Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
  NICK o WHO – globalna władza i k…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Skandal ws. zaświadczenia o braku genów żydowskich i romskich

Posted by Marucha w dniu 2012-06-24 (Niedziela)

Poczytajmy sobie o z dupy wziętych „zasadach etyki” – admin

Renomowany uniwersytet budapeszteński wypowiedział umowę najmu instytutowi genetyki, który wydał deputowanemu skrajnej prawicy węgierskiej zaświadczenie stwierdzające, iż polityk ten nie posiada genów żydowskich ani romskich.

Wydanie takiego dokumentu wywołało skandal [A to dlaczego? Czy nieposiadanie genów żydowskich albo cygańskich. ma być tajemnicą? – admin]  Oburzeni naukowcy zgłosili sprawę do prokuratury. – Jesteśmy zaszokowani tym incydentem – przyznał z kolei szef Węgierskiego Towarzystwa Genetyki Bela Melegh.

Rzecznik Uniwersytetu im. Loranda Eotvosa w Budapeszcie Gyorgy Fabri poinformował o wymówieniu umowy najmu węgierskiemu instytutowi diagnostycznemu Nagy Gen Diagnostic & Research, który we wrześniu 2010 roku, na podstawie badania genów deputowanego ze skrajnie prawicowego opozycyjnego ugrupowania Jobbik wydał zaświadczenie, że „nie posiada on genów żydowskich ani romskich”.

Rzecznik dodał, że pracownicy naukowi uniwersytetu nie utrzymują żadnych kontaktów z instytutem Nagy Gen. 7 czerwca Rada Naukowa Uniwersytetu im. Loranda Eotvosa orzekła, że „badanie genetyczne, mające na celu wykluczenie przodków żydowskich lub romskich, jest niezgodne z zasadami etyki [??? – admin] i uczelnia odrzuca wykorzystywanie wyników badań naukowych do promowania dyskryminacji i nienawiści rasowej”.

Instytut Nagy Gen, którym kieruje doktor Zsolt Nagy, od 2007 roku wynajmował pomieszczenia w budapeszteńskim uniwersytecie. Teraz nikt nie odpowiada tam na telefony i e-maile; instytut nie chce również ujawnić nazwiska deputowanego, którego geny zbadano. Wcześniej firma wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że „nie może odmówić nikomu przeprowadzenia jakichkolwiek testów genetycznych”.

Skandal z zaświadczeniem o „czystości rasowej”, który nagłośniły w maju bieżącego roku węgierskie media, publikując kopię dokumentu z zaciemnionym nazwiskiem deputowanego, nabiera jednak coraz większych rozmiarów.

Jozsef Mandl, przewodniczący węgierskiej Rady Medycznych Badań Naukowych, która jest organem doradczym rządu w zakresie polityki zdrowotnej, wystąpił do prokuratury o wszczęcie postępowania w tej sprawie, sugerując, że „wydane zaświadczenie jest nieetyczne, nieprofesjonalne i niezgodne z procedurą badawczą”. Mandl wystąpił również o przeprowadzenie kontroli działalności Nagy Gen Diagnostic & Research.

Przeprowadzenie testu potępił również szef Instytutu Genetyki Węgierskiej Akademii Nauk Istvan Gaszko. – To badanie jest kompletną bzdurą i podważa samą istotę genetyki klinicznej – oświadczył.

14 czerwca o incydencie napisało renomowane czasopismo „Nature” – jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

Badanie potępiło Europejskie Towarzystwo Genetyki Człowieka, które uznało, że naruszono zasady etyki. Szef Towarzystwa Jorg Schmidtke podkreślił, że „badania genetyczne mają na celu diagnozowanie chorób, a nie czystości rasowej”. Uznał, że instytut Nagy Gen dopuścił się skandalicznego nadużycia najnowszych technologii badawczych.

http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 15 do “Skandal ws. zaświadczenia o braku genów żydowskich i romskich”

 1. RomanK said

  A sezf Prawicy Wegierskiej nie mogl poprostu zlozyc oswiadczenia …..ze z rozmyslem i cala odpowiedzianoscia sam sobie wybral matke i ojca????
  Glupote mozna wyssac z mlekiem matki,,albo zlapac z powietrza,,albo zdobyc z dyplomem, albo poprostu byc zwyczajnie glupkiemL0(((((

 2. Obserwator said

  Żeby u nas takie badania zrobili to może byśmy uwolnili się od tej żydowskiej zarazy. No i oczywiście żeby tacy, którzy te geny posiadają nie mogli zajmować stanowisk państwowych ani uczelnianych. No bo nie ma innej metody, żeby się uwolnić od tych przybłędów. Trzeba by było taką ustawę wprowadzić. Może powoli coś się z tym ruszy. Dość już ich ma cały świat.

 3. Marcin said

  Były szef izraelskiej centrali wywiadowczej Mossad, Meir Dagan, otrzymał w tajemnicy honorowe obywatelstwo Polski

  Informację o tym podał izraelski portal „Walla” w komentarzu na temat niedawnej wizyty szefa MON Tomasza Siemoniaka w Izraelu. Portal zwraca uwagę, że m.in. w związku z poczuciem zagrożenia ze strony Rosji rząd w Warszawie zainteresowany jest zakupem izraelskiego sprzętu wojskowego.

  „Walla” stwierdza, że nie wiadomo właściwie, za jakie zasługi Meir Dagan otrzymał honorowe obywatelstwo Polski.

  Dagan był szefem Mossadu do końca 2009 roku. Dotychczas uważano, że zajmował się głównie działaniami mającymi na celu opóźnienie realizacji programu atomowego w Iranie. Jest zwolennikiem tzw.wojny cybernetycznej i innego rodzaju tajnych operacji, natomiast sprzeciwia się energicznie akcji zbrojnej przeciw Irańczykom.

  Według portalu „Walla” Polska i Izrael, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat, zacieśniły znacznie współpracę strategiczną i wywiadowczą. Jeśli chodzi o sprzęt wojskowy – Warszawa zainteresowana jest zakupem izraelskich samolotów bezzałogowych, a minister Siemoniak odwiedził zakłady produkujące tego rodzaju zaawansowany technologicznie sprzęt.

  Portal podkreśla, że Polska rozczarowana jest ustępliwością USA wobec Rosji w kwestii tarczy antyrakietowej i dlatego chce unowocześnić własną armię.

 4. A skąd oni (te naukowce) z góry wiedzą do czego to zostanie wykorzystane,
  że do „do promowania dyskryminacji i nienawiści rasowej”.
  Genetyka nagle im się nie podoba? Czy co?
  Zdaje się, że tym wrzaskiem wygenerują niezły rynek zbytu,
  a i czarny rynek lewych certyfikatów.

 5. XYZ said

  W Polsce potrzebne sa badania genetyczne pod katem genow sowieckich (Homo Sovieticus), germanskich (Homo Germanicum), koszernych (Homo Judaicum) i europejskich (Homo Europeicum)

 6. re.5
  A czy XYZ konsultował tę swą wypowiedź z Kaczyńskim?
  Zdaje się, że teraz Węgrom podłożono tym niezłego zdechłego szczura.

 7. Zerohero said

  Jakby tak Żydzi nie zwracali uwagi na pochodzenie, to by się rozpuścili w morzu gojów. A się nie rozpuszczają, nawet tacy co oficjalnie byli tylko komunistami. Oni się jakoś zwąchuja, prześwietlają. A tu takie aj waj. To goje nie mają prawa robić jak oni?

 8. U nas GW wypromowała (co prawda z miernym skutkiem) metodę na Żyda (PESELE, tablice rejestracyjne, itp., itd.) pani Haliny z Rzeszowa. Kiepsko to u nas poszło więc na Węgrzech zastosowano metodę naukową.

 9. Jack Ravenno said

  Aj waj giewałt taki.

  Poprosił o oznaczenie haplogrupy no i opisanie czy jest żydowska albo romska i tyle. Widocznie miał już tyle zarzutów odnośnie pochodzenia, że chciał w naukowy sposób załatwić sprawę raz na zawsze. A tu taki rwetes sie podniósł…

  Żeby nie było niedmówień: ci skubańcy od genetyki mają już naprawdę skuteczne narzędzia do implementacji „nowoczesnej” eugeniki.

  Ogólnie rzecz biorąc – żenua w każdą stronę.

 10. RomanK said

  panie Obserwator…to nie zydowska zaraza jest nieszczesciem Polski i Polakow…ale nasza wlasna bedenna, niczym nieusprawiedliwiona, niczym nei uzasadniona bezczelna, bezwstydna i chamska ,,GLUPOTA..NAIWNOSC. Tchorzlowe Lenistwo…jedno drugie- trzecim poganiajace!

 11. RomanK said

  Nie szukajcie lekarstwa na Zydow..im to wogole do niczego nie potrzebne a wy tracicie cenny czas,,,,leczcie sie sami..zaraz..czym popadnie…nie ma zadnego ryzyka bo nie macie nic do stracenia!~ NIC! wszystko straciliscie….zostalo tylko skamlenie a to nei ma zadnej wartosci…

 12. ojojoj said

  Gajowy, co sadzisz o tym hymnie Gajowki ?

 13. Fran SA said

  Przyznam sie, ze nie jestem specem od genetyki, wiec moze lepiej byloby siedziec cicho, ale meczy mnie pytanie jakie to sa geny zydowskie???
  No bo jesli wezmiemy pod uwage Bliski Wschod i rasy semickie, to bedziemy miec klopot bo Syryjczycy to tez Semici.. No i te tam w Jemenie, Iranie itp.
  Chyba nie ma czegos takiego jak rasa zydowska, bo skad wzieliby sie czarni zydzi z Etiopii? Albo niebieskooka odmiana politykow izraelskich.

  Jesli zas bedziemy sie trzymac historii starozytnej, to koczownicze plemiona Beduinow, czyli tzw. synowie Izraela ( a wlasciwie Jakuba) stanowili 3% populacji Bliskiego Wschodu. Na tym Bliskim Wschodzie bylo dosyc duzo roznych ras i genow: bo nie tylko Egipcjanie, Amalekici, Medianici, Kananejczycy, Moabici, Syryjczycy, Jebuzejczycy, a i Asyryjczycy, Hetyci, Hyksosi, Chaldejczycy, Persowie i Bog wie kto jeszcze. Np. Rzymianie i tzw. ludzie morza. Cyrenajka byla kolonia grecka. Mojzesz mial zone Medianitke, ale sie nie liczy bo nie wpuszczono go do Ziemi Obiecanej.
  Natomiast Dawid mial dzieci z Hetytka, a Salomon z kim sie dalo, bo mial podobno 600 zon z roznych ras; a i krolowa Sabe. Sara spala z faraonem i krolem syryjskim.
  Do tego, wedlug Herodota, Bliski Wschod przemierzaly rozne karawany i handlarze z roznych stron swiata. Herodot sam podrozowal przez 10 lat po calym BW. az do Egiptu. Judea byla bardzo kosmopolityczna i wszyscy co mieszkali w Judei nazywali sie Judejczykami; tak jak mieszkancy Krakowa – Krakusami.
  Potem Jerozolima zeszla z powierzchni ziemi. A potem znow byli Arabowie i Krzyzowcy – rozne europejskie nacje – czesto bardzo jurne- i tez byli nie od tego, zeby sie nie mieszac.
  No bo np. taki Ryszard Lwie Serce… i rycerstwo francuskie..

  Natomiast, gdy chodzi o Hazarow (czy Chazarow- nie wiem jaka jest poprawna polska pisownia) to znowu jestesmy w biedzie, bo tam tez byla wieza Babel wiec mogli to byc np. Afganowie, Scytowie i rozna mieszanina ludow kaukazkich, a moze i Mogulow..
  Zona Cyrusa Wielkiego podobno byla z Beduinow, ale nie wiemy z ktorego plemienia.

  To mniej wiecej tak, jakby nagle pojawila sie jakas grupa i opowiadala, ze sa Achajami albo Ilirami i wypedzili Grekow z Peloponezu. Razem z Macedonczykami.

  Przyznam sie, ze coraz mniej mi sie ta wegierska ‚rewolucja’ podoba. Cos mi sie tu nie zgadza. Jeszcze nie bardzo wiem, co. Trzeba bedzie wziac lupe i poogladac.

  Ale i ciekawi mnie jak tez Orban udowodni, ze pochodzi w prostej linii od … Hunow???

  Bo ja to napewno pochodze od samego krola Popiela, co go myszy zjadly. Ale zdazyl sie zreprodukowac.

  Kto rzadzil Jerozolima

  2000 BC – 1500 BC Kananejczycy
  1500 BC – 1100 BC Egipcjanie
  1100 BC – 800 BC Zydzi
  800 BC – 600 BC Assyryjczycy
  600 BC – 500 BC Babilonczycy
  500 BC – 350 BC Persowie
  350 BC – 250 BC Macedonczycy
  250 BC – 200 BC Zydzi
  200 BC – 50 AD Rzymianie
  50 AD – 500 AD Bizancjum

 14. Zerohero said

  Racja. Nie ma czegoś takiego jak geny żydowskie. To wymysł żydowskich nazistów, którzy chcą aby Żydzi byli osobną (lepszą) rasą, a nawet osobnym (lepszym) gatunkiem. Przypomina mi to brednie niemieckich nazistów, którzy słowian umieścili w kategorii podludzi, a genetyka ostatecznie wykazała wyższą „aryjskość” słowian niż Niemców. Propaganda swoje a genetyka swoje.

  Nie wiem co niby badali ci węgierscy genetycy i co to za polityk „prawicowy”. Narobili tylko smrodu będącego wodą na młyn przeciwników.

  Przy okazji…bredzenie Żydów o pogromach jest sprzeczne z bredzeniem o tożsamości genetycznej. Żydzi chyba nie wiedzą co to jest „spalenie wioski”. A wiec. Domy się pali, facetów zarzyna, a kobiety gwałci. Część kobiet przeżywa. Jaki z tego wniosek? Albo rybka albo akwarium. Albo teza o prześladowaniach albo teza o odrębności genetycznej. Z resztą Żydzi emigrujący do Etiopii po wielu wiekach okazali się czarni. Oni brak odrebnosci mają na twarzy wyrysowany. No więc z czym do ludzi?

 15. joanna1 said

  przeciez to sami Zydzi sie lubuja w oznaczaniu zydowskich genow, wiec gdyby ktos zrobil by potwierdzic te geny byloby OK, a odwrotnie nie?
  To chyba osmy krag w piekle za hipokryzje.

Sorry, the comment form is closed at this time.