Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Katastrofa gospodarcza po rozpadzie strefy euro

Posted by Marucha w dniu 2012-06-26 (Wtorek)

Kryzys zadłużenia w strefie euro zaostrza się – ostrzega niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Zdaniem komentatora gazety, należy liczyć się z rozpadem strefy euro i wywołaną przez to gospodarczą katastrofą.

W gazecie czytamy, że rośnie liczba krajów podłączonych do europejskiej kroplówki. Po Irlandii, Portugalii i Grecji teraz rękę po pieniądze wyciągają Hiszpania i Cypr. Jak by tego było mało, właśnie obniżono ratingi hiszpańskich banków. Komentator gazety podkreśla jednak, że przyszłość wspólnej waluty nie rozstrzyga się w Atenach czy Madrycie, ale w Berlinie. Tylko Niemcy mogą udźwignąć koszty ratowania euro, dlatego muszą zacząć działać, mimo że będzie to dla nich bardzo kosztowne.

Jak czytamy, upadek strefy oznaczałby jednak globalną recesję, a być może nawet upadek Unii Europejskiej. Tym samym Niemcy mają do wyboru rozwiązanie złe albo katastrofalne. Powinny wybrać to złe. I to szybko – ocenia komentator „Sueddeutsche Zeitung”.

http://biznes.onet.pl/

Cała Unia Europejska to jedna wielka katastrofa gospodarcza i polityczna, więc po jej – oby jak najrychlejszym – rozpadzie nic nie może się chyba zmienić na gorsze – admin.

Komentarzy 147 to “Katastrofa gospodarcza po rozpadzie strefy euro”

 1. dtzkyyy said

  Cała Unia Europejska to jedna wielka katastrofa gospodarcza i polityczna, więc po jej – oby jak najrychlejszym – rozpadzie nic nie może się chyba zmienić na gorsze…

  !

 2. mgrabas said

  UE powstała właśnie po to by powstał kryzys, którego celem ma być „rozwiązanie” w postaci globalnej władzy NWO, a jej z kolei celem jest depopulacja i cała Ziemia na wyłączność, z pozostawieniem garstki totalnie kontrolowanych i ubezwłasnowolnionych niewolników.

 3. JO said

  czekam na te „katastrofe” z Milionami myslacych ludzi…

 4. maran said

  podejrzewam ze beda oni probowali skoordynwoac pare rzeczy jednoczesnie. wojna na bliskim wschodzie, rzucenie jakies zarazy na ludzi, ogloszenie bankructwa europu i usa, wprowadzenie stanu wojennego w usa. pali im sie grunt pod nogami to zaczna przyspieszac wydarzenia. w tej chwili glownym celem jest atak na syrie i jej zdobycie. potem iran. co zrobia ze stara, wyniszczona europa?? pewnie jakies flaszywe flagi, ptasia grypke itp. o stanach nie wspomne, bo tu sytuacja jak na ostrzu noza.

 5. mgrabas said

  UE powstała właśnie po to by powstał kryzys, którego celem ma być ”rozwiązanie” w postaci globalnej władzy NWO, a jej z kolei celem jest depopulacja i cała Ziemia na wyłączność, z pozostawieniem garstki totalnie kontrolowanych i ubezwłasnowolnionych niewolników.

 6. Rysio said

  Cała Unia Europejska to jedna wielka katastrofa gospodarcza i polityczna, więc po jej – oby jak najrychlejszym – rozpadzie nic nie może się chyba zmienić na gorsze – admin.

  Niczego nie będzie w sklepach i znowu będziemy jeździć na handel do sąsiednich państw – jak za dawnych młodych lat.

  🙂

 7. Rysio said

  Znowu powstaną PEWEXY.

  😉

 8. Kibic said

  Bez przesady…
  Jesli UE – w obecnym ksztalcie – rozsypie sie, to NIC ZLEGO z tego nie wyniknie.
  Wrecz przeciwnie: to bedzie moment, w ktorym rozpocznie sie odnowa!
  Praktycznie wszystkie kraje EUROPY sa…SAMOWYSTARCZALNE.
  Aby ich samowystarczalnosc i zdrowa wzajemna wymiana/handel mogly byc urzeczywistnione to ROZPAD UE jest konieczny!!!
  Tak jak bylo w 1989 roku z rozpadem Imperium Sowieckiego…
  Wasz
  KIBIC
  z Reims, 26.06.2012

 9. Rysio said

  UE się rozpadnie, kilka milionów Polaków powróci do Polski ( w której nie kapitału i nie będzie dla nich roboty). I nastanie „..zdrowa wzajemna wymiana/handel..” czyli zerowa.

  🙂

 10. Rysio said

  Jedyny plus jaki widzę to tylko ten gdyby Zbigniew Kozioł też wrócił do Polski.

  🙂

 11. wi42 said

  Re: 8 Rysio
  A Rysio nie myśli o powrocie z Kalifornii?

 12. Kibic said

  R-7

  Szanowny Panie,

  Zerowej wymiany handlowej nie mielismy nawet „w ostatnich latach Gierka” kiedy nas starano sie zniszczyc gospodarczo (embarga, niedotrzymywanie kontraktow).
  To niszczenie bylo dzielem tych, ktorzy dzis ubrali sie w szaty naszych „przyjaciol/partnerow”.
  Zas co znaczy „samowystarczalnosc” dzis latwo dostrzec na przykladach Brazylii czy Wenezueli!
  Uklony,
  KIBIC

 13. maran said

  „…Likwidacja gotówki jest marzeniem rządzących. Wtedy system ulegnie uszczelnieniu. Trudno sobie wyobrazić skuteczną likwidację gotówki bez jednoczesnej implantacji chipów RFID. Być może w okresie przejściowym chipy będą również w dowodach osobistych, ale ze względu na wygodę i bezpieczeństwo będzie sugerowana implantacja.

  Oczywiście wprowadzenie tych zmian będzie tłumaczone, jako walka z szarą strefą i oszustwami podatkowymi. Standardowo wdroży się retorykę, kto przeciw ten oszust i to zamknie dyskusję. Podobny proces obserwujemy przy próbach cenzurowania Internetu, a kto przeciw ten pedofil.

  Przypadek hiszpański jest bardzo niepokojący, bo trudno naprawdę wierzyć, że Polska pozostanie długo “zieloną wyspą”. Euro 2012 się kończy a gdy już usłyszymy ostatni gwizdek na Stadionie Narodowym nasz kraj zacznie dryfować w kierunku wyznaczonym przez Hiszpanię i prędzej czy później należy się spodziewać podobnych sankcji również w Polsce..”

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/25/rzad-hiszpanii-usiluje-zlikwidowac-obrot-gotowkowy-5/

 14. maran said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/24/jest-jak-mialo-byc-dr-barbara-fedyszak-radziejowska-2/

  Albo https://marucha.wordpress.com/2012/06/23/jest-jak-mialo-byc/

 15. maran said

  http://www.infowars.com/22-statistics-that-prove-that-the-american-dream-is-being-systematically-destroyed/

 16. 166 bojkot TVN said

  No wreszcie! Wyszło szydło z wora i Sierakowski z Krytyka Polityczna odsłonił prawdziwy rodowod:
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/66684,hebrajski-jezykiem-urzedowym-w-polsce

  KAŻDY KTO BĘDZIE CHCIAŁ WPROWADZIĆ DRUGI JĘZYK URZĘDOWY W pOLSCE POWINIEN NATYCHMIAST BYC UZNANY ZA ZDRAJCĘ I ALBO POWIESZONY, ALBO NATYCHMIAST DEPORTACJA Z POZBAWIENIEM CAŁEGO MAJĄTKU. W TEN SPOSÓB UJAWNIA SIE OTO PRAWDZIWY OKUPANT POLSKI.

  PIERWSZY KOMENTARZ CHYBA NAJPEŁNIEJ ODDAJE ŁADUNEK EMOCJI JAKIE MOGĄ DOPAŚ KAŻDEGO POLAKA:
  „Bezczelne są te kurwy i nachalne”
  jak powiedział sprawiedliwy saper Vodiczka do dobrego wojaka Szwejka.

 17. 166 bojkot TVN said

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/66684,hebrajski-jezykiem-urzedowym-w-polsce
  „Bezczelne są te qrwy i nachalne”
  jak powiedział sprawiedliwy saper Vodiczka do dobrego wojaka Szwejka.

 18. Brat Dioskur said

  Cos sie kroi ,bo W Holandii juz zaczeto podliczac koszty wyjscia z eurozony. Nie sa one male ,ale przynajmniej do ogarniecia wzrokiem w przeciwienstwie do ginacej w sinej dali linii kosztow wspomagania bankrutow ,ktorzy mnoza sie niczym kroliki….

 19. maran said

  Wizja się spełnia … życie w Euroregionie Warty
  „‘Polska’ ileś lat po przystąpieniu do UE…. w trakcie restrukturyzacji prowadzonej w ramach tzw. „Programu Modernizacji”. Planu złożonego, którego celem jest dostosowanie rzeczywistości społeczno – gospodarczo – kulturalnej zacofanego kraju do euronorm. Za sobą mamy już proces podzielenia terytorium Polski na Euroregiony. Ku końcowi dobiega projekt „Tradycja dla Przyszłości” mający zmodernizować przeszłości ‘narodu’. Przeszłość, która nierozerwalnie wiązał się z zaściankowymi wzorcami kulturowymi, przesiąkniętymi do szpiku kości ksenofobią, faszyzmem, nietolerancją, szowinizmem i wszystkim co najgorsze. Mimo początkowych problemów wynikających z konserwatywnych nawyków i przesądów żywieniowych zaszczepionych w społeczeństwie, program dotyczący przystosowania rolnictwa do standardów europejskich także przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. W końcu jako integralna część europejskiego społeczeństwa możemy spłacić swój moralny dług wnosząc wkład do realizacji wspólnych europejskich zadań. Biorąc min. czynny udział w osiedlaniu Afroeuropejczyków w miastach naszego Euroregionu…. Tak w skrócie można przedstawić rzeczywistość w jakiej osadził swoich bohaterów Tomasz Szczepański ukrywający się pod pseudonimem Barnim Regalica, autor „Bunt-u”, 86 stronnicowego tomiku prozy.”

  http://drogalegionisty.fuckpc.com/index.php?option=com_content&view=article&id=701:10611-recenzje-qbuntq-zbior-tekstow-z-lat-1996-1999&catid=44:pozasportowe&Itemid=98

 20. ojojoj said

  UE pada, USA pada, Rosja jest be, to komu rzadzacy beda teraz lizac dupe ? eskimosom ? Niedobrze sie dzieje panowie, oj niedobrze.

 21. Marucha said

  Re 16, 17:
  Zabawna była ta ironia (bez cudzysłowu): Polak – Sławomir Sierakowski 🙂

 22. Pokręć said

  Obawim się, że możliwości są dwie. Albo Niemcy dadzą radę i zanim się sami skończą – podtrzymają i uratują unię walutową i UE. Bieda będzie aż piszczy, jak po niszczycielskiej wojnie totalnej, ale językiem urzędowym Europy będzie niemiecki, tak jak w USA – angielski i stolicą Europy będzie Berlin.
  Niemcy mogą się tez przeliczyć (jak już wielokrotnie w historii przeceniali swoje siły) i ich metoda zawojowania Europy przez ekonomię skończy się spuchnięciem Niemiec i upadkiem unii walutowej oraz UE. Co będzie potem? Szympansica poda szympansowi jabłko i zacznie się od nowa?

 23. Wandaluzja said

  Niemcom chodzi o Niemieckie Stany Europy, ale nad Niemcami czuwa sperma jerozolimska SS z haremów Sulejmana Wspaniałego, która najpierw zrobiła z Rosji Raj Opryczny.
  Był w Krakowie holokaustyczny harem Boskiego Adolfa a w Pradze na Hradczanie Nimiecki Komitet NKWD będący Najwyższym Sądem SS, których protektorem była Fraulina Rzeszy Emilia Schindlerowa. Ten plan się sprawdza.
  The Economist zamieszcza MOJŻESZKĘ-Merkel pokazującą na PUSTYNI laską spragnionym Niemcom Miraż: TAM JEST ZIEMIA OBIECANA.
  – Kto tych Niemców wywiódł na Saharę? – Berlusconi?

 24. Maciej said

  Podchodzę lekko sceptycznie to takich nowinek o upadku struktur UE i samej koncepcji zunifikowanej Europy pod sztandarem Niemiec. Trudno mi dopuścić myśl o rozpadzie choćby ze względu na fakt, że ta symbioza dość długo trwała i przynosi oczekiwane rezultaty. Unifikacja prawna, gospodarcza i światopoglądowa jest dość zaawansowana i trudniej byłoby zboczyć z kursy jej pogłębienia i wejść na drogę rozbicia tych struktur. Cywilizacja Łacińska mimo oporu w wielu miejscach jest niszczona co raczej nie wyamga potwierdzej. Emigracja do Europy ludzie innych kulturowo bez chęci asymilacji jest także pozyywem dla rozbicia jedności Europy jako czystej kulturowo. Hegemonia Niemiec w Europie jest niezaprzeczalna i jest silny nacisk w Europie by ten stan podtrzymać dzięki administracji z rodowodem – Brukseli. Europejski Bank Centralny ma ewoluować do statusu jaki ma FED w USA więc schemat jest dość jasny. Idziemy w ślady USA z drukarką pieniędzy której farba, celuloza i wzorki nigdy się nie kończą, a co za tym idzie obywatele krajów ( stanów ) będą obciążani prawem do rabowania zarobionych przez nich pieniędzy ( podatki ). Więc dlaczego rezygnować z takiego przedsięwzięcia ? Grecja została spacyfikowana, Włochy również, Hiszpania stoi w roli petenta, a nie oponenta do tego stanu rzeczy więc, skąd pomysł na zmiany ? Jeśli jakieś zmiany to tylko głębsza unifikacja w mojej opinii … Kto mógłby zechcieć takich zmian w Europie ?

 25. Czekajcie aż się UE sama rozpadnie
  to z Polski dla Polaków już nic nie pozostanie.
  UE nie tak szybko się rozpadnie. Nie po to powstawała.
  Przed referendum w sprawie UE też używano argumentu – 5 lat i UE się rozpadnie – dla osłabienia sprzeciwu wejścia Polski do UE.
  Z UE trzeba wyrywać jak najszybciej.
  UE to śmiertelny uścisk dla Narodu Polskiego i Polski.
  Tylko cwaniacy i ludzie o mentalności niewolnika myślą o pozostawaniu Polski w UE.

