Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Agnieszka Radwańska

Posted by Marucha w dniu 2012-07-06 (Piątek)

Sport rzadko gości w gajówce. Pewnym wyjątkiem było Euro 2012, ale nie pod względem sportowym, lecz całej jego polityczno-gospodarczej otoczki.

Zrobimy teraz wyjątek dla naszej utalentowanej tenisistki, Agnieszki Radwańskiej, która w tym roku wdarła się przebojem do najściślejszej czołówki światowej, a obecnie dotarła do finału słynnego turnieju w Wimbledonie, co jest największym sukcesem polskiego tenisa od czasów legendarnej Jadwigi Jędrzejowskiej.

Agnieszka Radwańska pokonała wczoraj Niemkę Angelique Kerber 6:3, 6:4, która choć w rankingach notowana niżej od Polki, była faworytką tego spotkania.

Problemem dla mediów „głównego nurtu” jest, że polska tenisistka to nie tylko katoliczka, ale do tego jeszcze – jak to mówi michnikówniarzeria – ze swym katolicyzmem się „obnosi”, dając publicznie świadectwo wiary.

Zacytujmy za http://lubczasopismo.salon24.pl

Zaatakował ją polityk Ruchu Palikota Roman Kotliński, nb. ksiądz katolicki (zrzucił wprawdzie sutannę, ale święcenia kapłańskie są – podobnie jak inne sakramenty – nieodwołalne), mówiąc w jednym z wywiadów w związku z jej zaangażowaniem w organizowaną przez Krucjatę Młodych akcję „Nie wstydzę się Jezusa” (mottem są słowa z Ewangelii wg Świętego Mateusza: „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed Moim Ojcem”)i namawianiem do noszenia promujących ją breloków:

„Agnieszka Radwańska jest śmieszna w swym powierzchownym katolicyzmie i ustawieniu piłek tenisowych w imię Jezus. Pani Radwańska jest świadoma w tenisie, ale nie w swojej wierze. Gdybym ją przepytał z dogmatów wiary, to na pewno nie zna żadnego. Podobnie jak nie zna zapewne żadnej encykliki Jana Paweł II. Myślę, że ona jak wielu Polaków, niewiele rozumie z katolicyzmu”.

Te słowa sprowokowały znanego duszpasterza i publicystę ojca Józefa Augustyna do wystosowania listu otwartego do Kotlińskiego. Czytamy w nim m.in.:

„Eks-ksiądz, założyciel Antyklerykalnej Partii Postępu Racja, chce uczyć modlitwy Radwańską. I kto tu jest naprawdę śmieszny? Nie chcę opisywać całej jego kariery kościelnej i o tym jak ją wykorzystał w karierze zawodowej i politycznej, gdy po trzech latach bycia wikarym, porzucił sutannę. W internecie pełno o niej. Każdy oczywiście może się pomylić na swojej drodze życiowej. Seneka Starszy, rzymski filozof, mówi: Errare humanum est. Ale własne pomyłki oraz wszystkie urazy, jakie się z nimi wiążą, nie dają nikomu prawa wyrażać się z wyniosłością i pogardą o ludziach, którzy inaczej wierzą, myślą i postrzegają świat. To z pewnością Radwańska mogłaby dać eks-księdzu Kotlińskiemu kilka moralnych porad, ale ona akurat wie, co do niej należy.

Panie Pośle Romanie Kotliński, jeżeli Pan chce, może Pan walczyć z księżmi i biskupami, swymi dawnymi kolegami, ale niech Pan zostawi w spokoju kobiety, niech je Pan nie poniża i nie upokarza w powodów religijnych, bo one nic Panu złego nie zrobiły. W tym konkretnym przypadku, to Pan akurat nic nie rozumie, czym naprawdę jest modlitwa i wiara.”

I jeszcze fragmenty artykułu z http://wgadowski.salon24.pl/ (Witold Gadowski)

Państwo Radwańscy – chylę kapelusza

(…) Chwalę więc całą familię Radwańskich i dumny jestem z tego, że wywodzą się z mojego Krakowa. Piszę: z „mojego”, bo jest on coraz lepiej wyodrębniony z „krakówka” – ciasnej pipidówy, gdzie nutę podają wciąż te same, geriatryczne chóry, hrabiowie za wagon cukru, czerstwe putzfrau z pięścią jak pancernik Schlezwig Holstein, chwilowo umoszczone na europoselskim parnasie i dziady mamiące wciąż tymi samymi strofami, które w praktyce odarli z jakiegokolwiek znaczenia.
Tak więc w Krakowie żyje zacna rodzina Radwańskich. Dziadek patriota, Ojciec z dobrze posprzątaną głową i dobrze wychowane córki. Jabłoń Radwańskich wydaje dobre, zdrowe Jabłka.
Oto pan Radwański oświadczył, że rodzina będzie płaciła swoje podatki w Polsce. Piękne to oświadczenie i jak ktoś powiedział – heroiczne. Jaka by bowiem ta Polska nie była, jakbyśmy się nie spierali o jej urządzenie, to jednak obowiązki mamy polskie.

Agnieszka, czwarta rakieta świata [obecnie trzecia – admin], konsekwentnie podąża własną drogą, Gra jak z nut i na dodatek podkreśla, że domowe wychowanie nie jest dla niej hetką pętelką. Demonstracyjnie: nie wstydzi się Jezusa.

Salon od wielu miesięcy przebiera nóżkami, aby Agnieszkę do siebie porwać, ukisić ją w smrodku nieustannych gal, nagród i laudacji, aby potem zakrzyknąć: – nasza Agnieszka!
A ona konsekwentnie swoje, nie bacząc na cierpkie minki nadwiślańskich mentorów. Nie chce jeść z ręki bożka nadwislańskiego tenisa pana Krauze, nie pada na twarz przed panem Fibakiem, nie słucha tenisowych porad Walterów, Rywinów i Kwaśniewskich.

Boli to salon niezmiernie, bo przecież tenis to taki elegancki sport, taki elitarny, a tu taka Radwańska nie daje się klepać po plecach, nie robi z siebie małpy dla ich uciechy.

Czwarta rakieta świata pokazuje im dystans jaki dzieli ich od normalnego świata, pokazuje, że z perspektywy Florydy, Nowego Jorku i Paryża pokwikiwania czersko- wiertniczego saloniku nie robią najmniejszego wrażenia, nikt ich tam po prostu nie słyszy.

Graj Agnieszko, graj dzielnie, jak dawna „Dżadża Jędrzejowska”, bądź mądra i pamiętaj o tym co się w domu mówiło!
Już dziś wzbudzasz mój podziw i dumę, i nie chodzi tu wcale o to, ze naraz wszyscy chcą cię nosić w lektyce za sportowe powodzenie, kiedy przyjdą szare dni i flesze skierują się w inna stronę, a przecież w sportowej karierze jest to nieuchronne, ja będę pamiętał i wielu takich jak ja także.

Powodzenia Agnieszko – niech ci sprzyja Najwyższy!

Warto przypomnieć, iż swoją religijność okazują również m.in. znakomita pływaczka, mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, mistrz świata w dwu kategoriach wagowych bokser Tomasz Adamek, słynny bramkarz Artur Boruc, mistrz świata w wadze cruiser bokser Krzysztof Włodarczyk i wielu innych.

Gajowy Marucha

Komentarzy 59 do “Agnieszka Radwańska”

 1. Walerian Dąbrowski said

  Szanowny panie OŚLE R. Kotliński katolik nie musi znać dogmatów swojej wiary, ma od tego pasterza. Szkodatylko, że osły pasą się samopas, skutkiem czego nie ma się czemu dziwić a ta uwaga tylko splendoru nadała zainteresowanej i naszej wierze.

 2. Niedaleko said

  „Problemem dla mediów “głównego nurtu” jest, że polska tenisistka nie tylko jest katoliczką, ale do tego jeszcze – jak to mówi michnikówniarzeria – ze swym katolicyzmem się “obnosi”, dając publicznie świadectwo wiary.”
  Nazwisko nie do pomylenia Polskie. Uparta jak Polak by dobić celu. Nie wstydzi się Polskiej kultury ( Klose ???). Atuty które globaliści muszą atakować.

 3. Zbigniew Kozioł said

  na moim desktop linuxowym jest tamto zdjęcie tej młodej tenisistki.

 4. 166 bojkot TVN said

  Jak się wczoraj oglądało TVP-Info, to można było zobaczyć szuję Marka Siwca (kapciowego i błazna prezia Kwaśniewskiego), który komentując ten niewątpliwy sukces p. Radwańskiej usiłował dokleić sie do tego sukcesu. Inni politycy zastosowali tę samą obrzydliwą socjotechnikę.
  Co taka jedna czy druga kanalia ma wspólnego z wysiłkiem rodziny Radwańskich? Nic – żaden nie chwalił się, że wspierał, pomagał, ułatwiał – teraz każdy pierwszy do komentarzy.

  I wyłazi wielka wredność redakcji – realizatorów – nie przeprowadzają wywiadów z Radwańskimi tylko z Siwcami i młodym Olszewskim, No żesz q.a. Przecież tym dziennikarskim szujom zupełnie się po…liło. W interesie tych telewizyjnych kanalii, żebrzących o nasze pieniądze, jest żeby tacy ludzie jak Radwańscy niczego nie zdobywali, bo mają w telewizorniach wielki egzystencjalny problem jak komentować takie fakty..

 5. Marucha said

  Re 4:
  Czyż nie przypomina to sytuacji tuż po wyborze papieża Wojtyły, gdy działacze partyjni (i takież media) usiłowały połączyć ten wybór z sukcesami socjalistycznego PRL-u?

