Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Sąd po stronie przesiedleńców

Posted by Marucha w dniu 2012-06-30 (Sobota)

Niemieccy przesiedleńcy, którzy w czasach PRL wyjechali z Polski i wyrzekli się polskiego obywatelstwa, nie utracili prawa do pozostawionych tu majątków – orzekł Sąd Najwyższy. Prawnicy ostrzegają, że to skomplikuje jeszcze bardziej sprawy własności nieruchomości na ziemiach północnej i zachodniej Polski.

Zawód i rozgoryczenie mogą odczuwać po wczorajszym rozstrzygnięciu polscy właściciele poniemieckich nieruchomości na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Sąd Najwyższy rozpatrzył kwestię, czy potomkowie osób, które z własnej woli po wojnie wyjeżdżały do Niemiec, wyrzekając się obywatelstwa polskiego, zachowali prawo własności do porzuconych w Polsce majątków. Sędziowie uznali, iż tego prawa nie można ich pozbawić. Teresa Pyźlak z zespołu prasowego SN zaznacza, że do uchwały będzie sporządzone jeszcze uzasadnienie. Jej zdaniem, zgodnie z terminem instrukcyjnym dla sędziego sprawozdawcy powinno to nastąpić w ciągu miesiąca. – Czasami ze względu na zawiłość sprawy termin podlega przedłużeniu do 4-5 miesięcy – dodaje Pyźlak.

Prawnicy zaangażowani w obronę polskiego stanu posiadania w Polsce Północnej i Zachodniej zwracają uwagę na społeczne koszty takiego orzecznictwa. – Cóż, poczekajmy zatem na uzasadnienie tego wyroku. Niestety, wynika z tego, że wciąż ułatwiamy dochodzenie roszczeń majątkowych i nie staramy się ustabilizować naszych stosunków własnościowych – oświadcza mecenas Szymon Topa z Ruchu Prawników Przeciw Niemieckim Roszczeniom Rewindykacyjnym. Wskazuje na konsekwencje takiego orzecznictwa, jakim jest m.in. wypłata odszkodowania za porzucone mienie i organizowanie zastępczych lokali dla Polaków, którzy przegrali procesy o zwrot nieruchomości z niemieckimi obywatelami. – Obciąża to Skarb Państwa, samorządy, zapłacimy za to wszyscy, jako podatnicy – ubolewa Topa.

Mecenas Lech Obara, inny prawnik Ruchu, wskazuje na odmienny wyrok SN z 28 stycznia 2009 roku. – Mieliśmy nadzieję, że zostanie wzięty pod uwagę. Sędzia sprawozdawca Gerard Bieniek wspominał w uzasadnieniu do tego wyroku, że formalne prawo własności musi w niektórych sytuacjach ustąpić przed takimi wartościami jak pewność prawa, stabilizacja stosunków własnościowych na tych ziemiach – zauważa mecenas Obara. Tymczasem odmiennie niż polscy sędziowie sprawy majątkowe rozstrzygają sądy w innych państwach.

Przykładowo na Litwie nie istnieje możliwość, żeby najwyższa instancja sądownictwa uznała, iż np. Polacy, którzy opuszczali Litwę po wojnie, wyjeżdżając do Polski, zachowali prawo własności do pozostawionych nad Niemnem nieruchomości. – Litewski sąd konstytucyjny przyjął, że nie można mieć w ogóle podwójnego obywatelstwa. Polak, który wyjechał na przykład w 1956 r. z terenu ówczesnej Litewskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej, na może złożyć pozwu o zwrot pozostawionej nieruchomości. Musiałby najpierw zrzec się polskiego obywatelstwa – podkreśla mecenas Grzegorz Sakson, prezes Związku Polaków Prawników na Litwie.

Jacek Dytkowski
http://www.naszdziennik.pl/

Zamiast ostrymi słowami skierować „przesiedleńców” wraz z ich bezczelnymi pretensjami pod właściwy adres – czyli do rządu RFN, spadkobiercy III Rzeszy, odpowiedzialnej za owe przesiedlenia – Sąd Najwyższy wydaje orzeczenie, dla którego określenie „skandal” jest zbyt łagodne.
Gdybyśmy nie byli przekonani, że polskie sądy są niezawisłe, uczciwe i sprawiedliwe, a korupcji w nich nie ma, to byśmy mogli przypuszczać, że za takimi decyzjami stoją naciski neohitlerowskiej władzy osadzonej w Polsce przez obce mocarstwa, a może i jakieś pieniądze.
Oczywiście nic takiego miejsca nie ma.
Admin

Komentarzy 27 do “Sąd po stronie przesiedleńców”

 1. Fran SA said

  Czy moja rodzina ma prawo upomniec sie o mieszkanie we Lwowie? Wcale nie chcieli stamtad wyjezdzac; zostali przepedzeni.

 2. olagordon said

  nie ma powodów do zmartwień, idzie lepsze. . .

  Israelis line up for Polish citizenship

  Izraelczycy w kolejce po polskie obywatelstwo

  Od kiedy Polska weszła do UE, wielu obywateli Izraela ma nadzieje na otrzymanie polskiego obywatelstwa. Dla Izraelczyków polski paszport jest biletem do europejskiego dobrobytu.

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4243495,00.html
  Itamar Eichner -29.06.2012

  Jak mówi Ambasada RP w Izraelu, od 2004 roku, kiedy Polska dołączyła do UE, jej budynek w Tel Awiwie stał się miejscem pielgrzymek dla rosnącej fali szukających tego pożądanego dokumentu.
  Według danych opublikowanych z okazji corocznej konferencji Możliwości Biznesowych w Polsce, około 20.000 Izraelczyków posiada polskie obywatelstwo, z których połowa została obywatelami Polski po jej wejściu do UE.
  Liczby te pokazują również, że gwałtownie wzrasta popyt na polski paszport, który otwiera drzwi do innych krajów i innych możliwości. W latach 2006-2010 liczba Izraelczyków którym przyznano polskie paszporty zwiększyła się 4-krotnie.
  W przeciwieństwie do innych krajów europejskich, od aplikantów szukających polskiego obywatelstwa nie wymaga się znajomości języka. Faktycznie 95 % izraelskich aplikantów nie zna polskiego.
  Jak mówi polska ambasada, 25% aplikantów to drugie pokolenie polskich obywateli, a 55% trzecie pokolenie. Większość z nich przyznaje, że nie chcą emigrować do Warszawy, lecz chcą być obywatelami UE.
  „W ciągu ostatnich kilku lat, Polska utrzymuje stabilność gospodarczą i udało jej się ściągnąć zagraniczne inwestycję”, wyjaśnił prawnik Alroy Canbal, specjalizujący sie w polskich inwestycjach.

 3. Kazik said

  Rozumiem , że sąd najwyższy w Polsce kwestionuje traktatowe postanowienia pokojowe czterech mocarstw po II wojnie światowej . Sąd w państwie , które nie było nawet sygnatariuszem traktatu tylko dostało wytyczne do wykonania . Ciekawe a nawet bardzo ciekawe .

 4. wow said

  Z tymi Niemcami nie jest to takie oczywiste-np z Mazur wyrzucono setki tysięcy polskojęzycznych Mazurów, czym zrobiono tym ludziom wielką krzywdę i poniekąd stracono ich dla Narodu Polskiego. Jeżeli część Mazurów chce wrócić -a nie sądze by to były wielkie ilości to w normalnych warunkach powinniśmy się cieszyć bo w morzu Polaków mieli by szanse się zrepolonizować, a przy okazji zainwestować swoje pieniądze. Oczywiście nie powinno byc mowy, by mogło się to odbywac kosztem mieszkąjcych tam Polaków.

  Poza tym Niemców ubywa tak samo szybko jak POlaków, zdominowali nas gospodarczo ale demograficznie tego póki co nie zrobią.

 5. przepraszam, ze zyje said

  Mazury, a szczegolnie Warmiacy stanowili przez poltora stulecia niezwykle cenny zarliwie patriotyczny polski narod, kulturowo dominujacy zamieszkale terytoria. Panstwo peerelowskie uczynilo z nich Niemcow, przy aktywnej wspolpracy zindoktrynowanej, a zupelnie nieswiadomej ludnosci naplywowej. To temat na oddzielne, a obszerne opracowanie. Rajch lat siedemdziesiatych cieszyl sie jak dziecko z naplywu wyksztalconej i przedsiebiorczej nowej krwi. Co tydzien z Olsztyna do Magdeburga wyruszal pociag wahadlowiec, w jedna strone wiozacy emigrantow, a w druga powietrze.
  Teraz kolej na reszte. Trzeba robic miejsce cywilizacji.

 6. wet3 said

  @ 5
  PRL przez swoja glupote, w przeciagu dwu dziesiecioleci, „zeszwabila” Warmiakow i Mazurow, ktorzy, majac po uszy czerwonego raju, po prostu wyjezdzali. Nikt ich sila nie wyrzucal.
  Natomiast prawdziwe szwabstwo na Gornym Slasku wyraznie zadeklarowalo swoja polskosc i pozostalo, oczywiscie, jako V kolumna. Dlatego kompletnie niezrozumiala jest dla mnie decyzja przyznania im praw mniejszosci. Tylko otwarty wrog panstwa i narodu polskiego mogl cos takiego zrobic!!!

 7. wet3 said

  @ Kazik (3)
  Podobnie jak pan, decyzje sadu uwazam za pogwalcenie postanowien mocarstw – co moze okazac sie dla Polski fatalne. Ktos sporod tych decydentow musi byc skonczonym debilem, albo polonofobem na szwabskim zoldzie!

 8. Brat Dioskur said

  Juz nazwisko sedziego ,ktory uzasadnial wyrok SN mowi za wszystko…. „Gerard Bieniek”! No i wiadomo gdzie jestesmy…..
  Tymczasem w Wiedniu skandal nad skandale,ponad 60 grobow na zydowskim cmentarzu zostalo sprofanowanych!!!!Oczekujemy ostrej reprymendy naszego rzadu pod adresem wladz austriackich a takze niezwloczny wyjazdu komanda AntyFifa…..tfuuu- Antyfa wraz ze wsparciem podobnych gruppenfuehrerow z terenu Berlina ,ktorzy to nie maja nic wspolnego z nazistami poniewaz z pochodzenia sa…. Niemcami!

 9. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka uwasza, sze to bardzo dobsze sze panowie Niemcy odzyskuja majatki, bo jak odzyskaja to nasza rasa odzyska majatki od panuw niemcuw.

  Ja pan Mordka pamieta ze szkoly, kturej bardzo nie lubial bo byl pszesladowany jako okrutny maly zyd, sze ktos kiedys napisal sze Polsza to jest jak ten plaszcz, ktury sobie wszyscy wyrywaja, a glupie Polaki stoja i sie patsza.

  Chyba to bylo napisane pszez pani Szymborska, a mosze pan Milosz.

 10. filip piękny said

  Ponieważ w Polsce nie obowiązuje prawo precedensowe ten wyrok SN ma tylko odniesienie do jednej aktualnie rozpatrywanej sprawy. Nie ma mocy prawnej ani nie musi mieć w stosunku do innych podobnych spraw ze względu na tzw niezawisłość sądów. W związku z tym podobna sprawa na poziomie sądu rejonowego może spotkać się z zupełnie innym wyrokiem. A swoją drogą taki wyrok SN który zagraża pokojowi w naszym państwie i suwerenności naszego narodu powinien być zaskarżony przez prokuratorię generalną lub rpo do Trybunału Konstytucyjnego.

 11. Zbyszko said

  Żaden polski sąd nie wydałby takiego orzeczenia. Za komuny byłoby to chyba nie do pomyślenia. W związku z tym sąd który wydał takie orzeczenie nie jest sądem polskim, więc orzeczenie to nie może byc obowiązujące.

 12. wet3 said

  Ci swinscy polonofobi, ktorzy wydali takie orzeczenie powinni byc postawieni przed plutonem egzekucyjnym!!!

 13. kolo said

  @5
  Protestanccy Polacy z Mazur niestety ulegli w ogromnym stopniu germanizacji podczas Kulturkampfu i na początku XX w. (katoliccy Górnoślązacy i Kaszubi pozostali z kolei w dużej mierze przy polskości). Mieszkańcy Prus Wschodnich byli ultranacjonalistami i poparcie dla nazizmu było tam na jednym z najwyższych poziomów w całych przedwojennych Niemczech. To bzdura, że po wojnie PRL uczynił z nich Niemców.

 14. kolo said

  A co do wyroku SN, to po prostu po odzyskaniu niepodległości przez Polskę trzeba będzie wziąć tych sędziów pod wariograf i jeśli okaże się, że zrobili to pod wpływem np. BND czy środowiska „Gazety Wyborczej” (które np. załatwiło to Niemcom w zamian za te okręty podwodne dla Izraela), to kur*a zawieźć skur*** do lasu, oblać benzyną i podpalić. Najbardziej uderza mnie nieprawdopodobny wręcz brak lojalności ze strony tych gnid względem Polski i własnego narodu. Nic ich nie obchodzi, że krzywdzą tylu rodaków, że mimo tego, iż byliśmy jedną z największych ofiar II wojny światowej, to dziś 1/3 mieszkańców Polski musi drżeć o swój dom. Nie wiem, jakim trzeba być zimnym skur***, żeby tak gardzić własnym narodem. I jak to jest, że takie skur*** są w najwyższych nadwiślańskich instytucjach. Gdy wybuchnie powstanie, to ja z kumplami robimy kwerendę w prasie z ostatnich lat, tworzymy szwardon śmierci i będziemy mordować tego rodzaju gnidy z najwyższą brutalnością, bez mrugnięcia okiem. To, co jest teraz nie może wiecznie trwać, nie wierzę. W końcu czara goryczy się przeleje i przejmiemy władzę w taki, czy inny sposób. A wtedy…

 15. kolo said

  Oprócz wyroków sądów, pod niemieckie roszczenia tworzą podkład moralny „środowiska twórcze”. Oto przykład:
  http://www.teatry.art.pl/n/czytaj/37473

 16. wet3 said

  @ Kolo
  Mazurom Kulturkampf niewiele zaszkodzil. Cale poludniowe Prusy Wschodnie, za wyjatkiem wiekszych osrodkow miejskich, mowily gwara mazurska. W PRLu, zaraz po wojnie, wszystkich autochtonow kokietowano. Mazurow nikt nie wypychal z Polski. Po prostu nie mogli sie pogodzic z polityczno – gospodarcza rzeczywistoscia. Najpierw, na przekor wladzom, zaczeli mowic po szwabskui, a po odwilzy w pazdzierniku 1956 masowo uciekali do Reichu – co nazwalem „zeszwabieniem” ich przez komune. Oni, przy prawidlowej postawie rzadu, mogli byc calkowicie wchlonieci przez nasze spoleczenstwo.

 17. RomanK said

  Polowa Podkarpacia to Niemcy..nazywani jeszcze 100 lat temy gluchoniemcy….druga polowa Rusini..i co z tego??? dzis wszyscy Polacy…… mowiacy po polsku…za okupacji najwiecej volksdojczy to byli aczej Rusini..w AK dominowali Niemcy:-))))

 18. wet3 said

  @ 17
  Co tam Podkarpacie! – Cala Wielkopolska jest szwabska, Krakow lezy nprzeciez na Ukrainie, a przed 2WS glowna cecha Lwowa byla jego wieloetnicznosc, a nie jakies ta zasrane slepe przywiazanie do Polski!!!

 19. To jest pokłosie wepchnięcia Polski do UE.
  PiS pchał Polskę do UE.
  Ich Nasz Dziennik jest organem prasowym PiS-u.
  Teraz wylewa krokodyle łzy.

 20. Walerian Dąbrowski said

  Nie musi się nikt martwić o te sprawy. Jeżeli tylko Polak zostanie prezydentem i mianuje na stanowisko premiera rownież Polaka. Pogonią to szubrawe dziadostwo od Bałtyku aż po wzgórza i tam się zatrzymają dopiero.

 21. Walerian Dąbrowski said

  Ad. 14 Trochę się Waść zapędził, to nie jest ich naród, a oni nie dość, że są zdrajcami prawa i posiadanego obywatelstwa to na dodatek są tytularnymi OKUPANTAMI.

 22. MatkaPolka said

  Krzyżacy wycieli w pień słowiańskie, nadbałtyckie plemię Prusow i przyjęli ich nazwę zaczynając ekspansje na ziemie etnicznie Polskie droga podbojow , rabunkow napadow , zbrodni.

  Prusy to kontynuacja państwa krzyżackiego i przez wieki robili to samo, aby doprowadzić do rozbiorów Polski.

  Prusy wyrosły na trupie Polski, aby w 1870 r. za Bismarcka zjednoczyć Niemcy
  Prusy wypierały żywioł polski z jej rdzennych ziem Warmii i Mazur , Pomorza Zachodniego i Wschodniego
  Wielkopolski i śląska Górnego i Dolnego.

  Prusy były również głównym czynnikiem destabilizacji i podsycanie waśni na Ukrainie w celu oderwania Ukrainy od Rzeczpospolitej

  Militaryzm Pruski odpowiedzialny był za wszystkie wojny w Europie w XIX i XX w.

  Umowa Poczdamska decyzją mocarstw sprzymierzonych zlikwidowała państwo pruskie odpowiedzialne za wojny i zbrodnie, rabunki i śmierć, niewolnicza pracę i wywózki
  Niemcy skapitulowały bezwarunkowo – i nie mogą mieć żadnych roszczeń – mogą się odwoływać do mocarstw sprzymierzonych – USA, Angli, Francji i Rosji.

  Niemcy uciekali z ziem Prus wschodnich i zachodnich w obawie przed kara za swoje zbrodnie na narodzie Polskim. Opuszczali te ziemie na wyraźny rozkaz Fuhrera stosując taktykę Spalonej ziemi
  (Czytaj Deszcz i Grad poniżej)

  Wysiedleńcy powinni mieć roszczenia do sprawców wysiedlenia tzn do władz nazistowskich.
  Kontynuatorem prawnym zbrodniczej, nazistowskiej, Trzeciej Rzeszy niemieckiej jest dzisiejsza Republika Federalna Niemiec i tam powinni kierować roszczenia.

  JEŚLI SPADKOBIERCY MAJA ROSZCZENIA MATERIALNE TO RÓWNIEŻ PRZYJMUJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZBRODNIE I rabunki Nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej, a także wcześniejsze , pruskie i krzyżackie ; roszczenia to przyznanie się do winy

  Dlatego też z domniemanym aktem własności powinien być dołączony rachunek za podatki od nieruchomości za odbudowanie z ruin , za budowę infrastruktury itd. a po zapłaceniu zaległości powinien być wręczony wyrok – kara śmierci za zbrodnie wojenne.

  Roszczeniowiec powinien ustawiać się pod murem naprzeciw Plutonu Egzekucyjnego

  Sady żydowskie w Polsce nie maja jurysdykcji nad sprawami polskimi, bo są sadami mniejszości i maja jurysdykcje jedynie nad mniejszością.

  Niemcy i żydzi to ten sam żywioł niszczący od wieków Polskę i nie można oczekiwać sprawiedliwego wyroku zgodnie z polskim prawem, bo te sady kierują się prawem talmudycznym, które zakłada nierówność wobec prawa – zyd nie może w takim sadzie przegrać

  Istnieje cala masa Punktów Stycznych miedzy Żydami i Prusakami/ Niemcami – to ten sam identyczny i tożsamy żywioł. – to temat osobnego opracowania – od Chazarów (Akenazi=Germanie; Bawarowie = Avarowie), Mojzesza Majmonidesa i Krzyżaków po dzień dzisiejszy.

  Dość wspomnieć II wś i IG Farben żydowsko- niemiecki kapital i Nazistowskie korzenie UE i finansowanie Hitlera przez kapitał żydowsko niemiecki i żydowskich pretorianow Hitlera, wspolprace nazizmu z Syjonizmem.
  Jidisz to dialekt niemiecki
  Tusk to niemiecki Żyd
  Angela Merkel to żydówka niemiecka z d. Kesner

  POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA

  REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC odziedziczyła pasywa i aktywa po nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej – bezspornie jest udokumentowanym następcą prawnym Trzeciej Rzeszy niemieckiej, odpowiedzialnym (bez możliwości przedawnienia) za wszystkie niemieckie zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości (tego rodzaju zbrodnie popełniane przez kolaborantów niemieckich), oraz za skutki i następstwa tych zbrodni (popełniane tak względem poszczególnych Polaków, jak i względem słowiańskiego Narodu Polskiego – zbiorowej ofiary zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości). W wyniku tego, obecna Republika Federalna Niemiec ponosi:
  ( 1. ) odpowiedzialność karną, dopuszczając się współudziału w zbrodniach Trzeciej Rzeszy niemieckiej, poprzez:
  a.) nie wypełnianie ciążących na niej cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,
  b.) podejmując działania zmierzające do nie wykonania cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,
  ( 2. ) odpowiedzialność cywilną (odszkodowawczą) za:
  a.) cywilno-prawne zobowiązania odszkodowawcze po Trzeciej Rzeszy niemieckiej,
  b.) cywilno-prawne odszkodowania należne w wyniku umyślnego nie wypełniania ciążących na niej w spadku po Trzeciej Rzeszy niemieckiej, cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych, oraz
  ( 3. ) odpowiedzialność moralną.
  Były aż dwie uchwały sejmu z czerwca 1990 i września 2004 zobowiązujące Rząd Polski do wyegzekwowania roszczeń i reparacji wojennych dla Polski od Niemiec. ŻADEN Rząd Polski ani prezydent Polski tego nie zrealizowali . Odszkodowania dostali i wyegzekwowało wiele państw europejskich, ale nie POLSKA.
  Republika Federalna Niemiec zawarła porozumienia odszkodowawcze z wieloma państwami Europy i Izraelem. Na mocy tych traktatów Republika Federalna Niemiec dokonała następnie wypłat odszkodowań wojennych, a sumy największej Izraelowi, państwu które powstało w 1948 roku – nie istniało więc przed i podczas drugiej wojny światowej (1939 – 1945), i z tego prostego względu nie mogło być stroną w konflikcie zbrojnym, nazwanym drugą wojną światową. Tym sposobem, Izrael dokonał bardzo brzemiennego w skutki prawne precedensu w stosunkach międzynarodowych. Tym sposobem, Izrael złamał jedną z najbardziej podstawowych zasad stosunków międzynarodowych. W wyniku tego faktu dokonanego, Izrael podjął ogromne sumy odszkodowań, należne ofiarom pochodzenia żydowskiego – ofiarom, które nie były obywatelami Izraela w czasie, gdy popełniano na nich zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.
  Wiedząc o tym wszystkim, premier Tusk i prezydent Lech Kaczyński w świetle reflektorów podpisali Traktat Lizboński, a ogłupieni propagandą ludziska klaskaniem maja obrzękłe prawice.

  Premier Tusk, prezydent Kaczyński, minister SZ Sikorski doskonale o tym wiedzieli, bo do nich miedzy innymi był kierowany raport Światowej Federacji Polskich Kombatantów. Zamiast przeciwstawić się roszczeniom niemieckim, zamiast podjąć działania w celu realizacji uchwał polskiego sejmu o rekompensatach, zamiast żądać odszkodowań od Niemiec dla Polski podpisali oni Traktat Lizboński dając tym samym przyzwolenie na ten nowy Drang nach Osten.

  Co na to wszystko weterani wojny, politycy europejscy zwycięskiej koalicji antyhitlerowskiej, co na to ich wyborcy ?

  Groteskowy Kaczor Donald podpisując Traktat Lizboński zrezygnował dobrowolnie z funkcji prezydenta Polski przekazując władzę prezydentowi państwa europejskiego, które w założeniu ma powstać (mianowanemu, a nie wybranemu !). Prezydent w ten sposób zszedł ze sceny politycznej, a wszedł na scenę rozrywkową przypisując sobie rolę kabotyna.

  Niezrównany mistrz kabaretu politycznego Jan Pietrzak, który gościł ostatnio na występach w Kanadzie został kiedyś zapytany dlaczego właśnie wybrał kabaret polityczny jako formę twórczości?
  Mistrz odpowiedział „Bo politycy to bardzo wdzięczny temat – oni się sami podkładają.”
  A ja do końca nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

  TO POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA

  UCHWAŁA SEJMU RP z dnia 07.06.1990 roku: ‘Uwzględniając szczególny moralny i prawny wymiar problemu, Sejm zobowiązuje rząd Rzeczypospolitej Polskiej do kontynuowania usilnych działań mających na celu uzyskanie odszkodowań cywilno-prawnych dla ofiar II wojny światowej.’

  Dlaczego nie egzekwuje np. tej uchwały

  Istnieje cała lista przepisów prawa karnego, Konstytucji RP, aktów prawnych i międzynarodowych
  pozwalających na roszczenia od Niemiec – indywidualne dla ofiar II wojny światowej i ich spadkobiercow i dla Polski jako państwa

  Według zestawienia szkód wojennych 13 315 000 Polaków (szkód spisanych w ‘Kwestionariuszach dotyczących rejestracji szkód wojennych’, z lat 1945 – 1950), częściowa tylko suma cywilno-prawnych odszkodowań wojennych należnych tym 13 315 000 Polaków od Niemców i Niemiec, wynosi 537, 1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku).

  Czy pomijanie oczywistych roszczeń polskich wobec Niemiec i ewidentnych dowodów przy jednoczesnym wnoszeniu ustaw przeciwstawnych a przyzwalających na roszczenia niemieckie, kamuflujących oczywiste roszczenia polskie jest łamaniem prawa lub kryminalnym zaniedbaniem.

  To powszechnie znana prawda, że Unia Europejska jest zakamuflowana forma ekspansji terytorialnej Niemiec na wschód.!!!

  Czy faworyzowanie interesów Niemiec przy pomijaniu interesów Polski jest dowodem na Zdrade Stanu?
  Czy podpisywanie Traktatów Międzynarodowych przez osoby łamiące prawo ma moc prawna

  Ponadto Tusk nie zrobił nic, aby zastopować roszczenia niemieckie i nie zrobił nic, aby wyegzekwować reperacje wojenne od Niemców a są duże – artykuł na ten temat

  http://www.polonikmonachijski.de/19739/19766.html

  Łącznie zadośćuczynienie Polsce za straty wojenne kosztowałoby Niemcy, co najmniej bilion dolarów.

  Komentarz

  ($ 1,000,000,000,000 czyli tysiąc miliardów). Ale to suma wyjściowa od 1945 r. tj. jest od zakończenia wojny ( a gdzie procent składany przez 65 lat)

  Obliczmy używając HP Finacial Calculator.
  Metoda bardzo przybliżona – na pewno może być dokładniejsza.

  5% roczne oprocentowanie (tylko!!!), procent składany dwa razy do roku, dwie roczne spłaty, sumaryczna ilość rocznych spłat 65 lat razy 2 = 130, początkowa wartość sumy, a wiec (1 bilion),
  Półroczna splata należności –( nie ma żadnej, a wiec 0)

  Obecna wartość należności – odszkodowań od Niemiec za straty wojenne Polski.

  24,780,068,000,000 czyli
  24 bilionów 780 miliardów, 68 milionów dolarów, 406 tysięcy dolarów

  P.S.
  W artykule wykorzystałem obszerne fragmenty Raportu Światowej Federacji Polskich Kombatantów i Stowarzyszenia Ofiar Wojny. Przesyłam w załączeniu wzory Pozwów sądowych przeciwko Republice Federalnej Niemiec o odszkodowania wojenne wraz z Uzasadnieniem i z listą wszelkich aktów Prawa Polskiego oraz Układów i Prawa Międzynarodowego.

  ŚWIATOWA FERACJA POLSKI H KOMBATANTÓW
  ul. Grochowska 365, 03-822 Warszawa, Polska
  ŚWIATOWY KONGRS POLAKÓW (WORLD CONGRESS OF POLES)
  PO Box 300614, Chicago Ł 60630, USA
  Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych w II WOJNIE ŚWIATOWEJ, w wyniku agresji zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej na Polskę w dniu 1. IX. 1939r.

  RAPORT Nr1 DOTYCZĄCY
  Agresji Republiki Federalnej Niemiec przeciwko Polsce na przełomie XX i XXI wieku

  Całość Raportu na

  Click to access EP-PE_LTA(2007)000139_EN.pdf

  inne źródło
  Stowarzyszenie Ofiar Wojny

  http://polskapolityka.com/archiwum/sow/wydawnictwa_statutowe/page_01.htm

 23. MatkaPolka said

  DESZCZ I GRAD – „REGEN UND HAGEL”:

  Opracowanie Stowarzyszenia Ofiar Wojny

  KRYPTONIM “NERO” Hasło: „Regen und Hagel”:

  O tym jak zbrodnicza, nazistowska Trzecia Rzesza Niemiecka wypędzała Niemców z Ziem położonych na wschód od rzek Odra i Nysa wykonując zbrodniczy niemiecki Rozkaz o Spalonej Ziemi.

  Pod koniec 1943 roku, władze nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej miały przygotowane ustawy i generalne plany ewakuacyjne dla obszarów położonych na wschód od rzek Odry i Nysy, w tym dla obszarów Trzeciej Rzeszy niemieckiej w granicach z 1937 roku, czyli tak zwanych wschodnich prowincji. Dwustopniowe tajne hasło „Regen und Hagel” ( „Deszcz i Grad”) stanowiło znak do rozpoczęcia ewakuacji, do natychmiastowego opuszczenia siedzib.

  Ewakuacja zaczęła się w sposób uporządkowany już w 1943 roku, a następnie przerodziła się w żywiołową ucieczkę niemieckiej ludności, rozhisteryzowanej przez niemiecką propagandę i poganianej terrorem niemieckich służb mundurowych. Pierwszy okres niemieckiej ewakuacji i ucieczki Niemców zamyka dzień styczniowej ofensywy wojsk radzieckich w 1945 roku. Do tego czasu z Prus Wschodnich uciekło ponad 3, 000, 000 ludzi. Podpisany przez Hitlera niemiecki „rozkaz o spalonej ziemi”, nakazujący władzom niemieckim i Niemcom zamienienie w pustynie okupowanych przez zbrodniczą, nazistowską Trzecią Rzeszę niemiecką obszarów Polski i Związku Radzieckiego, Niemcy zastosowali następnie na obszarach Trzeciej Rzeszy niemieckiej, które miały zostać zajęte przez wojska polskie i radzieckie.

  W wyniku alianckich nalotów na Szczecin i okolice, Niemcy ewakuowali z tego miasta urzędy i szkoły.
  W latach 1939-1944 ludność Szczecina zmniejszyła się o około 40 procent. Już w tamtym okresie czasu, dość liczne grupy ludzi samorzutnie uciekały w głąb Niemiec.

  W 1944 roku po czerwcowej ofensywie wojsk radzieckich, niemieckie generalne plany ewakuacyjne zostały zastosowane przez władze niemieckie w jeszcze szerszym wymiarze. Dnia 1 sierpnia 1944 roku, wojska radzieckie 1 Frontu Bałtyckiego dotarły nad Zatokę Ryską, a oddziały 2 i 3 Frontu Białoruskiego osiągnęły rzekę Niemen i zatrzymały się na granicy Prus Wschodnich. Jesienią tego roku wojska radzieckie wkroczyły do Prus Wschodnich i lądowe działania zbrojne drugiej wojny światowej (1939-1945) dotknęły obszaru zbrodniczej, nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej. Właśnie wtedy Erich Koch, niemiecki nazistowski, gauleiter Prus, polecił rozpoczęcie ewakuacji. W wyniku tego, zaludnienie Prus Wschodnich, które w marcu 1044 roku wynosiło około 2, 346, 000 osób spadło do około 1,754,000.

  Początkowo ewakuacja przebiegała w sposób uporządkowany była podzielona na etapy. Uwzględniała nawet przydział samochodów dla poszczególnych rodzin według numerów rejestracyjnych, obejmowała nie tylko ludzi, ale także żywy dobytek i urządzenia. Plan ewakuacji Malborka zawierał 36 stron załączników i instrukcji. Ewakuację przeprowadzały komórki partyjne nazistowskiej NSDAP”
  (Nazistowsko-Socjalistycznej Partii Robotników Niemieckich) – do nich należało między innymi uszkadzanie maszyn i urządzeń (maschinenlahmung), których nie dało się całkowicie ewakuować. Były to początki wprowadzania w czyn niemieckiego „rozkazu o Spalonej ziemi”, rozkazu oznaczonego kryptonimem ”Nero”, rozkazu, który nakazywał całkowitą l ewakuację i wyniszczenie ziem wschodnich. Już w tym początkowym okresie, nadzwyczajna gorliwość ludności niemieckiej w wykonywaniu rozporządzeń ewakuacyjnych nazistowskich władz niemieckich, przyczyniła się do powstawania i powiększenia szkód i cierpień powodowanych wykonywaniem tego zbrodniczego niemieckiego rozkazu.

  Oto opis ewakuacji ludności z Darłowa 1 pochodzący z wydawanych w Republice Federalnej Niemiec tak zwanych „Pamiętników Wygnańców”:

  Środek ulicy wypełniony był podwójnym rzędem rożnego rodzaju pojazdów ciągnących się całymi kilometrami. Na furach siedziały kobiety, dzieci i chorzy z dobytkiem takim udało się’ pochwycić w ostatniej chwili Szpitale I szkoły wypełniły się chorymi i rannymi. Wojna zaczęła się szerzyć coraz bezwzględniej. Wśród stałego zamieszania, krzyków i nawoływania, ryku bydła i rżenia koni – nieprawdopodobieństwem było utrzymać czystość ulic i rynku. Ledwie, jaka kolumna wozów ciągnąca się kilometrami została wchłonięta przez okalające Darłowo wsie, już od Koszalina czy Kołobrzegu zbliżała się nowa fala uciekinierów. „Uciekinierów” – właśnie to określenie jest właściwe, a jeżeli używa się określenia „wypędzonych” to zgodnie z prawdą należy dodać; przez nazistowską, zbrodniczą Trzecią Rzeszę niemiecką”

  Oto wypowiedź podofice3ra niemieckiego H. Stobbe z 1141 pułku 8 kompanii 561 dywizji piechoty:
  „Byłem świadkiem jak Gestapo rozstrzeliwało wszystkie osoby, które wzbraniały się opuścić Prusy Wschodnie. Dotyczyło to przede wszystkim obywateli radzieckich z okolic Leningradu, z Estonii, Litwy i Łotwy. Zwłokom pomordowanych kobiet i starców robiono zdjęcia. Te zdjęcia robiono do znanego w Prusach Wschodnich niemieckiego filmu propagandowego o nazwie „ Okrucieństwo oddziałów sowieckich w Prusach Wschodnich.” ( Greueltaten der russischen Truppen in Ostpreussen). Według świadectwa P. Fonberg’a, nazistowskiego podoficera niemieckiego z 43 pułku wschodniopruskiej dywizji piechoty, sceny z tego filmu odgrywane były przez Niemców przebranych w sowieckie mundury – niszczyli zabudowania, podpalali domy, zabijali bydło.

  Tak więc, już na rok przed zakończeniem działań zbrojnych drugiej wojny światowej w Europie (1939 – 1945), jeżeli niemiecki mieszkaniec Prus Wschodnich nie uciekał samorzutnie, to zmuszał go do ucieczki odpowiedzialny za przeprowadzenie ewakuacji niemiecki SS-man, przy pomocy twórczości filmowej nazistowskiego, niemieckiego ministra propagandy Goebbelsa, a jeżeli to nie pomagało, niemiecki gestapowiec rozwiązywał sprawę z broni palnej. Takie były początki nakazanej i przeprowadzonej przez nazistowskie władze Trzeciej Rzeszy niemieckiej, ucieczki i ewakuacji Niemców w 1944 roku z obszarów położonych na wschód od rzek Odry i Nysy.

  Pomimo tych zbrodniczych okoliczności, niemiecki, nazistowski, gauleiter Pomorza, Schwede-Coburg, pisał w nowoczesnej( na rok 1945) depeszy do Hitlera, zbrodniczego, nazistowskiego, niemieckiego wodza (Fuhrera) zbrodniczej, nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej:

  „Pomorze pozdrawia Fuehrer’a. Jakakolwiek ofiara nie będzie zbyt wielka, jakikolwiek wysiłek nie będzie zbyt uciążliwy. Na wierności Pomorza może pan Mein Feuhrer, dalej budować swe plany”.

  Niemiecki, gauleiter Pomorza, Schwede-Coburg nie zawiadamiał swego Fuehrer’a o tym, że w zeszłym roku (1944) zwaliło mu się na głowę około 3,500,000 uchodźców z Prus Wschodnich oraz bardziej na wschód wysuniętych okolic Pomorza. Wspomnienia dobrego noworocznego nastroju, miała zepsuć zbrodniczemu, nazistowskiemu wodzowi niemieckiemu, dopiero ofensywa wojsk radzieckich, rozpoczęta dnia 12 stycznia 1945 roku (…)

  Dnia 12 stycznia 1944 roku niemiecki, gauleiter Pomorza, Schwede-Coburg ogłosił hasło „Regen” ( Deszcz – co oznaczało osiągnięcie pełnej gotowości do ewakuacji) dla południowo-wschodnich powiatów Pomorza. Następnie dnia 22 stycznia 1945 roku, na odprawie w Złocieńcu Schwede-Coburg nakazał wykonanie hasła „Hegel” ( „Grad” – co oznaczało całkowitą ewakuację). W wyniku tego, Niemcy ewakuowali całkowicie „niemieckie” wtedy powiaty, które obecnie znajdują się w granicach Rzeczpospolitej Polskiej i w języku polskim nazywają się Choszczno, Strzelce Krajeńskie, Trzcianka, Piła, Wałcz, Szczecinek i Zlotów, a do końca 1945 ewakuowano następne powiaty: Gryfino, Pyrzyce, Szczecin, Stargard, Drawsko i Miasteczko. Niemiecka „Pommersche Zeitung” pisała o tej ewakuacji następująco:

  Wielkość transportów jest rożna. Od kilku wozów w jednej kolumnie do wielokolumnowych ciągów złożonych z niesamowitej wprost ilości środków przewozu, ciągnących się przez 30, 40, a nawet 50 i 60 kilometrów, przewyższających wszelkie dotychczasowe pojęcia wielkości. Określające te wielkości liczby wskazują, że jest to zadanie naprawdę godne sztabu generalnego…. Nie jest łatwo przemierzać setki kilometrów przestrzeni opiekując się kobietami, starcami i dziećmi, podczas gdy wicher pędzi po oblodzonych drogach tumany śniegu, a zmęczeni ludzie mogą tylko nieco odpocząć i tylko nocą… od granicy okręgu poczynając, konwoje przekazywane są przez kierowników politycznych, przez ludzi SA (niemieckie, nazistowskie Sturms Abteilungs) i żandarmów z miejsca do miejsca, od skrzyżowania do skrzyżowania, od mostu do mostu.

  Sławiony w tym urywku „sztab generalny”, dość dokładnie policzył niemiecką ludność, pędzoną przez urzędników władz niemieckich, niejednokrotnie pod groźbą użycia broni palnej. Według danych nazistowskiego, niemieckiego Wehrmachtu (lądowe siły zbrojne zbrodniczej, nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej), liczba ewakuowanej ludności niemieckiej wzrosła w okresie czasu od 28 stycznia 1945 roku do 28 lutego 1945 roku, z 3, 500, 000 do 8, 350, 000 osób. Krigsmarine (marynarka wojenna zbrodniczej, nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej) podawała w sprawozdaniach, ze pomiędzy 23 stycznia 1945 roku, a zakończeniem działań zbrojnych drugiej wojny światowej w Europie (8 maj 1945),
  Droga morska władze niemieckie wywiozły z Prus Wschodnich i Pomorza dokładnie 2, 206, 407 osób.

  Niemiecka „Pommersche Zeitung” miała swoje własne zasługi w dokonywanej przez władze niemieckie ewakuacji Niemców z tak zwanych wschodnich prowincji zbrodniczej, nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej – ogłaszała na swoich lamach, ze każdy kto będzie wzbraniał się opuścić ewakuowany obszar, zostanie rozstrzelany. Taka wiadomość ukazała się w ostatnim, sobotni-niedzielnym 17/18 marca 1945 roku) wydaniu „Pommersche Zeitung”, nr, 254/255 – po czym, redakcja tego niemieckiego dziennika, wykonując niemiecki „rozkaz o spalonej ziemi”, a wiec spełniając swój niemiecki obowiązek, uciekła w kierunku zachodnim.

  O wiele gorszy był los ewakuowanych przez władze niemieckie, głównie polskich i innych robotników przymusowych oraz jeńców wojennych. Przez Szczecin przeciągały konwoje jeńców i robotników przymusowych, pędzonych przez Niemców uderzeniami kolb karabinowych. Polaków, Rosjan, Francuzów, Belgów i innych narodowości. W miejscowości Gross-Born/ Borne Sulinowo (powiat Szczecinek) znajdował się Oflag II d ( niemiecki obóz jeńców wojennych w stopniach oficerskich), – czyli w tej samej miejscowości, w której po wyparciu Niemców przez wojska sowieckie płk. Sowieckiego NKWD , Izaak Stolzman vel Zdzisław Kwaśniewski ( ojciec osoby, która zajmowała stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej) mordował krociami patriotów polskich, żołnierzy podziemia, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

  Z niemieckiego Oflagu, dnia 31 stycznia 1945, Niemcy „ewakuowali” pieszo ponad 5, 000 jeńców. Część z nich przeszła do innego niemieckiego obozu pod miastem Brema, po przemierzeniu pieszo ponad 800 km. Władze niemieckie „ewakuowały” w podobny sposób setki takich niemieckich obozów z obszaru Prus Wschodnich i Pomorza.. W samym Szczecinie, było takich obozów ponad 100.

  Tak przedstawiał się drugi etap „ewakuacji” ludności niemieckiej, „ ewakuacji” przeprowadzonej przez niemieckie władze nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej w styczniu i lutym 1945 roku, – jako wykonanie zarządzenia Hitlera, które nakazywało, aby opuszczane obszary Trzeciej Rzeszy niemieckiej pozostawić „ziemią martwą i spaloną” (tote oder verbramte Erde)

 24. MatkaPolka said

  AGRESJA REPUBLIKI FEDERALNEJ NIEMIEC PRZECIWKO Polsce na przełomie XX/XXI wieku Przewodniczący Światowej Federacji Polskich Kombatantów Płk. w stanie spoczynku Antoni Heda – Szary (Skrót) RAPORT NR 1 Dot. Agresji Republiki Federalnej Niemiec przeciwko Polsce na przełomie XX/XXI wieku WPROWADZENIE Motto: 3-cia Mitteleuropa ma na celu nową kompozycję oblicza Europy Środkowo Wschodniej po wycofaniu się Sowietów. Zadaniem 80-o milionowych Niemiec jest zająć ten obszar. Wszystkie środki są temu celowi poświęcone. (Henry Kissinger, b. sekretarz, stanu USA, 1998r.) (1*, str. 207) Środowiska Polaków poszkodowanych w II wojnie światowej, w wyniku zbrojnej agresji i okupacji Polski przez zbrodniczą nazistowską El Rzeszę Niemiecką – winną ludobójstwa, jak i spadkobiercy poszkodowanych Polaków, Polacy nie zrzeszeni oraz zrzeszeni w różnych stowarzyszeniach kombatanckich obserwują z niepokojem – narastający zwłaszcza w ostat¬nich latach – odradzający się w najróżniejszych formach, niemiecki antypolski i anty-słowiański rewizjonizm – ZAGRAŻAJĄCY pokojowi światowemu. Ten prusko-niemiecki rewanżyzm, zamykający się w działaniach, ujmowanych od 1000 lat w hasło – DRANG NACH OSTEN, znajduje poparcie u przedstawicieli krajów mieniących się bastionami demokracji (patrz Motto), znajduje różne formy działania i istnienia – od niemieckiej ustawy zasadniczej (Konstytucji) począwszy (Art. 116 o granicach z 1937r.), poprzez wprowadzenie w sądownictwie i ustawach RFN – pojęcia INLAND, poprzez narzucanie – w niemieckim interesie – form Unii Europejskiej, a skończywszy na (jawnym i cichym) popieraniu przez władze niemieckie ziomkostw, związku tzw. Wypędzonych (E. Steinbach), czy tzw. Powiernictwa Pruskiego. Ten prusko-niemiecki rewanżyzm, zamykający się w działaniach, ujmowanych od 1000 lat w hasło – ‘Drang nach Osten”, charakteryzuje znamienny FAKT – ku przerażeniu i zszokowaniu Polaków, że konstytucyjne władze Rzeczypospolitej Polskiej odbudowywują na 1/3 terytorium Polski – Rzeszę Niemiecką w granicach z 1937r. [mój komentarz – to nie władze polskie – to okupant fałszujący ciągle wybory!!] TO jest dla Polaków SZOK i nosi znamiona ZDRADY i zaprzaństwa, ZDRADY polskiej racji stanu. A na to ZGODY być nie może i nie będzie NIGDY! (14*. Str. 73) Poczynania te, prowadzą z jednej strony do zanegowania powojennego porządku światowego, ustalonego UMOWĄ POCZDAMSKĄ z 1945r„ KONWENCJĄ WIEDEŃSKĄ z 1969r. i USTAWĄ nr 46 z 1947r. o likwidacji państwa pruskiego, a z drugiej strony do zdjęcia odpowiedzialności z niemieckich KATÓW za popełnione ludobójstwo, zwłaszcza na słowiańskich Polakach, Rosjanach, Serbach… i uczynienia OFIAR z niemieckich KATÓW. Przypominamy, że Polska Karta Praw Ofiary, wydana przez Ministerstwo Sprawiedliwości RP (w myśl prawa polskiego i międzynarodowego) nakłada na Władze Ustawodawcze i Wykonawcze obowiązek szczególnej troski o OFIARY, a zwłaszcza o NARÓD POLSKI jako zbiorową OFIARĘ ludobójstwa niemieckiego popełnionego w czasie II wojny światowej. (13*) Mając powyższe na uwadze, Światowa Federacja Polskich Kombatantów, Światowy Kongres Polaków oraz niżej podpisane Stowarzyszenia Polaków poszkodowanych w II wojnie światowej, w wyniku agresji – winnej ludobójstwa – zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej na Polskę w dniu l.IX. 1939r,, czują się w obowiązku-o narastającym zagrożeniu ze strony Republiki Federalnej Niemiec – powiadomić: Rządy Państw Stron Umowy Poczdamskiej, które ustaliły porządek prawny po II wojnie światowej, najwyższe Władze Rzeczypospolitej Polskiej (Ustawodawcze i Wykonawcze), Eurodeputowa-nych do Parlamentu UE, hierarchię Kościoła Katolickiego oraz opinię polską i światową, przypominając straty poniesione przez POLAKÓW, wynikające z agresji na Polskę jak i ze zbrodni niemieckich, stan prawny i tworzoną przez Niemcy rzeczywistość. Przestępcza (w myśl Ustawy nr 46) rzeczywistość tworzona przez obecne Państwo Niemieckie stanowi zagrożenie dla pokoju światowego, a więc wskazane jest powiadomienie zwłaszcza opinię społeczną krajów b. ZSSR, b. Czechosłowacji, b. Jugosławii, gdyż eskalacja tworzonych przez Niemcy faktów, wychodzi daleko poza granice państwowe RFN, co narusza między innymi także obszar państwowy Polski, Rosji, Republiki Czeskiej, Litwy i Białorusi. RAPORT NR 1, oraz kolejne, które powstaną w późniejszym terminie mają na celu zwrócenia uwagi na powstające zagrożenie ze strony Niemiec. Na zakończenie pkt. WPROWADZENIE, Dla potwierdzenia słuszności naszej inicjatywy – zacytujemy poniższe wypowiedzi i informacje: Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce. Zawierzcie mej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie landy (tj. Odzyskane przez Polskę po U wojnie światowej ziemie na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej) w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali Europejczykami. (Kanclerz Niemiec G. Schroeder na spotkaniu z berlińskimi „ziomkami”- 2001r), (2*, str. 9) Dużo pieniędzy i cierpliwości będzie potrzeba by Niemcy…, mogli pewnego dnia odzyskać duże części wschodnich obszarów, które utracone zostały w wojnie Hitlera. Wkrótce bowiem Polska zostanie członkiem Unii Europejskiej. (Kurier Szczeciński nr 221/2002. Przedruk z artykułu Dikra Kocha z tyg. DER SPIEGEL) W Polsce istniał i sądzę, że cały czas istnieje cały front obrony niemieckich interesów. Ten front to aktywa niemieckich służb specjalnych, to bardzo duża grupa ludzi, która żyje za niemieckie pieniądze, która udaje niezależnych niemieckich uczonych i niezależnych publicystów. Rudi Pawelka, szef tzw. Powiernictwa Pruskiego . (Tygodnik Tylko Polska, nr 13 (238), 21.03. – 06.04. 2005, str. 10) …Leszek Balcerowicz… przewodniczący Unii Wolności, zwrócił się do niemieckiej partii CDU (ugrupowanie kanclerza Kohla – obecnie p. kanclerz Angeli Merkel) wsparcie finansowe. Prośbę tę niemieccy chadecy rozpatrzyli pozytywnie, powierzając materialną opiekę nad UW, związanej z CDU Fundacji im. Konrada Adenauera, (…) Obecnie najlepszym partnerem polityków rządzących w Berlinie wydaje się być UW, a zwłaszcza jej skrzydło chadeckie (Mazowiecki, Suchocka, Rokita). (1* str. 195) ARTYKUŁ 2.1. Cele i zadania (…) Ziomkostwa wschodnioniemieckie w pokoju wolności dążą znowu do złączenia Wschodnich Prus z całymi Niemcami. (STATUT Wszechzwiązkowego Ziomkostwa z 1994r, (14*, str. 7) Uchwała Sejmu z dnia 10.09.2004 dot. należnych Polakom od Niemców reparacji … jednoznaczna w swej treści i jednomyślności aktu przyjęcia, jest dziś podważana przez środowiska reprezentujące interesy niemieckie, a usytuowane w naczelnych organach państwa Polskiego. Koło poselskie POROZUMIENIE POLSKIE, Oświadczenie z 16 09 20O4r. Powyższe informacje i wypowiedzi polityków oraz FAKT, że w Niemczech NIE uznaje się 2- milionów’ Polaków za mniejszość narodową, podczas gdy mniejszość niemiecka w Polsce taki status posiada i jest szczególnie uprzywilejowana (np. przy wyborach do Sejmu RP – wbrew zapisowi w Art. 32 Konstytucji RP), w stosunku do Polaków dyskryminujących ustawą o wyborach do Sejmu – pozostawiamy już Szanownym Adresatom bez żadnego komentarza. Dla porządku jednak wyjaśniamy, że ta uprzywilejowana mniejszość niemiecka w Polsce, która po 1989r. ujawniła swoje pochodzenie, oprócz obciążenia cywilno¬prawną odpowiedzialnością odszkodowawczą względem Polaków, z całą mocą PODLEGA dzisiaj przymusowemu wysiedleniu na obszar ,NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI\'” – zgodnie i Umową Poczdamską. II.) Bilans strat Państwa Polskiego i Narodu Polskiego w II wojnie światowej Motto 1 Wydałem rozkaz zabijania bez litości i bez miłosierdzia, mężczyzn, kobiet i dzieci, polskiej mowy i polskiego pocho¬dzenia. Tylko w ten sposób zdobędziemy potrzebną nam przestrzeń życiową. Polska będzie wyludniona i zasiedlona Niemcami. (Adolf Hitler mowa 22 VIII 1939r.) (2* str, 30) W latach 1939-45 hitlerowcy (naziści niemieccy) popełnili na Narodzie POLSKIM i obywatelach polskich wszystkich narodowości około 50.- tys. zbrodni w około 20.- tys. miejscach KAŹNI (egzekucje, akcje represyjne itp.). Obywatele polscy WIĘZIENI byli i MORDOWANI w 5877.- niemieckich obozach, podobozach… oraz więzieniach zlokali¬zowanych na ziemiach polskich (okupowanej Polski)… i na terytorium (obszarze) III Rzeszy Niemieckiej. (3*, str. 11) Na porządku dziennym były egzekucje uliczne (rozstrzeliwanie i wieszanie Polaków – mężczyzn, kobiet i młodzieży) na oczach rodzin. (2*, 5*, zamiesz¬czone zdjęcia). Wskutek terroru okupanta niemieckiego utraciło życie 6,028.- miliona oby¬wateli polskich, w tym wskutek działań wojennych 644- tys. osób, wskutek terroru 5,384. min. osób. (3*, str. 11) Ogółem wyniku terroru hitlerowskiego zginęło ponad 2 – miliony POLSKICH dzieci i młodzieży. (4*,str. 1178) i ( 5*,str. 15) Spośród ok. 200. tysięcy odebranych rodzicom w celach germanizacyjnych dzieci POLSKICH – powróciło po wojnie ok. 15 %. (tj. ok. 30.- tys.) (4*, str. 1178) i (5*, str. 15) W niemieckich obozach zagłady; KL Auschwitz-Birkenau, Majdanku, w Sztuthoffie, Gross-Rosen, Treblince, Bełżcu, Sobiborze, Chełmie zostało ZAMORDOWANYCH 6- milionów 705 – tysięcy więźniów, w tym 1- milion 377.- tys. POLAKÓW. (3*, str. 23) Liczba zmarłych i zamordowanych w (niemieckich) obozach koncentracyjnych i obozach wyniszczenia wyniosła 3,6.-miliona POLAKÓW i obywateli polskich. (3* str. 23) Wciągu 2078 dni okupacji (Polski przez Niemcy) przeciętnie na dobę ginęło 2900.-obywateli polskich. (5*, str. 12) (Tyle co dnia 11.X. 2001 w N. Yorku po ataku na WTC) W 1939r. (Niemiecki) Wehrmacht dokonał licznych mordów na (polskich) jeńcach wojennych. M. in. zamordowano obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, 80 jeńców w Katowicach (w tym polskich nieletnich harcerzy), 66 pod Serockiem, 19 oficerów pod Merycą, ok. 300 żołnierzy i oficerów pod Ciepielowem, ok. 500 w Zakroczmiu, ok. 300 w Zambrowie i ok. 300 w Śladowie. Około 300 spalono żywcem we wsi Urycze. Na Śląsku, koło Rybnika, grupie jeńców kazano położyć się na ziemi i przejechano po nich czołgami! (5* str. 10/] 1) Dowództwo Wehrmachtu ponosi odpowiedzialność za wymordowanie ponad 150 tysięcy osób (Polaków) spośród ludności cywilnej w czasie Powstania Warszawskiego i wypędzenie ze stolicy pozostałej przy życiu (polskiej) ludności, a następnie za zniszczenie miasta i zabytków polskiej kultury bez jakiegokolwiek związku z działaniami wojennymi (3*, str. II) W Poznaniu, (4*, str. 862) Wrocławiu i Katowicach Niemcy zamordowali poprzez ścięcie na GILOTYNACH (3*) ponad 20- tysięcy Polaków, a w Gdańsku ze zwłok ludzkich niemieccy „uczeni” produkowali mydło, (4*, str. 317/318) a ze skór – abażury. gdybym chciał kazać rozklejać afisze za każdym razem, gdy zostanie rozstrzelanych 7.POLAKÓW, nie wystarczyłoby lasów w Polsce na te afisze. (3*, str. 12) (Hans Frank, Niemiecki gubernator GG stanowiącej część okupowanej Polski, – 6II I940r.) TERROREM OKUPANTA NIEMIECKIEGO zostało dotkniętych 6,182.- miliona Polaków. (3*, str. 12) 2,841.- miliona Polaków pracowało, jako robotnicy przymusowi dla III Rzeszy (Niemieckiej), 2,478.- miliona Polaków zostało wysiedlonych ze swych domostw. (4*, str. 11) (Tzn. WYPĘDZONYCH -znienacka wraz z dziećmi, podczas nocy – w kilkanaście minut.) Z Zamojszczyzny Niemcy wypędzili 110. tys. Polaków z 297 wsi oraz 30. tys. dzieci, z których pozostało przy życiu 4,5, tys. W Zamościu Niemcy zamordowali 6-8. tys. Polaków. (5*, str. 17) Taki miało przebieg, tak zwane WYSIEDLENIA POLAKÓW przez „cywilizowanych” Niemców! Dedykujemy ten fragment opisu i sposoby wysiedlenia Polaków Erice Steinbach – szefowej tzw. Związku Wypędzonych. 7 stycznia 1940 roku w Płaszowie, z jednego wagonu (tzw. bydlęcego) przybyłego z Poznańskiego wydobyto ciała 28 zamarzniętych ofiar, głównie kobiet i dzieci. W Dębicy, w jednym wagonie znaleziono 30 zamarzniętych dzieci. W wielu przypadkach, ciała ofiar byty tak przylepione do ścian wagonów, że trzeba było używać kilofów… Pociągi docierały do całej Generalne Guberni: Kielce, Radom, Lublin, Kraków… (1*, str. 70) Po likwidacji getta – z rozkazu Himmlera – w centrum Warszawy, Niemcy, zorganizowali obóz koncentracyjny dla Polaków – KL Warschau, w którym zginęło 200 tysięcy Polaków, m. in. poprzez uśmiercanie gazem w tunelu pod dworcem Warszawa Zachodnia (6*, str. 5) Wiatach 1939-1944 (Niemcy wypędzili) wysiedlono wg ojkjalnych danych niemieckich – z tzw. Kraju Warty (woj. poznańskie) 629 595.- Polaków, ze Śląska (do końca 1942) 81.- tys., z Pomorza 124.- tys., z rej, Ciechanowa 25.- tys. łącznie ok. 800.- tys. Polaków. (5*, str. 19) Przed tymi wypędzeniami Niemcy w publicznych egzekucjach zamordowali wielu Polaków, na oczach ich rodzin. (Bydgoszcz – krwawa niedziela, Środa Wielkopolska, Krobia…) (4*) Tylko na Kielecczyźnie i lubelskim, ofiarami ludobójstwa niemieckiego padli mieszkańcy 317.- wsi polskich, z czego 84.- zostało całkowicie zniszczonych, a ich ludność (mężczyzn, kobiety, dzieci i niemowlęta) Niemcy w CAŁOŚCI WYMORDOWALI, podobnie jak w słynnej czeskiej wiosce Lidice i francuskiej Oradoue-Sur-Glane. (7*,str.43-Apel) Na ziemi radomskiej, na ogólną liczbę 2- miliony 409- tysięcy Polaków… straty ludności polskiej w latach 1939-1945 wyniosły; 112,997- zamordowanych (przez Niemców), 70,276.-wywiezionych do obozów, 83,328- osadzonych w więzieniach, 215, 382- wywiezionych do prac niewolniczych do Niemiec. Łączne straty to – 482, 443.- Polaków. (5*, str. 17) W czasie okupacji niemieckiej Polski (1939-45) np. we Wronkach więziono około 28.- tys. osób… Na ogółem 44, tys. osób, więźniów w Rawiczu i Wronkach – 97,1% stanowili POLACY, w tym DZIECI do lat 12 i STARCY do 84 roku tycia. (3*, str. 29) W 1941-44r. na Wołyniu z inspiracji NIEMCÓW, bandy nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA – zamordowały w sposób okrutny ponad 120.- tysięcy Polaków i ok. 80.- tys. Ukraińców. Ofiarą mordów, które były klasycznym LUDOBÓJSTWEM padło na samym Wołyniu 60 tysięcy POLAKÓW. (11*, str.29/30) …latem 1943r.f tylko w dniach 11-12 lipca (nacjonaliści ukraińscy) dokonali jednocześnie napadu na ponad 160- wsi i osiedli POLSKICH mordując w sposób wręcz niespotykany w dziejach ludzkości (364 metodyk ponad 20.- tysięcy osób. (10*, str. 151), (zdjęcie str. 23 Raportu) Według Źródeł polskich, w latach 1943-4 około 60.000- 80.000 POLSKICH mężczyzn kobiet i dzieci zostało ZMASAKROWANYCH na Wołyniu przez Ukraińców. (15*, str. 19) (Piłami przecinano i hakami wyrywano z żyjących serca, rąbano siekierami, rozrywano końmi, kobietom obcinano piersi, żywe niemowlęta przybijano nożami do drzew itp.) (*) LICZBA zabitych i pomordowanych w II wojnie światowej: (3*, str. 86) ZSRR 20.3. miliona. POLSKI 6,028.- min., Jugosławia 1,7.- min., Francja 530.- tys., Czechosłowacja 320.- rw.. (i Grecja 250.-tys., Wielka Brytania 220.-tys., USA 187.-tys. (*) STRATY biologiczne na 1000.- mieszkańców w II wojnie światowej: (3*, str. 86) POLSKA 220-OSÓB , ZSRR 124.-. Jugosławia 108.-, Grecja 35.-, Albania 24.-, Cze-chosłowacja 2 i.-. Francja 13.-, Wielka Brytania 8.-, USA1,4.-… Motto 2: Istnienie POLSKI jest nie do przyjęcia zaprzecza podstawowym warunkom istnienia Niemiec. Polska musi zniknąć i zniknie. Jej zlikwidowanie musi być testamentem politycznym Niemiec. Ze zniknięciem Polski upadnie… hegemonia Francji Gen. Seecto. Twórca hitlerowskiej Reichswehry.) (8*, str. 310) *Władze Niemiec hitlerowskich uczyniły z Polski kupę gruzów, stworzyły z Polski gigantyczny obóz pracy. Wszystko, co oznaczało władzę i samodzielność było w rękach Niemców. (3*. str. 12) Straty materialne Polski poniesione w wyniku działań wojennych i zbrodniczej okupacji hitlerowskiej wyniosły ok. 258.4 mld zŁ przedwojennych, $. ok. 50.- miliardów dolarów US.A (wg wartości c 1938r.u i5*. str. 17) (**) REPUBUKA FEDERALNA NIEMIEC – spadkobierca prawny zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej – jest winna POLAKOM co najmniej 537.1.- miliarda marek -nie licząc odsetek, wg wartości marki z 1972r.) (9*, str. 38) TYTUŁEM CYWILNO PRAWNYCH ODSZKODOWAŃ WOJENNYCH, które nie ulegają przedawnieniu i przechodzą na spadkobierców. Uwzględniając szczególny, moralny i prawny wymiar problemu, SEJM zobowiązuje Rząd Rzeczypospolitej Polskiej do kontynuowania usilnych działań mających na celu uzy¬skanie odszkodowań cywilno prawnych dla OFIAR II wojny światowej. (Uchwała Sejmy Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 07 czerwca 1990r.) Analogiczną Uchwałę podjął dnia 10 września 2004r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej od¬nośnie należnych Polsce reperacji od Niemiec. Uchwała została podjęta jednomyślnie. Wyliczone w 2005 r. przez Urząd Prezydenta m. st. Warszawy – tylko materialne straty stolicy Polski Warszawy – oszacowano na ponad 45.- miliardów dolarów USA. (***) JEŃCY RADZIECCY byli traktowani przez Niemców w szczególnie NIELUDZKI i barbarzyński sposób… (3*, str. 55) „Los jeńców radzieckich jest tragedią największego formatu. Z 3,6.- miliona jeńców jest dziś tylko kilkaset tysięcy zdolnych do pracy. Wielka ich część zginęła,” A. Rosenberg, 28. 02. 1942r. (Żyd (8*, str. 18), gł. ideolog hitleryzmu, min. dla okupowanych terenów, odpowiedzialny za popełnione tam zbrodnie, skazany i stracony w Norymberdze (4*, str. 922)) Jeńców radzieckich (rosyjskich) uśmiercono w obozach i zamordowano ok. 4,5 -4,7.- miliona, (3*, str. 57) III) STAN prawny po ZAKOŃCZENIU II wojny światowej (12*) 1.) UMOWA POCZDAMSKA Umowa Poczdamska obowiązuje od dnia podpisania (02,08.1945 rok), jest bezterminowa (nie określa czasu obowiązywania) i zawiera cechy umów wieczystych -reguluje zagadnienia, które w prawie traktatowym zaliczane są do spraw regulowanych przez umowy wieczyste, którymi są traktaty pokoju. Istota bezterminowości Umowy Poczdamskiej wynika stąd, że umowa ta reguluje zagadnienia niewymierne w czasie – podobnie jak wszystkie inne akty prawne, dokonane od dnia bezwarunkowej kapitulacji hitlerowskiej III Rzeszy Niemieckiej, które regulują zagadnienie prawnej likwidacji skutków wojny na obszarze Rzeszy Niemieckiej. *Umowa Poczdamska normuje sprawy „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI” oraz reguluje prawną likwidację skutków II wojny światowej na obszarze Niemiec i w stosunku do narodu niemieckiego. Normy Umowy Poczdamskiej zostały transformowane w prawo obowiązujące na obszarze „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI”. *Umowa Poczdamska zawiera żądania skierowane do Niemiec. Te żądania nie wymagają jakiegokolwiek uznania ze strony jakiejkolwiek władzy niemieckiej ówczesnej czy późniejszej. Zagadnienie, czy i w jaki sposób naród niemiecki przyjmuje normy Umowy Poczdamskiej, jest obojętne dla mocy obowiązującej tej umowy. Umowa Poczdamska jest obowiązującym aktem prawa międzynarodowego. Nie istnieje ani jedna teoria odnośnie państwowości Niemiec po bezwarunkowej kapitulacji, która mogłaby pominąć Umowę Poczdamską. Wygląd Umowy Poczdamskiej przypomina sposób układania traktatów pokojowych. Obojętność formy prawnej likwidacji skutków drugiej wojny światowej jest możliwa tylko dlatego, że wszystkie stosowane dotąd formy znajdują podstawę w Umowie Poczdamskiej, która w ten sposób zastępuje traktat pokoju z Niemcami, a postanowienia tej umowy regulują w sposób ostateczny zagadnienia związane z likwidacją skutków II wojny światowej. WYKONANIE Umowy Poczdamskiej jest RÓWNOZNACZNE z zawarciem TRAKTATU POKOJU. Polska wykonała zobowiązania nałożone na nią w Umowie Poczdamskiej i w wyniku tego uzyskała dodatkowy tytuł prawny do ochrony praw nabytych z wykonania tej Umowy. Mocarstwa-strony Umowy Poczdamskiej (USA, ZSRR, WB i Francja) mają obowiązek wykonać względem Polskiwszystkie postanowienia Umowy Poczdamskiej, WŁĄCZNIE z postanowieniem dotyczącym GRANICY polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej, które wszyscy sygnatariusze tej Umowy uznali za ostateczne. Umowa Poczdamska nie zawiera jakiejkolwiek wzmianki, określającej obszar niemiecki, jako obszar BYŁEJ Rzeszy Niemieckiej w granicach z dnia 31.12.1937r. Kryterium stanowiące podstawę określenia obszaru NIEMIEC, JAKO CAŁOŚCI” – USTALA w Umowie Poczdamskiej zasięg jurysdykcji Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami (SRKnN). PRZEDMIOTEM ZJEDNOCZENIA Niemiec mogły być TYLKO 4 dawne strefy okupacyjne, z których 3 przekształcono z czasem w Republikę Federalną Niemiec (RFN), a jedną w Niemiecką Republikę Demokratyczną (NRD). ODRZUCONA tym samym została koncepcja ZJEDNOCZENIA Niemiec „w granicach z dnia 31.12.1937 r.”. POJĘCIE GRANIC Niemiec z dnia 31. 12. 1937 roku NIE ZOSTAŁO użyte w jakimkolwiek akcie prawnym na określenie obszaru niemieckiego po bezwarunkowej kapitulacji (08.05.1945) nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej. ANI ustawodawstwo SRKnN, ANI ustawodawstwo niemieckie, wydawane w ramach delegacji prawnej udzielonej przez SRKnN, NIE OBOWIĄZYWAŁO na obszarze, który został PRZYWRÓCONY przez Umowę Poczdamską Polsce, Czechosłowacji i Litwie oraz przekazany Związkowi Radzieckiemu. Zarówno w odniesieniu do prawa międzynarodowego, jak i w odniesieniu do wewnętrznego prawa niemieckiego. BYŁE ziemie niemieckie na wschód od granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej, zostały wyłączone z systemu prawnego państwa niemieckiego i poddane PAŃSTWU POLSKIEMU. Umowa Poczdamska, dokonawszy ŚCISŁEGO określenia nowej granicy między Polską a Niemcami, ODDAJE część byłych ziem niemieckich, pod administrację Państwa Polskiego” i STWIERDZA, że obszary, które zostały przywrócone Polsce, i nie powinny być uważane za część radzieckiej strefy okupacyjnej w Niemczech”. Umowa Poczdamska NORMUJE stan prawny byłych obszarów niemieckich PRZYWRÓCONYCH Polsce, Czechosłowacji, Litwie oraz przekazanych ZSRR, wydzielając je natychmiast z radzieckiej strefy okupacyjnej w Niemczech, a co za tym idzie, WYDZIELAJĄC je spod jurysdykcji Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami. Treścią pojęcia ZARZĄDU według Umowy Poczdamskiej, JEST oddanie Ziem Odzyskanych w SUWERENNE władanie Państwa Polskiego, jeszcze PRZED zawarciem traktatu pokoju z Niemcami. Zgodnie z Umową Poczdamską, Polska OBJĘŁA byłe obszary niemieckie, które zostały WYDZIELONE z radzieckiej strefy okupacyjnej Niemiec i PRZYWRÓCONE polskiej władzy państwowej. Od chwili wejścia w życie Umowy Poczdamskiej, wszystkie obowiązki w zakresie przywrócenia i utrwalenia bezpieczeństwa publicznego na Ziemiach Odzyskanych przekazane zostały polskim władzom państwowym. Przedmiotem zarządu jest ludność Ziem Odzyskanych, a ponieważ Umowa Poczdamska NAKAZUJE w Rozdziale XIII wysiedlenie ludności niemieckiej z Polski, przedmiotem zarządu na Ziemiach Odzyskanych jest ludność polska. Polska WYKONUJE na Ziemiach Odzyskanych władzę we własnym imieniu, i dlatego NIE JEST to już zagadnieniem prawa międzynarodowego-jest to zagadnieniem polskiego prawa wewnętrznego, a wiec państwowego i administracyjnego. Umowa Poczdamska NORMUJE transfer ludności niemieckiej z Polski, Czecho¬słowacji i innych krajów NA OBSZAR NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI” i poleca wykonanie tego transferu Sojuszniczej Radzie Kontroli nad Niemcami (SRKnN), jako władzy najwyższej w Niemczech o UPRAWNIENIACH niemieckiej władzy najwyższej. Umowa Poczdamska STWIERDZA, że mocarstwa okupacyjne (USA, ZSRR, Wielka Brytania i Francja) osiągnęły porozumienie w sprawie PRZESIEDLENIA ludności niemieckiej z Polski. Podkreślono przy tym, że porozumienie to zostało osiągnięte po ROZWAŻENIU sprawy , pod każdym względem” oraz, że przesiedlona ma być ludność niemiecka „foife jej elementy pozostałe w Polsce”. Zgodnie z Umową Poczdamską, Polska została powiadomiona o NAKAZIE przesiedlenia ludności niemieckiej z obszaru CAŁEGO Państwa Polskiego, a według postanowień Umowy Poczdamskiej obszar Ziem Odzyskanych JEST NIEODŁĄCZNĄ częścią POLSKIEGO obszaru PAŃSTWOWEGO. Nałożony na Polskę NAKAZ przesiedlenia ludności niemieckiej z polskiego obszaru państwowego obejmuje zarówno: mniejszość niemiecką przebywającą w Polsce do 1939 roku, ludność niemiecką zasiedloną na obszar państwa polskiego podczas II wojny światowej przez okupacyjne władze hitlerowskich Niemiec oraz ludność nie¬miecką, która nie porzuciła obszaru Ziem Odzyskanych, przyznanych Polsce przez Umowę Poczdamską. Cała ludność niemiecka (obywatele byłej IIl Rzeszy Niemieckiej) znajdująca się na obszarze państwa polskiego, została przeznaczona POSTANOWIENIAMI Umowy Poczdamskiej do przesiedlenia na obszar NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI”, czyli na obszar czterech stref okupacyjnych Niemiec. Sojusznicza Rada Kontroli nad Niemcami (po BEZWARUNKOWEJ kapitulacji Niemiec, organ władzy najwyższej w Niemczech) dnia 20.11.1945 roku ogłosiła plan transferu ludności niemieckiej z obszaru Polski do czterech stref okupacyjnych Niemiec. SRKnN nie ogłosiła dokumentacji, ANI w sprawie przesiedlenia ludności niemieckiej z obszarów położonych na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej, ANI w sprawie przesiedlenia ludności niemieckiej z innych państw europejskich. Polska wykonała NAKAZ transferu ludności niemieckiej z Polski na obszar „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI” zgodnie z Umową Poczdamską, ale większość ludności niemieckiej już przedtem porzuciła obszar przyznany Polsce tą Umową – głównie w wyniku zastosowania przez cofające się wojska niemieckie strategii spalonej ziemi” według niemieckiego planu „Nero” opatrzonego hasłami „Regen” und Hagel” – (Deszcz i Grad). Zarówno zarządzona przez władze niemieckie ewakuacja, jak i samorzutna ucieczka ludności niemieckiej z obszaru Ziem Odzyskanych, przybrały ogromne rozmiary i w wyniku tego obszary przejmowane przez władze polskie były w znacznej części całkowicie niemal WYLUDNIONE. Dotyczy to w szczególności Pomorza (byłe Prusy Wschodnie), Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i północno-zachodniej części Dolnego Śląska. SRKnN działając, jako władza najwyższa w Niemczech i jako najwyższa władza niemiecka, na mocy prawa międzynarodowego z Umową Poczdamską z dnia 02.08.1945r. na czele, ogłosiła dnia 20.11.1945r. plan przesiedlenia ludności niemieckiej z Polski, Czechosłowacji i innych krajów Europy, według którego i zgodnie z przepisami prawa nastąpiło przesiedlenie ludności niemieckiej na obszar „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI”, to jest, do czterech stref okupacyjnych Niemiec (radzieckiej, amerykańskiej, brytyjskiej i francuskiej). W wyniku tych działań prawnych, powstało wiążące PO DZIŚ DZIEŃ położenie prawne, według którego ZAPISY w księgach wieczystych dotyczące stanu posiadania ludności NIEMIECKIEJ przesiedlonej z przyznanych POLSCE mocą Umowy Poczdamskiej Ziem Odzyskanych, mają wyłącznie WARTOŚĆ HISTORYCZNĄ i nie posiadają jakiejkolwiek wartości prawnej w zakresie roszczeń CYWILNO-PRAWNYCH. Zakres suwerenności Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami, jako niemieckiej władzy najwyższej „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI”, był dostateczny dla powzięcia wiążących postanowień prawnych w tym zakresie. Polska wykonała NAKAZ przesiedleń ludności niemieckiej, zgodnie z ustalonym planem przez Sojuszniczą Radę Kontroli nad Niemcami i ogłoszonym przez tą Radę dnia 20. 11. 1945 roku. Wykonanie tego planu wymagało zawarcia przez Polskę porozumień z dwoma państwami, przyjmującymi przesiedlaną z Polski ludność niemiecką na obszary podległych im stref okupacyjnych Niemiec. Porozumienia te zawarła Polska ze Związkiem Radzieckim (ZSRR) oraz ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (UK). Urzędowe oświadczenia brytyjskie stwierdzają, że w zakresie przesiedlania Niemców, Polska wykonała wszystkie warunki nałożone na nią przez Umowę Poczdamską. ANI JEDNO mocarstwo-strona Umowy Poczdamskiej nie podniosło w stosunku do Polski zastrzeżeń, co do formy, rozmiarów i techniki wykonania przesiedleń ludności niemieckiej z Polski zgodnie z NAKAZEM nałożonym na Polskę przez Umowę Poczdamską. Pomimo długoletnich i zdawałoby się wyczerpujących zagadnienie przesiedleń ludności niemieckiej z Polski na obszar „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI”, na obszarze Polski po 1989 roku ujawniło się dość dużo Niemców lub tak zwanych volksdeutsche’ów, którzy przez całe dziesięciolecia po zakończeniu działań zbrojnych drugiej wojny światowej w Europie (08.05.1945), PODSTĘPNIE ukrywali się w Polsce UDAJĄC Polaków. Ci Niemcy, volksdeutsche i obywatele – winnej ludobójstwa – zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej, niemieckiego pochodzenia etnicznego, oraz ich następcy prawni, licząc na bezkarność, ujawnili się w czasach obecnych (1989-2005), jako tak zwana „Mniejszość Niemiecka” w Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie, oprócz obciążenia cywilno-prawną odpowiedzialnością odszkodowawczą względem Polaków, z całą mocą PODLEGAJĄ ONI PRZYMUSOWEMU WYSIEDLENIU na obszar „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI” na podstawie postanowień Umowy Poczdamskiej, ponieważ dopiero niedawno nastąpiło ujawnienie przestępczego zatajenia przez te osoby ich prawdziwej przynależności narodowej lub państwowej -a z przynależnością tą ściśle wiąże się, nie podlegająca przedawnieniu odpowiedzialność karna, odszkodowawcza (cywilna) i moralna, za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości popełniane na Polakach, co najmniej przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę Niemiecką. Podkreślić przy tym należy, że oficjalne władze rozpadającej się w 1945 roku zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej – winnej ludobójstwa wprowadziły w życie na opuszczanych ziemiach polskich TAJNY PLAN, polegający na pozostawaniu w Polsce tych Niemców, którzy mogli skutecznie udawać Polaków i PRZENIKAĆ DO WŁADZ i ŚRODOWISK POLSKICH jako tajni agenci niemieccy, którzy w przyszłości ZNISZCZĄ Polskę od środka. 2.) USTAWA (SRKnN) Nr 46 o LIKWIDACJI PAŃSTWA PRUSKIEGOM Motto : NALEŻY BIĆ POLAKÓW, tak aby zdali sobie sprawę, Że śmierć jest lepsza od bycia i naturalnie mniech żal, ale jeżeli my chcemy istnieć, nie mamy innego wyjścia, jak całkowicie ich WYTĘPIĆ. (Prusak – niemiecki kanclerz BISMARCK.) Dnia 25.02.1947 roku, Sojusznicza Rada Kontroli nad Niemcami wydala Ustawę nr 46 o LIKWIDACJI PAŃSTWA PRUSKIEGO. Ustawa ta wykonuje Umowę Poczdamską i zgodnie z tą Umową jest dodatkowym potwierdzeniem i uregulowaniem uzupełniającym w zakresie granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej. Ustawa nr 46 stanowi dalszy ciąg prawnego regulowania nowych granic Niemiec i nowych wytycznych ustrojowych. Ustawa ta. jest rozwinięciem norm Umowy Poczdamskiej. Przestało ISTNIEĆ państwo pruskie de facto, a jego położenie prawne zostało de iure określone w Umowie Poczdamskiej. Wstęp do Ustawy nr 46 stwierdza, że państwo pruskie przestało ISTNIEĆ w INTERESIE UTRZYMANIA pokoju i bezpieczeństwa narodów. Treść art. II. tej Ustawy stwierdza, że części obszaru byłego państwa pruskiego, znajdujące się pod władzą SRKnN, przemienione zostają w samodzielne Kraje lub będą włączone do innych Krajów niemieckich, a ostateczna decyzja w tej sprawie należy do SRKnN. Zasadniczym celem demilitaryzacji „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI” była likwidacja Prus jako centrum organizacyjnego militaryzmu niemieckiego. Uwzględnia to treść Ustawy nr 46 o LIKWIDACJI PAŃSTWA PRUSKIEGO, która łączy likwidację Prus z rolą tego państwa niemieckiego jako centrum militaryzmu niemieckiego. Ustawa nr 46 dokonała likwidacji jednego z państw niemieckich, którego obszar został rozdzielony między cztery strefy okupacyjne Niemiec i dziewięć Krajów niemieckich-nie licząc tych części państwa pruskiego, które zostały Umową Poczdamską zwrócone Polsce lub przy-dzielone ZSRR. Ustawa nr 46 jest JEDYNYM aktem prawnym Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami, opatrzonym dodatkową sankcją w postaci zatwierdzenia przez Radę Ministrów Spraw Zagranicznych czterech mocarstw-stron Umowy Poczdamskiej na konferencji w Moskwie w 1947 r. JAKAKOLWIEK próba odtwarzania PAŃSTWA PRUSKIEGO w jakimkolwiek zakresie i jakiejkolwiek postaci, czy nawet posługiwanie się godłem, barwami i nazwą państwa pruskiego w zakresie i znaczeniu innym niż historyczny, JEST przestępstwem karnym, tak w znaczeniu prawa karnego Republiki Federalnej Niemiec, jak i znaczeniu przepisów karnych prawa międzynarodowego i podlega ściganiu także przez Międzynarodowy Trybunał Karny. Art. II. Rozporządzenia nr 14 brytyjskiego zarządu wojskowego w Niemczech stanowi, że działanie przeciwko ustawodawstwu Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami będzie karane wysokimi karami, do kary śmierci WŁĄCZNIE. IV.) FORMY niemieckiej AGRESJI przeciwko POLSCE Pomimo upływu okresu 60 lat (2005), od dnia wejścia w życie Umów Jałtańskiej i Poczdamskiej, są one szczególnie atakowane przez urzędowych przedstawicieli Republiki Federalnej Niemiec. Przedmiotem tych ataków jest tak zwany kompleks jałtańsko – poczdamskich skutków prawnych. Zmierza się przy tym do podważenia wartości prawnej tych umów. Próby podważenia czy też negowania umów jałtańskiej i poczdamskiej występują zarówno w płaszczyźnie politycznej, jak i prawnej, zwłaszcza w sprawie tych postanowień Umowy Poczdamskiej, które dotyczą granic. W zakresie określonego status quo przez Umową Poczdamską, każda działalność podważająca istniejące granice państwowe stanowi bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa i pokoju międzynarodowego. W TYM ŚWIETLE należy oceniać zagrożenie międzynarodowe, jakie stanowi rewizjonizm uprawiany przez Republikę Federalną Niemiec. Umowa Poczdamska obowiązuje „NIEMCY JAKO CAŁOŚĆ”, a więc obowiązywała oba państwa niemieckie: Republikę Federalną Niemiec (RFN) i Niemiecką Republikę Demokratyczną (NRD). RFN w swej polityce wewnętrznej i zagranicznej DĄŻY do likwidacji Umowy Poczdamskiej oraz opartego na tej Umowie ustawodawstwa Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami. W Republice Federalnej Niemiec podkreśla się, że byłe ziemie niemieckie, które zostały przywrócone Polsce przez Umowę Poczdamską, nie przestały być obszarem niemieckim”. RFN NIE UZNAJE – w sposób przestępczy – POSTANOWIEŃ Umowy Poczdamskiej dotyczących zmian obszaru państwowego Niemiec. Wyroki sądów w RFN STWIERDZAJĄ, że Niemiec, który stale przebywa na obszarze państwa polskiego, NIE TRACI obywatelstwa niemieckiego. W ten sposób, organa państwowe RFN usiłują podważyć Umowę Poczdamską. Przedstawiciele Polski w organach Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) zmuszeni byli niejednokrotnie do działania bezpośredniego w sprawie granicy polsko-niemieckiej, pomimo że sprawa ta nie należy do kompetencji ONZ. Polska przedstawiała w takich przypadkach roszczenia w stosunku do ONZ z tytułu Umowy Poczdamskiej. Jeden z przypadków dotyczył rewizjonistycznej mapy wywieszonej w pawilonie RFN na wystawie poświęconej pokojowemu wykorzystaniu energii atomowej, zorganizowanej przez ONZ w Genewie. Inny przypadek dotyczył oficjalnego protestu rządu RFN złożonego w Sekretariacie Generalnym ONZ przeciwko używaniu nazwy „Niemiecka Republika Demokratyczna” w urzędowej dokumentacji ONZ. Rząd RFN DOMAGAŁ się używania dla NRD nazwy „Niemcy Środkowe” (rząd RFN nazwą „Niemcy Wschodnie” OKREŚLAŁ byłe ziemie niemieckie, które zostały zwrócone Polsce przez Umowę Poczdamską). W art 116 aktualnej konstytucji niemieckiej ZAPISANE JEST, że granicą wschodnią Niemiec JEST GRANICA III Rzeszy Niemieckiej z 1937 r. Zapis ten istnieje od 1949 r. wprowadzony za czasów kanclerza Konrada Adenauera. W 1990r. wpisano w preambule zapis o przejściowym charakterze konstytucji. Działalność ustawodawcza Bundestagu dostarcza wiele innych dowodów na istnienie w państwie niemieckim zjawiska, które określa się już potocznie, jako AGRESJĘ PRAWNĄ PRZECIWKO POLSCE, a także przeciwko innym pań¬stwom. Podobne zjawisko występuje w orzecznictwie sądów RFN, z Trybunałem Konstytucyjnym RFN w Karlsruhe na czele. W systemie prawnym RFN wprowadzono pojecie INLAND. INLAND – jest to obszar wykraczający poza granice państwowe RFN oraz poza obszar „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI”. Słowu INLAND zaczęto nadawać znaczenie prawno-państwowe, podkreślając przy tym tezę o kontynuacji istnienia , Rzeszy Niemieckiej w granicach Z 31.12.1937 r”. Te zmiany w znaczeniu słowa Inland występują zarówno w ustawodawstwie, jak i w wyrokach sądów RFN. Słowo to występuje zarówno w ustawach, jak i w nowelach do dawnych ustaw, wydanych po wejściu w życie Układu Polska-RFN podpisanego dnia 07. 12. 1970 roku w Warszawie. Również nowe jednolite teksty dawnych ustaw zachowują słowo Inland. Słowo Inland ZAWIERA program polityczny i prawny, który obejmuje trzy składniki pojęcia państwa w znaczeniu prawa międzynarodowego, a więc: *Władzę najwyższą (w tym przypadku jest to ,Kontynuacja Rzeszy Niemieckiej w granicach z 1937 r.”), *Obszar (w tym przypadku następuje naruszenie integralności obszaru państwowego Polski, Rosji, Czech i innych państw) *Ludność (a więc, regulowanie zagadnienia obywatelstwa niezgodne z prawem międzynarodowym). Słowo Inland zarówno w ustawie zasadniczej jak i używane w wielu innych ustawach RFN ma wspólne cechy, które używane są w treści tych ustaw i posiadają TAKIE OKREŚLENIA jak: „Rzesza Niemiecka w granicach z 1937r.”, „niemiecki obszar wschodni znajdujący się pod obcą administracją”, „terytorium podległe niemieckiej suwerenności państwowej, co oznacza Niemcy w granicach z 1937 r.”, „obszary położone na wschód od linii Odry i Nysy należące do terytorium Rzeszy Niemieckiej w dniu 31.12.1937r.”. KONWENCJA WIEDEŃSKA z 1969 roku w treści art 27. o nazwie Prawo wewnętrzne a przestrzeganie umów określa jasno stosunek prawny, że państwo-strona umowy nie może powoływać się na swoje prawo wewnętrzne, aby usprawiedliwiać niewykonywanie umowy międzynarodowej. Jest to norma prawa obowiązująca powszechnie, jako prawo zwyczajowe, a obecnie także jako prawo pozytywne. KONWENCJA WIEDEŃSKA z 1969 roku, w treści art. 29. o nazwie Terytorialny zasięg umów stwierdza, że umowa międzynarodowa wiąże stronę w odniesieniu do całego obszaru państwowego strony. W związku z tym należy zwrócić uwagę, że słowo Inland stosowane w ustawodawstwie federalnym RFN rozróżnia 5 zakresów terytorialnych. Dwa z tych zakresów wychodzą daleko poza granice państwowe RFN, co narusza między innymi także obszar państwowy Polski, b. Czechosłowacji, Litwy, Rosji… Ta okoliczność rzeczywista stanowi naruszenie postanowień Umowy Poczdamskiej oraz dwustronnych umów, zawieranych przez RFN z Polską i innymi państwami – a w wielu przypadkach narusza również umowy z zachodnimi sąsiadami RFN (na przykład ustawodawstwo dotyczące obywatelstwa). ODPOWIEDZIALNOŚĆ międzynarodową za tego rodzaju naruszanie umów międzynarodowych ponosi Republika Federalna Niemiec, ponieważ główne państwowe organy władzy i administracji RFN dopuszczają się łamania zobowiązań międzynarodowych podjętych przez RFN, jako państwo. Odpowiedzialność spada więc na władze ustawodawcze, na centralne organy państwowe RFN powołane do nadzoru, stosowania i wykładni prawa wewnętrznego, z Trybunałem Konstytucyjnym w Karlsruhe na czele. Wyroki czy opinie najwyższych organów sądowych RFN mają znaczenie tylko w systemie prawa wewnętrznego tego państwa, jednakże zawierają one potwierdzenie, a nieraz nawet usprawiedliwienia przypadków naruszania przez ustawę zobowiązań międzyna-rodowych RFN. Za ów stan rzeczy, najwyższe organy sądowe RFN ponoszą również odpowiedzialność międzynarodową. Szeroko stosowane określenie Inland, jest dowodem agresji RFN przeciwko Polsce, jest wyrazem naruszania zobowiązań dwustronnych RFN, a także postanowień Umowy Poczdamskiej. Odpowiedzialność międzynarodowa za łamanie tych umów spada na główne organy władzy i administracji RFN. Słowo Inland stanowi program państwa i jest wytworem polityki uprawianej przez Republikę Federalną Niemiec. Odpowiedzialność międzynarodową za takie działanie ponoszą organy państwowe RFN, a partie polityczne, organizacje kościelne, organizacje rewizjonistyczne czy społeczne -powinny ponosić odpowiedzialność KARNĄ w Niemczech. Państwo ponosi odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się w ramach kompetencji jego władzy najwyższej. Na rządzie RFN spoczywa odpowiedzialność za zniesienie tej nie¬zgodnej ze stanem rzeczywistym i prawem międzynarodowym, agresywnej infrastruktury wewnętrznego prawa niemieckiego, która w rzeczywistości jest szerzeniem bezprawia. Odpowiedzialność rządu RFN jest kwalifikowana, gdyż jego polityka ukryta w słowie Inland jest przez rząd RFN uprawiana również w stosunkach międzynarodowych, a w szczególności w ONZ i innych organizacjach międzynarodowych. Odpowiedzialność między-narodowa rządu RFN ma przede wszystkim wymiar prawny, a później dopiero wymiar polityczny. Należy wyjaśnić w związku z tym, że cztery wielkie mocarstwa ponoszą odpowiedzialność za „NIEMCY JAKO CAŁOŚĆ” na podstawie aktów prawnych, wydanych podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Odpowiedzialność czterech wielkich mocarstw NIE MOŻE BYĆ przedmiotem dwustronnych układów między RFN a jakimkolwiek innym państwem i NIE BYŁA TEŻ (ze względu na stanowisko rządu ZSRR w tej sprawie) przedmiotem rokowań zakończonych podpisaniem w dniu 12.08.1970 roku, Układu ZSRR-RFN. Dnia 23.10.1954 roku, Republika Federalna Niemiec podpisała tak zwane Układy Paryskie, na które składają się następujące akty prawne: Protokół w sprawie zakończenia zarządu okupacyjnego, Układ o stosunkach między trzema mocarstwami zachodnimi a RFN (tzw. układ niemiecki), Układ w sprawie stacjonowania obcych sił zbrojnych w RFN, Protokół w sprawie przystąpienia RFN do Unii Zachodnio-Europejskiej i NATO, Układ w sprawie położenia prawnego Saary. Na uwagę zasługuje częste powoływanie się przez RFN na treść art 7. tak zwanego układu niemieckiego z dnia 23.10.1954 roku, która w punktach 1. i 2. określa stanowi¬sko stron tego układu odnośnie: traktatu pokojowego dla całych Niemiec i ustalenia granic ,JS!iemkc” (które powinno być odłożone do czasu zawarcia traktatu pokoju z Niemcami), oraz jednoczenia Niemiec”. Punkt 3. art 7. stwierdza, że trzy mocarstwa zachodnie będą konsultować się z RFN we wszystkich sprawach, które dotyczą wykonywa’ nia ich praw w odniesieniu do NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI. Rząd RFN może oczywiście zajmować w tych konsultacjach jedynie stanowisko zgodne z Układem Polska-RFN podpisanym dnia 07.12.1970 r. w Warszawie. V.) FAKTY i oficjalna niemiecka REWIZJA historii Europy i Świata Motto Nie kolonizujemy Polaków, my kolonizujemy ich ziemię! (Adolf Hitler) (14*, str. 18) l.)W 1996 r. wystawiono na sprzedaż JEDNĄ ÓSMĄ POLSKI (1*, str. 64) A dziś!… W Polsce jeden hektar ziemi kosztuje 1000.- DM, gdy w Niemczech kosztuje 100.000.- DM. Poseł Roman Jagieiiński. (1*, str.29) Wg oficjalnego komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 30 stycznia 1996r., 4.- miliony 400.- tys. hektarów po PGR-owskiej ziemi przejętej przez AWRSP, pod koniec 1995r. 6,8% było przekazane innym właścicielom (prostokąt o wymiarach 100 km na 10), 93.2 % jeszcze czekało. Czyli rok temu (1995), cztery miliony sto tysięcy hektarów po PGR-owskkh gruntów, czekało na nabywców i dzierżawców – wiadomo, że głównie cudzoziemców. Jedna ÓSMA Polski. (1*, str. 64) Szczecińska policja… podała w sierpniu 1996r., ie tylko na Pomorzu Zachodnim, szacuje się powierzchnię w posiadaniu Niemców na 20.- tys. hektarów… Prostokąt o wymiarach 20 km na 10.,. (1*, str. 35) Jednym słowem: zabraniamy sobie wszystkiego – który Polak będzie w stanie konkurować z obcokrajowcami? – pozwalamy innym na wszystko. Oddajemy się w zupełną NIEWOLĘ. Czyżby temu miała służyć nasza świeża wolność. (1*, str.29) (*) Ludzie pozbawieni własności, wcześniej czy później stają się bezdomni, tzn. zależni od łudzi własność posiadających, czyli staj ą sie niewolnikami Senator RP Jadwiga Stokarska. (1*, str.6) 2.) DEKLARACJA GDAŃSKA Ojczyzna jest to wielki – zbiorowy – obowiązek, Cyprian Kamil Norwid (1*, str.7) a.) DEKLARACJA GDAŃSKA (14*, str. 19) podpisana 29.10.2003r. w Gdańsku przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego i prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Johannes’a Rau, „w sprawie osób wysiedlonych, zmuszonych do ucieczki i wypędzonych w Europie” podważa denazyfikacyjną Ustawę nr 46 NARODÓW ZJEDNOCZONYCH likwidującą Państwo Pruskie (wydaną dnia 25. 02. 1947 roku przez Sojuszniczą Radę Kontroli nad Niemcami). b.) DEKLARACJA GDAŃSKA posiłkując się zwrotem: „nieludzki reżim narodowo-socjalistyczny” POMIJA Państwo Niemieckie, jako SPRAWCĘ wywołania II wojny światowej. c.) DEKLARACJA GDAŃSKA posiłkując się zwrotem: „Szczególne miejsce w pamięci narodu Polski i Niemiec zajmują okrucieństwa, których zaznały miliony w wyniku wojny rozpętanej przez nieludzki reżim narodowo-socjalistyczny” POMIJA Naród Niemiecki, jako tego rzeczywistego SPRAWCĘ, który dokonał potwornych zbrodni na Narodach Europy i świata, w tym także na Narodzie Polskim. d.) DEKLARACJA GDAŃSKA stawia znak równości miedzy KATEM [Narodem Niemieckim], a jego OFIARAMI [Narodami Europy i świata], a zwłaszcza Słowianami łącznie z Polakami. e.) DEKLARACJA GDAŃSKA POMIJA Umowę Poczdamską zgodnie, z którą polska wykonała obowiązek transferu ludności niemieckiej” do Niemiec właściwych („NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI”) z ziem skolonizowanych przez Państwo Niemieckie na przestrzeni dziejów, a w 1945 roku przyznanych Narodowi Polskiemu przez NARODY ZJEDNOCZONE. Pomijanie w oficjalnym międzypaństwowym dokumencie [Deklaracji Gdańskiej) Państwa Niemieckiego, jako tego rzeczywistego SPRAWCY wywołania II wojny światowej i dokonania przezeń potwornych zbrodni, – stawianie znaku równości między niemieckim KATEM, a jego OFIARĄ, jest to już… OFICJALNA – niemiecka REWIZJA najnowszej HISTORII Świata, Europy i Polski pod dyktando REWIZJONISTÓW niemieckich, a na to Narody Europy, a w szczególności Naród Polski, zgody wyrazić nie mogą i nie wyrażą, NIGDY! DEKLARACJA GDAŃSKA podpisana przez prezydenta Niemiec Rau i prezydenta Polski Kwaśniewskiego, jest to świadoma próba podważenia [unieważnienia] denazyfikacyjnej Ustawy nr 46 NARODÓW ZJEDNOCZONYCH [Umowy Poczdamskiej], Ustawy likwidującej Państwo Pruskie i zakazującej jego odbudowy w jakiejkolwiek postaci. DEKLARACJA GDAŃSKA jest to postawienie znaku równości miedzy zbrodniarzami niemieckimi mającymi na swym sumieniu wymordowanie milionów istnień ludzkich a ich OFIARAMI, bo i cóż innego znaczą słowa zamieszczone w DEKLARACJI GDAŃSKIEJ. Cytujemy. „W XX wieku dziesiątki milionów Europejczyków doznało cierpień w wyniku wysiedleń, ucieczek i wypędzeń. Szczególne miejsce w pamięci narodu Polski i Niemiec zajmują okrucieństwa, których zaznały miliony w wyniku wojny rozpętanej przez nieludzki reżim narodowosocjalistyczny.” 3.) PREZYDENT Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski GERMANIZATOR PAŃSTWA POLSKIEGO w XXI wieku. (14*,str. 18) Podpisujący DEKLARACJĘ GDAŃSKĄ prezydent RP Kwaśniewski i prezydent RFN Rau: PODEPTALI międzynarodową denazyfikacyjną Umowę Poczdamską z dnia 2. VIII 1945 roku oraz wynikającą z niej USTAWĘ nr 46- w sposób przestępczy (w myśl Ustawy nr 46) oraz potwierdzili w sposób przestępczy antypolski Komunalpolitische Kongress der Landsmannschaft Ostpreussen in Elbing” (Komunalno-polityczny Kongres Ziomkostw Wschodniopruskich w Elblągu) oraz 4 Kommunalpolitische Kongress der Landsmannschąfi Ostpreussen in Allenstein – 2004r. (4-ty Komunalno-polityczny Kongres Ziomkostw Wschodniopruskich w Olsztynie) DALI przyzwolenie na zorganizowanie przestępczych kongresów w Polsce [przestępczych – w myśl Ustawy nr 46] Ziomkostwa Wschodnio-pruskiego w Elblągu [2001 r] oraz Olsztynie [2004 r.]. PODEPTALI międzynarodową denazyfikacyjną Ustawę nr 46 w identyczny sposób jak czynią to od lat rewizjoniści [pruscy] niemieccy. UWIARYGODNILI przestępcze [w myśl Ustawy nr 46] Ziomkostwo Wschodniopruskie i ziomkostwa pruskie w ogóle, do czego nie mieli ani prawa, ani czego im czynić nie było wolno. UWIARYGODNILI przestępczy [w myśl Ustawy nr 46] Kongres Ziomkostwa Wschodniopruskiego w Elblągu [2001 r.]. Kongres ten dodatkowo uwiarygodnił w sposób przestępczy A. Kwaśniewski wysyłając na ten antypolski Kongres swego dyrektora [Direktor in seines Prdsidialbiiros] p. Cz. Ostrowską. UWIARYGODNILI przestępczy [w myśl Ustawy nr 46] Kongres Ziomkostwa Wschodniopruskiego w Olsztynie [2004 r] Ww. działania obu prezydentów stanowią przestępcze poczynania [w myśl Ustawy nr 46] i świadczą o wspólnych przestępczych poczynaniach z pruskimi ziomkostwami. Sprawcy tych czynów winni być więc ścigani jako przestępcy przeciwko pokojowi w myśl prawa międzynarodowego, zarówno oni jak i urzędnik prezydenta RP Czesława Ostrowska, takoż konsul polski w Republice Federalnej Niemiec, Janusz Styczek, oraz kilkudziesięciu konstytucyjnych polskich burmistrzów, prezydentów miast, starostów województwa Warmińsko – Mazurskiego, którzy złamali denazyfikacyjną Ustawę nr 46 NARODÓW ZJEDNOCZONYCH stanowiącą rozwinięcie Umowy Poczdamskiej. Ci ostatni, USTAWĘ nr 46 NARODÓW ZJEDNOCZONYCH łamali wielokrotnie m. in. uczestnicząc w antypolskich zjazdach Landsmannschaft Ostpreussen w: „Elbing” [2001 n] „Hamburg” [2002 i 2003 n], „Allenstein” [2004 c] ZIOMKOSTWA PRUSKIE w myśl międzynarodowej Umowy Poczdamskiej – Ustawy nr 46 rozwiązującej Państwo Pruskie są organizacjami przestępczymi, albowiem dążą do odbudowy Państwa Pruskiego – i ktokolwiek wspiera działalność przestępczych ziomkostw -sam podpada pod międzynarodową denazyfikacyjną Ustawę nr 46. (14*, str. 7) ponieważ; – w świetle Umowy Poczdamskiej i Ustany nr 46 o likwidacji państwa pruskiego – poniższy zapis JEST PRZESTĘPSTWEM kwalifikowanym w znaczeniu prawa międzynarodowego. ARTYKUŁ 2.1, Cele i zadania (…) Ziomkostwa wschodnioniemieckie w pokoju i wolności dążą znowu do złączenia Wschodnich Prus z całymi Niemcami. (STATUT Wszechzwiązkowego Ziomkostwa z 1994r.) (14*, str. 7) VI.) PRZYKŁADY WYBIELANIA W POLSCE NIEMIECKICH KATÓW POLAKÓW Motto: Odbierzcie narodowi jego pamiątki i historię, a już w drugim pokoleniu przestanie być narodem. (Z licznych wypowiedzi światłych Polaków) W kolejnych Raportach omówimy szerzej niemiecką REWIZJĘ „historii” Europy i Świata, a dot. wybielania niemieckich KATÓW Polaków, pisaną w Polsce przez obcą Polakom „V kolumnę” i środowiska reprezentujące interesy niemieckie, a usytuowane w naczelnych organach państwa polskiego – począwszy poprzez rządowe instytucje, jak: *Instytut Pamięci Narodowej (IPN), *Radę Ochrony Pomników Walk i Męczeństwa, *Urząd ds. Kombatantów, *Państwowe Wydawnictwa Naukowe… *na prasie będącej w 90 % w posiadaniu Niemców – skończywszy W Raporcie nr 1 pisaną przez Niemców i ich popleczników na nowo „historię” tylko zamarkujemy, na podstawie drastycznych przykładów, które swym zakłamaniem i zionącą, acz skrywaną do Polaków nienawiścią- przewyższają tezę o tzw. polskich obozach koncentracyjnych – co i raz podnoszoną w mediach zagranicznych, prawie niezauważaną przez konstytucyjne władze Polski. A.) W Polsce po 60 latach od zakończenia działań zbrojnych w II wojnie światowej, NIE MA danych o łącznej ilości POLAKÓW, którzy zginęli: W okresie i w wyniku II wojny światowej, W okresie i w wyniku II wojny światowej na skutek uśmiercenia przez niemieckich KATÓW Polaków i w walce z Niemcami. POLAKÓW zastąpiono pojęciem obywatele polscy, wśród którego to pojęcia, eksponuje się niespójne liczby dot. strat mniejszości narodowych z przedwojennej Polski, (w każdym źródle inne ilości), wyrywkowo wspomina się straty Polaków w niektórych miejscach, czy grupach, natomiast źródła milczą o łącznych stratach poniesionych przez NARÓD POLSKI. Przykład; Na str. 22 zamieszczono ksero strony tytułowej wydanej w 2003r. monografii Historia Polski w liczbach 1918-2000. W zamieszczonych tabelach NIE MA danych o łącznych stratach dot. POLAKÓW, natomiast tabela na str. 365 podaje ,Straty wojenne Żydów polskich” i to zawyżone o 1.- milion w stosunku do wynikających z podanych w źródle -(3*, str. 60). Uwaga! Tabela posiada błędną nazwę. Nie istnieją Żydzi polscy, tylko obywatele Polski takiego lub innego pochodzenia [raczej wyznania talmudycznego, czyli kodeksu złodziejskiego, przestępczego– MP]. Ta błędna nazwa tabeli i cała książka… to nie przypadek, ale pisana od nowa „historia” próbująca udowadniać tezę o braku zasiedlenia ziem polskich przez Polaków, a tylko przez. tzw. Żydów polskich, co ma dodatkowo potwierdzać nie uwidacznianie strat wśród Polaków w II wojnie światowej. W Historii w liczbach…, jak i w literaturze źródłowej podanej na końcu, (i nie tylko) nie znaleziono danych o łącznych stratach poniesionych przez Polaków tj. obywateli polskich polskiego pochodzenia, lub tabeli ze stratami np. pod nazwą, Straty wojenne Polaków polskich!!! B.) W oficjalnych aktach zgonu (ksero na str. 22): Osoby o nazwisku Bem Antoni, rozstrzelanej przez Niemców w 1939r. publicznie na rynku w Krobii, na oczach rodziny (co potwierdza tablica pamiątkowa na rynku w Krobii), 4-ro letniego dziecka Kazimierza Grynia, zamordowanego w niemieckim obozie w Konstantynowie Łódzkim (co potwierdza oficjalny, opracowany przez Antoniego Galińskiego i sygnowany przez IPN Wykaz dzieci więźniów… zamordowanych i zmarłych w wyniku eksterminacyjnej polityki okupanta (jakiego??? -, że niemieckiego, w tytule nie „przypadkowo” nie dopisano, str. 23). NIE MA wzmianki o sposobie ich uśmierceniu przez niemieckich KATÓW Polaków. Oni po prostu zmarli…, jeden na rynku od kul zbrodniarzy niemieckich, drugi w niemieckim obozie, a napisano, że w Krobii i Łodzi. TEN oficjalny fałsz w dokumentach, za np. jeszcze 50 lat, nie pozostawi śladu o zbrodniach popełnionych na POLAKACH przez Niemców. Tablice pamiątkowe zmurszeją, a wykazy znikną za przyczyną V kolumny niemieckiej i innych wrogich Polakom mniejszości narodowych, zwolenników tzw. „Społeczeństwa Obywatelskiego”. C.) Obecna Komisja zwana Główną Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN przechodziła już 3-y znamienne metamorfozy, zmierzające w kierunku tuszowania niemieckich zbrodni popełnionych na POLAKACH w czasie II wojny światowej. I tak Komisja ta: w latach 1945 55 nazywała się – Główną Komisją Badania Zbrodni NIEMIECKICH w Polsce, od lat 50 do 1990r. zmieniono jej nazwę na – Główną Komisję Badania Zbrodni HITLEROWSKICH w Polscet obecnie to już – Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Niemców zamieniono na hitlerowców, a i tych już teraz nie ma. Jak wynika z napisów na tablicach pamiątkowych zbrodnie w Polsce popełniali hitlerowcy, o bliżej nieznanej narodowości. D.) Tablice upamiętniające miejsca popełnionych przez Niemców zbrodni na Polakach, zwłaszcza te na warszawskiej Woli, gdzie tylko w pierwszych 6 dniach polskiego Powstania Warszawskiego (1. VIII. – 2. X. 1944r.) bandy niemieckich zbirów z Wehrmachtu wymordowały i spaliły na ulicach Warszawy, ponad 50.- tysięcy, Polaków (mężczyzn, kobiet i dzieci) – posiadają w tle Krzyża Walecznych napisy jak niżej (te pierwsze przed renowacją, ten drugie już po renowacji): MIEJSCE UŚWIĘCONE KRWIĄ POLAKÓW POLEGŁYCH ZA WOLNOŚĆ OJCZYZNY, MIEJSCE UŚWIĘCONE KRWIĄ POLEGŁYCH ZA WOLNOŚĆ OJCZYZNY. Słowo „POLAKÓW” – zlikwidowano. Widać polegli tam nie muszą mieć narodowości, (to niepoprawne politycznie) zwłaszcza polskiej., a może to jest zwiastun, że niedługo – pojawi się tam narodowość poległych i sprawców zbrodni. na wzór kłamstwa w Jedwabnem!!! (Patrz ksero zdjęcia z pomnika po renowacji u zbiegu ul. Elekcyjnej i Wolskiej – od strony północnej – str. 24) W wybielaniu niemieckich KATÓW Polaków i fałszowaniu martyrologii Narodu Polskiego przodują rządowy Instytut Pamięci Narodowej i Państwowe Wydawnictwa Naukowe. Ten pierwszy nie oszacował przez 60 lat, strat ludzkich ogółem, jakie poniósł Naród Polski w wyniku agresji Niemieckiej na Polskę w 1939r. O skali zafałszowań w danych dotyczących strat poniesionych przez Naród Polski, może świadczyć zestawienie liczbowe np. wg pkt. II.),. Rzekomo zginęło 6,028.- miliony obywateli polskich (wg IPN). Jeżeli tak, to zsumujmy tylko niektóre straty na podstawie Literatury źródłowej i podanych liczb w punkcie II.). 2-miliony 170-tysięcy – zginęło POLSKICH dzieci i młodzieży, 1-milion 377-tysięcy – POLAKÓW zginęło tylko w 8 niemieckich obozach, 644- tysiące – głównie POLAKÓW zginęło w działaniach wojennych, 200- tysięcy – POLAKÓW zginęło w Powstaniu Warszawskim 120 – tysięcy – POLAKÓW zginęło na Wołyniu z rąk OUN-UPA, 112- tysięcy – Polaków zamordowanych tylko na ziemi radomskiej, 2- miliony 600- tysięcy – zginęło ŻYDÓW obywateli polskich (3*, str. 66), Daje to 7 – milionów 223- tysiące – ofiar Polaków i obywateli polskich. A gdzie SETKI TYSIĘCY zamordowanych Polaków na ulicach miast i w innych niemieckich obozach zagłady…, w Piaśnicy – 12 tysięcy, Rotundzie Zamojskiej – 8 tys., ściętych na GILOTYNACH – 20- tysięcy, KL Warschau – 200. tysięcy… A gdzie dziesiątki TYSIĘCY tych Polaków zamordowanych w Krakowie, choćby w więzieniu zwanym Libanem, a gdzie Ci powieszeni publicznie na ulicach miast, wsi i osiedli… A gdzie tysiące tych Polaków zamordowanych, choćby w ponad 820.- wsiach spacyfikowanych przez Niemców, które znajdują się w obecnych granicach Polski, (przypomnijmy, że w granicach przedwojennych Polski spacyfikowano w II wojnie światowej ponad 4000.- wsi i miejscowości)…!? I taki fałsz firmuje IPN – rzekomo polska instytucja rządowa w rzekomo wolnej Polsce! Ci drudzy z PWN, celują w fałszowaniu martyrologii Polaków, eliminując z kolejnych wydań Encyklopedii straty ludzkie poniesione przez Polaków z rąk niemieckich KATÓW. Wystarczy porównać dane z haseł z kolejnych wydań Encyklopedii, np. z 197lr. (4*) z wydaniami kolejnymi, a przykładowo dotyczącymi, np. Poznania, Krakowa… spacyfikowanych przez Niemców miejscowości takich np. jak: Rajsk, Skałka Polska, Smoligów, Gostyń, Milejów, Kartuzy, Ciencisko, Borów, Działdowo, Skarżysko Kamienna… lub danych dot. zbrodni popełnionych na Polakach przez bandy ukraińskich zwyrodnialców z OUN – UPA, Hasła – UPA, OUN. Bez problemu można się przekonać, że nie tylko z kolejnych wydań Encyklopedii znikają informacje o mordowaniu przez Niemców Polaków, ale eliminowane są w ogóle informacje z czasów okupacji niemieckiej Polski, a także eliminowane są hasła z nazwami miejscowości w ogóle, w których Niemcy mordowali POLAKÓW. I ten fałsz firmują Państwowe Wydawnictwa w Polsce zwane Naukowymi – widać finansowane przez bliżej nieokreślone państwo. E.) Na str. 23 zamieszczono ksero zdjęcia najnowszej tablicy (2004r) mającej upamiętnić pomordowanych przez Niemców więźniów obozu w Konstantynowie k/ Łodzi. Napis na tablicy brzmi: Groby około sześciuset więźniów obozu przesiedleńczego w Konstantynowie Łódzkim, zmarłych i pomordowanych w latach 1940-1945, Poprawny politycznie! napis na tablicy pozbawił NARODOWOŚCI zamordowanych w niemieckim obozie, a leżących tam więźniów – POLAKÓW (w tym niemowlęta i nieletnie dzieci wypędzone przez Niemców z woj. poznańskiego), którzy wrzucani do wspólnego dołu z drabiniastego wozu, nie doczekali się do dziś ekshumacji, należytego pochówku i oszacowania ICH ilości znajdujących się w tej wspólnej mogile. Wg oceny byłych więźniów niemieckiego obozu w Konstantynowie, w tej mogile znajdują się szczątki ok. 12.- tys. Polaków. Poprawny politycznie! napis na tablicy uczynił też NIEMCÓW, KATÓW Polaków -anonimowymi. KACI Polaków jak i organizatorzy obozu są nieznani i nie mają NARODOWOŚCI.
 25. MatkaPolka said

  ODSZKODOWANIA
  AKTY PRAWA STANOWIĄCE PODSTAWĘ ROSZCZEŃ W STOSUNKU DO NIEMIEC:
  * Konwencja Haska z 1907 roku i Konwencja Genewska z 1929 r.
  * Określenie szkody wojennej w Traktacie Wersalskim z 1919 r.
  * Deklaracja Narodów Zjednoczonych przeciwko grabieży gospodarczej obszarów okupowanych z 05.01.1943 r.
  * Porozumienie Jałtańskie z 11.02.1945 roku i Poczdamskie z 02.08.1945 r.
  * Dokumentacja norymberska, a w tym:
  * Karta Międzynarodowego Trybunału Wojskowego z 08.08.1945 r.
  * Wyroki Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze z 30.09.1946 r. i 01.10.1946 r.
  * Dokumentacja Komisji Prawa Międzynarodowego, oraz Komisji Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych, a w tym:
  * Rezolucja 13 / XXIV z 07.03.1968 r.
  * Raport Weiss’a z 1968 r.
  * Dokument E / CN.4 / 984 z 03.02.1969 r.
  * Rezolucja 9 / XXV z 07.03.1969 r.
  * Nota SG / 214 / 5 Sekretarza Generalnego ONZ z 17.05.1969 r.
  * Nota E / CN.4 / 1010 Sekretarza Generalnego ONZ z 24.11.1969 r.
  * Akt Konferencji Paryskiej w sprawie reparacji z 1945 r.
  * Porozumienie dotyczące zewnętrznych długów Niemiec z 27.02.1953 r.
  * Konwencja Nr 96 dotyczącej zbrodni ludobójstwa z 11.12.1946 r.
  * Europejska Konwencja Praw Człowieka z 08.09.1953 roku wraz z protokółami.
  * ‘Deklaracja Belgradzka’, ogłoszona przez Pierwszą Międzynarodową Konferencję Związków i Stowarzyszeń Ofiar Drugiej Wojny Światowej Krajów Europy Wschodniej (Belgrad, 29.09.2000 r.).
  * ‘Deklaracja Katowicka’, ogłoszona przez Drugą Międzynarodową Konferencję Związków i Stowarzyszeń Ofiar Drugiej Wojny Światowej Słowiańskich Narodów Europy i Świata (Katowice, 14.07.2001 r.).
  * Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 02.04.1997 roku.
  * Kodeksy prawa Rzeczypospolitej Polskiej – szczególnie ‘Kodeks Karny’, Rozdział XVI: ‘Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne’.
  * Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej’ z dnia 18.12.1998 roku.
  * ‘Polska Karta Praw Ofiary’ – Ministerstwo Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej, październik 1999 rok.
  * Materiały Głównej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce, oraz Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.
  * ‘Ekspertyza podstaw prawnych roszczeń indywidualnych o odszkodowania wojenne’, prof. dr Alfonsa Klafkowskiego.
  * ‘Memorandum Rządu Polskiego’, Londyn, Lancaster House, 27.01.1947 rok.
  * ‘Nota Rządu Polskiego do Sekretarza Generalnego Narodów Zjednoczonych’, 27.09.1969 rok.
  * Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 07.06.1990 roku. I z wrzesnia 2004

  Całość Raportu na

  http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=Świat&article=97
  http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=DARIUSZ%20RATAJCZAK&article=97

  Click to access EP-PE_LTA(2007)000139_EN.pdf

  STOWARZYSZENIE OFIAR WOJNY (fragmenty innego opracowania)
  Istnieją wszelkie podstawy prawne i moralne, aby za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, popełniane na Narodzie Polskim przez nazistowską, zbrodniczą Trzecią Rzeszę niemiecką, wyegzekwować od Republiki Federalnej Niemiec (wszystkich osób fizycznych i prawnych z RFN jako państwem włącznie) pełne cywilno-prawne odszkodowania wojenne oraz wszelkie świadczenia związane z niemieckimi zbrodniami wojennymi i zbrodniami przeciwko ludzkości.
  Że zbiór podstaw prawnych i statystycznych odnośnie niemieckich zbrodni na Narodzie Polskim, znajduje się w ‘Ekspertyzie podstaw prawnych roszczeń indywidualnych o odszkodowania wojenne’, wykonanej przez prof. dr Alfonsa Klafkowskiego w styczniu 1990 roku, celem dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przez polskie ofiary wojny – wydanej w 1990 roku i wielokrotnie wznawianej przez Stowarzyszenie Ofiar Wojny w Bielsku – Białej, Polska.
  Że według zawartego w tej ‘Ekspertyzie …’, ‘Zestawienia szacunkowego (wstępnego) …’, sporządzonego na podstawie ‘Kwestionariuszy dotyczących rejestracji szkód wojennych’ (zebranych w latach 1945 – 1950 przez Biuro Odszkodowań Wojennych przy ówczesnym Urzędzie Rady Ministrów od 13 315 000 osób, a więc mniejszej tylko części Polaków w granicach z 1939 roku), cywilno-prawne odszkodowania wojenne należne tym 13 315 000 Polaków wynosiły w tamtym czasie łącznie 537,1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku).
  Że z potwornym wręcz rozmiarem oraz dotkliwymi i dalekosiężnymi skutkami (społecznymi, gospodarczymi i politycznymi) niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości popełnianych na Narodzie Polskim, można zapoznać się w ‘Memorandum Rządu Polskiego’, odczytanym na odbytej w Londynie w Lancaster House dnia 27 stycznia 1947 roku, Konferencji Ministrów Spraw Zagranicznych mocarstw, które zmusiły do bezwarunkowej kapitulacji nazistowską, zbrodniczą Trzecią Rzeszę niemiecką.
  Że z dokumentami dowodzącymi bezsprzecznej winy i odpowiedzialności Niemców, można zapoznać się czytając kolejne wydania OMGUS (Office of Military Government for Germany, United States), a wśród nich: ‘Ermittlungen gegen die I.G. Farben’, ‘Ermittlungen gegen die Deutsche Bank – 1946 / 1947’, czy ‘Ermittlungen gegen die Dresdner Bank – 1946’, a także czytając ‘Biuletyny Głównej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce’, którą w 1965 roku przemianowano na Główną Komisję Badania Zbrodni Hiltlerowskich, a wśród zebranych tam dokumentów, szczególnie ‘Die Frage der Behandlung der ehemalingen polnischen Gebiete nach rassenpolitishen Gesichtpunkten’ (tajne niemieckie opracowanie urzędu Rassenpolitischesamt, dotyczące niemieckiego programu narodowościowego dla ziem polskich, które jako Document No. – 3732 Office of Chief of Counsel for War Crimes, stanowiło materiał dowodowy podczas procesów Międzynarodowego Trybunału Wojennego w Norymberdze.
  Że w dniu 07 czerwca 1990 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę dotyczącą cywilno-prawnych odszkodowań wojennych dla Polaków o następującej treści:
  ‘Uwzględniając szczególny moralny i prawny wymiar problemu Sejm zobowiązuje rząd Rzeczypospolitej Polskiej do kontynuowania usilnych działań mających na celu uzyskanie odszkodowań cywilno-prawnych dla ofiar II wojny światowej.’
  Że powszechnie obowiązujące prawo międzynarodowe dotyczące zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, opiera się na zasadach zawartych w ‘Nocie Rządu Polskiego do Sekretarza Generalnego Narodów Zjednoczonych’ z dnia 27 września 1969 roku (będącą odpowiedzią na ‘Notę Sekretarza Generalnego ONZ’ z dnia 17.05.1969 roku, SG/214/5, skierowaną do państw członków ONZ w sprawie kryteriów ustalania indywidualnych odszkodowań wojennych), uściślonych w ‘Nocie Sekretarza Generalnego
  ONZ’ z dnia 24.11.1969 roku (E/CN.4/1010), zawierającej raport w sprawie kryteriów ustalania indywidualnych odszkodowań wojennych dla ofiar zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości (w tym dokumencie mieści się ‘Nota Rządu Polskiego …’ z dnia 27.09.1969 roku).
  Że ‘Polska Karta Praw Ofiary’, wydana w październiku 1999 roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej, dodatkowo potwierdza prawa polskich ofiar i następców prawnych polskich ofiar niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, a czyni to na podstawie Konstytucji RP, obowiązujących w RP kodeksów prawa, oraz powszechnie obowiązującego prawa międzynarodowego – znajduje się tam określenie kto jest ofiarą, zbiór praw przysługujących ofiarom, oraz wykaz przysługujących ofiarom odszkodowań, świadczeń i zwrotu kosztów.
  Że Naród i Państwo Polskie, jako jedyny naród i państwo europejskie:
  W 1939 roku, przeciwstawiły się w sposób stanowczy i rzeczywisty, zbrodniczym, ludobójczym dążeniom nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej, stawiając zbrojny opór zbrodniczej niemieckiej napaści zbrojnej na obszar Rzeczypospolitej Polskiej.
  W latach 1939 – 1945, walczyły zbrojnie przeciwko nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej i stowarzyszonym z nią państwom, na wszystkich niemal frontach drugiej wojny światowej (1939 – 1945), włącznie z obszarem Polski, nieustannie i zbrodniczo okupowanej przez Niemców w latach 1939 – 1945.
  Utworzyli siłę zbrojną, czwartą pod względem liczebności wśród sił zbrojnych państw sprzymierzonych, walczących przeciwko nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej – państw, które zmusiły Niemców do bezwarunkowej kapitulacji w maju 1945, w wyniku, której zakończyły się działania zbrojne drugiej wojny światowej w Europie.
  Że biorąc pod uwagę ogrom częściowej tylko sumy 537,1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku) należnych Polakom od Niemców jako cywilno-prawne odszkodowania wojenne, po stronie niemieckiej istnieje przemożny motyw do podejmowania wszelkich działań, w tym działań poza prawnych, zmierzających do wytworzenia okoliczności w których Niemcy unikną zapłacenia Polakom odszkodowań. Poświęcenie jednej setnej z sumy 537,1 miliarda marek niemieckich (to jest 5,371 miliarda marek), aby nie zapłacić dziewięćdziesięciu dziewięciu setnych tej sumy (to jest 531,729 miliarda marek) byłoby dla Niemców rozwiązaniem nadzwyczaj dogodnym. Z kolei, suma 5,371 miliarda marek niemieckich, jest sumą wystarczającą do dokonania korupcyjnego paraliżu w polskich władzach, urzędach i instytucjach, z fundacją ‘Polsko-Niemieckie Pojednanie’ włącznie – na taką możliwość jak najbardziej wskazuje, wykonany na prośbę J. Buzka raport Banku Światowego o zjawisku korupcji we władzach, urzędach i instytucjach RP.
  Że biorąc pod uwagę powyższe oraz znane powszechnie bo trwające już ponad jedenaście lat, nieprzychylne, wrogie wręcz nastawienie i działania władz, urzędów i instytucji Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do sprawy cywilno-prawnych odszkodowań wojennych dla polskich ofiar i następców prawnych polskich ofiar niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, odnosi się nieodparte i jak najbardziej uzasadnione wrażenie, że podlegają one z powodów co najmniej finansowych, uprawianemu przez Niemców korupcyjnemu paraliżowi. Jednym z przykładów, są wysiłki L. Millera zmierzające do załatwienia Polakom robót przymusowych w Niemczech, zamiast wypłaty cywilno-prawnych odszkodowań wojennych, do czego zobowiązuje go uchwała Sejmu RP z dnia 07 czerwca 1990 roku. oraz września 2004 roku.

 26. wet3 said

  @ Matka Polka
  Wielkie dzieki za wpisy 22-25. Niestety, ale polskojezyczne wladze PRL-bis (no, moze z jakims tam bardzo lekkim wyjatkiem PiS {wyliczenie strat za W-we} – tez absolutnie nie zadawalajacym!) zdecydowanie i swiadomie podwazaja postanowienia Poczdamu i prowadza proszwabska polityke zamieniajaca kata w ofiare, a z ofiary czynia kata! A hieny tego typu jak A.Cala – specjalizujace sie we wmawianiu swiatu, ze Polacy wspolnie ze szwabami mordowali zydow, bezkarnie moga nas obszczekiwac przy kompletej biernosci polskojezycznych rzadow, (kne)sejmu, (kne)senatu oraz sadownictwa! Widac, jak na dloni, kto PRL-bis rzadzi i jakie cele mu przyswiecaja! Widac, ze uklad z hotelu przy Dorothenstrasse w Berlinie obowiazuje do dzis i dziala bardzo konsekwentnie. A co na to narod? – jak zwykle – nic!!!
  PS – Najbardziej spodobalo mi sie zdanie stwierdzajace, ze ksiegi wieczyste na Ziemiach Odzyskanych maja wartosc tylko HISTORYCZNA! Jak widac, tylko antypolskie sady PRL-bis absolutnie tego nie chca przyjac do wiadomosci! Pozdrawiam Pania.

 27. MatkaPolka said

  Najwięksi , najzacieklejsi wrogowie Polski, Polaków , Słowian – to Krzyżacy /Prusy/ Niemcy i tzw. żydzi

  Olbrzymi temat przez nikogo nierozwijany, a dla mnie oczywisty.
  Jestem w stanie wymieni tylko w punktach, główne sprawy – i tak zrobiło się tego bardzo dużo

  Szerszy obraz
  Zebranie tej tematyki w jedno miejsce – daje zupełnie inna perspektywę

  Temat zbyt wielki dla jednej osoby
  Rzucam brudnopis, jako zaczyn dyskusji na forum

  TEMATY NIEDOKOŃCZONE

  Każdy z pod punktów wymaga osobnego rozwinięcia i opracowania

  AGRESJA NIEMIEC NA POLSKĘ I EUROPĘ WSCHODNIA.
  Odbudowa Militaryzmu Pruskiego – Rewanżyzm Krzyżacki UE’ obejście Umowy Poczdamskiej
  Nowe formy Wojny Tonalnej

  TOŻSAMOŚĆ ŻYWIOŁU PRUSKIEGO I ŻYDOWSKIEGO

  KRZYŻACY I ŻYDZI
  Tożsamość tego samego żywiołu – niszczącego Polskę i słowiańszczyznę.
  Niby inne, a jednak to jeden i ten sam żywioły.

  PUNKTY STYCZNE

  1.Mojesz Majmonides – kodyfikator żydostwa –
  W tym samym czasie, po wojnach formowanie sie zakonów militarnych
  – Templariuszy , Krzyżaków, Priori Syjonu.

  Używam słowo Krzyżak , aby podkreślić historyczna ciągłość bardzo skomplikowanego procesu historycznego i politycznego -Templariusze/Krzyżacy/ Prusy/ Niemcy masoneria/ Żydzi

  W dzisiejszych czasach oczywiście mówimy nie o Krzyżakach/ Prusakach , ale o Niemcach – wyjaśnienie tego poniżej w tekście.

  2. Te same cele –rząd światowy – zniszczenie słowiańszczyzny, która stoi im na drodze.

  3.Transnarodowośc tego żywiołu – zakony militarne i nie militarne , loże masońskie, żydowskie Kahały
  Prioria Syjonu – zakon nadrzędny.

  4.Nadrzędność Krzyżaków nad Żydami.

  5. Krzyżacy znacznie lepiej ukryci i schowani. Żydzi rodzaj zasłony dymnej dla agresji Krzyżackiej

  6.To Bismarck powiedział:
  Po to Bóg dal Prusom Żydów, aby szpiegowali Polaków . Wielowiekowa współpraca żydow i Prusakow

  7.Fundusze – złoto ze zdobycia świątyni Salomona – po wojnach Krzyżowych .

  Templariusze okradli, Priorię Syjonu stali się główną siłą finansową, militarną, intelektualną w średniowieczu mającą wpływ na wszystkie kraje i dwory europejskie.

  Krzyżacy to odłam Templariuszy (główna legenda masońska), siła trans narodowa – wszystkie najmożniejsze rody w Europie dawały syna do zakonu na wojny krzyżowe , aby odbić grób Chrystusa z rak Saracenów.

  8.Przyjęcie Judaizmu przez Chazarów 760 r
  Przedtem powstanie i rozbicie królestwa Chazarów (Hunów – Mongołów, Turków ), przez Światosława
  Starszyzna uciekła – wżeniła się we wszystkie rody Europejskie. Masy chazarskie stały się tzw. Żydami

  8a. Religia
  Żydzi – system kompletnego fałszu i zakłamania
  Żydzi- nie rasa, nie naród, nie wyznanie, nie semici . Wyznawcy Lucyfera , Gnozy , Kabały .
  Żydowski bóg to NIE Jahwe – to rabin w niebie czytający Talmud –swoisty Kodeks Złodziejski.
  Rabin – ten w niebie czyli ten żydowski Bóg może się mylić jeśli interpretacja rabinow ziemskich jest inna

  Bóg żydowski według Talmudu to zupełnie inny bóg niż ten w Biblii.
  Co ma wspólnego Dekalog Mojżesza z Talmudem. Co ma wspólnego Biblia z Talmudem.
  Co ma wspólnego Jahwe z Talmudem.
  Co mają wspólnego prorocy biblijni z Talmudem . co ma Wspólnego Abraham albo Mojżesz z Talmudem ? – NIC, Nill, Nada , Zero

  Żydostwo to zło rabinów czytających Talmud – (wszystkie perwersje współczesnego świata wynikają z Talmudu) i konformizm mas żydowskich wierzący w rabinów.
  –Rabini wyłaniani z mas żydowskich wybierany jest ten najgorszy z najgorszych i staje się rabinem

  Żydostwo to schizofrenia

  Żydostwo to mentalność przestępcza. Świetnie to ilustruje „Akt Oskarżenia przeciw Talmudowi”
  Ktoś przyłożył ten Akt Oskarżenia na aktualnie obowiązujące Prawa – i dla Żydów to jest horror.

  Każdy, kto uważa się za Żyda jest przestępcą. Ktoś kto uważa się za Żyda powinien od razu stawać przed Plutonem Egzekucyjnym . Żydzi o tym wiedza i dlatego ukrywają swoje żydostwo.
  Dlatego swoja działalność sprowadzają do tajnych związków

  Przestępczość żydzizmu , dobrze ilustruje również seria krótkich wideo na youtube
  Israel Ziemia obiecana Przestępczości Zorganizowanej (Dave Duke)

  W istocie żydostwo to Przestępczość Zorganizowana. Tajnosć , niedostępność spisek przeciwko gospodarzom wśród których funkcjonują

  Z krzyżactwem jest tak samo. Wyznawcy Lucyfera , Gnozy i Kabały
  Kol Nidre – Krzywoprzysięstwo , łączy te dwa żywioły.
  Rozbój , agresja i atak .
  Przywłaszczenie złota z świątyni Salomona. Nie po to były Wyprawy Krzyżowe. (odzyskanie grobu Chrystusa od Saracenów)
  Wypowiedzieli posłuszeństwo swoim zwierzchnikom Priorii Syjonu i Papieżowi.
  Zdradzili i okradli. Nie po to zostali powołani. Przestali być zakonem Militarnym obrońców wiary i Chrystusa. Stali się zwykłymi rozbójnikami – watażkami i agresorami napadającymi na gospodarzy dający im gościnę.

  Agresja i ekspansja Krzyżakow na ziemie Polski

  W tym samym czasie
  Agresja Żydów na ziemie Polskie

  Na pewno cecha wspólną Krzyżactwa i żydostwa to Kol Nidre- krzywoprzysięstwo, uzurpacja .
  , Agresja gościa na gospodarza , który ich przyjmuje to wspólne cech żydzizmu i krzyżactwa

  Tajne związki to wymysł krzyżacki. Stad rozwinęła się masoneria. Tu spotkały się te dwa żywioły.

  Te same cechy istnieją nadal i sa jak najbardziej Aktualne . Najlepszym przykładem cala ta Unia Europejska – agresja Niemiec na Europę agresja tajnych organizacji o proweniencji krzyżackiej i żydowskiej na narody Europy

  Loże żydowskie istnieją, loże masońskie istnieją, Kahały istnieją . Komisja Europejska to największy naczelny Kahał żydowski – niewybieralny, nachalny, uzurpatorski.

  Ta głębsza retrospekcja historyczna nic nie straciła na aktualności. Współcześnie, na dzień dzisiejszy obserwujemy to samo.

  Wszystko to ten sam ARGUMENT SIŁY I PRZEMOCY żydostwa i krzyżactwa przejawiający się w różnych postaciach.
  Żydzi i Niemcy nie rozumieją innego argumentu ( stąd w historii liczne pogromy i wygnania Żydów )

  Rewolucje i wojny
  Napady
  Depopulacja Narodu Polskiego – dziś przymusowa emigracja za chlebem
  Germanizacja – dziś nie trzeba wywozić dzieci z Zamojszczyzny, przeprowadzać Rugi pruskie , wywozic na roboty przymusowe, zamykać w obozach koncentracyjnych
  Monopolizacja – prasa i media, przemysl i banki,
  Fałszowanie wyborów – odmówienie obywatelom polskim prawa głosu. Niedopuszczenie do referendów.
  Ustanowienie takich cial jak Komisja Europejska – niewybieralna i uzurpatorska – jako super rządu, aparatu przymusu i dyktatu – wspólne dzieło Niemców i Żydów

  9.Migracje Chazarów na Europe – Askenazi to Germanie
  Chazarscy Awarowie stali się Bawarami

  (początek wklejki)
  Identyczność wrogości do Polski i Polaków – Żydów i NIemcow

  10.Identyczność celów żydowskich i niemieckich – żydowska Globalizacja, Wielkie Niemcy od Renu do Władywostoku . Likwidacja słowiańszczyzny

  Linki
  en.wikipedia.org/wiki/Khazars
  pl.wikipedia.org/wiki/Chazarowie po polsku (mocno ograniczona strona)

  Maps of the Khazar kingdom from 300 c.e. to 1000 c.e.
  3w.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar03.htm

  ASKENAZI TO W JĘZYKU CHAZARSKIM GERMANIE
  http://www.koreywo.com/chazarowie.htm

  To, że żydzi osiedlali się w Polsce i mieli być to Sefardyjczycy to nieporozumienie
  Jeśli w ogóle szli z zachodu to byli to chazarscy Germanie , którzy powracali ( to mój domysl)
  Sefadryjczycy ( wygnani z Hiszpanii) osiedlali się we Włoszech, Francji , w Polsce Minimalna ilośc

  Trzon Żydzizmu to Chazarzy – mówi się o 90 – 95 %

  Żydzi szli z Rosji – to Chazarzy khazaria.com

  Wg mnie Krzyżactwo jest i było największym wrogiem Polski i Polaków
  11.Propaganda w Polsce w 80% w rekach Niemców – i Żydów

  Ale to rewelacja – okazuje się , że Germanie to też Chazarzy , a wiec tzw Żydzi

  Żydzi to psy krzyżackie – to lekka jazda Krzyżacka – Dragoni, po których zajecia terytorium i państwa dokonuje Ciężka Jazda krzyżacka

  12.Niemcy w agresji na Polskę są o wiele lepiej schowani niż żydzi – cala złość na Żydów
  – Największe korzyści terytorialne odnoszą Niemcy/ Prusy

  13.Pomylona tożsamość Niemców z Prusami . Prusy zjednoczone dopiero w 1870 r. przez Bismarcka
  Pytanie . Czy można uznać uznać zjednoczenie Niemiec przez Prusy za rodzaj podboju Niemiec przez Prusy ( zjednoczenie 350 małych księstw niemieckich ). Było to możliwe po tym po zbrodni rozbiorów Polski przez Prusy. Prusy i Niemcy to nie to samo !!

  14.Rozbiory kompletnie z inicjatywy Prus – rosyjska Katarzyna II to Prusaczka
  austriaccy Habsburgowie pod kontrolą krzyżackich Hohenzollern ów

  15.Wszystkie powstania – zrywy narodowe z inspiracji Prus , zawsze przeciw Rosji – wyparcie żywiołu polskiego przez żywioł niemiecki (pruski?) i żydowski

  W poszukiwaniu tożsamości Żydów i Niemców – Niemcy i żydzi to to samo przynajmniej w stosunku do agresji na Polskę

  16. ASKENAZI = GERMANIE; AWAROWIE = BAWAROWIE – to Chazarzy

  Mojżesz Majmonides – kodyfikator żydowski . żydostwo powstało w tym czasie, kiedy w potęgę rośli Templariusze i Krzyżacy. Po Wyprawach Krzyżowych rycerstwa europejskiego osiedli w Polsce wycieli w pień słowiańskie nadbałtyckie plemię Prusów i przybrali ich nazwę ( mieli nawracać na chrześcijaństwo przez ewangelię i dobrą nowinę – wycieli ogniem i mieczem – pachnie Chazarami, czosnkiem i Hunami)

  Nikt nie łączy do tej pory wzrostu potęgi i znaczenia Templariuszy / Krzyżaków ze wzrostem Żydów, ukształtowaniem się żydostwa skodyfikowanego przez Majmonidesa
  – (krzyżacy zakon militarny –żydzi zakon cywilny )

  16a. Trzeba podkreślić Mongolskie pochodzenie Chazarów, a wiec tzw Żydów. To Hunowie!!!

  Ojczyzną żydow (Chazarów) jest Mongolia a nie Izrael(Palestyna) i oczywiście nie Polska.
  Wysłać ich na pustynie Mongolii

  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar03.htm

  Khazarian History Notes
  • Pre-history
  1 China
  a) One of the earliest agrarian societies, has had a long history of problems with nomadic tribes of the Eurasian steppes. The Chinese were experienced in battle with the nomads and eventually drove them westward.
  2 Invasion
  b) Unlike the western agrarians, the Chinese likely knew Nomadic culture, their migration routes, and how to engage and defeat them in battle
  1. Eventually the Chinese defeated the nomads, and forced them out of the region
  2. The nomads relied on their mobility for protection. they were only part time specialists in fighting, and were no match for the recourses of agrarian China.
  c) As these nomadic tribes, moved westward, they found agrarian societies who were no match for them.

  * We see these classic (moving target v.s. still target) episodes which would dominate the conflicts of this era. Nomads could invade, loot, and destroy villages and then retreat back into the grasslands. For the agrarian societies to rebel, they had to go out and find these nomads who could be anywhere, making offensive military campaigns almost impossible. 2. only in later centuries do the western agrarians come to understand nomadic military tactics, and later defeat those not already in the process of becoming agruarianized.
  3 Empire of the white Huns (350-550)
  a) In the year 350 the Huns (the first of the many nomadic tribes from the grasslands [steppes] of northwest China) arrive in the region of Transoxania.
  1. Transoxania is a region located south of the Aral sea. It is named after the river that runs through it, the Oxus river (now called Amu Darya) Oxus is only a Historic name.
  1.1 A Greek colony existed here in the times B.C. however was thought to be destroyed by Indians and had no influence on Hun culture
  1.2 This is a research frontier, in the history of Transoxania.
  b) As the Huns move toward the Caspian sea and farther South, they drive the Persians south, or may have absorbed them (into Hun culture).

  The Persians and Huns get involved in many conflicts over the years, before forming any alliances.
  1. In 392 A.D. the Huns aid the Persians in an attack on Roman Mesopotamia.
  c) Over time many other tribes appear in what is now south Russia. They are believed to be offspring of the Huns and or other nomadic tribes from the east.

  These tribes include the Bulgars, Avars, Uguars, and Khazars*. see arrows on map ‘pre-history’

  d) The greatest leader of the Hun Empire was Attila, His death in 550 A.D. causes the empire to fall.

  4 Western Turkish [Tirkut] {AKA Turkut*} Kingdom (550-650)
  a) Attila’s death creates a power vacuum for eastern Europe. These various pastoral nomads are longer are forced to pay tribute to the Huns. This allows for less energy devoted to doing so. For pastoral societies to pay tribute, Trade for currency as well as giving up actual livestock must take place. If tribute isn’t given the threat of a Hun army invasion, accompanied with fellow tribes under the same Hun tutelage is eminent

  (koniec wklejki )

  1226 ROK PRZYBYCIE Krzyżaków do Polski , na zaproszenie Konrada Mazowieckiego
  w celu nawracania na chrześcijaństwo pogan. Małe słowiańskie, nadbałtyckie Plemię Prus – wycięte w pień przez Krzyżaków ogniem i mieczem – Krzyżacy/Prusy przyjęli nazwę ofiary – – jakże typowe dla zydow – – zabicie ofiary i przejecie nazwiska – Agresja i ekspansja na Polskę – zaproszonego gościa

  W tym samym okresie 1264 r.
  17. STATUTY KALISKIE – nadanie przywilejów dla przybyłych z Europy Żydów – ok. 800 Żydów osiedliło się w Polsce.

  18. ROZBIORY POLSKI – całkowite dzieło Prus i Żydów
  August II Mocny – finansowanie Elekcji przez żydowskie Banki Lehmana i Werthaimera
  Rozkład Państwa – Upadek gospodarczy i osłabianie Militarne Polski

  Analogie do współczesności

  Trefność Konstytucji 3- Maja – prowokacja pruska. Poseł pruski Lucchesini i ks. Piattoli – prowokatorzy pruscy – Rewolucyjne idee rewolucji jakobińskiej nie do przyjęcia dla Rosji i carycy Katarzyny Prusaczki ze Szczecina , tak samo jak na owe czasy zniesienie pańszczyzny.
  Żydzi Lelewel , Kołłątaj…

  19. POLSKIE ŚWIĘTA NARODOWE – podsuwane przez wrogów Polski i Polaków – świętowanie największych porażek narodu polskiego – Żyd i Krzyżak w kułak się śmieją!!!
  Konstytucja 3-Maja, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe , Powstanie Warszawskie

  20.Fałszywi Bohaterowie – masoni – szczególnie Piłsudski – Warta Honorowa przy grobie Piłsudskiego w 1939 r. Po zdobyciu Krakowa przez Nazistów – za zasługi dla Niemiec , a nie dla Polski. !!!!

  21. Dziś Donald Tusk dostaje nagrody od Niemców – Karola Wielkiego i Rathenau… – za zasługi dla Niemców, a nie dla Polski

  22. UKRAINA – upadek Wielkiej Polski, Wielkiego Pasa Cywilizacyjnego od Bałtyku do Morza Czarnego – dzieło Prus , masonerii i Żydów.

  22a.Oderwanie Kresów wschodnich to cześć długofalowego Planu Krzyżackiego
  Stefan Bandera (Agent Niemiecki) , SS Galizien , Armia Własowa. Rzezie na Wołyniu – kościół grecko Katolicki to przechrzty żydowskie – Konwertyci . Bunty Jakuba Szeli napędzane przez Habsburgów podporządkowanych Hohenzollernom – Prusakom

  22b.Kresy Zachodnie – Wyparcie Polski za Odrę i Nysę . Polska ( Link halat – Dragn nach osten
  – Zachodnia słowiańszczyzna od Hanoweru do Ratyzbony
  Mniej więcej pokrywa się z była NRD – niesłusznie zagarnietą przez Niemcy i silnie zgermanizowane. – Utracone przez Polske w wyniku agresji zakonu Krzyzackiego ?Prus.
  Zdrada Aliantów – nic dziwnego – to i tak sojusznicy krzyżaków i zawsze byli

  22c. Lekceważenie Umów międzynarodowych. Umowa Poczdamskiej – podstawy do ładu prawnego w Europie po II wś. Unia Europejska, Traktat Lizbonski – to ominiecie Umowy Poczdamskiej; pogarda dla 60 milionow ofiar II ws. Nierespektowanie i nie dotrzymywanie umów, a żydowskie Kol Nidre.

  23.Zjednoczenie Niemiec pod berłem pruskim przez Bismarcka (350 małych księstw) 1870r.
  Nikt na to tak nie patrzy – ale to w istocie takie same ROZBIORY NIEMIEC jak rozbiory Polski przez Prusy.

  24.Rozwój Militaryzmu Pruskiego i Rozwój Potęgi finansowej Rotszyldów – (Żyd frankista – miał mały biznes handlu monetami na frankfurckiej JudenStrasse) .
  Urósł w Potęgę Finansową udzielając pożyczek na wojny Księciu Hesji.

  25.Imperium Brytyjskie to w istocie imperium Pruskie – małżeństwo Królowej Victorii z Księciem pruskim Albertem – rozkwit Imperium Brytyjskiego – Te same pieniądze Templariuszy / Krzyżaków

  26.Masoneria – Twór krzyżacki – Pierw były Tajne związki krzyżackie za murami Konturii Krzyżackich
  Tam gdzie spotykają się te dwa żywioły

  27.Transnarodowy charakter Żydzizmu i Krzyżactwa – Loże , zamki rycerskie , zakony, Kahały – dziś to samo.

  28.Główne i stałe elementy tajnej polityki pruskiej

  Osadzić na czołowej decyzyjnej pozycji w Polsce swojego wasala
  Korupcja
  Roszczenia
  Agresja
  Kłamstwo , Propaganda
  Zamaskowane , Tajne cele. Użycie żydow Cala Zlość na Żydów (slusznie!!) i na Rosję. Nigdy na Prusy

  Kilka przykładów

  August II Mocny(wybrany na krola polski, również żydowskie pieniadze) ,Caryca Katarzyna II (Prusaczka)

  Królowa Viktoria. (mężem książę pruski Albert)
  Potęga Imperium Brytyjskiego to potęga Krzyżaków/ Prus
  Żydzi angielscy i żydzi amerykańscy – – wpływ Londynu – Imperium Brytyjskiego poprzez tron brytyjski i loże masońskie, a wiec krzyżackie /pruskie

  Silna i ukryta obecność kapitału niemieckiego Pruskiego w obu Amerykach.

  29. Lenin – Przywódca Rewolucji Bolszewickiej, Piłsudski – agent niemiecki w odrodzonej Polsce (zamach majowy finansowany przez Wielka Brytania)

  Dziś w Polsce agentem niemieckim jest Donald Tusk – finansowane wyborów Tuska przez fundacje Niemieckie , fałszowanie wyborów ,

  FAŁSZOWANIE WYBORÓW. Trudno złapać za rękę przy liczeniu głosów , ale..

  Kodeks wyborczy jest niekonstytucyjny – konstytucja Polska mówi wyraźnie o Ordynacji Wyborczej , a nie o Kodeksie Wyborczym
  Mówi o glosowaniu bezpośrednim , tymczasem zmieniono na glosowanie Korespondencyjne – całkowicie sprzeczne z konstytucją – stwarzającą doskonala szanse Ponadto nierówny dostęp do mediów.
  Także nierówne szanse zgłaszania kandydatów. Kandydat musi zebrać tysiące podpisów , aby w ogóle moc kandydować. W prawie brytyjskim potrzeba TYLKO DWIE OSOBY, aby moc kandydować – proposer and seconder – składający wniosek i popierający wniosek.
  To komisja wybiera, a nie wyborcy.

  Wybory sa nieważne, a w konsekwencji wszystkie prawa i ustawy uchwalane przez nielegalny rząd są nieważne i nie mogą mieć mocy prawnej.

  30. Obergruppenfhurer Donald Tusk jest nowym namiestnikiem na kolonizowana Polskę
  – następca Hansa Franka – Gubrnatora Generalnej Guberni – za zasługi dla Niemiec, Nagrody niemieckie dla Tuska – Nagroda Karola Wielkiego

  31.Prasa polskojęzyczna jest w rękach niemieckich MA OLBRZYMIA SILE OGŁUPIANIA i zawsze miała

  32.WSZYSTKIE PROFITY Z KOLONI POLSKIEJ idą do banków niemieckich i żydowskich

  33. Nadrzędnym , długofalowym celem Niemców i Żydów jest zniszczenie Polski , zniszczenie słowiańszczyzny rozbicie Rosji – Budowa państwa Pruskiego/ Krzyżackiego od Renu do Władywostoku – zawsze tak było – żydzi i Krzyżacy ( dziś Niemcy) – zawsze mieli ten sam wspólny cel
  Po żydowsku to Globalizacja.

  34.Perfidia Krzyżacka – przykład Powstanie Styczniowe 1863 z inicjatywy samego Bismarcka , zawsze skierowane na Rosję, nigdy na Prusy Polska patriotyczna młodzież na zsyłki – – – żywioł polski wypierany przez żywioł niemiecki i żydowski – cała wina na Rosje . Zdrady zydowskie i wspoldzialanie z prusami

  35.Stały element propagandy niemieckiej – skierować całą złość Polaków , narodu Polskiego na Rosję – – Największe korzyści odnoszą Prusy.. Żydzi współpracują, zdradzają i swoje zarabiają
  ( przykład Kronenberga skarbnika powstania styczniowego ukradł milion rubli w zlocie na broń dla powstańców ) Powstańcy Bezbronni.

  36. Powstania , zrywy narodowe – listopadowe , styczniowe , warszawskie ,-,insurekcja kościuszkowska – zawsze stoją za tym Prusy, masoneria (Krzyżacy, żydzi) – eksterminacja i wygubienie najwartościowszych elementów narodowych

  Przywódcy nazistowscy Żydzi – patrz żydowscy Pretorianie Hitlera
  Hans Frank
  Goebbels
  Himler
  Alfred Rosenfeld –

  JUDEOPOLONIA – powrót do koncepcji Państwa żydowskiego pod protektoratem Niemiec na ziemiach Polski . Likwidacja Polski, jako Państwa.

  IG Farbem – mieszany kapitał żydowsko niemiecki, amerykański, brytyjski kwintesencja wspolpracy i
  – sil a napędowa zbrodniczej nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej
  Odbudowa IG Farben dzis – Nazistowskie korzenie Uni Europejskiej

  37. Dziś NOWA FORMA WOJNY TOTALNEJ Prus/ Krzyżaków / Żydów przeciw Polsce prowadzona przez Niemców i Żydów nowa formą depopulacji narodu polskiego jest przymusowa emigracja za chlebem – ruina gospodarcza Polski ,pauperyzacja społeczeństwa, brak miejsc pracy, ruina opieki medycznej, ruina oświaty, sztuczne zadłużenie , gospodarka mieszkaniowa , ruina Armii – polska jest bezbronna.

  Pamiętajmy, USA to Imperium Brytyjskie , a wiec Krzyżackie /masońskie/ żydowskie
  Niemcy to cały czas Krzyżacy . UE to forma rewanżyzmu Militaryzmu Pruskiego

  38. Nowa Broń – Wyszły Tanki. Przyszły Banki. Propaganda – media i prasa niemieckie

  39.Militaryzm Pruski a Militaryzm Izraela – dwa BLIŹNIACZE państwa – ta sama metody agresji na niezależne państwo RFN i Izrael zawsze ściśle współpracowały od początku swojego istnienia

  40.Ruchy Marksistowskie Marks, Engels , Lenin (agent Pruski) – niemieccy żydzi

  41 Holokaust – mord Żydów na Żydach . Tworzenie żydowskich Męczenników.
  Realizacja heglowskiej tezy i antytezy, która ma przynieść synteze – zwycięstwo Prusom i Żydom

  Holokaust – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  42.System Bankowy – pod kontrolą Żydów i Prusaków ( Link- nazistowskie korzenie UE, i EBC Nazistowski bank) (System Bankowy i system emisji pieniadza – Linak na StopSyjonizmowi)

  43.Przegrane w I wś Prusy
  Wysłały Żyda Lenina do Rosji, aby robił Rewolucje Bolszewicka
  Wysłały Agenta niemieckiego Żyda , masona Piłsudskiego do Odrodzonej Polski , aby kontrolował sytuacje w Polsce – głownie niedopuszczenie do powstania silnej Armii i osłabienie gospodarcze Polski .

  44. II wojna światowa – zdobycie Berlina – największe zwycięstwo Słowiańszczyzny od czasu Grunwaldu ( (Niestety pod butem bolszewickich Żydów)

  Unia Europejska – Odbudowa agresywnego Militaryzmu Pruskiego, Zaslona dymna dla agresji na Polske i Europe wschodnia – współpraca żydo masonów i Niemiec
  Rewanżyzm ., Roszczenia Niemieckie do rdzennie Polskich ziem utraconych w wyniku agresji i ekspansjonizmu pruskiego

  OMINIECIE I POMINIECIE UMOWY POCZDAMSKIEJ – lekceważenie Aliantów, Pogarda dla 60 mil ofiar II wojny światowej.

  Tak dziś Donald Tusk – zyd , Volksdeutch , rzecznik interesu Niemiec , agent niemiecki
  nowy Hans Frank. Nowy gubernator Generalnej Guberni.

  Nagradzany przez Niemców za zasługi dla Niemców, bo przecież nie dla Polski i Polaków
  Nagrody niemieckie – najlepszy dowód agenturalności Tuska

  Konspiracje czas zacząć, czas się bronić

  Propaganda niemiecka ma OLBRZYMIA SILE OGŁUPIANIA – kiedy naród polski otrząśnie się z tej hipnozy.
  mediów niemieckich i żydowskich.

  II wojna światowa

  Ścisła współpraca Syjonizmu z Nazizmem.
  Hitler założycielem Izraela .
  ( Jewagainstzionizm – Porozumienie Transferowe – po polsku u Maruchy – )
  Żydowska i niemiecka finansjera finansowali Hitlera
  Mit i religia Holokaustu.
  Zginęło ok. 500 tys Żydów. W istocie chodziło o wymordowanie 60 mln gojów.
  Wspólne dzieło Niemców i Żydów.
  Współpraca Angli, USA, Niemiec i Żydów w powstaniu Izraela

  IG Farben – kwintesencja współpracy żydowsko niemieckiej –
  Nazistowskie Korzenie UE

  Argumenty siły i przemocy stosowane przez Krzyżaków i Żydów wobec

  Najazdy i napady na gospodarza, udzielającego gościny i schronienia
  Rewolucje, wojny i masowe zbrodnie
  Depopulacja – dziś miedzy innymi przymusowa emigracja za chlebem
  Germanizacja
  Monopolizacja – prasy informacji (media w Polsce =85% niemieckie) system bankowy, system gospodarczy

  Wyprzedaż Polski przez Żydów , nabywcami Niemcy.
  Transfer profitów z Polski do Banków niemieckich

  Oszukane wybory – domena Żydów , ale także domena Niemców – finansowanie kampanii wyborczej Tuska przez fundacje niemieckie – Adenauera, Schumana…

  Ścisła współpraca Izraela i Niemiec – od chwili powstania. Kontynuacja wielowiekowej współpracy.

  Rewolucja Bolszewicka – Prusy i Masoneria (Krzyżacy i Templariusze) wysłały Lenina i finansowały rewolucje
  Żydowsko niemiecki charakter Rewolucja Bolszewickiej.
  Współpraca międzynarodowej Finansjery i Militaryzmu Pruskiego

  Ukraina – SS Galizien, Własowcy , UPA finansowana przez SS, Stefan Bandera = Agent Gestapo ,
  Siekiery i widły chrzczone przez cerkiew Grecko katolicka = żydzi konwertyci
  Ukraina – twór całkowicie masoński i pruski
  Kontynuacja rozkładu Wielkiej Polski – WIELKIEGO PASA CYWILIZACYJNEGO od Bałtyku do Morza Czarnego. Kolejny atak i agresja Żydów i Niemców (Prusaków/Krzyżaków)

  – Systematyczne i konsekwentne rozbijanie słowiańszczyzny.

  Zdrajcy żydowscy pracujący na rzecz Prus.

  Jedynie hetman Czarnecki postąpił słusznie ze zdrajcami żydowskimi po potopie szwedzkim – powywieszał zdrajców współpracujących z najeźdźcą – wtedy pały antysemityzmu jeszcze nie było – zdrajca to zdrajca.

  Mamy to w Hymnie Narodowym

  Jak Czarnecki do Poznania
  wracał się przez morze
  dla ojczyzny ratowania
  po szwedzkim rozbiorze.

  Hymn nie wspomina, co zrobił Czarnecki ze zdrajcami.

  Znaczenie zakonów masońskich – Współpraca Zakonów i Kahałów
  Dzisiejsze zakony – świętego Jana Szpitalnicy , Opus Dei (Judei), Rycerze Kolumba

  Niemiecka żydówka z domu Kesner – – Kanclerz Angela Merkel.

  Tusk niemiecki Żyd

  Język żydowski Jidysz – to dialekt niemiecki.

  Likwidacja Polskiej Armii – robił to Piłsudski , robi to Tusk, robili to zaborcy
  Likwidacja Szlachty Polskiej – klasy rycerskiej – uprzywilejowanej z tytułu obowiązku obrony państwa i narodu – pod płaszczykiem równości społecznej, w kolejnych rewolucjach.

  CZĘSTO MOŻNA USŁYSZEĆ , ŻE NIEMCY I ŻYDZI SĄ LEPSI
  – Tak. W grabieży, oszustwie i zabijaniu. Stąd majątki z rabunków i przewaga finansowa.
  Majątki z kradzieży, napadów , monopolizacji, likwidowanie konkurencji. System bankowy najlepszym przykładem zorganizowanej kradzieży

  Podstępne likwidowanie Polskiej Armii – Zostawienie Polski bezbronnej przez skorumpowanych przez Niemcy agentów.
  Robił to agent pruski Piłsudski tak jak dziś robią Tusk , Komorowski , Kaczyńskiego Kwaśniewski.

  Katastrofa w Smoleńsku – śmierć generałów , katastrofa CASY rozwiązanie i likwidacja VI Dywizji Powietrzno Desantowej, zlikwidowanie powszechnego obowiązku służby wojskowej i szkolenia

  Ograniczenie Armii do Korpusu Ekspedycyjnego poza granicami Polski
  W Niemczech powszechny obowiązek wojskowy , tak jak w Izraelu (nawet dla Kobiet) . W Prusach było to samo.

  Przestępczość Zorganizowana – zawsze jest to mafia żydowska , masoneria ( przestępczość tajna)
  Wojny, napady , rabunki Prus i Krzyżaków –<przestępczość zorganizowana jawna

  Israel – wspólny protektorat USA, WB, Międzynarodówki Finansowej Niemiec i masonerii (twór Krzyżacki) –

  Stosują wyłącznie Argument siły i przemocy.
  Tortury Gestapo i żydowskiego NKWD i UB. Rozstrzelania.
  Dziś to samo w Palestynie.

  DŁAWIENIE ROZWOJU POLSKI – Co zabierają Polsce Niemcy i Żydzi

  Najbogatszy surowcowo Kraj w Europie
  Bardzo uzdolniony narod
  Nieograniczony potencjał dla rozwoju, prosperity i dobrobytu społeczeństwa, państwa i narodu

  Skoro mogłoby być tak dobrze to, dlaczego jest tak źle ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: