Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bronisław o Upadek polskiej myśli pol…
  VAV o O syndromie Pana John’a
  NICK o Wolne tematy (56 – …
  Joannus o PIS nie jest partią katol…
  witek o Upadek polskiej myśli pol…
  osoba prywatna o O przeciwnikach szczepień
  Polski punkt widzeni… o Nie żyje twórca postaci Genowe…
  Polski punkt widzeni… o O syndromie Pana John’a
  VAV o O syndromie Pana John’a
  Listwa o PIS nie jest partią katol…
  Mietek o O przeciwnikach szczepień
  VAV o Wolne tematy (56 – …
  Sebastian o Upadek polskiej myśli pol…
  Dinozaur o Krótka przerwa w działalności…
  jasiek z toronto o O przeciwnikach szczepień
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 430 obserwujących.

Liverpoolska Ścieżka Opieki służy eutanazji osób starszych

Posted by Marucha w dniu 2012-06-25 (Poniedziałek)

Przemawiając do Królewskiego Towarzystwa Medycznego w Londynie, dr Patrick Pullicino stwierdził, że brytyjscy lekarze wykorzystują standardowy program opieki zdrowotnej, skierowanej do pacjentów terminalnie chorych, do ich uśmiercania. Zdaniem „The Daily Mail”, jedna trzecia pacjentów umierających w szpitalach umieszczana jest na oddziałach tzw. liverpoolskiej ścieżki opieki zdrowotnej.

Program LCP pozwala lekarzom wycofać nie tylko leczenie, ale także jedzenie i przyznawaną pacjentom wodę [!!! – admin]. Profesor Pullicino powiedział, iż jest przekonany, iż tzw. ścieżka LCP jest wykorzystywana jako „szlak wspomaganej śmierci”.

Pullicino opowiadał o tym, jak osobiście interweniował w sprawie 71-letniego mężczyzny, wobec którego zastosowano program LCP. Mężczyźnie z powodu choroby zwyrodnienia wątrobowo-soczewkowego dawano niewielkie szanse na przeżycie.

Dzięki interwencji Pullicino pacjent został przeniesiony z oddziału ścieżki LCP i w ciągu czterech tygodni w stanie dobrym wrócił do rodziny. Przeciwko jego przeniesieniu oponowało wielu medyków. Pullciono dodał, że „LCP stało się drogą wspomagania śmierci pacjenta, a nie jego leczenia”. Pacjent po wypisaniu z tego szpitala ponownie zachorował na zapalenie płuc i od razu został umieszczony na oddziale LCP w innej placówce. Zmarł pięć godzin później.

Pullicino powiedział, że pacjenci, którzy trafiają na oddziały LCP i żyją dłużej niż przewidywano, są kosztowni dla brytyjskiego podatnika. – Jest wielce prawdopodobne, że wielu starszych pacjentów, którzy mogliby żyć znacznie dłużej, jest zabijanych na oddziałach LCP. Pacjenci często są umieszczani w nich bez odpowiedniej analizy stanu zdrowia – alarmował brytyjski medyk. Wyjaśnił, że przewidywanie śmierci w czasie od trzech do czterech dni, a nawet w każdym innym określonym terminie, nie jest możliwe naukowo. Determinacja, jakiej ulegają lekarze na oddziałach LCP, zdaniem lekarza prowadzi do „samospełniającej się przepowiedni”.

Medyk dodał, że o umieszczeniu pacjenta na ścieżce LCP często decydują „osobiste poglądy lekarza lub inne przesłanki medyczne członków zespołu”. Dr Pullicino dodał, że 29 proc. zgonów we wszystkich palcówkach państwowej opieki zdrowotnej odbywa się na oddziałach LCP.

Odpowiadając na zarzuty dr Pullicino, rzecznik ministerstwa zdrowia zaprzeczył, by liverpoolska ścieżka opieki służyła eutanazji. Według rzecznika stan pacjenta jest monitorowany co najmniej co cztery godziny, a jeśli się poprawia, pacjent jest przenoszony na inny oddział.

Jak na razie brytyjski parlament sprzeciwia się legalizacji tzw. wspomaganego samobójstwa. Grupy proeutanazyjne zabiegają jednak o zmianę prawa.

Źródło: SperoNews.com, AS.
http://www.pch24.pl/

Komentarze 4 to “Liverpoolska Ścieżka Opieki służy eutanazji osób starszych”

 1. filmyprawdy
  „Wszystko to czego nie mówią Ci , którym opłacasz abonament”

  ZAPRASZAMY NA STRONĘ:

  http://filmyprawdy.wordpress.com/

  WAŻNA INFORMACJA – TAŃSZE PŁYTY
  http://filmyprawdy.wordpress.com/2012/01/15/wazna-informacja-tansze-plyty/

  Pozdrawiamy

  Redakcja Filmy Prawdy

 2. Brat Dioskur said

  Wlasnie w jednej z holenderskich gazet kluje w oczy tytul „Odwazny lekarz powinien czasem pozwolic pacjentowi umrzec „.Oczywiscie nie dlatego ,ze chory duzo kosztuje,bo to jest nieetyczne(he,he) ,tylko dlatego ,ze cykl leczniczy nie moze zapewnic sukcesu.Nie napisano tylko skad lekarz a’priori ma wiedziec ,ze jego metoda nie przyniesie efektu…O przysiedze Hipokratesa ani slowa!Doslownie obok inny artykul pt. ” Chciwosc zastapila Boga”. U nas zjawisko juz dobrze zadomowione ,gdzie „sw. Kasa” stoi wyzej w hierachii wartosci niz Jezus .

 3. JO said

  ta „Sciezka” istnieje w Kazdym Domu Starcow w Anglii…..

 4. centurion said

  Teraz lekarza ze świecą szukać gdzie nie wejdę do gabinetu patrze a tu konował(ka) za biureczkiem juz się ślini na samą myśl że będzie „siano” od „frajera” plus prowizja od fabryki broni ABC.

Sorry, the comment form is closed at this time.