Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Co tam słychać w McPolsce…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  Piskorz o Co nam zrobili ruskie
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Czy to największe oszustwo bankowców w historii?

Posted by Marucha w dniu 2012-07-10 (Wtorek)

Instytucje finansowe coraz częściej dopuszczają się ogromnych manipulacji i fałszerstw. Światowe media wieszczą, że najnowszy skandal związany z manipulowaniem wysokością stóp procentowych od pożyczek i kredytów udzielanych na rynku międzybankowym, może być największym oszustwem finansowym w historii.

Według doniesień medialnych co najmniej 20 największych banków od lat manipulowało przy ustalaniu globalnych stóp procentowych LIBOR (London Inter Bank Offered Rate). Barclays został już ukarany grzywną w wysokości setek milionów dolarów za manipulowanie LIBOREM. Szefowie Barclays twierdzą, że podobnie postępowała cała masa innych banków.

Jeśli jest to prawdą, to szykuje się nam największy finansowy skandal w historii. Już w tej chwili rozpoczęto postępowanie karne po obu stronach Atlantyku. Rewelacje śledczych mogą niebywale wstrząsnąć rynkami finansowymi. Mówi się, że ten skandal może zupełnie zniszczyć zaufanie do światowego systemu finansowego i potencjalnie znieść z rynku wiele globalnych banków. [Ujjj, już widzę, jak banksterzy idą się bać… – admin]

LIBOR to średnia stopa procentowa kredytów oferowanych na rynku międzybankowym w Londynie. Jej wysokość obliczana jest przez spółkę Thomson Reuters dla Brytyjskiego Stowarzyszenia Bankowego (BBA), skupiającego banki i inne firmy oferujące usługi finansowe. Stawki LIBOR ustalane są w oparciu o ankiety bankowców.Tak naprawdę, całą operację – jak podaje gazeta „The Washington Post”, koordynują …dwie osoby.

LIBOR ma wpływ na wysokość kredytów udzielanych w walutach. Jeśli jego stawki są wysokie, oprocentowanie kredytów wzrasta i odwrotnie, gdy stawki LIBOR są niskie, oprocentowanie kredytów maleje itp. LIBOR ma także wpływ na wartość papierów wartościowych np. obligacji.

Wg gazety „The Daily Mail” w skandal zaangażowanych jest oprócz 20 największych banków na świecie także setki innych instytucji finansowych na trzech kontynentach. Udział w skandalu ma nawet Bank Anglii.

Portal Yahoo opisuje na czym polegała manipulacja. Redaktorzy twierdzą, że Bank Barclays, by pomóc innym bankom w latach 2005-2009 i w latach 2007-2009 uzyskiwać jak najwyższe marże, składał fałszywe oświadczenie dotyczące wysokości stawek LIBOR do specjalnej komisji w Londynie, która akceptowała dzienne stawki stóp procentowych.

Wielu finansistów jest absolutnie przerażonych szczegółami skandalu. W jednym z ostatnich artykułów, który ukazał się na stronie internetowej CNN można przeczytać, że „smród” pochodzący z Londynu jest „przytłaczający”. „Skandal z LIBOREM potwierdził to, z czego wielu z nas od pewnego czasu zdawało sobie sprawę: istnieje smród w świecie finansowym w Londynie, który obecnie jest przytłaczający”. Redaktorzy opisują ogromną skalę fałszerstw związanych z ustalaniem stawek LIBOR i EURIBOR przez Barclays. Bogata dokumentacja e-maili między przedsiębiorcami Nowego Jorku i handlowcami w Londynie ilustruje jakie przysługi wyświadczali sobie nawzajem bankowcy i finansiścikosztem swoich klientów.

Ten skandal będzie miał bardzo zły wpływ na stan finansów na świecie. Trudno też będzie niektórym podmiotom odbudować reputację. Analitycy spodziewają się licznych pozwów, które mogą pogrążyć banki. LIBOR bowiem miał istotny wpływ na wysokość oprocentowania obligacji, emitowanych przez instytucje samorządowe. Otrzymywały one mniejsze środki na swoje inwestycje niż powinny, wskutek manipulacji. Już teraz niektóre amerykańskie miasta pozwały bankowców.

Analitycy nie mają wątpliwości, że te rewelacje, które pojawiły się w ostatnich dniach to wierzchołek góry lodowej. W następnych tygodniach sukcesywnie będziemy dowiadywać się o skali oszustw, w które były zaangażowane globalne instytucje finansowe.

Nie jest to dobra wiadomość, w czasie, gdy światowy system finansowy jest na skraju poważnej zapaści. Ten skandal to tylko kolejny powód, by być głęboko zaniepokojonym tym, co nas czeka w drugiej połowie 2012 r. Domek z kart zaczyna wyglądać naprawdę niepewnie, choć nikt nie wie dokładnie, kiedy runie.

Źródło: theeconomiccollapse blog.com, AS.
http://www.pch24.pl

Komentarzy 14 do “Czy to największe oszustwo bankowców w historii?”

 1. Pokręć said

  Nie runie, nie runie! To g.. papierowe będzie się trzymało dopóki nie zapadnie decyzja o upadku. Jak może upaść coś, co jest zupełnie wirtualne? Skoro można się było umówić, że papierek ma wartość tysiące razy większą od makulatury i farby na niej, to nie widzę powodu, dla którego nie można by sie umówić, że system nie pada i już. Od roku czytam co rusz przepowiednie, że euro padnie w ciągu nadchodzącego tygodnia…

 2. Rysio said

  Gajowy zaraz napisze, że to wina wolnego rynku i Misesa.

 3. WW said

  Zanim Ameryka przystąpiła do IIWŚ zadecydowano że przystąpi oraz ustalono co nastąpi po jej zakończeniu.
  Odnośnie stopy procentowej zadecydowano:
  29 f : Ograniczenie w skali światowej stopy podatkowej do maksimum 2%. (Poniżej)
  Całość określono w 41 punktach:
  http://www.homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/historia/41pkt.html
  39. W Nowym Światowym Moralnym Porządku, który pragniemy ustanowić, ponad zasadniczą polityczną wolnością następujące podstawowe ekonomiczne zmiany są niezbędne:
  (a) Nacjonalizacja wszystkich naturalnych bogactw i sprawiedliwa ich dystrybucja do wszystkich narodów na świecie.
  (b) Nacjonalizacja międzynarodowych banków, zagranicznych inwestycji, kolei i elektrowni – wszędzie na świacie.
  (c) Nacjonalizacja produkcji uzbrojenia we wszystkich istniejących militarnych potęgach.
  (d) Kontrola federalna handlu zagranicznego i transportu.
  (e) Ustanowienie światowego systemu monetarnego.
  (f) Ograniczenie w skali światowej stopy podatkowej do maksimum 2%.

  26. Teren Ziemi Świętej starożytnych Hebrajczyków, obecnie znany jako Palestyna i Transjordania z przynależnymi regionami, jak zaznaczono na mapie, biorąc pod uwagę historię i bezwzględną potrzebę złagodzenia po-wojennego problemu uchodźców, zostanie zunifikowany jako zdemilitaryzowana, niezależna republika „Hebrewland”.
  Dopiero teraz realizują Syrię i Liban.

  Nacjonalizacja już istnieje tyle że gawiedź jeszcze nie połapała sie w znaczeniu „nacjonalizacja” i jej formie.

 4. wet3 said

  @ WW (3)
  To, co Pan pisze, to propopzycje z komentarzem i mapa swiata po wojnie oporacowana przez M. Gomberg. Co innego zostalo zaproponowane, a co innego zrobiono. Wg tych propozycji granica Polski na wschodzie bylaby granica Traktatu Ryskiego. Na zachodzie dostalibysmy Gorny Slask i Pomorze Srodkowe, a na polnocy Prusy Wschodnie – co byloby dla nas bardziej korzystne niz granice dzisiejsze. Komus to sie nie spodobalo i w Teheranie, Jalcie oraz Poczdamie poprawiono w sposob niekorzystny dla nas.

 5. WW said

  Ad #4
  Widzę że chodzi panu o rozwodnienie tematu artykułu, czyli bankierstwa i stóp procentowych.

 6. RomanK said

  NO wlasnie zmienmy temat ,,,zmienmy..porozmawiajmy od sporcie albo o d…Maryni..panowie dla Polski i dla jej chwaly…tak- jak prawdziwe sarmackie waly….:-)))) Co tam zydowskie procenty my z pierwsoom na ryngrafie i nohgom na temblaku .,.bij zyda rznij zydowki:-)))))
  Tak panie Wojciechu:-))) sam pan widzi:-)))

 7. Marucha said

  Re 2:
  To już nie jest to winą socjalizmu?

  Przejęcie prawa emisji pieniądza od państwa przez prywatne banki (podobno wszystko prywatne jest zawsze lepsze!) stworzyło banksterów i cały ten chory system wirtualnego pieniądza.

 8. wet3 said

  @ WW (5)
  Nonsens. Uzupelniam tylko to na co pan zwraca uwage. Jedno i drugie jest wazne.

 9. RomanK said

  Panie Rysio…pomysl pan…”
  Kapitalizm w wyd, miedzu innymi i Mieses’a to wiara …..ze banda najgorszych skurwysynow, kierowna najgorszymi pobudkami do jakich zdolni sa tylko i wlacznie najpodlejsze skurwysyny, bedzie wspolnie i zgodnie z najwiekszym oddaniem poswieceniem pracowac…dla naszego dobra..i tylko dla naszego wspolnego dobra….

  Pan w to wierzy???? czy udaje- ze czegos nie rozumie???
  Co?? jaka nauke wyniosl pan z powyzszego artykulu???
  Jakby pan zlozly oswiadczeni ze m pan palac,w sumie trzy..latyfundia, miliardy na kontach i w kopalniach..i rower meski marki Mesco….i pod to nabral kredytow- ktore pan natychmiast pozyczyl na wysoki procent bliznim swoim… ktorym to podzieli sie pan z tymi kolesiamy ci panu pozyczyli- zeby mial pan pozyczyc wiedzac ze..w panskim oswiadczeniu bedacym jedyna rekojmia…..jedyna prawda jest ,,ze …..sa na swiecie rowery marki Mesco:-))))

 10. Marucha said

  Re 9:

  Kapitalizm w wyd, miedzu innymi i Mieses’a to wiara …..ze banda najgorszych skurwysynow, kierowana najgorszymi pobudkami do jakich zdolni sa tylko i wylacznie najpodlejsze skurwysyny, bedzie wspolnie i zgodnie z najwiekszym oddaniem i poswieceniem pracowac…dla naszego dobra..i tylko dla naszego wspolnego dobra….

  Dokładnie. Właśnie w to wierzą liperałowie. Właśnie w to. I wyzywają od socjalistów każdego, kto ma wątpliwości.

 11. Ad. 9

  Nie ma rowerów Mesco. Są, a raczej były, rowery Mesko.

 12. olagordon said

  The Stupid American ‘Goy’

  Głupi amerykański ‚Goj’
  http://www.realjewnews.com/?p=736#comment-607371
  Brat Nathanael Kapner – 11.07.2012 tłumaczenie Ola Gordon

  Drodzy członkowie rodziny Real Jew News
  Wychowując się w judaizmie, często słyszałem Żydów nazywających pogan „głupi Goje”. Sam jako wrażliwy żydowski chłopak nigdy nie używałem tego ubliżającego określenia w odniesieniu do nie-Żydów – „Goje”. Nadal go nie używam, a TYLKO kiedy pokazuję jak i dlaczego używa go żydostwo.
  Mam prawie 62 lata, przeszedłem na prawosławie, i chociaż rezygnuję z „żydowskich metod”, nie mogę nie zauważać obiektywnie dlaczego żydostwo szydzi z „głupich Gojów”, i dlaczego dokładnie wie jak łatwo „głupi Goje” dają się kontrolować.
  Większość Amerykanów wierzy w to co Żydzi – DO KTÓRYCH NALEŻĄ MEDIA – im mówią, i przyjmują za „prawdę”, bo oni „widzieli to w TV”.
  [„Prastytutki” Celente i „korporacyjna elita” Paula Craiga Robertsa NIE są właścicielami MSM. . . tylko ŻYDZI.]
  Żydzi nie oglądają często TV, zwłaszcza niemoralnej zgnilizny o homoseksualizmie i lesbianizmie, którą sami produkują. Żydowskie dzieci w swoich pokojach odrabiają lekcje zadane im przez nauczycieli Z PRYWATNYCH SZKÓŁ i przygotowują się do pracy jako dyrektorzy u Goldmana Sachsa.
  Nigdy nie zapomnę kiedy film o homoseksualizmie pokazywano w żydowskim Brookline MA kiedy pracowałem i mieszkałem tam jako odnoszący sukcesy sprzedawca. Wskazałem jego reklamę religijnemu Żydowi mówiąc: „Nie jest odrażające kiedy widzi się to zboczenie seksualne pokazywane w sercu Brookline?”
  Religijny Żyd odpowiedział szyderczo: „kogo to obchodzi? To dla Gojów, nie dla nas”.
  Trzeba zrozumieć, że „Gojów” skorumpowało i karmione jest kłamstwami przez żydostwo, do tego stopnia, że nie mogą sprzeciwiać się machinacjom żydostwa w jego wojnach, supremacji politycznej, zniszczeniu ich swobód poprzez oszustwo wojny z terrorem.
  Dlaczego? Bo grzesznicy nie mogą zwalczać grzechu, prawi nie mogą zwalczać prawości, skorumpowani nie mogą zwalczać korupcji.
  Lieberman i Chertoff, ŻYDZI rządzący bezpieczeństwem kraju rozumieją o co chodzi z „Gojami”. (Rzekoma lesbijka Napolitano, w przeciwieństwie do Alexa Jonesa nazywającego ją „dużą siostrą”, jest nikim więcej niż marionetką tych dwóch Żydów.)
  To dlatego w obozach FEMA rząd zafunduje frytki, szeroko-ekranowe telewizory i filmy klasy R (dla dorosłych lub małolatów w towarzystwie rodziców).
  Głupi amerykański „Goj” zgodzi się na utratę swobód, a nawet domu i zarobków. (Żydzi to wiedzą o „Gojach”. I dlatego tak wielu pogan godzi się na to by mieszkać na tylnym siedzeniu w aucie i w miastach namiotowych, nie wiedząc tego, że to ŻYDZI z Wall Street odesłali ich stanowiska pracy do Chin i Indii.)
  Ale nie ma zgody na to, by amerykański „Goj” zrezygnował ze swoich frytek, futbolu i miękkiej porno.

 13. olagordon said

  The Stupid American ‘Goy’
  Głupi amerykański ‚Goj’
  http://www.realjewnews.com/?p=736#comment-607371
  Brat Nathanael Kapner – 11.07.2012 tłumaczenie Ola Gordon
  Drodzy członkowie rodziny Real Jew News
  Wychowując się w judaizmie, często słyszałem Żydów nazywających pogan „głupi Goje”. Sam jako wrażliwy żydowski chłopak nigdy nie używałem tego ubliżającego określenia w odniesieniu do nie-Żydów – „Goje”. Nadal go nie używam, a TYLKO kiedy pokazuję jak i dlaczego używa go żydostwo.
  Mam prawie 62 lata, przeszedłem na prawosławie, i chociaż rezygnuję z „żydowskich metod”, nie mogę nie zauważać obiektywnie dlaczego żydostwo szydzi z „głupich Gojów”, i dlaczego dokładnie wie jak łatwo „głupi Goje” dają się kontrolować.
  Większość Amerykanów wierzy w to co Żydzi – DO KTÓRYCH NALEŻĄ MEDIA – im mówią, i przyjmują za „prawdę”, bo oni „widzieli to w TV”.
  [„Prastytutki” Celente i „korporacyjna elita” Paula Craiga Robertsa NIE są właścicielami MSM. . . tylko ŻYDZI.]
  Żydzi nie oglądają często TV, zwłaszcza niemoralnej zgnilizny o homoseksualizmie i lesbianizmie, którą sami produkują. Żydowskie dzieci w swoich pokojach odrabiają lekcje zadane im przez nauczycieli Z PRYWATNYCH SZKÓŁ i przygotowują się do pracy jako dyrektorzy u Goldmana Sachsa.
  Nigdy nie zapomnę kiedy film o homoseksualizmie pokazywano w żydowskim Brookline MA kiedy pracowałem i mieszkałem tam jako odnoszący sukcesy sprzedawca. Wskazałem jego reklamę religijnemu Żydowi mówiąc: „Nie jest odrażające kiedy widzi się to zboczenie seksualne pokazywane w sercu Brookline?”
  Religijny Żyd odpowiedział szyderczo: „kogo to obchodzi? To dla Gojów, nie dla nas”.
  Trzeba zrozumieć, że „Gojów” skorumpowało i karmione jest kłamstwami przez żydostwo, do tego stopnia, że nie mogą sprzeciwiać się machinacjom żydostwa w jego wojnach, supremacji politycznej, zniszczeniu ich swobód poprzez oszustwo wojny z terrorem.
  Dlaczego? Bo grzesznicy nie mogą zwalczać grzechu, prawi nie mogą zwalczać prawości, skorumpowani nie mogą zwalczać korupcji.
  Lieberman i Chertoff, ŻYDZI rządzący bezpieczeństwem kraju rozumieją o co chodzi z „Gojami”. (Rzekoma lesbijka Napolitano, w przeciwieństwie do Alexa Jonesa nazywającego ją „dużą siostrą”, jest nikim więcej niż marionetką tych dwóch Żydów.)
  To dlatego w obozach FEMA rząd zafunduje frytki, szeroko-ekranowe telewizory i filmy klasy R (dla dorosłych lub małolatów w towarzystwie rodziców).
  Głupi amerykański „Goj” zgodzi się na utratę swobód, a nawet domu i zarobków. (Żydzi to wiedzą o „Gojach”. I dlatego tak wielu pogan godzi się na to by mieszkać na tylnym siedzeniu w aucie i w miastach namiotowych, nie wiedząc tego, że to ŻYDZI z Wall Street odesłali ich stanowiska pracy do Chin i Indii.)
  Ale nie ma zgody na to, by amerykański „Goj” zrezygnował ze swoich frytek, futbolu i miękkiej porno.

 14. Brat Dioskur said

  Watek traktuje o banku wiec bedzie na temat ,chociaz nieco humorystycznie…
  W parlamencie hol. trwa ozywiona debata w.spr.wsparcia hiszpanskich bankow ,czyli jak to uczenie pisza po gazetach :ich dokapitalizowania.Nawiasem u Niemiaszkow rowniez trwaja na ten temat spory.Jednakze Holendrzy kierujac sie typowym dla nich kalwiznizmem zadali sobie pytanie w kogo wlasciwie maja pompowac grube miliardy i od razu tez dali na to pytanie odpowiedz: w Messiego i Cristiano Ronaldo!!!!Poniewaz ten drugi przed trzema tygodniami wykiprowal Pomaranczowych z „koko spoko euroko” to perspektywy wsparcia hiszpanskich bankow wygladaja raczej minorowo.Wiadomo bowiem ,ze FC.Barcelona i Real M. zaciagnely miliardowe pozyczki na oplacanie swoich drogich nabytkow !Jezeli wiec polska squadra zostala wyceniona na €60 mln. to juz kadra Hiszpanii miala wartosc ponad …€500 mln.!Praktyczni Holendrzy nie maja wiec zadnej ochoty na doplacanie do transferow ich …wrogow z boiska .Tymczasem Donaldinho wylozyl na nich cos ze €7 mld a ludzie odchodza od okienek w aptekach z pustymi rekami bo nie stac ich na lekarstwa.Skoro znalezlismy sie juz tak blisko Endloesung to uspokajajaca dygresja.Mianowicie okazuje sie ,ze udzial eutanazji w zgonach w Holandii nie przekracza 3%. Przynajmniej tak twierdza odpowiednie instancje.Tak wiec raptem 3 osobnikow na 100 idzie na szpile ,wiec szanse przezycia sa przeogromne ,dla przykladu u takiego Pappiego na Krankenbaum w Kl.Auschwitz ,ktory szpilowal fenolem ,odjezdzalo do Abrahama dokladnie 100%….”Deutsche gruendlichkeit ” jak sie patrzy a gdyby to byl „Polnische Wirtschaft „to pewnie i wyniku holenderskiego by nie bylo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: