Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Siekiera_Motyka o Wolne tematy (60 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Tak się robi biznes i buduje pałace

Posted by Marucha w dniu 2012-06-26 (Wtorek)

Nie ma to jak pracować w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Praca w cieplarnianych warunkach, by nie powiedzieć w luksusach. Kto widział pałace ZUS w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku, wie o czym mówię, w Szczecinie przewidziano nawet basen dla zmęczonych urzędników. Pełen komfort, przy urągającej często ludzkiej godności nędzy świadczeniobiorców. Gdyby jeszcze nie ci natrętni i narzekający petenci, to byłoby jak w raju. A tak, trzeba się użerać z nic nie rozumiejącymi właścicielami firm, nie nadążającymi za zmianami przepisów, czy tłumaczącymi się jak przed Bogiem z jednodniowego spóźnienia w płaceniu składki.

ZUS w Kielcach

Warto jednak swoje przecierpieć, by na koszt „okradających państwo polskie” zafundować sobie ekstra wycieczkę. Nie do żadnego tam Zakopanego , Gdańska, o grzybach nie wspominając. To dla maluczkich. Jak już jechać to do Rzymu i Watykanu, a tam właśnie w okolicach października wybiera się 66 pracowników ZUS z oddziału ZUS w Biłgoraju przy ulicy Kościuszki 103. W dwóch grupach, każda po 30-35 osób. Koszt pięciodniowej wycieczki do stolicy słonecznej Italii z przystankiem na Placu Świętego Piotra, jak wynika z warunków przetargu, to minimum 80 tysięcy zł brutto. Od osoby – co najmniej 2,4 tysiąca złotych. „Co najmniej”, czyli może to być równie dobrze i trzy tysiące i trzy i pół.

ZUS jest reliktem PRL, który dawno powinien zniknąć z powierzchni ziemi. Do tej urzędniczej hydry odprowadzamy nasze pieniądze na przyszłe emerytury. Odbieramy też zasiłki pogrzebowe, które na nic nie starczają, ścięte przez premiera Tuska do 4 tysięcy z uwagi na kryzys (którego ponoć nie ma) i konieczność cięć wydatków z kasy państwa.

ZUS nie tylko zabiera. Bądźmy sprawiedliwi – również zarabia. Między innymi na zmarłych. Pomijam tu cały alfabet tłumaczeń, by urzędnikom udowodnić, że zmarły był czyimś ojcem czy mamą, żoną czy mężem – znam przypadek, gdy osoba załatwiająca formalności pogrzebowe musiała przemierzyć pół Polski, by tenże „zasiłek pogrzebowy” załatwić (złożyć wymagane dokumenty) w miejscu oddziału ZUS-u, z którego zmarły otrzymywał emeryturę, jakby w dobie skomputeryzowania nie można było tego zrobić w najbliższej oddalonym oddziale ZUS od miejsca, w którym miał odbyć się pogrzeb i były załatwiane formalności.

ZUS w Warszawie

Mechanizm procederu jest bardzo prosty. Opisał go w lutym portal rmf24.pl. „Osiem miliardów złotych – tyle pieniędzy w tym roku przepadnie w ZUS-ie w związku z tym, że wielu z nas nie dożyje emerytury (…). Składki dzielą się na te odkładane w OFE (dziedziczy po zmarłym rodzina) oraz środki w ZUS. Pieniądze po zmarłych trafiają do wspólnego worka z emeryturami innych osób. Gdy wiek emerytalny zostanie podniesiony, suma pieniędzy “przepadających” w ZUS też wzrośnie.”

No i jesteśmy w domu. Chyba nawet ci najbardziej popierający rząd Tuska zrozumieli, że tak jak podatek katastralny po jego wprowadzeniu (a to pewnie nastąpi) doprowadzi do ich wywłaszczenia z własności, tak niedawne podwyższenie wieku emerytalnego, zaakceptowane uroczystym podpisem Jaśnie Nam Panującego Prezydenta Bronisława Komorowskiego, napcha kieszenie biurokratycznego molocha o nazwie ZUS. Bardzo dużo wywalczyła dla swoich członków, i społeczeństwa in gremio, „Solidarność”, OPZZ i opozycja. Ale się ich protestami i zapowiedziami skierowania sprawy do Trybunału Konstytucyjnego przejęła władza! Cała drżała. Ze śmiechu, widząc jak środowiska społeczne i polityczne spokojnie popierają hasło: „Popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem”, które kiedyś co prawda dotyczyło PZPR, ale przez Tuska i spółkę zostało znakomicie wprowadzone do elementarza decyzyjnego PRL-bis.

ZUS w Szczecinie

Państwo opresyjne, którego ZUS jest egzemplifikacją słynie też z nakładania pętli podatkowej na przedsiębiorców. Jak informował w zeszłym miesiącu portal egospodarka.pl „w maju po raz trzeci w tym roku mali przedsiębiorcy, w tym samozatrudnieni, zapłacą wyższe składki ZUS – tym razem w związku z podwyżką składki wypadkowej”. Represyjność państwa cały czas wzrasta, gdyż „od stycznia zobowiązania wobec ZUS, w porównaniu do tych z ubiegłego roku wzrosły już o 10 proc. Wpłynęły na to podwyżki z lutego i marca. Wpłacający do ZUS od minimalnej podstawy zamiast 35,33 zł zapłacą 40,83 zł (wzrost o 15,6 proc.). Tym, którzy dopiero rozpoczęli działalność i płacą stawki preferencyjne, składka wypadkowa wrośnie z 7,52 zł do 8,69 zł (…). W rezultacie tegorocznych podwyżek obciążenia najmniejszych firm wobec ZUS wzrosły, w stosunku do ubiegłorocznych, z 890,14 zł do 981,26 zł. Złożyło się na to droższe ubezpieczenie społeczne i składka na ubezpieczenie zdrowotne. Składki początkujących przedsiębiorców, na preferencyjnym ZUS, wzrosły z 366,63 zł do 398,11 zł (o 31,48 zł, czyli o prawie 8,6 proc.)”.

I co tu się dziwić, że polscy przedsiębiorcy w sytuacji, gdy opresyjne państwo Donalda Tuska, Vincenta Rostowskiego i prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka, zdziera z nich ostatnią koszulę wolą płacić składki emerytalne w takiej np. Wielkiej Brytanii? W marcu 2012 roku według portalu rp.pl takich przedsiębiorców było już około 20 tysięcy. Powstało zresztą kilkadziesiąt firm zajmujących się w Polsce i Wielkiej Brytanii tzw. optymalizacją ZUS, wykorzystując regulacje zawarte w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Pozwala ono na płacenie składki nie w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej ale w miejscu zatrudnienia. Firmy są więc przenoszone, a składki, zamiast nad Wisłą, płacone tam gdzie jest taniej, w wymienionej w Wielkiej Brytanii, ale także na Słowacji czy na Litwie.

Ale co tam, że właściciele firm – kolokwialnie mówiąc – robią bokami? Szefowie Zakładu mają co innego w głowie. W grudniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że „były prezes ZUS Sylwester R. oraz kilku byłych dyrektorów oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie przed sądem za korupcję. Do szczecińskiego sądu trafił akt oskarżenia w ich sprawie. Sylwester R. odpowie za przyjmowanie łapówek od dyrektorów oddziałów. Dostał m.in. telewizor i kino domowe. Za darmo wypoczywał w wojskowym uzdrowisku w Ciechocinku, gdzie korzystał również z zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych.

Śledztwo w sprawie korupcji w ZUS zaczęło się w czerwcu 2008 roku. Akt oskarżenia obejmuje dziewięć osób, m.in. byłych dyrektorów oddziałów ZUS w Szczecinie, Jaśle, Nowym Sączu i Łodzi. (…) Oskarżeni mieli m.in przedstawiać fałszywe faktury za wyjazdy służbowe. Były szef szczecińskiego oddziału ZUS Tadeusz D. miał też – według prokuratora – żądać od jednego z przedsiębiorców 30 tys. zł w zamian za otrzymywanie zleceń i kontraktów z zakładu.”

Może to dziwne, ale ta informacja mnie nie zaskoczyła. Wiktor Osiatyński, salonowy mentor w III RP jakby nie patrzeć, powiedział, że „lepsza korupcja niż rewolucja moralna”, no a wcześniej, jeszcze w początkach transformacji Jan Krzysztof Bielecki, wówczas premier jakby ktoś już nie pamiętał, stwierdził, że „pierwszy milion trzeba ukraść”. Skoro przez dwadzieścia z górą lat tzw. wolnej Polski nie udało się układu korupcyjnego wykorzenić, to jak ma być dobrze? Z drugiej strony jak można było to zrobić, skoro poza dwoma krótkimi antraktami, nie było rządów, które chciały wprowadzić do polskiej polityki nowe standardy.

Julia M. Jaskólska
http://jakuccy.pl/

Komentarze 22 to “Tak się robi biznes i buduje pałace”

 1. guła said

  Toż to przyszłe siedziby OFE i podobnej szarańczy. Une już budowały te chałupy równo z transformacja ustrojową.

 2. Walerian Dąbrowski said

  Ja jestem wprost fascynatem tego splendoru ponieważ stanowi on niezbity dowód okradania i grabieży gangsterskiej budującej system niewolniczy.

 3. Brat Dioskur said

  Pamietam jak w czasie dyskusji o znamionach wladzy ktos z estyma wspominal,ze kiedys bylo przynajmniej co palic…a mial na mysli komitety PZPR. Okazuje sie jednak ,ze okazale budynki komitetow partii zastapily,jak to widac na obrazku-szklane domy ZUS-u.Wycwanili sie jednak ,bo szklo sie nie pali….

 4. 166 bojkot TVN said

  Szanowne Państwo nie wie najważniejszego.
  Otóż w Warszawie wszystkie budynki, które nagle wyrosły nie wiadomo za czyje pieniądze i skąd, ani nie wiadomo kto jest właścicielem budynku, są jakby obiektami eksterytorialnymi. Żeby wejść do jakiejś instytucji wynajmującej tam biura, trzeba okazać dowód osobisty i pobrać przepustkę, która jest jednocześnie elektronicznym kluczem do wszystkich (prawie) drzwi, w tym do windy, bo schodów, to przeważnie nie ma do użytku, najwyżej tylko do schodzenia w razie ewakuacji budynku. Inaczej nie przejdzie się nawet przez bramki na parterze.
  Kiedyś za głębokiej komuny tylko zakłady zbrojeniowe, jednostki wojskowe i wiezienia miały takie atrakcje na wstępie. Widać demokracja jest bardziej niebezpieczna dla właścicieli-banksterów niż komuna (to sarkazm).
  Pomijam już fakt, że okolice budynku i cała komunikacja wewnętrzna jest stale monitorowana i zatrudniona jest całodobowa ochrona.

 5. Inkwizytor said

  Zapomniałaś dodać Bełkotka, ze te exterytorialne terytoria w Warszawie to własność Ruskich, którzy wykupili banki i fabryki

  I media! I media! – admin

 6. 166 bojkot TVN said

  5/INKWIZYTOR I MARUCHA –
  Poproszę o cytaty z moich wpisów, albo linki, żeby te kłamliwe zarzuty.znalazły jakieś odniesienie i uzasadnienie. Bo jest to OSZCZERSTWO skierowane w 166

 7. Marucha said

  Re 6:
  Jakie zarzuty?

 8. 166 bojkot TVN said

  5/
  Poza tym masz racje Inkwizytorze co do Ruskich nieruchomosci,
  166 zapomniało napisać o dużych terenach na Mokotowie zajmowanych przez Rosjan, zamkniętych i dostępnych tylko dla mieszkających tam ludzi, nie wiadomo kogo. Za te tereny Polska miała dostać tereny w Moskwie i ponoć nie dostała. Była głośna afera na początku lat 90-tych. Ucichła.
  Wikimapia pokazuje w jednym miejscu trzy bardzo duże nieruchomości zajmowane przez Rosjan.
  http://wikimapia.org/14038289/ru/Budynek-mieszkalny-Ambasady-Rosji

 9. Inkwizytor said

  Re :7

  Reczywiscie panie Marucha, o mediach zapomniałem 😦 Wszystkie gazety, to własność razwiedki, oczywiście ruskiej jak to wmawia Polakom Stasiu Michalkiewicz. Kalka tych, które wychodza tutaj w Moskwie 🙂

 10. 166 bojkot TVN said

  Zarzutem jest pretensja do 166, że uważa całe zło w Polsce za winę Rosjan, chociaż nigdzie nie ma takiego stwierdzenia

 11. Inkwizytor said

  W mokotowskiej Marinie mieszkaja „Rosjanie” chrzczeni scyzorykiem 🙂 wszystko się zgadza Bełkotka

 12. guła said

  ZUS to pieniądze wpłacających a wszystkim innym którym sen z oczu zdejmują, te pieniądze, nic do tego.
  ZUS powinien zostać – no rzecz jasna nie na takich zasadach działania jak dotychczas tz jako skarbonka rządowa i złodziejska – i zostanie i będzie działał nawet gdyby trzeba było tą instytucję reanimować. Jak tylko fala tsunami zachodniego nwo_ g*wna przejdzie dalej. Lub jej się pomoże co by na miejscu skisła.

  ZUS to zabezpieczenie warunków bytu osób starych, chorych i bezrobotnych. I nie ma o czym rozmawiać.
  Zostanie też bankiem pracowniczym, kiedy tylko ta fala nwo_ g*wna przejdzie dalej, albo skiśnie, a pieniądze zebrane w ZUS w formie kredytów czy też pożyczek będą udzielane właśnie wpłacającym.

  Dotychczasowe banki? Na usługi pozostałym.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Jakaś forma ubezpieczeń społecznych jest potrzebna, nie ma wątpliwości. Ale w obecnej formie ZUS swoją rolę spełnia źle. I to jest, moim zdaniem, sens artykułu.

 14. Marucha said

  Re 10:
  No dobrze, to ustalmy, kto ponosi winę za stan obecnej Polski – a przy okazji kto to stał z dymiącym naganem i kto chciał przebić ścianę do Pałacu Namiestnikowskiego.

 15. guła said

  Jo, panie gajowy, też tak można interpretować. Generalnie jednak istnieje ogólna nagonka na ZUS, co by go zlikwidować.
  A to uwolniłoby już między innymi z pozostałych opłat przymusowych do ZUS lewiatana. Bo pół składki rentowej i emerytalnej przekręcili dotychczas, po drodze do dobrobytu.
  Być może to badziewie dojdzie i do momentu w którym pozostających na stanie ZUS, rencistów i emerytów rząd przejmie na swój stan. A pozostali ubezpieczeni będą, jakżeż by inaczej, przymusowo w OFE.

  Zniknie też nawet ślad po tzw Układzie Zbiorowym społeczności polskiej.

  Dalej to będzie tak:

  „Wpłacający do OFE od minimalnej podstawy zamiast 35,33 zł zapłacą 40,83 zł (wzrost o 15,6 proc.). Tym, którzy dopiero rozpoczęli działalność i płacą stawki preferencyjne, składka wypadkowa wrośnie z 7,52 zł do 8,69 zł (…). W rezultacie tegorocznych podwyżek obciążenia najmniejszych firm wobec OFE wzrosły, w stosunku do ubiegłorocznych, z 890,14 zł do 981,26 zł. Złożyło się na to droższe ubezpieczenie społeczne i składka na ubezpieczenie zdrowotne. Składki początkujących przedsiębiorców, na preferencyjnym OFE, wzrosły z 366,63 zł do 398,11 zł (o 31,48 zł, czyli o prawie 8,6 proc.)”.

 16. RomanK said

  {Przyjezdzie do USA najwiecej zaskoczyl mnie prymitywizm i spartanizm amerykanskich Urzedow Publicznych…MInimum..wszystk inimum ale nardzo mocne i trwale.. sciany malowane pustaki, podlogi beton, malowane spawane porecza, solidna ale prosta stolarka….i meble -drewno plastic metal,,tylko na trwalosc…powoli oswajalem sie z pojeiem niezbednego minimum….
  Inna mentalnosc…. ale po masowym przesunieciu sie rzesz wybranych do robot rzadowych..zaczyna sie to gwaltownie zmieniac:-)) co raz wybuchaja chryje ze wydano miliony na plusze..o kurwokonferencje….erc
  Zastanawiam sie co laczy takie wspolne zachownia…..niepochamowanej rozrzutnisci za publiczne skladki?????..

 17. Maciej said

  Ładniejszy budynek zus-u jest w Gnieźnie, nowiutki !! Wierzcie mi, a co najśmieszniejsze nowy szpital szpeci swoimi murami bez okien nawet, nie pisząc o normalnym sfinalizowaniu tej inwestycji … Obydwie instytucje są publiczne dla ludzi … Kontakt z tymi dwiema nie należy do przyjemnych …

 18. Isreal said

  w linku drugi gmach zusłodzieja w kielcach! a co nie stać nas na dwa? http://brulionman.wordpress.com/2009/11/11/owoc-zywota-twojego-je-zus/

 19. Rżną głupa, bo i tak robią co zechcą said

  ” już w 2001 r. Sąd Najwyższy w uzasadnieniu do wyroku dotyczącego pewnej firmy napisał, że fundusz świadczeń socjalnych „ma łagodzić różnice w poziomie życia pracowników i ich rodzin, a także emerytów i rencistów. Jest on wyrazem funkcji społecznej zakładu pracy, zaś jego adresatami są zwłaszcza rodziny o najniższych dochodach”

  A „sund” jest czyj? No, bant(k)ustanu rzecz jasna.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-zus-jedzie-do-rzymu,1,5172326,wiadomosc.html

 20. guła said

  Ten eksploatowany niemiłosiernie bantustan stara się wyeliminować wyrzucając poza nawias społeczności jego „zbędnych” obywateli. Warunkiem jest, między innymi, wyeliminowanie ZUS.
  Kiedy to już nastąpi ubezpieczeni w prywatnych firmach i objęci opieką medyczną w prywatnych zakładach leczniczych będą mogli być ci, co mają dostęp do mamony (Co wcale nie znaczy że ci pracujący też)
  Reszta aut.

  Serwuje się publice, judząc, wszelakie bezkarne występki osób indywidualnych – a każden głupi już wie, że bez udziału urzędnika ani, ani – krzycząc; o patrzajta ludziska, co ten ZUS wyprawia. Równocześnie pilnując, co by, Boże uchowaj, w żaden sposób nie żądać odpowiedzialności urzędniczej. Pewnie dlatego że premier to też urzędnik…

  ” Przeciętny Polak w roku jest na zwolnieniu 12 dni. Dyrektor Tomasz Z. jest nieprzeciętny. On rok w rok choruje 360 dni. Przez cztery lata ZUS wypłacił mu ponad ćwierć miliona złotych – podaje wyborcza.pl.

  Ryszard Z. 18 października 2007 r. idzie na zwolnienie lekarskie. Na dwa tygodnie. Później dostarcza kolejne zwolnienie. I jeszcze jedno. Mijają miesiące. Na koniec każdego dyrektor Z. dostaje z ZUS zasiłek chorobowy – około 6 tys. zł.

  Kadrowej hurtowni Aja, która prosiła o sprawdzenie Z., ZUS odpisuje: „Lekarz orzecznik nie miał możliwości bezpośredniego badania lekarskiego”. Kadrowa jeszcze trzy razy prosi o kontrolę. Za każdym razem dostaje identyczną odpowiedź.

  W hurtowni załamują ręce. Pozostaje im czekać, aż minie 182 dni zwolnienia Z. Po tym okresie zgodnie z przepisami ubezpieczony powinien wrócić do pracy lub starać się o rentę. Ale nic z tego. Do firmy przychodzi e-mail. Z. informuje, że bierze jeden dzień urlopu na żądanie. Pracodawca nie może odmówić. A dzień po jednodniowym urlopie Z. znów jest chory. I – choć cierpi już na inną chorobę – znów jest na zwolnieniu 180 dni.

  Jak to możliwe? – Przerwa w niezdolności do pracy powoduje nabycie prawa do nowego okresu zasiłkowego, jeżeli kolejna niezdolność spowodowana jest inną chorobą – tłumaczy Katarzyna Mołas, rzecznik prasowy II Oddziału ZUS w Łodzi. Czyli: wystarczy dzień przerwy między zwolnieniami i pracownik znów może iść na chorobowe.

  Więcej:

  http://wyborcza.pl/1,75248,12005027,Najbardziej_chory_pracownik_w_Polsce.html#ixzz1ytkj8bWK

  ?????????????

  Czyż ZUS tych urzędników nie ubezwłasnowolnia?
  (No, rzecz jasna, wybiórczo)

 21. guła said

  A może PO prostu w bantustanie za mało jest kadry urzędniczej i biedactwo PO prostu nie rozdwoi się.
  Ten „pies musi być gdzieś pogrzebany”

  Aha, Dzień dobry państwu.

  „Pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydów w Polsce powiedział/a
  2012-06-26 @ 13:37

  Pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydów w Polsce odbył się w Berlinie – podaje Radio Wnet.

  Na czele ruchu stanął Polak – Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej.

  Kongres powstał w roku 2007, jednak spotkanie jego członków miało miejsce dopiero podczas berlińskiego festiwalu. Członkowie ruch domagają się powrotu do Polski trzech milionów Żydów, wprowadzenia hebrajskiego jako języka urzędowego, uchwalenia licznych ulg podatkowych, a także zerwania konkordatu Polski z Watykanem.

  Postulaty ruchu można znaleźć pod adresem: http://www.jrmip.org/

  Więcej:

  http://www.radiownet.pl/publikacje/zydzi-wracajcie-do-polski-fotorelacja-z-berlina#/publikacje/zydzi-wracajcie-do-polski-fotorelacja-z-berlina

 22. guła said

  No w końcu bankrutuje ZUS i przy okazji TVP :))))))

  I kto teraz będzie emerytom, tym w Boguchwale też, wypłacał emerytury, skoro ni ma. (Zapiszta sie emeryci do OFE. Czas leci szybko…, rzecz jasna trzeba zacząć zarabiać)

  Przed wyborami rozmawiałem z sąsiadami, znajomymi jak jeden emeryt, na temat ich kandydatów. Wszyscy, okupując miejskie ławeczki i ławki i sztachając się z całego jak diabeł z pistoletu, opowiadali się za PO.
  Gościówy.

  Ponieważ tylko PO gwarantuje im wypłatę wypracowanych emerytur.

Sorry, the comment form is closed at this time.