Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Yad Vashem dementuje

Posted by Marucha w dniu 2012-07-03 (Wtorek)

W Muzeum Yad Vashem zmieniono tablicę w gablocie dotyczącej Piusa XII. Dotychczasowy napis krytykował Kościół i Papieża za brak reakcji wobec działań Niemców dokonujących eksterminacji Żydów podczas II wojny światowej.

Jeden z najbardziej oczernianych papieży w historii – Pius XII

Podpisy, które umieszczono w muzeum, opracowano na podstawie wiedzy z początku [? – admin]] XX wieku. Ostatnio jednak Międzynarodowy Instytut Badań nad Holokaustem przy Yad Vashem zarekomendował zmianę tablicy w gablocie Piusa XII.

Decyzja jest podyktowana wynikami badań wykazujących zaangażowanie tego Papieża w ratowanie Żydów. Ważnym krokiem prowadzącym do tej zmiany była międzynarodowa konferencja pt. „Papież Pius XII i Holokaust – obecny stan badań”, która odbyła się w Yad Vashem z inicjatywy prof. Davida Bankiera, ówczesnego dyrektora Międzynarodowego Instytutu Badań nad Holokaustem.

Książka z tej konferencji zostanie wkrótce opublikowana w języku angielskim. Tymczasem poprzedza ją zmiana tablicy w gablocie Piusa XII, która obecnie informuje, iż Watykan podczas pontyfikatu Piusa XI, Achille Rattiego, i reprezentowany przez sekretarza stanu Eugenio Pacellego w lipcu 1933 r. podpisał konkordat z nazistowskimi Niemcami, aby zachować prawa Kościoła katolickiego w Niemczech. Zapis na tablicy informuje również, że reakcja Piusa XII na mord Żydów podczas holokaustu jest wciąż kwestią sporną w środowisku naukowców. Jednak muzeum zezwoliło na notę: „Papież wstrzymał się od podpisania 17 grudnia 1942 r. deklaracji Aliantów potępiającej eksterminację Żydów. Jednak podczas swego bożonarodzeniowego przemówienia 24 grudnia 1942 r. odniósł się do »setek tysięcy osób, które, bez jakiejkolwiek winy z ich strony, czasem tylko z powodu ich narodowości lub pochodzenia etnicznego, zostały wysłane na śmierć lub do powolnego zniszczenia«”.

Napisano, że Stolica Apostolska, reagując na masowe wywózki Żydów z Rzymu, zaapelowała o wparcie rządzących Słowacją i Węgrami, natomiast nie zaprotestowała publicznie. Podano też fakt, iż dyplomatyczne „działania Papieża zapobiegły okrutniejszym reakcjom przeciw Watykanowi i instytucjom Kościoła w Europie” i umożliwiły znacznie tajne działania ratujących Żydów na różnych poziomach Kościoła. Zapis na tablicy jasno określa również, że Papież wspomagał „działania, w których Żydzi zostali uratowani”.

Naukowcy zdają sobie sprawę, iż oskarżenia wobec Piusa XII skupiają się na tym, że nie występował publicznie w obronie Żydów. Notatka pomija jednak informacje, że dzięki działaniom Papieża w rzymskich klasztorach i budynkach Watykanu udało się ocalić życie około 5000 Żydów.

ks. Paweł Rytel-Andrianik
http://naszdziennik.pl

O ile dobrze pamiętamy, trwająca przez dziesięciolecia akcja szkalowania Piusa XII przez środowiska żydowskie, była oparta głównie na marnej sztuce teatralnej „Namiestnik” autorstwa niejakiego Rolfa Hochhtha z roku 1963.

Wg http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/pius-zydzi.html

Kiedy umarł Pius XII, 9 października 1958 r. Golda Meir – wtedy minister spraw zagranicznych Izraela oświadczyła: „Życie naszej epoki zostało ubogacone przez głos, który wyrażał wielkie prawdy moralne ponad zgiełkiem codziennych konfliktów. Opłakujemy wielkiego sługę pokoju.”

Żydowski historyk Pinchas Lapide napisał w swej książce „Rzym i żydzi”, że Kościół katolicki przyczynił się do ocalenia od 700 tysięcy do 880 tys. żydów od pewnej śmierci z rąk przywódców narodowego socjalizmu. Liczba ta przekracza bardzo wszystko to, co inne kościoły i ich organizacje charytatywne uczyniły dla żydów.

Admin.

Komentarzy 11 do “Yad Vashem dementuje”

 1. ojojoj said

  no i kogo obochodzi jakis glupi Jadowy Waszem ??? pluc na ten syf !!!

 2. tytus said

  A nie pomysleliście Szanowni Państwo, ze to kolejny krok do przesuwania ciezaru sprawstwa „holocaustu” z Niemców na inne podmioty, np. Polaków?
  Nie o Piusa tu w pierwszej kolejnosci chodzi.

 3. Centuria said

  Nie było tajemnicą, że Pacelli pomagał żydom. Pisał o tym między innymi New York Times z okresu wojny. Po wojnie ukazała sie sztuka jakiegoś Niemca, ale przeszła bez echa. W 1999 niejaki Cornwell napisał książkę książkę „Papież Hitlera” i zaczeła się nagonka.

  A co chodziło? Oczywiście o pieniądze. Pejsaci – po IBM i szwajcarskich bankach – zaczęły wysychać żródełka, a Watykan bogaty. Zrobili to tą samą metodą, co z Polską. najpierw pojawia sie książka, o której się mówi, potem żadania pejsatych o odszkodowania.

  I jakos dziwnie nie słychać o pedofilii w kościele…

 4. Walerian Dąbrowski said

  Zostawić szubrawców samych sobie. Odizolować się całkowicie. Oni czują się bardzo dobrze w osamotnieniu. Niech w tym trwają jak w gettcie,

 5. Sław. said

  Re.4: POPIERAM.

 6. Fran SA said

  Czasami to sie we mnie gotuje, jak czytam takie ‚rewelacje’. Juz raz zmieniali te zasrana tablice w Yad Vashem bo im sie liczba zydow pomordowanych w czasie wojny nie zgadzala i pod naciskiem roznych autorytetow (naprawde nie wiem jak to sie stalo) zarowno w Oswiecimiu jak i w Yad Vashem musiel zmiecic te 6 milionow ZYDOW na 1.3 zabitych nie tylko zydow. Mimio, ze obie tablice sa i istnieja, propaganda dalej podaje te 6 milionow i do tego tylko zydow.
  Tyle chucpa.
  Natomiast mam taka ksiazke, napisana przez Teda Kollecka, ktory byl pierwszym merem Jerozolimy po powstaniu panstwa izraelskiego. Pan Kolleck napisal kilka ksiazek, ale ta pt. For my Jerusalem, szczegolnie przypadla mi do gustu. Pan Kolleck jest absolutnie dumny z tego co robil on i Jewish Agency w czasie wojny: zbierali zydow z obozow koncentracyjnych i wysylali ich do Palestyny. Agencja zydowska odznaczyla sie jeszcze tym, ze pobieral pieniadze od tych zydow i znane sa skandale zostawienia calego transportu przerazonych zydow samym sobie gdzies na bocznicy na Slowacji. Pan Kolleck tez ladnie opisuje tzw. Lavon Affair i pierwsze lata wladzy zydowskiej w Izraelu; o kibucach i spedzie niewolnikow z calego swiata do kopania rowow w Ziemi Obiecanej. Nie wiem, czy ksiazki Kolecka sa przetlumaczone na jezyk polski ale sa dostepne w sprzedazy w j. angielskim. Zreszta Kolleck byl idealista; swiecie wierzyl w to co robil i szczerze sie martwil rozwojem sytuacji w Izraelu; bo przeciez inaczej sobie wyobrazal ten wymarzony zydowski ‚homeland’.
  Te awantury Jewish Agency potwierdzaja rozne raporty i artykuly Neturei Karta, wierzacych zydow, ktorzy nie lubia syjonizmu.
  Dlatego takie budowniczowie zydowskich muzeow powinni miec przykazane, ze maja respektowac roznice miedzy indoktrynacja a ekspozycja; dokumentem historycznym a propaganda.
  Tymczasem, wyglada na to, ze jest panstwo w panstwie, a Polacy tak dalece zlezli na psy, ze …
  w zadnym muzeum nie ma wspomnianych …. polskich dzieci urodzonych w obozach koncentracyjnych. Wiem, ze jeszcze zyja, ale wszyscy Polacy i kolejne rzekomo polskie rzady maja ich w dupie.
  Nikt z nimi nie zrobi wywiadu, audycji – nie ustawi do zdjecia.
  A tymczasem urzadza sie w Warszawie, zlot (na koszt polskiego podatnika), zydowskich dzieci z calego swiata, ktore przetrwaly Holokaust.
  Niech mi ktos powie, ze to nie jest ostatnie wynaturzenie! I nie chodzi tu o parade staruszkow i wybory Miss czy Mr Holokaustu…
  Chodzi o probe chocby udanej sympatii, do tych, co jako dzieci przezyli obozy i NIGDY nie mogli sie starac o odszkodowanie, bo… maja nie te geny.

 7. Przecław said

  Pius XII:
  1. Namawiał rząd Polski do przyjęcia uległej postawy wobec Hitlera, spełnienia wszystkich niemieckich żądań w przededniu 2WS
  2.Nie zrobił niczego aby powstrzymać rzeź polskich katolików przez bandy upowskie, a mógł wiele jako zwierzchnik Szeptyckiego.
  3.Pozwalał na praktyki dyskryminacyjne w diecezji gdańskiej pod zwierzchnictwem osławionego biskupa Carla Spletta, w tym zakaz udzielania spowiedzi w języku polskim.
  4.Dopuścił bez wyrażnego sprzeciwu do wymordowania przez niemców 600 polskich księży i kleryków, w tym 50% stanu liczebnego kleryków w diecezji gdańskiej.

 8. błysk said

  Nie wiem co niedobrego uczynił PIUS XII w stosunku do polskich katolików, wiem tylko,że w latach 1956-1960 przyjęto wielu biskupów do masonerii. Zatem gorliwość PIUSa była na tym odcinku niedostateczna.

 9. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 10. wet3 said

  @ Przeclaw
  Pius XII mial nieszczescie byc papiezem w niesamowicie trudnych czasach. Ani Hitler, ani Stalin nie liczyli sie z jego slowami. On niewiele mogl zrobic. Co robil, to robil w ciszy – i to dosc skutecznie. Uratowanie w tych warunkach ponad 800 tys. zydow jest po prostu cudem. Dziwnym trafem Hitler nie usunal go z Watykanu. Uwazam, ze panska krytyka jest zbyt ostra.

 11. Przecław said

  Wet3
  Pańska obrona PXII jest zbyt ogólnikowa. Chętnie zmienię zdanie jeśli usłyszę konkrety.
  Ratowanie żydów to zupełnie odrębny temat.
  Chyba nie ma wątpliwości, że PXII był zwolennikiem, a może entuzjastą agresywnych, ekspansjonistycznych Niemiec i narodowego socjalizmu, choć na będąc na swoim stanowisku powinien mieć wystarczająco dosyć przenikliwości aby wyczuć ten smród na odległość.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: