Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zwolniony za uratowanie życia

Posted by Marucha w dniu 2012-07-09 (Poniedziałek)

Kolejna ofiara absurdalnych przepisów. Tym razem padł nią 21-letni ratownik Thomas Lopez z Florydy. Mężczyzna stracił pracę, bo ruszył na pomoc tonącemu człowiekowi znajdującemu się w innym rewirze, za ochronę którego jego firma nie otrzymywała wynagrodzenia.

Jak informuje portal Euronews.com, młody ratownik został wyrzucony z pracy w miniony poniedziałek. Zatrudniająca go firma Jeff Ellis and Associates, która strzeże bezpieczeństwa plażowiczów na Hollandale Beach, na północ od Miami na Florydzie, uznała, że mężczyzna złamał regulamin. Chodzi o to, że zaalarmowany przez plażowiczów Lopez pospieszył na pomoc tonącemu mężczyźnie znajdującemu się w innym rewirze niż jego. Tymczasem regulamin firmy zakłada, że w przypadku, gdy ktoś topi się poza strefą patrolowaną przez ratownika, ten powinien zadzwonić na numer alarmowy i nie interweniować. Jednak mężczyzna nie dość, że postąpił inaczej, to jeszcze broni swojego postępowania. „Jeśli widzę kogoś w niebezpieczeństwie, to mu pomagam. Nie myślę o przepisach czy innych bzdurach” – cytuje usuniętego z pracy ratownika portal Euronews.com.

Posadę stracił także inny ratownik, który starał się bronić zwolnionego kolegi. Po nagłośnieniu sprawy przez media Lopezowi zaproponowano powrót do pracy. W rozmowie z dziennikarzami ratownik zaznaczył jednak, że po tym, co usłyszał, poszuka innego zajęcia.

http://www.naszdziennik.pl/

Informacja, jak – niestety – wiele innych. Dobrze ilustruje zgubny wpływ talmudycznej mentalności i talmudycznego prawa na chrześcijańskie ongiś społeczeństwa. Litera prawa jest wszystkim, nawet gdy w oczywisty sposób sprzeciwia się sumieniu i sprawiedliwości. Choremu nie-żydowi lekarz nie udzieli pomocy, bo jest akurat szabas. Ratownik nie ma prawa uratować kogoś spoza swego rewiru…
Admin

Komentarzy 9 do “Zwolniony za uratowanie życia”

 1. Walerian Dąbrowski said

  Obrazuje ten przypadek jak ciężko chora jest ta demokracja, z której Polska czerpie wzorce.

 2. hawo said

  to jest to o czym pisze Kossecki czyli biurokracja uber alles….

 3. Brat Dioskur said

  Faktycznie kretynizm,mogli mu co najwyzej potracic z pensji za samowolne opuszczenie stanowiska pracy.Przynajmniej tak zaordynowalby niezalezny sedzia w Polsce.

 4. wet3 said

  Zydowski kretynizm – i tyle. Oj, bylo na ten temat wiele dyskusji w jakesowskiej tv. Pokazaly one, ze Amerykanie maja lby wyprane jak trzeba!

 5. Zerohero said

  Faktycznie łby mają wyprane skoro dyksutują. Tu nie ma o czym dyskutować, tylko poddać zwyrodnialca ostracyzmowi społecznemu. To się rozumie samo przez się.

 6. ojojoj said

  Szefa Jeff Ellis and Associates wrzucic 100 km od brzegu do oceanu i zadzwonic na numer alarmowy.

  Poza tym nazwa firmy mowi sama za siebie kim naprawde sa.

 7. Ad. 1

  „Obrazuje ten przypadek jak ciężko chora jest ta demokracja, z której Polska czerpie wzorce.”

  – Bardzo proszę nie powtarzać tu lewackiej nowomowy. Demokracja, to wybory powszechne. I nic więcej.

 8. GW said

  A dlaczego tu o zydach?
  Moze, ale i. (prowokuje)

  Na Florydzie (Pan Rysio przytaknie z biala pupa, prosze) nie mozna SOBIE i ‚SE’ zmienic okna, lampy, drzwi, kuchni i.., BEZ udzialu, przed i po ‚inspektora’. We wlasnym ….rrrrrwa (cytat) domu! A ‚ludzie’ przywykli juz byli. Placa i… jest im ‚dobrze’.

  PS
  Pozdrawiam nieustannie Pana ‚Mordke’.

 9. Rysio said

  „………..Lopez pospieszył na pomoc tonącemu mężczyźnie znajdującemu się w innym rewirze niż jego…….”.

  Lopez miał pecha – ten tonący męższczyzna w 100% był gojem. Gdyby był góralem to Lopez byłby bohaterem
  na pierwszych stronach gazet i dzienników TV amerykańskiej.

  Szef zaraz po wyrzuceniu z roboty Lopeza, gdby się dowiedział że tonącym był parch – to by go natychmiast przyjął z powrotem do roboty z dwa razy większą pensją.

  PS. Oczywiście Lopez miałby problemy aby oderwać szczelnie przyssanego szefa od swojego odbytu – całkiem możliwe, że nie obyło by się bez pomocy noża chirurgicznego.

Sorry, the comment form is closed at this time.