Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Nadchodzi cenzura totalna?

Posted by Marucha w dniu 2012-07-07 (Sobota)

Lewicowe partie polityczne pracują nad zmianami w kodeksie karnym dotyczącymi tzw. mowy nienawiści. Nowe zapisy będą ogromnym ułatwieniem dla promocji patologii i seksualnych zboczeń w Polsce. Jednocześnie złagodzone mają zostać kary za bluźnierstwa, obrazę uczuć religijnych i zakłócanie obrzędów kościelnych.
Tydzień temu partia rządząca zapowiedziała, iż na początku lipca wniesie projekt ustawy dotyczącej nawoływania do nienawiści. Kodeks karny mówi obecnie, iż kto nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Platforma Obywatelska chce rozszerzyć zapisy Kodeksu karnego o „przekonania” i „naturalne cechy osobiste”. Co to w praktyce oznacza? – Naturalne cechy osobiste to m.in. płeć, stan zdrowia, orientacja seksualna, niepełnosprawność. Nawet gdyby ktoś chciał kogoś dyskryminować ze względu na kolor włosów, to jest to też naturalna cecha osobista – mówił Mariusz Witczak z PO. Partia uważa, że wpisywanie konkretnych przypadków dyskryminacji do Kodeksu mija się z celem, gdyż zawsze mogą pojawić się nowe, które trzeba będzie dopisywać. Pozostawia to ogromne pole do interpretacji przepisów. Karanie nawoływania do nienawiści ze względu na przekonania również budzi gigantyczne obawy interpretacyjne.

Platforma Obywatelska nie jest samotna w swojej walce z wolnością słowa. W kwietniu i marcu 2012r. wpłynęły do Sejmu dwa inne projekty dotyczące mowy nienawiści, przygotowane przez Ruch Palikota i SLD. Zakładają one m.in. większą ochronę zboczeń i dewiacji seksualnych. Według RP artykuł 257 kodeksu karnego powinien brzmieć: Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości, jak również ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Uzasadnienie do projektu ustawy konkretyzuje przypadki „dyskryminacji”. Możemy w nim przeczytać m.in., iż mową nienawiści są następujące twierdzenia:

– osoby transpłciowe to szczególne połączenie emocjonalnego zaburzenia (najpewniej homoseksualności) z innymi odchyleniami, skutkujące w szczególności przebieraniem się „za kobietę” bądź „za mężczyznę”,

– osoby biseksualne – niezależnie od płci – są emocjonalne zaburzone i wymagają terapii, która pomoże im się stać heteroseksualnymi kobietami i mężczyznami,

– mężczyźni homoseksualni są zniewieściali oraz zainteresowani wyłącznie współżyciem płciowym, nie są zdolni do zbudowania trwałych więzi opartych na miłości i partnerstwie, są emocjonalne zaburzeni oraz wymagają terapii, która pomoże im się stać heteroseksualnymi mężczyznami,

– świadkowie Jehowy to sekta,

– osoby niewierzące próbują wszystkim dookoła narzucić swój punkt widzenia i zniszczyć instytucje oparte na wierze,

– muzułmanie są niebezpiecznymi fanatykami, zdolnymi poświęcić swoje życie, żeby zabić jak największą liczbę niewinnych ludzi.

Mowa nienawiści to również, zdaniem Ruchu Palikota, formułowanie „nieprawdziwych” przypuszczeń i domysłów, takich jak:

– utożsamianie homoseksualnych mężczyzn z pedofilami,

– oskarżanie osób homoseksualnych o „promowanie” lub „propagowanie homoseksualizmu”, co ma zagrażać przede wszystkim młodzieży,

– posądzanie organizacji działających na rzecz emancypacji osób homoseksualnych i osób biseksualnych o związki z organizacjami przestępczymi i tzw. międzynarodową siatką pedofilską.

Prace nad projektem ustawy zostały poprzedzone „konsultacjami społecznymi”. Wśród „niezależnych organizacji” społecznych popierających nowe zapisy znalazły się w większości stowarzyszenia skrajnej lewicy, promujące różnego rodzaju patologie i dewiacje seksualne.

Propozycje nowego, skandalicznego prawa, zostały źle ocenione przez Ministra Sprawiedliwości. Ministerstwo nie skrytykowało jednak planowanej ochrony zboczeń lecz… możliwość niezrozumienia zapisów ustawy przez obywateli i problem interpretacji pojęć. – Trzy pojęcia, tj. ˝płeć˝, ˝tożsamość płciowa˝ i ˝orientacja seksualna˝, to są pojęcia, które zostały zaczerpnięte z tzw. soft law, czyli miękkich dokumentów prawa międzynarodowego, i które tam mają pewnego rodzaju definicję, dość specjalistyczną, nie do końca powszechnie obowiązującą. Trzeba wziąć jednak pod uwagę to, że Kodeks karny ma być dostępny, jego treść, a w szczególności treść zakazu, ma być dostępna obywatelom, którzy go stosują, obywatelom niewykształconym, tymczasem te trzy pojęcia nie mają swojej naturalnej i pełnej treści, która jest łatwa do zrekonstruowania, o ile pojęcie płci tak, o tyle pojęcia tożsamości płciowej i orientacji seksualnej już niekoniecznie, zwłaszcza tożsamości płciowej – mówił w Sejmie Podsekretarz Stanu Michał Królikowski.

W podobny sposób mowę nienawiści traktuje projekt zgłoszony przez SLD. Postkomuniści idą jednak dalej w swoich zmianach i domagają się również złagodzenia kar za bluźnierstwa, zakłócanie obrzędów kościelnych i obrazę uczuć religijnych. W uzasadnieniu projektu ustawy czytamy, iż: celem postulowanych zmian jest przede wszystkim pogodzenie ochrony czuć religijnych z takimi fundamentalnymi wartościami pluralistycznego i demokratycznego społeczeństwa, jak wolność myśli, sumienia i słowa oraz m.in. twórczości artystycznej i korzystania z dóbr kultury. W dotychczasowym brzmieniu art. 196 Kodeksu karnego jest wykorzystywany przez jednostki lub grupy bigoteryjne do eliminacji utworów artystycznych kolidujących z ich przekonaniami, a tym samym jest instrumentem cenzurowania treści utworów artystycznych. Dalsze postulaty polityków SLD są jeszcze bardziej radykalne i antyreligijne. Ochronie przepisami Kodeksu karnego powinny podlegać kościoły, kaplice i świątynie wyznań innych niż chrześcijańskie – inne miejsca w sferze publicznej powinny być wolne od tego typu ograniczeń.

Projekty Ruchu Palikota i SLD zostały w maju skierowane przez Sejm do Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. Przeciwko ich odrzuceniu w pierwszym czytaniu głosowali posłowie PO, podtrzymując tym samym ich dalszą procedurę legislacyjną. Wśród polityków Platformy, RP i SLD panuje więc powszechna zgoda na to, aby homoseksualizm i inne zboczenia otoczyć dodatkową ochroną. Spór toczy się jedynie o to, w jaki sposób tego dokonać.

Przeraża również bezczelna hipokryzja autorów tych skandalicznych projektów. W dwa tygodnie po tym, jak propozycja ustawy o tzw. mowie nienawiści trafiła do Sejmu, Janusz Palikot publicznie znieważył abp. Michalika i o. Tadeusza Rydzyka. Komentarze Palikota dotyczące Kościoła, księży i katolików idealnie wpisują się w definicję hate speech, piętnowaną w projekcie ustawy jego partii. Zarówno RP jak i SLD są również zgodni co do zaostrzenia kar za dyskryminowanie i poniżanie osób niepełnosprawnych. Jednocześnie te same partie domagają się pełnej legalizacji zabijania nienarodzonych, w tym niepełnosprawnych dzieci z Zespołem Downa.

Marcin Musiał
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 25 do “Nadchodzi cenzura totalna?”

 1. AV said

  Syn szmalcownika, kabalista i członek komisji trójstronnej wprowadza na polecenie swoich panów z międzynarodowej banksterki NWO-wskie plany zniszczenia tego kraju. We współpracy rzecz jasna z ze zdrajcami stojącymi u steru władzy w naszym kraju…

 2. guła said

  To ciąg dalszy następstw tzw małego traktatu wersalskiego który to zaserwował Naszemu Krajowi niejaki Selman. Ukrywający się pod pseudonimem „marszałek Piłsudski” zaraz po zrzeczeniu się dostępu Naszego Kraju do morza. Rzecz jasna Bałtyckiego.
  Ale coby być w temacie.
  Ludzie powiadali o jego skłonnościach „rowerowych” nie wiedzieć czego na jego widok, równocześnie, odwracając się tyłem.

 3. guła said

  A czy nie miał racji W. Putin domagając się (na uroczystościach związanych z obchodami kolejnej rocznicy wybuchu II WW na Westerplatte w roku 2009 1 września) anulowania tych wersalskich ukazów?

  Nu, ale Polakom to nie dogodzisz… Niektórzy twierdzą nawet, że nic takiego miejsca nie miało.

  I wiedz tu człowieku o co chodzi?

 4. 1/2 srula (być może) said

  Ks. Popiełuszko też szerzył „mowę nienawiści”. Swoją drogą czy wypowiedź p. Wałęsy: „Kaczyński z mężem” też zostanie podciągnięta pod to kryterium?

 5. 166 bojkot TVN said

  Tak mówią i działają przedstawicie normalnych wolnych państw;
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/67784,minister-finlandii-lepiej-wyjsc-ze-strefy-euro-niz-splacac-cudze-dlugi

 6. Wlk. Brytania rozgrywa szlema said

  ~anty-eurol:
  Chcą wyjść z UE, chca wyjść ze strefy euro..
  Wcześniej Grecja, potem Wielka Brytania a wczoraj Finlandia. W tych państwach rodzą się pomysły opuszczenia strefy euro. Okręt tonie i pora go opuścić. Dobrze że nasz kraj nie ma takich problemów bo nie jest w strefie euro i chyba nigdy już w niej nie będzie. Nieżyjący już dziś europoseł LPR Filip Adwent (który zginął tragicznie w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach 18 VI 2005 r.) w wydanej parę lat temu książce „Dlaczego Unia Europejska jest zgubą dla Polski” trafnie przewidział stopniowy rozpad Unii Europejskiej w pierwszej połowie tej dekady.

 7. ostatnio said

  Glupi, tchorzliwy, jeczacy narod, ktory bedzie z pokora znosil kagagniec uciskajacy mu szyje, ale jednoczesnie dowali z przyjemnoscia temu ,ktory bedzie ten kaganiec probowal zdjac.

 8. Kapsel said

  no przecież tym baranom to już naprawdę we łbach się poprzewracało

  Straż miejska chce dostać broń i siatki obezwładniające

  Strażnicy miejscy chcą być jak policja. Nie wystarczy im polowanie z fotoradarami, czy ściganie nielegalnego handlu. Dlatego komendanci tej formacji domagają się zmiany prawa. Żądają dostępu do broni palnej i prawa do kontroli osobistych.

  Trwają prace nad ustawą, która ma dać strażnikom miejskim broń i prawo do przeprowadzania kontroli osobistych – donosi „Gazeta Wyborcza”. Projekt przygotowuje dwunastu komendantów największych polskich miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. Według założeń funkcjonariusze mogliby prowadzić obserwację, rejestrować przebieg dokonywanych czynności czy dokonywać kontroli osobistej.

  Ustawa dałaby też możliwość nakładania mandatów w znacznie szerszym zakresie niż dzisiaj i stosowania innych środków przymusu – siatek obezwładniających, gumowych pocisków i broni palnej.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/397111,komendanci-strazy-miejskiej-chca-rewolucyjnych-zmian-w-swej-formacji.html

 9. Kapsel said

  Włochy: Prasa: nowa strategia Watykanu, pozwy przeciwko mediom

  Watykan obrał nową, bardziej surową strategię wobec mediów grożąc im pozwami w przypadku publikowania nieprawdziwych informacji- pisze w sobotę „Il Messaggero”. Oznacza to według dziennika koniec tolerancji, jaka charakteryzowała dotąd wzajemne relacje.

  Kroplą, która przebrała czarę goryczy był, jak się zauważa, artykuł opublikowany na łamach włoskiego tygodnika „Panorama”. Jego watykanista napisał, że cieszący się dużym autorytetem kardynał odpowiedzialny za sprawy ekonomiczne w Watykanie, bliski współpracownik sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone, ma 30-letniego syna.

  Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi zdementował w piątek te doniesienia nazywając je całkowicie bezpodstawnymi i „fałszywymi”. Jednocześnie w niespotykanie kategoryczny i stanowczy sposób ks. Lombardi oświadczył, że sekretariat stanu Stolicy Apostolskiej zastrzega sobie możliwość podjęcia każdej stosownej inicjatywy w obronie „szkalowanych osób” i w reakcji na nieprawdziwe stwierdzenia, „wykraczające poza granice słusznego prawa do informacji”.

  Przypomina się jednocześnie, że już wcześniej Watykan zastosował taką groźbę w reakcji na książkę dziennikarza Gianluigiego Nuzziego, który opublikował serię poufnych listów do papieża i jego najbliższych współpracowników oraz tajnych dokumentów. Groźby te, dodaje dziennik, nigdy nie zostały zrealizowane.

  Teraz Watykan przeszedł do drugiej fazy, w której ewangeliczna zasada: „nadstaw drugi policzek” nie będzie więcej stosowana wobec mediów – konstatuje „Il Messaggero”. (PAP)

  http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/wlochy;prasa;nowa;strategia;watykanu;pozwy;przeciwko;mediom,37,0,1120549.html

 10. Wandaluzja said

  Wojciech Lorenz, TO BYŁA AWARIA MADE IN JAPA – Zdaniem ekspertów do katastrofy w elektrowni w Fukushimie doprowadziła japońska mentalność i styl zarządzania; Rzeczpospolita, 6 VII 12, s. A12

  Japończycy kajają się za Fukushimę czyli Wielki Czarnobyl. Czytamy: „Powołana przez parlament niezależna komisja opublikowała w czwartek raport o przyczynach awarii w elektrowni atomowej w Fukushimie. Jego konkluzje mogą się okazać kubłem zimnej wody na głowy Japończyków dumnych z panujących w ich kraju modelu zarządzania.”
  Kozłem ofiarnym uznano zarządzający elektrownią koncern TEPCO, którego przynajmniej jeden z dyrektorów popełnił harakiri PRZED złożeniem zeznań przed komisja Parlamentu. To jest istotne, gdyż tak jak przyczyny Czarnobyla były Polityczne – w czym ponoć udział miał sam Prezydent Gorbaczow – tak i Fukushima wg pierwszych relacji była POLITYCZNA, czyli że Pan Dyrektor „musiał popełnić samobójstwo przed Spowiedzią.
  Najbardziej mnie ciekawi to, czy to Denat telefonował do Pana Premiera z propozycją WYŁĄCZENIA reaktorów przed nadejściem tsunu a Pan Premier NIE ZGODZIŁ SIĘ, gdyż bał się, że wyłączenie prądu w Tokio może wywołać Panikę i DZIKĄ EWAKUACJĘ. Poza tym to Pan Premier uspokoił Pana Dyrektora, że Armia obiecała reaktory PRZENOŚNE, które okazały się jednak niestosowne dla sieci energetycznej.
  Chodziło oczywiście o minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, nabyty w 1977 r. od KOR-u we wrocławskiej TOSHIBIE, za który TYLKO AMERYKANIE zapłacili 10 miliardów $. Było to fundacją Solidarności, więc jeśli Sipińska odżegnuje się od Solidarności to niech powie, Dlaczego ja nie otrzymałem biletu na jej występ. To nie ja byłem GÓWNEM SIPIŃSKIEJ, ale Solidarność. Poza tym wydaje mi się, że Pan Dyrektor musiał popełnić harakiri by nie puścić farby, że przyjęcie reaktora ROCKEFELLER cesarz japoński uzyskał od Amerykanów tytuł Syna Abrahama, jak Mao Tse-tung.

 11. Rysio said

  re 8. „……..Straż miejska chce dostać broń i siatki obezwładniające…”

  Jestem całkowicie za.
  Ale oczywiście tylko po uprzednim wprowadzeniu powszechnej sprzedaży broni palnej bez żadnych papierów – na tak samej zasadzie jak sprzedaż innych narzędzi, takich jak: widły, kosy, siekiery, piły łańcuchowe itp….. dla wszystkich obywateli Polski.

  🙂

 12. 25godzina said

  Talmud w praktyce. Swoją drogę, ciekawe czy np pytanie o czyjeś pochodzenie będzie karane.

 13. Kibic said

  Anna Grodzka wystąpiła w Izbie Lordów parlamentu Wielkiej Brytanii!
  tego wystąpienia nie odnotowały polskie media
  >>>
  http://januszpalikot.natemat.pl/22307,anna-grodzka

 14. Ad. 12

  „Swoją drogę, ciekawe czy np pytanie o czyjeś pochodzenie będzie karane.”

  – Jeśli będzie karane, to znaczy, że pojęcie antysemityzmu nie ma racji bytu. Bo jak być anty- jak nie wiadomo, kto to jest? Antysemityzm dotyczy konkretnych ludzi. Jeśli nie można tych ludzi wskazać, to antysemityzm jest zawieszony w powietrzu.

  Pan jest antysemitą. – Jeśli jestem, to proszę wskazać choć jednego żyda urażonego moją postawą. – To pytanie jest także karalne. 🙂

  Zanika tu pojęcie poszkodowanego. Poszkodowanym staje się tzw. „opinia publiczna”, a więc byt wirtualny a nie realny.

 15. Ad. 13

  Anna Grodzka wystąpiła w Izbie Lordów parlamentu Wielkiej Brytanii!
  tego wystąpienia nie odnotowały polskie media
  >>>
  http://januszpalikot.natemat.pl/22307,anna-grodzka

  Komentarz pod tekstem na w/w stronie:

  ——
  Pani Anna Grodzka zostala zaproszona dp londynu na Global LGBT [lesbian, gay, bi, transsexusal] Workplace Summit jako gosc. Zwieczeniem tego szczytu byla kolacja w jednej sal Izby Lordow (prawdopodobnie dzieli CITY Group, ktory byl sponsorem, bo wynajecie sali w tym miejscu tanie nie jest). Nasz poslanka bedac jedynym parlamentarzysta przemawiala podczas kolacji.
  Moim zdaniem mowienie, ze przemawiala w Izbie Lordow to troche przesada bo przeciez nie o geografie tu chodzi a o instytucje.
  Pani Ania nie przemawiala w Izbie Lordow.

  Andrzej Haraszczuk.
  ——

 16. 166 bojkot TVN said

  Zanim totalna cenzura zacznie sprawnie działać warto obejrzeć:

 17. Rysio said

  bojkotka – o ile sobie dorze przypominam to nie raz nie dwa nawoływałaś ( razem z maranką) do cenzurowania na blogu Gajowego.

 18. 166 bojkot TVN said

  17/RYSIO
  NIE DO CENZUROWANIA BLOGU, TYLKO WYP..PRZENIA RYSIOWYCH WYPOCIN

 19. 166 bojkot TVN said

  http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/67897,lysiak-o-reakcji-kaczora-na-litosc-nad-polakami

  Łysiak o reakcji „Kaczora „ na litość nad Polakami

  Łysiak „Jakie są szanse, iż wojenna inicjatywa remocarstwowienia Rzeczypospolitej mogłaby się powieść? Primo: dziejowe fatum, które od dawna sprawia, że Polakom udają się rzeczy największe. Rafał Ziemkiewicz przypomniał w styczniu 2012 (na łamach „Rzeczypospolitej”) o pewnym międzynarodowym spotkaniu prezydenta Kaczyńskiego.
  Przywódcy europejscy, chcąc tam wyrazić życzliwość wobec Polski, uznali, że najlepiej to zrobią deklarując współczucie wobec polskich dziejów, pełnych tragedii i klęsk. „Kaczor” wysłuchał tego spokojnie, po czym zrobił lekko zdziwioną minę i odparł : „ — Ależ, proszę państwa, nasza historia jest taka, że wpierw zatrzymaliśmy na kilkaset lat ekspansję Niemców ku Wschodowi, później parcie islamu ku Zachodowi, a wreszcie marsz rewolucji bolszewickiej. W międzyczasie stworzyliśmy pierwszą europejską republikę z obieralnym, odpowiedzialnym przed prawem władcą, i z zasadą równouprawnienia religii, a kiedy przyszedł XX wiek, pierwsi stawiliśmy opór Hitlerowi, zmuszając Zachód, by rozprawił się z hitlerowską Rzeszą. Rozprawienie się z Sowietami zostało wszczęte przez polską Solidarność”. Jasno widać, że kraj, który stworzył silne fundamenty upadku dwóch największych totalitarnych sys temów XX stulecia — może wszystko, żadne wyzwania mu niestraszne.„ …(źródło )

  Lech Kaczyński miał rację. Musimy skończyć z poniżającą Polaków polityką historyczną . Polacy osiągnęli największe korzyści z II wojny światowej .Polacy są narodem , który jest przetrwał większość swoich wrogów ,a do tego uzyskał w XX wieku największe korzyści geopolityczne .

  Państwo Pruskie zostało zlikwidowane , a Polska triumfalnie przejęła większość jego terytorium . Austria stała się trzeciorzędnym kraikiem europejskim , Rosja , między innymi dzięki Polakom ,dzięki Solidarności utraciła w Europie wszystkie nabytki od XVII wieku . Niemcy zostały pozbawione przez Polaków ogromnego terytorium , zostały sprowadzone do roli karłowatego , gnijącego mocarstwa . Polacy nigdy w historii nie mieli tak dużego etnicznego terytorium .

  Rozczłonkowana Rzeczpospolita, ta , która Lech Kaczyński określił jak „pierwszą europejską republikę z obieralnym, odpowiedzialnym przed prawem władcą, i z zasadą równouprawnienia religii, „ ,gdyby się pozbierała do kupy miałaby większy zasięg terytorialny od tej pierwszej Przenajświętszej Rzeczpospolitej .

  Dzięki oddaniu ziem ukraińskich , białoruskich i litewskich tym państwom uzyskaliśmy geostrategiczną możliwość odbudowy federacji jagiellońskiej . Zbudowania II Przenajświętszej Rzeczpospolitej . Możliwość ta spędza Niemcom i Rosjanom sen z powiek . Niemcy w stosunku do odbudowanego mocarstwa powróciłyby do roli petenta , a Rosja prawdopodobnie zostałaby rozerwana na części.

  Marek Mojsiewicz

 20. 166 bojkot TVN said

  Wobec tego co wyżej oświadczył L.Kaczyński polityka pana Tuska i Komorowskiego zmierza ku temu, żeby ci, którzy stracili ziemie wschodnie, koniecznie je odzyskali.
  Pierwsze co zrobili, to „uzawodowienie”armii polegające na likwidacji Wojska Polskiego, począwszy od generałów, którzy nieświadomi prowadzonej realnej polityki wsiedli do samolotów w czasie rządów tych dwóch zdrajców i zostali zestrzeleni w sposób prawie doskonale udający wypadek lotniczy, a odpowiedzialny za to minister został „wybrany” senatorem – B.Klich, zaś premier rządzi nadal.

 21. Rysio said

  parchatka – a czy ty wiesz, że cenzuruje sie tylko niewygodne wypowiedzi? Nigdy natomiast nie cenzurowało się politycznie korekt wypowiedzi.

  🙂

  PS. bojkotka, jeszcze jedno – straszenie jedzie od ciebie żydowskim-kaczyzmem.

 22. 166 bojkot TVN said

  21/Rysio
  Nie niewygodne tylko twoje Rysio śmierdzące kapłonami i czosnkiem.

 23. Brat Dioskur said

  Cenzura wychodzi juz poza granice….Gestapo staje na glowie i tak w Beneluksie oczka sieci coraz mniejsze ,ale jeszcze udaje sie jakos przesmyknac.Byle do wiosny.

 24. Joanna said

  Rysio ja tu widze innych czosnkowych. Akurat nie myśle o Panu. Ale to babska intuicja.

 25. Marucha said

  Choć wiele (nie wszystkie) wypowiedzi Rysia mnie wkurza, uważam jednak, że jest tu potrzebny – jako reprezentant pewnego nastawienia do świata, które niestety ma swoich zwolenników i przed którymi musimy umieć się bronić.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: