Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Francuscy politycy też chcą wprowadzić abonament za komputery i urządzenia przenośne

Posted by Marucha w dniu 2012-07-06 (Piątek)

Zapłacą abonament RTV za komputery

Zapłacą abonament RTV za komputery

Pomysł rozszerzenia obowiązku płacenia abonamentu na właścicieli komputerów, na który pod koniec tego roku wpadła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wywołał burzę w całym kraju, a szczególnie w internecie. Chyba nikomu nie podobała się perspektywa uiszczania opłat za możliwość oglądania telewizji publicznej na monitorze PC-ta.

Podobną propozycję przedstawili ostatnio politycy we Francji. Oby nie była to zachęta dla naszych rządzących, by powrócić do tematu…

France Télévisions boryka się z tym samym problemem co TVP – brakiem pieniędzy na realizowanie „misji programowej”. Tak jak w naszym kraju, telewizja publiczna we Francji jest finansowana z abonamentu, który są zobowiązani płacić właściciele telewizorów. Według badań rządu liczba tradycyjnych odbiorników zmniejsza się, bo ich miejsce zajmują komputery. Podobno aż 11 milionów Francuzów ogląda programy telewizji publicznej na ekranach komputerów, tabletów lub smartfonów. W związku z tym pojawił się projekt ustawy rozszerzającej obowiązek płacenia abonamentu w wysokości 125 euro na rok na gospodarstwa domowe, w których znajduje się tylko tego rodzaju urządzenia. Tak jak u nas abonament we Francji jest niezależny od liczby odbiorników, więc jeśli ktoś posiada co najmniej jeden telewizor, nowe prawo nie zwiększy jego wydatków.

Nad słusznością obarczania abonamentem osób, które nie są zainteresowane oglądaniem telewizji publicznej przez jakiekolwiek urządzenie można dyskutować. Mimo wszystko rządy coraz to nowych państw zwracają swój wzrok w stronę innego rodzaju odbiorników niż telewizory. Problem został ostatecznie rozwiązany właściwie tylko w Niemczech, chociaż trudno powiedzieć, czy w dobry sposób. W tym kraju obowiązek płacenia abonamentu ma każde gospodarstwo domowe, w którym znajduje się jakiekolwiek urządzenie pozwalające na odbiór telewizji.

Eryk Napierała
http://technowinki.onet.pl/

Komentarzy 19 do “Francuscy politycy też chcą wprowadzić abonament za komputery i urządzenia przenośne”

 1. Pokręć said

  Jest cyfrowo nadawana TV (za rok będzie tylko taka). Co za problem zakodować sygnał i sprzedawać karty dekodujące?
  Dlaczego mam płacić abonament za usługę, która mi jest wciskana na siłę każdą dostępną szczelinka, nawet przez internet? Czym to się różni od „kup pan cegłę”?

 2. anatom said

  jak tak dalej bedzie to te sk***ale zydostwo opodatkuje nam tlen.

 3. Rysio said

  re 1. „……Czym to się różni od “kup pan cegłę”?…….” Tylko tym, że z „ceglanym” bandytą można było się dogadać – z urzędnikami nigdy.
  re 2. Tlen, powietrze było opodatkowane za PRLu w uzdrowiskach i kurortach zdrowotnych.

 4. Kar said

  ..for motherfuckers put your middle finger up, moj sasiad podpowiada

 5. ojojoj said

  Ale o co chodzi? Powinni dowalic taki abonament zeby ludzie przestali ogladac te bzdury. Wtedy kazdy wlaczylby swoje myslenie i moze wtedy z rzadzacych bandziorow narod zrobilby bigos.

 6. zagrypiona said

  @5 Ojojoj

  Czy ty nie rozumiesz, że oglądasz czy nie MUSISZ PŁACIĆ? Możesz przestać oglądac, ale mając tv, a w planie komputer bedziesz musial placic bez wzgledu czy ogladasz. Albo jak byl ten pomysl ze abonament ma byc wliczony do oplaty za prad. Po prostu jak jestes Polakiem obywatelem Polski mieszkajacym w Polsce to musisz placic. I tyle. Kolejny durny podatek, no ale przeciez pare artykulow wczesniej Gajowy nam info przekazal ze ‚powrot zydkow do Polski ma byc fundowany z podatkow’ to i mamy pomysly z d*py wziete na nowe podatki i ciecia.

  Ja nie ogladam i nie zamierzam i placic nie bede.

 7. Panie Marucha

  Tu
  https://marucha.wordpress.com/2012/07/05/policyjny-bandyta-andrzej-c-uslyszal-zarzuty/#comments

  pod 15 wpisałem komentarz i poszedł on jak w studnię.
  Gdzieś tam on wisi w systemie, bo przy ponownym jego wpisie jest komunikat, że już jest.

 8. ojojoj said

  re 6. Chyba wyraznie napisalem – wyrzucic tivi, Nie ma tivi – nie ma abonamentu. A komputer zawsze mozna sprowadzic z zagranicy. Np. laptop jest tani, maly i malo wazy.

 9. robertgrunholz said

  Gajowy zwróci uwagę na pierwszy akapit:
  http://jan.bogatko.nowyekran.pl/post/67723,o-wielkoruskich-polskich-narodowcach
  Chyba mośki zauważyły naszą wcześniejszą rozmowę i to, że opublikował Pan na swoim blogu mój artykuł o Piłsudskim. Mośki są chore na tym punkcie, szukały pewno w Internecie czy czasami ktoś nie podważa ich wersji wydarzeń. Panie gajowy, zwołaj Pan wszystkich czytelników i zaszczekajcie tego USraelskiego chamusia przy jego szopce.

  http://www.rg.nowyekran.pl http://www.rgrunholz.wordpress.com

 10. Marucha said

  Re 9:
  Zajrzałem, zobaczyłem wzmiankę o rożnych gajowych maruchach, przeleciałem przez typowy bełkot o wszechobecnej ruskiej agenturze… no cóż, pzypadek nieuleczalny, zajobus vulgaris.
  Kto chce, niech tam człowiekowi odpisze.

 11. Zbyszko said

  @9 RobertGrunholtz… wpisałem się Sikorce:-)

 12. ojojoj said

  Powinno sie zrobic stronke o pilsudskim moze byc (nawet oddzielny link – humor powyzej) i powinno sie wstawiac tam takie kwiatki jak ten:

  za wikipedia – pogrzeb pilsudskiego (nie wiem jak wytluscic fragmenty tekstu, wiec troche go rozbilem)

  W Niemczech wiadomość o śmierci Marszałka Piłsudskiego która dotarła do Berlina jeszcze przed północą 12 maja 1935, wywarła wielkie wrażenie. Do polskiej ambasady zaczęły napływać kondolencje od władz niemieckich. Informacje na pierwszych stronach podały gazety

  (m.in Völkischer Beobachter w którym napisano m.in: „Nowe Niemcy Pochylą swe flagi i sztandary przed trumną tego wielkiego męża stanu, który pierwszy miał odwagę otwartego i pełnego zaufania porozumienia z narodowo-socjalistyczną Rzeszą”).

  Niemieckie Biuro informacyjne podało, iż wiadomość ta do głębi poruszyła niemieckie społeczeństwo które czuje się szczególnie bliskie polskiemu społeczeństwu zwłaszcza że samo straciło w 1934 swojego przywódcę – marszałka Hindenburga, Prezydenta Rzeszy[7].

  Po śmierci Marszałka Piłsudskiego Kanclerz Adolf Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową i wysłał telegram z kondolencjami do prezydenta i rządu RP.

  Pisał w nim: „Głęboko poruszony wiadomością o zgonie Marszałka Piłsudskiego wyrażam Waszej Ekscelencji i rządowi polskiemu najszczersze wyrazy współczucia moje i rządu Rzeszy. Polska traci w powołanym do wieczności Marszałku twórcę swego nowego państwa i swego najwierniejszego Syna. Wraz z narodem polskim również naród niemiecki obchodzi żałobę z powodu śmierci tego wielkiego Patrioty,

  który przez swą pełną zrozumienia współpracę z Niemcami oddał nie tylko wielką usługę naszym krajom,

  ale przyczynił się ponadto w sposób jak najbardziej wartościowy do uspokojenia Europy.” Do żony Piłsudskiego, Aleksandry Piłsudskiej, Hitler napisał: „Smutna wiadomość o zgonie Pani małżonka, jego ekscelencji Marszałka Piłsudskiego, dotknęła mnie bardzo boleśnie. Wielce szanowna, czcigodna Pani oraz Jej Rodzina zechce przyjąć wyrazy mojego głębokiego współczucia. Postać Zmarłego zachowam w swojej wdzięcznej pamięci.”

  Hitler uczestniczył również we mszy świętej na cześć Marszałka, jaką odprawiono 18 maja 1935 r. w Katedrze św. Jadwigi w Berlinie przy symbolicznej trumnie Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele III Rzeszy m.in. Joseph Goebbels, Konstantin von Neurath oraz wysocy przedstawiciele NSDAP i Wehrmachtu a także nuncjusz apostolski w Niemczech Cesare Orsenigo. Po nabożeństwie dwie kompanie Wehrmachtu oddały honory wojskowe.

  Po zdobyciu przez wojska niemieckie Krakowa 6 września 1939 r., na rozkaz Hitlera niemiecki dowódca gen. Werner Kienitz udał się na Wawel i złożył wieniec u grobu marszałka Piłsudskiego w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów[8]; zaś przed kryptą została wystawiona niemiecka warta honorowa.

 13. ojojoj said

  Chcialbym jeszcze dodac:

  Od kiedy panstwo oglasza zalobe narodowa, kiedy umiera prezydent innego panstwa ?

  Kojarzy mi sie oglaszanie zaloby narodowej w Polsce za komuny za kazdym razem jak umieral jakis komuch. A jak brezniew umarl to byl lament we wszystkich polskich mediach. Nie wiem czy ktos to jeszcze z tutejszych gajowkarzy pamieta.

 14. przecież i tak już płacimy za abonament telewizyjny, za internet , za niektóre portale, za niektóre profile, za ochronę antywirusową, a cały czas mają nasze pomysły za darmo nasze zdjęcia, naszą twórczość, i za nic nam nie płacą,,,,,,kto chroni swoje prawa autorskie w necie też płaci więc nie wiem co oni znowu chcą opodatkować , pewnie państwo w państwie,,,,,,anna

 15. Marucha said

  Re 13:
  To jest częsta praktyka i nie ma w niej nic dziwnego.

 16. ojojoj said

  Panie Gajowy, jest to polityka wasali (za komuny) oraz panstw gdzie umiera ich agent (Pilsudski). Jakos nikt nie oglosil zalobe narodowa poza Polska, gdy zginal prezydent i cale dowodzctwo polskie 2 lata temu?

 17. Marucha said

  Re 16:
  Oczywiście jest Pan w mylnym błędzie. Żałobę narodową ogłosiło wiele państw.

  Brazylia ogłosiła trzydniową (!) żałobę po katastrofie smoleńskiej.
  Litwa – czterodniową.
  Poza tym m.in. Bułgaria, Gruzja, Hiszpania, Kanada, Niemcy etc.
  Uczyniły to nawet… Malediwy.(dwa dni żałoby)

  Pełna lista tu:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBa%C5%82oby_narodowe_po_katastrofie_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku

 18. Rysio said

  https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/?ui=2&ik=d801709bc5&view=att&th=1385ed059a71f4a8&attid=0.1&disp=inline&safe=1&zw&saduie=AG9B_P9nrJJJgIV3hg_GEZqTEUpy&sadet=1341621080773&sads=UUUp2-dsXVO8ANFueC39sefmvMM&sadssc=1

 19. ojojoj said

  Zwracam honor. Nie sadzilem ze ktokolwiek uhonorowal Smolensk 2010, poza Polska. Widocznie media zrobily swoje aby pokazac ze ci co zgineli, byli nikim (ze nawet Obama mial ich w d.. i na pogrzeb nie przylecial bo wulkan, pyl, itp.), a ja poraz kolejny dalem sie im nabrac.
  Z pogrzebem Pilsudskiego chodzilo mi o to, ze III Rzesza bardzo lamentowala na wiesc o jego smierci, co powinno rzucic jakis cien na powiazania pomiedzy tymi ludzmi.

  Jednak prasa i TV informowała o żałobie narodowej w różnych krajach – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: