Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Bractwo św. Piusa X odmówiło podpisania „Preambuły Doktrynalnej”

Posted by Marucha w dniu 2012-06-30 (Sobota)

Z listu sekretarza Bractwa Świętego Piusa X wynika, że przełożony wspólnoty nie zgodził się podpisać zmienionej „Preambuły Doktrynalnej”. Akceptacja tego dokumentu jest konieczna, by można było mówić o pojednaniu Bractwa z Watykanem.

List napisany 25 czerwca przez sekretarza ks. Christiana Thouvenota informuje członków wspólnoty, że przełożony grupy, biskup Bernard Fellay uznał warunki postawione przez Watykan za „nie do przyjęcia”.

Po wielu latach negocjacji, Bractwo, które zerwało więzi z Rzymem w 1988 roku, rozważa propozycję pojednania z Kościołem na zasadzie prałatury personalnej, która funkcjonuje jako jurysdykcja bez granic geograficznych.

Bractwo zostało poproszone przez Watykan o zaakceptowanie pewnych nauk doktrynalnych, w tym m.in. pełnej akceptacji postanowień Soboru Watykańskiego II.

Papież Benedykt XVI chcąc okazać wolę pojednania, 26 czerwca br. mianował arcybiskupa tytularnego Oregonu ks. Augustine Di Noia wiceprzewodniczącym Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, która odpowiedzialna była za podjęcie pojednawczych rozmów z Bractwem.

Ks. Thouvenot poinformował jednak członków wspólnoty, że bp Fellay odmówił podpisania „Preambuły doktrynalnej”, której treść pierwotnie była zaakceptowana. Treść dokumentu została jednak niespodziewanie zmieniona przez kard. Williama Levadę, prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Kardynał przedstawił Bractwu nową wersję Preambuły 13 czerwca.

http://www.pch24.pl/

Zdumiewa, iż ceniony katolicki portal Polonia Christiana pch24.pl podaje ewidentnie nieprawdziwe informacje.
Bractwo Św. Piusa X nigdy nie zerwało więzi z Rzymem, przez cały czas od swego powstania jest częścią Kościoła, nigdy nie miało zamiaru oderwania się od niego, a poza tym uznaje papieży – o jakim więc pojednaniu mówimy? O rezygnacji ze Świętej Tradycji na rzecz nieklarownych, a niekiedy wręcz heretyckich nauk II Soboru Watykańskiego?
Należy dziękować Bogu za rozsądek zwierzchników FSSPX. „Pojednanie” nie oparte na solidnym fundamencie doktrynalnym, wcześniej czy później skończy się pacyfikacją Bractwa i zmuszeniem go do zaakceptowania herezji modernizmu, ekumenizmu, „nowusa” itd. Lepiej więc mieć „nieuregulowany status kanoniczny”.

Swoją drogą uwagę zwraca zdanie: „Treść dokumentu została jednak niespodziewanie zmieniona przez kard. Williama Levadę, prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary”. Czyżby chodziło o trywialną sprawę wprowadzenia Bractwa w błąd metodą zaskoczenia?
Admin.

 

Komentarzy 21 do “Bractwo św. Piusa X odmówiło podpisania „Preambuły Doktrynalnej””

 1. JO said

  Tak, chodzilo o Trywialna, prosta metode. Wrzystko co proste jest najskuteczniejsze i oni to wiedza. Warunek do , by w prosty trywialny sposob oszukac ludzi , jest taki, ze trzeba wpierw ludzi oglupic….

  Jak widac Dar Madrosci Ducha Swietego i inne Dary wciaz splywaja do Bractwa i Za To Niech Panu Bogu Niech beda Dzieki.

  Rozaniec Skutkuje..

 2. Boryna said

  Watykan jest bardzo tolerancyjny dla pogan, judaisttów islamistów, heretyków, ale na dla wiernych 2 tysięcznej tradycji.

 3. Fran SA said

  Boryna
  Jest to prawda.

  Tylko co sie stalo z Kosciolem Ekumenicznym?

 4. Tralala said

  Wydaje sie, ze jest to tylko strategia. Bp. Fellay czeka na zebranie kapituly, kaplanow w wiekszosci wiernych mu, bo przez niego „ustawionych”. Potem wzmoze dzialania ku pojednaniu z Rzymem, tym latwiej, ze pousuwa tych, ktorzy nieostroznie juz mu powiedzieli NIE.
  Podczas kazania wygloszonego wczoraj w Ecône, bp. Fellay powiedzial „« Normalnym jest, ze staramy sie odzyskac tytul katolikow, ktory jest nasz, co nie oznacza, ze mamy padac plackiem przed modernistami.” Niezreczne stwierdzenie.

  Opozycja ma juz swoja strone, ktora znam tylko po francusku. Moze ktos ma link do innojezycznych?
  http://www.antimodernisme.info/

 5. wet3 said

  @ 4
  Nie ufam Fellay’owi. Lista niewgodnych mu, z bpem Williamsonem na czele, byla niedawno umieszczona na tym forum. Tym niemniej, troszke odetchnalem…

 6. RomanK said

  Bp Fellay…niezmiernie cierpi z powodu braku zaufania do niego u Wet3… dzis rano nie mogl nawet jesc.. a takie dobre sniadanie.,,,jajka sadzone na boczku i bulka z marmelada….ujjjjjjjj….

 7. wet3 said

  @ Roman K
  Ciekawie czegos sie buiedaku nacpal???

 8. Nemo said

  Chętnie i często odwiedzam gajówkę.Chylę czoła przed wiedzą innych jej gości.Chylę też czoła przed Gajowym.M.in.za Jego zaangażowanie jak i za cze deklaracje jego wiary.Ale mam jedno pytanie;jak Gajowy umie pogodzić swą katolicką(?)wiarę z niechęcią lub wręcz wrogością do Papierza,głowy Kościoła Chrystusowego?
  Gajowy sam sobie w ten sposób przeczy.No chyba że jest innej wiary.

 9. RomanK said

  Nemo..gdzies ty zauwazyl brak szacunku do Papieza u Gajowego????
  Zacytuj prosze…
  A…….. i glowa Kosciola Katolickiego zawsze byl jest i bedzie Jezus Chrystus…i nikt inny….papiez jest biskupem Rzymu i pierwszym wsrod rownych…pasterzy Kosciola Chrystusowego ,czyli biskupow.

 10. wet3 said

  @ Nemo (8)
  Przede wszystkim, slowo PAPIEZ (papieski, a nie papierski!!!) pisze sie przez z kropka, a nie „rz” – pala z ortografii ! Papieza uznajemy tu, bo zostal legalnie wybrany przez konklawe. Nie znaczy to wcale, ze musimy podzielac niektore heretyckie „nauki” Vaticanum II. Takie przypadki zdarzaly sie juz w historii Kosciola. Nasz postawa nie jest czyms nowym,. Prosze siasc na 4 litery i troche przestudiowac ten problem. Pozdrawiam.

 11. marost said

  AD4
  Opozycja ma juz swoja strone, ktora znam tylko po francusku. Moze ktos ma link do innojezycznych?
  http://www.antimodernisme.info/

  Excelent ! – Niech Rzym wie, ze katolikow nie latwo bedzie wziac na latwe obietnice – Komisja ED, zgoda na IDP i inne „indulty” z ktorych z dnana dzien moze sie wycofac. Zreszta, tu na przetargi nie ma miejsca… kto od Kosciola odszedl, niech do Niego wraca.

 12. Marucha said

  Re 8:
  Nie bardzo wiem, w czym przejawia się u mnie „niechęć lub wręcz wrogość do Papieża”, ale nie wątpię, że mi Pan zacytuje, co potrzeba.

 13. marost said

  Zdumiewa, iż ceniony katolicki portal Polonia Christiana pch24.pl podaje ewidentnie nieprawdziwe informacje.

  Mnie akurat to nie zdumiewa… Polski katolicyzm – chodzi oczywiscie o budzacy sie z letargu katolicyzm tradycyjny, jest jeszcze w powijakach i poki co, jest nieprawdopodobnie konformistyczny – nie narazic sie hierarchii ani kultowi JPII, SWII interpretowac – prostowac, naginac aby choc troche byl katolicki.

  Jeszcze do niedawna niektorzy przyznawali sie, ze jesli chodza na msze do FSSPX to „z daleko idacej ostroznosci” nie przystepuja do komunii sw… ot madrosc…????..
  W tzw warszawskim srodowisku tradycji tez jeszcze nie tak dawno (a moze trwa to dalej???) stosowano posoborowy kalendarz liturgiczny…!!!. A na sieci zamiast FSSPX lepiej bylo uzywac okreslenia WB (wiadome bractwo) by nie draznic wielu katolikow rzekomo zwiazanych z Tradycja – dostawali wysypki na slowo Lefebvre….

  Ten konformizm moze tlumaczyc statystyka:

  Wg moich „badan” na poczatku ubieglego roku:

  w Polsce byly 62 miejsca kultu w starym rycie
  We Francji bylo ich 430 (na terytoriach zamorskich 8)

  W Polsce bylo 33,7 mln katolikow (ochrzczonych)
  We Francji 22,68 mln (63mln(*) mieszkancow z tego 36% ochrzczownych)

  Zatem na jeden kosciol/kaplice ze starym rytem przypada:

  w Polsce 543,5 tys wiernych
  We Francji 52,8 tys

  Wg danych zaczerpnietych z
  http://honneurs.free.fr/Wikini/wakka.php?wiki=ParRegion
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_w_Polsce
  (*) dane z http://www.insee.fr/fr/publications-et-services/default.asp?page=dossiers_web/population/population_francaise.htm

 14. Tralala said

  Kazanie i konferencja ks. Fox’a z Toronto (po angielsku). Juz zostal „uciszony”.
  http://op54rosary.ning.com/forum/topics/father-fox-sermon?commentId=5691517%3AComment%3A74495

 15. Fran SA said

  Nemo
  Dyskusja na temat II-go Soboru Watykanskiego jest bardzo potrzebna. Wielu Katolikow uwaza, ze msza lateranska powinna wyborem dla ludzi, ktorzy cale generacje sie modlili i przekazywali tradycje koscielne z pokolenia na pokolenie. Czy to znaczy, ze do II Soboru sie zle modlili? Nie wszyscy lubia rewolucje religijne.
  A juz na pewno golym i nieuzbrojonym okiem widac, ze idea kosciola ekumenicznego jest do niczego nie podobna.
  Bo jesli my mamy kochac Zydow to dlaczego oni na widok Krzyza dostaja amoku i kolki nerwowej, i zachowuja sie jakby ich ugryzla mucha tse-tse??
  Jesli my mamy sie patrzyc na Menore z radoscia to dlaczego im sie nie podoba Krzyz w miejscu publicznym?
  Dlaczego im sie nie podoba nasza choinka? A gowno ich obchodzi jak my swietujemy Boze Narodzenie!

  I dlaczego moja religia ma byc podrzedna jakiejs innej – zupelnie sprzecznej z moja – religii?
  Przeciez zydzi nie uznaja Jezusa. O co tu chodzi?

  Wiadomo powszechne, ze Watykan jak i w ogole administracja koscielna jest zdrowo infiltrowana. Zyd wlazi przede wszystkim w administracje i kontroluje zarzadzenia. I wprowadza antysemityzm, zeby robic rozne swinstwa bezkarnie.

  Zyd jak mu wygodnie moze nagle robic za Polaka, Francuza, Europejczyka, przechrzte, baranka, wielkiego wodza i malutkiego nieszczesnika, ofiare antysemityzmu. Taki chwast w ogrodzie co udaje pietruszke.
  Caly Hollywood na tym robi wielkie pieniadze.
  I niestety, nie tylko Hollywood.

 16. dakowski said

  „Bractwo, które zerwało więzi z Rzymem w 1988 roku”
  Przecież to brednia, kłamstwo. Dlaczego PCh24 to powiela?
  Nam pozostaje mocna broń: Krucjata Różańcowa. Ta broń zawsze skutkuje, nawet wobec „przyjaciół”.

 17. Tralala said

  ad 15

  Taki maly kawaleczek kazania ks. Nitoglia wrzucono na forum levebvriste.com — tlumaczenie na kolanie:

  A propos problemow z dokumentem Nostra Aetate, zapraszam do przeczytania analizy zrobionej przez ks. Nitoglia w momencie „sprawy Williamson 2” – napisal komentator z forum lefebvriste.com

  Cytat: Vatican II jest judaizmowi bardzo drogi. Szczegolnie w ciagu ostatnich dni odczulismy, czytali i stwierdzili, ze „przeciw faktom zaden argument nie sprosta”. Cytuje Sw. Pawla (I Tess.II, 15-16) mowiacego, ze zydzi nie sa lubiani przez Pana za ich czyny i przeszkody jakie tworza w nawracaniu do Boga.
  Poniewaz dzisiejsi zydzi solidarnie opowiadaja sie za tymi, ktorzy odmawiaja Jezusa Chrystusa, krzyzuja Go i przesladuja Jego apostolow, nie podobaja sie Bogu.
  Jezeli nie podobaja sie Bogu, nie moga nam byc drodzy; jezeli sa drodzy soborowi watykanskiemu 2, to oznacza, ze ten sobor nie wyplywa z Bozego ducha.
  Poza tym judaizm neguje Trojce Swieta, boskosc Chrystusa , bedace dwiema glownymi tajemnicami naszej wiary.
  Albo wiec judaizm zwariowal i sam sobie przeczy, (ale to nie jest tak), albo Vatykan 2 stoi w sprzecznosci do katolicyzmu i nie moze sie podobac temu, kto chce pozostac chrzescijaninem, lecz podoba sie tylko nienawidzacym Chrystusa i chrzescijanstwa.
  Jest cos co kuleje w fakcie, ze to wlasnie rabini nas zmuszaja do zaakceptowania Vatykanu 2: samo to juz powinno nam dawac do myslenia „wszyscy ludzie wlasciwej (dobrej) doktryny”. A sw. Pawel mowi nam jeszcze (Tite I, 10-14) , ze wielu jest rebeliantow, siewcow zlych slow itd – i nie nalezy zwracac uwagi na „zydowskie gadanie”. Apostol nie mowi abysmy sie wycofali, lub przepraszali, lecz mamy im „zamknac buzie” (im, a nie Mgr Williamson’owi) i nie wierzyc w „ich bajki”.

 18. Fran SA said

  Tralala
  No, jeszcze przydaloby sie wspomniec, ze bardzo zydow boli modlitwa piatkowa, ktora kategorycznie sobie zazyczyli wywalic z naszej liturgii.
  To jest juz taka bezczelnosc, ze glowa odpada.
  To kazdy rabin opowiada co chce i co mu slina na jezyk przyniesie; pierdoly o narodzie wybranym i Jerozolimie jako ‚odwiecznej stolicy Izraela’, chociaz jej w ogole zydzi nie tylko nie wybudowali, ale wedlug Starego Testamentu ‚zaden przyzwoity Zyd nie wejdzie do miasta Jebuzejczykow’. Zydki tez nie wiedza co to jest Piecioksiag Mojzeszowy.

  No wiec probuja nam dyktowac jak mamy prowadzic i organizowac nasze zycie religijne a oni nam za to beda opowiadac banialuki o tym, co im ich plemienny Bog obiecal.
  Jak im Bog obiecal ten kawalek pustyni, (pewnie za kare) to niech tam siedza i sie ciesza, ze w ogole maja troche piasku do siedzenia.

  To jest przerazajace: ZYdzi nie wybudowali ani jednego miasta, zawsze napadaja na gotowe, nieznana jest zydowska architektura, malarstwo, sztuka, literatura. Jesli juz sie czegos wyuczyli (literatura, muzyka) to od Europejczykow – nie jest to muzyka czy literatura zydowska, tylko polska, angielska, rosyjska czy francuska. W Izraelu jak dotad nie ma ‚noblistow’ od nauki czy sztuki.
  A najwieksze mam pretensje do tego, ze zniszczyli kulture lacinska.
  II Sobor Watykanski zniosl lacine jako jezyk liturgii. Wprowadzili burdel do nauki historii. To jest zamach nie tylko na nasza religie. To jest wlasciwie zamach na cala kulture europejska. Tego nawet Hitler by nie dokonal!!!.

  I taki zyd, od pokolen zamieszkujacy Europe opowiada, ze np. Polska to nie jest jego ojczyzna: to tylko adres. Ojczyzne ma na piachach i w miastach palestynskich. Ciagnie Beduina…? to niech …
  Selfworshippers!.

  http://www.metacafe.com/watch/4862890/ydzi_wychowuj_swoje_dzieci_na_fanatyk_w/

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4243882,00.html

 19. błysk said

  Nie ustępować Watykanowi i nie podpisywać niczego ,co byłoby równoznaczne z akceptacją Vat.II.

 20. Tralala said

  Wlasciwie nie rozumiem skad tytul artykulu. Czytajac ostatnie „tajne” pismo Mezingen do Superiorow itd, widzialam dokladnie zdanie mowiace o „nastepnych rozmowach”.
  To samo mowi nowy dyskutant rzymski, kard.Di Noia, wg. niego pomyslne zakonczenie dyskusji jest tuz, tuz, wytarczy malutka pomoc i…gotowe.

  ad Wet3,
  nie ma sie jeszcze z czego cieszyc.

 21. wet3 said

  @ Tralala
  Niegdzie sie nie cieszylem. Odetchalem z ulga.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: