Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tarnów: Ambasador Izraela interweniuje w liceum

Posted by Marucha w dniu 2012-06-29 (Piątek)

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, w ramach cyklu spotkań „Pod jednym niebem”, postanowili dowiedzieć się więcej o sytuacji na Bliskim Wschodzie i konflikcie izraelsko-palestyńskim. Wśród zaproszonych gości mieli znaleźć się Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny polskiej edycji „Le Monde Diplomatique” i Omar Faris, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich.

Pomysł takiej debaty nie spodobał się w Ambasadzie Izraela w Polsce. Ambasador Zvi Rav-Ner osobiście zatelefonował do dyrektorki liceum Małgorzaty Wrześniowskiej z pretensjami, że uczniowie chcą zorganizować dyskusję o sytuacji w Palestynie. Zarzucił organizatorom, że chcą przedstawić problem tylko z punktu widzenia Palestyńczyków, bez zaprezentowania poglądów strony izraelskiej. Po telefonie dyplomaty dyrektorka odwołała spotkanie.

To nie pierwsza interwencja ambasady izraelskiej w roli cenzora polskiej debaty publicznej. Niestety pierwsza skuteczna – skomentował zajście Przemysław Wielgosz.

Waldemar Chamala
Żródło: http://lewica.pl/index.php?id=26705 

http://niszczsyjonizm.blogspot.se/

Komentarzy 39 to “Tarnów: Ambasador Izraela interweniuje w liceum”

 1. jadnamy said

  Czy to nie czas wyprowadzić Żydów z Polski? co ich tak ciągnie do tego „antysemickiego kraju”?

 2. polo said

  przestraszyla sie koszernej mendy pewnie by ja zwolnili z pracy ale w sumie wtedy dopiero mozna by bylo rozdmuchac to na caly kraj ze przez zajadlego rasiste nauczycielka stracila prace

 3. Joanna said

  Ambasador Izraela ma większe kompetencje w Polsce niż komitet centralny partii. I jaka organizacja i informacja!

 4. Walerian Dąbrowski said

  Powinien po tym telefonie natychmiast wyjechać na konsultacje. Ambasador – oczywiście. Zachowują się jak włodarze w Timbuctu. Dyrektorka powinna zamiast odwołania spotkania zorganizować je tylko i wyłącvznie z przedstawicielem Easistowskiej Rasy Wybranej zaleconej przez w/w ambasadora. To by im gnoju całą furę nawiozła.

 5. Walerian Dąbrowski said

  Easistowskiej – Rasistowskiej – przepraszam.

 6. Kazik said

  Pole do popisu ma teraz premier i minister spraw zagranicznych . Zobaczymy tych brytanów w akcji .

 7. Kronikarz said

  Co ciekawe, ze to jakis „Chamala” W. – a nie Polak – o tym donosi = wolosc slwa !!!

 8. facet 63 said

  Może dobrze się stało …..dlaczego ? …. bo to pokazało bez żadnej dyskusji jacy naprawdę są żydzi i jaka bestialska jest polityka Izraela. Ten czyn ambasadora udowodnił, że to co robi Izrael jest bydlęcym barbarzyństwem a wszystko co jest przedstawiane przez żydów jest zakłamane oraz pełne manipulacji i fałszu. Tak, że uczniowie dostali informację prawdziwą i przy okazji inni też. Przedobrzył ten pejsaty i z nadgorliwości ukazał prawdę …. właściwie to chwała mu.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Problem leży w tym, ilu Polaków uznaje racje izraelskiego ambasadora.

 10. zagrypiona said

  Tez mi sie wydaje ze dobrze sie stalo ze zabronili tego spotkania. Sami sobie zydziochy wystawili swiadectwo przed dziecmi nie dopuszczajac do glosu drugiej strony. Teraz jakis madry pedagog wlasnie powinien dzieciom to naswietlic jesli nie pojely jeszcze. Zydzioskie zachowanie dobitnie swiadczy o tym kto w konflikcie palestyna/izrael jest ofiara a kto katem.

  PS. Zastanawia mnie jak daleko to jeszcze zajdzie nim ‚ktos’ zrobi ‚cos’. Zeby zydzioch Polakom w Polsce mowil z kim maja rozmawiac ewentualnie kogo zapraszac? Niepojete. No i ta dyrektorka. Dzieci + rodzice powinny sie pozbyc tej kre***ki w jakis sposob.

 11. Brat Dioskur said

  Wszystko moge zrozumiec ,ale skad ten ambarasmador wiedzial ,ze wlasnie w tym ogolniaku w takiej pipidowie jak Tarnow bedzie mialo miejsce takie spotkanie?Przeciez nie ma chyba jeszcze przymusu zglaszania takich imprez w …ambasadach panstw trzecich?

 12. Zerohero said

  Re 10 Zagrypiona

  A ja myślę, że skandal związany z odwołaniem nie będzie na tyle nagłośniony by zburzył korzyści płynące z monopolou na „prawdę” wykładaną w polskich szkołach. Ponoć ta szkoła ma już od dawna dobre kontakty z Izraelem, a zaproszenie Palestyńczyka było pierwszą próbą wysłuchania drugiej strony. Większość ludzi to durnie, np. Amerykanie uczą się życiorysu Anny Frank jakby to była jakaś ważna postać historyczna i nie widzą w tym żadnej groteskowości, nawet nie przyjdzie im się zastanowić czemu nie poznali życiorysu dziecka innej narodowości i w ogóle po co są nauczane takie ckliwe historyjki.

 13. Ambasador mógł sobie dzwonić z interwencją, ale do dyrektora swojej szkoły rabinackiej, ale nie do dyrektora polskiej szkoły na terytorium RP.
  W takim razie powinno to być oficjalnie zgłoszone (i oprotestowane) oficjalnym polskim czynnikom rządowym (z Tuskiem na czele) z żądaniem od nich wyjaśnień na tę okoliczność.

 14. bobola said

  Dyrektorka szkoly niepotrzebnie ulegla presji gdyz amabasador Izraela nie jest wladza oswiatowa w Polsce. Mogla jednak ona rozszerzyc dyskusje zapraszajac rowniez ambasadora na to spotkanie. Gdyby zaproszenie przyjal mlodziez mialaby bardziej wywazony obraz sytuacji w Palestynie. Jesli nie -to tym samym jego interwencja okazalaby sie bezplodna.

 15. Boryna said

  Ta ingerencja to jescze mały pikuś. Izrael otrzymał prawo sprzedawania nam naszej wody. Najlepszy sposób na masowe wytrucie gojów. Ale goje tym się nie interesują , ciesza się meczami.

 16. Ad.15

  Panie Boryna -to nie jest mały pikuś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jeśli Pan tak uważa to już Pan jesteś pikuś.

 17. Re.9

  Nie Panie Marucha.
  Problem leży w tym ilu Polaków uważa, że ma on jakiekolwiek prawo wsadzać swój nos w polskie sprawy. I na dodatek jeszcze w taki sposób.

 18. Marcin said

  Ech, gdzie ten stary DT i codzienne wiadomości o żydowskich masakrach?! Niepotrzebne byłyby jakiekolwiek spotkania!

 19. […] Józef Bizoń: Ambasador mógł sobie dzwonić z interwencją, ale do dyrektora swojej szkoły rabinackiej, ale nie do dyrektora polskiej szkoły na terytorium RP. W takim razie powinno to być oficjalnie zgłoszone (i oprotestowane) oficjalnym polskim czynnikom rządowym (z Tuskiem na czele) z żądaniem od nich wyjaśnień na tę okoliczność. […]

 20. nieOdpowiadamNatymAdresieEmail said

  UWAGA – przymusowe szczepienia. OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH! CZYLI PREZENT RZĄDU PO DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ KOSZTEM PODATNIKÓW! “Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm

  (Z T Y L K O J E D N Y M G Ł O S E M P R Z E C I W N Y M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

  (“walka” międczy P O i P I S TO JEDNA WIELKA FIKCJA, MEDIALNA HUCPA !!!!!!!!!!)

  przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie “decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki.

  U T A J N I O N E Z O S T A J Ą T E Ż dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), DO WEJŚCIA DO MIESZKANIA, DO ZASTOSOWANIA SIŁY !!!!!!
  Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne. Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez
  W S Z Y S T K I E P A R T I E I K L U B Y parlamentarne. NIKT się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.
  Rozumiem, że jest to wynik ustaleń konsultacji międzyrządowych Polski i Izraela (http://www.premier.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/wspolne_oswiadczenie_premierow,6125/ )

  (Umowa pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej i Rządem Państwa Izrael w dziedzinie zdrowia i medycyny oraz Plan współpracy na lata 2011-2015
  Umowa i plan będą stanowić podstawy dla rozwoju współpracy w obszarze ochrony zdrowia, jakości służby zdrowia oraz walki z chorobami i epidemiami poprzez wymianę ekspertów i współpracy instytucji badawczych z obu krajów.)

 21. Mordka Rosenzweig said

  re 16

  Szanowny pan Bizon,

  Ja pan Mordka jest bardzo pszeraszony ta ignorancja czytelnikuw i ih komentasze.

  Ja pan Mordka chce powiedziec jeszcze raz szeby wszystkie polskie goje sobie dobsze zapamietaly.

  Ambasador od nasza piekna i milujaca pokuj ojczyzna to jest gubernator, ktury stoi powyszej pan prezydent.

 22. Zerohero said

  Re 14

  Panie Bobola, toż to nawet zwykły policjant z drogówki wie, że czasem nie warto upierać się przy mandacie. Republika na papierze, a w praktyce feudalizm i oligarchia. Myślę jednak, że dyrektorka okazała się po prostu zwykłym tchórzem i dmucha na zimne.

 23. Rutek said

  Już w piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezince zaśpiewają na zakończenie roku hymn szkoły. „Płomieniem rzyga komin krematorium, odorem ciał spalonych cuchnie krąg…” Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia – to imię szkoły. Dyrekcja placówki i gminny samorząd nie widzą w tym nic niestosownego. Hymn, jak i patron szkoły nie będą zmienione ze względu na szacunek dla więźniów obozu. Tyle że nie byli to więźniowie Oświęcimia, a KL Auschwitz.
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/606575,szokujacy-hymn-szkoly-z-brzezinki,id,t.html?cookie=1

  Poza tym, niedawno czytalem o klockach lego, z ktorych mozna bylo budowac krematorium
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,83914,title,Oboz-koncentracyjny-z-klockow-Lego-wkrotce-w-Polsce,wid,14130069,wiadomosc.html

 24. „Zarzucił organizatorom, że chcą przedstawić problem tylko z punktu widzenia Palestyńczyków, bez zaprezentowania poglądów strony izraelskiej. ”

  – Gdyby organizatorka przez chwilę pomyślała, to następnego dnia po tej prezentacji spojrzenia palestyńskiego zorganizowałaby spotkanie, na którym przedstawiłaby swoje spojrzenie strona izraelska.

  Już widzę, jak przedstawiciele Izraela idą na taką „konfrontację”… 🙂 Ale takie posunięcie sprawiłoby, że telefon nie miałby miejsca.

  Nie miałby miejsca, bo ktoś inny by zatelefonował. 🙂 Albo i nie.

 25. Ad. 22

  „Myślę jednak, że dyrektorka okazała się po prostu zwykłym tchórzem i dmucha na zimne.”

  – Czy pan jest normalny? Ma pan dzieci na utrzymaniu? Uważa pan, że każdy nadaje się na męczennika? Szukał pan pracy przez parę lat? Dyrektorka szukałaby tej pracy dłużej, gdyby nie okazała się, pańskim zdaniem, „tchórzem”.

 26. Grażyna said

  to skandal,że obcy kraj wtrąca się w polskie sprawy.Na terenie nie swojego państwa.Zlikwidujmy Auchwitz,i inne tego rodzaju niemieckie „budowle”.

 27. wet3 said

  @ Zerohero (12)
  Cos mi sie wydaje, ze Anne Frank, jej „pamietniki” i zyciorys to mistyfikacja. Ponoc czego takiego w ogole nie bylo. Nie pamietam juz gdzie to wyczytalem. Jesli jestem w bledzie to prosze mnie skorygowac.

 28. maran said

  tu info o konkursie zorganizwoanym w Israelu. Ms Holocasut survivor pagent, czyli wybory „miski” ktora przezyla holocaust.
  http://www.deliberation.info/shoa-business-news-miss-holocaust/comment-page-1/#comment-9187

 29. maran said

  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/leksykon_wiedzy_o_zydowskiej_masonerii_36942

 30. Zerohero said

  Re 25 Krzysztof M

  Zaraz tam zwolniona. Taki KM pewien? To raz.

  A dwa. Jeśli społeczeństwo składa się z baranów, które nie mają ochoty zainwestować odrobiny ryzyka w przyzwoitą postawę, to z dużym prawdopodobieństwem zapłacą za to w niedalekiej przyszłości. I to z nawiązką!

  I trzy…rozumiem, że jak ktos dostanie propozycję korupcyjną i domyśli się, że to od wysoko postawionych osób, to wg. Krzysztofa M powinien zgodzić się bezwarunkowo w imię dobra swoich dzieci. No to ładną filozofię pan KM nam przemyca. Od razu zaczynam patrzeć ciepłym okiem na mafię. To po prostu ludzie kochający rodzinę i bojący się o pracę.

  Ja przecież nie zalecam by dyrektorka zaproponowąła zmiane nazwy szkoły na „bochaterów Hamasu”, nie zalecam by zapraszała Irvinga na odczyty, żeby wykrzyczała na zebraniu ciekawostek o Rotszildach. Tu chodziło tylko o danie głosu drugiej stronie konfliktu na BW i to na warunkach łagodnych dla Żydów, bo przecież “Le Monde Diplomatique” to żydofilskie lewactwo, które mieści się w żydowskim dyskursie. Tego buca z ambasady mogła spokojnie jakoś dyplomatycznie spławić.

  Pan Krzysztof M pisze w poście nr. 24 niezupełną prawdę.

  Gdyby organizatorka przez chwilę pomyślała, to następnego dnia po tej prezentacji spojrzenia palestyńskiego zorganizowałaby spotkanie, na którym przedstawiłaby swoje spojrzenie strona izraelska.

  To ja wyjaśniam. Spotkania z Izraelczykami w tej szkole odbywają się od dawna. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi dyrektorki, tylko niezamieszczonej we wpisie u Maruchy:

  Młodzież chciała poznać ich opinię na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie, bo zwykle rozmawiamy o tym tylko ze stroną izraelską. Szkoła ma z nią bardzo dobre kontakty, na początku września przyjeżdża do nas nawet na wymianę izraelska młodzież – powiedziała „Rzeczpospolitej” dyrektor szkoły Małgorzata Wrześniowska.

  To ja już się nie dziwie, że Ratajczak miał wilczy bilet. Polska to kraj tchórzy. Byle szmondak przychodzi z nieudolnie podrobionym papierem na kamienicę i dostaje co chce, bo wszyscy trzęsą portkami i liczą na spokój. Powtarzam. Byle szmondak, który sam w Izraelu jets nikim i za którym nikt nie stoi.

  A poza tym właśnie przykład tej dyrektorki pokazuje, że wierna służba goja nic nie znaczy. Zapraszała Izraelczyków, było o holokauście i aj waj, już ma łatkę antysemitki bo zaprosiła Palestyńczyka. Tyle przychodzi z „dialogu” na kolanach. Nikt nie szanuje niewolników, bo podejrzewa, że oni są grzeczni tylko ze strachu.

  Nie chciało się bronić baszty, bo srałeś na widok łuczników, to teraz patrz jak do żony usatwia się kolejka wrogich wojowników i zrobi jej z d jesień średniowiecza. Taki jest świat. Przynosi śmierć zbytnim narwańcom i idealistom, ale tchórzom też.

 31. Zerohero said

  Re 27

  Też tak słyszałem. Ale nawet gdyby to był 100% autentyk, to maglowanie go w szkole stanowi zwykłą indoktrynację. Niech się Amerykanie wezmą za historię Indian lepiej.

 32. Tomek said

  Pewnie Pan Ambasador, miał darmowe minuty.

 33. Fran SA said

  Wracaja czasy stalinowskiej UBecji??!
  A moze nigdy sie nie skonczyly, tylko nam sie tak przez chwile wydawalo.

  Nauczyciele zas maja nie tylko prawo ale i obowiazek opowiadac pierdoly o Holokauscie!

 34. Fran SA said

  Wet3

  Pamietniki Anny Frank sa totalna bzdura, bardzo nieumiejetnie sklecona. Wystarczy tylko uwaznie poczytac, jak to ukrywajaca sie Anna gdzies w piwnicach otwiera drzwi…. listonoszowi bo czeka na poczte!

 35. Boryna said

  Wielce Szanowny Panie Bizoń, dyskredytuje pan moją wypowiedź a sam Pan wykazał się brakiem wyobraźni i mysli politycznej wzywajć do bojkotu wyborów. I teraz mamy narzucane antypolskie ustawy w stylu Hitlera i Stalina. Gdyby były w sejmie inne ugrupowania była szansa na jakieś wyhamowanie totalitarnych zapędów. A tak platformie zdrajców oddano wszystko walkowerem. Pocieszanie tym ,że nie ma się nic wspólnego z systemem zła to satysfakcja dziecka ,który na złość mamie odmroził sobie uszy.

 36. wet3 said

  @ 35
  Tez prawda. Na walkower mozna sobie pozwolic wowczas gdy jest sie pewnym swego. Gdy nie ma sie sily, to powinno sie robic wszystko aby proces rozwalania kraju opoznic ile tylko sie da, a w miedzyczasie zdobywac wlasna sile.

 37. Re.35
  Panie Boryna
  według takich pana argumentów zrealizowano kanciasty stół.
  Panie Boryna nic na to nie poradzę, że brakuje Panu piątej klepki.

 38. Re.36
  Panie Wet3 – panu też coś mózg rozwalcowało?

  Zasługi Lecha Kaczyńskiego – wizyta w 2006 r. w Izraelu w obrazkach.
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/03/30/wizyta-w-2006-r-w-izraelu-prezydenta-rp-lecha-kaczynskiego-w-obrazkach/

  Zasługi Prezydenta L. Kaczyńskiego – Świętowanie Chanuki 2006-2009 w obrazkach
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/04/01/zaslugi-prezydenta-l-kaczynskiego-swietowanie-chanuki-2006-2009-w-obrazkach/

 39. wet3 said

  @ JB
  Wiem co trzeba o Kaczorach i PiSiorach. Niech sie Pan popatrzy na tempo jakie przybraly toskoidy. Boryna ma slusznosc. Walkower nic nie daje.

Sorry, the comment form is closed at this time.