 26. RomanK said

  Plan zalamania globalnego,,”Tak Welkiego Kryzysu”,,o jakim marza od dawna laufry Domu Rothschildow i Rokefellerow istnieje od dawna.
  Po to wprowadzono narzedzia uzalezniajace ekonomie narodowe, lokalne od Globalnego Systemu Finansowego.
  Kontrolowane zadluzenie i poprzez nie odebranie wszelakiej wlasnosci ludziom wolnym. a przez to pozbawienie ich wolnosci jest tylko metoda zmierajca do celu.
  Widocznym staje sie jak nadloni ze zapalnikiem takiego Globalnego Kryzysu bedzie ostry Konflikt na Bliskim Wschodzie..z dalekosieznymi skutkami…ktory moze….sic….ale wcale nie musi zakonczym sie sukcesem Mamonistow Globalistow!
  Tobardzo wzny moment od ktorego zalezy czy plany te powiada sie czy tez Ludzksc odzyska swoje odenbrana jej prawa i wezmie odpowiedzialnosc za swoj Los w swoje wlasne rece.
  Plan..wszystkie plany zakladaja Shock and Awe…Psychologiczny Atak przeprowadzny na pare roznych sposobow i metod, ktore maja wywolac efekt Wstrzasu i Przerazenia….owocem tego jest strach i szukanie ratunku.. I podsunieciek jest jedyny wydawaloby sie sluszny Plan..OBEY— Badz Posluszny! Oczywiscie Badz Posluszny i wypelniaj Rozkazy Wladzy…bo to jedyna droga ocalenia!
  Nie watpie, ze w tym celu posluza sie dawno przygotowanymi technologiami typu Swiatlo i Dzwiek..technologia hologramu, czy wielkim sterowaniem zjawiskami pogodowymi…
  Na to nie sa przygotowane zadne zorganizowane Religie…a wrecz przeciwnie ich odpowiedza beda masowe modlitwy, jakie zostana wykorzystane w sterowaniu wielkimi masdami przez Atakujacych…ktorych jedynym celem jest przeecie calkowitej kontroli w skali globalnej.
  Tu praktycznie wielkie skupiska ludnosci sa praktycznie bezbronne..zwlaszcza w tzw krajach widacych Projektu…
  Ale prowincja..i tzw Kraje Prowincjonalne jak Polska w tym Polska Prowincja ma ogromnha szane stac sie bastionai o ktore roZbije sie en Wieki Szwindel Antychrysta.
  W tym celu neizbedna jest ..SAMOORGANIZACJA!@!!!…ta wymaga ludzi zdolnych do zniesienia duzych stresow psychuicznych i do samoorganizacji i do organizacji swojego srodowiska.
  Jest to neizbedne na kazdym szczeblu!~ Od sasiedztwa, bloku, dzilnicy,m gminy poprzez powaty , wojewodztwa.etc
  Najlepiej do tego nadaja sie ludzi ,ktorzy maja predyspozycje lidera..i znajomi o tym wiedza…ludzi ktorzy maja jakis autrytet , ktory zdobyli poprzez swoje czyny i dzalania, zachowania nie poprzez korupcje czy zachowania kryminalne.
  LUdzie ci musza stanac na czeleo KOmitetow Narodowych ,ktore albo pomoga , alb zmusza do dzialania miejscowe organy administracji, sluzb, czy instytucji…albo w przypadku neiudolnosci poprostu je przejma deputyzujac( zaprzysiergajac) przejmujacycch funkcje ludzi…do czasu nonormalizacji.
  Zwracam sie tu do ludzi Pierwszej Polskiej Narodowej Solidarnosci…do Was Bracia- ktorzy tworzyliscie Nasza Solidarnosc i mimo krzywd jakie was spotkaly wiecie najlepiej- jak to sie robi i jesli wiek zdrowie wam pozwoli…. musicie udzielci rad i pomocy tym mlodym ,ktorzy beda musieli dzialac! Musicie pomoc organizacyjnie nawiazujac kontakty i zakladajc siec dokladnei tak jak robilizmy to 30 lat temu.

  Najwazniejsza rzecza jest niedopuscic do zalamania infrastruktury spolecznej. DO fukcjonaowania sluzb i zaopatrzenia ludnosci w wode ,zywnosc i energie..do uutrzymania lacznosci i komunikacji.
  Mozemy przezyc kazdy Kryzys ..ale tylko od stopmni anaszego samozorganizowania sie zalezc bedzie w jakim stanie !~
  Jestem przekonany ze w przypadku Kryzysy wiekszosc tzw elit wladzu poprostu ucieknie kryjac sie w swych dano przygotowanych miejscach!
  Moze t i lepiej..nie trzeba bedzie ich usuwac sila. Poprostu ludzie przejma ich funkcje.
  Ponizej zamieszczam dokument..prai majacy tyle samo lat..ktory radze zachowac i uzyc jako wzorzec do dzialan ratunkowych i rekonstrukcyjnych…””
  Jest Zycie Po SMierci GLobalizmu!~ Bog z nam!

  Drodzy Przyjaciele!
  Faszystowskie metody Miedzynarodowego Funduszu Walutowego wspomaganego przez Bank Swiatowy sprowadzily na kraj nedzy wybrane kraje swiata.
  Do najbardziej doswiadczonych naleza Meksyk, Argentyna ,Brazylia, Polska, Ukraina i Rosja. Nie jest dzielem przypadku, ze kraje ktore ucierpialy najwiecej….. to bez wyjatku kraje katolickie. Poniewaz w Meksyku eksperyment ten trwa najdluzej, cierpi on najwiecej, zdolal juz wylonic sie ruch spoleczny, czyli „Ibero -Amerykanski Ruch Solidarnosc”, ktory chce zrzucic narzucone jarzmo .
  Do chwili tej przygotowuja sie Meksykanie, jak i inni Latinos, a dowodem jest przedstawienie Kongresowi Stanow Zjednoczonych Meksyku we wrzesniu zeszlego roku niniejszego dokumentu , pod nazwa ” Inicjatywa Odbudowy Narodowej Ekonomii, i udzial Meksyku w Ozywieniu Ekonomii Swiata.”
  Dokument ten opiera sie na zalozeniach ekonomisty amerykanskiego Lyndona LaRuche, ktore znane sa pod wspolna nazwa ” Jest zycie ….po smierci – Miedzynarodowego Funduszu Walutowego”.

  Ponizej przedstawiam Wam tlumaczenie i skrot dokumentu jako, ze w Polsce nie ma nic podobnego, a nawet samo poddawanie w watpliwosc zadan MFW traktowane jest….. jako apostazja.
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  Wstep.
  Dzis wszystkie prawie narody swiata poddane sa dominacji jednego systemu finasowego i monetarnego, ktorym jest Miedzynarodowy Fundusz Walutowy.
  Ten system znajduje sie na drodze gwaltownej dezintegracji, ktora moze nastapic w ciagu kilku tygodni , badz tez moze zostac przedluzona byc moze do 1997-2002 roku. Nic nie zostanie z obecnego systemu, nic nie zostanie uratowane, bo nie ma rozwiazania – istniejacego w tym systemie.
  Dlatego tez, w ciagu 42 do 72 godzin po krachu, musza zostac wprowadzone przepisy o klasycznym bankructwie i reorganizacji, obejmujace caly swiat poddany temu systemowi w tym i nasz narod musi przejsc taka reorganizacje.
  Polityczne, ekonomiczne i socjalne sily naszego narodu musza wziac udzial rozpoczynajac od zaraz, w tworzeniu intelektualnego i programowego przygotowania, ktore pozwoli na przyjecie wlasciwych rozwiazan ekonomicznych, finansowej i walutowej reorganizacji.

  Udzial rzadu narodowego w reaktywowaniu ekonomii swiatowej.

  1) Sejm Polski wyda instrukcje i upowazni rzad, do jak najszybszego podjecia negcjacji z rzadem Stanow Zjednoczonych i innych narodow, ktore doprowadza do:
  a) zwolania Swiatowej Konferencji Monetarnej, ktora opracuje nowy porzadek monetarny zastepujacy dotychczasowy Miedzynarodowy Fundusz Walutowy.
  b)wprowadzi nowy porzadek dotyczacy towarowej wymiany, taryf i ekonomicznych umow, ktore beda spelnialy wymagania zywotnych interesow niezaleznych narodow, dazacych do ogolnego ozywienia gospodarczego.

  2) Wszystkie umowy i porozumienia z Miedzynarodowym Funduszem Walutowym i innymi obcymi instytucjami, prywatnymi i innymi, zostana ogloszone za niewazne i nieobowiazujace. Znaczy to, ze nasz Kraj oglasza natychmiastowe moratorium na dlugi zagraniczne i wstrzymuje platnosci calego obcego zadluzenia, jak i poszczegolnych kategorii pozyczek wewnetrznych.
  Moratorium to bedzie obowiazywalo tak dlugo, az zacznie funkcjonowac nowy system monetarny i finansowy i przywrocony zostanie porzadek i lad ekonomiczny.

  3)Rzad powola niezalezna komisje expertow, ktora dokona przegladu i oceny legalnosci oryginalnych pozyczek, eliminujac z naszych zagranicznych zobowiazan wszystkie te kategorie pozyczek z naszego zadluzenia, ktore byly zaciagniete w sposob nielegalny, nieusprawiedliwiony, niesprawiedliwe, nieuczciwie i na warunkach lichwiarskich.

  4)Rzad oglosi swoja gotowosc do honorowania wszystkich zasadnych i legalnych zobowiazan kredytowych, z zachowaniem zasady rownosci i obrony zywotnych interesow naszego narodu. Splaty owych dlugow zostana rozlozone na 20- 30 lat w zaleznosci od kategorii dlugu.

  5).Przez dwustronne porozumienia wierzyciel i dluznik ustala daty, od ktorych nie bedzie naliczny na istniejacy dlug dodatkowy procent. Co spowoduje, ze od tej chwili dlug nie bedzie wzrastal. Z data wyznaczona – narod wyda bankom wierzycieli bondy rzadowe o wartosci rownej legalnego dlugu. Bondy te beda charekteryzowac sie nastepujacymi cechami:
  a) Beda oprocentowane wg stopy nie wiekszej jak 2% w skali rocznej.
  b) Wyplata bondow nastepowac bedzie po wygasnieciu porozumien. W niektorych przypadkach mozliwy bedzie okres karencji przed wyplatami.
  c) Wymagalnosc splaty dlugu bedzie dostosowana do daty roznych serii bondow,ktore zostana wydane.

  6) Aby wypelnic powyzsze wymagania Rzad Narodowy upowazniony zostanie do natychmiastowego wydania dekretu o scislej kontroli monetarnej, ktora pozwoli na niedopuszczenie do spekulacji i ucieczki kapitalu i obroni spojnosci i integralnosci naszej narodowej waluty.

  II. Krajowa Reforma Walutowa

  7) Silna narodowa waluta jest niezbednym instrumentem naszej narodowej suwerennosci i kierowania naszymi gospodarczymi sprawami na wlasny sposob pozbawiony obcego dyktatu, jak rowniez promujacym tworzenie prawdziwego majatku – w drodze wlasciwej polityki kredytowej.
  W celu umocnienia narodowej waluty i utrzymania zdrowych relacji w wymianie towarowej wewnetrznej, jak i miedzynarodowej, system narodowy waluty zostanie przeorganizowany w oparciu o rezerwy zlota, a wartosc waluty zostanie oparta na ” koszyku” produktow, ktore to zostanie ustalone na drodze prawnej.
  Rzad powinien sporzadzic plan i oglosic w postaci aktu prawnego, jako”Plan Reformy Walutowej”, wg ktorego w scisle okreslonym czasie zostanie wycofana obecna waluta z obiegu i wprowadzona nowa wg scisle okreslonych procedury. Powyzsza procedura powinna zawierac przepis pozwalajacy wymienic okreslona gorna granice ilosci srodkow pienieznych per capita, wszystko ponad ustalony limit podlegac bedzie wymianie tylko po udokumentowaniu , ze pochodza one z legalnych zrodel.
  Wyeliminuje to z obiegu srodki pieniezne, ktore nagromadzono w drodze nielegalnych praktyk lichwiarskich, nielegalnej gospodarczej dzialalnosci, jak i dzialalnosci korupcyjno kryminalnej.

  III. Nowy Bank Narodowy

  8) Bank narodowy nie moze byc bankiem”autonomicznym”.
  Bezwarunkowo, instytucja przynalezna i spelniajaca suwerenne zadania nie moze operowac poza kontrola narodu (w oparciu o umowy i nakazy MFW i Sw B), i dlatego wlasnie Narodowy Bank Polski nalezy natychmiast przeorganizowac w nowy Bank Narodowy wedlug nastepujacych kryteriow:

  9) Nowy Bank Narodowy jest wlasnoscia Panstwa i funkcjonuje pod nadzorem i wg przepisow wydawanych przez Polski Rzad Narodowy w porozumieniu ze Sejmem.

  10)Nowy Bank narodowy natychmiast wprowadzi w zycie plan reorganizacji dlugu narodowego i dlugu narodowych przedsiebiorstw oraz narodowych, jak i prywatnych bankow wg, takich samych kryteriow, jak i z dlugiem zagranicznym.

  11) Nowy Bank Narodowy bedzie stosowal generalna zasade, zmierzajaca do zachecenia do wzrostu produkcji i narodowego zatrudnienia w drodze technologicznego i naukowego postepu.Promocje gospodarki rolnnej rodzinnej, tworzenie i rozwoj srednich i malych przedsiebiorstw, generalnego rozwoju i modernizacji przemyslu, gornictwa i hutnictwa, budownictwa mieszkaniowego, fizycznej infrastruktury, jak i placowek edukacji i kultury, jak i ochrony zdrowia.

  12) Narodowy Bank powinien byc wyposazony w prawo tworzenia kredytu na specyficzne kategorie produktywnych inwestycji. Nastepowac to powinno w postaci wprowadzenia do obiegu nowych pieniedzy w formie kredytow udzielanych przez Narodowy Bank bezposrednio i za posrednictwem pozyczek przez banki prywatne i instytucje finansowe.

  13) Minister Skarbu powinien byc wyposazony w prawo zatwierdzone przez Sejm, do wypuszczania dodatkowych kwot pieniedzy i trzymanych jak depozyt w Narodowym Banku, ktore uruchamiane beda, tylko w celu przedluzenia kredytu na aktywnosc produkcyjna w gospodarce. Nowe pieniadze powinny byc wprowadzane do obiegu jako kredyt udzielany przez Bank Narodowy w nastepujacy sposob.
  a) kredyt udzielany przez Bank Narodowy dla panstwa na inwestycje panstwowe.
  b)kredyt udzielany jednostkom gospodarki prywatnej na cele gospodarcze
  c)udzial Banku Narodowego w kredytowaniu poprzez Banki prywatne
  d) Narodowy Bank dyskontuje noty, drafty i rachunki za wymiane towarowa
  wynikajace z wzrostu produkcji i rzeczywistego majatku i wzrostu kapitalu.

  14) W kazdym jednym przypadku, wydawanie nowego kredytu powinien byc scisle ograniczone do nastepujacych kategorii:
  Zakup materialow surowca i materialow pomocniczych jak i dobr kapitalowych.
  Budowy infrastruktury, zatrudnienia w transporcie lub produkcji dobr rzeczywistych, cele rolniczej produkcji, dzialalnosci gorniczej, budowy fabryk i mieszkan, produkcji i transportu nosnikow energii w roznych formach oraz na publiczne urzadzenia i komunikacje.
  Powinna obowiazywac zasada, ze kredyt nie moze byc placony pozyczajacemu bezposrednio, a tylko w postaci przelewu na rachunek bankowy, z ktorego beda dokonywane wyplaty na sprawdzone i zatwierdzone platnosci zgodne z przeznaczeniem kredytu udzielonego. W ten sposob udzielany kredyt przez Bank Narodowy ma zawsze pokrycie. Nastepne kredyty udzielane beda, tylko w uzaleznieniu od rzeczywistego majatku powstajacego przy ich uzyciu,

  15) Nowe pieniadze nie moga byc uzyte na pokrywanie kosztow operacyjnych rzadu narodowego, ani prowincjonalnych, ani rad municypalnych.

  16) Prywatne banki i instytucje finansowe beda poddane kontroli, czy nie angazuja sie w dzialalnosc nielegalna udzielania swych wlasnych pozyczek( pieniadz kreowany przez bankierow bez wiedzy Narodowego Banku),czy nie inwestuja srodkow w swoich wlasnych transakcjach stockami, i innych nielegalnych aktywnosci.
  Nastepstwem takiego oczyszczenia, bedzie udzielenie zezwolenia bankom tylko na dzialanosc pozyczkowa bazujaca na posiadanych wkladach oszczednosciowych. Pojedyncze zezwolenia na dodatkowe pozyczki bedzie mozna uzyskac, tylko w scislej wspolpracy z Bankiem Narodowym i tylko do pozyczek wymienionych powyzej.

  17) Interest i dyskount na kredyty udzielane przez Bank Narodowy nie powinien byc wiekszy w zadnym wypadku niz 4% w skali rocznej. Prywatne instytucje moga negocjowac swoje kredyty na cale pozyczki, nie przekraczjac jednak ustalonego przez Bank Narodowy limitu.

  18) Jakikolwiek kredyt udzielany przez instytucje krajowa czy zagraniczna czy osoby prywatne , bedzie poddany prawu zakazujacemu praktyk lichwiarskich. Bedzie to uregulowane w przyszlych aktach normatywnych.

  19) Podstawowa infrastruktura, w sklad ktorej wchodzi transport, energia, zaopatrzenie, gospodarka wodna i komunikacja, jest w wiekszym stopniu zrujnowane i zdegradowane. Dlatego Rzad powola natychmiast Narodowa Komisje Infrastruktury, ktora opracuje i wprowadzi w zycie Plan Narodowej Infrastruktury.
  Wielka skala inwestycji w poprawie narodowej infrastruktury, jest zawsze najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem podniesienia produktywnosci ekonomii, zapewnienia wysokiego poziomu produktywnego zatrudnienia, zapewnienia warunkow sprzyjajacych gwaltownemu rozwojowi prywatnych przedsiebiorstw i rolnictwa.

  20) Komisje powinny w ciagu 60 dni od chwili wprowadzenia niniejszego ustawodawstwa, inicjujacy raport zawierajacy:
  a)ocene najbardziej potrzebnych remontow i usprawnien w podstawowych ekonomicznych infrastrukturach, ze szczegolna uwaga na modernizacje koleji, drog, kanalow wodnych, zaopatrzenia w wode i energie per capita, i na km2.
  b) dokonac oceny i mobilizacji sil roboczych i zdolnosci produkcyjnych do remontu infrastruktury.
  c) oceny ewentualnych dodatkowych kredytow potrzebnych w poszczegolnych okresach poczatkowych rozwoju infrastruktury, z w uwzglednieniem odpowiedniego odsetka przeznaczonego na;
  I. Bezposrednie inwestycje panstwowe
  II. Kredyty dla prywatnych przedsiebiorstw zaangazowanych w budownictwo i zaopatrzenie w surowce i
  urzadzenia do remontu infrastruktury.

  21) Na podstawie zalecen Komisji, Sekretarz Skarbu poprosi Sejm o zezwolenie na wydanie okreslonej ilosci srodkow pienieznych w postaci kredytu udzielonego przez Bank Narodowy na cele i zadania scisle okreslone, remontu i rozbudowy infrastruktury zgodnego z zalozonymi planami narodowymi.
  Kredyty te powinny dotyczyc :
  a) kredyty dla panstwowych przedsiebiorstw i przedsiebiorstw ze specjalnymi panstwowymi koncesjami, na budowe i modernizacje urzadzen, pomieszczen i parku maszynowego dla koleji, drog, wodnego i powietrznego transportu, produkcji energii i jej dystrybucje, do budowy urzadzen kontroli i gospodarki zasobami wodnymi ich oczyszczaniem, dystrybucja, ochrona i kontrola wlacznie z budowa odpowiednich systemow irygacyjnych. Komunikacje ze szczegolnym uwzglednieniem sieci lacznosci pocztowej i telefonicznej.
  b) kredyt na budowe, rozszerzenie i modernizacje prywatnych przedsiebiorstw zaangazowanych w Plan Narodowej Infrastruktury, w zaopatrzenie materialowe i maszyny do tych celow.
  Przedsiebiorstwa te beda pracowac wylacznie w budownictwie koleji, drog, wodnego i powietrznego transportu, produkcji energii i jej dystrybucji, kontroli i gospodarki zasobami wody, i komunikacji.

  IV. Handel i taryfy celne

  22) Rzadowa ingerencja w wolna wymiane towarowa i uslug, bedzie ograniczac sie do niezbednego minimum, tylko w celu zachowania porzadku i zabezpieczenia przed zjawiskami kryminogennymi spekulacji, lichwy, wyzysku i eksploatacji, aby utrzymac produkcje i wlasciwy kierunek ekonomii. Wylapywania i przetrzymywania dobr rynkowych w celach uzyskania paskarskich cen, lub w celu uzyskania wplywu na poszczegolne zachowania osob i powodowania zdarzen, jak i wszelkie inne zjawiska towarzyszace spekulacji, beda karane z cala surowoscia prawa
  Wymiana podstawowych towarow takich jak zywnosc, materialy surowcowe, i podstawowe urzadzenia za ceny ponizej ich kosztow produkcji, powoduje smiertelne zagrozenie dla dla gospodarki i nie bedzie tolerowane, ani zarowno w krajowej, jak i miedzynarodowej wymianie.
  Rzad ustali nowy system cen rownowaznych (parity) dla producentow krajowych, ktore beda uzaleznione od: przecietnego kosztu produkcji danego towaru wyceniony na podstawie oceny wielu producentow danego towaru, po odrzuceniu 30% najbardziej zacofanych i 30% najbardziej zaawansowanych przedsiebiorstw.
  Kalkulacja powinna opierac sie na uczciwym i wystarczajacym poziomie plac, w odniesieniu do poziomu gospodarstwa domowego przecietnej rodziny, jak i innej konsumpcji zwiazanej z rozwojowym trendem podnoszenia kwalifikacji i produktywnosci sily roboczej, bez brania pod uwage obecnych plac podczas kalkulacji wyceny.
  Ceny rownowazne, powinny byc kalkulowane przez dodanie do kosztow produkcji, tak zwanego marginesu kapitalowego rozwoju w produkcji, w odniesieniu do minimalnego wzrostu produktywnosci w danym sektorze tak, jak wymaga tego czas i potrzeby gospodarki jako calosci.

  23) Taryfy na dobra importowane w kategoriach towarow podstawowych, nie powinny byc wieksze niz potrzebne, aby zapewnic utrzymanie cen rownowaznych(parity) dla konkurencyjnych producentow krajowych o kwalifikowanej jakosci.
  Taryfy dla towarow importowanych o duzej zwartosci materialow produkowanych w kraju, powinny byc obciazone minimalnie, aby zachecic do uzywania materialow krajowych przez producentow obcych. Towary jawnie konkurencyjne powinny byc oblozone znacznymi taryfami.

  24) W nowym swiatowym systemie finansowo monetarnym i ekonomicznym, bedzie konieczna eliminacja (WTO)Swiatowej Organizacji Handlu, GATT, ktore doprowadzily miedzynarodowa wymiane do niedopuszczalnej sytuacji, niszczenia calych sektorow produkcji krajowej, i sprowadzenie do nedzy ogromnych rzesz ludzi ,ktorzy znalezli sie pod dyktatem- tak jak nasz narod. Tak samo NAFTA, pomiedzy Meksykiem USA i Canada, powinien zostac zreformowany wg zalozen przedstawionych powyzej.

  25) Rzad podejmie wspolprace z innymi rzadami do stworzenia ramowych zasad wymiany miedzynarodowej i wspolpracy, Rzad podejmie natychmiast dyskusje z zainteresowanymi narodami, w celu rozszerzenia sprawiedliwego handlu na zasadach wymiany(barter) towar za towar, na zasadach dlugich umow. W przypadku Europy Centralnej I Wschodniej jest zasadnym dazenie do stworzenia regionalnego wspolnego rynku, dazacego do integracji calego regionu.

  VI. Polityka podatkowa

  26) Prawidlowe funkcjonowanie systemu podatkowego nie tylko przynosi panstwu niezbedne na funkcjonownie srodki, ale powinno rowniez zachecac do dzialalnosci, z ktorej wynika ogolny dobrobyt narodu, z ktorego nie mozna wylaczyc szczegolnie tych, ktorych natura, czy wypadki uczynily niesprawnymi czy mniej zdolnymi.
  Najbardziej efektywnym sposobem zwiekszenia wplywow z podatku, jest zwiekszenie zatrudnienia,
  ( czyli bazy podatkowej), ktore zwieksza dobra fizyczne w wyniku produkcji wymiernej per capita, wypracowuje rzetelny dochod, jak i od przedsiebiorstw.
  Ulgi podatkowe powinny miec zastosowanie wszedzie tam, gdzie wypracowany profit jest reinwestowany w produkcje, natomiast wysokie podatki dotyczyc beda wszystkich przejawow dzialalnosci spekulanckiej i typowo pasozytniczej dzialalnosci, jak zyski z akcjonariatu, dywidend etc, te ktore nie pochodza z pracy i nie tworza nowych dobr.

  Postanowienia koncowe

  Postanowienia te sa wystarczajace, aby rzad podjal dzialania zapewniajace samowystarczalnosc i rozwoj naszej narodowej gospodarce i rolnictwu. Naszym celem, jest zachowanie i uratowanie za wszelka cena narodowej produkcji od pewnego samobojstwa, jakim bedzie dalsze trzymanie sie zasad narzuconych naszemu Narodowi przez Miedzynarodowy Fundusz Walutowy. Nasz Ruch jest zdecydowany uczynic wszystko, aby poruszyc i obudzic nasze spoleczenstwo, caly nasz Polski Narod. Tych, ktorzy ciezka praca tworza nasz narodowy byt.
  Lud Polski moca prawa Boskiego, naturalnego i na mocy prawa narodow, ma swiete i niezbywalne prawo uwolnic sie z kajdan LICHWY.

  Tak nam dopomoz Bog~!

  Zalozenia planu tego, ktory ma juz 18 lat znalazly odbicie w najwspanialszym podreczniku ekonomii jaki ukazal sie w ostatnim 30 leciu na swiecie, napisany przez dr, Glaizewa w Rosji pod tytulem “Osnowy Fizyczieskoj Ekonomiki”, ksiazka ta jest tlumaczona na wszystkie jezyki swiata, w Polsce natomiast nic o niej nie wiadomo.

  Przesylam pod rozwage
  Roman Kafel

 27. wet3 said

  Rozpad UE bedzie niczym innym – a tylko blogoslawienstwem dla bezmyslnych idiotow,
  ktorzy do niej weszli! Dla szwabow bedzie zas poteznym kopem w dupe – czego im z calego serca zycze. Amen.

 28. z sieci said

  Wiadomości niepoważne

  Minister Spraw Zagranicznych Radek Sikorski idzie za ciosem. Po sukcesie przemówienia w Berlinie, które pomagał mu pisać agent MI6 ogłosił konkurs wśród brytyjskich agentów na najlepszy projekt polskiej polityki zagranicznej.

  Władza będzie bardziej wsłuchiwać się w głos zwykłych ludzi – ogłosił premier Donald Tusk. I zapowiedział m.in zwiększenie o ponad milion zapytań o billingi obywateli jakie składają funkcjonariusze ABW. – Trzeba stawiać ambitne cele. 1,85 mln nie wystarcza, bo ciągle większość Polaków nie zauważa, jak dużo PO robi dla Polski. Nasz nowy cel to 3 mln zapytań o billingi na 30 lecie III RP – ogłosił premier na konferencji prasowej.

  Rząd wykupił w „Gazecie Wyborczej” serię ogłoszeń, które mają zachęcić Polaków pracujących na etacie do wybierania ubezpieczenia w ZUS. Adam Michnik zastrzegł, że każdego kto zasugeruje, że to transfer pieniędzy od polityków, będzie od razu pozywał do sądu.

  Premier Donald Tusk znalazł sposób to obniżenie wydatków na administrację wykorzystując tzw. partnerstwo publiczno-prywatne. Otóż zaproponował, by funkcjonariusze ABW, którzy i tak całymi dniami siedzą w naszych billingach i monitorują połączenia odbierali telefony z infolinii, a operatorzy komórkowi będą płacić połowę ich pensji.

  Dziś o 6 rano funkcjonariusze ABW weszli do mieszkania szefa Ogólnopolskiego Dyktanda. Okazało się, że wcześniej zaproponował on, by honorowy patronat nad dyktandem objął prezydent Bronisław Komorowski. – Problem polega na tym, że wiele osób nie wie, co jest śmieszne i przez to dostarcza niepotrzebnej pracy agentom ABW – oświadczył prezydent. I opowiedział, jak pracownicy jego kancelarii płakali ze śmiechu, kiedy w czasie ostatniego spotkania klepnął w pośladki kanclerz Niemiec Angelę Merkel.

  Prezydent Komorowski napomniał również, że wyjątkowo niestosowne jest przywoływanie w tej sytuacji słynnego dowcipu o Stalinie. Miał on ogłosić konkurs na dowcip o sobie, w którym pierwsza nagroda to 25 lat więzienia i dwie drugie po 10. – Za dowcip o mnie grozi tylko 5 lat, więc na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tu żadnych podobieństw – uzasadniał prezydent.

  Premier Donald Tusk zabrał głos w sprawie kryzysu polskiego szkolnictwa. – Faktycznie nie wykształca ono kreatywności. Jak szukaliśmy kreatywnego księgowego do ukrycia polskiego zadłużenie znaleźliśmy go dopiero w Londynie – mówił premier patrząc na Ministra Finansów Jacka Rostowskiego. I zaapelował do nauczycieli o kształcenie więcej kreatywnych księgowych, bo biorąc pod uwagę potrzeby pożyczkowe państwa i konstytucyjne ograniczenie możliwości zadłużania się, będą bardzo potrzebni.

  Natychmiastowa reakcja władz UE po informacji o dosypywaniu soli drogowej do jedzenia w Polsce. Unijna kontrola w zakładzie produkującym sól drogową nałożyła mandaty za nieodpowiednią wysokość umywalki w łazience. – Jeżeli chodzi o jakość tego, co Polacy jedzą, to nie może być żadnych kompromisów – mówił Unijny Komisarz ds. Bezpieczeństwa Konsumentów.

  Minister Spraw Zagranicznych Radek Sikorski wezwał niemieckie wojsko do pomocy przy tłumieniu ewentualnych burd kibiców w czasie euro 2012 w Warszawie. – Spodziewam się protestów „moherowych beretów”, które nie rozumieją że Niemcy muszą brać na siebie większą odpowiedzialność za bezpieczeństwo UE – mówił Sikorski. – Szkoda byłoby nie wykorzystać doświadczenia niemieckiej armii w pacyfikowaniu rozruchów – dodał. Na zarzuty opozycji, że jest zdrajcą odpowiedział, że Donald Tusk dostał właśnie kolejną niemiecką nagrodę dla najlepszego premiera co ewidentnie świadczy, że rządy PO są korzystne dla Polski.

  Premier Donald Tusk złożył projekt ustawy, która ma zlikwidować dotacje z budżetu dla partii politycznych. Zdecydowanie odrzucił sugestie opozycji, iż brak zapotrzebowania PO na pieniądze z budżetu ma związek z faktem, że podległy premierowi urzędnik odmówił podania do publicznej wiadomości nazw firm, które dodawały sól drogową do jedzenia.

  Tegoroczny Festiwal Polskich Filmów w Gdyni odbędzie się pod hasłem „Nasi ludzie w Hollywood”. W jury konkursu zasiądzie nowa kochanka Colina Farella, kucharz Bruce`a Willisa i asystent kierowcy Mela Gibsona.

  Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas stanowczo zareagowała na pytania dziennikarzy sugerujące, że szkoła nie przygotowuje uczniów do zderzenia z rzeczywistością rynku pracy. – To absurd. Przecież to dzięki polskiemu państwu uczniowie spędzają tyle czasu na studiowaniu „Siłaczki”, „Ludzi bezdomnych” i „Dziadów”. Powinni być więc doskonale psychicznie przygotowani na to, co ich czeka po zakończeniu państwowej edukacji – broniła się Szumilas.
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/64416,wiadomosci-niepowazne

 29. 25godzina said

  „Narodowy Bank Polski uważa, że Polska powinna kontynuować drogę w kierunku strefy euro – powiedział we wtorek na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych wiceprezes NBP Witold Koziński (…)”
  http://tiny.cc/vitigw

 30. maran said

  ad 29
  toz to jest jawne, publiczne, celowe rozwalanie eknomii i gospodarki polskiej. ci ludzie powinni zostac natychmiast wyrzuceni ze swoich stanowisk, laczenie z opcja zawisniecia na publicznej galezi za zdrade i kradziez. ale…kto to zrobi?? reka reke myje.
  „…Popieranie wejścia do strefy euro jest bardzo szeroko dyskutowane. Istotnie, zarząd NBP uważa, że Polska powinna wejść do strefy euro. To nie jest tylko kwestia ryzyka kursowego, o którym się najczęściej mówi (…); widzimy w tym bezpieczeństwo nie tylko ekonomiczne Polski – powiedział Koziński.

  – Prezes (NBP – PAP) i zarząd uważa, że (…) drogę do strefy euro powinniśmy absolutnie kontynuować. Inną sprawą jest czas wejścia do strefy euro. Naturalnie czas nie jest korzystny – dodał..”

 31. Kazek said

  Nawet jeżeli będą jakieś perturbacje to Polska jest ostatnim krajem któremu Niemcy pozwolą wyjść z Unii.
  Czy też innego tworu wyłonionego z Unii .

  Będzie mogła sobie wyjść z unii Grecja , Cypr etc.

  Niemcy mają w Polsce takie interesy i popleczników,że bez wojny nie popuszczą.

 32. maran said

  tu ciekawostka
  http://www.infowars.com/obama-declares-emergency-over-russian-enriched-uranium/
  „………On Monday, Obama sent a letter to the Speaker of the House declaring a national emergency “to deal with the threat posed to the United States by the risk of nuclear proliferation created by the accumulation in the Russian Federation of a large volume of weapons-usable fissile material,” according to a post on the White House website.

  Obama cites Executive Order 13159 of June 21, 2000, in the letter. The Clinton era EO declares “that the risk of nuclear proliferation created by the accumulation of a large volume of weapons-usable fissile material in the territory of the Russian Federation constitutes an unusual and extraordinary threat to the national security and foreign policy of the United States, and hereby declare a national emergency to deal with that threat.”

  The White House initially announced the national emergency on June 18….”

 33. maran said

  http://www.infowars.com/all-too-predictable-natos-plan-to-draw-turkey-into-syrian-conflict/

 34. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 35. maran said

  tu jest przyklad jak dziennikarze powinni wykonywac swoj zawod. brawo dla luke rudkowski.

 36. jowram said

  ROPA i TAJNY PLAN UE, USA, CHIN I JAPONII – KRACH ROSJI

  Postępujący spadek światowych cen ropy naftowej budzi niepokój rządu Rosji. Zmniejszenie ceny na ropę o 1 dolar kosztuje budżet Rosji 2 miliardy dolarów. Jeśli ceny ropy obniżą się ze 100 do 80 dolarów za baryłkę to kasa państwa utraci 80 miliardów dolarów. A cały przewidywany dochód budżetu wynosił 400 miliardów dolarów. Deficyt budżetu wyniesie wtedy ponad 5,2% PKB Rosji. Jak będzie wyglądał zysk, a raczej straty przedsiębiorstw naftowych przedstawia poniższa prognozaanalityków:

  595

  Scenariusz bazowy: cena ropy $110/baryłkę. Scenariusz pesymistyczny: cena ropy $60/baryłkę. Inflacja ok. 8%, a kurs dolara 38 rubli

  Premier Miedwiediew podobno polecił już opracować jeden z wariantów budżetu przy cenach ropy $60 za baryłkę. A wicepremier Igor Szuwałow uważa, że Rosja będzie w stanie oprzeć się fali kryzysu i to nawet przy cenie ropy $50/baryłkę.

  Nieco inne zdanie mają różni politolodzy i eksperci. Przedstawię opinię prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Dzierżawców Rosji Andrzeja Bunicza.

  Zwraca on uwagę na to, o czym nikt nie pisze i o czym się nie mówi. Pomiędzy Unią Europejską, USA, Chinami i Japonią osiągnięty został konsensus. Nie jest to co prawda ich tajny plan, ale łączy ich wspólny cel. Wysokie ceny nie są dla nich korzystne i w ich obniżce widzą te kraje sposób na wyjście z kryzysu. W momencie spadku cen ropy do niskiego poziomu, kraje te zamierzają wprowadzić podatek i już opracowują różne warianty swoich systemów podatkowych. Równolegle z właściwym spadkiem cen na ropę naftową mają być wprowadzone podatki na wszystkie produkty związane z ropą naftową, poczynając od silników. Te podatki miałyby być wprowadzone synchronicznie ze spadkiem ceny ropy. Pozwoli to w tych krajach walczyć z deficytem budżetowym, stymulować rozwój alternatywnych źródeł energii. Ten plan jest niejawny, a jego głównym celem jest ożywienie gospodarki światowej. Ceny ropy upadną, ale podatki dla użytkowników ropy nie pozwolą na wzrost cen ropy w przyszłości. One spetryfikują cenę ropy dla jej producentów na niskim poziomie na bardzo długi czas. Andrej Bunicz twierdzi nawet, że powyższy plan został uzgodniony również z Arabią Saudyjską.

  Nastanie wkrótce nowa epoka. Dziesięcioletni rosnący trend wzrostu cen ropy zakończył się. Nastąpił trend spadku, który przekształci się w płaski trend stałych lub nawet zmniejszających się powoli cen ropy naftowej w długim okresie czasu.

  Dla Rosji będzie to tragedia. „To co robi obecny gabinetu Miedwiediewa wygląda jak miotanie się skazańców” – mówi Bunicz. „Oni nie są w stanie nic zrobić. Opracować budżet w ramach istniejącego paradygmatu, z obecnym Bankiem Centralnym, przy obecnej polityce kredytowo pieniężnej jest niemożliwością. A to oznacza w praktyce śmierć głodową i zatrzymanie się wszystkiego co już jest”.

  Bunicz przewiduje ucieczkę inwestorów z Rosji, spadek akcji przedsiębiorstw, wyprzedaż majątku narodowego obcokrajowcom.

  Niemożliwe jest stworzenie budżetu Rosji przy cenie $60/baryłkę ropy w ramach istniejącego systemu gospodarczego. Niezbędne jest pojawienie się zupełnie nowej drużyny, przyjęcia nadzwyczajnych środków mobilizacji, zmian funkcji banku centralnego, stworzenia zupełnie nowego systemu kredytowania. A być może będzie także potrzebna podstawowa reforma zasad obrotu pieniężnego. Według Bunicza aktualna władza nigdy na to nie pójdzie:

  „Władza rosyjska okazuje się być w stanie pełnego braku gotowości do właściwego reagowania w sytuacji kryzysowej. Według mnie, ona do końca jeszcze nie uwierzyła w pojawiający się kryzys. Przy tym jest możliwe, że władza wpadnie w pełny obłęd kiedy okaże się, że on już jest…”

  Ostatnie nowości z 25.06.2012!

  Ropa dalej tanieje nadal i jej cena zmniejszyła się w ostatnim czasie o 30 dolarów za baryłkę. Szef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Rosji Andrej Biełousow oznajmił, że Ministerstwo Finansów przygotowuje projekt nowego prawa, umożliwiającego w trybie wyjątkowym wykorzystać środki Funduszu Rezerw Rosji dla realizacji antykryzysowych przedsięwzięć. Biełousow wyraził nadzieję, że uruchomienie Runduszu rezerw nie będzie potrzebne, ale raczej nikogo to nie uspokoiło. W Rosji każda „babuszka” wie, że tania ropa skutkuje zmniejszeniem wartości rubla, inflacją i spadkiem poziomu życia.

  Последние известия!

  Нефть продолжает дешеветь, снизившись в цене за последнее время почти на 30 долларов. Глава Минэкономразвития Андрей Белоусов сообщил, что Минфин готовит законопроект, позволяющий экстренно воспользоваться в 2012 году средствами Резервного фонда для реализации антикризисных мер. Белоусов выразил надежду, что эта мера не понадобится. Но вряд ли кого успокоил. В России каждая бабушка знает, что дешевая нефть – это к снижению стоимости рубля, к инфляции и к падению уровня жизни.

  Andrej Bunicz przewiduje, że szokiem dla Rosji będzie już cena $90/baryłkę, a cena $60/baryłkę to katastrofa i krach, który zmieni w Rosjiwszystko.

 37. maran said

  a tu jakie maja plany.
  4 euro prezydentow proponuje ustanowienie totalnej , euro-zone wladzy nad poszczegolnymi krajami euro-gulagu. Unia ma byc konfederacja, a pare samo-wybrancow bedzie nia zarzadzac.
  ci co beda u koryta, beda sie miec dobrze, reszta bedzie trawe gryzc i kamieniami zoladki wypelniac.

  http://www.infowars.com/four-presidents-propose-power-of-eurozone-authorities-over-national-governments/

 38. ojojoj said

  Maran, prosze nie rozpowszechniac strachu przez podawanie linkow do szabesgoja Aleksa Jonesa. Ten sprzedawczyk ma za zadanie rozpowszechniac STRACH. Zapisz to sobie Maran i powies nad lozkiem, jak nie potrafisz zapamietac.

  Dla dowodu, poczytaj sobie co sie stalo w grudniu 1999 roku, kiedy to Alex J. zrobil sobie jaja (albo raczej wykonal kolejny eksperyment nadany mu przez wiadomo kogo), zdajac relacje na zywo w swoim radiu o rozpoczeciu 3-ej wojny swiatowej, ktore panstwa aktualnie sa zaatakowane, itp. Rezultatem tego byly tysiace sluchaczy opuszczajacy swoje domowstwa i uciekajacy w gory.

  Maran, mam do ciebie pytanko: czy jak siedzisz sobie wieczorkiem w domu popijajac tanie winko i slyszac nagle skrzypniecie gdzies w mieszkaniu, to: czy lecisz do piwnicy i barykadujesz sie butelkami po winie czy poprostu ze strachu robisz w gacie ?

 39. JO said

  No tak, bo Rosja to ludzie, ktorzy nic nie umieja tylko sprzedawac Rope. Bo ro kraj, ktory nie ma przemysly jak Cu. Bo to Kraj, ktory nie ma swojego przemyslu samochodowego, wojskowego, medycznego, budowniczego, bo to kraj, ktory musi sprowadzac wrzystko i …..dlatego Rosja Upadnie :)))))

  Strachy na Lachy

  To caly zachod Runie predzej nic Rosja…

 40. maran said

  ad 38 runie panie JO, juz oni to sprawia ze runie. w 1917 tez runela jak to zaplanowali. ludzmi, wbrew pozorom, jest latwo rzadzic, latwo ich napuscic jednych na drugich, zawsze znajda sie stada uzytecznych idotow, ktorzy za miske kartofli oczy sasiadowi wydlubia. zyjemy w czasach ostatecznych i musimy sie jakos,
  ( nie wiem jak) przygotowac na najgorsze. bo to dopiero przed nami.

 41. jowram said

  Trzeba jednak mieć nadzieję, że w Rosji nie nastąpi okres nowej smuty. Tego Rosji nie życzę!
  Sytuacja, w której może znaleźć się Putin w najbliższych latach może stać się powtórką prezydentury Borysa Jelcyna w 1998-999 latach, kiedy to kluczowi przedstaeiciele rosyjskiej elity politycznej (pod kierownictwem gubernatorów i oligarchów) podjęli próbę wpłynięcia na wybór następcy Jelcyna. W przypadku trzeciego okresu prezydentury Putina różne grupy w estabishmencie biznesowym Rosji oraz przedstawiciele powstającej w Rosji klasy średniej odegrają prawdopodobnie podstawową rolę we wcześniejszym odsunięciu Putina od władzy i wyborze jego następcy. I nie dopuszczą do katastrofy i krachu Rosji!

 42. RomanK said

  Tragedia nie spotka tego co ma krowe , lake, siano w stodole i zasiane w polu….. i umie przy tym robic:-))))
  Ten co ma rope , rafinerie..padnie z braku paliwa…zawsze moze zapalic rezerwami w dollarach:-))))
  Zdechnie z glodu…bo mu wstrzymaja finansowanie:-))))

  Slowo glupi stopniuje sie nieregularnie…

  glupi..
  wyksztakciuch…
  .analityk finansoway:-0))))
  CI ostanti znajduja zatrudnienie w slynnych Think Tank..jak Strafor:-))))

 43. Centrum Dowodzenia Światem said

  Nie na temat, nie mogąc się oprzeć stanąć na przeciw Gajowego linku http://www.bibula.com/?p=58119 w którym prezydent Putin ściska się z Peresem, ileż razy czytałem jak to tylko Rosja potrafi się przeciwstawić obecnej polityce żydowskiej hehe…to się nazywa żal.pl:)

 44. RomanK said

  Rosja padnie…jak w Polsce za paliwo beda sprzedawac po 15 zl za Litr:-))))

  Dzis w Texasie plywajacym w ropie. zakreconej z wiszacymi plombami na zaworach- o ktore czuchraja sie byczki….. cena gallona paliwa 82,,, $ 3.20 …..ze wszystkimi podatkami, ktore stanowia ok 40% ceny. i kosztow zarazem,
  na dzis 1 dollar w Polsce kosztuje 3,4o88 zlotych
  3,20 X 3.4088= 10,98 zlotych za gallon w Texasie…czyli 2.94 za litr……@@@@@@

  Przy sredniej rocznej dochodow na rodzine w Texasie $59,500.00 na rok….czyli 203 165.00 zlotych…..

 45. Marucha said

  Re 43:
  No i co z tego wynika?
  Całować i ściskać się z każdym można – niekoniecznie oddając mu na przechowanie komputerowe rejestry ludności albo latając z jęzorem na wierzchu na każde skinienie Telawiwu.

 46. Rysio said

  re 27. Oj ! Za bardzo optymistyczny jesteś Wet3.

  Bezmyślnym idiotom się wmówi, że gdyby rządził Niemiec to do tego by nie doszło. I nasi durni ogłupieni rodacy obecnie masowo popierający PO-PIS-SLD zapewne zgodzą się aby szefem każdego zakładu w Polsce został niemiecki żyd.

  Dobrym przykładem jest nasza bojkotka, która pierwsza by na coś takiego poszła.

  Pamiętacie jak wszędzie jej było pełno gdy oferowali nam do rządzenia Polską – polskich żydów.

  Jak nam zaoferują niemieckich żydów to bojkotka dostanie totalnego wściku ma..cy i ze szczęścia nie tylko się poszcza w majtki ale wyskoczy wprost ze skóry.

  😦

 47. Rysio said

  re 38. „…..Maran, prosze nie rozpowszechniac strachu przez podawanie linkow do szabesgoja Aleksa Jonesa…”

  Haaaaaaaaaaahahahahaha!!!

  Ojojoj mówienie tego szabesgojce marance jest identyczne jak mówienie do ryby aby wylazła z wody i przestała pływać.

  🙂

 48. maran said

  ad 43 panie centrum dowodzenia swiatem.
  lojalnosc pana maruchy wzgledem putina jest nie do podwazenia.
  pan nawet nie probuje ,bo nic pan nie ugra.

 49. 166 bojkot TVN said

  46/Rysio
  Ty durnowaty pierd.lcu!
  Nie pisz na co poszłoby 166 bo siedzisz wśród teksańskich kakroczy i piszesz takie androny, że szkoda życia kilkuset tysięcy gajówkowiczów, żeby to czytać

 50. maran said

  ad 47 a to ty sie rysio boisz strony pana alexa j.??
  a myslalam, ze twa dwururka cie od wszytkiego i wszystkich obroni , a tu taki bigos wychodzi z ciebie??

  Alex Jones jest, powiedzmy, średnio wiarygodny, a to poprzez swoje kontakty – admin

 51. Rysio said

  re 42. „…….Tragedia nie spotka tego co ma krowe , lake, siano w stodole i zasiane w polu….. i umie przy tym robic 🙂 …”

  Ech Panie RomanieK, Pan to czasami taki naiwny, że aż głowa boli.

  😦

  Najlepszym tego przykładem był głód na wioskach na Ukrainie (o ile dobrze pamiętam to wszyscy tam mieli krowy, łąki, siana w stodołach i zasiane pola) w CCCP za bolszewii.

  Bzdury. NIC nie mieli. Wszystko było państwowe-sowieckie. – admin

  Czy Pan naprawdę się łudzi że obecnie „tzw. góra” nie ma lepszego planu/systemu , przy pomocy którego może spowodować głód dużo zgrabniej, ostrzej, szybciej i w dowolnym punkcie na kuli ziemskiej.

 52. maran said

  po drugie rysio ,ty niekumaty jestes i nic z tych linkow i tak nie zrozumiesz. nawet sie nie staraj bo nie twoj poziom. twoj poziom to wkeljanie zdjec ugly smile i obrzucanie lduzi blotem.
  zadanie swoje wypelniasz dobrze I may add. gajowy z ciebie moze byc dumny za psia,(rysiowa) wierna sluzbe.

 53. Rysio said

  re 50. Nie Pana Alexa J – tylko żyda Alexa J. Zapamiętaj to sobie maranka i bojkotka tyż.

 54. maran said

  ad 50 ja wiem, najbardziej wiarygodny jest towarzysz Putin.
  co do tego to nie mozemy miec zadnych watpliwosci.

 55. Rysio said

  „…gajowy z ciebie moze byc dumny za psia,(rysiowa) wierna sluzbe….”

  Obaj lubimy koty. 🙂

 56. Rysio said

  „…..Alex Jones jest, powiedzmy, średnio wiarygodny, a to poprzez swoje kontakty – admin…..”

  Dla mnie Alex Jones w skali 1 do 10 jest wiarygodny -20

  😉

  PS. Chociaż trzeba przyznać, że jak parchy czasami niedokładnie skoordynują swoje łgarstwa to czasami z jednej czy z drugiej strony coś chlapną przez nieuwagę.

 57. Rysio said

  re 49. Panie RomanieK – zdaje się, że bojkotka pomyliła nasze miejsca zamieszkania.

  bojkotka – jak będziesz robiła takie podstawowe błędy to skończy się nasz wspólny gruppen-sex.

 58. maran said

  a jakie konkretnie, rysio, masz zarzuty do alexa?? wymien je jak na spowiedzi.
  bo jak na razie to gledzisz bez ladu i skladu.
  jak zwykle zreszta.

 59. maran said

  na te wiadomosc sie pan marucha ucieszy
  .http://mondoweiss.net/2012/06/life-without-a-lobby-putin-visits-both-sides-praises-palestinians-responsible-conduct.html

 60. Rysio said

  Alex – jak każdy inny parch jest strasznie pro-israel.

 61. Rysio said

  http://alexjonesexposed.wordpress.com/alex-jones-and-jewish-money/

 62. maran said

  ad 60 gledzisz glupoty i tyle. nie masz zadnych konkretow, a gadasz aby gadac.
  to jest twoj parchaty styl zrreszta.

 63. maran said

  da 61 samo to napisales czy twoi kumple z goldman and sachs??

 64. Zerohero said

  Mam mieszane uczucia w stosunku do AJ. To było pierwsze moje źródło tematów zakazanych. AJ mnie naprowadził. Później spotkałem się z konkretną krytyką pod jego adresem. Na Alexa Jonesa trzeba mieć po prostu mieć oko. Jak na każdego z resztą.

 65. 166 bojkot TVN said

  Rysio jak widać ma nerwicę natręctw polegającą na przymusie pisania byle czego byle pisać w gajówce. Znowu napyka statystykę, kto wie, czy nie przeskoczy gajowego i nie przejmie gajówki ……

 66. maran said

  ad 65 :)))
  trza uwzaac , ktoregos dnia sie budzimy, a tu zamiast gajowy marucha.com,
  bedzie rysio-uglysmile.com.

 67. maran said

  ad 64 oko juz sie stalo symbolem ….jednych takich.

 68. Marucha said

  Statystyki za ostatnie 1000 komentarzy

  maran 128
  Marucha 70 (plus dopiski w innych komentarzach)
  Rysio 49
  166 bojkot TVN 45
  Józef Bizoń 40
  RomanK 40
  Kapsel 39
 69. maran said

  o ,to ja juz przeskoaczylam pana maruche. ale mi nie w glowei przejecie gajowki.
  ja sie zadowlam swoja mizerna, licha pozycja apsztifkanta.
  rysio zwlekl sie na trzecia pozycje?? no coz ,starosc nie radosc, mlodosc nie wesele.

 70. RomanK said

  Panie Rysio….Hlodomor ploegal na tym ..ze tym ludziom zabrano wszystko! Nie bylo zwierzat, zdechly koty , psy co nie zdechlo zostalo zjedzone..szczury , myszy..wszystko….. a dojrzewajce zboze otoczyli NKVDzisci strzelajac do dzieci…
  Sa sprawy na temat ktorych nie nalezy zartowac panei Rysio..z prostego powodu…nikt panu nei gwrantuje ze to samo nei moze zdarzyc sie jeszcze raz…i to z panskim udzialem.
  Niech pan sobie wyobrazi, ze w LA wylacza prad…….

  Jedną z wad Rysia jest właśnie niezdolność ustalenia granicy, poza którą kończą się żarty – admin

 71. 166 bojkot TVN said

  To Rysio siedzi z kakroczami w LA?
  Fakt, 166 nie doczytało się, albo którymś wpisem zostało wprowadzone w błąd.
  Nic dziwnego tedy że przesiąkł tamtejszą hollywoodzką zgnilizną i wszystko mu się kojarzy z żydostwem, Zapewne trudno mu tam spotkać Słowian płci obojga i tak mu się w gajówce pitoli
  Albo ćwiczy język w ramach codziennej szychty hasbarkiej w Internecie.
  Rysio!
  Mam nadzieję, ze rozumiesz słowo kapłony i wiesz jak powinieneś je wyprowadzać szczać i dlaczego?

 72. ojojoj said

  Maran: Bill Cooper zdemaskowal Alexa J. dawno temu. Masz google ? – to sobie poszukaj.
  Bill Cooper to gosciu ktory przewidzial (a raczej wyjawil) ataki 11 wrzesnia, za co zostal rozstrzelany przed wlasnym domem. Radze ci Maran (o ile nie jestes jakas agentka czy inna szabesgojka co ma za zadanie kierowac dyskusje w bzdurnych kierunkach) zainteresowac sie Bill Cooperem. Facet ten pokazywal prawdziwe oblicze NWO, opartej na strachu, psychozie, somo-unicestwieniu sie, itp., a nie o jakims wielkim ataku gdzie w kazdym domu wejdze 20 ze spec-sluzby i 7 helikopterow bedzie krazyc nad kazdym domem – jak to Alex parchowaty Jones przedstawia.

 73. Zerohero said

  re 36 Jowram https://marucha.wordpress.com/2012/06/26/katastrofa-gospodarcza-po-rozpadzie-strefy-euro/#comment-174180

  To bardzo ważna informacja pokazująca jak kruche podstawy ma Rosja. Niech to będzie nauczką dla tych, ktorzy pokładają w niej zbytnie nadzieje jako narzędziu równowagi. I niech to będzie też argument w dyskusji z żydojakeską agenturą robiącą z Rosji imperialne mocarstwo pociągające za sznurki, mocarstwo, które należy stopować inaczej zaleje świat. Rosja mocarstwem mogła być 100 lat temu:

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/15/piotr-stolypin-wzorem-dla-putina/

  ewentualnie mogła być mocarstwem 25 lat temu gdyby sama decydowała jak wyjść z ZSRR, np. na sposób chiński.

  Wg. mnie Rosja posiada ważne atrybuty mocarstwowości, ale nie ma wszystkich koniecznych atrybutów. Jest za łatwym celem do uderzenia ekonomicznego. Musi się liczyć z siłami zdolnymi ruszać ceną ropy. Co ciekawe, tych sił nie widzą osobnicy straszący „dyktatem gazowym” Putina.

 74. maran said

  ad 72 dziecko drogie,
  nie pouczuaj mnie komu mam wierzyc, a komu nie.

 75. maran said

  tu jest bardzo dobry, obszerny artykul dla znajacych swietnie agnielski, ktory bardzo dobrze wyjasnia plany masoneri/ilumianti dotyczace swiata, jego przeszlosci i przyszlosci.
  warto przeczytac.
  http://www.catholicapologetics.info/modernproblems/currenterrors/unation.htm

 76. Rysio said

  Obie **** powinne wiedzieć że na ich pobratymcu, parchu Alex Jones świat się nie kończy.
  Pełno jest ludzi, którym za cholerę nie można zarzucić żydowstwa – np. David Duke.

  🙂

  Śmiało córy syjonu – wrzućcie na blog trochę Davida Duka.

  http://www.davidduke.com/

 77. maran said

  ad 76 panie Marucha, Rysio do obciecia.

 78. Rysio said

  re 70. Ależ Panie RomanieK i Panie Gajowy, chciałem tylko powiedzieć, że skąd wiadomo, że nie będzie następnego Hlodomoru i to do kwadratu?

  W USA wszystkie tzw. survival strony piszą, że jak coś sie wydarzy to chatka na uboczu, kawałek, ziemi, krowina, parę kur i wszystko będzie cacy.

  Otóż nie. Proszę zobaczyć tylko jaki był wielki obszar CCCP.
  Błyskawicznie – żydo-komuna dotarła wszędzie.

  Zawsze mnie śmieszą te plany survivalistów, które zakładają że np. zawsze będzie dostęp do benzyny i olejów napędowych. No cóż, tutejsi survivaliści wychowani są na Holywood i Mad Max filmach.

  Popatrzcie na mapę Rosji – dokładnie na wschód od Stalingradu.
  Pełno tam małych miejscowości.
  Co musieli przejść tamcy mieszkańcy w 1941/42 latach.
  Z jedej strony waliła armia niemiecka z drugiej armia czerwoan i NKWD.

  Nawet jeżeli ktokolwiek miał jakąś tam chatę na uboczy to jedni i drudzy jak przyszli to zżarli wszystko a przedtem lub potem mieszkańców rozstrzelali.

  PS. Wojny są przecież coraz bardziej brutalne.

 79. GW said

  Ad. 50
  Alex Jones jest, powiedzmy, średnio wiarygodny, a to poprzez swoje kontakty – admin

  i… zone zydowke i… Panstwo wiecie, prawda?

 80. Rysio said

  Zauważcie, że nasze obie ****, jak diabeł święconej wody unikają np. Davia Duka.
  Pełno natomiast wtykają żydów (Alex Jones i innych) takich, którzy udają, że nie są żydami.

  No i obie są tak strasznie zatroskane o KK.

 81. Rysio said

  re 77. Obie maranka i bojkotka zapewne były takimi typowymi głupimi cenzorkami w PRLu.

  🙂

  PS. Myślę że na blogu g. wyborczego mogłybyście obcinać skolko ugodno. Pogadajcie z michnikiem

 82. 166 bojkot TV, czyli said

  Rysiu parchatku,
  166 nie potrafi zrozumieć twojego pobratymca AJ, bo nie siedzi w LA ,tylko w Polsce

  Nie wiem, idioto, czy zauważasz, że obniżasz poziom gajówki,bo twoje myślo-wpisy-kapłony są tak bezpłodne, takie tępe i ciężkie, że strach.
  Chociaż z drugiej strony, na tle twoich wpisów, wpisy takiego Zerohero mogą się komu wydać na wysokim poziomie.

  Posądzasz mnie o bycie cenzorem w PRL-u?
  Każdy sądzi po sobie, Jak widać po twoich wpisach, do tworzenia to ty się Rysiu nigdy nie nadawałeś, ale jako cenzor pewnie zarobiłeś na bilet ewakuacyjny do USA. Boisz się przyjechać do Polski, potrafisz tylko cztać pod cudzymi wpisami w gajówce jak widać i czuć.

 83. Rob said

  # 68

  Maranka 125% normy w/g statystyk kahalu.
  Belkotka tylko 45% normy. Nie dostanie darmowej macy.

  # 81 „Pogadajcie z michnikiem”

  One je tu przeciez oddelegowal.

 84. maran said

  ciekawy art. by JOhnattan cook „The evil of our interventionist wars”.
  http://uprootedpalestinians.blogspot.com/

 85. maran said

  tu obowiazkwoe video do obejrzenia. ukazuje budowe neo-Kosicola, fragement o starym , wrednym masonie Janie 23 jest szczegolnie wkurzjacy . co za paskudny dziad.

 86. maran said

  jak sie oglada i slucha tego video to widac jak na dloni co za zdrajcy, szubrawcy, mordercy i gangsterzy przejeli czolowe pozycje w Watykanie. wlosy deba staja jak zniszczyli i niszcza oni podstepnie KK i jak wiele zaczadzonych tego nie widzi.

 87. maran said

  te stare dziady zwane posoborowymi papiezami mialy za zadanie zniszyc Msze katolicka, zniszczyc Kosciloy i oltarze, zniszczyc powolania, sakramenty, modlitwy. I trzeba przyznac ,ze im sie to udalo.
  Lacznie z tym ze wiekszosc katolikow nawet nie zdaje sobie sprawy z ich bezecenstw, zdrady, klamstw i bezczelnosci. nawet w obliczu niepodwazalncyh dowodow i zgnilych jak stare jablka owocow.

 88. maran said

  ostatnie ok 20 min filmu z ad 84 porownuje/udokumentowuje anty-Ksciol czyli posoborowa, watykanska sekte do Wielkiej Nierzadnicy z Apokalipsy sw Jana.

 89. maran said

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/demoniczna_unia_36869

  „Znajoma polska zakonnica, której zgromadzenie od dziesięcioleci prowadzi katolickie przedszkole, opowiadała mi zbulwersowana jak podczas szkolenia dla wychowawców wykładowca prezentował przykłady tego jak powinna wyglądać edukacja seksualna trzy – cztero – i pięciolatków na przykładzie unijnych państw, w których już ona obowiązuje.

  Jakich pomocy naukowych należy używać przy objaśnianiu dzieciom męskich i żeńskich narządów płciowych, oraz jak ważne jest, aby przedszkolaki nauczyły się skutecznej masturbacji. (!)

  Na razie w Polsce nie ma obowiązkowych zajęć z wychowania seksualnego już w przedszkolach, ale na Zachodzie to właściwie już standard.

  W Niemczech z obowiązkowych zajęć z wychowania seksualnego, podczas których w ramach części praktycznej maluchy dotykają i masują części intymne, dzieci nie mogą być zwolnione na prośbę rodziców.

  W przypadku nie posyłania na nie swoich dzieci, rodzicom jest wymierzana kara grzywny, a co gorsza – pozbawiania praw opieki nad dziećmi, lub kary więzienia! (…)”

 90. maran said

  http://gosc.pl/doc/1161025.Dyktatura-seksu
  „……Dyktatura seksu
  dodane 2012-05-24 00:15
  GN 21/2012 |

  O przymusowej edukacji seksualnej dzieci w Niemczech i katastrofalnych skutkach nauki masturbacji w przedszkolach z socjolożką Gabriele Kuby rozmawia Joanna Bątkiewicz-Brożek.

  Roman Koszowski/GN
  Gabriele Kuby Maluchy? Opowiada Pani bajki…

  – Taka jest rzeczywistość w moim kraju.

  Ja bym swojego dziecka do takiego przedszkola nie posyłała, a już na pewno nie na edukację seksualną.

  – I poszłaby pani do więzienia.

  Za co? Że broniłabym moje dziecko przed gwałtem na jego psychice? Przecież jako rodzic odpowiadam za nie.

  – Nie do końca. Wprawdzie konstytucja Niemiec mówi, że „troska o dzieci i ich wychowanie są naturalnymi prawami rodziców i ich pierwszorzędnym obowiązkiem” (art. 6), ale na przykład w 1986 r. bawarski Sąd Administracyjny zdecydował, że konstytucyjne prawo rodziców do wychowywania dzieci jest ograniczone przez powszechny obowiązek szkolny. A ministerstwo edukacji do programu szkolnego i przedszkolnego wprowadziło edukację seksualną. Więc jest obowiązkowa. W Niemczech jako jedynym kraju w Europie jest też zakazany tzw. homeschooling, czyli nauczanie w domu. Mieliśmy taki głośny przypadek w 2006 r., rodziny Plett. Uczyli dzieci w domu, protestowali wobec programu edukacji seksualnej. Policja wtargnęła do nich, aresztowano matkę, ojcu udało się uciec z dziećmi do Austrii.

  Ale dlaczego w edukację seksualną włączają przedszkolaków?

  – Powołują się na antropologię: dzieci są istotami seksualnymi od narodzenia i mają potrzebę zaspokojenia seksualnego i prawo do niego. Powinny być w tym wspierane przez rodziców i wychowawców. Bo aktywność seksualna dziecka od wieku niemowlęcego jest znakiem zdrowego rozwoju psychoseksualnego.

  To przecież bzdura. Jako rodzic pozwałabym takie państwo do sądu.

  – W Niemczech też tak kilku odważnych myślało, skargi wnieśli nawet do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Wszystkie pozwy rodziców o zwolnienie z obligatoryjnych zajęć z wychowania seksualnego zostały odrzucone. Także te motywowane wiarą i przekonaniami. Kiedy rodzice – a było takich przypadków w ostatniej dekadzie w Niemczech kilkadziesiąt – próbowali nie posyłać dzieci na takie zajęcia, wymierzano im grzywnę, a były też przypadki pozbawienia ich praw do opieki nad dziećmi i kary ograniczenia wolności.

  A co na to wszystko organizacje chroniące prawa dziecka?

  – Nic. Bo niemieckie programy i prawo nie są wzięte z powietrza. Bazują na światowych wytycznych. Czytała pani „Standardy wychowania seksualnego w Europie” przygotowane przez Światową Organizację Zdrowia? Przykładowo dla przedziału wiekowego od 0 do 4 lat edukacja według WHO ma koncentrować się wokół pytań „Co daje przyjemność? Moje ciało należy do mnie”. Dla cztero- i sześciolatków program WHO przewiduje temat: „Masturbacja we wczesnym dzieciństwie. Relacje jednopłciowe. Różne koncepcje rodziny. Rozmowa na tematy seksualne”. Dzieci do 9. roku życia mają wiedzieć wszystko o autostymulacji, stosunku i antykoncepcji. Są elementy pt. „Seks w mediach” oraz „Choroby weneryczne. Nadużycia. Prawa seksualne”. Do 15. roku życia dzieci wiedzą już, co to jest polityka genderowa i płeć biologiczna. Mają zakodowane, że ochronę przed zarażeniem wirusem HIV i chorobą AIDS zapewnia używanie prezerwatywy i uprawianie seksu analnego, masturbacji. Jak pani uważnie przeczyta, nie ma w programie WHO żadnego punktu dotyczącego rodziny! Za to jest tam lista organizacji, które w Europie i w USA prowadzą i monitorują „kształcenie seksualne” dzieci i młodzieży. Niektóre z tych organizacji są aktywne już w Polsce. Ale widzę, że tym wszystkim panią zgorszyłam.

  Przeraziła mnie Pani.

  – Proszę zauważyć, że organizacje rzekomo stające w obronie praw dziecka mówią: „dziecko ma PRAWO do zaspokojenia seksualnego. Nie możemy ograniczać takich potrzeb”.

  A co na to wszystko Kościół niemiecki?

  – Początkowo pojawił się mocny opór, również ze strony Kościołów. Niestety ta walka została przegrana. Teraz nie robią one nic. Podręczniki do edukacji seksualnej do przedszkola i szkoły podstawowej zatwierdziło nie tylko ministerstwo edukacji i zdrowia, ale także Kościół katolicki w Niemczech. To jest coś, co mnie boli…”

 91. Marucha said

  Re 76:
  Panie Rysiu, David Duke – ze swoimi „reptilianami”, nie jest też zbyt wiarygodny i gra zapewne w tej samej drużynie, co Alex Jones.
  A poza tym daj Pan spokój z tymi parchatkami, córami syjonu itd. To się robi niesmaczne, zwłaszcza jeśli zastępuje argumentację.

 92. Marucha said

  Re 78:
  Posiadanie własnego kawałka ziemi z ogródkiem daje przynajmniej jakąś SZANSĘ na przeżycie. Mieszkanie w mieście, w uzależnieniu od elektryczności, kanalizacji, wodociągów, dostaw żywnosci itd. – szansy takiej nie daje. To jest tak samo, jak z rewolwerem. Nie gwarantuje przeżycia, ale zwiększa szanse.
  A na obszarach Syberii wiele osób przeżyło, nawet w lasach.

  Re 89, 90:
  Gdyby jakakolwiek osoba prywatna wyczyniała z dziećmi to, co „nauczyciele wychowania seksualnego” w szkołach, zostałaby niezwłocznie oskarżona o pedofilię i molestowanie seksualne.
  Całe to „wychowanie” odzwierciedla obsesję Talmudu na tle seksualizmu, wydalania itd.
  Tu trzeba, żeby rodzice wspólnie pogonili takich nauczycieli – jak to kiedyś opisywał p. RomanK z Teksasu.

 93. Inkwizytor said

  Co to Epejskopat gledził przed wepchniecem Polaków do Eurosodomy ? Ach, tak, bedziemy ewangelizować zachodnią Europę 🙂

 94. Inkwizytor said

  Re : 70

  RomanK

  „Sa sprawy na temat ktorych nie nalezy zartowac panei Rysio..z prostego powodu…nikt panu nei gwrantuje ze to samo nei moze zdarzyc sie jeszcze raz…i to z panskim udzialem.”

  Z ofiar Holodomoru nie nalezy zartowac wg RomanaK, ale z Polek gwałconych przez bandy UPA mozna, prawda ? Twoja bezczelność jest imponujaca, chociaz może i nie nalezy się dziwić ponieważ dla RomanaK Polacy nigdy nie cierpieli z rąk jego pobratymców Ukraińców

 95. Czytelniczka said

  Rozpadły się: ZSRR, Jugosławia, Czechosłowacja i klaskano przy tym. Mało tego – przed sąd zaciągnięto tych wojskowych, którzy bronili całości Jugosławii.
  Z UE jest trochę inaczej. Euro zagraża dolarowi – ponad połowa obrotów światowego handlu przypada na euro. Interesy Niemców i Rosji stają się coraz bardziej zbieżne z interesami Chin, a rozbieżne z tymi, któzy opanowali świat finansów w 1913 (powstanie FED). Sprawa jakby wymykała się z pod kontroli światowych banksterów, którzy tworzą kryzysy umożliwiające sukcesywne opanowywanie świata.

 96. Kinga said

 97. RomanK said

  Inkwizytor..cytujesz i zarazem dokladasz cos czego nigdy nie powiedzielem..tak robia tylko skurwysyny?
  Czy nim jestes???
  Udowodnij mi chamie , ze gdziekowliek i kiedykowliek zartowalem z Polek zgwalconych przez UPAwcow????czy Ukrainek zgwalconych przez bandytow Polakow???Niemcowm Zydow, Rosjan, czy kazdego innego skurwysyna!@
  Szanowny panei Gajowy jak pan widzi sa granice dla ludzi i…. skurwysynow..dla ktorych dla naszego skurwysyna sa one bardziej korzystne:-)))

 98. wet3 said

  @ Roman K
  Zanim cos pan napisze, to niech sie pan dobrze zastanowi dlaczego tylu ludzi na tym forum pana nie lubi? – Bo zwraca sie pan do nich w sposob obrazliwy, ponizajacy i uzywa pan inwektyw. Jest pan, co nie ulega watpliwosci, czlowiekiem inteligentnym. Niestety, ale w przypadku pana, inteligencja NIE idzie w parze z posiadaniem tego, co nazywa sie „ludzkoscia”. Jesli pan chce byc powazanym, to KONIECZNIE trzeba odnosic sie do ludzi inaczej !!! Z tych powodow ludzie NIE zwracaja uwagi na to, co pan pisze, chociaz w wielu przypadkach robi to pan dobrze. Pan prawie zawsze zwraca sie do ludzi tak jakby byli skonczonymi durniami, a pan zachowuje sie jakby byl darem Boga dla ludzkosci … I tu jest pies pogrzebany. Jesli pan nie nauczy sie prawidlowego podejscia do ludzi, to zawsze brdzie pan produkowal po proznicy …

 99. maran said

  pan Roman jest w porzadku gosc i prosze mu kolo ogona tu nie robic, a pan WE3t niech nie uczy innych tego czego sam nie posiada.

 100. RomanK said

  Panie Wet3..jak mozna odzywac sie do chama i skurwysyna pomijajac jego tytuly!????
  Jesli cham i skurwysyn…. pomawia i oczernia….z rozmyslem imputujac cos co nigdy nei mialo miejsca, czego nie jest w stanie udowodnic.
  Delikatni jestescie ,,bardzo wrazliwi, ale tylko jak uslyszycie pare slow prawdy….nie przeszkadza wam strzykac jadem na wszystkich wokol z ktorymi sie nie zgadzacie, bez wzgledu na to- czy macie racje czy nie….mimo, ze nie macie zadnych racjonalnych argumentow.
  Inwektyeami odpowiadam tylko na inwektywy…niech pan podjedzie pare wpisow i sam pan zauwazy ze nie odezwalem sie nei zachaczylem ani nie mialem zamiaru odzywania sie do tego Inkwizytora…
  tego pan oczywiscie nie widzi:-)))
  Na tym czy mnie kto lubi, czy nie panie Wet3- moze pan nie uwierzy – ale nie zalezy mi wcale:-))))
  W Polce tacy- jak pan lubieli mnie tak samo- jak pan, a moze nawet lepiej… no i wiecej mogli, bo mnie zamykali, okradli i wykopali… jak psa:-)))) Jestem tez przekonany, ze i wy gdybyscie mogli zatluklibyscie mnie- jak psa:-)) bo niczym sie od nich nie roznicie,,tylko tym ze nic nie mozecie i nigdy nie bedziecie mogli.,,boscie byli. jestesci i ostaniecie nienawidzcymi wszarzami i kurduplami……na szczescie.
  Bo LUDZIE widza co robicie i kim jestescie…wlasnie dzieki takim- jak ja i wielu innych uczciwych ludzi, ktorzy roznia sie pogladami….i ale zachowali Czlowieczenstwo! I nie zawachaja sie stanac wam na drodze i powiedzic prawde. Taka jaka ona jest! Nie taka – jaka chcielibyscie uslyszec.
  To eufemistyczne :”podejscie do ludzi” od was smierdzi na mile zwyklym rasizmem i kurduplizmem!
  Poczawszy na waszych ksywkach skonczywszy na pogladach…i metodach!
  POnadto pan jest ostatnim, jaki moze udzielac rad w sprawie etykiety. To pan kiedy nie ma racjonalnych argumentow atakuje personalnie przypisujac wyssane z palca informacje na tematy ludzi, o ktorych pan niewiele wie…nie jest pan samotny…to cecha wyrozniajaca kilku takich -jak pan. To wlasnei wasze podejscie do ludzi nosicie, jak pietno.
  Podejscie do ludzi powoduje reakcje….wprost proporcjonalna do podejscia…
  inna dla czlowieka..inna dla skurwysyna i kurdupla i chama klamcy!

 101. wet3 said

  @ Roman K
  Problem pana polega na tym, ze gdy ktokolwiek wyraza opinie rozna od pana, to pan, jak zwykle, nie wytrzymuje i odpowiada jak klasyczny przemadrzalec! Czlowieczku, zdejm wreszcie klapki z oczu!!! Ptrzestan, bez potrzeby, ludziom przysrywac. Swiat wokol ciebie sie nie kreci…
  PS – Teraz wcale sie nie dziwie, ze w Polsce ludzie pana nie chcieli sluchac. Przeciez swa pycha, zarozumialstwem i wywyzszaniem sie pan odpycha kazdego, no moze nie takie mendy spoleczne jak „Maranka”, ktora zachowuje sie podobnie jak pan.

 102. maran said

  102 Panie wet , niech pan nie udaje gentelmena, bo nim pan po prostu nie jest i nie bedzie.
  pana chamstwo przewyzsza wszystko co kiedykolwiek napotkalam na internecie. i mowie to jak najbardziej szczerze i prawdziwe. pan potrafi sie zachowac jak ,doslownie, z piekla rodem.
  i na dodatek pan tego wcale nie widzi.jest pan ostatnia osoba, ktora powinna komukolwiek zwracac uwage, a zwlaszcza panu Romanowi K. Do piet pan mu nie dorasta.

  Muszę powiedzieć, że chamstwa u p. Wet3 nie zauważyłem, a tym bardziej chamstwa, które „przewyzsza wszystko co kiedykolwiek napotkalam na internecie”.
  Może coś przeoczyłem?
  Admin

 103. RomanK said

  Pani Maran…to nie czlowiek…to Metoda..pani da spokoj:-)) szkoda sliny…oni po to tutaj sie zlaza- jak zuki do kupki:-)))
  Nie wytlumaczy pani ,,ze opinia odmienna, czy nie- jesli jest bzdura- badz zwyklym chamskim klamstwem, nieprawda.. nie moze usprawiedliwiac:-))) Tak- jak glupota nie jest okolicznoscia lagodzaca w sadzie…i nie zmniejsza odpowiedzialnosci za zbrodnie …
  A oni nic innego nei robia tylko wlasnei wyskakuja z takimi falszami czy jednostronnymi interpretacjami, rasistowskimi tyrradami…po to tylko zeby calej Gajowce i Gajowemu dorobic ryja porabanego xenophpoba, antysemity, dewota i ciemniaka,,,,prosze nie tak dawno usilowal nam takie zdjecie z ryjem zrobic i ropowszechnic Bobola..na swym blogu…
  Robia podstawe do wlasnie ataku na Gajowke- jako essencji polsiego koltunstwa i zapyzialego zascianka katoli matolow….teorza fakty medialne do medialnego wykorzystania.,…
  Wtedy nie beda wywlekac pani wpisow, czy moich- ale te wsazrsko kurduple zanikowane..ale przeciez to Marucha firmuje…..tak podpada pod paragrafy i sami zobaczcie,, czytajcie…rzygac sie chce…..
  Zbyt dlugo to obserwuje- zeby nie widziec.,..
  Ale tu moga…bo tu im Marucha pozwala…. wlasciciel dajac miejsce d odpowiadajac i wytykajac falsz i idiotyzm nie zgadzamy sie z takimi pogladami- swiadczy i o Portalu i o Gajowce i Gajowkowiczach,,,to najlepszy dowod jacy jestesmy…
  No i prosze komu sie to nie podoba>>?>??? Takie podejscie do ludzi????? Zamiast polemiki chamskie pelne inwektyw insynuyacji i czytych kalumnii atak prersonalny!
  .
  No, ale- jak pani wytlumaczy to tym, dla ktorych prawda jest to -co oni i tylko oni uznazja za prawde, bez wzgledu na fakty,.,,.,,a jak pani im powie- ze to nie jest prawda- zaczynaja pluc i oskarzac o wszystko zlo???
  Jak mnie ten cham o zartowanie ez gwalconych Polek…ni z gruchy ni z pietruchy,,bez zadnego zwiazku i watku…nie na temat…skad zatem..Mnie cos takiego to nawet do lba by nie wpadlo,,a skoro jemu wpadlo…… to widac ma zboczone jakies niezdrowe fantazje….

 104. maran said

  „Muszę powiedzieć, że chamstwa u p. Wet3 nie zauważyłem, a tym bardziej chamstwa, które “przewyzsza wszystko co kiedykolwiek napotkalam na internecie”.
  Może coś przeoczyłem?
  Admin”
  Panie marucha, niech pan nie udaje glupa.
  nie beda szukac wypwiedzie z piekla rodem pod moim adresem pana wet 3 ,bo nie mam na to ochoty.
  nie bylo to raz ani dwa.potraktowalam je jako wywody polglupka lub opetanego i tyle.
  pan nie dosc, ze na nie nie zareagowal ,to jeszcze teraz udaje, ze nie wie ocochozi.
  jak chce pan tak udawac, to niech pan tak nadal udaje. wolna wola.
  i tak , udzielam sie /udzielalam na paru stronach ( w tym i angielsko-jezycznych ) i nigdy tak chamskiego-wulgarnego , pelnego nienawisci i jadu ataku jak ze strony pana Wet 3 nie otrzymalam.
  Bog mi swiadkiem.

 105. Re.101
  Klasyczny to jest Wet3.

 106. Marucha said

  Re 104:
  Nie, pani Maran, nie „rżnę głupa” i nic nie udaję. To nie jest w moim stylu. Staram się być odpowiedzialny za swe słowa.
  Po prostu spytałem Panią o przykłady – a to dlatego, że Wet3 jest na forum od bardzo dawna, ale widocznie coś uszło mojej uwadze. Szkoda, że zareagowała Pani tak, jak zareagowała.

  Stoimy (prawie) wszyscy po jednej stronie barykady, choć nie w tym samym miejscu i takie awantury i kłótnie nie sprawiają mi przyjemności. Przeciwnie. Dlatego staram się je rozładowywać. Jak widać – bez większego powodzenia.

 107. JO said

  Pan Roman ma „jezyk nie od Parady” i Pan WET 3 dobrze to wyluszcza, niemniej Pan Roman ,jak Pan Wet 3 napisal…, ma Racje w wielu, wielu sprawach tu poruszanych.

  A Ja nigdy nie czytalem, nie zauwazylem, by Pan Roman K zartowal z Polek gwałconych przez bandy UPA …..
  Przeciwnie, Roman K jest osoba, ktora odcina sie od takich dzialan i je pietnuje.

  To , ze sercem Roman K jest po tamtej stronie rzeki…w Gorach lub za nimi… to nie oznacza, ze zle zyczy przeciwnej Staronie Sanu.
  -Ludzie w Judo- Ukrainie maja Prawo do Wolnosci jak i w PRL BIS – to tacy sami ludzie jak My i to galazka Polskiego Narodu przez duze P

  My musimy uporac sie z naszymi slabosciami – Lemingostwem-judeokatolicyzmem nas kastrujacym
  Oni musza uporac sie z Nazizmem-Talmudyzmem.

  Ukazujmy sobie na wzajem wlasne wady, bo z dystanu lepiej widac…pomagajmy sobie by moze kiedys jak Pan Bog da na nowo byc na weselu naszych wspolnych dzieci…

  Pan Roman K robi dobra robote wieloktotnie i przesadzac w Krytyce Jego, zarzucajac mu Niegodziwosc w tym miejscu jest nienamiejscu

 108. maran said

  panie marucha, powiedzial pan jakis czas temu ,ze bedzie usuwal pan komentarze ,ktore maja tylko na celu obsrywanie oponenta i zasypywanie go oszczerstwami i inwektywami,( w czym celuje niejaki rysio) .
  mam nadzieje ,ze bedzie sie pan tego trzymal.
  mysle tez, ze powinien to pan wzmocnic ostrzezeniem , ze 3x ( 3 times and you r out) i do widzenie,
  bo jak widac taki np. rysio sobie nic nie robi z pana polajanek i dalej robi to co robil.

 109. maran said

  z dedykacja dla pana Romana

 110. RomanK said

  Pani Maran prosze o przeslanie linku do dedykacji..bo tu nei moge otworzyc..malem ostatnio pare paskudnych atakow…i mam zalozony dodatkowy blok jako ochrone…

 111. RomanK said

  Wlasnie nie za bardzo wiem, czy panie Gajowy czasami nie jest bezpieczneij byc z drugiej strony batykady…tam przynajmniej nie mozna dostac pod lopatke…
  Panie JO,,zgdzam sie z panem….zlo zawsze siedzi w nas…choc Pan BOg wysluchuje i lysych..i golych i tych w jeansach tez… Pan Bog nie zwraca uwagi na ubranie…nawet na cialo tez nie….
  Nie zyczmy nikomu zle..nikomu….ale nie wolno nam milczec ale dac swiadectwo prawdzie..obojetnie jaka ona jest. Podejscie do ludzi musi odbywac sie na zsadzie prawdy ..nie oszustwa i fakszu….

 112. wet3 said

  @ Maran (104)
  Jest to cnota nad cnotami trzymac ozor za zebami. Nie nalezy obrzucac ludzi inwektywami bez powodu, a nikt ci zlego slowa nie powie – co wiele razy, tobie – wstretny babsztylu napisalem. Jednak to do twego zatwardzialego lba nie dociera… Dalej uwazasz, ze masz patent na chamstwo, a potem lejesz falszywe potoki krokodylich lez. Osobiscie nie mam zadnych watpliwosci, ze przyszwedalas sie tu celowo, aby te strone rozwalic. Twoje natretne, typowo zydowskie zachowanie nie ma nic wspolnego z zachowaniem normalnej polskiej katoliczki!

 113. Kapsel said

  Pan Wet3 to klasyczny Polak z Tradycją…….,katolik ,człowiek z wiedzą,kulturą i prawdomównością.Wielki patriota.

  Pozdrawiam Panie Wet3

 114. Inkwizytor said

  Re: 97

  Zapomniałeś juz stary capie jak wyśmiewałeś się z Polek gwałconych przez bandy dUPA ?

  RomanK powiedział/a
  2012-04-24 (wtorek) @ 13:39:44

  O i jeszcze stosowac prawo oko za oko zab za zab! Tzn za to ze ssyny Ukraincy zgwalcili w 1943 Kazie P z Zimnej Wody k Podhajec, wyslac autokar jebusi z Centralnej Polski …. niech zgwalca ich corki i zony!:-)))i matki i babki,,i hudobu i iii..co sie rusza!
  A moze i Inkwizytor sie zalapie????

  A chama i skurwysyna poszukaj w najbliższej rodzinie, zapewne nie będziesz miał klopotów ze znalezieniem, wystarczy, ze spojrzysz w lustro

 115. maran said

  ad 112 a kysz silo nieczysta.
  ad 113 od pan kapsla to falszem i obluda na kilometr zieje. ten typek tak ma.

 116. maran said

  panie Romanie , jeszcze raz sprobuje .dodam aa ,zeby sie video nie otwarlo. to piosenka pelagey a wlasciwe bulata okudzawy. prosze sie nie przejomwac kundelkami. one musza podgryzac.
  aahttp://www.youtube.com/watch?v=avBNBzCmwTU&feature=player_embedded

 117. Rysio said

  Bułat Okudżawa to był komunistyczny śpiewak z ZSRR, który miał pełne poparcie kremla aby śpiewać to co śpiewał.

  To już lepjej posłuchajcie międzynarodówki.

 118. Rysio said

  re 112 Spokojnie Panie Wet3.

  maranka to przecież typowa chamska żydówka. [Chamstwa nie zauważyłem – admin]

  Naprawdę nie ma potrzeby, się jej dziwić – one (bojkotka tyż) rzucając mięsem po prostu zachwują się jak ryby w wodzie.

  To takie dwa żydowskie karpie.

  🙂

  PS. Bardzo przepraszam karpie za to porównanie.

 119. 166 bojkot TVN said

  Rysio
  Ty jestes jedna wielka katastrofa gospodarcza i to bez rozpadu niestety
  Takiego głupola i chama trudno znaleźć

 120. maran said

  ad 117 widzi pan panie marucha.
  toleruje pan tu poziom prost z chlewika wziety w ktorym rysio czuje sie jak w prywatnym piekielku.

 121. maran said

  ad 116 ty sie rysio nie wypowiadaj o Bulacie Okudzawie, bo jedyne co moglbys mu zrobic to moze, moze buty mu wyczyscic, jakby ci pozwolil oczywisce, bo z drugiej strony niby czemu??

 122. Kapsel said

  Re 114

  ad 113 od pan kapsla to falszem i obluda na kilometr zieje. ten typek tak ma.

  Bardzo Pani dziękuję bo z takich ust to niesamowity dla mnie komplement.
  Raz jeszcze dziękuję i Pozdrawiam.

 123. maran said

  ad 121 nie ma za co.
  komplementem bym tego nie nazwala, ale jezeli pan to tak odbiera ,to niech se to pan wydrukuje i na scianie powiesi.
  pozdrawiam.

 124. 166 bojkot TVN said

  „Atomowy Grad” na rozpad?
  http://niepoprawni.pl/blog/152/atomowy-grad

 125. wet3 said

  @ Kapsel (113)
  Serdecznie dziekuje i pozdrawiam Pana.

 126. Brat Dioskur said

  Ciekawe ,bo merdia jakos milcza o niezwykle waznym szczycie w brukseli ,ktory ma zadecydowac o przyszlosci monetarnej Eurokolchozu. I tak merkel zdecydowanie odmawia udzielania dalszych doplat bankrutom.Co ciekawe ,van Rompuy zglosil propozycje calkowitego scentralizowania wladzy w rekach komisarzy ludowych i maksymalnego ograniaczenia wplywow wladz narodowych poszcegolnych czlonkow UE.W Holandii doszlo do niesamowietej klotni w parlamencie kiedy omawiano linie polityczna jaka ma reprezentowac premier Rutte na zblizajacym sie szczycie.Generalna linia jest opor przeciwko arbitralnemu narzucaniu rozwiazan przez niedemokratycznie ustanowionych komisarzy.Co dziwne , aspekt ten byl dotychczas zupelnie przemilczany!Doszlo nawet do tego ,ze dyktat Unii porownuje sie z okupacja …niemiecka!Pisza ,”niemiecka”a nie „nazistowska”…. i tak lata 40-45 to pladrowanie ,rabunek przy towarzyszacym ruchu oporu.Ten ostatni zostal uznany za bohaterow. Dzisiaj w 2012 Holandia jest rowniez pladrowana i rabowana ale ruch oporu jest …demonizowany oraz odsadzany od czci i wiary.Przypomina to nasza latke „oszoloma”, przypinana przez lewakow prawicowym narodowcom.Podkresla sie tez wyniki referendum i gwalt na narodzie ,kiedy poprzedni premier podpisal arbitralnie Lesbone.Czasami wydaje sie ,ze Holendrzy masowo korzystaja z naszej …gajowki!
  Na koniec cos z Syrii i niech to bedzie swoistym „memento mori”.Mianowicie gazety pokazaly zdjecie usmiechnietego pelna geba „bezbronnego cywila” z kalachem w jednym reku a Krucyfiksem w drugim….,ubranym w komze! .Podpis pod zdjeciem informuje ,ze sa to lupy z wlasnie spladrowanego kosciola katolickiego !!!!

 127. maran said

  tu ciekawa wypowiedz papieza,

  „◦“The most Holy Roman Church firmly believes, professes and preaches that none of those existing outside the Catholic Church, not only pagans, but also Jews and heretics and schismatics, can have a share in life eternal; but that they will go into the eternal fire which was prepared for the devil and his angels, unless before death they are joined with Her; and that so important is the unity of this ecclesiastical body that only those remaining within this unity can profit by the sacraments of the Church unto salvation, and they alone can receive an eternal recompense for their fasts, their almsgivings, their other works of Christian piety and the duties of a Christian soldier.
  NO ONE , let his almsgiving be as great as it may, NO ONE, EVEN IF he pour out his BLOOD for the Name of Christ, can be saved, unless he remain within the bosom and the unity of the Catholic Church.”
  (Pope Eugene IV, the Bull Cantate Domino, 1441.) – Catholicism.org”
  ….
  tu ciekawe wpisy na temat chrztu z pragnienia i krwi
  http://eucharistandmission.blogspot.com/search/label/%27The%20Hope%20of%20Salvation%20for%20Infants%20who%20die%20without%20being%20baptized%27

 128. wet3 said

  @ Rysio (118)
  Uczciwie musze przyznac, ze „166 Bojkot” nigdy mnie nie obrazil(a) i zwykle nie obraza nikogo gdy sie jego/jej nie prowokuje. Natomiast Maranka, bez prowokacji, rzuca inwektywami jak z rekawa na kazdego, kto jej pod gebe popadnie!

 129. maran said

  128 nie dosc, ze jestes chamem i oszczerca to jeszcze obludnikiem i klamczuchem

 130. JO said

  Bo Pani Maran = Sono to choleryczka, grupa A krwi a homonalnie ciala grupa – nadnercza

 131. wet3 said

  Ot, pejsata zmija znowu zawyla.

 132. maran said

  panie wet 3 ,
  widze ,ze po polsku pan nie kuma za bardzo wiec wyloze panu kawe na lawe.
  powiedzialam tylko prawde nazwawszy pana chamem , , oszczerca,klamca i obludnikiem .
  sa to tylko zwkle , czesto uzywane , potoczne slowa okreslajace czyjs charakter. nie sa same w sobie ani wulgarne ani chamskie. jestem zobligowana do mowienia prawdy i temu tez to czynie.
  1, jest pan chamem ,bo posluguje sie pan inwektywami typu „zmijo”, „czarownico”,”wiedzmo”, „zydowico” itp. to jest styl pana wulgarnych wypowiedzi
  2. jest pan klamca i oszczerca bo nie jestem ani zydowka ,ani czarownica ,ani tym bardziej zmija.
  3. jest pan obludnikiem poniewaz podaje sie pan za wielkiego katulika ,a sposob pana wypowiedzi przypomina bardziej wypowiedzi czlonka gangu niz KK. poza tym, zyczy pan komus smierci i potepienia wieczenego, a to jest ,jak pan pewnie wie, grzech smiertelny ,za ktory pan, nie ja, bedzie pare lat extra pokutowal.
  Przytaczac tych cytatow nie bede ,bo nie widze sensu, ale Bog mi swiadkiem ,ze takie slowa z ust pana wet 3 padly.
  suma suamrum nie mam najmniejszej ochoty prowadzic z panem jakiejkoliwek, dalszej dyskusji ,
  bo nie lubie miec do czynianiena z chamstwem, klamstwem, a tym bardziej obluda.
  zegnam ozieble.

 133. Inkwizytor said

  Re: 131

  Na dodatek udaje sedewakantystę przy okazji ośmieszając sedewakantyzm. Co za hucpa !!!

 134. maran said

  ad 133 niech pan poczyta ad 132.
  pan to wszystko moze do siebie odniesc as well.
  sedek sie znalazl od 7 bolesci z patentem na wiare i Boga.

 135. Inkwizytor said

  Widzisz żmijo marańska, sedewakantysta nie powie na siebie albo innego sedewakantystę „sedek” 🙂 To potwierdza, ze traktujesz sedewakantyzm instrumentalnie i ośmieszasz go, nie mając nawet pojęcia jakie poglady wyznaja ludzie na których się powołujesz. Nawet nie wiesz co to jest chrzest pragnienia. Jesteś heretykiem tak samo jak ten Michal Dimond 🙂

  Zostałas jako Sono ( jeszcze nie sedewakantysta ) pognana z Gajówki a krótko potem znowu się tu przybłąkałas jako Maran 🙂 Jednak twój chamski, plugawy i koszerny styl oraz stachanowska wydajność w wydalaniu komentarzy jest nie do podrobienia

 136. maran said

  ad 135
  baranie jeden ,gnido zwaca sie inkwizytatorem , skonczony idioto i chamie od kolyski, ty mi do piet nie dorastasz i nie bedziesz dorastal . z takim smierdzacym smieciem jak ty, to tylko inne smiecie moga se pogadac. ja nie mam zadnej przyjemnsci dysput z toba bo osob z chlewika staram sie unikac, ale tu takich pelno i ,jak widze ,trzymaja chlewikowa sztame.
  p.s. no ,panie marucha ,moze byc pan ze mnie dumny, znizylam sie co nieco do poziomu gajowkowego chlewika z ta seria epitetow. 🙂
  ale do chlewika i tak nic nie dotrze ,bo chlew to chlew. najlepiej unikac. tyle ze ten chlew i tak zapuka ktorego dnia do drzwi, bo chlew nie lubi byc ignrowany. 🙂

 137. maran said

  swoja droga, moglyby pan, panie marucha poruszyc temat chrzestu pragnienia bo wielu tu tepakow mysli ze cos wie na ten tamat a guzik wlasciwe wie.

 138. Rysio said

  re 199. Mam jedną wielką zaletę – nigdy nie głosowałem na żydowski PO-PIS.

 139. Rysio said

  re 121. Zgadza się marnka – Rysio burżuj – mogł piewcy komunizmu, komuniście Okudżawie co najwyżej buty czyścić.

  Głupoty Pan gada. Okudżawa nie był piewcą komunizmu, a np. jego pieśń „Czarny Kot” jest bardzo antystalinowska. – admin

 140. Rysio said

  re 122. Kapsel, ja też uważam, że dla uczciwego człowieka nie ma większego komplementu – od wyzwisk maranki i bojkotki.

 141. maran said

  a ten hymn to chyba rysio napisal. to jego poziom. pewnie inkwizytor mu doradzal.
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/66914,plomieniem-rzyga-komin-krematorium-szokujacy-hymn-szkoly-w-brzezince

 142. maran said

  ad 139 rysio,
  ja nie wiem czy ty nawet do czyszccznia butow sie nadajesz.

 143. Rysio said

  maranka – pilnuj się kobieto, bo za bardzo się obnażasz z swoimi żydo-komunistycznymi poglądami.

  🙂

  PS. Znowu będziesz musiała zrobić wrzutę, pieśni kościelnych aby się na nowo uwiarygodnić.

 144. wet3 said

  @ 132
  Bluznelas inwektywami jak zawodowa „scierka pieronska”! Czytalas „Zmory” Zegadlowicza? On przy tobie wysiada w przedbiegach!!! I ty raczysz sie mienic katoliczka???!!!

 145. maran said

  ad 144 prawda w oczy kole. czyz nie?? panie wet3
  a tu dla o chrzcie pragnienia

 146. 166 bojkot TVN said

  Rysio
  166 zawsze ci mówi – odpitol się, ty nie słuchasz, tylko przerzucasz te swoje głupoty przez wielkie oceany, zupełnie niepotrzebnie zasmradzając gajówkę
  Od wąchania czosnku kalifornijskiego zaczadziałes zupełnie. Gajówka jak widać jest wyjątkowo demokratyczna, że takiego jelopa jak ty jeszcze większość tu toleruje i rzadko komu przeszkadza twoje talmudyczne chamstwo. Jak widać po twoim przykładzie, tubylcy zostali skutecznie znieczuleni na chamstwo.
  W twoich wpisach nie ma nic – jesteś takie zamorskie nic, nul, żul, który się nudzi z własną babą i w ramach rozrywki wypisuje (kiedyś było „Stara kobieta wysiaduje), bo już pewnie nic więcej nie może, bo jakby mógł toby nie siedział w gajówce.
  Rysio tyż jak ta stara baba wysiaduje tu swoje klejnoty, tylko za jakie grzechy mamy to znosić?

 147. Rysio said

  „……Gajówka jak widać jest wyjątkowo demokratyczna……”

  Oj zajechało koszerem.

  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.