Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Putin tnie podatki

Posted by Marucha w dniu 2012-06-29 (Piątek)

Rosja rozważa obniżenie podatków. Prezydent Władimir Putin w orędziu na temat polityki budżetowej na lata 2013-2015 uznał, że byłoby to najbardziej użyteczne dla rozwoju gospodarki posunięcie. Warunkiem jest jednak, aby zapisane istniejące podatki były płacone zgodnie z prawem

– Rząd Federacji Rosyjskiej musi stworzyć konkretne środki zapobiegające unikaniu płacenia podatków, mając na uwadze, że dzięki uskutecznieniu takich środków dochody skarbu wzrosną na tyle, że będą mogły zostać podjęte decyzje o obniżeniu istniejących obciążeń – powtórzył Putin na spotkaniu z kierownictwem rządu i parlamentu.

Prezydent zwrócił uwagę, że masowa skala oszustw podatkowych wprowadza nierówność podmiotów gospodarczych. Jedni przedsiębiorcy muszą zmagać się z rosnącymi obciążeniami, które blokują ich rozwój, a inni, nieuczciwi, z tego korzystają, dążąc do nadmiernego wzbogacenia się i wyeliminowania konkurencji. Tracą podmioty rzetelnie wypełniające obowiązki i budżet państwa, a przez to całe społeczeństwo.

Stąd poparcie Putina dla zaproponowanej przez rząd Miedwiediewa reformy, której podstawowe założenia zawiera orędzie. System podatkowy ma odtąd tworzyć „klimat proinwestycyjny”, zachęcać do aktywności, wzmacniać gospodarkę, aby podnosić jej konkurencyjność, szczególnie w branżach zaawansowanych technologii.

– System podatkowy Federacji Rosyjskiej powinien stawać się konkurencyjny w porównaniu z systemami państw prowadzących w światowym wyścigu o przyciągnięcie innowacyjnych rozwiązań do własnego rynku – dodał Putin. Podatki mają więc być proste, a procedury jak najmniej uciążliwe dla uczciwych płatników. Natomiast szczególne środki mają zapobiegać odpływowi kapitału do zagranicznych central obecnych na rosyjskim rynku obcych firm. Chodzi szczególnie o holdingi, których spółki-matki zarejestrowane są w tzw. rajach podatkowych. Ma zostać powołana specjalna instytucja walcząca ze zjawiskiem wyprowadzania pieniędzy za granicę.

Zaprezentowany wczoraj dokument jest częścią orędzia prezydenta do parlamentu. Stanowi strategiczny plan polityki finansowej państwa w czasie najbliższych trzech lat, czyli połowy kadencji prezydenta. Obowiązek przygotowania tego rodzaju perspektywy istnieje w Rosji od 2000 roku. Przygotowuje się go co roku, a więc lata, których dotyczą kolejne orędzia, pokrywają się i można obserwować, jak modyfikuje się polityka państwa w obszarze finansów publicznych. W najnowszym orędziu mowa jest także o wpływie cen ropy naftowej i gazu na sytuację budżetową Rosji oraz o tym, jak uniknąć tej zależności. Oczekiwaniem Kremla jest uzyskanie poziomu deficytu budżetowego mniejszego niż 1 proc. PKB. Wydatki i dochody skarbu państwa planowane są przy pewnej prognozie światowych cen strategicznych surowców. Jeżeli przewidywania rosyjskich analityków potwierdzą się, założony poziom deficytu uda się osiągnąć. Rosyjska gospodarka jest wciąż mocno zdominowana przez jedną branżę: sektor wydobycia i przetwórstwa paliw. Od cen, po jakich rosyjskie firmy sprzedają swoje wyroby, zależą też płacone przez nie podatki. Od najbliższego roku stworzony zostanie specjalny fundusz rezerwowy. Będzie on zasilany nadwyżką dochodów w okresach zwyżki światowych cen paliw, a następnie będzie pokrywać deficyt w latach gorszych dla branży energetycznej. Jednocześnie strategia rozwoju państwa zakłada wsparcie innych branż, szczególnie tych, które zyskują przy niskich cenach paliw, a także mniej wrażliwych na ceny surowców sektorów tzw. wysokich technologii, opierających się na badaniach naukowych i innowacyjności.

http://naszdziennik.pl

No i czyż Putin nie jest obmierzłym dyktatorem? Podczas gdy światłe i demokratyczne kraje rozważają jedynie o ile i kiedy podnieść albo wprowadzić nowe podatki, ów satrapa nie tylko myśli o ich obniżeniu, ale nawet i o rym, aby były płacone sprawiedliwie przez wszystkich. Co by na to powiedziały ulokowane w Polsce hipermarkety? Czy po to inwestowały w Polsce, czy po to zapewniły wspaniałą pracę tysiącom osób jako kasjerki i sprzątaczki, żeby teraz płacić jakich haracz polskim gojom? Czy po to rejestruje się holdingi na Bahama, żeby zostawiać zyski w jakiejś tam Polsce, wbrew świętemu prawu wolnego przepływu kapitału?

Admin

Komentarzy 50 do “Putin tnie podatki”

 1. Walerian Dąbrowski said

  Na dodatek, jeżeli ktoś tego jeszcze nie wie podaję aktualny wiek przejścia na emeryturę w Rosji. Panie 55 lat a panowie 60 lat. Tak, tak to nie pomyłka.

  Identycznie jest na Białorusi. Tej samej, którą skutecznie straszono polskich lemingów – admin

 2. Pokręć said

  Spokojnie, to oznacza tylko tyle: ropa naftowa tanieje, bo świat zaczyna dostawać zadyszki i popyt na ropę spada. Jak cena dojdzie do $90 za baryłkę – Rosja będzie musiała coś z tym zrobić. Np. podnieść podatki, podnieść wiek emerytalny…
  To, co powiedział Putin oznacza tylko jedno – podatki będą musiały wzrosnąć. Winę za to zrzucać należy na nieokreślonych nieuczciwych przedsiębiorców unikających płacenia podatków. Na osłodę powiemy, że jak się uszczelni system podatkowy (w Rosji?!?! Sorry, przy całej sympatii do Braci Rosjan, tam jest bardak non-stop!), to podatki będzie można obniżyć. Czyli obietnica popuszczenia śruby w przyszłości pod niespełnialnymi warunkami.
  Jedyne, czego ŻADEN polityk w Rosji nie zrobi, to nie zakaże (efektywnie) pędzenia bimbru po chałupach. Znajomy Rosjanin, jak go pytałem, to nawet nie wiedział, czy samogon jest w Rosji legalny, czy nie, powiedział, że po prostu na wsi w co drugiej chałupie pędzą i chleją – taka jest norma. Bo po czymś takim, nie pomogą mu iluminaci, NWO, masoneria ani żaden rząd światowy z wojskami całego NATO. Dorwą go choćby spod ziemi i przerobią na samogon żywcem.
  Wybaczcie, ale święty (przynajmniej w gajówce) Władimir Putin to przede wszystkim polityk i kagiebista, nie dobra wróżka ani skrzyżowanie Janiny Ochojskiej z Owsiakiem i carem – batiuszką.

  Przede wszystkim skuteczny polityk. A ci „nieokreśleni” nieuczciwi przedsiębiorcy są raczej dość dobrze określeni.. – admin

 3. dtzkyyy said

  „Polak” poucza Rosjan: http://www.novayagazeta.ru/politics/53273.html.

  Kanalia… – admin

 4. Pokręć said

  Panie Gajowy, sama skuteczność polityka nie jest jedynym kryterium oceny. Hitler też był bardzo skuteczny (do czasu). Putin sobie radzi, bo ropa jeszcze jest po ponad $100 za baryłkę a Polacy kupują gaz po cenach dowolnie wysokich i w ilościach również dowolnych. Gdyby w Rosji nie było ropy ani gazu, to mogłoby się okazać, że deficyt budżetowy Rosji jest wcale nie taki mały.
  Inna sprawa, że owszem, „określeni” przedsiębiorcy to zakała, ale nie z powodu tego, że nie płacą jakichś groszowych podatków.
  Myśli Pan, Panie Gajowy, że Putin nie wie, który przedsiębiorca zamiast płacić podatki, płaci mniejsze, ale za to bezpośrednio do kieszeni poborcom podatkowym i kontrolerom?
  Że w kolonii karnej obok Chodorkowskiego nie ma już miejsca?
  To nie jest taka czarno – biała sytuacja. Jak zresztą zwykle.
  Jedno jest pewne jak smierć – podatki w Rosji pójdą w górę.

 5. j21 said

  Putin Tnie podatki i modli sie o III świątynię i co Gajowy na to?

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/27/putin-i-berl-lazar-modlili-sie-pod-sciana-placzu-za-rosje-i-o-budowe-trzeciej-swiatyni-2/

 6. Fran SA said

  Pokrec
  Bardzo nobliwie z twojej strony, ze zamrtwiasz sie o braci Rosjan.
  O ile wszyscy pamietaja Putinowi jego kariere w KGB, o tyle naszym politykom nikt nie pamieta ich przeszlosci. ( Jest pewna drobna roznica miedzy ubecja a KGB- chodzi mi o sklad genetyczny)
  Cala stara gwardia ubecka rzadzi Polska i z tego co rozumiem, to byli polscy dysydenci Rosiewicz/Pietrzak dalej sa dysydentami, ktorych Polsat nie ma nawet odwagi poreklamowac.
  W Polsce nawet bimbru nie mozna pedzic. Trzeba kupowac u zyda.

  A ze Polacy tak bardzo zajeci sie troska o Rosjan – to kto teraz zatroszczy sie o polskie dzieci, ktorych okradaja ci sami ubecy co rzadzili kiedys w nie-kapitalistycznej Polsce.

  P.S. Czy w zwiazku z podatkami w Rosji: czy przewidujesz, ze w Polsce pojda w dol???

  Bo ja tak mysle, ze dopoki Rosja ma rope i gaz to nie ma sie co martwic i o alkohol. Nie musza sprowadzac. Maja wlasne.

 7. Joanna said

  Wystarczyłoby wprowadzić przepisy, że holdingi płacą podatki w miejscu prowadzenia działalności, niezależnie od rejestracji matek-spółek. W Polsce przede wszystkim, a w Rosji również. Trudno naszym krajom konkurować z rajami podatkowymi, tak więc obniżenie podatków, uproszczenie systemu podatkowego nie zapobiegnie dotychczasowym rejestracjom za granicami.

 8. Zerohero said

  Re 4

  Gdyby w Rosji nie było ropy ani gazu, to mogłoby się okazać, że deficyt budżetowy Rosji jest wcale nie taki mały.

  Blisko połowa budżetu Rosji to gaz i ropa, więc można powiedzieć, że ich sprzedaż jest krytyczna dla trwania państwa. To niestety jest cecha państwa trzeciego świata. Albo coś z tym zrobią albo upadną.

  Putin sobie radzi, bo ropa jeszcze jest po ponad $100 za baryłkę a Polacy kupują gaz po cenach dowolnie wysokich i w ilościach również dowolnych.

  Bzdura. Pan rozumie co to znaczy dowolnie wysoki, dowolnie duże ilości? To definicja nieskończoności. Ceny oczywiście są skończone, a sumy jakie zostawiamy w Rosji to coś rzędu 10mld$. Cena za gaz mogłaby być o 20% niższa, a w wielu alarmistycznych przekazach jest ona zupełnie pominięta – ich autorzy sugerują, że płacimy 5 razy więcej niż Niemcy, kupujemy za dużo, a nadwyżkę chyba spalamy bo nie ma co z nią robić. Totalna bzdura i wyolbrzymienie. Niech Pan to sobie porówna z dywidenda jaką ciągnie zachód z wykupionych w Polsce przedsiębiorstw. Tego jest rocznie kilkadziesiąt razy więcej niż kosztuje nas gaz. Każde ubezpieczenie, każdy kredyt, każdy wat energii – na tym zarabia inwestor z zachodu. Drążenie tematu „drogiego gazu” ma pewien sens, bo gaz jest drogi, ale kompletnie nie ma sensu nadymanie tego do problemu nr. 1. Moim zdaniem nie mieści się nawet w pierwszej dwudziestce problemów. W końcu ten gaz i tak musimy kupic. Tymczasem Żydzi właśnie zaczeli Polakom sprzedawać ich własną wodę przez ich własne rury, a za jakiś czas będziemy im płacić podatek od powietrza. Nic dziwnego, że po takich manewrach Żydzi mogą sponsorować patriotycznych publicystów krzyczących o naszej wielkiej gazowej krzywdzie.

 9. Brat Dioskur said

  Obrabiaja Putina w zach. merdiach jak tylko moga!Najpierw gruchnely pogloski ,ze ,mial on sie zgodzic na rozmowy wstepme dotyczace przejsciowego rzadu w …Syrii.Tymczasem Lawrow podal ,ze plan Onana zakladajacy zdjecie Assada z urzedu idzie za daleko ,bowiem ONZ nie jest powolana do zmiany rzadow panstw-czlonkow tylko ma byc posrednikiem w sytuacjach konfliktowych ,takich wiec jaka obecnie panuje w Syrii i nie ma mowy o jakiejkowiek probie wysadzania aktualnych wladz z siodla.A pali sie unym ,bo Turki juz ustawily wzdluz granicy rakiety ziemia-pow.Najlepsze ,bo Syryjczycy tlumacza sie ,ze wzieli tego Phantoma za izraelski,co jest oczywiscie niebywala bezczelnoscia i juz tylko za to Assad powinien poleciec ze stolka!Gdyby ktos sie martwil ,ze macki Putina dusza Polske to spiesze pocieszyc ,ze przesunely sie one na zachod-wlasnie Gazprom wchodzi na holenderski rynek!

 10. Fran SA said

  Zdaje sie, ze jest powszechne nieporozumienie gdzy chodzi o podatki. Po co panstwo zbiera podatki?
  W krajach zachodnich wiadomo, ze podatki sie zbiera dla bankow, zeby im sie dobrze powodzilo.
  Natomiast nie ma zadnej inicjatywy inwestycyjnej; ani rozoju kraju.

  Kiedys, kazda firma miala ulgi podatkowe jesli inwestowala w cokolwiek: infrastrukture, nowe technologie, pomoc charytatywna,itp. ogolnie na rozwoj kraju.
  Teraz kazdy ‚multi-skilled accountant’ wylicza, co sie ‚oplaca’ a co nie; I ma wiecej do powiedzenia, niz eksperci techniczni. Na Zachodzie jest PODATEK od inwestycji!
  Ta choroba podatkowa nazywa sie monetaryzmem.

  Dzieki monetaryzmowi i globalizacji liczy sie tylko zysk ( a przede wszystkim dla firm obcych – tzn. globalnych zlodzieji, co to nosza eufemistyczna nazwe: internacjonalisci); dlatego nie oplaca sie inwestowac, bo to nie przynosi natychmiastowego zysku. Budowa nowej fabryki nie przynosi zysku. Lepiej korzystac z chinskich fabrk. Oplacanie robotnika nie przynosi zysku. Lepiej wynajc Chinczyka i to najlepiej w Chinach, niech sie Chiny uzeraja ze zwiazkami zawodowymi.

  Natomiast kazdy dodatkowy zysk nalezy ukrywac przed panstwem, bo podniosa podatek. No to nie oplaca sie np. nowe urzadzenie, bo przyniesie wzrost produkcji…no i wzrost podatku.

  Do tego dochodzi jeszcze wsciekly monopolizm, ktory jednym pozwala na ‚koncesje’ panstwowe, a innym – nie bardzo.
  Wielu politykow ma udzialy w tych przedsiebiorstwach, wiec jest tzw. system preferencyjny w traktowaniu przedsiebiorstw w zakresie koncesji i ulg podatkowych.
  Wlasciwie parlamenty, czy wybory do parlamentow sa w tym momencie niepotrzebne, bo reprezentuja wylacznie globalistow, a tym zadnej reprezentacji nie potrzeba.

  Caly system podatkowy na Zachodzie jest chory, podly, lichwiarski i wsciekle biurokratyczny. Prawo podatkowe w niektorych krajach sklada sie z siedmiu i wiecej bardzo grubych tomow!. Nikt nie jest w stanie sam sobie obliczyc wlasnego dochodu!!!! Potrzebny jest agent podatkowy! Przeciez to jest chore!
  Jesli nie umiem sobie wyliczyc dochodu przy pomocy pracownikow biura, to chyba cos jest nie tak z systemem obliczania dochodu!

  Nie oplaca sie kupic nowej maszyny, bo sie przyczepi spec od obliczania moich powinnosci podatkowych. Szkoda sobie zawracac glowe.

  Dlatego wala sie mosty na Zachodzie, infrastruktura pada, miasto Detroit jest calkowicie zniszczone, ale tak gnija i rozpadaja sie kiedys kwitnace miasta. Nic sie nie oplaca!
  Za to kwitna pasozyty: banki, firmy obliczania podatkow i firmy ubezpieczeniowe.

  Wyglada na to, ze Putin probuje walczyc z monetaryzmem. Jesli to prawda, to ma moje 100% poparcia.

  Przypomina mi sie historia glosna dosc w USA o dziennikarzu amerykanskim, ktory byl w na wakacjach w Tajlandii. Rozmawial z taksowkarzem, ktory byl zachwycony, ze wozi Jankesa. Zwierzyl sie, ze chcialby wyemigrowac do USA i tam zalozyc wlasny sklep. Po rozmowie z dziennikarzem, przeszla mu ochota na wyjazd. Bo sie okazuje, ze w Tajlandii nie potrzeba brac pozyczki na biznes, placic wynajem lokalu, oplacac tzw. overheads , dodatkowe koszta: ubezpieczenie, telefon, rejestracje biznesu, licencje na biznes, ubezpieczenie od odpowiedzialnosci publicznej, oplacanie agenta podatkowego i miec dwa konta w banku, i zbierac wszystkie papiorki i dokumenty, lacznie z oplatami pocztowymi, rozmowy telefoniczne, komorka itp. itd. Wszystko musi byc wbite do komputera i dostepne dla ewentualnej kontroli.
  Obrot gotowkowy jest nielegalny.

  Nic dziwnego, ze tysiace Amerykanow jezdzi do WIetnamu, Tajlandii … leczyc sobie zeby.

 11. EC said

  Rosjanie: to nie był błąd pilotów.
  Samolot nie rozbił się z powodu błędu pilotów, ale najprawdopodobniej z powodu zamachu: działanie urządzeń pokładowych celowo zostało zakłócone, by spowodować katastrofę. To jedna z głównych hipotez, którą przyjęli Rosjanie po katastrofie swojego samolotu w Indonezji. Czy ktoś ośmielił się kpić z teorii spiskowych i rosyjskich oszołomów, którzy mówią o zamachu? Wręcz przeciwnie, nie negowano, że to właśnie celowe działania były przyczyną tragedii.

  Czarne skrzynki znalezione na indonezyjskich zboczach? Oczywiście, że Rosjanie mają do nich nieograniczony dostęp (to przecież zrozumiałe!). Podobnie jak do wraku i materiałów ze śledztwa.

  Pogrzeby ofiar katastrofy bez otwierania metalowych trumien, które przyleciały z Indonezji? To absolutnie niemożliwe, przecież trzeba zrobić dokładne badania!

  Rosyjskie media wyciągają na światło dzienne każdą nieprawidłowość i każde działanie w śledztwie dotyczącym katastrofy, które może zaciemnić obraz tego, co naprawdę się stało. I nie nawołują do tego, żeby ta katastrofa wpłynęła na odrodzenie rosyjsko-indonezyjskiego pojednania.
  Jaki ten Putin dobry, teraz to już będą mieli kraj mlekiem i miodem płynący.

 12. anna said

  USA maczały palce w katastrofie samolotu?
  Gazeta Komsomolskaja Prawda przytoczyła wypowiedź anonimowego funkcjonariusza GRU (wywiad rosyjski), który zasugerował, że w okolicy miejsca katastrofy znajduje się baza wojskowa USA dysponująca sprzętem zdolnym do wywołania awarii pokładowych systemów nawigacyjnych.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosjanie-sugeruja-amerykanski-sabotaz-samolotu-suchoj-superjet-100

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/05/26/rola-wladcy-cuberprzestrzeni-w-katastrofach-w-smolensku-i-w-indonezji-prof-jaworowski-o-zaniku-informacji-w-kosciele/

 13. Fran SA said

  EC
  I tak mysle, ze Putin ukrywa mniej niz nasz prezydent.
  Najpierw niech polski rzad wytlumaczy jak to sie stalo, ze polowa rzadu zmiescila sie do jednego samolotu, ktory w ogole nie powinien leciec. I niech sie wojsko wytlumaczy, kto wsadzil tylu generalow na ten samolot. I jaki to ma zwiazek z Putinem.
  Glowa panstwa i pol rzadu polskiego leci bez zaproszenia do drugiego panstwa: Bez ochrony. Bez obstawy. Bez protokulu dyplomatycznego. I bez planu podrozy.

  Tusk jak leci do Szczecina to ma lepsza obstawe.

  I chyba nie Putin urzadzil pogrzeb Kaczynskim na Wawelu!
  To jest takie troche oskarzanie Putina o plodnosc i bezplodnosc za jednym zamachem. I nie ma wiele wspolnego z dyskusja na temat podatkow.

  Ale wracajac do podatkow, jak dzialaja w niektorych krajach:

  http://antioligarch.wordpress.com/2010/07/19/hiroshima-and-detroit-65-years-later/

 14. anna said

  do EC
  Rosjanie doskonale wiedzą o przyczynie katastrofy w Smoleńsku. Winą obarczono pilotów,aby nie wywoływać wojny, która miałaby nieobliczalne skutki.

  Opinia inż. A. Chronowskiego z Missisagua w Kanadzie, ktory współpracował przy ustalaniu przyczyn katastrofy TU 153M “101″ w Smoleńsku, na temat zachowania się, powołanego jako “ekspert” przez A. Maciarewicza, W. Biniendy z Ohio, USA.

  Odnośnie konkurencyjnej, w stosunku do “Maciarewiczowsko-Szuladzińskiej” teorii “dwóch wybuchów”, teorii inż. K. Cierpisza z Lund w Szwecji “dwóch samolotów TU 154M” zlikwidowanych w ramach likwidacji śp. prezydenta RP i jego “świty” — która to “inteligentna inaczej” teoria wciąż krąży wśród ambitnych mikrocefali Polski — pozwolę sobie zauważyć, że znajdujący się u jej poznawczej podstawy, brak zdjęć samolotowych foteli w udostępnionych zdjęciach szczątków wraku samolotu, wyniknął najprawdopodobniej z faktu, że żołnierze, którym zlecono dość obrzydliwą pracę przy wydobywaniu zwłok z rozbitego samolotu, po prostu wykręcali te fotele, z przypiętymi do nich “rozmlaskanymi” zwłokami, by ich użyć jako zwykłe nosze do transportu tych zwłok do miejsca ich przejecia przez służby medyczne. A zdjęć osób które zginęły w katastrofie nie wolno było publikować, postronnym odbierano nakręcone filmy oraz pamięci cyfrowe.

  Zwłoki te natomiast widzialy setki osób z Polski, biorące udział w ich rozpoznaniu w kostnicy w Moskwie, gdzie je przetransportowano.

  A tak przy okazji. W kilka tygodni po katastrofie polska TV wyświetlała film jak to żołnierze rosyjscy demolują, leżacy jeszcze w lesie kolo lotniska Siewirnyj, wrak samolotu, wybijajac w nim szyby. Wtedy myślałem jakie te Ruskie głupie, tak irytując Polaków. Teraz myślę, że Ruskie nie były takie głupie. Otóż już wtedy zaczynała krążyć w Polsce wersja, że samolot się rozpadł wskutek wybuchu na jego pokladze, reprezentowana podówczas przez mego znajomego prof. Mirosława Dakowskiego. Jeśli jednak był wybuch wewnątrz samolotu, to pierwsze co musiało by wylecieć na zewnątrz kabiny, to najslabszy jej element jakimi sa okienka. I chyba właśnie by na taśmie utrwalić i zademonstrować Polakom, że takiego wybuchu nie było przed rozbiciem kabiny pasażerskiej, celowo – dla telewizji polskiej – śmiejący się żołnierze wybijali te kniecznie rozbite, w przypadku wybuchu przed zderzeniem z ziemia, szyby.

  dr Marek Głogoczowski

  Mississauga, Ontario, Canada

  J. E. Pan Lee A. Feinstain , ambasador USA w Warszawie

  Warszawa , Polska, UE.

  RE : PROBA WPLATANIA RZADU FEDERALNEGO USA W TEMAT KATASTROFY SMOLENSKIEJ…..

  Zwracam sie do pana ambasadora o odrzucenie cynicznej prosby amerykanskiego obywatela i rezydenta stanu Ohio , pana Wieslawa Biniendy , o wplatania Rzadu Federalnego USA w prywatne prezentacje o charakterze komercyjnym. Pan Binienda koszt swoich dotychczasowych prezentacji n/t Katastrofy Smolenskiej obliczyl na 1 mln $US. Cala prezentacja pana Wieslawa Biniendy w Polsce jest rowniez obliczona na podsycaniu emocji zwiazanych z Katastrofa Smolenska i ma , oprocz charakteru komercyjnego , takze charakter polityczny , obliczony na zmiane wladzy i uzyskanie przez pana Biniende konkretnych korzysci monetarnych od przyszlego, prawicowego rzadu. Jesli jednak pan Binienda koniecznie chce zaangazowac wladze amerykanskie w swoje prywatne hipotezy o charakterze biznesowo – komercyjnym, to powinien byl wynajac specjaliste stanowego i szukac poparcia w PES Ohio, ktora to samolegislacyjna asocjacja stanowa jest wlasciwym adresatem , nie ambasada USA reprezentujaca Rzad Federalny:

  State Board of Registration for Professional Engineers and Surveyors
  50 West Broad Street, Suite 1820 • Columbus, Ohio 43215-5905

  Dalsze rozmowy beda przebiegac miedzy specjalistami PES Ohio, ktorzy ewentualnie podpisza sie pod poprawionym raportem pana Biniendy a zainteresowanymi instytucjami w Polsce, takimi , jak prokuratura.

  Ponizej zalaczam moja krytyke dotychczasowych prac pana Wieslawa Biniendy , z ktorymi to pracami , na obecnym poziomie , nie moze sie zgodzic zaden stanowy PE. Niemniej uwazam , ze nalezy dac szanse panu Binendzie , dlatego , bedac pewnym, ze pan ambasador odmowi jakiegokolwiek udzialu ambasady w planowanym na jutro spotkaniu pana Biniendy z bieglymi prokuratury , to jednoczesnie prosze o wytlumaczenie panu Biniendzie , jaka jest procedura i standardy dla autoryzacji przez specjaliste stanowego jakichkolwiek raportow I projektow technicznych powstalych w USA.

  …………………………………………………………………………………………

  Oto moja recenzja dotychczasowych prac pana Biniendy :

  Niektorzy z panstwa, a takze kilku internautow, wyrazili niezadowolenie z okreslenia pana Wieslawa Biniendy jako nauczyciela prac recznych pogimnazjalnej zawodowki.

  Takiego okreslenia nie mozna oceniac z polskiej perspektywy historycznej 40 lat temu, kiedy sama nazwa “ nauczyciel prac recznych “ budzila smiech. Trzeba to odniesc do dzisiejszej techniki i do warunkow amerykanskich. Przez prawie rok walczylem, by Wieslawowi Binendzie “ uciac “ tytul profesora , bo takiego nie posiada, w USA jest stanowisko profesora, nie tytul. Wiekszosc mediow w Polsce nareszcie to dostrzegla. Wieslaw Binienda jest kierownikiem COLLEGE , a wiec szkoly zawodowej , w ktorej uczniowie , po skonczeniu High School ( 11 klasy ) ucza sie ZAWODU.

  Ta szkola zawodowa, jak wiele innych w krajach anglosaskich , jest we wspolnym kampusie z uniwersytetem , tak jest wygodniej ze wzgledow komunikacyjnych, kwaterunkowych, bezpieczenstwa, administracyjnych , parkingowych…. Na wizytowce pana Biniendy wyraznie pisze ze jest on pracownikiem COLLEGE , w gornym prawym rogu jest logo University of Akron, jako administracyjnej jednostki kampusu. Jak Panstwo dzwonia do Uniwersity of Akron , to oni dopiero lacza z college. Wnioski nasuwaja sie same :

  1. Wieslaw Binienda jest nauczycielem i kierownikiem zawodowej szkoly . W takich zawodowkach , gdzie uczy pan Binienda , matematyka ( np. rownania kwadratowe z jedna niewiadoma ) jest na poziomie drugiej klasy polskiego liceum. W systemie amerykanskim nie przyjalo sie okreslenie “ uczen – schoolboy “ . Kazdy , kto sie uczy na jakimkolwiek poziomie , to student.

  2. Dzisiaj w Ameryce kazdy pracuje na jakims programie. Sprzataczka obsluguje maszyne do waxowania podlogi , tam trzeba wszystko zaprogramowac , to jest skomplikpowany pojazd. Kucharka musi zaprogramowac maszyne do zmywania naczyn a takze zaprogramowac sladowe podcisnienie w kuchni, by opary gotowania i smazenia nie przedostaly sie do restauracji. Kazdy hydraulik na kontynencie obsluguje komputer i programuje odpowiednie stezenia roznych chemikalii dodawanych do instalacji centralnego ogrzewania , by ta nie korodowala. To jest powszechnosc a Ameryce, takich przykladow moglbym podac setki , a nawet tysiace.

  3. Wieslaw Binienda jest jednym z milionow ludzi na kontynencie , jest administratorem programu, data enter clerk , to wszystko. Nie jest redaktorem naczelnym pisma aviacyjnego, tylko cenzorem linii ideowej. Nigdzie nie podaje nakladu tego pisma i opinii recenzentow. Nie jest praktykujacym inzynierem ( nie mylic z dyplomem politechniki ) ani w USA ani w Polsce . Wieslaw Binienda nie ma uprawnien podpisywania i autoryzowania inzynieryjnych raportow. Wieslaw Binienda, z pomoca Antoniego Macierewicza, traktuje Polakow , jak niepismiennych chlopow , gloszac chaotyczne, nonsensowne i cyniczne tezy nie majace zadnego poparcia merytorycznego. O to tylko niektore przyklady :

  3. 1. Kompletne zignorowanie standardow obowiazujacych w symulacvjach numerycznych : Wieslaw Binienda nigdzie nie podaje parametrow wejsciowych ani dowodu kalibracji LS-DYNA. To sa standardowe , rutynowe wymagania wszystkich raportow inzynieryjnych na kontynencie, nie tylko symulacji numerycznych. Nie namawiam pana Biniendy do publikacji raportu dla NASA , gdzie byl wspoladministratorem programu, ale moglby opublikowac chociaz spis tresci. Tam MUSI byc zbior danych wejsciowych i dowod ( affidavit ) kalibracji programu. Warunkiem kazdego testu na poziomie inzynieryjnym jest gwarancja jego powtarzalnosci , a tym samym weryfikacji. Wieslaw Binienda tego nie robi, tylko infantylnie odpowiada “ mnie wyszlo tak to pokazcie teraz swoje wyniki “. Oczywiscie Wieslaw Binienda stosuje swoja miarke, dla niego zebranie kilku danych wejsciowych mozna zrobic na kolanie , wziac , jak doslownie sam mowi, z literatury , z tabeli. Pewne rzeczy Wieslaw Binienda poprawil pod naciskiem polskich naukowcow, glownie z Kanady, ale to za malo. Dane wejsciowe to setki faktorow , ktorych W. Binienda nie wprowadzil.

  3.2. Program LS-Dyna jest programem komercjalnym, dostepnym na rynku . Program LD-Dyna jest takze programem uniwersalnym, czyli nie jest programem specjalistycznym. W pracy Biniendy nie zostala wprowadzona opcja zmienionej rozdzielczosci. Ilosc elementow w skrzydle zostala zanizona.

  3.3. W badaniach wypadkow lotniczych nigdzie na swiecie symulacje numeryczne nie kwestionuja zapisow rejestratorow i innych danych zrodlowych z miejsca katastrofy. Binienda nie dopuscil na konferencji w Pasandena, Ca , referatu polskiego specjalisty , ktory byl w Smolensku i zebral wiele dokladnych danych na miejscu.

  3.4. Kwestionowanie ( przez Nowaczyka ) zapisu danych rosyjskich i polskich rejestratorow glosowego i parametrow lotu jest cyniczna manipulacja adresowana do niezorientowanego spoleczenstwa polskiego i do niezorientowanej Polonii . Nowaczyk, celowo pomija czasowe opoznienia ( time delay ) , buforowanie a takze zalecenia Universal Avionics z Arizony, by zupelnie ignorowac TAWS no: 38.

  3.5. Binienda jest specjalista wytrzymalosci materialow kompozytowych. W dziedzinie aerodynamiki jego wiedza jest zerowa. Zerowa. Druga czesc prezentacji Biniendy o trajektorii urwanej koncowki skrzydla jest totalnie absurdalna. Zaden nauczyciel prac recznych polskiej zawodowki nie podpisze sie pod takimi bzdurami.

  3.6. Szuladzinski, ktory najpierw krytykowal Biniende, dzisiaj zmienil zdanie. Widocznie pan Macierewicz, w imieniu przyszlego PiS-owego rzadu, obiecal olbrzymie fundusze na przyszle “badania “. Juz obiecal Wieslawowi Binendzie million dolarow za dotychczasowa prace. Szuladzinski mowi o dwoch eksplozjach , tak, by pasowalo do urwanego skrzydla. Podobno szczatki samolotu na to wskazuja. Tylko one zostaly rozrzucone za szosa Kutuzowa, a wiec na czterech dlugosciach samolotu , to wcale nie duzo ( pomijam drobne elementy od czasu pierwszego kontaktu z drzewami ). Ekplozja powoduje rozrzut promienisty, w Smolensku jest rozrzut wzdluzny. Wychylenie niektorych blach to efekt uderzenia srodkowego silnika. Rejestratory pracowaly i rejestrowaly parametry sensorow umiejscowionych w roznych czesciach samolotu , do konca, do upadfku samolotu. Rozerwanie kadluba rozrywa automatycznie polacznenia sensorow z komputerem, tam sa polaczenia kablowe a nie wireless. Szuladzinski , ekspert od eksplozji i wyburzen budynkow, nie mogl pominac takiego znaczacego elementu. Cala Komisja Macierewicza jest obliczona na podbuntowanie niezorientowanego spoleczenstwa , by na fali “ zbrodni smolenskiej “ przejac wladze…. I sypnac dotacjami Biniendom, Szuladzinskim, Nowaczykom…..

  Andrzej T. Chronowski , Ontario.
  .

 15. guła said

  Rurociągi są własnością Gazpromu i nikomu nic do nich, nawet Rosjanom.
  Za gaz i za ropę może Rosjanie Jako Federacja zainkasuje 1/3 ceny sprzedaży, a może i nie.
  Już tam to „lobby żydowskie Putina” właściwie ustawiło relację.

  A swoja drogą, wiadomo, że rewolucję Lenina uratowali Żydzi zamieszkujący prowincję i miasta rzecz jasna, jak pisze W. Uszkujnik w „Paradoksach historii”. Oceniając ilość tych Żydów wykorzystanych jako aparat reżimu rewolucyjnego, na około 1,5-2,0 miliony ludzi.

  Wiadomo też między innymi z powyższej literatury że reżim ten wymordował około 60 milionów Rosjan. Uwzględniając ofiary Wojny Ojczyźnianej zapytam się, któż to taki we władzach od najmniejszego szczebla poczynając, aż po samą wierchuszkę licząc POZOSTAŁ w FR. a?

 16. guła said

  Obniżymy sobie podatek. Co może nie?
  Może obniżą emerytom którzy i tak dostają yte nasze emeryturki, jak toś zainterweniuje. Mowa o Rosjanach.
  Niedobitkach.

 17. wi42 said

  Re: 11 EC
  EC ma duzy metlik w glowie.
  Jak sie ma Putin, kraj mlekiem … do katastrofy SU w Indonezji?
  Jacy Rosjanie mowia – to nie byl blad pilotow?
  Przede wszystkim sa ROZNI Rosjanie. Nie czytalem zbyt wiele, ale nawet z tego co czytalem wiem, ze sa ROZNE opinie. Wlasnie wina pilota, wady samolotu, blad lotniska i inne dzialania. Te opinie sa przedstawiane bez histerii (moze EC wie wiecej, prosze podac – ja nie). To jest normalne, ze sie rozwaza wszystkie warianty. Nienormalnoscia jest HISTERIA. I tylko o to chodzi…

 18. guła said

  I co tu jednoczyć? Niechaj pozostaną te rzeki graniczne jako pic. Po co je zasypywać? No dopóki ryba w nich jeszcze jest. Warunki życiowe zaczynają nas łączyć i zrównywać. To nie wystarczy?

 19. wi42 said

  Re: 14 Gula
  W. Uszkujnik podaje wiele ciekawych rzeczy, ale te miliony bez watpienia sa zawyzone. Mowiac o milionach warto spojrzec na wykres demograficzy – on mowi duzo lepiej, niz wiekszosc opinii.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Russia
  Prosze obejrzec tabele demograficzna od r. 1927, Najtragiczniej wyglada po r.91, obojetnie jakimi metodami osignieto – liczy sie fakt. Fakt taki m.i., ze po 2000 wyres szybujcy w przepasc zwolnil, i nawet przestal spadac. Czyzby znow Putin?

 20. JO said

  Natomiast w Polsce juz NIKT NIE placi uczciwie podatkow, bo gdyby to robil – to by splajtowal. Szara strefa w Polsce jest Tak wielka , ze nikt juz tego nie ogarnia.

  Czy to przypadek?

  Nie, bo chodzi o to by jak najwiecej i jak najszybciej POLSKE zadluzyc w sposob, ktory tylko rozwiazanie Panstwowosci moze zniwelowac DLUG, bo przeciez nie dlugu anulowanie jako przekret 🙂

 21. JO said

  re.20 …chcialem napisac…Rozwiazanie namiastek panstwowosci w Polsce… bo przeciez jako takiego Pantwa to juz NIE MA

 22. Zbigniew Kozioł said

  Pan Fran SA @ 10 i podatki.

  Czy na pewno prawda w pełni?

  W Kanadzie pracowałem w wielu różnych firmach. Nie jestem buchalterem, ale otarłem się o te rzeczy. I Miałem też swoją prywatną (acz z trudem na tym wyżywałem).

  „Zwykły” człowiek w zasadzie robi rozliczenie podatkowe od ręki. Może też skorzystać z bezpłatnej pomocy urzędników podatkowych, których rząd nasyła do udostępnienia w miejscach publicznych, dla matołów którzy pisać nie umieją. Z takich urzędników akurat nie korzystałem. Faktem jest też, że przy korzystaniu z pomocy zawodowców można dostać wiele więcej zwrotu, niż samemu zapełniając formularze.

  Ja do Kanady mam stosunek w miarę pozytywny, mimo, iż życie dało mi tam w kość i nie specjalnie potrafiłem się tam z kimkolwiek zaprzyjaźnić.

  Przede wszystkim, działania rządu idą na minimalizację bezrobocia i, oczywiście, maksymalizację podatków. Ale nie jest to robione bezmyślnie. Przypuszczam, że wiele małych firm (w szczególnośći) korzysta z ulg podatkowych. Mnie zaś, gdy miałem swój maleńki biznes, zwrócono wiele, na podstawie wyłącznie papierków, i w takie drobiazgi nikt nie wchodzi: na rynku istnieją większe ryby któremi trzeba się zajmować.

  Nie wyobrażam sobie, by w Kanadzie firma miała płacić podatek od niezrealizowanych faktur, jak zrobiono to w Polsce w tej słynnej aferze autostradowej. Firma płaci od zysków, nie od faktur (fakt jednak, że inwestowanie w Kanadzie też jest opodatkowane).

 23. ojojoj said

  re 13: Co mnie dziwi z Hiroszima i Nagasaki to co sie stalo z 1000-acem lat promieniowania ?

 24. guła said

  #19 Wi42

  Załóżmy że nie podałem ilość eksterminowanych Rosjan (Następni liczebnie, na liście mordowanych, byli Polacy zamieszkujący w Rosji z wolą lub bez woli)
  Tego tylko brakowało ażeby W. Putin kontynuował tę bolszewicką i sowiecką mokrą robotę.
  Ludzi jak nie morduje się, to ludzie rozmnażają się w każdych warunkach. To chyba jest wiadomym.
  A nawet jak się ich morduje np w Konzentrationslager, w Gułagach, to też.

  Tak priroda zachacieła.

 25. yeti said

  Ale przebrzydły liberał gospodarczy z tego Putina. A fu! Oby mi tylko w gajówce nikt się nie ważył proponować obniżenia podatków w Polsce, a zwłaszcza proponować likwidację ZUS-u, który tyle dla nas dobrego zrobił.
  Przebrzydli liberałowie, co wy pieprzycie?!

 26. wi42 said

  Re: 24 Zadne checi „prirory” nie pomoga jezeli sie przekroczy pewien prog
  Przyklady- native americans, aborigens, wojny religijne w Niemchech (30-letnia) i spadek populacji do 40-50%, glod w Irlandii. ALbo kompletna zaglada, albo spadek populacji na wiele dziesiatek lat.

 27. guła said

  Temu w FR i tyle Azjatów.

 28. guła said

  Podatek trzeba podnieść nie tym zarabiającym dużo poniżej potrzeb podstawowych, ale tym którzy im tak płacą. Myślę ze opodatkowanie w granicach 80 % byłoby uczciwe.

 29. Niedaleko said

  Panie Pokręć , cena ropy pan znajdzie tutaj. Jest niżej $90/bbl od nie dawna i jak widać ( Period = 1 yr.) spada (jak narazie).
  http://www.moneyweek.com/news-and-charts/market-data/oil
  Nie na zawsze, to napewno.

  Co do płacenia podatków. Płacą je zwykli zjadacze chleba a ci z potwornymi $$$ ich prawie nie płacą. Jak? Legalnie, prawa podatkowe są odpowiednio pisane dla „zwykłego zjadacza chleba” a inaczej dla „1%”. Wszystko jest „według prawa” na Zachodzie, tylko ci na Wschodzie nie rozumieją „gry” na Zachodzie bo jest ich wiedza oparta na wiedzy zabranej z filmów Hollywood.

  Zapłacony podatek dochodowy jako procent całości zysków korporacji.
  http://research.stlouisfed.org/fred2/graph/?g=3p6
  At tu ta wszystkim znana korporacja GE,
  http://taxprof.typepad.com/.a/6a00d8341c4eab53ef016763203faf970b-popup

 30. […] Gajowy Marucha: No i czyż Putin nie jest obmierzłym dyktatorem? Podczas gdy światłe i demokratyczne kraje rozważają jedynie o ile i kiedy podnieść albo wprowadzić nowe podatki, ów satrapa nie tylko myśli o ich obniżeniu, ale nawet i o rym, aby były płacone sprawiedliwie przez wszystkich. Co by na to powiedziały ulokowane w Polsce hipermarkety? Czy po to inwestowały w Polsce, czy po to zapewniły wspaniałą pracę tysiącom osób jako kasjerki i sprzątaczki, żeby teraz płacić jakich haracz polskim gojom? Czy po to rejestruje się holdingi na Bahama, żeby zostawiać zyski w jakiejś tam Polsce, wbrew świętemu prawu wolnego przepływu kapitału? […]

 31. guła said

  ZUS działał właściwie kiedy to praca nie tylko była obowiązkiem ale i przymusem. Wówczas ludziska mogli się kształcić, leczyć się, korzystać w FWP itd.

  Posiadać wielodzietną rodzinę chodź wcale nie było lekko. Wszystkie te podstawowe zabezpieczenia były ogólnie dostępne.
  Był za to jeden niedoceniony walor. Otóż system ten w oczach nadrabiał powstałe zaległości społeczne w Polsce.

  Dzisiaj siłą rzeczy ZUS stoi w sprzeczności z rzeczywistością.
  Skąd ma być kasa w ZUS, skoro zmniejszono ilość pieniędzy z wpłacanych składek wielokrotnie.

  Raz, dzieląc obowiązek płatniczy po połowie miedzy pracownikiem a pracodawcą, licząc od jakiejś tam umownej lichwiarskiej minimalnej. Dwa, wyeliminowano pokoleniowość, a więc ciągłość płatniczą wpłacanych składek, wprowadzając III filar lichwiarskie OFE.

  Polaku PO co ci godziwa emerytura?
  Polaku PO co ci ogólnodostępne i darmowe szkoły i uczelnie?
  Polaku PO co ci kolonie letnie dla twoich dzieci, wczasy rodzinne, opieka medyczna itd
  Polaku PO co ci zdrowa żywność niechby i w skromnej ilości (system francuski spożywania pokarmu)
  Polaku PO co ci Ojczyzna?

  Długo by tak można. Ale można również zawrzeć ten problem w jednym zdaniu; Polaku PO ch*j ci ten dialog? A? (Woda ci zbrzydła?)

  W tej sytuacji ZUS to paranoja, to fakt. Ale dlatego że nikt nie zmienia wymuszanych przez życie zasad z uwagi na stan konta ZUS u w wielkości 2 bilionów PLN. Kto to taki skubnął, a? Wiecie co, dialogowcy.

  Więc dochodzi do, jak się wspomniało, paranoi. Można złotówki w roku nie zarobić, całkiem hipotetycznie choć coraz bardziej realne, ale trzeba odprowadzić zadeklarowaną składkę a wiec najniższą, w wielkości około 1 tysiąca miesięcznie. Przymus.
  Albo, ci których dochód przekracza w roku 90 tyś ZUS nie muszą opłacać.
  I wiele innych ciekawostek.

  No cóż, patrze się dziś na te elity i widzę te same gęby który nigdy nie splamiły się pracą, tylko „kupowali i sprzedawali” szepcąc między innymi; money, money.

 32. wi42 said

  Re: 29 Gula – tym razem sie zgadzamy.

 33. 25godzina said

  Jeżeli z zapowiedzi, że „rozważa” robi się njusa, to przepychu raczej nie ma.

 34. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 35. Zerohero said

  Re 14 Anna

  Bardzo ciekawy wpis o Biniendzie. Dziękuję.

 36. jaro said

  Wykłady gen. Konstantina Pietrowa o Rosji, Putinie, globalnym systemie zarządzania czyli NWO. Po rozwinięciu opisu można pobrać link do całości wykładu.

 37. Marucha said

  Re 5:
  Co z tych modlitw wynika? Prywatyzacja rosyjskich zasobów wodnych przez Izrael?

 38. 166 bojkot TVN said

  http://www.bibula.com/?p=58119
  Odsłonięto pomnik Armii Czerwonej w Izraelu

  Aktualizacja: 2012-06-26 1:38 pm

  Pomnik wdzięczności Armii Czerwonej został postawiony w mieście Netanja w centralnym Izraelu. Monument odsłonili wczoraj prezydenci Izraela i Rosji Szymon Peres i Władimir Putin.

  ……………..

 39. 25godzina said

  „Dla nas każda sytuacja z Azotami Tarnów jest akceptowalna. To jest tylko biznes, nic więcej – mówi Wiaczesław Mosze Kantor główny akcjonariusz rosyjskiego Acronu (…)”
  http://tiny.cc/5hoogw

 40. 25godzina said

  „Europejski Kongres Żydów (EJC) wybrał dziś nowego przewodniczącego. 87 członków z 40 państw zadecydowało, że zostanie nim Wiaczesław (Mosze) Kantor, 53-letni rosyjski milioner, z wykształcenia inżynier rakietowy, który przez ostatnie dwa lata był szefem Rosyjskiego Kongresu Żydów. Jego jedynym konkurentem w wyścigu o stanowisko był Pierre Besnainou, dotychczasowy przedwodniczący EJC. (…)”
  http://tiny.cc/wiaczeslawmoszekantor

 41. j21 said

  @37 Jakby modlił się tam prezydent Obama i to o III świątynię, to Gajowy by wiedział co z tego wynika.

  Bo to, co z tego wynika w USRaelu, może dostrzec każdy nawet średnio rozgarnięty osobnik. – admin

 42. j21 said

  Pan Gajowy jest jak najbardziej w temacie, tylko nie ustosunkowuje się do tego faktu, a szkoda….

 43. wi42 said

  Re 39, 40: Dobrze wiedziec

 44. gienek said

  pejsaci złodzieje i bandyci nie będą za szczęśliwi z tej decyzji i pewno zaraz się zacznie opluwanie wszystkiego co rosyjskie toksycznym żydowskim jadem…

 45. sdsa said

  śmieszne są próby zdyskredytowania Putina bo gdzieś się pomodlił w Izraelu czy przyjmuje żydów na Kremlu.Różnice są takie,ze Izrael traktuje Rosję jak równorzędnego partnera.Putin nic robi z pozycji goja i uniżonego sługi tak jak w Polsce w relacjach z żydami.

 46. Fran SA said

  Kiedy Putin wcale sie nie modlil o swiatynie. Pogadal sobie z ruskim rabinem i zyczyl mu spelnienia marzen.Nalezy uwaznie posluchac tej rozmowy.
  Zdaje mi sie, ze Putin zdobyl sobie sympatie zydow rosyjskich co sie Bibiemu wyraznie nie podobalo. Bibi udawal, ze go noga boli i nie moze przyjechac do Natanii.
  A Putin zachowal sie bardzo swobodnie. Powiedzial w przemowieniu, ze zydom rosyjskim w Izraelu ( a jest ich milion i troche) nalezy sie pokoj, i maja prawo zyc spokojnie i bez wojen.
  Obama nie smialby nawet pisnac podobnej herezji! Zreszta Putina przyjeto w Izraelu tak , jak zadnego amerykanskiego polityka. Czerwony dywan, saluty.
  No i ten piekny pomnik radziecki!!
  Projekt pomnika wygral Rosjanin i pomnik w calosci byl odlany w Moskwie! Przeciez to mi zakrawa na szyderstwo z wszystkich pomnikow w Izraelu. No i chyba jest wiekszy od Yad Vashem.
  Natomiast dla mnie istotne jest to, o czym sie nie pisze. Mianowicie wizyta Putina na Zachodnim Brzegu i uznanie publicznie na terytorium Izraela/Palestyny, panstwa palestynskiego; a jeszcze bardziej wizyta w Jordanii. Wiadomo, ze w Jordanii, na granicy syryjskiej grupuja sie wojska do ataku na Syrie.
  Cos mi sie tak wydaje, i moge sie mylic, ze chyba jednak nie doceniamy Putina.

 47. Zerohero said

  Można oczywiście analizować co powiedział Putin i porównywać do wypowiedzi np. Obamy. Jednak koniec końców liczą się czyny. Jak Izrael prowadził z Libanem w 2006 wojnę, to Amerykanie stawali na głowie by utrzymać do Izraela ciągłość dostaw amunicji. To USA swoją machiną wojenną dobija wrogów Izraela. Rosja co prawda jest biedniejsza od USA, ale przecież jak sojusz to sojusz. A tu żadnych darów nie ma, nawet Izraelczycy muszą pilnować by Rosja nie sprzedała broni Syrii albo Iranowi. Taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia z relacjach z USA. Tam z definicji wrogowie Izraela są śmiertelnym wrogami USA.

  Na takie argumenty odzwywają się głosy, że to teatr pozorów. Słyszałem nawet, że Ahmadineżad to Żyd grający rolę. Ja się tylko pytam w tym miejscu po co taki cyrk. Żeby doprowadzić ludzkość do pewnego miejsca? Skoro i tak zakulisowo rządzą wszędzie i w 100%, to po jaką cholerę grać.

 48. 166 bojkot TVN said

  45/sdsa
  Nikt nie dyskredytuje Putina.
  Ta informacja to dowód wprost, że FR jest spadkobierczynią CCCP z całym dobrodziejstwem inwentarza i wszystkimi popełnionymi wówczas zbrodniami.

 49. Zbigniew Kozioł said

  Skoro FR nie dyskredytuje Putina, to posłuchajcie Jana A. P. Kaczmarka, Pani(e) 166. Jeśli Pan(i) jest pani, to zapraszam do walca. Хатиго – znaczy „najwierniejszy z przyjaciół”

  Oj, zapędziłem się w pisaniu. Zdaje się, że tego nie ma.

  Choćby to można posłuchać, choć to takie bardziej.. denne.

 50. 166 bojkot TVN said

  Rottenberg przyjacielem Putina?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: