Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
  Aryjczyk z pochodzen… o Kaczyński – fałszywy kate…
  Aryjczyk z pochodzen… o Policja twierdzi, że „wracają…
  Aryjczyk z pochodzen… o Policja twierdzi, że „wracają…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Clinton na Łotwie: twardy lobbing interesów żydowskich i mgliste obietnice dla Rygi

Posted by Marucha w dniu 2012-07-01 (Niedziela)

Kontynuując przyjętą już na międzynarodowej arenie kultywację „narracji” o tym, że grzęznąca w kryzysie Łotwa jest godnym zachwytu przykładem sukcesu, Sekretarz Stanu USA Hilary Clinton w czasie swojej wizyty w tym kraju dała kilka aluzji, otrzymała szereg obietnic i całkowicie wprost oświadczyła, że należącą przed wojną do Żydów własność należy bezzwłocznie oddać.

Cholera, jak my nie lubimy tego babsztyla…

Wcześniej, podejrzenia, że celem wizyty tak wysoko postawionego urzędnika państwowego jest tylko asystowanie przy rozparcelowaniu cudzej własności nawet przedstawiciele społeczności żydowskiej nazywali spekulacjami. Ale okazało się to prawdą. Agencja LETA informuje, co wpływowa gość powiedziała na konferencji prasowej. „USA twardo wspiera zwrot mienia tym wszystkim, którym zostało ono skonfiskowane. Obojętnie czy zrobili to naziści czy komuniści” – podkreśliła Sekretarz Stanu dodając, że problem ten był omawiany na wszystkich spotkaniach z najwyższymi osobami w łotewskim państwie. „Szybkie i sprawiedliwe rozwiązanie tej kwestii jest w interesie wszystkich” – powiedziała Clinton. Wyraziła też nadzieję, że gotowość rządu do rozstrzygnięcia tej sprawy przekształci się w specjalne prawodawstwo o restytucji mienia.

W programie spotkań z łotewskimi oficjelami były i inne punkty związane z tym, w jaki sposób Łotwa powinna wydawać swoje pieniądze, tak aby spotkało się to z uznaniem USA. Na przykład, Clinton wyraziła zachwyt, że nie bacząc na ciężkie czasy w ekonomii, Łotwa dokonuje poważnych inwestycji w obronność. Minister spraw zagranicznych Edgar Rinkevićs aluzję zrozumiał i obiecał, że do 2020 roku Łotwa na cele wojskowe przeznaczy 2% PKB. Z kolei w rozmowie z prezydentem Adrisem Berzinsem rozwój wygodnego dla Łotwy korytarza tranzytowego do Afganistanu został powiązany z udziałem w misjach wojskowych i większymi wydatkami na cele obronne.

Trzecia sfera jakoś dotycząca strategicznych interesów USA to wysiłki Łotwy dla rozwoju i dywersyfikacji własnego sektora energetycznego. Według Clinton Stany Zjednoczone przeanalizują, czy mogą w tej kwestii udzielić jakiejś pomocy. Na spotkaniu z młodymi ludźmi z organizacji pozarządowych na Uniwersytecie Łotewskim Clinton zaś podkreśliła, że Łotwa powinna zagwarantować sobie energetyczną niezależność i otwartość gospodarki.

W tej chwili w regionie bałtyckim realizowanych jest kilka poważnych z finansowego punktu widzenia projektów energetycznych – Visagińska elektrownia atomowa oraz terminal dla gazu skroplonego. Prowadzone też są rozmowy o dynenburskiej elektrowni wodnej, która potencjalnym inwestorom i dostawcom mogłaby dać niezłe perspektywy dla osiągnięcia zysków.

W czasie wizyty Clinton rozpatrywano także szereg kwestii z zakresu stosunków międzynarodowych, między innymi sytuację u wschodnich sąsiadów Unii Europejskiej – w Ukrainie, Białorusi, Mołdawii i Gruzji, a także ciągle napięte relacje z Rosją. Wcześniej dało się słyszeć opinię, że wizyta tak wysokiego urzędnika z USA można interpretować jako reakcję na wydarzenia w obwodzie kaliningradzkim z ostatniego czasu.

Tak jak wypada przy oficjalnych wizytach tego szczebla, nie zabrakło i złożenia kwiatów pod pomnikiem wolności. Zza taśmy bezpieczeństwa ceremonię obserwowało kilkuset widzów (wielu rozdano amerykańskie chorągiewki), około 20 policjantów i snajperzy na dachach pobliskich domów.

Imants Viksne
„Neatkarigas Rita Avize”, nra.lv
Tłum. KRESY.PL
http://www.kresy.pl/

Komentarzy 13 do “Clinton na Łotwie: twardy lobbing interesów żydowskich i mgliste obietnice dla Rygi”

 1. AlexSailor said

  „USA twardo wspiera zwrot mienia tym wszystkim, którym zostało ono skonfiskowane.”
  Czekamy na przykład i oddanie mienia Indianom.

 2. Fran SA said

  Jeszcze lepiej, niech Hitlery Clinton leci do Palestyny i to samo powtorzy. GLOSNO!

  Z tego widac, ze wzmozone ambicje i sily amerykanskie probuja otoczyc Rosje bazami i strachami amerykanskimi. Od Lotwy poprzez Europe Srodkowa i Poludniowa po Kaukaz.
  Bardzo by sie przydal Amerykanom konflikt Armenii z Azerbajdzanem.
  Jeszcze troche poglowkuja nad Chinami.

  A na razie trzeba zrobic ‚porzadek’ w Lotwie:

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4245800,00.html

 3. Dyzio said

  jej tate miał sklep bławatny w Przemyslu i stąd ten talent do interesu

 4. Zerohero said

  „W programie spotkań z łotewskimi oficjelami były i inne punkty związane z tym, w jaki sposób Łotwa powinna wydawać swoje pieniądze, tak aby spotkało się to z uznaniem USA. Na przykład, Clinton wyraziła zachwyt, że nie bacząc na ciężkie czasy w ekonomii, Łotwa dokonuje poważnych inwestycji w obronność. „

  Jakiś czaś temu dość często widywałem zachwyt nad wysokością wydatków wojskowych USA i stękanie, że Europa wydaje mało. Tymczasem, jeśli nie liczyć USA, Europa wydaje więcej niż reszta świata razem wzięta, ma zaawansowany przemysł, broń atomową. To przed kim mają się bronić?

  Nota bene liderem wydatków na wojsko była Grecja. Pożyczali od Niemiec pieniądze i kupwiali niemieckie uzbrojenie. Iluż to internetowych speców od wojskowości pouczało, że my powinniśmy tak jak oni.

  Re 2

  Celna uwaga. Palestyna to jaskrawy przykład, bo tam od 1947 Żydzi po prostu konfiskują gojom ziemię.

  A samo USA też nie szanuje własności, bo np. tak jak inne ograbia własnych obywateli podatkiem inflacyjnym. O ograbianiu obywateli innych państw nie wspomnę.

  No i czemu odpowiednich kwestii Jankesi nie poruszyli w 1917, 1918, 1945? Współpracowali ze złodziejami, bez nich bolszewicy mogliby stacić władzę. A teraz sukinsyny powołują się na prawo własności.

  O Żydach, których niby wszystkich zagazowano, a których teraz wszędzie pełno, nawet nie ma co wspominac.

 5. centurion said

  Ad.1 Dzięki Alex Sailor nie muszę już pisać tego od siebie.

 6. Niedaleko said

  Clintonowa to posłaniec z misja uspokoić tubylców przed grabieżą.

  Pani Fitts świetnie to wie i tutaj tłumaczy (niestety po angielsku)

 7. Z zezem said

  Amerykanie to w wiekszosci porzadni ,uczciwi ludzie,maja jednak pecha,to na nich wypadlo,ze SRULE calkowicie przejely kontrole i do cna wysysaja krew (no-vacation Nation)
  Chyba nie ma bardziej okradanego narodu na swiecie,od Amerykanow i oczywiscie Polakow .

  Takie parchate czasy.

 8. Mordka Rosenzweig said

  re artykul,

  Ja pan Mordka chce powiedziec, sze jest prawo rasy wyszszej sze nie tszeba tlumaczyc co sie robi.

 9. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 10. Joe said

  Ameryka traktuje wasalskie kraje jak swoje kolonie, powoli tracac wplywy w Ameryce lacinskiej, gdzie coraz prezniej rosna wplywy Chinskie, a latynosi poznali sie na Amerykanach, szukaja nowych naiwnych ktorzy za przywileje dla oligarchow przy wladzy sprzedadza wlasne kraje. W tym kontekscie w Polsce jako kraju bedac neokolonia globalistow nie bedzie lepiej, sa tylko pozory dobrobytu. Radza sobie tylko sprzedani oligarchowie rabujacy reszte obywateli.

 11. u said

  Czy to dziwne?
  Oooooo znalezli sie tacy co chyba chca wyjasnic owcom kredo amerykasnkiej aktywnej polityiki. Czy sie myla, czy kawal pisza, zeby upodlic szefa B.D.? To wredoty okrutne!

  Jun-29-2012 20:49printcomments
  Netanyahu to Obama when we say ‚Jump’ you answer, ‚How High’?

  Dr. Franklin Lamb Salem-News.com

 12. pedro lupo said

  Klintonuwa pojechala do Rygi.

  Ja tez.

  (dwa pokolenia temu nazad istnialo takie powiedzienie: pojechac do Rygi – tak mi moja Babcia prawila, urodzona w Rydze)

 13. do Pedra said

  dokładnie to do Rygi przez Ząbkowice

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: