Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Katalonia: W jednej ze szkół muzułmanie nie pozwalają małym Hiszpanom jeść wieprzowiny

Posted by Marucha w dniu 2012-06-27 (Środa)

W mieście Tarras, oddalonym o 16 kilometrów od Barcelony, cztery hiszpańskie matki zwróciły się do władz ze skargą na prześladowania ich dzieci w szkole, na tle religijnym i etnicznym, przez muzułmanów – napisał kilka dni temu portal Alertadigital.

Jak można dowiedzieć się ze skargi matek, muzułmańscy uczniowie arabskiego pochodzenia dręczą uczniów pochodzenia hiszpańskiego, nie będących wyznawcami islamu; co więcej, administracja bierze stronę muzułmanów.

Wedle słów kobiet, w szkole nie respektuje się ustawowo przewidzianej normy, wegle której w placówce oświatowej powinno być nie mniej niż 20% uczniów, dla których język hiszpański jest językiem ojczystym. Arabski stał się zaś językiem dominującym na korytarzach szkół i na placach zabaw. Mało tego, administracja rzeczonej szkoły rozsyła pisma jedynie po katalońsku i arabsku, ignorując język urzędowy, jakim jest hiszpański. W klasach 83,3% uczniów mówi w języku arabskim, w niektórych klasach pomoce naukowe są również wyłącznie arabskojęzyczne.

Rozwścieczone matki twierdzą również, że muzułmanie prześladują małych Hiszpanów nawet podczas przerw i spożywania drugiego śniadania – nie pozwalając im na spożywanie przyniesionych z domu kanapek z szynką. Te są hiszpańskim dzieciom odbierane siłą i wyrzucane do śmieci.

http://autonom.pl

Artykuł dedykuję tym, którzy uważają ostrzeżenia przed narastającą islamizacją Europy za „bicie piany” i odwracanie uwagi od problemu żydowskiego. Takich faktów, jak opisany powyżej, jest dużo więcej. W jednej ze szkół szwedzkich kilku muzułmańskich uczniów wymusiło na dyrekcji rezygnację z odśpiewania hymnu narodowego na zakończenie roku szkolnego. Znany jest fakt, że za ogromną większość gwałtów w wielu miastach Europy odpowiadają muzułmanie. To samo dotyczy wandalizacji mienia publicznego i różnych „protestów” ulicznych.
Nie chcę uogólniać, ale społeczność muzułmańska po przekroczeniu pewnego progu liczebnego staje się agresywna, nietolerancyjna i zaczyna narzucać otoczeniu swe zwyczaje i prawa.
Więc może lepiej, póki jeszcze czas, reagować zanim zostanie wprowadzone wielożeństwo czy honorowa zemsta, a nasze kobiety będą zmuszone siedzieć w domach albo wychodzić zakutane w czadory.

Admin.

Komentarzy 57 to “Katalonia: W jednej ze szkół muzułmanie nie pozwalają małym Hiszpanom jeść wieprzowiny”

 1. robertgrunholz said

  Francja, Szwecja, Norwegia, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania są już skończone, za nimi jak pionki padną też kolejne państwa. Nie mają już możliwości obrony i wiem jak to zabrzmi, ale wszyscy sobie na to bez wyjątku ZASŁUŻYLI. Nie pomagajmy im, dbajmy o własne podwórko: dajmy pozwolenie na budowę meczetu, ale najpierw niech oni dadzą nam pozwolenie na budowę kilku kościołów w Egipcie, Jordanii, czy Libanie. Różnica będzie polegała na tym, że my spojrzymy u siebie na meczety z niechęcią i na tym się skończy, a oni najzwyczajniej w świecie znowu podłożą bomby i chrześcijan wymordują. Zadajmy sobie pytanie: czy więc warto?
  http://www.rgrunholz.wordpress.com

 2. Pokręć said

  Proste, posmarować klamkę drzwi szkoły smalcem wieprzowym. Każdy mały islamiec co się dotknie już nigdy nie wejdzie do raju z 72-ma dziewicami. Poza tym dziwię się, jak muzułmanin tak demonstracyjnie prześladujący chrześcijańską mniejszość w ogóle odważa się na dotknięcie wieprzowiny, nawet po to, żeby wydrzeć kanapkę z rąk chrześcijanina.
  A może jakiś spray antyislamski napełniony smalcem?

 3. Inkwizytor said

  Nie ma strachu, w Hszpani jest wielu Polaków, ktorzy będą ewangelizować Zachodnia Europe jak mawiał Epejskopat stręcząc nam UE 🙂

 4. Marucha said

  Re 3:
  Słusznie, zapomniałem.

 5. j said

  Jesli chodzi o naszych braci muzulmanow to caly czas zachowujac szacunek dla ich bogatej kultury i wiary – wolalabym bym jednak by sie tak sprawnie organizowali we wlasnych krajach a nie w Europie. Nawiasem mowiac jeden czy dwa meczety w Warszawie nie spowoduja swiatowej katastrofy ale ja nie slyszalam by w Arabii Saudyjskiej wybudowano aktualnie jeden lub dwa koscioly chrzescijanskie. Osobiscie zyczylabym sobie takiej symetrii jesli juz Unia Jewropejska przymusza nas do budowania w stolicy sanktuariow praktycznie nieistniejacej w Polsce mniejszosci. Niestety podejrzewam, ze Unia wie co robi. I napawa mnie to ogromnym lekiem o nasza przyszlosc.

  Ponizszy artykul nie dotyczy islamu ale konkretnie nas, katolikow.

  _____________________________________

  Papieskie zastrzeżenia do posoborowej liturgii – wywiad z ks. Nicolą Buxem

  W ostatnich tygodniach za sprawą Benedykta XVI ponownie odżyła dyskusja nad przebiegiem posoborowej reformy liturgicznej. W homilii na Boże Ciało Papież potępił posoborową rezygnację z kultu eucharystycznego w postaci adoracji, a także napiętnował zeświecczanie Mszy św. w imię wiary bez kultu i obrzędów. Natomiast w ubiegłą niedzielę w przesłaniu na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny Benedykt XVI, stwierdził, że posoborowa rewizja form liturgicznych często ograniczała się do zmian wyłącznie zewnętrznych. O komentarz do papieskich słów poprosiliśmy ks. Nicolę Buxa, konsultora dwóch watykańskich kongregacji: Nauki Wiary oraz Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

  Ks. N. Bux: W liturgii stracono wymiar wertykalny, podobnie zresztą, jak w etyce czy życiu społecznym. A zatem liturgia przestała być rozumiana jako prawo Boga do bycia czczonym tak, jak On sam to ustalił. I stała się naszą uzurpacją do swobodnego tworzenia kultu i sprawowania go według naszych zwyczajów. Jak mówił prorok Izajasz: zamieniliście mój kult na własny, sklecony z waszych zwyczajów. Liturgia stała się – jak pisał Papież, kiedy był jeszcze teologiem-kardynałem – swoistą formą rozrywki, spędzania wolnego czasu. Tu, jak sądzę, leży problem. Myślę, że dziś trzeba przywrócić zasadę, że liturgia nie jest dobrem, którym możemy swobodnie dysponować, gdzie możemy robić to, co się nam podoba, dodawać, co chcemy, i usuwać, co nam nie pasuje. Nie, liturgia jest publicznym aktem Kościoła, jak o tym pisze sam Sobór Watykański II w Konstytucji o liturgii, i dlatego jest regulowana przez Stolicę Apostolską, co przypomina Sobór w słynnym paragrafie 22 konstytucji: „Nikomu innemu, choćby nawet był kapłanem, nie wolno na własną rękę niczego dodawać, ujmować ani zmieniać w liturgii”. Jednakże stało się inaczej, stało się właśnie to, czego Sobór nie chciał.

  A zatem odnowę liturgiczną, której chcieli Ojcowie soborowi, trzeba jeszcze przeprowadzić?

  Ks. N. Bux: Oczywiście. Należy kontynuować odnowę. Bo przecież liturgia, podobnie jak Kościół, jest, jak to się mówi po łacinie, semper reformanda – zawsze potrzebuje reformy. Ale uwaga: reformy, nie rewolucji. Tymczasem wielu pojęło reformę jako rewolucję. Czyli wszystko wywracamy do góry nogami, w centrum liturgii stawiamy człowieka zamiast Boga, człowieka ze swymi uzurpacjami, pragnieniami, a także z jego – trzeba to powiedzieć – nieodpartą wolą dominacji, zapominając przy tym, że główną postacią w liturgii jest kto inny: nasz Pan, Bóg. Czcij Pana Boga twego, nie będziesz miał innego Boga poza mną – to jest pierwsze przykazanie. Papież powiedział to kiedyś bardzo mocno, że kryzys Kościoła w przeważającej mierze jest konsekwencją upadku liturgii. Jeśli bowiem sami tworzymy sobie Boga na własny obraz, wszystkie przykazania muszą legnąć w gruzach.

  Czy mógłby nam ksiądz profesor podać jakiś konkretny przykład, w czym sprzeniewierzono się woli ojców soborowych?

  Ks. N. Bux: Podam jeden przykład: adorację. Liturgia ze swej natury jest aktem kultu, a nie formą spędzania wolnego czasu przez jakąś grupę ludzi. Dziś we Włoszech kapłani mawiają na zakończenie Mszy: życzę miłego dnia, dobranoc… Tymczasem liturgia jako akt Kościoła powszechnego, a nie jakieś grupy, nie może się stać miłym rodzinnym spotkaniem. I tu leży problem. Natomiast adoracja oznacza, że ludzie przychodzą do kościoła, by uznać swego Pana i oddać Mu cześć. Jest to rzecz podstawowej wagi. Jeśli tego brakuje, może się zdarzyć wszystko. Na przykład fakt, że tabernakulum, na co żali się wielu świeckich, chowa się do kąta, że nie można go w ogóle znaleźć, a w miejscu centralnym stawia się tron dla kapłana. Na to Sobór nigdy nie pozwolił. Doszło do tego na zasadzie stopniowych ustępstw: najpierw usunęliśmy z centralnego miejsca Pana Boga w Najświętszym Sakramencie, a Jego miejsce zajęliśmy my, duchowni. I to w okresie, gdy my, kapłani, nie mamy się czym chwalić. Będzie lepiej, jeśli pozostaniemy z boku, jak słudzy. Szafarz sakramentu jest przecież tym, kto służy, a nie panuje.

  Jest ksiądz współautorem, obok kard. Waltera Brandmüllera i abp. Agostino Marchetto, głośnej książki „Klucze Benedykta XVI w interpretacji Soboru Watykańskiego II”. Czy niedawne przesłanie Papieża na Kongres Eucharystyczny daje nam również klucz do zrozumienia Soboru?

  Ks. N. Bux: Bez wątpienia. Bo klucze interpretacji, które wskazuje nam Papież, są bardzo jasne. Po pierwsze: postrzeganie Soboru w kontekście historycznym, w jedności z całą dwutysiącletnią Tradycją Kościoła, czyli słynne przemówienie Papieża o hermeneutyce z 2005 r. Drugi klucz dał nam Benedykt XVI w ubiegłym roku, ogłaszając Rok Wiary. Tym kluczem jest wiara. Vaticanum II nie da się zrozumieć bez wiary. Bo było to zgromadzenie Kościoła. Było oczywiście naznaczone ludzkimi słabościami i ograniczeniami. Ale nie można go zrozumieć bez wiary. Podobnie, jak liturgii nie da się zrozumieć bez adoracji. Adoracja nie jest bowiem jakimś dodatkiem do liturgii. Dlatego mam nadzieję, że już niebawem Benedykt XVI napisze encyklikę o liturgii, aby również kardynałowie, biskupi i kapłani byli w tym zgodni z Papieżem. Bo muszą oni tworzyć z Papieżem jedną drużynę, muszą dostosować się do tego, w jaki sposób on chce, by była sprawowana liturgia. Ja na przykład słyszałem, jak jeden z kardynałów odradzał kapłanom, by nie wprowadzali w życie motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontificum. Czegoś takiego być nie może. Kardynałowie i biskupi muszą zrozumieć, że ich posługa jest ważna tylko wtedy, gdy jest spełniania w jedności z Biskupem Rzymu. Nie mówiąc już o zgorszeniu, jakie powodują wśród wiernych.

  Rozm. F. Colagrande, rv; kb/rv

  http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=599186

 6. Fran SA said

  Ta informacja jest taka sobie. Podobnie jak i komentarze. Bo oto co podaje izraelska prasa:

  http://www.haaretz.com/jewish-world-news/pork-off-the-menu-at-some-u-k-schools-in-bid-to-accommodate-jews-muslims-1.440474

  To mi sie wydaje troche dziwne, bo Islam nakazuje stosowanie sie do praw kraju, w ktorym muzulmanom przyszlo mieszkac. Turcy w Niemczech mieszkaja od dawna, podobnie w innych krajach Europy… i jak dotad im to nie przeszkadzalo???

  To jest jakas nowa prowokacja, bo muzulmanie zyja w Hiszpanii nie od dzis.
  Ciekawe, kogo podpuscil.
  Natomiast prawo zydowskie zabrania asymilacji.

 7. Pokręć said

  @6: Turcy to tacy muzułmanie, jak wykształciuchy – katolicy. Mam w zbiorach anyżówkę (Yeni Raki) wyprodukowaną przez państwowy monopol turecki. Taki to muzułmański kraj. W tym samym czasie w Iranie walce jeżdżą po hałdach butelek Ballantines’a i Johnie Walkera skonfiskowanych cudzoziemskim turystom / biznesmenom / ludziom, którzy musieli do Iranu się udać.

 8. Walerian Dąbrowski said

  Ad. 6 To won z mojej Ojczyzny jak prawo talmudyczne zabrania.

 9. marost said

  AD 3

  Nie ma strachu, w Hiszpanii jest wielu Polaków, ktorzy będą ewangelizować Zachodnia Europe jak mawiał Epejskopat stręcząc nam UE

  Bingo! – to przeciez byl koronny argument Episkopatu. Tego powinno sie uczyc male dzieci na pamiec.
  Polacy mieli nic tylko wnosic, wnosic… do Unii – kulture, chrzescijanstwo.. co sie da!

 10. Marucha said

  Re 9:
  Polacy wnosząc do Unii tyle wynieśli z Polski, że już niewiele zostało.

 11. Fran SA said

  Pokrec
  Nie myl biznesu i religii.
  W izraelskich kibutzach hoduja swinie na handel.
  I Turcy sa muzulmanami. Zapytaj tych co sie wslinili do Kosowa i Bosni. Erdogan jest wierzacym muzulmaninem. W armii sa zydowscy przebierancy.

  W Iranie wolno pic wodke innym wyznaniom pod warunkiem, ze sa mieszkancami Iranu. Ani do Arabii Saudyjskiej ani emiratow gorzaly przywozic nie wolno. Pewnie sie boja, zeby sie nie rozpili tak jak Rosjanie czy Polacy.
  Polacy, ktorzy pracowali w Iraku przywozili spirytus w fabrycznie zamknietych metalowych puszkach z Artigrafu, na ktorych byly wymalowane ogorki kiszone.

  W Iranie wolno pic alkohol i Zydom i Chrzescijanom. Przeciez to powszechnie wiadomo. Nie wiem skad te mity.
  W Abu Dabi wolno pic alkohol cudzoziemcom zatrudniomym w Emiratach pod warunkiem, ze robia to u siebie w domu, w tzw. osiedlach dla cudzoziemcow – ale nie wolno publicznie. No wiec turystom nie wolno. Mysle, ze Polakow bardzo martwia takie bezalkoholowe wczasy.

 12. Joanna said

  Procesy beatyfikacyjne Schumana i Gasperiego -ojców załozycieli unii w toku, a rzeczywistość idzie swoją drogą. Katolicy mieli swoje pomysły a masoni realną władzę.

 13. Józef said

  Buractwo na forum wiara
  http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=2&t=30626&start=60
  JedenPost

  Jeżeli na oficjalnych stronach Kościoła posoborowego w Polsce można lżyć błogosławionego Piusa IX , to znaczy że już i u nas jest podobnie.

 14. RomanK said

  Tradycja i Katechizm wyraznie okreslaja Apostazje…apostata sam stawia sie poza Kosciolem.
  Nalezy tylko wyraznie odznaczyc granice Kosciola…..i nie pomoga piuski i infuly…
  Ci poza tradycja i Doktryna de facto nie sa Kosciolem.
  Oddzielaja sie kozly od owiec…mlyny Boze miela wolno…ale miela….

 15. Zerohero said

  Artykuł dedykuję tym, którzy uważają ostrzeżenia przed narastającą islamizacją Europy za “bicie piany” i odwracanie uwagi od problemu żydowskiego.

  Oczywiście, że jest to odwracanie uwagi od problemu zasadniczego. Widziałem zbyt wiele wypowiedzi Żydów chełpiących się tym, że zniszczą homogeniczność Europy. Za bardzo kłuje w oczy, że tam gdzie Żydzi nie rządzą (Japonia, Chiny) tam jakoś nikt nie potrzebuje emigrantów obych rasowo, kultorowo, religijnie. Trzeba na głowę upaść aby tą inwazję przypisywać 1) nieokreślonemu lewactwu 2) spiskowi muzułmańskiemu 3) przypadkowi 4) głupocie Europejczyków. To jest celowa robota. Polityka emigracyjna zapada na najwyższym szczeblu, propaganda w mediach również. Będziemy się szarpać z muzułmanami, a tymczasem władza zaprosi kolejnych, a media wykreują antynacjonalistyczną psychozę. Tak się kończy jak człowiek nie rządzi we własnym kraju i poddaje się obcym mediom.

  Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society w USA: “Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.”

  a tutaj film Davida Duka z działaczką żydówką:

  która przyznaje, że Żydzi za swoją robotą nie będa lubiani, ale to „konieczność”.

  A tutaj pełny dokument po polsku na temat emigracji:

  Z opisu wynika, że dokument jest zdejmowany notorycznie z YT. A czyj jest YT? Czyje są media, kogo słuchają politycy? No kogo? Samo się robi?

  Poza tym tu nie tylko chodzi o muzułmanów, ale i murzynów, którzy fajnie tańczą przy ognisku, ale do fabryki nie chcą, a do deski kreślarskiej to nie mogą choćby nawet chcieli.

 16. Kapsel said

  Re 5
  Pani J

  Dziękuję Pani za ten artykuł.Pozdrawiam.

 17. Z monitorapolskiego said

  Ad.6- Fran SA

  Sklaniam sie do panskiej sugestii, ze problem zostal sztucznie wykreowany by takim tanim chwytem podzegac i rozgrzewac publike do nienawisci przeciwko muzulmanom.
  We Francji rowniez bardzo modne jest publiczne wzniecanie roznych awantur antymuzulmanskich z fularami, halalem i wieprzowina w szkole lub w darmowych zupach na czele.
  Nienawisc do muzulmanow, niewazne czy sa Persami, Syryjczykami, Irakijczykami, Algierczykami czy Palestynczykami – to w tej chwili sprawa priorytetowa umilowanych przywodcow swiatowych. Przeciez cywilizowany swiat musi wreszcie zrozumiec koniecznosc przyszlego ataku na Iran, prawda?
  Tak na marginesie – juz dawno temu wykazano, ze jesli jakas mniejszosc narodowa w spoleczenstwie przekroczy 10% – zaczynaja sie powazne klopoty w kraju.
  Jesli nie przekracza jakos mozna sobie poradzic.
  W tym kontekscie rzeczywiscie obserwujemy, ze zyjaca w Polsce od setek lat spolecznosc muzulmanska nigdy nie nastreczala nam klopotow. Wrecz przeciwnie – ludzie ci czuli sie na tyle Polakami, ze byli lojalni wobec Polski i Polakow wtedy kiedy nasi starsi bracia w podskokach przescigali sie w zdradzie i donosicielstwie na obywateli kraju, ktorego chleb codziennie jedli zyjac w Polsce bezpieczniej niz w jakimkolwiek innym zakatku Europy.

  Jednoczesnie, jesli mozna, zacytuje panski wywod na temat Wahabitow u Piotra Beina, ktory mnie bardzo zaciekawil i byc moze zaciekawi tez mieszkancow Gajowki
  Pozdrawiam

  _______________________________

  Fran SA 2012-06-23

  Islam, podobnie jak Chrzescijanstwo czy Buddyzm, nie jest religia homogeniczna, tzn. jednorodna. Gdy mowimy o chrzescijanstwie w Polsce, to nie mamy na mysli amerykanskich ewangielikow, czy Moromonow, adwentysow, Baptystow, Anabaptystow, Pentakostalistow, Protestantow: Luteranow, Purytanow, Metodystow, Kalwinow. Nie zawsze przychodzi nam na mysli Prawoslawie, czy Unici.

  Miedzy chrzescijanskim odmianami religii jest wiele roznic. Kosciol katolicki nie uznaje rozwodow i nie daje slubow osobom rozwiedzionym, ktore nie mialy anulowanego uprzednio slubu.
  Anglikanie zas, udzielaja slubu komu sie da; rzeczywistym malzenstwom, ale i pedalom, przestepcom w wiezieniach, wielozencom, zboczencom itp. Rozwod tez jest latwo dostac i nikt sie tym tak bardzo nie przejmuje. Mamy tez roznice w koncepcji, antykoncepcji, aborcji itp.

  Wiadomo powszechnie i nie odkrywam tu Ameryki, ze jest wiele sekt i tzn. odlamow ‘chrzescijanstwa’, stworzonych sztucznie, a przewaznie przez zydow, czesto przy pomocy Anglikow.
  Tak powstali Swiadkowie Jehowy, czyli tzw. badacze Pisma Swietego, ktorzy nie maja absolutnie nic wspolnego ani z Pismem Swietym ani naukowym badaniem czegokolwiek.
  Podobna szalenie podejrzana sekta sa Bahaje, z Iranu. Zalozono ich wylacznie po to, zeby dostac sie do ropy iranskiej. Szalenie ciekawa historia, ale moze zostawie ja na inna okazje.
  Mormony maja sie za Chrzescijan ale nie bardzo wiem dlaczego. Wierza w Chrystusai ze podobno urodzil sie w Utah – ale popieraja wielozenstwo i szalenie dbaja o ‘skromny ubior kobiety’.
  Maja za zadanie hcrzcic posmiertnie zydow, o co jest teraz w USA awantura. Romneyowi nie zaszkodzi bo z niego jest taki Mormon jak z futeralu instrument.

  No wiec gdy chodzi o Islam, czy Judaizm to mamy do czynienia z tak bardzo skrajnymi odlamami podobno tej samej religii, ze czasami trudno uwierzyc, ze sa to wyznawcy tej samej religii.
  Bardzo duzo zydow nie uznaje panstwa Izrael, bo w Torah pisze wyraznie, ze nie wolno im wrocic do Jerozolimy dopoki nie wroci Mesjasz. Do takich zydow naleza np. Chasydzi – m.innymi polscy zydzi, ktorzy zapelniali obozy koncentracyjne. Ciekawe, ze zaden niemiecki zydowski bankier nie dostal sie z lapanki do obozu. No, wiadomo, Havara (Transfer Agreement)

  ZYdzi pozakladali tez rozne odmiany Islamu. Do takiej absolutnie idiotycznej grupy religijnej naleza Wahabici , wlasciwie zydzi, ktorzy udaja wyznawcow Islamu. Bardzo ciekawa jest historia podbicia Mekki przez Wahabis. Naturalnie usadowili sie w samym sercu Isalmu. No i przy okazji w poblizu ropy.
  Wahabis nie maja nic wspolnego ani z Judaizmem ani z Islamem; jest to okrutna perwersja religijna. Zajmuja sie glownie polityka i rabowaniem pod plaszczykiem Islamu.
  Zadziwiajace, ze Zydzi-syjonisci pyskuja na Islam ( ale ten palestynski) natomiast popieraja np. budowe meczetu w Warszawie, Czarnogorze i w ogole na Balkanach.

  ZYdzi sa mistrzami mistyfikacji. I do tego maja w rekach ponad 90% prasy; wiec niszcza mozgi propaganda.
  W czasie balkanskiej rzezi nazjezdzalo sie do Bosni kupe tych przebierancow z Arabii Saudyjskiej i po wypedzeniu Serbow z Bosni pozajmowali ich mieszkania i domy. Klopot mieli z porozumiewaniem sie z Bosniakami- muzulmanami, bo nie znali jezyka.
  Utworzenie dwoch panstw muzulmanskich na Balkanach jest zwyklym (niezwyklym) pretekstem do opanowania Balkan przez ZYdow poprzebieranych za muzulmanow. Widac to i po tym, ze Kosowo nie wpuscilo jak dotad zadnej Komisjii ONZ w sprawie dochodzenia handlu nerkami z niedobitych Serbow i Cyganow (teraz sie nazywaja Romy – jakby im to cos pomoglo). Kto sie osmieli nie wpuscic Komisji ONZ??
  No wiec z jednej strony oskarzamy muzulmanow o wszystkie zbrodnie swiata, a z drugiej strony budujemy za pieniadze podatnika kolejne zgola nie religijne pseudo swiatynie. Moim zdaniem jest to swietokradztwo!
  W Polsce zyje wielu muzulmanow od ponad 600 lat. Nigdy nikomu nie wadzili i nie naleza do bonzow naftowych.
  Najbardziej podejrzane jest to, ze syjonisci popieraja budowe tego meczetu. Czy ktos sie pytal polskich muzulmanow o zdanie??
  Moim skromnym zdaniem, tylko oni maja prawo decydowac czy chca meczetu w Warszawie. I do nich powinno nalezec utrzymanie tego meczetu.
  Tymczasem zydzi wybudowali jakies muzeum w Warszawie, ktore przypomina bunkier z czasow okupacji.

  To, co zydzi wyprawiaja w Polsce to sie juz przestaje miescic w glowie.
  Nasi wiezniowie porzadkuja groby zydowskie. Ja sie pytam: gdzie sa polskie wladze koscielne, ktore na to pozwalaja??????
  Kto wymyslil ‘judeochrzescijanstwo’?? Przeciez te dwie religie nie maja ze soba nic wspolnego. Dlaczego nie uczymy historii religii i historii Kosciola? A w ogole dlaczego nie uczymy historii starozytnej? Mam zgadywac???

  http://www.haaretz.com/print-edition/news/polish-prisons-teaching-jewish-studies-to-inmates–1.413852

  http://www.haaretz.com/jewish-world/2.209/convicts-help-rescue-neglected-jewish-cemeteries-in-poland-1.3733

  No i jeszcze taka ciekawostka napisana przez Egipcjanina – muzulmanina:

  http://ashraf62.wordpress.com/2012/02/08/jewish-roots-of-islams-extremism/

 18. j said

  Ad.16-Kapsel

  Ciesze sie ale ciagle mam wrazenie, ze jestem panska dluzniczka 🙂
  Rowniez serdecznie pozdrawiam

  Na dobranoc o Matce Boskiej pieknie zaspiewa Panu Eleni:

 19. maran said

  ad 17 bardzo ciekawie pan napisal. prosze jednka nie zapominac ze po soborze wat.2 hierachia odgorna jest antykoscielno-masonkska. zajmuje sie ona , zreszta bardzo skutecznie, niszczeniem tradycyjnego katolicyzmu pod plaszczykiem „posoborowych” zmian/reform.
  udalo sie sie zaczadzic wiekszsoc tzw katulikuf ,ktorzy w ramach slepego, bezmyslenego posluszenstwa maja klapki na oczach i udaje ze NIE widza tego co sie dzieje, a nawet jak widza to udaja ze nie rozumieja, a nawet jak co nieco rozumieja ,to udaja ze to tak na niby , ze moze jednak nieprawda,itd .
  i tak sie bawimy w ciuciubabke, a globalisci w tzw miedzyczasie robia co zamierzali, planowo, systematycznie, precyzyjne , bez ogladania sie na boki.
  ciekawe jest to video z wypowiedziami staruszkow z owjny Christeros w Mesksyku. Jeden z nich powiedzial , mnie wiecej cos takiego. „Bog byl po naszej stronie, Bog pomagal nam ZABIJAC naszych wrogow”.. wow.. teraz wiekszosc bogobojnych , swintobliwych ,spacyfikowancyh, tchorzem podszytych , posoborowych katulikf by sie zachnela na takie dictum . „Bog pomagal zabijac”?? Jakze to??

 20. maran said

  tu to ciekawe video w ktorym sie wypowiadaja starsi uczestnicy tzw Christeros wojny w Meksyku . maja/mieli cos czego my juz nie mamy, sprzedalismy za to za tzw swiety spokoj , odrobine luksusu i przymierze z tym swiatem.
  Mieli Odwage i prawdziwa wiare.

 21. maran said

  ladna modlitwa.
  „ZNACZĘ SIĘ ZNAKIEM KRZYŻA
  (anonimowa modlitwa irlandzka, prawdopodobnie z IX wieku )
  ……………………………..
  Znaczę znakiem Krzyża

  swoją twarz

  Najpierw oczy

  potem uszy

  nos

  usta

  Kładę znak Krzyża

  na gardle

  na ciemieniu

  Chronię znakiem Krzyża

  swoje barki

  ramiona

  aż po same dłonie

  Bądź znaku Krzyża

  przy mych nogach

  przy mych stopach

  Niech będzie Krzyż

  przede mną

  za mną

  przeciw kłopotom

  w górach i dolinach

  Niech widzę Krzyż

  od wschodu

  Niech mnie osłania

  od zachodu

  Niech mi pomaga

  od północy i południa

  Niech będzie Krzyż

  na niebie

  przy ziemi

  Niech zatrzyma Krzyż

  nieszczęście

  rany ciała

  i duszy

  Żegnam się znakiem Krzyża

  kiedy siadam

  kiedy leżę

  kiedy stoję

  Bądź Krzyżu

  moją siłą

  Prowadź mnie do Króla Niebios

  Znaczę znakiem Krzyża

  mój kraj

  parafię

  Kościół

  świat cały

  Niech nas wspomaga znak Krzyża

  w tym

  i w przyszłym świecie

  Broń nas znaku Krzyża

  przeciw niebezpieczeństwom

  i ochraniaj

  od głowy aż do stóp

  Bądź z nami Krzyżu

  aż do dnia ostatniego

  kiedy umrzemy

  kiedy zakopią nas w ziemi

  Znaczę znakiem Krzyża

  swoją twarz

  i twarzą

  naznaczoną Krzyżem

  obracam się ku Tobie

  Panie

  Amen „

 22. maran said

  a tu zrodlo do tej i innych modlitw
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/modlitewnik_osobisty_34149

 23. maran said

  moze by tak pan marucha wrzucil te modlitwy na glowna??
  mysle ze propozycja warta rozwazenia.

  „MODLITWA W WALCE DUCHOWEJ

  DO MARYI – KRÓLOWEJ NIEBA I ZIEMI

  Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów!

  Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana – prosimy Cię pokornie – rozkaż hufcom anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość – a zwalczając ich wszędzie – strąciły do piekła!

  Święci Aniołowie i Archaniołowie!

  – brońcie nas i strzeżcie nas! Amen

  (modlitwę odmawia się trzykrotnie ??”
  .

 24. maran said

 25. maran said

  http://www.mostholyfamilymonastery.com/watch_our_videos_3.php

 26. maran said

 27. maran said

  ad 26 fantastyczne, swietnie udokumentowane video z bratem Diamond.
  oczywscie stada zaczadzonych posoborowych katulikof nic nie przekona bo oni sa wyjatkowo odporni na argumentacjie i logike za to potrzebuja kolejnych cudow w medjugorie.

 28. maran said

  tu kapitalne, bardzo glebokie video. powinno byc przetlumaczoe na polski.

 29. Inkwizytor said

  Maran/Sono

  Brat Michał Dimond OSB to heretyk

 30. Kapsel said

  Re 29

  Bardzo dziękuję za to wyjaśnienie myślę że należy Czytelnikom Gajówki a więc za Zawsze Wierni ….fragment…

  …br. Michał Dimond OSB z opactwa Św. Rodziny (stan Nowy Jork), wystąpił z listą „202 herezji II Soboru Watykańskiego” i „101 herezji Jana Pawła”. Nawiasem mówiąc, br. Dimond uważa Bractwo Św. Piusa X, Bractwo Św. Piusa V oraz CMRI za heretyków, ponieważ wierzą w tzw. chrzest pragnienia, co – jego zdaniem – oznacza odrzucenie dogmatu „poza Kościołem nie ma zbawienia”. Br. Michał Dimond jest szeroko znany ze swych skrajnych poglądów na różne kwestie, posuwając się do tego, że przypisuje sobie władzę quasi-Magisterium. Uważa on, iż dzięki tej władzy może wygłaszać nieomylne twierdzenia, mając rację tam, gdzie wszyscy inni się mylą. Zasadniczo działa jak papież….

  a tutaj za Wiki

  Najświętsza Klasztor Rodzina

  …..organizacja prowadzona przez Michaela Dimond…….,

  ……..Został założony w 1967 roku w Berlinie, New Jersey , przez samozwańczego mnicha benedyktyńskiego , imieniem Józef Natale (ur. 1933), początkowo jako wspólnoty dla upośledzonych mężczyzn. Natale wstąpił do benedyktynów Archabbey w Latrobe w Pensylwanii , w 1960 roku jako świeckiego postulant , ale pozostawił mniej niż rok później rozpocząć własną Monastyr Świętej Rodziny. Według archiwisty w Saint Vincent Archabbey w Latrobe , Natale opuścił przed podjęciem śluby, że nigdy w rzeczywistości stał benedyktyński mnich……..

  http://en.wikipedia.org/wiki/Most_Holy_Family_Monastery

  Nieodparcie przypomina mi się komentarz Marka S

  Ad. 16,

  “Pani” Sono,

  Będę z “Panią” szczery. Nie sądzę że “Pani” to Pani. “Pani” styl pisania zupełnie nie jest kobiecy. Również “Pani” zbyt częste pomyłki w używaniu formy męskiej zamiast żeńskiej wskazują na maskaradę. Maskaradę, przypuszczam, w jakimś określonym celu.

  “Pani” wypowiedzi są pełne obłudy. To czuć na odległość. Za słabo się “Pani” maskuje. Te “Pani” niby anty-lucyferiańskie wypowiedzi nie są niczym nowym lecz wydają się służyć do uwiarygadniania tylko po to aby przemycać poglądy lub uwiarygadniać osoby lub kryptożydowskie źródła jak Fronda. Ta niby “Pani” krytyka syjonistów i poparcie dla sedewakantystów również brzmi fałszywie. Także ataki na nauki KK pod pozorem walki z ignorancją wskazują “Pani” intencje.

  Czasami, choć rzadko, zadarza się “Pani” umieścić jakieś istotne źródło na temat obecnej kontroli, ale, jak przypuszczam, wynika to ze zbyt małej inteligencji, bo nie potrafi “Pani” sama odróżnić tego co jest puszczane jako dezinformacja (hasbara) a co jako rzeczywista informacja.

  https://marucha.wordpress.com/2011/08/21/teza-antyteza-synteza-jako-metoda-dzialania-zydow-i-obecnej-rozgrywki-z-rosja/

  Nie sądzę że “Pani” to Pani. “…..ja też nie sądzę.

 31. maran said

  mysle ,ze brat Diamond jest duzo mniejszym heretykiem niz wszyscy posoborowi papiezy (zwolennikow gloablizmu i ogolnoswiatwej-masoenkiej, religii), znaczna czesc watykanskch kardynalow, biskupow i czesc ksiezy.
  On mowi prawde , a prawda nie moze byc heretycka.
  prawda jest heretycka tylko dla heretykow, a takimi sie stali posoborowszczaki.
  ….
  panie Kapsel , swoje podejrzenia malego mozdzku moze pan wrzucac ludzim ,ktorzy takowe male mozdzki , jak pan, maja.
  takich nie brakuje, oni uwierza.
  co jeszcze pan wymyslil ???

 32. maran said

  ad 29 a co KONKRETNIE jest heretyckiego w tym co mowi brat Diamond. Poza oczywiscie tym, ze nazywa obecny,
  po-soborowy watykan anty-Kosciolem?? z czym zreszta pan, jako niby sedewakatnysta tez sie niby zgadza.

  ad 30 panie Kapsel,
  prosze mi powiedzec KONkRETNe bledy brata Diamodna w tym co przedstawia w swoich video.
  gdzie tam jest NIEPRAWDA???
  wiem ze pan mi tego nie przedstawi ,bo pan nie potrafi. do uczciwej polemiki trzeba miec wiedze, inteligencje,odwage. pan kapsel lubi tylko powtarzac jakies bzdury o heretykach.
  Czy heretycki posoborowy watykan moze okreslac kogos heretykiem??
  moze, jak najbardziej. ale tak samo Luter, czy kalwin ,czy swiadkowie jehowy okreslali katolkiow heretykami. watykan tak daleko zaszedl w swoim heretyzmie, ze stracil juz prawo prawdzwiego orzekania, kto jest heretykiem. za duzo heretykow siedzi na najwyzszych pozycjach w watykanskiej hierarchi, zeby ich orzeczenia byly prawdziwe.
  mnie interesuje poznanie prawdy a nie slepe , bezmyslne, baranie posluszenstwo ludziom ,ktorzy od tej prawdy odeszli.

 33. Kapsel said

  co jeszcze pan wymyslil ???

  a przecież ja wcale nie myślę ,ja tylko przytaczam wypowiedzi na temat tego pana które potwierdzają to co powiedział Pan Inkwiyzytor.

  natomiast myśleć to najwięcej myśli Pani bo w jednym zdaniu jest tyle myśli

  mysle ,ze brat Diamond jest duzo mniejszym heretykiem niz wszyscy posoborowi papiezy (zwolennikow gloablizmu i ogolnoswiatwej-masoenkiej, religii), znaczna czesc watykanskch kardynalow, biskupow i czesc ksiezy.
  On mowi prawde , a prawda nie moze byc heretycka.

  ja nie zabraniam Pani myśleć i nie czepiam się Pani jako Pani Maran ale uważam że Czytelnikom należ się poszerzyć horyzonty do myślenia.

  Pani natomiast niech sobie myśli dalej ,mnie nic do tego a wręcz przeciwnie widzę w tym wielki pożytek dla siebie.

  a tutaj następny temat do myślenia,może akurat Pani się spodoba skoro lubi Pani tak myśleć…

  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/skoro-matka-ziemia-to-dlaczego-ma-jadro-pl-ffffff

 34. Inkwizytor said

  Pan Kapsel juz wyjasnił dlaczego br. Michał Dimond jest heretykiem. I nie ma tu znaczenia, czy jest „większym czy mniejszym”. herezji sie nie stopniuje. Dimond odrzuca naukę Soboru Trydenckiego wyrażoną na VI Sesji oraz nauczanie św. Tomasza z Akwinu odnośnie chrztu pragnienia ergo Michał Dimond jest formalnym i materialnym heretykiem.

 35. maran said

  ad 33 i to mietolenie scietej glowy, bez sensu, bez ladu i skladu nazywa pan udowodnieniem panskich idiotycznych zarzutow a propos brata Diamonda??
  taj jak myslalam, powtarza pan bezmyslnie, jak papuga ,opinie swych guru , rzuca pan jakimis tekstami nawet nie wiedzac o czym one sa i uwaza, ze robi pan super robote. ale niech pan sie nie przejmuje , takich mulow jak pan tysiace, a wlascwie miliony.
  ale ten fakt (ilosci) z klamstwa nie czyni prawdy. ilosc wyznawccow nie swiadczy, ze cos jest prawda. pan se to zapamieta w swojej malej glowce.

 36. Inkwizytor said

  Re: 32

  Ja nie jestem „niby sedewakantystą” szanowny(a) Maran, tylko swoją opinie sedewakantystyczna wyraziłem na forum Pana Maruchy jakieś 3 lata temu i konsekwentnie jej sie trzymam. Natomiast pana(i) neoficki sedewakantyzm jest dla mnie bardzo podejrzany. Za dużo w nim personalnych ataków, złości, emocji. To nie jest katolicka postawa. Innym słowem, pana(i) sedewakantyzm wydaje mi sie być nie rozumowym ale strategicznym wybiegiem tylko jeszcze nie wiem w jakim celu pan(i) to robi. Moze po to by sedewakantyzm i sedewakantystów skompromitowac ?

 37. maran said

  ad 34 brat Diamond NIE odrzuca nauk soboru trydenckiego .to watykan je odrzucil. Powtarza pan beZmyslnie klamstwa. prosze mi konkretnie pokazac GDZIE niby brakt diamond odrzucil nauki soboru trydenckiego ??
  brat diamond kapitalnie udowadnia w swoich videach gdzei i jak konkretnie posoborowy watykan zboczyl z drogi Tradycji.brat Diamond nie moze byc nazwanym heretykiem przez heretycki watykan.
  czy luter moglby nazwac brata Michala heretykiem, moglby i pewnie zrobilby to, ale czy prawdziwy katolik wzialby to na powaznie??
  klamstwa pan powiela , nawet tego nie wiedzac.
  z pana taki sedek jak z koziej ….traba.

 38. maran said

  ad 36
  inkwizytor,
  niech pan nie udaje swietoszaka . obrazil pan pana RomanaK haniebnym oskarzeniem i potem ogon pan skulil i zwial z miejsca ,zostawiajac wkurzonego, rozgoryczonego czlowieka.
  jak mialby pan choc krzte honoru albo wyjasnilby pan te sprawe, albo chociaz przeprosil.
  pan zas jak tchorz i oszczerca sie zachowal. kogo i w czym pan poucza??
  lisow farbowanych takich jak pan, to ja poznaje na kilomter.

 39. Inkwizytor said

  Re: 37

  „z pana taki sedek jak z koziej ….traba.”

  Ja zostałem sedewakantystą jak ty jeszcze nie wiedziałeś(a) co to jest sedewakantyzm a teraz zgrywasz na Forum Maruchy czołowego eksperta od sedewakantyzmu i ustawiasz wszystkich po kątach

  Prosze szanowych gości Gajówki o nie nieprzypisywanie sedewakantystom poglądów Maran/Sono, który(a) sedewakantysta nie jest tylko próbuje ośmieszyć sedewakantyzm

 40. Inkwizytor said

  Re 38

  1.RomanaK nie obraziłem
  2.Ogona nie skuliłem, odpowiedziałem a to gdzie jest ten komentarz to prosze zapytac Pana Maruchy
  3 Nie jestes sedewakantystą/ką tylko podłą szują

 41. maran said

  ad 39
  niech pan lepiej idzie na kolanach i prosi pana Romana K o przebaczenie za oszczerstwa na Niego rzucane.
  zachowal sie pan jak ostatnia gnida w tej sprawie. i niech pan nie udje Wielkiego Sedeka,
  bo po panskim zachowaniu wzgledem pana Romana K ( i nie tylko) ,widac co z pana za typek.

 42. maran said

  ad 40 dlaczego miesza pan pana Maruche do swojej haniebnej gierki.
  jezeli przytoczyl pan takie oskarzenie ( nie wiem zreszta po co…) ,to albo pan je udowadni ,sam ,
  albo pan prosi na kolanach pana Romana K o przebaczenie.
  szuja to nie ja jestem, ale pan. i to wielkim.

 43. Inkwizytor said

  Re: 42

  „ad 40 dlaczego miesza pan pana Maruche do swojej haniebnej gierki.”

  zrozum nie pelnosprawny umyslowo czlowieku, ze tylko admin strony może zamieścić komentarz, który z jakichs powodow się nie wyświetlił 🙂

  I nie udawaj sedewakantysty Sono bo nim nie jesteś 🙂

 44. maran said

  ad 43 nie masz za grosz honoru i zwyklego poczucia przywoitosc obojetnie czy zwiesz sie sedekiem czy lefebrysta czy ateista czy ufoluidkiem.
  znam paru ateistow od ktorych bys mogl sie duzo nauczyc w kwesti przywoitosci i honoru.

 45. Inkwizytor said

  Re 44

  Zachowujesz się jak typowa żydowica 🙂 Wrzaskliwe ataki na posoborowy „Kościół”, huzpa i zgrywanie pokrzywdzonej cierpietniczki, typowa hasbara 🙂 Wet3 dobrze cie podsumował wstrętny babsztylu

 46. maran said

  ad 45 no i wychdzi twoj farbowany sedevacantyzm, twoje chamstwo, brak honoru, odwagi i obluda,
  ktore to i tak dawno zauwazylam.
  kochasz te swoje oszczerrstwa i inewktywy. no to je kochaj.

 47. Zerohero said

  Widzę, że cwelowanie Europejczyków w Europie przez przybłędy, które u siebie nie są w stanie zbudować funkcjonującego państwa jakoś Państwa nie rusza. Państwa spory teologiczne przejdą do histroii. Wyprą je kłotnie szyitów z sunitami, np. jak rozbudować minaret w Watykanie.

 48. maran said

  ad 45 to tak typowe dla polactwa.
  prosilam o konkretne dowody ktore swiadcza, ze brat Dimond niby sie myli. ale o konkretne dowody gdzie i jak.
  towarzystwo wzajemnej adorcji zamiast tychze dowodow zaczelo sie nawzajem oblizywac, a potem z hurmem obrzucilo mnie stadem oszczerstw i inwektyw. typowa mentalnsoc lokajskich pieskow, ktore mysla ,ze jak sa razem to moga wszytko. nawet panu na meble ponasikac.

 49. Marucha said

  Proszę Państwa, ryzykując że i ja oberwę po mordzie za ewentualną stronniczość, sprawę widzę tak:
  1. Pan RomanK istotnie wyraził się o gwałconej Polce w sposób, który można odczytać jako lekceważący, choć z drugiej strony sądzę, iż nie miał takich intencji, lecz raczej pragnął ostrzec przed pragnieniem zemsty, która może przynieść dużo gorsze skutki. Panu Romanowi zresztą natychmiast zmyto głowę.
  2. Pan Inkwizytor, którego stosunek do banderowców jest dobrze znany, przypomniał ten fakt, w sposób niekoniecznie dyplomatyczny.
  3. Przy okazji padły bardzo ciężkie słowa z obu stron.

  I co ja mam z tym zrobić oprócz – po raz kolejny – wystosowania apelu do dyskutantów: RomanaK, Inkwizytora, Rysia etc. aby zaprzestali obrzucania się obelgami?
  Skazane na powodzenie… 😉
  A cenzurować tak cholernie nie lubię…

 50. Rysio said

  re 49. Nie przypominam sobie abym obrzucał Inkwizytora czy RomanaK oblegami.

  A jeżeli chodzi o marankę i bojkotkę to i tak wszystko po nich spływa jak woda po kaczce.

  Postaram się powstrzymać chciaż te dwie baby to żydowska V columna.

  😦

 51. Rysio said

  re 48. To takie typowe dla żydowstwa.

  🙂

 52. j said

  Ad.16-Kapsel

  Witam! Jeszcze cos ciekawego dla Pana 🙂
  Pozdrawiam

  ________________________________________________

  Ojciec Joseph-Marie Verlinde
  Znakomicie się zapowiadał. Miał zaledwie 20 lat, a już przygotowywał doktorat z chemii i fizyki atomowej. Nadszedł rok 1968, Francja zawrzała. Mentalna rewolucja porwała też młodego Jacquesa Verlinde. Odrzucił wyniesione z dzieciństwa prawdy wiary. Wpadł po uszy w medytację transcendentalną. Nie wystarczały mu zwykłe spotkania, dotarł do guru, który stał za stosowaną przeze niego techniką. Stał się jego uczniem — brahmaczarinem. Był z nim zawsze i wszędzie. — Mogłem spędzić z nim długi okres w Himalajach — opowiada. — Zapoznałem się z fundamentem filozoficznym hinduizmu i buddyzmu. Poznałem praktyki nazywane na Zachodzie jogą. Osiągnąłem stan moksa, czyli nirwany. Oddałem się ćwiczeniom bez reszty. Znalazłem się w Indiach, w miejscu, dokąd dociera niewielu Europejczyków. Zobaczyłem, dokąd naprawdę prowadzą praktyki jogi — przedstawiane jako zupełnie niegroźne. Po przebyciu etapów wstępnych wszedłem w okultyzm. Czakry zostały już otwarte, więc pozwoliło mi to dotrzeć bardzo daleko. Medytowałem non stop. Przez całe tygodnie, prawie 24 godziny na dobę, bez snu, w ciągłej medytacji, przy minimum jedzenia! Jedną z mocy, które usiłuje się posiąść na Wschodzie, jest lewitacja — techniki kanalizujące energię kosmiczną, które pozwalają zdobyć wiele fantastycznych uzdolnień. Gdy opanuje się te energie, można mieć nieprawdopodobną władzę. Niewielu jednak wie, za jak straszną cenę zdobywa się tę moc.

  Gdy medytował wysoko, w niedostępnych dla zwykłych śmiertelników aśramach, nieznajoma osoba podeszła go niego i spytała: „A kim jest dla ciebie Jezus Chrystus?”. — Niespodziewanie wszedłem na drogę, na której znajdował się Jezus. Ukazał mi się, mówiąc: Jak długo jeszcze każesz mi czekać? Przypomniał o swej ogromnej miłości. Droga, którą szedłem, okazała się powrotem do etapu poprzedzającego objawienie się Boga. Verlinde przestał lewitować. Spadł na ziemię. Nieświadomy zagrożeń, po powrocie do Europy zainteresował się bioenergoterapią, reiki i okultyzmem, i znów pogrążył się w tych praktykach. Zyskał nawet miano uzdrowiciela. Trzeba więc było wielu lat duchowego uzdrawiania, by mógł powiedzieć: Jestem wolny. Dziś o. Joseph-Marie (takie imię przyjął w zakonie) znany jest jako założyciel wspólnoty św. Józefa, autor wielu książek, a jego świadectwa słuchają z zapartym tchem tłumy na całym świecie.

  O. Joseph-Marie Verlinde cz. 1 – świadectwo

 53. j said

  O. Joseph-Marie Verlinde cz. 2 – odpowiedzi na pytania

 54. Kapsel said

  Re 52
  Pani J

  Bardzo dziękuję za ten komentarz ,właśnie przed chwilą przyniosłem do Gajówki Uroczystość Świętych Piotra i Pawła.Postać św.Pawła i tego zakonnika od Pani ,cały czas przypomina Nam przesłanie św.Jana……Duch dmie kędy chce……
  Nie traćmy więc Nadziei na to co widzimy i z czym Nam przyszło żyć ale i odnówmy w sobie Pokorę.Myślę że właśnie Pokory brakuje teraz Nam ludziom najwięcej.

 55. Kapsel said

  Zbliżam się w pokorze

 56. RomanK said

  Gdzie to niby panie Gajowy wyrazilem sie zartobliwie o gwalconej Polce przez UPAwcow????,, niech mi pan przypomni….bo mi jakos nie moze sie przypomniec??? i kto mi za to zmyl glowe???
  Co to tworzymy fakty medialne????

 57. Marucha said

  Re 56:
  Panie Romanie, oto odnośny cytat:

  RomanK powiedział/a
  2012-04-24 (wtorek) @ 13:39:44
  O i jeszcze stosowac prawo oko za oko zab za zab! Tzn za to ze ssyny Ukraincy zgwalcili w 1943 Kazie P z Zimnej Wody k Podhajec, wyslac autokar jebusi z Centralnej Polski …. niech zgwalca ich corki i zony!:-)))i matki i babki,,i hudobu i iii..co sie rusza!
  A moze i Inkwizytor sie zalapie????

  Niektórzy odebrali zwrot o „Kazi P.” jako lekceważący. Wierzę, że nie było to Pana zamiarem, ale tak to mogło wyglądać.

Sorry, the comment form is closed at this time.