Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nigeria wyrzuca Deripaskę

Posted by Marucha w dniu 2012-07-09 (Poniedziałek)

Poczytajmy, jak Nasz Dziennik rżnie głupa – admin.

Sąd Najwyższy w Lagos anulował transakcję kupna przez koncern należący do rosyjskiego oligarchy Olega Deripaski zakładów aluminiowych w tym kraju.

Powód? Przy przejęciu doszło do licznych nadużyć, w tym do przekupienia urzędników odpowiadających za przetarg.

„Rosjanin” Oleg Deripaska

Rosjanie kupili 77,5 proc. akcji wybudowanej za 3,2 mld dolarów nowoczesnej huty Aluminium Smelter Co of Nigeria (Alscon) w 2007 roku. Sumę akcji ustalono na 250 mln dolarów. Jednak zdaniem strony nigeryjskiej, należący do Deripaski UC Rusal faktycznie zapłacił tylko 130 mln dolarów. Największy konkurent Rosjan, amerykańska BFI Group, oskarżał Rusal o przekupienie nigeryjskich urzędników odpowiedzialnych za wyniki przetargu. Skarga trafiła do sądów w Nigerii i USA, a od 2009 roku wyjaśnianiem nieprawidłowości przy przeprowadzeniu przetargu zajął się też nigeryjski rząd.

Dochodzenie zakończyło się właśnie wyrokiem Sądu Najwyższego w Lagos, który ostatecznie anulował transakcję. Na tej decyzji sądu wygrali Amerykanie, bo skutkuje ona przejściem nigeryjskiej huty, portu i złóż w ręce amerykańskiej BFI Group. Mimo to Rosjanie w dalszym ciągu uważają się za właścicieli nigeryjskich zakładów. Twierdzą, że w tej sprawie decydować może jedynie międzynarodowy, a nie krajowy sąd.

Przykład huty Alscon potwierdza, że Deripasce, który jest także właścicielem zakładów Awiakor w Samarze (pod koniec 2009 r. remontowały należące do polskiego rządu samoloty Tu-154M o numerach 101 i 102), w ostatnim okresie nie wiedzie się z aktywami zagranicznymi. Także rząd Czarnogóry zapowiedział, że będzie dążył do odebrania podejrzewanemu o pranie brudnych pieniędzy i powiązania z rosyjską mafią oligarsze kontroli nad jedynymi zakładami aluminiowymi w kraju – Kombinatem Aluminium Podgorica.

http://www.naszdziennik.pl

Otóż Oleg Deripaska jest Żydem powiązanym z Rothschildami.
http://aangirfan.blogspot.se/2009/01/jewish-billionaires-and-jewish-bankers.html
I to wszystko wyjaśnia.
Admin

Komentarzy 7 do “Nigeria wyrzuca Deripaskę”

 1. Qqłka said

  „Twierdzą, że w tej sprawie decydować może jedynie międzynarodowy, a nie krajowy sąd.”

  Taaa, międzynarodowy, czyli żydowski.

 2. galaszek said

  Oleg Kurna Deripaska zydam????.. Przeciez wystarczy rzucic okiem na zdjecie ,zeby na 100 procentow byc pewine ze to 100 % Nigeryjczyk!? .. no i jak tu mozna wyrzucac z Nigerii – Nigeryjczyka????? Taz to najgorsze forma antysemi….znaczy antynigeryjczytyzma!?….

 3. Brat Dioskur said

  Galaszek ,niewazne kim on jest ,wazne ze mu z oczu uczciwie patrzy!Right?

 4. Tomek said

  Dziwna sprawa, kolega z Kenii mówił mi, ze jest u nich takie powiedzenie „nie warto wynajmować adwokata, lepiej przekupić sędziego”. Może Nigeria jest bardziej cywilizowana?

 5. bylekto said

  przyjaciel Putina, nie zapominajcie!

 6. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 7. 166 bojkot TVN said

  A tu inny kwiatek o Deripasce, muszę przyznać że ta wiadomość walnęła w 166 jak grom z jasnego nieba (kpię oczywiście), takie to zaskakujące:
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/68023,wlasciciel-firmy-remontujacej-prezydenckiego-tu-154-agentem-kgb

  „To banda kryminalistów. W przeszłości pracowali w specjalnym wydziale KGB, który zajmował się dezinformacją i różnymi prowokacjami” – powiedział o Olegu Deripasce były wspólnik Michaił Cziornyj.

  Rosyjski „król aluminium” Oleg Deripaska – przyjaciel Władimira Putina i właściciel zakładów w Samarze, w których przed katastrofą smoleńską remontowano rządowe tupolewy – został pozwany. Przed sądem wysokiej instancji rozpoczął się w Londynie proces, w którym stawką są udziały w największym na świecie koncernie aluminiowym Rusal.

  Z roszczeniem wobec właściciela i szefa Rusala wystąpił Cziornyj, Żyd pochodzenia uzbeckiego, mieszkający obecnie w Izraelu. Twierdzi on, że był partnerem Deripaski w latach 90. i gdyby nie jego koneksje, oligarcha nie zdołałby zbudować swojego imperium.

  Cziornyj to ciekawa postać – jest poszukiwany przez Interpol: Hiszpanie zarzucają mu pranie brudnych pieniędzy i związki z mafią. Ma też bogate kontakty w świecie szpiegowskim. Do czasu ujawnienia przez organy śledcze państw zachodnich jego podejrzanych powiązań był jednym z głównych sponsorów Szczytu Wywiadowczego (Inteligence Summit), corocznego spotkania przedstawicieli najważniejszych agencji wywiadowczych świata. W 1994 r. został złapany w Szwajcarii z fałszywymi polskimi dokumentami.
  …………………….

  Pojawia się coś z czego może nie zdajemy sobie sprawy, że w tej zbrodniczej ponadpaństwowej żydowskiej mafii też toczy się ostra wojna.

  Ciekawe, z kogo jeszcze zrobią „przyjaciela Putina”… – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.