Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polityka prorodzinna Tuska – zabrać ulgę na dzieci

Posted by Marucha w dniu 2012-06-24 (Niedziela)

1. Po kosztownych przygotowaniach do Euro 2012, które zakończyły się niestety klęską sportową, przychodzi czas kiedy rząd Donalda Tuska zaczyna intensywnie szukać oszczędności, bez których trudno będzie związać koniec z końcem w finansach publicznych.
Sytuacja w budżecie państwa musi być mówiąc najoględniej nie najlepsza skoro wpływy z podatku VAT w miesiącu marcu i kwietniu tego roku były niższe w wymiarze kwotowym niż w tych samych miesiącach roku poprzedniego. Taka sytuacja we wpływach z podatku VAT, wystąpiła po raz pierwszy od wielu lat.

Co więcej na koniec maja, a więc zaledwie po upływie 5 miesięcy tego roku minister finansów wykorzystał już aż 27 mld zł deficytu budżetowego, czyli blisko 75% tego co było zaplanowane na cały rok.

Jeżeli sytuacja we wpływach podatkowych nie poprawi się w drugiej połowie roku to już na jesieni Rostowski będzie musiał zablokować wydatki w poszczególnych działach budżetu lub zdecydować się na nowelizację budżetu.

2. Ale wcześniej nerwowo rządzący poszukują oszczędności i już w przyszłym tygodniu Rada Ministrów ma przyjąć poprawki do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które likwidują ulgę w tym podatku z tytułu wychowywania dziecka dla rodzin posiadających tylko jedno dziecko i jednocześnie osiągających dochody roczne powyżej 85,5 tysiąca złotych.

Wbrew pozorom nie będzie to dotyczyło rodzin, które są krezusami. Wystarczy, że oboje rodzice będą zarabiali w okolicach średniej krajowej w gospodarce i już nie będą mogli skorzystać z ulgi na wychowanie dziecka.

Jako rozwiązanie o charakterze prorodzinnym zaprezentowanie podwyższenie ulgi podatkowej o 50 % (do 1668 zł) na trzecie i każde kolejne dziecko tyle tylko, że rzadko która rodzina wielodzietna ma takie dochody aby móc odliczyć od podatku ulgi w takiej wysokości.

Okazuje się, że zabranie ulgi na jedno dziecko i dodanie 50% ulgi na trzecie i kolejne dziecko przyniesie budżetowi państwa oszczędności w wysokości około 150 mln zł co przy wydatkach budżetowych zdecydowanie przekraczających 300 mld zł stanowi zaledwie promile ale i po nie chce się schylić, rządząca koalicja Platforma – PSL. Wcześniej już zdołano zabrać becikowe (czyli świadczenie z tytułu urodzenia dziecka) rodzinom w których miesięczny dochód na członka rodziny przekracza kwotę 1922 zł, a oszczędności z tego tytułu, wyniosą kilkadziesiąt milionów złotych.

3. Wszystko to odbywa się w sytuacji kiedy sytuacja demograficzna w naszym kraju została uznana na wiosennym Kongresie Demograficznym w Warszawie za wręcz katastrofalną, a wskaźnik dzietności kobiet w wysokości 1,3, lokuje nas na 207 miejscu na 212 krajów objętych statystyką przez ONZ.

Dodatkowo rządząca koalicja zdecydowała się na podwyższenie podatku VAT z 8% na 23%, a więc aż o 15 punktów procentowych na ubranka i obuwie dziecięce (zakończyła się derogacja unijna na obniżoną stawkę podatku VAT), ale jednocześnie odrzuciła projekt ustawy przygotowanej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości aby umożliwić rodzinom wychowującym dzieci zwrot tego nadpłaconego podatku po przedłożeniu rachunków we właściwym Urzędzie Skarbowym.

4. W zaproponowanych przez rząd Tuska rozwiązaniach podkreśla się zwiększenie ulgi podatkowej dla rodzin wielodzietnych tyle tylko, że według o ostatnich danych GUS rozmiary biedy w Polsce w ostatnim roku gwałtownie wzrosły.

Żyjących w skrajnej biedzie (poniżej minimum egzystencji) było w 2011 roku aż 2,6 mln Polaków w tym aż 600 tysięcy dzieci (25% rodzin z czwórką i więcej dziećmi), a w niedostatku (wydatki poniżej 50% wydatków przeciętnego gospodarstwa domowego) aż 6,5 mln Polaków (w tym 50% rodzin wielodzietnych).

Te rodziny i te dzieci z dobrodziejstwa zwiększonej ulgi podatkowej zapewne nie skorzystają.
Wyraźnie więc widać, że zwiększenie ulgi podatkowej dla rodzin wielodzietnych to w praktyce fikcja, a zabranie ulgi podatkowej rodzinom z jednym dzieckiem to oszczędności dla budżetu.

I tak właśnie rząd Tuska realizuje politykę prorodzinną, w sytuacji zapaści demograficznej w Polsce.

Zbigniew Kuźmiuk
http://zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/

Komentarzy 11 to “Polityka prorodzinna Tuska – zabrać ulgę na dzieci”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Baron Srul Radziwiłł said

  Nader Uszanowane Państwo!
  Dodatki na dzieci gojów są doszczętnie zbędne gdyż ponieważ kto chce mieć dzieci, to niech sam za nie płaci. Tak jak robią nasze rodziny, Rotszyldy albo Goldmany.
  Pieniądze od podatnicy trzeba przeznaczyć na dużo lepsze potrzeby, na pomoc dla nasze banki, nasze kulturowe instytucje i związki, na odbudowa synagogi i społeczności starozakonne oraz na walczenie z antysemityzm.

 3. Cham Wiejski said

  Precz z VAT-em na koperek!

 4. Kapsel said

  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/a-tak-widze-naszych-politykow-podczas-obrad-pl-ffffff

 5. Kapsel said

  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/stwierdzam-klamstwo-bo-tusk-pl-ffffff

 6. Kapsel said

  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/tusk-wyjdz-z-kraju-pl-ffffff

 7. Zapaść demograficzną w Polsce spowodowały wszystkie (bez wyjątków) miłościwie nam panujący od 1989 r. uruchamiając mechanizmy wyniszczenia Narodu Polskiego.

  Tragicznymi rocznicami 13 grudnia stoi dla Narodu Polskiego
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/12/08/tragicznymi-rocznicami-13-grudnia-stoi-dla-narodu-polskiego/

  Opróżnianie Polski trwa!

 8. Kapsel said

  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/kto-do-tuska-pl-d018bc

 9. wet3 said

  @ 7
  Wszystkie rzady PRL-bis na tym polu pobily na glowe rzady PRL. Czego nie dokonala zydokomuna PRL w oparciu o zydokomune CCCP, to z niezwykla latwoscia dokonala (TA SAMA) zydo-jankesko-izraelsko-natowska globalistyczna sitwa!!! Dali sie, biedne ludziska, nabrac od tylca – tak jak trzeba (w 100%!!!). Za kare, wkrotce, naiwniaki nie beda mialy czym SRAC!!!

 10. Wandaluzja said

  Ad 9: Wet3 oskarża Wyborców, którzy – jak powiedział Dmowski – BYLI sterowani przez Kościół a po przewrocie Majowym przez Masonów. I. politykiem, który przewidział, że Wyborami będzie rządzić loża masońska, był Lassalle.
  Kominternowcy z KOR-u doskonale przygotowali to, wydając 128 tys wariackich papierów dla nie mających spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tys nacjonalistów, z których ŻADEN do polityki nie wrócił. Asz mówił, że Wałęsa to ZABICIE robola Politycznego Niepolitycznym, czego najlepszym przykładem był mój braciszek, którego musieli OTRUĆ – bo innego wyjścia z tej sytuacji nie było.
  Kościół głosi: NIECH KATOLIK GŁOSUJE NA KATOLIKA A MOSON NA MASONA. Ja nie rozumiałem tego, aż nad Nekerem Ukrainiec wytłumaczył mi, DLACZEGO musiał uciekać przed masonami z ZSRS. Otóż dlatego, że ODMÓWIŁ wstąpienia do partii komunistycznej – a NIE MOŻNA bylo Nienależeć do Partii nie będąc masonem.
  Kominternowcom michnikowskim przypisuje się powiedzenie KURWA, TERAZ MY – co znaczy, że Po marksistach rządzą lasaliści czyli LOŻA MASOŃSKA, która skazuje nie majacych spermy jerozolimskiej na Bezdzietność i Śmierć Głodową. Za Bismarcka robotnik mógł utrzymać 10-osobową rodzinę a dziś nie stać go na 2 dzieci, a jego córka jeśli nie zostanie prostytutką to ma być zapłodniona spermą jerozolimską czyli WYBORCZĄ.
  To jest Żydogermania, z granicami żydowsko-niemiecką na Missisipi i niemiecko-chińską na Uralu – co jest GRECKĄ LOGIKĄ po otruciu fekaliami pruskimi Rosji i Francji.

 11. Boryna said

  Tusk doszedł do przekonania, że zdemoralozwanych Polaków można ograbić w 100 procentach i dlatego prawie codziennie wymyśla nowego idiotyczne podatki. Za komuny z powodu podwyżki cen mięsa w 1970 doszło do rewolty grudniowej a w 1976 do wybuchu tzw. warchołów radomskich z powodu podwyżki cen cukru. Dzisiaj podwyżki i podatki przełykają jakby obojętnie i jeszcze Tuskowi słupki poparcia rosną. TWN wyhodowały serialami i meczami ogromne stada niewolników. Dzisiaj już ciemnocie ogłosili kolejne mistrzostwa świata w Polsce za cztery lata. Zamiast chleba igrzyska.

Sorry, the comment form is closed at this time.