – nie przymierzając „chrupiące bułeczki” ministra Krasińskiego z lat 80. – Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało projekt pod szumną nazwą: „Założenia krajowej polityki miejskiej do roku 2020”.
  (…)

 29. Zerohero said

  Ja rozumiem to podpuszczanie tak, że hołota spali domy górnej klasie średniej i milionerom, ewetualnie miliarderom spoza układu. Goldmany jako sterujące rewolucjami będą nietkniete.

  Najlepszy dowód, że Soros sponsorował ruch „okupuj wall street”. Hasło tego ruchu mówiło, że 1% ludności bogaci się a reszta biednieje. Przepraszam, ale 1% to bardzo dużo. W USA to są 3 miliony ludzi, a poza tym to ich wina, że jest źle? Oczywiście, że nie. Winne jest kilka tysięcy osób najbogatszych i najbardziej wpływowych. To 0,001%. I nie w tym rzecz, że oni są bogaci, ale że mają przywileje związane z kreacją pieniądza. Soros do nich należy dlatego wali ściemę i sponsoruje ruch jako „dobry Żyd”. Nota bene na kryptożydowskim portalu Rebelya stręczą synalka Wildstena jako polskiego patriotę. W komentarzach przewija się „Dawid jest OK”. Mało się nie porzygałem. Proszę zajrzeć na dowolną anarchistyczną albo lewacką stronę www. Nawet jeżeli krytykują Izrael, to za krytykę działań żydostwa, pisanie o żydowskiej oligarchii finansowej dostaje się knebel albo bana. Lewaki są bardzo żydofilskie. A teraz dochodzą do nich żydofilskie prawaki, które do tego jawnie sympatyzują z syjonizmem.

  Z resztą liczy się efekt końcowy. Czy wybraniec ma firmę w kapitalizmie czy jest dyrektorem w komunie, to i tak rządzi, ma pod sobą ludzi, wiecej dobra niż inni. Im mogą nawet „komuniści” skonfiskować firmy, a oni potem i tak będą nimi kierować jako komisarze.

 30. Zerohero said

  Ja kiedyś na anarchistycznej stronie widziałem jak pan anarchista obnosił się z sympatią dla Marka Edelmana, na co inny mu odparł, że Edelman był za wojną w Iraku (lewaki i anarchole obnoszą się z pacyfizmem). Na co tamtem mu odpowiedział, że nie szkodzi. Więc to jest taki pacyfizm, że jak ktoś jest „polskim naziolem” to się go niszczy, ale jak ktoś podżega do wojen, ale jest Żydem, to mu się odpuszcza.

  Tak samo będzie gdy lewacy zrobią rewolucję. Miliarderom żydowskim odpuszczą, bo to biedni ocaleni z holokaustu, ale resztę przeczołgają.

 31. Maverick said

  Nie ma nic zlego w tym ze jest sie bogatym, gdy jest to osiagniete uczciwie, co inne gdy zarabia sie na wojnach, ukladach, inside trading, no bid contracts. Nie moze byc podwojnych standartow i wszyscy powinni podlegac temu samemu prawu. Sorros to zwykly bandyta sam za srebniki wydawal Zydow, fortuny zbil na insider trading, sponsoruje ruchy lewicowe, ale pamietajmy ze amerykanscy pseudo koserwatysci tzw. neocons to byli zydowscy trockiski, ktorzy poprzez Meksyk zwialy przed czystkami Stalina ale maja taki sam cel czyli swiatowy rzad.

  Jezeli polityka byla by kolem to lewacy i pseudokonserwatysci spotykaja sie w tym samym miejscu, rezultatem jest bezprawie.

 32. Re. 28

  Ano 166 podrzuca do czytania bajki – niejakiego Jakuckiego – typu:.

  „„Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Biuro Geodezji i Katastru”.

  Zaraz, zaraz. Jakiego katastru? Przecież kataster w Polsce nie obowiązuje!”
  —————————————————————————————–

  No to trzeba wiedzieć co to jest kataster i nie pleść bzdur.
  Przy tym złodziejstwie to jeszcze by tylko tego brakowało, aby teraz wszędzie w Polsce spalić katastry.

  Za
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kataster_nieruchomo%C5%9Bci

  „W Polsce kataster jest utożsamiany prawnie z ewidencją gruntów i budynków (EGiB).

  Kataster to zestaw informacji i dokumentów prowadzonych przez administrację samorządową i wykorzystywanych dla potrzeb podatku od nieruchomości. Według ustawy z 1947 r. kataster to oparty na mapie spis i opis gruntów i budynków, stanowiących odrębny przedmiot własności.

  Celem katastru jest zakładanie i prowadzenie Ksiąg Wieczystych (KW), wymiar podatków i dostarczenie danych w zakresie objętym katastrem dla gospodarki państwa.

  Zawiera informacje dotyczące: gruntów (położenie, granice, powierzchnia, rodzaj użytków gruntowych i klas gleboznawczych), budynków i budowli (położenie, przeznaczenie, funkcje użytkowe i dane tech.), oznaczenie KW oraz osoby właściciela lub władającego gruntem.”

  „Kataster austriacki
  Kataster austriacki powstał 23 grudnia 1817 r, stanowił patent cesarza Franciszka I o podatku gruntowym. Oparty jest o odwzorowanie Cassiniego-Soldnera (wiernopolowe).

  Pomiary katastralne zostały oparte na podstawach matematycznych (sieć triangulacyjna, jednolita skala map) i kartograficznych oraz na ogólnej w geodezji zasadzie „od ogółu do szczegółu”.

  Operat pomiarowy służył celom fiskalnym i innym celom gospodarki. Do 1897 roku obowiązywał system miar austriackich, potem system miar metrycznych. Dokumentacja tego katastru obejmuje w Polsce następujące ziemie: województwo rzeszowskie, krakowskie (bez powiatu okulskiego i miechowskiego) oraz część katowickiego (powiat cieszyński i bielski). Na początku pod Wiedniem odbywały się doświadczenia, opracowywano metody mierzenia.”

 33. http://pl.wikipedia.org/wiki/Drugi_kataster_gruntowy_Galicji

  „Drugi kataster gruntowy Galicji

  Drugi kataster gruntowy Galicji tzw. Metryka Franciszkańska – powstał na podstawie patentu cesarza Franciszka II z dnia 23 grudnia 1817. Podstawowym elementem katastru gruntowego była parcela katastralna czyli część gruntu należąca do tego samego posiadacza, stanowiąca ten sam użytek lub grunt wolny od podatku. Kataster rejestrował zmiany kształtu, powierzchni i kategorii gruntu oraz służył celom fiskalnym i innym celom gospodarki. Stanowił także podstawę zakładania w sądach ksiąg gruntowych dla każdej gminy katastralnej, które składały się z wykazów hipotecznych oznaczonych dla poszczególnych nieruchomości.

  Akta zawierają zestawienia zbiorcze; indeksy właścicieli gruntów, opisy gleb, bilansy zmian przy dochodach z gruntów, indywidualne arkusze przychodu z gruntów, reklamacje, umowy kupna-sprzedaży, darowizny.

  Przy braku odpowiednich ksiąg metrykalnych służy też do badań genealogicznych.”

 34. Rzecz nie w nazwie podatku od nieruchomości (takie podatki są od dawna), ale w sposobie jego naliczania.

 35. niereligijna said

  z tymi podatkami to jest tak jak ze wstega Möbiusa, mozna nia krecic, obracac i ciagle ma tylko jedna strone
  Przy rozwazaniu sprawy podatkow trzeba wziasc stanowczo pod uwage ze one nie maja nic wspolnego z dobrem kogokolwiek, jest to poprostu cwany podstep w terroryzowaniu ludzi i nastawianiu przeciwko sobie!
  Pieniadze to iluzja, ktora nie ma dla ich producentow zadnego materialnego pokrycia ktore by kontrolowalo produkcje i ilosc waluty, ktora tworza na wlasne potrzeby
  Pieniadze sa tylko wartoscia dla tych ktorzy musza placic nimi swoje rachunki.
  Naleza do tej grupy urzednicy wszelkiej masci i tez np policjanci.
  Jedni i drudzy maja wmowione ze sa na utzymaniu podatnikow i od podatkow ich wynagrodzenie zalezy.
  Czy w ich interesie lezy by podatki byly mniejsze????
  Nie!
  oni chca podatki jak najwieksze i dopilnuja zeby wszyscy placili. Wiec robia co moga by wymyslec najbardziej solidne argumenty na kreowanie nowych podatkow.
  Policjanci ktorzy zyja na utrzymaniu podatnikow tez chca sie wykazac ze sa potrzebni i walcza z przestepczoscia jak moga, zatrzymuja, daja mandaty,przeciez pracuja ryzykujac zycie! jesli nie beda aktywni, tzn ze sa niepotrzebni.
  Nikogo z nich nie obchodzi innych ludzi zycie, ani to ze komus wyrzadza krzywde, oni tylko wykonuja swoja prace i zarabiaja w ten sposob na utrzymanie swoich dzieci i bliskich.
  Jesli byl ktos z Was w urzedzie tzw skarbowym, to napewno zauwazyl ze tam pracuja same zombee.

 36. niereligijna said

  czy potrzebni sa Wam urzednicy? i te wszystkie zaswiadczenia, potwierdzenia, swiadectwa, usprawiedliwienia, rejestracje, dowody osobiste, prawo jazdy, przepustki, paszporty, akty urodzenia, zgonu, slubu….Wam nie sa potrzebne, ale sa potrzebne urzednikom zeby mogli zyc.

 37. Maverick said

  Zgaszam sie z twoimi tezami niereligijna, a tego nasuwa sie wniosek, ze ludzie ktorzy sa utrzymywani z pieniedzy podatnika powinni miec zakaz brania udzialu w wyborach, bo wiadomo ze beda glosowac na tych co zapewnia im lepsze zycie kosztem tych co wypracowuja dobrobyt tworza niezbedne produkty do zycia, biurokracja to przekladanie papierkow i stwarzanie kontroli i zamordyzmu. Rowniez praca rak jak i glowa nie powinna byc podatkowana bo jest to rowna wymiana czegos za cos np, pracy za pieniadze, Tylko instytucje stworzone w celach zyskow powinny placic podatki, i bylobu i tak wystarczajaco duzo, a dobrobyt byl 5 razy wiekszy niz obecnie.

 38. gromek said

  Podatek katastralny to bardzo dobra rzecz. Dzięki niemu nieopłacalne jest to co ma miejsce aktualnie w budownictwie mieszkaniowym – a mianowicie fakt spekulacji mieszkaniami przez szemranych „inwestorów” i „developerów”. Wprowadzenie takiego podatku powinno spowodować znaczny spadek wywindowanych w kosmos cen mieszkań (cena wybudowania mieszkania wraz z ziemią to obecnie 20%-30% ceny rynkowej, reszta to zysk developera). Kwestią pozostaje wysokość tego podatku, a warunkiem KONIECZNYM do jego wprowadzenia powinna być redukcja stawek PIT. I tu jest pies pogrzebany, bo nasi kochani rządzący jak do tej pory jedną ręką zabierają po to, aby drugą … też zabrać.
  Mówienie natomiast, że tańsze mieszkania skupią Niemcy, Żydzi, Masoni, Illuminati czy inni cykliści to zwykłe pieprzenie opozycji. Te wybudowane mieszkania już są w rękach tych grup i nie ma ich kto kupować. Zmniejszenie cen to właśnie szansa dla Polskich rodzin na własne M.

 39. Kapsel said

  Kataster .jest to projekt i jako taki jeszcze nie obowiązuje tak jak mówi Pan Józef w kom. 32.Cytuję za a podanym linkiem…….Celem katastru jest zakładanie i prowadzenie Ksiąg Wieczystych (KW), wymiar podatków i dostarczenie danych w zakresie objętym katastrem dla gospodarki państwa…….

  Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak..Księgi Wieczyste zakłada i prowadzi tylko i wyłącznie Sąd Wieczystoksięgowy a podstawą do założenia KW są właśnie dane z Ewidencji Gruntów i Budynków( popularnie już nazywanych katastrem). W gestii tego Sądu jest też prowadzenie Zbioru Dokumentów dla danej nieruchomości jeśli jeszcze nie jest dla tej nieruchomości założona i prowadzona Księga Wieczysta a takich wcale nie jest mało. Prowadzenie i bieżące aktualizowanie Ewidencja Gruntów i Budynków jest natomiast w gestii Starosty.

  Na dzień dzisiejszy podatki od nieruchomości takie jak podatek od gruntów,budynków,mieszkań,opłata za użytkowanie wieczyste i tym podobne jest natomiast podatkiem lokalnym, pobieranym przez samorządy gminne.Wysokość tego podatku jest naliczana przez Radę Gminy lub Radę Miasta jeśli miasto jest na prawie powiatu i może być bardzo różna przez uchwały tych instytucji i określana w przedziale od zera do pewnej górnej kwoty która nie może być przekroczona i jest regulowana odgórnie.Wysokość tych stawek nie jest stała i jest corocznie zmieniana. Minister Finansów rok rocznie wydaje obwieszczenie w sprawie wysokości górnych granic stawek kwotowych w podatkach i opłatach lokalnych.Podstawą do opodatkowania jest natomiast powierzchnia gruntu i jego przeznaczenie i powierzchnia budynku lub jego części jak na przykład mieszkania.Jest jeszcze podstawa do opodatkowania dla budowli lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.Wiele razy wypowiadałem sie na temat podatku katastralnego a więc c tym razem nie chciałem się już powtarzać ale przypomnę moje nazwanie tego podatku że jest to podatek z piekła rodem.Ten podatek w myśl projektu który mam nadzieję że upadnie , jest podatkiem który będzie naliczany od wartości nieruchomości a nie od powierzchni i przeznaczenia nieruchomości dodatkowo pod kontrolą samorządów co właśnie wykazałem wyżej.Wartość nieruchomości może być oszacowana tylko i wyłącznie przez osoby kompetentne a na dzisiaj jest to rzeczoznawca majątkowy. Jedną z cech nieruchomości jest ich płynność w czasie i przestrzeni i to jest cecha która nigdy sie nie zmieni i choćby dlatego nie można tego w ten sposób opodatkować.Następnie trzeba wiedzieć że na cenę nieruchomości często wpływ ma praca całych pokoleń właściciela jak i jego wkład bieżący gdzie bardzo często partycypuje cała rodzina czy to w formie gotówkowej czy w postaci wkładu samej pracy fizycznej.Za materiały budowlane też płacimy przecież pieniędzmi już wcześniej po opodatkowaniu bo nie zawsze można skorzystać z ulg i odpisów.O konsekwencjach już w Gajówce była mowa wiele razy a więc nie chcę sie powtarzać.Zniewolenie właściciela jest tak ogromne że nawet odbiera mu się prawo do oszacowania wartości swojej własności. Tak jak kiedyś Papież św. Pius X wydał dokument w którym modernizm nazwał sumą wszystkich herezji tak ja dzisiaj ten podatek nazywam podatkiem z piekła rodem i sumą komunizmu , socjalizmu i liberalizmu oraz demonkracji.Nie należy wierzyć propagandzie że te pieniądze zostaną w rejonach gdzie były wpłacane i posłużą do budowania dalszej świetlanej przyszłości tego rejonu…to fałsz ! Ogromną cześć zeżre biurokracja i złodzieje kombinatorzy.Nie wolno ufać propagandzie że na zachodzie to funkcjonuje bo różnica pomiędzy naszymi społecznościami to jak dzień i noc.Kategorycznie i stanowczo należy się temu przeciwstawić !

 40. Kapsel said

  Re 38
  Zmniejszenie cen to właśnie szansa dla Polskich rodzin na własne M.

  Nie kwestionuje tego komentarza jeśli chodzi tylko i wyłącznie o własne M.

  A co z całą resztą ?

 41. filip piękny said

  Ad 38 Ta rzekoma troska o interes polskich rodzin to zwykła żydowska ściema. Rodziny bez mieszkań jeśli je pozyskają poprzez katastralny spadek cen też będą musiały co rok płacić kosmiczny haracz. Tylko skąd wezmą nań pieniądze jeśli są często bez pracy i dochodów. Takie tłumaczenie spowoduje, że dziadkowie czy rodzice będą zmuszeni pozbywać się obciążonych mieszkań, na które harowali całe życie ażeby ich dzieci czy wnuki mogły łatwiej je kupić gdyż ceny mają rzekomo spaść. I tak dalej. Samounicestwiająca pętla. A może Gromek – propagator złych intencji , zastanowi się nad innymi rozwiązaniami zmierzającymi do redystrybucji majątku i pozyskaniem na masową skalę nowych miejsc pracy bez ruszania osobistego dobytku Polaków – nacjonalizacją wszystkiego co zostało w Polsce grabieżczo sprywatyzowane , a więc hut , stoczni , banków , mediów itd wraz z ziemią pod nimi bez żadnego odszkodowania dla hochsztaplerów a także anulacja wszelkich zobowiązań Polski wobec obcych instytucji prywatnych i państwowych.

 42. Marucha said

  Re 32, 33

  To wynik mylenia „katastru” z „podatkiem katastralnym”.
  Tak, jakby pomylić dochody z podatkiem dochodowym.

 43. Marucha said

  Re 38:
  Jasne. Opodatkowanie po raz drugi tego, co już zostało opodatkowane, to bardzo dobry pomysł.
  A wszystko dla dobra Polaków…

 44. Re. 39

  Panie Kapsel

  skąd Pan to wziął i mnie znowu przypisał:

  „Kataster .jest to projekt i jako taki jeszcze nie obowiązuje tak jak mówi Pan Józef w kom. 32” [ad.39 – zdanie pierwsze].

  Kataster w Polsce od dawna obowiązuje – co jak wół stoi w moim komentarzu.
  Przypisał mi Pan bzdety przytoczone przez ‚166 Bojkot TVN’ w ad. 28 za niejakim Piotrem Jakuckim.

  Kataster p. Kapsel w Polsce obowiązuje,
  Nie obowiązuje podatek katastralny.

  Celem katastru jest zakładanie i prowadzenie Ksiąg Wieczystych (KW),
  Bez katastru to wydziały ksiąg wieczystych w sądach rejonowych można by było spokojnie pozamykać, a i sporządzone przez notariuszy akty notarialne dotyczące praw do nieruchomości można by było wrzucić do kosza. Nie byłoby bowiem wiadomo co dokładnie jest przedmiotem obrotu prawami.

  Stąd najzupełniej oczywistą jest rzeczą istnienie ‚biur geodezji i katastru’.
  Inaczej w zakresie nieruchomości powstałby bajzel nie z tej ziemi.
  No i jeszcze by tego brakowało przy tym ogólnym bajzlu jaki w Polsce istnieje.

  Resztę Panu wyjaśnił p. Marucha w ad. 42.

 45. Maverick said

  Politycy niby w trosce o nas swoja i troja sie w wymyslaniu nowych podatkow a narod spi.

  Pierwsze nie dzialaja w naszym imieniu ani w trosce o nas. Chca tylko zapewnic but sobie i swoim nieuzytecznym biurokratom, ktorzy na nich glosuja.
  Wiec nasuwa sie wniosek, ze ludzie ktorzy sa utrzymywani z pieniedzy podatnika powinni miec zakaz brania udzialu w wyborach, bo wiadomo ze beda glosowac na tych co zapewnia im lepsze zycie kosztem tych co wypracowuja dobrobyt tworza niezbedne produkty do zycia, biurokracja to przekladanie papierkow i stwarzanie kontroli i zamordyzmu.Wiec agenci roznych sluzb, a dziala ich az siedem czy ludzie z budzetowki powinni miec zakaz glosowania. To byloby sprawiedliwe i wyeliminowaloby deficyty budzetowe bez potrzeby wymyslania nowych podatkow i utrzymywania rzesz zorganizowanej przestepczosci w tych instytucjach. Rowniez praca rak jak i glowa nie powinna byc podatkowana bo jest to rowna wymiana czegos za cos np, pracy za pieniadze, Tylko instytucje stworzone w celach zyskow powinny placic podatki, i byloby i tak wystarczajaco duzo, a dobrobyt byl 5 razy wiekszy niz obecnie.

  Po drugie nie spodziewajmy sie aby jakies ksztalciuchy mogly to zrozumiec, im sie wydaje ze im sie nalezy. Wiec policyjne panstwo jakim jest Polska rozwija sie w zlym kierunku, i miliony bezdomnych to juz niedluga przyszlosc, Zamiast sluzyc narodowi, lewackie przechrzty mysla ze narod ma sluzyc im i placic podatki nieraz podwojne , a nieraz potrojne, przedluzenie wieku emerytalnego nie wystarczy, podatek kasteralny tez wystarczy ale na krotka chwile wiec neidlugo wymysla kolejne.

  Kto by chcial tam mieszkac i utrzymywac tych darmozjadow? Kto? Moze to jest planem budowy Judeopoloni, i chca nas zmusic do emigracji, opuscic kraj, pozbyc sie ziemi, domow i to co nieudalo sie komunistom, uda sie globalistom bo narod spi a sa tacy ktorzy zachwalja wielokrotne podatkowanie. Podatkowanie bez reprezentacji jest zwyklym przestepstwem i nie ma zadnych tlumaczen ich zasadnosci.

 46. Sam pomysł wprowadzenia podatku katastralnego – który ja nazywam podatkiem katastrofalnym – naliczanego od wartości rynkowej nieruchomości jest związany z wprowadzeniem mechanizmu mającego na celu wyrugowanie ludzi (Polaków) z centrów miast i bliskich okolic tych centrów. Tam bowiem ceny gruntów są bardzo wysokie.

  Łączy się to z uwłaszczeniem ludzi mieszkaniami, bo gdyby ci ludzie posiadali (w takich miejscach) tylko własnościowe prawo do lokalu to mieszkanie przeszłoby na własność spółdzielni mieszkaniowej, a tak krok po kroku mieszkania będą wykupywane przez tych co wiecznie siedzą na kasie.

  Trzeba widzieć sprzężone mechanizmy i do czego działanie tych mechanizmów prowadzi.

  Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów”

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/10/22/buduja-na-polskiej-ziemi-%e2%80%9erzeczypospolita-obojga-narodow%e2%80%9d/

  Fragment.

  „I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni” – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r.
  .
  „Razem z nami są ministrowie obu rządów i będziemy dziś i jutro pracowali, by zaprojektować wspólną przyszłość” – Premier Izraela Beniamin Natanyahu, Jerozolima 23 luty 2011 r. – na powitanie premiera RP Donalda Tuska wraz z jego rządem.
  .
  W tym samym czasie biegły [i biegną] dwa przeciwstawne sobie procesy.

  .
  – Pierwszy – rozpoczęty Układem Europejskim z dnia 16 grudnia 1991 r. – dla którego wprowadzenia w życie zorganizowano kanciasty stół – zwany dla niepoznaki ‘okrągłym stołem’. Później w czerwcu 1992 r. użyto karty lustracyjnej dla rozgonienia w Sejmie powstałej opozycji w stosunku do tego Układu Europejskiego. Przy tej okazji wykreowano mity tzw. ‘nocnej zmiany’, którymi karmiono Polaków dla zbudowania obecnego układu politycznego, zbudowania całych mechanizmów zniewalających Naród Polski i w konsekwencji osiągnięcia tragicznego obecnie stanu państwa polskiego. Niepomierne zasługi na tym polu ma obecne PiS oraz PO, a i nie gorsze SLD oraz PSL.
  .
  – Drugi – odbudowy na najwyższym poziomie prawdziwego życia żydowskiego w Polsce, jeśli nie w tym, to na pewno już w następnym pokoleniu [za rabinem Sacha Pecaric].
  Temu procesowi od samego początku wiernie służył i służy PiS [Prawo i Sprawiedliwość] wraz z PO [Platformą Obywatelską]. Służył też Lech Kaczyński wraz ze swoimi współpracownikami.

  Pod te procesy dostosowywano też i inne partie pod względem personalnym.
  Pod te procesy układane były i są listy kandydatów do tzw. wyborów – poczynając od liczących się większych miast [ale i miasteczek], aż po Prezydenta RP.
  Temu drugiemu procesowi sprzyjał i sprzyja prowadzony proces pierwszy. …”

 47. Re.45

  Oby ‚Maverick’
  (przy tym co pisze) nie wpadł w pułapkę tego rodzaju:

  – trzeba wyrzucić i zniszczyć wszystkie noże, bo nożem zabito człowieka,
  – trzeba zaprzestać korzystać z prądu elektrycznego, bo go wykorzystano do budowy krzesła elektrycznego.

  A co do ogólnego planu to ‚Maverick’ słusznie zauważa.

 48. Kapsel said

  Re 44
  Panie Józefie

  Niewłaściwie Pan to jedno zdanie odebrał ponieważ uczepił się tylko fragmentu mojej wypowiedzi i szuka dziury w całym,,,jak zawsze zresztą jeśli chodzi o moją osobę,za podanym przez Pana linkiem gdzie zacytowałem,a całość wygląda tak

  Kataster .jest to projekt i jako taki jeszcze nie obowiązuje tak jak mówi Pan Józef w kom. 32.Cytuję za a podanym linkiem……. Celem katastru jest zakładanie i prowadzenie Ksiąg Wieczystych (KW), wymiar podatków i dostarczenie danych w zakresie objętym katastrem dla gospodarki państwa…….

  Tu absolutnie nie ma nic co by było przeciwko Panu a wręcz odwrotnie bo w takim pełnym zdaniu wyraźnie widać że to co w linku jest podane jeszcze nie istnieje i dlatego żeby Gajówkowicze mieli jasność wykazałem w swoim komentarzu mówiąc trzy razy ,,,na dzień dzisiejszy…wymiar podatku według podstawy na dzisiaj ustala Minister Finansów a gminy poruszają sie w tym pułapie.Znam gminy gdzie te podatki są bliskie zero.Kataster dostarcza tylko danych z geodezji które nie są podawane w złotówkach tylko w powierzchni,kubaturze i w przeznaczeniu.To być może przed nami bo jak rzeczoznawcy oszacują nieruchomości to już tam właśnie w katastrze na podstawie tych danych dostaniemy wezwania do zapłaty nie z gminy a być może z katastru

  Pan się lubuje doszukiwania w kontekście i pewnie dlatego nie czyta całości i nie stara się czytać ze z rozumieniem.

  odpowiada mi Pan dalej że

  Kataster p. Kapsel w Polsce obowiązuje

  a przecież ja to też potwierdziłem mówiąc…..( popularnie już nazywanych katastrem)…….

  Pewnie niepotrzebnie dodałem słowo…już..bo taka nazwa jest co prawda utożsamiana z nazwą oficjalną czyli EGiB to nazwę coraz częstszą zaczyna przybierać właśnie w związku z podatkiem katastralnym,Nawet Pan nie wie ile ludzi tej nazwy czyli kataster po prosu nie zna.Teraz robi się co raz bardziej popularna i w efekcie tego podatku być może przyjmie się urzędowo,Nawet starsze osoby a i młodzi ludzie jak im mówię że mamy niezgodność w treści KW z EGiB i musimy zacząć od katastru to się pytają a co to takiego.Weryfikowałem setki takich dokumentów i nigdzie się nie spotkałem aby wypis z EGiB miał pieczątkę kataster lub na rozprawie sądowej, bo czasami też jestem ,używał ktoś nazwy kataster.Ale wszystko przed nami.

  Nie obowiązuje podatek katastralny.

  Wielkie dzięki za informację. Tylko po co Pan tak krzyczy(wytłuszczenie)

  Celem katastru jest zakładanie i prowadzenie Ksiąg Wieczystych (KW)

  Zakładanie KW jest w gestii właściciela nieruchomości , prowadzenie jest w gestii Sądu a dane z katastru to podstawa do jej założenia.Najczęściej notariusz na akcie notarialnym używa zwrotu ….. dla nieruchomości jest prowadzona w Sądzie takim a takim.

  Stąd najzupełniej oczywistą jest rzeczą istnienie ‘biur geodezji i katastru’.
  Inaczej w zakresie nieruchomości powstałby bajzel nie z tej ziemi.
  No i jeszcze by tego brakowało przy tym ogólnym bajzlu jaki w Polsce istnieje.

  za to również dziękuję bo ja przestudiowałem między innymi takie dwie a i inne książki od słówka do słówka i nigdzie o tym nie było,niech Pan kupi i przestudiuje to się przekona

  Prawo nieruchomości – Strzelczyk Ryszard

  http://allegro.pl/prawo-nieruchomosci-strzelczyk-ryszard-i2394968016.html

  Nieruchomości problematyka prawna- Rudnicki[NOWA]

  http://allegro.pl/nieruchomosci-problematyka-prawna-rudnicki-nowa-i2406453761.html

  No i jeszcze by tego brakowało przy tym ogólnym bajzlu jaki w Polsce istnieje.

  Pomimo tych instytucji czasami istnieje taki bajzel że nawet się nie śni ich właścicielom.Znam mieszkanie w Warszawie dla którego są dwie KW. !!! Oczywiście z różnymi właścicielami.Bardzo nawet często zachodzi też niezgodność stanu prawnego ze stanem faktycznym i proszę mi wierzyć że nie zawsze z winy właściciela. Czasami trzeba do sądu i mało jednej sprawy.Ale to już nie na temat.

 49. Panie Kapsel.

  Trochę i ja w tej materii poćwiczyłem i wiem co mówię.
  Tak – wytacza się powództwa o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym – bo tylko w taki sposób można zmienić stany wpisów w Dziale II-Własność księgi wieczystej.

  U nas (w dawnej Galicji – zabór austriacki [ad.33]) pojęcie kataster funkcjonuje od dawna.
  Może w byłym zaborze rosyjskim jest to nowość – nie wiem.

  Wlepił mi Pan w moje usta nie moje słowa i dalej pan swoje [ad. 32, ad. 39].

  Kataster to kataster,
  a
  podatek katastralny to podatek katastralny.
  – dwie różne sprawy.

  A skoro pan wie, że pomiędzy tymi pojęciami jest zasadnicza różnica,
  to po co pan robi pojęciowy zamęt?

  ===============

  A odnośnie tego co pan napisał:
  „i szuka dziury w całym,,,jak zawsze zresztą jeśli chodzi o moją osobę”
  to proszę nie odwracać kota ogonem.
  Zapomniał już Pan niedawne wepchnięcie w moje usta wypowiedzi a. Szuberta odnośnie JPII i chrześcijaństwa, a i wypowiedzi p. Haliny.
  Owszem przeprosił Pan za to, ale teraz po co to: ‚jak zawsze zresztą’.

 50. Re.48

  Panie Zdzisławie

  Po analizie treści Pana wpisów w ad. 39 i w ad. 48
  wygląda na to, że zajmuje się Pan w Pruszkowie handlem nieruchomościami.
  Może się mylę, ale tak mi to wychodzi.

 51. Kapsel said

  Re 49
  Panie Józefie

  Wlepił mi Pan w moje usta nie moje słowa i dalej pan swoje [ad. 32, ad. 39].

  czyli ten link który Pan wkleił a z którego zacytowałem to nie Pan wkleił tylko rozumiem że to krasnoludki z pejsami których nie może Pan wytępić i cały czas dolewają oliwy do ognia.

  A skoro pan wie, że pomiędzy tymi pojęciami jest zasadnicza różnica,
  to po co pan robi pojęciowy zamęt?

  zamęt to Pan sieje bo wywleka coś z historii i z przyszłości a nic na dzień dzisiejszy a tutaj trzeba ludziom konkretnie i czytelnie i gdyby Pan trochę poćwiczył tematu nieruchomości to nie było by tej rozmowy bo nie upierał by sie Pan.Wystarczyło za podanym linkiem o katastrze wkleić to co jest aktualne czyli link do….http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewidencja_grunt%C3%B3w_i_budynk%C3%B3w…albo wpierw poczytać to by się Pan zorientował że to różnica i na dobrą sprawę używanie słowa kataster na równi z EGiB jak się to utożsamia to nie to samo.Kataster kiedyś służył temu co chcą zrobić i dzisiaj czyli oprócz obmiarów dołożyć i podatek na podstawie właśnie tych obmiarów . A tak w ogóle gdyby Pan miał choć odrobinę dobrej woli i czytał ze zrozumieniem to nie było powodu uczepić się i Bojkot bo tam był artykuł o podatku katastralnym i w tym sensie i w takim duchu była też i wypowiedź.A już najmniejszy powód aby mieć uwagi do mnie bo w niczym Panu nie uchybiłem.I tak popierając Pana ,w sumie wychodzi kompletnie nie potrzebna kolejna dyskusja.Ot mi zapłata.I jak ja mam nie mówić sobie…….“i szuka dziury w całym,,,jak zawsze zresztą jeśli chodzi o moją osobę”

  do pomyłki się przyznałem i przeprosiłem i gdy mnie coś takiego spotyka to po katolicku nie pamiętam a panu widzę obce te wartości.

 52. Kapsel said

  Re 50
  Panie Józefie

  Niech Pan analizuje to co sam mówi i to co się do Pana mówi i co jest przedmiotem rozmowy a będziemy współżyć w Gajówce długo i szczęśliwie ku radości Naszego Gospodarza bo ja już zaczynam sie Go wstydzić że muszę brać udział w takich zupełnie nie potrzebnych rozmowach.

 53. smietanka said

  Ale cyrki Słyszeliście? Piotr B dał dzieckunmp ultimatum do 16 czerwca a ten teraz zamyka bloga obwiniając moherów
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/05/13/alert-ws-oszczerstw-obelg-i-ponizen-wobec-piotra-beina-apel-do-publiki-i-sprawcow/

 54. Re.51
  Panie Zdzisławie.

  Ja o tym co 166 przytoczyło w ad. 28 – co Pan wsadził w moje usta [ad.39] – a Pan tu teraz mi z innej beczki.

  [ad.28]
  „166 bojkot TVN powiedział/a
  2012-06-21 (czwartek) @ 23:17:48

  http://www.bibula.com/?p=57946
  Rugowanie Polaków idzie temu rządowi wyjątkowo łatwo. Jak długo jeszcze?

  Rugi katastralne – Piotr Jakucki
  Aktualizacja: 2012-06-21 10:42 am

  Niedawno trafiłem do jednej z komórek Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Już miałem wchodzić, gdy uważnie przeczytałem tabliczkę. A tam: „Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Biuro Geodezji i Katastru”.

  Zaraz, zaraz. Jakiego katastru? Przecież kataster w Polsce nie obowiązuje!

  Po powrocie do domu usiadłem od razu do laptopa. Chwila poszukiwań i jest! Okazuje się, że państwo polskie nie ma pieniędzy np. na pomoc społeczną, ale jako typowe państwo opresyjne, zawczasu już szykuje się, by wprowadzić nową daninę, która wielu uczyni żebrakami bez własności.

  W maju, a więc dokument jest świeży jak – nie przymierzając „chrupiące bułeczki” ministra Krasińskiego z lat 80. – Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało projekt pod szumną nazwą: „Założenia krajowej polityki miejskiej do roku 2020”.
  (…)”

  Na co powyższe poszło moje ad. 32 i ad 33.

  Jeszcze raz panu mówię, że kataster to kataster.
  Podatek katastralny to podatek katastralny.
  Dochód do dochód.
  Podatek dochodowy to podatek dochodowy.

  A Pan powiadasz, że dochód to to samo co podatek dochodowy,
  bo dochód został wykorzystany do naliczenia podatku dochodowego.

  Czy widzi Pan tu brak logiki i bezsens?
  Pytam w jakim celu ten brak logiki i bezsens jest propagowany?

 55. Re.51
  Panie Zdzisławie Głuchowski z Pruszkowa (vel Kapsel).
  https://marucha.wordpress.com/2012/05/17/klamstwo-ankieta/#comment-164851

  Pytam też Pana co pana upoważnia do ocen co mi jest obce, a co nie jest.
  Z całą pewnością mogę o sobie powiedzieć, że jest mi obcy handel nieruchomościami,
  bo się nim nigdy nie zajmowałem, w przeciwieństwie do pana – bo pan temu jakoś nie zaprzeczasz. .

 56. Add. 54

  A tu coś o tych (w obrazkach) co nie były im obce

 57. Kapsel said

  Re 53
  Czy widzi Pan tu brak logiki i bezsens?

  Widzę to od samego początku.

  Pytam w jakim celu ten brak logiki i bezsens jest propagowany?

  a to już Pan sam wie najlepiej

 58. A co z handlem nieruchomościami?

 59. A tu do pary mamy Tuska (w obrazkach) – też mu nie są obce

 60. Kapsel said

  Re 54

  za podanym linkiem wyświetla się moja wypowiedź ale nie do Pana więc co Panu do tego ?

  Pytam też Pana co pana upoważnia do ocen co mi jest obce, a co nie jest.

  Jak to co ? Pańskie zachowanie i wywlekanie tego co uważam że nie powinno już istnieć.

  że jest mi obcy handel nieruchomościami,

  mnie też jest obcy , na handlowanie nieruchomościami trzeba mieć pełne kieszenie kasy a ich mam bardzo nie wiele a w Pruszkowie zajmowali się ci których pozamykano.

  Re 55

  A tu coś o tych (w obrazkach) co nie były im obce

  do tej pory miałem dla Pana dobrą wiarę i wszystko co do tego czasu traktowałem jako wypadek przy pracy i może jeszcze jakieś przemęczenie ale teraz widzę że Pan koniecznie zmierza do tego abym zmienił zdanie.

  Czy pan na pewno tego chce ?

 61. 166 bojkot TVN said

  No to 166 bardzo się cieszy, ze podrzuciło Jakuckich, dzięki czemu wiedza ogólna gajówkowiczów znowu wzrosła i została uściślona wysiłkiem panów JB i Kapsla. Nie ma tego błędnego co by na poprawne nie wyszło 🙂

 62. Kapsel said

  Nie ma tego błędnego co by na poprawne nie wyszło

  .Artykuł i wypowiedź p.Jakuckiego jest jak najbardziej OK,,, i nie ma z tym najmniejszego problemu aby to właściwie odczytać czyli za zrozumieniem tego co autor miał na myśli.

 63. Re.59

  Ten link podałem
  https://marucha.wordpress.com/2012/05/17/klamstwo-ankieta/#comment-164851
  bo podał Pan na końcu swej wypowiedzi rzekomo Pana personalia

  „Zdzisław Głuchowski
  Pruszków
  Polska”

  z kolei tu
  http://dom.money.pl/rejestry/posrednicy/gluchowski,zdzislaw;bogdan,pruszkow,organizacja,8637,391.html#

  mamy

  „Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

  Głuchowski Zdzisław Bogdan – Pruszków .
  Nr. licencji: 8777
  Nazwisko i imię: Głuchowski Zdzisław Bogdan
  Adres: 05-802 ul. Sadowa 15/12
  Miasto: Pruszków
  Województwo: mazowieckie
  Data wpisu: 2008-07-14 ”
  ========================

  Ponieważ wykazuje się Pan dobrą znajomością tej branży (w grudniowych z 2011 r. Pana wpisach również) to i stąd były moje do Pana pytania z tego zakresu.

  A odnośnie obrazków. Nie podobają się one Panu?
  Skąd Pan wie co autor miał na myśli? – chodzi o obrazki.

  A odnośnie pana Jakuckiego to ja się pytam po co on podparł swój wywód bezsensownym argumentem
  „Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Biuro Geodezji i Katastru”?
  A po co to przecież widać czytając ze zrozumieniem pod. ad. 28.
  A pan teraz kombinujesz jak pod górę.

 64. A i jeszcze jedno

  te obrazki 9pod ad.58) są z kolekcji zdjęć zamieszczonej tu
  http://jozefbizon.wordpress.com/kolekcja_zdjec/

 65. Kapsel said

  Re 62

  Proszę jeszcze sprawdzić tutaj bo tam można podrobić

  http://www.transport.gov.pl/2-482c0defdb3dc.htm

  Pan mnie pytał czy handluje wiec powiedziałem że nie handluje i to prawda ponieważ Ustawa o Gospodarce Nieruchomościami wskazuje wyraźny zakres tej pracy Przecież ja już dawno temu podając swoje nazwisko bo dużo wcześniej niż teraz byłem świadomy tego ponieważ moje dane osobowe nie podlegają ochronie a wprost przeciwnie jak widać na stronie Ministerstwa i innych sa upublicznione i migiem każdy może sie przekonać.Przypuszczam że w Gajówce być może ktoś sobie już dawno to sprawdził ale jak do tej pory zachował wszelki umiar i takt bo widocznie uznał że w jakiś sposób jest to moja prywatna sprawa.a mnie samego należy oceniać po moich komentarzach Jeżeli interesowało by to pana postapił by pan tak jak Panowie Zbigniew Kozioł czy też Pan Dworecki którzy zapytali wprost i juz dawno temu wiedzą.Jeżeli do tej pory nie podawałem tego to tylko dlatego że nikt wprost nie zapytał a ja bym mailem odpowiedział żeby uniknąć być może nie potrzebnych maili i telefonów bo jeśli chodzi o sam zawód to jest to moje dodatkowe zajecie które daje mi niesamowitą satysfakcję bycia z ludźmi i pomaga między innymi właśnie w propagowaniu teraz tylko Gajówki.Ludzie ze mną rozmawiają i wiem że posyłają dalej,to jest doskonały sposób na właśnie propagowanie..Bardzo często jadę do Sądu czy EGiB do wielu miejscowości i mam okazje zostawiać ulotki .Swoje czynności wykonuje tylko i wyłącznie osobiście i podpisuje umowy tylko i wyłącznie z polecenia.Ja doskonale wiem i znam opinie na temat Biur i nie odpowiadam za innych a tylko i wyłącznie za siebie. Oprócz zapłaty za moja prace dostępuje też i zaszczytów ze strony moich klientów bo bywam zapraszany u nich na ślubach,weselach czy na chrzcinach.Na każde święto dostaje od bardzo wielu z nich nich życzenia.Co się zaś tyczy samej istoty zawodu to prawda jest taka że tutaj nic na siłę sie nie zrobi i jeśli jest zapotrzebowanie na takich ludzi zaufania publicznego to ja nie widzę w tym nic złego aby pomagać ludziom bo nie są to łatwe dla wielu osób zwłaszcza starszych i samotnych do przeprowadzenia sprawy.Właśnie często musimy udawać sie do sądu i innych urzędów lub mając licencje jade sam i czasami nawet daleko bo jest potrzebny np. akt zgonu.Ważne jest też samo zabezpieczenie transakcji aby ludzie nie byli oszukani co wcale nie jest tak mało.Już dwa razy wypowiadałem sie w Gajówce o znakach jakie mi sa dawane bo jeśli ktoś kołacze to mu otworzą.Taką łaską była przyjęta intencja Mszy Świętej jak i wstawiennictwo Michała Archanioła o czym też mówiłem.Ksiądz do którego mam zaufanie przestrzegał mnie abym tego nie chował dla siebie bo to było dane i po to aby ludziom powiedzieć co ja w Gajówce też uczyniłem.Moje numery licencji 8777 to też znak

  http://desmond.imageshack.us/Himg32/scaled.php?server=32&filename=licencja.jpg&res=landing

  8777…to data urodzin Mojej Żony bo 08 07 a jest ze mną od 1977 roku i to Ona razem z młoda sędzina namówiły mnie do tego zawodu czego ja dzisiaj nie żałuje bo doświadczam tego co powyżej napisałem.Panu widzę nie podoba sie to wielce bo za przykładem Brata Bliźniaka zza wielkiej wody robi ze mnie kogoś kim nie jestem i pokazałem swoje korzenie a moją wiarygodność dodatkowo potwierdza Ministerstwo na swojej stronie.

  To wszystko mógł pan wiedzieć gdyby pan wobec mnie miał dobrą wiarę i zapytał z taktem ,umiarem i szacunkiem uwzględniając to że jestem osobą zaufania publicznego i moje dane osobowe łącznie z adresem zamieszkania i telefonem są upublicznione.Pana insynuacje wobec mojej osoby w postaci załączanych zdjęć jak i sposób postępowania oraz treść tych komentarzy nie pozostawia mi złudzeń co do pana złej wiary wobec mnie i tożsamości innej niż Polska.Do tego dokłada sie sposób w jaki pan potrafi potraktować nie tylko mnie bo i innych Polaków też.Ja wiem że parchaci zrobią wszystko aby nie dopuścić do współpracy Polaka z Polakiem i tak odbieram pana intencje.

  Zapytałem czy na pewno chce Pan abym zmienił o nim zdanie ?

  Właśnie dokonał pan wyboru.

 66. Kapsel said

  Syria zestrzeliła turecki samolot?

  Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że nie wie, czy zaginiony w piątek nad Morzem Śródziemnym turecki samolot myśliwski F-4 Phantom został zestrzelony przez syryjską obronę przeciwlotniczą czy też uległ katastrofie.

  Według wcześniejszych informacji podawanych przez media, Syria miała przeprosić za zestrzelenie. Tymczasem turecki premier powiedział, że Syria nie złożyła dotąd żadnych przeprosin w tej sprawie. – Szef sztabu generalnego opublikował niezbędne oświadczenie w sprawie zaginionego samolotu. Nie mogę powiedzieć, że został zestrzelony. Nie można tego powiedzieć bez dokładnego zapoznania się z faktami – oświadczył Erdogan na konferencji prasowej w Ankarze.
  Według niego tureckie okręty i śmigłowce poszukują obu członków załogi myśliwca wspólnie z okrętami syryjskimi. Premier dodał, że nie dysponuje żadnymi informacjami na temat twierdzeń władz syryjskich, iż pojmały zaginionych lotników.
  Kontakt radarowy i radiowy z myśliwcem utracono po jego wystartowaniu z lotniska Erhac w prowincji Malatya we wschodniej Turcji.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/631797,Syria-zestrzelila-turecki-samolot

 67. Dombzupadomb said

  O kwestiach podatkowych, jasno, prosto w jednym z ostatnich felietonów Michalkiewicz:

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2535

 68. Kapsel said

  do 51

  W Polsce ewidencja gruntów i budynków jest utożsamiana prawnie z katastrem nieruchomości.

  …….Utożsamiana….. ale nie …….tożsama…..czyli nie to samo

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewidencja_grunt%C3%B3w_i_budynk%C3%B3w

  W Polsce kataster jest utożsamiany prawnie z ewidencją gruntów i budynków (EGiB).

  ……Utożsamiany….. ale nie …….tożsamy…..czyli nie to samo

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kataster_nieruchomo%C5%9Bci

 69. Kapsel said

  Stanowisko Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości
  w sprawie artykuły opublikowanego przez Gazetę Wyborczą
  pt. „Zawód wliczony w cenę domu”
  Gazeta Wyborcza opublikowała w dniu 27 grudnia 2011 roku wywiad Redaktora Bartosza Sendrowicza
  z doktorem Stanisławem Tyszką, dyrektorem Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej pt: „Zawód
  wliczony w cenę domu”. Treść wywiadu znajduje się na stronie internetowej gazety

  (http://wyborcza.pl/1,75248,10872905,Zawod_wliczony_w_cene_domu.html) tego chce kahał

  W swojej wypowiedzi dr Stanisław Tyszka posłuŜył się przykładem pośrednika w obrocie
  nieruchomościami – jako zawodu, do którego dostęp jest blokowany. Cytat z wywiadu: „W raporcie
  naszej fundacji postulujemy otwarcie 278 zawodów – co ułatwiłoby teŜ Ŝycie zwykłym ludziom. Weźmy
  np. zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami. śeby nim zostać, trzeba wydać kilkanaście tysięcy
  złotych, mieć odpowiednie wykształcenie i licencję. Pośrednik pobiera prowizję od obu stron
  transakcji. Efekt jest taki, Ŝe sprzedający nie chce tracić, więc podwyŜsza cenę nieruchomości o tę
  prowizję. Otwarcie dostępu do tego zawodu obniŜyłoby cenę nieruchomości. Tak jest np. w Czechach
  – wystarczy zarejestrować działalność i moŜna pośredniczyć w obrocie nieruchomościami”.
  Takie jest zdanie doktora Stanisława Tyszki. A jak jest naprawdę?
  Aby otrzymać licencje zawodową pośrednika naleŜy wykazać się ukończonymi dowolnymi studiami
  wyŜszymi oraz studiami podyplomowymi kierunkowymi, lub studia wyŜsze kierunkowe, w trakcie
  których realizowana jest tzw. minimum programowe określone przez ministra właściwego do spraw
  budownictwa. Wykaz zagadnień wchodzących w skład wskazanej podstawy programowej jest
  udostępniony na stronie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
  Następnie naleŜy odbyć 6–miesięczną praktykę pod nadzorem osoby z licencją zawodową pośrednika
  w obrocie nieruchomościami. Praktyka moŜe być teŜ realizowana w formie warsztatów
  organizowanych przez lokalne stowarzyszenia pośredników lub firmy zewnętrzne. Koszty takich
  warsztatów są dość zróŜnicowane. JeŜeli więc kandydat na pośrednika w obrocie nieruchomościami
  ponosi kilkutysięczne koszty – to są to koszty uzyskania kwalifikacji a nie zezwoleń na prowadzenie
  działalności w zakresie obrotu nieruchomościami, te bowiem rejestruje na zasadach ogólnych.
  Przykładowo – koszt wspomnianych studiów podyplomowych w państwowej uczelni w Szkole Głównej
  Handlowej wynosi 6900 zł, w prywatnej WyŜszej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami – 3000 zł.
  Koszty warsztatów organizowanych przez stowarzyszenia pośredników wynosi od 1500 – 2500 zł, ale
  praktykę moŜna odbywać w biurze nieruchomości pod nadzorem osoby z licencją pośrednika w
  obrocie nieruchomościami i nierzadko jest to praktyka bezpłatna.
  Koszt postępowania kwalifikacyjnego w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej,
  gdzie do przyznania licencji pośrednika naleŜy złoŜyć dokumenty potwierdzające uzyskanie
  wymaganych kwalifikacji oraz oświadczenie o niekaralności – wynosi 400 zł.
  Z powyŜszych informacji wynika więc jednoznacznie, Ŝe kilkutysięczne koszty – są kosztami nauki w
  szkołach wyŜszych. Wymagania dotyczą dość szczegółowej wiedzy prawniczej, ekonomicznej oraz
  finansowej – niezbędnej dla bezpiecznego i zgodnego z prawem obrotu nieruchomościami.
  Rozumiemy więc, Ŝe postulat zniesienia uprawnień zawodowych potwierdzających jedynie wysokie
  kwalifikacje pośredników wiązałby się z dopuszczeniem do działania zmierzającego do zawarcia
  transakcji przez osoby trzecie – „pośredników”, którym nie stawia się Ŝadnych wymagań dotyczących
  kwalifikacji, wiedzy, etyki zawodowej czy niekaralności np. za oszustwa
  Warto tu nadmienić, Ŝe zawód ten wykonuje wielu prawników, między innymi dlatego, Ŝe w innych
  zawodach prawniczych np. adwokata, notariusza, radcy prawnego zdobycie uprawnień jest znacznie
  trudniejsze i więcej kosztuje kandydata.
  Czy pośrednik pobiera prowizje od obu stron transakcji?
  W tej dziedzinie dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej głosi równieŜ niesprawdzone opinie.
  Zacznijmy od tego, Ŝe korzystanie z usług pośrednika nie jest obowiązkowe a wynagrodzenie za te
  usługi określa w kaŜdym przypadku umowa z klientem. W niej ustala się wynagrodzenie. Zwyczajowo
  jest to około 3 proc. wartości transakcji, ale bywa, Ŝe jest to wynagrodzenie na niŜszym poziomie, lub
  określane kwotowo – adekwatnie do zakresu obowiązków pośrednika.
  Dr Tyszka twierdzi, Ŝe pośrednik pobiera prowizję od obu stron transakcji. MoŜe tak być, ale Ŝeby
  pobierać wynagrodzenie od obu stron, pośrednik musi reprezentować obie strony transakcji a na to,
  zgodnie ze standardami zawodowymi obowiązującymi wszystkich pośredników, musi uzyskać ich
  zgodę na piśmie.
  Coraz więcej biur nieruchomości – szczególnie działających w systemie MLS, przyjmuje do obrotu
  jedynie te oferty, na które sprzedający zawiera tylko jedna umowę tzn. „umowę na wyłączność” – od
  nabywających nie pobiera wynagrodzenia. JeŜeli nabywcy nieruchomości korzystają z usług
  pośrednika to z własnego wyboru i świadomości, Ŝe pośrednik przyjmuje odpowiedzialność za
  transakcję. I to się dzieje coraz częściej. Niedawno w środowisku pośredników była szeroko
  dyskutowana sprawa klientki, która nabywając nieruchomość poniosła stratę. Transakcja była
  skomplikowana, sprzedający był cudzoziemcem, nieruchomość obciąŜona kredytem walutowym.
  Oceny, kto zawinił były bardzo róŜne: jedni twierdzili, Ŝe pośrednik w obrocie nieruchomościami, inni z
  kolei, Ŝe notariusz, jeszcze inni – Ŝe bank. Ale – bez procesu sądowego – stratę pokryło biur
  nieruchomości, poniewaŜ miało z klientką umowę. Coraz częściej zwłaszcza, przy skomplikowanych
  transakcjach nabywcy nieruchomości zawierają umowy z biurami nieruchomości. O ile sprzedający w
  wyniku transakcji otrzymuje pieniądze czyli „towar” jednorodny o jednoznacznej wartości – o tyle
  kupujący nabywa towar o wielu cechach, które ujawnić się mogą dopiero w dłuŜszym czasie po
  transakcji. Aby zminimalizować ryzyko – nabywcy korzystają z pomocy wykwalifikowanych,
  renomowanych pośredników, którzy wiedzą jakie informacje są najbardziej istotne przy nabywaniu
  róŜnych rodzajów nieruchomości, jak ma być przeprowadzona transakcja, co zawrzeć w umowie
  przedwstępnej itp.
  Czy wynagrodzenie pośrednika podwyŜsza ceny nieruchomości
  Dr Tyszka twierdzi teŜ, Ŝe „Otwarcie dostępu do tego zawodu obniŜyłoby cenę nieruchomości.”
  Egzaminy warunkujące dostęp do zawodu zniesiono od 2008. Od mniej więcej tego czasu
  obserwujemy tendencję spadkową cen nieruchomości po ich gwałtownym wzroście w latach 2005,
  2006 i częściowo – 2007. Jednak Ŝaden pośrednik nie kojarzyłby tego spadku cen ze zniesieniem
  egzaminów na pośrednika w obrocie nieruchomościami. Nie ma bowiem moŜliwości doliczania
  wynagrodzenia pośrednika do ceny nieruchomości. Cena jest taka, za jaką uda się sprzedać. Cena –
  szczególnie na rynku wtórnym – jest wynikiem swobodnej gry rynkowej, relacji popytu i podaŜy. Jest
  klasyczną ceną równowagi na lokalnym rynku. Pośrednicy nie mają moŜliwości prowadzenia Ŝadnej
  polityki sterowania cenami w odniesieniu do nieruchomości.
  Przykład Czech przedstawiony przez doktora Tyszkę – o tyle jest nietrafiony, Ŝe właśnie w Polsce
  kaŜdy moŜe bez problemu otworzyć biuro nieruchomości i mamy przykłady wielu biur, w których
  właściciel uprawnień zawodowych nie ma. Natomiast przy obsłudze transakcji musi być wskazany
  pośrednik z uprawnieniami, odpowiedzialny za transakcję. W umowie pośrednictwa musi być podany
  numer jego uprawnień oraz oświadczenie o posiadaniu polisy OC, bo ustawowo to pośrednika a nie
  firmę takie ubezpieczenie obowiązuje.
  Polskie regulacje dotyczące zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami nie odbiegają od
  przyjętych w Europie Zachodniej, a nawet w USA czy Kanadzie, gdzie zdobycie uprawnień wymaga
  zdania wielu egzaminów – zaś umowy wyłącznie z jednym pośrednikiem (brokerem) oraz rozliczenia
  przez rachunek powierniczy są standardem. Nie słuŜy to bynajmniej blokowaniu przedsiębiorczości
  lecz ograniczeniu ryzyka stron transakcji. Przedmiot obrotu czyli nieruchomości mają znacząca
  wartość. Transakcja oznacza często rzucanie na szalę dorobku całego Ŝycia lub podjęcie zobowiązań
  na cale Ŝycie. I chodzi tu o ochronę konsumenta. Warto nadmienić, Ŝe obowiązujące w Polsceregulacje są zgodne z dyrektywami UE – które mocno podkreślają potrzebę ochrony interesów
  konsumenta. Zdobycie uprawnień pośrednika w obrocie nieruchomościami nie jest więc trudne – jeŜeli
  komuś chce się skończyć studia i zdobywać wiedze o rynku nieruchomości. Barierą moŜe być brak
  środków na otwarcie biura i jego wyposaŜenie. Jeszcze trudniej jest zdobyć klientów – a najtrudniej
  wypracować sobie pozycje na rynku. Pośrednicy wielokrotnie podkreślają, Ŝe trafiają do nich klienci „z
  polecenia”. śeby być rekomendowanym na rynku obrotu trzeba posiadać wiedzę, aby przeprowadzić
  solidnie wiele transakcji, zdobyć uznanie i satysfakcję swoich klientów – to właśnie jest najtrudniejsze
  i moŜe stanowić ograniczenie w wykonywaniu tego zawodu.

  Z powaŜaniem
  Olimpia Bronowicka
  Rzecznik prasowy PFRN

 70. Kapsel said

  link do 69

  Click to access Stanowisko%20PFRN%20w%20sprawie%20art%20%20w%20GW%20z%20dnia%2027%20grudnia%202011%20roku.doc.pdf

 71. wow said

  Panie Bizoń, po co Pan publicznie ujawnia dane osobowe użytkownika kapsel? Jakby chciał to by się sam imieniem i nazwiskiem podpisał…

 72. Panie Kapsel.

  O co się Pan tak pieklisz?
  O to, że miał Pan teraz okazję na swoją reklamę (autoreklamę)?
  Trzeba było tu podać panie Zdzisławie swój adres e-mail zaraz za pierwszym razem, gdy pytałem lub przesłać swoje info na mój od dawna znany publicznie adres e-mail.
  O co ma pan teraz pretensje?

  Powiada Pan, że jest Pan osobą zaufania publicznego.
  To teraz rozumiem skąd to Pana uprawnienie do ocen.
  No i rzecz jasna – siebie uwiarygodnić a w Bizonia przygrzać, bo pyta,
  bo za bardzo dociekliwy. To najlepiej walnąć w niego, że Żyd i nie katolik.
  Bo przecież goim to musi być tłumok, każdy kit kupi, musi potulnie słuchać co mu wyrocznie powiedzą.

  W ad. 51 napisał Pan:
  „do pomyłki się przyznałem i przeprosiłem i gdy mnie coś takiego spotyka to po katolicku nie pamiętam a panu widzę obce te wartości.
  —— ale po tych przeprosinach użył Pan zwrotu w stosunku do mnie „jak zwykle” —-.

  Czy ja dobrze rozumiem (z tego co Pan się oburzasz), że po katolicku mam nie pamiętać (również co z tego wynika) tego co pokazałem na fotkach pod ad. 56, ad. 59?

  No i widzi Pan – uczciwie i po katolicku to w takich okolicznościach jest pisać wszędzie pod własnym imieniem i nazwiskiem (a nie jako Kapsel), żeby nie było żadnej wątpliwości kto takie brednie o mnie wypisuje, a jednocześnie propagował moją witrynę (jak Pan to twierdziłeś), a i propaguje gajówkę. Po co ludzi narażać na mętlik w głowie (kto to Kapsel)?

  A tak po prawdzie to i Pan skorzystał na tej transformacji ustrojowej, bo w wyniku działań balcerowiczowskich powstał szybko szeroki rynek pośrednictwa obrotu nieruchomościami, a będzie jeszcze większy, gdy wprowadzą podatek katastralny.
  Rzeczywiście dobrze wstrzelił się pan w nakręcaną spiralę biznesu (z wewnętrznym podziałem na sektory).

  Zgodnie z technikami Public Relations trzeba dbać o swój wizerunek w wybranym sektorze.

 73. Re. 71.

  Panie ‚Wow’
  – Pan Kapsel sam chciał i ujawnił swoje dane o tu:
  https://marucha.wordpress.com/2012/05/17/klamstwo-ankieta/#comment-164851
  na końcu się podpisując.

  Do tego dane z rejestrów są jawne.

  A ustawa o ochronie danych osobowych jest dla kretynów wierzących w bajki – no i służy krętaczom. Spróbuj Pan ustalić adres np. świadka (strony lub przestępcy) w procesie to Pan zobaczysz jak to działa. Powinna być wywalona do kosza.
  Budowa społeczeństwa anonimowego (i anonimów) to jest to.

 74. Jan Zbędny said

  Nawet jeśli ustanowią taki podatek tylko na nieruchomości stanowiące drugą i kolejne własności (czyli jak ktoś ma dwa lub więcej mieszkań to by płacił, a jak jedno to nie) – taką wersję też słyszałem, to i tak będzie to miało ogromny wpływ na biedną część społeczeństwa, zwłaszcza wynajmujących. Ceny wynajmu podskoczą. To krok nie tylko w stronę komunizmu, to krok antyludzki. W Polsce mówi się o 1% podatku (!), gdy za granicą jest to np. 0,1%. Jeszcze trochę tego kryzysu a wszyscy będziemy mieszkali w krainie socjalizmu przez wielkie S.

 75. 166 bojkot TVN said

  74/Jan Zbędny
  Mało kto wie, bo TVN nie mówi, że w Warszawie wszyscy biedni w wielkich blokach i starych kamienicach płacą złodziejski podatek gruntowy i opłaty za dzierżawy wieczyste liczone od hipotetyczne wartości gruntu.
  Jest to złodziejstwo w czystej postaci. Otóż spółdzielnie mieszkaniowe, budynki prywatne muszą płacić nagle powiększone podatki, bo wzrosła cena gruntów w związku z wejściem do Unii (tych idiotów co za tym głosowali jeśli nie odstrzelić, to trzeba byłoby obciążyć wzrostem cen). Przecież gruntu pod blokiem, domem kamienicą nikt nie sprzeda! A jeśli nawet sprzeda po nie wiadomo jakiej aktualnie cenie, to i tak kupujący musi zapłacić podatek od sprzedaży!!!

  Nagły wzrost podatku gruntowego pojawił się natychmiast po objęciu urzędu prezydenta miasta przez idiotkę powołującą się na Ducha świętego, a która z tym Duchem ma tyle wspólnego co każda diablica – NIC.

  Za te wydarte najbiedniejszym pieniądze powstał stadion z dwoma trawami (na razie dwoma), za te pieniądze urzędnicy przyznali sobie wielkie premie za urzędowanie. Ile ludzi popełniło w czasie rządow HGW i Tuska samobójstwa albo trafiło do przytułku, albo pod most – takich statystyk nikt nie prowadzi.

 76. Kapsel said

  Re 71
  Panie/i Wow

  Przecież ja już dawno temu podając swoje nazwisko bo dużo wcześniej niż teraz byłem świadomy tego

  to już wtedy

  Panie JO.
  Bardzo proszę o spokojne rozważenie moich słów które napisałem do Pana w dobrej wierze a jako dowód na to podpisuję się imieniem i nazwiskiem :Ja naprawdę Pana lubię i szanuję ale myślę że przekroczył Pan pewną granicę dlatego pozwoliłem sobie na tyle szczerości.

  Szczerze pozdrawiam

  https://marucha.wordpress.com/2011/12/14/gajowy-ex-cathedra/

  Panie Zdzislawie,

  Dziekuje za piekny list do mnie

  Wiele razy ścieraliśmy się z Panem JO , ale górą zawsze była i jest Nasza Polska Dusza. Pozdrawiam Panie JO i Pan/i Wow.

  Re 72
  Panie Józefie.

  Ja nie jestem idiotą i wiedziałem że Każdy już wtedy mógł i Pan też sprawdzić co w trawie piszczy więc widzę że zwłoka do dnia dzisiejszego była zamierzona i celowa bo to jeszcze nie była pora.Pora i sposób jest bardzo dobry teraz bo ja już i o korzeniach i o swojej rodzinie opowiedziałem więc co trzeba zrobić ? Ano do wora z parchatymi tak jak powiedziałem wyżej……Ja wiem że parchaci zrobią wszystko aby nie dopuścić do współpracy Polaka z Polakiem ! Po co Polak ma dać zarobić Polakowi kiedy od wieków to był interes parchów i trzeba ich skłócać i znieść licencje aby każdy parchaty mógł nosić na pieczątce orła w koronie,niestety póki co bez krzyża ale to na razie. Dokładnie tak, bo żadnego odniesienia do tego co powiedziałem powyżej a i jeszcze szyderstwo że to wspaniale bo to reklama a tego też chciałem uniknąć a Pan wie jak to wykorzystać.

  O Ustawie GIODO mam takie same zdanie jak większość czyli do kosza ale to wcale nie znaczy że jako obowiązująca nie mam jest przestrzegać i ponosić konsekwencji.Już wcześniej wspominałem o tym że wykorzystuje coś czego nie powinienem.Moje maile trafiały między innymi i do młodych kapłanów w Watykanie a więc tego już za dużo sie uzbierało bo to Polak z dziada pradziada i jeszcze katolik z doświadczeniami w Wierze i trzeba uciąć temu głowę a najlepsza metoda to do wora z parchatymi.

  https://marucha.wordpress.com/2012/04/26/polska-w-likwidacji-zamkna-1800-szkol/#comment-159952

  Jak tu zrobić aby zwrócić uwagę na Kapsla bo już za dużo sobie pozwala.Ano trzeba następnej prowokacji aby pokazać czytającemu światu namiar na niego i unaocznić parchatym że on narusza jednak tą Ustawę i pokazać gdzie mieszka bo może nie chciało się im do tej pory poszukać albo go olewali bo to cienias.Więc następna prowokacja że to niby te propagowanie strony JB nie jest jak należy no i Kapsel kolejny raz musi publicznie pokazać że coś jednak kombinuje.Oczywiście tamta strona ,teraz to wiem , nigdy nie będzie dotykana przez parchów bo musi jeszcze w Gajówce zrobić swoje czyli pokazywać jakie to przesłanie niesie Gajówka i dlatego w sposób talmudyczny jest tutaj tak eksponowana i katowana w Gajówce.

  Trzeba było tu podać panie Zdzisławie swój adres e-mail zaraz za pierwszym razem, gdy pytałem

  Oczywiście publicznie i natychmiast.Prawdziwy Polak jak chciał ze mną kontaktu do to zwrócił się do Gajowego i spokojnie zaczekał jak się odezwę.

  Ja już dużo wcześniej przeczuwałem tą zagrywkę i pozwoliłem aby Pan dopełnił planu bo wiedziałem że tego nie uniknę.Moje podejrzenia były od momentu jak po parchacku i bezczelnie można naubliżać Zdziwionemu i po bardzo w końcu solidnej nauczce dokumentnie to olać. To jest tak jak nie dawno powiedział Pan Piotr że ta nacja nigdy nie przeprasza.Już wtedy wyczuwałem plan,metodę i prawdziwe intencje.

  Jednak prawdę mówię że do ostatniego pytania…… czy pan na pewno chce abym zmienił zdanie ……miałem nadzieje i wierzyłem w Pana dobrą wiarę.Teraz już nie.

 77. Re.76

  Panie Kapsel.

  Za przeproszeniem
  – znowu pan swoje pierdoły i insynuacje pod moim adresem opowiadasz.

  A owszem sugestywnie i naukowo te pana wywody wyglądają.
  Rzecz w tym, że tylko tak wyglądają, bo Pan sobie dorabiasz tezy – jak jasnowidz – do swoich twierdzeń o mnie.
  Czy ja mam obowiązek przewracania całego archiwum gajówki i sprawdzać co i gdzie jaśnie wielmożny Pan ‚święty’ Kapsel (Zdzisław Głuchowski) napisał?
  Czy ja Pana nazwałem unym, parchem, etc… ?

  Sprawdź Pan czy Pana pisanie przez przypadek nie cechuje talmudyzm,
  bo po tym co pan wyżej nagryzmolił to teraz moim zdaniem TAK.
  Pana kalumnie i pomówienia pod moim adresem to po katolicku? TAK?
  A gdzie się Pan takiego katolicyzmu uczył – Panie Kapsel?
  Wisi mi Pana zdanie o mnie. To Pana sprawa.

 78. Marucha said

  Panowie Kapsel i J. Bizoń (kolejność przypadkowa)!
  Jeśli naprawdę nie potraficie w żaden sposób dojść do zgody – to może by spróbować ignorować się nawzajem przez parę tygodni?

 79. Kapsel said

  Re 77
  A przecież ja uprzedzałem bo się zapytałem.

  Czy na pewno Pan chce abym zmienł o Nim zdanie ?

  Pan podjął decyzję wiec na przykładzie przysyłanych obrazków uwierzyłem że to naprawdę pańska Rodzina no bo przecież nie moja bo moja jest tutaj

  http://gajl.wielcy.pl/herby_lista.php?query=9G%C5%82uchowski&startp=0&herbcnt=11&lang=pl

  A owszem sugestywnie i naukowo te pana wywody wyglądają.

  Ależ to jest zaledwie preludium niech pan podziw i owacje zostawi na potem.

  Re 78

  Panie Gajowy

  Zawsze to mówiłem i powtarzam.Jest Pan tutaj jedynym którego zawsze posłucham,ale sam Pan wie że tu musi być wola z obydwóch stron.Niech Pan Józef przeprosi Pana Zdziwionego bo to Polak i katolik i ucinamy łeb całej sprawie.Mnie nie musi.

 80. Re.79
  A Pan ‚Zdziwiony’ to Pan Panie Kapsel?
  Zajmij się Pan sobą Panie Kapsel.

 81. Kapsel said

  Re 80

  Już mówiłem kto to dla mnie jest,ja zawsze wstawiam się za swoimi przyjaciółmi i za Agę ,JO,Piotrax i wielu innych też się zawsze wstawię. . Za każdym Polakiem.Nie dawno pomogłem dziewczynie w zakupie i przeprowadzeniu zmiany sposobu użytkowania domku.dziewczyna poświęciła swoje młode życie dla wychowania dzieci swojej siostry która wraz z mężem zginęła w wypadku.Radość jej i tych dzieciaków to najlepsza dla mnie zapłata chociaż złotówki też do życia potrzebne a wszyscy którzy mi w tej pracy płacą robią to zawsze z radością.Niech Pan to dobrze zapamięta że te numery są Naznaczone…..8777…i pomagają wielu Polakom którzy są w potrzebach. Nie wolno z nich kpić !

  czytając od komentarza…78… gajowego do Pana…77… na wspak też mamy …..8777….

 82. Re.81
  Panie Kapsel
  Strasznie jest Pan namolny. Licytował się z Panem nie będę, bo to nie moja profesja. A w numerologii to dobra jest Pani Halina – ta od PESEL i ginekologii – też coś tam plotła o rozpoznawczych 7-kach (tyle tylko, że na Żyda), a mnie zwyzywała podobnie jak Pan. Więc możecie podać sobie ręce.

 83. Add.82

  No i aby sprawa była jasna to Pani Halina nałożyła mi nie za Pana jednorazowo ‚Zdziwionego’, ale jak to mówią za całokształt (łącznie z krogulcami).

 84. Kapsel said

  Re 82

  Strasznie jest Pan namolny.

  http://www.google.pl/search?q=Ko%C5%84+by+si%C4%99+u%C5%9Bmia%C5%82.&hl=pl&client=firefox-a&hs=Leb&rls=org.mozilla:pl:official&channel=np&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=iVvmT5u8L8rItAar56ziAQ&ved=0CF0QsAQ&biw=1024&bih=647

 85. maran said

  a to pan Kapsel sie numerologia i Kabala tez zajmuje??

 86. Macie herb?
  Nie mata? – to małczi riebiata!

  Macie znajomych w sądzie?
  Nie mata? – to małczi riebiata!

  Macie swój biznes?
  Nie mata? – to małczi riebiata!

  Rzecze wam p. Kapsel troskliwy tata.

 87. Kapsel said

  Re 85
  a to pan Kapsel sie numerologia i Kabala tez zajmuje??

  Kapsel podał swoje prawdziwe intencje ale Kapsel wie że wie w Gajówce są osoby tylko po to aby z tego robić skutek odwrotny i nie jest tym zdziwiony.

  Czy Pani Maran życzy sobie zamówić u Kapsla jakąś operetkę na swój temat bo oprócz numerologii i kabały Kapsel też się tym zajmuje ?

 88. Kapsel said

  Re 86

  Jeśli Pan tak bardzo chce mogę zacząć komponować dalej operę której libretto jednak Pan docenił i dołożę wszelkich starań aby Panu nie przynieść zawodu.

  Re 78

  Panie Gajowy to dla Pana za ten komentarz.

 89. Wandaluzja said

  Strategicznym celem jest likwidacja Polski – przez bezdzietność, emigrację i wydziedziczenie – żeby już w r. 2020 w Polsce nie można była dla Polaków ani pracować ani żyć, a pozbycie się długu Obywatelskiego było możliwe tylko przez przyjęcie obywatelstwa niemieckiego. Ponieważ folksdojcz Tusk niczego nie potrafi poza WYMYŚLANIEM PODATKÓW to Kataster jest dobrym pretekstem do tego.
  Proszę zwrócić uwagę, DLACZEGO sperma jerozolimska broni się rękami i nogami przed złotorytem Heroda Wlk z Hołdu dla Oktawiana? Bo największym katastrem jest Droga Krzyżowa, której szuka się doi Tysiąca Lat, którą WEDŁUG MNIE uznali Niemcy i Opublikowali, z Pretorium na Wzgórzu Świątynnym. Uznanie jednak TEGO katastru zwiększa wartość niektórych posesji sto a nawet TYSIĄCKROTNIE, więc nie może być on uznany PRZED WYWŁASZCZENIEM PALESTYŃCZYKÓW – za co właśnie Amerykanie płacili Arafatowi 50 tys $ rocznie.
  Identyczna sprawa jest w Polsce i Niemczech – czyli że Funkcjonalna Chronologia Architektury Niemieckiej zostanie uznana PO WYWŁASZCZENIU przez spermę jerozolimską Polaków i Niemców.

 90. mieszko1 said

  wole socjalizm Gierka

Sorry, the comment form is closed at this time.