 6. Brat Dioskur said

  . „Jaka by bowiem ta Polska nie była, jakbyśmy się nie spierali o jej urządzenie, to jednak obowiązki mamy polskie…..”

  Czyzby?W koncu w GG,co oczywiscie bylo farsa , tez placono podatki.Placenie haraczu (podatkow )na zdegenerowana TV(p) czy wroga Polakom administracje ,a sluzbe dyplomatyczna w szczegole, nie jest wcale spelnianiem polskiego obowiazki w znaczeniu jakim go rozumial Dmowski.

 7. Zbigniew Kozioł said

  co ta mloda dziewczyna moze rozumiec? niech pan da sobie na wstrzymanie

 8. Marucha said

  Re 6:
  Czy lepiej zatem płacić podatki zagranicznym koszernym?

 9. JózefJot said

  Szanowny Panie Gajowy,
  także nie wstydzi się swojej wiary katolickiej były aktor, a od wielu lat dziennikarz sportowy, pochodzący z Przemyśla – Przemysław Babiarz:

 10. 25godzina said

  O Borucu to pierwsze słyszę, a ten Krzysztof „Diablo” Włodarczyk to już kpina.

 11. Kibic said

  R-10
  Prosze otwierac telewizor na transmisje z meczow, w ktorych gra p.Boruc…

 12. Kibic said

  Radwanska contra…Lato (!)
  piątek, 06 lipca 2012 10:02
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 13. 25godzina said

  @Kibic (10)
  W czasach kiedy „otwierałem telewizor” Boruc słynął z tego, że prowokował protestanckich kibiców Rangersów żegnając się w ich stronę: http://tiny.cc/bfv0gw , coś się zmieniło?

  Pycha i głupota zostały ukarane, Irlandia Płn – Polska:

 14. Marucha said

  Re 10, 13:
  O Borucu to pierwsze słyszę, a ten Krzysztof “Diablo” Włodarczyk to już kpina.

  Nie słyszał Pan o awanturach z powodu tego, że Boruc żegnał się przed meczami? Od kiedy to czynienie znaku krzyża jest prowokacją?
  Za stanu wojennego prowokacją mogło być publiczne paradowanie z otwartą gazetą, bo wkurzało tych, co nie umieli czytać i mogli spałować. Czy Pan też tak uważa?

  A Diablo Włodarczyk aniołem nie jest, ani też królem mądrości – ale jest wierzący i gdy pojawił się na Krakowskim Przedmieściu (słynna obrona krzyża) to szumowiny atakujące staruszki nagle się zmyły.

 15. Inkwizytor said

  Re: Boomchacha

  Pewnie, każdy znak krzyża to prowokowanie. Ty bys się nie przeżegnał, ze strachu przed protestantami 🙂

  A tu niejaki Przyroś, bramkarz twojego Dyskopolo 🙂

 16. 25godzina said

  @Marucha (14)
  Znak krzyża znakowi krzyża nie równy, przykładów jest wiele, choćby ten z Zakonem krzyżackim. Wielu sportowców taki znak robi, piłkarze wchodząc na boisko prawie zawsze, ale to co ten głupek odpier*alał w derbach Glasgow, gdzie butelka piwa na wymiar polityczno-religijny to kpina i nic więcej.

  Czy jest wierzący i w co nie wiem i nie obchodzi mnie to, ale jeśli się tu wyśmiewa „kremówkowców” co co powiedzieć o kimś kto ma „oficjalną” ksywę Diablo? A pod krzyżem też byłem nie raz. Wielu „diablo” tam widziałem, ale jakby z drugiej strony.

  @ Ultras 1916 (15)

  1. Jak już dajesz głos, to powiedz kiedy w Warszawie założono klub o nazwie Legia? Rok wystarczy.

  2. Co do kiksa Przyrowskiego, to za stan boiska Polonii Warszawa, odpowiada dyrektor WOSiR Marek Pietruszka, były prezes Legia Dewoo i jego kolega po szalu, człon Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. Mnei też to śmieszy, tym bardziej że chyba nikt nie potrafi zliczyć ile milionów wyciągnęli z miejskiej kasy pod pretekstem utrzymanie tego obiektu.

 17. wet3 said

  @ Roman Kotlinski
  Najwieksi opluwacze religii, najdorodniejsi kretacze oraz mendy spoleczne sa posrod apostatow, ktorzy pozbyli sie sutanny …

 18. filip piękny said

  Żenująca jest ta istna wojna żydostwa z polskością Ponieważ polski zespół Jarzębina znokautował żydowskich wykonawców to spotkał go istny bojkot i wyszydzanie. Nawet red. Michalkiewicz jedzie po fajnych Polkach ze wsi jak po łysej szkapie. Ach ! Ta ich żydowskość nawet najbardziej tandetna i zbierająca na wymioty musi być zawsze na wierzchu. Tak samo nie mogli wybaczyć uklęknięcie i przeżegnanie na oczach całego świata naszemu Tytoniowi zwłaszcza że z pomocą Boską obronił karnego. Od razu wymiociny z wp zaczęły nakręcać nagonkę na Tytonia rozpisując konkurs na najlepszy dowcip o nim. A tak na marginesie żydostwo jest bezradne wobec medialnej nośności ( oj ! przekaz interkontynentalny dociera także do Chin , tak -do Chin i powoduje przybliżanie także Chińczyków do Chrystusa) kapitalnych zachowań światowych gwiazd sportowych, którzy nie wstydzą się krucyfiksu czy wykonania znaku krzyża, takich jak tenisistki Agnieszka Radwańska, Karolina Woźniacki , Szarapowa, Kuźniecowa, piłkarze Ronaldo , Kaka, Messi, Błaszczykowski , Lewandowski, Tytoń , chodziarz Korzeniowski, młociarka Włodarczyk itd. Ci przynajmniej współcześni ewangeliści nie wstydzą się Krzyża Chrystusowego. W odróżnieniu od wielu judeochrześcijańskich duchownych których coraz rzadziej można zobaczyć z Krucyfksem na piersiach a nawet w sutannach.

 19. 25godzina said

  @Filip Piękny
  Stałem kiedyś nawet obok „chodziarza” w kościele, przeszedł ze swoją kochanką z którą się po rozwodzie ochajtał. Wymienieni Brazylijczycy to raczej protestanci, a Woźniacki modliła się do jakichś chyba buddyjskich bogów.. i co? Jestem żydem jak Michalkiewicz?

 20. ojojoj said

  Chyba trzeba Kotlinskiemu zajrzec do majtek. A wtedy bedzie czarno na bialym z jakiej on formacji pochodzi.

 21. ojojoj said

  Bojkot, a dlaczego ogladasz TVP-info ? Wywal tivi przez okno a aj kiu podskoczy ci 10-cio krotnie i nie bedziesz sie denerwowala jakimis bzdurami. Zeby przez parchy jeszcze tracic nerwy biorac na powaznie o czym pitola.
  Jak sie skieruje swoja uwage na rzeczy ktore sa tego godne (jak np. sukcesy pani Radwanskiej), to parchy same zamilka, bo nikt ich nie bedzie wtedy sluchal. Proste jak mozg lenina.

 22. Inkwizytor said

  Boomchacha nie płacz, niedługo przeniesiecie się do Katowic, tam może mają lepsze boisko. Będziesz kibicował swojemu nowemu klubowi ? 🙂

 23. Brat Dioskur said

  Re8@Marucha
  „Czy lepiej zatem płacić podatki zagranicznym koszernym..”

  Kwestia jaka poruszylem nie ogniskuje sie wokol zagadnienia ,komu nalezy placic podatki ,tylko czy placenie podatkow w Polsce jest jednoznaczne ze spelnieniem polskiego obowiazku ? Mnieman ,ze nie ,bo nie sluzy to polskiej sprawie.Placac zas podatki zagranica rowniez nie przyczyniamy sie do wsparcia tej sprawy wniosek wiec z tego taki ,ze gdziekolweik te podatki obecnie placimy to Polska nic na tym nie zyskuje. Takie podle czasy.

 24. 166 bojkot TVN said

  21/Ojoj
  Durnowaty komentarz

 25. 25godzina said

  @ Ultras 1916 (22)
  Chętnie pogadam o Groclinie i czym tylko chcesz ale sam rozumiesz, że ktoś kto nie zna historii klubu któremu rzekomo kibicuje ma zerową wiarygodność w temacie.

  No więc jak, w którym roku założono w Warszawie klub o nazwie Legia? Odpowiesz, czy znowu będziesz palił głupa?

 26. veri said

  Sport i … i polityka (?) … chyba jednak bez znaku zapytania . Na niemieckim calodobowym kanale sportowym przed tym meczem bylo ho,ho komentarzy,analiz itp. Po meczu w informacjach pokazywali tylko ostatnie trzy pilki zwycieskiego dla p.Agnieszki meczu ( pewnie z dziennikarskiego tylko obowiazku ) – normalnie powtarzali duze partie dotychczasowych meczy. A tu praktycznie cisza … reszta pozniej. 🙂

 27. wet3 said

  Mysle, ze podstarzala Serena jest w zasiegu slabszej fizycznie Agnieszki, ktorej z calego serca zycze ZWYCIESTWA!!!

 28. 25godzina said

  Dzięki komu Radwańska jest tam gdzie jest? Dzięki prężnie działającemu związkowi tenisa? Dzięki rządowej akcji budowy z pieniędzy podatnika kortów tenisowych po 200mln każde? Dzięki świetnemu szkoleni zorganizowanemu przez państwo?

  „(…)Na początku karier sióstr rodzina sprzedawała cenne przedmioty, w tym wartościowe obrazy, aby zapewnić rozwój zawodniczkom. – Musieliśmy zaryzykować. Odłożyliśmy na bok sentymenty. Kto tak nie postępuje, nie zyskuje – wspomina Władysław i dodaje: – Patrząc przez pryzmat tamtych lat nie zakładałem, że zajdą tak wysoko.

  Dziadek sióstr podkreśla, że nawet gdyby tenisistki nie odnosiły tak znaczących sukcesów to i tak nikt by nie żałował zainwestowanych środków. – Mogłyby być przecież trenerkami tenisa, zapewniając sobie byt – zauważa. (…)”
  http://tiny.cc/pie1gw

  Jest tam gdzie jest, bo żadne związki, ministrowie czy działacze nie mogli nić spieprzyć. Wszystko zawdzięcza rodzicom i rodzinie, ich wierze i wyrzeczeniom oraz swojej pracy.

 29. wet3 said

  @ 28
  Z pewnoscia pieniadze by sie znalazly gdyby siostry Radwanskie byly z pejsatego rodu.

 30. Miet said

  Ad 29.
  Jak siostry pokazują, nie muszą czekać na żadne pieniądze – one same zarabiają na siebie i na całą armię darmozjadów płacąc duże podatki.
  Dzisiaj we Wiadomościach TV zapytano jakiegoś, z bożej łaski działacza od tenisa, co sądzi o sukcesie Agnieszki Radwańskiej – działacz się wysilił i odpowiedział, że gdyby Polski Związek Tenisa był tak bogaty jak inne związki w świecie, to takich Radwanskich mielibyśmy dużo więcej.
  Dureń!!! On widzi rozwój sportu w rozwoju związków działaczy. Bogatsze, dotowane przez państwo związki – tym większy rozwój sportu.
  No i oczywiście, gdyby on był prezesem takiego związku, to już byłoby cudownie. Dureń!!!
  No ale to w Polsce pracuje, mamy wspaniały PZPN i proszę jakie osiągnięcie – dwie bramki strzelone na EURO 2012 – no trochę może drogie bo około 900 milionów – ale niech swiat wie, że my mamy gest – sroce spod ogona nie wyskoczyliśmy! A co ku…a!

 31. Rysio said

  A według naszej parchatki bojkotki to Radwańska jest wielką patriotką bo płaci naszym pejsatym w rządzie przy korycie – bardzo duże podatki od swoich wygranych.

  🙂

 32. Zbigniew Kozioł said

  Panie Mieczysławie, zgadzam się z panem.

  Talenty rodzą się na kamieniach. To już prędzej rodzina ma znaczenie, a nie jakieś tam związki piłkarskie i działacze, o qurva.

  W szkole podstawowej (szkoła nr 9 w Zamościu) podszedłem do pani nauczycielki: chciałbym wziąść udział w olimpiadzie z fizyki. Dobrze. Gdy zaś wróciłem z 1 miejscem w województwie, to popatrzyli na mnie dziwnie (to był jedyny raz gdy olimpiadę robiono na poziomie szkoły podstawowej). A potem zaczęła się „współpraca” między szkołą a istniejącą wtedy w Zamościu Techniczną Szkołą Wojsk Lotniczych: „uczono” mnie tam, oficerowie. Absolutnie nic mi to nie dało (czy ktoś wierzy w to, że oficerowie znają fizykę? ). Kwiaty musiałem im nosić (na koszt szkoły). No… ale to była „współpraca” 😉

 33. Rysio said

  Kozioł – nie mogę się nasłuchać tej piosenki.

  Przyznam, że chętnie bym wziął te Rosjanki na zęba.

 34. Miet said

  Panie Zbigniewie, społeczeństwo polskie nie wyzwoliło się od pewnego syndromu zwanego centralizmem.
  To nie tylko chodzi o sport, tak jest w każdej dziedzinie, której by Pan nie dotknął.
  Nauka, szkolnictwo, kultura – nad wszystkim musi czuwać centrala, z której płyną dyrektywy.
  Bez tych dyrektyw Polak palcem do nosa by nie trafił.:-)))
  Pojawiła sie taka Radwańska i przewaliła ten układ i pokazuje, że może bez tego układu żyć i zarabiać duże pieniądze.
  To się niektórym w pale nie mieści i nawet zaniemówili – no bo jak tak można bez działaczy i bez dyrektyw, bez kierownictwa – tak na własną rękę???

 35. Rysio said

  re 34. Bardzo trafne spostrzeżenie.

 36. Zbigniew Kozioł said

  Panie Rysio,

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale.. ale.. z tym uśmiechem, pan wybaczy, to szanse ma pan żadne u Rosjanek.

  Tak wogóle zaś – jak najbardziej. W Rosji potrzebni są ludzie wykształceni. Przypuszczam, że mógłby pan tutaj żyć nie gorzej, niż w USA. Ja to co innego, jestem przywiązany głupio do swej fizyki, za co piniendzy nie ma. Ale gdybym zajął się programowaniem, to ho ho…

  Co zaś do mundurowych. Inaczej to funkcjonuje niż powiedzmy w Kanadzie. Trochę mnie to wkurza. Ale przywyka się. Z nimi z reguły można się dogadać. Trzeba nieco bezczelności, czasem. Kiedyś przychodzi do mnie FSB (nie będę wyjaśniał szczegółów), po cywilnemu (ale nie miałem wątpliwości, z pewnych powodów). Mężczyzna i kobieta (jaka ładna!). Oczywiście, czułem się nieswojo. Facet pakuje mi się do domu. No to pytam: a pan kto? I po kiego chuja włazi mnie do domu? Aż pozieleniał ze złości. Inicjatywę przejęła ta pani. Wylegitymowała się i uprzejmie zaczęła rozmowę…

 37. Zbigniew Kozioł said

  Panie Mieczysławie szanowny,

  Tak, z tym centralizmem. Warto podkreślić. Otóż instytucje na zachodzie nie są tak scentralizowane, jak w Polsce (pamiętam życie w Holandii no i oczywista w Kanadzie). Powiedzmy takie podatki – w Kanadzie tym zajmuje się instytucja ulokowana na jakimś zadupiu. Istnieje owo rozczłonkowanie kompetencji. To prowadzi do mniejszych zależności w sferach władzy, zmniejsza korupcję, służy rozwojowi regionów.

  W Rosji ten problem centralizmu też istnieje. To chyba taka przypadłość krajów, de facto, mniej rozwiniętych, gorzej zorganizowanych.

 38. Zbigniew Kozioł said

  Panie Rysio,

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale.. ale.. z tym uśmiechem, pan wybaczy, to szanse ma pan żadne u Rosjanek.

  Tak wogóle zaś – jak najbardziej. W Rosji potrzebni są ludzie wykształceni. Przypuszczam, że mógłby pan tutaj żyć nie gorzej, niż w USA. Ja to co innego, jestem przywiązany głupio do swej fizyki, za co piniendzy nie ma. Ale gdybym zajął się programowaniem, to ho ho…

  Co zaś do mundurowych. Inaczej to funkcjonuje niż powiedzmy w Kanadzie. Trochę mnie to wkurza. Ale przywyka się. Z nimi z reguły można się dogadać. Trzeba nieco bezczelności, czasem. Kiedyś przychodzi do mnie F S B (nie będę wyjaśniał szczegółów), po cywilnemu (ale nie miałem wątpliwości, z pewnych powodów). Mężczyzna i kobieta (jaka ładna!). Oczywiście, czułem się nieswojo. Facet pakuje mi się do domu. No to pytam: a pan kto? I po kiego c*uja włazi mnie do domu? Aż pozieleniał ze złości. Inicjatywę przejęła ta pani. Wylegitymowała się i uprzejmie zaczęła rozmowę…

 39. Kibic said

  R: 30/34
  Witam,

  Macie Panowie racje.
  Zbyt wiele administracji/centralizmu w naszym sporcie/zyciu.
  Likwidacje ministerstwa Sportu proponowalem jeszcze w polowie lat osiemdziesiatych w licznych tekstach i wywiadach (Trybuna Ludu, Polityka,Szachy, Sportowiec ,itp).
  Urzednicy z Ministerstwa Sportu – ci od p.Ministra Aleksandra Kwasniewskiego – merytorycznej dyskusji nie podejmowali (takowe mialy miejsce w dzialach sportowych rozmaitych redakcji)tylko telefonowali z…zazaleniami, ze „cos takiego jest publikowane!”.
  Ja zas mialem zielone swiatlo gdzies az do polowy lat dziewiecdziesiatych.
  Zmiany oczywiscie nie nastapily…uderzalyby w olbrzymia liczbe urzednikow/pasozytow.
  Dla scislosci: samodzielna kariere wybrala nie tylko Radwanska.
  Wczesniej byli Skonecki i Fibak aby siegac tylko po przyklady z tenisa.

  KIBIC

  z Reims, 7.07.2012

 40. veri said

  ad.26 cd.

  … na dlugo przed meczem o Puchar Niemiec ( Bayern vs Borrusia ) nakrecano w mediach odpowiednia atmosfere … Lewandowski w tym meczu strzelil Bayernowi wiecej bramek (3) niz swiatowa gwiazda Ronaldo w dwoch i … i praktycznie cisza, jakby meczu nie bylo ( w zamian prawie na okraglo pokazywali mecz Herthy z Fortuna o wejscie/spadek z Bundesligi) – trafilem nastepnego dnia na jakis sportowy portal … podano suchy (5:2) wynik i chyba za cene tych dwoch bramek Bayernu nie wymieniono tych trzech Lewandowskiego… rozpisywano sie, analizowano porazke Bayernu. O naszej trojcy, bo to oni byli glownymi rozgrywajacymi meczu ani slowem. Zaintrygowany przeszedlem do pomeczowych komentarzy … pierwsza strona, druga, trzecia cisza o naszych – na 380 wpisow w ani jednym nie wymieniono naszych ( zalogowalem sie, napisalem swoj koment … nie wposcili !?)

  Kilka dni pozniej akurat trafilem na mecz w pilce recznej – co bramka to powtorka na zwolnionym tempie + zblizenie i info pasek o zawodniku. Nasz Lijewski (Rhein-Neckar Löwen) strzelil kilka bramek … w powtorce pokazali tylko jedna i to tylko na ogolnym planie z kamery obejmujacej caly parkiet (?!).

  Polityka ?

 41. Kibic said

  R-40

  Polityka ?

  Oczywiscie!
  Wszak nawet jesli przypomnimy, ze w starozytnej Grecji na czas Igrzysk Olimpijskich przerywano wojny, to nie sposob nie zauwazyc, ze…to takze byl akt polityczny (!).
  Odnowicielowi ruchu olimpijskiego, baronowi Pierre de Coubartin snil sie sport bez polityki i profesjonalizmu. Jego haslo: „nie wazny wynik – liczy sie uczestnictwo” od poczatku bylo fikcja.
  Polityka na stale zawladnela SPORTEM poczynajac od XI Olimpiady w 1936 roku w Berlinie.
  Olimpiada dla Hitlera byla terenem do propagowania nazistowskich teorii i wykazywania wyzszosci aryjczykow nad innymi. Niemcy tryumfowali zdobywajac 89 medali. Drudzy byli Amerykanie – 56 medali. Hitler byl w niebie!
  Po II wojnie sport byl terenem rywalizacji dwoch blokow.
  ZSRR staralo sie – we wszystkich dziedzinach – pokonac USA.
  Pozostale kraje bloku wschodniego – mimo olbrzymich kosztow odbudowy – finansowaly „sport amatorski” pokonujac w wiekszosci domen „zawodowcow z zachodniej Europy”.
  Faktycznie zas „amatorzy ze wschodu” byli w wielu dyscyplinach autentycznymi profesjonalistami w porownaniu do „zachodnich profesjonalow”.
  W bloku wschodnim powstawaly wyzsze szkoly wychowania fizycznego (AWF).
  W obu blokach (poczatek dal boks amerykanski i kolarstwo we Francji) wymyslano nowe sposoby odzywiania sie i wymyslono przemysl srodkow dopingujacych.

  Krzysztof Pytel
  KIBIC
  z Reims, 7.07.2012

 42. Kibic said

  W uzupelnieniu – ku pamieci!

  Mimo biedy w kraju w wielu dyscyplinach bylismy potega (boks, szermierka, ciezary, kolarstwo).
  W lekkiej atletyce walczylismy jak rowny z rownym z USA i ZSRR.
  Przypomne mecze z tymi potegami z 1958 i 1959 roku na istniejacym wowczas od 1955 roku w Warszawie „Stadionie Dziesieciolecia”.
  Panujaca wowczas na stadionie atmosfere pamietam do dzis.
  Sam zas stadion, choc powstal w X rocznice zakonczenia wojny, niczym nie przypominal „socjalistycznej konstrukcji”…!

  KIBIC

 43. Zbigniew Kozioł said

  Panie kibic z Reims,

  Ja pana nie znam. Niechaj pan pisze i dzieli się myślami. Mam ponad 50 lat, aż sam uwierzyć nie mogę. Tutaj .. po prostu niech pan pisze. Zycie, oczywiście, jest robione młodszymi. Ale myśli się liczą.

 44. zapinio said

  No i przegrała Radwańska.
  Swoją drogą od dawna mam wrażenie, że siostry Wiliams są swoistym przedłużeniem DDR-brojler.
  Ta sama postura, uroda, podobne problemy zdrowotne.
  Dowcip trafnie ilustrujący temat:
  Rozmawiaja ze sobą dwie siostry Wiliams i jedna mówi:
  – Wiesz nasz tata to chyba dosypuje nam sterydów do posiłku.
  – A dlaczego tak sądzisz?
  – A bo rosną mi włosy w takich miejscach co mi dotychczas nie rosły.
  – A gdzie na przykład?
  – A no naprzykład na jajach.

 45. Rysio said

  „…..No i przegrała Radwańska…….”

  Przegrała ale z wielką klasą.

  Jakby nie patrzeć – to jest to wielki sukces tej młodej dziewczyny.

 46. wet3 said

  @ Miet
  Prosze Pana – chociaz zgadzam sie z wiekszoscia wypowiedzi, to jednak nie wolno nam zapominac, ze poczatek jest najwazniejszy! Tu rodzice siostr Radwanskich zdali egzamin na celujaco. Nie ogladali sie na „polski” zwiazek tenisa i sami zainwestowali – Chwala im za to!!!!

 47. Zbigniew Kozioł said

  @44 mam od dawna na myśli by zrobić grafik tych, którzy mieszają. Tak bardziej profesjonalnie.

 48. Rysio said

  re 46. Wet3 – widzę, że chwalisz prywaciarzy Radwańskich.

  😉

 49. wet3 said

  @ Rysio
  Mysle, ze teraz Radzwanska ma 2 miejsce w rankingu?

 50. guła said

  Przypomnę Wojtka Fibaka.

 51. Miet said

  Ad 46.
  No przeciez ja wyraźnie pisałem, że rodzina Radwańskich przewaliła układ i za to ja nalezy cenić. Nie czytał Pan chyba mojego wpisu #30.

  Ad 50.
  Wojciecha Fibaka oczywiście dobrze pamiętam. On miał całkiem inne warunki – wtedy był jeszcze PRL i na samodzielną karierę sportową w Polsce nie miał nikt najmniejszej szansy – mógl sobie tylko pomarzyć.
  Pod koniec lat siedemdziesiątych troche zelżało i wyjazdy zagraniczne były jako-tako dostępne ale bez chodów sie nie obyło.
  Nie wiem na ile wyjazd i pozostanie Fibaka na Zachodzie (USA) byly jego samodzielną i niezależną od układu decyzją – to tylko on mógłby to objaśnić.
  W porównaniu z Radwańską nie zaszedł zbyt wysoko – w wielkoszlemowych turniejach najwyżej doszedł do ćwierćfinału (chyba trzy turnieje). Jego najwyższe notowania w światowym rankingu, to 10te miejsce w singlu i 19 w deblu.
  Radwańska bije go o kilka klas.

 52. wet3 said

  Z Polowy lat 1950tych najlepiej pamietam mistrzostwa Europy w boksie 8 zlotych i 2 srebrne medale dla Polakow!!!
  Mecz w boksie Polska-ZSRR 16:4 !!! Trener bokserow Feliks Sztamm wyprowadzil nasz boks na wyzyny.
  Mecze lekkoatletow – kiedy wygrywalismy z Anglia, Niemcami i ZSRR. Trenerem naszych szablistow byl Wegier i nazywal sie chyba Kevey. Najlepszymi szblistami byli Zablocki i Pawlowski. W siatkowce kobiet nasze panie byly wtedy zawsze drugie za ZSRR, a mezczyzni nalezeli do czolowki swiatowej. To byl szczyt naszych osiagniec sportowych. Najwiekszym pechowcem byl wowczas Janusz Sidlo w rzucie oszczepem. W roznego typu zawodach na wszystkich kontynentach bil wszystkich na glowe, ale na olimpiadzie nigdy nie zdobyl zlotego medalu!

 53. Miet said

  Ad52.
  Pamiętam to wszystko – łezka w oku się kręci – ile to już lat?
  Podejrzewam Wet3, że jst Pan chyba mniej, więcej w moim wieku – strach się przyznać w jakim.:-)))

 54. Zbigniew Kozioł said

  Na Kubaniu w Rosji zginęło 146 osób w nieoczekiwanej powodzi. O jej przyczynach mówią niejasno, podejrzewam, że za katastrofę odpowiadają jacyś ludzie.

 55. Kronikarz said

  Popatrzcie ludzie, wszdzie pisza i mowia o naszych wspanialych siatkarzach i o Radwanskiej !

  A GW kreci nosem nic nie piszac i odstla do innych zrodel.

  Jakby tych zy*ow wywa*lic z Polski ?

  Juz mi sie to sni !

 56. 166 bojkot TVN said

  Na złość Tuskom siatkarze wygrali ligę światową http://sport.onet.pl/siatkowka/liga-swiatowa/reprezentacja-polski-wygrala-lige-swiatowa-2012,1,5183184,wiadomosc.html

 57. Brat Dioskur said

  Kobieca i filigranowa Agnieszka nie miala zadnych szans w konfrontacji ze zwierzeca sila dowodu na (niestety) slusznosc teorii ewolucji Darwina….

 58. 166 bojkot TVN said

  „Kierownictwo Reprezentacji Polski na Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie podjęło decyzję o powierzeniu funkcji chorążego Reprezentacji podczas ceremonii otwarcia Igrzysk (w dniu 27 lipca) pani Agnieszce Radwańskiej (tenis)”.
  Pani Agnieszka Roma Radwańska
  http://blogmedia24.pl/node/58844

 59. Rysio said

  re 57.

  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: