Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy gen. Skrzypczak zmienił zdanie na temat premiera Tuska?

Posted by Marucha w dniu 2012-06-24 (Niedziela)

Generał Waldemar Skrzypczak podobno wchodzi do rządu Donalda Tuska, w poniedziałek ma otrzymać nominację na wiceministra obrony narodowej. Mnie ta informacja prawdziwie zafrapowała, bo to jest ten sam generał, który wraz ze śp. generałem Petelickim należał do Zespołu Ekspertów Niezależnych, który w kwietniu 2011 roku ogłosił swój raport w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Przewodniczącym zespołu był profesor Krzysztof Rybiński; w skład wchodzili: generał Sławomir Petelicki, generał Waldemar Skrzypczak, dr Przemysław Guła, Marcin Gomoła. Piszę w czasie przeszłym, bo nie mam pojęcia, czy to gremium nadal działa i czy jeszcze istnieje.

To zresztą mniej ważne, bo o wiele ważniejszy jest fakt, że ów raport był wręcz druzgoczący dla premiera Donalda Tuska. Został on obwiniony przez autorów raportu nie tylko o zapaść polskiej armii, przyczynienie się do tragedii smoleńskiej, ale także o ośmieszenie i upokorzenie Polski przed całym cywilizowanym światem. Raport został opublikowany w Rzeczpospolitej i wisi tam do tej pory.

Poniżej cytuję niewielkie fragmenty raportu dotyczące premiera Tuska, bo to jest sedno kwestii, którą chce poruszyć na końcu wpisu:

„Cztery katastrofy samolotów wojskowych w ciągu zaledwie dwóch lat, w których zginęło 121 osób, nie były dla premiera powodem do zdymisjonowania ministra obrony narodowej. To też jest ewenement nie tylko w historii wojskowości, ale i państwowości. A na pewno w historii NATO!(…)

Po katastrofie wojskowego samolotu CASA, w której zginęło prawie całe dowództwo naszego lotnictwa wojskowego, minister obrony narodowej nie wyciągnął wniosków! Co więcej, doprowadził do zapaści Wojska Polskiego i degradacji elitarnego 36. Pułku Specjalnego Lotnictwa. Współwinny temu jest premier Donald Tusk, który mimo informacji, jakie dostał od wojskowych, będąc w Afganistanie, a także od generała Waldemara Skrzypczaka i na piśmie od generała Sławomira Petelickiego (za pośrednictwem ministra Boniego), nie zdymisjonował Bogdana Klicha i nie nakazał wprowadzenia koniecznych reform w Siłach Zbrojnych! Wynikiem tego zaniechania była prawie identyczna katastrofa samolotu wojskowego Tu-154 M(…)

Żądamy jednak, by zamiast rozmywania odpowiedzialności i gry na czas doszło do przykładnego ukarania winnych zaniedbań, które spowodowały największą narodową tragedię w historii Polski od czasu zakończenia II wojny światowej(…)

To nie Rosjanie ośmieszyli nas i upokorzyli przed całym cywilizowanym światem. Zrobił to polski premier, oddając śledztwo i wmawiając Polakom, że nasza prokuratura może prowadzić równoległe śledztwo bez posiadania czarnych skrzynek, wraku samolotu i dostępu do miejsca katastrofy. To, że jest to niemożliwe – nie wymaga dowodu.”

A już całkiem zabójcza dla premiera Tuska jest konkluzja na końcu raportu:

„Jeśli po ocenie raportu komisji szefa MSWiA i wyników prac polskiej prokuratury Sejm nie podejmie decyzji o postawieniu premiera Donalda Tuska i ministra obrony narodowej Bogdana Klicha przed Trybunałem Stanu, będzie to oznaczało, że nawet największa narodowa tragedia od zakończenia II wojny światowej nie jest w stanie nic w Polsce zmienić, a system bezpieczeństwa naszego państwa będzie ulegał dalszej degradacji.

Siła i honor!

Członkowie Zespołu Ekspertów Niezależnych

Warszawa, 4 kwietnia 2011 roku”

Jak widać z powyższego, zespół podpisał się jako całość, ale też nie ma tu żadnego zdania odrębnego, czy jakiegoś indywidualnego zastrzeżenia. Zatem można sądzić, że opinię zespołu podzielał w całości generał Skrzypczak. Jeśli tak, to mamy do czynienia z prawdziwie sensacyjnym ewenementem w dziejach III RP. Do rządu zgodził się wejść człowiek, który uważa, że szef tego rządu powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Zatem można powiedzieć, że generał dobrowolnie idzie pod komendę człowieka, którego chce ukarać za degradację państwa i przyczynienie się do śmierci jego elity. Czyli za uczynki porównywalne do zdrady stanu.

Bardzo dziwna historia, bo kiedyś generałowie za takie sprawki stawiali delikwenta przed sądem polowym, a nie przed Trybunałem Stanu. I była tylko jedna kara.

http://niezalezna.pl/

Komentarzy 18 to “Czy gen. Skrzypczak zmienił zdanie na temat premiera Tuska?”

 1. roberowak said

  Czyżby casus generała Petelickiego tak przeraził generała Skrzypczaka? Widocznie trzeba zewrzeć szeregi w obliczu zagrożenia i dlatego „wszystkie ręce na pokład”. Ojczyzna zagrożona! Ciekawe, jak dalece rodzinne tradycje służby socjalistycznej ojczyźnie przeorały świadomość generała. Jeśli dobrze pamiętam, to w swojej autobiografii generał napisał, że jego ojciec dowodził oddziałem wojskowym, którego żołnierze strzelali do stoczniowców w 1970 roku. Kontynuując napisał, że ojciec nigdy nie chciał o tym rozmawiać. Może zadrżała w generale jakaś wrażliwa struna i wydała ton wzywający na służbę obecnie panującej też jedynie słusznej władzy? Generał zawsze podkreślał swoje przywiązanie do |wartości socjalistycznych” i służby „w obronie ojczyzny”. W sumie to porządny chłop. ale chyba „taki jakiś niewyraźny”. Ku chwale Ojczyzny, obywatelu premierze!
  Niedziela zapowiada się wspaniale. Pozdrawiam Gajowego i również forumowiczów rzecz jasna!

 2. Zmienił zdanie? To już raczej „nie chce jeść grzybków”. Albo nie lubi parkingów przed supermarketami. Albo nie przepada za opancerzonymi TIR-ami. Albo źle się czuje na parkingach w budynkach wielorodzinnych. Albo… Już wiecie, co „albo”.

  Być może Petelicki podobną propozycję odrzucił…

 3. Ad. 1

  „jego ojciec dowodził oddziałem wojskowym, którego żołnierze strzelali do stoczniowców w 1970 roku. Kontynuując napisał, że ojciec nigdy nie chciał o tym rozmawiać.”

  – Jeśli musiałby powiedzieć o np. uzbrojonych nieznanych sprawcach wmieszanych w tłum robotników (patrz Libia, Syria), to wcale mu się nie dziwię, że nie chciał mówić.

 4. antka kobity szwagra brat said

  ..Panie Gajowy – gdzie jest ten raport?…..chciałem to sprzedać dalej!….mógłby Pan wrzucic linka?….bo znalazłem….strojekąpielowe-Najmodniejsze wzory – kup przed sezonem!…..Ekonomia24 – Kobiety nudzą się przy zakupach w sieci…..Świat-Paragwaj usuwa p.rezydenta…Argentyna zas odwołuje ambasadora….pozdrawiam!….:D

 5. Marucha said

  Re 4:
  http://www.rp.pl/artykul/639855.html?print=tak&p=0

 6. 25godzina said

  >nie zdymisjonował Bogdana Klicha i nie nakazał wprowadzenia koniecznych reform w Siłach Zbrojnych!
  Donald T. niczym nie rządzi i o niczym nie decyduje, a że jest cały czas na tym stanowisku to znaczy, że wszystko idzie zgodnie z planem,

  >Do rządu zgodził się wejść człowiek, który uważa, że szef tego rządu powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
  Jeszcze jeden dowód, ze to wszystko to teatr

 7. Walerian Dąbrowski said

  Ad.5 Nie wierzę w samozagładę gen. S. Petelickiego ale po podpisaniu takiego lizusowskiego chłamu ja osobiście strzeliłbym sobie w ten durny łeb sterujący mojąręką z pisakiem. Przecież to właśnie przez wprowadzanie tych różnych proceduri chwalebnych cywilnych decydentów pozbawili nas całkowicie czynników bojowo-operacyjnych w e wszystkich rodzajach sił zbrojnych. Takiej plugawej demagogiidawno nam nie serwowano, wraz z uzasadnieniem ukazującym całkowity bezład „kadry” P S Z-nych a na dodatek sugerujący oddanie całkowitej suwerenności militarnej Kraju. Już samo rozwiązanie 36 S P L przez jakiegoś dupka urąga dziejowym zwyczajom nie tylko polskim ale i światowym dotyczącym oręża.

 8. ojojoj said

  Jeden general nie poszedl na uklad to zostal sprzatniety. Drugi poszedl, i jest wywyzszony. Taka sama sytuaja miala sie z Lepperem i Giertychem. Wyglada na to ze przychodza goscie i mowia: – wybieraj, albo albo. No i to co widzimy, to wybor tych ludzi. Niektorzy juz zaplacili za swoje grzechy, a na niektorych przyjdzie jeszcze pora.

 9. ojojoj said

  I jeszcze chcialbym dodac, ze jakos dziwnie tego typu rzeczy zbieraja sie w tym samym czasie. Jeden nie zyje, a drugi zaraz dostaje nominacje albo wspolpracuje z parchami. Prosze zauwazyc kiedy Leppera sprzatnieto i kiedy Giertych zacza udzielac sie w antypolskich gazetach. Kiedy sprzatneli Petelickiego, a kiedy zaoferowali wiceministerstwo Skrzypczakowi. W tych wszystkich przypadkach, tych ludzi w pewnym momencie ich zycia laczylo dobro narodowe Polski. Schemat widac jak na dloni.

 10. wet3 said

  @ 1
  Wydaje mi sie, ze Skrzypczak, po smierci Petelickiego, poczul powiew zimnej Kostuchy …
  Trudno uwierzyc, aby wszedl w sklad rzadu celu pozbycia sie Rudej zarazy!

 11. Ten też nie poszedł na układ p. ‚Ojojoj’

 12. Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/08/nie-bedziesz-mial-cudzych-bogow-przede-mna/

 13. ojojoj said

  re 11. ten to byl wypadek przy pracy, ewentualnie praca po wypadkach – jakos mi nie szkoda tych co z jednej strony krzycza aj waj UE to dno i trzeba ten badziew zlikwidowac, a z drugiej strony zapraszaja parchy do Polski (bracia przymierza i chuj wie kogo tam jeszcze) oraz podpisuja podleglosc z usmiechem na dupie. A podobno co drugi lezy krzyzem na zimnej posadzce, biczuje sie i mowi z glosem pelnym (czegos tam) ze ten co mowil tak tak nie nie to ich Bog. Chyba raczej buk.

 14. niereligijna said

  a moze teraz chce byc jak Sztyrlic ….i miec mozliwosc szpiegowania bezstresowo.
  albo to taki sam sQrwiel jak cala reszta i pomyslal ze w Qpie zawsze razniej.

 15. guła said

  Nie wypuścili nici władzy z łap swoich. Tak na wschodzie jak i u nas.
  Oni wszyscy to potomkowie tych którzy mordowali narody którymi bez zmian rządzą nadal.
  Inni nie mieli szans na współudział w tej władzy.
  Nie ma co robić sobie nadziei. Czasu szkoda.

  Ten link już jest na stronie. Ale poniższy ma bardziej przystępną formę.

  http://pl.scribd.com/acidek303/d/86791059-Paradoksy-historii-Tajna-historia-Rosji-Europy-i-%C5%9Bwiata-W-Uszkujnik

 16. 166 bojkot TVN said

  Może gen Skrzypczak jest tu używany jako liść figowy przykrywający zbrodnicze przyrodzenie tej opcji politycznej?
  Ciekawe, że media nie przeprowadzają z nim wywiadu, a przecież kiedyś można było go zobaczyć wzburzonego jakością sprzętu jaki szedł do Iraku i powodował śmierć kilkunastu polskich żołnierzy/najemników?
  Czyżby został zmuszony do przyjęcia funkcji wraz z zakazem występowania w mediach? A to mamy q demokrację. Coraz większą.
  Albo merdia mają zespolony zakaz pokazywania Skrzypczaka? Skoro TVN miał zakaz zapraszania Petelickiego?
  Czy lista tych, których media mają nie pokazywać pokrywa się z listą przeznaczonych do samobójczej śmierci?

  Tyle ciekawych pytań, a dziennikarze milczą, zamiast drążyć takie ciekawe kryminalne tematy.

 17. guła said

  Przerywnik taki 🙂

  http://nicpon.perkunas.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=174&Itemid=172

  Jak dla mnie – stuprocentowo wiarygodna rewelacja. Ciekawi mnie tylko, w którym miejscu był wysadzany diamentami. – admin

 18. guła said

  Pewnie na siedziskach 😉 Ale gdyby nawet to co? Mogą sobie pozwolić …

  Skoro o lotczykach na stronie, to może i o pilotach myśliwskich II ww wschodnich sąsiadów. Sroce spod ogona nie wypadli to trzeba przyznać. Ale i mieli całkiem inne warunki, nikt im afer zamiast samolotów nie zabezpieczał.

  http://www.elknet.pl/acestory/pokri/pokri_.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.