Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Dom to za mało

Posted by Marucha w dniu 2012-07-03 (Wtorek)

Powołana przez Ewę i Ryszarda Opara Fundacja Nowy Ekran zaoferowała dom wielodzietnej rodzinie zastępczej Państwa Magdziaków. Okazało się, że to ZA MAŁO i władze próbują zrobić wszystko by odebrać dzieci i umieścić je w domu dziecka.

Przez Maj i Czerwiec opisywaliśmy tragiczną sytuację rodziny Magdziaków , którzy majac pod opieką swoją trójkę przygarneli jeszcze 5 niepełnosprawnych dzieciaków.

Niby to „dla nich” pewna fundacja ze Śląska kupiła dom 3 lata temu ze zbiórki publicznej „na rodzinę Magdziaków” dokonanej przez Anglików na Wyspach, w rzeczywistości tylko po to by dziś tą 11 osobową rodzinę z tego domu wyrzucić, dom przejąć dla siebia, a dzieci odebrać niczym towar – za każdym dzieckiem idzie bowiem 1000 zł. pomocy państwa, łakomy kąsek.

Wydawało się, że Fundacja Nowy Ekran znalazła rozwiązanie, że dom przekazany im w Piasecznie da nie tylko możliwość mieszkania po 30 Czerwca br (to był dzień planowanej ekspisji z domu w Sierotach – nomen omen – koło Gliwic) ale także uratuje rodzinę. Układ w Gliwicach jest jednak zbyt silny, a Fundacja Kopani i tzw. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie naprawdę bardzo zmotywowane, aby tych ludzi i ich dzieci skrzywdzić. Nowy Dom od Nowego Ekranu to za mało? Być może.

Przeczytajcie rozpaczliwy list Andrzeja Słonawskiego, dziennikarza Nowego Ekranu, który wyszedł z roli zwykłego reportera i prosi wszystkich o pomoc.

Moi drodzy – poszukuję ludzi dobrej woli do wsparcia działań w obronie rodziny Magdziaków przed zakusami polskiego systemu handlu dziećmi.

Podjęłam się pomocy tym dzieciakom w ich prawach do życia wśród ludzi którzy wzięli odpowiedzialność za ich los. W sukurs przyszła Fundacja Nowy Ekran dając do dyspozycji Dom. Niestety to może okazać się niewystarczające bez pomocy naszych czytelników.

3 lipca 2012 r. zawisła przed Sądem Rejonowym IV Wydział Rodzinny sprawa z wniosku gliwickiego PCPR, o odebranie czwórki dzieciaków z tej rodziny.

 Cała czwórka to dzieci ze zdiagnozowanym zespołem FAS i RAD.
Takie dzieci nie mają szans na adopcję.
Rodzima Magdziaków, opiekuje się tymi dziećmi od pięciu lat.
Dla młodszego rodzeństwa jest to praktycznie całe ich życie, dom rodzinny, ich naturalne środowisko.
Wystąpili mężnie przeciwko systemowi handlu dziećmi, walczą tak naprawdę o życie tych dzieci.

 Zwracam się do Was, do ludzi pełnych empatii, do tych którzy wiedzą jak trudna jest walka z systemem w osamotnieniu. Potrzebne jest wsparcie  finansowe, pieniądze na obsługę prawną, na zastępstwa procesowe w toczonym od 3 lipca postępowaniu..

Ze swojej strony zobowiązuje się wspierać ich do końca, Walkę prowadzić z podniesionym czołem, stojąc za dziećmi, ofiarami gliwickiego systemu. Pomóżcie zebrać środki na prawników broniących przed sądem tej słusznej sprawy.

Pozostaje w nadziei, Andrzej Słonawski.

Proszę kontaktować się ze mną bezpośrednio (andrzej.slonawski@nowyekran.pl) lub z redakcją Nowego Ekranu (redakcja@nowyekran.pl) w tej sprawie.

Tu historia rodziny:  

Łażący Łazarz
http://lazacylazarz.nowyekran.pl

Komentarzy 6 do “Dom to za mało”

 1. Walerian Dąbrowski said

  „Państwo” polskie powinno odebrać Magdzikom 5-cioro przygarniętych dzieci i zgodnie z prawem wypłacić Im należność za pięć lat całodobowej opieki, oczywiście naliczając obojgu przybranym rodzicom nadgodziny i za urlopy. Jak handel to i rozliczenie finansowe. Może się wtedy czegoś urzędasy nauczą a sumka sięgnie niebotycznej kwoty. Dobowo 32 nadgodziny wysoko płatnej i odpowiedzialnej opieki.

 2. mocniejszy said

  Tu jest właśnie potrzebne to, czego brakuje w wielu dobrych działaniach społecznych – stanowczość i konsekwencja. Miejmy nadzieję, że dziennikarze, którzy zainteresowali się sprawą, dopilnują sprawiedliwego jej rozstrzygnięcia.

  A niestety wiele jest przykładów krzywdzenia dzieci i słomianego zapału ich obrońców, jak choćby ten:
  Aborcyjny przestępczy instruktaż dla młodzieży w polskich księgarniach
  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/07/03/aborcyjny-przestepczy-instruktaz-dla-mlodziezy-w-polskich-ksiegarniach/

  W przypadku rodziny, której dramat nagłośnił Nowy Ekran ważne jest też żeby zaangażować w pomoc społeczność lokalną. Miałoby przed sądem znaczenie, gdyby dostarczyć mu dowody poparcia społecznego dla prześladowanej rodziny. To może być jakieś pismo zbiorowe z podpisami, pisma indywidualne, ale także obecność w sądzie osób popierających. Możnaby zwrócić się o poparcie do okolicznych polityków i duchownych, organizacji społecznych. Im więcej ludzi się zaangażuje, tym trudniej będzie zamieść pod dywan pomiatanie ludźmi przez urzędasów.

 3. Qqłka said

  Wyszła prawdziwa rola współczesnego demoNkratycznego państwa: ludzie są jego własnością. Państwo, twór ludzki, stał się właścicielem twórców, szczególnie tych nieświadomych, bo świadomi wiedzą doskonale o co chodzi i dążą do takich rozwiązań jak w artykule.

 4. „Przeczytajcie rozpaczliwy list Andrzeja Słonawskiego, dziennikarza Nowego Ekranu, który wyszedł z roli zwykłego reportera i prosi wszystkich o pomoc.”

  – Pan Andrzej dopiero od tej chwili jest dziennikarzem. A nie burkiem do wynajęcia. Szacunek.

 5. błysk said

  Sprawa , o której pisze Pan Andrzej Słonawski , wydaje się być słuszna .Tym niemniej trzeba wiedzieć,ze Nowy Ekran ma oblicze lewicowe .Jest w nim obecny admirał Toczek,związany z WSI.

 6. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: